Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Prof. Mirosław Dakowski: Zbrodnia smoleńska a zło absolutne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Na podstawie danych sfałszowanych można jedynie określić, co na pewno nie jest prawdą" - mówi prof. Mirosław Dakowski.

Trzymam w ręku książkę, napisaną przez prof. Mirosława Dakowskiego, zatytułowaną "O to, co najważniejsze. Krzaczek na drodze lawiny”, wydaną przez Wydawnictwo ANTYK. Pisze autor: To podsumowanie. To są pochodnie, które od poprzedników przejąłem i kawałek dalej poniosłem. Oby one spowodowały obudzenie się następnych tych, którzy je poniosą w sztafecie, aby nie zgasły, a mocniej się rozpaliły.

 

Znalezione obrazy dla zapytania profesor mirosław dakowski - zdjęcia

Prof. Mirosław Dakowski (ur. w 1937r.

"O to, co najważniejsze" jest zbiorem artykułów, napisanych przez prof. Mirosława Dakowskiego w ostatnich latach. Pisze autor o katastrofach w Czarnobylu i Fukushimie, przypomina o aferze FOZZ ("FOZZ, CIA a Bank Światowy. Władcy Polski"), pyta, czy udział człowieka w efekcie cieplarnianym jest faktycznie udokumentowany. Pisze o globalizmie i Kościele katolickim.

Jest też w książce rozdział "Zbrodnia Smoleńska", a tu zamieszczone są dwa obszerne wywiady, które przeprowadziłem z prof. M. Dakowskim przed czteroma laty. Przypomniałem już kilka dni temu pierwsze interview w całości, link:  //zygmuntbialas.blog.pl/2017/06/26/prof-miroslaw-dakowski-o-wydarzeniach-10-04-2010/

Dziś zamieszczam  fragment drugiego wywiadu, zatytułowanego "Zbrodnia smoleńska a zło absolutne":

Zygmunt Białas: Pół roku temu, w październiku 2012 roku, pisał Pan Profesor o stanie naszej wiedzy o przyczynach i okolicznościach tragedii smoleńskiej:  "Prawda w ogólnych zarysach jest już poznana. I nie uda się już jej schować, zdeformować".- Czy te słowa nie są wypowiedziane niejako 'na zapas'? Co my - zainteresowani sprawą, a także ogół społeczeństwa - wiemy o tym niebywałym wydarzeniu?

Prof. Mirosław Dakowski: W ciągu trzech lat, które mijają od zbrodni, zaktywizowało się w Polsce i wśród Polonii co najmniej kilka setek uważnych, krytycznych i dalekowzrocznych analityków. Ujawnili swe spostrzeżenia i odkrycia w internecie, bo media drukowane oraz radio i TV są dla nich zamknięte.

W sposób naturalny połączyli się w różne grupy, badające różne aspekty sprawy. Na początku cześć ludzi poszła śladami „rewelacji fotograficznych” doc. Amielina, współpracownika KGB lub za podrzucanymi wspomnieniami różnych „dziadków leśnych”, z których na przykład jeden był tak blisko gazów odrzutowych „polskiej tuszki”, że aż musiał złapać się za karoserię samochodu.

Znalezione obrazy dla zapytania katastrofa smoleńska zdjęcia

Ta piana dezinformacji szybko została zdmuchnięta. Wiele uczyniono dla wykazania, co  z podawanych wieści na pewno było fałszywką, tj. co z oficjalnych opowieści było sprzeczne z prawami logiki, fizyki, techniki - awioniki itp. Dla przykładu: pancerna brzoza, beczki podziemne, „czasy zdarzenia” itp. Pozostały dwa kierunki poszukiwań:

Jeden, usiłujący wyrwać czy rozszyfrować jak najwięcej informacji z przesłanych (elektronicznie?) przez MAK ułomków danych z rejestratorów zrabowanych przez stronę rosyjską. Ta grupa badaczy przyjęła jako pewnik, że Tu154 M-101 rzeczywiście był tam i „rozbił się” koło Siewiernego. Szukano więc dowodów na wybuchy, „trotyl i nitroglicerynę”, ewentualnie szukano wysokości, na których jakieś przyrządy (tj. ich zapisy, przesłane przez MAK!) umilkły. Kierunek ciekawy, wyniki warte poważnej dyskusji.

Większość jednak szukała dalej w przestrzeni i w czasie, szczególnie tego, co mogło się dziać wcześniej, np:

--- wizyta prez. Lecha Kaczyńskiego w Wilnie w czwartek,

--- ostatnie znane godziny życia wszystkich ofiar zbrodni, a nawet

--- losy hangaru nr. 21 na Okęciu oraz

--- żołnierzy z tym związanych (żyją? Ilu „popełniło samobójstwa” w piątek?).

To tylko przykłady. Ponieważ internet jest pojemny, ale i bezkrytyczny, każdy z badaczy pisał swoje uwagi i spostrzeżenia i uważał, że „zadanie wykonał”. Analitycy uważali, że ktoś te wszystkie rewelacje (szczególnie ”jego!”) analizuje, a przyczynki zbiera - i krytyczna synteza się z czasem pojawi. Tymczasem czytało to sto do tysiąca osób, góra kilkanaście tysięcy, a 90% szybko zapomniało... Oczywiście agenci różnych „mocy” czytają uważniej.  A miliony ludzi czerpią swą „wiedzę” od etatowych kłamców i agentów, rozłożonych równomiernie w całym spektrum oficjalnej polityki i mediów.

Ogromnym sukcesem dr. Pawła Przywary (Free Your Mind) było opublikowanie książki zatytułowanej "Czerwona strona Księżyca". Niestety, ku mojemu zdziwieniu, a potem niesmakowi (bardziej niż rozbawieniu), książka została przemilczana czy zakazana nie tylko przez stronę oficjalną, „rządową”, ale także przez przywódców Zespołu Parlamentarnego, czyli zwolenników „hipotezy dwuwybuchowej”. Spośród nich wypowiadały się na ten temat (zjadliwie) tylko osoby (harcownicy) nie zajmujące się badaniami, ograniczonymi zresztą wyraźnie „odgórnie” przez polityków.

ZB:  Był zamach na delegację udającą się do Katynia. To wydaje się oczywiste dla każdego, kto potrafi (i chce) logicznie myśleć. Jednakże ciągle nieznane są nam polityczne przyczyny i motywacje. Kto wydał wyrok? Czy sojusznicze NATO, BND, CIA wiedziały o planach zamachowców? Czy podzieliły się wiedzą ze swymi rządami?

I potem po 10 kwietnia 2010 roku... Czy zachodnie służby mają zdjęcia, filmy czy inne dowody zbrodni? Jeśli tak, to dlaczego je ukrywają? Dlaczego nasze państwo zostało pozbawione jakiejkolwiek pomocy?

MD:  Niebo nad Ziemią jest naszpikowane satelitami badawczymi, filmującymi w trybie ciągłym na różnych długościach fal, szpiegowskimi, bazowymi dla GPS i tak dalej. Nie ma skrawka planety, który by nie był ciągle obserwowany, a obserwacje są starannie zapisywane. Żadne powłoki chmur czy niespodziewane gęste mgły nie są przeszkodą. Rejestruje się przecież na wielu różnych długościach fal, też w podczerwieni. Dlatego jest pewne, że istnieją zapisy losów wszystkich rejsów samolotów, też w okolicach Witebska i Smoleńska.

Mają je na pewno: wojska rosyjskie, NATO, armia USA i CIA, Francja, BND (Bundesnachrichtendienst). Osoby związane z tą ostatnią formacją usiłowały nawet przed rokiem „pohandlować” - obiecywali takie filmy za ujawnienie konkretnych wtyk „informacji” (która, jak wiadomo, „nie istnieje”) w Niemczech [wtyki może w Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV)]. „Informacji”, która kiedyś była filią GRU. Ostatecznie targ nie doszedł do skutku, a zresztą i tak znani nam analitycy zbrodni do ewentualnych materiałów z BND dostępu by nie uzyskali.

Skupmy się jednak nad następująca implikacją tej „przezroczystej atmosfery”: W przypadku, gdyby „zdarzenie smoleńskie” było „niespodzianką” dla służb szpiegowskich Zachodu, to plany i dowody wykonania egzekucji na prezydencie państwa NATO, na generalicji NATO, mogłyby doprowadzić do światowej destabilizacji, nawet gdyby zbrodni dokonał jakiś obcy, nie zaś armia będąca pod kontrolą rządu kraju od stulecia miłującego pokój nade wszystko. Musiały więc wcześniej nastąpić dyskretne konsultacje. Na jakim szczeblu, i na jakim poziomie niejawności, nie nam na razie rozważać.

Faktem jest, że żaden „czerwony alert” w siłach NATO nie został ogłoszony. Czy przypadkiem jest, że akurat tak się złożyło, iż rankiem 10 kwietnia wszystkie siedem satelitów obserwujących okolice Smoleńska były oślepione lub poza obszarem aktywności? Jak w przyszłości zostanie oceniona ta bierność NATO – zobaczymy . Por.: Ile satelitów widziało okolice Smoleńska 10/04?  Polacy widzą jednak, ile naprawdę warte są obecne „pakty militarne” i „sojusznicy”.

Całość wywiadu w: //zygumntbalas.neon24.pl/post/90146,prof-miroslaw-dakowski-zbrodnia-smolenska-a-zlo-absolutne

* * * * * * *

Dołączam jeszcze fragment trzeciego wywiadu, niepublikowanego w omawianym zbiorze, wywiadu zatytułowanego "Jak wyjść z sytuacji bez wyjścia - prof. Dakowski o Smoleńsku":

Trzecia część wywiadu z prof. Mirosławem Dakowskim

Zygmunt Białas:  Panie Profesorze! Gdy po tragedii smoleńskiej zawiodły instytucje państwa polskiego, skierowały się nasze nadzieje w stronę Zespołu Parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Oczekiwaliśmy uczciwego śledztwa oraz badania przyczyn i okoliczności zamachu. Nie doczekaliśmy się. Dlaczego?

Prof. Mirosław Dakowski:  Może uściślę: W zamyśle Planisty w stronę ZP miały zostać ukierunkowane nadzieje większości Polaków, z konieczności nie-specjalistów. I to na długo się udało. Uznano działania ZP za alternatywę do oficjalnych kłamstw. Ale uczciwego śledztwa ze strony osób wybranych do ZP nie doczekaliśmy się. Tak trwa mać...

Cóż, powiem wreszcie otwarcie: wysiłki naukowych członków Zespołu są sprowadzane na manowce. Jak obecnie sądzę – celowo. Dla kłamstw Zespołu Millera czy Laska, stworzono bowiem alternatywę – też skazaną na niemoc udowodnienia czegokolwiek. Opartą o sztuczną „wiarę” w fałszywe od początku, cedzone przez MAK i Millera – pseudo-zapisy rejestratorów i zeznania fałszywych świadków.

Istotne a niezbędne dla zbliżenia się do prawdy o Zdarzeniu kierunki poszukiwań są znane z wielu artykułów i analiz [wymieniam niżej]. Tylko, że na wszystkie próby rozszerzenia badań poza szablon: „Na pewno przy Siewiernym rozbił się Tu(101) z wszystkimi 96-ciu osobami (wyszczególnionymi zresztą dopiero później). Próbujmy badać ostatnie sześć sekund lotu” narzucono płaszcz- niewidkę, licząc na złowrogi monopol w mediach oficjalnych.

Po 10 kwietnia, czyli po „zniknięciu” 96 osób (potem „znikały” , ściślej - ginęły - następne) oczekiwałem, wraz z całym Narodem, morza dowodów, dokumentów, nagrań monitoringów z Okęcia i Siewiernego, filmów i sprawdzalnych relacji dziennikarskich, zeznań rodzin osób, które znikły. Chodzi o relacje tak sprzed „odlotu”, jak i z ewentualnych ekshumacji. Żądaliśmy wyników badań przyrządów z kokpitu, czy wreszcie analiz autentycznych nagrań z wszystkich rejestratorów, w tym z czarnych skrzynek.

NIC takiego nie zostało udostępnione. Czarne skrzynki, kokpit, reszta wreszcie z coraz bardziej mitycznego „Tu154-101” zostały „zniknięte”, zrabowane. Od lat przetrzymują je najbardziej podejrzani o dokonanie Zbrodni. Teraz, po przeszło trzech latach, te elementy przestały mieć rangę dowodów: W tym czasie można je było dowolnie zmodyfikować.

Wspomniany brak jakichkolwiek niepodważalnych dowodów na odlot tych 96-ciu osób z Okęcia, na ich przylot na Siewiernyj, czy na katastrofę zmusiło Planistę do stworzenia alternatywy:

Macie do wyboru:

 1. TU-154 (101) miał wypadek na Siewiernym (pijani piloci etc.)
 2. TU-154 (101) został rozbity nad Siewiernym wybuchem, dwoma czy w razie konieczności wieloma wybuchami.

Jest ta alternatywa sztuczna. Przy zrabowaniu dowodów i ciągłym wypuszczaniu fałszywek – obie wersje są przecież NIE DO UDOWODNIENIA. I to jest ich zaletą - dla Planisty. To musi się skończyć!

Całość w: //zygumntbalas.neon24.pl/post/99522,jak-wyjsc-z-sytuacji-bez-wyjscia-prof-dakowski-o-smolensku

POWIĄZANE WPISY:

 1. Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 2. Czy prof. Spanner produkował mydło z tłuszczu ludzkiego
 3. Prof. Anna Raźny: Polska buduje cywilizację wojny
 4. IPN podtrzymał mit o produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego

KOMENTARZE

 • Dzień dobry z Rana spod Granicy z Ukrainą
  29 czerwca 2017 o 04:07

  „CZŁONKOWIE" „PRAWEGO SEKTORA” to UKRAIŃSCY ŻYDZI, którzy MIESZKALI w IZRAELU, OTRZYMALI OBYWATELSTWO, PRZESZLI SZKOLENIE WOJSKOWE w ARMII IZRAELSKIEJ (CAHAL), a następnie WRÓCILI na UKRAINĘ.” !!!

  W CZESKIEJ TELEWIZJI pojawiła się KOSZERNA „UKRAINKA” ze Lwowa, WALIENTINA LIULIA i podkablowała swoich WSPÓŁPLEMIEŃCÓW.

  UKRAIŃCY ŻOŁNIERZAMI OBRONY TERYTORIALNEJ III R.P ! PLAN PiS
  https://youtu.be/1arj_M7HS8w
 • Mafia, zgnilizna, bezkarność.
  Udostępniajcie to, niech ludzie wiedzą jak skorumpowane sądy niszczą Polaków.

  https://youtu.be/vb4oJ_ZRy-c
 • Nadzwyczajna Kasta Sędziów - hazarsko-żydowska mafia w Polsce !
  https://youtu.be/L8dIYQv9rLI

  Dziennikarskie Biuro Śledcze w Polsce przedstawia film z Kongresu Sędziów w Polsce, z dnia 3 września 2016 roku, podczas którego dowiadujemy się, że sędziowie tworzą „Nadzwyczajną Kastę” w Polsce. W świetle samookreślenia - potwierdza się, że aparat sądowniczy w Polsce jest opanowany przez mafię hazarsko-żydowską, w skład której wchodzą: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy, policjanci, komornicy, notariusze i inne grupy zawodowe - urzędników państwowych. Ludzie ci udają Polaków, a urzędy polskie opanowali z nadania Józefa Stalina, który dał Polakom w „prezencie” 100 tysięcy Hazarów, którzy mordowali Polaków, między innymi w Katyniu. Pojęcie kasty oznacza - hermetyczny układ w ramach którego nie dopuszcza się ludzi spoza „rodziny” (czytaj: mafia - Cosa Nostra, Masoneria itp.), co oznacza w przypadku „Nadzwyczajnej Kasty”, że stoją ponad Prawem ludzkim, jak każda mafia. ''
  (...)
  Całość pod filmem.
 • @dron67 14:00:58
  "UKRAIŃCY ŻOŁNIERZAMI OBRONY TERYTORIALNEJ III R.P ! PLAN PiS". -

  --- Nie są to łatwe sprawy i nie wygląda to sympatycznie.
  Przyjdzie czas, że bliżej zainteresuję się tym przepływem obywateli Ukrainy do Polski. Wtedy zabiorę głos.
 • @dron67 14:39:51
  "Mafia, zgnilizna, bezkarność". -

  --- Im mnie państwowego /spółdzieczego /społecznego zostaje, tym brutalniejsze są metody grabienia. To często przypomina metodę 'na wyrwę'.
 • @dron67 14:45:33
  "Nadzwyczajna Kasta Sędziów - hazarsko-żydowska mafia w Polsce". -

  --- Jest ich procentowo dużo w wymiarze sprawiedliwości - to fakt. Mówi ta pani na filmie: "Ta demokracja jest jeszcze ciągle bardzo słaba i trzeba jej bronić". - Mają czego bronić...
 • Katastrofa smolenska
  Poniewaz nie mamy dostepu do zadnych dowodow to przycgodzi nam spekulowac.
  Jesli zaczniemy sie zastanawiac cui bono, z czyja korzyscia, to trzeba sie przygladnac co sie stalo PO zamachu. Bo ja jednak podejrzewam zamach, zaraz wytlumacze dlaczego.

  - Jakos tak sie sklada, ze nie mamy przeanalizowanej listy pasazerow.
  Wszystkie katastrofy lotnicze o jakich slyszalam ostatnio i nie tylko ostatnio (Sikorski, Hammerskojeld, J.Bird, katastrofa nad Lockerbie ) zawsze dotycza waznych pasazerow.
  W tym samym samolocie lecialo dosc duzo waznych pasazerow, ktorzy komus przeszkadzali np. Slawomir Skrzypek, czy pani (nie pamietam jej nazwiska) od szczepionek swinskiej grypy. Byl tam tez moj uczen, ktory dziwne rzeczy wygadywal na kilka dni przed katastrofa.

  I zobaczmy co sie stalo zaraz po katastrofie:
  - Podpisalisny pozyczke, ktora Skrzypek dwa razy odmowil szefowi IMF (MFW) - Straussowi. Mimo, ze szef Miedzynarodowego Funduszu walutowego osobiscie sie pofatygowal do Polski.(od tej pory ciagle podpisujemy nowa pozyczke)
  - szybko trzeba bylo jakos wybrac nowe wladze wiec, nawet nie odczekalismy okresu przewidzianego na konstytucyjne zezwolenie. (Nie bylo aktu zgonu prezydenta)
  - Przed zamachem w Smolensku Polska mial 5% wzrostu gospodarczego- szybko jej potem spadlo
  - zgineli nam bardzo wazni generalowie i o nich jest zmowa milczenia. Zginelo nam wielu generalow, czy mieli cos przeciwko polityce NATO? - Nie wiemy. Ale dlaczego tak duzo?
  - nikt nie chce sprawdzic tego, co mozna: raporty z europejskich lotnisk o trasie lotu
  - Po katastrofie w Nowym Jorku w 9/11 wszystkie miedzynarodowe lotniska mialy wykupione za ciezkie pieniadze i zainstalowane skanery, kamery, radary i inne zabezpieczenia. Musi gdzies byc pelna dokumentacja.
  - czepianie sie tych czarnych skrzynek, moim zdaniem, nie ma sensu. Bo skoro to byl zamach to i skrzynki byly odpowiednio niedostepne albo byle jakie podrzucone.
  - my w ogole sie zbytnio koncentrujemy na wraku samolotu juz po katastrofie; natomiast slaba mamy orientacje kto i kiedy tym samolotem odlecial
  - Po Fukuszimie, wiezowcach w Nowym Jorku, Amsterdamie i polskiej awanturze ze szpiegiem na lotnisku - powinismy sprawdzic kto odpowiadal za ochrone tego lotniska. Bo nawet jesli bylo najczesciej nieczynne, to jednak bywalo czynne- a skoro wojskowe, to musi miec stala ochrone. Na wielu lotniskach kontrakt na ochrone lotniska ma stale ta sama firma co w Nowym Jorku i Amsterdamie.
  - w jakis sposob Rosja jest wplatana w te katastrofe bo podobno zdarzyla sie na rosyjskiej ziemi.
  - kto zabezpieczal lotnisko w Sewiernym? Napewno rosyjska firma?
  - Wedlug prawa, to sledztwo prowadzi panstwo, na ktorym zdarzyla sie katastrofa.
  (Dlatego Anglicy maja taki problem z Lockerbie, bo to zdarzylo sie na terenie Szkocji - sledztwo parlamentu szkockiego Anglia wyraznie lekcewazy i nie chce opublikowac)
  Tragedie samolotu rosyjskiego na Synaju badaly wladze egipskie, podobnie Rosjanie nie protestowali gdy rosyjski samolot rozbil sie w Indonezji - Indonezja prowadzila dochodzenie.
  W przypadku Smolenska - Polska narobila takiej awantury i wrzasku, a pamietam, ze zaraz polecieli do Rosji prawnicy nasi i roznie spece i wtedy sie chwalili, ze Rosjanie im nawet taksowki za darmo udostepnili i mieli dostep do czego tylko chcieli. Polacy nie mieli zadnych ograniczen gdy chodzi o dostep i do miejca katastrofy i do identyfikowania zwlok.
  Caly ten cyrk byl wlasciwie zalosny. Wiecej wrzasku i pyskowek niz powaznej narodowej zaloby.

  Pamietam tez, ze o te wizyte w Katyniu byla awantura - a nie zadne negocjacje-. Kaczynski czul sie obrazony, ze go do Katynia nie zaproszono. Awantury PO z PiSem tzn. Tuska z Kaczynskim byly dokladnie takie same jak obecnie Jarkacza z Tuskiem (i przy okazji cala Unia).
  Polacy powinni sie nauczyc, ze prezydent zaprasza prezydenta a premier- premiera.
  Kaczynskiego Lecha mogl tylko zaprosic Miedwiediew. ALe go nie zaprosil.Tuska zaprosil Putin jak byl w Polsce. (Pewnie ostatni raz)

  - No wiec niewatpliwie zamach pod Smolenskiem spelnil swoje zadanie: nienawidzimy Ruskich bo potrzebna nam jest z nimi wojna.
  I dwa najwazniejsze wydarzenia w historii Polski to Katyn i Smolensk.

  Nalezaloby sie zastanowic nad tym, na ile Rosji oplacalo sie urzadzac jaselka na wlasnym terenie.
  Polscy niektorzy politycy oceniaja intelekt Rosjan na podstawie wlasnego mozdzku Kubusia Puchatka:
  Im bardziej zagladal do dziury- tym bardziej nikogo nie bylo.

  PS
  Zachodzi pytanie:
  Dlaczego nie ma zadnego raportu z katastrofy pod Miroslawcem?
  I co to za zbieg okolicznosci, ze komus zalezalo na zlikwidowaniu CALEGO polskiego dowodztwa. Jakos to Polakow nigdy nie zabolao????

  A teraz co kto glupszy to pieprzy o WSI.
 • @Tiamat 16:06:29
  A teraz co kto glupszy to pieprzy o WSI.''

  Wykluczamy wsi z bredzisławem?
  Gdzieś ktoś poleci?
 • Turcja ostrzega Polskę: Ten człowiek jest dla was większym zagrożeniem niż ISIS
  ''Tureckie władze ostrzegły Polskę. Jak przekazał minister Ömer Çelik, organizacja Fethullaha Gülena i jego szkoły działające w Polsce są znacznie większym zagrożeniem dla ludzi nad Wisłą niż Państwo Islamskie. Tureckie stanowisko potwierdził w rozmowie z Jerzym Haszczyńskim z „Rzeczpospolitej”.

  Turcy ostrzegają Polaków przed działalnością Fethullaha Gülena, czyli tureckiego, muzułmańskiego kaznodziei, który mieszka w Stanach Zjednoczonych i według Erdogana odpowiada za organizację głośnego puczu. Minister przekonuje, że Gülen przewodzi groźnej organizacji terrorystycznej, która działa zupełnie inaczej niż inne.''
  http://pikio.pl/turcja-ostrzega-polske-ten-czlowiek-jest-dla-was-wiekszym-zagrozeniem-niz-isis/
 • @zygmuntbialas 15:27:59
  ZB: Był zamach na delegację udającą się do Katynia. To wydaje się oczywiste dla każdego, kto potrafi (i chce) logicznie myśleć.

  Jednakże ciągle nieznane są nam polityczne przyczyny i motywacje.

  Kto wydał wyrok? Czy sojusznicze NATO, BND, CIA wiedziały o planach zamachowców? Czy podzieliły się wiedzą ze swymi rządami?

  I potem po 10 kwietnia 2010 roku... Czy zachodnie służby mają zdjęcia, filmy czy inne dowody zbrodni? Jeśli tak, to dlaczego je ukrywają? Dlaczego nasze państwo zostało pozbawione jakiejkolwiek pomocy?

  ----------------------------------------------------------------------------------
  INTERNETOWA BADANIE WYDARZEŃ W SMOLEŃSKU TO NONSENS

  Trzeba badać "ciągle nieznane polityczne przyczyny i motywacje", ... czyli wydarzenia [nawet daleko] przed i [daleko] po 10.04.10 r., ... choć jedno wydarzenie miało miejsce "od razu".

  >> Było nim przejęcie władzy przez Komorowskiego już 10.04.10, i jego późniejsza wygrana w sfałszowanych Wyborach Prezydenta 2010 ***
  >> http://ziut.neon24.pl/post/133393,poszlo-aneks-do-mega-skandali-iiirp-juz-nie-jest-tajny

  *** Jeśli ktoś ignoruje przemilcza fakt, że Komorowski "wygrał" wybory mając w jednej połowie [przed północą] ponad (- 60 000) głosów,

  ... a w drugiej [po pół-nocy] ponad (+ 1 070 000) głosów,
  to jak można mówić o ustalaniu "ciągle nieznanych nam politycznych przyczyn i motywacji" zamachu w Smoleńsku?

  BADANIE SMOLEŃSKA NALEŻAŁO ZACZĄĆ OD USTALENIA BENEFICJENTÓW / WTEDY SZYBKO ZNALEŹLI BY SIĘ PODEJRZANI i SPRAWCY

  * Gdzie, jak, i kiedy, z technicznego punktu widzenia, doszło do zamachu na polską delegację do Katynia jest sprawą drugorzędną.
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:51:47
  // BADANIE SMOLEŃSKA NALEŻAŁO ZACZĄĆ OD USTALENIA BENEFICJENTÓW ZAMACHU / WTEDY SZYBKO ZNALEŹLI BY SIĘ PODEJRZANI i SPRAWCY //

  - Jest to tym bardziej ważne [i ciekawe], wziąwszy pod uwagę fakt, żę "dojście do beneficjentów" [czyli prawdy] udupił były prokurator wojskowy od Smoleńska płk. Ireneusz Szeląg

  ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA W SPRAWIE BLOKOWANIA ŚLEDZTWA W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010 >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing

  http://m.neon24.pl/6747fb62647b1deb1a0c6d3f87941459,0,0.jpg
 • @Tiamat 16:06:29
  Podzielam prawie wszystkie pytania i wątpliwości. Pisze Pani m.in.:
  --- "czepianie sie tych czarnych skrzynek, moim zdaniem, nie ma sensu. Bo skoro to byl zamach to i skrzynki byly odpowiednio niedostepne albo byle jakie podrzucone" (tu uwaga moja: na tych właśnie byle jakich, nie ze wszystkich rejestratorów zresztą, zapisach oparto kopie; na tych kopiach pracowali polscy badacze);

  --- "w ogole sie zbytnio koncentrujemy na wraku samolotu juz po katastrofie; natomiast slaba mamy orientacje kto i kiedy tym samolotem odlecial" (spostrzeżenie to nie dotyczy kilku blogerów, m.in. prof. Dakowskiegi i inż. Cierpisza);

  --- "nalezaloby sie zastanowic nad tym, na ile Rosji oplacalo sie urzadzac jaselka na wlasnym terenie". - Tak, to jest problem omijany, także omijany przeze mnie.
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:51:47
  "Jednakże ciągle nieznane są nam polityczne przyczyny i motywacje. Kto wydał wyrok? Czy sojusznicze NATO, BND, CIA wiedziały o planach zamachowców? Czy podzieliły się wiedzą ze swymi rządami?" -

  --- Niewiele wiemy. Było też tyle (celowej i świadomej) dezinformacji, że trudno złożyć całość.
 • @Tiamat 16:06:29 (II po korekcie)
  "Dlaczego nie ma zadnego raportu z katastrofy pod Miroslawcem?" -

  --- Fakt, nie ma raportu. To było opisane na moich blogach.
  Znalazłem tę notkę o Mirosławcu, link:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/92709,pare-uwag-o-miroslawcu-i-smolensku
 • @zygmuntbialas 18:29:11
  Notatki o Miroslawcu bywaja na blogach ale nie ma oficjalnych zadnych "wspominek" ani rocznic, miesiecznic i w ogole wladze spuscily zaslone zapomnienia.
  Najlepiej nam wychodza protesty o pedalach i skrobankach.
  No i czasem o obronie demokracji - np. w Radomiu.

  A katastrofa smolenska wyglada jak zamach stanu.
  Dopoki nie wiemy, kto i jak wsadzil pol rzadu do samolotu- to niczego nie wiemy. Byli przeciez i piloci i wojskowi - powinni znac prawo, ktore bylo powtorzone, podkreslone, ogloszone po katastrofie w Miroslawcu: czlokowie rzadu nie podrozuja razem!
  Kto odpowiadal za odprawe tego samolotu? Powinien tez znac protokol .

  Dla mnie tragedia zaczela sie wlasnie od tego 'zapakowania' na samolot ludzi wbrew prawu, protokolu i jakby w pospiechu. Z tego co wiem, byly osoby, ktore byly powiadomione w ostatniej chwili. Czy tak wyglada delegacja rzadowa?
  Kto odpowiadal za odprawe tego samolotu i kto zabezpieczal lotnisko?.

  Prosze zauwazyc, ze wszedzie w tragediach, katastrofach i jawnych zaniedbaniach bezpieczenstwa - nikt nie rozlicza odpowiedzialnych za bezpieczenstwo: ani w Fukuszimie, ani w 9/11 ani w Amsterdamie, ani w Londynie 7/7, w Nicei ani nawet w londynskim wiezowcu czy w Manchesterze.

  Przeciez na firmy ochroniarskie i tzw. bezpieczenstwo podatnik placi straszliwe pieniadze.
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:51:47
  "Był zamach na delegację udającą się do Katynia. To wydaje się oczywiste dla każdego, kto potrafi (i chce) logicznie myśleć"

  To logika idioty.
  To taka sama logika jak gdyby niewierny mąż swojej żony wpadł pod samochód no "logika" każe widzieć w tym oczywisty zamach dokonany przez zdradzaną żonę.
  Tylko idiota może uznać to za "dowód".
  To jest tylko jeden z możliwych kierunków śledztwa...
  ale o zamachu żony na można można mówić jedynie wtedy gdy są jakieś realne a nie wymyślane poszlaki , dowody...

  Cytowane rozumowanie to w istocie gwałt na logice i czysto propagandowa, polityczna agitka...

  Uczciwy człowiek powiedział by że może być zamach ale dopóki nie mamy dowodów a mamy dowody na katastrofę wywołaną próbą lądowania przy braku widoczności...to obowiązuje wersja że to była katastrofa wywołana przez niekompetentnych decydentów w samolocie .
 • Nożyce Golicyna
  (...)
  Macie do wyboru:

  TU-154 (101) miał wypadek na Siewiernym (pijani piloci etc.)
  TU-154 (101) został rozbity nad Siewiernym wybuchem, dwoma czy w razie konieczności wieloma wybuchami.

  Jest ta alternatywa sztuczna. Przy zrabowaniu dowodów i ciągłym wypuszczaniu fałszywek – obie wersje są przecież NIE DO UDOWODNIENIA. I to jest ich zaletą - dla Planisty. To musi się skończyć!
  (...)

  To powyższe stwierdzenie, to przecież opis działania tzw. nożyc Golicyna(Nowe kłamstwa w miejsce starych)
 • @35stan 22:07:18
  Dokładnie tak , jak zrobili z Gibraltarem .Ave . : http://albatros.salon24.pl/728056,zamach-czy-katastrofa
 • @Tiamat 19:00:45
  "Notatki o Miroslawcu bywaja na blogach ale nie ma oficjalnych zadnych "wspominek" ani rocznic, miesiecznic i w ogole wladze spuscily zaslone zapomnienia". -
  --- Nie ma. Podobnie nie ma rocznic zamachów, np na redakcję Charlie Hebdo, czy katastrof, np. nad Thorezem w Donbasie. Proszę zerknąć na tekst pod linkiem:

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/595252,cyprian-polak-o-katastrofie-samolotu-w-topolowie

  Czy ktoś wspomina tę katastrofę, ofiary? Czy poinformowano opinię o wynikach śledztwa? - Trudno to logicznie wytłumaczyć.

  Pisze Pani dalej: "Dla mnie tragedia zaczela sie wlasnie od tego 'zapakowania' na samolot ludzi wbrew prawu, protokolu i jakby w pospiechu". -
  --- Tu nie zgadzam się z Panią. Niemożliwe jest, by kilku wojskowych, w dodatku generałów, wsiadło (dobrowolnie) do jednego samolotu, w którym miał lecieć prezydent. Tu nie chodzi o jedną osobę, lecz 5 czy 6. To niemożliwe.
  Takich spraw dziwnych i/lub niemożliwych jest co najmniej kilka, więc upieram się przy swojej wersji.
 • @Ziut Polskę Zbaw 18:03:39
  Óurwa óurwie łba nie urwie .Ave Amigo . : https://www.youtube.com/watch?v=Ki-KFFwwLrw
 • @Oscar 19:39:03
  "... nie mamy dowodów [na zamach]. -
  --- Nie mamy.

  "... mamy dowody na katastrofę wywołaną próbą lądowania przy braku widoczności...". -
  --- Nie ma takich dowodów.
 • @Repsol 22:22:08
  Witam Cię :)
 • @zygmuntbialas 22:31:05
  Ave .Amigo . Masz tu wielu zadaniowych antypolaków . :)
 • @Repsol 22:34:03
  "Masz tu wielu zadaniowych antypolaków". -

  --- Już nie chcę wnikać, czy zadaniowi, czy niewiedzący.
  A tak w ogóle, to napisałem te dwie notki, bo chciałem uhonorować prof. Mirosława Dakowskiego, który tak wiele zdziałał w zakresie wiedzy o 10.04.2010.
  No i trochę siebie. Byłem trochę zaskoczony, że w jego książce w dziale o Smoleńsku były przede wszystkim dwa wywiady, przeprowadzone przeze mnie. Przecież prof. M. Dakowski napisał wiele innych ważnych artykułów.
  Z drugiej strony dostrzegłem, że stan obecny wiedzy o wydarzeniach 'smoleńskich' nie jest większy niż 4 lata temu, tj. w czasie publikacji tych wywiadów.

  Pozdrawiam.
 • @All
  Bardzo dobry tekst o uchodźcach i o Europie napisał Paulus Aquarius, link:

  http://orbo.neon24.pl/post/139093,kto-chce-wojny-religijnej-w-europie

  O kwestii uchodźczej poważnie) pisali już: Tiamat, Andrzej Szubert (opolczyk), Metro, Przemex. Pisałem też ja i jeszcze inni. To, w jaki sposób zadziałała propaganda, nie dziwi mnie - spece już nie takie rzeczy wymyślali. Ale to, że społeczeństwo w tak dużej masie dało się tak urobić i napuścić, tego w żaden sposób nie potrafię zrozumieć. Tekst Aquariusa i jego co nieco cieplejsze przyjęcie wydaje się być postępem w tej zawstydzającej sprawie.
  Przypomnę, że w styczniu ub.r. Andrzej Szubert został wywalony z NEON-u i ja też (na około 7 tygodni) za notki stwierdzające, iż nie było gwałtów, dokonanych niby przez muzułmanów w noc sylwestrową w Kolonii. Udokumentowaliśmy solidnie nasze twierdzenia.
  I jeszcze jedna uwaga: nasycenie anty-uchodźczych i anty-muzułmańskich wpisów jest znacznie większe w mediach i portalach społecznościowych niż w realnym życiu. To świadczyłoby o działaniu licznych trolli i zadaniowców w tym zakresie. I świadczyłoby o tym, że ludzie tak do końca jeszcze nie zgłupieli.
 • @zygmuntbialas 18:33:26
  "Jednakże ciągle nieznane są nam polityczne przyczyny i motywacje. Kto wydał wyrok? Czy sojusznicze NATO, BND, CIA wiedziały o planach zamachowców? Czy podzieliły się wiedzą ze swymi rządami?" -

  // Niewiele wiemy. Było też tyle (celowej i świadomej) dezinformacji, że trudno złożyć całość. //

  To Pan uważa że >>> fakt, że Komorowski "wygrał" wybory mając w jednej połowie [przed północą] ponad (- 60 000) głosów, ... a w drugiej [po pół-nocy] ponad (+ 1 070 000) głosów, TO RZEZC NATURALNA?

  >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing

  http://m.neon24.pl/6747fb62647b1deb1a0c6d3f87941459,0,0.jpg
 • @Repsol 22:28:56
  // Óurwa óurwie łba nie urwie .Ave Amigo . : //

  - TEŻ SIĘ TEGO OBAWIAM :D

  * A film dobry >> https://www.youtube.com/watch?v=Ki-KFFwwLrw
  Nigdy bym nie pomyślał, że pan płk. Ireneusz Szeląg odniesie się "decyzją" do rewelacji z NEon24.pl / Pismo Szeląga w "aktach sprawy" >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing

  * Niestety koledzy wybronili Pana półkownika przed Ziutem : /
 • Trotyl na Tupolewie...
  Opublikowany 30 cze 2013 >> https://www.youtube.com/watch?v=PNK-FRCvGlI

  Spektrometry są bardzo dokładne i bardzo dobre. Pracowałem na takich urządzeniach i nie pokazywały one błędnych wyników - mówi portalowi niezalezna.pl mjr Robert Terela, były pirotechnik Biura Ochrony Rządu. Zdaniem biegłych prokuratury - na żadnej z ponad 200 próbek, pobranych według wskazań spektrometrów sygnalizujących obecność m.in. trotylu, nie stwierdzono substancji wybuchowych ani "produktów ich degradacji". - W wyniku przeprowadzonych badań biegli nie stwierdzili na elementach wraku samolotu obecności pozostałości materiałów wybuchowych lub produktów ich degradacji - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej płk Ireneusz Szeląg. Jak poinformował, zbadano łącznie 258 próbek - 124 próbki gleby z miejsca katastrofy i 134 próbki z wraku. Wynika z tego, że aż 258 (!) próbek pobrano po błędnych wskazaniach użytych w Smoleńsku spektrometrów.

  O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mjr. Roberta Terelę, byłego pirotechnika BOR.

  - Spektometry są bardzo dokładne i bardzo dobre. Pracowałem na takich urządzeniach i nie pokazywały one błędnych wyników. Używane prawidłowo, w odpowiednich warunkach i według ustalonych metod, nie powinny dawać tak fałszywych wskazań - twierdzi Terela. Podobną opinię w rozmowie z Cezarym Gmyzem wyraził po konferencji prasowej prokuratury dr Jan Bokszczanin, producent urządzeń do wykrywania substancji wybuchowych.

  - Nie ma możliwości, żeby urządzenia te dały taką liczbę fałszywych alarmów - powiedział Bokszczanin dziennikarzowi tygodnika "Do Rzeczy".
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:29:02
  "Komorowski "wygrał" wybory mając w jednej połowie [przed północą] ponad (- 60 000) głosów, ... a w drugiej [po pół-nocy] ponad (+ 1 070 000) głosów, TO RZEZC NATURALNA?" -

  --- Tak było przy wyborach, że najpierw spływały wyniki z małych obwodów, głównie wsi i miasteczek, gdzie przewagę miał /ma PiS, a później z dużych obwodów, gdzie przewagę miało PO.
  Jak jest teraz, nie wiem dokładnie, bo nie interesują mnie wybory.
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:55:55
  Biegli prokuratury, mjr Terla, dr jan Bokszczanin -

  --- Oni mówią o spektometrach i próbkach (prawdę albo i nie), żeby sobie 'pogadać'. Lepiej by wytłumaczyli, dlaczego NATO nie pomaga naszym badaczom.
 • @Oscar 19:39:03
  Zdecydowanie brakiem logiki jest opowiadac o sledzywie, ktorego nie bylo.
 • @zygmuntbialas 22:26:42
  Dlatego napisalam "zapakowania" w cudzyslowiu. Bo nie umiem sobie tego "wejscia na poklad' wyobrazic.
 • @zygmuntbialas 01:19:38
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20369&Itemid=100
 • Autor
  ..pod poprzednią notką Autora o Mirosławie Dakowskim celowo wspomniałem o Chrisie Cieszewskim i siatkach skrywających "wrak" - bo jest to fakt nadzwyczaj skrzętnie przez wszystkich pomijany. Pomijany, gdyż poza wszelką wątpliwość przesądza o udziale Rosji w inscenizacji - a więc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej zbrodniczej operacji. Teraz również: opowiadacie Państwo to i tamto - ale cała narracja zmierza ku temu by udowodnić, że Rosjanie (rząd, władze "rosyjskie")

  - niewinowate kak biełyje lelije - kto nie wierzy, wystarczy by zajrzał do trumien....

  - a kto ośmieli się myśleć inaczej - ten niepolak


  cóż, więc zdrowia Państwu życzę - zdrowie najważniejsze...
 • Na stronie prof. Dakowskiego
  ukazał się 1.06.2017 roku jego tekst pt.:
  "Kłamstwo i bezkarność polityków czy zbrodniarzy - jak koncentryczne chińskie sfery"
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20364&Itemid=100

  i ja w reakcji, po lekturze tego tekstu napisałem komentarz, w którym starałem się odpowiedzieć na pytanie, które postawił Pan Dakowski w tym tekście.
  Pytanie brzmiało:
  „Czego, jakich gróźb ci wszyscy ludzie się boją? Czy tylko śmierci, pomni na dziesiątki zabitych przez „nieznanych sprawców” w tej sprawie, czy czegoś gorszego? Prezesie, POWIEDZ !”

  Pan prof. Dakowski zamieścił na swojej stronie mój komentarz z krótkim swoim wstępem do niego.
  Polecam jego lekturę.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20369&Itemid=100
 • @Tiamat 02:16:39
  "Dlatego napisalam "zapakowania" w cudzyslowie". -

  --- No tak, nie wiem, jak mogłem tego nie zauważyć :)
 • @35stan 12:21:28
  Stan ma racje
 • @Andrzej Tokarski 11:49:42
  Pisze Pan: "cała narracja zmierza ku temu by udowodnić, że Rosjanie (rząd, władze "rosyjskie") niewinowate kak biełyje lelije". -

  --- Nie dominuje tu takie stanowisko. raczej jest ta sprawa pomijana.
  Ale skoro wzywa mnie Pan do tablicy, to powiem (tylko za siebie):
  Biorę pod uwagę pomocniczą rolę Rosji. Będzie też istotna ta uwaga: ja nie wymagam od Rosji i W. Putina, by realizowali propolską politykę.

  Pozdrawiam,
  miłego dnia życząc.
 • @35stan 12:21:28
  Tekst prof. M. Dakowskiego oraz Pańska analiza -

  --- Zerknąłem na oba teksty. Przeczytam uważnie w nocy, bo wydają mi się ważne. Na razie polecam Czytelnikowi :)
 • @Tiamat 16:48:43
  Z Pani e-maila:
  "Ukraina zostala jakos zepchnieta z pierwszych stron gazet jako ze zastoj w konfliktach nie przyciaga uwagi czytelnikow. Z kolei Irak i Syria ciagle stanowia codzienna sensacje. Ale brak postepu w probie rozwiazania konfliktu na Ukrainie, moze przyniesc fatalne nastepstwa dla roznych stron". -

  --- Bardzo dobry i ważny tekst z veteranstoday.com. Byłaby taka kolejność notek:
  1. O CNN (tłum. Tiamat) - po północy, czyli za około 8 godzin;
  2. O Ukrainie (tłum. Tiamat) - dwa dni później;
  3. O podżeganiu przeciw Rosji w Stanach Zjednoczonych (tłum. ZB).

  Tak się złożyło, iż znowu - ze względów zawodowych - muszę nieco zwolnić tempo.
 • @zygmuntbialas 16:49:31
  czemu więc jest pomijana - skoro wydaje się fundamentalna?

  również miłego dnia
 • @Andrzej Tokarski 17:25:34
  "czemu więc jest pomijana - skoro wydaje się fundamentalna?" -

  --- Nikt mnie nie pyta.
  Ja zresztą pisałem kiedyś dość duźo o tym. Teraz są ze mną /koło mnie blogerzy, których bardzo wysoko cenię, którzy zakładają wypadek komunikacyjny, więc nie dążę do dyskusji, które mogłyby prowadzić do sprzeczek. W końcu poruszamy się w bardzo znacznym stopniu w obrębie hipotez :)
 • @zygmuntbialas 17:08:16
  Ja to wszystko rozumiem.
  Ale mam problem.
  Czy dziecko drania Sikorskiegio ma takie samo prawo do zycia jak dziecko POLAKA i chrzescijanina z Bliskiego Wschodu????
  Gdzie by Sikorski i jego wazna zona jak malpy strzelali??
  Polskie dziecko jest WAZNIEJSZE niz dziecko Dudy i Komorowskiego.!!!!
 • @Tiamat 17:37:18
  "Czy dziecko drania Sikorskiegio ma takie samo prawo do zycia jak dziecko POLAKA i chrzescijanina z Bliskiego Wschodu????" -

  --- Nie jest, ale to jest zdanie Pani. I moje zdanie też. A ci, którzy są mocni i wpływowi, myślą inaczej.
 • @Andrzej Tokarski 17:25:34
  Ci, którzy noszą mundury za oceanem i mają dostęp do zdjęć o dwie generacje lepszych, są w stanie ocenić niepokojący artefakt w polu szczątków, widoczny na zdjęciach Digital Globe, ktorego nie da się ocenić w rozdzielczości 50cm, zwłaszcza na amatorskich monitorach. Otóż poniżej kokpitu,w dół i na prawo, tam, gdzie logicznie powinna się znajdować kabina pasażerska, widać regularnie kolisty krąg zaczernionej ziemi o średnicy pi razy oko 20-25 metrów. Czy to jest miejsce eksplozji czegoś, co poddało glebę daleko wyższej temperaturze niż płonące paliwo lotnicze, czy tylko mchy i porosty podlegające ochronie przyrody, zapewne do tego czasu ocenili już specjaliści w pomieszczeniach bez okien, gdzieś niedaleko od Waszyngtonu. Ave Amigo . : http://wtemaciemaci.salon24.pl/180580,czy-nagan-bylo-widac-z-orbity-byc-moze-perhaps-maybe No i co , ano nic.
 • @Repsol 21:50:18
  Witam Cię :)

  Opublikuję notkę za około 2 - 3 godziny.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej