Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce - 08.07.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Euforia narodowa z powodu 'uniezależnienia się od Rosji' wygląda na sabotaż polskiej gospodarki energetycznej - pisze pani Tiamat.

W NEON-ie kilku blogerów atakuje ostatnio współpracującą ze mną panią Tiamat. Myślę, że dobrze byłoby, gdyby uważnie wczytali się w to, co ona pisze. Warto, bo to nietuzinkowe pisanie. Zapewne i tak byłyby dalsze pretensje i zarzuty, ale byłyby one może na nieco wyższym poziomie intelektualnym.

Pisze bloger: "Pani nie cierpi Polaków".

Odpowiada pani Tiamat:  Nie cierpię Polaków? - Ciekawe... Ja nie cierpię łamania prawa. Już samo należenie do NATO jest bezprawne, bo tego nam zabrania konstytucja. I polska konstytucja, i unijna, i konstytucje państw unijnych. NATO w założeniu jest paktem defensywnym. Tymczasem nawet nie jest paktem europejskim, bo jest pod zarządem USA. I głównym zajęciem NATO jest napadanie na suwerenne państwa, które nie są z Europą w konflikcie, i niszczenie tych państw oraz mordowanie ludności cywilnej.

Znalezione obrazy dla zapytania belgrad 1999

1999 rok - Belgrad bombardowany przez NATO i USA

Nic nie usprawiedliwia użycia uranowych bomb na serbskich dzieciach w sercu Europy. W Serbii i w Iraku rodzą się dzieci z chorobami popromiennymi, ale nikogo to nie obchodzi. Nic nie usprawiedliwia bombardowania ludności cywilnej Donbasu. Europa napada na europejskie kraje. I w ogóle NATO nie szanuje europejskich praw. USA nawet nie chce się zgodzic na ochronę środowiska naturalnego. Radzę pofatygować się do Kosowa, na Sardynię, Sycylię i zobaczyć, co wyprawiają Amerykanie z ekologią.

Atakując inne kraje bez wypowiedzenia wojny, łamiemy polską konstytucję, która zakazuje nie tylko napaści na inne kraje, ale i udziału w niezadeklarowanej wojnie, która nie jest w obronie kraju. Łamiemy też Kartę Praw Człowieka ONZ. I tu łamiemy jedno z najważniejszych praw: Prawo Dziecka do normalnego życia. 70 lat po wojnie w środku Europy kobiety europejskie znowu rodzą dzieci w gruzach. Mało kto interesuje się tym, że kraje członkowskie podpisały prawo i zobowiązały się do BEZPŁATNEJ nauki dla wszystkich dzieci do lat szesnastu.

Znalezione obrazy dla zapytania stop islamowi w europie

W poszukiwaniu Jana III Sobieskiego (ten by im pokazał!)

Łamiemy na każdym kroku Prawo Uchodźcze podpisane przez kraje członkowskie; i Polska jest sygnatariuszem. Najlepszym przykładem łamania prawa jest awantura w Polsce o Trybunal Konstytucyjny i awantury z Unią Europejską. Jeśli dyskutowanie prawa to antypolonizm, to zdaje się ktoś chodził na wagary w czasie lekcji języka polskiego. Już wielokrotnie kraje - nie tylko Polska - zapłaciły kary za łamanie prawa.

Teraz próbujemy pomóc Stanom podzielić Europę, przeciąć na pół i wprowadzić w Europie amerykańską strefę zarządzania źródłami energii i oczywiście jurysdykcją - dokładnie to, na co się Miloszewicz nie zgodził, i trzeba było rozwalić mu kraj. I pomagamy USA podzielić Europę, nie pytając się o zdanie innych członków Unii. Polska jest chyba jedynym krajem na świecie, któremu zależy na tym, by płacić więcej za gaz niż przewidują normalne kontrakty. Płacimy Niemcom za rosyjski gaz, a teraz będziemy bulić dwa razy więcej za gaz zza oceanu niż płacimy za rosyjsko - niemieckę dostawę gazu do polskich domostw.

Euforia narodowa z powodu 'uniezależnienia się od Rosji' wygląda na sabotaż polskiej gospodarki energetycznej. Ani Anglia, ani Francja, ani parę innych państw nie boi się tej 'gazowej' zależności, bo skądś trzeba kupić gaz. Z korzyścią dla kraju i polskiej ludności, a nie dla okupanta. My będziemy kupować gaz od okupanta. I broń (stare patrioty) też od okupanta. Wystarczy zobaczyć, ile ten szmelc będzie kosztować. Najlepszym dowodem, że nie wszyscy kochają droższy gaz i Amerykę, jest fakt, że szefowie grupy wyszehradzkiej zlekceważyli tzw. Szczyt Trójmorza w Polsce, który odbywał się w czasie wizyty rodzinnej Trumpa.

Podobny obraz

Polscy żołnierze w Afganistanie

Konstytucja nam zabrania zamachu stanu i wtrącania sie w rządy państw innych narodów. Tymczasem braliśmy udział w zamachu stanu na legalnych przywódców suwerennych narodów, a w tym dwóch państw europejskich - nie muzułmańskich. Poparliśmy mordowanie Osetyńców przez kaukaskiego zbója, mimo że Osetia ma zagwarantowaną autonomię przez ONZ. Łamiemy polską konstytucję na co dzień i od święta. Ale okazuje się, że nie wolno nam o tym dyskutować, by nie być oskarżonym o anty-polonizm!!!

Chryste Panie! Nie wolno nam dyskutować: ani o Dekalogu, ani o konstytucji, ani Deklaracji Praw Człowieka, ani nawet o zwykłej przyzwoitości w poszanowaniu prawa do życia każdego człowieka - zwłaszcza bezbronnego. Bo okazuje się, że nawet polski żołnierz to nie Polak, tylko żyd, że polski minister sprawiedliwości, który ŁAMIE konstytucję, wysyłając polskie wojsko na wojnę (a nie Sejm i nie minister obrony), to nie Polak, tylko żyd.

Te damy i panowie wyśpiewujące moherowe peany na cześć Trumpa to też same żydówki i żydy? - Powitać w polskim Tel Awiwie. Czy w Polsce mieszkają jacyś Polacy? - Nic dziwnego, że Polska jest krajem sezonowym, skoro jedynym punktem odniesienia, gdy chodzi o zarządzanie i gospodarkę kraju jest... żydowska propaganda, której nabożnie przestrzegają.

Jeśli pan uważa, że nienawidzę Polaków, bo próbuję dyskutować o prawie ludzi do życia - to ja przepraszam. Pomyliłam dyskutanta.

A to Polska właśnie: //pikio.pl/hit-czy-kit-tvp-nagralo-piosenke-dla-trumpa-opozycja-peka-ze-smiechu-video/

Napisała: Tiamat

* * * * * * *

Andrzej Rosiewicz śpiewa hymn na przyjazd Trumpa do Polski:

https://www.youtube.com/watch?v=-x9VpstqZk8

"Polska energicznie wstając z kolan nie zauważyła niskiego sufitu i chyba uszkodziła sobie coś pod kopułą". - pisze komentator na YouTube (ZB).

POWIĄZANE WPISY:

  

 1. Co się dzieje na świecie (i w Polsce) – 28.05.2017.
 2. Co się dzieje w Polsce (i w Izraelu) – 23.04.2017.
 3. Co się dzieje na Węgrzech i w Polsce – 04.10.2016.
 4. Co się dzieje w Polsce – 07.05.2017.

KOMENTARZE

 • @ Zygmunt Białas
  Ave Amigo , zadaniowych u nas dostatek . :)))))
 • @Repsol 23:41:13
  Witam Cię :)

  Piszesz: "... zadaniowych u nas dostatek". -

  --- Są też ludzie skołowani, ale... Ciągle powtarzam, że w realu jest mniej tych skołowanych.
  Zadzwonię jutro około godziny 12:00.

  Pozdrawiam.
 • Tekst Pani Tiamat
  przywraca wiarę w ludzki rozum i rozsądek, o co trudno tu nad Wisłą, gdy się spogląda w "nieprzeniknione" oblicze Maciarewicza.....
 • @ZBYSZEK49 03:12:16
  "Tekst Pani Tiamat
  przywraca wiarę w ludzki rozum i rozsądek, o co trudno tu nad Wisłą,...". -

  --- Tak.

  Pozdrawiam :)
 • ...
  ///Andrzej Rosiewicz śpiewa hymn na przyjazd Trumpa do Polski:

  https://www.youtube.com/watch?v=-x9VpstqZk8 ///

  O kurna!... chociaż ? .....czy ja wiem ? ......może w tym coś jest? może to omen zwiastujący to co wiemy,pamiętam. https://www.youtube.com/watch?v=XM2FSf5IQa8

  Wielu powaznych analityków twierdzi że obecna sytuacja w jakiej znalazły się USA, jest zwierciadlanym odbiciem epoki wczesnego Gorbaczowa.Te same problemy;totalna rozłam wśród elit,brak wyraźnej wizji przyszłości,chaotyczne,nieprzemyślane a pozbawione perspektyw ruchy polityczne.
  Więc może występ Rosiewicza z pozoru tylko jest żenujący a na prawdę proroczy.
 • Wdzięczy
  A ja jestem wdzięczny Pani Tiamat za jej teksty. Otwierają oczy i - jak napisał Zbyszek49 - "przywracają wiarę w ludzki rozum i rozsądek".
 • @ikulalibal 07:14:58
  "... może występ Rosiewicza z pozoru tylko jest żenujący a na prawdę proroczy". -

  --- Ależ na pewno - tak sądzę. Rosiewicz wydaje się być inteligentnym jajcarzem. Pisze ktoś pod filmem "Wieje wiosna ze Wschodu":
  "... pod maseczką błazna wielki, wrażliwy artysta,...".
  Tu ten dawny występ, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=XM2FSf5IQa8

  Miałem to pisać w powyższej notce, ale nie chciałem wcinać się w wypowiedź Tiamat :)
 • @PiotrZW 09:17:31
  "... jej [Tiamat] teksty. Otwierają oczy i - jak napisał Zbyszek49 - "przywracają wiarę w ludzki rozum i rozsądek". -

  --- Tak.
  Wysoko cenię wypowiedzi - artykuły Tiamat. Wręcz powiem, że nikt tak w Polsce nie pisze. Pani Tiamat jest po prostu rasową dziennikarką, mądrą i dobrą postacią. Więcej nie napiszę, by nie wyglądało to na reklamiarstwo.
 • @Tiamat
  http://cygnus.neon24.pl/post/139229,bialas-tiamat-a-indoktrynacja

  Są pod notką 3 moje uwagi.
 • @ Autor
  "Teraz próbujemy pomóc Stanom podzielić Europę, przeciąć na pół i wprowadzić w Europie amerykańską strefę zarządzania źródłami energii i oczywiście jurysdykcją - dokładnie to, na co się Miloszewicz nie zgodził, i trzeba było rozwalić mu kraj. "

  Mam w związku z tym fragmentem wypowiedzi Pani Tiamat kilka wątpliwości:

  - czy import gazu z USA to dominacja USA czy tylko dywersyfikacja dostaw?

  - czy niepodzielona Europa jest w ogóle realna? Czy nie będzie w niej tendencji odśrodkowych finalnie przybierających postać wojen? Czy państwo nie jest najlepszą formą organizacji narodów? Czy Europa nie jest bardziej europejska gdy mamy w niej do czynienia z oddzielną Polską, Szwecją, Francją, Niemcami, Hiszpanią, Rosją, Holandią, Białorusią itd?

  - czy jeśli jednak Europa niepodzielona jest realna to jest w niej miejsce na Polskę? Czy może zostanie ona początkowo do roli kondominium rosyjsko - niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym, a potem zostanie wchłonięta przez oba te państwa?

  - czy USA z okresu ataków na Jugosławię to jest ciągle to samo USA co po wyborze Trumpa na prezydenta? Czy można o Trumpie powiedzieć, że jest krypto- trockistą chcącym wszędzie robić konflikty, łgać (WTC) i wszystko kontrolować (Patriot Act)?

  - czy Polska jest w stanie sama przeciwstawić się lewackiej i komunistycznej (likwidacja państw narodowych, własności prywatnej, religii) UE dowodzonej przez pruski (bo raczej nie niemiecki) zordungowany Berlin?

  - czy w interesie świata nie jest jednak trwałe i mocne oddzielenie Rosji od Niemiec?

  To są moje wątpliwości...

  Bardzo dziękuję Panu za wpis i przedstawienie w nim poglądów Pani Tiamat. Nasza sytuacja nie jest prosta.

  Oczywiście za wpis bezapelacyjne 5*

  Serdeczności
 • @Jasiek 12:35:08
  "Nasza sytuacja nie jest prosta". -

  --- Witam :)

  Tak, nie jest prosta.
  Zapewne Pani Tiamat odniesie się do Pańskich pytań i wątpliwości. Pozwoli Pan, że powiem parę słów, związanych z tymi problemami:

  - "import gazu z USA". - W kontekście wydarzeń wygląda na dominację. Co to za interes, gdy będziemy kupować najdroższy gaz na świecie?

  - "czy niepodzielona Europa jest w ogóle realna?". - Zawsze będą różne interesy. Dobrze byłoby, gdyby te wątpliwości rozstrzygane były bez USA. Te już wystarczająco nabroiły w tzw. Trzecim Świecie.

  - "czy jeśli jednak Europa niepodzielona jest realna to jest w niej miejsce na Polskę?" - Bardzo trudna sprawa. Już co nieco wzmiankowałem o tym. Wypowiem się kiedyś obszernie na ten temat. Tu ogólnie moje zdanie: sytuacja Polski nie jest dziś korzystna i w zmienionej sytuacji zapewne też będzie niekorzystna. Ale o tym kiedyś wiecej.

  - "czy USA z okresu ataków na Jugosławię to jest ciągle to samo USA co po wyborze Trumpa na prezydenta?" - Tak, a nawet jest znacznie gorzej.

  - "czy Polska jest w stanie sama przeciwstawić się lewackiej i komunistycznej". - Nie czuję się tu kompetentny.

  - "czy w interesie świata nie jest jednak trwałe i mocne oddzielenie Rosji od Niemiec?" - Bezwzględnie w interesie USA. Pisze o tym często bardzo mądrze prof. Michael Vogt, Niemiec, mieszkający w Kanadzie.

  Z serdecznym pozdrowieniem :)
 • @Jasiek 12:35:08
  Panie Jasku
  I pan wie i ja wiem, ze jestesmy tylko swiadkami historii i nie mamy wplywu na losy swiata.
  Mozemy tylko obserwowac i to nie wszystko, bo nam wszystkiego nie pokaza i nie powiedza.
  No i wiele rzeczy trudno przewidziec.
  Na przyklad, my nie wiemy, kto tak naprawde decyduje w Polsce.

  I dlaczego Polska jest teraz w kolizji z cala Europa i robi za konia trojanskiego amerykanskiego biznesu i amerykanskiehj hegemonii.

  Co napewno mozemy zauwazyc, to, ze nie jestesmy rownym partnerem USA.
  Bo po pierwsze obiecuja nam bezwizowy wjazd do USA i nie dotrzymuja slowa, obojetnie jak bardzo chcemy sie im przypodobac.
  Mnie nie chodzi nawet o te wizy. Ale dlaczego jestesmy czlonkiem Unii i NATO i nie mamy tych samych praw co Czesi, Wegrzy, Slowacy, Austriacy itp., ktorzy maja bezwizowy wjazd do Stanow?

  Dlaczego USA niczego od nas nie kupuje? I nie kupi. Oni maja przeciez bardzo zamkniety rynek a zmuszaja inne panstwa zeby od nich kupowaly.
  Ja rozumiem, ze teraz Unia Europejska nie jest popularna bardzo w Polsce. Ale od dawna przeciez Polska nie jest lojalnym czlonkiem Unii.
  Ja mam wrazenie, ze robimy za konia trojanskiego USA.
  Ja mysle, ze Polska ma troche niefrasobliwy stosunek do sojuszow i przyjazni.
  Dlaczego po latach wojny i ciezkich doswiadczen przyjaznimy sie z panstwami, ktore nas nie lubia: Lotwa, Litwa, Ukraina i teraz jeszcze Chorwacja?

  Dlaczego sie tak awanturujemy o ten gaz? czy dlatego, ze nasze oligarchy maczaly palce w rosyjskim gazie na Ukrainie?

  No wiec nie wiemy jakie moga byc nastepstwa obecnych polskich kaprysow

  Nie potrafie odpowiedziec na pana pytania ale sprobuje spekulowac:

  1. Samo slowo "dywersyfikacja" ma posmak przymusu.
  My nigdy nie musielismy kupowac gazu od Rosji. Moglismy od Norwegow ale z nimi tez sie nie moglismy pogodzic.
  Wiec nie rozumiem slowa dywersyfikacja. Anglia kupuje gaz tez i z Kataru. A my nie chcemy gazu rosyjskiego, ale wolimy zaplacic drozej, byle sie nie nazywalo, ze z Rosji.
  Czy nasz rzad pomyslal, ze gaz jest bardzo potrzebny polskim rodzinom i troskliwy rzad martwilby sie o swoje rodziny przede wszystkim. Przeciez nie jestesmy w stani wojny z Rosja - a jak sie zachowujemy?.

  No wiec w polskim przypadku to juz mamy dywersyfikacje: bo zamiast od Rosji , kupujemy od Niemcow i zeby bylo smieszniej, to pyskujemy na Niemcow, ze kupuja gaz od Rosji. Bo nam sie cos ten wolny rynek nie podoba.
  Kto tu probuje zdominowac kogo? I chcemy przeszkodzic Rosji w sprzedawaniu wlasnych zrodel energii. Czy na tym polega wolny rynek, czy to tylko dywersyfikacja?. Rosjanom nasze kaprysy nie przeszkadzaja bo juz podpsali umowe z Chinami na dostawe gazu cos na 50 lat, o ile dobrze pamietam.
  A my przeciez my popieramy monopol amerykanski.

  Bardzo mnie zaskoczyla reakcja Putina w czasie konferencji prasowej w Hamburgu.
  Jedno z ostatnich pytan bylo:
  Co pan sadzi o gazie amerykanskim sprzedawanym w Europie.?
  Putin odpowiedzial, ze szalenie podoba mu sie pomysl, bo on wierzy w wolny rynek i przypuszcza, ze USA tez wierzy w zasade wolnego rynku.

  "My mamy tez najnowoczesnijsza metode skraplania gazu naturalnego i sprowadzamy skroplony gaz z Arktyki.
  ALe technologia jest drozsza i transport tez a nie chcemy, zeby wplywalo to na cene naszego gazu, wiec skroplonego gazu nie sprzedajemy."

  To co Amerykanie proponuja to jest moim zdaniem eufemizm i niewiele ma wspolnego z dywersyfikacja, bo taka mozliwosc juz mamy ale nie korzystamy. Czy w zwiazku z tym, jak sie przerzucimy na gaz amerykanski to bedziemy miec monopol USA?
  2 Europa juz probowala wiele systemow i zawsze miala wojny. Chyba najlepiej dzialalo EWG bo byla to wspolnota gospodarcza a nie polityczna.
  Klopot jaki mamy z obecnym systemem, to zasadnicza kwestia zaleznosci. W Europie nigdy nie wychodzi zachowanie "pod sznurek".
  Zeby pokryc niedowlad systemu to juz podzielilismy Europe/Unie na "dwie predkosci".
  Prawde mowiac gdy chodzi o Unie to blok sowiecki mial duzo lepsze zarzadzanie i podzial rol i czynnosci panstwa czlonkowskich.
  Bo Polska miala zapewnic zaplecze medyczne na wypadek wojny, i szkolenie techniczne.
  Kazde panstwo mialo jakis przydzial.
  Unia nie ma ani wspolnego dowodztwa ani polityki zagranicznej ani nie przewidziala, ze przyczyni sie do pogorszenia warunkow ekonomicznych Hiszpanii czy Grecji, a teraz rozniez i Polski. Polsce zabrali stocznie a dali Francji.
  Najlepszy dowod, ze Unia nie dziala- to tragedia uchodzcza.
  Unia nie jest przygotowana na wspolne rozwiazanie problemow w Europie.
  Najlepszym przykladem sa Wlochy teraz, ktore blagaja, zeby im pomoc. z tymi uchodzcami. Polska poczula sie wrecz obrazona!

  Od czego jest Unia??
  Wlosi nie beda strzelac do uchodzcow ani nie beda ich topic.
  Potrzebuja pomoc w filtrowaniu uchodzcow a na to nie maja srodkow.
  Przecietny przeciwnik emigracji nie zdaje sobie sprawy, ze podania o uchodztwo wymagaja ogromnej ilosci pracogodzin.Trzeba zrobic z kazdym z osobna wywiad, sprawdzic czy prawde gada. I sprawdzic jego tozsamosc.
  Wbrew opiniom 'specow' uchodzcy sa sprawdzani przez sluzby wywiadowcze . Ale do badania uchodzcow potrzebna jest cala armia ludzi: Konisarz d/s uchodzcow, tlumacz, oficer wywiadu, wykwalifikowany pracownik urzedu emigracyjnego. Czesto potrzebna jest pomoc ambasady. Bywa, ze potrzebni sa swiadkowie i eksperci.

  Wlosi maja dosc swoich problemow w kraju wiec nie stac ich juz na dodatkowe sluzby tlumaczy roznych jezykow, pracownika sluzb wywiadu, UNHCR- komisarza ONZ d/s humanitarmych. Uchodzcy musza przejsc badania, musza miec przetlumaczne dokumenty, zapewnienie edukacji dla dzieci itp,itd.
  I tu Unia calkowicie zawiodla. Wlochow po prostu nie stac finansowo, zeby zabezpieczyc tylu uchodzcom nawet zwykle interview.
  Zaden katolicki, chrzescijanski, unijny kraj nie zaoferowal Wlochom pomocy.
  Jest to potojne dranstwo i chamstwo ostatniego rzedu, chocby dlatego, ze Wlochy nawiedzilo paskudne trzesienie ziemi i zaden kraj unijny nie zaoferowal Wlochom Polocy. A przeciez Wlosi poniesli straszliwe straty finansowe.
  Jedynym krajem, ktory zaproponowal Wlochom pomoc byla Rosja.

  Ja dlatego dostaje gesiej skorki jak mnie ktos probuje pouczac o wartosciach europejskich. Polska razem z Ukraina stoja w ostatnim szeregu.
  No wiec dlatego trudno mi przewidziec co sie stanie z Europa. Wybrzeze Adriatyku juz dogorywa,; amerykanski i zdowski biznes wysysa krew z Dubrownika. Chorwacja zaanektowala porty, ktore nalezaly do Jugoslawii i teraz obiecala te porty oddac do dyspozycji USA i (pewnie Izraela) zeby przewozic gaz z Bliskiego Wschodu do Europy.

  Wegry sa w grupie wyszehradzkiej ale juz bez wzgledu na te dywersyfikacje - podpisaly umowe o gaz z Rosja. Widac im nie potrzebna zmiana dostawcy.

  Polskie polozenie jest w tej chwili chyba troszke skomplikowane.
  Bo nic nam nie stalo na przeszkodzie, zeby zyc w przyjazni i z Niemcami z Rosja.
  Diabel nas namowil, zebysmy amerykankimi rakietami straszyli i Moskwe i Berlin.
  Niemcy sie teraz nie bawia w jednej piaskownicy z USA bo chodzi nie tylko o gaz ale i zachowanie Trumpa wobec Merkelowej zdaje sie, ze zmusi Niemcy do blizszej wspolpracy z Chinami. I kto wie, czy nie z Rosja.
  Panstwa azjatyckie sie tak wystraszyly Ameryki, ze tez szukaja sojuszu z Chinami

  W interesie swiata bardzo potrzebna jest polityka wspolistnienia.
  Niestety hegemony maja zawsze przerost ambicji rzadzenia swiatem.

  Tymczasem takie samo prawo jakie obowiazuje Polske, Wegry, Indonezje, Indie,, Chiny powinno obowiazywac tez USA.
  Bo na razie mamy hegemonie bezprawia.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Repsol 23:41:13
  Oczywiście stwierdzasz to jako doświadczony zawodowiec.
 • 5*
  Oczywiście
 • @PiotrZW 09:17:31
  Napiszę tak , zdrowy rozsądek i logiczne myślenie są teraz nie mile widziane .Pzdr.
 • @Rzeczpospolita 22:55:12
  https://www.youtube.com/watch?v=6QQ8YGf91iY :)))
 • @Repsol 23:05:55
  Jak rozumiem to szczyt twoich intelektualnych możliwości - przyznam, że na więcej cię nie oceniałem.
 • @Tiamat 20:16:26
  "Polskie polozenie jest w tej chwili chyba troszke skomplikowane.
  Bo nic nam nie stalo na przeszkodzie, zeby zyc w przyjazni i z Niemcami z Rosja. Diabel nas namowil, zebysmy amerykankimi rakietami straszyli i Moskwe i Berlin". -

  --- Historia i aktualna polityka ciągle przypominają, że USA jest bardzo niepewnym sojusznikiem, który w każdej chwili może się nami potargować. Po uprzednim wyssaniu gospodarczym, na ile się da.
  Bo jest to też drogi sojusznik. Drogi w sensie ceny.
 • @Rzeczpospolita 22:55:34
  "Oczywiście". -

  --- Pozdrawiam Pana :)
 • @Rzeczpospolita 23:16:29
  Przypal brakujące . :))))) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/12/aa12.jpg
 • @Repsol 23:02:05
  "... zdrowy rozsądek i logiczne myślenie są teraz nie mile widziane". -

  --- Chyba nie wszędzie i nie zawsze.

  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 23:16:29
  Racz Waść się odpierdzielić . https://www.youtube.com/watch?v=XMjvHc4HbSs
 • @All
  Holocaust Serbów. Prawdziwe oblicze masakry w Srebrenicy, link:

  http://tworczosc.org/holokaust-serbow-prawdziwe-oblicze-masakry-w-srebrenicy/
 • @All (II)
  Na blogu Krzysztofa Wojtasa pisze katoliczka @babaraba:
  "Tiamat oferuje nam wizje biednych emigrantow, zapominajac, ze prawdziwym "biednym" jest robotnik, pracownik z UE, ktory przez lata oddaje swoje sily i zdrowie na coraz gorszy byt, poniewaz trzeba za jego prace oplacic afrykanskich nierobow dzieciorobow, ktorzy maja nam poprawic przyrost naturalny. Niestety debil (za przeproszeniem) nie wyprodukuje geniszy, legat nie nauczy pracowitosci, lecz politykom nie zalezy na doskonalym spoleczenstwie. Oni jak i ich wladcy chca glupich, bezwolnych debilow latwych do zastraszenia i manipulacji.
  Tymczasem mlodzi czarni afrykanczycy nie wygladaja na zastraszonych, lecz niezadowolonych. To moze sie zle skonczyc nie tylko dla ludnosci tubylczej...
  babaraba 09.07.2017 23:24:58
 • @All (III)
  Pisze Krzysztof Wojtas na swym blogu o mnie i Tiamat:
  "W mojej ocenie - raczej ludzie pogubieni. Nie trolle.
  Ten tekst nie jest atakiem na nikogo. Także nie na p. Tiamat, czy p. Białasa. Raczej chodzi o pewną refleksję nad sposobami pisania i przekazu, a także odbioru tekstów. Aby nie popadać w rutynę i samodzielnie oceniać,...". -

  --- Panie Krzysztofie,
  czyś Pan się urwał? Starego psa uczyć szczekać?! - Pani Tiamat i ja jesteśmy filologami i osobami doświadczonymi. To raczej my powinniśmy dawać wskazówki, jak należałoby pisać.

  Pozdrawiam :)
 • Ewangelia sw. Lukasza 6.7 rozdzial VI
  VI. 41
  I rzekl tedy do nich Jezus:
  "A czemuz widzisz zdzblo w oku brata twego , a belki, ktora jest w oku twoim nie widzisz?"

  IV
  27
  Rzekl Jezus:
  "Ale wam powiadam , ktorzy sluchacie:
  Milujcie nieprzyjacioly wasze".

  Widac na polskich blogach najtrudniej jest bronic "europejskich wartosci kulturowych" i "pokojowej religii chrzescijanskiej".
  Za cytowanie 10 przykazan mozna dostac po glowie za to, ze nie rozumiem 'nedzy robotnika europejskiego".
  Ja rowzniez nie rozumiem dlaczego pieniadze wypracowane przez robotnika europejskiego w calosci niemal wydawane sa na utrzymanie korporacji militarnych.


  Bardzo mnie wzruszyla popularnosc mojej skromnej osoby nawet na innych blogach.
  Jeszcze troche i dogonie pana Husky w popularnosci.

  Ja rozumiem, ze sa tacy osobnicy, a nawet niektore rasy, ktore lubia grac role ofiar - obojetnie coby sie nie dzialo.
  Wiec zdaje sobie sprawe, ze dla takich osob pelnie role czarnego memento, bo przypominam rzeczy, o ktorych chcieliby zapomniec.
  I przyzwoitosc nakazuje sie wypierac wszystkiego co sie da i nie da. .

  Takim bardzo czarnym memento jest wystapienie Polakow w obronie rewolucji Sorosa: W Gruzji, Jugoslawii, na Ukrainie i w Polsce.
  Jak mysmy jeszcze niedawno namawiali te Ukraine, zeby przylaczyla sie do Zachodu bo tam wieksza kultura niz w Moskwie.

  Bardzo czarnym wspomnieniem jest FAKT - (to nie moja wizja ani fantazja), ze Polacy pracowali w Libii i Iraku. Polacy pracowali na uniwersytecie w Bagdadzie, m. in. prof. Stanislaw Talalaj z Warszawy rodem z Tarnopola. Wielu Polakow pracowalo w Libii. Nikt im nie tylko krzywdy nie robil ale pracowali w swoich zawodach: W Dubaju, w Katarze, w Egipcie. (Do muzulmanskiego Egiptu i muzulmanskiej Turcji i Tunezji Polacy tlumnie jezdza na wakacje).

  To skad sie wziely takie absurdalne, niepoczciwe oszczerstwa przeciwko mieszkancom Bliskiego Wschodu??
  Kto to produkuje i kto powtarza nagminnie takie same glupoty jak kiedys o Serbach?
  A teraz o Putinie.

  Polske nie obrabowali muzulmanie! Ktory europejski kraj muzulmanie zbombardowali ?
  A ile muzulmanskich krajow pomagali i pomagaja Polacy bombardowac?

  Opowiadanie, ze w Kosowie polskie wojsko i polska policja "sa na misji" - zupelnie zwala z nog. Wiadomo, ze KFOR jest przeciwko Serbom i wbrew woli Serbow na serbskiej ziemi!.
  Dlaczego polskie wojsko dalej broni muzulmanow i zbrodniarza Thaci a na polskich blogach opowiadaja, ze nam muzulmanie zagrazaja.
  Ale nie ci z Kosowa? Ily islamistow z Kosowa Polska przyjela? Bardzo duzo.

  Kto pozwala Polakom pomagac okupowac Afganistan juz 16 lat?
  Tak samo "na misji " w Polsce bylo gestapo.

  No wiec rozumiem, sa to tematy tabu i "kto nie skacze ten Moskal" i rodakom nie wolno przypominac, ze popierali mordowanie Husejna i Kadafiego.
  Ja wiem, ze to wstyd. Przeciez nie krasnoludki popieraly Czeczencow i kaukaskiego blazna Szakaszwili!!
  Wtedy tez byly do mnie pretensje, ze przeciez Szakaszwili to wyksztalcony w USA patriota gruzinski. Teraz go Gruzini do kraju nie chca wpuscic tego patrioty.

  Do tej pory wiele osob nie dopuszcza w ogole mysli, ze to Gruzini napadli na Osetyncow i zeby dopasc Osetyncow, ktorych nienawidza, musieli wymordowac 60 zolnierzy ONZ, ktorzy pilnowali autonomii Osetii.!
  Senator McCain ma wielu milosnikow w Polsce.

  Czy ktorys z tych milosnikow Dudajewa zaproponuje zmienic nazwe ulicy islamisty w Warszawie?
  Czy moze sie wyprzemy, ze islamscy Czeczency jeszcze niedawno dla Polakow byli bohaterami?

  Zamiast takich bardzo niejasnych opinii, ze "mam wizje", ze bladze, ze jako baba nie mam nic do gadania, ze nie mam pojecia o czym pisze itd, to prosze mi raczej pokazac gdzie klamie, gdzie pisze nieprawde i udowodnic, ze np. Jugoslawie zbombardowali Syryjczycy a w Afganistanie i na Haiti nie bylo nigdy zadnego polskiego zolnierza.

  I moze mi ktos wreszcie wytlumaczy dlaczego Czesi, ktorzy sa w NATO nie wyslali sluzalczo swoich wojsk, zeby mordowac nie tylko Slowian ale i obcych narodow na terenie obcych narodow.
  Czy Libia napadla na Polske?

  Swoja droga zastanawiam sie, kto tu ma wizje ...wielkiego Polaka, ktoremu wszystko wolno bo jest wybranym narodem.
  Polska Chytrusem narodow!

  A moze to tez nie wypada przypominac Polakom, ze na Czechoslowacje tez kiedys napadlismy. Przy pelnej akceptacji Hitlera?
 • @Tiamat 16:08:47
  //Jeszcze troche i dogonie pana Husky w popularnosci.//

  Dziękuję za uznanie
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 16:08:47
  //A moze to tez nie wypada przypominac Polakom, ze na Czechoslowacje tez kiedys napadlismy. Przy pelnej akceptacji Hitlera?//


  A inwazja/napad na Czechosłowację 1968r. to czyją miał akceptację
 • @Tiamat 16:08:47
  "... skad sie wziely takie absurdalne, niepoczciwe oszczerstwa przeciwko mieszkancom Bliskiego Wschodu?" -

  --- Taka siła żydowskiej propagandy! Także wielu z tych, którzy byli sercem po stronie Donbasu, wysiadło na przystanku 'uchodźcy muzułmańscy'. To już wydaje się być nie tylko niezrozumieniem, ale wręcz głupotą. Jeszcze trochę i zatęsknię za PRL-owską cenzurą.

  Za około pół godziny opublikuję nową notkę, opartą na Pani wpisie. Myślę, że notka 'wyszła' porządnie.
 • @Husky 16:46:45
  My z kazdym pojdziemy napadac. Bo taka mamy nature. Z Pilsudskim na Kowno tez.
 • @Tiamat 17:56:16
  "My" to znaczy kto ?
 • @Husky 18:10:47
  Takie gamonie jak Ty . Zrozumiał ?.
 • @Repsol 21:44:07
  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej