Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co zdarzyło się 07 grudnia 1941 roku w Pearl Harbour

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jan von Flocken: Interesujące jest to, iż wybuch wojny nie był wymyślony w 1939 roku. Wywołanie konfliktu w Europie wykoncypowano w Waszyngtonie najpóźniej w 1938 roku.

Jakby znikąd zaryczały 07 grudnia 1941 roku w Pearl Harbor setki bombowców torpedowych i myśliwców japońskich sił powietrznych - pisze prof. Michael Vogt. - Wycie silników było ogromne i straszne. Podczas dwóch potężnych fal ataków Japończycy, których samoloty wystartowały z niezbyt odległych lotniskowców, zatopiły znaczną część amerykańskiej floty wojennej, zakotwiczonej w Pearl Harbour. 

USSArizona Pearl Harbor

Pearl Harbour - płonący statek USA

Ponad 300 samolotów zostało zniszczonych lub zatopionych. Zginęło prawie dwa i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy i wielu cywilów. Katastrofa w amerykańskiej bazie morskiej w Pearl Harbour była dla wojsk USA kompletnym zaskoczeniem.

Ale czy naprawdę była to niespodzianka? Czy można było zapobiec katastrofie? - Odpowiedź brzmi: można było. Prezydent USA Franklin D. Roosevelt i jego 'trust mózgów' mieli liczne raporty wywiadowcze, jak i inne dane, wskazujące jednoznacznie na japońskie zamierzenia. Ale dowódcy wojskowi na Hawajach nie byli - celowo i systematycznie  - informowani o grążącym niebezpieczeństwie.

Do tego czasu administracja Roosevelta obawiała się bezpośredniej interwencji przeciwko Japonii. Obywatele USA nie chcieli wojny. Jeszcze na początku 1941 roku nastrój był antywojenny: 88% mieszkańców było przeciw udziałowi armii USA w wojnie w Europie. Ale Pearl Harbour zmienił wszystko. Podstępny atak Japończyków zmienił nastroje na złość i poparcie wojny.

Roosevelt osiągnął tym swój cel polityczny: możliwość wypowiedzenia wojny Japonii, by wkroczyć aktywnie w działania wojenne w celu zdobycia i ustanowienia USA jako wiodącego światowego mocarstwa. Opowiada o tym i dokumentuje szczegółowo w poniższym filmie historyk i dziennikarz Jan von Flocken:

https://www.youtube.com/watch?v=YurKomyryGw

Ze względu na moje ograniczone możliwości czasowe zwrócę uwagę tylko na wybrane wypowiedzi rozmówcy:

Prof. Michael Vogt: W hollywoodzkim filmie sprzed paru lat widzieliśmy przerażonego Roosevelta na więść o tym, czego doknali źli Japończycy w Pearl Harbour,

Jan von Flocken: Rzeczywistość wyglądała całkiem inaczej. Roosevelt znał z pewnych źródeł dokładny opis tego, co wydarzy się w Pearl Harbour. (...) Gdy w 1939 roku wybuchła II wojna światowa, USA - nie będąc w stanie wojny - wspomagały swych sojuszników w Europie.

Interesujące jest to, iż wybuch wojny nie był wymyślony w 1939r. Wywołanie konfliktu na Starym Kontynencie wykoncypowano w Waszyngtonie najpóźniej w 1938 roku. Doradca i zaufany człowiek Roosevelta przytoczył później jedną z wypowiedzi prezydenta: "Wojna w Europie może być dla nas dobra. Strony konfliktu muszą wtedy kupić od nas broń i amunicję. Pieniądze z Europy przyjdą wtedy szybko do nas, a my dziś nie mamy dość statków wojennych, by te 'pieniądze' przewieżć przez Atlantyk".

Podobny obraz

Frankilin D. Roosevelt

W 1940r. Roosevelt, by zostać wybranym na III kadencję (było to wtedy możliwe), obiecał Amerykanom, iż nie wyśle żołnierzy na europejską wojnę. By mimo obietnić wkroczyć do Europy, trzeba było prowokować Niemców. Amerykanie storpedowali trzy niemieckie statki na Oceanie Atlantyckim. Było kilkaset ofiar, jednakże Niemcy nie dali się sprowokować i zachowywali się defensywnie wobec USA.

Amerykanie wspierali Wielką Brytanię, której wcześniej udzielili ogromnych kredytów. Wielkim problemem była kapitulacja Francji. Brytyjczycy zostali praktycznie sami i powstało niebezpieczeństwo, iż okrążona Anglia skapituluje z powodu głodu.

Skoro Niemcy nie dali się sprowokować, trzeba było spróbować z Japonią, sprzymierzoną z Hitlerem. Japonia nie ma bogactw naturalnych. Latem 1941r. USA wstrzymały dostawy ropy, żelaza i zamroziły - w celu prowokacji - kapitały japońskie w Stanach. Udało się - Japonia zareagowała i 07 grudnia 1941 roku zaatakowała Pearl Harbour. Cztery dni później Niemcy i Włochy wypowiedziały wojnę Stanom Zjednoczonym. Amerykanie mieli już drogę do Europy otwartą.

 

Przetłumaczył i opracował: Zygmunt Białas


POWIĄZANE WPISY:

 1. 11.06.2017. – Co się działo w Serbii w 1999 roku
 2. 12.06.2017. – Co się działo w Serbii w 1999 roku
 3. Jeremy Corbyn: Izrael przygotował terror w Monachium w 1972 roku

KOMENTARZE

 • Z pl.sputniknews.com/:
  Cywilizacja przychodzi ze Wschodu:

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201707115859043-lawrow-sankcje-syria-sputnik/

  Ławrow: Sankcje UE przeciwko Syrii – nienormalna sytuacja

  Rosja uważa za nienormalną sytuację, w której UE i USA wprowadzają sankcje przeciwko Syrii – poinformował szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.
  „Już omawialiśmy z naszymi kolegami tę, jak uważam, nienormalną sytuację. Sankcje w wielu kwestiach utrudniają proces stabilizowania się produkcji towarów pierwszej potrzeby w Syrii, np. w przemyśle farmaceutycznym, który był tutaj zawsze bardzo rozwinięty, a teraz ma ograniczone możliwości przez te sankcje, te zakazy, które nasi zachodni koledzy wprowadzili” — powiedział Ławrow, podsumowując rozmowy z szefową dyplomacji UE Federicą Mogherini.
  Unia Europejska przedłużyła sankcje wymierzone w Syrię do 1 lipca 2018 roku.
 • Fakty,fakty,fakty,nic tylko fakty
  Nazwiska,daty,wydarzenia dziejące się "w tle",treści sekretny dyplomatycznych korespondencji,itp,dotyczące Pearl Harbour ,wszystko to w wykładzie Sergieja Kurginjana,wygłoszonym "na okoliczność" dziesiątej rocznicy ataku na WTC.
  Kurginjan to postać z bardzo wysokiej "politycznej półki" ,nie zaś wirtualny byt od mnogości których jutjub pęka w szwach. https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Kurginyan

  a oto rzeczony wykład https://www.youtube.com/watch?v=ugU5QBVjacU
 • @zygmuntbialas 01:37:26
  wyjątkowo obrzydliwe towarzystwo rządzi tym ojro-sowieckim obozem... oczywiście nie piszą o tym w gazetach, że nie będzie pomocy dla Syrii, bo wróg USraela - Assad nie przegrał :(((
 • @ikulalibal 07:52:09
  https://www.youtube.com/watch?v=ugU5QBVjacU -

  --- Na pewno interesujący wykład. Gdyby się zdarzyło, iż miałby Pan chwilę czasu (za tydzień, za miesiąć,...), to myślę, iż Czytelnik przeczyta z uwagą, co mówi Sergiej Kurginjan :)
 • @sosenkowski 08:14:32
  "wyjątkowo obrzydliwe towarzystwo rządzi tym ojro-sowieckim obozem...". -

  --- Nie za bardzo wiem, jak odpowiedzieć; ojro-obóz jest mi znany, ale według mojej wiedzy obóz sowiecki nie istnieje od ponad 25 lat.
 • Amerykański rząd wiedział o japońskich planach względem Pearl Harbour co najmniej kilka miesięcy wcześniej
  Stało się to za sprawą Duszko Popowa;Serba pracującego dla angielskiego wywiadu.
  Powiadają że Duszko Popow pracował dla najmniej trzech wywiadów i z tego powodu zwany był "trycyklem" .Ale to nieprawda.To znaczy prawdą jest że pracował ale ksywa "trycykl" pochodziła od tego że ów jurny Serb w kwestiach miłosnych preferował aż dwie panie równocześnie.
  I stąd nieszczęście.Bo kiedy latem 1941 r Popow przekazał Hooverowi zdobytą drogą agenturalną wiedzę dotyczącą japońskich planów co do Pearl Harbour,naraził się wyłącznie na jego gniew.
  Hoover który jak wiadomo był pedałem,szczerze nienawidził Popowa za jego hiperheteroseksualizm.Biedny Popow musiał się ratować ucieczką bo Hoover chciał go aresztować.
  (boże! jakież to niepowetowane szkody mogę spowodować prominentne pedały)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Du%C5%A1ko_Popov
 • @ikulalibal 12:41:38
  "jakież to niepowetowane szkody mogę spowodować prominentne pedały". -

  --- Można by książkę napisać o tym - i byłaby to chyba książka wielotomowa.
 • @zygmuntbialas 12:22:56
  Sowiety to ruskojęzyczna nazwa władzy komisarzy tj. RAD wybieranych przez pozademokratyczne czynniki. Anglosasi przewrotnie używają określenia European Union wobec analogicznej władzy rad komisarzy nie tylko w Brukseli - to żadna tajemnica - wdrożyli tamże władzę rad mianowanych odgórnie m.in. przez tzw. "grupę bilderberg". Wszak jedyne demokratycznie wybierane zgromadzenie tzw. "parlament europejski" może owym komisarzom władających radami co najwyżej... nagadać, pisać listy i tyle - OI! OI! myślałem, że takie oczywistości wie już każdy i nie trzeba nikomu tłumaczyć :/
 • @sosenkowski 18:13:05
  "myślałem, że takie oczywistości wie już każdy i nie trzeba nikomu tłumaczyć" :/

  --- Wiem. Nazywam to jednak inaczej. Wyraz 'sowiecki' ma określone konotacje.
 • @All
  Donald Trump w Polsce, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=rslckXExlf4&sns=em
 • @ Autor
  "Skoro Niemcy nie dali się sprowokować, trzeba było spróbować z Japonią,"

  Teraz Polska! :-(

  http://cdn14.mowimyjak.smcloud.net/t/photos/t/3693/godlo_teraz_polska_144434.jpg
 • @ Autor
  Co do diaska siedzi w tych jankesach, że tak na tym świecie rozrabiają...

  5*

  Ukłony
 • @zygmuntbialas 20:05:41
  Bardzo konkretnie.

  To za ciosem ;)
  https://youtu.be/Wr5P6iyPwn8

  pozdrawiam
 • @Jasiek 21:42:17
  Faktycznie.Coś w nich siedzi.Może Grecy tworząc mit o Herkulesie coś chcieli nam powiedzieć? przed czymś ostrzec?
  Słupy Heraklesa ( Skały Gibraltarskie) jak głosi mit,ustanowił sam heros w ramach jednej z dwunastu prac.A ustawił je po to aby wyznaczały granicę między ludzką przestrzenią a przestrzenią na którą ludzie pod żadnym pozorem nie powinni przenikać.Mówiąc krótko poza Słupy Heraklesa nie nalezy się wypuszczać bo to nie miejsce dla ludzi cywilizacji basenu morza śródziemnego czy inaczej,cywilizacji kontynentalnych (rolniczych)
  Być może dla anglosasów bo oni są przedstawicielami cywilizacji morskiej zwanej też rozbójniczą lub piracką.W każdym razie nie dla nas.My jesteśmy z "innej bajki" dlatego dostrzegamy ich inność żeby nie powiedzieć "obcość" i "wrogość"
  Po za tym pod pojęciem "jankes" nalezy rozumieć tylko i wyłącznie klasę polityczną a i to od pewnego szczebla wzwyż.(raptem kilkadziesiąt tysięcy ludzi) Reszt mieszkańców tego nieszczęsnego kraju-kontynentu,to jednak zwyczajni ludzie.Czemu dziwić się nie należy bo to emigranci ze starej poczciwej Europy.
 • @Jasiek 21:39:26
  Witam :)

  "Teraz Polska!" :-(

  --- Nie jest łatwa sytuacja Polski.
  Jeśli rola USA spadnie (chciałbym doczekać),
  ta nasza sytuacja też nie będzie łatwa.
  Kiedyś spróbuję to opisać.
 • @Jasiek 21:42:17
  "Co do diaska siedzi w tych jankesach, że tak na tym świecie rozrabiają...". -

  --- Może ten film coś tłumaczy?

  https://www.youtube.com/watch?v=rslckXExlf4&sns=em

  Pozdrawiam.
 • @dron67 21:59:03
  "Bardzo konkretnie". -

  --- Bardzo "konkretnie" o uchodźcach pisze @Kula Lis.
  Zresztą Tiamat pisze zupełnie o czymś innym. Jeśli obejrzy film, który pokazuje fakty (a nie faktoidy), to na pewno nie pochwali.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 22:16:47
  "Reszta mieszkańców tego nieszczęsnego kraju-kontynentu, to jednak zwyczajni ludzie". -

  --- Przy okazji proszę porównać:
  1. Na początku 1941 roku 88% mieszkańcow USA było przeciw wejściu jankesów w wojnę;
  2. W 2017 roku około 70% obywateli USA jest za interwencją w Korei Północnej. I nie pomyślą, co oni tam mają do szukania.
 • @dron67 21:59:03 (II)
  Otrzymałem e-mail od nieznanego mi natchnionego PiS-owca.
  Przytaczam odpowiedni fragment:

  "Boże nasz !!!
  SPEŁNIAJĄ się SŁOWA PROROCTWA.....!!!!!!!.....Minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller ostrzegł w niedzielę przed falą migrantów z Afryki. Z Afryki w kierunku Europy może wyruszyć nawet 100 mln ludzi". -

  ZB: TO PRZECIEŻ SZALEŃSTWO !
 • @zygmuntbialas 23:59:09
  Jeśli obejrzy film, który pokazuje fakty (a nie faktoidy), to na pewno nie pochwali.''
  Kiedyś miał Pan własne poglądy i takim chce Pana pamiętać.
  Świetne wywiady z Zezorro, Dakowskim, Cierpiszem..
  To była jakość.
  Zezorro:
  https://zezorro.blogspot.com/2017/07/polska-pizzagate-i.html

  ''pisze @Kula Lis.''
  Każdy pracuje na własny rachunek.

  '' TO PRZECIEŻ SZALEŃSTWO !''
  Niewatpliwie ;)
  Trzeba zacząć oddzielać skutki działań wojennych US i prawdziwych
  uchodźców od zorganizowanego ataku korporacji na Europę.
  Są dwa rodzaje uchodźców..
 • Porąbana logika, a współczesna propaganda - Dr J. Jaśkowski
  (...)
  W 1773 roku angielski agent niejaki Du Point stworzył coś, co nazwano Komisją Edukacji Narodowej. Już sama nazwa była prowokacją, ponieważ w Polsce w owym czasie było co najmniej 5 narodów i jakoś wspólnie zgodnie żyły. Oczywiście, o ile wywiady obcych państw nie organizowały zamieszek. A to, szczególnie w XVIII wieku, miało często miejsce. Przeważała krecia robota City of London Corporations.
  Do roboty w tej Komisji Edukacji Narodowej zaciągnięto księży albo agentów przerabiano na księży, np. niejakiego Hugo Kołłątaja, ponieważ w katolickim narodzie ksiądz cieszył się większą wiarygodnością. Co prawda nadal pozostaje zupełnie niezrozumiałe tytułowanie Kołłątaja księdzem, ponieważ brak jakiejkolwiek informacji z jakiegokolwiek seminarium, aby taki osobnik w nim studiował. Brak także jakiegokolwiek dokumentu, aby był wyświęcony. Ale nadal Episkopat nie protestuje w związku z tym jawnym szachrajstwem. Zresztą do dnia dzisiejszego agentów werbuje się pośród księży i jak widać, nawet Episkopatowi to nie przeszkadza. Dekomunizacji nie było. Ciekawe dlaczego?
  Ale to mały pikuś w porównaniu z obecną propagandą, czyli praniem mózgów, toczącym się na masową skalę poprzez środki masowej dezinformacji w rodzaju polskojęzycznej prasy niemieckich właścicieli, będącej pod amerykańskim zarządem.
  Musimy pamiętać, że
  kraj, który nie ma prawa bicia własnej monety,
  kraj, który nie ma prawa tworzenia własnych aktów prawnych,
  kraj, który nie posiada własnych mediów,
  jest tylko kondominium koncernów, eksploatujących daną ludność.''
  (...)
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/118271-porabana-logika-a-wspolczesna-propaganda
 • @dron67 06:25:46
  "Kiedyś miał Pan własne poglądy i takim chce Pana pamiętać". -

  --- Zawsze prezentuję własne poglądy.
  Także wtedy, gdy na moim blogu jest tekst innej osoby (jeśli są znaczące rozbieżności w poglądach, to piszę to pod tekstem). Jeśli chodzi o panią Tiamat, to jej poglądy są też moimi poglądami. To łatwo sprawdzić. Pani Tiamat zaczęła pisać w końcu stycznia 2016 roku na moich blogach. Do tego czasu zdążyłem wyrazić, co sądzę o tej antymuzułmańskiej hucpie, za co też wyleciałem z NEON-u na ponad 7 tygodni.
 • Przepowiednia Kadafiego
  Przepowiednia Kadafiego:

  "Sluchajcie wy, ludzie, w NATO! Wy bombardujecie mur, ktory wstrzymal fale emigracji afrykanskiej do Europy! .
  Ten mur powtrzymywal terrorystow z Al Kaidy. Tym murem byla Libia.
  I wy ten mur niszczycie, wy durnie!.
  Za te tysiace, tysiace emigrantow z Afryki, za wasze pelne poparcie dla Al-Kaidy, bedziecie sie smazyc w piekle, oto co sie z wami stanie!”.

  Do 1968 roku, Libia byla monarchia. 70 % ludnosci zylo w biedzie.
  Bylo duzo analfabetow, ktorzy mieszkali w koczowniczych namiotach.
  To byl typowy, niedorozwiniety kraj afrykanski.

  Kadafi dal Libijczykom nowe zycie na takim poziomie, ze zazdroscil im caly czarny kontynent.
  Na pustyni pojawil sie 8-y cud swiata - Ogromna rzeka stworzona przez czlowieka - najwiekszy na swiecie system irygacji.

  Politolog Leonid Savin:
  "Kadafi byl w stanie stworzyc system irygacji na terenie calej pustyni poprzez siec podziemnych wodociagow.
  Powstaly zupelnie nowe zaklady pracy w calej Libii, ktorych nigdy przedtem nie bylo.
  Nie ponoszac zadnych kosztow, Libijczycy przeprowadzili sie z namiotow do blokow mieszkalnych. Czynsz za mieszkanie w ogole nie istnial. Wszystko, lacznie z uslugami komunalnymi i energia elektryczna bylo oplacane przez panstwo".

  Savin:
  “Jesli mielibysmy porownac miasta takie jak Tripoli, jak wygladaly wczesniej zanim Kadafi przejal wladze i potem, to Tripoli bylo biedna smetna wioska - a w 30 lat pozniej zmienilo sie w miasto wiezowcow.
  Kto chcial sie zenic, mlode malzenstwa dostawaly od panstwa 64 tysiace amerykanskich dolarow na zakup domu i 7 tysiecy dolarow za kazde nowourodzone dziecko..
  Kto chcial kupic samochod , to panstwo pokrywalo 50% ceny auta.
  A benzyna w Libii byla tansza od wody: 3 centy za litr.
  Minimalne place wynosily tysiace dolarow, studia zagraniczne byly oplacane przez panstwo, podobnie jak wszelkie operacje i leczenie za granica. Jesli nie mozna bylo chorych wyleczyc w kraju panstwo pokrywalo koszty leczenia za granica". .

  Ale zaprowadzic dlugotrwaly pokoj w Libii bylo niemozliwe -"ten kraj byl rozdarty przez wodzow roznych plemion Beduinow, ktorzy nigdy sie nie zgodza, zeby wszystkimi plemionami rzadzil jeden czlowiek”-
  tak uwazali przywodcy super mocarstw w 1970 roku.

  Ale pulkownik Kadafi zadziwil wszystkich.
  Zdolal zjednoczyc 140 plemion w jedno panstwo. Kazde z tych plemion mialo swojego wodza; Kadafi mial wybor: Albo ich porzadnie postraszyc albo przekupic. Kadafi wybral to drugie.
  Obiecal wszyskim raj na ziemi i slowa dotrzymal”

  Kadafi:
  “Mamy rope - i to co nas zlaczy . Ropa jest podstawa naszego kraju.”
  Kadafi znacjonalizowal przemysl naftowy. I obiecal, ze olbrzymie dochody otrzymane z ropy beda rowno rozdzielone w calym kraju .
  Wszyscy obywatele dostawali swoja czesc dochodu.
  Kiedy ludzie zobaczyli, ze przywodca podnosi standardy ich zycia oczywiscie zaczeli go mocno popierac.

  Kadafi przepedzil z kraju wszystkich cudzoziemcow. Zamknal amerykanskie i angielskie bazy militarne. Skonfiskowal majatki Wlochom - potomkom kolonizatorow.
  Po czym zajal sie kultura:
  Zmienil kalendarz lacznie z nazwami miesiecy i liczeniem lat od daty urodzenia Proroka Mahometa. Zrewidowal prawodawstwo tak, zeby bylo w zgodzie z prawem szariatu.
  Wprowadzono zakaz picia alkoholu i gier hazardowych.
  Kadafi oglosil sie najwiekszym bojownikiem o prawa swoich obywateli.
  Pomimo, ze osobiscie dobieral ludzi na wysokie stanowiska i mial kontrole nad calym krajem, Kadafii odmawial przyjecia wszelkich tytulow dla siebie.
  Mimo, ze zgromadzil cala wladze w swoich rekach - nazywal siebie pokornym sluga narodu.
  “ Ja jestem po prostu waszym “bratem" przywodcy albo "bratem wodza” - nigdy nie chcial uzywac zadnego tytulu dla siebie.
  Uwazal, ze islam to najlepszy system moralnej wladzy- nigdy nie pil alkoholu, ktory jest zabroniony w Koranie. Nie pil nawet herbaty ani kawy. A jego pozywienie bylo bardzo skromne.

  A Libia stawala sie bogatym krajem. Ogromne dochody z ropy pozwolily Kadafiemu na wrecz napoleonskie plany…Obwiescil, ze cala Zatoka Sydry na Morzu Srodziemnym nalezy do terytorium Libii i nie pozwolil zadnym obcym okretom ani samolotom zblizac sie do Zatoki. Grozil, ze zniszczy kazdy obcy samolot i kazdy okret, ktory przekroczy “linie smierci”.

  Ronald Reagan nazwal go "wscieklym psem Bliskiego Wschodu" i wydal rozkaz bombardowania Tripoli i Bengazi..
  Ta amerykanska operacja wojenna pod nazwa "El Dorado Canyon" w 1986 roku trwala 11 minut.
  100 samolotow zrzucilo 150 ton bomb na Libie. Celem tych bomb bola rezydencja Kadafiego i bazy wojskowe, ale przede wszystkim bardzo wielu zupelnie niewinnych Libijczykow stracilo zycie.

  Maly kraj , w ktorym ludzie byli rozleniwieni dobrobytem, nagle doznal szoku.
  Ale Kadafi przezyl - zabicie Kadafiego okazalo sie nielatwe.
  "Amerykanie nie osiagneli celu” - napisal Michail Gorbaczow w liscie do Kadafiego.
  Pulkownik szybko sie zorientowal , ze zachodnie media nigdy nie napisza nic pozytywnego o jego kraju: o zbudowaniu infrastruktury i drog, o rosnacym przyroscie naturalnym i bezplatnym lecznictwie - gazety nie beda pisac. A dziennikarze lubia przedstawienia a on caly czas probowal zwrocic ich uwage na istotne zmiany w Libii. Ciekawe publikacje nie interesowaly Zachodu..

  Gajdar Dzemal:
  "Kadafi mial coraz to nowsze pomysly: robil dziwne rzeczy, ubieral sie dziwacznie, towarzyszyl mu batalion ochroniarzy.
  Cale zycie pisal ksiazke o filozofii , ktora nazwal “zielona ksiazka” .
  Wlasciwie, pisal biblie dla narodu libijskiego, w ktorej stwierdzil , ze ani komunizm ani kapitalizm nie byl stosownym systemem dla Libii.

  “Komunizm to odrzucenie Boga a kapitalizm to odrzucenie czlowieka”.

  Musi byc trzeci wariant.

  Georgij Mirski cytuje zielona ksiazke:
  “Demokracja to oszustwo.. Partie polityczne to oszustwo. Parlament tez jest oszustwem”.
  Pulkownik Kadafi uwazal, ze demokracja tak naprawde jest zludzeniem, ze ludzie rzadza. Zwyczajna iluzja.
  Wiec wprowadzil model sowiecki (Rade) gdzie wlasciwie lezy rzeczywista wladza.
  Cala wladza lezy w Radzie.

  W 1992 roku Rada Bezpieczenstwa nalozyla sankcje na Libie.
  Nie wolno bylo kupowac ropy od Libii i zamrozono libijski majatek.
  No to jak mozna odzyskac miedzynarodowy biznes?
  Kadafi rozmyslal nad tym 10 lat. I postanowil Zachod przekupic.

  Dzemal:
  “Spotkalem go w 2007 also 2008 roku , w czasie swiatowego kryzysu finansowego, i pamietam ostatnia rzecz jaka mi sam powiedzial:

  “Ja zrobilem tylko jeden blad - to znaczy zaufalem Amerykanom i Zachodowi”.

  Condoleezza Rice, Tony Blair i Nicolas Sarkozy namowili Kadafiego, zeby zrezygnowal calkowicie z obrony kraju a w zamian za to odwolaja sankcje i zaczna znow kupowac rope.

  Powiedzieli:
  “Zaniechaj wszelkich programow obrony kraju i staniesz sie pelnym czlonkiem miedzynarodowej spolecznosci i czlonkiem naszego klubu”.
  Lata ostracyzmu, przymusowego odosobnienia, zrobily swoje.
  Kadafi sie zgodzil.
  W 2003 roku Saddam Hussein mial ten okrutny proces- co przekonalo pulkownika Kadafiego, ze nalezy zyc w zgodzie z Zachodem.
  W 2010 roku przywodca Libii obejmowal sie z Obama nazywajac go bliskim sprzymierzencem i przyjacielem; Sarkozy’emu pozyczal pieniadze.
  Sarkozy zwrocil sie do rzadu Libii po pozyczke, kiedy byl ministrem d/s wewnetrznych . Potrzebne mu byly pieniadze na kampanie wyborcza, zeby zostac prezydentem.
  To za libijskie pienadze Sarkozy zostal prezydentem.
  Kadafi dal Sarkozy’emu bardzo duzo pieniedzy, zarowno na kampanie jak i do prywatnej kieszeni.

  No, ale nie tylko Sarkozy’emu, ale takze innym europejskim przywodcom, takim jak Berlusconi, placil w Niemczech a takze i Wielkiej Brytanii.
  Kadafi dal sie wciagnac ze strachu w intrygi na miedzynarodowej arenie , ale we wlasnym kraju nie bal sie nikogo. Uwazal, ze jego narod kocha, co bylo prawda, Libijczycy wykazywali duzo przywiazania do niego, ale to tylko upewnilo go, ze jest niezastapionym.

  Mow Libijka:
  “Gotowa jestem oddac zycie za Muammara Kadafiego, ktory dla kazdego Libijczyka jest symbolem wyzwolenia spod kolonializmu krajow rozwinietych..

  A w miedzyczasie plemiona zaczely sie oddzielac, prowadzac tradycyjny sposob zycia. I chociaz Kadafi ich dalej utrzymywal, zywil, ubieral i zbroil i udawali, ze sa wobec niego lojalni - ta lojalnosc okazal sie zludna.

  W grudniu 2010, caly swiat arabski ogarnela fala protestow i demonstracji. Ludzie mieli dosc biedy, kwitla ogromna korupcja wsrod oficjeli, a takze szerzylo sie bezprawie i beznadziejnosc w krajach BW, ludzie wystepowali przeciwko wladzy.
  Zaczela sie “wiosna arabska”., calkowity chaos... kraje splywaly krwia….
  Powstancy zagarneli wschodnia czesc Libii w ciagu kilku dni.
  Kadafi w tym czasie byl na zachodzie kraju. Zdawalo mu sie, ze moze postrzymac powstanie:
  Przemawial do ludu:
  “Przygotujcie sie do obrony Libii! Chcieli wojne - beda mieli wojne!
  Jestesmy bliscy zwyciestwa - ale zeby je przyspieszyc gotow jestem otworzyc arsenaly i zaopatrzyc wszystkich libijskich patriotow w bron”.
  Najpierw, Kadafi powiedzial, ze to grupy mlodych narkomanow, atakuja policjantow i kradna im bron.
  Wkrotce jednak zrozumial, ze to pachnie zamachem stanu i nie ma nikogo, ktoby mu pomogl. Bo przeciez on sam zredukowal sily zbrojne kraju.
  Pierwszy wystapil Sarkozy- wypuscil francuskie lotnictwo.
  Po upadku Tripoli, pod kontrola Kadafiego pozostaly tylko dwa miasta, dookola ktorych szalaly okrutne bitwy. Liczba ofiar wscieklych walk rosla z kazdym dniem.

  Elena Suponina, dziennikarz:

  “Oczywiscie, ze Zachod wykiwal Kadafiego. Oszukali go.
  On sie tego nie spodziewal . To byl klasyczny noz w plecy.
  I to nawet nie wiadomo, dlaczego to zrobili- czy ta wojna byla potrzebna? I komu? Przeciez Kadafi robil wszystko czego od niego chcieli. Zabili go w najbardziej upokarzajacy sposob: jako czlowieka, osobowosc, zolnierza i przywodce.”

  Ta wersja zdarzen nigdy nie bedzie przekazana w zachodnich mediach amerykanskich czy francuskich poniewaz to rzeczywiscie troche zenujace i wielki wstyd dla zachodnich panstw.
  Przeciez przekonywali, ze to Libijczycy rozprawili sie ze swoim przywodca poniewaz sami sa dzikusami i nieoswieconymi nieukami..”
  Nigdy smierc nie przyniosla takiej ogromnej radosci tlumow.
  Tysiace ludzi, ktorzy niegdys kochali Kadafiego rozkoszowali sie teraz jego smiercia.
  Hillary Clinton zawolala radosnie ” och!” kiedy dotarly do niej wiesci o smierci pulkownika.
  Ambassador USA w Libii zrobil sobie selfie przy zwlokach “dyktatora” z kciukiem do gory jako symbol aprobaty.

  Libia pozbyla sie Kadafiego i jego rodziny. Pozbyla sie zielonej ksiazki i zielonej flagi.
  W zamian otrzymala zanik panstwowosci, administracji panstwowej i niekonczaca sie wojne domowa i wlasciwie otrzymala wszystko to o czym sie nawet rewolucjonistom nie snilo.
  Morderstwo Kadafiego w 2011Video

  Komentarz Putina na temat morderstwa Kadafiego;

  ”I moja ostatnia uwaga, Mr. McCain jest znany jako weteran wojny wietnamskiej. Ja rozumiem, ze jego rece sa po lokcie we krwi cywilow. Wyglada na to, ze nie moze zyc bez powtarzania scen, ktore dla normalnych ludzi sa zgroza, takich jak morderstwo Kadafiego.
  Kiedy ekrany calego swiata pokazaly bestialskie morderstwo czlowieka utopionego we wlasnej krwi, to McCain sie ucieszyl.
  Czy to jest to co on nazywa demokracja?

  A kto to zrobil?
  Amerykanscy piloci. Jak to zrobili? Uzywajac dronow. Uderzyli w batalion Kadafiego, potem przez radio nadali do sluzb specjalnych, ktore nie mialy prawa sie znajdowac na libijskim terytorium- i te sluzby sprowadzily bande terrorystow i ekipe kamerzystow. Terrorysci mordowali Kadafiegio a kamerzysci robili zdjecia. Bestialsko zamordowali bez naleznego procesu i bez wyroku..
  Jesli zostal zlapany, to powinni go poddac pod osadzenie narodu i decydowac o jego losie demokratycznymi metodami .

  Tak, procedura prawna jest trudna i zabiera troche czasu ale kazde inne zachowanie jest karygodne i nie do przyjecia w cywilizowanym swiecie.”.


  W 2011 roku Kadafi ostrzegl Tony Blaira , ze dzihadysci opanuja Morze Srodziemne i zaatakuja Europe jesli upadnie rzad Kadafiego.

  Ta rozmowa odbyla sie w lutym 2011 roku.

  Kadafi:
  "Istnieja gangi w pelni wyszkolone i uzbrojone. Nie zdecydowalismy ich skonfrontowac ale probowalismy namawiac icj rodziny, zeby zlozyli bron.
  Nie mozna z nimi negocjowac. Nie przyjmuja zadnych argumentow.
  Caly czas powtarzaja to, co mowil Osama bin Laden, ze “ Mahomet jest prorokiem”, probuja wprowadzic do Polnocnej Afryki.
  Te gangi planuja przejac kontrole nad Morzem Srodziemnym a potem zaatakowac Europe!.
  Trzeba to wytlumaczyc miedzynarodowej spolecznosci".

  W trzy tygodnie potem Zachod zamordowal Kadafiego. [przypadek?]

  Teraz ISIL kontroluje wieksza czesc Libii.

  Putin w Valdai 2014 w Klubie Dyskusyjnym do dziennikarza USA :

  "Popatrzcie teraz na Libie, coscie tam narobili. Waszego ambasadora tam zamordowali. Czy to my zrobilismy?
  Mieliscie nawet decyzje Rady Bezpieczenstwa w tej sprawie.
  Stworzyc strefe bezpilotowa. Po co? Tylko po to, zeby samoloty Kadafiego nie mogly latac i niszczyc terrorystow. Tez uwazam, ze to nie byla madra decyzja.
  OK, a co tak naprawde Amerykanie zrobili? Sami zaczeli bombardowac terytorium Syrii- jawne i ordynarne zlamanie prawa, wbrew decyzji Rady Bezpieczenstwa . Praktycznie agresja na panstwo- bez zadnego powodu i zezwolenia.
  Czy to my zrobilismy? Nie , to wy golymi rekami. A zakonczylo sie zamordowaniem waszego ambasadora.
  Czyja to wina?
  Wasza.
  Czy to tak dobrze i legalnie, ze zamordowali waszego ambasadora?
  Przeciez to okropna, straszna katastrofa!.
  No , nie nalezy szukac winnych, u innych, jesli sami popelniacie bledy..
  Wprost przeciwnie; nalezy wzniesc sie ponad wszelkie ambicje dominacji . Musicie zarzucic ambicje imperialistyczne.
  Przestancie saczyc trucizne w swiadomosc milionow ludzi, ze Stany Zjednoczone nie stac na inna polityke i nie ma innej mozliwosci jak tylko uprawiac polityke imperialistyczna.

  Video z madame Clinton:
  “Och i ach! Potwierdzam informacje o smierci Kadafiego.".

  Hillary:
  [Radosnie]

  "Przyszlismy, zobaczylismy i on umarl” [smiech].


  Przepowiednia Kadafiego
  Gaddafi's Prophecy, 2011 - "Europe will turn black" - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=NLflLdIJeMw
 • @Tiamat 08:46:50
  Przepowiednia Kadafiego -

  --- Myślę, że Pani tłumaczenie jest dziś bardzo potrzebne. Opublikuję jako notkę (jedną lub dwie). Będą - co prawda - blogerki typu Lotna czy "katoliczka" @babaraba, które niewiele z tego zrozumieją, ale są Czytelnicy, którzy przeczytają Pani przekład z uwagą i zainteresowaniem :)
 • @Tiamat 08:46:50 (II)
  Poza powyższym przekładem mam jeszcze w planie dwie notki, oparte na Pani wypowiedziach. Ponadto w skrzynce mam dwa tłumaczenia, których już nie zdążę opublikować jako notki, więc zamieszczę je za kilka godzin pod akualnym tekstem.
 • Doskonały artykuł Panie Zygmuncie ! Gratuluje
  Trzeba przypominać ciemne karty historii naszego... najlepszego sojusznika ( okupanta)

  6* !!!
 • @Paulus Aquarius 19:14:42
  Witam :)

  "... ciemne karty historii naszego... najlepszego sojusznika (okupanta)". -

  --- Tak, a jest co przypominać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej