Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 09.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska popiera islamistów, mordujących dzieci w Syrii, polskie samoloty w Syrii walczą z rządem syryjskim. Pomagaliśmy zniszczyć Irak i Libię, a teraz cieszymy się, że nas obce wojska uratują przed kimkolwiek.

 

Panicznie boję się wojny i tego nie ukrywam – pisze pani Tiamat. – Jestem przerażona obecnością amerykańskich i niemieckich żołnierzy w Polsce. Nie lubiłam Sowietów i tak jak większość Polaków naśmiewałam się z Moskwy, śpiewałam świńskie czastuszki rosyjskie i nigdy w Rosji nie bylam. ALe też i nigdy nie widziałam na ulicy sowieckiej armii. Nawet w Legnicy.

https://www.youtube.com/watch?v=pV-a6T5NYOI

Nie wiem, jak wyglądały rosyjskie czołgi czy samoloty. Wiedziałam, że były w Polsce, i żołnierze też. Pyskowaliśmy bez przerwy; opowiadaliśmy przeróżne kawały o Ruskich i o władzy sowieckiej. Zdumiewa mnie teraz, że o Amerykanach nie ma żadnych kawałów ani świńskich piosenek. Patrzęc wstecz, twierdzę, że mieliśmy więcej swobody w szydzeniu i wyśmiewaniu Niemców, Rosjan, żydów. Na Amerykanów strach nawet popatrzeć.

Porównuję teraz reakcję publiczności na zbombardowanie Prisztiny w Kosowie, wymordowanie tysięcy, tysięcy Serbów i oderwanie Kosowa od Serbii przy aplauzie światowej opinii publicznej. Serbów z Kosowa wypędzono i nikomu do głowy żadna myśl o referendum nie przyszła. Spece w ONZ wyciągnęły prawo, że KAŻDE społeczeństwo ma prawo zorganizować referendum i nie musi pytać wladz. Polska nawet miała takie płomienne przemówienie w ONZ. Broniła prawa muzułmanów do ustanowienia niezależnego państwa muzułmańskiego na terenie Serbii! W Europie!

Radość mieszkańców Krymu po referendum

I porównuję schizofreniczną histerię w przypadku Krymu, który naprawdę miał już dość zniszczeń, oferowanym im przez Ukrainę. Przypomnę, że Krym miał zawsze autonomię i własny parlament. Tak jak Szkocja. I Krymska ludność zamieszkała głównie przez Rosjan, miała zakazane mówić po rosyjsku! Jaceniuk przepchnął taką ustawę w Wierchownej Radzie. To przecież jedno z największych przestępstw, prowadzących do wyniszczenia narodu.

Nie tylko Rosjanie na Krymie chcieli tego referendum. Poparli go i Tatarzy, i Polacy, i Grecy. Nikomu nie chciało się uczyć ukraińskiego, bo do niedawna nie było nawet podręczników do uczenia tego języka. I wszyscy, którzy nie zdaliby testu językowego, nie mogliby pracować! Z przerażeniem czytałam opinie Polaków. Jakieś zezwierzęcenie!

Na Krymie nie było żadnej bijatyki, nie padł ani jeden strzał, nikt nie zginął, a cała elita zachodniego świata, która poparła utworzenie bandyckiego Kosowa (bez referendum), wszystkie psy powiesila NIE na Kosowie, tylko na Rosji! - Czy może to ktoś wytłumaczyć?

Od czasu zniszczenia Jugosławii, wymordowania ćwierci miliona Serbów i zrujnowania najpiękniejszego kraju w Europie - nie mam zaufania do amerykańskiej, polskiej, unijnej polityki zagranicznej. Polska popiera islamistów, mordujących dzieci w Syrii, polskie samoloty w Syrii walczą z rządem syryjskim. Pomagaliśmy zniszczyć Irak i Libię, a teraz cieszymy się, że nas obce wojska uratują przed kimkolwiek.

Znalezione obrazy dla zapytania wojsko polskie w iraku

Żołnierze polscy w Iraku

Dlaczego ŻADEN amerykański przywódca, polityk, prezydent NIE powiedzieli, że armia NATO w Polsce będzie stać na straży bezpieczeństwa Polski? - Każdy z nich powtarza, że obce wojska w Polsce bronią bezpieczeństwa USA.

Nie mam sentymentów do żadnego polityka, bo dla mnie jest istotne, czy spełnia on swoje obowiązki  czy też gwałci kobiety na terenie Białego Domu i na wyspach pedofilskich. Ile matek i sierot na świecie przeklina Amerykanów. Właśnie przyleciał do Nowej Zelandii Tillerson i pod parlamentem go wygwizdali. Głupek pojąć nie może, czemu go nie lubią.

Na Zachodzie zupełnie zanika kultura. A my w Polsce boimy się nawet wspomnieć, ze Putin wydał ponad miliard dolarów na wyremontowanie i odnowienie Bolszoj Teatru i Teatru Baletowego w Petersburgu. Że na życzenie małego Dimy wybudował znakomity i prześliczny szpital dziecięcej onkologii w Moskwie. Szpital nosi imię małego Dimy Rogaczowa, który przegrał walkę z rakiem.

Znalezione obrazy dla zapytania miasto grozny - zdjęcia

Miasto Grozny dzisiaj

Kiedy Putin odwiedzał chore dzieci w jakimś szpitalu na Dalekim Wschodzie, rozmawiał z małym chłopcem - w podrzędnym szpitalu na prowincji - którego zapytał co najbardziej chciałby w zyciu? - Chłopiec powiedział, że chciałby, żeby powstał duży, piękny szpital i żeby były zabawki i było tam wesolo. Putin obiecał chłopcu taki szpital i słowa dotrzymał. Od kilku lat stoi taki szpital onkologii dzieciecej w Moskwie z najlepszymi specjalistami. W Rosji lecznictwo jest bezplatne. A wiele dzieci już nie musi zbierać pieniędzy na leczenie w Szwajcarii.

I kiedy chiński milioner kazał wyburzyć całą wieś, w której się urodził i za własne pieniądze zbudował nową wieś z wszelkimi komfortami - to na pytanie, czemu to zrobił, odpowiedział skromnie: "Mój kraj to moja matka. Dzięki niej zostałem milionerem. Czas spłacić dlug". Na Zachodzie nie ma takich 'wdzięcznych ojczyźnie'. I gazety zachodnie niechętnie o tym piszą. Trzeba czytać indyjskie czy indonezyjskie gazety, by się o tym dowiedzieć.

Tymczasem polska pani premier leci do Anglii, żeby się z rządem brytyjskim użerać o pieniądze na polskie dzieci. Widać polski rząd nie ma obowiązku dbać o dzieci. I nie dba. Woli, żeby mieszkały byle gdzie, byle nie w Polsce.

Napisała: Tiamat

POWIĄZANE WPISY:

 

 1. Co się dzieje na świecie – 08.01.2017.
 2. Co się dzieje na świecie – 29.05.2017.
 3. Co się dzieje na świecie – 11.08.2016.
 4. Co się dzieje na świecie – 08.05.2017.

KOMENTARZE

 • Okupacja Polski przez żydów trwa i ma sie dobrze !
  Społeczeństwo totalnie rozbrojone ! społeczeństwo totalnie ogłupiane

  Apartheid syjonisto-żydowski w Polsce rozkwita ! stanowiska są wyłącznie zarezerwowane dla żydo-chazarów ! cała strategia żydostwa
  ukierunkowana jest przeciw nam Słowianom ! wszystkie partie od 1990 r
  tą strategie Apartheidu stosują !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! zwolennik UNII SŁOWIAN !
 • @Autor
  Jak to dobrze jest Rosjanom, że mają takiego wspaniałego przywódcę -cudotwórcę Władimira Władimirowicza! Wystarczy, że go biedne dziecko za serce ujmie to dla tego dziecka gotów nieba przychylić - marzy się dziecku szpital to Władimir szpital zbudował. Teatr był nieładny, to go Władimir odnowił.
  I tak wszyscy mieszkańcy okolicznych krajów zazdroszczą Rosjanom takiego wspaniałego przywódcy, który wszystko za Rosjan zrobi, wszystko co trzeba zbuduje, co trzeba odnowi. Zazdroszczą tego, że Rosjanin o niczym nie musi sam myśleć, nie musi za niczym zabiegać, nie musi się nad niczym trudzić, bo wszystko dostanie od wspaniałego Władimira Władimirowicza. A jeżeli nie dostanie to tylko dlatego że musiał czymś Władimira obrazić, że musiał być niegrzeczny.
  Patrząc tak z zazdrością na Rosjan sami także szukają wokół siebie, czy może się gdzieś nie kryje jakiś swój dzielny, mądry i dobry rodzimy cudotwórca. Bo gdyby się taki znalazł to teatry by odnawiał, szpitale budował, wsie unowocześniał. Wszystkim by się zajął także zwykli szarzy ludzie mogliby wreszcie spokojnie odetchnąć, zacząć nareszcie żyć godnie bez tego ciągłego codziennego trudu.
 • Co się dzieje w Polsce...
  "Głosami aż 438 posłów Sejm przyjął nowelizację ustawy przyznającą 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. Nowe świadczenie będzie wypłacane bezterminowo i bez względu na wysokość zarobków."
  za: http://www.pch24.pl
 • @Robik 15:33:13
  Szkoda, że ta komuna nie upadła później, bo człek był za młody wtedy na działacza antykomunistycznego czy osobę represjonowaną a cztery stówy miesięcznie by się przydały.
 • @ele 13:34:34
  "Społeczeństwo totalnie rozbrojone ! społeczeństwo totalnie ogłupiane". -

  --- Niestety. Trwa to od lat.
 • @programista 14:16:30
  Ty zapewne zazdrościłeś Rosjanom Jelcyna?
 • @programista 14:16:30
  "Jak to dobrze jest Rosjanom, że mają takiego wspaniałego przywódcę". -

  --- To Pan twierdzi. Nie ma tu laurek dla Putina.
  Ale też za jego rządów dochód narodowy na jednego mieszkańca jest wyższy niż w Polsce (może po raz pierwszy w historii), a Polacy nie wiedzą. Zdaje się nie chcą wiedzieć. Dodam, że dane zaczerpnąłem z Eurostatu.
  No i pomoc krajom uciskanym i bombardowanym - tak było w czasach ZSRR, tak jest teraz.
 • @Robik 15:33:13
  "Głosami aż 438 posłów Sejm przyjął nowelizację ustawy przyznającą 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej...". -

  --- Tak to jest, gdy państwo zarządza zbyt dużą pulą pieniędzy.
 • @lorenco 16:00:39
  Wszystko zależy od definicji (kto to jest ta "osoba represjonowana") i znajomości żeby sobie załatwić takie papiery.
  Z pewnością represjonowany był "Bolek" i całe to towarzystwo ale czy np. osoba która nigdy nie awansowała w pracy ze względu na odmowę przyjęcia legitymacji PZPR? Chyba już nie. Jednym słowem ci którzy są dzisiaj przy korycie dostaną jeszcze extra dodatek. W końcu jest 500+ to czemu podziemni kombatanci mieli by sobie żałować 400+.
  I nie jest to ostatnie słowo na jakie stać PiS!
  Jest się czego bać, trzymajmy się za kieszenie!
 • @lorenco 16:00:39
  "... a cztery stówy miesięcznie by się przydały". -

  --- To ja już wolę wykonać 13 lekcji (13 x 30,- = 390,-).
 • @programista 14:16:30
  Wszyscy wiedzą, że w Rosji jest reżim i bandytyzm, przynajmniej tak mówią media. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w Gdańsku exsmitowano kobietę z mieszkania w którym mieszkała 30 lat za 2 tysiące długu!
  http://gdansk.tvp.pl/30139656/eksmisja-za-dwa-tysiace-zlotych-dlugu
 • @programista 14:16:30
  Twoi idole ,hochsztaplerzy i niedojdy niech z nim się zmierzą na ubitej ziemi . : ))))) http://sport.dziennik.pl/boks/artykuly/475789,prezydent-rosji-wladimir-putin-mistrzem-karate-trenuje-takze-judo.html
 • @Repsol 16:31:15
  Jeśli po latach PRL-owskiego zniewolenia w 1989 roku zawitała do nas wolność to skąd się bierze rekordowa liczba samobójstw?
  Ze szczęścia?
  "W liście pożegnalnym Jan Gródek napisał, że do jego śmierci przyczyniła się Kontrola Skarbowa. Potem popełnił samobójstwo...
  Fiskus, mimo, że Gródek uzyskał zapewnienie, iż za kupioną do celów rolniczych ziemię, nie będzie musiał płacić podatku, nasłał na rolnika kontrolę. Uznał, że sprzedaż ziemi była dokonywana na cele nierolnicze i naliczył zaległości. Domagał się 700 tys. zł należności głównej i 500 tys. odsetek. Oprócz wysokości tych kwot zastanawia czas podjęcia kontroli, która odbywa się tuż przed 5-letnim okresem przedawnienia. Przedsiębiorcy często to zjawisko nazywają „hodowaniem odsetek”.
  Syn Jan Gródka, Patryk opowiedział „Rzeczpospolitej”, że Urząd Kontroli Skarbowej działał bardzo szybko. Wyczyścił rolnikowi konta, zajął 7 gruntów i kilka nieruchomości. Szybko też do pracy zabrał się komornik. Zajęcie gruntów przed okresem zbiorów było wyrokiem dla przyszłości gospodarstwa Gródka. Wszechwładność fiskusa doprowadziła gospodarza do dramatycznej decyzji o samobójczej śmierci."
  Źródło: rp.pl
 • @Robik 15:33:13
  Najbardziej "represjonowany" w PRL-u byl Walesa internowany w DWOCH PALACACH podczas gdy Piskorski gnije w wiezieniu bez oskarzenia i nikt mu nigdy nawet nie da tych 13 dolarow!!!!!!

  Walesie zas te 13 dolarow sa potrzebne bardzo na napiwki dla bojow i poslugaczy w Arabii Saudyjskiej gdzie przesladowany w PRL-u Walesa handluje jachtami.
  Takimi "represjonowanymi" byli czlonkowie obecnego sejmu: Macierewicz, Kaczynski, Tusk i rozni karierowicze polityczni: Kwasniewski, Macierewicz, Kaczynski, Walesa , Kuron, Modzelewski....
  Cala ta banda w PRL-u MOGLA zarejestrowac podziemna NIELEGALNA partie jaka byla SOlidarnosc.
  ZMiana sie rejestracji nie doczeka.

  Steropianowa demokracja!!, ktora wpuscila do Polski prawie milion zydow a wyrzucila 8 milionow Polakow!.

  A te 13 dolarow podwyzki dostana przede wszystkim czlonkowie rzadu i cala PRL-owska ubecja, ktora przygotowala te zdradziecka rewolucje i dorwala sie do prawdziwej wladzy, bo w PRL-u byli jakos w cieniu.

  Piskorski nie ma szans na zarejestrowanie partii. W PRL-u nie mialby zadnych klopotow.
  Nie miala Solidarnosc. Nie mialaby i Zmiana.
 • @Robik 16:20:51
  Który dwa lata przed eksmisją spłaciła!!!!!
 • @Tiamat 17:06:24
  $100 a nie 13!! Naucz się przeliczać.
 • @Repsol 16:31:15
  Witam Cię :)

  I pozdrawiam.
 • @Robik 16:37:12
  "... czas podjęcia kontroli, która odbywa się tuż przed 5-letnim okresem przedawnienia. Przedsiębiorcy często to zjawisko nazywają „hodowaniem odsetek”. -

  --- To jest dzisiaj bardzo częste zjawisko. Trudno zrzucić to na przypadek.
 • @Tiamat 17:06:24
  "Piskorski nie ma szans na zarejestrowanie partii. W PRL-u nie mialby zadnych klopotow". -

  --- Niemiecki dziennikarz odkrył potencjał, tkwiący w M. Piskorkim i jego partii ZMIANA. Przetłumaczyłem kiedyś ten artykuł, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/04/15/pisza-niemcy-o-mateuszu-piskorskim-i-jego-partii-zmiana/

  Powiedział kiedyś dr. Mateusz Piskorski mniej więcej tak: "Trzeba zasranowić się nad częściową przynajmniej reprywatyzacją zakładów przemysłowych i banków". - Nie wolno się zastanawiać.
 • @Robik 16:14:46
  Ty glupolu!!!!!! co od lat trolujesz na blogach.
  Walesa byl represjonowany??????? W palacach? Czy ty masz dobrze w glowie?
  Piskorski gnije w wiezieniu bez oskarrzenia a tysiace Polakow w III PRL zginelo bez wiesci albo "jakos"zmarlo.
  Ty klamco, ty oszuscie, ty nieuku!
  Robik!

  Bidulku!
  Co ty wiesz o PRL-u?????????????
  Dyrektorem Inwestycji w Hucie Lenina byl A. Kunz - bezpartyjny.
  Dyrektorem "Azotow" - byl inz. Graszewski - bezpartyjny
  Dyrektorem glownego laboratorium doswiadczalnego w Hucie Lenina, ktora zatrudniala 40 tysiecy pracownikow - byl inz. Franciszek Przybyszewski - nie tylko , ze byl bezpartyjny ale byl na ubeckiej liscie bo w czasie wojny byl w ZWM - Zwiazku Walki Mlodych - na indeksie PRL.
  Szefem Aglomerowni byl moj tesc, obywatel USA - BAAAARDZO bezpartyjny..Potem byl szefem Biprokwasu - Biura projektow chemicznych w Krakowie.
  W Partii Robotniczo-Chlopskiej nie bylo czlonkow PZPR.

  Na uczelniach w Polsce, bylo mnostwo bezpartyjnych profesorow. Szefem mojej katedry na UJ byl prof. Przemyslaw Mroczkowski - szalenie antypartyjny, katolik - prawie katolicki taliban, jak i cala moja katedra uchodzila za kosciolek profesora Mroczkowskiego. Nikt z moich wykladowcow nie byl partyjny: ani docent Strzetelski, ani prof. Kaluza, ani prof. I. Przemecka

  Sprawdz to sobie, entuzjasto CIA i przestan lgac po blogach.m A robisz to od jakiegos czasu!!!!!!!!

  Natomiast Ministrem Budownictwa byl inz. Edward Barszcz, czlonek PZPR bardzo wierzacy katolik , byly dyrektor Budostalu, ktorego solidarnosciuchy zastrzelily w garazu, bo sie sprzeciwial lajdactwu Solidarnosci wyprzedazy Polski kapitalistom. Nie mogl zniesc, ze Budostal mial byc rozwalony.
  Solidarnosc potem sie tlumaczyla, ze Edward Barszcz sprzeniewierzyl fundusze Solidarnosci. Najwiekszy wrog Solidarnosci - nigdy do niej nie nalezal.
  Ja odmowilam wpisania sie ta te kretynska liste SOlidarnosci jak sie okazalo, ze mialam tam wypelniac wszystkie personalne dane osobowe!!

  Zamordowany zostal tez inny minister inz. chemii, Olszowski, ktory sprzeciwial sie WANDALIZOWANIU polskich zakladow pracy przez ubecje Solidarnosciowa placona przez pana prezydenta Reagana!!!!! i przez CIA.

  Robik.
  Puknij sie w leb i sprawdz raporty CIA w sprawie SOlidarnosci.
  Jak masz chlopie problemy, to ja bardzo chetnie pomoge!!!!!
  A teraz wytlumacz, dlaczego Walesa byl "przesladowany" w palacach???

  CIA chciała stanu wojennego
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/2907/cia-chciala-stanu-wojennego

  http://tupolew.blog.onet.pl/2010/06/06/uroki-internowania-czyli-13-grudnia-w-klipie-bronka/

  UROKI INTERNOWANIA czyli 13 GRUDNIA W KLIPIE BRONKA

  Panoramio - Photo of Otwock Wielki. Widoczna na zdjęciu oficyna pałacu była miejscem internowania Lecha Wałęsy

  http://www.panoramio.com/photo/54641602

  http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/7957,otwock-wielki-tajemniczy-palac-na-wyspie.html

  Jew George Soros admits to destroying the Polish economy
  od samego poczatku Soros kierowal ruchem Solidarnosci

  http://www.topix.com/forum/world/poland/TIFKS0D1UKB61IF9R

  Subject: Soros MEDIALNE FAKTY: TO WAŁĘSA WPROWADZIŁ STAN WOJENNY / Recenzja

  http://medialnefakty.blogspot.com.au/2012/12/to-waesa-wprowadzi-stan-wojenny-recenzja.html

  Cios Prezesa - Ludzie z otoczenia Wałęsy nietykalni? Zobacz, co TV bała się wyemitować. - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=CCOFbXvhOjU

  Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake - 1.03.2017 - YouTube

  Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake - 1.03.2017 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=plarUikNE_o


  PAMIĘTNIKI Z WAKACJI: Lech Wałęsa w Dubaju... - PUDELEK

  http://www.pudelek.pl/artykul/64403/pamietniki_z_wakacji_lech_walesa_w_dubaju/#

  Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake - 1.03.2017 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=plarUikNE_o
  Mysle, ze nawet 13 dolarow nie dostana rodziny pomordowanych
  w III RP

  Robin
  Ty pokrako!
 • @Tiamat 18:33:45
  Aleś Tiamat nieźle teraz dowaliła i to prawdę prosto z mostu bez ogródek; akurat Robikowi się dostało, myślę, że on weźmie to na pierś, bo nie jest jednak trollem.
  Co do styropianowców, byli płatnymi agentami CIA = Mossad, są i będą.
  Odwrotu dla nich nie ma, nawet gdyby chcieli to odwrócić. Są wtopieni już na zawsze.
  Co do Mateusza Piskorskiego; jego sprawą zajmie się Trybunał w Strasburgu, co jest dobrą wiadomością dla poczucia sprawiedliwości, niestety nie dla nas podatników.
  Tu na ten temat:
  https://pl.sputniknews.com/polska/201706095635767-Piskorski-oskarza-ABW-Jaroslaw-Augustyniak-Strasburg/
 • @Tiamat 18:33:45
  Witam Bolęsa był strasznie prześladowany podczas internowania . Ave :))))) W okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających:

  - spirytus - 2 but.
  - wódka 289 but.
  - wino 158 but.
  - winiak i koniak 59 but.
  - szampan 239 but.
  - piwo 1115 but. http://telewizjarepublika.pl/tak-bawil-sie-internowany-walesa-wodka-289-butelek-a-to-dopiero-poczatek-listy,41962.html
 • @Robik 16:14:46
  ty glupku
  Co try wiesz o PZPR????
  Nie bylo przymusu. Mnie namawiali ale ja nie jestem osoba przywiazana do jednej partii. Ja chce miec szanse swobodnego oceniania sytuacji.\Nie popieralam PZPR a tearaz troche zaluje.
  Byly to najlepsze zwiazki zawodowe,
 • @lorenco 19:06:01
  Mnie sie rozchodzi o to, ze kazdy system ma bardzo dobre i bardzo zle strony.
  I rozchodzi mi sie o to, ze rewolucja nie wprowadza raju dla wszystkich co najlepiej widac po rewolucji francuskiej. Maja juz piata republike i kazda jest do niczego.
  Mam pretensje, ze nie mozemy normalnie, zwyczajnie dyskutowac problemow panstwa i narodu polskiego.
  I jako nauczyciel i wykladowcza NIGDY nie zapomne debilom zabronienia PRAWA do dyskutowania naszych problemow narodowych!!
  Co znaczy, ze nam nie wolno rozmawiac o w Polsce???(PRL)

  Dlaczego nie mozemy normalnie rozmawiac??
  Moj tesc umarl w Bostonie, Massachussets. Blagal nas przed smiercia, zebysmy nigdy sie do USA nie wybierali. Kazal pochowac sie w Polsce. Na koszt USA.
  Urodzil sie i wychowal w USA. Studia konczyl we Lwowie.

  Ani casus mojego meza - a takich jest tysiace - ani moj casus NIGDY nie bedzie rozpatrywany w zniewolonej Polsce, bo podlegamy pod historyczny wzorzec: USA - cudne; a Polacy, ktorzy przezyli niemieckie obozy koncentracyjne sie nie licza!! Nawet odszkodowanie im sie nie nalezy.
  Ilu Polakow w Polsce dostalo odszkodaowania za wywozke na roboty do Niemiec?
  Liczy sie to, co nam MEMRI - izraelska agencja informacyjna podaje za pomoca polskich mediow
  Taki na przyklad Robik jest swiecie przekonany, ze wie wiecej niz ja, moi rodzice, moi tesciowie i moi rodzice, ktorzy golymi rekami po pracy odgruzowywali ulice Grabiszynska we Wroclawiu. Nie mieli rekawic ochronnych ani nie bylo BHP. Znaczy sie - byli komunistami.

  Lorenco
  Dziekuje za zrozumienie. Mnie bardzo malo potrzeba do szczescia .
  Zrozumienie naszej tragedii narodowej tamtych lat.
  Dzieki.
 • @Repsol 19:18:20
  Siedział sobie Wałęsa w ekskluzywnym jak na tamte czasy, rządowym ośrodku wczasowym w Arłamowie, pośród gór i lasów, na świeżym powietrzu to i pić i palić się mu chciało z nudów i z nastroju jaki tam w Arłamowie panował, czyli hej, hej, hej sokoły...
 • @lorenco 21:24:50
  Bo to sami konfidenci .Bywaj z Bogiem . :) https://www.youtube.com/watch?v=mRQf7_68EgA
 • @programista 14:16:30
  Zostan pan lepiej przy programowaniu, bo nawet z durnym szyderstwem sobie nie radzisz.
 • @Tiamat 17:06:24 (II)
  Mój wpis z godziny 18:12:28 po korekcie:

  "Piskorski nie ma szans na zarejestrowanie partii. W PRL-u nie mialby zadnych klopotow". -

  --- Niemiecki dziennikarz odkrył potencjał, tkwiący w M. Piskorkim i jego partii ZMIANA. Przetłumaczyłem kiedyś ten artykuł, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/04/15/pisza-niemcy-o-mateuszu-piskorskim-i-jego-partii-zmiana/

  Powiedział kiedyś dr. Mateusz Piskorski mniej więcej tak: "Trzeba zastanowić się nad częściową przynajmniej renacjonalizacją zakładów przemysłowych i banków". - Nie wolno się zastanawiać.
 • @Repsol 19:18:20
  Wałęsa "w okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających:
  - spirytus - 2 but.
  - wódka 289 but.
  - wino 158 but.
  - winiak i koniak 59 but.
  - szampan 239 but.
  - piwo 1115 but.". -

  --- Może "komuna" chciała wtopić go w alkoholozm?
 • @All
  Aktualne o dr. Mateuszu Piskorkim, linki:

  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/138836,strasburg-zajmie-sie-mateuszem-piskorskim

  https://pl.sputniknews.com/polska/201706095635767-Piskorski-oskarza-ABW-Jaroslaw-Augustyniak-Strasburg/
 • @Tiamat 19:57:32
  Tiamat, możemy normalnie rozmawiać jak najbardziej!
  Trzeba po prostu podawać przykłady z życia wzięte, podawać fakty potwierdzone dowodami, zeznaniami świadków itd., po prostu prawdę. Ty to czynisz i dzięki Ci za to!
  Ludzie w Polsce są zagubieni, sami nie wiedzą w co wierzyć a w co nie.
  Nie ma nawet u nas telewizji, która przedstawiałaby fakty, te co mamy, to nawet prognozę pogody przeinaczają, żeby ludzie na długi weekend rezerwowali kwatery czy hotele.
  Dzięki takim małym portalom jak np. Neon, ludzie jednak zmieniają swój ciasny światopogląd, niezawiniony przecież przez siebie.
  Ja widzę np. na Onet, jak komentarze wyglądają na temat np. Ukrainy obecnie a jak wcześniej sprzed 3 lat. To niebo a ziemia!
  Myśl ludzka i ciekawość poznania jest nie do zatrzymania, pomimo cenzury i kłamstw.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  DRL: Ukraińscy żołnierze używają polskiej amunicji

  W atakach na osiedla Donieckiej Republiki Ludowej ukraińscy żołnierze wykorzystywali pociski wyprodukowane w Polsce, w tym także według standardów NATO – powiedział dziennikarzom zastępca dowódcy sztabu operacyjnego DRL Eduard Basurin.

  „4 czerwca ukraińscy żołnierze użyli w ataku na osiedle Staromichajłowka granatów termobarycznych GTB7S produkowanych w Sopocie. Użyto też w ataku amunicji moździerzowej kalibru 60 mm natowskiego standardu. Ukraina otrzymuje tę broń z Polski” — twierdzi Basurin.
 • @zygmuntbialas 23:22:51
  Antoni jako banderopitek o nich zadbał .Wszyscy na Moskwę z debilem Antonim . Ave.
 • @Repsol 00:28:10
  Najpierw Antoni wyzwoli Donbas a potem na Moskwę. Międzymorze wszystko może, jednak pochopnie nie można tak. Chyba nie myślisz, że Antoni debil, jak go nazwałeś, nie myśli?
  On ma cały czas burzę w mózgu.
  Jednak Naczelnik III RP jak na razie jest ważniejszy i Antoni musi swoją burzę mózgu temperować.
 • @Repsol 00:28:10 and @lorenco 01:09:02
  "Wszyscy na Moskwę".
  "Najpierw Antoni wyzwoli Donbas a potem na Moskwę". -

  --- I będzie Polska 'jagiellońska' (która - a propos - nie posiadała ziem zachodnich z Wrocławiem i Szczecinem).
  Następna notka będzie dotyczyła Kataru (w tłumaczeniu Tiamat) lub USA (w moim tłumaczeniu).

  Lorenco :)
  Czytam Twoje teksty, gratuluję :)
  Nie piszę u Ciebie komentarzy, bo nie starcza mi czasu.
  Po każdej nowej notce podawaj link na moim blogu.

  Pozdrawiam Was Obu :)
 • @All (II)
  https://s12.postimg.org/z1hgaufz1/18921749_707056632819507_4531784413845852142_n.png
 • @zygmuntbialas 01:28:07
  Zygmuncie, wiem, że nie masz czasu na wszystkie tematy, każdy człek ma też swoje życie a nie w kółko polityka.
  Pięknie, że zamieściłeś słowa Mateusza Piskorskiego, warto walczyć o sprawiedliwość; niedługo może być tak, że tylko za nasze pisanie nas też zamkną w więźniu.
  Pozdrówka:)
 • @Tiamat 18:33:45
  ??????????
  Myślę, że należą mi się przeprosiny z Twojej strony.
  Napisałaś: "Ty glupolu!!!!!! co od lat trolujesz na blogach."
  Podaj choć JEDEN (1!) przykład na poparcie swoich słów.
  Wydaje się, że wszystko zaczęło się od IRONICZNEGO stwierdzenia "Z pewnością represjonowany był "Bolek" i całe to towarzystwo ".
  To było szyderstwo z całego tego styropianowego towarzystwa.
  Najśmieszniejsze jest to, że ja z przyjemnością czytam wszystkie Twoje komentarze i w większości się z nimi zgadzam.
  Teraz "stuknij" sobie w "Robika" i poczytaj moje komentarze - nie ma ich aż tak wiele. Powiedz z czym się w nich nie zgadzasz.
  Pozdrawiam
 • @programista 14:16:30
  Szanowny Programisto,

  Z jakiegoż to powodu raczysz używać w dyskusji chwytu zwanego wyolbrzymieniem? ;-DDDDDDDDDDD
  Malware czy jakoś tak? ;-)
 • @zygmuntbialas 16:17:43
  "To ja już wolę wykonać 13 lekcji..."

  Dlaczego tylko trzynaście?
 • @ Autorka
  "Polska popiera islamistów, mordujących dzieci w Syrii, polskie samoloty w Syrii walczą z rządem syryjskim. Pomagaliśmy zniszczyć Irak i Libię, a teraz cieszymy się, że nas obce wojska uratują przed kimkolwiek."

  Ma Pani całkowitą rację. Wstyd i hańba. Tego się nie da naprawić. Aż nie wiem co robić. Możemy chyba tylko błagać na kolanach o wybaczenie i się tłumaczyć, że byliśmy totalnie zmanipulowani. Ale wątpię, żeby to wystarczyło.
  Ma Pani jakiś pomysł?

  Ukłony
 • @programista 14:16:30
  "marzy się dziecku szpital to Władimir szpital zbudował. "

  No widzisz jak ładnie potrafisz pisać o człowieku ;-)

  Ale na serio, to może on po prostu "zdetektował" problem i polecił jego rozwiązanie...?
  Jak widzisz nawet "zimny czekista" (wg Michalkiewicza) nie jest na tyle zimny, żeby go chore dziecko nie ruszyło.

  I jeszcze "mały problem" dodany. Weź proszę pod uwagę, że mając taki szpital i prowadząc odpowiednie statystyki i postępując metodycznie można wiele rzeczy odkryć. Z korzyścią dla wszystkich. Także dla dzieci, które są chore, ale nie tylko.

  3m siem
 • @Tiamat 18:33:45
  Napisała Pani do Szanownego Robika:

  "Ty glupolu!!!!!! co od lat trolujesz na blogach.
  Walesa byl represjonowany??????? W palacach? Czy ty masz dobrze w glowie?"

  Bardzo mi przykro, ale "chyba" nie zrozumiała Pani ironii (być może nawet gorzkiej) ze strony Szanownego Robika. Chyba trzeba będzie przepraszać.... ;-)

  Pozdro!
 • @zygmuntbialas 22:55:20
  "Wałęsa "w okresie internowania skonsumował samotnie..."

  Nie wierzę.... Toć to i z Kwaśniewskim mógłby "godnie" w szranki stawać.

  Ukłony
 • @ Tiamat, Autor
  Oczywiście 5*
 • @Casey 17:32:33
  re: naucz sie przeliczac

  Nie naucze sie przeliczac, bo zupelnie nie rozumiem dlaczego rzad polski bedzie wyplacac emerytury w dolarach.
  Czy juz jestesmy kolejnym stanem USA?
 • @Jasiek 04:19:05
  Ja powinnam wszystkich przeprosic za agresywny wpis. Normalnie tego nie robie.
  Ale juz mam naprawde dosc wyzywania od komuchow calego pokolenia Polakow w PRL. I mam juz serdecznie dosc wmawiania klamstw, ze nie wolno bylo chodzic do kosciola, chrzcic dzieci, brac slubow koscielnych, ze byl rezim stalinowski przez caly okres PRL-u i oto przyszedl wodz (na bialym koniu) i nas wszystkich wyzwolil od komuny.
  Ile lat mozna sluchac w kolko tych samych bzdur??

  W Polsce nie jest lepiej niz "za komuny". Powstala elita milionerow, ktorzy dorobili sie na klamstwie o PRL. Inni musza jezdzic na saksy.
  Przestepczosc w Polsce przekroczyla wszelkie granice.

  I Zachod nam wybudowal osrodki handlowe- dla siebie.
  Przecietnemu Polakowi latwiej kupowac na targu.
  A najbardziej mnie oburza permamentne lamanie konstytucji gdy chodzi o prawo do pracy.
  Praca w Polsce stala sie PRZYWILEJEM a nie podstawowym prawem.
  Niech sie ten Trybunal i cala awantura o Trybunal schowaja ze wstydu pod ziemie.

  Martwi mnie wynaradawianie Polakow.
  W czasie calej awantury z uchodzcami i o uchodzcow opowiadamy o obcej kulturze, ktora zniszczy Europe.
  Przeciez nasza polska kultura juz jest zniszczona!
  Polskie dzieci juz nie ucza sie tanczyc oberka i "Mazowsze" juz nie spiewa. Niemodne.
  Po gazetach i po blogach mozna czytac tylko teksty napchane zle przetlumaczonymi idiomami i jakims pomieszanym zargonem z Haarlemu.
  Snobizm na Zachod niszczy polska kulture i tozsamosc narodowa. My juz jestesmy pokoleniem miedzynarodowych mieszancow umyslowych.
  Nienawisc do Serbow, a teraz do Rosjan i muzulmanow jest naprawde ponizajaca.
  Ukochanie muzulmanow z Czeczeni czy Arabi Saudyjskiej w Kosowie i Bosni - zwala z nog.
  Ale poniewaz wojna w Czeczni sie skonczyla - no to zdaje sie, przestajemy kochac Czeczencow.
  Ale ulica islamisty Dudajewa ciagle trwa. Bo to nazwa historyczna.
 • @Robik 02:34:21
  Zgoda.
  Przepraszam.
  Usprawiedliwienie powyzej.

  Bo cos mi sie zdaje, ze pomylilam adresata, co jest tez niedopuszczalne.
  Niechlujne czytanie tez.
  Pewnie popelnilam i jedno i drugie.
  A tak zawsze popieram nie-emocjonalne podchodzenie do problemu!
 • @Repsol 19:18:20
  Bardzo duzo informacji o Solidarnosci znika.
  Ale widac nie wszystko zdazyli usunac:

  Rense.com

  The Case Of George Soros - Przypadek Sorosa

  In case of Poland, we know that Solidarity was an Union and as such its leadership had to be members of the Communist Party ONLY [or communist agents]. Soros was allegedly helping the CIA to secretly finance the Solidarity, when the secret pact between the Pope John Paul II and unsuspecting [deceived] Ronald Reagan was established, and the later uncovered Polish communist agent Lech Walesa [code name BOLEK] and his "independent" Union were abl to receive Soros's money and help through channels communists would normally shut down in matter of hours. Wow !

  W przypadku Polski, wiemy, ze Solidarnosc byla ZWIAZKIEM i jako taki musiala miec cale przywodztwo jak i czlonkow zarejestrowanych w Partii Komunistycznej (lub komunistycznych agentow).
  Soros podobno w tajemnicy pomagal CIA finansowac Solidarnosc, kiedy tajemniczy pakt miedzy papiezem Janem Pawlem II i niczego nie podejrzewajacym /oszukanym Ronaldem Reaganem zostal zawiazany, a potem polski agent komunistyczny Lech Walesa (zakodowany jako Bolek) i jego “niezalezny" zwiazek byl jakos w stanie otrzymywac pieniadze od Sorosa i w ogole pomoc roznymi kanalami z Zachodu.
  Przeciez normalnie wladze komunistyczne by go zamknely w ciagu godziny!!!

  http://rense.com/general61/thecaseofgeorgesoros.htm


  Nagranie archiwalne. Obojetnie, co kto mysli o Urbanie - to jego "zeznania i wyznania" czesto bolesne, sa jednak prawdziwe.
  Pewnie dla tego i z powodu swintuszenia ma tylu wrogow w Polsce.
  Urban - Solidarnośc to płatna agentura 1987 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=VVbfWJkN9dI

  Nie wiem, czemu nie moge tego otworzyc:
  FAKTY! TW. Bolek Rozpracowany, Wałęsa Wściekły! Prawdopodobnie będą postawione zarzuty ... - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=en6cOhuVAvA
 • Mateusz Piskorski
  Wiedzcie o tym że w Polsce nie ma polskich służb specjalnych !!!

  to nie są służby polskie, pamiętajcie o tym że ABW wypełnia polecenia sb upadliny i usraela , dowody na ten temat ujawnię..

  https://youtu.be/zGGkuTevezs
 • @Tiamat 05:45:28
  Przeprosiny przyjęte.
  Prawdę mówiąc nie czułem urazy ponieważ zdawałem sobie sprawę, że te oskarżenia to "tak z rozpędu" i wpadłem pod przyjacielski ogień.
  Z niecierpliwością czekam na kolejną serię tyle, że już w kierunku wroga, "mate".
 • @lorenco 01:48:35
  "... słowa Mateusza Piskorskiego, warto walczyć o sprawiedliwość,...". -

  --- Ciągle nurtuje mnie ten polityk, dla którego wreszcie poszedłbym po wielu latach do wyborów. I nurtuje mnie pytanie, dlaczego on właściwie siedzi. I martwię się, że sprawa ta ma tak niewielki odzew.

  Pozdrawiam Cię :)
 • @Robik 02:34:21 oraz 07:55:06
  "@Tiamat 05:45:28
  Przeprosiny przyjęte.
  Prawdę mówiąc nie czułem urazy,...". -

  --- Oby wszystkie nasze sporne sprawy kończyły się bez zbędnych dąsów i bez kluczenia.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 03:32:12
  "Dlaczego tylko trzynaście?" [lekcji]. -

  Chodziło mi o równoważnik 400 zł, przyznanych przez Sejm (miesięcznie) działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. 13 x 30,- = 390, - zł :)
 • @Jasiek 03:38:27
  "Możemy chyba tylko błagać na kolanach o wybaczenie i się tłumaczyć, że byliśmy totalnie zmanipulowani. Ale wątpię, żeby to wystarczyło". -

  --- No tak. Ale póki co dają nam jeszcze pogadać. Osobiście czuję się nieco usatysfakcjonowany, że coś wiem. To ma też znaczenie w życiu: na pewno nie pójdę na manifestację antyrosyjską czy anty-muzułmańską. W sumie to przykro, że mają nas za takich osłów.
 • @Jasiek 04:19:05
  "@ Tiamat, Autor
  Oczywiście 5*" -

  --- Cieszę się, iż docenia Pan trud Pani Tiamat, i także mój.
 • @Jasiek 04:01:49
  "Toć to [Wałęsa] i z Kwaśniewskim mógłby "godnie" w szranki stawać". -

  --- Kwaśniewski nie ma głowy do picia.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 12:01:58
  To nawet nie był spór, tylko nieporozumienie.
  Pozdrawiam
 • @Robik 13:30:07
  Pozdrawiam Pana :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej