Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 13.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Haracz czy okup? - pyta pani Tiamat. - W związku z ekonomiczną mizerią w USA prezydent 'najwiekszej ekonomii' w poszukiwaniu funduszy pojechał na gościnne występy na Bliski Wschód, by domagać się od

Arabów haraczu na załatanie dziur budżetowych. Został bardzo gościnnie przyjęty i  nawet dostąpił honoru wodzireja w otwarciu muzułmańskiego Ramadanu - Donald Trump Sword Dance in Saudi Arabia:

https://www.youtube.com/watch?v=runYPf4Q2g8

W rozmowie z prezydentem Rumunii Donald Trump bardzo ostro skrytykował Katar, oskarżając to państwo o finansowanie terrorystów. Donald Trump rozpędził się nieco: "Niestety, naród katarski znany jest w historii z tego, że jest bardzo ważnym fundatorem terroryzmu. Nadszedl czas, by wezwać Katar do zaprzestania wysyłania pieniędzy. Katar musi przerwać to finansowe poparcie dla terroru".

Donald Trump wyciągnął od Arabii Saudyjskiej prawie pół biliona dolarów na pokrycie przedwyborczych obietnic budowania walącej się infrastruktury w kraju. W zamian za to obiecał Saudom wszelkie poparcie i pomoc w montowaniu koalicji sunnickiej przeciwko Iranowi. Z taką samą propozycją zwrócił się do Kataru, by też zapłacił Amerykanom haracz; a może okup? - Katar nie zgodził się, tłumacząc, że ma wydatki związane z mistrzostwami świata w piłce nożnej. Donald Trump nalegał... dokąd mu starczyło cierpliwości.

Znalezione obrazy dla zapytania katar mapa

Co to jest Katar? - Monarchia. USA ma w Katarze: 1 bazę militarną, 1 bazę lotniczą i 3500 żołnierzy.

Co jest przedmiotem obecnej dysputy między Katarem a innymi krajami w sąsiedztwie? - Katar ma przyjazne stosunki z Iranem; Katar ma zezwolenie na korzystanie z portów w Iranie do przeładunku towarów. W tureckim parlamencie przegłosowano prawo wysłania żołnierzy do Kataru. Co ciekawsze, Katar nie tylko ma bazę militarną USA, ale i wiele kontraktów podpisanych ze Stanami Zjednoczonymi, m.in. kontrakt na zakup broni o wartości 11 mld dolarów. Katar zainwestował ponad 2,5 mld dolarów w helikoptery Apache.

Stany Zjednoczone, oskarżając Katar o finansowanie terroryzmu, tworzą wielki rozłam na Bliskim Wschodzie. Turcja, Pakistan i Iran popieraja Katar. Zapytany o opinię, generał armii USA, Paul Valley próbuje wytłumaczyć powód, dla którego USA nagle odwracają się od Kataru, który zawsze był sprzymierzeńcem USA.

Odpowiada general: “Jest kilka powodów. Jednym z nich jest wizyta Trumpa w Arabii Saudyjskiej i to, co tam uzgodniono. Wiadomo, że Egipt pierwszy zdelegalizował Bractwo Muzułmańskie, potem Arabia Saudyjska i inni, ale wywiad USA odkrył, że pieniądze z Kataru ciągle wpływały na konto Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, a te z kolei wydawały te pieniądze na finansowanie radykalnego islamu. Więc wszystko razem spowodowało, że kraje arabskie postanowiły zjednoczyć się przeciwko Katarowi, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Katar produkuje duzo skroplonego gazu, który jest bardzo ważny dla różnych krajów - odbiorców gazu. Co jest ciekawe, Turcja i Iran wspólnie popierają Katar".

Znalezione obrazy dla zapytania katar państwo

Galeria handlowa Villagio w Doha

Skąd się bierze takie przetasowanie państw sprzymierzonych? Czy to niespodzianka dla Kataru czy może Katar już wcześniej planował zmianę i obecna awantura jest reakcją? - Mówi gen. Valley: “Myślę, że inne państwa zorientowały się, że Katar finansuje terroryzm, więc ma powiedziane: stop!. I to jest to, o czym mówił prezydent: 'Przestańcie przesyłać pieniądze terrorystom! Musicie pozbyć się terrorystów z kraju i ze społeczeństwa, wyeliminować i unicestwić ich'. Więc Arabia Saudyjska, Egipt i emiraty zjednoczyły się przeciw Katarowi. Ale że Turcja i Iran popierają Katar, to trochę dziwne”.

No dobrze - mówi dziennikarz - ale przecież Arabia Saudyjska też jest podejrzana o wspieranie terroryzmu i szerzenie terrorystycznej ideologii? - Odpowiada gen. Valley: “Myślę, że Trump to nadmienił, że w ataku 9/11 na wieżowce szesnastu z dziewiętnastu terrorystów pochodziło z Arabii Saudyjskiej. My wiemy, że są elementy w saudyjskim reżimie, które cały czas popierają wahabitów i salafitów, którzy popierają radykalny islam; zgadzam się, że Arabia Saudyjska też powinna być brana pod uwagę, tak samo jak Katar".

Pytanie: "Ciekawy jest też stosunek Tillersona do Kataru. Wygląda na to, że jego podejście nie jest takie radykalne. Czy myśli pan, że jest różnica zdań w administracji USA, gdy chodzi o to, co należy robić i jak się zachować w obecnej sytuacji?"

Gen. Valley: “Myślę, że odbywają się różne dyskusje i rozważa się różne możliwości, bo trzeba wziąć pod uwagę sily militarne i zakres naszych zobowiązań w Katarze i wspólne operacje. Mamy tam sztab wspólnego dowodzenia, cały system uzupełniania paliwa i miliardy dolarów pomocy militarnej dla Kataru, więc gdy chodzi o finanse i różne inne ważne powiązania, to musimy znaleźć sposób, jak należy postępować".

Katar zawsze był wielkim fundatorem terroryzmu [Qatar has 'historically been a funder of terrorism at a very high level’ – Trump]:

https://www.youtube.com/watch?v=xwT4OCN0tbw

A tymczasem nastąpiła kompletna blokada Kataru: z morza, z granicy z Arabią Saudyjską i z powietrza. Katar sprowadza właściwie całą żywność i wiele sprzętu. Blokada jest prawdziwą katastrofą nie tylko dla mieszkańców, ale i dla amerykańskiej armii. I dla dostawców gazu. I dla uchodźców z Bahrain. I dla mistrzostw świata w piłce nożnej.

Jedno z najbogatszych państw na świecie zagrożone jest widmem głodu. Iran już wysłał pierwszą pomoc z żywnością. Sytuacja zrobiła się bardzo napięta. Katar zwrócił się o pomoc /poradę do Rosji. Putin obiecuje rozmawiać pod warunkiem, że Katar przestanie płacić 'łagodnej opozycji' w Syrii.

Arabia Saudyjska i emiraty kazały wynieść się w ciągu 12 godzin wszystkim obywatelom Kataru ze swych państw. Jest to tragedia społeczna, ponieważ wśród Arabów jest mnóstwo małżeństw mieszanych. Obywatele Arabii i emiratów mają się też natychmiast wyprowadzić z Kataru. Dramat rozrywanych rodzin. Ale nie tylko.

Czym się Katar tak naprawdę naraził? -
--- Przede wszystkim popieraniem Palestyny. Więc podobnie jak parę krajów europejskich będzie mieć poważne problemy z utrzymaniem spokoju w regionie;
--- Katar odmówił Stanom płacenia haraczu;
--- Katar poparł jedwabny szlak chiński, co jest anatemą, bo Arabowie boją się zalewu chińszczyzną;
--- Katar produkuje dużo gazu skroplonego, który przesyła na przykład do Dubaju; całkowita blokada państwa może spowodować katastrofę dla Dubaju, dla którego katarski gaz jest głównym źródłem energii;
--- Katar chce też wysyłać gaz do Europy;
--- Katar przyjął ogromną ilość uchodźców z Bahrainu, którzy uciekają przed szalonymi prześladowaniami w kraju. Teraz Bahrain życzy sobie przysłać tych uchodźców, których czeka paskudny los w kraju. O tym, co się naprawdę dzieje w Bahrain, media nam za często nie podają. Podaje Al Jazeera, która teraz jest też pod ostrzałem Arabii Saudyjskiej, bo za dużo pokazuje obrazków z codziennego życia w Gazie.

Jest jeszcze jeden dość istotny problem: Katar przygotowuje się do mistrzostw świata w piłce nożnej. W kraju tym pracuje bardzo dużo robotników, głównie z Azji: Indii, Nepalu, Filipin. Nie tylko ich praca może się zakończyć, ale pod znakiem zapytania może stanąć sprawa mistrzostw piłkarskich zaplanowanych na 2022 rok. Cala ta sytuacja na Bliskim Wschodzie staje się coraz bardziej powikłana. Niektórzy komentatorzy podejrzewają, że to Trump zaprosił Bliski Wschód 'do tanca z mieczami'.

Ale w czasie Ramadanu? - Podobno w czasie Ramadanu prawdziwi muzułmanie mają się tylko modlić i mają nakazany post.

Taniec wojenny w Arabii Saudyjskiej rozpoczyna Ramadan (Trump, Tillerson dance in Saudi Arabia):

https://www.youtube.com/watch?v=FAcLCRhKyKc

Załączam jeszcze: BROKEN NEWS: Saudi Invasion of Qatar, Bombs in Kabul and Profits from War:

https://www.youtube.com/watch?v=46hvWcsEiZI

Przetłumaczyła: Tiamat

KOMENTARZE

 • To jest dobry przykład.
  To jest dobry przykład na to,
  że każdy kraj w miarę możliwości powinien sam produkować żywność na jaką pozwala mu klimat a i mieć zawsze zapasy w magazynach rządowych co najmniej na rok.
 • A co się dzieje w Aleppo?
  Syria: Chrześcijanie wracają do Aleppo.

  od koniec ubiegłego roku przez świat niósł się jednostajny ryk zachodnich mediów, że oto „Asad dokonuje ludobójstwa na Aleppo”. Tymczasem efekty wyzwolenia miasta przez wojska rządowe są już dziś widoczne: do Aleppo powróciło już około 25.000 chrześcijańskich uchodźców.

  – W czasie niedawnych, intensywnych działań wojennych było nas tu kilkuset. A przed wojną w pięknym Aleppo mieszkało co najmniej 150.000 chrześcijan. (…). Tylko w starej, zabytkowej części Aleppo mniej lub bardziej ucierpiało 13 kościołów. Przed wybuchem konfliktu w Aleppo czynnych było 36 kościołów, cerkwi i zborów oraz 17 kaplic i 36 klasztorów. – powiedział ojciec Dżabrail Azar z prawosławnego kościoła św. Eliasza.

  – Rzecz jasna nie możemy jeszcze mówić o masowych powrotach, ale mamy już do czynienia z pewnym bardzo pozytywnym sygnałem. Teraz, gdy po sześciu latach wojny chrześcijanie powoli zaczynają wracać do Aleppo, pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna. (…) obecnie 80 procent populacji Aleppo składa się z uchodźców, 70 procent z nich żyje w skrajnej biedzie i jest niemal całkowicie uzależnionych od pomocy humanitarnych. – poinformował natomiast chaldejski biskup Antoine Audo, działający w organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jak nadmienił, mimo niezwykle trudnych warunków całe rodziny chrześcijańskich uchodźców powracają do Aleppo nawet z tak odległych miejsc, jak Wenezuela.

  http://xportal.pl/?p=29555
 • Katar pomimo blokady na pewno sobie poradzi.
  Natomiast Ukraina, którą popierają demokracje, wygląda tak:

  https://pp.userapi.com/c638426/v638426456/46c0a/aBnaqtcgLC8.jpg
 • Z BLOG.PL:
  Na blog.pl jest interesujaca dyskusja między panią Tiamat i Andrzejem Szubertem (nick: @opolczyk). Ostatni wpis, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/06/12/12-06-2017-co-sie-dzialo-w-serbii-w-1999-roku/comment-page-1/#comment-18337
 • @lorenco 00:09:03
  " Teraz, gdy po sześciu latach wojny chrześcijanie powoli zaczynają wracać do Aleppo, pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna". -

  --- Tu wtrącę, że kraje UE, w tym Polska, kontynuują sankcje. Nie kupują ropy, nie sprzedają żywności i lekarstw.
  Przykro mówić.
 • @lorenco 00:12:43
  "Ukraina, którą popierają demokracje, wygląda tak:" -

  --- Tak właśnie wygląda.
 • @lorenco 00:12:43
  Katar napewno sobie poradzi.
  Ogladalam wywiad z szefem Katarskich linii lotniczych. Okazuje sie, ze Iran wysyla tysiace ton zywnosci dziennie do Kataru i udostepnil swoj korytarz powietrzny, bo jak to ujal CEO Linii Lotniczych: "Mamy przyjaciol w Iranie".
  Okazuje sie, ze nawet arabscy goscie zaproszeni do Rijadu na spotkanie z prezydentem Trumpem nie koniecznie sa zachwyceni polityka Arabii Saudyjskiej. Biznesmeni z emiratow nie sa zainteresowani konfliktem wojennym miedzy soba. Wola handel i spokoj.
  Dobrze, ze choc teraz sobie przypomnieli.

  Natomiast Katar jest zarazliwy. Epidemia dotarla do Anglii.
  Po nieszczesnych wyborach i do calej awantury w "kolach konserwatywnych" Anglii jeszcze przypadl Katar w udziale, bo okazalo sie, ze Wielka Brytania ma bardzo silne powiazania handlowe z Katarem i ostatnia rzecza, ktora teraz potrzebuje, to blokada Kataru.

  - Bahrain, Arabia Saudyjska, Egipt i Emiraty zerwaly dyplomatyczne stosunki z Katarem oskarazajac Katar o popieranie grup terrorystycznych i Iranu.
  - Katar zainwestowal 35 miliardow funtow w Zjednoczone Krolestwo -UK i planuje zainwestowac nastepne 5 miliardow funtow.
  - Katar dostarcza Anglii gaz. 30% importu gazu do UK pochodzi z Kataru.
  - Ale kraje Zatoki Perskiej odciely Katarowi calkowicie transport i handel z reszta swiata.

  Do tego Emiraty ocenzurowaly wszelkie objawy sympatii dla Kataru w mediach. Za publikacje sympatyzujaca z Katarem mozna dostac 15 lat wiezienia i minimum 5000 dirhams (105.446 funtow lub 135 tysiecy dolarow- obwiescil Generalny prokurator Hamad Saif al-Shamsi.

  Pain Theresa May uwaza, ze Katar jest bardzo waznym partnerem handlowym, zwlaszcza w sytuacji Brexitu. (Zwlaszcza)
  Anglia ma bardzo scisle kontakty z Katarem w dziedzinie opieki zdrowotnej, nauki, badan naukowych, turystyki, transportu, energii, uslug finansowych i rozwoju drobnych przedsiebiorstw.

  Odciecie od Kataru moze byc prawdziwa katastrofa. Katar kilka lat temu wykupil londynskiego Harrodsa- slynny dom towarowy w Londynie.
  Katar jest trzecim co do wielkosci partnerem handlowym Anglii na Bliskim Wschodzie. I do tej pory ten handel sie dalej rozwijal.
  Brytyjski eksport towarow do Kataru wzrosl z 1.31 miliarda funtow w 2013 roku do 2.13 miliardow w 2016.
  Anglia eksportuje glownie maszyny przemyslowe, przedmioty zbytku, i zywnosc.

  Ponizsza mapka pokazuje jak bardzo Katar jest uzalezniony od przestrzeni powietrznej, i wodnej w kontaktach handlowych ze swiatem.
  Naturalnie, szef Katarskich Linii Lotniczych twierdzi, ze blokada miedzynarodowej przestrzeni powietrznej jest absolutnie nielegalna, poniewaz zgodnie z prawem miedzynarodowym przestrzen ta jest wlasnoscia wszystkich panstw na planecie; nie tylko arabskich.

  Klopot i w tym, ze troszke sie ochlodzily stosunki Anglii z USA, ze wzgledu na “rozbieznosc interesow obu panstw na Bliskim Wschodzie”.
  Donald Trump odlozyl planowana wizyte do Anglii, bo podobno czeka az
  angielskie spoleczenstwo zdecyduje sie na przyjazne przyjecie prezydenta USA

  The crisis in Qatar has come at a terrible time for the UK
  Jun 12, 2017, 7:56 PM

  https://www.businessinsider.com.au/qatar-ik-economic-trade-ties-2017-6?r=US&IR=T
 • Czy to zbiegly sie okolicznosci?
  Ogladalam dzis wiadomosci z Polski i przyznam sie, ze dosc zaskoczyla mnie decyzja Unii Europejskiej o ukaraniu tzw. Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polski, za odmowe przyjecia uchodzcow.
  Temat nie nowy, wlecze sie od lat kilku, rozwiazania nie ma, a pretensje rosna.

  Nie jest zadna tajemnica, ze wymuszona na Europie fala uchodzcza jest swoista pulapka, wczesniej zapowiadana.

  Europa sie nie zorientowala, ze wlazi prosto w zastawiona pulapke popierajac tworzenie panstw muzulmanskich w Europie (zeby to jeszcze byly muzulmanskie!)
  Europa dalej ma pretensje do Serbii o "nieprzychylny stosunek Serbow do islamistow w Kosowie".

  Serbia zlozyla juz pozew oskarzajacy panstwa NATO o uzywanie bomb uranowych na terenie Jugoslawii i zniszczenie srodowiska naturalnego.

  Serbia domaga sie odszkodowania od wszystkich 19 panstw europejskich, ktore napadly bezprawnie na Jugoslawie.
  Dotyczy to rowniez i Polski. Bo swego czasu Polska przyjela bardzo duzo islamistow z Kosowa/Albanii i Czeczni i ani jednego Serba.
  Za to aresztowala (nie wiem na jakiej podstawie) generala serbskiego i nie wiem jak sie dowiedziec, czy ten general jeszcze siedzi w polskim wiezieniu).
  Teraz Polske czeka kara za odmowe przyjecia uchodzcow.

  Nie wiemy jaki bedzie przebieg calej rozprawy w przypadku Serbii przeciwko panstwom NATO i jakie beda wyniki.

  Moim zdaniem czas zaczac straszyc finansowymi karami zrujnowane panstwa zachodnie za decyzje rujnujace inne panstwa..

  Masowe uchodzctwo do Europy jest pulapka. Nie jest prawda, ze uchodzcy sa terrorystami. Nie bylo dotad przypadku, zeby uchodzca urzadzil atak terrorystyczny. Ci terrorysci to przewaznie sa na europejskich paszportach. Islamscy terrorysci sa szkoleni w Kosowie i jeszcze zaden rzad europejski nie mial o to do Kosowa pretensji.

  Mnie zastanawia absurdalna wrecz argumentacja polskiego rzadu. Podobne glupoty wygadywal rzad w Australii: "mamy prawo przyjmowac kogo chcemy"; uchodzcy powinni sie integrowac a nie chca itp.

  Otoz nie mamy takiego prawa!
  Bo sami sobie go odmowilismy.

  Polska i wiekszosc krajow europejskich podpisala zobowiazanie o przyjmowanie uchodzcow. Jest to Karta ONZ w sprawie uchodzcow i Polska jest sygnatariuszem.
  Moze przestac byc tym sygnatariuszem, jesli sie oficjalnie wycofa z tego zobowiazania, czego do tej pory nie zrobila: ani Polska ani Australia.
  Wystarczy 12 miesiecy wczesniej napisac oficjalna note do UNHCR, ze chce sie wycofac z listy panstw odpowiedzialnych za przyjmowanie uchodzcow. Koniec. Kropka.
  Widac komus jest bardzo na reke, zeby nie skorzystac z tej prostej procedury. (pewnie chodzi o ochrone uchodzcow z Ukrainy, ktorym nalezy sie wszystko to, co innym uchodzcom wedlug karty ONZ)

  Jest duzym nieporozumieniem zupelnie amatorsko stwierdzac, kto jest uchodzca a kto emigrantem ekonomicznym. Od tego jest prawo uchodzcze i emigracyjne, zeby ustalac tozsamosc.
  Uchodzcy to tez emigranci, ktorzy spelniaja warunki programu humanitarnego w prawie emigracyjnym.

  Z tego co obserwuje - moge sie mylic- to Polska nie ma (przynajmniej teraz) systemu przyjmowania uchodzcow i kompetentnego zespolu rozpatrywania indywidualnych podan. Ale tez i nie ma uchodzcow.
  W normalnych warunkach podania rozpatruja sluzby emigracyjne a w roznych przypadkach i wywiadowcze. I tylko osoby przygotowane do oceniania statusu uchodzcy maja prawo sugerowac swoja opinie.

  Ostateczna decyzja nalezy do urzedu emigracyjnego a nie do Franka z podworka. W koncu decydujemy o czyims zyciu.
  Tymczasem wielu amatorow deportacji masowych i karania nie rozpatrzonych zawodowo przybyszow probuje grac role Boga na ziemi. Takie biblijne poslannictwo?

  A propos; deportacja ogromnie duzo kosztuje i potrzeba nie tylko pieniedzy na transport i zgody panstwa, do ktorego sie kogos deportuje na otrzymanie dokumentow podrozy - ale panstwa przyjmuja deportacje tylko swoich obywateli.

  To co Merkelowa probowala ugrac z Turkami bylo szczytem glupoty i nie mialo zadnej szansy dzialania. Bo nie mozna Libijczyka deportowac do Turcji. To przeciez oczywiste. Na tej samej zasadzie nikt nie bedzie probowa deportowac Hotentota do Polski, bo Polska nie ma prawa mu wydac paszportu. Moze mu wydac wize pobytowa. I to wtedy jest emigracja a nie deportacja.
  Sluzby emigracyjne sa bardzo kosztowne: interview z uchodzca przez prawnika emigracyjnego, sprawdzanie tozsamosci roznymi kanalami: wywiad, placowki dyplomatyczne, grupy religijne, koscioly , swiadkowie, sluzby przysieglych tlumaczy itp.
  Jest to powazna procedura prawna. Nie moze byle kto przesluchiwac uchodzcow. Bardzo rzadko sie zdarza, ze taki zespol prawnikow emigracyjnych sie pomyli. Chyba, ze mu rzad kaze.

  Now wiec Europa znalazla sie w podwojnej pulapce: fale uchodzcze i koszty utrzymania i uchodzcow i sluzb emigracyjnych.
  I co robi swarliwa i zagubiona Europa?
  Oskarza ofiary nieudolnosci, niekompetencji rzadow i humanitarnego lamania prawa, ktore sama osobiscie podpisala.

  Przeciez na przykladzie Brexitu widac ile znaczy taki jeden glupi podpis Kaczora w Lizbonie! Fajnie sie wpisac i podpisac - ale trudniej wyjsc na spacer i nie wrocic - bo sie lamie prawo i to moze drogo kosztowac..

  No to wlazimy jak te slepe kociaki w jeszcze jedna pulapke.
  Unia Europejska oskarzyla Polske o odszkodowanie za lamanie prawa uchodzczego.
  Nie podoba mi sie Unia, ale trudno nie przyznac racji.

  Przykladem i ostrzezeniem dla Polski powinna byc Australia, ktora juz wyplacala wielkie odszkodawania uchodzcom a teraz czeka ja nastepne.

  Doktorowi Haneefowi musiala zaplacic milionowe odszkodowanie o falszywe oskarzenie o ...islamski terroryzm.

  Doktor Haneef wygral dosc istotne odszkodowanie od rzadu australijskiego, za nielegalne aresztowanie i wsadzenie do obozu dla nielegalnych emigrantow.
  Dr. Haneef pracowal jako lekarz w szpitalu na Gold Coast. Byl na kontrakcie w Australii. Kiedy przyjechala jego zona, chcial jej pokazac okolice i najwiekszy na swiecie budynek mieszkalny, slynny Q- 1.
  Kamery go zarejestrowaly, ze sie "natarczywie przygladal wiezowcowi, "
  a 'nie- kamery' wymyslily, ze chcial podlozyc bombe!
  Doktora aresztowano, odebrano mu wize i oskarzono o terroryzm, mimo, ze policja nie potwierdzala oskarzen. Ani australijska ani brytyjska, gdzie doktor mial brata.

  Doktora nalezalo wypuscic bo sie lekarze i ONZ zaczely buntowac.
  Australia wyplacila ogromne odszkodowanie.

  Ostanio uchodzcy przetrzymywani w obozach dla uchodzcow na wyspie Manus, przy pomocy rozzloszczonych prawnikow zlozyli tzw. class action, grupowy pozew - i wygrali.
  Teraz Australia musi decyzja sadu zamknac ten paskudny oboz i wyplacic ogromne odszkodowanie nielegalnie uwiezionym uchodzcom.

  Australia zlekcewazyla podstawowe prawo; uchodzcy uznani za autentycznych przez UNHCR (Wysoki Komisarz d/s uchodzcow ) powinni byc rozpatrywani w pierwszej kolejnosci, a nie przetrzymywani latami w paskudnych warunkach..

  Sprawa doktora Haneefa: Haneef wygral duze odszkodowanie
  Haneef wins 'substantial' compensation settlement - ABC News (Australian Broadcasting Corporation)

  http://www.abc.net.au/news/2010-12-21/haneef-wins-substantial-compensation-settlement/2382174


  Rzad Australii - (Wspolnoty Brytyjskiej) zgodzil sie zaplacic 70 milionow dolarow odszkodowania uchodzcom przetyrzymywanym w obozie uchodzczym na wyspie Manus.
  Commonwealth agrees to pay Manus Island detainees $70m in class action settlement - ABC News (Australian Broadcasting Corporation)

  http://www.abc.net.au/news/2017-06-14/commonwealth-agrees-to-pay-manus-island-detainees-compensation/8616672
 • @Tiamat 06:12:19
  "Katar jest zarazliwy. Epidemia dotarla do Anglii. Po nieszczesnych wyborach i do calej awantury w "kolach konserwatywnych" Anglii jeszcze przypadl Katar w udziale, bo okazalo sie, ze Wielka Brytania ma bardzo silne powiazania handlowe z Katarem". -

  --- Zdaje się, że polityka sankcji, przynajmniej wobec silnych czy bogatych państw, nie zdaje egzaminu, a jednak są te sankcje stosowane.
  Interesujący tekst.
  Wieczorem opublikuję notkę "O religiach i wojnach", część 1, opartą na Pani komentarzu sprzed paru dni.
 • Ja mysle, ze na bliskim wschodzie nikt nie wie o co wlasciwie chodzi.
  Ropa, mowia wszyscy ale ta rope wszyscy maja u siebie w krajach.Ropa jak woda, wszedzie jest i ciagle podchodzi, nigdy nie wysycha.Czy gdzies zrodlo ropy wyschlo? Czy ktos slyszal o czyms takim? A jak nie ropa to wegiel jest, albo wiatr, albo zapory wodne, co na jedno wychodzi.Energia.To wozenie energii z jednego konca swiata na drugi to smiech na sali jak wozenie okularow z Chin do USA w ciagu 2 tygodni. Po co Polsce gaz z Kataru jak mogli by wybudowac na Sanie zapory zaprojektowane juz za komuny?Albo na innych rzekach. Gotowe rysunki po politechnikach.Pewnie wyrzucili do smieci te rysunki bo papier zrobil sie zolty i nie bylo tych rysunkow wprowadzonych do kompa.Szkoda gadac.
 • @Tiamat 07:52:27
  "Polska i wiekszosc krajow europejskich podpisala zobowiazanie o przyjmowanie uchodzcow. Jest to Karta ONZ w sprawie uchodzcow i Polska jest sygnatariuszem". -
  --- Sprawa zdaje się być oczywista, a jedak niespełna dwa lata temu wytworzyła tyle zamieszania i medialnych faktów. Widać było, że świadomie i celowo wzbudzano i wzbudza się niepokoje i nienawiść.

  "... przyznam sie, ze dosc zaskoczyla mnie decyzja Unii Europejskiej o ukaraniu tzw. Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polski, za odmowe przyjecia uchodzcow". -
  --- Trudno tu wypowiedzieć się w paru zdaniach. Bo czy Unia ma prawo do takich decyzji? No i są argumenty Polaków, że przyjęliśmy duże ilości Ukraińców. Tu przypomnę, iż od początku uważam, że sprawa przyjęcia 7
  tysięcy uchodźców nie jest sprawą polsko - arabską, lecz polsko - unijną, czy też polsko - niemiecką.
 • @staszek kieliszek 10:29:24
  To prawda, ze Polska mogla byc samowystarczalna w energie. I wiem, ze byly plany na kilka rzek w Posce. Moj wujek byl jakims dyrektorem budowy zapory/elektrowni w Czernichowie. Byly pamietam wielkie plany i nadzieje i duzo entuzjazmu. Bylam kiedys tez w Myczkowcach.

  Mielismy kiedys-kiedys takiego prezydenta, inzyniera od hydrotechnologii, ktory jest bohaterem Szwajcarii ale nie naszym. Narutowicz wybudowal Szwajcarii taka energie, ktora maja do dzis.
  W Polsce go ukatrupili. A tez mial wielkie plany, i nie tylko bo sie sprawdzil jako minister.,

  Wiec w XXI wieku przyjelismy sposob zarzadzania metoda polityki NIE-ekonomicznej.

  Gdy chodzi o Bliski Wschod to sa tacy, co wiedza o co chodzi ale nam nie powiedza.
  Wlasnie wyczytalam kolejne informacje, o tym jak to Katar zaprzyjaznil sie z Asadem i obiecal pomoc odbudowac kraj, naturalnie za drobna oplata.
  Ja moze podam link, bo znowu cos namotam albo mi sie pomyli .
  Chodzi o ten fragment:

  "Qatar also maintains quiet links with the Assad regime. It helped secure the release of Syrian Christian nuns in Jabhat al-Nusrah hands and has helped release Lebanese soldiers from Isis hands in western Syria. When the nuns emerged from captivity, they thanked both Bashar al-Assad and Qatar.
  Byc moze - moje podejrzenie calkiem osobiste- ze wywiwd amerykanski sie zainteresowal Katarem. Amoze i "lokalny" wywiad u wybrancow.

  And there are growing suspicions in the Gulf that Qatar has much larger ambitions: to fund the rebuilding of post-war Syria. Even if Assad remained as president, Syria’s debt to Qatar would place the nation under Qatari economic control."

  [Katar utrzymuje tez ciche stosunki z rezimem Asada. To pomoglo wypuscic na wolnosc syryjskie zakonnice chrzescijanskie trzymane przez Jablat al-Nusrah i pomoglo uwolnic zolnierzy libanskich z rak ISIS w zachodniej Syrii. Kiedy zakonnice wyszly na wolnosc , dziekowaly i Asadowi i Katarowi.
  I istnieje rosnace podejrzenie w krajach Zatoki Perskiej, ze Katar ma duzo wieksze ambicje: finansowac odbudowe powojennej Syrii. naturalnie dlug uzaleznilby Syrie gospodarczo od Kataru a Katar poszerzyl sfere swoich wplywow '... no i naturalnie bardzo by skorzystal z dostepul do pol i rurociagow naftowych]

  A przeciez Arabia Saudyjska ma grac pierwsze skrzypce na BW.
  This is the real story behind the economic crisis unfolding in Qatar

  http://www.independent.co.uk/voices/qatar-crisis-economy-diplomatic-links-torn-middle-east-russia-hacking-real-story-robert-fisk-a7778616.html


  Robert Fisk nadaje z Libanu.
 • @staszek kieliszek 10:29:24
  "... na liskim Wschodzie nikt nie wie o co wlasciwie chodzi". -

  --- Myślę, że ciągle o tę ropę chodzi, która zdaje się być najtańszym źródłem energii. Jest w wywidzie - rzece Rolickiego z E. Gierkiem opis spotkania Gierka z Breżniewem na Krymie. Breżniew prosił o symboliczne choćby wsparcie militarne w Afganistanie, a Gierek prosił o więcej ropy dla Polski. Nie doszli do porozumienia.
  A poza tym są inne - poza ropą i gazem - cele, choćby wojna dla wojny, która napędza przemysł zbrojeniowy w USA, Niemczech i zdaje się - Rosji, a w przyszłości rozwinie przemysł i usługi w zakresie odbudowy infrastruktury.
 • @Tiamat 12:21:16
  "Katar zaprzyjaznil sie z Asadem i obiecal pomoc odbudowac kraj, naturalnie za drobna oplata". -

  --- I tak niezrozumiała na początku rzecz staje się bardziej zrozumiałą.
 • @zygmuntbialas 11:52:20
  re: Unia Europejska
  Ja nie mam pojecia jakie sa warunki czlonkostwa w Unii i co Polska podpisala. Bo jesli Polska sie zgadzala, ze polski goral moze produkowac oscypki tylko wedlug "unijnych standardow" i ze Polska nie moze miec stoczni bo Francja buduje, to nie wiem w jakim stopniu Polska jest zalezna od Unii.
  Unia to nie jest zwiazek gospodarczy - tylko polityczny.
  Czasem wypadaloby sie przygladnac, kto i co podpisuje w imieniu Polakow.
  Wiem natomiast, dlaczego Janukowicz nie chcial podpisac nawet Umowy Stowarzyszeniowej. To Rada Wierchowna - nie sam Janukowicz - nie przyjela tej ustawy a Janukowicz prosil o zwloke na zastanowienie.

  I juz mu nie dali czasu do zastanowienia.
  W normalnych warunkach demokracji , nalezalo z ta umowa czekac do kampanii wyborczej, bo zblialy sie wybory pod koniec roku, jesli sie nie myle. I powinna byc publiczna debata - zdaje sie ostatnio rzadki przywilej.
 • @Tiamat 12:36:27
  Tomasz Lis: ,,Polska to jedyny kraj w Europie, gdzie ISIS osiągnęło prawie wszystkie swoje cele”. Wyjaśnia też, dlaczego może woleć muzułmanów od chrześcijan.
  Zdaniem Tomasza Lisa, Polska wyróżnia się na tle Europy. Powód? – ISIS osiągnęło tutaj prawie wszystkie swoje cele – pisze Tomasz Lis we wstępniaku do najnowszego numeru Newsweeka.


  Jego zdaniem, ten cel to strach, który sparaliżował Polaków.

  Zamachy są być może celem samym w sobie dla zwyrodnialców, którzy ich dokonują. Ale dla Państwa Islamskiego są jedynie środkiem do osiągnięcia prawdziwych celów
  – twierdzi Lis i podkreśla, że Polska jest ,,jest tym jedynym europejskim krajem, gdzie ISIS osiągnęło prawie wszystkie swoje cele”.

  Redaktor naczelny Newsweeka dodaje, że nie były tu nawet potrzebne zamachy.

  Wystarczyła władza gotowa, by ubić na nich polityczny interes
  – podsumowuje.

  Logika Lisa rozbawiła internautów. Przypominano inne jego diagnozy, które nie sprawdziły się.

  całość:
  http://niezlomni.com/tomasz-lis-polska-jedyny-kraj-europie-isis-osiagnelo-prawie-wszystkie-swoje-cele-wyjasnia-tez-dlaczego-moze-wolec-muzulmanow-chrzescijan/?utm_medium=postFb&utm_source=facebook&utm_campaign=Niezlomnicom-290401101107116&utm_content=postfity2b08d
 • @Tiamat 12:36:27
  "... jakie sa warunki czlonkostwa w Unii i co Polska podpisala". -

  --- Trzeba by specjalnych studiów, by to dokładnie wyczytać. Jesteśmy w zasadzie zdani na dane medialne, a te są rozmaite. Już chyba dawno rolnik polski miał mieć takie same dopłaty jak rolnik niemiecki czy francuski, a jest wszystko po staremu, tzn. rolnik w Polsce ma te dopłaty na znacznie niższym poziomie.
  Teraz te 7 tysięcy imigrantów, których miałaby Polska przyjąć. Sprawa zdawałaby się nietrudna. Obliczyłem, że koszty, które poniósłbym z żoną wynosiłyby około 8 groszy miesięcznie. A jednakże Niemcy naciskają na przyjęcie uchodźców przez Polskę (uchodźców, którzy powędrowali do Niemiec w końcu, a nie do Polski), w Polsce PO podpisało i w zasadzie popiera, zaś PiS mówił NIE, przez co zdobył większość w Sejmie.
  No i reakcja jest ludzi niewspółmierna do problemu. No jak tu nie sugerować, że rzecz jest sterowana przez Niemców i polityków polskich.
 • @lorenco 18:05:43
  Tomasz Lis: ,,Polska to jedyny kraj w Europie, gdzie ISIS osiągnęło prawie wszystkie swoje cele”. -

  --- Chyba nie jedyny, aczkolwiek bojaźń, obawa i nienawiść do obcych osiągnęły szczyty. Miałby T. Lis całkowitą rację, gdyby w miejsce ISIS wstawił inne siły zachodnie.
  Tak górnolotnie brzmiąca nazwa ISIS to w końcu rozmaite rzezimieszki i złodzieje ropy; tyle mogą, ile im służby zachodnie pozwolą.
 • @lorenco 18:05:43
  Przyznam sie, ze nie bardzo rozumiem co Lis ma na mysli. A mysli skrotowo, wiec moze byc powazny ale niekoniecznie.
  No bo jesli Polska to jedyny kraj w Europie z ISIS i z wszystkimi i celami, to co na to Kosowo?
  A Newsweek to jest troche taki bawidamek gazeciarski.
  Polakow to chyba jednak bardziej paralizuje strach przed Rosja. Dlatego nie bronia sie przed muzulmanami bo ci wcale nie wala tlumnie do Polski.
  Natomiast Polska postanowila sprzedac ostatnia koszule, zeby oplacic obce armie przeciwko Rosji.
  No i najwyzsza oznaka polskiego bohaterstwa jest fakt, ze nie boja sie Ukraincow, ktorzy wala tlumnie do Polski..
 • @Tiamat 18:40:27
  Wydaje mi się, że Lis mówi to co ma na myśli.
  Nie rozumie, że Polacy mają w genach "strach" przed różnymi wizytami obcych. Tyle razy już u nas różni byli z różnymi wizytami, z którymi musieliśmy walczyć aby przeżyć. Z każdej strony były u nas wizyty, nawet Szwedzi czy Mongołowie nas "odwiedzali".
  My chcemy żyć w swoim "zaścianku" bo to jest nasz zaścianek.
  Większość Polaków pomimo wszystko woli siedzieć pod lipą niż na dworcu w Londynie.
  Tu nie jest strach przed islamistami jako taki. Po prostu ostrożność oparta na podstawie naszej historii.
  Nasze państwo jako jedyne, było kiedyś "bez stosów". Przyjęliśmy wtedy wielu "uchodźców". Zostali tu na setki lat i uważają się do dziś za głowy na polskim gojowskim korpusie.
  Tak jak napisałem powyżej, strach raczej jest nam obcy. To po prostu intuicja, instynkt przetrwania, który pozwolił nam być narodem w tak niewdzięcznym położeniu geograficznym.
  A Tomasz Lis to upadła "gwiazda", zawsze zarozumiały i przemądrzały karierowicz.
 • @zygmuntbialas 18:24:19
  Ja wątpię w to, że tzw. ISIS wie, gdzie Polska leży i że w ogóle istnieje.
  Na mapach przedstawiających drogę dla uchodźców, nie było Polski.
  Teraz też nie ma.
 • @zygmuntbialas 18:17:21
  Wszystkie awantury przychodza z gory i sa sterowane przez rzady. Podobnie opinia publiczna. Media sa w rekach rzadzacych. Prosze zauwazyc, ze bardzo latwo wyleciec z pracy w mediach (albo stracic zycie) jak sie narazi rzadzacym. Dotyczy to ZWLASZCZA USA.

  Wlasnie w USA ktos strzelal do republikanow. Poniewaz sprawa jest bardziej niz oczywista - nie mozna oskarzyc ani islamistow ani Rosjan - to sie oskarza chorobe umyslowa przestepcy. I cisza w prasie. Nie ma zadnych innych oskarzen. Wspominaja niesmialo niektorzy o mediach, aktorce, ktora sie pokazala a obcieta glowa Trumpa i grach komputerowych. Tak jakby w ogole w tej strzelaninie nie bylo motywu politycznego.

  W ciagu doby, a nawet pol, kazdy rzad moze zmienic opinie publiczna. Maja wypracowane metody.

  W Polsce opinia publiczna calym sercem i dusza poparla islamistow z KLA i wolny kraj Kosowo. Bo tak nam kazaly Niemcy i amerykanska soldateska. Tak nam kazal rzad na uslugach Niemcow i soldateski USA.

  Ta sama opinia nie przyznaje suwerennosci Libii czy Syrii. Ba, nawet Rosji i Krymu.

  Papierkiem lakmusowym bylby w Polsce sondaz opinii publicznej pt. Czy uwazasz, ze Rosja ma prawo byc krajem suwerennym?
 • @Tiamat 03:59:34
  "Wszystkie awantury przychodza z gory i sa sterowane przez rzady. (...) W Polsce opinia publiczna calym sercem i dusza poparla islamistow z KLA i wolny kraj Kosowo. Bo tak nam kazaly Niemcy i amerykanska soldateska". -

  --- Tak, ja tu nie mam już od dawna żadnych wątpliwości. To są skutki monopolizacji władzy, oświaty i mediów. Jest bardzo niewiele własnej myśli, także w sieci.
 • @lorenco 18:05:43
  T. Lis woli islam niż chrześcijaństwo w Polsce.

  Szwecja: Muzułmanie "dla zabawy" obcięli kotu głowę i oskórowali go ...

  https://pbs.twimg.com/media/DCUTxnSUQAApZrS.jpg
 • @Husky 21:02:02
  "Szwecja: Muzułmanie "dla zabawy". -

  --- To już Pan sięga do źródeł, z których korzysta @Kula Lis?!
 • @zygmuntbialas 22:20:43
  Nie,nie
  Bylo to tez zamieszczane w wielu gazetach i na portalach
  https://redice.tv/news/group-of-tunisian-men-in-sweden-behead-cat-proudly-display-photos-online
 • @Husky 22:34:27
  "Bylo to tez zamieszczane w wielu gazetach i na portalach". -

  --- Zwrodnialcy są wszędzie, to po pierwsze.
  Po drugie, ta głowa kota nie wydaje się być prawdziwa.
  Coś więcej w tej sprawie napisałem do Pani Tiamat parę minut temu:

  "Zapewne pamięta Pani film, na którym mieszkańcy Palestyny cieszą się na wieść o zamachu 11/9 w Nowym Jorku. Dzisiaj przypadkowo wyczytałem (w mainstreamie), ze te dzieci (bo zdaje się to były dzieci) cieszyły się z innego czy też żadnego powodu. Cieszyły się, bo tak im kazali zachodni dziennikarze. Dzieci w nagrodę otrzymały ciasto.
  Media przedstawiały film nieustannie, a potem nikt nie przeprosił za makabryczną dezinformację. Obrzydliwe to jest".

  zygmuntbialas 15.06.2017 22:36:54
 • @zygmuntbialas 22:43:17
  nie zaprzeczam
  pzdr.
 • @Husky 22:50:02
  Pozdrawiam :)
 • @Husky 22:34:27
  A skad wiadomo, ze to byli muzulmanie?
  I jak mial kotek na imie?

  Ten noz zdaje sie nie byl uzywany od czasow Mahometa. Nie ma na nim ani jednej kropli krwi. Na kotku tez.

  Ja to nawet lubie ogladac takie zdjecia, na ktorych glupki sie przyznaja do przestepstwa. Kazdy inny by sie wypieral.

  Bo jak polskie gimnazjalistki podpalily jeza i pokazywaly na Facebooku, to zaraz znalazla sie jakas menda i zawiadomila i policje i Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami.
  Policja zidentyfikowla zdjecia tych panienek.

  Ciekawe, ze te islamisty od kotka nic a nic sie nie boja RSPCA (Tow. Opieki nad zwierzetami) ani policji i pokazuja swoje usmiechniete buzie en face , zeby bylo ich latwiej rozpoznac.
 • @Tiamat 06:15:15
  More sie podepre przykladem sprzed dwoch dni .

  W Polsce jeze sa pod ochrona.

  Gimnazjalistki podpaliły jeża i chwaliły się tym w Internecie :: Magazyn :: RMF FM

  http://www.rmf.fm/magazyn/news,9716,gimnazjalistki-podpalily-jeza-i-chwalily-sie-tym-w-internecie.html

  Jaka patologia??? To muzulmanie.
  NASTOLATKI PODPALIŁY JEŻA - PATOLOGIA! - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=q34c7AZZAf0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej