Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1157 postów 19538 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 19.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To Arabia Saudyjska stworzyła twór przestępczy, państwo ISIS, w ścisłym sojuszu amerykańsko - izraelskim. Arabia Saudyjska buduje po całym świecie wahabickie meczety. Nie mam złudzeń co do Arabii Saudyjskiej - mówi Aleksander Jabłonowski.

 

O konflikcie na Bliskim Wschodzie i blokadzie Kataru przez Arabię Saudyjską i inne państwa arabskie pisała już kilka dni temu pani Tiamat, link:

http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/06/13/co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-13-06-2017/

Porusza też te problemy Aleksander Jabłonowski w poniższym filmie:

https://youtu.be/oXvl2kVYXlI

Aleksander Jabłonowski mówi m.in.:

To Arabia Saudyjska stworzyła twór przestępczy, państwo ISIS, w ścisłym sojuszu amerykańsko - izraelskim. Arabia Saudyjska buduje po całym świecie wahabickie meczety, z tzw. Ligi Muzułmańskiej, dając gigantyczne pieniądze. Nie mam złudzeń co do Arabii Saudyjskiej.

To państwo jest symbolem inwazji agresywnego pseudo-islamu wahabickiego na Europę. Cieszmy się, że się pokłócili [Arabia Saudyjska z Katarem], że się rozsypują. My powinniśmy wspierać w sposób naturalny Iran. To jest nasz naturalny sojusznik. Przypominam, że Tatarzy, mieszkający [od wieków] w Polsce nie chcą mieć z wahabitami nic wspólnego.

Znalezione obrazy dla zapytania bliski wschód mapa

Gdzieś się za szczęki wzięli, zaczęli się szarpać. Bardzo dobrze. Coś się popsuło w tym gangu. Jeśli to osłabi inwazję wahabizmu na Europę, to trzeba wspierać Katar... Iran przede wszystkim. Iran - to są nasi bracia. Ja tylko się boję udziału polskiej armii w Iraku, o której mówił minister obrony narodowej..

To jest straszny tygiel ten Bliski Wschód. Więc jak się coś wymyka z ręki Amerykanów, to bardzo dobrze... Kadafiego zabili, bo zamachnął sie na dolara. Asad się obronił. I dzięki Bogu, że on trwa, bo byłaby potworna wojna, gdyby Asad upadł.

* * * * * * *

Polacy nie chcą przyjmowania uchodźców - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. IBRiS zadał Polakom pytanie: "Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji Unii Europejskiej?". Respondenci wyrazili zdecydowana niechęć. Ponad 60 proc. odpowiedziało: 'NIE', za było tylko 36,6 proc. badanych. Wcześniej w podobnym badaniu przeprowadzonym w marcu 2016 roku przeciwko przyjmowaniu uchodźców było 70 proc. respondentów. Przyjmować chciał ich tylko co czwarty badany.

Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcy z syrii

Uchodźcy z Syrii

A jednak jest postęp. Niespełna dwa lata temu, jesienią 2015 roku, rozpętana nagonka na muzułmańskich uchodźców, przekroczyła jakiekolwiek granice rozsądku i przyzwoitości. Propaganda, szerzona w mainstreamie i alternatywnych mediach, spowodowała panikę wśród Polaków i głównie Polek. I zawsze w większym stopniu na portalach niż w realnym życiu. Zadaniowi spełnili swe zadania.

Z powyższego sondażu wynika, że około 10% respondentów zmieniło swe przekonania w sprawie uchodźców. Inna rzecz - sądzę - to system handlu uchodźcami, zwany relokacją. Czy Unia ma prawo do takich działań?

* * * * * * *

Na jednym z portali pisze Ewa Działa-Szczepańczyk:

Sprawa przyjmowania emigrantów przez kraje Europy pokazuje w sposób wyjątkowo przejrzysty cynizm i butę kierowniczych elit UE. Brak ustosunkowania się tych elit do kluczowych problemów towarzyszących tej wielkiej migracji oznacza, że przyczyny tego procesu mają drugie dno, którego prawdziwego oblicza my obywatele UE nigdy nie mamy poznać. Oto próba wyjaśnienia tylko jednego z tych problemów – problemu zamachów terrorystycznych.

Dlaczego zamachy terrorystyczne nasiliły się w ostatnim czasie? Przecież, logika podpowiada, że ktoś kto chce zagościć u gospodarza nie uprzedza swojej wizyty mordowaniem członków jego rodziny przez swych ziomków, którzy już u niego mieszkają. A więc kto jest autorem tych zamachów i jakie ma intencje?

Znalezione obrazy dla zapytania zamach na charlie hebdo

Zamach na redakcję 'Charli Hebdo' w Paryżu. Publicysta veteranstoday.com określił ten zamach jako najśmieszniejszy z sobie znanych

Dlaczego elity Europy zachodniej chcą siłowo 'wcisnąć' emigrantów krajom Europy Wschodniej. Wygląda na to, że to nie solidarne dzielenie się problemem, ale celowe rozsadzanie tych krajów od środka – krajów, które i tak zmagają się do tej pory ze spuścizną sowieckiego kolonializmu oraz skutkami współczesnego gospodarczego kolonializmu zafundowanego im przez Wielkich Sterowników Europy.

Reasumując – jeżeli założymy, że świat islamu ma ambicje zdominować i zniszczyć świat tzw. cywilizacji zachodniej to trzeba przyznać, że 'coś tu nie gra', bo decyzyjne elity Europy najwyraźniej przykładają do tego rękę. Albo założenie jest błędne, albo rzeczywiście Europa wkroczyła na ścieżkę samo-destrukcji, albo logika myślenia człowieka Zachodu rozmija się z logiką myślenia wyznawcy Mahometa, albo istnieje drugie dno problemu, którego nie rozpoznajemy, bo mamy za małą wiedzę.

Opracował: Zygmunt Białas

POWIĄZANE WPISY:

 1. Co się dzieje na świecie – 08.01.2017.
 2. Co się dzieje na Bliskim Wschodzie – 13.06.2017.
 3. Co się dzieje na świecie – 06.02.2017.
 4. Co się dzieje na świecie – 05.06.2017.

KOMENTARZE

 • emigranci czy obywatele
  Oliver Stone zapytal Putina, czy sie nie boi takiej ilosci emigrantow -muzulmanow w Moskwie, i czy ci muzulmanie sa pod scisla obserwacja.

  Putin:
  "My naszych obywateli nie nazywamy emigrantami. Rosja jest ich ojczyzna. I nie maja gdzie pojsc, bo nie maja drugiej ojczyzny.
  A jesli sa rosyjskimi obywatelami to dlaczego mamy ich sledzic? Tacy sami obywatele jak wszyscy inni wyznawcy w Rosji".

  Inaczej niz w Anglii czy USA.

  Tymczasem wiezowiec w Grenfell w Londynie nie podpalili muzulmanie tylko brytyjska firma i biurokracja. I mimo, ze prasa duzo pisze i wyjasnia - to jakos nie widac okropnego oburzenia tak jak na przyklad po ataku w Paryzu czy Berlinie.. Ciagle ktos powtarza, ze to emigranci, muzulmanie, biedota..
  Co jest tez i nieprawda, bo mieszkaly tam tez rodziny angielskie.
  I zaczela sie teraz galopka:
  O ile w czasie tak zwanych atakow terrorystycznych, wladze probuja z statystykach zwiekszyc ilosc ofiar, o tyle w Londynie ktos stara sie ukryc prawdzwa liczbe smiertelnych ofiar pozaru Grenfell Tower.
  I okazalo sie, ze materialy budowlane uzyte w czasie remontu wiezowca sa w Anglii zabronione bo sa latwopalne..

  Rzad ukrywa prawdziwa liczbe ofiar.
  Zrozpaqczona mloda dziewczyna, ktora zbierala pomoc dla ofiar pozaru, skarzy sie, ze nie ma komu tej pomocy wreczyc, bo nikt nie zyje.
  Ona sama mieszka w sasiednim bloku i nie moze znalezc nikogo ze swoich znajomych i szuka kogokolwiek ze znajomych i ich dzieci.

  Faktycznie, troche duzo tych pytan.
  A jedno, ktore sie zaczelo powtarzac: Dlaczego ten wiezowiec sie nie zawalil od pozaru - tak jak WTC 7 w Nowym Jorku w 9/11?.

  UK ukrywa liczbe ofiar - moglo sie spalic 500-600 osob: mieli zakaz wychodzenia z mieszkania.
  UK Gov Covering up 500 – 600 Dead In London Grenfell Tower Fire - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=VF4lt889_
 • @Tiamat 07:15:39
  "Tymczasem wiezowiec w Grenfell w Londynie nie podpalili muzulmanie tylko brytyjska firma i biurokracja."

  Zupełnie nie rozumiem - Pani zdaniem było to celowe podpalenie, a nie wypadek? O co Pani zdaniem mogło chodzić? I komu?

  Ukłony
 • @ Autor
  "jeżeli założymy, że świat islamu ma ambicje zdominować i zniszczyć świat tzw. cywilizacji zachodniej to trzeba przyznać, że 'coś tu nie gra', bo decyzyjne elity Europy najwyraźniej przykładają do tego rękę. Albo założenie jest błędne, albo rzeczywiście Europa wkroczyła na ścieżkę samo-destrukcji, albo logika myślenia człowieka Zachodu rozmija się z logiką myślenia wyznawcy Mahometa, albo istnieje drugie dno problemu, którego nie rozpoznajemy,"

  Myślę, że jedną z możliwości jest to, że te europejskie "elity" zostały skorumpowane przez szejków popierających inwazję wahabizmu - wtedy logika nie miałaby nic do rzeczy. Ale może się mylę.

  Bardzo dziękuję za ważny wpis

  5*

  Ukłony
 • @Tiamat 07:15:39
  //"My naszych obywateli nie nazywamy emigrantami. Rosja jest ich ojczyzna. I nie maja gdzie pojsc, bo nie maja drugiej ojczyzny.
  A jesli sa rosyjskimi obywatelami to dlaczego mamy ich sledzic? Tacy sami obywatele jak wszyscy inni wyznawcy w Rosji".//

  Czy ten milion w samej Moskwie nieudokumentowanych to też obywatele Rosji?

  Moscow's official population is based on its residents with "permanent residency." It's believed there are an additional 1.8 million official "guests" on temporary residency through visas or documentation. Those without documentation, mostly from Central Asia, are believed to add another 1 million people.
 • @Tiamat 07:15:39
  "I okazalo sie, ze materialy budowlane uzyte w czasie remontu wiezowca sa w Anglii zabronione bo sa latwopalne..
  Rzad ukrywa prawdziwa liczbe ofiar". -

  --- Też sądzę, że ilość ofiar mogła być znacznie większa od podawanej.
  A tymczasem @Husky napisał notkę, czy raczej wkleił jakiś tekst angielski, w którym jest jedno zdanie po polsku: "Zapamiętać! "Przerażający atak terrorystyczny" jest wtedy jak ginie jeden muslim... Jak zginie 30 bialych to jest incydent!" -

  --- Tak więc nic jednak @Husky nie nauczył się od nas. Nie orientuje się też w historii lat ostatnich, bo wiedziałby cokolwiek o milionach zamordowanych przez siły zachodnie muzułmanach. Od bomb i sankcji gospodarczych zginęły /umarły też dzieci. To powinno poruszyć każdego, kto bierze się za blogowanie.
  Napisałbym tę moją uwagę na blogu "Husky'ego, ale tam już "@Kula Lis zamieszcza wklejki, a z wklejkami nie będę dyskutował.
 • @Tiamat 07:15:39 (II)
  Linkowany przez Panią film przybrał już taką formę:

  "Film nie istnieje. Przepraszamy za usterki".
 • @Jasiek 09:20:57
  Pyta Pan Panią Tiamat: "Pani zdaniem było to celowe podpalenie, a nie wypadek?" -

  --- Nie chcę tu się wcinać. Myślę, że ona odpowie. Zwrócę tylko uwagę na to, że Pani Tiamat oparła się na filmie, który - dziwnym trafem - już nie istnieje na YouTube. Osobiście dodam, że nie starczyło mi czasu, by bliżej się przyjrzeć temu pożarowi, ale w tych anty-muzułmańskich i anty-uchodźczych realiach - myślę - wszystko jest możliwe.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 09:26:23
  Pisze Pan: "Myślę, że jedną z możliwości jest to, że te europejskie "elity" zostały skorumpowane przez szejków popierających inwazję wahabizmu". -

  --- Tak, jest to możliwe, skorumpowane zresztą nie tylko przez szejków, ale w sumie niewiele wiemy. Jedna informacja /"informacja" goni drugą, one sobie wzajemnie przeczą. Nie jest łatwo dochodzić prawdy.

  Miłego dnia życzę :)
 • @Arjanek 10:07:50
  "Czy ten milion w samej Moskwie nieudokumentowanych to też obywatele Rosji?" -

  --- Jedno jest pewne: powinniśmy się uczyć od Rosji, jak należy postępować z uchodźcami i emigrantami. Tak na dobrą sprawę, miliony ludzi, także tych z Europy, mogą stać się uchodźcami. I nie życzę im, by spotkali się z wrogim przyjęciem.
 • "MIĘDZYNARODOWY ISLAMSKI TERRORYZM" WSPIERANY JEST ZACHODNIE SPECSŁUŻBY
  taką informacje aż dwakroć (w ciągu ostatnich 2 lat) publicznie wyartykułował prezydent W.Putin.
  Bez wsparcia: finansowego ,politycznego,logistycznego,medialnego itd "islamski terroryzm" umarłby naturalną śmiercią.
  Jak (nieboszczyk) ruch Okupuj Wall Street.Nie wspierani niczym i nijak,postali,pokrzyczeli i rozeszli się do domów.A i policja tym razem nie była tak znów taka bezradna i robiła co należy a nawet to czego nie należy.

  http://www.occupythegame.com/occupy_wall_street_pictures_99999.jpg

  Tak a nie inaczej kończą się ruchy amatorów samotników.
 • @ikulalibal 11:38:01
  W. PUTIN: "MIĘDZYNARODOWY ISLAMSKI TERRORYZM" WSPIERANY JEST ZACHODNIE SPECSŁUŻBY. -

  --- I nie jest inaczej. Wiele już pisaliśmy o tym.
  Jeśli Pan znajdzie dobry tekst i będzie miał chwilę czasu, proszę coś przetłumaczyć. Pan wie na pewno, że bardzo wysoko oceniam Pańskie przekłady.

  Pozdrawiam.
 • @ All - trochę humoru ;-)
  "W. PUTIN: "MIĘDZYNARODOWY ISLAMSKI TERRORYZM" WSPIERANY JEST ZACHODNIE SPECSŁUŻBY. -"

  Otóż Szanowny Blogger Talbot w jednym z komentarzy pod swym wpisem zatytułowanym : "Trump – to chyba najbardziej propolski prezydent USA!"
  stwierdził, że : "Bez nerwów - Trump to człowiek Putina."

  Uprzejmie podaję link do tego intrygującego komentarza:

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/138927,trump-to-chyba-najbardziej-propolski-prezydent-usa#comment_1391316
 • @Arjanek 10:07:50
  Tak jak ja to rozumiem, to w Londynie za moich studenckich czasow bylo okolo 2 miliony roznych "gosci" kazdego dnia.

  Pierwszy raz w zyciu spotkalam sie z tak wielonarodowym miastem. Patrzylam sie jak glupia baba z dzungli, jak na Heathrow wylazili z samolotu wszystkie meskie ozdoby na glowie; od burnusow, hinduskich turbanow, tureckich fezow, obrusow arabskichi jedwabnych turbanow Sikhow i .. wielopietrowe fantazyjne przybrania glowy afrykanskich kobiet..
  Londyn byl kolorowy, wielojezykowy i ... przyjazny. A przede wszystkim bezpieczny.
  W tamtych czasach angielski "bobby" - policjant nie mial prawa nosic broni.
  I Londyn byl bardzo bezpieczny. Mimo, ze nie bylo kamer, skanerow, odprawa celna byla prawie zadna i nikt sie nie bal zadnych terrorystow.

  Od czasu, gdy Amerykanie oglosili krucjate globalna - to nawet w Pipidowce moze sie zdarzyc akt terrorystyczny.

  Bezpieczenstwo narodu zalezy do rzadu i systemu zarzadzania.
  Obecny terrorzym jest sponsorowany przez panstwa. my sie wlasnego cienia boimy, oraz polityki miedzynarodowej kraju.

  Po wojnie w Jugoslawii Anglicy nakrecili dosc duzo filmow, w ktorych czarnymi, bardzo czarnymi chrakterami byli Serbowie!.

  Po 9/11, panstwa NATO pod znamienitym przewodem USA wymordowaly okolo 40 milionow muzulmanow.
  Prezydent G.B. Bush nazwal to "krucjata" przeciwko islamowi.
  Ten sam Bush (debilek i narkoman) sie potem przyznal, ze musial napasc na Irak, bo Husein grozil ... tatusiowi Busha.

  Jest takie prawo w przyrodzie, ktore zydek Newton komus "podgladnal":
  "kazdej akcji odpowiada reakcja".

  Kiedy Niemcy na nas napadli, to choc nieudolnie, probowalismy sie bronic. I ci, ktorzy probowali sie bronic byli terrorystami w oczach hitlerowcow.
  A z kolei pisze w Biblii, " Kto sieje wiatr - zbiera burze". No i kazde oczytane dziecko wie, ze kto mieczem wojuje- ten od miecza ginie.

  Obawiam sie, ze mysmy sie na te globalna awanture zgodzili.

  Polacy i inne gulpki w Europie calym sercem i dusza popieraly i dalej popieraja kolorowe rewolucje globalistow. Polska poparla nie tylko wlasna rewolucje globalistow: mysmy Walese na rekach nosili!
  Polacy entuzjastycznie poparli pomaranczowa rewolucje na Ukrainie.
  No i majdan.
  Teraz Polska jest czlonkiem NATO i razem z 60-ma panstwami napada na coraz to inne panstwo. Aktualnie w Syrii walcza mordercy Bliskiego Wschodu z 60 panstw!!! Tyle narodowsci napadlo na Syrie!.

  Kiedy studiowalam w Londynie, to kazdy przyjezdny musial miec aktualny paszport i wize.
  Prosze mi powiedziec, kto Polakom wydal wizy do Afganistanu?? - Kabul?
  Czy polscy zolnierze starali sie o wize do Mali, jak polecieli tam razem z Francuzami krasc zloto Tuaregom?

  Za moich czasow, wielu Polakow i polskie firmy pracowaly w Libii i Iraku,.
  Kazdy z nas mial aktualna wize i zezwolenie Iraku na prace. Basra tetnila zyciemi spotkac mozna bylo ludzi z calego swiata. Huta, ktora budowali Polacy z Budostalu miala technologie na francuskiej licencji. Poniewaz Polacy wybudowali u siebie huty zelaza w oparciu o najnowsze technologie Z japonii- Toshiby , Wurtha z Luksemburga, ASEA ze Szwecji itp. to mielismy kontrakty na budowe hut we swiecie. Wysylalismy do Iraku rozne narzedzia i sprzet przemyslowy.
  Nikt sie nikogo nie bal i do nikogo nie strzelal.

  (Mnie zdumiewa opinia niektorych specow od PRL-u ktorzy opowiadaja, ze nie mielismy nowoczesnego przemyslu!!!!! przeciez to nikczemne klamstwo. - widac propaganda jest jak kon wyscigowy: pokonuje wszelkie przeszkody)

  W 2003 roku Polacy wjechali do Iraku bez wizy, bez paszportow ale za to na czolgach, samolotoach i z karabinami. I pomagali Amerykanom, ktorzy zrzucali bomby uranowe- tak jak w Jugoslawii.

  Czy to znaczy, ze wymagamy od innych tego, czego nie mozna od nas wymagac?
  Znaczy sie nam wolno wjezdzac bez wiz, bez zezwolenia ale za to zbrojnie do kazdego kraju, ktory nam wskaze hegemon?

  Pamietam w polskiej gazecie taki okrutny teytul: Terrorysci w Afganistanie zabili polskiego zolnierza! (pewnie szukali paszportu).

  Atmosfera wojny, strachu, niepewnosci i terroru jest nakrecana celowo przez globalistow, ktorych my dalej podziwiamy i popieramy.

  Czy pan wie ile pieniedzy kosztuje polskiego podatnika wojna w Afganistanie, czy Iraku a teraz w Syrii?

  Jesli mamy w Polsce demokracje, to dlaczego w czasie kampanii wyborczej nikt nie smie zapytac jakiegokolwiek ambitnego kandydata ile nas kosztuje utrzymanie Ukrainy, NATO, wojna w Iraku, Libii, Syrii...
  A teraz wybieramy sie na Moskwe. Ile to bedzie kosztowac?

  Przeciez polski narod popiera GLOBALISTYCZNA armie na polskiej ziemi.
  Zaprosilismy Niemcow na czolgach do Polskii. Nieslychane.
  W ktorym to kraju NATO wprowadzilo spokoj, cisze i szczesliwe dziecinstwo mieszkancom podbitych krajow?

  Ludzie uciekaja do Europy bo na razie nie ma wojny. Nie dlatego, ze kochaja europejskich pedofilow i alkoholikow, pedalow,rasistow, i uzbrojonej po zeby policji.
 • @zygmuntbialas 11:22:09
  //--- Jedno jest pewne: powinniśmy się uczyć od Rosji, jak należy postępować z uchodźcami i emigrantami.//

  A może to o dzieci należy się najpierw zatroszczyć?

  //Druga fala nie była tak znacząca jak pierwsza. W latach II wojny światowej w radzieckich sierocińcach przebywało około 200 tys. dzieci. Bezprizornych było wówczas około 2 mln. Trzecia fala, której pierwsze oznaki pojawiły się już pod koniec lat osiemdziesiątych, trwa do dnia dzisiejszego. Szacunki odnośnie liczby dzieci ulicy wahają się w granicach od 1 do 5 mln Współcześni bezprizorni narażeni są na nowe zagrożenia. Najpoważniejszym z nich jest problem narkomanii, przede wszystkim odurzania się klejem. Kwitnie również prostytucja, nawet wśród dzieci kilkuletnich, a także pornografia (młodociani grają w filmach pornograficznych i pozują do zdjęć).//
 • @Arjanek 13:40:38
  Nienawiść odwodzi ci coraz to dalej od rozumu.A jak daleko zaraz ci to udowodnię.
  Liczba 5 milionów jest przesadzona o co najmniej 4 i pół i zawiera się w dziesiątkach tysięcy ale to i tak zbyt wiele.
  Skąd się wzięło to "niepojęte" zjawisko ? byli rodzice i nagle nie ma rodziców.
  Z CZYSTEK ETNICZNYCH https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B8_%D0%B2_%D0%A7%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B5

  Posiadający w Polsce pomnik czy też ulicę,tzw prezydent Dudajew, zapowiedział a następnie prędko przystąpił, do czystek etnicznych.
  Około 500.000 rosjan,ormian,gruzinów,rzuciło się do dramatycznej ucieczki.Pozbawieni jakiejkolwiek pomocy ze strony jelcynowskiego państwa ucieczki były chaotyczne,kolumny uchodźców narażone na ataki walczących o "demokrację" rycerzy prezydenta Dudajewa.
  Horror trwał wiele miesięcy.Jedynym zagranicznym korespondentem usiłującym o tym pisać był Paul Chlebnikow .Ale z tego co wiem bez większych sukcesów wydawniczych za to z konsekwencjami. https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Klebnikov
 • @zygmuntbialas 10:44:20
  Ten pozar w Londynie nie da sie zwalic na islam.

  Dlaczego?
  Bo mieszkancy tego wiezowca od dawna - od 5-u lat - utworzyli silna zorganizowana grupe, ktora od lat domagala sie wyburzenia calego budynku. Pisali rozliczne petycje i do gazet, ministrow i gdzie sie dalo.
  Kiedy budynek zostal wyremontowany to za 8.5 milona funtow, to mieszkancy dalej protestowali, ze budynek nie ma nawet systemu alarmowego. Zeby ladniej wygladal, to oblepili go jakas bardzo latwopalna tapeta i wsadzili podwojnie latwopalna izolacje. Inspektorzy przyszli, nie stwierdzili zadnych usterek i poszli. Mieszkancy dalej sie upierali, ze nawet na klatkach schodowych sa zainstalowane przewody gazowe.
  Wlasciwie zrobiono wszystko, zeby budynek byl pulapka. Do tego wstawili przepisy regulujace, ze w razie pozaru wszyscy maja pozostac w mieszkaniach.
  Mieszkancy znow zglaszali pretensje do inspektorow.
  Tam nawet nie bylo systemu alarmowego.Nikt nie sluchal. Bo panstwowy budynek kwaterunkowy mial od 1996 prywatna firma, ktora odpowiadala za utrzymanie wiezowca. (Sprywatyzowali uslugiWiadomo co to za firma.
  I podczas kiedy w Londynie robil sie faktycznie poploch w kregach administracji - Polacy juz wiedzieli, kto to zrobil!
  Muzulmanie w czasie Ramadanu podpalili dom, w ktorym mieszkali!.
  Takie sie rozchodza wiesci o emigrantach.

  Rola i Sklepowicz: Londyn w OGNIU! Czy imigranci całkowicie zniszczą Europę? UE przestanie istnieć? - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=doWE3l81WHo

  No i po wysluchaniu tych absolutnych bzdur, zaraz dopisze i sprobuje strescic co pisze zachodnia prasa, i angielscy politycy, ktorzy sa sto razy glupsi od panow Roli i Sklepowicza.
 • Zygmunt Bialas
  POZAR W LONDYNIE C.D.
  Ten film dalej mozna ogladac :

  UK Gov Covering up 500 – 600 Dead In London Grenfell Tower Fire - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=VF4lt889_F0


  Co podaja media:
  Daily Mail:

  -Tylko katastrofa more wreszcie odkryc te zaniedbania;
  Grupa lokalnych aktywistow i mieszkancow juz CZTERY LATA lata temu domagala sie, zeby wyburzyc caly wiezowiec ; wladze pozostawaly gluche na wszelkie skargi

  - W srode pozar objal 27 pietrowy blok Grendel Tower przy Latimer R
  - Budynek byl kwaterunkowy ale za utrzymanie i bezpieczenstwo budynku odpowiedzialna byla prywatna firma
  - Budowe mieszkan kwaterunkowych rozpoczeto w 1972 roku i zakonczono w 1794 . Budynek byl pod calkowita kontrola rady Miejskiej (Council)
  - W 1996 roku , Zarzad Mieszkaniowy w Chelsea zakontraktowal prywatna firme do utrzymania budynku i mieszkan
  - To jest zupelnie osobna firma i jej zarzad jest odpowiedzialny za calkowite utrzymanie : remonty, bezpieczenstwo, naprawy itp
  Grupa przedstawicieli mieszkancow przewidywala katastrofe od dawna ale nikt ich nie sluchal.
  Sluzby p/pozarowe potwierdzily wield niedopatrzen z zabezpieczeniu budynku przed pozarem - byc moze ze pozar spowodowal wybuch lodowki.
  Mielismy bardzo duzo ostrzezen w ostatnich latach, ze zabezpieczenia przeciw pozarowe w budynku byly niewystarczajace nie tylko w Grenfell Tower ale w Dzielnicy Kensingtonu i Chelsea
  Mieszkancy zglaszali swoje zastrzezenia bardzo regularnie i domagali sie wyburzenia calego bloku ZANIM dzis calkowicie splonal
  Zadziwiajace sa instrukcje p/pozarowe (widoczneponizej na tablicy) :
  “W raze pozaru pozostac w mieszkaniu, chyba ze pozar jest juz w mieszkaniu”.
  Dla bezpieczenstwa nalezy pozostac w mieszkaniu i pozamykac drzwi i okna.
  Ponizej sa tez plany budynku ze wskazaniem miejsc zagrozenia. Te plany byly wysylane doz wladz.
  Zebu budynek ladniej wygladal to zenetrzna czesc bloku byla wylozona latwo palnym, plastikiem, ktory bardzo szybko roznosil ogien.

  -Podane sa ponizej tez imiona i nazwiska czlonkow zarzadu firmy odpowiedzialnej za calkowite utrzymanie budynku. Czterej dyrektorzy tego Zarzadu zarabili razem 650tysiecy funtow w ostatnim roku.
  Na raze nikt z zarzadu sie nie pokazal. ani nie odpowiedzial na telefony


  London fire: Group posted warning on Grenfell Tower | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4602442/Action-group-raised-concerns-fire-four-years-ago.html

  Grenfell Tower fire amounts to 'corporate manslaughter': MP

  Brytyjski parlamentarzysta twierdzi, ze pozar Grenfell Tower jest wynikiem “korporacyjnego zabojstwa”

  Dawid Lammy, czlonek parlamentu Brytyjskiego z ramienia Partii Pracy opowiada, ze znajoma rodziny , artystka Khadija Sayje z matka zginely w pozarze.

  PressTV-London fire amounts to 'corporate manslaughter'

  http://www.presstv.com/Detail/2017/06/15/525361/Grenfell-Tower-fire-amounts-to-corporate-manslaughter


  UK to hold inquiry into London tower block fire as death toll rises to 17 | Reuters

  http://uk.reuters.com/article/uk-britain-fire-idUKKBN19509D

  Jak ktos ma zdrowie to moze ogladac to forum publiczne zlozone z przedstawicieli partii politycznych i roznych dzialaczy. Nikt nie oskarza emigrantow- wprost przeciwnie przyznaja ogromne zaniedbania

  Question Time 15/6/17: Grenfell Tower lessons, Brexit u-turn, credible Corbyn and Tim Farron - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=_f1QyS48vgU

  UK Gov Covering up 500 – 600 Dead In London Grenfell Tower Fire - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=VF4lt889_F0

  Lokatorzy opowiadaja o tym ile petycji i skarg skladali w przeszlosci i ze ten budynek byl “prawdziwa pulapka” z ktorej nie mozna bylo sie wydostac. Mieszkancami byli nie tylko emigranci.

  Grenfell Tower : Zlosci polityka zaniedban w zabezpieczeniu budynku przed pozarem
  Grenfell Tower: Anger over the bad politics of safety - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=HvkKZTXoOmw

  I jest jeszcze duzo informacji - kazdy moze sprawdzic
 • @Jasiek 13:36:43
  @Talbot: "Trump – to chyba najbardziej propolski prezydent USA!" -

  --- Ten tytuł byłby żartem, gdyby nie brzmiał tak ponuro.
 • @Tiamat 13:39:02
  "Atmosfera wojny, strachu, niepewnosci i terroru jest nakrecana celowo przez globalistow, ktorych my dalej podziwiamy i popieramy". -

  --- I będą Polacy podziwiać. Nad tym podziwem pracuje mainstream i pracują zadaniowcy + naiwni, którzy znają USA z hollywoodzkich filmów.
 • @Arjanek 13:40:38
  "A może to o dzieci należy się najpierw zatroszczyć?" -

  --- Według mojej wiedzy troszczą się w odpowiednim stopniu. Znacznie wyższe są na przykład świadczenia rodzinne.
 • @Tiamat 15:25:53
  "Wlasciwie zrobiono wszystko, zeby budynek [w Londynie] byl pulapka". -

  --- To i też poważni ludzie nie zrzucają winy na muzułmanów, co najwyżej paskudne trolle. Kiedyś zresztą nie było muzułmanów w Europie, a wybuchły dwie wojny światowe.
 • @zygmuntbialas 10:44:20
  Panie Zygmuncie
  Ten szokujący tytuł, to słowa pierwszego muslima Londynu
  burmistrza Sadiq Khan-a wypowiedziene tuż po tym zamachu.
  pzdr.
 • @Arjanek 13:40:38
  Re:
  A moze najpierw zadbac o dzieci..

  Dzieci to tez emigranci.

  W latach 1980-tych z Albanii uciekali masowo na lodkach mieszkancy (przewaznie) Szkodry i przewaznie do Wloch. Wsrod nich bylo duzo mlodocianych. Sami dorosli uciekali przede wszystkim do Jugoslawii ale przez Proklecie i Ohryd bylo niebezpiecznie. Raz, ze Prokletie to bardzo nieprzyjazne gory, dwa - ze po obu stronach na granicy strzelali a po trzecie, wielu Albanczykow konczylo w wiezieniu w Belgradzie.
  Duzo latwiej bylo noca i przez morze do Wloch, bo we Wloszech latwiej bylo przekupic straz przybrzezna. I nie tylko dlatego. Wlosi do tej pory przyjmuja kazdego uchodzce bo taki jest ich katolicki obowiazek. No i Prawo Uchodzcze.

  Wsrod tych uciekinierow bylo duzo dzieci.
  Po zlozeniu podania o uchodzctwo i zarejestrowaniu sie u wladz - glownie na policji , mozna bylo sie swobodnie poruszac po Wloszech. Policja wydawala tzw. "sojorno". Bylo to zezwolenie na prace i obowiazek meldowania sie na policji co jakis czas - ale teraz juz nie pamietam, jak czesto. Mozna bylo na tym sojorno przebywac i 10 lat. Jesli przez te 10 lat nie bylo sie na bezrobociu tylko pracowalo, i nie byl taki delikwent karany i byl caly czas rejestrowany na policji, w banku w urzedzie emigracyjnym.. to jesli spedzil 10 lat nienagannie - mogl sie starac o staly pobyt i obywatelstwo.
  Taki system mialy kiedys wszystkie panstwa zachodnie ale zydowskie firmy nie mialy z tego zadnego pozytku, wiec trzeba bylo wprowadzic obecny, dobrze platny bajzel.
  Wedlug Prawa Uchodzczego, niepelnoletni i dzieci bez opieki starszych, glownie rodzicow, byly pod opieka panstwa. Czyli panstwo mialo im zapewnic, spanie, jedzenie, opieke lekarska i wyksztalcenie. To prawo dalej istnieje ale zyjemy w epoce masowego lamania prawa i nikt nie jest szczesliwy.
  Kiedy dzieci dorosly i zdobyly zawod - mogly starac sie o obywatelstwo.
  To co sie stalo w latach 90-tych ubieglego wieku jest zwyczajnie totalnym zamachem na humanizm i wszelkie prawa ludzkie.

  Bo nawet dzieci wyciagniete z gruzow w czasie bombardowania - wrzuca sie do obozow uchodzczych; i to jest wlasciwie przestepstwem. Tego nie wolno robic. Pamietam, w czasie wojny libanskiej, jak sie skarzyly organizacje pomocy, ze nie mogly dostarczyc pieluch dla dzieci i opasek higienicznych dla matek. A oboz byl na pustyni.

  Wedlug karty praw Czlowieka i Obywatela nikt nie jest przypisany do granic i nie wolno wpedzac ludzi za kraty, tylko dlatego, ze uciekaja przed bombami.. Zwierzeta maja lepiej.

  W obozach Kenii i Somalii dzieci wyrastaly w takich obozach. Przyjezdzaly do nas takie nastolatki, ktore wsadzano do szkoly "wedlug wzrostu" tzn. na przyklad: 16 lat - 12 klasa.
  Zaden z tych nastolatkow nie mial nigdy w rece nigdy piora w rece! Nie umieli napisac wlasnego imienia we wlasnym jezyku.

  Zrobil sie raban w parlamencie i potem poprawili system, trzeba bylo te mlodziez wziac pod opieke panstwa i zaczac uczyc od podstaw.
  Teraz znow sie nikt nie przejmuje za bardzo - ale maja lekcje i posilki..

  Natomiast stosunek do tych dzieci jest bardzo podly bo obozy uchodzcze sa czesto prywatna wlasnoscia bandytow, ktorzy maja panstwowe kontrakty na prowadzenie tych obozow ale kradna fundusze przeznaczone np. na jedzenie, opieke lekarska czy na utrzymanie czystosci.

  Po drugiej wojnie swiatowej cala Europa przysiegala w Norymberdze, ze zadna matka nie bedzie juz rodzic w gruzach.

  Rodza!!!!!!!!!!
  Ukrainki w Donbasie. I rodzily kobiety w Jugoslawii.
  Wiec skoro nie mamy zadnego szacunku dla dzieci europejskich - to co mozemy zrobic dla innych dzieci??
  Za najczarniejszych czasow stalinowskich - a byla w Rosji straszliwa bieda, tysiace dzieci bedomnych plataly sie po ulicach - kanalach, wsiach i bezdrozach.
  Za czasow stalinowskich zadne dziecko nie bylo wsadzone do wiezienia ani wyslane w lagry.. Wysylano cale rodziny do Uzbekistanu, Kazachstanu ale tam nie do lagrow..

  W XXI wieku wsadzamy do wiezienia nawet 5 letnie dzieci.!!
  W USA aresztuja dzieci zabrane z klasy!!!!!
  W Palestynie strzelaja do malych dzieci jak do kaczek. W Kosowie jest centrum handlu dzieci do burdeli Europy. I nie tylko do Europy. W USA, Anglii co chwile wybucha pedofilska awantura wsrod kleru, roznych kaplanow roznych religii a takze wsrod prawnikow, lekarzy i ... POLITYKOW w czynnej sluzbie.

  Wiec nie potrzeba byc uchodzca, zeby miec zapaskudzone dziecinstwo przez np. ukrainskiego albo amerykanskiego zolnierza.
  Kiedys nam wmawiali, ze "wszystkie dzieci sa nasze". Teraz sa dzieci, te z palacow (ukradzionych) - inne z gruzow.

  Amerykanie gwalca dzieci w Kijowie Wolna Polska agencja informacyjna najnowsze wiadomości informacje

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-w-kijowie-amerykanscy-zoldacy-gwalca-dzieci-2015-04

  Amerykańscy żołnierze gwałcili małe dzieci i nagrywali to - wynika z kolumbijskiego raportu - Kresy - Portal Społeczności Kresowej

  http://kresy.pl/wydarzenia/amerykanscy-zolnierze-gwalcili-male-dzieci-i-nagrywali-to-wynika-z-kolumbijskiego-raportu/

  Polskie dzieci sprzedawane są na organy i do pedofilów, rząd nic nie robi - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=6TcVwSVnvHE&sns=em

  Masowe gwalty na kobietach i dzieciach:
  Mass-rape of women & children by American soldiers - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=t3w2mGQ7V3Q

  Oklo 40 parlamentarzystwo w Anglii w pedofilskiej mafii:

  Report: about 40 politicians in UK pedophile ring - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=dxnBGTXr6i8
 • @Husky 18:31:01
  Sadiq nie jest "pierwszym muslimem Londynu".
  Jest pierwszym burmistrzem-muzulmaninem.
  Ja mysle, ze pierwszym muzulmaninem Londynu bedzie glowny imam.
  Ja mysle, ze Sadiq zostal wybrany glownie dlatego, ze jego przeciwnikiem w wyborach byl kandydat Rothschilda.
  I to sie moglo Anglikom nie podobac.

  A Sadiq jest przede wszystkim Londynczykiem.
 • @Tiamat 19:16:03
  //I to sie moglo Anglikom nie podobac.//
  skoro wygrał to musiał się spodobać, to raczej logiczne

  //Sadiq nie jest "pierwszym muslimem Londynu".//

  Muzułmanin (z arab. muslim – poddany Bogu) – wyznawca islamu
  pzdr
 • W Rockford Illinois wybudowano ostatnio meczet i szkole muzulmanska.
  Koszt $1.23 mln.W jaki sposob tych kilkuset uchodzcow z Iraku, dostajacych bloczki na jedzenie od rzadu zebralo taka sume?
  Oto meczet:https://magr.org/
 • @staszek kieliszek 21:08:43
  Może żydzi pomogli 8-)))
 • @Husky 21:19:40
  "Może żydzi pomogli 8-)))"

  Jak myślisz - kto podkłada dowody?

  Pozdro!
 • @staszek kieliszek 21:08:43
  "W jaki sposob tych kilkuset uchodzcow z Iraku, dostajacych bloczki na jedzenie od rzadu zebralo taka sume?"

  Myślę, że akurat kwestia budowy meczetów to bardzo często sprawa szejków chcących szerzyć wahabizm, czasem też pewnie i korumpowania przez nich tych i owych, żeby dostać pozwolenie na budowę itp.

  Ukłony
 • @ All
  Kurde, w Paryżu znów znaleźli dowód - właśnie słyszałem w radio.
  Potem było info, że wszyscy chwalą służby...
 • @Jasiek 21:52:54
  pod ten meczet ?
  8-))))
 • @Husky 22:24:19
  "pod ten meczet ?"

  Nie. Już od czasu WTC 9/11. Aż do dziś.
  Jak myślisz- kto?
  Może muzułmanie? ;-(
 • @Husky 18:31:01
  Chodziło mi o te słowa: "Zapamiętać! "Przerażający atak terrorystyczny" jest wtedy jak ginie jeden muslim... Jak zginie 30 bialych to jest incydent!". -
  --- Co ja tu mogę powiedzieć. Wiem, co działo i dzieje się w Afganistanie, Iraku i Syrii. Coś wiem o kierowniczej roli USA w wybijaniu muzułmanów i dużo o tym było pisane na tym blogu.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 18:54:26
  "Wedlug karty praw Czlowieka i Obywatela nikt nie jest przypisany do granic i nie wolno wpedzac ludzi za kraty, tylko dlatego, ze uciekaja przed bombami...". -

  --- Jeszcze długo będzie musiała Pani pisać o podstawowych prawach uchodźców, aż część przynajmniej Polaków zrozumie, o co tu chodzi.
 • @Husky 22:24:19
  Tu niestety wojna jest coraz bliżej .Antoni chce iść na Moskwę . Ave.
 • @Repsol 23:43:11
  chcieć to on może,
  ale tylko chcieć 8-))
 • @Repsol 23:43:11
  Witam :)

  "Antoni chce iść na Moskwę". -
  --- Chyba nie tyle chce, ile mu każą (sikać Putinowi w nogawki).

  Zadzwonię po godzinie 11:00.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 00:07:28
  "chcieć to on może,...". -

  --- Oby to igranie rozeszło się po kościach (reset w stosunkach USA - Rosja). Po kijowskim Majdanie zeszło ze mnie sporo optymizmu.
 • @Husky 19:41:19
  Dla tych nadwrazliwych, gdy chodzi o poprawna polszczyzne: : slowo "muslim" przyjelo sie w jezyku angielskim. Po polsku mowimy "muzulmanin", coraz rzadziej "mahometanin".
  I jak dotad odmienianie angielskich wyrazow przez polskie przypadki gramatyczne nie we wszystkich kregach towarzyskich sie przyjelo i bywa tak, ze brzmi troche ...obco gdy chodzi o jezyk literacki.
  Ale prawde powiedziawszy coraz bardziej w jezyku polskim widac wplyw amerykanskiej subkultury. Dlatego teraz mamy "na topie" roznych "celebrytow" , "fanow i fanki" - co najlepiej widac po "lajkach" na "fejsie" a "muslimy sponsoruja islamistow".
  Amerykanie maja jeszcze jedna odmiane "muslima' i mowia "mazlem" czym niewatpliwie wzbogacaja "tolerancje" jezykowa.
 • @Jasiek 21:57:15
  Ma pan zupelna racje.
  Jakos tak w Polsce sie przyjelo, ze popieramy polityke Saudyjskich wahabitow natomiast kompletnie lekcewazymy prawdziwy islam.

  Najlepszym dowodem sa polscy muzulmanie, ktorzy bardzo protestowali przeciwko tym "meczetom" budowanym w Polsce. Polscy Tatarzy, ktorzy mieszkaja w Polsce od kilkustet lat (okolo 600 ) bardzo byli oburzeni budowa tych meczetow, jednak ich opinie nie dotarly do szerszych kregow medialnych, bo przeciez nie o to chodzi, zeby budowac prawdziwie meczety.
  Chodzi o to, zeby budowac atrapy , ktore maja doprowadzac do bialej goraczki wszystkich "specow" od islamu i "euro-pejskich wartosci kulturowych".
  A Arabia Saudyjska ma duuuzo pieniedzy. Wlasnie przerabiaja meczety w Sarajewie.

  Zawsze mnie zdumiewa, gdy do drzwi mojego domu pukaja Swiadkowie Jehowy i obiecuja przekazac "prawdziwa wiare w Chrystusa".
  Potem opowiadaja, ze nie wierza w budowe kosciolow ale ilosc tych barakow w ktorych zbieraja sie na modly "kociarze", jak ich nazywa sasiadka, bardzo wzrasta.
 • @Jasiek 22:15:00
  Chodzi o to, ze awantury we Francji moga byc tolerowane ale tylko wtedy, gdy farmerzy francuscy pala masowo auta na ulicach Paryza. Nie jest to zaden akt terrorystyczny, bo farmerzy zupelnie slusznie domagaja sie swoich praw i protestuja miedzy innymi przeciwko Polsce, ktora namawiala na sankcje przeciwko Rosji a potem- wlasciwie dzieki polskim wrzaskom- Francja bezprawnie wstrzymala oddanie Rosji Mistrali - kontrakt o budowe Mistrali nie podlegal pod sankcje bo byl podpisany wiele lat wczesniej. Polska nie miala racji - ale tez i zadne sankcje nie maja podstaw prawnych o ile nie zostaly przeglosowane w ONZ.

  Ataki na zawodnikow rosyjskich w czasie Euro, tez nie byly atakami terrorystycznymi, bo Ukrancy, ktorzy atakowali Rosjan w Paryzu maja prawo bronic swojej ojczyzny przed Moskwa - na terenie Francji.

  Ani farmerow ani Ukraincow ani Anglikow wszczynajacych burdy na ulicach Paryza nikt nie ukaral i w ogole nie pociagnal do odpowiedzialnosci, glownie dlatego , ze w legalnym dochodzeniu moznaby sie za duzo dowiedziec. A ubic nie wolno bo byloby za duzo halasu..
  Natomiast wszyscy awanturnicy uznani przez wladze za terrorystow slusznie zostali zabici. Chodzi byc moze o to, zeby zaoaszczedzic na kosztach legalnego procesu dochodzenia winnych.

  Jakos tak sie porobilo w kulturalnej Europie, ze wystarczy powiedziec: "to muzulmanin - islamista". I mozna usprawiedliwic akt terrorystyczny na domniemanym muzulmaninie.
  Bo krzyknal Allach Akbar zanim sie "zamachnal".
 • @Husky 00:07:28
  Re: Macierewicz.. chciec to on moze..

  Nie wiem co Macierewicz moze albo nie.
  Na razie straszliwie okrada polskiego podatnika.
  Zeby choc chcial z wlasnej kieszeni ... i kupil sobie plecak, trampki, karabin i spadochron za wlasne pieniadze i pomaszerowal na Moskwe w pierwszym szeregu...
  I dal przyklad braciom Slowianom jak sie broni ojczyzny.... Jankesom.
 • @zygmuntbialas 23:09:30
  Ta krótka jednozdaniowa notka miała inny kontekst .
  Powodem są słowa burmistrza który w kilka minut po tym terrorystycznym zamachu na Finsbury Park.
  Tak ,był to zamach terrorystyczny i co do tego nie ma dwóch zdań.
  Bez względu czy były ofiary śmiertelne czy tylko ranni.To był atak terrorystyczny.

  Natomiast oburzenie wywołały te słowa wśród rodowitych anglików z jednego to powodu.
  Sadiq Aman Khan jest burmistrzem Londynu od września 2015.Od tego czasu w Wielkie Brytanii a i samym Londynie doszło do kilkunastu zamachów terrorystycznych w których zginęły dziesiątki niewinnych ludzi.
  Sam Khan wielokrotnie potępiał te akcję, lecz zawsze z tzw.poprawnością polityczną ,nazywając je incydentami, bądź też tragicznymi wydarzeniami.
  Nigdy nie użył sformułowania zamach terrorystyczny.
  Nigdy.

  Skąd nagle taką wolta w ocenie tego co wydarzyło się w Finsbury Park. Skąd.
  Wielu poważnych ekspertów i analityków wprost sugeruje, że te słowa to wodą na młyn dla terrorystów i tylko kwestia czasu są akcję odwetowe ze strony muslimow.

  Czy o to mu chodzi.
 • @Husky 07:02:42
  "Skąd nagle taką wolta w ocenie tego co wydarzyło się w Finsbury Park. Skąd.
  Wielu poważnych ekspertów i analityków wprost sugeruje, że te słowa to wodą na młyn dla terrorystów"

  Husky, jakbyś mi poważnie odpowiedział na pytanie kto podkłada dowody od czasów 9/11 a nie robił sobie podśmiechujki to zorientowałbyś się, że niezależnie od "walorów" intelektualnych niektórych muzułmanów ktoś stara się skłócić chrześcijan i muzułmanów.
  "Ktoś" wspiera isis - właśnie wczoraj usa zestrzeliło syryjski samolot bombardujący terrorystów...
  "Ktoś" zamawiał filmy w UK...
  "Ktoś" wymyślił zbieżność z liczbą 322...

  Ale też ktoś ma problem ze zrozumieniem podstawowego pojęcia - w sumie to już poziom szkoły podstawowej - jakim jest "fałszywa flaga".
 • @Tiamat 03:59:17
  "... nie o to chodzi, zeby budowac prawdziwie meczety. Chodzi o to, zeby budowac atrapy , ktore maja doprowadzac do bialej goraczki wszystkich "specow" od islamu i "euro-pejskich wartosci kulturowych".
  A Arabia Saudyjska ma duuuzo pieniedzy". -

  --- Sprytnie to robią. Trochę czasu musi upłynąć, zanim wiećej ludzi zrozumie tę misterną 'grę'.
 • @Tiamat 04:17:58
  "... wszyscy awanturnicy uznani przez wladze za terrorystow slusznie zostali zabici. Chodzi byc moze o to, zeby zaoaszczedzic na kosztach legalnego procesu dochodzenia winnych:. -

  --- Chyba przede wszystkim dlatego, by oskarżony nie wydał swych opiekunów, bo ci zaś mogliby też wydać swoich opiekunów.
 • @Husky 07:02:42
  "Wielu poważnych ekspertów i analityków wprost sugeruje, że te słowa to wodą na młyn dla terrorystów i tylko kwestia czasu są akcję odwetowe ze strony muslimow". -

  --- Ci 'poważni' eksperci mogliby spojrzeć głębiej na sprawy. Inaczej sami przyczyniają się do podnoszenia temperatury i ew. następnych, samodzielnych (już bez udziału tajnych służb) zamachów.
 • @Jasiek 09:33:39
  "... ktoś ma problem ze zrozumieniem podstawowego pojęcia - w sumie to już poziom szkoły podstawowej - jakim jest "fałszywa flaga". -

  --- W sumie to trudny problem. Większość ludzi zajęta jest non stop sprawami zawodowymi lub pracą w domu. Człowiek siądzie przed telewizorem, wiedząc o tym, że media kłamią, ale nie wiedząc, że tak bezczelnie.
  Trudny też do objaśnienia, bo zawsze wiele niewiadomych pozostaje.
 • @Husky 07:02:42
  O co mu chodzi? Temu Sadiq'owi?

  O to, ze premier Wielkiej Brytanii Theresa May tez nazwala te awantury "incydentami". ALe jej wolno, bo ona jest biala lady.

  Ani we Francji ani w Berlinie, czy Brukseli - merami nie sa muzulmanie.

  A Sadiq, cokolwiek opowiada, nie opowiada jako muzulmanin, tylko jako burmistrz. On piastuje stanowisko panstwowej administracji i z tego jest rozliczany. A nie z ilosci wizyt do meczetu.

  Ciekawe, ze nikt sie nie interesuje jaka to religie reprezentuje pani Theresa May, ktora przeciez ZAPOWIEDZIALA te "imminent attacks"!!
  Pan Husky nie pamieta?

  Bo mnie i wtedy najbardziej zdumialo, ze uzyla liczby mnogiej!!
  "Imminent attacks".
  I zeby bylo ciekawiej, ani ona, ani Krolowa Wilekiej Brytanii NIE oglosila zaloby narodowej! A to juz nie nalezalo do burmistrza..

  Prosze rowniez nie zapominac, ze pani Theresa May byla wczesniej MINISTREM od BEZPIEKI!!!!!! Ministrem d/s Wewnetrznych.

  I pozwolila temu terroryscie wedrowac tam i sam do Libii i z powrotem. I to pomimo ostrzezenia ze strony wywiadu wloskiego, o czym bylo glosno w Anglii ale nie w Polsce.
  Voila!
 • Husky
  Ja moze tak, zeby nie byc golosowna, przypomne panu takie wiadomosci, ktorych pelno w sieci: Pisala o tym prasa brytyjska:

  Italian government: We told UK that terrorist was on his way  | Coffee House: [Powiadomilismy UK, ze terrorysta jest w drodze]:

  https://blogs.spectator.co.uk/2017/06/italian-government-told-uk-terrorist-way/#


  "The third London Bridge attacker has now been named by police as Youssef Zaghba. A 22-year-old Moroccan-Italian, Zaghba was stopped at Bologna Airport in March 2016, heading to Turkey on a one-way ticket. When he was questioned at the airport, he is said to have made his intentions clear: ‘I’m going to be a terrorist,’ Politico are reporting that he said.

  Having been stopped in his tracks, Zaghba was then investigated in Italy on suspicion of terror offences.

  But last April, proceedings were halted and no further action was taken against him. The Italian authorities are saying that their work did not stop here though, with Corriere Della Sera reporting that they tipped off the British about the possible risk posed by Zaghba, who subsequently travelled to London to work in a Pakistani restaurant.


  [Nazwisko 3-go terrorysty z ataku na moscie na London Bridge zostalo ujawnione przez policje. Nazywal sie Youssef Zaghba. 22 letni wloski Marokanczyk byl zatrzymany na lotnisku w Bolonii w marcu 2016 roku; byl w drodze do Turcji i mial bilet w jedna strone. Przepytywany na lotnisku zupelnie nie ukrywal swoich zamiarow: "Ja mam zamiar zostac terrorysta" pisali w "Politico"
  Zatrzymany Zaghba byl przesluchiwany we Wloszech jako podejrzany o przestepstwa terrorystyczne. Ale w kwietniu przerwano dochodzenie i nie podjeto zadnej decyzji w jego sprawie.
  Wladze wloskie zas twierdza, ze nie przestaly sledzic Zaghby o czym pisal dziennik Corriero della Sera. Wladze wloskie powiadomily Brytyjczykow o mozliwym ryzyku jakie stanowil Zaghba, ktory powedrowal do Londynu gdzie pracowal w pakistanskiej restauracji.]
 • @zygmuntbialas 10:32:48
  "W sumie to trudny problem. "

  ?????????

  Dla kogo? Przecież to w zasadzie to samo co "judzenie"... ;-) Jak tego można nie rozumieć?

  To nie może być trudne dla wybitnego bloggera elitarnego portalu jakim jest bez wątpienia Szanowny Husky - wystarczy spojrzeć na ilość wpisów i komentarzy oraz na stosunek ilości jednych do drugich. To o czymś świadczy. To nie bufon jak niektórzy "carscy ukazowcy", co wpisów mają więcej niż komentów i nie wiadomo na co liczą.
  Sam nie wiem co myśleć. Może to wpływ "reformy" edukacji, która teraz opiera się na testach... ale żeby efekt był aż taki? Nie do wiary...
  Naprawdę nie wiem co myśleć.

  Serdeczności.
 • @Jasiek 13:11:35
  "Przecież to w zasadzie to samo co "judzenie"... ;-)

  --- Miałem na myśli ludzi pracujących, wychowujących dzieci, a nie "wybitnych blogerów". Podkreślam to czasem.

  Pozdrawiam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej