Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1157 postów 19537 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 20.06.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Gdzie się mają podziać ci biedni wieśniacy z roponośnych terenów w Afryce?" - pyta pani Tiamat, opisująca dramat mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki, wyganianych przez biznes i wojska zachodnie.

 Odpowiada AgnieszkaS"Na pewno Polacy nie oddadzą im swojego kraju w posiadanie, a sami z węzełkami powędrują do Afryki. A może Pani uważa, że z oddaniem kraju to dobry pomysł?"

Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcy z afryki

Uchodźcy z Afryki

I stąd już niedaleko do naszej kultury, jej wartości i niedostatków oraz zagrożeń. Pisze pani Tiamat:

Nas wynaradawia Ameryka i amerykański sposób myślenia, system edukacji, kultura, polityka międzynarodowa i nieprawdopodobny snobizm zorientowany na Zachód. Miłość do erzacu, plastiku, syntetyków i złotego cielca. Syndrom kopciuszka. Na festiwalach śpiewamy piosenki w obcych językach, a polskie zespoły ludowe są symbolem anachronizmu, a nie narodowych tradycji. Uwierzyliśmy, że wszystko można kupić 'na szmulkach'. Także kulturę.

Kultury i zwyczaje zawsze się przenikały i niekoniecznie miały zly wpływ, ale obecne naśladowanie we wszystkim POZA-europejskiej kultury jest na granicy serwilizmu. Jesli 'imigranci nadchodzą, żeby dzielić Europę', to po co przychodzą Amerykanie? I dlaczego zezwalamy na kolejną bazę amerykańską? Po to, żeby nas broniła przed muzułmanami? - Nie. W NATO już mamy dwa państwa muzułmańskie, a szykuje się trzecie.

Znalezione obrazy dla zapytania hollywood

My nie mamy kultury muzułmańskiej w Polsce. Mamy żydowsko-amerykańską odmianę blichtru i dehumanizmu. I ten zachodni blichtr broni się przed jakąkolwiek próbą zdjęcia maski. Przecież wystarczy posłuchać G. Friedmana, który wszędzie już obnosi się ze swoim wielkim amerykańskim przesłaniem hegemonii USA na morzach i oceanach, i dookoła Rosji i Chin.

Emigracja istnieje od czasów przedpotopowych. Jeśli w XXI wieku nie potrafimy jej ani kontrolować, ani z niej korzystac - to znaczy, ze ciągle traktujemy wędrówki ludów jako naturalne prawo przyrody (zdalnie sterowane), z którym nie umiemy sobie poradzić. I dlatego tak trudno nam znaleźć odpowiedź na pytania: Kto i dlaczego wyrzucił Serbów z Kosowa? Kto i dlaczego przepędził Albańczyków z Albanii, Polaków z Polski, Litwinów z Litwy - podobno już tylko połowa ich została. Kto przepędza MILIONY Ukraińców? - Muzułmanie?

Jugosławię bombardowano bombami uranowymi. Sardynii nie zniszczyli muzułmanie, a jednak nikt tak naprawdę nie przejmuje się ochroną środowiska w Europie. Czy ktoś wie, jak bardzo bazy wojskowe niszczą ekologie? Kogoś to obchodzi?* - Wielka bomba, 'matka wszystkich bomb', zrzucona przez Amerykanów w Afganistanie, zniszczyła ogromny teren środowiska naturalnego na najbliższe dziesięciolecia, albo i dłużej.

Nie umiem przewidzieć, co stanie się z Białowieżą, bo do końca nie rozumiem problemu. Nie znam się na robakach w drzewach. Widać jednak, że ktoś masowo wywozi drzewo. Gdzie i dlaczego? Czy tak jak w Laosie i Kambodzy?

*Link do tekstu o dewastacji Sardynii:  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/29/jak-usa-i-nato-niszcza-europe-29-07-2016/

* * * * * * *

Emigranci czy obywatele? - Oliver Stone zapytał Władimira Putina, czy nie boi się takiej ilości emigrantów-muzułmanów w Moskwie, i czy ci muzułmanie są pod ścisłą obserwacjaą. Odpowidział Putin: "My naszych obywateli nie nazywamy emigrantami. Rosja jest ich ojczyzną. I nie mają gdzie pójść, bo nie mają drugiej ojczyzny. A jeśli są rosyjskimi obywatelami, to dlaczego mamy ich śledzić? Tacy sami obywatele jak wszyscy inni wyznawcy w Rosji". - A więc inaczej niż w Anglii czy USA.
 
 
Tymczasem wieżowiec w Grenfell w Londynie nie podpalili muzułmanie, tylko brytyjska firma i biurokracja. I mimo że prasa dużo pisze i wyjaśnia, to jakoś nie widać ogromnego oburzenia tak jak na przyklad po ataku w Paryżu czy Berlinie. Ciągle ktoś powtarza, że to emigranci, muzułmanie, biedota. Co jest też i nieprawdą, bo mieszkały tam również rodziny angielskie. I zaczela sie teraz galopka.
 
O ile w czasie tak zwanych ataków terrorystycznych władze próbują zwiększyć w statystykach ilość ofiar, o tyle w Londynie ktoś stara się ukryć prawdzwą liczbę śmiertelnych ofiar pożaru Grenfell Tower. I okazało się, że materiały budowlane, użyte w czasie remontu wieżowca są w Anglii zabronione, bo są łatwopalne. Rząd ukrywa prawdziwą liczbę ofiar.
 
​Najnowszy bilans pożaru londyńskiego wieżowca mieszkalnego Grenfell Tower to 79 zabitych bądź zaginionych, którzy - jak się przypuszcza - zginęli - poinformował w poniedziałek komisarz Stuart Cundy z policji metropolitalnej. Wcześniej podawano liczbę 58 ofiar.
 
Zrozpaczona młoda dziewczyna, która zbierała pomoc dla ofiar pożaru, skarży się, że nie ma komu tej pomocy wręczyc, bo nikt nie żyje. Ona sama mieszka w sąsiednim bloku i nie może znaleźć nikogo ze swoich znajomych, i szuka kogokolwiek ze znajomych i ich dzieci. Faktycznie, trochę dużo tych pytań. A jedno, które się powtarza, brzmi: "Dlaczego ten wieżowiec nie zawalił się od pożaru - tak jak WTC 7 w Nowym Jorku w 9/11?".
 
UK ukrywa liczbę ofiar - mogło się spalic 500-600 osob: mieli zakaz wychodzenia z mieszkania.
 
UK Gov Covering up 500 – 600 Dead In London Grenfell Tower Fire:

https://www.youtube.com/watch?v=VF4lt889_F0
 
Napisała i przetłumaczyła: Tiamat
 
 

KOMENTARZE

 • Z poprzedniej strony:
  Tiamat: Tego pozaru w Londynie nie da sie zwalic na islam.

  Dlaczego?
  Bo mieszkancy tego wiezowca od dawna – od 5-u lat – utworzyli silna zorganizowana grupe, ktora od lat domagala sie wyburzenia calego budynku. Pisali rozliczne petycje i do gazet, ministrow i gdzie sie dalo.
  Kiedy budynek zostal wyremontowany to za 8.5 milona funtow, to mieszkancy dalej protestowali, ze budynek nie ma nawet systemu alarmowego. Zeby ladniej wygladal, to oblepili go jakas bardzo latwopalna tapeta i wsadzili podwojnie latwopalna izolacje. Inspektorzy przyszli, nie stwierdzili zadnych usterek i poszli. Mieszkancy dalej sie upierali, ze nawet na klatkach schodowych sa zainstalowane przewody gazowe.
  Wlasciwie zrobiono wszystko, zeby budynek byl pulapka. Do tego wstawili przepisy regulujace, ze w razie pozaru wszyscy maja pozostac w mieszkaniach.
  Mieszkancy znow zglaszali pretensje do inspektorow.
  Tam nawet nie bylo systemu alarmowego.Nikt nie sluchal. Bo panstwowy budynek kwaterunkowy mial od 1996 prywatna firma, ktora odpowiadala za utrzymanie wiezowca. (Sprywatyzowali uslugiWiadomo co to za firma.
  I podczas kiedy w Londynie robil sie faktycznie poploch w kregach administracji – Polacy juz wiedzieli, kto to zrobil!
  Muzulmanie w czasie Ramadanu podpalili dom, w ktorym mieszkali!.
  Takie sie rozchodza wiesci o emigrantach.

  Rola i Sklepowicz: Londyn w OGNIU! Czy imigranci całkowicie zniszczą Europę? UE przestanie istnieć? – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=doWE3l81WHo

  No i po wysluchaniu tych absolutnych bzdur, zaraz dopisze i sprobuje strescic co pisze zachodnia prasa, i angielscy politycy, ktorzy sa sto razy glupsi od panow Roli i Sklepowicza.

  Tiamat – 19.06.2017 – 15:25:53
 • Z poprzedniej strony (II)
  TIAMAT: POZAR W LONDYNIE C.D.

  Co podaja media:
  Daily Mail:

  -Tylko katastrofa może wreszcie odkryc te zaniedbania;
  Grupa lokalnych aktywistow i mieszkancow juz CZTERY LATA lata temu domagala sie, zeby wyburzyc caly wiezowiec ; wladze pozostawaly gluche na wszelkie skargi

  - W srode pozar objal 27 pietrowy blok Grendel Tower przy Latimer R
  - Budynek byl kwaterunkowy ale za utrzymanie i bezpieczenstwo budynku odpowiedzialna byla prywatna firma
  - Budowe mieszkan kwaterunkowych rozpoczeto w 1972 roku i zakonczono w 1794 . Budynek byl pod calkowita kontrola rady Miejskiej (Council)
  - W 1996 roku , Zarzad Mieszkaniowy w Chelsea zakontraktowal prywatna firme do utrzymania budynku i mieszkan
  - To jest zupelnie osobna firma i jej zarzad jest odpowiedzialny za calkowite utrzymanie : remonty, bezpieczenstwo, naprawy itp
  Grupa przedstawicieli mieszkancow przewidywala katastrofe od dawna ale nikt ich nie sluchal.
  Sluzby p/pozarowe potwierdzily wield niedopatrzen z zabezpieczeniu budynku przed pozarem – byc moze ze pozar spowodowal wybuch lodowki.
  Mielismy bardzo duzo ostrzezen w ostatnich latach, ze zabezpieczenia przeciw pozarowe w budynku byly niewystarczajace nie tylko w Grenfell Tower ale w Dzielnicy Kensingtonu i Chelsea
  Mieszkancy zglaszali swoje zastrzezenia bardzo regularnie i domagali sie wyburzenia calego bloku ZANIM dzis calkowicie splonal
  Zadziwiajace sa instrukcje p/pozarowe (widoczneponizej na tablicy) :
  “W raze pozaru pozostac w mieszkaniu, chyba ze pozar jest juz w mieszkaniu”.
  Dla bezpieczenstwa nalezy pozostac w mieszkaniu i pozamykac drzwi i okna.
  Ponizej sa tez plany budynku ze wskazaniem miejsc zagrozenia. Te plany byly wysylane doz wladz.
  Zebu budynek ladniej wygladal to zenetrzna czesc bloku byla wylozona latwo palnym, plastikiem, ktory bardzo szybko roznosil ogien.

  -Podane sa ponizej tez imiona i nazwiska czlonkow zarzadu firmy odpowiedzialnej za calkowite utrzymanie budynku. Czterej dyrektorzy tego Zarzadu zarabili razem 650tysiecy funtow w ostatnim roku.
  Na raze nikt z zarzadu sie nie pokazal. ani nie odpowiedzial na telefony

  London fire: Group posted warning on Grenfell Tower | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4602442/Action-group-raised-concerns-fire-four-years-ago.html

  Grenfell Tower fire amounts to ‚corporate manslaughter’: MP

  Brytyjski parlamentarzysta twierdzi, ze pozar Grenfell Tower jest wynikiem “korporacyjnego zabojstwa”

  Dawid Lammy, czlonek parlamentu Brytyjskiego z ramienia Partii Pracy opowiada, ze znajoma rodziny , artystka Khadija Sayje z matka zginely w pozarze.

  PressTV-London fire amounts to ‚corporate manslaughter’

  http://www.presstv.com/Detail/2017/06/15/525361/Grenfell-Tower-fire-amounts-to-corporate-manslaughter

  UK to hold inquiry into London tower block fire as death toll rises to 17 | Reuters

  http://uk.reuters.com/article/uk-britain-fire-idUKKBN19509D

  Jak ktos ma zdrowie to moze ogladac to forum publiczne zlozone z przedstawicieli partii politycznych i roznych dzialaczy. Nikt nie oskarza emigrantow- wprost przeciwnie przyznaja ogromne zaniedbania

  Question Time 15/6/17: Grenfell Tower lessons, Brexit u-turn, credible Corbyn and Tim Farron – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=_f1QyS48vgU

  UK Gov Covering up 500 – 600 Dead In London Grenfell Tower Fire – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=VF4lt889_F0

  Lokatorzy opowiadaja o tym ile petycji i skarg skladali w przeszlosci i ze ten budynek byl “prawdziwa pulapka” z ktorej nie mozna bylo sie wydostac. Mieszkancami byli nie tylko emigranci.

  Grenfell Tower : Zlosci polityka zaniedban w zabezpieczeniu budynku przed pozarem
  Grenfell Tower: Anger over the bad politics of safety – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=HvkKZTXoOmw

  I jest jeszcze duzo informacji – kazdy moze sprawdzic.

  Tiamat – 19.06.2017 – 16:36:22
 • 5+*
  Takie notki są bardzo potrzebne.

  Czasem przeraża mnie jak ludzie w Europie łatwo dali się wmanewrować w zderzenie cywilizacji rzekomo krwiożerczego islamu i ...pokojowego chrześcijaństwa...

  Twórcom tego "zderzenia" udała się misja obrzydzenia obrazu muzułmanina do granic możliwości i odwrotnie; chrześcijanie postrzegani są przez muzułmańskich przybyszów jako najgorszy sort niewiernych.
  Ludzie brną w tą ślepą uliczkę, w której czeka nas wyżynanie się nawzajem.
  Widocznie na to zasługujemy..nie mamy szacunku do świętości życia...
 • @zygmuntbialas 02:57:42
  A ja jestem zdegustowany tą notką...
  No dobrze bowiem, trzeba było wyremontować, zrobić zabezpieczenia itd.
  Tylko kto w tym Angliowie miał to zrobić.
  Czy ci mieszkańcy byli gotowi sfinansować swoje bezpieczeństwo?
  A wreszcie wykonawstwo. Kto oprócz Polaków to potrafi tam robić?
  A Polaków nie lubią i ich mordują. Jakoś tych śniadych nie.

  W sumie - notka na czasie, ale "w złym tonie"; nie powinniśmy jojczyć nad Angliowem, a starać się rozważyć jak u nas zapobiec podobnym sytuacjom.

  A w ogole, to Zachód jest passe.
 • @
  Pani Tiamat konsekwentnie broni tzw praw człowieka.

  Obowiązują one zarówno w Rosji jak i w USA i UE

  Za te "prawa człowieka" żyd René Samuel Cassin otrzymał nagrodę Nobla, a dzisiaj są SUWERENNE wobec wyborców.

  Jak ostatnio stwierdził prof. Popiołek:

  // W demokratycznym państwie prawnym suwerenem nie są wyborcy. Suwerenem są PRAWA CZŁOWIEKA znajdujące się w prawie, [Konstytucji czy Europejskiej konwencji praw człowieka] a na straży tych wartości stoją niezależne sądy i niezawiśli sędziowie//

  Jest zastanawiające, że my ludzie będąc najbardziej społecznym z gatunków na tej planecie nie mamy praw jako społeczności, a tylko prawa jako bezbronne w gruncie rzeczy jednostki. Na okrągło słyszy się o prawach człowieka, ale czy ktokolwiek słyszał o prawach społeczności do zadecydowania kto ma do niej należeć?

  Zasięg obowiązywania konwencji praw człowieka powoduje nieograniczony zlew imigrantów do Europy.

  //Z praw i wolności konwencyjnych mogą korzystać wszystkie osoby pozostające pod jurysdykcją (władzą) państw-stron Konwencji. Są to przede wszystkim obywatele tych państw, ale również obcokrajowcy odwiedzający te państwa, a więc zarówno obywatele innych państw, jak i bezpaństwowcy – osoby nie posiadające żadnego obywatelstwa [1 000 000 w Moskwie] Zastosowanie konwencji nie jest ograniczone do terytorium określonego państwa, ale może rozciągać się poza nie. Tak więc z praw i wolności konwencyjnych można skorzystać na pokładzie samolotu, statku morskiego czy statku kosmicznego należącego do tego państwa strony konwencji.//

  PS Duraczenie prawa
  // Duracz wyszkolił tę pseudo prawniczą kastą, czyli prawie 70 lat!//
  Teodor Duracz (ps. „Profesor ) polski działacz komunistyczny, agent wywiadu radzieckiego.
  Był działaczem Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejska_konwencja_praw_cz%C5%82owieka
  https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Declaration_of_Human_Rights
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Cassin
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Teodor_Duracz
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:40
  re:
  "Kto mial wyremontowac?"

  Przeciez pisze wyraznie:
  To sa domy kwaterunkowe czyli opiekuje sie nimi podatnik.
  Ale Rada Dzielnicowa ZA PIENIADZE PODATNIKA sprywatyzowala obowiazek biezacych napraw i utrzymania budynku.. To sie nazywa "outsourcing services" czyli cedowanie obowiazkow na firmy prywatne:
  Inaczej: uslugi panstwowe oddajemy w rece prywatne - bez zgody podatnika, ktory nie ma kontroli nad tym kto sprzeniewierza jego ciezko zarobione pieniadze. Jego pieniadze bardzo czesto uciekaja z kraju i bogaca 'swiatowych' hohsztaplerow.
  Klasycznym przykladem sa wszystkie prywatne uslugi, ktorych ceny bardzo wzrosly a jakosc uslug sie pogorszyla.

  Komercyjne uslugi polegaja na maksymalizacji zysku. W uslugach komercyjnych nie wazna jest usluga tylko zysk i dostep do panstwowej kieszeni.

  Zgadzam sie, ze ta cala notka jest w zlym guscie - podobnie jak i obecna sytuacja w Europie.

  Niemniej jednak nasuwaja sie pewne skojarzenia:
  -Wielka Brytania - podobnie jak i politycy w Polsce maja duze pretensje do Unii a nawet slychac glosy o wystapieniu z Unii.
  - W Polsce ciagle jeszcze panuje zachwyt nad prywatyzacja, mimo, ze jeszcze do konca nie rozwiazalismy afery z reprywatyzacja np. w Warszawie. I juz nigdy nie odzyskamy polskiego przemyslu.
  - fanatyczny zachwyt nad prywatyzacja przyniosl Polsce nieobliczalne straty w majatku narodowym i chyba nie jest to juz zadna tajemnica.
  I podobnie jak w Londynie - ostrzezenia byly, ale nikt nie sluchal.
  - za te prywatyzacje uslug zdrowotnych w Polsce placa wszystkie chore dzieci
  - Bezmyslne kopiowanie zachodu i zachodnich - niekoniecznie cudownych pomyslow - doprowadzilo do roznych osobistych dramatow (tzw. Frankowicze) i w ogole zadluzenie bankowe przecietnego obywatela. Jakos nam sie nie podobalo, ze w Polsce przed -globalistycznej nasze banki nie pobieraly procentow bankowych.
  Nie wiem, czy lichwa to taki dobry pomysl i dla nas i dla Zachodu.
  - Zachwyt nad pieniadzem, ktory mozna wystawic na gieldzie, jest najwieksza zakala jaka moglismy zmalpowac z Zachodu.
  - nasi ministrowie graja na gieldzie co jest normalnie legalizacja korupcji
  i jawnym oszustwem wobec obywatela i podatnika.Kiedys, w czasach bardziej etycznych nazywalo sie to "conflict of interest".
  Teraz zaden minister nie ma zadengo obowiazku reprezentowac interesow wyborcow.
  - Przyjelismy model amerykanski: amerykanski minister (partyjny 'sekretarz") R. Rumsfeld handlowal na gieldzie szczepionka swinska przeciwko swinskiej grypie. Kiedy fala zachwytu i wciskania kitu troszke oslabla, pan Rumsfeld sprzedal akcje szczepionkowe za 5 mln dolarow. Polka, ktora bedzac w rzadzie, sprzeciwila sie zakupowi tych swinskich szczepionek, zginela w katastrofie samolotowej pod Smolenskime.
  - zachwyt na amerykanskim obuwiem sportowym i komercyjnym sportem ubil nasz zdrowe pionierki i traktory.
  Teraz mamy "markowy" super szajs amerykanskich firm, ktore grasuja np. w Wietnamie i produkuja kancerogenne buty sportowe z przerobki wtornej.
  - A my, zachwyceni Zachodem (bo Polak nic nie potrafi - nawet zrobic butow na zamowienie) powtarzamy jak orwellowscy mieszkancy farmy:
  "You are not cool enough unless you buy our product":
  (Tylko koneser mody, dobrego smaku i w ogole swiatowiec docenia i kupuje nasze produkty).

  W Polsce moda na "swiatowca" wiecznie zywa. Choc z calego "swiata" zostala nam tylko "-owca" ... i ogromne zadluzenie kraju.
  Totez zapatrzeni w USA coraz szybciej doganiamy ... Grecje.
 • Zyjemy w czasach koncowych.Mialem kiedys zdolnosc przewidywania
  zlych rzeczy. Dobrych rzeczy przewidywiac nie potrafie.35 lat temu opowiadalem towarzystwu na ogniskach co bedzie i jest.Wtedy oglosili mnie smutasem. No coz. Sprawdza sie ,ale satysfakcja mala bo bede cierpial jak kazdy z nas.Nie sadze by nagle Putin i Trump zasiedli do stejka i rozwiazali to wszystko by swiat zyl w spokoju.To byl by ewenement przeciwny wielu przepowiedniom historycznym.Nie jestesmy godni byc Bogami, a Bog powiedzal do ludzi:Bogami jestescie.
 • @Paulus Aquarius 07:53:55
  "Czasem przeraża mnie jak ludzie w Europie łatwo dali się wmanewrować w zderzenie cywilizacji rzekomo krwiożerczego islamu i ...pokojowego chrześcijaństwa..."

  Hmmmm.... ja myślę, że chrześcijaństwo to tylko taka maska spadkobierców trockistowskej idei wiecznej rewolucji - nie wyobrażam sobie jak ktoś, kto myśli jak chrześcijanin mógłby zorganizować 9/11, potem wymyślić kłamstwo o "broni masowego rażenia" w Iraku, zamawiać w UK filmy przedstawiające fałszywe zamachy, wysyłać Ryśka Gutjara na filmowanie, podkładać dowody itp...
  To fałsz na fałszu - teraz to właśnie usrael jest rozsadnikiem czerwonej zarazy w wydaniu trockistowskim. Po ideologicznym opanowaniu USA dostali jako bonus zbrojne ramię w postaci US Army, Navy i Air Force. Do tego trzeba dodać bohemian grove, skull and bones (322) i pomnik szatana w Detroit. I zaprowadzają "demokrację" ... właśnie tak jak pisze Pani Tiamat - przeganiając ludzi z miejsca na miejsce.
  A jaka narodowość była i nadal jest najbardziej zaangażowana w krzewienie komunizmu we wszystkich jego wersjach to chyba wiadomo - i właśnie oni chowają się za chrześcijaństwem.
  Przychodzi im to o tyle łatwiej, że za pośrednictwem masonerii opanowali chyba już i Watykan po SWII... I stamtąd kierują owieczkami.
  Opanowali też media - urabiają sobie młode pokolenia od najmłodszych lat, a potem wysyłają na wojnę z terroryzmem, który sami wymyślili...
  To się musi zawalić.

  Pozdro!
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:40
  "A ja jestem zdegustowany tą notką...
  No dobrze bowiem, trzeba było wyremontować, zrobić zabezpieczenia itd.
  Tylko kto w tym Angliowie miał to zrobić."
  Pan nie rozumie takiej prostej rzeczy?
  Jak to kto? WŁAŚCICIEL! To on pobierał od tych ludzi czynsz.
  "Czy ci mieszkańcy byli gotowi sfinansować swoje bezpieczeństwo?'
  Pan sobie kpi z normalnych ludzi?
  Czy jeśli pan wchodzi do teatru to zanim pan usiądzie w fotelu to wcześniej sprawdza wszystkie zabezpieczenia, drzwi awaryjne, gaśnice, obwody elektryczne, system wcześniejszego ostrzegania, monitoring itp.
  Oczywiście, że nie! Od tego są odpowiednie służby i regulacje.
  Ci ludzie i tak wykazali wiele odpowiedzialności. Od lat alarmowali odpowiedzialne władze. Te władze i administracja brały od nich pieniądze i miały ich w głębokiej pogardzie. Z pana wpisu wynika, że pan również!
 • Amerykanizacja ziemskiego globu
  Islam chce opanowac swiat?
  Ciekawe, jak?

  Amerykanskie bazy na swiecie: Nie ma na tej mapie jeszcze amerykanskich wojsk w Polsce na Litwie

  Mapa Pentagonu: Trzeba kliknac, zeby powiekszyc:

  http://izhevsk.ru/forums/icons/forum_pictures/013400/13400447.jpg
 • @Paulus Aquarius 07:53:55
  1. "Ludzie brną w tą ślepą uliczkę,...".
  2. "Takie notki są bardzo potrzebne". -

  --- Ad1. - Tak, niestety brną.
  Ad2. - Myślę, że bardzo potrzebne. Z tego powodu oddałem na tym blogu pierwszy głos Pani Tiamat. Ona zna problem po fachu, z obserwacji i duszy.
  Zdążyłem już zauważyć, że podziela Pan nasze poglądy. Od pewnego czasu zaglądam na Pański blog i oceniam. Oczywiście jak najbardziej pozytywnie.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:40
  "Tylko kto w tym Angliowie miał to zrobić". -

  --- Ktoś to robi. Tu jest konkretna firma odpowiedzialna.
  Jeśli takie roboty będą musieli wykonywać lokatorzy, to musi nastąpić cofnięcie się do poziomu życia w XVIII wieku.
 • @Arjanek 09:26:58
  "Zasięg obowiązywania konwencji praw człowieka powoduje nieograniczony zlew imigrantów do Europy". -

  --- Tu nie są winne prawa człowieka jako takie, prawa człowieka wymyślone - o ile mi wiadomo - w naszym kręgu cywilizacyjnym i podpisane przez większość państw, w tym przez Polskę. Tu winna jest agresja 'państw cywilizowanych' na państwa Afryki i Bliskiego Wschodu oraz polityka przeganiania ludzi z ich domostw.
  Tak zrobił Zachód także na Ukrainie. Zawsze trzeba brać pod uwagę, że może też wypaść na Polskę.
 • @Tiamat 09:47:47
  "W Polsce ciagle jeszcze panuje zachwyt nad prywatyzacja, mimo, ze jeszcze do konca nie rozwiazalismy afery z reprywatyzacja np. w Warszawie". -

  --- Ten zachwyt jest widoczny i słyszalny w mainstreamie i na portalach społecznościowych. W życiu realnym nie widzę gorących entuzjastów prywatyzacji.
 • @zygmuntbialas 11:21:11
  Można z Michalkiewiczem w wielu kwestiach się nie zgadzać, ale to jak rozprawia się z pewną ideą sprawia, że jemu akurat tu należy wierzyć:

  "Stan krwawego chaosu, w jaki w interesie Izraela zostało wtrąconych wiele krajów, jest przyczyną i pozorem moralnego uzasadnienia dla wędrówki ludów z rejonu Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Północnej do Europy.

  Wśród tych wędrowców dominującą grupę stanowią młodzi mężczyźni przed 30 rokiem życia, a więc mężczyźni zdolni do walki. Ogołocenie tamtych obszarów z półtora, a może nawet dwóch milionów takich mężczyzn, potencjalne zagrożenie dla Izraela dodatkowo zmniejsza, podczas gdy dla Europy – zwiększa.

  Poza tym warto zwrócić uwagę, że wyekspediowanie jednego takiego podróżnika do Europy kosztuje kilka tysięcy euro i chociaż tamte kraje zostały zniszczone przez operacje pokojowe i obecny krwawy chaos, w którym mnóstwo ludzi potraciło dorobek całego życia, to jednak podróżnicy jakoś te pieniądze zdobywają, gwoli opłacenia przemytniczych mafii. Chyba jeden gołodupiec nie pożycza od drugiego – bo i skąd?

  Zatem ktoś musiał stworzyć dla całej operacji inżynierię finansową i linie kredytowe, dzięki którym podróżnicy mogą ruszyć w drogę. Ale muszą przecież dać jakieś zabezpieczenie, zwłaszcza, że ruszają w siną dal. Jedynym zabezpieczeniem są zakładnicy z kręgu najbliższej rodziny – i to tłumaczy przyczyny, dla których „uchodźcy” próbują dostać się do krajów o najwyższym socjalu – bo trzeba pozostałą na miejscu rodzinę wykupić z niewoli – a w tamtych rejonach to nie są żarty.

  Widzimy zatem, że mamy do czynienia z precyzyjnie zaplanowaną operacją, której celem może być wywołanie w Europie wojny na wyniszczenie. Pewne światło na tę sprawę rzuca buńczuczna deklaracja, jaką jeszcze w 1989 roku złożył ówczesny przewodniczący Komisji Europejskiej Jakub Delors, stwierdzając w przemówieniu, że celem Unii Europejskiej jest wypowiedzenie wojny ekonomicznej Stanom Zjednoczonym."

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/20/uchodzcow-do-izraela/
 • @Robik 10:09:35
  Właściciel (czyli państwo) dopłacał do wynajmu tych mieszkań. Przecież inaczej by ich było nie stać na mieszkanie tamże.
  Marudzili?
  Toż darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
 • @zygmuntbialas 11:05:08
  W przypadku tamtych lokatorów - lepszy byłby wiek XIII.
 • @provincjał 11:26:52
  "Można z Michalkiewiczem w wielu kwestiach się nie zgadzać, ale to jak rozprawia się z pewną ideą..."

  W pełni popieram ten pogląd. Dobrze, że ktoś kto ma jakiś tam posłuch i wpływ na opinię Polaków mówi takie rzeczy. Oby mu się wiodło.

  Ukłony
 • @Tiamat 10:31:39
  Ogromne podziękowania z mapę baz. To przerażające...
  Mogę propagować?

  Serdeczności
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:38:24
  "W przypadku tamtych lokatorów - lepszy byłby wiek XIII."

  To co? Jak ktoś mieszka w bloku to można go robić w bambuko a przy okazji państwo, które dokłada do mieszkań? Bo może złą karmę mieli?
  Teraz to się Panu trafił niezły debilizm ;-)

  Na który wiek zatem według Pana zasługują zarządzający firmą administrującą? Moim zdaniem nie powinni schodzić z drzew. Bo jeszcze nie są Szanownymi Małpami - te mają jakieś poczucie wspólnoty. Może małpie, ale jednak. Te skur..ny nawet takiego nie mają. To poziom glonów na korze drzewa.
 • @Arjanek 09:26:58
  Ubi leones - Uwaga! Lwy!

  Rozumiem, ze pan Arjanek reprezentuje poglad, ze 10 przykazan boskich zostalo przekazane ludziom na ziemi, zeby przyciagac bandytow i zachecic do mordowania, oszustwa, klamstwa, nienawisci, cudzolostwa itp.
  Jest to dosc ciekawy poglad, biorac pod uwage, ze prawo karne najlepiej znaja bandyci. Wiec mozna podejrzewac, ze prawa niejako zachecaja bandytow do ich studiowania tychze..

  Z drugiej strony, uczyli nas starozytni, ze :

  Legibus idcirco omnes servimus, ut liberi esse possimus
  [Dlatego wszyscy sluzymy prawu, abysmy mogli byc wolni]

  Wolni od zabojstwa, klamstwa, kradziezy, oszustwa, itp.

  Wiec rozumiem, ze sa dwie szkoly myslenia:
  Pan Bog wymyslil prawa nie dla harmonii spolecznej i zachowania gatunku - tylko dla darwinowskiej racji silniejszego.

  Przypomina to stary chwyt reklamowy, z czasow PRL, gdy nie docenialismy dobrodziejstwa naturalnych wlokien:

  Polski len zdobi ciebie - a szpeci twojego wroga.

  Dlatego obecna zachodnia interpretacja prawa polega na tym, ze prawo karze nie za to, ze ktos popelnil przestepstwo, ale za to, ze sie dal zlapac.

  W imie tej najnowszej interpretacji, Stany Zjednoczone wlasnie oznajmily, ze sie wycofaja z UNHCR - Komisji Humanitarnej ONZ - ale ...zaloza swoja wlasna komisje .. antypalestynska.

  To potwierdza, ze Natura horret vacui - natura boi sie prozni - i w miejsce bezprawia wchodzi ... prawo bezprawia.

  I w tym sensie Arjanek moze miec racje popierajac zasade, ze najlepsze jest bezprawie, bo nie ma sie o co spierac - a i wiezienia beda puste.
  Przyniesie to ten zbawienny skutek, ze wlasciciele wiezien splajtuja: beda musieli przestawic sie na Prawo Dzungli: Ubi leones..

  Quaerens, quem devoret
  [Szukajac, kogo by pozrec]
 • @Jasiek 13:01:23
  Pan Wojtas totalnie odleciał pisząc: "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda."
  Czyli gdyby państwo zafundowałoby im dożywianie to nie miałoby żadnego znaczenia czy po takich posiłkach niektórzy z nich schodziliby z tego świata w wyniku zatrucia. Szok!
 • @staszek kieliszek 09:48:53
  "Zyjemy w czasach koncowych". -

  --- Świat zmienia się ciągle, coraz szybciej. Wygląda na zmiany, ale szczegółów nie potrafię przewidzieć.
 • @Robik 13:09:14
  Rzeczywiście - odlot niezły. Ale musi być ku temu jakiś powód - czekajmy zatem cierpliwie na wyjaśnienia ;-)

  Pozdro!
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:37:39
  Darowanemu koniowi..

  Bardzo cyniczne podejscie do tragedii mieszkancow.
  I tu maja problem entuzjasci zydowskiego kapitalizmu.

  Pieniadze BYLY dostepne na ten remont.
  Cale 10 milionow funtow szterlingow.
  Ale ktos je schowal do kieszeni - prywatna firma, ktora DOSTALA te pieniadze na remont!!!!!!!!!!!!
  Prosze dokladnie czytac informacje z prasy brytyjskiej i z posluchac, co mowia przedstawiciele do parlamentu brytyjskiego.
  Przeciez o to jest awantura.
  O defraudacje pieniedzy przeznaczonych na remont!
  Dyrektorzy tej firmy w liczbie 4 zarobili w tamtym roku razem 650 tysiecy funtow za zabezpieczenie i dopilnowanie remontu budynku. PODPISALI KONTRAKT, ZE BUDYNEK WYREMONTUJA.
  To przeciez PISZE wyraznie: i po polsku i po angielsku.

  Czasem nie warto zagladac koniowi ... gdziekolwiek. Bo moze nie byc darowany i moze ugryzc..
 • @Jasiek 10:04:47 and @Robik 10:09:35
  Pozdrawiam Panów,
  miłego dnia życząc :)
 • @Tiamat 13:21:49
  Najlepszy sposób na pozbycie się "niewygodnych osób"? Historyczny patent wygasł, robią to ponownie: najpierw trza zrobić tak, by ich nie było (tzn. najpierw wygonić, potem ich unielegalnić (poprzez niekontrolowany napływ i brak azylu), zamknąć w getto (wieżowiec) i zaprószyć ogień. Było, a nie ma. Jak w 1937-1945 r. na ziemiach Generalnej Guberni. A potem trudno się dziwić, że ta ocalała resztka za wszelką cenę idzie tam, gdzie jakiekolwiek zaczątki ich państwowości są... stając się koniem trojańskim dla sąsiadów.

  Jednak ponieważ nie znamy faktycznych przyczyn pożaru w Londynie- nie gdybajmy po próżnicy.

  Jest to pomyślane bardzo zgrabnie: najpierw zarabiają hotelarze i restauratorzy Grecji i Włoch, potem ichni przewoźnicy podwożący uchodźców aż pod granicę niemiecką (oszuści wożą ich do Warszawy i wysadzają pod Arkadią), potem jeszcze na pół roku życia w Europie tym co lepiej sytuowanym uchodźców zostaje kasy, a potem... jest problem. Co bardziej rozgarnięci biorą jakąkolwiek pracę, reszta nie myśli do przodu, a ich dzieci się radykalizują. Czasem nawet (jak pokazuje tożsamość autorów londyńskich zamachów) zamachowcami są nie tyle wyrostki, co ojcowie rodzin....
 • @Tiamat 13:21:49
  wiele "zdarzeń" w historii tego świata miało tło finansowe. Nie sądzę, by w przyszłości miało się to zmienić.

  A to ktoś zepsuł silnik, a miał ważną polisę ubezpieczeniową....

  A to ktoś doprowadził firmę na skraj bankructwa, a dwa dni przed ujawnieniem tego sprzedał 30% jej akcji za horrendalną cenę...

  A to z kolei komuś udało się ubezpieczyć odmalowany złom na niebosiężną sumę... aż się prosi wtedy doprowadzić do upadku, najlepiej takiego, który nie zostawi śladów ("apropos, ile kosztował remont Tupolewa w Samarze i komu przysługiwało odszkodowanie z tego tytułu?).

  Regułą w tego typu przypadkach jest, że tam dochodzi do "unicestwienia" / spodowowania, by przedmiot ubezpieczony stał się niebadalny, czy to poprzez zniszczenie (biura mieszczące się na najwyższych piętrach WTC) lub spowodowanie praktycznej niewyciągalności (Titanic). Oczywiście nie da się wykluczyć zdarzenia losowego.... bo te też czasem się zdarzają.
 • @provincjał 11:26:52
  Stanisław Michałkiewicz: "Ogołocenie tamtych obszarów z półtora, a może nawet dwóch milionów takich mężczyzn, potencjalne zagrożenie dla Izraela dodatkowo zmniejsza, podczas gdy dla Europy – zwiększa". -

  --- Czy te 1,5 - 2 mln młodych mężczyzn trafiło faktycznie do Europy? - Zdaje się, że są to liczby ostro przesadzone. Ja tak do końca nie wierzę Michalkiwiczowi.
 • @provincjał 11:26:52
  Re: Michalkiewicz
  O tym trabia media zachodnie od lat.
  A Palestynczycy cierpia na oczach calego swiata juz od 1948 roku.

  Jakos ofiarami nienawisci naboznych Europejczykow nie sa grupy mafijne - tylko ich ofiary.

  Michalkiewicz ma racje pozornie.
  Bo nie wspomina rzeczy najwazniejszej. Chodzi o wyludnienie Bliskiego Wschodu dla stworzenia Wielkiego Izraela: od Synaju po Eufrat. Izrael bombarduje zarowno Synaj jak i Irak i Syrie ... robi sobie miejsce. Na przeszkodzie stoi Iran.

  Michalkiewicz nie wspomina, ze ludzie potracili ogromne majatki. Zaden Libijczyk nie byl biedny!!! I do Europy wala nie po socjal.
  Nalezy im sie ODSZKODOWANIE za zniszczenie kraju i prywatnej wlasnosci.
  Przeciez to wszystkie kraje europejskie ktore naleza do NATO niszcza Bliski Wschod!

  I oczywiscie, przesada jest, ze tylko mlodzi mezczyzni plyna do Europy. Chyba sie komus cos pomylilo. W wielu wypadkach jest to prawda.
  Ale i wielu Polakow zostawilo swoje rodziny w kraju i w latach 80-tych "walilo' do Wiednia, zeby sie zapisac na emigracje a potem sprowadzac rodziny, bo nie chcieli narazac dzieci na tulaczke.

  Gdzies Polakom zapodzial sie kompas przyzwoitosci. Sterowani sa na totalna znieczulice.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:38:24
  Pisze Pan: "W przypadku tamtych lokatorów - lepszy byłby wiek XIII". -

  --- Zapewne Pan wie, że mieszkały tam rodziny nie tylko muzułmańskie, także angielskie.
 • @Tiamat 13:47:11
  "Gdzies Polakom zapodzial sie kompas przyzwoitosci". -

  --- Tak, zapodział się. Ale dodam, że statystycznie znacznie lepiej to wygląda w życiu realnym. Są różni ludzie, ale na ogół rozsądni (przynajmniej tu w Opolu).
 • @zygmuntbialas 13:58:18
  Wlasnie czytalam o tym ataku terrorystycznym przed meczetem w Finnsbury Park

  To bialy Anglosas, nazywa sie Darren Osborne z Cardiff, ktory nienawidzi islamu i juz kilka razy sie odgrazal, wjechal furgonetka w tlum muzulmanow.
  Dlatego nie dziwi zachowanie sie Sadiq'a - burmistrza Londynu.
  A ten dziarski Anglik- niektorzy przypuszczaja ze to Irlandczyk - bo rudy- zanim wjechal w tlum to krzyczal: "Ja chce zabic wszystkich muzulmanow". ( co akurat nie ma wiekszego znaczenia co ten wariat krzyczal). Wazne, co zrobil. Jeszcze wiekszym swinstwem, ( o ile moze byc wieksze) ze zrobil to w czasie Ramadanu.

  Finsbury Park mosque attack: suspect named as Darren Osborne, 47-year-old who lives in Cardiff – as it happened | UK news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/uk-news/live/2017/jun/19/north-london-van-incident-finsbury-park-casualties-collides-pedestrians-live-updates

  Finsbury Park mosque attack: suspect named as Darren Osborne, 47-year-old who lives in Cardiff – as it happened
 • @zygmuntbialas 13:58:18
  Mawiali starozytni Rzymiane: Senatores boni viri sed Seantus bestia.
  Senatorowie, to dobrzy ludzie ale senat - to dzika bestia.

  Chodzi mi o to, ze wszyscy ludzie na swiecie chca zyc w pokoju, spokoju, zyc z godnoscia i wychowywac mlode pokolenia, kochac zycie, tworzyc, spiewac, tanczyc a w wolnych chwilach zarabiac "na kielieszek chleba".
  Dotyczy to wszystkich nacji, lacznie z Polakami.

  Ale strach przed odebraniem nam prawa do zycia i wychowania dzieci robi z nas wystraszone zwierzatka, zgola nie futerkowe.. I to jest wlasnie wykorzystane przez wladcow tego swiata.
  Zagrozenie zas bywa realne, naturalne a moze byc wywolywane sztucznie.
  Problem w tym, ze nie jestesmy czesto w stanie odroznic zagrozenia ani sie do niego przygotowac.
  Wiedza o tym wielcy tego swiata..
 • @Tiamat 14:11:38
  //Wazne, co zrobil. Jeszcze wiekszym swinstwem, ( o ile moze byc wieksze) ze zrobil to w czasie Ramadanu.//

  i tak oto w czasie Ramadanu

  June 01 — Abala, Niger — Jihadists kill six guards.
  June 01 — Al-Hazm, Yemen — Terrorists kill six, wound 15.
  June 01 — Behsud, Afghanistan — Suicide bomber kills one, wounds four.
  June 01 — Oldenburg, Germany — Muslim kills one for smoking during Ramadan and refusing to fast.
  June 01 — Zanjili, Iraq — ISIS kills seven for trying to flee caliphate.
  June 02 — Kolofota, Cameroon — Islamist use two girls as suicide bombers: 11 killed and 30 wounded.
  June 02 — Sidi Bouzid, Tunisia — Jihadist beheads one man.
  June 03 — Marawi, Philippines — Islamic sniper kills 70-year-old man.
  June 03 — Halabsah, Iraq — Four suicide bombers kill one, injure three.
  June 03 —London, England — Three Jihadists plow into pedestrians, then stab people, killing seven, injuring 48.
  June 03 — Zanjili, Iraq — ISIS kills 43 for trying to flee caliphate.
  June 03 — Lower Munda, India — Hizb-ul-Mujahideen kill two security troops, injure four.
  June 03 — Nawabshah, Pakistan — Alleged victim’s brother-in-law kills two people for alleged adultery.
  June 03 — Kabul, Afghanistan — Suicide bombers kill 20, injure 87.
  June 03 — Ferkane, Algeria — Muslim extremists kill two local soldiers, injure four.
  June 03 — Burkina Faso, Soum — Jihadists kill five.
  June 04 — Bijapur, India — “Honor Killing” — pregnant Muslim woman burnt alive by her family for marrying Hindu man.
  June 04 — Kandahar, Afghanistan — Afghan police insider attack leaves six dead, one injured.
  June 04 — Spini, Pakistan — Two Shiites from Hazara minority group killed.
  June 04 — Talibul, Moula, Pakistan — “Honor Killing” — Father kills one 18-year-old daughter for allegedly “having an affair.”
  June 04 — Zanjili, Iraq — Wave of suicide bombers kills 32, injures 24.
  June 04 — Quaidabad, Pakistan — Jihadis kill one barber.
  June 05 — Melbourne, Australia — ISIS-linked migrant from Somalia kills man, takes prostitute hostage, an injures four.
  June 05 — Baghdad, Iraq — Terrorist mortar fired into family home dismembers 10-year-old boy, injures four.
  June 05 — Kismayo, Somalia — al-Qaeda affiliate al-Shabaab detonates bomb, killing three, injuring 20.
  June 06 — Sinai, Egypt — Suspected Islamic extremists kill two police officers.
  June 06 — Paris, France — Jihadist wounds one cop with a hammer outside Notre Dame cathedral.
  June 06 — Herat, Afghanistan — Terrorist kill seven, injure another 16 near the northern gate of the Great Mosque of Herat.
  June 06 — Garissa, Kenya — Suspected al-Qaeda affiliate al-Shabaab jihadists kill four aid workers with land mine.
  June 06 — Mandera, Kenya — Unknown jihadist kill one woman, injure one.
  June 06 — Mosul, Iraq — ISIS kills 15 women as they tried to escape the section of city controlled by the jihadist group.
  June 07 — Kandahar, Afghanistan — Islamabad’s intelligence agency (ISI) attacked refugee camp in Kandahar province, which borders Pakistan, killing three, including two children and wounding eight, including women.
  June 07 — Tehran, Iran — ISIS claims responsibility for attacking Shiite country’s parliament while wearing women’s attire, kills 12, injures up to 42, marking first time the Sunni extremist group carries out attack in Islamic Republic.
  June 07 — Tehran, Iran — Islamic State suicide bombers target Shiite shrine of revolutionary leader Ayatollah Ruhollah Khomeini located just outside the capital, killing two and injuring ten.
  June 07 — Maiduguri, Nigeria — Boko Haram kills 14, wounds 24.
  June 08 — Puntland, Somalia — al-Qaeda-linked al-Shabaab kills 70, including some women who were decapitated, and wounds 18.
  June 08 — Diyala, Iraq — Terrorists, including ISIS, kills 9, wound 4.
  June 08 — Mosul, Iraq — United Nations reports ISIS killed 231 civilians as they tried to escape the city between May 26 and June 3.
  June 08 — Mosul, Iraq — ISIS fires chlorine-filled bombs at civilians, killing 13, mostly women and children.
  June 08 — Baluchistan, Pakistan — ISIS claims to have killed two Chinese nationals kidnapped on May 24.
  June 09 — Kerbala, Iraq — ISIS kills at least 30, wounds 34 in Shiite holy city.
  June 09 — Hambagda, Cameroon — Boko Haram kill four, wounds six others.
  June 09 — Paktia, Afghanistan — Suspected Taliban/Haqqani Network jihadists kill three civilians, wound nine others while praying in mosque.
  June 10 — Shirqat, Iraq — ISIS kills 38 civilians, Iraqi troops, wounds 40 others.
  June 10 — Mosul, Iraq — ISIS kills eight civilians, wounds five others.
  June 10 — Kobane, Iraq — ISIS landmine kills two children, wounds three other civilians.
  June 10 — Mayo-Sava, Cameroon — Three Boko Haram-recruited girls killed as suicide bombers
  June 10 — Nangarhar, Afghanistan — Taliban claims insider attack against U.S. troops, killing three, wounding one other.
  June 11 — Baluchistan, Pakistan — Lashker-e-Jhangv jihadists kill three police officers, wound one civilian.
  June 11 — Kayamla, Nigeria — Boko Haram kills eight members of civilian militia.
  June 11 — Haripu, Pakistan — Suspected jihadists kill one journalist.
  June 11 — Diyala, Iraq — Suspected ISIS suicide attacker kills two, wounds five others.
  June 12 — Baddah, Yemen — Al-Qaeda kills two local soldiers.
  June 14 — Mogadishu, Somalia — Al-Shabaab kills at least nine civilians, including women, at the Posh Hotel and wounds 10 others.
  June 14 — Borno State, Nigeria — Boko Haram kills five civilians, wounds six others
  June 14 — Helmand, Afghanistan — Suspected Taliban kills five, wounds four from breakaway faction.
  June 14 — Ghazni, Afghanistan — Taliban kills one civilian, wounds three others.
  June 14 — Paktika, Afghanistan — Suspected jihadists kill five civilians, including women and children, wound seven others.
  June 14 — Mosul, Iraq — ISIS launches wave of suicide attacks in Mosul, killing at least 15, including 11 police officers and four civilians.
  June 15 — Kabul, Afghanistan — Suspected jihadists kill four, wound eight in mosque suicide attack.
  June 15 — Kashmir, India — Jihadists kill Indian police officer.
  June 15 — Limani, Cameroon — Boko Haram female suicide bomber leaves three people dead, including three-year-old child, and at least six others wounded.
  June 15 — Yarang, Thailand — Suspected Islamic insurgents shoot 52-year-old Buddhist in the head.
  June 16 — Marawi, Philippines — Clashes between ISIS-linked Abu Sayyaf jihadists leaves an estimated 100 people dead.
  June 16 — Kirkuk, Iraq — Prominent female jihadist from besieged ISIS terrorist group in Iraq and her two sons ages six and nine found dead.
  June 16 — Baghdad, Iraq — Jihadi detonated explosive device wounds four people.
  June 16 — Kurdistan, Iraq — Suspected ISIS jihadists wound five civilians at a mosque.
  June 16 — Diyala, Iraq — Suspected jihadist shoots civilian in the head.
  June 16 — Baghdad, Iraq — Suspected terrorists kill one civilian, wound three others.
  June 16 — Diyala, Iraq — Jihadi killed when bomb he was trying to plant exploded.
  June 16 — Mandera, Kenya — Al-Shabaab kills four civilians, injures 11 others.
  June 16 — Kashmir, India — Lashkar-e-Taiba (LeT) kills, mutilate faces of six Indian police officers with bullets. Indian security forces kill two terrorists in response. One civilian caught in crossfire.
  June 16 — Jerusalem, Israel — Three Palestinian jihadists, linked to ISIS, kill one policewoman, injure two others before security forces took them down.
  June 16 — Laghman, Afghanistan — Suspected jihadists kill four civilian workers in explosion.
  June 17 — Bakol, Somalia — Clashes between al-Shabaab and Somali army leaves at least five dead, 12 others injured.
  June 17 — Kashmir, India — Jihadists kill civilian.
  June 17 — Kashmir, India — Jihadists kill political leader.
  June 17 — Kashmir, India — Clashes between Lashkar-e-Taiba (LeT) and Indian security forces leave two civilians and three jihadists dead.
  June 17 — Mosul, Iraq — Jihadi suicide bomber kills seven local police officers.
  June 17 — Bintagoungou, Mali — Jihadists kill five, injure eight others.
  June 17 — Mosul, Iraq — Iran-backed Shiite militias kill family of five.
  June 17 — Baidoa, Somalia — Al-Shabaab kills cleric inside mosque.
  June 17 — Cairo, Egypt — Suspected ISIS jihadists kill one, wound four in roadside bomb attack.
  June 18 — Paktia, Afghanistan — Taliban attacks police headquarters, killing six police officers, wounding 30 others, including 21 civilians.
  June 18 — Bamako, Mali — Jihadists kill two, wound 14 at resort.
  June 18 — Mosul, Iraq — Two ISIS suicide bombers killed.
  June 18 — Mosul, Iraq — Five ISIS-linked suicide bombers, including a German national, killed.
  June 18 — Diyala, Iraq — Police kill suspected ISIS suicide bomber.
  June 18 — Salahuddin, Iraq — Suspected ISIS jihadists fire rocket, killing one civilian, injuring another.
  June 18 — Daraa, Syria — ISIS-linked militia kills five of its own fighters on charges of apostasy.
  June 18 — Borno, Nigeria — Five female suicide bomber, likely linked to Boko Haram, killed 12 people, injured 11 others in the terrorist group’s birthplace.
  June 18 — Kirkuk, Iraq — ISIS kills 34 civilians.
  June 19 — Mosul, Iraq — ISIS kills one journalist, wounds three others with improvised explosive device (IED), also known as a homemade bomb.
  June 19 — Baghdad, Iraq — Suspected ISIS terrorists kills one Sunni tribal fighter, wounds two others.
  June 19 — Pattani, Thailand — Jihadists kill six soldiers, wound four others.
  June 19 — Paris, France — Authorities take down “known extremist” who attempted to carry out terrorist attack at the Champs-Élysées.
 • @Tiamat 14:21:48
  ‘Wake Up to War’: Islamic State Supporters Urge Revenge Attacks After Finsbury Park  Supporters of Islamic State are calling for Muslims to rise up and conduct revenge attacks on Christians and Jews after a white-British man targeted Muslims in the Finsbury Park terror attack.


  A channel on the encrypted messaging app Telegram, called ‘War News – Ummah News’, known for supporting Islamic State, said a “war” was starting in the West.

  The messages, reported by terrorism analyst Michael Smith, read: “Oh Muslimeen when your brothers took revenge on the crusader nationals for the slaughter they are carrying out on the Muslims, they were shot on site by the British Police.

  “Then how come the Police never shot a Kaafir [non-Muslim/infidel]. Oh Muslims you need to wake up the war is starting now in your own streets outside your own Masajids.

  “Your elders could be killed, your sisters could be attacked. Oh Muslims, the Prophet said Jews and Christians will always hate you.”

  The messages may imply a difference in treatment of terror suspects depending on their religion after the man believed to be behind the Finsbury Park attack was not shot dead by police. The London Bridge killers in contrast — who were armed and wore fake suicide belts — were shot by specialist police teams.

  Monday night, the Finsbury Park attacker was identified as Darren Osborne, a 47-year-old white father of four who was living in South Wales. According to associates and neighbours, he was an aggressive man who had demonstrated disdain for Muslims.

  Terror experts said the rare, almost unique, terror attack by a non-Muslim targeting Muslims could do more to anger and inspire radical Islamist terrorists than previous attacks.

  Peter Neumann, a professor at the International Centre for the Study of Radicalisation and Political Violence at King’s College London, told The Times:

  “In one of the last issues of their online magazine, [Islamic State] spoke of ‘eliminating the grey zone’, which means total polarisation of society, with Muslims seeing Isis as their defenders, and the rest of society looking at all Muslims as Isis supporters.

  “In many ways, setting off this kind of vicious circle – provoking an overreaction, and triggering cycles of violence that lead to polarisation – is what terrorism is all about.”

  Islamic State supporters were quick to celebrate the London Bridge terror attacks, and the group’s official magazine has urged jihadists and sympathisers to wage an “all-out war” in the West during the Muslim holy month of Ramadan.

  http://www.breitbart.com/london/2017/06/20/wake-war-islamic-state-supporters-urge-revenge-attacks-finsbury-park/
 • @
  65 Daesh Takfiris killed in Iran missile attack: IRGC

  http://217.218.67.231/Detail/2017/06/20/525927/Iran-Syria-IRGC-Daesh-terrorists-commanders-AlMuhasan-Dayr-alZawr-alMayadin
 • @Arjanek 16:52:16
  Aryjska krew. Żydzi robią w pory.

  //The footage shows that at least one of the missiles was of the Zolfaqar class and at least one more was of the Qiam class, both indigenously developed missiles. Zolfaqar is the latest generation of Iran’s mid-range missiles. It can hit targets up to 700 kilometres away and is capable of carrying a Multiple-Entry Vehicle payload. Qiam is a surface-to-surface cruise missile.

  From all accounts, the missiles hit their target with devastating precision. Simply put, Iran has notified the US that its 45,000 troops deployed in bases in Iraq (5,165), Kuwait (15,000), Bahrain (7,000), Qatar (10,000), the UAE (5,000) and Oman (200) are highly vulnerable.

  The Chief of Staff of Iran’s armed forces, Gen. Mohammad Hossein Baqueri, said on Monday: “Iran is among the world’s big powers in the missile field. They (read the US and its allies) don’t have the capability to engage in conflict with us at present, and of course, we don’t intend to involve in clashes with them, but we are in permanent rivalry with them in different fields, including the missile sector.”//
 • @Husky 16:27:57
  Skończ już kurwa z tą angielszczyzną na tym portalu. Nie raz zwracano ci już uwagę w tym temacie, a ty jak jakiś debil ciągle wklejasz te teksty.
  Ponieważ na tym portalu raczej dzieci nie ma , więc załóż sobie taki portal dla dzieci i tam się popisuj swoją angielszczyzną. Mam nadzieję że do matoła dotarło. (w co osobiście wątpię....)
 • @Arjanek 17:02:15
  A tak po polsku...?????
 • @Jasiek 13:01:23
  Nie bardzo rozumiem żądanie: czy jest obowiązkiem społeczeństwa zapewniać warunki bytu w standardzie super+?
  Komu i gdzie?
  Mnie nic do tego. Patrzę jak jest u nas i nie oceniam Anglii. Po prostu zapewniają swój standard - taki, który może kończyć się pożarem.
  To ich problem.

  PS. Od dawana wiadomo, że w blokach mieszkają ci mniej ... rozwinięci.
 • @Tiamat 13:21:49
  Cyniczna jest Pani: czy boleje Pani równie nad losem milionów Irakijczyków, Afgańczyków, czy Syryjczyków, których potraktowano w równie cyniczny sposób - właśnie przez Anglików. Wszak np. samoloty angielskie uczestniczyły "w polowaniach" w Libii.
  Dlaczego Pani zarzuca dyrekcji firmy, że sprzeniewierzyła pieniądze na remont. Toż oni działali w ramach "angielskich standardów".
  Zadziwia mnie Pani swą postawą.
 • @zygmuntbialas 13:47:50
  Co nam do "angielskich standardów"?

  A jak zachował się Churchill względem Polaków po wojnie? Brali Polacy udział w paradzie zwycięstwa?
  Powiem szczerze: mam ich głęboko w d...
 • @Husky 16:27:57
  Uparłeś się robić tu za błazna ?. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:45:17
  Ale sprzedali nas koncertowo .http://legutowski.republika.pl/roz.html
 • @SZS 17:09:33
  debila szukaj sobie w rodzinie
 • @Husky 16:27:57
  No to sie nam pan Husky ODSLONIL !
  Czerpie swoje wiadomosci z Breitbarta!
  Moje gratulacje!
  Ciekawe, kto panu ten pasztecik podsunal?

  Inna sprawa, ze nie wiem , co pan chcial przez te przyklady pokazac?
  Ze to nie swinstwo mordowac ludzi w czasie Ramadanu?? na porzadku dziennym?
  Obojetnie kto to robi, lamie swiete prawa Ramadanu.
  Ma pan jakis z tym problem? Bo ja nie.

  Wierzacy zyd w szabas nie bedzie orac ani zabijac wieprzka na obiad - wierzacy muzulmanin w Ramadan posci w ciagu dnia i sie modli a wieczorem je wspolny posilek. Wierzacy muzulmanin myje sie i modli 5 razy dziennie.

  Nawet nie bardzo bystry obserwator dawno mogl zauwazyc, ze NIKT z armii Islamic State nie modli sie na pustyni 5 razy dziennie. Ani w gruzach Aleppo. Ani w schowkach i bunkrach ani w na kradzionych w Australii Toyotach, ktore bezkarnie w bialy dzien przemierzaly swobodnie pustynie i zadne amerykanskie samoloty im nie zaklocaly pochodu..

  A przeciez znani sa islamisci i z tego, ze bardzo lubia sobie robic zdjecia i wysylac w swiat.

  Ergo: zakladam, ze to nie sa wierzacy muzulmanie.
  Rowniez zakladam, ze muzulmanie to, podobnie jak chrzescijanie - zadne anioly. Bywaja i tacy, co grzesza.

  Na przyklad taki gen. Anders, ktory przeszedl na Islam.
  I szwagierka Tony Blaira.
  I pelno Turkow i Mongolow i Arabow i mnostwo muzulmanow w Indiach..
  I te 250 milionow muzulmanow w Indonezji.
  I muzulmanie z Malezji i Brunei
  I tych 100 Anglikow, ktorzy przechodza na islam niemal kazdego dnia.

  Mamy tez ponad 22 miliony europejskich muzulmanow, o czego pan Husky zdaje sie jest nieswiadom.
  Jest bez mala prawie tylu muzulmanow na swiecie co chrzescijan. Muzulmanow troche mniej.

  ISIS podobnie jak Taliban, ISIL, Al Kaida sa utworzone przez USA, co tez niewiele zmienia - bo ja wierze, ze muzulmanie grzesza, w przeciwienstwie do pana Husky, ktory zdaje sie uwaza, ze TYLKO muzulmanie grzesza.

  Natomiast nalezy podejrzewac, ze z tej wspanialej listy mozna smialo dac w nawias albo calkiem skreslic: PI I ISIS i DAESH, Al Kaide etc. . jako przestepstwa popelniane przez Izrael i USA.

  Wpadka: USA wyslalo ISIS broni z Ukrainy za poltora miliarda dolarow.
  BUSTED! The US Sent ISIS $1.5 Billion in Weapons from Europe, Ukraine

  http://russia-insider.com/en/politics/busted-us-sent-isis-15-billion-weapons-europe-ukraine/ri18298

  BAnnon: To Zydzi kryja sie za dzihadystami w USA
  Bannon: Jews are behind ‘jihad’ in America! | R

  https://rehmat1.com/2017/02/12/bannon-jews-are-behind-jihad-in-america/

  Bibi Netanyahu prosi Putina, zeby nie strzelac do Daesh (podawaly to rowniez inne media)
  PressTV-'Bibi pleaded with Putin not to strike Daesh'

  http://www.presstv.com/Detail/2017/03/18/514842/Hezbollah-Nasrallah-West-Takfiri-Israel

  Pentagon trenowal syryjskich rebelow z Al Kaidy jak maja uzywac bron chemiczna:
  Pentagon Trained Syria’s Al Qaeda “Rebels” in the Use of Chemical Weapons | Global Research - Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/pentagon-trained-syrias-al-qaeda-rebels-in-the-use-of-chemical-weapons/5583784

  Byly minister obrony Izraela Bogie Yaloon: Izrael w dalszym ciagu wspolpracuje z ISIS w Syrii:
  Former Israeli Defense Minister Bogie Yaalon: Israel continues to work with ISIS in Syria | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/25/former-israeli-defense-minister-bogie-yaalon-israel-continues-to-work-with-isis-in-syria/

  Trump bombarduje Syria zeby pomoc ISIS - czy w planie potezna prowokacja?
  Trump bombs Syria for ISIS – HUGE new false flag on the way? | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/06/trump-bombs/

  Video: US otwiera korytarz dla terrorystow z ISIS. Protureccy bojowkarze formuja koalicje do zwalczania terrorystow

  Video: U.S. Opens Corridor for ISIS Terrorists. Pro-Turkish Militants Form Coalition to Fight ‘Terrorists’ | Global Research - Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/video-u-s-opens-corridor-for-isis-terrorists-pro-turkish-militants-form-coalition-to-fight-terrorists/5589925

  USA probuje ratowac os syjonistow wahabickich na Bliskim Wschodzie:
  US trying to save Zionist-Wahhabi axis in Middle East: Analyst

  http://rinf.com/alt-news/newswire/us-trying-to-save-zionist-wahhabi-axis-in-middle-east-analyst/

  Generalowie USA przyznaja, ze Waszyngton wspomaga bojowkarzy islamskich w Syrii
  ARMS TO AL-QAEDA: U.S. Generals Admit Washington Has Backed Islamic Militants in Syria

  http://21stcenturywire.com/2015/01/21/arms-to-isis-u-s-generals-admit-that-washington-has-backed-al-qaeda-in-syria/

  Potwierdzone dowody, ze ISIS zostalo utworzone przez Stany Zjednoczone Ameryki:
  Documented Proof ISIS Is a Creation of The United States of America - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=nqIyJycXxOo

  Poparcie Ameryki dla ISIS jest oczywiste:
  The US support of ISIS is becoming obvious | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/06/12/the-us-support-of-isis-is-becoming-obvious/

  Brzydka tajemnica publiczna: USA stworzylo i wspiera ISIS
  Dirty Open Secret: US Created and Supports ISIS - Patriot Rising

  http://patriotrising.com/2017/06/14/dirty-open-secret-us-created-supports-isis/

  USA wyhodowalo i popieralo ISIS w Czeczni:
  US nurtured Al-Qaeda & supported terrorists in Chechnya – Putin

  http://www.blacklistednews.com/US_nurtured_Al-Qaeda_%26_supported_terrorists_in_Chechnya_%E2%80%93_Putin/59130/0/38/38/Y/M.html

  USA przemianowuje AL Kaide w Syrii i "przypadkowo" nie wpisuje ja na liste terrorystycznych organizacji
  US REBRANDS AL QAEDA IN SYRIA AND ‘OMITS’ TO ADD TO TERROR WATCHLIST | The Wall Will Fall

  https://thewallwillfall.org/2017/05/23/us-rebrands-al-qaeda-in-syria-and-removes-them-from-terror-watchlists/

  9/11, ISIS i Deep State(Ukryyte panstwo) USA kontrolowane przez Izrael i Kushnera: (ziecia Trumpa)
  Goon Squad: 9/11, ISIS and the Deep State, Controlled by Israel and Jared Kushner

  http://careandwashingofthebrain.blogspot.com.au/2017/04/911-isis-and-deep-state-controlled-by.html

  Byluy zolnierz piechoty morskiej i weteran USA wystapil publicznie:
  "My pomoglismy stworzyc ISIS. Jestesmy zrodlem zbrojnych atakow. To my jestesmy zrodlem obecnego chaosu" (to samo mowila Chelsea Manning za co dostal 35 lat - wyszedl na amnestii)
  Former US Marine and Iraq War veteran speaks out: “We helped create ISIS. We are the source of this violence. We are the source of this chaos.” (12/30/2015) – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/former-us-marine-and-iraq-war-veteran-speaks-out-we-helped-create-isis-we-are-the-source-of-this-violence-we-are-the-source-of-this-chaos-12302015/

  *
  Prosze zauwazyc, ze podaje rozne zrodla: kanadyjskie, amerykanskie, iranskie, rosyjskie , izraelskie ale glownie amerykanskie i amerykanskich weteanow wojennych
 • @Tiamat 19:12:16
  //No to sie nam pan Husky ODSLONIL !
  Czerpie swoje wiadomosci z Breitbarta!
  Moje gratulacje!//
  dzieki
  pzdr
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:42:09
  Widzi pan to jest tak:
  Nie umiem sie 'rozbiegac po tematach. Staram sie koncentrowac na jednym. A tematem byl plonacy wiezowiec i zaniedbania angielskiej biurokracji. Trudno, zeby przy tym dramacie opowiadac o dramacie calego Bliskiego Wschodu bo mieszkancy budynku ani cala ta tragedia nie ma ABSOLUTNIE NIC wspolnego z Bliskim Wschodem. To chyba dla kazdego oczywiste. Nie wiem dlaczego probuje pan ocenzurowac dyskusje na temat zaniedban angielskiej administracji? Jakis ukryty powod?
  I podalam rozne zrodla informacji: od swiadkow, mieszkancow do angielskiego parlamentu i publicznej debaty.
  Widac nie sprawdzil pan zadnego ze rodel.

  Pan mnie zdumiewa. Dlaczego mialabym rowoczesnie poruszac bojkot Kataru, taniec Trumpa z mieczami i Arabami, zamach stanu na Erdogana i zarzynaie publiczne Husseina?.
  Czy pan nie przesadzil troszke?

  Powtarzam: dyskusja byla na temat pozaru w Londynie. i nie miala nic wspolnego z Bliskim Wschodem. Ludzie, ktorzy zgineli w pozarze sa takimi samymi ofiarami jak ci z ... Hiroszimy i Nagasaki, ktorych Amerykanie spalili zywcem, i Ukraincy, ktoryz zywcem palili ludzi w Odessie.
  Zeby bylo jeszcze ciekawiej to moglam pana zdaniem wlasciwie jeszcze poruszyc dramat zycia codziennego w Jemenie i mordowanie ludzi przez koalicje zbojow w Afganistanie i teraz na Marawi . Mozna bylo jeszcze wspomniec o dzieciach i kobietach gwalconych przez Amerykanow na Okinawie.
  I jeszcze mozna sie rozdyskutowac na temat Polakow mordujacych serbskie dzieci i przygotowujacych sie do mordowania dzieci rosyjskich.
  Polskie i angielskie mysliwce atakuja ludnosc cywilna w Syrii.
  Razem z Anglikami napadli na Libie. Razem z Amerykanami napadali na Irak. I od 16 lat grasuja polscy zolnierze w Afganistanie.
  Musze przyznac, ze bardzo mi zal Afganow.
  Tylko co to ma wspolnego z zydowska firma, ktora okradla Council w Chelsea i spowodowala smierc mieszkancow ?.

  A stalo sie to dlatego, ze darowanemu koniowi nie zaglada sie zeby.

  Zwlaszcza trojanskiemu, panie Wojtas.
 • @Husky 18:07:06
  W porządku. Poszukam. A ty zastanów się nad tym, co robisz. Nie jestem pierwszym komentatorem, który zwraca ci uwagę na to co permanentnie czynisz. Więc albo jesteś piramidalnie złośliwy, albo debilem, do którego nic nie dociera. Zamiast promować na portalach język polski - co czyni prawdziwy patriota (a za takiego się podobno uważasz) - zaśmiecasz go jakimiś "makaronizmami". Jakbyś chciał przedstawić czytelnikom jakiś zagraniczny tekst, to po prostu przetłumaczyłbyś go. Co ? Za trudne ?
  Na tym portalu jest parę osób które umieszczają obcojęzyczne teksty, ale przetłumaczone z włoskiego, niemieckiego bądź rosyjskiego. A mogliby je wkleić w oryginale, i mieć w dupie jak ktoś sobie z nimi poradzi. Zmuś się i pomyśl.... to naprawdę nie boli.
 • @SZS 20:38:14
  //A mogliby je wkleić w oryginale, i mieć w dupie jak ktoś sobie z nimi poradzi.//

  Debil ? Matoł ?
  A to jeszcze dość gorące (2 dni)
  http://macgregor.neon24.pl/post/138965,my-cousin-marcus
 • Wojna bedzie na mur.Juz niedlugo.Glownym celem bedzie kosciol
  katolicki. Masoni wyjada z Europy do Chin. Miasta masonskie w Chinach juz na nich czekaja.60 milionow mieszkan a sluzba tam tania. Ten balagan w polityce, wedrowki ludow, zamachy, wojny,wywozenie przemyslu do Chin, to tylko pozorny balagan. Wszystko jest zaplanowane.
 • @Husky 20:53:54
  Cenię humor...
  Exceptio probat regulam in casibus non exceptis.
 • @SZS 22:10:08
  Czyli mówiąc łopatologicznie – jeśli istnieje wyjątek, to musi istnieć reguła od której jest to wyjątek.
 • @SZS 20:38:14
  No i co z tego ,że wytłumaczyłeś mu Pan jak krowie na rowie i co z tego ,że racja po Pańskiej stronie do bólu...

  Choćby nie wiem jak oczywiste i klarowne były argumenty adwersarza..

  TO - PROSZĘ TO ZAPAMIĘTAĆ -

  NEONOWE TROLLE HUSKY &TALBOT

  N I G D Y
  N I E
  O D N I O S Ą
  S I Ę
  M E R Y T O R Y C Z N I E
  DO
  OMAWIANEJ KWESTII...

  TO ZADANIOWCY a z nimi nie ma UCZCIWEJ DYSKUSJI...

  NIGDY NIKOMU NIE PRZYZNALI RACJI W SPORZE , NIGDY NIE PRZYZNAJĄ SIĘ DO PORAŻKI, NIGDY NIE ODPOWIADAJĄ WPROST, ZA TO ZAWSZE KRĘCĄ, ZMIENIAJĄ TEMAT , ZASŁANIAJĄ SIĘ CYTOWANYMI WYPOWIEDZIAMI, OSTATECZNIE UCIEKAJĄ SIĘ DO PERSONALNYCH ATAKÓW, ZNIKAJĄ LUB USUWAJĄ KOMENTARZE, A NAWET NOTKI, BANUJĄ ITD...

  Zastanawiam się jaką mendą trzeba być żeby zostać internetowym trollem
 • @Paulus Aquarius 22:19:45
  Żeby nie było - Ojciec spójrz na siebie!!
 • @Husky 22:33:06
  Wiedziałem, że tak odpiszesz.
  Niczego innego nie można się było spodziewać po tobie niż odpowiedzi na wzór jednej z wymienionych przeze mnie opcji - w tym przypadku - odwrócenie kota ogonem - tak jakbym to ja stosował takie prymitywne sztuczki jak ty z rozmówcą. Potwierdza to dokładnie to co napisałem.

  ps. Tak... ojciec...
  Mam nadzieję, że ty nim nigdy nie zostaniesz ... lepiej dla świata jak się nie rozmnożysz i jedyne co pozostawisz po sobie to te nędzne wklejki na neonie...
 • @Husky 22:22:28
  I jest.
  Na polskich portalach piszemy po polsku.
  Żebyś zrozumiał : On Polish portals we write in Polish.
  Czy to takie trudne ?
 • @Paulus Aquarius 22:47:26
  Z tym odwracaniem kota ogonem byłbym ostrożny. Podobno robi to nasz Naczelnik pytany o seks.....
 • @staszek kieliszek 22:06:46
  Nareszcie jakaś dobra wiadomość! Na wojnach zawsze żeśmy, Polacy, wygrywali. Za Napoleona odzyskaliśmy odrobinę Kròlestwa, w czasie Pierwszej Światowej Ojczyzna nasza wyłoniła się jak Fenix z popiołów. Nawet Druga Światowa wyszła nam na dobre, bo jakby nie kacapia okupacja, to byśmy dzisiaj tak samo mocno poyebani byli, jak owi lobotomiczni biedacy na Zachodzie. Opatrzność czuwa nad nami, widać.

  To i nadchodząca wojna nam się przyda, cuś się na tej wojence zawsze ugra, Ojczyzna z pewnością korzyść odniesie. NMP nad nami czuwa, Pan Jezus jest nam Królem od niedawna, gówno nam wrogowie zrobią, fuck you, wy protestanci, żydki i masony, na azjatyckich pustyniach u was możecie se wielbłądy inseminować gołą ręką, a nie na Najjaśniejszą się zamachiwać.

  Nie bać się, Rodacy, butelki litrowe gromadzić w piwnicach, łatwo je będzie w stosownem czasie benzynką napełnić, przyda się. Wróg nasz tem razem słaby jest, widać, że Szatan ostatnie resztówki swego wrażego ludzkiego materiału na szańce wywala. Psychologicznie patrząc, wróg nasz w nadchodzącej wojnie, to głównie cioty, pedały znaczy, oraz roztomajte sorty zarzydzonych, protestanckich hugenotów. Nic, co by naszej Ojczyźnie jakoś zagrozić mogło. Tak więc, właściwie jużeśmy zwyciężyli, teraz ino konsumpcja zwycięstwa pozostała...
 • @Tiamat 14:11:38
  "Wlasnie czytalam o tym ataku terrorystycznym przed meczetem w Finnsbury Park. To bialy Anglosas, nazywa sie Darren Osborne z Cardiff, ktory nienawidzi islamu i juz kilka razy sie odgrazal, wjechal furgonetka w tlum muzulmanow". -

  --- Jeśli był to zamach samodzielny, beż użycia służb, to cele tej szczególnej anty-muzułmańskiej nagonki zdają się być osiągnięte.
 • @SZS 23:20:30
  biedny kot.. prezesa
  http://demotywatory.pl//uploads/201006/1277158958_by_zink_600.jpg
 • @Tiamat 14:21:48
  "Problem w tym, ze nie jestesmy czesto w stanie odroznic zagrozenia ani sie do niego przygotowac. Wiedza o tym wielcy tego swiata". -

  ---Wiedzą też realizatorzy, zapewne jakaś część polityków wysokiego szczebla, ale nikt z nich się nie odezwie, bo byłby to koniec, przynajmniej koniec karery, danego polityka.
 • @Husky 16:10:11 and @Arjanek 16:52:16
  Panowie,
  proszę nie wklejać długich tekstów w języku angielskim. To nie jest tylko kwestia zwyczaju. O ile mi wiadomo, na niemieckich portalach przechodzą tylko teksty niemieckie. Inne, także w języku angielskim, są automatycznie odrzucane.
  Nie chciałbym, by treści niezgodne z ideą tego bloga, miały tu miejsce.
 • @Pan podporucznik 23:46:44
  "Nareszcie jakaś dobra wiadomość! Na wojnach zawsze żeśmy, Polacy, wygrywali. Za Napoleona odzyskaliśmy odrobinę Kròlestwa, w czasie Pierwszej Światowej Ojczyzna nasza wyłoniła się jak Fenix z popiołów. Nawet Druga Światowa wyszła nam na dobre, bo jakby nie kacapia okupacja, to byśmy dzisiaj tak samo mocno poyebani byli, jak owi lobotomiczni biedacy na Zachodzie. Opatrzność czuwa nad nami, widać."

  NAJWYRAŹNIEJ PRZESTAŁA CZUWAĆ BO NA ZESŁAŁA OKUPANTA ZZA OCEANU DZIĘKI KTÓREMU POLSKA MOŻE SIĘ STAĆ KRAINĄ TYSIĄCA JEZIOR... RADIOAKTYWNYCH JEZIOR..

  PRZEMÓWIENIE ŁAWROWA DO POLAKÓW:
  Oczywiście… możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę, nastawiać rakiet, ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie.. to „wasz wybór”:) …
  ale pamiętajcie:
  Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje, co ma w zwyczaju czynić, pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją, co by nie dziwiło… :)
  lub gdyby pusta rakieta nami : „kakaja reakcja” „przypadkiem” spadła choćby metr na naszą stronę… to wiedzcie..,
  że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu, jak po Iraku – „Amerykanie nas oszukaaaaali”…
  Między Odrą, a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie, nie będzie komu was łopatami zgarniać, nie dowiecie się nawet, kto zaczął, a kto wygrał, nie dowiecie się z pewnością…
  Powstanie nowa kraina… Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior… nnnnno…
  Nie będzie ganiania z kałachami po lasach… zabawy w chowanego, oooo.. nieeee… błysk wiaterek i już was nie ma…..
  USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają…
  W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk…, ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji…w kosmicznych skafandrach…
  Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie, że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy, jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy , miejsce pierwszego starcia…
  „Samobójczy Opóźniacz”, byle jak najdalej Ameryki, jak najbliżej głupich polax. ?
  Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane, które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niźli te wojskowe, a mianowicie:
  Ile m 2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys. mieszkańców, ile ich jest budowanych rocznie… hę ?
  Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić, tylko dzień w dzień szczują na nas, chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ?
  To ja wam to powiem kochani: 0,93 m2 schronu /100 tys…
  Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200 m pod ziemią, albo czmychnie na Bliski Wschód, albo na Hawaje… a co z wami…co z wami koledzy liuby myje… pytam was ?
 • @Repsol 17:54:06
  Witam Cię :)
 • @Tiamat 19:12:16
  "Mamy tez ponad 22 miliony europejskich muzulmanow, o czego pan Husky zdaje sie jest nieswiadom". -

  --- 22 miliony - to stanowiłoby nieco ponad 3% społeczeństwa Europy. Bardzo trudno zrozumieć, dlaczego zorganizowano taką nagonkę. Jeszcze trudniej zrozumieć, że Europejczycy dali sie wciągnąc w tę idiotyczną grę.

  Pozdrawiam.
 • @SZS 20:38:14
  "Na tym portalu jest parę osób które umieszczają obcojęzyczne teksty, ale przetłumaczone z włoskiego, niemieckiego bądź rosyjskiego". -

  --- Ano są takie osoby. Na ogół są to porządne, fachowe tłumaczenia.
  Pańskie uwagi uważam za szczególnie na miejscu :)
 • @Paulus Aquarius 22:31:30
  "Zastanawiam się jaką mendą trzeba być żeby zostać internetowym trollem". -

  --- I w ten sposób zafałszowana jest prawda o rzeczywistości. Dość często wspominam ostatnio, iż jest drastyczna rozbieżność w sprawach uchodźców i muzułmanów w portalach i w życiu codziennym.
 • @Paulus Aquarius 00:04:00
  Siergiej Ławrow do Polaków: "Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie, że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy, jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy, miejsce pierwszego starcia…". -

  --- Nie zrozumieją. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w sytuacji złej teren Polski nie będzie pierwszym obszarem wojny.
 • @Tiamat 19:45:52
  Sugeruję nie rozpatrywać angielskich zwyczajów i zasad - skoro oni panowali nad połową świata i mają teraz u siebie imigrantów, którym zapewniają stosowne warunki, to co nam do tego?
  Jeśli Pani wyraża swą opinię na temat ich administracji - tym samym bierze Pani za to odpowiedzialność.
  I odium spada na Panią pośrednio za wszystkie niecne czyny Anglików, bo wyrażając swe zdanie staje się Pani ich współuczestniczką.

  Moje ujęcie jest takie, że staram się co najwyżej dostrzec jakieś tam zależności społeczne. W tym wypadku - skoro mieszkańcy tego bloku dostali darmowe (półdarmowe) mieszkania, to jest pytaniem, czy mieści się to w angielskich standardach. Jeśli tak - to mieszkańcy powinni przynajmniej zadbać o własne bezpieczeństwo. A tego, biorąc pod uwagę zachowanie gościa, któremu zapaliła się lodówka, raczej nie zrobili.

  Natomiast roztkliwianie się nad utratą życia jednych, gdy inni są pozbawieni podstawowych możliwości przeżycia, jest już przynajmniej niestosowne. My powinniśmy starać się dbać o to, aby w naszym otoczeniu nie zdarzały się podobne sprawy.

  "Powtarzam: dyskusja byla na temat pozaru w Londynie. i nie miala nic wspolnego z Bliskim Wschodem."

  A skąd się ci ludzie wzięli w Londynie?
 • @zygmuntbialas 00:15:39
  Dziękuję za słowa poparcia.
  I przepraszam za nieparlamentarny (Boże, co ja piszę...) język.
 • @
  19/6/1992 rumuńsko-mołdawskie nacjonaliści , wbrew wszelkim umowom, zaatakowały miasto Bendery. 700 osób zginęło, 1300 zostało rannych. Po rozpadzie Związku Radzieckiego, w dniach 19-22 czerwca 1992 r., rozegrała się największa bitwa w mołdawskiej wojnie domowej. Dziś w mieście mieszka 92 tys. ludzi (spis z 2014 r.), 43% mieszkańców stanowią Rosjanie, a 25% Mołdawianie (Rumuni). Większość pozostałych mniejszości (Ukraińcy, Bułgarzy, Gagauzi, Żydzi i in.) używają na co dzień języka rosyjskiego.
  https://twitter.com/aculina99999/status/876466631681216512
  https://www.youtube.com/watch?v=LdmAaFuXR0U
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:04:42
  Witam pania prof. Pawlowicz z PiSu na blogu u pana Bialasa!.
  Ona nam tez dyktuje o czym wolno a o czym nie wolno pisac na blogach. I tez uprawia ten sam belkot:

  "Jesli Pani wyraza swoja opinie na temat (angielskiej) administracji - tym samym bierze pani za to odpowiedzialnosc".
  (Dla mnie- majstersztyk belkotu z czasow stalinowskich)

  Dlatego dr.Piskorski siedzi.
  Bo go wsadzili za odpowiedzialnosc za opinie o administracji. Tyle, ze nie angielskiej.

  Moze pan podac liste tematow, ktorych nie wolno, bez odpowiedzialnosci i zgody K. Wojtasa, poruszac na blogu u p. Zygmunta Bialasa?

  Bede wdzieczna.
 • @fretka 07:15:47
  Jan Piekło (nazwisko) ambasador nadzwyczajny chce Jugosłowiański scenariusz dla Donbasu. Boże, co za czort?
 • @
  Burmistrz Lwowa zamierza ewakuować wszystkie dzieci z miasta z powodu śmieciowego kollapsu...
  21 wiek, Karol. Ewakuacja dzieci z powodu śmieci.
 • @
  Peter, What's wrong with you???
  https://pbs.twimg.com/media/DCx-pItWsAEcqNr.jpg
 • @Tiamat 07:26:18
  A pisz Pani, co chcesz i u kogo chcesz, ale ja pozostanę przy swoim zdaniu i będę dystansował się od ogólnej hucpy, która tylko zamula umysły.
  Wchodząc w ten nurt także Pani staje się jego częścią.

  PS. Ma Pani dosyć ciekawe spojrzenie, jak na kobietę, na sprawę stosunków społecznych. Ale też, jako kobieta, ma Pani "przegięcia". Dla mnie jest to dowód na to, aby bardzo "ostrożnie" podchodzić do kobiecego pojmowania polityki. Za dużo w tym infantylności.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:36:56
  "czy jest obowiązkiem społeczeństwa zapewniać warunki bytu w standardzie super+?
  Komu i gdzie?"

  "Od dawana wiadomo, że w blokach mieszkają ci mniej ... rozwinięci."


  Teraz to Pan dowalił :-(

  1. To, że ktoś jest mniej rozwinięty nie oznacza, że można defraudować fundusze jakie ktoś przeznaczył na jego utrzymanie.
  To nie ma nic do rzeczy z zapewnianiem warunków "super +" tylko z wiąże się przeprowadzaniem remontów o czasie i zgodnie z przepisami.

  2. Z tym rozwinięciem i blokami to bardzo ciekawe powiązanie, zważywszy na to, że bloki są tam, gdzie ceny mieszkań są wyższe niż domków o tej samej powierzchni gdzieś na prowincji...

  Załamałem się po przeczytaniu Pańskich stwierdzeń.
  Co to ma być?
 • @Jasiek 10:57:00
  A co nam do angielskiego systemu rozdzielnia funduszy?
  Mamy swoje "ustalenia", choćby przy budowie autostrad. Ma Pan jakiś wpływ na zmianę systemu? Pouczy Pan Anglików jak powinni wydawać te ichnie funty?

  Totalitaryzm polega na tym, że wszystkim chce się narzucić identyczne sposoby postępowania. W tym wypadku i Pan i Tiamat, włączacie się w nurt propagowania totalitaryzmu.
  Możliwe, że moja uwaga nie była tak jednoznacznie sformowana, ale w sumie o to chodziło.
  Mogę więc ubolewać nad tragedią jednostek, ale nie widzę powodu oceniania angielskich metod działania. Bo jeśli oceniać je, to także trzeba to robić w odniesieniu do innych sytuacji i w innych regionach świata.

  Co do blokowisk. Moim zdaniem - to odhumanizowane miejsce do życia. Wiadomo, że normalne jest życie do poziomu 4 pietra (badania były robione). Skoro ktoś decyduje się żyć w takich warunkach (w wysokościowcu) i jeszcze, że cena mieszkania jest tam wyższa niż w niskiej zabudowie - to określenie, że żyją tam "ci mniej rozwinięci", jest uzasadniona.
  W Polsce, za komuny, był to przymus, ale w Anglii - to wybór.

  Niech Pan się nie załamuje. Niech Pan zacznie kojarzyć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:02:07
  To sa uwagi samca na rykowisku , ktory kazda niewygodna dyskusje sprowadza do majtek.
  Jak sie pan nie wstydzi??

  Trudno jednak wymagac jakiejkolwiek etyki od kogos to usprawiedliwia syjon i ofiary calopalne.
  Wstyd!
 • @Jasiek 10:57:00
  Pan Wojtas nalezy do tych "wybrancow" ktorzy chca pelnic role Boga i decydowac, kto jest madry - moze zyc, a glupich trzeba palic zywcem.
  I podobnie jak Goering osobiscie chce decydowac "kto jest wybrany a kto nie".
  Rowniez nalezy do tych "wybranych przez samych siebie", ktorzy maja boskie prawo okradania obywateli, ktorzy placa podatki. Zydom wszedzie naleza sie pieniadze wypracowane przez narody swiata, nieprawdaz?
  Taki polski Talmudzista.
  Nie zrozumial, ze cala dyskusja jest nie tyle o samych ofiarach - ale o tym jak moglo dojsc do kolejnego calopalenia.
 • @Tiamat 11:34:54
  Cóż. Nie myślałem, że cały Pani rozum jest w majtkach.
  Ale skoro tak Pani twierdzi...

  PS. Na jakiej podstawie uznaje Pani ofiary pożaru za ofiary całopalne? Ma Pani jakieś dowody, że było to celowe działanie określonych sił?

  Chyba się Pani zagalopowała - właśnie kobiecą infantylnością.
  Proponuję szklankę wody przed napisaniem komentarza odpowiedzi.
 • @SZS 07:09:43
  Czasem musi być 'nieparlamentarny.

  Pozdrawiam Pana :)
 • @Tiamat 11:42:18 and @Krzysztof J. Wojtas 11:31:58
  Późnym wieczorem wczytam się w Pani i Pana wpisy. Zdążyłem tylko przejrzeć. Mogę tylko wspomnieć, że przyznaję całkowitą rację Pani Tiamat. W sumie to już ocenę wystawił Pan Jasiek, pisząc do Pana Krzysztofa Wojtasa:
  "Załamałem się po przeczytaniu Pańskich stwierdzeń.
  Co to ma być?"
 • @zygmuntbialas 12:04:02
  Zatem - nie będę u Pana komentował. To najlepsze wyjście. Żegnam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:29:15
  W Pana przypadku skala wyobcowania od tzw. rodziny ludzkiej jest wprost porażająca.
 • @fretka 07:45:23
  "Peter, What's wrong with you???" -

  --- Gdyby Peter [Poroszenko] mówił po niemiecku, to powiedziałby:
  "Ich habe gestern zu viel Cola getrunken".
 • @Tiamat 11:42:18
  Pan Krzysztof Wojtas zapowiada niekomentowanie na moim blogu. Zwalnia mnie to od mojego zapowiedzianego komentarza. Zresztą napisałbym tylko to, co jest wyrażane konsekwentnie przez Panią i przeze mnie na tym blogu.

  W portalu quer-denken.tv znalazłem taki krótki film. Może Pani nie zna? - Link:

  https://www.youtube.com/watch?v=fTKy3RyKmGY
 • @zygmuntbialas 23:06:55
  Tak. Znam ten fim.
  Co mnie niepokoi, to programowanie mlodziezy, ktora przeciez bedzie kontynuowac polityke obecnego niedowladu politycznego. (Sladami Ukrainy??)

  Dlatego, w naszym kraju, nie potrzeba nam inzynierow, budowlancow, tworczej mlodziezy, artystow, pisarzy, no i......... nauczycieli!
  Potrzebne sa papuzki polityczne.

  Rozumiem mlodego czlowieka, ze moze byc zbuntowany.

  Nie rozumiem jego "opiekunow".

  Dopoki Unia Europejska jest legalna organizacja, do ktorej nalezy prawie trzydzieci narodow - dotad przestepstwem jest w PARLAMENCIE niszczyc europejska flage. (Mogl to zrobic na ulicy)
  Ta flaga reprezentuje tez i Polske i polski sejm!.

  Uczmy nasze dzieci najpierw POSZANOWANIA PRAWA - bo buntuja sie bez naszej interwencji. To ich naturalne prawo.
  Naszym obowiazkiem jest uczyc mlode pokolenie jak lagodzic obyczaje - a nie podzegac do konfliktow.
  Przeciez odpowiadamy za losy naszych przyszlych pokolen i losy naszych wnukow.
  Jak na razie, to ten mlody czlowiek nawet nie wie, ze jego dzieci i potomstwo jego dzieci przez najblizsze 200 lat nie splaci obecnego zadluzenia Polski.
  A zadluzenie Polski zaczelo sie juz wtedy, gdy przestal nam sie podobac Narodowy Bank Polski a zaczelismy popierac lichwe.

  Powiem tak: jak sie komus podoba Zachod - droga wolna. Kazdy ma prawo emigrowac do Raju Zachodniego.
  ALe decydowac o losie wszystkich Polakow wpedzajac cala Polske na pozarcie zachodnich bankow i gangsterow - jest niewybaczalna zbrodnia na polskim narodzie.
  Mielismy kiedys prawo rozwijac sie wedlug naszych norm i upodoban.
  Nie pod dyktando wojennych podzegaczy.

  Kiedys mielismy miedzynarodowe zloty mlodziezy i obozy (np. na Morenie ) . Nasza mlodziez jezdzila na obozy do Wloch, Francji - i .. do Arteku na Krymie.

  Dzis mlody czlowiek niszczy flage, ktora rowniez reprezentuje jego europejskich rowiesnikow.
 • @Tiamat 07:40:19
  "Co mnie niepokoi, to programowanie mlodziezy, ktora przeciez bedzie kontynuowac polityke obecnego niedowladu politycznego. (Sladami Ukrainy??)". -

  --- Miałem mieszane uczucia. UE nie jest z mojej bajki, jednakże...
  Zastanowiło mnie, że film został przedstawiony w wersji angielskiej i w quer-denken.tv przetłumaczony na język niemiecki. Ogólnie to jakieś siły działają, by podburzać i rozbić Unię. W sytuacji, gdy światowy żandarm dyktuje wszystkim, co mają czynić, niekoniecznie jest optymalne rozwalenie Unii.
 • @zygmuntbialas 10:34:43
  /// Ogólnie to jakieś siły działają, by podburzać i rozbić Unię. W sytuacji, gdy światowy żandarm dyktuje wszystkim, co mają czynić, niekoniecznie jest optymalne rozwalenie Unii.///

  Jedną z tych sił (dzięki bogu najwyższemu), są aspiracje ku niezależności części państw unijnych.W wielkim skrócie nazywa się je "starą europą"
  Zaś kilka innych państw kurczowo trzyma się atlantyzmu i gotowa jest na najbardziej poniżające i degradujące role w takim układzie.To tzw europa środkowa czyli "nowa europa".
  W dalekim 2009 r włoscy politolodzy sporządzili geopolityczną mapę przyszłych podziałów. Kolorem niebieskim oznaczono państwa geograficznie leżące w Europie ale w sensie politycznym nieeuropejskie bo całkowicie "atlantyckie"
  Przypominam -jest rok 2009! o brexitcie,wojnie domowej na Ukrainie i kryzysie emigracyjnym,jeszcze się nie śni.
  https://www.youtube.com/watch?v=QfsUjQ1EC7A
 • @ikulalibal 11:27:35
  "Jedną z tych sił (dzięki bogu najwyższemu), są aspiracje ku niezależności części państw unijnych". -

  --- Trudno dostrzec te aspiracje, bo język przedstawicieli rządów zachodnich jest nader wygładzony. Ale dostrzegam, szczególnie w głosie opozycji i niezależnych politologów niemieckich. Tylko część narracji linkowanego filmu zrozumiałem, ale te mapy dążeń poszczególnycyh krajów UE są zbieżne z moją wiedzą na ten temat.
 • @zygmuntbialas 10:34:43
  I ja uwazam, ze Unia nie zdaje egzaminu a raczej zdaje na nasza niekorzysc.
  Kiedys EWG mialo sens bo zostawialo panstwom przestrzen zyciowa i bylo porozumieniem gospodarczym.
  Unia jest zwiazkiem politycznym z definicji a wiec z centralnym zarzadzaniem. Dorosli Polacy powinni o tym pomyslec zanim sie wpisali do Unii. I choc Unia Europejska nie ma zadnej polityki zagranicznej to w pelni realizuje bandytyzm USA, Anglii i Francji.
  To co Unia zrobila z Grecji jest wlasciwie przestepstwem i zlamaniem wszelkich unijnych zasad. To Unia zaproponowala Turcji handel zywym towarem. Panstwa Unii morduja Syrie. Unia zgadza sie na przestepstwa w Kosowie. O tym mlody chlopiec nie wspomnial.

  Jesli teraz Junker opowiada, ze nigdy by nie przyjal Polski do Unii - to pewnie ma racje. Polska pare razy pokazala, ze sie do Unii nie nadaje bo tak naprawde to bardziej reprezentuje polityke USA niz panstw europejskich. Za skandal z Mistrelami odpowiedzialna jest Polska.
  Zebysmy choc dali Francuzom do zrozumienia, ze to rewanz za polska stocznie!

  Gdy chodzi o mloda osobe, ktorej ktos poradzil drzec flage unijna w parlamencie - to jest zupelnie inny aspekt.

  Polska jest czescia Unii i dokad jest - to obowiazuja symbole unijne.
  I dokad Polska ma jakiekolwiek powiazania finansowe - to niestety musimy je szanowac, jesli chcemy szanowac siebie.

  Mlodego chlopca nalezy najpierw uczyc poszanowania prawa.
  Mlody czlowiek nie zostal wybrany do parlamentu i nie reprezentuje nikogo wlasciwie bo parlament sluzy do reprezentacji wyborcow.

  PO i PiS zrobili z parlamentu chlew. Leper zostal zamordowany.
  Kwasniewski traktowal parlament jak izbe wytrzezwien.
  Poslowie zachowuja sie jak wlasciciele klatki schodowej.
  W sklad sejmu wchodza zamachowcy z majdanu.
  Przeciez nie powinni miec wstepu do parlamentu!!!!
  Prezydentem jest osoba, ktora zgodzila sie uczestniczyc w obradach obcego parlamentu na polskiej ziemi.
  Moze Duda teraz zaprosi parlament Polnocnej Korei na obrady w Krakowie?. (Prawdopodobnie byloby to mniejszym przestepstwem)
  Kogo my chcemy pouczac?

  Normalna demokratyczna droga jest proba wyjscia z Unii - ale nie metoda majdanu i pyskowki.
  Mozna urzadzac anty-unijne demonstracje. Mozna szukac normalnych demokratycznych rozwiazan.

  Probuje sobie wyobrazic takiego mlodego czlowieka w parlamencie brytyjskim, ktory przemawia do poslow w sposob wielce naiwny i wrecz nacjonalistyczny i drze flage. Wyrzucili by go z parlamentu.
  Tego sie nie robi w pralamencie.
  To sie robi na ulicy i pod budka z piwem.
  To wszystko, co mamy do zaproponowania mlodemu pokoleniu??

  Sa powody, dla ktorych nikt z Polska rozmawiac nie chce.
  Szanujmy wlasne instytucje. Szanujmy polski parlament.
  Dzis flaga Unii - jutro flaga Polski?
  No to co to jest parlament i do czego sluzy??

  I o co tak naprawde mamy pretensje do Unii Europejskiej jak we wlasnym parlamencie zachowujemy sie jak nie przymierzajac nieznosny, rozpuszczony bachor w sklepie z zabawkami.
 • @Tiamat 16:40:27
  "To co Unia zrobila z Grecji jest wlasciwie przestepstwem i zlamaniem wszelkich unijnych zasad. To Unia zaproponowala Turcji handel zywym towarem. Panstwa Unii morduja Syrie. Unia zgadza sie na przestepstwa w Kosowie". -

  --- Właściwie to już - niechcący - jest materiał na notkę. Będę o tym myślał, ale po północy opublikuję notkę, opartą na innej Pani wypowiedzi.
  Zgadzam się z Pani spostrzeżeniami. Dodam luźne uwagi:
  1. Polska nie miała po 1989 roku innej możliwości - do Unii parło społeczeństwo, na Zachód wyemigrowały miliony. Tak dzisiaj jest, że małe, słabe państwa nie mają szans na prowadzenie samodielnej polityki.
  2. Czy my znamy dokładnie (ale naprawdę dokładnie) zapisy dotyczące Ziem Odzyskanych? Czy te ziemie zostały przyznane Polsce na zawsze" - Ze znanego nam wywiadu M. Vogta z W. Żyrinowskim wynika co innego. Jeśli Żyrinowski opowiada zgodnie z prawdą, to znaczyłoby, że jesteśmy między młotem i kowadłem, tj. między 'opieką' USA a samodzielnością pomiędzy Niemcami i Rosją. Jest tak, że Rosja nie potrzebuje ani jednej polskiej wioski, ale w korzystnej dla niej i Europy sytuacji może dać przyzwolenie na zagarnięcie np. Szczecina przez Niemcy (Wrocław też jest kuszącym kęskiem).
  3. W niemieckiej prasie widzę często pretensje Niemców o poltykę pro-amerykańską, prowadzoną przez Polskę. Wyczytałem też, że omijanie ziem polskich przy budowie rurociągów wynika z obaw polityków niemieckich i rosyjskich, iż w sytuacji krytycznej Polska - na polecenie USA - zakręciłaby kurki z gazem i ropą.
 • @zygmuntbialas 17:23:18
  To wszystko prawda i prawda jest i to, ze ja nie mam pojecia jakie byly w Polsce nastroje w 1989 roku. W prasie byly dosc optymistyczne; bo zdaje sie nie przewidywalismy efektow Okraglego Stolu ale nie bede spekulowac bo tak naprawde nie wiem.

  Gdy chodzi o Zyrynowskiego to zdaje sie w Rosji jest opinia, ze ktos sprobuje sklocic Niemcy z Rosja, czy jakos tak, w zwiazku z Ukraina. Zyrynowski chyba wyraza poglad, ze w razie draki z USA to Rosja pomoze Niemcom. Byc moze ze chodzi nie tylko o gaz ale i Ukraine.

  Pewnie wypadnie sie zgodzic, ze mamy pokopane w papierach; w koncu Ukraina do tej pory nie ma potwierdzonych w ONZ granic. W papierach zdaje sie, jest to ciagle teren Rosji Sowieckiej, ktorej juz nie ma.
  A panstwa Zachodnie, ktore niszcza i tworza panstwa i panstewka - zawsze zostawiaja jakis powod do drake. Nie tylko na Bliskim Wschodzie czy w Indiach: Punjab- Pakistan- Kaszmir ale i pol Afryki W Azji Pld. Wschodniej tez sie rzadza: raz przyznali wyspy Rosji, raz Japonii i Filipinom i Chinom itp.
  W Europie tez niezle idzie na Balkanach a potem pani Merkel opowiada o "integralnosci granic" ale tylko na Krymie.

  Kocham Wroclaw bo sie tam wychowalam i juz zadnego innego miasta nie polubilam tak jak Wroclawia ale ciagle mam w pamieci, ze cos jest nie tak z tymi "Ziemiami Odzyskanymi", bo nie wiem czy je Odzyskalismy czy "Uzyskalismy".
  I zawsze byl to mocno politycznie niepoprawny temat. Bo gdy chodzi o historie Wroclawia .. nie chce zaczynac kolejnej awantury...
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej