Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w NEON-ie - 16.07.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli nie chcemy wniknąć w istotę rzeczy, ufając niepewnym źródłom i powielając rozmaite brednie, to niestety - świadomie lub nie - uczestniczymy w tym podłym spektaklu.

Dwa lata temu nie przyszło mi do głowy, że będę pisał o uchodźcach i muzułmanach. A potem, od jesieni 2015 roku, napisano tyle bzdur o imigrantach, że trzeba było zabrać głos. Na moim blogu komentator @Kula Lis zamieszczał setki wpisów 'zrodzonych w wychodku', w których - chciał czy też nie - wpisywał się w ohydną anty-uchodźczą i anty-muzułmańską kampanię, trwającą do dziś.

A było na przykład tak, że w filmie-wideo 'przywódca' uchodźców nawoływał w języku angielskim swoich ziomków do forsowania zasieków, ustawionych przez Orbana. Do kogo on się zwracał? - Przecież nie do uchodźców. Do dziennikarzy, którzy to odpowiednio 'sprzedali'.
 
Podobny obraz
 
Zasieki Orbana
 
Nie takie numery się zdarzały. Rok temu w Nicei ciężarówka, prowadzona ponoć przez muzułmanina, najechała na 300 ludzi, z których 85 zginęło tragicznie. Tego ponoć-muzułmanina podobno zabito, a ciężarówka nie miała śladów krwi czy też były one znikome. I nikt z blogerów nie chce zapytać znajomego kierowcy, czy możliwe jest przejechanie 85 ludzi.
Udała się kampania ogłupiania ludzi i napuszczania ich na siebie. Ta robota to był strzał w dziesiątkę. Minęły prawie dwa lata i właściwie pozostało po staremu. Zdaje się na nic pisanie pani Tiamat i moje.
 
Pisze blogerka @babaraba: Widzę, jak młody czarny szoruje zawzięcie twarz, myje się, trze, pije wodę... Głodny wśród sytych. Pomyślałam sobie, że może nas nienawidzi, może na razie tylko wzrasta w nim niechęć oraz pogarda... A przecież to nie nasza wina, że u siebie żyjemy po swojemu. Większość z jedzących i popijających przepracowała życie, żeby móc kupić sobie piwo za 2 euro. Inni pracują, żeby w sobotni wieczór kupić loda dzieciom. Tymczasem taki somalijczyk czy inny czarny widzi tylko obżartuchów i chasające dzieci oraz psy. On też tak chce żyć, lecz nie wiem, czy chce harować 8 godzin w fabryce przez 42 lata, żeby mieć ten luksus.
Tiamat oferuje nam wizję biednych emigrantów, zapominając, że prawdziwym 'biednym' jest robotnik, pracownik z UE, który przez lata oddaje swoje siły i zdrowie na coraz gorszy byt, ponieważ trzeba za jego pracę opłacić afrykańskich nierobów-dzieciorobów, którzy mają nam poprawić przyrost naturalny. Niestety debil (za przeproszeniem) nie wyprodukuje geniuszy. (...)
Młodzi czarni afrykańczycy nie wyglądaja na zastraszonych, lecz niezadowolonych. To może się żle skończyć nie tylko dla ludności tubylczej.
 
Znalezione obrazy dla zapytania muzułmanie we francji
 
Muzułmanie we Francji
 
A może blogerka napisałaby coś o bombardowaniach na Bliskim Wschodzie, o wyganianiu ludzi na wszystkie strony świata? Może poczytałaby cokolwiek z tego, co pisze Tiamat o międzynarodowych prawach uchodźców, prawach podpisanych też przez Francję i przez Polskę? No i nad ortografią można by też popracować.
 
Pisze dalej @babaraba: Dołączam się do broniących {Kulę Lisa], chociaż nawet nie wiedziałam, że tow. Białas tak zalatwił swojego 'ziomka'. Zawsze uważałam, że Polak Polakowi wilkiem, lecz nie wiedziałam, że Opolanin Opolaninowi psem śledczym i donosicielem. A przecież mr Białas jest belfrem, co tym bardziej stawia go w złym świetle [byłem już ruskim agentem i podejrzewano mnie o związki z Niemcami; jeszcze żydem mnie nie nazwano, a to znaczy, że nie jestem jeszcze rasowym blogerem - przypis ZB].
Twoje 'wklejki', Lisie, są więcej warte niż niektóre 'osobiste' wypociny 'mundrych inaczej'... Wystarczy, że zamiast wyzwisk użyjesz, szanowny Lisie, obraźliwej metafory lub wyrafinowanego pejoratywu (może w innym języku - proponuję 'merde' itp.), a białasy oraz tiamaty będą musiały zamknąć niewyparzone 'gaules'... trochę wyobraźni i wyjdziesz na swoje.
 
Tu poradzę Babarabie, by przed wyrażeniem swej opinii o innych blogerach, zapoznała się z sytuacją. A co opolanin opolaninowi, to w skrócie wyglądało tak: 
 
Lorenco był tym jedynym rozsądnym, któremu chciało się podjąć dyskusję. Pisze on: Kula Lis wkleja teksty jak cekaem - to taki karabin maszynowy - a wiele z tego to są fake news, jak to już przyjęło się nazywać. Na przykład: "Włoski kierowca rozjeżdża tłum imigrantów blokujących ulicę i atakujących jego auto":
 
 
A to jest wielka manipulacja, bo ten materiał filmowy nie jest z Włoch, nie są to imigranci, są to Brazylijczycy blokujący autostradę w Sao Paulo: 
Po prostu we wszystkim należy mieć umiar, trzeba sprawdzić, co się podaje, informować rzetelnie, czego Lisie Kuli i Tobie Babarabo życzę z całego serca. Ten komentarz, który popełniłaś to 'obraźliwa metafora' wobec Zygmunta Białasa i Tiamat - do tego podpuszczasz Kulę Lisa, jakby on swego rozumu nie miał.
 
Pisze dalej Lorenco: Art. 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. ochrania wolność słowa. W art. 13 konstytucja zakazuje istnienia partii politycznych oraz innych organizacji, których program jest oparty o metody totalitarne, praktyki działania nazizmu, komunizmu i faszyzmu oraz tych, których program zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową. Art. 35 zapewnia ochronę praw mniejszości narodowych i etnicznych.
Art. 256§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 
Odpowiada @Lotna: Do kogo ta mowa? Poczytaj sobie ze zrozumieniem i dokładnie wypowiedzi Tiamat i ją pouczaj na temat zapisów konstytucji, a nie mnie. Kto z kim przestaje, takim się staje: widzę że bezczelnością dorównujesz już Tiamat i Białasowi, którzy rej wodzą w oczernianiu Polaków na każdym kroku poprzez przypisywanie islamofobii i różnych innych form nienawiści; moje gratulacje.Jeśli masz potrzebę pomagania muzułmanom, to weź sobie ich do domu na własny wikt i opierunek - z pewnością Tiamat i Białas już mają kilku pod swoim dachem, weź z nich przykład.
 
Wbrew nickowi @Lotna nie grzeszy intelektualną lotnością, więc nie ma prawa wstępu na mój blog. Poza tym przyczyniła się do wyrzucenia z NEON-u wielu blogerów, m.in. Andrzeja Szuberta (nick: @opolczyk). Z takimi blogerkami nie przedstawia się różowo przyszłość portalu. @Lotna nie chciała się dowiedzieć, jaki był finał sylwestrowej nocy w Kolonii w ubiegłym roku. Więc jej podpowiem: nikt nie został skazany. A dlaczego? - Bo nie było gwałtów. Ten medialny spektakl nie był przeprowadzony przez muzułmanów, lecz przez chrześcijańskich i/lub bezwyznaniowych Niemców.
 
Znalezione obrazy dla zapytania noc sylwestrowa w kolonii
 
Noc sylwestowa 2015 - 16 w Kolonii. Ponoć było ponad 800 zgłoszeń na policję. Czemu nie 969?
 
I na koniec fragment e-maila, który trafił na mój blog: Boże nasz !!!  SPEŁNIAJĄ się SŁOWA  PROROCTWA.....!!!!!!!.....Minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller ostrzegł w niedzielę przed falą migrantów z Afryki. Z Afryki w kierunku Europy może wyruszyć nawet 100 mln ludzi".
 
Tak nierozsądek i zła wola zmieniają się w szaleństwo. Jeśli nie chcemy wniknąć w istotę rzeczy, ufając niepewnym źródłom i powielając rozmaite brednie, to niestety - świadomie lub nie - uczestniczymy w tym podłym spektaklu.
 
Napisał: Zygmunt Białas


POWIĄZANE WPISY:

 

KOMENTARZE

 • Z jednej strony ma Pan rację
  Kula Lis, ale przecież nie tylko on, ale również Husky, Ziut zarzucają teksty prefabrykowanymi przez stajnie trolli PIS tekstami o poziomie odpowiednim dla elektoratu "podstawówka +". Po napadzie na wpis trudno się dyskusji pod tekstem doszukać. Z drugiej strony pana teksty są przesączone "spiskową oceną dziejów", choćby słowa "Tego ponoć-muzułmanina podobno zabito, a ciężarówka nie miała śladów krwi czy też były one znikome. "

  Zgadzam się z Panem iż ich kampania anty-muzułmańska obraża człowieka jako osobę myślącą. Zero myślenia, po bandzie ze straszeniem w nadziei, że naród głupi to kupi. Na każdego o śniadej cerze trzeba patrzeć jakby był naszpikowany materiałami wybuchowymi terrorysta.

  Po prostu nie to forum, są fora, na których takie teksty kupują, ale myślę, że Neon do tego poziomu nie zejdzie.
  Jednak całkowicie sprzeciwiam się cenzurze, całkowicie sprzeciwiam sie jednoosobowym decyzjom tego, co zwykł mówić "czas na przewietrzenie pustostanu". Bo powstaje pytanie którego pustostanu. Komentatora, czy admina. I po kilku przypadkach, jak np. RAM widać, że przewietrzenia pustostanu wymaga bardziej admin.

  Słowo rozumne z najgłębszego więzienia wyfrunie, a głupota obnaża tylko samego autora wypowiedzi. Rolą admina jest usuwanie treści naruszających dobre obyczaje ale nie treści, które różnią się od jego poglądów. Tym rozróżnia się admina od cenzora. Tamto było za czasów KC PZPR. Zastanówmy się, czy ma wrócić za czasów KC PiS? Czy nie wystarczy, że Kurski wyrzuca z zarządzanych przez siebie reżimowych mediów każdego, kto nie wystarczająco wazeliną się posługuje?

  Dziś, gdy nie ma Polskich mediów, zostały nam blogi, jest to nasz ostatni bastion wolności słowa. Czy chcemy, by wolność wypowiedzi znów nam cenzurował samozwańczy cenzor = admin? Czy nie jest dla nas wartością najwyższą swoboda wyrażania swoich myśli, choćby odmiennych?

  Tak jak napisał Jarek Ruszkiewicz rozmowa z komentatorem Kula Lis została przeprowadzona, mam nadzieję, że ustalenia były rozsądne i komentator się do nich dostosuje.
 • ...ALE PAŁUJĄ KURWY...
  *5 Panie Zygmuncie...

  A nawet 6*...
  Za całokształt Pańskiej działalności...

  I nic się nie cykać proszę - robić swoje, prawdę rozpowszechniać , pereł przed świnie nie rzucać...

  Z wyrazami szacunku, duchowym wsparciem i pozdrowieniami...
 • @Zawisza Niebieski 14:42:37
  "Z jednej strony ma Pan rację". -
  --- Jeśli chodzi o Pańskie ujęcie problemu muzułmańskich uchodźców, to wpis ten całkiem mnie satysfakcjonuje. Nie wymagam od komentatora pełnej zgodności z moimi poglądami. Zawsze przyjmę rozsądne uwagi. Nie jestem alfą i omegą, i też nie ujmę wszystkich aspektów sprawy.
  Jeśli chodzi o cenzurę /'cenzurę', to napisałem kiedyś ironicznie: "Jeszcze trochę i zatęsknię za PRL-owską cenzurą". Jest bardzo dużo tekstów kłamliwych i haniebnych, które też potrafią zwieść na manowce. Czasem czytam komentarze w niemieckich portalach i nie ma tam takiego natężenia bzdur i chamstwa.
  Jeśli chodzi o naszego pierwszego admina, to ja nie wyrażam żadnej krytyki. Byli gorsi. I byli znacznie gorsi.

  Pisze Pan: "Dziś, gdy nie ma Polskich mediów, zostały nam blogi, jest to nasz ostatni bastion wolności słowa". -
  --- I dlatego powinniśmy dbać o stan naszych blogów i portali. Zbyt dużo jest tekstów oszukańczych. Praktycznie w mojej ocenie wygląda to tak:
  W sprawie Ukrainy i Donbasu NEON zrobił wspaniałą robotę. W sprawie muzułmanów dał tyłka, jak zresztą (chyba) wszystkie portale.
  Jeśli chodzi o Kulę Lisa, to rzecz wyraziłem w liście do dr. R. Opary, przytoczonym pod linkiem powyższym w tekście. W ostatnim czasie rozpędził się opolski bloger, obrażając Panią Tiamat i mnie. Gdy nie będzie wyzywał, to mnie właściwie nic do niego.
 • @Paulus Aquarius 14:59:10
  "A nawet 6*...
  Za całokształt Pańskiej działalności...". -

  --- Bardzo mi miło. Rozumiem, że to ocena, wystawiona mnie i Pani Tiamat. Bez niej nie dałbym rady. I notek byłoby mniej i chyba nazbyt często brakłoby mi argumentów na uzasadnienie tego, co wydaje się oczywiste.

  Pozdrawiam Pana serdecznie :)
 • Autor:
  Ale masz jedynek, nigdy tylu nie miałeś:)
  Na Onecie piszą, że na podstawie sondażu dla Faktów, 65% Polaków nie chce uchodźców a tylko 28 % jest za:
  http://wiadomosci.onet.pl/forum/sondaz-dla-faktow-60-proc-respondentow-przeciw-prz,2,3259743,0,czytaj-najnowsze.html
  Jeśli tak Polacy chcą, trzeba uszanować.
  Nie rozumiem jednocześnie, dlaczego polskie społeczeństwo (a zwłaszcza rządy w Polsce) nie jest przeciwne przyjmowaniu innych muzułmanów tzn. z Czeczenii?
  Polska przyjęła już ponad 80 tysięcy Czeczenów i wciąż przyjmuje następnych. Czy komuś to przeszkadza?
  http://natemat.pl/155107,polska-przyjela-juz-blisko-90-tysiecy-uchodzcow-z-czeczenii-dzis-zostala-ich-tylko-garstka-bo-nie-chcieli-u-nas-zostac
  Oczywiście znamienita większość Czeczeńców pojechała dalej.
  A przecież w Polsce zdarzają się incydenty z Czeczenami, np. ostatnio z kwietnia tego roku:
  Czeczeni zaatakowali polską szkołę. "Dzieci były przerażone!"
  Dwóch dorosłych agresywnych Czeczenów przyjechało do szkoły w podwarszawskim Coniewie, by "wymierzyć sprawiedliwość". Ponieważ nie mogli dostać się do środka uderzali pięściami w drzwi i okna, a na koniec zaatakowali nauczyciela. Wszystkiemu przyglądały się przerażone dzieci. "Mamy dość" - alarmują rodzice, którzy domagają się teraz likwidacji pobliskiego ośrodka dla cudzoziemców.
  https://wiadomosci.wp.pl/czeczeni-zaatakowali-polska-szkole-dzieci-byly-przerazone-6117342855493761a
  Czyżby ci muzułmanie, którzy są przeciw Rosji to ci dobrzy muzułmanie a ci, którzy z Rosją nie mają nic wspólnego to są ci ciapaci i "kozojebce" ?
  No i nasuwa się kwestia Ukraińców: też chętnie witani przez rządy w Polsce, ponoć zastępujący tych w pracy, co wyjechali za lepszym bytem na Zachód.
  A tymczasem:
  Siemaszko: Ukraińcy się nie asymilują!
  Badaczka zbrodni wołyńskiej Ewa Siemaszko w obszernym wywiadzie dla „Naszego Dziennika" ostatecznie rozprawia się z pomysłem sprowadzania na siłę pracowników z Ukrainy na polski rynek.
  Badaczka nie zostawia suchej nitki na pomyśle Jarosława Gowina, aby miejsca na rynku, które zostają po polskich emigrantach na Wyspy czy do USA, łatać za pomocą zaproszeń dla Ukraińców. Siemaszko w obszernym wywiadzie dla „Naszego Dziennika" nazywa ten pomysł „dziwnym". Uważa, że jest z góry skazany na niepowodzenie.
  „Polacy, którzy opuścili w ostatnich latach Ojczyznę, to byli ludzie pracowici i operatywni, wyjechali, bo albo nie znajdowali zatrudnienia w Polsce, albo oferowano im warunki płacy niedające godnego życia, nawet poniżające" — mówi badaczka, podkreślając, że polski rynek nie zrekompensuje sobie ich nieobecności. Tymczasem Ukraińcy, którzy przyjeżdżają nad Wisłę, w jej mniemaniu „wcale nie asymilują się szybko, nie zmieniają w kolejnych pokoleniach tożsamości narodowej na narodowość kraju, w którym się osiedlili. Przykładem jest społeczność ukraińska w Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie, dokąd przybyli Ukraińcy z powodów ekonomicznych i politycznych, a nawet kryminalnych — chodzi mi o odpowiedzialnych za mordy na Polakach Ukraińców z OUN, UPA i dywizji SS-Galizien, którzy tam uciekli, by uniknąć kar. Ukraińskość jest tam bardzo mocno pielęgnowana, kult OUN-UPA podtrzymywany i rozwijany".


  Siemaszko twierdzi, że taki sam los spotka Polskę, która wita sąsiadów z otwartymi ramionami, ale wcale dobrze na tym nie wyjdzie: „Przyjeżdżają do nas młodzi Ukraińcy, wychowani w kulcie OUN-UPA i na banderowskich mitach. Podczas niedzielnego Marszu Pamięci w Warszawie podszedł Ukrainiec i zorientowawszy się, komu poświęcony jest marsz, nazwał nas >>debilami.

  Siemaszko jest wielką zwolenniczką stosunków polsko-ukraińskich opartych na symetrii i wzajemnym szacunku, o czym wielokrotnie mówiła w różnych mediach. Komentując niedawne zniszczenie pomnika w Hruszowicach, mówiła o niebezpiecznych tradycjach, które nadal pielęgnowane są w ukraińskich domach: „przekazywane są antypolskie interpretacje, młode pokolenia Ukraińców są wychowywane w atmosferze budującej nacjonalizm, który może stać się agresywny. Zresztą gdy rozmawia się prywatnie z Ukraińcami, to okazuje się, że wkroczenie na teren historii OUN-UPA i wypowiedzenie negatywnej oceny wywołuje bardzo ostrą polemikę i wrogość".
  Badaczka zdaje się głosem wołającym na puszczy o opamiętanie. Głosem, którego władza nie chce słuchać, zważywszy na coraz bardziej realny pomysł, by Ukraińców w Polsce nagradzać świadczeniem 500 plus. Powoli stajemy się mekką pracowników najemnych, rozczarowanych nieudaną „rewolucją" w swoim kraju, niestety mimo to najczęściej przyjeżdżają do nas już z antypolskimi hasłami w kieszeni.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201707165888353-Sputnik-Polska-Ukraincy-sie-nie-asymiluja/
  ===============================
  Podsumowując: ktoś sobie z nas Polaków jaja robi?
 • A mi się wydaje,
  że powinniśmy potraktować NEon jako wielki dom, z wieloma pokojami.
  A każdy pokój ma swojego gospodarza.

  Rola admina powinna sprowadzać się tylko do spraw drastycznych, z którymi nie daje sobie rady gospodarz (a odpowiednie narzędzia u siebie ma). Ale i tu nie powinno być przesady.

  Nie chcemy chyba skończyć jak "niepoprawna" piaskownica?... Tam właściciel portalu oddał moderację w ręce małej grupki trolli, którzy działając w bandzie byliby w stanie wykończyć nawet Hemingwaya.
  Na NEonie nie ma prawa nic takiego się zdarzyć.
 • Nigdy nie rozumiałem
  jak można było pisać tak nienawistnie obrzydliwe komentarze o muzułmanach jakie pisali Husky i Kula Lis oraz inni blogerzy ich popierający. Był to dla mnie zawsze jakiś rodzaj dewiacji umysłowej, jakiś rodzaj psychopatii. Taki sam sposób myślenia wg mnie, musieli mieć Ukraińcy bestialsko mordujący Polaków na Wołyniu.

  I nie pociesza mnie myśl, że te poglądy zostały im wtłoczone przez ogólnie panującą narrację antymuzułmańską, propagowaną przez proizraelskie media, chociaż oni sami są święcie przekonani, że to ich własne poglądy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:45:23
  Mądrego to i miło posłuchać...
 • @gotenks 17:58:51
  "Nigdy nie rozumiałem
  jak można było pisać tak nienawistnie obrzydliwe komentarze o muzułmanach jakie pisali Husky i Kula Lis oraz inni blogerzy ich popierający. Był to dla mnie zawsze jakiś rodzaj dewiacji umysłowej, jakiś rodzaj psychopatii."

  To dość prosty mechanizm, który rządzi intelektem podobnie prostych ludzi jak wspomniane osobniki. Generalnie u podłoża ich hejtu kryje się niskie poczucie własnej wartości, które - po pierwsze; każe im identyfikować się z poglądami na zasadzie "stadnej reakcji" , a po drugie każe im, owo niskie poczucie własnej wartości, ostentacyjnie demonizować wszystko co inne, podświadomie kompensując sobie ten dysonans poznawczy.
 • @lorenco 17:38:52
  "Ale masz jedynek, nigdy tylu nie miałeś" :)
  --- Niech się nacieszą :)

  "Jeśli tak Polacy chcą, trzeba uszanować". -
  --- Mało wart jest ten sondaż. Po pierwsze, to chodzi o "dar niemiecki" (te 7 tysięcy), a ja nie wiem, czy prawo przewiduje takie przesyłanie uchodźców. Po drugie, to mogą sobie robić sondaże, gdy wcześniej tak ogłupiono ludzi.
  Jeśli chodzi o Czeczeńców, to sprawę wyjaśni w znacznym stopniu tekst, napisany przez Ikulalibala - będzie opublikowany jutro.
  No i jest tak, jak piszesz: "Czyżby ci muzułmanie, którzy są przeciw Rosji to ci dobrzy muzułmanie a ci, którzy z Rosją nie mają nic wspólnego to są ci ciapaci i "kozojebce"?
  No i nasuwa się kwestia Ukraińców...".

  Posumowanie Ewy Siemiaszko i Twoje jest całkowicie uzasadnione :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:45:23
  "A mi się wydaje, że powinniśmy potraktować NEon jako wielki dom,...". -

  --- Oczywiście pod jakimś warunkiem... Respektowanie tego, że nie jestem "przyjacielem kozojebców" ani ch....

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139241,co-sie-dzieje-na-swiecie-10-07-2017#comment_1397602
 • @gotenks 17:58:51
  "Nigdy nie rozumiałem, jak można było pisać tak nienawistnie obrzydliwe komentarze o muzułmanach jakie pisali Husky i Kula Lis". -

  --- Też nie rozumiem. I więcej, bierze obrzydliwość, więc z pewnym oporem godzę się na ten 'wspólny dom', proponowany przez Jarka Ruszkiewicza.

  Pozdrawiam Pana :)
 • @zygmuntbialas 18:27:12
  Zygmuncie, nie myśl, że cię nie rozumiem. Sam doświadczyłem i doświadczam dużo hejtu. Ale to nie znaczy, że zaraz trzeba uciekać się do rozwiązań ostatecznych.
  Przyznam szczerze, że bliżej mi do Twoich poglądów niż poglądów Kuli Lisa czy Huskiego. Ale to całkiem inna sprawa.

  Rolą moderatora/admina jest przede wszystkim mediacja między zwaśnionymi stronami a tego, jak mi się wydaje, w tym przypadku zabrakło.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:43:29
  "Przyznam szczerze, że bliżej mi do Twoich poglądów...". -

  --- Takie wyznanie wystarcza mi, by rozmawiać z Tobą, dyskutować i też 'pokłócić się'. Zresztą wiesz, że nie byłem uparty :)

  Pozdrawiam Cię.
 • Oczywiście 5*
  To nie muzułmanie są sprawcami światowego terroryzmu i nie oni winni są imigracyjnych fal, choć syjonistyczna zgnilizna robi wszystko, żebyśmy tak właśnie myśleli.

  Takie wnioski podsuwa nam np. znany "patriota" i ostatnio "narodowiec" Olszański vel Jabłonowski - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/139268,test-czy-latwo-ulegamy-manipulacji

  Nie wspominając o powszechnych światowych żydowskich mediach, które pełne są relacji "muzułmańskiego" bestialstwa w wykoniu spec.służb zydowskich reżimów Zachodu.
 • @Paulus Aquarius
  No niestety, ale to nie my w imię ideologii, zamierzamy popełnić samobójstwo.
  Wy możecie popełnić, ale na własny rachunek - zapraszam do rejonów geograficznych pod panowaniem proroka. Tam nam nie zaszkodzicie, zaszkodzicie sobie.
  Równie miło kończy się zabawa w murzynów w ameryce i "latynosów". Tak samo jak Niemcami w Gdańsku.
  No ale wy będziecie ignorować absolutnie podstawowe prawdy i chwaląc się swoim jak widać, chorym, wykształceniem, narażać nas na gehennę. Do tego bezczelnie powoływać się, na kłamstwa o rzekomych regulacjach międzynarodowych, których koniecznie musimy dotrzymywać, a właściwie być ich zakładnikami, wbrew instynktowi samozachowawczemu.
  Nawet podstawówka+ wystarczy, żeby tego nie kupić i sobie ćwierć-inteligent z tym planem samobójstwa państwa i narodu zostanie, mam nadzieje, sam, i pewnie będzie ubolewał, że nikt go nie rozumie. Jaka szkoda..

  Nie bardzo mi się chce odnosić do dość żenującej socjotechniki i starej, stosowanej od dawna, gdzie asertywny Polak jest przedstawiany, jako prostak bez rozumu i wykształcenia, z niską samooceną, co dopiero cudzą oceną (oczywiście słusznie niską, możliwie najniższą), zacofany, stado głupich baranów, a właściwie groźnych prymitywów baranów, które ktoś powinien ująć w karby.

  No nie uda się. Tak było zawsze w Polsce. Jest poziom zagrożenia, gdzie zagrożenie staje się śmiertelne, zrozumiałe nawet dla głupka i żarty się kończą.
 • @ Autor
  Zacznę od cytatu:

  "@dron67 23:11:00
  Białas to kupa chuja, jak się okazało, ja i on z Opola. Poznałem się na nim już 2-3 lata temu. On może mi na kant chuja skoczyć, będę wulgarny, inaczej ten filokozojebiec miłośnik ubecji nie zrozumie. Gdybym go w Opolu spotkał dostałby solidnie w ryło. Pzdr!

  kula Lis 67 10.07.2017 23:17:32"
  ______________________________

  Dla mnie nie ma najmniejszych wątpliwości, że osoby o kulturze autora powyższego komentarza nie powinny funkcjonować na żadnym portalu.
  Autor powyższego komentarza komentuje ponownie na Neon24.pl.

  Przyznam, że nie jestem tym faktem zaskoczony.

  Oto przykład podobny, mała próbka polemicznego talentu autora Cywilizacji Polskiej:

  @stanislav 00:28:23

  Mam sugestię: odpierdol się palancie ode mnie.
  Bo jak się spotkamy - to w mordę dostaniesz bezpośrednio.

  Reprezentujesz, chuju, patriotyzm onanisty.

  Krzysztof J. Wojtas - 13.10.2015 01:24:26

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/126568,cywilizacja-polska-i-chuj-autorstwa-krzysztofa-j-wojtasa

  Autor tego komentarza (broniony przez administratorów portalu niczym "okopy św. Trójcy") powrócił w glorii chwały swojej misji twórcy Cywilizacji Polskiej.
 • @Rzeczpospolita 20:00:13
  Rzeczpospolita!
  Niech on sobie komentuje, ma do tego prawo.
  Wyzywa, pisze niecenzuralne słowa pod adresem blogera czy komentatora? Od tego są Admini aby reagowali.
  Ja przed chwilą otrzymałem od blogerki Lotnej zarzut, że całuję dupska Białasowi!
  Ja lubię Zygmunta Białasa jako blogera, jednak nigdy nie spotkaliśmy się w celu całowania dupska ani w ogóle nie spotkaliśmy się:)
  Tak na poważnie, każdy niech pisze czy komentuje, wolność słowa ma być.
  Jednak zrzuty trolli z portali, które mają coraz mniej odsłon, czyli rozgałęzienia Gazety Polskiej, Gazety Wyborczej itp. chcą rozwalić Neon.
  Takie mam wrażenie.
 • @zygmuntbialas 15:30:26
  Panie Zygmuncie, róbić swoje. Pańska niesamowita praca jest wyjątkowo wartosciowa dla pobudzania świadomości narodowej. Troll pisowski tego nie rozumie, ponieważ ma zadania służbowe.
  My, Polacy jestesmy ofiarami TYCH samych co Muzułmanie, jesteśmy ofiarami TEJ tej samej wojny medialnej co muzułmanie.
  Sześcioramienni napuszczają jednych na drugich, tak by ciemnota się wyżynała, a oni okradali ich owoce pracy i bogactwa ziemi. Nie jestem za imigrantami z południa, ponieważ zło zawsze leży w usraelu, to z tego szatańskiego państwa płynie zawsze najgorsze zło na wolne narody, czego dobitnym przykładem są syryjczycy, irakijczycy, afganowie, afrykańczycy i inni. To oni ta trzecia nie widoczna siła podpala ich domy i ich mordują, tak jak naszych rodaków na kresach mordowali siepacze banderowscy, też uciekali przed rzeżnikami. Duda i ten ,,żond" niech uderzą w jadro problemu związanego z imigrantami czyli w Sorosa, ale tego nie robią, bo to jest też i ich mocodawca.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 19:21:57
  "To nie muzułmanie są sprawcami światowego terroryzmu i nie oni winni są imigracyjnych fal,...". -

  --- Zdawałoby się to oczywiste, przynajmniej po licznych objaśnieniach paru blogerów.

  Pozdrawiam.
 • @Torin 19:56:10
  "Jest poziom zagrożenia, gdzie zagrożenie staje się śmiertelne,...". -

  --- Ze strony muzułmańskich uchodźców?!
  Których nie ma w Polscie? - Proszę nie żartować.
 • @Rzeczpospolita 20:00:13
  "... osoby o kulturze autora powyższego komentarza nie powinny funkcjonować na żadnym portalu". -

  --- Dla mnie to jest też oczywiste.
 • @lorenco 22:14:14
  "Od tego są Admini aby reagowali". -

  --- Myślę, że przede wszystkim musi być autocenzura.
  Admin nie wychwyci wszystkiego.
 • @Wrzodak Z. 22:39:11
  "My, Polacy jestesmy ofiarami TYCH samych co muzułmanie, jesteśmy ofiarami TEJ tej samej wojny medialnej co muzułmanie". -

  --- Tak, uważam podobnie.
  Ciągle prostujemy z Panią Tiamat te głupoty, wypisywane przez zadaniowców, więc nie zawsze mamy szansę wejść w szczegóły. Nikt mnie zresztą o nie nie pyta. Szkoda, iż sprowadzono 'dyskusję' do parteru czy właściwie do kanału.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @zygmuntbialas
  Panie Zygmuncie, to bezsensowna dyskusja o czwartej w nocy, którą mało kto przeczyta.
  Nie ma żadnych uchodźców, są najeźdźcy i są już również w Polsce, forpoczta trzech domów. Saudowie, Turcy i Pakistan, wraz ze służbami. Jak to w rodzinie, toczą spór o prymat w drużynie - narzucenie tonu.
  No ale Pan nic o tym nie wie, bo jest na etapie, że Nicea to fakenews blackops falseflag.
  Kiedy to będzie już i zajmie się pan problemem, a nie przekonywaniem, że problem wywołują żydzi, więc nie będziemy nic z nim robić. Kto to robi i że bez armii zdrajców to nie byłoby możliwe to jedno, a drugie, że to się dzieje!

  Gdy będzie się palić chałupa sąsiada, to Pan nie będziesz gasić, bo to z pewnością sprawka żydów, więc nie ma głupich, Pana nie nabiorą, tak?
  Gratuluje filozofii..

  Tu się Pani Tiamat bodajże, była łaskawa pochwalić, że weszła w posiadanie koranu, drogą kupna.
  Nie wiem jak to napisać, aby nikogo nie urazić... Warto mieć, choć blade, pojęcie o czym się plecie.

  Droga Tiamat, proszę przyswoić wiedzę podstawową i nie próbować się kłócić z drogim profesorem, światowej sławy i klasy ekspertem religioznawcą, bo zacznę podejrzewać, że albo kompromituje się Pani z premedytacją, albo jakaś niesprawność. Napewno nie chodzi mi o nogi.

  https://www.youtube.com/watch?v=f4vmq6aBSO8
 • @Torin 04:48:47
  /// https://www.youtube.com/watch?v=f4vmq6aBSO8 ///

  Jezu! nie wierzę! amerykański prostak i nuworysz chce mnie "uświadamiać" ! MNIE! EUROPEJCZYKA!

  https://www.youtube.com/watch?v=twVAiCHB_oY

  https://www.youtube.com/watch?v=Gg78Px9Uoic

  My tu w Europie mamy swoje tradycje i historyczne doświadczenia.Ciągle jeszcze żyją tu ludzie którym coca cola do cna nie wytrawiła mózgu.
  PS
  Ilekroć piszesz takie bzdury bóg zabija jednego kotka.Pomyśl ile ich zabił kiedy skutkiem amerykańskich intryg chrześcijańskim Serbom odebrano Kosowo i oddano muzułmanom.
 • Kto to jest Polak?
  No to ja moze w sprawie tej "polskosci" o i atakowania Polakow.

  Niewatpliwie pierwszym punktem odniesienia jest polskie obywatelstwo.
  A obowiazki obywatelskie sa zawarte w Konstytucji.
  Tak jak kazdy obywatel USA jest Amerykaniniem, obywatel Rosji - Rosjaninem, A Czech- Czechem, Niemiec - Niemcem, Francuz - Francuzem choc juz dawno nie ma nic wspolnego z Karolem Wielkim.
  I tylko bardzo podobno nie-rasistowska Anglia wprowadzila termin "Brytyjczyk" czyli nie genetyczny Anglosas, ktory tez jest genetyczna mieszanka od Piktow, Rzymian, Francuzow,, Wikingow po bizantyjskich najezdzcow.
  A jeden z pierwszych krolow angielskich Kanut Wielki mial matke Polke - siostre Boleslawa Chrobrego- Swietoslawe.

  My mamy oczywiscie uraz na punkcie i zydow i Rosjan.
  Chociaz zdaniem prof. Shlomo Sanda, ktory cale swoje naukowe badania poswiecil na poszukiwanie genow zydowskich - prawie kazdy zyd to konwertyta a nie genetyczny czyscioszek.
  Gen. Patton zostal zamordowany za 'statystyki" niemieckie, ( o zydach- pol-zydach i cwierc - zydach) ktore sciagnal z biblioteki w Norymberdze a ktorymi chcial sie posluzyc w Nowym Jorku. Non licet.

  W Polsce zas wystarczy, ze kogos nie lubimy - to obrzucamy zydostwem albo anty-polonizmem.
  Z jakiegos tajemniczego powodu nie wypominamy nikomu obowiazkow obywatelskich Polaka..

  Ostatnio w USA sensacje wywolaly panie trojaczki identyczne, ktore zwyczajnie dla programu TV poddaly sie badaniom genetycznym. Okazalo sie, ze te od pradziada Amerykanki, maja rozny sklad genetyczny i maja rozny sklad genow szkockich i irlandzkich.

  Od czasow niemieckich eksperymentow genetycznych probujemy zupelnie amatorsko i bez dowodow oceniac opinie innych na podstawie domniemanych genow. Wiec jesli ktos w Polsce ma inne poglady niz prawdziwy Polak z Hameryki ozeniony z Amerykanka, to ten polski tubylec jest anty-Polakiem, nawet jesli od pradziada mieszka w Polsce - bo "szkaluje dobre imie Polakow". (taki szablonowy argumencik)

  Dochodzimy do takich absurdow, ze wolno krytykowac wszystkich dookola: Rosjan, Putina, Serbow, Niemcow, Francuzow, bo jedza zaby, Grekow bo im sie za dobrze wiodlo, a wiadomo, ze to darmozjady, Syryjczykow bo sodomici - zwlaszcza prezydent Syrii, ktory tez kocha kozy, itd.
  Ale nie wolno krytykowac islamistow z Kosowa czy z Czeczni.
  I nie wolno krytykowac tych, ktorzy bronia i wlasna piersia chronia islamistow z Czeczni i z Kosowa - bo to ... antypolonizm.

  Pamietam, ze w polskim klubie zaatakowali mnie wlasnie tacy 100%Polacy, tlumaczac mi dlugo i wzniosle, ze polscy tatarzy, ktorzy w Polsce mieszkaja od ponad 600 lat ... NIE sa Polakami!!
  No to ile pokolen potrzeba, zeby byc Polakiem?

  Bo juz Mieszko sie ozenil z Czeszka a Mieszko II z Niemka. Mielismy wloska krew kroleweska i francuska i z calym dworem i fracymerem z Wegier, Francjii, Wloch i Litwy. No i Rusi.

  Czy Puszkin byl Rosjaninem skoro mial ojca murzyna?

  Czy syn Marii Walewskiej z Napoleonem byl Polakiem czy Francuzem?
  Wielki Ksiaze Konstanty mial zone Polke.
  Polki rodzily znakomitych i znanych Turkow.
  Najazdy szwedzkie, francuskie uratowaly nas od rozmnazania wsobnego.

  A rownoczesnie bywaja i tacy znawcy genetyki, ktorzy twierdza ze Maria Curie- Sklodowska byla Francuska i podejrzewaja Chopena o te sama narodowosc. Z Kopernikiem mamy klopot bo to podobno mimo, ze biskup warminski to Prusak,. a Mickiewicz byl frankista - ni wiadomo co to znaczy po pisal po polsku i uwazal sie za Litwina ale po litewsku zdaje sie nawet czytac nie umial. , itp.

  Lista tych genow od Chanatu Chazarskiego po Jerozolime jest dluuuuga. I kazdego "odszczepienca od sprawy polskiej" posadzamy o "korzenie". Zdaje sie, ze malo kto sie uchowal.

  Kazdy moze miec inne zdanie.
  Dla mnie papierkiem lakmusowym sa nie tyle geny, co zobowiazania i stosunek do zobowiazan do Polski i narody polskiego, ktory z definicji nigdy nie byl jednogenetycznym , czy czysto rasowym. Wystarczy sie przygladnac polskiej historii: Od Mieszkow, Grodow Czerwienskich, Unii Polsko- Litewskiej, malzenstw dynastycznych, czasow rozbiorow i Monarchii Austro-Wegierskiej, zmiany granic itp, zeby zdawac sobie sprawe, ze Polak to nie koniecznie Scyt, Sarmata, Awar, Ilyr czy Moldawianin.

  I dlatego mam taka porade dla wszystkich rdzennych, prawdziwych Polakow; podobnie jak te amerykanskie trojaczki zrobmy sobie ogolnie teraz dostepne badania genetyczne i bedziemy miec wtedy pelna jasnosc kto jest Polakiem a kto anty-Polakiem i komu wolno krytykowac zachowanie Polakow wobec innych grup "bardzo genetycznie polskich".

  Polecam rowniez rodakom taki ciekawy program pt. History Channel.
  Przedstawiaja tam bardzo ladnie historie roznych narodow: Francji, Anglii, USA, Rosji, Europy itd.

  Anglicy maja bardzo czasami wrecz okrutny stosunek do swoich bohaterow historycznych; Francuzi nie wstydza sie roznych dziejow swojej historii i nie szczedza krytyk pod adresem zdrajcow i zaprzancow narodowych i w ogole nieudacznych obywateli Francji. To samo maja Niemcy czy Rosjanie.
  Jak to sie wiec dzieje, ze Polacy sie wstydza wlasnej historii?

  Dlaczego pomijamy historycznym milczeniem zamordowanie pierwszego polskiego prezydenta. I kto go zamordowal?
  Dlaczego nie wolno na polskim blogu dyskutowac historycznych bledow popelnionych przez naszych przodkow?
  A z kolei, jak to sie dzieje, ze jeden z najmadrzejszych polskich wladcow jest pomijany historycznym milczeniem? Mam na mysli Mieszka II- najbardziej wyksztalconego wladce w calej owczesnej Europie.

  Dlaczego to takie "antypolskie" przypominac, ze od kilkuset lat jestesmy slepym, tepym narzedziem Zachodu w podboju Rosji?
  I zaczelo sie to nie od czasow napoleonskich; moze nawet wczesniej, kiedy moglismy zasiasc na tronie moskiewskim.
  Dlaczego tak trudno dyskutowac z tymi niby Polakami sprawe Haiti czy Samossiery?
  I dlaczego tyle polskiej krwi zostalo przelane na chwale obcym wladcom?
  Dlaczego burzymy polskie pomniki, potsawione przez naszych rodzicow, a chcemy postawic pomnik Churchillowi - chyba najwiekszemu wrogowi Polski?
  O co tu chodzi w tej wielkiej dyskusji na temat polskiej racji stanu?
  "To nie my - to oni".

  I kto tak naprawde miesza w tej dyskusji?

  Historia Polski - to temat TABU?
  Czy to naprawde takie trudne?

  Chodzi mi o to, ze jesli w polskich wladzach, ktore reprezentuja polski narod na zewnatrz, zasiadaja obywatele Polski - to bez wzgledu na pochodzenie maja zobowiazania wobec Polski i polskiej racji stanu i polskiego narodu.
  Tymczasem mamy w rzadzie ludzi z podwojnym obywatelstwem, do ktorych nie mamy zadnych pretensji ( i to nie tylko izraelskim!), mamy w rzadzie ludzi placonych przez obce mocarstwa i reprezentujace zagraniczne firmy i kartele kosztem polskich firm.

  I dlaczego nie wolno o tym mowic i pisac?
  Ale moze nie pamietamy, dlaczego nie podobal nam sie Konrad Mazowiecki?

  I tylko Polak dr. Piskorski dalej siedzi bezprawnie w wiezieniu.
 • @Torin 04:48:47
  Czytal Koran?
  Nie czytal!
  Czytal Stary Testament?
  Nie czytal!
  Czytal Ewangelie??
  Nie czytal, co widac golym, nieuzbrojonym okiem.

  No to niech sie nie kompromituje.
 • @ikulalibal 05:33:17
  Nie wiem czy ten naukowiec, który od 40 lat bada islam, nie opierając się na emocjach, czy opiniach, chciałby cie przepraszać za bycie amerykaninem.
  Do tego prostak i nuworysz, nie to co ty - EUROPEJCZYK.

  No dobrze, uśmiałem się:) Poziom iście naukowy..
  Całe szczęście, że znam cyrylice. Nie żebym się tym pasjonował, ale do szkoły chodziłem, gdy do tego jeszcze zmuszali. Teraz zmuszają do angielskiego, albo niemieckiego. Czasy się zmieniają, co? Może jeszcze będzie tak, że będą zmuszać znowu do rosyjskiego.. abo już nie będzie..

  Pozatym skoro żeś uświadomiony to po co się odzywasz. Tzn że nie twierdzisz, że to biedni ucisnieni milusińscy uchodźcy i wiesz na czym polega doktryna islamu, którą żarliwie wyznają.
 • @Tiamat
  No i o to chodzi. Widzisz Pan robi wykłady dla noobów - "islam dla ignorantów", więc nie słuchałaś uważnie: Koran to 14% islamu i właściwie kijek daje bez hadis i sur. No ale tego to ty już o islamie nie wiesz, to już zbyt poważna wiedza, nie wspominając o szariacie, czwartej niezwykle istotnej i nie rozerwalnej części. ale sobie kupiłaś książkę na półeczkę i robisz teraz za eksperta, że uchodźcy są cool, a islam to religia pokoju:D
  Jaja, nie..

  Nie czytałem koranu, opieram się na wiedzy teoretycznej badaczy i praktycznych doświadczeniach, tak historycznych jak i obecnych, które pozwalają poznać islam bez pudła.

  Stary i Nowy Testament kiedyś czytałem i też nie bardzo wiem co to wnosi do dyskusji, o koniu trojańskim barbarzyńców. Że mam nadstawić policzek, bo będę złym chrześcijaninem?

  Ee, jak już pisałem o to właśnie chodzi. Nie chcecie dyskusji. Trzeba się zgadzać, bo jeśli nie to coś wam się "miesza" w przekazie, nie?
 • @Torin 07:42:32
  Wiedze czerpiemy u zrodla.
  Wiedze czerpiemy u zrodla
  ( to zawsze pomaga)

  I kazda wiadomosc, ktora podaja nam rozni "badacze pisma swietego" i ci ktorzy slyszeli, czytali opinie o opinii innych specow od opinii i tych, ktorzy urabiaja opinie za pieniadze... nalezy sprawdzic u zrodla.
  Ja mam odwage miec samodzielne zdanie, niekoniecznie zgodne z polityka obecnego rzadu w Warszawie.

  Roznica miedzy mna a Torinem jest taka, ze ja mieszkalam na Bliskim Wschodzie i tak jak wielu Polakow, ktorzy nie tylko mieszkali i pracowali i dalej pracuja w Dubaju, Katarze i w Indonezji, ale takze jezdza na wakacje do krajow muzulmanskich: Turcja, Tunezja, Egipt, Bali - mam te swobode opinii, ze nie musze byc fanatycznie zwiazana z fanatycznymi hejterami, ktorzy sa... teoretykami -gawedziarzami..

  No i gdy chodzi o Koran, to wszyscy entuzjasci anty- islamu ciagle podaja Koran jako zrodlo obecnego bajzlu na swiecie..
  Stad dyskusja o Koranie.
  Szariat nie jest czescia Koranu.
  Szariat to "droga do wodopoju" wskazowki i podstawy filozofii islamu a nie zadne "prawa".

  Radze jednak spedzic wakacje na Bali albo w Kazachstanie. Tatarstan jest tez ciekawy. Polecam Innopolis w Kazaniu.
  Bo wiedze 'teoretyczna' przyda sie czasami sprawdzic.
  Dlaczego?

  Bo inaczej uwierzymy, ze Sadam Husein mial bron masowej zaglady i chcial zniszczyc caly swiat, a Osama bin Laden siedzial w zamknietej jaskini w Hindukuszu; a ta jaskinia nie miala nawet wentylatora, ani internetu i w ogole linii telefonicznej ani komputrow.

  A jednak Osama bin Laden komenderowal cala swiatowa armia Al Kaida, a ta armia nie miala nawet czolgow ani lotnictwa ani telefonow komorkowych ani dostepu do satelitow a potrafila wystraszyc cala potezna amerykanska armie!!!
  A ze mamy tez i braki nie tylko w religiach ale i biologii, to uwierzylismy, ze pol Nowego Jorku mozna wytruc bialym proszkiem w kopercie a ten proszek mozna otrzymac spod baraniego podogonia bo tam sie gromadza bakterie waglika ( anthrax) . I te niewidoczne bakterie mozna wziac w dwa palce i wrzucic do bialego proszku i wyslac do Nowego Jorku i pol N. Jorku ani dyszy..

  Skoro uwierzylismy w antraks i bron masowej zaglady w Iraku to Koran... to dla nas pestka.

  Mnie zastanawia ta wieczna hucpa anty- muzulmanska. Przeciez nie przyjmujemy zadnych muzulmanow, chyba ze sa islamistami. Kochamy Amerykanow bo oni kochaja Arabie Saudyjska i razem z ANglia na wyscigi sprzedaja im nowoczesna bron. My za to w Polsce mozemy kupic bron uzywana i F-35 (do remontu) . To zamiast wiz do USA.

  Bo jakos sprawy polskie zlazly na bok, a muzulmanie do nas wcale nie przyjezdzaja.

  I czy to dlatego nie ma juz czasu na inne problemy?: dlaczego zginelo bez wiesci tylu polskich generalow? Najwieksze spustoszenie w calej historii jakiejkolwiek armii w czasie pokoju a nawet w czasach wojny.!!!! Co sie z nimi stalo?
  Kto odpowiada za katastrofe pod Miroslawcem?
  Nie interesuje nas kto i dlaczego zamknal Ossolineum - straszliwy atak na polska kulture.
  Kto i gdzie sprzedaje polskie kobiety i polskie dzieci do europejskich burdeli?

  Dlaczego nie chcemy wpuscic uchodzcow a wpuszczamy handlarzy narkotykami?

  Dlaczego w Polsce nie ma dyskusji na temat losu chrzescijan, ktorzy mieszkali na Bliskim Wschodzie od setek lat? Wypedzili ich stamtad nie muzulmanie tylko amerykanskie NATOwskie bomby. Czy wiemy ilu chrzescijan zginelo od Natowskich bomb? Ktos policzyl?

  Ad nauseam, w kolko az do oglupienia opowiada sie totalne bzdury o innych religiach. Moze porozmawiamy na ten przyklad o
  Kashgarach i hinduizmie; coraz wiecej biznesmenow przybywa do Polski z Indii a tam sie roi nie tylko od Hindusow ale i muzulmanow. Czy kashgary tez przyjezdzaja do Polski?

  Wiec wprowadza sie metoda CNN tematy uboczne, ktore wlasciwie Polski nie dotycza bo mamy wiecej islamistow niz muzulmanow i coraz wiecej Ukraincow na polskim garnuszku; i jakos unickiego kosciola nikt sie nie czepia.
  Czy to czysty przypadek?

  Czy chcemy wiedziec ile polski podatnik zaplacil za militarny szmelc, ktory nie dziala? Co sie stalo z systemem antyrakietowym zakupionym pare lat wczesniej?
  Wystarczylo, ze Rosjanie powiedzieli, ze ten system mozna latwo zagluszyc i caly systemobrony przed Moskwa i pieniadze zniknely.
  Dlaczego Czesi nie chca kupic F-35?

  Dlatego uwazam, ze cale te brednie o Koranie i muzulmanach o ktorych wielu Polakow nic nie wie sa tematem zastepczym, ubocznym i maja odwrocic uwage od spraw bardzo istotnych: jak na przylad: ile kosztuje wyburzenie jednego pomnika? A ile postawienie 70-u nowych?

  Czy to muzulmany i Koran trzymaja dra Piskorskiego w wiezieniu?.
 • @Tiamat 11:13:45
  Nie wypowiadaj się o F35, bo nigdy go nie widziałaś, a co dopiero polizać! Powinnaś jednak sprawdzać u źródła, a nie powtarzać za jakimiś mędrkami teoretykami.
  Ja to co innego, lizałem i tam był taki gość co pompował koła i powiedział, że to jest metro, a nie żaden samolot i potwierdzi Ci to każdy kto był w metrze, bo przecież ma ten komfort w przeciwieństwie do Ciebie, że wie co to metro bo nim jeździ, a nie fantasmagorie o jakiś samolotach.

  Ta, różnica między nami jest. Nie da się ukryć.

  Miłego dnia.
 • @Torin 07:42:32 -
  Niedobrze jak ktos w dyskusji posluguje sie klamstwem, i do tego swiadomie.
  Ja nigdzie nie napisalam, i nie uwazam, ze islam jest religia pokoju.
  Wiec niech Torin nie wciska nowych glupot..
  Zadna religia nie jest religia pokoju. Chrzescijanstwo tez nie jest.
  Sa nawet tacy, ktorzy uwazaja, ze buddyzm jest religia pokoju. Nie jest.

  Ale pisalam o walce wewnetrznej kazdego wierzacego - z Dekalogiem. Dotyczy to nie tylko wyznawcow islamu, czy chrzescijanstwa, ale jest widoczne i w calej greckiej mitologii. . Najtrudniej jest walczyc z wlasnymi slabosciami i dotyczy to zarowno wyznawcow jak i ateistow i pogan.. Ludzka natura jest pelna slabosci.

  Ale jak juz jestesmy przy religiach pokoju to warto zacytowac znanych nie- muzulmanow.

  W programie dokumentalnym BBC w 2005 zacytowano Prezydenta Stanow Zjednoczonych, G.W. Busha.

  Cytuje za BBC:

  " I am driven with a mission from God. God would tell me, George, go and fight those terrorists in Afghanistan". And I did; and then God would tell me "George, go and end the tyranny in Iraq..." And i did.
  And now, again, I feel God's words coming to me.."

  "Kieruje mna misja od Boga. To Bog powiedzial; George, idz i zwalcz tych terrorystow w Afganistanie". I tak zrobilem.
  I potem Bog powiedzial: "George, idz i zakoncz tyranie w Iraku" .. I tak zrobilem.
  I ja teraz znowu czuje jak slowo Boze mnie znowu nawiedza..."


  No i niezaleznie od wszystkiegpo, warto sprawdzic, co takiego Jezus w Ewangelii powiedzial o tym " drugim policzku:

  Szanowny panie Torin. Polprawda tez jest klamstwem.
  Prosze przeczytac druga czesc zdania o nadstawionym policzku, jakie wypowiedzial Jezus. . Bo cytowanie tylko pierwszej czesci tego zdania jest zwykla, ordynarna manipulacja.

  Wiec czasami warto znac i Koran i Ewangelie - wtedy sie czlowiek nie narazi na osmieszenie i nie musi powtarzac papke- pulapke.

  Pozdrawiam
 • @Torin 11:47:36
  O F-35 pisala cala prasa australijska bo z rozpedu zamowili kilkadziesiat tych nieudacznikow. I zadnego jeszcze nie dostali. A pisaly o tym tez australijskie militaria wiec to nie zadna heca. Ja podalam zrodla ale moge dolozyc jeszcze zanim mi znowu jaki gawedziarz nie zacznie znowu ublizac o lizaniu czegokolwiek .
  W Australii jest awantura bo zaplacili duza zaliczke a samolotow dalej nie ma.
  Ja podam inne zrodla.
 • Torin
  TaK jak obiecalam:
  Problemy z F-35

  Problemy z F-35 (czerwiec 13, 2017)
  What went wrong with the F-35, Lockheed Martin's Joint Strike Fighter?

  http://theconversation.com/what-went-wrong-with-the-f-35-lockheed-martins-joint-strike-fighter-60905

  Scientific American 14 czerwiec 2017
  Problemy z F-35

  What Went Wrong with the F-35, Lockheed Martin's Joint Strike Fighter? - Scientific American

  https://www.scientificamerican.com/article/what-went-wrong-with-the-f-35-lockheed-martins-joint-strike-fighter/

  Time to drain F-35 Joint Strike Fighter swamp

  http://www.theaustralian.com.au/business/opinion/robert-gottliebsen/time-to-drain-f35-joint-strike-fighter-

  28 czerwca 2017
  Cost of Lockheed's F-35 could rise, Pentagon says | Fort Worth Star-Telegram

  http://www.star-telegram.com/news/business/article158593019.html

  Time to drain F-35 Joint Strike Fighter swamp

  swamp/news-story/771153b81b85c155849636eb35154b5f

  Push for inquiry into Australia's $24 billion F-35 Joint Strike Fighter purchase

  Porzebne dochodzenie w sprawie zakupu F-35 za 24 miliardy

  http://www.smh.com.au/federal-politics/political-news/push-for-inquiry-into-australias-24-billion-f35-joint-strike-fighter-purchase-20151127-gl9ubr.html

  Are Australians being misled over the real cost of the F-35 Joint Strike Fighter
  Czy Australie oszukano gdy chodzi o prawdziwe koszty F-35

  http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/defence/are-australians-being-miseled-over-the-real-cost-of-the-f35-joint-strike-fighter/news-story/84959f679258706536efcfcb25439614


  Nawet sen. Mc Cain sie oburza, ze ten samolot to skandal.

  Why Bernie Sanders is backing a $1.5 trillion military boondoggle
  http://www.cnbc.com/2016/07/12/why-bernie-sanders-is-backing-a-15-trillion-military-boondoggle.html

  Kwiecien 2017:

  Is the F-35 a Trillion-Dollar Mistake? - Bloomberg
  Pomylka za trillion/bilion dolarow?

  ttps://www.bloomberg.com/news/features/2017-04-04/is-the-f-35-a-trillion-dollar-mistake

  Nie da sie ukryc.
  Ktos zle pompowal.
 • @Torin 04:48:47
  "Nie ma żadnych uchodźców,...". -

  --- Bzdury to nie na tym blogu!
 • @Tiamat 06:19:52
  "Dlaczego to takie "antypolskie" przypominac, ze od kilkuset lat jestesmy slepym, tepym narzedziem Zachodu w podboju Rosji?" -

  --- Tak chcą 'patryjoty', a tym kazali. Niektórym za to płacą.
 • @Tiamat 06:40:12
  Pisze Pani do Torina"

  "@Torin 04:48:47
  Czytal Koran?
  Nie czytal!
  Czytal Stary Testament?
  Nie czytal!
  Czytal Ewangelie??
  Nie czytal, co widac golym, nieuzbrojonym okiem.

  No to niech sie nie kompromituje.

  Tiamat 17.07.2017 06:40:12" -

  --- I to właściwie byłoby podsumowanie :)
 • @Torin 19:56:10
  -''powoływać się, na kłamstwa o rzekomych regulacjach międzynarodowych, których koniecznie musimy dotrzymywać, a właściwie być ich zakładnikami, wbrew instynktowi samozachowawczemu.''

  Nic dodać.
  Ale naszym problemem nie są ekonomiczni imigranci z Afryki i Azji, bo ich tu jeszcze za wiele nie ma, i raczej nie będzie, ale import z Ukrainy oraz niebezpieczni ''politycy'' bez względu na chorągiew partyjną.
 • @zygmuntbialas 15:08:50
  Panie Zygmuncie, czytałem z uwagą wszystkie wpisy i nie zauważyłem, żeby merytoryczne wpisy Torina ośmieszały go w jakikolwiek sposób.

  To inny punkt widzenia nie pozbawiony realizmu, ku któremu się skłaniam.
  Z dyskusji rodzi się siła :)

  pozdrawiam
 • @Tiamat 11:13:45
  "Mnie zastanawia ta wieczna hucpa anty- muzulmanska. Przeciez nie przyjmujemy zadnych muzulmanow, chyba ze sa islamistami. Kochamy Amerykanow bo oni kochaja Arabie Saudyjska i razem z ANglia na wyscigi sprzedaja im nowoczesna bron. My za to w Polsce mozemy kupic bron uzywana i F-35 (do remontu). To zamiast wiz do USA". -

  --- @Torin niewiele z tego zrozumie.
  Ale są jeszcze inni Czytelnicy.
 • @Tiamat 11:48:45
  Pisze Pani do Torina: "Niedobrze jak ktos w dyskusji posluguje sie klamstwem, i do tego swiadomie". -

  --- Torin nie przyszedł tu dyskutować, tylko robić bajzel.
 • @dron67 15:45:52
  Pisze Pan: "... nie zauważyłem, żeby merytoryczne wpisy Torina ośmieszały go w jakikolwiek sposób". -

  --- Bzdury pisał.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 06:19:52
  Chodzi mi o to, ze jesli w polskich wladzach, ktore reprezentuja polski narod na zewnatrz, zasiadaja obywatele Polski - to bez wzgledu na pochodzenie maja zobowiazania wobec Polski i polskiej racji stanu i polskiego narodu.''

  Nie mają takich zobowiązań własnie, wykonują polecenia swoich zwierzchników, co każdy uważny widzi.
 • @dron67 17:18:57
  Zaraz , zaraz
  To, ze wykonuja polecenia swoich (zagranicznych) zwierzchnikow to nie znaczy, ze nie maja wobec Polski zobowiazan. Po prostu nie pelnia swoich obowiazkow, do ktorych zostali wybrani.
  Kazdy uwazny powinien sie przygladnac co robil Aandrzej Duda na obradach Knessetu w Krakowie, zanim poszedl na niego glosowac.
  I przysluchiwac sie co obiecywal w kampanii wyborczej. Skladal jakies ponoc prezydenckie obietnice. Komu?

  Jakos tak sie sklada, ze wielu Polakow glosowalo w demokratycznych wyborach na tych, ktorzy popieraja zamachy stanu i byli obecni na majdanie i wyglaszali mowy przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi.

  A gdy chodzi o Torina?
  Pomylilo mu sie metro z samolotem ale mial odwage bardzo brzydko pisac o moich wiadomosciach i lizaniu samolotow.
  Pisze ten Torin zwracajac sie do mnie wcale nie w tonie dyskusji:


  "Nie wypowiadaj się o F35, bo nigdy go nie widziałaś, a co dopiero polizać! Powinnaś jednak sprawdzać u źródła, a nie powtarzać za jakimiś mędrkami teoretykami.
  Ja to co innego, lizałem i tam był taki gość co pompował koła i powiedział, że to jest metro, a nie żaden samolot i potwierdzi Ci to każdy kto był w metrze, bo przecież ma ten komfort w przeciwieństwie do Ciebie, że wie co to metro bo nim jeździ, a nie fantasmagorie o jakiś samolotach."

  To tyle gdy chodzi o merytoryczny wpis Torina.
  Wlasciwie trudno to komentowac ale jest jeszcze wczorajsza informacja ze zdjeciem tego "metra": Prosze sobie ogladnac

  Anglia stracila miliony na wybrakowanym samolotach F-35. (No chyba, ze "F-35 fighter jet" - to nie mysliwiec tylko zaba).

  PressTV-UK losing millions on flawed F-35 fighter jets

  http://presstv.com/Detail/2017/07/17/528746/UK-F35-Fallon-US-pentagon-RAF

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej