Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na świecie - 10.07.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdumiewa mnie ludzka natura, która raczej poprze zbójów i bandytów, żerujących na cudzym nieszczęściu niż ludzi w potrzebie - pisze pani Tiamat.

Do czego to dochodzi na portalach prawicowych?! – Notka, zachwalająca ludobójstwo, jest aktualnie ‚jedynką’ w NEON-ie. Tak się hańbią ludzie! – pisałem tydzień temu. Przytaczam fragment tekstu zatytułowanego „Kiedy Włosi zaczną w końcu zatapiać flotę migrantów?:

 
„Inwazja jest inwazją. Gdyby ci sami ludzie przybywali w umundurowaniu statkami wojennymi, zatapialibyśmy ich flotę. – Jaka jest różnica między flotą wojenną, a flotą pontonową, skoro tzw. migranci przybywają w tym samym celu. Tak samo została podbita Ameryka przez Europejczyków, też szukali ‚czegoś więcej’.
 
Skąd wiemy, że Niemcy ze ściągniętych przez siebie migrantów nie sformują jakiejś Abwery, i nie zechcą zrobić powtórki z 1939 roku, tyle że czarnymi rękoma? Skąd mamy pewność, że widoczni na zdjęciu silni czarnoskórzy chłopcy, po przybyciu na ląd, w pewnym momencie, gdy będzie ich już bardzo, bardzo wielu, nie zostaną wyposażeni w broń przez jakiegoś podstarzałego miliardera, któremu marzy się być władcą świata? Nikt nie pamięta historii Troi? Czy ktoś o tym pomyślał? - Zatapiać flotę migrantów zanim nie jest za późno!”

 
Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcy w europie
 
 
Odpowiada pani Tiamat: Tak piszą często ludzie, którzy nie znają dobrze angielskiego i nie mają zielonego pojęcia o tym, do czego narody zobowiązały się nie tylko w Norymberdze, ale i po Zaleceniach Norymberskich. 
 
Na Sycylię przybyła banda z ISIS i różnej hołoty, którzy emigrantom urządzają piekło. Handlują kobietami, zmuszają do prostytucji, kradną dzieci do burdeli; i włoska policja nie może sobie z nimi poradzić. A przede wszystkim to są bandziory, które organizują ten przemyt i potem sami mieszają się z uchodźcami. Na ogół ludzie w Europie może nie wiedzą, może nie chcą albo zwyczajnie nie pamietają.
 
Ten proceder nie jest niczym nowym. Po upadku Sajgonu tysiące Wietnamczyków wsiadało na łódki. Niejednokrortnie właścicielami często kradzionych łodzi byli zwyczajni piraci i bandziory. Wypływali z uchodźcami załadowanymi jak śledzie do tych byle jakich łodzi, zrzucali ‚towar’ do morza i wracali po nowy ‚zaladunek’.
 
Dla uchodźców najważniejsze było, żeby się dostać do Hongkongu, gdzie był przygotowany system przyjmowania uciekinierów. Uchodźcy z Wietnamu mieli o tyle lepiej, że gdy dotarli do Hongkongu, to był tam tymczasowy obóz, gdzie sprawdzano tożsamość i rozpatrywano podania o wizę. Dużo ludzi się uratowało, bo patrole z Hongkongu kontrolowały morze.
 
 
Podobny obraz
 
Obóz uchodźczy w Hanau (Niemcy)
 
W Europie nie ma takiej możliwości, ponieważ wspólnymi siłami zamordowaliśmy Kadafiego, który miał takie właśnie ośrodki wstępnego rozpatrywania podań. To w Libii były te obozy tymczasowe, w których UNHCR rozpatrywalo wstępne podania. I obozy byly porządnie utrzymane, a uchodźcy mieli zagwarantowane bezpieczeństwo. Podobne obozy ma Katar z uchodźcami z Bahrain. I miała Syria. Sama Syria miała milion CHRZEŚCIJAŃSKICH uchodźców z Iraku i Libii.
 
Jakieś durnie i nieuki opowiadają głupoty, że kraje Bliskiego Wschodu nie biorą uchodźców. Byle co gadają i byle co wiedzą. Przecież uchodźcy uciekają z Bliskiego Wschodu już od 16 lat, a dopiero po rozwaleniu Libii zaczęły się te awantury z ogromną falą uchodźczą do Europy. Naturalnie bandytom i szubrawcom bardzo przeszkadzały te obozy w Libii, Libanie, Jordanii i Syrii, bo nie przynosiło im zysków. To był dla Libii duży wysiłek finansowy, ale Kadafi za wszelką cenę chciał żyć z Europą w zgodzie. Zresztą zapowiedział i przepowiedział, co się stanie, gdy tych obozów nie będzie.
 
Teraz Merkel kombinowała podobny system w Turcji, ale w odwrotnym kierunku. Akurat nie znam szczegółów tej zupełnie dziwnej umowy, ale Turcja – to nie cywilizowana Libia czy równie cywilizowany Hongkong. Do tego dochodzi fakt, że Kadafi mógł sobie pozwolić na obóz uchodźczy, bo nie był zaplątany w awantury uchodźcze. Z Libii nikt nie emigrował i Libia nie była stroną w żadnym konflikcie.
 
Tymczasem Turcja jest ściśle związana z problemem uchodźców, bo jest zaplątana w konflikt na Bliskim Wschodzie, a więc nie może być bezstronna. Do tego Europa sobie zaplanowała odsyłać wszystkich uchodźców do Turcji – zupełnie bezprawnie, bo nie można nikogo deportować do obcego kraju. Deportacja jest aktem prawnym i obie strony muszą wyrazić zgodę, bo ktoś musi wydać dokumenty podróży (travel documents). Polaków można deportować tylko do Polski. Ale uchodźców z Maroka czy Sudanu nie można deportować do Polski, bo potrzebna jest polska wiza.
 
Emigranci to nie worek z ziemniakami. Tylko żydzi nigdzie nie muszą płynąć na łódkach, bo mają wszędzie gotowe wizy. Cholera mnie bierze na taką niesprawiedliwość. I jeszcze bardziej zdumiewa mnie ludzka natura, która raczej poprze zbójów i bandytów, żerujących na cudzym nieszczęściu niż ludzi w potrzebie. A już zupełnym tumaństwem i bezmyślnością jest kompletnie nieuzasadniona nienawiść.
 
Taki tuman jeden z drugim, który się tak popisuje okrucieństwem, nie ma nic przeciwko temu, że bogate Araby-wahabity zajmują Polskę i budują meczety. My w ogóle nie mamy nic przeciwko handlarzom polskiej ziemi. Już sprzedaliśmy ostatnią szafę z ciuchami, a teraz sprzedajemy łóżka i materace, i będziemy spać na ziemi. Jak nam będzie za zimno, to pojedziemy na saksy do Berlina, a jak dobrze pójdzie, to i do Holandii.
 
Czepiamy się ofiar wojny. W czasie okupacji wielu Polaków uratowało się tylko dzięki ludzkim sercom. Tego serca zabrakło nie tylko dla bezbronnych muzułmanów. Zabrakło dla 9 milionów chrześcijan, którzy zniknęli z Bliskiego Wschodu i żadnego, ŻADNEGO bogobojnego chrześcijanina jeszcze nie spotkałam, który zainteresowałby się, kto zburzył polskie kościoły katolicke w Libii.
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania policja polska w kosowie
 
Polska policja w Kosowie
 
Byc może byli to Polacy, którzy polecieli razem z NATO burzyć katolickie kościoły w Libii. Co poniektóry Polak to taki katolik jak z futerału instrument. Będzie klęczał przed żydem i bogatym wahabitą, a zalecał topienie bezbronnych ludzi.
 
Bo to takie głupki, które nawet nie wiedzą, że najwięksi przestępcy jeżdżą po świecie całkiem legalnie na świeżutkich paszportach albo… nie potrzebują wcale paszportów ani wiz, tak jak polskie wojsko w Afganistanie czy Kosowie. Kto się Serbów pytał, czy polska policja może być juz tyle lat w Kosowie? I polskie wojsko?
 
Napisała: Tiamat
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "...ponieważ wspólnymi siłami zamordowaliśmy Kadafiego, który miał takie właśnie ośrodki wstępnego rozpatrywania podań. To w Libii były te obozy tymczasowe, w których UNHCR rozpatrywalo wstępne podania. I obozy byly porządnie utrzymane, a uchodźcy mieli zagwarantowane bezpieczeństwo. "

  Obawiam się, że konsekwencje tej zbrodni podminowanej debilizmem będą dla Europy straszne. USA pewnie się jakoś wywiną, ale kto wie.

  Bardzo dziękuję za ważny wpis.

  Oczywiście 5*
 • @Autor, Tiamat
  "Zdumiewa mnie ludzka natura, która raczej poprze zbójów i bandytów, żerujących na cudzym nieszczęściu niż ludzi w potrzebie"

  Myślę, że ludzka natura jest tu bardzo mocno stłumiona przez nachalną propagandę mediów usraela. Podkładanie dowodów, zamawianie filmów, operacje fałszywej flagi itd zrobiły w końcu swoje.
  Nawet tu na portalu są osoby, które mają problem ze zrozumieniem różnicy między tzw hoax i fałszywą flagą oraz właściwym sklasyfikowaniem tych zjawisk w odniesieniu do świata realnego.
  Dodatkowo obawiam się, że rację w ogromnej części przypadków migracji ma Szanowny RAM, który pisał, że migracje są "okazją" dla rozmaitych organizacji "humanitarnych" oraz niestety także KRK do zarobienia pieniędzy.

  Jeśli na to wszytko nałożymy zasady islamu w wydaniu wahabickim, dodamy własne doświadczenia z ludźmi z BW (też mam), różnice cywilizacyjne, edukacyjne, światopoglądowe to otrzymamy co mamy teraz - wrogość wobec migrantów.

  Jednego natomiast jestem pewien na 100% - gdyby nie debilne i zbrodnicze postępowanie ludzi sterujących polityką i ekonomią USA na całym świecie już w zasadzie od rewolucji bolszewickiej to problemów byłoby na moje raczej ułomne oko ok. 80-90% mniej.

  Dlatego muszę się przyznać, że z prezydenturą Trumpa wiąże pewne nadzieje - głównie liczę na to, że wpływ na jego decyzje będą miały Instytut Światowej Polityki (Lenczowski i Chodakiewicz - jeśli chodzi o Polskę i Międzymorze) oraz to czego się dowie od Putina.

  Serdeczności
 • @Jasiek 19:05:42
  Znamię Kaina jest nam przez nich przypisywane na każdym kroku .Ave Amigo.
 • Tiamat pisze bzdury
  Przez Libię jadą mieszkańcy Afryki, a nie Półwyspu Arabskiego. Trasa wiedzie samolotami do Kairu, dalej samochodami przez pustynię do Libii i tam załadunek na łodzie oraz wysyłka do Europy. Cena: od 5000€ w górę.

  Jak łatwo zauważyć, jadą ludzie majętni, a nie biedni, a wyjeżdżają z krajów afrykańskich, gdzie nie ma żadnej wojny. Afrykański kardynał apelował do krajów UE, aby nie przyjmowali tych imigrantów, lecz kierowali pomoc do krajów afrykańskich, z których oni wyjeżdżają.

  Co do rzekomej pomocy krajów arabskich: nie ma żadnych obozów w Arabii Saudyjskiej ani w innych bogatych krajach arabskich. Są obozy w Jordanii i w Libanie, oraz w Turcji. To z tej ostatniej docierają do Europy prawdziwi Syryjczycy.
 • @jazmig 20:34:48
  Witamy kolegę , no popatrz sam co Ciebie boli .http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/490613,libia-ostrzega-islamscy-bojownicy-moga-byc-przemycani-do-europy-jako-uchodzcy.html , albo tak http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/kto-zaplanowal-finansowal-rezyserowal-wojny-i-obecny-exodus-do-europy/ . Jak porzekadło mówi " kto chamem się urodził chamem zdechnie " Nieprawdaż ? .
 • @Repsol 20:58:34
  Kto steruje tym bajzlem globalnym?W dawnych czasach mielismy kacykow lokalnych ,pozniej krolow,cesarzy ktorzy pomnazali majatek i zwiekszali swa wladze(czasami tracili) Od chwili wprowadzenia demokracji to majatek(kapital) przejal wladze a krolowie stopniowo zostali jej pozbawieni.Kto dysponuje najwiekszym majatkiem,srodkami finansowymi i wladza -to chyba oczywiste kreator srodkow finansowych.Panstwa i ich wladza,srodki kontroli spoleczenstwa,korporacje sa tylko wykonawcami polecen faktycznej wladzy globalnej.
  Aby cokolwiek zmienic nalezaloby przerwac ten krag -aby nie kapital,zysk byly kreatorami rzeczywistosci ale np. uzytecznosc dla spoleczenstwa albo swiata w systemie punktowym a nie pienieznym.
 • @mac 21:41:14
  Ano tak .Ave . https://www.magnapolonia.org/wp-content/uploads/2017/04/George-Soros-God.jpeg
 • @Jasiek 18:43:45
  "Obawiam się, że konsekwencje tej zbrodni podminowanej debilizmem będą dla Europy straszne. USA pewnie się jakoś wywiną, ale kto wie". -

  --- Nie tylko w Libii były zbrodnie. Nagromadziło się tych zbrodni w ostatnich 20 latach. A konsekwencje? - Nie chcę wieszczyć.

  Pozdrawiam Pana :)
 • @Jasiek 19:05:42
  "... ludzka natura jest tu bardzo mocno stłumiona przez nachalną propagandę mediów usraela. Podkładanie dowodów, zamawianie filmów, operacje fałszywej flagi itd zrobiły w końcu swoje". -

  --- Zdawałoby się, że opór choćby niewielkiej części tych, którzy coś rozumieją, i wyjaśnianie zjawisk zrobią swoje. Nic takiego nie następuje, a w kwestii zachowania choćby elementarnej przyzwoitości w sprawie uchodźców nastąpiło zjawisko całkowitego schamienia i głupoty wielu ludzi. Przy czym chcę tu podkreslić, że to ciemniactwo nie występuje w realu w takim stopniu. Już dawno wyciągnąłem wniosek, że w portalach są zadaniowcy, którzy przez swe wpisy narzucają określone poglądy i postawy.
 • @Repsol 20:21:59
  Witam :)

  Proszę Cię, byś zerknął pod notkę Wojtasa i skasował wszystkie wpisy, w których bezczelnie obrażają Panią Tiamat. To jest szokujące, co bezczelne chamstwo wyprawia. Skasuj też tam wpisy samej Tiamat. Ona nie ma nic tym bydlakom do powiedzenia.
  Moje wpisy zostaw, ale skasuj te, w których @Kula Lis mnie obraża - bezczelny typ. Gdy potrzebował naszej pomocy, to skomlał.

  Pozdrawiam Cię.
 • @jazmig 20:34:48
  Bzdury? -

  --- Już kiedyś zauważyłem, że @jazmig pisze bzdury.
 • @mac 21:41:14
  "Aby cokolwiek zmienic nalezaloby przerwac ten krag". -

  --- Tak, ale jak?
 • @zygmuntbialas 22:55:48
  Najblizej przerwania kregu zaleznosci od swiatowego kapitalu sa Chiny,czyli trzeba posiadac swoj kapital(majatek),srodki odstraszania militarnego,cenzura mediow i punktowy system uzytecznosci dla spolecznosci lokalnej,regionalnej.
 • @mac 23:10:05
  "Najblizej przerwania kregu zaleznosci od swiatowego kapitalu sa Chiny,...". -

  --- Tak, zgadza się.
  Ale Chiny daleko, a my nie po tej stronie.
 • Dr Ryszard Opara
  Zygmunt Białas napisał [na PW]:

  Szanowny Panie Doktorze,

  Nie kryję od dawna, iż uważam wklejki Kuli Lisa za rasistowskie, których nie powinno być w porządnym portalu. Ale to Pan decyduje. Ale jest też pod notką Wojtasa wpis:

  @dron67 23:11:00
  Białas to kupa chuja, jak się okazało, ja i on z Opola. Poznałem się na nim już 2-3 lata temu. On może mi na kant chuja skoczyć, będę wulgarny, inaczej ten filokozojebiec miłośnik ubecji nie zrozumie. Gdybym go w Opolu spotkał dostałby solidnie w ryło. Pzdr!
  kula Lis 67 10.07.2017 23:17:32

  Panie Doktorze,
  czy jest w NEON-ie miejsce dla mnie i Pani Tiamat? - Równocześnie poddałem to jej pod rozwagę, czy odchodzimy. Prześlę też ten list Repsolowi. Proszę podjąć tu jakąś decyzję.

  Pozdrawiam Pana serdecznie :)

  Zygmunt Białas.
 • @zygmuntbialas 23:56:43
  W pełni popieram Pana uwagi na temat Kuli Lisa i jego komentarzy.
  Podobnie jak Huski jest katolikiem, co dobitnie wyeksponował poniższym wpisem:
  "@Zawisza Niebieski 14:49:35
  Lewacki Franio zwący się papieżem może o. Rydzykowi skoczyć, i pocałować po prostu w dupę.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 67 06.07.2017 15:15:03 "
  .... czym utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze być głęboko wierzącym ateistą. Towarzystwo tego typu wyznawców jest hańbą dla tej religii.
 • @zygmuntbialas 23:56:43
  Niech się Pan nie przejmuje chamstwem innych.

  "Przecież z obfitości serca usta mówią" (Mt 12:34 BT)

  Proszę nie oddawać pola zawistnym krytykantom.

  Pozdrawiam Panią Tiamat i Pana

  roux, bloger drugiej klasy
 • @SZS 07:08:49 and @roux
  "Niech się Pan nie przejmuje chamstwem innych";
  "Towarzystwo tego typu wyznawców jest hańbą dla tej religii". -

  --- Jest hańbą. I przykro jest mieć ze zgrają bałwanów do czynienia. I ciągle ostatnio podkreślam, że w życiu realnym nie spotykam tylu durniów i tak złych, i bezczelnych tumanów.
  I nie przejmuję się. Ja mam co robić, mam zresztą jeszcze dwa inne blogi. I oczywiście będzie tam zawsze miejsce dla Pani Tiamat, jak i dla Panów.

  Pozdrawiam Was.
 • @zygmuntbialas 23:56:43
  Szanowny Panie Zygmuncie
  Ja w kwestii formalnej.Czytając tekst poczty wewnętrznej skierowanej do właściciela portalu Pana Ryszarda Opary zastanawiam się nad jednym.Czy upublicznianie prywatnej korespondencji do której od pewnego czasu tu dochodzi to już nie epidemia.
  Portal ten jak i wiele innych zapewnia nam możliwość kontaktu pomiędzy sobą za pomocą poczty wewnętrznej czyli p.w a celem tej funkcji jest zapewnienie ochrony korespondencji i zachowania jej tajemnicy.
  Piszemy tam do kogoś z informacjami lub wiadomościami o których nie chcielibyśmy by były to Publiczne wiadomości.
  Nietaktem w mojej ocenie jest zatem publikowanie ich treści na forum.Czy to wiadomości wysyłanych czy też otrzymanych Raczej to co Pan napisał powinno być umieszczone w formie komentarza, wpisu etc a nie p.w i po minucie już nie prywatna wiadomość a Publiczna Wiadomość.
  Sam otrzymuje i wysyłam list do wielu tu znajomych ale nigdy by mi głowy nie przyszło by to upubliczniać.
  Często są to pogróżki, obelgi,wyzwiska. Czy gdybym to upubliczniał to byłoby fair.
  Jest Pan osobą stateczną,wykształconą,pedagogiem i w moim przekonaniu jest to i nieeleganckie i niesmaczne.

  Serdecznie pozdrawiam
  I mam nadzieje że tym komentarzem w żaden sposób Pana nie uraziłem, bo są to moje spostrzeżenia
  Zdrowia
 • @Husky 17:12:42
  Pyta Pan czy stwierdza" "Czy upublicznianie prywatnej korespondencji do której od pewnego czasu tu dochodzi to już nie epidemia". -

  --- Tu zapytam, od kiedy to upublicznianie własnych słów jest jakimkolwiek nadużyciem. Otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedź od dr. Ryszarda Opary i chętnie bym też opublikował, no ale tego faktycznie mi nie wolno, bo to już nie moja wypowiedź.

  Pozdrawiam.
 • Z BLOG.PL:
  zygmunt.bialas
  11 lipca 2017 o 22:16
  Pisze do mnie Pani Tiamat:

  Pozno juz, robie audycje na jutro ale musze to Panu wyslac. Mala rzecza a cieszy . Duda awansowal!!!!

  Take ladne zdjecie z New York Times

  http://pikio.pl/kabaret-dziennikarze-the-new-york-times-zyja-w-przekonaniu-ze-putin-to-andrzej-duda/

  — ZB: Spróbuję podać link do tego zdjęcia.

  * * *

  zygmunt.bialas
  11 lipca 2017 o 22:19
  Duda awansowal!!!! – ladne zdjecie z New York Times:

  http://pikio.pl/wp-content/uploads/2017/07/twitter-5.jpg
 • @zygmuntbialas 21:37:14
  Ja uważam że zarówno wiadomości wysyłane czy odebrane powinny być wiadomościami prywatnymi.
  Ale to moje zdanie

  Pozdrawiam
  Zdrowia
 • @Husky 22:25:04
  Informacje, napisane przeze mnie, nie odnoszące się do drażniących kontekstów związanych z adresatem, mogą być publikowane. Nie widzę powodów, dlaczego by nie.

  Miłego wieczoru życzę.
 • @zygmuntbialas 22:30:54
  Dziekuje

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej