Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Po co przyjeżdża Trump do Polski - 03.07.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poprzedni prezydent USA okazał się handlarzem broni, obecny -gazowym. Następny będzie nam wciskać narkotyki - pisze pani Tiamat.

Wreszcie się wydało, po co przyjeżdża do Polski ‚najpotężniejszy polityk na świecie’, jak go nazwano w polskich ‚Wydarzeniach’. A ja już myślałam, że będzie rozdawać Polakom wizy.

Polska chce sprowadzać amerykański gaz skroplony do Europy

Minister spraw zagranicznych, niejaki  Witold Waszczykowski  zwierzył się w wywiadzie, że Polska ma nadzieję ‚zróżnicować’ import gazu [widać, że żadna draka na świecie nie może się obejść bez gazu]. Bo Polska ma zamiar zmniejszyć ilość naturalnego gazu z Rosji, a zwiększyć import skroplonowego z USA [chyba bliżej i po drodze].

Jako powód podaje minister Waszczykowski, że kontrakt z USA zagwarantuje Polsce polityczną stabilizację. Waszczykowski wyjaśnia, że rozmowy na temat kontraktu gazowego będą jednym z głównych tematów rozmów. I to jest właściwie główny powód wizyty. „Jesteśmy bardzo zainteresowani współpracą w sektorze energetycznym” – oznajmił minister.

Znalezione obrazy dla zapytania donald trump

W czwartek  Donald Trump  będzie prowadzić negocjacje z prezydentem Dudą i spotka się z przywódcami państw ‚trzech mórz’: Morzem Czarnym, Baltyckim i Adriatykiem [będą to rozmowy od morza do morza].

“Wybudowaliśmy terminal do rozprowadzania gazu ciekłego, będziemy rozbudowywać sieć gazociągów w Europie, które na pewno zainteresują Stany Zjednoczone, dostarczające już skroplony gaz. Chcemy zróżnicować import gazu nie tylko na naszym rynku, ale także na rynku ukraińskim i Europy Środkowej” – powiedział Waszczykowski.

Minister dodał, że „całkowity rynek dostawy gazu w Europie może być w interesie USA. Nasz rynek jest za mały, ale razem z innymi krajami w regionie możemy stanowić segment, o który warto walczyć. Ukraina, Bułgaria, i Rumunia mogą być importerami, a i Chorwacja jest zainteresowana budową terminalu, żeby otrzymywać ciekły gaz z USA – powiedzial polski minister. - Oprócz ceny kontrakt z USA gwarantuje nam polityczną stabilność i stałą dostawę gazu, niezaleźnie od polityki”.

Polska jeszcze nie zadecydowała, czy przedłużyć kontrakt na import gazu przez Gazociąg Jamalski, który wygasa w 2022 roku.

Poland hopes to reduce Russian gas imports in favour of US liquefied gas – Fort Russ (Polska ma nadzieję zmniejszyć import gazu z Rosji na korzyść skroplonego gazu z USA), 
//www.fort-russ.com/2017/07/poland-hopes-to-reduce-russian-gas.html

Poprzedni prezydent USA okazał się handlarzem broni, obecny -gazowym. Następny będzie nam wciskać narkotyki.

Nie bardzo rozumiem ten kontrakt jamalski. Bo Rosjanie zamykają rurociąg w 2019 roku. Polska już kupuje gaz rosyjski z Niemiec. A Waszczykowski twierdzi, że mamy podpisany kontrakt do 2022 roku. Z kim? Z Niemcami?

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

KOMENTARZE

 • Straszna granda z tym gazem...
  Rosjanie nie zamykają Gazociągu Jamalskiego,
  biegnącego przez Białoruś i Polskę do Niemiec.
  Zamkną gazociągi biegnące przez Ukrainę jako tranzyt, Ukraina będzie mogła kupować z Rosji gaz, jednak straci kasę za tranzyt. Powód zwykły - kradła z rur i szantażowała zakręceniem kurka przesyłu do Europy- to już tak było od lat jak w ogóle powstała Ukraina z truchła ZSRR.
  Rosja patrzyła na to przez palce, jednak to się skończyło i se ne vrati.
  Jamał to umowa do 2022 roku jak w notce zapisane. Polska może zrezygnować z tego rurociągu i kupować gaz rewersem z Niemiec, czyli gaz tłoczony gazociągami po dnie Bałtyku z Rosji. Jest plan budowy rury z Norwegii no i gaz skroplony z Kataru a teraz z USA.
  Tak więc plan aby kupować co się da i skąd się da byle nie z Rosji, jest kontynuowany. Na złość Rosji i byle wspierać Ukrainę i ją pomścić.
  Bo przecież gaz rosyjski to ukraiński, podobnie jak Jurij Gagarin czyli Jurienko Gagarienko. Ma być za darmo.
  W ogóle to dziwne, że Rosją nie rządzą Ukraińcy ponad wsie czyli najwspanialsza rasa na Ziemi a nie jak teraz onuce i mongoł Putin; z Rosją się zgadza, że ukropy nie rządzą, jednak co do Polski nie jestem pewien.
  Rachunki za gaz i za wszystko co związane jest z gazem ziemnym i jego pochodnych, pewnie będą dużo niższe.
  Tak mi się wydaje bo rząd polski na pewno zadba, żeby były niższe.
  Te ostatnie dwa zdania, to tak dla jaj:)
 • @lorenco 22:40:36
  "... plan aby kupować co się da i skąd się da byle nie z Rosji, jest kontynuowany". -

  --- Czyli 'na złość mamie odmrożę sobie uszy'.
  Tu nie trzeba się znać na ekonomii, by wiedzieć, że ten gaz z USA będzie droższy, bo daleko, bo skroplony i zapewne z łupek.
  Przy okazji: czytałem kiedyś w niemieckiej prasie o przyczynach stopniowej rezygnacji Rosji i Niemiec z tranzytu gazu przez Polskę. Otóż zarówno Moskwa, jak i Berlin boją się, iż w przypadku zawieruchy Warszawa na polecenie Waszyngtonu zamknie kurki.
 • @zygmuntbialas 22:55:53
  Jak czytałem wypowiedzi rosyjskich polityków czy z Gazpromu, oni mają nadzieję, że Polska się w końcu opamięta.
  Polska jest jakby łącznikiem pomiędzy Wschodem i Zachodem, Rosjanie nas poważają za dzielność, odwagę i hart ducha.
  Oni naprawdę woleliby się z nami przyjaźnić bardziej niż z Niemcami.
  Żebyśmy byli im przychylni a razem bez żadnych zobowiązań lecz z czystego słowiańskiego serca, możemy być siłą, która ewentualnie po raz kolejny przeciwstawi się grabieżczym siłom Anglosasów i Germanów.
 • @zygmuntbialas 22:55:53
  Tak przy okazji:
  Pro ukraiński KOR to V kolumna, która zniszczyła Polskę.
  https://youtu.be/ZXm23qZPdiY
 • @lorenco 23:50:33
  Całość:
  Jak KOR zrobił z Polaków niewolników i zniszczył Polskę.
  https://youtu.be/jRk17h7pv34
 • @ Zygmunt Białas
  // Poprzedni prezydent USA okazał się handlarzem broni, obecny - gazowym. Następny będzie nam wciskać narkotyki. //

  - Ma pan na myśli leczniczą marichuanę?

  TO CHYBA LEPSZE OD "NEGROBIZNESU" ANGELI MERKEL :D
 • @lorenco 23:19:24
  "Oni [Rosjanie] naprawdę woleliby się z nami przyjaźnić bardziej niż z Niemcami". -

  --- Rzecz zdaje się być bardziej skomplikowana, Przeczytaj głosy Tiamat, Ikulalibala i moje na ten temat, link:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138972,co-sie-dzieje-na-swiecie-20-06-2017#comment_1392467

  Najważniejszy jest rozsądek. Trudno go zachować, gdy nie ma suwerenności.
 • @lorenco 23:50:33
  "Pro ukraiński KOR to V kolumna, która zniszczyła Polskę",

  https://youtu.be/ZXm23qZPdiY

  To ja Ci dodam film, który przysłała mi Tiamat, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=85L6fAnUF7k

  Jeszcze lepszy od filmu jest załączony komentarz - opowieść Tiamat, ale nie mogę publikować bez jej zgody.
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:29:42
  Pisze: 'narkotyki', nie MARIHUANA.
  Jeśli lecznicza, to niech się jankesy leczą same.
 • @zygmuntbialas 00:55:52
  No Panie Zygmuncie, z marihuany to ja się znam tylko na "marysze", ... ale i tak w ciemno wolę amerykańskie 'narkotyki' od NIEMIECKIEGO "NEGROBIZNESU"

  - Z narkotyków można się wyleczyć / w NIEMIECKIM "NEGROBIZNESIE" nadziei na przyszłość jakoś nie widzę.
 • @lorenco 23:19:24
  Wszyscy wiedzą, że położenie Polski będącej zwornikiem pomiędzy Wschodem a Zachodem jest wielkim atutem z którego moglibyśmy czerpać olbrzymie korzyści ekonomiczne.
  Dzisiaj polscy politycy chcą dobrowolnie (?) wyzbyć się tego atutu a społeczeństwu próbują to przedstawić jako wielki sukces.
  Jakim trzeba być kretynem albo zdrajcą żeby prowadzić taką politykę!
  Stawiam na to drugie.
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:07:25
  "Z narkotyków można się wyleczyć / w NIEMIECKIM "NEGROBIZNESIE" nadziei na przyszłość jakoś nie widzę". -

  --- Duże koszty są tego leczenia.
  Nie znam pojęcia 'niemiecki negrobiznes'. Powiem tylko, że nie ja zrzucam bomby na Bliskim Wschodzie i nie ja wyganiam muzułmanów na wszystkie strony świata.
  A jeśli chodzi o Niemcy, to oni umieją lepiej liczyć od nas i lepiej przewidywać. Ktoś musi zapracować na sowite niemieckie emerytury, a polski rynek pracy czy ukraiński nie jest nieograniczony.
 • Z niemieckiej prasy katolickiej:
  Erzbischof: Christen können von Muslimen lernen

  Nur weil sie ein Kopftuch trugen, wurden Schülerinnen in Polen angegriffen. Der Berliner Erzbischof Heiner Koch befindet sich gerade dort und ruft dazu auf, sich an Muslimen ein Beispiel zu nehmen.
  Islam | Posen – 29.06.2017
  Bei einem Besuch in Polen hat der Berliner Erzbischof Heiner Koch die Glaubenstreue von Muslimen gewürdigt. „Von ihnen können gleichgültige Christen vieles lernen”, sagte er am Donnerstag bei einem Gottesdienst im Dom von Poznan (Posen). „Es ist manchmal schon beeindruckend zu sehen, wie ernst viele von ihnen Gott in ihrem Leben nehmen.”
  Nach Medienberichten wurden Kopftuch tragende muslimische Schülerinnen aus Berlin in der vergangenen Woche auf einer Klassenfahrt in Warschau, Lodz, Lublin und Krakau offenbar wegen ihrer Religion mehrfach attackiert. Die Vorfälle wurden auch in den polnischen Medien kritisch kommentiert.

  * * *

  Tłum.:
  Arcybiskup: Chrześcijanie mogą się uczyć od muzułmanów

  Tylko dlatego że nosiły chustki na głowie, były uczennice atakowane w Polsce. Berliński arcybiskup Heiner Koch tam się właśnie znajduje i wzywa, by wziąć przykład z muzułmanów.
  Będąc z wizytą w Polsce arcybiskup docenił wierność w wierze muzułmanów. „Od nich mogą się uczyć obojętni chrześcijanie” – powiedział w czwartek podczas mszy w katedrze w Poznaniu.
  Według relacji mediów, muzułmańskie uczennice z Berlina, noszące chustki na głowie, zostały wielokrotnie zaatakowane w ubiegłym tygodniu podczas wycieczki klasowej do Warszawy, Łodzi, Lublina i Krakowa. Incydenty były też krytycznie komentowane w polskich mediach.
 • @zygmuntbialas 01:38:46
  // Będąc z wizytą w Polsce arcybiskup docenił wierność w wierze muzułmanów. „Od nich mogą się uczyć obojętni chrześcijanie” – powiedział w czwartek podczas mszy w katedrze w Poznaniu. //

  - W XV WIEKU ZA TAKIE GADANIE SPALILI BY GO NA STOSIE: CZY ON ABY NAPRAWDĘ OCHRZCZONY :D
 • @zygmuntbialas 01:36:01
  // Nie znam pojęcia 'niemiecki negrobiznes'. //

  - TO OD NIEMIECKIEGO HANDLU ŻYWYM TOWAREM Z AFRYKI PANIE ZYGMUNCIE / TYM SIĘ TRUDNIĄ FRANCJA Z NIEMCAMI
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:41:28
  "NIKT ICH W POLSCE NIE CHCE";
  CZY ON ABY NAPRAWDĘ OCHRZCZONY". -

  --- Nie podejmuję dyskusji na tak niskim poziomie.
 • Z pl.sputniknews.com/:
  Około 120 polskich najemników walczących po stronie ukraińskich żołnierzy stacjonuje w miejscowości położonej przy linii rozgraniczającej strony konfliktu w Donbasie - oświadczył na poniedziałkowym briefingu rzecznik Milicji Ludowej proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej Andriej Maroczko.

  „Według naszych danych w miejscowości Kamysznoje w obwodzie ługańskim, na lewym brzegu rzeki Siewierski Doniec, stacjonuje pododdział wojskowy prywatnej polskiej firmy wojskowej w 120-osobowym składzie" — oświadczył Maroczko.
  Jak powiedział, o przynależności narodowościowej pododdziału można wnioskować po umocowanej w miejscu dyslokacji fladze państwowej Polski. Ponadto najemnicy rozmawiają między sobą w języku polskim.
 • @zygmuntbialas 01:49:28
  // Nie podejmuję dyskusji na tak niskim poziomie. //

  - MAM NADZIEJĘ, ŻE PAN NIE ŻAŁUJE, ŻE MNIE NA NEon24.PL ŚCIĄGNĄŁ?
 • @zygmuntbialas 01:38:46
  No właśnie, co więcej, w mediach wklejono stanowisko Policji zajmującej się tą sprawą. Po sprawdzeniu filmów z monitoringu nie stwierdzono żadnych objawów wskazujących na jakiekolwiek napastowanie względem tych młodych muzułmanek zgłaszających prześladowania w swoich skargach.
  Tak więc kto tu kłamie? Komu dawać wiarę? Ja obstawiam video :-).
 • @zygmuntbialas 01:49:28
  // Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat //

  - A SWOJĄ DROGĄ, LEPIEJ JAK PAN KOLPORTUJE SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ NIŻ CZYJĄŚ PROPAGANDĘ, ... TA NOTKA BARDZO DO PANA NIE PASUJE
 • @Stara Baba 01:56:57
  // Tak więc kto tu kłamie? Komu dawać wiarę? Ja obstawiam video :-) //

  - PROPAGANDA KŁAMIE, ... ZNOWU PRZYSZYWAJĄ POLAKOM "GĘBĘ"
 • Po co przyjeżdża Trump do Polski?
  "Jak publicznie stwierdził admirał Tom Moorer, szef operacji morskich Szefostwa Połączonych Sztabów: "Żaden prezydent amerykański nie może działać przeciwko Izraelowi".
  Izrael dostaje to co chce, abstrahując od konsekwencji dla Ameryki."
  za: Waszyngton od 16 lat na wojnie. Dlaczego?
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/139152,waszyngton-od-16-lat-na-wojnie-dlaczego
  Chyba już znamy odpowiedź!
 • Wojna ekonomiczna wobec Rosji!
  Powiedzmy sobie szczerze:
  od lat trwają prowokacje celem których jest wplątanie Rosji w bezpośrednie działania wojenne (przykład Ukrainy).
  Jednak te plany się nie powiodły i teraz następuje faza druga; wypowiedzenie wojny ekonomicznej Rosji a Polska jest na pierwszej linii frontu!
 • @zygmuntbialas 00:51:40
  Stare dziady, WON!
  Działkę uprawiać a nie politykę!
 • @Robik 01:19:45
  @ Polozenie Polski - jest wielkim atutem..

  To prawda - moze zbyt oczywista, zeby dotarla do zaprogramowanych tlumow.
  My sobie nawet nie wyobrazamy, ze mozemy byc panstwem niezaleznym, suwerennym i zyjacym w przyjazni z innymi narodami.
  Zdaje sie, ze rewolucja kolorowa Sorosa pozamykala nam wydzialy dyplomacji a wprowadzila szkolki Sorosa oplacane z Fundacji Batorego.

  Wiadomo od dawna, ze Polska nie potrafi, nie chce, nie wierzy, ze ma doskonale polozenie geograficzne, ktore moglaby wykorzysac dla dobra calego narodu.
  Zamiast odgrywac role przetargowa miedzy Wschodem i Zachodem i czerpac korzysci z obu stron, to wybralismy serwilizm dla Zachodu i nie pamietamy, co takiego sie stalo na przyklad na Kongresie Wiedenskim i nie mowiac o innych "korzysciach' jakie nam Zachod juz dostarczyl w historii. Lacznie z Linia Curzona, Poczdtamem i Jalta.

  Teraz robimy za klake swiatowej mafii i gonca na posylki.
  Pelnimy znakomita role "skoczkow" Zachodu, powtarzajac chorem i tlumnie za rownie umyslowo niedorozwinietymi majdanowcami, :

  Kto nie skacze - ten Moskal!
  Kto nie skacze - ten Moskal!.
  Kto nie skacze - ten Moskal!.

  Kazda inna opinia, to zdaniem tego polskiego Prawego Sektora uwazana jest za niepatriotyczna i wrecz antypolska. Nie mowiac juz o ruskiej agenturze.
  Nie wiem kogo przypominamy coraz bardziej: Ukraine czy Polnocna Koree?
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:43:39
  W Polsce zyja polscy muzulmanie od 600 lat i sa wierni islamowi.
  To prawda.
  Kazdy, kto uwaza, ze to prawda to musi byc "nie ochrzczony"???

  Chrzescijanstwo w Polsce upada. Zalecenia Ewangelii o milosierdziu i pomaganiu innym w potrzebie juz nikogo nie interesuja.

  Z 10 Przykazan prawie wszystkie zostaly przywalone neo -poprawnoscia odwrotnosci wszelkich zasad humanizmu.

  Kto sie dzis przejmuje, ze mamy religijnie nakazane:
  Nie klam
  Nie kradnij
  Nie zabijaj
  i
  KOCHAJ blizniego swego..?

  Arcybiskup ma racje.
  Jesli sami nie szanujemy wlasnej religii to przypatrzmy sie jak inni to robia. Moze warto sie zaczac zastanawiac na czym polega "wiernosc wierze"?
  Czy tylko na wrzeszczeniu, ze inne religie sa do dupy a tylko nasza jest wspaniala?
  Po czym to poznac? Po mordowaniu blizniego w Serbii i chrzescijan na Bliskim Wschodzie?
  Po namawianiu do mordowania i topienia w morzu tych, ktorzy szukaja naszej pomocy?

  "Pukajcie a bedzie wam otworzono" - juz nie obowiazuje?

  To pewnie dlatego Piskorski siedzi nielegalnie w pace i zaden chrzescijanin sie o niego nie upomina.

  Bo: "Nie bedzie wam otworzono"!
 • @zygmuntbialas
  Witaj niezły pasztet nam przygotowano , zniszczono kraje arabskie ,a my mamy ponosić konsekwencje .Dlaczego nie zajmą się tym ci którzy to wywołali .Gdzie ONZ i inne organizacje . Gdzie kary i trybunały dla sprawców tych czynów .No jak widać wszyscy mają to gdzieś , a my ponosimy skutki zząbienia społeczeństwa .Ave.
 • @Tiamat 05:14:20
  PROPAGANDĘ DIABŁA UBRANEGO W ORNAT PROSZĘ ZOSTAWIĆ SOBIE DLA DURNIÓW

  - Rozmawiamy o sterowanej przez Niemców i Francuzów inwazji zdesperowanych ludzi występujących w roli najeżdźców. / W normalnych warunkach do najeźdźców się strzela. Bardzo możliwe, że aby przetrwać, Polacy będą musieli się nauczyć zabijać.

  Miłosierdzie nie oznacza zgody na samounicestwienie dla dobra innego, ... i tego każdy zdrowo myślący powinien się trzymać.
 • @Ziut Polskę Zbaw 07:34:24
  Problem polega na tym, że my Polacy również braliśmy i wciąż bierzemy udział w niszczeniu tych państw z których uciekają ludzie. Zgoda, istnieją ciemne siły które ten fakt chcą wykorzystać przeciwko nam ale nie słyszę nigdzie "naszego" rządu który chciałby powiedzieć prawdę o tej sytuacji.
  Nie wystarczy tylko powiedzieć NIE, my ich nigdy do siebie nie przyjmiemy! Jesteśmy jednym z tych kamieni które poruszyły tę lawinę (z pewnością małym kamykiem) a dzisiaj dalej chcemy się zachowywać jak byśmy mieli w tej kwestii czyste sumienie. Otóż, nie mamy!
 • @Robik 07:54:48
  // Problem polega na tym, że my Polacy również braliśmy i wciąż bierzemy udział w niszczeniu tych państw z których uciekają ludzie. //

  - NA USPOKOJENIE SUMIENIA PROPONUJĘ STRZLIĆ SOBIE "SETKĘ", ... JAK SIĘ NIE USPOKOI TO DRUGĄ.

  * Niemiecki "NEGROBIZNES" to niemiecki biznes, nie nasz.
 • @Ziut Polskę Zbaw 08:08:54
  Ot i filozofia: "Sumienie mieć czyste. Nieużywane"!
 • *5
  Ciekawy temat !
  Za chwilę okaże się , że mamy kontrakt stulecia na skroplony gaz.. Tylko jak ten kontrakt ukryć przed ludem na Wisłą , żeby nie raziło jak drogi jest w porównaniu do gaziwa z Rosji. Może jakiś offset będzie znowu dla zamydlenia oczu?
  W swojej podobnej notce, pominąłem wątek biznesowy, zupełnie zapomniawszy, że przecież zarządca kolonii dba przede wszystkim o odpowiednie wysysanie z niej aktywów finansowych
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:55:54
  "MAM NADZIEJĘ, ŻE PAN NIE ŻAŁUJE, ŻE MNIE NA NEon24.PL ŚCIĄGNĄŁ?" -

  --- Zdarzało mi się popełniać większe błędy w życiu.
  Przypomnę, że kiedyś przedrukowałem na swym blogu Pański tekst o uboju rytualnym. Teraz Pan sobie psuje opinię, nie tylko w moich oczach.
 • @Stara Baba 01:56:57
  "Ja obstawiam video". -

  --- Ja jednak ufam tu niemieckiemu arcybiskupowi.
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:58:27
  "LEPIEJ JAK PAN KOLPORTUJE...". -

  --- Ja najlepiej wiem, co tu pasuje.
 • @Ziut Polskę Zbaw 07:34:24
  No patrzcie panstwo.
  Taki Ziut to nawet sie przebierac nie musi.
  Pozwala katolikom mordowac!

  I pewnie dlatego katolickie Niemcy napadaly na katolicka Polske.
  A katolicka Francja na katolickie Wlochy i Hiszpanie.

  Widac na wspomnienie Ewangelii pan Ziut dostaje rozstroju nerwowego.

  Bo
  Panie Ziut !
  Ilu to uchodzcow obecnie napadlo na Polske? Ilu to polskich muzulmanow pragnie unicestwic Polske?
  A pan juz by strzelal! Zza winkla. Jak pijany Gerwazy.

  Czy pan tylko tak abstrahuje:
  Globalizacja polega na depopulacji i wszelkimi silami nalezy popierac mordercow.

  Czy pan moze tez nalezy do tych co zakazuja aborcje?
  Bo teraz w Polsce pelno takich hipokrytow.
 • @Ziut Polskę Zbaw 08:08:54
  //NA USPOKOJENIE SUMIENIA PROPONUJĘ STRZLIĆ SOBIE "SETKĘ", ... JAK SIĘ NIE USPOKOI TO DRUGĄ.//
  Borys Nikołajewicz Jelcyn
  :)
 • @zygmuntbialas 08:51:34
  Ziuty sa potrzebne i na NEonie.
  Bo lopatologia ma wtedy pelne uzasadnienie.

  To widac Ziut, to taki zolty karzelek co wpadl do zielonej bajki.
 • 65% Amerykanow - a jaki procent Polakow?
  Wedlug ostatniego sondazu opinii publicznej, wiekszosc obywateli Stanow Zjednoczonych uwaza, ze zbyt duzo czasu poswieca sie wojnom i atakom na suwerenne kraje, a za malo prawdziwym problemom wspolczesnej Ameryki.

  Okazuje sie, ze odkad obecny prezydent odwolal Obamacare (fundusz zdrowotny) to bardzo gwaltownie podskoczyla smiertelnosc w Stanach Zjednoczonych, bo przecietnego Amerykanina nie stac na leczenie. A to dopiero zaledwie kilka miesiecy...

  Zastanawiaja sie tez Amerykanie, dlaczego bardzo zaludniony Meksyk moze sobie pozwolic na bezplatne lecznictwo a "najbogatsza ekonomia swiata" nie moze.
  I dlaczego zadluzenie amerykanskiej mlodziezy, ktora studiuje jest wieksze niz zadluzenie narodowe kraju?
  I jaka korzysc ma amerykanski obywatel z tej najwiekszej ekonomii i potegi militarnej?

  Cale szczescie, Polska nie ma takich problemow, dlatego smialo mozemy tluc po blogach fascynujacy temat: nieistniejacej fali uchodzcow muzulmanskich w Polsce i religii. Oraz religii uchodzcow, ktorzy do Polski nie dotarli.
  Przy czym praktyka wykazuje, ze krytycy Koranu nie maja zielonego pojecia ani o Koranie (ktory uznaje religie chrzescijanskie - i dlatego Mohamet jest terrorysta?) - ani o Ewangelii:

  Przyklad:

  Nowy Testament
  Sw. Lukasz 6
  Rozdzial VI:
  9:
  Rzekl tedy do nich Jezus:
  "Godzili sie dobrze czynic, czy zle czynic? Czlowieka zachowac, czy zatracic?"
  27:
  Milujcie nieprzyjacioly wasze
  31:
  I cobyscie chcieli, aby wam ludzie czynili , tak i wy im czyncie"
  V. 36
  Przetoz badzcie milosierni jako i Ojciec wasz milosierny jest
  37.
  Nie sadzcie, a nie bedziecie sadzeni, nie potepiajcie a nie bedziecie potepieni
  38.
  Dawajcie a bedzie wam dane...

  No i zamiast zagladac choc czasem co nam “nasza europejska kultura nakazuje” - to powtarzamy papke przygotowana przez “nieprzyjacioly nasze”.

  Np.

  Cztery bzdury o muzułmanach, którymi żywi się polski internet | naTemat.pl
  Mnie najbardziej zloszcza te, ktore od razu mozna sprawdzic i zweryfikowac:

  1.
  Ministerstwo d/s zagranicznych Japonii kilka razy wyjasnialo i w mediach i konferencjach prasowych, ze muzulmanie w Japonii maja takie same prawa jak i inni obywatele Japonii i islam nigdy nie byl zakazany w Japonii, ktora jest krajem demokratycznym i ma ambasady w kazdym niemal kraju muzulmanskim.

  2.
  Zaden premier Australii nigdy nie “wyrzucal muzulmanskich emigrantow”. To przeciez makabryczna bzdura.
  W kazdym miescie w Australii sa meczety.

  3.
  Wszystkie statystyki wskazuja, ze emigranci bardzo szybko przejmuja taki sam sposob “rozmnazania sie" jak tubylcy.
  W wielu krajach duza ilosc dzieci zapewnia opieke na starosc.
  W Australii nie ma takich powodow.

  Nie zgadzaja sie liczby ani inne fakty - a machina propagandowa dziala na nieukow bardziej niz wszystkie nauki zarowno swieckie jak i religijne.

  Cztery bzdury o muzulmanach, ktorymi zywi sie polski internet:

  http://janwojcik.natemat.pl/85521,cztery-bzdury-o-muzulmanach-ktorymi-zywi-sie-polski-internet
 • @Tiamat 10:45:30
  łopatologia w muzyce:
  https://www.youtube.com/watch?v=EyupGWybG2M
 • @zygmuntbialas 08:53:43
  Nie wiem co na to odpowiedzieć. To nawet nie jest śmieszne.
 • gaz naturalny
  A wracajac do gazu..
  Dlaczego polski rzad kombinuje jak kon pod gore..?
  Czy chodzi o dobro Polakow, czy o widzi-mi- sie skorumpowanych kombinatorow?
  Rosja placila Ukrainie za tranzyt gazu 2 miliardy dolarow rocznie.
  Mysmy tych pieniedzy nie chcieli, bo gardzimy kasa od Rosji; a z milosci do Ukrainy, rozne typy w Polsce, lacznie z niektorymi "inzynierami" (ja to pamietam!!) opowiadali, ze ten tranzyt gazu ma isc przez Ukraine, bo przez Polske nie wypada. . nie oplaca sie i nie ma sensu..
  Rosjanie zaproponowali Polsce tranzyt gazu - ale my za ten Katyn, ruskich carow i jeszcze gorszego Stalina i Smolensk- nie chcemy miec nic wspolnego z Rosja - choc naszym rodzinom bardzo jest gaz potrzebny.

  Niech se Ruskie wsadza ten gaz...

  Nam Soros obiecal gaz lupkowy... czy juz nikt nie pamieta??
  A potem ksiadz - 'derektor'- biznesman kombinowal gaz lupkowy w Polsce, ale nie wiem z czyjego namaszczenia.

  Nasze zydowsko-polskie oligarchy polecialy na te nieszczesna Ukraine robic biznes na gazie ... akurat rosyjskim!!!
  Taki jeden dran, polski prezydent, SPRZEDAL Lugansk Rockefelerom!!.

  Polska racja stanu i polskie lumpen-patryjoty milczaly jak zaklete!!
  Mysmy sie cieszyli, ze robimy "Ruskim na zlosc" a przy okazji pomozemy i Ukraincom, zeby ich tez okradac.

  Pamietam takie glosy polskich geologow, profesorow od geologii, ktorzy ostrzegali przed szalenstwem; ale byle buc- idiota mial wiecej do powiedzenia niz polska nauka, ktora ostrzegala przed smierdzacym, trujacym i bardzo kosztownym gazem lupkowym.

  Polski rolnik ostrzegal. Kogo obchodzi polski rolnik? taki rolnik - to pewnie ruski agent.

  Tych madrali , ktorzy wtedy tak pyskowali na "ruski gaz" - nalezaloby teraz obedrzec ze skory!! Publicznie!

  Polski rzad - PO- sie tak wyglupil, ze pani Kopacz, ktora o gazie lupkowym wie tyle samo co pigmeje znad Zambezi , wtedy opowiadala, ze sie wreszcie wyzwolimy od tej rosyjskiej zaleznosci i BEDZIEMY dyktowac ceny!!! Sprowadzimy gaz .... z Kataru!!!

  Tylko chyba ta idiotka nie wiedziala, ze Katar sprzedaje gaz po 600 dolarow za kubik - a Rosja za 250 dolarow i moglismy miec 2 miliardy dolarow rocznie za tranzyt!!!
  (pani Kopacz i jej coreczka z cala rodzinka maja sie dobrze- co ich obchodza inne rodziny???- jak sie nie podoba - to won z kraju na saksy- rzad sie zawsze wyzywi jak powiedzial bardzo prawdomowny Urban)

  A jak na pania doktor - to pogratulowac znieczulicy i debilizmu!!
  Kto jej dal dyplom???!!!
  Gdzie ona byla jak malpy strzelali? Pani doktor?!" I nic ja nie obchodza polskie dzieci w zimowe noce???

  Tymczasem na Bliskim Wschodzie, co najglupszy z Polakow powinien juz dawno zauwazyc, ze awantura od lat ciagnie sie o to, kto ma zarobic a kto nie, na zrodlach energii; i nagle w Polsce "opcja Kataru - dostala Kataru".
  A mysmy juz terminal w Swinoujsciu wybudowali!!.

  W miedzyczasie trzeba bylo dume i moralno-historyczna przewage nad Rosja wsadzic w glany - albo gorzej- i kupowac rosyjski gaz od znienawidzonych Niemcow.
  Bo Niemcow sie nie brzydzimy - bo to nasza kultura zachodnia. Ruski gaz mniej smmierdzi kupowany z Niemiec przefiltrowany przez wody Baltyku!

  I co?
  Polska racja stanu zawyla z oburzenia, ze nas ruski gaz duzo kosztuje!
  Alleluja!!!
  Bingo!

  Z wielkiej zemsty, ze nas Rosjanie tak brzydko potraktowali, postanowila potega polskiego talentu ... zablokowac Ruskim gaz, zeby nam naturalnego, taniego gazu nie mogli sporzedawac, i zwrocilismy sie do naszego odwiecznego wybawiciela.

  Nie znalazl sie ZADEN odwazny Polak, zeby sprawdzil, jaki gaz bedziemy kupowac od USA i ile nas bedzie kosztowac.
  Bo gdyby znalazl sie choc jeden madrala, toby wyczytal w amerykanskiej prasie fachowej, ze transport gazu lupkowego jest o wiele drozszy niz jego wydobywanie.
  A wydobycie jest bardzo drogie i... zagraza ekologii. Dlatego w Anglii i wielu stanach USA wydobywanie gazu lupkowego jest zabronione.

  Teraz jest przy wladzy rownie durnowaty PiS jak i kretynskie PO, ktore razem , do spolki umowilo sie, ze nalezy zniszczyc polski narod kombinuje zakup gazu zza oceanu!!.

  PiS tez nie chce podac ile bedzie kosztowac nas gaz skroplony. Sam transportowiec, ktory przewozi gaz jest pierunsko drogi.

  Natomiast glupota polskiego rzadu okropnie ucieszyla Rosjan!!

  Maja juz dlgoletnie zamowienia na gaz .. do Chin.
  Polska i USA robia absolutnie wszystko, zeby Azja stworzyla silny block anty- atlantycki.
  A polskie medrce przy zlobie beda sobie budowac kolejne pomniki.

  Ze sniegu!

  Moj profesor w liceum nam kiedys powiedzial"
  "Zastanowcie sie, dzieci: dlaczego w czasie wojny zginelo 20 tysiecy Czechow i 6 milionow Polakow?
  Bo dla nas, zycie Polaka nie ma zadnej wartosci".
 • @Robik 02:07:12
  " teraz następuje faza druga; wypowiedzenie wojny ekonomicznej Rosji a Polska jest na pierwszej linii frontu!" -

  --- Tak to wygląda, niestety.
 • @lorenco 02:29:36
  "Stare dziady, WON!
  Działkę uprawiać a nie politykę!" -

  --- Zebrało się trochę blogerów, którzy uprawiają (lub powtarzają) propagandę i zaniżają poziom NEON-u. Nie ma nawet możliwości dyskusji, bo trudno porządnie komentować wklejki. Jeśli jednak zdecydujemy się sprostować wklejkę, to w odpowiedzi uzyskamy następną wklejkę.
 • @Tiamat 04:54:29
  "Pelnimy znakomita role "skoczkow" Zachodu, powtarzajac chorem i tlumnie za rownie umyslowo niedorozwinietymi majdanowcami:
  Kto nie skacze - ten Moskal!" -

  --- A równocześnie krytykują Polskę, lub wręcz naśmiewają się z nas na Zachodzie z powodu naszej rusofobii i islamofobii.
 • @Tiamat 05:14:20
  "hrzescijanstwo w Polsce upada. Zalecenia Ewangelii o milosierdziu i pomaganiu innym w potrzebie juz nikogo nie interesuja. (...) ...pewnie dlatego Piskorski siedzi nielegalnie w pace i zaden chrzescijanin sie o niego nie upomina. Bo: "Nie bedzie wam otworzono"! -

  --- Mała jest świadomość tego stanu w Polsce.
 • @Repsol 07:25:27
  Witam :)

  "... zniszczono kraje arabskie ,a my mamy ponosić konsekwencje. Dlaczego nie zajmą się tym ci, którzy to wywołali". -

  --- Tak. Zwróć uwagę na to, że cały impet odwetu idzie nie w stronę tych, którzy to wytworzyli, lecz w stronę uchodźców. Przecież tu ciągle o tym piszemy.
 • @Ziut Polskę Zbaw 07:34:24
  "W normalnych warunkach do najeźdźców się strzela". -

  --- To niby uchodźcy są najeźdżcami?! - To jest wbrew wszelkiej logice i niezgodne z prawdą.
 • @Paulus Aquarius 08:50:17
  "... zarządca kolonii dba przede wszystkim o odpowiednie wysysanie z niej aktywów finansowych". -

  --- Tak, Amerykanie mają tu odpowiednie umiejętności.
 • @Tiamat 18:10:04
  "... gdyby znalazl sie choc jeden madrala, toby wyczytal w amerykanskiej prasie fachowej, ze transport gazu lupkowego jest o wiele drozszy niz jego wydobywanie". -
  --- Nie mam tu danych, ale rzecz zdaje się oczywista. I dziwne, że nikt nie zwraca na to uwagi.

  "Moj profesor w liceum nam kiedys powiedzial: "Zastanowcie sie, dzieci: dlaczego w czasie wojny zginelo 20 tysiecy Czechow i 6 milionow Polakow?
  Bo dla nas, zycie Polaka nie ma zadnej wartosci". -
  --- Spostrzeżenia profesora są słuszne i bardzo ważne.
 • @zygmuntbialas 22:55:02
  Ave ,Ja to wiem Ty to wiesz ,ale szkoda że większość łyka tę propagandę .
 • @Repsol 23:41:51
  "... szkoda że większość łyka tę propagandę". -

  --- Tak, łykają i piszą bzdury. Może i o o chodzi, by nie było porządnej dyskusji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej