Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 11.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Donald Trump faktycznie nie ma szans. Okręt USA już tonie. Zaniedbany i w rozpadzie. Dług publiczny nie do opanowania, dług prywatny ogromny. Ostatnią opcją jest wrócić do zera, czyli postawić na wielką wojnę.

 

Ernst Wollf: USA pod rządami Trumpa: wypowiedzieć umowy, przygotować wojnę

Prezydent Trump przejął w styczniu przywództwo kraju, który znajduje się w historycznej spirali spadku: 20 bilionów dolarów długu krajowego, rozpadająca się infrastruktura, stagnacja gospodarki i ogromne 'bańki' na rynkach obligacji, akcji i nieruchomości. Sektor finansowy jest już niekotrolowalny, a bank centralny - po kilku rundach drukowania pieniędzy i długoletnich obniżkach stóp procentowych - nie ma środków do interwencji. Stany Zjednoczone znajdują się w fazie największych problemów w swej ponad 200-letniej historii.

Znalezione obrazy dla zapytania kryzys w usa - zdjęcia

W jaki sposób chce Trump zapobiec tym problemom, pokazuje skład jego gabinetu. Po tym, jak w kampanii wyborczej obiecał 'osuszyć bagno' w Waszyngtonie i trzymać USA z dala od wojen, dokonał zwrotu o 180 stopni i stworzył rząd, w którym kluczowe pozycje zajmują bankierzy z Wall Street i przedstawiciele armii.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy wspomógł oba obozy. Armia USA ma wyższy budżet niż kiedykolwiek wcześniej i mogła jako straszak wobec reszty świata zrzucić na Afganistan największą bombę od czasów Hiroszimy i Nagasaki. Sektor finansowy zaś wiwatuje, bo kursy akcji i obligacji - mimo mizernych danych ekonomicznych - pędzą od rekordu do rekordu.

Trump König NWO

Donald Trump faktycznie nie ma szans. Okręt USA już tonie. Zaniedbany, w rozpadzie i bezrobociu. Dług publiczny nie do opanowania, dług prywatny bezgraniczny. Ostatnią opcją jest wrócić do zera, czyli postawić na wielką wojnę.

Ale bez względu na to, co Trump uczyni, nie wystarczą środki do uniknięcia ostatecznego załamania jego kraju. Gospodarka USA nie może być uruchomiona w istniejących warunkach. Obietnice Trumpa stworzenia nowych miejsc pracy nie mogą być zrealizowane. Sektor finansowy, utrzymywany już tylko przez ciągłą manipulację, będzie nadal wyradzał się. Upadek pozycji dolara - najważniejszej podpory USA - jest już tylko kwestią czasu.

'Zapomnianego, małego człowieka', którego Trump i jego zespół tak często przywoływali, czekają cięższe czasy niż za poprzednich prezydentów. Wynikiem tego będzie ciągłe oddalanie się Trumpa od tych, którzy na niego głosowali. W tej sytuacji pozostaje już tylko jedna opcja: wojna. Pozwoli mu to na odwrócenie uwagi jego zwolenników od rzeczywistych problemów USA, a także na stworzenie miejsc pracy w sektorze zbrojeniowym i zwiększenie produkcji, by powstrzymać - choćby chwiliowo - upadek Stanów Zjednoczonych.

Kurs ten już został wyznaczony. Księgi zamówień amerykańskich producentów broni są wypełnione po brzegi. Sojusznik Arabia Saudyjska prowadzi nadal wojnę w Jemenie, a w Korei już dawno nie widziano tak ogromnej koncentracji wojsk USA za granicą. Równocześnie przybierają na sile amerykańskie prowokacje wobec Rosji, Chin i Iranu. Największą z nich było - obok przemarszu wojsk w Korei - zrzucenie maga-bomby na Afganistan.

Niemniej jednak Trump nie może tak łatwo wszcząć nowej wojny. Powód: wojna wymagałaby ogromnych poświęceń społeczeństwa USA. Dlatego musi Trump w najbliższych tygodniach i miesiącach uporać się z najtrudniejszym zadaniem: przekonać mieszkańców USA, w tym przede wszystkim swój własny elektorat, iż są ofiarami wojny, toczonej przeciw Stanom.

Wypowiadając paryską umowę klimatyczną (wątek ten został pominięty w tłumaczeniu - przypis ZB), Trump zastosował taktykę, mającą w Stanach ponad stuletnią tradycję. Prezentuje inne państwa jako zagrożenie dla USA, a swój kraj przedstawia w roli ofiary. Podczas swego przemówienia w Ogrodzie Różanym Białego Domu Trump wielokrotnie wskazywał na fakt, że wiele umów międzynarodowych stawia Amerykę w niekorzystnej sytuacji wobec konkurentów na rynku światowym.

Wypowiedzi są bezpodstawne i nie potwierdzają się ani wobec paryskiej umowy klimatycznej, ani już wypowiedzianej transpacyficznej umowy TTP, ani wobec zawartego z Europą układu TTIP. Ale służą do podburzania niedoinformowanej większości mieszkańców USA przeciw innym państwom. Strategia ta ma wiele historycznych analogii, w tym zachowanie się USA w obu wojnach światowych.

To, że Trump chwyta sie wszelkich sposobów, by demonizować inne państwa, nie jest oznaką siły, lecz pokazuje, jak ogromne są problemy jeszcze-supermocarstwa. I jeśli europejscy politycy krytykują wypowiedzenie przez Trumpa umowy klimatycznej, to nie tak bardzo leży im na sercu klimat i ochrona środowiska, ale tylko dlatego, by wykorzystać każdą okazję do odwrócenia uwagi od ogromu problemów, przed którymi sami stoją - w razie potrzeby kosztem dobrych stosunków ze swym sojusznikiem Stanami Zjednoczonymi.

//quer-denken.tv/die-usa-unter-trump-internationale-vertraege-kuendigen-krieg-vorbereiten/

Napisał: Ernst Wollf

Przetłumaczył (fragment): Zygmunt Białas

* * * * * * *

pilne

Zrzucenie bomby GBU-43 przez USA we wschodnim Afganistanie

Na konferencji prasowej w Waszyngtonie rzecznik rządu USA opowiada, że nalezy napaść na Iran, bo jest to państwo terrorystyczne, które opłaca terrorystyczne grupy na świecie i w ten sposób zagraża pokojowi światowemu.

Proszę zobaczyć! - pisze pani Tiamat. - Jakiś dziennikarz w czasie konferencji prasowej z zagranicznymi dziennikarzami pyta rzecznika rządu USA (odpowiednik Marii Zacharowej), jaka jest różnica między reżimem Iranu i Arabii Saudyjskiej, i w jaki sposób demokracja jest wymierna. Rzecznik 'wzdraga się', bo przecież nikt nie ma wątpliwości, że Iran na nikogo nie napadł od prawie 300 lat, a Arabia Saudyjska sponsoruje wszystkie ekstremistyczne grupy.

I oto nastala chwila tysiąclecia.  Rzecznik USA wydusil z siebie: "Myślę, że... możemy powiedzieć, hmmm, na tym tu spotkaniu, że dziś zrobiliśmy znaczny progres z Arabią Saudyjską i emiratami przez dyskusję o naszej zdecydowanej postawie przeciwko ekstremizmowi i również wdrożyliśmy pewne zasady... hmmm z tymi krajami z Zatoki Perskiej... o zwalczaniu ekstremizmu”:

https://www.youtube.com/watch?v=vTz-u2ZTz_0

Napisała: Tiamat

ZB - Filmu nie obejrzymy. Jest tylko napis: "Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju”.

 POWIĄZANE WPISY:

 1. Co się dzieje na świecie – 06.02.2017.
 2. Co się dzieje w USA – 05.02.2017.
 3. Co się dzieje na świecie – 14.02.2017.
 4. Co się dzieje na świecie – 29.05.2017.

KOMENTARZE

 • @
  //ZB - Filmu nie obejrzymy. Jest tylko napis: "Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju”.//
  wystarczy mieć ten dodatek i można oglądać

  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/youtube-unblocker-plus/?src=search

  natomiast do tego niżej nie ma dojścia
  http://quer-denken.tv/die-usa-unter-trump-internationale-vertraege-kuendigen-krieg-vorbereiten/
 • On się nie "wzdraga" On się "zawiesił"
  ///Jakiś dziennikarz w czasie konferencji prasowej z zagranicznymi dziennikarzami pyta rzecznika rządu USA (odpowiednik Marii Zacharowej), jaka jest różnica między reżimem Iranu i Arabii Saudyjskiej, i w jaki sposób demokracja jest wymierna. Rzecznik 'wzdraga się'///

  https://www.youtube.com/watch?v=X0K7qXdu8bs
 • haracz czy okup?
  W zwiazku z nedza w USA prezydent "najwiekszej ekonomii" w poszukiwaniu funduszy pojechal na goscinne wystepy na Bliski Wschod domagac sie od Arabow haraczu na zalatanie..dziur budzetowych

  Zostal bardzo goscinnie przyjety i nawet dostapil honoru wodzireja w otwarciu muzulmanskiego Ramadanu

  Donald Trump Sword Dance in Saudi Arabia - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=runYPf4Q2g8


  Katar
  W rozmowie z prezydentem Rumunii, Donald Trump bardzo ostro skrytkowal Katar, oskarzajac o finansowanie terrorystow
  Donald Trump troszke sie rozpedzil:

  "Niestety, narod katarski znany jest w historii z tego ze jest bardzo waznym fundatorem terroryzmu. Nadszedl czas, zeby wezwac Katar do zaprzestania wysylania pieniedzy. Katar musi przerwac to finansowe poparcie dla terroru.”.

  Donald Trump wyciagnal od Arabii Saudyjskiej prawie pol tryliona dolarow na pokrycie przedwyborczych obietnic budowania walacej sie infrastruktry w kraju.
  W zamian za to obiecal Saudom wszelkie poparcie i pomoc w montowaniu koalicji sunnickiej przeciwko Iranowi.
  Z taka sama propozycja zwrocil sie do Kataru, zeby tez zaplacil Amerykanom haracz, a moze okup?. Katar sie nie zgodzil, bo tlumaczy, ze ma wydatki zwiazane z mistrzostwami swiata w pilce noznej.
  Donald Trump nalegal...dokad mu starczylo cierpliwosci..


  Co to jest Katar”

  Monarchia.

  USA ma w Katarze:
  1 base militarna
  1 baze lotnicza
  3500 zolnierzy

  Co jest przedmiotem obecnej dysputy miedzy Katarem a innymi krajami w sasiedztwie?
  Katar ma przyjazne stosunki z Iranem; Katar ma zezwolenie na korzystanie z portow w Iranie do przeladunku towarow. .
  W tureckim parlamencie przeglosowano prawo wyslania zolnierzy do Kataru.
  Co ciekawsze, Katar nie tylko ma baze militarna USA ale i wiele kontraktow podpisanych ze Stanami Zjednoczonymi.
  Kontrakt o zakup broni na 11 mild dolarow.
  Katar zainwestowal ponad 2.5mld dolarow w helikoptery Apache
  Milliony dolarow zainwestowane w militaria: handel i kontrakty z USA.

  Stany Zjednoczone, oskarzajac Katar o finansowanie terroryzmu tworza wielki rozlam na Bliskim Wschodzie. Turcja, Pakistan i Iran popieraja Katar.

  Zapytany o opinie, general armii USA, Paul Valley probuje wytlumaczyc powod, dla ktorego USA nagle odwraca sie od Kataru, ktory zawsze byl sprzymierzencem USA.

  General:
  “Jest kilka powodow. Jednym z nich jest wizyta Trumpa w Arabii Saudyjskiej i to, co tam uzgodniono:
  Wiadomo, ze Egypt pierwszy zdelegalizowal Bractwo Muzulmanskie; potem Arabia Saudyjska i inni; ale wywiad USA odkryl, ze pieniadze z Kataru ciagle wplywaly na konto Hamasu i Bractwa Muzulmanskiego, a te z kolei wydawaly te pieniadze na finansowanie radykalnego islamu. Wiec wszystko razem spowodowalo, ze kraje arabskie postanowily sie zjednoczyc przeciwko Katarowi, ale trzeba wziac pod uwage, ze Katar produkuje duzo skroplonego gazu, ktory jest bardzo wazny dla roznych krajow-odbiorcow gazu.
  Co jest ciekawe, Turcja i Iran wspolnie popieraja Katar."

  Skad sie bierze takie przetasowanie panstw sprzymierzonych? Czy to niespodzianka dla Kataru czy moze Katar juz wczesniej planowal zmiane i obecna awantura jest reakcja?

  Gen.Valley:
  “Mysle, ze inne panstwa sie zorientowaly, ze Katar finansuje terroryzm wiec ma powiedziane: stop!. I to jest to, o czym mowil prezydent: Przestancie przesylac pieniadze terrorystom! Musicie sie pozbyc terrorystow z kraju i ze spoleczenstwa, wyeliminowac i unicestwic ich. Wiec Arabia Saudyjska, Egipt i emiraty sie zjednoczyly przeciwko Katarowi.
  Ale ze Turcja i Iran popieraja Katar, to troche dziwne"

  No dobrze, mowi dziennikarz, ale przeciez Arabia Saudyjska tez jest podejrzana o wspieranie terroryzmu i szerzenie terrorystycznej ideologii?

  Gen. Valley
  “Mysle, ze Trump o tym nadmienil, ze w ataku 9/11 na wiezowce, 16-u z 19-u terrorystow pochodzilo z Arabii Saudyjskiej, my wiemy, ze sa elementy w saudyjskim rezimie, ktore popieraja caly czas wahabis, salafis, ktore popieraja radykalny islam; zgadzam sie, ze Arabia Saudyjska tez powinna byc brana pod uwage, tak samo jak Katar."

  Pytanie:
  Ciekawy jest tez stosunek Tillersona do Kataru,. Wyglada, ze jego podejscie nie jest takie radykalne. Czy myslisz, ze jest roznica zdan wsrod administracji USA gdy chodzi o to, co nalezy robic i jak sie zachowac w obecnej sytuacji?

  “Mysle , ze odbywaja sie rozne dyskusje i rozwaza sie rozne mozliwosci, bo trzeba wziac pod uwage sily militarne i zakres naszych zobowiazan w Katarze , i wspolne operacje ; mamy tam sztab wspolnego dowodzenia caly system uzupelniania paliwa i miliardy dolarow pomocy militarnej dla Kataru; wiec gdy chodzi o finanse i rozne inne wazne powiazania musimy znalezc sposob jak nalezy postepowac..

  Katar zawsze byl wielkim fundatorem terroryzmu:
  Qatar has 'historically been a funder of terrorism at a very high level' – Trump - YouTub

  https://www.youtube.com/watch?v=xwT4OCN0tbw

  *
  A tymczasem nastapila kompletna blokada Kataru: z morza, z granicy z Arabia Saudyjska i z powietrza.
  Katar sprowadza wlasciwie cala zywnosc i wiele sprzetu. Tymczasem blokada jest prawdziwa katastrofa nie tylko dla mieszkancow, ale i dla amerykanskiej armii. I dla dostawcow gazu. I dla uchodzcow z Bahrain. I dla Mistrzostw Swiata w pilce noznej.
  Jedno z najbogatszych panstw na swiecie zagrozone jest widmem glodu.
  Iran juz wyslal pierwsza pomoc z zywnoscia. Sytuacja zrobila sie bardzo napieta.
  Katar zwrocil sie o pomoc/porade do Rosji. Putin obiecuje rozmawiac pod warunkiem, ze Katar przestanie placic “lagodnej” opozycji w Syrii.

  Arabia Saudyjska i emiraty kazaly sie w ciagu 12 godzin wyniesc wszystkim obywatelom Kataru z tych panstw arabskich. Jest to tragedia spoleczna, poniewaz wsrod Arabow jest mnostwo malzenstw mieszanych. Obywatele Arabii i emiratow maja sie natychmiast wyniesc z Kataru. Dramat rozrywanych rodzin.
  Ale nie tylko.

  Czym sie Katar tak naprawde narazil?
  - Przede wszystkim popieraniem Palestyny. Wiec podobnie jak pare krajow europejskich bedzie miec powazne problemy z utrzymaniem spokoju w regionie.
  - Katar odmowil placenia haraczu
  - Katar poparl jedwabny szlak chinski co jest anatema, bo Araby sie boja zalewu chinszczyzna
  - Katar produkuje duzo gazu skroplonego, ktory przesyla na przyklad do Dubaju; calkowita blokada Kataru moze spowodowac katastrofe dla Dubaju, dla ktorego katarski gaz jest glownym zrodlem energii.
  - Katar tez chce wysylac gaz do Europy ..
  - Katar przyjal ogromna ilosc uchodzcow z Bahrainu, ktorzy uciekaja przed wariackimi przesladowaniami w kraju. Teraz Bahrain sobie zyczy przyslac tych uchodzcow, ktorych czeka paskudny los w kraju. O tym, co sie naprawde dzieje w Bahrain media nam za czesto nie podaja. Podaje Al Jazeera, ktora teraz jest tez pod obstrzalem Arabii Saudyjskiej, bo za duzo pokazuje obrazkow z codziennego zycia w Gazie.

  - Jest jeszcze jeden dosc istotny problem:
  Katar przygotowuje sie do mistrzostw swiata w pilce noznej. W Katarze pracuje bardzo duzo robotnikow glownie z Azji: Indii, Nepalu, Filipin..
  Nie tylko, ze ich praca moze sie zakonczyc ale pod znakiem zapytania moze stanac sprawa mistrzostw pilkarskich zaplanowanych na 2022 rok
  Cala ta sytuacja na Bliskim Wschodzie staje sie coraz bardziej powiklana.
  Niektorzy komentatorzy podejrzewaja, ze to Trump zaprosil Bliski Wschod “do tanca” z mieczami.
  Ale w czasie Ramadanu?

  Podobno w czasie Ramadanu prawdziwi muzulmanie maja sie tylko modlic i maja nakazany post.

  Trump, Tillerson dance in Saudi Arabia - YouTube
  Taniec wojenny w Arabii Saudyjskiej rozpoczyna Ramadan

  https://www.youtube.com/watch?v=FAcLCRhKyKc

  Inne linki :

  BROKEN NEWS: Saudi Invasion of Qatar, Bombs in Kabul and Profits from War - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=46hvWcsEiZI
 • @Arjanek 16:05:40
  "wystarczy mieć ten dodatek i można oglądać". -

  --- Dzięki :)
  Spróbuję to zainstalować.
 • @ikulalibal 16:07:47
  "On się nie "wzdraga" On się "zawiesił". -

  --- Faktycznie sie zawiesił. Dobrze to widzieć:

  https://www.youtube.com/watch?v=X0K7qXdu8bs
 • @ikulalibal 16:07:47 (II)
  Na blogu u Aquariusa było parę słów o Panu, więc dopisałem jeszcze parę:

  @Autor
  "Na nieskrępowaną dyskusję pozostało około 39 komentarzy z czego spora część przypadła na Sz. Kolegę Ikulaibal, który jako jeden z nielicznych już bywalców na Neonie nie dostrzega ABSOLUTNEGO BEZSENSU dyskutowania z AUTOMATAMI DO WYPLUWANIA...". -

  --- Sz. Kolega Ikulalibal przetłumaczył kiedyś parę tekstów. Była to robota najwyższej klasy. I teraz czekam, kiedy ten świetny tłumacz i komentator przypomni sobie o tym i znowu coś przetłumaczy.

  A Autorowi 5* za porządne ujęcie problemu :)

  zygmuntbialas 11.06.2017 12:49:05
 • @ Autor
  Ufff... faktycznie - cienko to wygląda.
  Ale ja mam jeszcze jeden dodatkowy powód do zmartwień
  Upadek USA oznacza także wycofanie się go z polityki w Europie, a to w Polsce może oznaczać powrót do władzy stronnictwa pruskiego...
  Sam nie wiem nie wiem co myśleć.
  Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jak już się uzbroimy przeciwko "agresywnej Rosji" to przez przypadek (a może to jest planowane) będziemy gotowi na obronę przed szkopami...

  5*

  Ukłony
 • @ikulalibal 16:07:47
  "...jaka jest różnica między reżimem Iranu i Arabii Saudyjskiej, ..."

  Cóż za brawurowe pytanie :DDDDDD

  Pozdro!
 • @Tiamat 16:26:23
  "W zwiazku z nedza w USA prezydent "najwiekszej ekonomii" w poszukiwaniu funduszy pojechal na goscinne wystepy na Bliski Wschod domagac sie od Arabow haraczu na zalatanie dziur budzetowych". -

  --- Bardzo świetna analiza. Rzucę na blog.pl i przede wszystkim do kokpitu, by przedstawić ją pojutrze w formie notki.
  Jutro dalszy ciąg o Serbii. Ta ostatnia (na poprzedniej stronie) cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Jest już ponad 10 tysięcy odsłon.
 • @ikulalibal 16:07:47
  Haha:)
  Jakże niewdzięczna jest praca rzeczników prasowych w USA! Jak oni często się zmieniają jak w kalejdoskopie!
  Kiedyś pani Psaki, z której mieliśmy tu na Neonie polewkę, już po opuszczeniu stanowiska wyznała, że mówiono jej, że jak nie wiesz co odpowiedzieć, to zmyślaj.
 • Tak to wygląda.
  Trump szuka na siłę jakiejś konkretnej wojny. Jak tak dalej będzie, pójdzie on drogą Poroszenki: my jesteśmy bidne takie, cały świat bronimy, dawać kasiorę.
 • @Jasiek 17:23:41
  "Upadek USA oznacza także... Sam nie wiem nie wiem co myśleć". -

  --- Nie przepadam za jankesami, i /ale też powiem: "sam nie wiem nie wiem co myśleć". Wysłuchałem kiedyś wywiadu prof. M. Vogta z W. Żyrinowskim i miałem go tłumaczyć z niemieckiej wersji. Końcówka jednak, dotycząca polskich ziem zachodnich, mnie zaskoczyła i zastanowiła.
  Podaję link do rosyjskiej wersji wywiadu:

  http://quer-denken.tv/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B8/

  Pozdrawiam :)
 • @lorenco 17:38:15
  "Haha:)
  Jakże niewdzięczna jest praca rzeczników prasowych w USA!". -

  --- No bo jak się tumanów wystawia na stanowisko...
 • @lorenco 17:46:10
  "Trump szuka na siłę jakiejś konkretnej wojny". -

  --- Ano szuka. USA właściwie ciągle jest w stanie wojny.
 • @zygmuntbialas 17:53:49
  To nawet nie chodzi o tumanów, chodzi o to, że nie mogą znaleźć w USA porządnego kłamczucha i lejwody:)
 • @lorenco 18:02:51
  "... chodzi o to, że nie mogą znaleźć w USA porządnego kłamczucha i lejwody" :) -

  --- No bo też patrząc na realia w USA, trudno jest 'porządnie' kłamać.
 • @Tiamat 16:26:23
  "Katar zwrocil sie o pomoc/porade do Rosji. Putin obiecuje rozmawiac pod warunkiem, ze Katar przestanie placic “lagodnej” opozycji w Syrii."
  Co chwilę się słyszy, że jakiś przywódca jedzie do Putina. Niektórzy to nawet kilkakrotnie w ciągu roku.
  Czyli jak trwoga to do...Putina?
  Tiamat, 55555555 &* za ten świetny artykuł!
 • @zygmuntbialas 18:09:03
  Senatora McCaina niech zatrudnią jako rzecznika. Ten zawsze będzie merytoryczny:)
 • @zygmuntbialas 17:47:46
  "Końcówka jednak, dotycząca polskich ziem zachodnich, mnie zaskoczyła i zastanowiła."

  Z rosyjskim mam niestety problem...
  Jeśli chodzi natomiast o ziemie zachodnie, to w odcinku "Świat jest inny" pt "Polacy bezbronni" dr Jaśkowski mówił, że pokój aliantów z Niemcami został podpisany dużo później niż kapitulacja Niemiec - na przełomie sierpnia i września - i jest w nim stwierdzone, że ziemie zachodnie będą należały do Polski przez 50 lat, a potem mają wrócić do Niemiec. Wypadałoby na rok 1995, ale nie przypominam sobie wyjaśnienia powodu dlaczego tak się nie stało. Właśnie ten powrót po 50 latach był wg dr Jaśkowskiego powodem, że na tych terenach utworzono PGR-y a nie postawiono na gospodarstwa indywidualne -i to w dodatku uzbrojone. W tym czasie w innych częściach Polski większe gospodarstwa rozparcelowywano między ludność.
  Podobnie sprawa się ma w przypadku Wolnego Miasta Gdańska - ono po 50 latach też miało odzyskać swój status.
  Horror...

  https://www.youtube.com/watch?v=DHCm9driEhw&t

  Ps.
  Mi przychodzi do głowy pewien powód dlaczego ziemie zachodnie nie wróciły do Niemiec. Jest nim nasze członkostwo w UE - zwanej przez niektórych IV Rzeszą...
 • @lorenco 17:38:15
  Bialorusinöw z pewnoscia zatkalo na chwile po uslyszeniu jej grozby o amerykanskich okretach "u brzegöw Bialorusi".Byl rozkaz zmyslac, to i zmyslala, aczkolwiek niedorzecznie.
 • @lorenco 18:16:12
  "Senatora McCaina niech zatrudnią jako rzecznika. Ten zawsze będzie merytoryczny" :) -

  --- Ale na pewno jednostronny.
 • @zygmuntbialas
  Ave 5* https://i1.wp.com/www.barenakedislam.com/wp-content/uploads/2014/06/JOHNMCCAIN-ALQAEDASYRIA.jpg?resize=690%2C421
 • @Jasiek 19:48:35
  "Z rosyjskim mam niestety problem...". -
  --- Może inni Czytelnicy zerkną.
  W wywiadzie mówi Żyrinowski parę mądrych rzeczy, ale w końcówce mówi o ew. oddaniu Niemcom zachodnich ziem, jeśli tego zechcą. Wychodziłoby z tego, że są to ciągle ziemie 'unter polnischer Vervaltung'. No więc bez tej czapy amerykańskiej wyjdą inne problemy.
  Niełatwa wydaje się być sytuacja Polski.
 • @Repsol 22:22:39
  Witam Cię :)

  Po południu powinna być nowa notka - dalszy ciąg o Serbii.

  Pozdrawiam.
 • @morgan 21:29:00
  No co Ty Morgan? Amerykanie mogą wszystko: okręty u brzegów Białorusi to u nich mały pikuś:)
  Na poważnie teraz. Jest internet. Dla tych neokonów i wszelkiej maści "nadludzi" to dyskonfort.
 • @zygmuntbialas 22:25:57
  Żyrinowski to jest taki człowiek, że jak wysłannik z Polski do telewizji rosyjskich Jakub Korejba, powiedział coś sensownego, to Żyrinowski przytulił go i wołał : wiwat Polska, wiwat Rosja!
 • @lorenco 00:33:33
  "Żyrinowski to jest taki człowiek,...". -

  --- Nie wymagam od niego, by bronił interesów Polski.
 • Niestety autor ma racje.USA sa niereformowalne.
  ISIS ma teraz wlasne lotnictwo: US Air Force.Co bedzie jak Ruscy zestrzela amerykanski samolot atakujacy armie syryjska?Trzecia, swiatowa?

  Assad na ulicach Damaszku:
  https://www.youtube.com/watch?v=F27HLPzFSY4

  Na okulary trzeba w USA czekac teraz 2 tygodnie.Czemu? Okulista wysyla recepte do Chin, tam wstawiaja szkla w ramke i wysylaja poczta lotnicza do USA.To trwa 2 tygodnie.Ramka w Chinach kosztuje $1.50, plastikowe szkla $2.00 a ja place $70. To sie nazywa INTERES.

  Kilka dni temu otworzona nowa kopalnie wegla w Pensylwanii.Najstarsi takiego wydarzenia nie pamietaja.Potrzebowano 70 pracownikow.Zglosilo sie 400 kandydatow. Zrobiono im test na narkotyki i prawie 330 mialo pozytywny wynik.
 • @staszek kieliszek 01:57:23
  Assad - gdyby to było nawet inscenizowane, to zwróciłem uwagę na to, że jedne kobiety mają chusty na głowach a inne nie, luz!
  Sankcje na Rosję - oglądam te programy polityczne w rosyjskiej tv, gdzie występują i Amerykanie i Niemcy i Polacy i inni, są fajne. W przerwach są reklamy. Takie same jak w Polsce i pewnie jak i w USA: te same pasty do zębów, kosmetyki, lekarstwa, telefony, telewizory, czipsy, napoje itd. itp.
  Naprawdę dziwne te sankcje.
 • @lorenco 03:16:13
  Boeing Dreamliner by nie latal bez czesci z Rosji.Wielkie odlewy tytanowe.Malo tego.Rozwijaja ta wspolprace.
  http://www.rusaviainsider.com/boeing-and-vsmpo-avisma-to-launch-second-joint-production-site/
 • @zygmuntbialas
  "W tej sytuacji pozostaje już tylko jedna opcja: wojna. Pozwoli mu to na odwrócenie uwagi jego zwolenników od rzeczywistych problemów USA, a także na stworzenie miejsc pracy w sektorze zbrojeniowym i zwiększenie produkcji, by powstrzymać - choćby chwiliowo - upadek Stanów Zjednoczonych."

  Jest to problem dla USA, gdyż oni już wyssali najlepszą część społeczeństwa do celów militarnych. Czy możliwe jest uzyskanie z poboru żołnierzy zdolnych do obsługi nowoczesnej broni, a do tego pracowników gotowych za darmo harować w"w imię potęgi NWO"?
  Obecna wojna - to już nie starcie odmiennych modeli współżycia, a likwidacja wzajemna.
  Należy za wszelką cenę bronić się przed wojną i czekać na na upadek USA - główne źródło zagrożenia.
  naszą rolą jest przeciwstawiać się antypolskiej retoryce i działaniom ludzi, których można określić jako "Macierewicz". Przynajmniej w odniesieniu do podporządkowywania Polski USA. (I stosownie Niemcom - w wersji PO).
 • @staszek kieliszek 05:45:48 Pax Russo - Americana
  //Boeing Dreamliner by nie latal bez czesci z Rosji.//

  Bez rosyjskiego tytanu nie byłoby wojen na świecie!

  VSMPO-AVISMA Corporation [rosyjska korporacja] is the world’s largest titanium producer, which operates the complete processing cycle, from raw materials to finished machined parts. The corporation markets its products in 50 countries and is integrated into the global aerospace industry. It is a strategic supplier for many companies, including Boeing, Airbus, Embraer, Rolls-Royce, Bombardier Aerospace, Safran and Pratt & Whitney.

  VSMPO to STRATEGICZNY dostawca tytanu dla Boeing, Airbus, Embraer, Rolls-Royce, Bombardier Aerospace, Safran and Pratt & Whitney.

  Wystarczy tylko ta jedna firma...

  Silniki Pratt & Whitney napędzają...

  Military Engines
  Pratt & Whitney's Military Engines power 27 air forces around the globe, with nearly 11,000 military engines in service with 23 customers in 22 nations. Pratt & Whitney military engines include the F135 for the F-35 Lightning II Joint Strike Fighter (JSF), the F119 for the F-22 Raptor, the F100 family that powers the F-15 Eagle and F-16 Falcon, the F117 for the C-17 Globemaster III, the J52 for the EA-6B Prowler, the TF33 powering E-3 AWACS, E-8 Joint STARS, B-52, and KC-135 aircraft, and the TF30 for the F-111 and F-14A. In addition, Pratt & Whitney offers a global network of maintenance, repair, and overhaul facilities and military aviation service centers focused on maintaining engine readiness for their customers.

  .
 • @Arjanek 07:56:07
  Tak Arjanku.Pracowalem kiedys w firmie Sundstrand(teraz United Technologies), ktora do dzis produkuje skrzynie biegow do mysliwcow amerykanskich z magnezu, tytanu.Odlewy sa z Rosji a teraz nawet obrabiac sie Amerykanom tego nie chce i chca by gotowe czesci z Rosji przychodzily.Gotowe do montarzu.Wkrecic srubki, zlozyc do kupy, przyleic sticker, sprzedac.Czysta kasa bez klopotow.Obrabiac czesci na tokarkach, frezarkach to same klopoty.Trzeba wykwalikowanego frezera po zawodowce a takich szkol juz w USA od dawna nie ma.Tu tylko klikacze na kompach sa i kasjerzy.Nikomu sie robic nie chce.Czy taki kraj moze na dluzsza mete egzystowac? Zadaje sobie to pytanie od 30 lat obserwujac ten proces degradacji USA a jednak dalej to sie jakos kreci. Wyburzaja fabryki, sadza w to miejsce kwiatki, placa kupie ludzi w kwiecie wieku zapomogi i daja bloczki na zywnosc(plastikowa karta jak kredytowa).Ten system w glowie sie nie miesci.
 • @staszek kieliszek 01:57:23
  "Zglosilo sie 400 kandydatow. Zrobiono im test na narkotyki i prawie 330 mialo pozytywny wynik". -

  --- To szokujące!
  Wygląda na to, że USA nie będą w stanie utrzymać pozycji jedynego mocarstwa.
 • @lorenco 03:16:13
  "... dziwne te sankcje". -

  --- Putin powiedział żartem mniej więcej: "Niech trwają te sankcje jak najdłużej, a Rosja pójdzie do przodu".
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:54:58
  "Obecna wojna - to już nie starcie odmiennych modeli współżycia, a likwidacja wzajemna". -

  --- Tak też myślę. Nie będzie spokojnego usunięcia się, jak to było w przypadku upadku ZSSR. Pozostaje nam wierzyć, że siły pokojowe będą silniejsze.
 • @Arjanek 07:56:07
  "Bez rosyjskiego tytanu nie byłoby wojen na świecie!" -

  --- Nie było kiedyś rosyjskiego tytanu, a wojny były.
 • @staszek kieliszek 08:43:29
  "Nikomu sie robic nie chce.Czy taki kraj moze na dluzsza mete egzystowac? Zadaje sobie to pytanie od 30 lat obserwujac ten proces degradacji USA". -

  --- Myślę, że w dłuższej perspektywie nie może tak egzystować.
 • @All
  Najnowszy artykuł Andrzeja Szuberta (nick: @opolczyk), link:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/06/12/849-lat-temu-padla-arkona/
 • @lorenco 03:16:13
  Re: chustki na glowie

  Z tymi chustkami na glowie to jest wyjatkowy skandal. Bo awantura dotyczy tylko kobiet.
  Niektore sekciarskie czy nawet religijne prawa kaza sie kobietom omotac w szmaty. i
  Inne, zgola nie religijne prawa kaza im sie rozbierac niemal do golej skory.
  Takie kultury, czy sekty, ktore kaza sie kobietom obwijac w szmaty nazywamy niehumanitarnymi i dyskryminujacymi kobiety.

  Z kolei humanitarne cywilizacje nie pozwalaja babie zalozyc zwyklej chustki, zeby jej uszy zmarzly..

  Dyktatorzy mody (przewaznie pedaly) kaza sie ubierac w drogie szmaty, niekoniecznie stylowe czy piekne.. Moda zreszta sie zmienia.

  W naszej cywilizacji nie wiem dlaczego mozna nosic wszystkie ciuchy: cywilne, sluzbowe, klanowe, tradycyjne, i wieszac na sobie wszystkie symbole byle nie religijne albo uwazane za religijne.. ale z wyjatkami. (Dalaj Lama)

  Policja, strazaki, ochroniarze, kominiarze, Arabowie (panowie) , Sikhowie, Hindusi w turbanach, Dalaj Lama na golasa, zydy w myckach, zydy w kapeluszach z pejsami i w chalatach, tranwestyty w damskich szmatach, zakonnice(?) ksieza, sportowcy, tatuowani, farbowani, nudysci, lyse dzentelmeny w perukach, biusty silikonowe rozmiar 20, podarte gacie, spodnie specjalnie wytarte: wszystko mozna..... tylko nie wolno kobiecie ubrac chustki na glowe. Zeby jeszcze byla pol gola - toby mogla uchodzic za super modelke, ale cala ubrana i do tego w chustce?

  W Portugalii widzialam duzo kobiet katolickich, ktore ubieraja sie na czarno i okrywaja chustkami bo mi tlumaczyly, ze maja zalobe po mezu a i starsze kobiety mowia, ze czarny kolor chroni przed upalem.
  W Jugoslawii duzo kobiet zarowno katolickich jak i prawoslawnych nosilo chustki . Czarne. Wlasciwie ubrane byly na czarno.

  A teraz, kobietom w tzw. cywilizowanych krajach nie wolno chodzic w chustkach, bo wspolczesny rezim nakazuje wszystko inne na glowie: czarne piora, tace z owocami, sztuczne kwiaty, kapelusze, ktore trzeba spinac agrafkami albo wiazac na gumce czy tasiemce.
  Pozwala sie kobietom nosic czapki i szmaciane kubly obwiazane wstazkami.

  Przeciez chustka jest wygodniejsza bo ochrania uszy i szyje.

  Zakaz noszenia chustek na glowie - ale tylko na glowie bo na szyi mozna miec nawet 5! - jest bardzo zlosliwym traktowaniem kobiet w miejscach publicznych..

  Strach teraz w chustce wyjsc na ulice, bo mozna dostac po lbie. Jest duzo wypadkow zrywania kobiecie chustki z glowy.
  Jeszcze nikt sie jeszcze nie odwazyl, pociagnac za pejsy albo zerwac dziwaczny kapelusz .
  Arabowi tez nikt nie zerwie obrusa z glowy bo a nuz to jakis bogacz z Rijadu, ktory kupuje od nas bron.

  Chustka niekoniecznie jest nakazem religijnym. (Bywaja skrajne sekty, widoczne nawet w Nowym Jorku ale tych jest niewiele i sa i tak nietykalne, bo to czesto zydzi, Haredi albo z Beit Szemes.)

  Po prostu sa kobiety , ktore wola ubrac praktyczna chustke niz idiotyzmy na glowie, czesto dla watpliwej ozdoby jak nie przymierzajac cala rodzina krolewska lacznie z Kate i siostrzyczka Pipa.

  To co na glowach mialy zona i corka Trumpa w Watykanie, to przeciez jakies przesadne gesty..na granicy hipokryzji, bo ostentacyjnie mialy gole glowy w Arabii Saudyjskiej.

  W religii katolickiej nie ma przymusu nakrycia glowy ani w kosciele, ani w bazylice, ani w Watykanie.
  Ubrac sie na czarno w jakies arabeski na glowie zakrawa na ostentacje - taka sama jak NIE nalozenie chustki w Rijadzie.

  Wszystkie bogobojne zydowki, mezatki musza miec przykryte wlosy (na glowie). Dlatego zydowki sie wycwanily i kazda nosi peruke.
  Ale skrajne sekty np. niektore haredi maja scisle przykazane zakrywanie twarzy i w ogole talibanskie ciuchy.
  To nie taliban: to zydowka w Izraelu. Nawet dziewczynkom nie wolno nosic normalnej odziezy. Ortodoksyjni zydzi pluja i atakuja “nieskromnie" ubrane kobiety.
  Nie wiadomo blizej, czy to okutanie kobiet, to bardziej religijny nakaz, czy poczucie meskiej winy; po prostu obrzezane zydy maja wielka sklonnosc do chuci, wiec jak maja “ chcice" moga sie rzucic na wszystko co sie rusza.

  Wszystkie pierwotne plemiona sa obrzezane bo uwazaja, ze to wzmaga potencje i jest symbolem plodnosci: obrzezane sa Papuasy, australijscy aborygeni, wyspiarze z Filipin, a teraz to i katolicy na Filipinach przejeli tubylcze zwyczaje.
  Z ta roznica, ze Papuasi nie maja poczucia winy i pozwalaja kobietom sie ubierac albo nie.
  Kobiety, widac, maja u Papuasow wiecej do powiedzenia.

  The Allure of the Burka:

  "Dlaczego fundamentalisci zawsze koncza na tym, ze owijaja kobiety w “szmattes”?

  Pytam, bo ostatnio w Izraelu widzielismy w Beit Shemesh jak ultra-ultra Ortodoksyjni mezczyzni pluli na mniej ortodoksyjne dziewczynki w wieku lat 8, bo ich ubrania nie byly wystarczajaco skromne..
  To cos erotycznego, przerazajacego. Cos tak szokujacego, ze mezczyzni wrzeszczeli: “qrwy!” i domagali sie natretnie, zeby dziewczynki natychmiast sie poprzykrywaly".

  http://forward.com/articles/150252/the-allure-of-the-burka/

  Hijab obowiazuje w rabinackim wydziale sprawiedliwosci.
  Podczas rozprawy, w sadzie rabinackim w Izraelu kobieta musi miec nakrycie glowy. W Izraelu nie ma cywilnych slubow. Zarowno slub jak i rozwod jest zatwierdzony przez rabina.

  Re: Hijab in the Rabbinic Court - Israel Jewish Scene, Ynetnews

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3845052,00.html

  “Talibanskie” kobiety w Izraelu:

  'Taliban women': A cover story - Israel Jewish Scene, Ynetnews

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4021877,00.html
 • @zygmuntbialas 11:24:42
  Ja sie troche z Opolczykiem nie zgadzam. Ale tylko troche.
  Bo niestety od pradziejow rozne cywilizacje sie wyniszczaja, i jeszcze zadna cywilizacja nie wydlubala nam elementu agresji z mozgu.
  A i nie zgadzam sie, bo to nie tylko "krystowiercy" niszczyli inne cywilizacje, w tym slowianskie.
  I w pomroce dziejow wiele rzeczy nam przepadlo. Nawet nie wiemy, co przepadlo w Bibliotece Aleksandryjskiej.
  Oprocz Herodota, nigdzie nie moge znalezc dziejow Ilirow. A bylo okolo 200 plemion. Zaginely wiesci o wielu ludach stepowych, ktore Herodot wymienia.
  I o ile calkowicie sie zgadzam, ze nalezy wygrzebywac wszystkie mozliwe zrodla i dostepne informacje, zeby zachowac pamiec o Slowianach, o tyle podejrzewam, ze nie bardzo mozna szukac przyczyn niszczenia narodow w jednej tylko grupie.
  Zwlaszcza, ze wiele slowianskich plemion wyginelo juz przed Chrystusem.
  Jestem ostatnia osoba, ktora uwaza chrzescijan za swietoszkow, i niestety walka Watykanu z Bizancjum najbardziej sie odbila na chrzescijanskich Serbach na przestrzeni wiekow i trwa do dzis; Watykan bardzo nam pomieszal w historii i to nie dlatego, ze bylismy poganami, czy Slowianami; tylko, ze Watykan mial zawsze swoja koncepcje panowania nad swiatem - bez wzgledu na wyznania.

  Wiem, ze bardzo zaawansowane badania robia Rosjanie.

  W identyfikowaniu dziejow, duza przeszkoda jest naturalne mieszanie sie narodow. Do konca nie wiadomo, kim z pochodzenia byla krolowa Palmiry, Zenobia, ktora podawala, ze pochodzi od Kleopatry.
  Hetyci bardzo sie mieszali z ludnoscia podbita; czy tworzyli nowe plemiona?
  Dlatego wydaje mi sie, ze nie mozna rozpatrywac dziejow i pradziejow Slowian w kontekscie jednej tylko grupy genetyczno- kulturowej.

  I gdy chodzi o grupy slowianskie - inne wiadomosci podaja w Belgradzie na Kalemegdanie, a inne podaja polskie zrodla. Bylam w szoku.

  Nie pomaga i to, ze na przestrzeni dziejow zawsze mielismy do czynienia z tzw. poprawnoscia polityczna. Skryby po dworach spisywaly dzieje pod dyktando wladcow. Od czasow przed-sumeryjskich.

  Biblia nie jest dokumentem historycznym i nie nalezy sie na nia powolywac.

  Na takie badania potrzebne jest mnostwo pieniedzy.

  Pozdrawiam Opolczyka.
 • @Tiamat 16:07:07
  "Ja sie troche z Opolczykiem nie zgadzam. Ale tylko troche.
  Bo niestety od pradziejow rozne cywilizacje sie wyniszczaja,...". -

  --- Przeniosłem wpis na blog.pl.
  Zerknąłem na tekst A. Szuberta i Pani komentarz. Wczytam się późnym wieczorem. No i posiedzę trochę nad przygotowaniem notki na podstawie Pani wpisu o Katarze. A tekst o Serbii opublikowałem pół godziny temu na obu blogach.

  Pozdrawiam Panią
  i Andrzeja Szuberta też.
 • @lorenco 00:33:33
  Zyrynowski to jest taki czlowiek, ktory gada glosno i wszedzie i bardzo kolorowo.
  Jest raczej dowodem na to, ze w Rosji mozna sobie pogadac i sie publicznie i w kuluarach wyklocac. Nikomu nie grozi los Lepera.
  Wielu Polakow nie rozumie Zyrynowskiego, bo we wszystkim co mowi dopatruja sie podstepu.
  Zyrynowski kocha Rosje jak wariat i to wylazi w kazdej awanturze.

  A i wielokrotnie powtarzal, ze Polacy powinni dostac z powrotem Lwow.
  Zdaje sie, ze mu bardziej chodzi o to, zeby spuscic Polakom na glowe Ukraincow, ale pamietam jak Zyrynowski sie awanturowal z Ukraincem o polskie miasta na Ukrainie: "Pokazcie jedno miasto, ktore Ukraincy zbudowali. Lwow, Stanislawow. Luck itp - to sa polskie miasta, i Polacy je zbudowali."
  Niestety, za te wypowiedz jakos nie dostal Zyrynowski braw od Polakow.
  Niektore jego propozycje sa dosc ciekawe:
  "Unia Europejska wydaje duzo pieniedzy na walke z terroyzmem. I nie widac rezultatow.
  Dajcie nam te pieniadze i oczyscimy Europe z terroryzmu".
  Rosja ma dosc duze doswiadczenie. Z Czeczeni. A teraz i z Syrii.
 • @Tiamat 16:07:07
  Odpowiedź A. Szuberta na blog.pl:

  ~opolczyk
  13 czerwca 2017 o 10:28
  Droga Pani Tiamat
  Odnoszę wrażenie, że Pani komentarz to trochę jak metoda „łapaj złodzieja”, czy „a u was Murzynów biją”…

  Po kolei…

  „Bo niestety od pradziejow rozne cywilizacje sie wyniszczaja, i jeszcze zadna cywilizacja nie wydlubala nam elementu agresji z mozgu.”

  Ale są takie cywilizacje i anty-kultury, które agresję celowo i świadomie propagowały i wzmacniały. Do nich w pierwszym rzędzie zaliczam fanatyczny rasistowski judaizm. Proszę przestudiować starotestamentowy podbój Kanaanu, który był jedną wielką eksterminacją i czystką etniczną wielu pogańskich królestw i ludów. Dokonywane było to rzekomo z woli, na rozkaz i przy aktywnej pomocy krwawego potwora Jahwe.

  „A i nie zgadzam sie, bo to nie tylko „krystowiercy” niszczyli inne cywilizacje, w tym slowianskie.”

  Po pierwsze – Słowianie nie byli „cywilizacją” a kulturą przedmiejską, przedcywilizacyjną, wolną od wszelkich cywilizacyjnych degeneracji (cywilizacja niesie ze sobą więcej degeneracyjnych minusów niż „postępowych” plusów – już kiedyś o tym parokrotnie dyskutowaliśmy). Ponadto wszystkie ludy słowiańskie, Słowianie Zachodni, Wschodni i Południowi, cała kultura słowiańska została nieomal doszczętnie zniszczona wyłącznie przez fanatyczne krystowierstwo. Podobnie było z wieloma kulturami i cywilizacjami Indian. W obu Amerykach – Północnej i Południowej wyłącznie krystowierstwo przez wieki tępiło i niszczyło indiańskie kultury i cywilizacja. Przy tej okazji do piachu poszło dziesiątki milionów ofiar „nawracania”. Podobnie było w Australii i na archipelagach Pacyfiku. Biali krystowiercy dopiero w latach 60-tych XX wieku Aborygenów australijskich uznali za ludzi. Wcześniej zaliczali ich do australijskiej flory i fauny. Krystowierstwo podbiło połowę Afryki, pchało się i do Azji niosąc i tam fanatyzm i kult żydzizmu. Na szczęście duże połacie Azji i kilka krajów, w tym dwa najludniejsze na świecie, oparły się fanatycznemu przerabianiu ich na wyznawców żydowskich idoli. Tu dodam, że pogaństwo było równie fanatycznie zwalczane przez bratnie krystowiercom religie abrahamowe. Judaizm nienawidził pogaństwa. Tak samo islam. I choć islam był tolerancyjny wobec „ludów księgi” (żydów i krystowierców), pogaństwo tępił równie fanatycznie jak krystowiercy. To jest wspólna cecha wszystkich odżydowskich religii – nienawiść do pogaństwa, do „bałwochwalstwa”, zwalczanie go i narzucanie kultu żydowskiej atrapy boga – Jahwe – „Boga-Ojca” – Allaha. Nawet rzekomo „dobry” galilejski „zbawiciel” pogan nie cierpiał i nimi gardził. Gdy rozsyłał „apostołów” z misją, nakazał im: „Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela”
  (Mt 10,5—6)
  A gdy poganka, Kanaanejka, chciała u niego szukać pomocy dla córki, „miłosierny” Joszue początkowo nie chciał jej przyjąć informując ją za pośrednictwem jego kolesiów „apostołów”:
  „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela.”
  (Mt 15, 24)

  Tylko do owiec z domu Izraela – czytaj – tylko do żydów…jestem posłany…

  Wiem, że ostatecznie przyjął ją i wobec jej uporu nawet rzekomo „uleczył” jej córkę. Ale wcześniej jeszcze przyrównał ją i jej córkę jako poganki do psów:
  „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucać psom” (Mt 15, 26).

  Jak widzimy, nawet „boski zbawiciel” gardził poganami. Co zresztą jest zrozumiałe – skoro jego starotestamentowy tatuńcio eksterminował pogan milionami. Nie neguję, że i w czasach przedkrystowierczych kultury i cywilizacje ginęły. Ale na tak masową skalę, jak tępili niekrystowiercze kultury i cywilizacje właśnie krystowiercy, nie robił tego nikt inny.

  Zwlaszcza, ze wiele slowianskich plemion wyginelo juz przed Chrystusem.

  Skąd Pani to wytrzasnęła. Przed „krystem” nie wyginęły żadne plemiona Słowian. „Wyginęły” jedynie nadawane im przez starożytnych, wzięte z sufitu ich nazwy. Starożytni Grecy nadali m.in Słowianom miano Hiperborejczyków. Rzymcy historycy tychże nazywali a to Germanami, a to Wenedami, a to jeszcze inaczej. A prawda jest taka, że nie było ani Hiperborejczyków, ani Germanów, ani Wenedów. Oni istnieli tylko w kronikach.

  „Dlatego wydaje mi sie, ze nie mozna rozpatrywac dziejow i pradziejow Slowian w kontekscie jednej tylko grupy genetyczno- kulturowej.”

  Nie utożsamiam genetyki z kulturą Słowian. Słowianie byli ludem niezwykle różnorodnym i mocno zróżnicowanym regionalnie, a ponadto gościnnym i już w starożytności pozwalali wielu obcym osiedlanie się na ich terenach – pod warunkiem, że obcy szanować będą zastany ład i kulturę. Słowiańszczyzna to wspólna tolerancyjna kultura a nie geny i szowinizm etniczny.

  „I gdy chodzi o grupy slowianskie – inne wiadomosci podaja w Belgradzie na Kalemegdanie, a inne podaja polskie zrodla. Bylam w szoku.”

  Nie ma powodu wpadać w szok. Problem polega na tym, że jedni i drudzy bazują na najczęściej zafałszowanych przez krystowierców fałszywych źródłach. Było częstą praktyką, że różni „kronikarze” tym samym plemionom słowiańskim nadawali różne nazwy, a różnym plemionom te same nazwy. W tym galimatiasie „etykietek” nie da się już połapać i stąd całą tę debatę o nazewnictwie plemion słowiańskich dawno wywaliłem do kosza. Bo to droga donikąd.

  „Skryby po dworach spisywaly dzieje pod dyktando wladcow”.

  W krystowierczej średniowiecznej Europie skrybami był wyłącznie kler. I to on fałszował dzieje, a ponadto nadania i przywileje dla siebie. Władcy często nie mieli z tym nic wspólnego – a niepokornych władców zastraszano klątwami. Nam wymazano z historii np. Bolesława II Zapomnianego. Nie na polecenie innych władców piastowskich. Była to wola duszpastuchów – biskupów. To oni fałszowali naszą historię.

  „Biblia nie jest dokumentem historycznym i nie nalezy sie na nia powolywac.”

  Od lat piszę, że żydo-biblia jest wyssanym z palca zbrodniczym, rasistowskim bełkotem.

  „Tanach/Stary Testament to po prostu udrapowana w pismo święte rasistowska ideologia narodu wybranego, to gloryfikacja rasistowskich czystek etnicznych prowadzonych z czynną pomocą i z woli Jahwe, opisy krwawych wyczynów psychopatycznego Jahwe, oraz ciągłe straszenie jego wyznawców mrożącymi krew w żyłach katastrofami i karami za nieposłuszeństwo. I obietnice zesłania mesjasza, który zbuduje Syjon/wielki Izrael panujący nad wszystkimi wrogami. A wszystko to razem wyssane jest z palca.
  I takie to sadystyczno-makabryczne wymysły nazywane są pismem świętym.”
  https://opolczykpl.wordpress.com/biblia-czym-jest-rzeczywiscie/

  Pozdrawiam,
  Andrzej Szubert (nick: @opolczyk

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej