Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w USA - 05.07.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Waszyngton potrzebuje kozła ofiarnego, by w sytuacji przewidywanego dalszego upadku gospodarki usprawiedliwić wzrost produkcji w sektorze zbrojeniowym oraz dalsze cięcia socjalne.

Co się kryje za waszyngtońskim podżeganiem przeciw Rosji – pyta Ernst Wollf w portalu quer-denken.tv. I odpowiada:

Jeśli chodzi o Rosję, to amerykańscy politycy wpadają w histerię. Bez względu na to, co się dzieje na świecie, pojawia się prawie zawsze komunikat, przypisujący Rosji lub rosyjskiemu prezydentowi przyczynę zdarzenia. Czy to jest katastrofa lotnicza na Ukrainie, czy manipulowanie wyborami prezydenckimi lub masowy doping podczas międzynarodowych wydarzeń sportowych – politycy USA wskazują natychmiast palcem na Rosję.

Znalezione obrazy dla zapytania propaganda antyrosyjska

Przykład antyrosyjskiej propagandy. Amerykanie notują tu liczne ‚sukcesy’

To notoryczne przypisywanie Rosji winy nie jest nowe. Zaraz po wspólnym ze Związkiem Radzieckim pokonaniu nazistowskich Niemiec zmienili Amerykanie kurs wobec sojusznika i otworzyli 40-letni okres zimnej wojny. Kto w USA wyraził coś pozytywnego o ZSRR, był za McCarthy’ego w latach 50-tych prześladowany jako ‚przyjaciel komunistów’. Kto nie dostosował się do państwowego dyktatu, tracił – jak m.in. Charlie Chapli – amerykańskie obywatelstwo lub szedł do więzienia.

Dlaczego Rosja Radziecka stała się po wojnie nagle wrogiem nr 1? I dlaczego dzisiaj znowu podżega się przeciw Rosji?

Nowy system finansowy po 1945 roku; dyktatura dolara

USA stały się po II wojnie światowej najsilniejszą potęgą gospodarczą i militarną. W Bretton Woods ustalili nowy międzynarodowy system monetarny, co uczyniło dolara pierwszą globalną walutą. Był tylko jeden znaczący ekonomicznie naród, który nie poddał sie temu dyktatowi: Związek Radziecki. Poszedł nawet o krok dalej i zadbał o to, by państwa satelickie (ktraje bloku wschodniego) trzymały się również z dala od tego systemu.

Znalezione obrazy dla zapytania dolar - fotos

Oznaczało to, iż jedna szósta ziemi wymknęła się spod wpływu dolara i niepohamowanego eksportu amerykańskich towarów. Dla nowego supermocarstwa był to wystarczający powód, by od razu określić niedawnego sojusznika jako wroga i demonizować go przy pomocy mediów.

Również amerykański przemysł zbrojeniowy przyczynił sie do zmiany kursu. Ponieważ gałąź ta zaopatrywała w czasie wojny walczące ze sobą strony, wyrosły Stany na potęgę ekonomiczną. Po wojnie przemysł zbrojeniowy zatracił swój impet, więc bossowie zaczęli dążyć do dalszych wojen.

Dzisiejszy cel USA: utrzymać erę dolara

Po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku i upadku bloku wschodniego mógł amerykański kapitał niemal bez ograniczeń zalać wschodnioeuropejski rynek. Wyeliminowało to potrzebę utrzymywania wizerunku wroga. Nie na długo jednak. Z czasem Rosjanie zaczęli realizować własne interesy, a nie tańczyli do melodii kapitału amerykańskiego. Równocześnie zaznaczył się postępujący upadek gospodarki Stanów, której miejsca pracy w ramach globalizacji zostały przeniesione za granicę, i która coraz bardziej była podatna na spekulacje sektora finansowego.

Gdy pierwsze kraje próbowały uciec od globalnejdominacji dolara, zareagowały USA szybko i ostro. Na plan Saddama Husajna, by ropę sprzedawać za euro, odpowiedzieli Amerykanie najazdem na Irak, a sam Husajn skończył na szubienicy. Zamierzenia Kadafiego, by wprowadzić dla Afryki Północnej dinara, mającego pokrycie w złocie, doprowadziły do spustoszenia Libii i zamordowania Kadafiego przez USA i koalicję.

Znalezione obrazy dla zapytania rüstungsindustrie in den usa - fotos

Wynikiem tych skrajnych reakcji jest sytuacja, w której  dolar do dzisiaj jest najważniejszym filarem globalnego panowania USA. Jeśli dolar padnie, to będzie koniec dominacji gospodarczej i finansowej USA. Dlatego Waszyngton przeciwstawia się z całą mocą wszelkim próbom ograniczeia wpływu swej wality. To jest właśnie przyczyną przybierającego od trzech lat podżegania przeciw Rosji, która w 2014 roku nie tylko ośmieliła się zawrzeć z Chinami kontrakt w sektorze energetycznym, ale i ogłosić, iż w przyszłości wszystkie transakcje handlowe między tymi państwami będą rozliczane w rublach i juanach.

Oba kraje nie uczyniły nic innego, jak tylko wykorzystały międzynarodowe prawo jako suwerenne państwa. Ale USA mają długą tradycję lekceważenia prawa, gdy chodzi o ich własne roszczenia. Rosja i teraz ekonomicznie potężne Chiny stały sie dla Waszyngtonu precedensem, kwestionującym światową potęgę dolara, przypadkiem, który może zachęcić ine kraje do pójścia w ich ślady, a więc może zapowiadać koniec dyktatury dolara.

Ponieważ system finansowy USA jest zakażony z powodu ogromnych baniek finansowych, nie należy spodziewać się końca podżegania przeciw Rosji. Wręcz przeciwnie: Waszyngton potrzebuje kozła ofiarnego, by w sytuacji przewidywanego dalszego upadku gospodarki usprawiedliwić wzrost produkcji w sektorze zbrojeniowym oraz dalsze cięcia socjalne. Nie jest więc wykluczone, że przyczyną spadku Dow Jones czy cięć socjalnych nie będzie szukana w sektorze finansowym USA czy w rządzie USA, lecz w oddalonym osiem tysięcy kilometrów moskiewskim Kremlu.

Was steckt hinter der Rußland-Hetze der USA?, 
//quer-denken.tv/was-steckt-hinter-der-russland-hetze-der-usa/

Napisał: Ernst Wollf

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • Z sieci
  Szwecja rozszarpywana jest na strzępy przez muzułmańskich imigrantów i uchodźców. Policja błaga o pomoc i niedługo kraj będzie potrzebował zbrojnej interwencji z zewnątrz, żeby uniknąć humanitarnej katastrofy.

  https://euroislam.pl/szwecja-na-progu-wojny-domowej/
 • W USA dzieje sie to samo co zwykle:Dziecinnada.
  Moj sasiad przywiozl dzis pelen "pick up trock"( Zuk) ogni sztucznych z sasiedniego stanu Wisconsin.Ognie sztuczne sa legalne w Wisconsin a w Illinois nie. Strzelal nimi przez 2 godziny.Na moje oko wystrzelal jakies $2000 chinskich produktow.Gosc sprzedaje maryche zawodowo. Kiedys powiedzial mi, ze ma miesieczny obrot $30 tys na tym ziele. Dzis zaprosil rodziny swych klijentow i cala ulica byla pelna ich samochodow. Prawdziwie rodzinna atmosfera, mezowie, zony, dzieci, trawka i ognie sztuczne. Ameryka. Mam nadzieje, ze wydatek na te ognie sztuczne umiesci w swym zeznaniu podatkowym jako wydatek na reklame swego interesu.
  Nigdy tak w USA nie strzelali tymi petardami jak w tym roku.Strzelali 3 dni. Po co? Zdziecinnienie do potegi?
  Mozna bylo sobie za domem przestrzelic pistolety, ustawic lunete na karabinie bo nikt by tych glosow nie odroznil.
  Czy ci ludzie wiedza cos o czym dyskutuje sie na Neonie? Czy wiedza co sie na swiecie dzieje? Zyja pomiedzy niebem a ziemia jak ptaki niebieskie. Pija wode z cukrem, jedza hot dogi z krowskich wymion, macic, i sa szczesliwi palac trawke.
 • @dron67 07:55:33
  "Z sieci - Szwecja rozszarpywana jest na strzępy". -

  --- Tam muzułmanie mieszkają od wielu lat. Jest ich kilka procent społeczności. I tyle lat było w miarę spokojnie, a tu nagle od dwóch lat Europa "jest bezsilna" w sytuacji niewielkiego przyrostu imigrantów.
  Jeśli byłoby prawdą, co ten człowiek pisze, to Europa powinna się wstydzić z powodu tej "bezsilności".
 • @staszek kieliszek 08:56:12
  "W USA dzieje sie to samo co zwykle: Dziecinnada" -

  --- Nie są to obrazki napawające optymizmem.
  Mój syn był - w odróżnieniu ode mnie - pro-amerykańsko nastawiony. Około 10 lat temu pojechał tam na 4 miesiące do pracy. Wypytywałem go potem o tamtejsze życie. Opowiadał o USA ciągle pozytywnie, ale miałem wrażenie że jego entuzjazm jakby przygasł.
 • @All
  Tu już nie ma żartów – z pl.sputnik.com/:

  „Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej zaproponowała zerwanie stosunków dyplomatycznych z Polską.

  Deputowany Dumy Państwowej z Partii Komunistycznej Nikołaj Charitonow zaproponował niższej izbie rosyjskiego parlamentu, aby w związku z przyjętą w Polsce ustawą o rozbiórce pomników radzieckich złożyć oświadczenia o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z tym krajem i odwołaniu rosyjskiego ambasadora”.

  Całość, link: https://pl.sputniknews.com/polska/201707055811619-sputnik-rosja-polska-zerwanie-stosunkow-dyplomatycznych/
 • @All (II)
  Jeszcze jeden – tym razem cały – tekst z pl.sputnik.com/:

  „Podano ceny amerykańskiego węgla dla Ukrainy.

  Ukraina będzie płacić za amerykański węgiel około 110-130 dolarów za tonę. Takie oświadczenie złożył starszy analityk Forex club Andriej Szewczyszyn — podają media.

  „Cena amerykańskiego węgla jest oczywista, z tradycyjnym przywiązaniem do międzynarodowego wskaźnika węglowego API2. Biorąc pod uwagę wartość rynkową, logistykę i charakterystyki jakościowe cena może wynosić 110-130 dolarów na tonę” — oznajmił Szewczyszyn.

  Obecnie Ukraina kupuje węgiel w RPA po 97 dolarów za tonę. W związku z konfliktem na wschodzie kraju Kijów stracił kontrolę nad najbardziej rentownymi kopalniami. Ukraina kupowała antracyt u proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej do stycznia 2017 po 70-80 dolarów za tonę. Dostawy zostały zawieszone w związku z blokadą handlową niekontrolowanego przez Kijów regionu”. -

  ZB: A o ile więcej będzie płacić Polska za amerykański gaz?
 • @dron67 07:55:33
  @Szwecja

  To sa artykuly z Gatestone Institute.
  Podobne rzeczy pisza o Australii. Szkoda, ze w Australii nikt o tym nie wie.
  Kolega, ktory mieszka w Szwecji w tzw. no-go zone, ( a wiec muzulmanskiej dzielnicy) pisze, ze jest bezpieczny i nic sie nie dzieje.

  W ogole nie czuje sie zagrozony w Szwecji i rzeczywiscie widac wzmozona kontrole ale nie ma armii policji na ulicach, bo nie ma takiej potrzeby a dzieci bawia sie na placu zabaw zupelnie bezpiecznie.
  I chodza do szkoly i wlasciwie nie ma zadnych zaklocen. Slychac helikoptery i wiadomo, ze jest inaczej niz normalnie ale nie ma paniki ani zniszczen.

  Ja wierze, ze sa rozne prowokacje i wierze, ze ktos za duze pieniadze probuje robic zamet.
  I wierze, ze potrzebna jest wzmozona czujnosc i kontrola.

  Ale gdy we Francji palily sie setki samochodow na ulicach miast - nikt sie tym nie przejmowal, bo to protestowali francuscy farmerzy.

  Mysmy juz chyba na tym blogu dyskutowali ten Gatestone Institute.

  Moze bym i uwierzyla w ten artykul ale po pierwsze jest podpisany przez antymuzulmanskiego aktywiste , a po drugie ta sama gazeta wypisala glupoty o Australii.
  W Australii sa pedofile i przylapano rozne znane osoby w polityce, palestrze i wsrod lekarzy.
  A nawet byl u nas taki jeden posel w parlamencie, ktory musial zrezygnowac.
  Ale nikt tych pedofilow nie oskarza o muzulmanstwo.
  I Swiatowa prasa sie takimi rzeczami nie zajmuje.

  W obozie uchodzczym w Australii straznicy (obca firma ochroniarska - nie muzulmanska) gwalcili kobiety i dzieci muzulmanskie. Oboz trzeba bylo szybko rozwiazac a straznikow wywalic. Nie wiem co im zrobia bo tacy to zaraz uciekaja do swojej ojczyzny.
  No wiec nie wierze do konca w takie artykuly.

  Wierze natomiast w klopoty policji wloskiej, ktora nie jest w stanie zwalczyc lokalnej mafii i mafii na goscinnych wystepach.
  Dlaczego wierze Wlochom??
  Bo wloski rzad sie zwrocil o pomoc do UE i wloscy politycy udzielaja wywiadow i skarza sie, na powazny problem nie z emigrantami, tylko z przestepstwami na emigrantach.
  Natomiast w Szwecji minister zrezygnowala na znak protestu przeciwko oszczerczej prasie zydowskiej - bo innej w Szwecji nie ma.

  Szwecja na granicy upadku

  https://pl.gatestoneinstitute.org/6716/szwecja-upadku

  Media w Szwecji:
  Wlasciciele mediow w Szwecji: ( na pierwszym zdjeciu pani minister, ktora zrezygnowala na znak protestu przeciwko falszowaniu informacji o Szwecji

  Sweden Jewish media ownership - Google Search

  https://www.google.com.au/search?q=Sweden+Jewish+media+ownership&client=safari&sa=N&rls=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjsr8bM7vHUAhWCyrwKHfupCyQ4ChCwBAgg&biw=1044&bih=794
 • @Tiamat 13:50:24
  ''Ja wierze, ze sa rozne prowokacje i wierze, ze ktos za duze pieniadze probuje robic zamet.
  I wierze, ze potrzebna jest wzmozona czujnosc i kontrola.''
  ''Slychac helikoptery i wiadomo, ze jest inaczej niz normalnie ale nie ma paniki ani zniszczen.''

  Coś tu zgrzyta, jeżeli jest tak sielsko, to po co śmigłowce?
  W tym miłosierdziu zasiłkowym Europa się zagalopowała,
  to nie prowadzi do niczego dobrego.
  Szwecja zostanie skutecznie etnicznie podmieniona, tylko
  to będzie oznaczać jej koniec, bo imigranci z Sudanu nie będą
  modernizować Volvo ani uprawiać ziemi.
  Prawda z czasem wyjdzie na wierzch, jak zawsze.
  U nas też Ukraińcy nazywają już Wrocław banderstadt..
  To są powolne, skuteczne procesy..
 • @Tiamat 13:50:24
  Witam :)

  Mam trzy teksty - Pani wypowiedzi lub przekłady w zapasie, które zamierzam publikować co 48 lub 36 godzin: o mediach, o rasach i o uchodźcach. Piszę to dlatego, by wytłumaczyć, dlaczego nie wezmę pod uwagę powyższej Pani wypowiedzi, która jest równie trafna. Otóż nie warto - myślę - zanadto dyskutować z zawodowymi mataczami i w ten sposób pośrednio potwierdzać jakąkolwiek wartość ich 'objawień'.
  Niech ci matacze napiszą coś o bombardowaniach w Syrii czy w Jemenie, a nie straszą ludzi.
  Pomijam przy tym, że jest opisana Szwecja. Nagle Polacy - ogólnie krytyczni wobec UE - są wielkimi obrońcami tej Europy i najgłośniej krzyczą "Stop islamowi w Europie", i także biją. Nie ma muzułmanów w Polsce, to atakują muzułmańskie uczennice z Berlina. Wszczynali już też awantury z muzułmanami w Niemczech i Szwecji.
  Przykro o tym myśleć, przykro pisać.
 • @dron67 14:52:04
  "Coś tu zgrzyta, jeżeli jest tak sielsko,...". -

  --- Nie jest sielsko, jak zwykle między ludźmi.
  Brakuje uczciwej dyskusji o przyczynach i prawdziwej skali zjawisk. Zamiast tego mamy idiotyczną propagandę i dużo kłamstw powielanych potem na portalach.
 • @zygmuntbialas 15:06:08
  "Nie ma muzułmanów w Polsce, to atakują muzułmańskie uczennice z Berlina." Tym się Pan pogrążył i pokazał swój brak obiektywizmu.

  Na tę chwilę mamy w mediach dwa forsowane podejścia. Albo kochamy muzułmanów i bezrefleksyjnie przyjmujemy ich na własną ziemię (zdecydowanie przeważa). Albo ich nienawidzimy i chcemy wykopać stąd jak najdalej. Myślałem, że jest Pan na tyle racjonalny żeby wiedzieć, że może istnieć coś pośrodku. Jednak podając dalej informację "wyprodukowaną" przez media typu gazeta wyborcza, tvn, die welt czy cnn, nie mam już wątpliwości.

  Chyba jestem zmuszony przestać posiłkować się Pańską wiedzą co czynię od dłuższego czasu.

  Pozdrawiam,
 • @Tiamat 13:50:24
  Teraz, kiedy amerykanskie media sa pod obstrzalem za falszowanie zdarzen, to warto sie przypatrzec innym mediom, np. w Europie.

  Niemcy

  Gwalty
  Sprawa tych nagminnych gwaltow w Niemczech jest juz chyba dobrze znana ale warto sie przygladnac narracji:

  Niemcy: epidemia gwałtów przez imigrantów

  https://pl.gatestoneinstitute.org/6534/niemcy-gwaltow-imigrantow

  *
  Prawo szariatu

  Instytut Gatestone'a w grudniu tamtego roku opublikowal artykul o tym jak to Niemcy poddaja sie prawu szariatu.

  Niemcy poddają się prawu szariatu:

  https://pl.gatestoneinstitute.org/9514/niemcy-poddaja-sie-prawu-szariatu

  Jest wyjatkowo nieuczciwie wykorzystywac niewiedze czytelnika dla klamliwej propagandy.

  Dlaczego?
  Bo prawo szariatu obowiazuje od dawna w kazdym demokratycznym kraju.
  Moze ja wyjasnie na przykladzie Australii gdzie tez istnieje i dziala prawo szariatu i innych religii. Od dawna!

  Najlepiej to zrobic na przykladzie Kosciola Katolickiego bo prawo koscielne tez dziala w kazdym demokratycznym kraju a nawet w takich krajach, ktore nie uznajemy za demokratyczne: Iran, Syria.
  Dotyczy to glownie prawa rodzinnego, ktorego nie pokrywa prawo zwyczajowe czy statutowe kraju, w ktorym zyja katolicy, muzulmanie, buddysci ..

  Wyjasniam:
  Kosciol Katolicki nie uznaje rozwodow. W kraju anglosaskim nie ma problemu religijnego z rozwodami bo Anglikanie uznaja rozwody a Krolowa Anglii, Australii, Nowej Zelandii itp, jest glowa kosciola Anglikanskiego.

  No wiec prawo cywilne Australii nie moze dac katolikowi rozwodu koscielnego - bo to nie ten kosciol i nie lezy to w zakresie australijskiej jurysdykcji.
  Natomiast zdarza sie, ze katolik z Polski, Filipin, Irlandii, czy w ogole tutejszy od zarania - potrzebuje uniewaznic rozwod.
  Moze to tylko zrobic Watykan.
  W kazdym takim kraju o tolerancji religijnej istnieje Trybunal Katolicki, ktory rozpatruje wniosek o uniewaznienie slubu i swoje 'znaleziska' wraz z podaniem odsyla do Watykanu.
  Znajoma czekala 18 miesiecy na decyzje Watykanu..

  Chodzi o to, ze Kosciol Katolicki moze uniewaznic malzenstwo, nie tylko takie "nieskonsumowane" ale takie gdzie jedna - albo i obie ze stron dopuscily sie oszustwa matrymonialnego- czesto bywaja to przypadki np. wizowe, majatkowe..
  Wiec takie prawa religijne dotycza glownie spraw rodzinnych, spadkowych, slubow, urodzin, pogrzebow itp.
  Natomiast kazdy emigrant musi szanowac i podlega pod prawo cywilne i karne kraju, w ktorym zyje. .

  Naturalnie, ze bywaja problemy, np. z zakazem alkoholu. W dzielnicach, w ktorych mieszkaja muzulmanie nie wolno pic wodki w miejscu publicznym, ani nie wolno zaczepiac malych dzieci czy kobiet. Nie wolno tez sprzedawac narkotykow. Prostytucja jest zakazana.

  Oczywiscie prasa to rozdmuchuje ale przeciez zydzi tez maja swoje rejony, w ktorych obowiazuja ortodoksyjne prawa.
  Normalnie swiecki zyd, czy swiecki muzulmanin moze mieszkac wszedzie bo mu wodka nie przeszkadza, ale bardzo wierzacy mieszkaja kolo siebie i nie lubia pijanych intruzow czy handlarzy roznymi zakazanymi substancjami.

  W Nowym Jorku zydzi maja wlasna policje a Amisze w USA zyja tak jak ich pradziadki i nie maja samochodow, komputerow a podobno nawet swiatla.
  Wiec nie jest to koncept nowy, ale przy okazji medialnej nagonki na jedna grupe religijna - mozna rozne rzeczy wmowic publicznosci: na przyklad straszyc szariatem. W Iranie i u Arabow (nie wiem jak jest u Saudow) wolno pic wodke , w ogole alkohol- ale tylko w domu.

  *
  Propaganda medialna :

  Gdy chodzi o Szwecje, to na 7 gazet w Szwecji , 6 nalezy do wybrancow.
  A niemal wszystkie sa pod wplywem jednej wybranej rodziny.
  Poszlo o to, ze poslanka do parlamentu z ramienia Demokratow , Anna Hagwall, zrezygnowala z parlamentu po tym jak przegrala walke z mediami.
  A ona tylko publicznie stwierdzila, ze jedna rodzina zydowska kontroluje media szwedzkie. Oskarzono ja o antysemityzm!

  Szwedzka poslanka miala dosc i zrezygnowala ze wszystkich funkcji jakie zajmowala w swojej partii, a takze z Parlamentu po awanturze jaka wywolala podajac jako fakt, ze jedna rodzina zydowska kontroluje szwedzkie media.

  This Swedish MP has had ENOUGH!

  Swedish Democrat party member of Parliament Anna Hagwall has announced her resignation from all party posts and will not stand for reelection in 2018 after a furor following her exposure of the fact that a single family of Jews control the Swedish media.

  Bo sie okazalo, ze:

  Jedna zydowska rodzina pomaga robic wode z mozgu calej szwedzkiej populacji:
  One Jewish family helps to brainwash the entire population of Sweden.

  "Cale 80 % mediow jest wlasnoscia i pod kontrola tych samych wlascicieli" - napisala pani Anna Hagwell. "To jest niedopuszczalne. Dlatego wlasnosc mediow powinna byc zroznicowana i wlascicielmi powinny byc rozne niezalezne grupy i male firmy i w ogole publicznosc.
  Azeby to zrobic nalezy rowno rozdzielic subsydia panstwowe pomiedzy NIEZALEZNE media a wycofac z jednej tylko wielkiej firmy".
  I wystarczylo. [Pewnie chodzilo o te subsydia najbardziej]

  Grupa Bonniera jest wlascicielem 96-u wydawnictw ksiazkowych, 42ch biznesowych i prasy , 105 cyfrowych mediow, 9 wytworni filmowych, 176 czasopism, 23 glownych gazet, 33 stacji telewizyjnych i 33 "innych" medialnych firm.

  Poslanka zrezygnowla z pracy oburzina na zmonopolizowane media.
  https://www.darkmoon.me/2016/swedish-mp-quits-in-disgust-at-jewish-ownership-of-media-includes-short-video-by-red-ice-radio/

  Szwedzcy zydzi kontroluja szwedzkie media
  https://theuglytruth.wordpress.com/2016/10/14/sweden-jews-control-swedish-media-mp-quits/

  .
  Lista grup zydowskich wlascicieli mediow w Skandynawii a nawet i w Polsce

  Nawet przy slabej znajomosci j. angielskiego mozna odczytac nazwiska i media zwiazane..

  Scandinavia - Jewish Media Influence, Bonnier, Hjörne, Klein, Aschberg

  http://www.mosaisk.com/Torben-Lund/Bonnier-Hjorne-Klein-Jewish-Media-Scandinavia.php

  Wiemy, jakiego balaganu narobila prasa amerykanska gdy chodzi nie tylko o same wybory, w czasie ktorych orgia medialna przeszla sama siebie- ale tez miala ogromny wplyw na stosunki miedzynarodowe.

  To wlasciwie media utorowaly droge na Bliski Wschod amerykanskiej inwazji na Irak i okolice.
 • @dron67 14:52:04
  Nie smiglowce tylko helikoptery.
  U nas przyklad u nas tez lataja, bo albo szukaja zagubionego chlopca, albo ukradzionego samochodu a czesto farmerzy licza bydlo. My mieszkamy w malym miescie a dookola farmy. Lataja tez helikoptery z chodymi do duzego miasta bo u nas jest maly szpital.
  Smiglowce tez lataja. W czasie manewrow.
 • @NWO 15:33:15
  Kochalismy muzulmanow tych z Albanii i z Czeczni. Przyjmowalismy ich "bezrefleksyjnie i na wlasna ziemie". Cale 100 tysiecy! I jakos nikt sie nie gorszyl, choc to byli sami islamisci - bandyci z Czecznie i z Kosowa.
  Czeczencow polacy wtedy uwazalai za bohaterow bo mordowali rosyjskie dzieci a muzulmany z Kosowa dostaklie bezprawnie wizy uchodzce do Polski bo nie spelniali warunkow uchodzctwa: Uciekali z wyzwolonego, suwerennego, demokratycznego Kosowa!!!

  Wiec ten ten blog jest bardzo "po srodku".
  Nie namawiamy na przyjmowanie ani deportowanie uchodzcow. Porownujemy glownie klamstwa medialne. A to jest roznica.
  Mamy w Polsce polskich muzulmanow od setek lat.

  No i nie zrozumial pan ironii o tych muzulmanskich uczennicach. To jeden z tych przykladow, ktore rozumiem, ze juz wszyscy w Polsce wiedza, co sie tak naprawde stalo.
 • @dron67 14:52:04
  Ja rozumiem.
  Pan ma troche racji ale w Polsce nie ma rzetelnej dyskusji i inaczej rozmawiamy o Ukraincach a inaczej o muzulmanach z Bliskiego Wschodu.
  W Polsce nie ma miejsc pracy dla Ukraincow tez. Nie ma miejsc pracy dla Polakow, ktorzy wyemigrowali i nie maja po co wracac. I nie dyskutujemy, po co przyjmowalismy przybyszow z Kosowa, ktorzy mordowali Serbow.
  I Czeczencow, ktorzy mordowali Rosjan.
  I mysmy o tym wiedzieli!!!. O obecnych uchodzcach nie wiemy nic a wypisujemy baje. Bez przeprowadzenia wywiadow, sprawdzenia dokumentow, i rozmowy przy pomocy tlumaczy. My nie wiemy, kto tonie na morzu!!!
  Polacy sie bardzo ucieszyli jak Miloszewicza zamkneli!!

  Wiec pozwole sobie zauwazyc, ze w Polsce jest taka dyskusja na jaka rzad polski pozwala. I opowiadamy to, co nam zydowska prasa kaze.
  Nikt nie smial bronic Serbow ani atakowac muzulmanow z Turcji czy Arabii Saudyjskiej.

  A gdy chodzi o zasilki dla uchodzcow z Bliskiego Wschodu??
  Oni wszyscy powinni dostac odszkodowanie za to, ze zniszczylismy im domy, biznesy, szkoly, uczelnie, miejsca pracy - caly kraj i wymordowalismy bliskich!!.

  Dwa miliony Polakow, ktorzy wyemigrowali z Polski w latach 80-tych otrzymywalo zasilek, bezplatny transport i przyzwoite spanie , jedzenie oraz bezplatna nauke i opieke lekarska.
  Dlaczego my sie tak oburzamy??

  Szydlowa poleciala do Anglii sie uzerac o dodatki rodzinne dla Polakow!!!
  Anglik, ktory pracuje w Polsce nie dostaje na dzieci w Anglii nic.
  I polskiego zasilku jak nie pracuje tez nie dostaje.

  Prawde mowiac, ten rejwach o uchodzcow, ktorych nawet nie mamy, jest bardzo podejrzany. Co nasz rzad ukrywa??,
  Dlaczego Ukraincom daje paszporty i zacheca ich do polskiego wojska?
  Ja bardzo chetnie porozmawiam na takie tematy... niedopowiedziane.

  Osobiste pytanie:
  Ilu Sudanczykow pan osobiscie poznal?
  U nas kilkoro pracuje na uniwersytecie jako wykladowcy.
  To jeden z tych mitow propagandowych, ze jak z Afryki to idiota albo Kunta Kinte.
  Mysmy im szpitale poniszczyli, pomordowalismy dzieci i lekarzy w szpitalach.
  Zburzylismy tez szpital w Niszu (Serbia) razem z pacjentami!! A Serbow nie przyjmowalismy do Polski bo to podobno byli mordercy!!!!!!!

  My nie wiemy ilu jest mechanikow i w Afryce tez nie wszyscy chodza na zakupy pieszo. W Libii i Syrii , w Nigerii i w Sudanie mieli takie samochody, o ktorych Polak nawet pomarzyc sobie nie smie..
  Stereotypy bywaja mylace.

  Bywaja tez i biedni, i nieuczciwi i oszusci - tak jak w kazdym spoleczenstwie.
  Ale pomoglismy zamordowac Kadafiego, ktory za libijskie pieniadze organizowal obozy dla uchodzcow z Afryki a z UNHCR ekipa ekspertow i prawnikow humanitarnych robila na miejscu selekcje i przesiew. Tylko tacy, ktorych ONZ uznal za uchodzcow mogli byc przyjeci do Europy.
  Mysmy Kadafiego wspolnymi silami zamordowali i zburzylismy Libie razem z obozami.

  Do kogo teraz mamy pretensje???
  Do piratow i bandytow , ktorzy nie tylko namawiaja na wyjazd i pobieraja pieniadze za obietnice transportu ale na KRADZIONYCH czesto byle jakich lodziach podrzucaja ludzi do Europy za wielkie pieniadze; Do nich NIKT nie ma pretensji. Nikt ich nie lapie.
  Jesli chcemy byc uczciwi - to sprawdzajamy wszystkie informacje.
  Kto ostatnio przeprowadzil wywiad z tymi ludzmi na lodziach?
  Wiem, ze robia to Wlosi i Szwedzi i Niemcy i Grecy bo oni postepuja zgodnie z prawem i tak jak postepowali z polskimi uchodzczami.
  Kto kiedy wmawial Polakom, ze Szwecja to taka sama kultura jak w Polsce?
  Ilu Polakow sie rzeczywiscie zasymilowalo w Holandii czy nawet w Niemczech w pierwszym pokoleniu?.

  No to porozmawiajmy....
  Te z Chicago robia z siebie posmiewisko jak udaja Hamerykanow.

  Nawet nie bardzo bystry osobnik powinien zauwazyc, ze muzulmanie w Niemczech sa od lat. W wielu przypadkach, to juz trzecie pokolenie. Pomagali rozbudowywac kraj po wojnie.
  Jakos nikomu islam nie przeszkadzal??

  Pamietam, ze Niemcy z RFN bardziej byli uprzedzeni do Niemcow z DDR - niz do Turkow. I to zwlaszcza po polaczeniu Niemiec.
 • @NWO 15:33:15
  "... żeby wiedzieć, że może istnieć coś pośrodku". -

  --- Nie jest moim zamiarem być pośrodku i niewiele mnie łączy z gazetą typu GW czy w ogóle z polską TV, łącznie z TVN. W zasadzie nie czytam tego typu gazet, a telewizji polskiej nie oglądam w ogóle od kilku lat.
  Proszę zwrócić uwagę, że wymienione przez Pana media nic prawie nie mówią o przyczynach przybycia uchodźców; o amerykańskich bombardowaniach i rozganianiu mieszkańców na wszystkie strony świata.
  Informację o atakowaniu muzułmańsich uczennic podałem za katolickim portalem niemieckim.
  Czym się kieruję? - Tylko zdrowym rozsądkiem i poczuciem przyzwoitości. A jeśli Pan nie widzi ogromnej różnicy w treściach, wyrażanych przez Tiamat i przeze mnie, a treściami mainstreamu, to wielka szkoda.
  Jeszcze te mainstreamowe media: przecież one często podpuszczają prawą stronę, podając kłamliwe informacje i odpowiednio przedstawiając obrazy. Reszta należy do 'prawicowych blogerów'.
 • @Tiamat 16:07:19
  "... kazdy emigrant musi szanowac i podlega pod prawo cywilne i karne kraju, w ktorym zyje. Naturalnie, ze bywaja problemy, np. z zakazem picia alkoholu". -

  --- Pisała już Pani sporo o szariacie. Ale to ciągle jakby grochem o ścianę. Tak wynikałoby przynajmniej z niedawnych wielu komentarzy.
  Zerknąłem pod pierwszy link - spece piszą tę propagandę. Ja ciągle się dziwię, że ludzie to łykają, że nie czują, jak odwraca się ich uwagę od faktycznych problemów.
 • @Tiamat 16:29:50
  "Porownujemy glownie klamstwa medialne". -

  --- Tak, to jest tu ciągle główny wątek.
 • "Uchodźcy" to część większego planu.
  https://gloria.tv/article/cwQ8z8RPcxJ13N6nh14eefNQY
 • @zygmuntbialas 17:51:49
  Bo wiele osob wierzy tylko oficjalnej propagandzie medialnej ale przy byle okazji jak sie z kims nie zgadza, to rzuca od razu: to z Gazety Wyborczej, ktorej plewy sam powtarza.

  Dla mnie papierkiem lakmusowym sa pierwsze strony Koranu i Nowy Testament.
  Nikt nie chce zagladnac co tam pisze a wszyscy wiedza. Z szeptanki i poczty pantoflowej.

  Jakis katolik mi tlumaczy, ze katolicy maja prawo zabijac, 'zeby zapobiec unicestwieniu" ale tego nigdzie nie ma ani w przykazaniach ani w Ewangelii. Sam sobie to wymysli albo ktos mu pomogl i powtarza byle co.
  Albo pewnie wyczytal w Gazecie Wyborczej.

  Na pierwszych stronach Koranu pisze jak byk, ze niewierny, to taki ktory nie wierzy w zadnego boga, czyli ateusz - ale kazdy przyzwoity jolop nie sprawdzi co pisze w koranie tylko powtarza zydowska papke.

  Zeby bylo ciekawiej to Chrystus w Ewangelii mowi to samo o niewiernych co i Koran.
  Nie czytali. Nie wiedza.
  Ale maja duzo do gadania.

  Islam bardzo szanuje Jezusa ale nam zydowska propaganda bardziej pasuje bo latwiej jest nienawidziec niz lubic, bo nienawisc nie wymaga myslenia.
  I nie pamietam, zeby sie ktos oburzyl, ze w Jerozolimie w Wielkanoc zydzi pala Nowy Testament na ulicy, a w Izraelu nie wolno sprzedawac biblii .
  To jakos nikomu nie przeszkadza.

  W kazdej przychodni gdzie pracuje chocby jeden lekarz muzulmanin , jest w poczekalni Biblia.
  Nie widzialam tego zwyczaju w przychodniach gdzie sa same Anglosasy.
  Ale szpitalach anglosaskich jest wszedzie Biblia a przeciez sa rozni pacjenci.

  To jest taka podobno bezinteresowna zawisc wpychana przez zydowska propagande, ktora najlatwiej do nas przemawia.

  To jest tak jak Krymem.
  Wiadomo, ze Rosjanie napadli na Krym i sila go zaanektowali.
  Nie wazne, ze fakty sa dostepne.

  Jak nam wlezie zyd do mozgu to sie nie daje wydlubac.

  Jakos nigdy nie moge zapomniec jak mnie Polacy wyzywali za probe obrony Serbow.
  Wszystkie mozliwe wyzwiska. To Serbowie gwalcili muzulmanki, zeby rodzily serbskie dzieci. I przewaznie ordynarne.

  Poniewaz w zydowskiej tradycji jest obsesyjny kult faliczny, to zydowska propagande mozna natychmiast poznac oskarzeniach dotyczacych stosunkow plciowych..
  Muzulmanie to na przyklad gwalca kozy i popelniaja kazirodztwo.
  Wystarczy pocztayc taka ksiazke Kosinskiego, ktory opisuje zwyczaje niektorych polskich chlopow.
  Muzulmanie to maja zwiazki kazirodcze - tak jak np. Abraham ozeniony z siostra.
  W nienawisci do Rosjan bijemy na zmiane rekordy z Ukraincami.
  Bo nawet o Kongresie Wiedenskim nie slyszelismy. O Jalcie tez nic nie wiemy.
  Bo zydy nas ucza polskiej historii.
 • @Tiamat 17:31:31
  Mnie się wydaje, że to wszystko co się dzieje, to działanie przeciwko planowi unii gospodarczej Władywostok - Lizbona.

  Putin: unia od Lizbony po Władywostok
  ostatnia aktualizacja:
  25.11.2010 07:06

  Stworzenie "harmonijnej wspólnoty gospodarczej od Lizbony po Władywostok" zaproponował premier Rosji Władimir Putin w artykule opublikowanym na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung".

  - W przyszłości w rachubę mogłyby wchodzić ewentualnie strefa wolnego handlu oraz jeszcze bardziej zaawansowane formy integracji gospodarczej. W rzeczywistości powstałby wspólny kontynentalny rynek z potencjałem wartym biliony euro - ocenił Putin.

  Usunąć przeszkody

  Zastrzegł, że najpierw należy usunąć przeszkody dla wstąpienia Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Potem nastąpiłoby ujednolicenie przepisów prawnych i celnych, norm technicznych a także realizacja projektów, które wyeliminowałyby wąskie gardła w europejskiej infrastrukturze transportowej.

  Putin proponuje również "wspólną politykę przemysłową, opartą na konglomeracji potencjału technologicznego i surowcowego Rosji i UE", oraz wspólne programy wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw. Jak ocenił, należy rozważyć strategiczne sojusze pomiędzy takimi branżami, jak przemysł stoczniowy, lotniczy, motoryzacyjny, technologie kosmiczne, medycyna i przemysł farmaceutyczny, energetyka jądrowa oraz logistyka.

  - To powinien być przesycony wysoką technologią przemysł ery postindustrialnej - pisze Putin.

  "Znikną sztuczne problemy"

  Rosyjski premier zapewnił, że po zakończeniu budowy dwóch gazociągów: Nord Stream i South Stream, "kontynent europejski otrzyma zdywersyfikowany i elastyczny system zaopatrzenia w gaz ziemny". - Nie mam żadnych wątpliwości, że wówczas wszelkie sztuczne problemy w sferze energii będą należeć do przeszłości - dodał. Przestrzegł jednak przed "źle przemyślaną liberalizacją" rynków energii.

  - W moim przekonaniu życie samo wymusi ustanowienie sprawiedliwych i wyważonych stosunków pomiędzy dostawcami, odbiorcami i krajami tranzytowymi dla surowców energetycznych. Ustanowienie takich relacji jest właściwym sensem nowego paktu energetycznego, o którym mówi Rosja. Poprzez połączenie naszych starań będziemy mieć możliwość nie tylko handlowania surowcami, lecz też wymiany aktywów oraz współpracy we wszystkich fazach technologicznego łańcucha tworzenia wartości - od poszukiwania źródeł poprzez wydobycie surowców aż po dostarczenie ich do końcowych odbiorców - ocenił Putin.

  Do UE bez wiz

  Opowiedział się również za zniesieniem wiz między UE a Rosją. - Prawdziwe partnerstwo na naszym kontynencie nie będzie możliwe, dopóki utrudnione będą kontakty ludzkie i społeczne. Największym czynnikiem zakłócającym jest tu utrzymywany obowiązek wizowy miedzy Rosją i UE - napisał rosyjski premier.

  Jak podkreślił, "Rosja nie ma żadnego interesu w tym, by UE była słaba i skłócona". Ograniczyłoby to międzynarodowe wpływy Rosji oraz możliwości polegania na partnerze, który reprezentuje podobne interesy - wyjaśnił. Zapewnił, że zbliżenie miedzy UE a Rosją nie byłoby wymierzone przeciwko komukolwiek.

  Europa i Rosja

  Na koniec Putin przypomniał: "W 1990 roku niemiecki kanclerz Helmut Kohl podjął bardzo odważną decyzję, by nie czekać, aż NRD będzie gotowa stać się częścią zjednoczonych Niemiec, lecz zjednoczyć się natychmiast, aby wschodnia i zachodnia część Niemiec poprzez proces aklimatyzacji i rozwiązywania wspólnych problemów mogły znów nauczyć się, jak żyć ze sobą. Historia potwierdziła, że krok ten był właściwy. Dziś, w nowych historycznych okolicznościach, mamy szansę zbudowania wspólnej i prosperującej Europy. Narzućmy sobie ten cel, a osiąganie kompromisów w konkretnych kwestiach będzie dużo łatwiejsze" - ocenił rosyjski premier.
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/277681,Putin-unia-od-Lizbony-po-Wladywostok
  -------------------------------------------------
  I dalej z 2015 roku.

  „Od Władywostoku do Lizbony”. Merkel chce w przyszłości strefy wolnego handlu także z Rosją.
  Kanclerz Angela Merkel opowiedziała się w piątek w Stralsundzie za powstaniem w przyszłości - niezależnie od aktualnych problemów politycznych w relacjach z Moskwą - strefy wolnego handlu obejmującej też Rosję - „od Władywostoku do Lizbony”.


  Merkel przyznała, że problemy polityczne zakłócają obecnie stosunki między obu krajami. Musimy je rozwiązać na drodze politycznego dialogu - powiedziała szefowa rządu.
  Perspektywą na przyszłość, szczególnie dla nas, jest wielka strefa wolnego handlu, do której będzie należała także Rosja
  — wyjaśniła Merkel, cytowana przez agencję dpa.
  Jak zaznaczyła, umowy stowarzyszeniowe UE z Ukrainą i Mołdawią nie są wymierzone przeciwko Rosji.
  Podpisujemy je, aby krok za krokiem zbliżać się do wspólnej przestrzeni gospodarczej, sięgającej - jak kiedyś powiedział Władimir Putin - od Władywostoku do Lizbony”. Najpierw należy jednak zrealizować porozumienie z Mińska, chociaż wymaga to żmudnej pracy
  — zastrzegła kanclerz.
  Merkel przebywała w piątek w swoim okręgu wyborczym nad Bałtykiem.
  http://wpolityce.pl/swiat/241314-od-wladywostoku-do-lizbony-merkel-chce-w-przyszlosci-strefy-wolnego-handlu-takze-z-rosja
 • @rysio 20:19:39
  ""Uchodźcy" to część większego planu". -

  Czytam w linkowanym tekście: "Wielka katastrofa planowana jest na 2017 rok". -

  --- Tu i ówdzie czytam o tym. Niemcy nie chcą same tonąć, więc podrzucają nam tematy. Nie jest to trudne, gdy zarządza się ogromną częścią prasy polskiej.
 • @Tiamat 20:47:02
  "To jest taka podobno bezinteresowna zawisc wpychana przez zydowska propagande, ktora najlatwiej do nas przemawia. (...) ...zydy nas ucza polskiej historii".

  Dodam: żydy 'pilnują' tej historii (IPN). Przypomnę, iż napisała Pani rok temu świetny tekst na ten temat, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/11/tiamat-jak-zyd-kaze-to-polak-wode-z-wisly-sprzeda-11-09-2016/

  I druga sprawa. Takie ujęcia, opisane przez Panią, nie są bezwzględnie panujące w Polsce. Statystycznie ludzie - choć ogłupiani przez propagandę - patrzą bardziej realnie na te sprawy, natomiast w portalach są umiejscowieni zadaniowcy, którzy narzucają określony punkt widzenia - wspominałem o tym już wcześniej.
 • @lorenco 20:51:48
  W. Puin: "Rosja nie ma żadnego interesu w tym, by UE była słaba i skłócona". -

  --- Nie ma. Są jednak tacy, którzy dążą do tego skłócenia. Ich szef przybył nawet dzisiaj do Warszawy, by mącić. Obok przedstawionego przez Ciebie toku myślenia biegnie myśl prof. Michaela Vogta. Twierdzi on, powołując się na doświadczenia z pierwszą i drugą wojną światową, iż USA znowu mieszają, by doprowadzić do następnej wojny między Niemcami i Rosją. USA będą wtedy dostarczać broń (najpewniej obu stronom), a potem zaproponują (nie za darmo oczywiście) nowy plan Marshalla.
 • @zygmuntbialas 22:31:54
  " Ich szef przybył nawet dzisiaj do Warszawy, by mącić."
  Raczej kolejny muppet, USA jest tylko jednym z narzędzi.
  Klika, która tym steruje jest dla nas prawie niewidoczna.
  USA są "zdalnie sterowane" z terytorium położonego w Palestynie...
  Polecam wywiad z finansistą, zwłaszcza od 24min30sek
  https://www.youtube.com/watch?v=faxh7U-LBeQ
 • @rysio 22:57:37
  "Klika, która tym steruje jest dla nas prawie niewidoczna". -

  --- Tak, jest niewidoczna. Trudno to badać.
  Ale można próbować analizy różnych dziwnych zjawisk.
 • @zygmuntbialas 22:31:54
  Wydaje mi się, że ta unia Lizbona - Władywostok, powolutku po cichu jest realizowana. Do tego jakby przyłączyć Chiński Jedwabny Szlak?
  I co na to USA, szeryf świata, największy demokrata?
  USrael musiałyby wziąć się do roboty, uczciwej pracy a nie żyć z wojen, lichwy i kradzieży zasobów kopalnych państw przez nich uzależnionych i sprzedaży broni śmiercionośnej poróżnionym stronom.
  Trump ma o tym pojęcie, dlatego będzie jeździł po świecie i wtykał co się da opchnąć swoim lennikom. Jak znam życie, Polska oprócz gazu skroplonego i broni amerykańskiej, będzie kupować także węgiel z USA.
  My to już prawie jak Ukraina.
  Zresztą w/g planu, Polska i Ukraina jako lennicy, mają przeszkadzać unii Lizbona - Władywostok a także Szlakowi Jedwabnemu; miały też przeszkadzać w tym Kraje Bałtyckie, jednak coś dziwnie ostatnio cicho siedzą.
 • @rysio 22:57:37
  Tak jak napisał Staszek Kieliszek, że postrzelają sobie fajerwerkami, zapalą marychę i o czym otumanieni mają myśleć?
  " Widzisz społeczeństwo jako stado owiec. Stawiasz kilka psów pasterskich i możesz stado prowadzić gdzie chcesz"
  "Wyraźnie to widać jak banalnie proste jest sterowanie ludźmi"
  " widzisz to wtedy, kiedy to ty pociągasz za sznurki"
 • @lorenco 20:51:48
  Nie wiem napewno ale wyglada tak, ze USA beda usilnie probowaly zaklocic te plany "od Wladywostoku do Lizbony "- przy bratniej pomocy ISIS.

  ISIS “przypadkowo” pojawil sie na trasie Chinskiego projektu "Jeden pas, jedna droga”.

  Dwoch nauczycieli chinskich przebywajacych w Beludzistanie (Poludniowy Pakistan) zostalo uprowadzonych i zamordowanych przez samozwancze panstwo islamskie. (ISIS)
  CNN - w artykule “Powazne obawy o zycie chinskich nauczycieli zamordowanych przez ISIS" - probuje przedstawic ten akt terroryzmu jako przypadkowy atak na ekspansywna ekonomie chinska.

  W rzeczywistosci chodzi o bardzo dokladnie przygotowany atak jako czesc wiekszego planu destabilizacji pakistanskiego rejonu Beludzistan i chinskich ambicji w rejonie.
  USA uzylo proxies (najemnikow) zebu niszczyc korytarz wspolpracy gospodarczej Chiny - Pakistan. Chodzi glownie o wazny dla tego korytarza port Gwadar.
  Caly projekt CPEC - China-Pakistan- Economic Corridor- zaklada rozbudowe system kolei, frog, port i innej infrastruktury budowanie wspolnie z Pakistanem, zeby pomoc w rozwoju gospodarczym calego regionu- jako czesc duzo wiekszego przedsiewziecia: Jeden Pas, jedna droga”.
  Przerwanie tego projektu zaplanowaly sobie Stany Zjednoczone i w ogole tego nie ukrywaja. (Zobacz mapke)

  [Moje przypomnienie: Wlasnie w Izraelu przebya szef Indii, pan N. Modi, ktory z Izraelem handluje bronia - to znaczy Indie kupuja jakis militarny szmelc, ktorego Izrael juz nie potrzebuje, bo ma nowy z USA. Niektore komentarze wyraznie sugeruja, ze chodzi o wywolanie wojny Indii z Pakistanem - stad ta ostatnio goraca przyjazn Indii z Izraelem].

  ISIS “przypadkowo” pojawia sie na drodze “Jeden pas - jedna doga”:
  ISIS “Coincidentally” Appears Along China’s One Belt, One Road | Global Research - Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/isis-coincidentally-appears-along-chinas-one-belt-one-road/5597151?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles
 • @Tiamat 16:16:30
  Nie smiglowce tylko helikoptery. ''

  W Polsce prawidłowo na helikopter mówimy śmigłowiec.
 • Obyśmy czegoś ważnego nie przeoczyli w ''racjonalnej'' dyskusji o nagonce antyuchodźczej..
  ''W islamie świat dzieli się od wieków na dwa główne obszary; „dar al-islam” – czyli ziemia już objęta islamem oraz „dar al-harb” – „ziemia Araba”, gdzie prawo islamskie nie jest jeszcze realizowane, choć powinno. Podział funkcjonuje już od 732r., kiedy to wojska Karola Młota zwyciężyły pod Tours w północno-środkowej Francji nad kalifatem Umajjadów, niwecząc Arabom plany ekspansji i szansę na narzucenie ich religii i praw Europie. Wydarzenie to wcale nie odeszło definitywnie w mroki przeszłości, ale jest wciąż pamiętaną w islamie hańbą (stąd m.in. ów podział ziem).

  Istnieje jeszcze dalsze uszczegółowienie przedstawionego wyżej podziału terytorialnego świata, w którym na uwagę zasługuje pojęcie „dar al-hudna” – ziemia, która kupuje rozejm. Dotykamy w tym momencie kwestii „dżizji”, czyli opłaty, o której wyraźnie mówi Koran i jaką niewierni mają składać wyznawcom Allacha w zamian za tolerowanie ich sąsiedztwa oraz odrębności religijnej i kulturowej. Jako oficjalny podatek była stosowana na terenach podbitych do XIX. wieku – obecnie reaktywowana nieformalnie przez ISIS na terenach okupowanych. Jest bardzo mocno zakorzeniona w mentalności – dość powiedzieć, że notowane były ostatnio wymuszenia haraczy pod tą nazwą np. przez arabskich osadzonych od innych współwięźniów w zachodnich aresztach. Dżizją najwyraźniej mają być także zasiłki socjalne, na których pobieranie nastawiona jest większość smagłolicych przybyszów. Jak wynika z badań – właśnie większość imigrantów, przybyłych w ostatnich dwóch latach do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki, odmawia przyjęcia pracy nawet w niewielkim wymiarze czasu.

  27 maja br. miałem zaszczyt osobiście wysłuchać w sejmie wystąpienia, goszczącej na zaproszenie w Polsce, księżnej Ingrid Detter de Frankopan, dotyczącego m.in. kwestii imigracyjnej w Europie. Księżna – urodzona w Szwecji, wybitny naukowiec i prawnik, swego czasu doradca Jana Pawła II, tak podsumowała nasilające się zjawisko; „Często słyszymy, że to kanclerz Merkel powiedziała „herzlich willkommen” 20-tu milionom muzułmanów, ale tak naprawdę to od 15-tu lat planowano, w jaki sposób wpuścić tych ludzi i tę obcą religię do Europy. Dlaczego? Mówią, że potrzebują siły roboczej. A jaki jest wynik tego ściągania? Np. 20 procent bezrobocia w Hiszpanii, w tym 40 procent wśród młodych ludzi. Unia i Niemcy muszą wziąć odpowiedzialność za tę pomyłkę, za miliony ludzi i za ten gigantyczny wzrost bezrobocia. Wierny Samarytanin może się pochylać i pomagać wiele razy, ale też w końcu będzie musiał powiedzieć przykro mi bardzo, ale także mam żonę, swoje dzieci i nie mam więcej pieniędzy. Szczególnie, że to nie są wszystko uchodźcy wojenni. Jak spojrzycie na zdjęcia uchodźców z I. i z II. wojny światowej, to zobaczycie na nich zarówno bogatych i biednych, młodych i starych. A tym razem dla mnie, specjalisty na temat wojny, wszyscy oni wyglądają jak żołnierze – wszystko silni, zdrowi mężczyźni. Wszyscy „stracili” swoje dowody osobiste, ale nikt nie stracił swojego i-phone’a. Jakie oni mają umowy pozawierane z operatorami, że we wszystkich krajach mają zasięg, skoro ja podróżując po krajach muszę się o to specjalnie starać? Jesteście jedynymi członkami Unii Europejskiej, którzy ważą się powiedzieć – dosyć!”

  Dla uściślenia słów księżnej chciałbym dodać swoje zdanie. Wspomniana „pomyłka” tylko po części wynikła z błędnych założeń polityki demograficznej krajów Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec, pragnących ratować swoje systemy emerytalne, coraz mniej wydolne wobec spadku dzietności i starzejących się społeczeństw. Z drugiej zaś strony nie można bagatelizować, że Unia Europejska wciąż znajduje się pod silnym wpływem środowisk lewicowych i masońskich, dla których przeszkodą w realizacji ideologicznych zamiarów są; silne poczucie tożsamości narodowej i kulturowej w państwach członkowskich, a zwłaszcza aktywne chrześcijaństwo. Słabnący „marsz przez instytucje” z zaleceń Gramsciego, Dutschkego czy „grupy frankfurckiej” otrzymał oto nadzieję i silne narzędzie atomizacji w postaci napływu „pseudo-uchodźców”.

  Tomasz J. Ulatowski więcej na blogu: e-ulatowski.pl
  http://ulatowski.neon24.pl/post/139168,hidzra-i-dzizja
 • @zygmuntbialas 15:19:51
  Brakuje uczciwej dyskusji o przyczynach i prawdziwej skali zjawisk. Zamiast tego mamy idiotyczną propagandę i dużo kłamstw powielanych potem na portalach.''

  Mamy mnóstwo uczciwej dyskusji, tylko te giną w gąszczu
  propagandy.
  Ostatnia śmierć polskiego kierowcy we Francji jest dowodem, ze różowo nie jest, trzeba to wychwytywać, to są fakty.
  Nie możemy przyjmować dodatkowo Sudańczyków i innych nastawionych
  TYLKO prozasiłkowo emigrantów.
  Najpierw trzeba uporać się z zalewem ukraińskim i w końcu
  załatwić sprawę naszych obywateli np. w Kazachstanie.
  Niech Niemcy I Francja sami jedzą bigos, którzy nawarzyli
  pod dyktando banksterki i handlarzy ludźmi.
  Już widzą efekty antynarodowych administracji.
 • @Tiamat 17:31:31
  W Polsce nie ma miejsc pracy dla Ukraincow tez.''

  Ależ są, w mojej okolicy 30% składu osobowego sporego zakładu
  to Ukraińcy (300 osób), pracują na kasach w sklepach, sprzątają klatki schodowe, wynajmują i kupują (!) mieszkania.
  Szkoła policji w Szczytnie i Ukraińcy, proszę poczytać.
  Ale już nie chcą pracować za 2 tysie, pojadą na Zachód.
  Czeka nas ''wiosna ludów'' spowodowana wyprowadzką z Izraela.
  To jest przemyślany powolny proces.
  ''Trójmorze'' i inne ''projekty''.

  ''Ukraiński „prawy sektor” jest z Izraela!''
  https://forumemjot.wordpress.com/2015/01/29/ukrainski-prawy-sektor-jest-z-izraela/#more-36087
 • Jak Niemcy stworzyli Ukrainę i w jakim celu — Roman Dmowski – “Kwestia ukraińska” – Źródło: Archiwum MSWiA, sygn. K-458.
  PREZENTUJEMY NIEPUBLIKOWANY DOTYCHCZAS, TEKST AUTORSTWA ROMANA DMOWSKIEGO POŚWIĘCONY UKRAINIE.''

  https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/07/jak-niemcy-stworzyli-ukraine-i-w-jakim-celu-roman-dmowski-kwestia-ukrainska-zrodlo-archiwum-mswia-sygn-k-458-polecam-bardzo-wazny-tekst-szczegolnie/

  Mamy pod nosem problem.który jest poważny.
  Z emigrantami niech się męczą Niemcy na własne życzenie.
 • Naszym problemem są Niemcy i Ukraina
  Jest znacznie niebezpieczniej niż w 1939 r.
  Na ''miękko'' weszli do Polski, za przyzwoleniem
  ''naszej'' proukraińskiej administracji.
  Polacy nic nie widzą, ślepota i amok.
 • "Zastanowcie sie, dzieci: dlaczego w czasie wojny zginelo 20 tysiecy Czechow i 6 milionow Polakow?
  Właśnie..
 • No to mamy problem, gdyż trwa już inwazja - tak nas zrobiono ponownie w konia! jak nie oknem nachodzców to drzwiami Ukraińców. C
  "W zeszłym tygodniu we Wrocławiu odbyła się konferencja poświęcona problemom ukraińskich migrantów. Padła na niej propozycja, by ukraiński stał się drugim językiem w komunikacji miejskiej i w urzędach oraz punktach informacyjnych.
  Pomysłodawcą takiego rozwiązania jest Grzegorz Dzik — honorowy konsul Ukrainy i współzałożyciel fundacji „Ukraina”. Zwrócił uwagę, że 10 procent obecnych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska stanowią obywatele Ukrainy. Departament Spraw Społecznych potwierdza te szacunki — mowa o 70-100 tysiącach obywateli tego kraju."

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/1 ... ukrainsku/

  "Ukrainizacja Polski przyspieszyła ostatnio w niesamowitym tempie. Trudno się temu dziwić skoro sprowadzenie do Polski milionów Ukraińców jest oficjalną strategią polskiego rządu. Antonii Macierewicz marzy o wspólnej z Ukraińcami kampanii na Moskwę, ambasador Polski na Ukrainie wzywa do stworzenia jednego kraju z Polski i Ukrainy,"
  http://davidicke.pl/forum/tu-jest-wroclaw-tu-sie-mowi-po-ukrainsku-t16071.html#p210078
 • WŁADZA W POLSCE: NIE CHCEM TRUMPA ALE MUSZEM GO PRZYJMOWAĆ
  Nie chcem ale muszem albo jestem za, a nawet przeciw to słynne słowa największego kapusia w Polsce niejakiego Wałęsy. Przypomnę że słowami: nie chcem, ale muszem Lech Wałęsa motywował swoją obecność w polityce jako obowiązek wobec Polski co jest wierutnym kłamstwem ponieważ udowodniono ponad wszelką wątpliwość, iż Wałęsa obecny był w polityce z powodów komercyjnych tj. kupię, sprzedam, zamienię.

  Powitanie Donalda Trumpa na lotnisku w Warszawie w późnych godzinach wieczornych to żałosny spektakl. Tej rangi Prezydent witany przez dwóch jakiś tam ministrów to policzek dla Trumpa i jego administracji. Pierwszy powitał Trumpa Waszczykowski, następnie Szczerski i na tym żałosny koniec; tak samo jak skromny oddział wojskowych zamiast całej kompani honorowej wojsk najemnych.

  Taka sytuacja daje dużo do myślenia co do aktualnej władzy okupacyjnej w Polsce. Nie ulega wątpliwości że obecna władza w Polsce to utajnieni stronnicy Tuska i Angeli Merkel w Unii Europejskiej i dlatego nikt z poważnych krajów nie wspierał odwołania Tuska z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Całe zamieszanie z Amber Gold czy też Smoleńskiem to polityczna gra obliczona na pozyskanie głosów wyborców.

  Trump przyjechał do Warszawy rozegrać wielką grę o charakterze światowym, a tutaj kundle polityczne nawet nie są w stanie go powitać. A gdyby Trump wycofał swe aspiracje handlowe dla Polski uznając, iż lepiej dogadać się z ruskimi i szwabskimi żydami zamiast tymi w Polsce ? Nie jest to wykluczone ponieważ w wielu sprawach Trump podchodzi emocjonalnie co dał wyraz bombardowaniom w Syrii.

  A może Jarosław Kaczyński upomni się o odpowiedź na swój list adresowany swego czasu do Obamy na który nie nigdy nie otrzymał odpowiedzi w sprawie zamachu stanu z 2010 roku w którym jego brat poniósł śmierć wraz z 96 innym osobami?

  Natomiast Szydłowa nie mogła przywitać Trumpa, ponieważ jest bardzo nadęta poduszką powietrzną ze zderzenia czołowego z drzewem, którego autorem był najlepszy kierowca wszystkich służb specjalnych na świecie i prawdopodobnie wobec wezwań osobistego guru Franciszka syn codziennie posypuje jej głowę popiołem aby zmieniła decyzję w sprawie emigracji zarobkowej z Afryki. Oczywiście z popiołem na włosach nie będzie witać się z Trumpem oraz jego żoną.

  Co do Dudy i jego żony to z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że w pałacu uzurpatorów trwają intensywne zabiegi kosmetyczno-krawieckie. W tym stanie przygotowań do występów światowych w dniu jutrzejszym w dalszym ciągu trwają dyskusje na temat długości szpilek dla nauczycielki jidysz. Jak powszechnie wiadomo Duda chce być wyższy od żony w końcu to jego delegowali na uzurpatora, a nie jego żonę. Taka postawa ze wszech miar wydaje się normalna jeżeli przyjmiemy tezą Tuska, iż Polska to nienormalność. Zauważmy że po akcji Misiewicz, który odmówił rogatej domowniczce czytaj: Kornhauser szczególnej posługi i wydaleniu swej rywalki Sadurskiej z Kancelarii męża to Agatka jako czystorasowa decyduje w ważnych sprawach. Zatem judeo-sataniści. mają rezerwowych lepszych od grających i to powinno odbić się szerokim echem na pustyni lub pod namiotem..

  Również rzekoma opozycja była nieobecna, a która urzęduje teraz na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Nie uzyskali oni pozwolenia z Berlina na uściśnięcie ręki Trumpowi w ramach odwetu za odmowę uściśnięcia ręki Merkelowej przez Trumpa. Tak więc dalej pozostaną cichociemniakami.

  Czekamy zatem na konkrety handlowe, ponieważ savoir vivre to dno szamba.''
  https://rafzen.wordpress.com/2017/07/05/wladza-w-polsce-nie-chcem-trumpa-ale-muszem-go-przyjmowac/

  Rzeczywistość....
 • Celny tekst, bo reakcja natychmiastowa ...
  Jak bardzo celny to tekst, pana Zygmunta Białasa może świadczyć fakt natychmiastowego zawieszenia na PEJSZBUKU mojego konta na 7 dni, po jego opublikowaniu w kilku grupach tematycznych. Jasna strona mocy czuwa, by prawdy nawet tak oczywiste nie docierały do szerszego grona Polaków.
 • Europejska solidarność sypie się. Austria wysyła transportery opancerzone i 750 żołnierzy na granicę z Włochami
  https://forumemjot.files.wordpress.com/2017/07/pandur.jpg

  – Austria wyśle pojazdy opancerzone w pobliże swojej granicy z Włochami, razem z ok. 750 żołnierzami. Ma to posłużyć nieprzepuszczaniu przenikających do kraju imigrantów — zapowiedział wczoraj Peter Doskozil, minister obrony, w wywiadzie udzielonym gazecie „Kronen Zeitung”.

  Decyzja ta odzwierciedla głębokie zaniepokojenie w Wiedniu rosnącą liczbą przybyszy, którzy nadal od wybrzeży Libii napływają do Włoch — do tej pory w tym roku jest to oficjalnie ponad 85.000.
  ......
  https://forumemjot.wordpress.com/2017/07/05/europejska-solidarnosc-sypie-sie-austria-wysyla-transportery-opancerzone-i-750-zolnierzy-na-granice-z-wlochami/
 • Na wesoło
  http://0.s.dziennik.pl/pliki/6608000/6608209-mem-z-angela-merkel-i-donaldem.png

  http://demotywatory.pl/uploads/201401/1390684988_by_pepko_600.jpg
 • Ukraiński intelektualista: Ukraina pójdzie z Banderą a nie z Polską [+VIDEO]
  Zdaniem Wołodymyra Pawliwa sprawy na Ukrainie idą w najgorszym możliwym kierunku.

  Wołodymyr Pawliw, ukraiński dziennikarz i publicysta pochodzący z zachodniej Ukrainy, wziął udział w konferencji pt. „Ukraina: Z Polską czy z Banderą”, — która odbyła się 10. maja br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pawliw przedstawił podczas niej pesymistyczną prognozę rozwoju sytuacji na Ukrainie.

  Dziennikarz przypomniał, że — według danych Stowarzyszenia Właścicieli Broni Palnej, — na Ukrainie jest 5 mln sztuk nielegalnej broni palnej.
  .......
  https://forumemjot.wordpress.com/2017/07/05/ukrainski-intelektualista-ukraina-pojdzie-z-bandera-a-nie-z-polska-video/
 • @dron67 06:44:35
  Nie smiglowce - tylko helikoptery. Pewnie ma pan racje.

  Rzeczywiscie o latajacych maszynach nie mam zielonego pojecia a taki bojowy helikopter, to dla mnie latajacy czolg. I nie rozumiem jak on fruwa.

  Pewnie dlatego mam klopot ze zrozumieniem amerykanskich samolotow, ktore zamieniaja w pyl potezne wiezowce i rosyjskich, ktore byle galazka brzozowa zmaceruje.

  Teraz mam nastepny powazny dylemat. Tez zwiazany z lotnictwem.
  Moze mi ktos pomoze zrozumiec:

  Otoz wielki gosc zza oceanu, sam pan prezydent USA oskarzyl Katar o finansowanie terrorystow.
  Zachodze w glowe, jak dziala amerykanskie lotnictwo i armia , ktore ma potezna baze lotnicza w Katarze, oprocz tez poteznej bazy wojsk ladowych w Doha.
  Przy takiej bardzo militarnej obstawie, armii amerykanskiej nie udaje sie zatrzymac poparcia Kataru dla terrorystow?

  Bo z tego wynika, ze mimo najlepszych wysilkow demokratycznych armii swiata nie udalo sie pokonac zadnej bandy: ani umiarkowanych mordercow, ani tych co to wprost przeciwnie, ani kurdyjskich patriotow, ani Al Kaidy, ani Al Nusra , Daesz ani nawet Hamas, czy Hezbullah (ktora nie jest na liscie terrorystow.)

  Dzis ogladalam wywiad z szefem zwiazkow zawodowych policji wloskiej.

  Oficer policji wloskiej bardzo narzeka na brak pomocy ze strony Unii Europejskiej gdy chodzi o ... filtrowanie uchodzcow przybywajacych do Europy.
  I ten policjant zwrocil mi uwage na taki drobny szczegol:
  Cala sluzba wywiadowcza, calej Europy jak dotad palcem nie kiwnela , zeby pilnowac wybrzezy Europy i zorganizowac takie 'punkty przesiewania" przybyszow na lodziach - i nie tylko na lodziach.
  Wlochom nie starcza srodkow ani do przesiedlania przybyszow ani do ich "przesiewania" i indywidualnego sprawdzania tozsamosci.
  Od tego sa odpowiednie sluzby ONZ i sluzb wywiadowczych.

  Rzad wloski prosi Unie o pomoc. A tymczasem na zebranie Unii w sprawie uchodzcow przyszlo... az 30 delegatow- na dobrze ponad 300!

  Wiec zastanawiam sie na madroscia narodow Europy, ktorzy majac do dyspozycji i bazy amerykanskie w Kosowie, Niemczech, Sardynii i na Sycylii i wlasne sluzby wywiadowcze - w parlamentach wymachuja rekami w rozterce, w mediach opowiadaja pierdoly o zalewie islamu na bezbozna Europe a w krajach zupelnie niecywilizowanych ... buduja zasieki z drutu kolczastego - jak na bydlo na pastwisku!

  W Polsce mamy wojska do obrony granicy z Rosja - ale nie z Ukraina.
  I od poludnia tez nie mamy zabezpieczenia przed nawala emigrantow.

  A przeciez Tatry sa znane z przemytu.
  Pamietam za dobrych czasow PRL-u w Zakopanem mozna bylo kupic szwajcarski zegarek z przemytu przez Tatry.

  Gorale przemycali rozne piekne rzeczy .. w plecakach.
  Taki polski baca szedl z plecakiem na Czerwone Wierchy, albo nizej,
  byle na Slowacje. Tam spotykal bace ze Slowacji i wymieniali sie... plecakami.

  No ale wtedy nie mielismy radarow ani satelitow ani miedzynarodowej ubecji; ani amerykanskich baz. Ani Unii Europejskiej. Ani takich urzadzen optycznych co po nocy wypatrza nawet kozie bobki.

  I jak my chcemy isc na Rosje przy takiej wielkiej niemocy potegi militarnej, ktora nie moze nas obronic przed niezuzbrojonymi cywilami w pontonie - a obiecuje, ze jak najmiemy Ukraincow jeszcze do armii i damy im obywatelstwo, to pomoga armii amerykanskiej podbic Moskwe.
  A potem... na Lachow?
 • @Tiamat 10:57:56
  Otoz wielki gosc zza oceanu, sam pan prezydent USA oskarzyl Katar o finansowanie terrorystow.''

  Taki żarcik ze strony Usa.
  Oni sami tworzą tych ''terrorystów'' :)
  Potem ich wykorzystują, na końcu zabijają.
 • @zygmuntbialas 17:40:47
  "Jeszcze te mainstreamowe media: przecież one często podpuszczają prawą stronę, podając kłamliwe informacje i odpowiednio przedstawiając obrazy. Reszta należy do 'prawicowych blogerów."

  To jest poniekąd opis sytuacji z muzułmańskimi uczennicami. Wiele wskazuje za tym, że taka sytuacja wcale nie miała miejsca. Dlatego oburzyło mnie posłużenie się informacją, która ma na celu sianie zamętu.

  Nie dziwi mnie wcale fakt, że nie ogląda Pan wymienionych przeze mnie mediów bo nie mają one na celu podawania rzetelnych informacji. Jednak chcąc nie chcąc wpisał się Pan trochę w ich retorykę.

  Ja jednak raz na jakiś czas dowiem się co tak zwany mainstream forsuję przez swoje kanały żeby wiedzieć jakiego zachowania od ludzi oczekuje. Na ten moment kształuję się to tak, że telewizja polska bazuje na strachu społeczeństwa polskiego jeśli chodzi o uchodźców i tak zbiera elektorat. Bo przecież jak inaczej to tłumaczyć skoro ich głównym założeniem jest współpraca z USA. Media zagraniczne za wszelką cenę chcą rozdzielać imigrantów masowo przypływających do europy. Tak jak Pan wspomniał, ani jedni ani drudzy nic nie powiedzą na temat przyczyny migracji ludności z bliskiego wschodu.

  Ogólnie czytając zarówno Pana wypowiedzi jak i Pani Tiamat, odnosze wrażenie, że ostatnio ograniczyliście się do wypierania związku obecnej wędrówki ludów z ich religią. Jest to dosyć zasadne i trafia do mnie większość Państwa argumentów na temat asymilacji ludności muzułmańskiej z chrześcijańską i w ogóle róże kombinacje. Przed atakiem na Syrię nie było problemu z jednoczesnym obchodzeniem święta narodzin proroka Muhammada i święta Bożego Narodzenia.

  Jednak ja chciałbym podyskutować trochę na temat wyjścia z obecnej sytuacji,która bądź co bądź stanowi zagrożenie dla niektórych społeczeństw. Fakty są takie, że giną ludzie, tylko po co.

  Wydaję się, że ludzie giną w zamachach terorystycznych z rąk islamistów żeby wzbudzić strach w społeczeństwie. Strach, który da pozwolenie na zmiecenie muzułmanów z powierzchni bliskiego wschodu i realizacje założeń kilku zainteresowanych. Tylko co potem z tymi wszystkimi ludźmi, którzy przybyli i przybędą do Europy. Już teraz zaczynają zmieniać sposób funkcjonowania państw, czy Francji czy Niemiec. Nie bedą chcieli się zemścić? Po prostu, po ludzku?

  "A jeśli Pan nie widzi ogromnej różnicy w treściach, wyrażanych przez Tiamat i przeze mnie, a treściami mainstreamu, to wielka szkoda."

  Właśnie chodzi o to, że widzę dużą różnicę dlatego zawsze chętnie czytam Państwa wypowiedzi.

  Pozdrawiam,
 • @dron67 06:47:15
  Poprawka
  Islam nie jest obca religia w Europie. Mamy ponad 25 milionow europejskich muzulmanow.
  W Europie obce religie to buddyzm, zen, tao, i szamanskie religie czarnej Afryki, a takze "dreamtime" - mitologia australijskich aborygenow. Sa jeszcze rozne wierzenia wyspiarzy z Poludniowego Pacyfiku i Maori w Nowej Zelandii- zupenie nieznane w Europie..

  W Europie od setek lat mamy muzulmanow; i arabskich z Bliskiego Wschodu i turkmensko-mongolskich z Azji..
  A teraz nam doszly trzy nowe, bardzo zydowskie odmiany podrobionego islamu: wahabici, donmehy i salafici - a takze talibany i islamisci.
  Badania wykazaly ze 70 % tzw. islamistow na oczy nie widzialo Koranu.
  Jest to informacja z zapiskow rekrutacyjnych do ISIS. Te zapiski wywiadow z rekrutacji do ISIS przejela armia syryjska jak zbombardowala sztab ISIS w Syrii.

  Najwiekszym i najpotezniejszym panstwem muzulmanskim jest Indonezja, militarnie i gospodarczo potezny kraj, ktory nawet nie ma ochoty spogladac w strone swarliwej Europy..

  A te wywody jakiegos Tomasza Ulatowskiego o wczesnym islamie to moze i prawdziwe ale juz bardzo dawno nie aktualne.

  Tak jak wielu teoretykow od islamu, widac, ze nie byl pan Tomasz ani w Indonezji ani w Kazachstanie. Ani w Indiach gdzie jest mniej wiecej tylu muzulmanow co bez mala na Bliskim Wschodzie.(bez Iranu).
 • @NWO 11:26:37
  Już teraz zaczynają zmieniać sposób funkcjonowania państw, czy Francji czy Niemiec. Nie bedą chcieli się zemścić? Po prostu, po ludzku?''

  Tak:
  ''Myslicie ze to sie zaczelo 10 czy 15 lat temu….nie, plan likwidacji bialego czlowieka to plan dlugo terminowy,wprowadzony jakies 150 lat temu.Po co byly te wszystkie kolonie,oczywiscie dla zysku i zeby nauczyc ludnosc rdzenna nienawisci do bialego czlowieka.
  Bo bialy czlowiek jest najbardziej inteligentny,szybko kojarzy fakty,skory do buntow i rewolucji…nie mogli o tak poprostu wymordowac biala ludnosc starego kontynentu,dwie wojny swiatowe za malo zdzialay,oni o tym wiedzieli i dopieszczali swoj plan,europa juz dawno temu zostala podzielona,kto i kiedy bedzie ubogacal biala ludnosc europy.
  Teraz przyjezdza taki kasztan do Brytani,Niemiec,Holandi,Szwecji itd.od malego wychowywany w nienawisci do bialych,co robi a no mysli tylko o tym jak sie zemscic,za pra dziadka,za dziadka itd.nie wazne ze ci ludzie nic im nie zrobili,wazne ze sa biali a bialych trzeba nienawidziec i eliminowac.

  Rok temu na nasze osiedle,wprowadzila sie rodzina z Ekwadoru,sympatyczni ludzie,spokojni….gril zapoznawczy,piwko.

  Pytaja sie mnie z jakiego kraju jestem,mowie z Polski…..aaaa to ty jestes antysemistka jak wszyscy Polacy,wy to zydow nie lubice, ja w smiech wiesz kto to jest antysemita, pewnie nie ale ja ci powiem….antysemita to nie ten co nie lubi zydow,

  antysemita to ten ktorego zydzi nie lubia.

  Mowi do mnie sasiad: wiesz nie przejmuj sie my nienawidzimy Hiszpanow za to co nam zrobili….ja pytam wiec dlaczego przyjechales tu mieszkac,zalozyles rodzine,masz dzieci……
  mowi do mnie ze to zemsta na Hiszpanach…..zenia sie z Hiszpankami zeby zostawiac swoje geny,wykupuja ich ziemie,zabieraja im prace,w wiekszych dzielnicach zakladaja gangi i przesladuja ludnosc rdzenna.''

  ....
 • @dron67 11:42:33
  Taki Serb, czy Libijczyk niekoniecznie sie musi mscic za dziadka, pradziadka. W Afganistanie im dalej mordujemy cale rodziny. Dlugo nam beda pamietac. Do dziesiatego pokolenia. Tak jak my pamietamy napad Mongolow.
  A przy okazji; bialy czlowiek nie jest najmadrzejszy. Japonczycy i Chinczycy maja nad nami niejako przewage w IQ.
  A te dwie wojny swiatowe to byly bialych przeciwko bialym, a co gorsze katolikow..
  I to chrzescijanie europejscy napadli na chrzescijanska Serbie a teraz chca napasc na chrzescijanskich Rosjan- tez bialych.
  Rewolucji francuskiej tez nie wywolali muzulmanie, ani wojny stuletniej, ani zadnej swiatowej.
  A Amerykanie - to jaka rasa? Obamy?
 • @Tiamat 11:40:10
  ''Poprawka
  Islam nie jest obca religia w Europie. Mamy ponad 25 milionow europejskich muzulmanow.''

  I starczy!
  Nie ma żadnego powodu demograficznego, ekonomicznego ani innego
  żeby ich tu było więcej!
  Te eksperymenty ''inżynierów społecznych'' z The Tavistock Institute
  wiadomego pochodzenia doprowadzą w końcu do likwidacji wschodnich Europejczyków, po to to parcie ''nach osten''?
  Zachodnich już nie da się uratować, meczet na każdej ulicy.
  Oni się z nikim nie integrują i nigdy to się nigdzie nie wydarzyło,
  te 25 mln. musiało się zaaklimatyzować, obecni przybysze z telefonami
  z wiecznym darmowym doładowaniem nie.

  Banksterzy chcą Syberii, mało im tego co mają.
  Wiedzą z historii (my nie wiemy, co tu było przed 966 r.),
  miało się to dokonać w trakcie II WS, to teraz 3 podejście...
 • @Tiamat 11:59:42
  Taki Serb, czy Libijczyk niekoniecznie sie musi mscic za dziadka''
  I zaraz:
  ''Dlugo nam beda pamietac. Do dziesiatego pokolenia.''

  Tak, wszyscy pamiętają krzywdy, my Wołyń..
  Tak, wojny obecne wywołują neokoni usańscy, i oni
  płacą za tą migrację ludów.
  Miejsce Arabów jest bliskim wschodzie, nasze i Rosjan tutaj.

  Wypada mieć nadzieję, że nowe światowe rozdania zahamują
  te absurdalne podróże łodziami i pontonami przez morza.
  Inaczej nie będzie czego tu zbierać.
 • @lorenco 00:33:20
  "USrael musiałyby wziąć się do roboty, uczciwej pracy a nie żyć z wojen, lichwy i kradzieży zasobów kopalnych państw przez nich uzależnionych i sprzedaży broni śmiercionośnej poróżnionym stronom". -

  --- Tak, zgadzam się z Tobą całkowicie. I ufam, iż będzie szło ku lepszemu. Ale będzie to się zapewne rodzić w bólach. Kto pamięta HONOROWY rozpad ZSRR, bez wojen i ofiar, ten niech - na wszelki wypadek - zapomni o tym.
 • @dron67 06:47:15
  Tomasz J. Ulatowski: ''W islamie świat dzieli się od wieków na dwa główne obszary; „dar al-islam” – czyli ziemia już objęta islamem oraz „dar al-harb” – „ziemia Araba”, gdzie prawo islamskie nie jest jeszcze realizowane, choć powinno". -

  --- Traktuję to jako bzdety, nie inaczej. Analogicznie można pisać o Europie, cytując skrajne, często idiotyczne wypowiedzi.
 • @dron67 07:44:01
  "Mamy mnóstwo uczciwej dyskusji, tylko te giną w gąszczu propagandy". -
  --- Bardzo niewiele jest takich głosów.

  "Niech Niemcy I Francja sami jedzą bigos, którzy nawarzyli...". -
  --- Ja to mówię od jesieni 2015 roku.
 • @zygmuntbialas 12:24:23
  Kto pamięta HONOROWY rozpad ZSRR, bez wojen i ofiar,''

  On był ''honorowy'' i pokojowy, bo zaczęli okradać Rosję na potęgę
  za Jeltzina, było jak w bajce.
  Dalej by tak było, gdyby nie kgb-owiec Putin.
 • @dron67 08:15:14
  Tiamat: ""Zastanowcie sie, dzieci: dlaczego w czasie wojny zginelo 20 tysiecy Czechow i 6 milionow Polakow?" -

  --- To "za wolność naszą i waszą", która zaprowadziła żołnierzy na Haiti, by bić turystów, a teraz wyprowadza żołnierzy do Afganistanu, Iraku i - donoszą - do walki przeciw armii Donbasu.
 • @dron67 08:18:27
  "Ukrainizacja Polski przyspieszyła ostatnio w niesamowitym tempie". -

  --- I stosunkowo niewiele się o tym mówi. Gdyby było proporcjonalnie do muzułmańskich uchodźców, to zabrakłoby mediów w Polsce (i wulgarnego słownictwa), by poruszyć problemy ukraińskich imigrantów.
 • @NWO 11:26:37
  Nie zawadzi dyskutowac.
  Nasze opinie bywaja rozne, podobne, takie same a nawet skrajnie rozne.
  Wynika to z wielu rzeczy: przede wszystkim osobistych doswiadczen i stopnia samoksztalcenia.

  Bo jak sie zaczela awantura o Koran - to pierwsze polecialam do sklepu i kupilam Koran, zeby zobaczyc co to za diabel.
  Religia katolicka nie zabrania mi podgladac innych religii jako ze chrzescijanstwo jest starsze od islamu.

  Pierwsze co mnie uderzylo - to podobienstwo do Biblii. Okazalo sie, ze Pieciaksiag Mojzeszowy jest czescia i Biblii i Koranu.

  Ja mieszkalam kilka lat na Bliskim Wschodzie, wtedy, kiedy duzo Polakow pracowalo w Libii i Iraku. Nawiazalismy przyjaznie.
  Mialam studentow z Syrii i Iraku, przyjaciol z Libii - a teraz mam lekarza muzulmanina z Mumbaju.
  Czemu staram sie zrozumiec ten 'szal religijny" w polityce zagranicznej coraz to glupszych gospodarczo rzadow?.

  Przeciez cala Polska kochala Czeczencow- islamistow! I to tylko dlatego, ze mordowali chrzescijan.
  Polska w Radzie Bezpieczenstwa , kiedy akurat miala roczny dyzur, zaproponowala wolne panstwo muzulmanskie w Europie!!!
  Przeciez tego sie nie wyprzemy. Mamy Bosnie i Kosowo. I ALbanie w NATO!
  To Polska popierala oderwanie sie muzulmanskiej Czeczni od rosyjskiego terytorium wbrew ludnosci Czeczeni. . Mysmy zbrojnie, czynnie popierali islamistow z Czeczni popieranych przez Arabie Saudyjska.

  Wiec kiedy religia ma dla nas takie ogromne znaczenie?
  Zdaniem wielu Polakow, nam teraz zagraza chrzescijanska Rosja, w czasie wojny i nawet po wojnie, mordowali Polakow chrzescijanie z Ukrainy!
  Niemcy to nie muzulmanie - a napadli na nas.

  Nie wiem jakiego wyznania sa Amerykanie ale wymordowali miliony katolikow na Filipinach. W czasie II-ej wojny swiatowej zrownali z ziemia Manile.
  Dlaczego niszcza biala Ameryke Poludniowa - przewaznie katolicka?

  Opowiadamy o chrzescijanskiej Europie a wypedzilismy 9 milionow chrzescijan z Bliskiego Wschodu. Opowiadamy o chrzescijanskiej Europie a pomagamy niszczyc najstarsze koscioly i cerkwie chrzescijanskie w Syrii.
  NATO zniszczylo ponad 400 cerkwi w Serbii - Kosowie. I zrobilismy to , my czlonkowie NATO SPECJALNIE!!!
  Pomagalismy swiatu pokazac, ze w Kosowie nie bylo zadnej kultury chrzescijanskiej tylko muzulmanska.

  Kogo pilnuje polskie wojsko w Kosowie? Juz bedzie 17 lat!!
  Przeciez nie Serbow, ktorych wygonilismy z Kosowa.

  Wszystkie miejscowosci w Kosowie maja od setek lat serbskie nazwy. Prisztina - stolica , to serbska nazwa. Kosowo - serbskie slowo. A polska propaganda opowiadala, ze Kosowo nalezalo do Ilirow z Albanii. Mielismy nawet takie rozprawy naukowe. Teraz mamy zmowe milczenia.

  Niewatpliwie zgadzam sie z panem, ze podobnie jak pan(i) nie mam pojecia czym to sie skonczy i jakie beda losy Europy. Tez mnie to bardzo martwi.
  ALe czy nie rozpedzilismy sie za bardzo z hipokryzja bronienia islamu przeciwko chrzescijanstwu w Bosni, Kosowie a nawet Albanii?.
  No to moze nas za to zaprzanstwo spotkac kara.

  Mysmy Europe sprzedali w Jugoslawii. Na skutki nie przyszlo nam dlugo czekac.
  Tez sie martwie co dalej..

  Serdecznie pozdrawiam
 • @ZBYSZEK49 09:12:15
  "Celny tekst, bo reakcja natychmiastowa ...". -

  --- Pozdrawiam Pana serdecznie :)
 • @dron67 10:10:14
  Donald Tusk: "Liczymy się w Europie". -

  --- No tylko sie uśmiać (jak na fotce).
 • @Tiamat 12:41:43
  Okazalo sie, ze Pieciaksiag Mojzeszowy jest czescia i Biblii i Koranu.''

  Sprytnie to sobie ''starsi'' obmyślili ;)
  Wszędzie mają kontrolę.

  ''To Polska popierala oderwanie sie muzulmanskiej Czeczni od rosyjskiego terytorium wbrew ludnosci Czeczeni.''

  Ta ''polska'' o której Pani mówi ma te twarze:
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/03/kk.jpg?w=300&h=176

  I proszę nie mówić, ze Polacy sami ich wybrali, bo alternatywa (Piskorski) np. siedzi od miesięcy w areszcie, albo nie rejestruje się
  ugrupowań politycznych przez ''niezależnych'' sędziów.
  Resztę załatwiają ''media'' podobnie jak w Szwecji, o czym wiemy..
 • @lorenco 20:51:48
  Perspektywą na przyszłość, szczególnie dla nas, jest wielka strefa wolnego handlu, do której będzie należała także Rosja
  — wyjaśniła Merkel, cytowana przez agencję dpa.''

  USA nigdy do tego nie dopuści, stąd Nato u nas , m. inn.
  Nie mogą dopuścić do takiego zbliżenia.
 • @dron67 12:02:56
  Te europejskie muzulmany sie nie rozprzestrzeniaja. Najlepszym przykladem sa polscy muzulmanie, ktorzy mieszkaja w Polsce od setek lat. I jakos nigdy nie mieli po 50 dzieci i nigdy nikomu nie obcinali glow i nie mamy z nimi zadnych klopotow prawnych, etnicznych, kulturowych.
  W Polsce od 600 lat stoja meczety. I sa czynne. Komus przeszkadzaja?

  Nie ma tez takiego demograficznego powodu, zebysmy przepedzali Libijczykow z Libii i w ogole Arabow z Bliskiego Wschodu.
  I nie ma tez takiego demograficznego powodu, zeby Polacy mieszkali w Kanadzie i 8 milionow Polakow nie chcialo wrocic do kraju.

  W Niemczech muzulmanow zaprosily powojenne Niemcy, zeby im pomogli odbudowac zniszczony kraj i gospodarke.
  I wlasciwie nie bylo z nimi problemow az do czasow obecnych, gdy mamy mode na mordowanie zupelnie spokojnych i porzadnych przywodcow i glowy panstwa: Miloszewicz, Kadafi , Ferdynand Marcos, Chavez czy Mosadek. Udalo nam sie przepedzic Janukowicza.
  Czy nam sie wydaje, ze poszkodowane narody nam tego nie pamietaja?

  Ja pamietam, jak "polskie damy" opowiadaly super pierdoly wyssane z zydowskiego palca na temat Imeldy Marcos!!!
  Jak mozna bylo powtarzac tak niesprawdzone kalumnie i idiotyzmy???!!
  To bylo naprawde chore!
  I pamietam, jak rowniez niedouczone Polki ubieraly niemowleta w wozkach na kolor pomaranczowy i szly na pochod popierajacy pomaranczowa rewolucje Sorosa na Ukrainie w 2008 roku!!!.
  Im teraz nie wstyd?
  Pewnie nie.
  Takie glupie jakie byly - takie pozostaly. I ich dzieci tez nie maja szans

  W Polsce nic sie nie zmienilo. Mamy teraz kolejne awantury, ktore popieramy: ratujemy przemysl militarny USA i Izraela.
  Bo mamy dobre serduszko.
 • @Tiamat 13:04:12
  W Polsce nic sie nie zmienilo. Mamy teraz kolejne awantury, ktore popieramy: ratujemy przemysl militarny USA i Izraela.
  Bo mamy dobre serduszko.''

  ''My'' niczego nie ratujemy!
  ''My'' nie mamy na razie wpływu na rzeczywistość, rządzą
  ''twarze''.. ;)
  Tak jest w całej Europie.
 • Marszałek Kulikow do A. Siwaka o likwidacji NKWD i o Putinie
  „A może by tak przytoczyć słowa marszałka Wiktora Kulikowa, który wyprowadzając Armię Czerwoną z NRD i Polski mówił do premiera Mazowieckiego: „Polska ma prawo, by teraz, gdy rozpada się Związek Radziecki, nie ma jeszcze rządów Litwa, Łotwa i Estonia oraz Ukraina wystąpić na forum światowym, by Polsce uznano Linie Kurzona, ale na wschód od Lwowa. Bo światowe forum jednoznaczne uznawało, że Lwów był ponad 600 lat polski i granice ustaliło inaczej. (…) Kulikow już wtedy wiedział swoje i mówił: „Nam Rosji zależy, by Ukraina nie była taka duża. Odbierajcie swoje, bo prawo jest po waszej stronie — podkreślał — i pora sprzyja, by to załatwić.”, I co wtedy zrobił premier Polski (T.Mazowiecki – D.Kosiur) ten skarb i wzór Polaka? Spytał się Adama Michnika, mimo że był premierem, co zrobić w tej sytuacji. Odpowiedź Michnika była jednoznaczna: „To narusza naszą koncepcję polityczną co do przyszłości Ukrainy.” I on też wiedział, że Żydzi zechcą położyć w przyszłości łapę na Ukrainę, więc dlaczego miał ją zmniejszać?”
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/06/marszalek-kulikow-do-a-siwaka-o-likwidacji-nkwd-i-o-putinie/

  Michnik-szechter to ''my''? :D
 • Myśmy znali tą gazetę Solidarności, gdzie Mazowiecki na pierwszej stronie, wielkimi literami, głosił:
  A Żydzi na świecie doskonale wiedzą, że to ja dowodziłem tą dywizją, której żołnierze wykonali ten rozkaz. Do dziś można uzyskać dane liczbowe zlikwidowanych obu garnizonów NKWD i jest to prawie cztery tysiące ludzi. I jak ty myślisz – spytał mnie marszałek – gdyby Putin był Żydem, to przyjąłby mnie na swojego doradcę. A spójrz też na to z innej strony. Przede wszystkim jestem oficerem, marszałkiem zostaje się później i za konkretną wiedzę oraz i zaufanie najwyższych władz, i czy ja oficer ze szkoły Żukowa, gdzie o honorze dużo nasz uczono i wpajano, poszedłbym na służbę do Żyda ze swoją przeszłością ? Więc bądź pewny, że Putin to człowiek o korzeniach rosyjskich i ci co dorabiają mu rodowód żydowski doskonale o tym wiedzą. Ale użyli broni bardzo skutecznej przeciwko Putinowi, bo i u nas znaleźli się ludzie, którzy w tą brednię uwierzyli lub mieli wątpliwości czy jest Rosjaninem. Przypomnę ci – mówił marszałek – że i tobie dorobili rodowód rosyjski. Myśmy znali tą gazetę Solidarności, gdzie Mazowiecki na pierwszej stronie, wielkimi literami, głosił: . No i co ty na to ? – spytał. – Przysłowie mówi, że jak się obrzuci kogoś fekaliami, to coś tam się przyczepi i zostanie…”

  :)
 • @NWO 11:26:37
  "... opis sytuacji z muzułmańskimi uczennicami. Wiele wskazuje za tym, że taka sytuacja wcale nie miała miejsca". -
  --- Jakże to! Arcybiskup by zmyślał. I wygłaszał to w polskich miastach?!

  "... chcąc nie chcąc wpisał się Pan trochę w ich retorykę". -
  --- Yo jeśli jestem za wysokim dodatkiem rodzinnym, to wpisuję się w retorykę Adolfa, który te dodatki wymyślił?

  "Wydaję się, że ludzie giną w zamachach terorystycznych z rąk islamistów". -
  --- Z czyich rąk giną, to pisaliśmy o tym wielokrotnie. Warto poczytać, co na przykład wydarzyło się 11.09.2001, by nieco zwątpić w medialne relacje.

  "... zawsze chętnie czytam Państwa wypowiedzi". -
  --- Bardzo mnie to satysfakcjonuje :)

  Pozdrawiam Pana.
 • @Tiamat 11:40:10
  "... te wywody jakiegos Tomasza Ulatowskiego o wczesnym islamie to moze i prawdziwe ale juz bardzo dawno nie aktualne". -

  --- Ja to dosadniej określiłem.
  Pani zdanie utwierdza mnie w przekonaniu, że określiłem prawidłowo.
 • @dron67 12:35:18
  Nie sluchal pan widac wywiadu Olivera Stone'a z Putinem. Ja go znajde i wkleje:
  Dlatego na razie z pamieci:

  Stone:
  Czy uwazasz, ze Snowden mial racje?
  Putin: Nie, nie mial racji.
  Stone: Uwazasz, ze jest zdrajca?
  Putin: Nie jest zdrajca. Kocha swoj kraj.
  Stone; To co uwazasz, co powinien byl zrobic?
  Putin: zwolnic sie z pracy.
  Stone: To tak jak ty zrobiles z KGB w 1991 roku?
  Putin: Tak, zrezygnowalem z KGB jak zobaczylem, co Gorbaczow wyprawia z Rosja.
 • @dron67 12:02:56
  "Nie ma żadnego powodu demograficznego, ekonomicznego ani innego
  żeby ich tu było więcej!" -

  --- Są powody i to bardzo istotne: ktoś musi wykonywać roboty, których Niemiec czy Francuz nie chcą wykonać. KTOŚ MUSI WYPRACOWAĆ SOWITE EMERYTURY NIEMIECKIE. Polski rynek pracy został już spenetrowany, ukraiński będzie niedługo. Do wyboru pozostaje siła robocza z Bliskiego Wschodu, Afryki lub z Dalekiego Wschodu. Przy czym zastrzegam sobie: ja nie wypowiadam swoich życzeń. Opisuję tylko oczywiste fakty.
 • @Tiamat 12:41:43
  "Mysmy Europe sprzedali w Jugoslawii. Na skutki nie przyszlo nam dlugo czekac. Tez sie martwie co dalej...". -

  --- Zapisałem tę wypowiedź, by ją ew. przygotować w formie notki :)
 • @Tiamat 13:04:12
  "W Polsce nic sie nie zmienilo. Mamy teraz kolejne awantury, ktore popieramy: ratujemy przemysl militarny USA i Izraela. Bo mamy dobre serduszko". -

  --- Więc gdy się ma dobre serce, to trzeba mieć twardy tyłek.
  Gdyby Pani słyszała, jak kosmiczne głupoty wygadują w polskojęzycznych mediach na temat USA, Trumpa i gazu, to chyba by Pani zwątpiła.
 • @zygmuntbialas 13:27:52
  Są powody i to bardzo istotne: ktoś musi wykonywać roboty, których Niemiec czy Francuz nie chcą wykonać. KTOŚ MUSI WYPRACOWAĆ SOWITE EMERYTURY NIEMIECKIE''

  Ale nie oni!
  Oni tu nie przyjechali pracować! :)
  Od tego są Polacy, Ukraińcy.
 • @dron67 13:48:25
  "Ale nie oni!
  Oni tu nie przyjechali pracować!" :) -

  --- Nie mamy żadnych uczciwych danych na ten temat. Ja przynajmniej takich nie znam.
 • @All
  Komentarz z portalu Maruchy:

  Miet said: 2017-07-06 (czwartek) @ 04:30:02
  "Tak sobie dzisiaj obserwuję jak media przedstawiają ten wjazd Trumpa do Warszawy. CNN, którego z wielu względów nie cierpię, tym razem wykazał się nie najgorzej.
  Pokazali trochę Warszawy (Mariott), zapodali, że władze polskie bardzo ładnie przygotowały się na ten przyjazd (przylot). Ponoć nawet zapewniono darmowy przejazd kolejowy do Warszawy dla chętnych zobaczenia Trumpa na żywo.

  Bardzo „ciekawie” zaprezentowała się ABC – nadmieniono, że Trump spotka się z Putinem w bliżej nie określonym miejscu, będzie też rozmawiał z Merkel. Potem pokazano Auschwitz bez słowa czyj to obóz – oczywiście słowo Niemcy nie padło.
  Nie padło też słowo Polska i Warszawa ani razu. Według ABC Trump wylądował gdzieś w jakimś bliżej nieokreślonym państewku, którego nazwy reporterzy z ABC nie potrafią wymówić.
  Sukinsyny".
 • @All (II)
  Powyższa notka została opublikowana też w portalu Matuchy, link:

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/05/co-sie-dzieje-w-usa-05-07-2017/
 • Niemcy: Zaledwie 3 proc. uchodźców spoza UE podjęło pracę zawodową
  Jak wynika z danych Instytutu Badań Rynku Pracy i Zatrudnienia, zaledwie 3 proc. uchodźców spoza Unii Europejskiej, którzy złożyli w Niemczech wniosek o azyl, podjęło pracę zawodową. Niemcy jednak nie tracą nadziei i podkreślają, że już za pięć lat, liczba pracujących imigrantów może wzrosnąć do 50 proc. Pomóc w tym ma oczywiście kontynuacja polityki pogłębiania integracji z przybyszami m.in. z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

  Najnowsze statystyki dotyczące zatrudnienia w Niemczech osób, które złożyły wniosek o azyl wskazują, że jedynie 3 proc. przybyszów podjęło pracę zarobkową. Spośród 1,2 mln osób spoza Unii Europejskiej, które wypełniły wniosek azylowy, zawodowo pracuje zaledwie 34 tys. Jak podkreśla Joachim Moeller, dyrektor Instytutu Badań Rynku Pracy i Zatrudnienia, większość z pracujących azylantów to Syryjczycy, Irakijczycy, Nigeryjczycy oraz Afgańczycy. Moeller przyznał, że integracja na rynku pracy jest i będzie bardzo trudna.
  - Jeżeli uda nam się po pięciu latach dać pracę 50 proc. z nich, będzie to wielkim sukcesem. Aby do tego doszło, Niemcy muszą jeszcze więcej zainwestować w integrację – powiedział dyrektor Instytutu Badań Rynku Pracy i Zatrudnienia.
  Badania wskazują, że uchodźcy, którzy podjęli pracę zarobkową, znaleźli zatrudnienie głównie w hotelarstwie, gastronomii oraz jako robotnicy najemni. Moeller wskazuje, że tylko nieliczni z azylantów znajdą dobrze płatną pracę np. w przemyśle motoryzacyjnym.''
  https://dorzeczy.pl/ekonomia/17507/Niemcy-Zaledwie-3-proc-uchodzcow-spoza-UE-podjelo-prace-zawodowa.html

  Motoryzacyjnym, bez szkoły i języka..
  Merkelowa chyba na kacu te ''decyzje'' podejmowała i to
  potężnym :)
  A ponoć lubi przygazować.
 • Tylko 34 000 uchodźców znalazło pracę w Niemczech
  Jak donosi serwis The Local, nowe rządowe dane pokazują, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy pracę w Niemczech znalazło 34 000 uchodźców. Przez ostatnie dwa lata do Niemiec przybyło 1,2 mln imigrantów.

  Niemiecki Instytut Badań Rynku Pracy doniósł, że przez ostatnie 12 miesięcy tylko 34 000 na 406 000 poszukujących pracę uchodźców ją znalazło. Z tego 22% znalazło pracę jedynie jako pracownik tymczasowy. Dane te dotyczą uchodźców z 8 krajów, z których napływa ich najwięcej, m.in.: Syrii, Iraku, Afganistanu i Erytrei.

  Praca tymczasowa to dobre rozwiązanie, które ma pomóc uchodźcom pokazać się z dobrej strony, ponieważ wiele firm wykazuje sceptycyzm wobec zatrudniania imigrantów. Jednak, według instytutu, napływ ludności stworzył też ok. 50-60 tys. miejsc pracy w zawodach takich jak nauczyciel czy pracownik socjalny, a także w budownictwie.
  - Jeżeli uda nam się w przeciągu 5 lat znaleźć zatrudnienie dla 50% uchodźców, z którego będą mogli się utrzymywać, to będzie to ogromny sukces – powiedział Joachim Moeller, dyrektor Instytutu.

  Dodał też, że nie można się łudzić, że uda się znaleźć pracę dla większej części uchodźców w dobrze płatnych gałęziach przemysłu np. w produkcji samochodów.

  Moeller zaznacza, że rzeczywisty wpływ ekonomiczny napływu uchodźców będzie można ocenić dopiero za 5-6 lat. - Prawdopodobnie nie będziemy na tym zarabiać, ale różnorodność może przynieść pozytywne skutki - dodaje.

  Wiosną bieżącego roku rząd niemiecki rozpoczął program mający na celu utworzenie 100 000 niskopłatnych miejsc pracy dla uchodźców w publicznym sektorze. Jednak do tej pory, za pomocą tego programu zatrudnienie znalazło tylko 5000 osób.''
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tylko-34-000-uchodzcow-znalazlo-prace-w-Niemczech-7491101.html

  ''Znalazło''..
  Przyjechali po zasiłki, może za 10 lat, może później.
 • @dron67 14:05:18
  "Niemcy: Zaledwie 3 proc. uchodźców spoza UE podjęło pracę zawodową". -

  --- Nie jestem przekonany, że są to uczciwe dane.
  Zresztą uchodźca jest uchodźcą. Kiedyś wróci do swego dziś bomardowanego (także niemieckimi bombami) kraju lub zostanie. O ile znam deutsche Ordnung, to Niemcy umieją zarządzać siłą roboczą.
 • @dron67 14:15:23
  "Przyjechali po zasiłki,...". -

  --- Według mojej wiedzy uciekli przed amerykańskimi bombami.
 • Badania w dzielnicy Sztokholmu zajętej w większości przez arabskich przybyszów pokazały, że ledwo 10% kobiet
  w ogóle podejmuje jakąś pracę w ciągu pierwszych sześciu lat po przyjeździe. W tym samym czasie robi to ok. 25% mężczyzn. Tyle, że nie chodzi tu o stałe zatrudnienie. Za aktywość zawodową liczono każdą próbę zatrudnienia, nawet krótką, czyli np. praktykę trwającą kilka tygodni. I badanie dotyczyły ludzi, którzy nie przybyli do Szwecji w tej ostatniej fali imigrantów. Można raczej wnioskować, że brak zatrudnienia jest normą, a podawane przez przybyszów wykształcenie i doświadczenie zawodowe ma się nijak do prawdy. Nie dziwi, że policja nie wjeżdża do takiej dzielnicy, o ile chce mieć szyby w swoich samochodach.''

  Opinie polskich emigrantów:

  ''Wielu z was zna muzułmanina pracującego w innym biznesie niż handel czy gastronomia? No i jeszcze jeden biznes na zachodzie Europy jest typowo islamski. Np chyba w Holandii ponad 80% burdeli jest w rękach bodajże tureckich. Czerpanie z nierządu nie jest wbrew islamowi w przeciwieństwie do np jakiejkolwiek pracy fizycznej szczególnie dla chrześcijanina. Ciekawe jak będą te swoje mercedesy skręcać.''

  ''Bo to właśnie o to chodzi żeby obniżyć koszty pracy. Koncerny w UE głównie po to lobbują żeby przyjmować emigrantów. Tu nic nie ma z dobrego serca. Teraz będą mieli źródło taniej siły roboczej na lata. Mniej zapłacą pracownikom to więcej zostanie w kieszeni bogatych. I tak to będzie trwać dopóki wewnętrzne napięcia nie rozsadzą UE. Później to już tylko islamizacja Europy nas czeka. Niedługo rdzenne Niemki spokojnie na ulicę nie wyjdą.''

  ''różnorodność przynosi skutki niezmiennie od tysięcy lat: mordy, gwałty, czystki, rasizm, nienawiść wynikającą z niezrozumienia. Niezmiennie od ok 150 lat lewacki puste łby myślą, że są w stanie zmienić prawa rządzące ludźmi. A to są prawa sztywne jak prawa fizyki. Wyskoczysz z 10 piętra - na bank zostanie z ciebie placek.''
 • @zygmuntbialas 14:21:59
  ''Według mojej wiedzy uciekli przed amerykańskimi bombami.''

  Pisaliśmy o tym, takich jest wg różnych danych od 20 do 40%.
 • @dron67 13:48:25
  @Przyjechali po zasilki

  Tu sie musze z panem zgodzic, choc uwazam, ze im sie zasilki naleza a nawet odszkodowanie za spalone domy i pomordowane rodziny.

  Natomiast z doswiadczenia wiem i moge sprowadzic swiadkow, ze bez wzgledu na religie - natura wszystkim jednaka.
  Podam wlasny przyklad z zycia:

  Kiedy przyjechalismy jako uchodzcy z Polski - dostalismy od razu zakwaterowanie z pelnym wyzywieniem i zasilek socjalny.

  Musze tu wyjasnic:
  Ja uciekalam z Polski przed Solidarnoscia bo sie wystraszylam tych rozmodlonych bigotow i hipokrytow oblepionych swieteymi obrazkami.
  Byli uczniowie zas zaprosili mnie nieopatrznie - a moze opatrznie na ulice Florianska, gdzie sie odbywaly odczyty z "latajacych uniwersytetow". Przemawial chyba Kuron - ja wtedy nie mialam pojecia o tych "dzialaczach", nazwiska mi nic nie mowily, a o Walesie dowiedzialam sie w Anglii.
  Moj Boze, co ten cymbal opowiadal!! Strach! Popieprzyla mu sie historia Ukrainy z WKPiB i a polska historia z murzynami.
  Nie bylo pytan i nie bylo zadnej dyskusji.
  Ale byly peany na temat polskiej zachodniej kultury. Same bzdety. I jak to robotnik w Ameryce zarabia miliony i ma wszystko za darmo.
  Po powrocie z Anglii juz widzialam, ze mieszkac w Polsce nie bede.
  Zanosilo sie na jakies awantury a ja sie boje rewolucji.

  Dlatego wyjechalismy w nieznane. I dostalismy zasilek i zakwaterowanie. I bezplatna opieke lekarska. Dzieci poszly do szkoly.

  Zaraz na poczatku rozpoznano nasze dyplomy: szkoly zawodowej, technikum, kursow spawacza, mechanika samochodowego, oraz dyplomow akademickich ; i dostalismy prace w swoim zawodzie wlasciwie w ciagu miesiaca.
  Nie mielismy grosza przy duszy. Dostawalismy zasilek przez caly miesiac. Zapytali sie meza na interview czy ma jakies pieniadze i ma czym dojezdzac do pracy i za co zyc, bo jak pracujemy to stracimy zasilek.
  Wiec dostalismy taki zadatek na samochod i bylismy ogromnie szczesliwi.

  Takich jak my, byla zdecydowana wiekszosc. Po dwoch miesiacach mieszkania w hostelu emigracyjnym moglismy juz wynajac mieszkanie i wyprowadzic sie do domku z ogrodem.

  Byl taki program dla nowoprzyjezdnych i mlodych rodzin, ze mozna bylo kupic dosc tanio dom.
  My nie mielismy zapasowych pieniedzy wiec musielismy jeszcze troche poczekac i odlozyc na depozyt.
  ALisci niektorzy nasi sprytniejsi rodacy znalezli lepszy sposob.

  I jest to prawda i wielu Polakow moze to potwierdzic.
  Polacy najmowal i sie do pracy, powodowali glupi wypadek i starali sie o odszkodowanie. Za to odszkodowanie kupowali i splacali domy. Nam przyszlo splacac pozyczke kilkanascie lat, a inni mieli domy splacone ... na bezrobociu!!!

  Bo oczywiscie jak taki sprytny mial wypadek, nie mogl pracowac dostawal rente inwalidzka i bardzo duzo Polakow calymi rodzinami siedzaialo na socjalu. Latami!
  Inni, dostawali domki kwaterunkowe za bardzo niski czynsz; nie oplacalo sie isc do pracy.
  A poniewaz bylo to dosc nagminne - nie wiem o innych emigrantach z innych krajow - to wladze zaczely sprawdzac tych schorowanych. Okazalo sie, ze w wielu wypadkach trzeba bylo oddawac odszkodowanie , bo pan inspektor zrobil takiemu zdechlaczkowi zdjecie jak krecil cement w betoniarce bo sobie dobudowyawal przybudowke a odszkodowanie dostal za pekniety kregoslup.

  Nie twierdze, ze to robili tylko Polacy ale teraz jak wyczytuje o tych muzulmanach co to tylko "po socjaldo Europ" to sobie mysle, ze nam, Polakom nikt nie zbombardowal domow, mysmy mieszkali w bloku 4-opietrowym w M-4. Nas nikt nie mordowal. .
  I trzeba bylo widziec Polakow -uchodzcow przybywajacych do Wiednia z przyczepami campingowymi wyladowanymi wszelkim dobrem. handlowali z duzym powodzeniem na Mexiko Platz i zarabiali dobre pieniadze.
  A i zachowywali sie roznie.
  Mysmy nie byli w obozie we Wiedniu bo raz, ze nie wiedzielismy, ze takie sa, a po drugie opiekowali sie nami znajomi Austriacy, wiec musielismy sie sami utrzymac. Zlozylismy podanie i czekalismy na wizy.

  Od tego czasu swiat sie zmienil. Polacy wszedzie krzyczeli: "jestem uchodzca i mnie sie nalezy".
  Bywali agresywni i czesto pijani.
  Jacy byli w Polsce - tacy wyjechali.

  A jednak..
  Uwazam, ze polska emigracja w sumie sie sprawdzila
  Zachod przechodzil rewolucje cyfrowa i gwaltownie potrzebowal nie tylko programistow i technikow ale i calej armii pracownikow do budowania infrastruktury elektronicznej: podlaczen satelitarnych, wprowadzanoe danych do komputerow z roznych kartek swistkow i kartotek: od stacji benzynowej, sluzby zdrowia, edukacji, i handlu po slupy telegraficzne, zakladanie kabli, przewodow itp. i w ogole tworzenie nowego przemyslu komputerowego. To bylo gigantyczne przedsiewziecie. Zachod sam nie dalby sobie rady.

  Socjalistyczna edukacja okazala sie bardzo przydatna.
  W urzedzie emigracyjnym powiedzieli nam wprost.
  "Mamy za darmo cala armie wyksztalconych ludzi za ktorych edukacje nie zaplacilismy ani grosza".
  A w Polsce ubecja opowiadala o nas CUUUDA!
  Najczestszym oskarzeniem bylo, ze ukradlismy pieniadze Solidarnosci, mimo, ze nikt z nas do Solidarnosci nigdy nie nalezal. Ostrzegala ta wredna ubecja wladze emigracyjne, ze przyjeli bandziorow, zlodziei i komunistycznych szpiegow, agentow sowieckich itp. Jeszcze nas oskarzali o falszywe dyplomy.

  Wiem, ze wladze emigracyjne przez ambasady sprawdzaly numery ewidencyjne naszych dyplomow na polskich uczelniach. A wiem, bo tego przed nami nie ukrywali.

  I byc moze dlatego mam zupelnie inny stosunek do niesprawdzonych wiesci i poglosek.

  W Londynie spotkalam na kursie bardzo wyksztalconych SYryjczykow, Turkow.

  Wiec opowiadanie kompletnych bzdur o sunitach- szyitach jest tak glupie ze az glowa boli.
  Prezydent Asad jest Alawita - czyli wlasciwie szyita jak i wielu Syryjczykow.
  Jego zona jest sunitka.
  Oboje wyksztalceni w Londynie.

  Dla roznych niedouczonych Polakow to .. holota, dzicz, kozjebcy co do Polski chca przyjechac po socjal?

  Syria i Liban to najbardziej europejskie kraje na Bliskim Wschodzie. Beiruth nazywano Paryzem Bliskiego Wschodu.
  Brudasy i nieuki nie byliby w stanie wybudowac wspanialej infrastruktury, drog zakaldow pracy i przemyslu . Najlepsze buty mozna bylo kupic w Damaszku i w Bejrucie. W Syrii nikt nie zebral.
  Ani w Libii i bezdomni nie umierali na ulicy!

  A niektorym sie wydaje, ze Bliski Wschod to taka dzungla z ktorej wylecialy gole malpy bez majtek i tylko patrza kogo by tu zgwalcic..
 • @zygmuntbialas 13:51:50
  Nie ma danych bo nikt nie przeprowadza rozmow z uchodzcami. Ci, ktorzy maja szczescie, zeby zlozyc podanie. Nie ma z nimi wywiadow ani w prasie ani w TV.
  My w ogole nie wiemy jak sie dostali do Europy. I dlaczego sie wybrali w nieznane. Gdzie i komu i ile zaplacili.
  Nas to wszystko nie interesuje bo my wiemy lepiej.
 • @Tiamat 16:00:14
  uchodźcy żalą się że mieli dostać po 2000 euro

  https://youtu.be/hSTN7cBSs28

  https://youtu.be/fMrDOE0_k-w

  Ktoś im takie informacje przekazał, kto? ;)
 • @Tiamat 15:56:53
  Tu sie musze z panem zgodzic, choc uwazam, ze im sie zasilki naleza a nawet odszkodowanie za spalone domy i pomordowane rodziny.''

  Oczywiście!
  Ale co tu robią Albańczycy? Przed czym uciekają?
  Sudańczycy rozwalający samochody na ulicach, wieszający się
  na tiry, są filmy polskich kierowców, można pooglądać.
 • @dron67 16:28:54
  Albanczycy?
  Uciekaja z tego raju co im Polacy razem z Sorosem stworzyli!.
  Zdaje sie, ze sie panu umknal caly bardzo wazny rodzial historii najwspolczesniejzej Europy: piramidy w Albanii, przepedzanie Albanczykow do Jugoslawii i zastosowanie wzorca albanskiego w Polsce.
  MNie to nawet ciekawi co Polacy robia w Niemczech, i nie tylko...

  Poszukiwania Polaków, którzy w Niemczech ukradli transportery z trumnami - Wiadomości - WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1010223,title,Poszukiwania-Polakow-ktorzy-w-Niemczech-ukradli-transportery-z-trumnami,wid,15036037,wiadomosc.html?ticaid=11743e

  Polacy ukradli Bentleye z... salonu - Joe Monster

  http://joemonster.org/art/25494


  Kradzieże - Na tropie

  http://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/kradzieze


  Skradzione traktory odnalezione w Polsce - blog kenad

  http://inprivate.salon24.pl/566177,skradzione-traktory-odnalezione-w-polsce

  SZOK! Potworna zbrodnia. POLAK zadźgał żonę i urżnął głowę CÓRCE! - SE.pl

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/szok-potworna-zbrodnia-polak-zadzzgal-zone-i-urznal-glowe-corce_426709.html


  Polish man jailed for seven years for Stamford Hill pensioner death | The Jewish Chronicle

  http://www.thejc.com/news/uk-news/51968/polish-man-jailed-seven-years-stamford-hill-pensioner-death
 • @Tiamat 17:17:26
  Z cyklu: europejska kultura

  A co robia Polacy w Polsce??

  Handel ludźmi do burdeli przez policje i polityków z PO -

  https://www.youtube.com/watch?v=BzNx8sDhEgo&feature=youtu.be

  Handel Polskimi dziećmi! Czy to już mafia? Dzieci to biznes? Interwencja! - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=gDB_9cl75DI

  AFERA! Handel dziećmi w Polsce: rozmowa z Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15) bez CENZURY⚠️ - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=7oQ579BFpRk

  HORROR! Zadźgał ukochaną tydzień po zaręczynach

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/6346-horror-zadzgal-ukochana-tydzien-po-zareczynach

  No i nasi bracia ukrainscy, ktorych chetnie witamy w Polsce:

  „Ukraińcy gwałcili staruszki i małe dziewczynki. Mówili: to żebyście Ruskich nie rodziły” |

  http://kresy24.pl/63339/ukraincy-gwalcili-staruszki-i-male-dziewczynki-mowili-to-zebyscie-ruskich-nie-rodzily/
 • @Tiamat 17:17:26
  Uciekaja z tego raju co im Polacy razem z Sorosem stworzyli!.
  Zdaje sie, ze sie panu umknal caly bardzo wazny rodzial historii najwspolczesniejzej Europy: piramidy w Albanii, przepedzanie Albanczykow do Jugoslawii i zastosowanie wzorca albanskiego w Polsce.''

  Nic mi nie umknęło.
  Pani ma jakiś problem nieusuwalny z POLSKIM SPRAWSTWEM
  bałaganu w krajach islamskich!
  Nasi żołnierz uczestniczą w misjach, fakt, wypełniają
  umowy i zobowiązania, są w NATO, mają powiedzieć ''niet'', ''nielzia''?
  Polacy zaatakowali Irak i Libię ?!?
  Nie wiem co widać z Australii, ale chyba coś pani umyka.
 • A tymczasem nawet Macron trzeżwieje.. ;)
  Makron stwierdził także, iż 80 % tzw. "migrantów" to osoby przemieszczające się z powodów ekonomicznych (co jest prawdą) – których w Europie nie powinno się przyjmować, a wręcz odsyłać tam, skąd przybyli.

  https://i2.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2017/07/negri.jpg?resize=1024%2C576

  Zjawisko afrykańskich mas ludzkich tłoczących się na pontonach nie jest w ogóle spontaniczne, jako że istnieją podmioty finansowe, które wspierają je – działając w zmowie z przestępczością zorganizowaną.

  Mamy do czynienia z działaniami państw obcych oraz tzw. "humanitarnych" organizacji pozarządowych (NGOs), płacących miliony euro za wynajmowane statki wraz z załogami (złożonymi z równie opłacanych "ochotników"), które wyłaczają transpondery po to by nie można było ich zidentyfikować, itd.

  Czas najwyższy by tęże nieustającą i rosnącą falę nazwać po imieniu: to są po prostu działania wojenne.
  ....
  http://ram.neon24.pl/post/139184,bron-masowej-migracji-czyli-wojna-hybrydowa-z-europa

  Proszę, działania wojenne...
  Chyba te czarne łebki to nie kobiety z dziećmi, chyba, że coś mi umyka. ;)
  Pani w tym swoim pochwały godnym humanitaryzmie nie zauważa
  niczego innego, niestety.
  Europejczycy już dostają po łbie za działania bandytów z mafii
  handlujących ludźmi.

  Za co pani tak nie lubi Polaków?
 • @dron67 17:38:16
  Tu nie chodzi o kraje islamu. Co robimy w Serbii juz 16 lat i co robilismy na Haiti?
  Widzi pan, Rosjanie nas nie wysylali po swiecie na wojenki.
  Bobysmy sie nie dali.
  Zaden rzad Radziecki by sie nie osmielil wyslac polskich wojsk do Afganistanu!!!!!!! A my tam juz 16 lat,. Kosztem polskiego podatnika!!

  Kiedys bylismy odwazni.
  Teraz jestesmy tchorze.
  Jaki polski zolnierz z Paktu Warszawskiego zgodzilby sie mordowac dzieci serbskie albo libijskie?.
  Wie pan, w Australii widac to, czego nie chca zobaczyc Polacy w Polsce.

  Czesi , Wegrzy, Rumuni tez sa w NATO.

  A do Jugoslawii nie polecieli!!! Mieli odwage powiedziec NIE: NIET!.
  Czechow w Libii ani w Syrii tez nie bylo.
  Przypadek??

  Pan zdaje sie zapomina jacy bylismy dumni z Gromu , ze az na Haiti nas wyslali mordowac katolikow.
  Czy to tak trudno dostrzec w Europie??

  A mam nieusuwalny problem nie z muzulmanami tylko z Polakami.
  Polacy dorobili sie znacznych pieniedzy pracujac kiedys w Libii i w Iraku czy Syrii. Mysmy sie przyjaznili z innymi narodami. Nie mordowalismy i nie kradlismy ropy, zlota, mineralow.
  A teraz na mineralach afganskich polscy politycy dorobili sie milionow.
  My mamy duze problemy w Polsce, czego pan nie widzi z bliska.
  Polskie kolejne rzady posolidarnosciowe wprowadzaja zydowska demokracje obecnie w Syrii.
  Polskie lotnictwo pomaga Panstwu Islamskiemu obalic legalny rzad w Syrii. Juz pomoglismy zamordowac Husejna , Kadafiego i przegonilismy nie-muzulmanina Janukowicza.
  Bo nam wszystko jedno.

  Polskie firmy w czasach PRLu budowaly huty i duze rafinerie na Bliskim Wschodzie.
  Co nam Libijczycy zrobili?
  I dlaczego nimi teraz poniewieramy.?
  Przecietny Libijczyk byl bardziej europejski niz nawet nieprzecietny Polak.
  Czy to przypadkiem nie polskie wojska zbombardowaly polskie koscioly katolickie w Libii??
  Nie rozumiem skad taka nienawisc do ludzi, o ktorych nic pan nie wie?
  kto tu ma problem??

  Dlaczego polskie wojsko pomagalo Francuzom krasc zloto w Mali? Bo Francuzi muzieli oddac zloto Niemcom wiec poszli okrasc Tuaregow a my z nimi. Co Polska ma z tej wyprawy do MALI? Caracalle?
  Co my mamy z tego mordowania? Obiecane kontrakty?
  Sluchal pan przemowienia Trumpa dzisiaj?
  Wiz nam nie da, bronic nas nie bedzie.
  Jak nam NATO kaze to bedziemy wlasne dzieci zjadac..

  Przy sowietach bylismy 6-ta potega. Teraz jestesmy chlopcami na posylki i tlumaczymy sie jak gowniarze, ze jestesmy w NATO - to nam wszystko wolno..
  10 milionow Polakow nosilo ubeka na rekach i modlilo sie do Zachodu.
  Ja mam problem z muzulmanami?

  I pan mowi, ze ja mam problem bo mieszkam w Australii???
  Cudny argument.
  To mozna puszczac klamstwa o muzulmanach a o Polakach prawdy nie mozna powiedziec? To juz tak jest dobrze w PiSowskiej Polsce?

  Piskorskiego tez nam NATO nie pozwala wypuscic?
  A Polacy boja sie podejsc do wiezienia z protestami?

  Ale miliony "odwaznych" polecialo na ulice awanturowac sie o skrobanki.
  Ja mam problem?
  Kto tu ma problem??
  Kiedys tlumy Polakow czepialy sie Kadafiego. 80% Polakow potepilo Miloszewicza choc to nie byl ani Serb ani muzulmanin.
  Rosjanie to tez nie muzulmanie. A co Polacy o nich wygaduja??
  Czesi sie tak nie wyglupuiaja. Ani Wegrzy.
  Tylko Polacy, Ukraincy i Litwini.
  Z cala Europa jestesmy skloceni.

  Poparlismy zamach stanu na Ukrainie. Nikt nam tam nie kazal latac na majdan i wykrzykiwac Heil Hitler, i Slawa Ukrainie.
  W Czeczni popieralismy terrorystow islamskich przeciwko chrzescijanom.

  Ja mam problem, bo mieszkam w Australii?
  To jakie pan ma wytlumaczenie?

  Subject: Sikorski załatwi kontrakty w Libii - Stanislas Balcerac - NEon24.pl

  http://monsieurb.neon24.pl/post/31097,sikorski-zalatwi-kontrakty-w-libii
 • @Tiamat 19:12:51
  Jaki polski zolnierz z Paktu Warszawskiego zgodzilby sie mordowac dzieci serbskie albo libijskie?.''

  Polscy żołnieże zabijali dzieci serbskie czy libijskie?
  Co pani opowiada za głupoty ?!
  Osobiście znam żołnieży polskich uczestniczących w misjach pokojowych
  w Kosowie, zapewniam, że nikt tam nikogo nie zabijał.

  ''Szlak przecierali żołnierze 18 Batalionu Desantowo-Szturmowego z Bielska-Białej, którzy w 1999 roku jako pierwsi pojechali do Kosowa. - Chcemy utrzymać w regionie pokój - mówili o swojej misji. Minęło 14 lat, a polscy żołnierze nadal służą w międzynarodowych siłach KFOR działających pod auspicjami NATO. Zmieniły się nieco ich zadania, ale nadal są tam potrzebni, bo Kosowo pozostaje regionem niespokojnym. ''
  http://wiadomosci.wp.pl/bigos-po-balkansku-czyli-jakie-sa-zadania-polskich-zolnierzy-w-kosowie-6078984708404354a

  Porównywanie tego z morderstwami nalotów natowskich jest
  niegodziwe!

  Stosuje pani żonglerkę wymieszanymi argumentami, mieszając osobiste urazy z rzeczywistością, musiałbym kazde zdanie kontrować,
  nie mam na to ochoty.

  ZAdam jeszcze raz pytanie: za co pani tak nie lubi Polaków??!!
  Może trafniejsze będzie niunawidzi?

  Dlaczegio z uporem maniaka porównuje pani wladzę, która od 28 lat okupuje de facto Polskę z wolą narodu ogłupianego propagandą?!
 • @Tiamat 19:12:51
  Ale miliony "odwaznych" polecialo na ulice awanturowac sie o skrobanki.
  Ja mam problem?''

  Cwaniaki starozakonni z fundacji i organizacji opłacanych przez sorosa przy wsparciu szmatławca -gazety wybiórczej i tvmendiów to miliony Polek?!
  Tak można każde zdanie kontrować, szkoda czasu i energii..
 • Piskorskiego tez nam NATO nie pozwala wypuscic?
  Polacy go zamknęli ?!
 • Mateusz Piskorski oskarża
  https://youtu.be/zGGkuTevezs

  ''ABW działa gorzej niż SB, niż UB (…) To nie są służby polskie. Pamiętajcie o tym, że ABW wypełnia polecenia służby bezpieczeństwa Ukrainy i Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych.
  Ja dowody na ten temat ujawnię, jak tylko będę miał taką możliwość. Dzisiaj nie mogę, natomiast bądźcie tego pewni, wiedzcie, że w Polsce nie ma polskich służb specjalnych...!''
 • @dron67 14:24:18
  "Badania w dzielnicy Sztokholmu zajętej w większości przez arabskich przybyszów pokazały, że ledwo 10% kobiet w ogóle podejmuje jakąś pracę w ciągu pierwszych sześciu lat po przyjeździe". -
  --- A czy to jest przestępstwo? Jakieś wykroczenie?
  Wychowują dzieci.

  "Nie dziwi, że policja nie wjeżdża do takiej dzielnicy, o ile chce mieć szyby w swoich samochodach". -
  --- To nie są prawdziwe dane. Nie mogę 'dyskutować' z nieprawdziwymi danymi.
 • @Tiamat 15:56:53
  "Dlatego wyjechalismy w nieznane. I dostalismy zasilek i zakwaterowanie. I bezplatna opieke lekarska. Dzieci poszly do szkoly. Zaraz na poczatku rozpoznano nasze dyplomy: szkoly zawodowej, technikum, kursow spawacza, mechanika samochodowego, oraz dyplomow akademickich ; i dostalismy prace w swoim zawodzie wlasciwie w ciagu miesiaca. Nie mielismy grosza przy duszy. Dostawalismy zasilek przez caly miesiac"... -

  --- Przecież analogicznie mogą czynić dzisiaj z muzułmańskimi uchodźcami. Zapewne (możliwe, że) to czynią, ale nie ma porządnych informacji, a media oszalały. No i jest tak, jak Pani pisze: "A niektorym sie wydaje, ze Bliski Wschod to taka dzungla z ktorej wylecialy gole malpy bez majtek i tylko patrza kogo by tu zgwalcic..".
 • @Tiamat 16:00:14
  "Nie ma danych bo nikt nie przeprowadza rozmow z uchodzcami". -

  --- I trzeba zapytać, gdzie są dziennikarze.
  Ja trochę danych mam od Ślązaków, którzy pracują w Niemczech. Wielu z nich jest zaprzyjaźnionych z muzułmanami, głównie z Turkami. Gdyby ci Ślązacy widzieli poziom dyskusji na forach, to kazaliby się puknąć w czoło.
  Tylko jeden poinformował mnie o bójkach grup polskich z muzułmanami o pracę w Amsterdamie.
 • @dron67 17:38:16
  "Pani ma jakiś problem nieusuwalny z POLSKIM SPRAWSTWEM
  bałaganu w krajach islamskich!". -

  --- Ależ tu nie o sprawstwo chodzi, ale o współuczestnictwo w zaborczych wojnach, które Pan nazywa misją.
 • @dron67 17:45:22
  "Makron stwierdził także, iż 80 % tzw. "migrantów" to osoby przemieszczające się z powodów ekonomicznych". -

  --- No to czemu nie odsyła?!
  W polityce idą dziś do przodu ci, którzy głoszą skrajne anty-muzułmańskie, w istocie antyludzkie hasła. "Znakomite" tu wyniki notują m.in. PiS czy Trump.
 • @zygmuntbialas 22:18:12
  ale o współuczestnictwo w zaborczych wojnach, które Pan nazywa misją.''

  Uczestnictwo w kontyngencie ''pokojowym'' nie jest współuczestnictwem w zbrodniach wojennych !
  Proszę to rozgraniczyć, bo wpadniemy w paranoję ;)

  Dlaczego toleruje Pan notoryczne obrażanie polskiego wojska?
  Muszę panowac, żeby bnie byc bardziej bezpośrednim.

  W żadnej agresji Polacy nie brali bezpośredniego udziału.

  Przecież Pan wie, że żołnierze wykonują rozkazy.. ?
  Takie mamy rządy ''polskie'', widać po zapuszkowaniu Piskorskiego.
 • @zygmuntbialas 22:21:57
  --- No to czemu nie odsyła?!''

  Niewykluczone, że coś zaczęło im świtać..

  Nie chodzi o chwytliwe hasła, a zatrzymanie tego exodusu,
  to do niczego dobrego nie prowadzi, co już (dopiero) apologeci multi-kulti zauważają.
  Oby nie było za późno.
 • @zygmuntbialas 22:15:01
  --- I trzeba zapytać, gdzie są dziennikarze.''

  To nie są dziennikarze, prawdziwi popełniają ''samobójstwa'',
  pisał Pan o niemieckim odważnym, nie żyje..

  Milosz Zeman tak powiedział :

  ''Wiem, że najwyższa liczba idiotów na metr kwadratowy jest wśród dziennikarzy.''

  ''— Agresor to ten, który napada na jakieś państwo wcześniej niż USA.''

  ''— Większość ministrów zamiast na zarżniętą świnię, zasługują w najlepszym przypadku na chleb i wodę niegazowaną, i co najwyżej jeszcze na szczyptę soli.''

  Szkoda, że u nas takiego nie ma.. ;)
 • @dron67 22:35:34
  "W żadnej agresji Polacy nie brali bezpośredniego udziału". -

  --- A Afganistan? A Irak?
  Ja nie obrażam żołnierzy polskich. Faktycznie "żołnierze wykonują rozkazy". Tylko jak mam ściśle oddzielić decydentów od wykonawców. A w końcu Polacy głosują na tych, którzy rządzą.
  Wie Pan, trzymałem się prawej strony. Nie wybiło mnie jeszcze z rytmu idiotyczne antyrosyjskie ujadanie, ale to, co wyprawiają (głównie prawicowcy") z uchodźcami wykracza poza jakąkolwiek logikę i przyzwoitość. Najpiękniejsze idee patriotyczne zamieniono na szowinizm i rasizm. Góra nadaje, a na dole (w mediach, w portalach) jest realizacja. Nie da się wszystkiego zrzucić na tzw. górę.
  Wszystkie motywy mojego postępowania są zapisane w moich notkach i komentarzach.
 • @dron67 22:40:20
  "Nie chodzi o chwytliwe hasła, a zatrzymanie tego exodusu,...". -

  --- Przypomnę, że rzecz dotyczy Europy Zachodniej. Nie za bardzo rozumiem, dlaczego tłuste Niemcy miałyby mi być bliższe od uchodźców, których rozganiają po świecie.
 • @zygmuntbialas 22:54:52
  --- A Afganistan? A Irak?
  Ja nie obrażam żołnierzy polskich.''

  Pan nie.
  Nie pamiętam, zeby Polska wypowiedziała wojnę Afganistanowi,
  ani zaatakowała Husseina, chyba że coś mi umknęło.
  Udział PÓŹNIEJSZY nie jest chlubą, ale takie są realia sojuszy.
  Jesteśmy już jedną unią z usrahellem, Pan o tym wie przecież.

  ''Wie Pan, trzymałem się prawej strony. Nie wybiło mnie jeszcze z rytmu idiotyczne antyrosyjskie ujadanie,''

  Najlepiej nie trzymać się żadnej strony, to tylko ustawki.
  Nie ma żadnej patriotycznej czynnej oficjalnej opcji politycznej.
  Przez moment był Kukiz, ale i to okazało się blefem.
  Ci co chcieli być prawdziwi, albo siedzą, albo nie żyją.
  Piskorski powiedział kto tu rządzi.
 • @zygmuntbialas 22:57:27
  Nie za bardzo rozumiem, dlaczego tłuste Niemcy miałyby mi być bliższe od uchodźców,''

  Tłuste Niemcy powinny zapłacić odszkodowania wojenne,
  Niestety stronnictwo niemiecko-anglosaskie jest bardzo silne..

  Uchodźcy arabscy to temat zastępczy, mamy ''swoich'' na karku już chyba z 3 miliony, domagają się szkół z językiem.
  A uczyć się polskiego, jak chcą tu mieszkać!
 • @dron67 23:15:51
  "Uchodźcy arabscy to temat zastępczy". -
  --- Tak, zastępczy, a jednocześnie niosący skutki polityczne i obyczajowe. Bez tej fali nienawiści wobec uchodźców PiS nie miałby większości parlamentarnej. Podobnie w przypadku Trumpa itd.

  "A uczyć się polskiego, jak chcą tu mieszkać!". -
  --- A przecież oni tu nie chcą mieszkać. Często nie wiedzą nic o Polsce albo znają ją z jak najgorszej strony.
 • @dron67 22:46:05
  To jest mentalnosc Kalego i Kunta Kinty.

  Polacy jada mordowac - to jest misja.
  Syryjczycy przyjezdzaja do Europy - to jest zbrodnia??
  Niech pan nie opowiada bzdur!! Chyba ze pan sam bierze udzial ' w misji'.
  KFOR sie chwali tym, ze co chwile odpedza Serbow, ktorzy chca wrocic do swoich domow. Polacy do nich strzelaja!
  Robimy w Kosowie za straznikow mordercow.
  Zwalanie na to, ze to nie my, jest podle.'A jeszcze gorzej, ze pan klamie. W 2000 roku Polacy pilnowali Serbow przed muzulmanami. Polskie wojsko robilo na wsiach rewizje i z karabinami wchodzili do domow.
  Z polskimi znaczkami polskiej flagi na ramieniu!! Serbow wypedzali z
  Jak szkopy w czasie wojny.
  Teraz Polacy domagaja sie odszkodowania od Niemcow. Przyjdzie czas ze i Polacy zaplaca sierotom i wdowom.

  Niemieccy zbrodniarze gadali to samo w Norymberdze: Nic nie wiedzieli ani o obozach ani tym co wyprawialo Gestapo.
  To nie my!.

  I Piskorskiego tez aniolki Charliego zamkneli.
  To jest podle.
  Czy Polacy za nic nie odpowiadaja?
  Dlaczego Czesi i Wegrzy sie tak nie szmaca??
  Misja???
  Jaki Polska ma interes w zabijaniu ludzi?

  A jaki pan ma interes, zeby usprawiedliwiac "misje"?.
  W Polsce nie ma kto zrobic porzadku a dzieja sie rzeczy okropne.
  Cala Europa buntuje sie przeciwko polityce USA a cala Polska im "robi laske'.
  Jak mozna sie oburzac na ofiary wojny a mlaskac na widok mordercow?
  Biedny oglupialy narod!
  I Polska panstwem sezonowym. Jak zawsze.
  Aczy pan wie ile nas misja w Kosowie kosztuje???, w Afganistanie kosztuje?
  A ile amerykanskie wojsko na polskiej ziemi?
  T nie my- to krasnoludki.
  W Polsce nie ma uchodzcow muzulmanskich - pewnie sie boja, ze ich Polacy dobija.
  Ale krzyczymy pod niebiosa, jakby nas zarzynali.
  Wlosi sie zachowuja, Grecy nie robia z siebie malpoludow. Serbia przyjmuje uchodzcow.

  A tylko polskie taliby sie dra jak zarzynane koguty.
 • @Tiamat 03:10:27
  Ze slonksich wicow:

  Zeflik:

  Kupie se karabin i pojade do Afryki strzylac negrow.
  Erik:
  A jak ciebie ustrzylo??!!

  Zeflik:
  Mnije??!!!
  Kruca fuks, a za co??!!!
 • @zygmuntbialas 01:09:01
  --- A przecież oni tu nie chcą mieszkać.''

  Kupują mieszkania.
 • @Tiamat 03:10:27
  Syryjczycy przyjezdzaja do Europy - to jest zbrodnia??
  Niech pan nie opowiada bzdur!! ''

  Macron sam powiedział, że uchodźców wojennych jest 20 % i tym
  kraje, które wywołały wojny powinny, muszą pomóc!
  Podałem wyżej, ze zrobiono handełe przesiedleńcze na potężną, niespotykaną w historii skalę, ale pani tego nie widzi, nie chce widzieć.

  ''KFOR sie chwali tym, ze co chwile odpedza Serbow, ktorzy chca wrocic do swoich domow. Polacy do nich strzelaja!''
  Możliwe, taka służba, ofiar nie ma, ale pani powiedziała :

  ''Jaki polski zolnierz z Paktu Warszawskiego zgodzilby sie mordowac dzieci serbskie albo libijskie?.''

  Polacy nie mordują dzieci!!!

  ''I Piskorskiego tez aniolki Charliego zamkneli.
  To jest podle.''
  Ma pani powyżej wypowiedź samego M. Piskorskiego!!!
  wymienia ich z nazwy!!!

  Nic do pani nie dociera.

  Pani nie cierpi Polaków, to jest pani problem, nie mój.
  Do jednego wora wkłąda administrację polskojęzyczną
  z polskim narodem.
  Czy robi pani to celowo, nie wiem.
 • @dron67 07:08:30
  Tak sie sklada, ze administracje jest z narodem i wybrana przez narod.

  Tak wyglada administracja z narodem:

  http://pikio.pl/kompromitacja-podczas-konferencji-trumpa-i-dudy-kto-to-kuwa-jest-video
 • @Tiamat 07:39:31
  o czym ten link ma świadczyć?
  O kompromitacji polsatu?

  Nie pierwsza i nie ostatnia, poza tym że kłamią notorycznie
  szczując na Rosję, jak i pozostałe ''polskie'' media.
 • @Tiamat 03:10:27
  "Cala Europa buntuje sie przeciwko polityce USA a cala Polska im "robi laske". -

  --- Tyle ważnych zdań, iż wahałem się, co przytoczyć.
  Tak, 'robimy laskę'. Razem z Rumunami i państwami nadbałtyckimi.
 • @dron67 06:48:38
  "Kupują mieszkania". -

  --- A iluż to kupuje?!
  Uchodźcy kupują?
 • @dron67 07:08:30
  Pisze Pan do Tiamat: "Pani nie cierpi Polaków, to jest pani problem, nie mój". -

  --- To bardzo ostre oskarżenie. I nietrafione. Krytyka głupoty i ciemniactwa wielu Polaków nie jest krytyką Polski i Polaków w ogóle.
  I co sądzić o tych politykach i utytułowanych, którzy twierdzą, że PRL jest dziurą w historii Polski?
 • @dron67 07:08:30
  Nie cierpie Polakow?
  Ciekawe.

  Ja nie cierpie lamania prawa.
  Juz samo nalezenie do NATO jest bezprawne, bo tego nam zabrania konstytucja. I polska konstytucja i unijna i konstytucje panstw unijnych.

  NATO w zalozeniu jest paktem defensywnym. Tymczasem, nawet nie jest paktem europejskim bo jest pod zarzadem USA. I glownym zajeciem NATO jest napadanie na suwerenne panstwa, ktore nie sa z Europa w konflikcie i niszczenie tych panstw oraz mordowanie ludnosci cywilnej.
  Nic nie usprawiedliwia uzywanie uranowych bomb na serbskich dzieciach w sercu Europy. W Serbii rodza sie dzieci z chorobami popromiennymi ale nikogo to nie obchodzi. W Iraku tez.
  Nic nie usprawiedliwia bombardowania ludnosci cywilnej Donbasu. Europa napada na europejskie kraje.

  I w ogole NATO nie szanuje europejskich praw. USA nawet nie chce sie zgodzic na ochrone srodowiska naturalnego. Radze sie pofatgowac do Kosowa, na Sardynie, na Sycylie i zobaczyc co wyprawiaja Amerykanie z ekologia.

  Atakujac inne kraje bez wypowiedzenia wojny , lamiemy polska konstytucje, ktora zakazuje nie tylko napasci na inne kraje ale i udzialu w niezadeklarowanej wojnie, ktora nie jest w obronie kraju.

  Lamiemy tez Karte praw Czlowieka ONZ:
  I tu lamiemy jedno z najwazniejszych praw: Prawo Dziecka do normalnego zycia.
  W 70 lat po wojnie w srodku Europy kobiety europejskie znowu rodza dzieci w gruzach!!!

  Malo kto sie interesuje tym, ze kraje czlonkowskie podpisaly prawo i zobowiazaly sie do BEZPLATNEJ nauki dla wszystkich dzieci do lat 16-u!

  Lamiemy na kazdym kroku Prawo Uchodzcze podpisane przez kraje czlonkowskie; i Polska jest sygnatariuszem!!

  Najlepszym przykladem lamania prawa jest awantura w Polsce o Trybunal Konstytucyjny i awantury z Unia Europejska.

  Jesli dyskutowanie prawa to antypolonizm, to zdaje sie ktos chodzil na wagary w czasie lekcji jezyka polskiego.
  Juz wielokrotnie kraje - nie tylko Polska - zaplacily za lamanie prawa.

  Teraz probujemy pomoc USA podzielic Europe, przeciac na pol i wprowadzic w Europie amerykanska strefe zarzadzania zrodlami energii i oczywiscie jurysdykcja - dokladnie to, na co sie Miloszewicz nie zgodzil, i trzeba bylo mu rozwalic kraj.
  I pomagamy USA podzielic Europe nie pytajac sie o zdanie innych czlonkow Unii.
  Polska jest chyba jedynym krajem na swiecie, ktory kocha placic wiecej za gaz niz przewiduja normalne kontrakty. Placimy Niemcom za rosyjski gaz, a teraz bedziemy placic dwa razy wiecej za gaz zza oceanu niz placimy za rosyjsko- niemiecka dostawe gazu do polskich domostw.

  Euforia narodowa z powodu "uniezaleznienia sie od Rosji' - wyglada na sabotaz polskiej gospodarki energetycznej.
  Anglia ani Francja ani pare innych panstw nie boja sie tej 'gazowej" zaleznosci bo skads trzeba kupic gaz. Z korzyscia dla kraju i polskiej ludnosci a nie dla okupanta. My bedziemy kupowac gaz od okupanta. I bron (stare patrioty tez od okupanta. Wystarczy zobaczyc ile ten szmelc bedzie kosztowac.)
  Najlepszym dowodem, ze nie wszyscy kochaja drozszy gaz i Ameryke jest fakt, ze szefowie grupy wyszehradzkiej zlekcewazyli tzw. Szczyt Trojmorza w Polsce, ktory sie odbywal w czasie wizyty rodzinnej Trumpa.

  Konstytucja nam zabrania zamachu stanu i wtracania sie w rzady panstw innych narodow. Tymczasem, bralismy udzial w zamachu stanu na legalnych przywodcow suwerennych narodow, a w tym dwoch panstw europejskich - nie muzulmanskich!
  Poparlismy mordowanie Osetyncow przez kaukaskiego zboja, mimo ze Osetia ma zagwarantowana autonomie przez ONZ!

  Lamiemy polska konstytucje na codzien i od swieta.

  ALe okazuje sie, ze nie wolno nam o tym dyskutowac, zeby nie byc oskarzonym o anty-polonizm!!!

  Chryste Panie.
  Nie wolno nam dyskutowac:
  Ani Dekalogu, ani konstytucji, ani Deklaracji praw Czlowieka ani nawet zwyklej przyzwoitosci poszanowania prawa do zycia kazdego czlowieka - zwlaszcza bezbronnego. Bo sie okazuje ze nawet polski zolnierz to nie Polak, tylko zyd, ze polski minister sprawiedliwosci , ktory LAMIE konstytucje wysylajac polskie wojsko na wojne ( a nie sejm i nie minister obrony) to nie Polak tylko zyd.

  Te damy i panowie wyspiewujace moherowe peany na czesc Trumpa to tez same zydowki i zydy..
  Powitac w polskim Tel Awiwie

  Czy w Polsce mieszkaja jacys Polacy?
  Nic dziwnego, ze Polska jest krajem sezonowym. Skoro jedynym punktem odniesienia gdy chodzi o zarzadzanie i gospodarke kraju jest ... zydowska propaganda, ktora religijnie przestrzegamy.

  Jesli pan uwaza, ze nienawidze Polakow bo probuje dyskutowac prawo ludzi do zycia - to ja przepraszam. Pomylilam dyskutanta.

  A to Polska wlasnie:

  http://pikio.pl/hit-czy-kit-tvp-nagralo-piosenke-dla-trumpa-opozycja-peka-ze-smiechu-video/
 • @Tiamat 13:17:34
  "Czy w Polsce mieszkaja jacys Polacy?" -

  --- Mieszkają, mieszkają - proszę mi wierzyć :)
  W sumie uznaję Pani argumenty za celne i trafne.

  Siedzę już nad tekstem o mediach, więc tę Pani wypowiedź opublikuję jako drugą notkę. Zapewne w nocy z soboty na niedzielę.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.
 • Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Polsce
  Ukraińcy nie tylko pracują w Polsce, ale także kupują nieruchomości. Jak wynika z danych MSWiA, przeanalizowanych przez Home Broker, w 2016 r. nasi wschodni sąsiedzi kupili 64 tys. mkw. powierzchni lokali mieszkalnych - to 81 proc. więcej niż rok wcześnie.

  Już w poprzednich latach dynamika sięgała 30-45 proc., ale gwałtowne przyspieszenie nastąpiło w roku ubiegłym.

  Zobacz więcej
  ZOBACZ TAKŻE
  Ukraińcy czekają na twoje mieszkanie
  Cudzoziemcy kupili w Polsce ok. 6,4 tys. mieszkań i lokali użytkowych
  W sumie jednak zakupy cudzoziemców to margines rynku - w 2016 r. w obce ręce przeszło 4,6 tys. lokali o powierzchni 295 tys. mkw. W 2013 r. było ich 3083, w 2014 r. 3196, a w 2015 r. 3754.

  Najpopularniejszą lokalizacją, w której cudzoziemcy kupują mieszkania jest niezmiennie Warszawa. Z 4648 mieszkań kupionych w ubiegłym roku przez obcokrajowców w Polsce, 1256 (27 proc.) położonych było w Warszawie. Jeszcze większy udział procentowy daje ujęcie powierzchniowe – lokale położone w stolicy to 31 proc. powierzchni lokali mieszkalnych kupionych w Polsce przez obcokrajowców w 2016 r. Rok wcześniej cudzoziemcy nabyli w Warszawie 1006 nieruchomości mieszkalnych o łącznej powierzchni 71,7 tys. mkw. (prawie 27 proc. całości). Za nią znajdują się Kraków, Wrocław, Gdańsk i Poznań.

  Według autorów raportu MSWiA, obywatele Ukrainy są żywo zainteresowani nie tylko mieszkaniami, ale i ziemią. W 2016 r. otrzymali oni 109 zezwoleń na zakup nieruchomości gruntowej, co stanowi 47 proc. wszystkich pozwoleń na nabycie ziemi osobom fizycznym z zagranicy (rok wcześniej było to 43 proc.).''
  https://www.pb.pl/ukraincy-kupuja-coraz-wiecej-mieszkan-w-polsce-861381

  Z tendencją zwyżkową i POMOCĄ ''polskiego'' rządu ;)
 • @Tiamat 13:17:34
  ''Ani Dekalogu, ani konstytucji, ani Deklaracji praw Czlowieka ani nawet zwyklej przyzwoitosci poszanowania prawa do zycia kazdego czlowieka - zwlaszcza bezbronnego. Bo sie okazuje ze nawet polski zolnierz to nie Polak, tylko zyd, ze polski minister sprawiedliwosci , ktory LAMIE konstytucje wysylajac polskie wojsko na wojne ( a nie sejm i nie minister obrony) to nie Polak tylko zyd. ''

  Proszę poczytać i nadrobić zaległości: kto rządzi w Polsce faktycznie,
  ile warta jest ta konstytucja kwaśniewska, prawo i trybunały-dyrdymały
  oraz dekalog episkopatu, miłej lektury życzę:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/02/zydzi-beda-swietowac-20-rocznice-uchwalenia-polakom-konstytucji-iiizydo-rp/

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/01/09/chrzescijanstwo-i-kosciol-a-upadek-polski/

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/25/500lichwa-mieszkanielichwa-emeryturylichwa-startuplichwa/

  Może zrozumie pani w końcu, że ''my'' to niekoniecznie ''MY'.
  I miłego dnia życzę.
 • @dron67 14:55:49
  "Może zrozumie pani w końcu, że ''my'' to niekoniecznie ''MY'. -

  --- Myślę, że Pani Tiamat jest wystarczająco wykształcona, by wiedzieć , kto rządzi w Polsce i wie też, kto pisze w gazetach i w portalach. No, tu już niekoniecznie żydzi.
  Przypomnę, że w czasie antyrosyjskiej fobii byłem okrutnie zwyzywany w S24. Jeden patriota - numerant wmawiał mi, że największym mordercą w historii świata jest Putin. Niewiarygodne, a prawdziwe.
  Wtedy NEON obronił sie przed totalną głupotą, za to dał tyłka w sprawie uchodźców.
  Pani Tiamat jest tą osobą, która - chce czy nie chce - broni honoru portalu. Ten blog ma sporo odsłon, podobnie blog.pl. Są więc Czytelnicy, którzy są bardzo zainteresowani tym, co ona pisze. A pisze o wielu kwestiach, jak nikt w Polsce.
  Ja to doceniam, przygotowuję wiele jej komentarzy do publikacji, rezygnując przy tym w znacznej mierze z własnych tekstów czy tłumaczeń.
 • @zygmuntbialas 15:36:27
  Nie wiem, czemu to tak trudno zrozumiec, ze jesli jest problem, to nalezy go rozpatrywac z kazdego punktu widzenia.
  I "rozbierac jak cebule" - jak mawial moj angielski wykladowca na studiach podyplomowych z informacji naukowej- " nie nalezy sie bac zagladac do srodka - bo moze tam siedzi rozwiazanie zagadki".

  Jest to podstawowa zasada wszelkich dociekan i badan naukowych.

  Tymczasem, w Polsce jest moda na kwitowanie niewygodnych opinii krotkim stwierdzeniem: nie podoba mi sie, to albo zyd albo ruski agent albo ten , co nienawidzi Polakow....

  No i koniec dyskusji. I koniec dociekan. Zaczynaja sie wyzwiska.

  To znakomity, moze i zydowski, manewr do ubijania dyskusji.

  Polska to nie jest worek kartofli, w ktorych spodziewamy sie tych samych gatunkow; i jak ktos powie "grule' to Szwab z Poznania, a "ziemniaki ' to Warszawiak, , a kartofle - to juz obraza austriacko- szwabska. Nie daj Bog, zeby ktos powiedzial "kartoszka" - ale mozna powiedziec "poatato i chips". Przyklejamy naklejki.

  Moze zaczniemy studiowac temat: "Kto tak naprawde rzadzi w Polsce i dlaczego"? I kto NIE rzadzi w Polsce - i dlaczego?

  Zachwyt nad wizyta Trumpa zdumiewa.
  My powinnismy szanowac kazdego goscia, ktorego witamy w naszym kraju. To jest oczywiste.
  Ale naszym obowiazkiem jest wiedziec, kto jest naszym gosciem.
  I to jest obowiazkiem Polaka!

  Tymczasem, my oskarzamy przybyszow, o ktorych nic nie wiemy.
  I kochamy nad wyraz i fetujemy przybyszow, o ktorych tez nic nie wiemy.
  Dlatego nikogo specjalnie nie interesowalo w Polsce- kto rzadzi Solidarnoscia. Byle Chochol byl gwiazda!
  10 milonow Polakow nie moglo byc zydami- syjonistami. . Czy moglo?
 • @Tiamat 17:07:47
  "Nie wiem, czemu to tak trudno zrozumiec, ze jesli jest problem, to nalezy go rozpatrywac z kazdego punktu widzenia". -

  --- Pani wie przecież. I ja -myślę - też wiem.
  Szkoda, że taki obrót przyjęły te sprawy. Nie możemy uczciwie pogadać, nie możemy próbować poddać to jakiejś analizie. Sporo byśmy się od siebie nauczyli. Ale i tak - sądzę - wielu Czytelników tego bloga dowiedziało się o wielu ważnych rzeczach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej