Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Europie - 19.07.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za tę awanture z azylantami, a także przebierańcami za azylantów odpowiadają wszystkie rządy państw unijnych – pisze pani Tiamat.

Jeśli Chiny się martwią, że im się społeczeństwo starzeje i za 50 lat będą same dziadki w Chinach, to tym bardziej powinna się martwić Europa.

I nie chodzi o sprowadzanie ludności z czarnej Afryki. Nie chcę, by mnie znowu źle zrozumiano [nie rozumieją ci, którzy nie chcą zrozumieć - przypis ZB]. Europa jest w stanie przyjąć wielu emigrantów. Ale uparła się, żeby przyjmować głównie bandytów, czyniąc z prawa uchodźczego kompletne szambo polityczne.

Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcy w europie

Nie wiem, ilu ludzi w Polsce wie, że w 2015 roku Unia Europejska wydała mnóstwo pieniędzy na tzw. Operację Sophia (Operation Sophia), która to operacja przy pomocy floty miała zastąpić Kadafiego i zahamować ruch uchodźczy do Europy. Jakoś tak się porobiło, że ta flota – która, do tej pory nie rozumiem, jakie miała szczegołowe i prawdziwe zadania – zwiększyła ilość uchodźców do Europy, bo… pomagała rekrutować nowe fale uchodźców. Zajmowała się swoimi sprawami w Libii i tak dokladnie to nie wiadomo, co robila, ale na pewno nie wstrzymała emigracji. Wprost przeciwnie. Baty należą się wszystkim członkom Unii.

Tymczasem zamiast prowadzić rzeczową dyskusję nad rozwiązaniem problemu metodą humanitarną – niczyja wina, że się urodził na Bliskim Wschodzie, a nie w Paryżu – to hucpa żydowska dla odwrócenia uwagi napuścila tłumy błaznów i nieuków na uchodźców rzeczywistych. Tysiące dzieci potopiono w Morzu Śródziemnym, które jakoś dziwnie – jak za czasów biblijnych (i to w tym samym miejscu) – stało sie cmentarzyskiem po rzezi niewiniątek. Morze Śródziemne spływa krwią dzieci, które ocalały z pożogi wojennej, ale zginęły w drodze do… demokracji.

Zamiast gadać głupoty o ‚kozojebcach’ i islamie należało – zdaniem szefa policji we Wloszech – stworzyć bazę danych, i zamiast wydawać pieniadze na flotyllę, zapędzić do roboty wywiad Unii Europejskiej do sprawdzania, kto przybywa. Włosi podawali kilkakrotnie nazwiska podejrzanych islamistów angielskiemu wywiadowi. Premier Theresa May, która wtedy była ministrem d/s wewnętrznych, nie zaintersowała się problemem. Bo okazało  się, że to Anglicy trenują islamistów w Manchesterze i w angielskich więzieniach.

Wszyscy wiedzą, i ONZ, i wszystkie organizacje humanitarne, że islamistów trenuje się w Kosowie. Hacim Thaci, zbir, który jest szefem (nie)rządu w Prisztinie, nie wpuścił do Kosowa komisji ONZ. Ale wpuścił polskie wojsko, żeby pilnowało zbirów. Na Kosowo nie ma rady. Jest to centrum zbrodni i przestępstw, i ośrodek handlu nerkami i innymi organami ludzkimi; ośrodek handlu dziećmi i żywym towarem; kobietami i dziećmi do burdeli.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci uchodźców

Jest żałosne, że rządom unijnym nie przeszkadza wytwórnia zbrodni w Kosowie, a jednocześnie gadają bzdety o ‚wartościach kulturowych Europy’ i o gwałtach muzułmanów na europejskich kobietach w Niemczech i gdzie indziej. W polskich wiadomościach podawali, że co czwarta kobieta w Polsce jest ofiarą przemocy i bardzo dużo jest ofiar śmiertelnych wśród kobiet, a przecież nie ma w Polsce ‚kozojebców’ z Bliskiego Wschodu. Ta hipokryzja, chowanie głowy w piasek i ogólna znieczulica mają doprowadzić do całkowitej degrengolady w Europie. Dla ofiar wojny na Bliskim Wschodzie urządzają obozy, a zbrodniarze z Kosowa i Czeczenii latają luzem po Europie.

Unia Europejska zajęta jest bzdetami, awanturami o czapkę gruszek, a tymczasem wszystkie służby wywiadowcze panstw Europy, które bardzo dużo kosztują, zarabiają pieniądze na spędzaniu ludzi z Afryki, których nikt nie kontroluje, bo nie ma żadnych ośrodków służb emigracyjnych do ‚przesiewania’ przybyszów. Jeden skandal za skandalem i tylko cmentarzysko na dnie Morza Śródziemnego się powiększa.

Jedynym państwem nietkniętym przez awantury dookoła jest Izrael, który ma niemały wpływ na generowanie uchodźców. Uwziął się Izrael, żeby zniszczyć Syrię, wywalić Asada i zatrzymać dla siebie Wzgórza Golan, które Izrael też nielegalnie okupuje. Wzgórza Golan mają podobno ogromne złoża ropy i gazu, i Izrael obiecał, że się nie wycofa, natomiast wspiera terrorystów, którzy mają przykazane skasowanie Asada.

Netanyahu with ISIS wounded hospital

Izrael bombarduje Syrię i upiera się przy całkowitym zniszczeniu tego państwa. Dlaczego? – Bo wtedy będzie potentatem i bossem od ropy i gazu z Bliskiego Wschodu, i będzie miał zielone światło na całkowite zniszczenie Palestyny. Więc pomaga przepędzić jak najwięcej mieszkańców Bliskiego Wschodu, by przejąć władzę na calym terenie i kontrolę nad gazem i ropą oraz dostawami do Europy i gdzie tylko się da.

Jaką rolę odegrał Izrael w kryzysie uchodźczym? (What Role has Israel played in the Refugee Crisis? | Veterans To, 
//www.veteranstoday.com/2017/07/16/what-role-has-israel-played-in-the-refugee-crisis/

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

* * * * * * *

O białych, którzy ryczą: ‚biała Europa dla białej rasy’, pisze w ostatniej notce Andrzej Szubert (nick: @opolczyk). Polecam, link: 
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/07/15/chandra/

* * * * * * *

Co się dzieje w Polsce – 19.07.2017.

ZB – Pisałem przedwczoraj: Franz Kafka, autor powieści „Proces” i dłuższego opowiadania „Wyrok”, gdyby żył, nie musiałby dzisiaj wymyślać fabuły. Opisałby historię dr. Mateusza Piskorskiego, który siedzi już 14 miesięcy nie tylko bez wyroku, ale i bez przedstawienia zarzutów. Linkowany tu artykuł trzeba koniecznie przeczytać: 
https://pl.sputniknews.com/polska/201707175895579-SENSACJA-Mateusz-Piskorski-chinskim-szpiegiem-Jaroslaw-Augustyniak/

Znalezione obrazy dla zapytania mateusz piskorski

Pisze też pani Tiamat, co sądzi o tej bezprecedensowej sprawie, link: 
//zygumntbalas.neon24.pl/post/139348,co-sie-dzieje-w-europie-17-07-2017#comment_1399500

KOMENTARZE

 • @ireneusz 14:09:52
  "Rekonstrukcja sądów nie dotyczy Mateusza Piskorskiego". -

  --- Z tymi sądami robią ludziom wodę z mózgu, a tu jest tak jak jest. Ohydna sprawa.
 • *5
  Średnia ocena: 1.9 (10 głosów)
  ?????
  Cóż to się dzieje?

  A ode mnie, już tradycyjnie *5 :)
  Pozdrawiam
 • @javox 17:13:27
  Witam :)

  "Średnia ocena: 1.9 (10 głosów)
  ?????
  Cóż to się dzieje?" -

  --- Zadaniowcy i trolle wskazują nam drzwi. Nam, to znaczy Tiamat i mnie. Tak jest na ogół, gdy notka ujmuje sprawy uchodźców. I co mam o tym myśleć... Wiem, że mamy rację, a przynajmniej bardzo dużo racji, a trolle nie chcą podjąć dyskusji. Nie chcą, bo im brak argumentów. Zamieszczają więc wklejki, wyzywają, no i jedynkują.
  Jest faktem, że bez nakręcenia sprawy uchodźców jesienią 2015 roku PiS nie miałby większości parlamentarnej. Musiałby dogadywać się z Kukizem lub podkradać mu posłów. Są grupy, które korzystają na tym bezhołowiu. Wstyd i hańba dla tych, którzy tu mącą.
  Smutny to stan umysłów i wartości mediów, także alternatywnych.

  Pozdrawiam Pana :)
 • Co się dzieje w Polsce, ano Ukrainę mamy w Polsce.
  Sejm zachowuje się jak Wierchowna Rada Upainy o innych sprawach wiadomo a do tego taki "kwiatek"
  z pejsbuka Powiernictwa Kresowego:

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła przesłuchania członków Powiernictwa Kresowego. Przyczyna? "Podejrzenie działania na szkodę państwa... ukraińskiego".
  Nie, to nie pomyłka. POLSKA (?) ABW broni, nieważne - prawdziwych, czy wydumanych interesów UKRAINY!
  A kiedyś się zloscilismy, że Niemcy Ukraincom jeden Chełm oddali...
  No i ze Sputnika na ten temat:
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201707195915767-Sputnik-Polska-Powiernictwo-Kresowe-ABW/
 • @lorenco 18:01:27
  "Ukrainę mamy w Polsce". -

  --- Widzimy, co się dzieje. Czasem myślę, w jakim stopniu awantury o uchodźców są zasłoną dymną dla spokojnego przenikania Ukraińców (no i Ukrainy w ogóle) do Polski.
  Co wyśledzisz w tym obszarze, napisz na moim czy Twoim blogu :)
 • @zygmuntbialas 18:17:37
  Wolę na Twoim:)
  Bardzo ciekawe, wiele rzeczy wyjaśnia:
  45 zasad zniewolenia narodu Polskiego Tajne przemówienie Jakuba Bermana
  http://niezaleznemediapodlasia.pl/45-zasad-zniewolenia-narodu-polskiegotajne-przemowienie-jakuba-bermana/
  Zwłaszcza to mnie zaintrygowało, zresztą autora tego artykułu też:
  3. Przyspieszyć likwidację krajowców związanych z KPP, PPS, Walterowców, KZMP, AK, BCH i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt zbrojnej opozycji.

  4. Dopilnować aby do wszystkich akcji bojowych, w pierwszej kolejności kierowano żołnierzy, którzy przed wstąpieniem do Armii Kościuszkowskiej przebywali na naszym terytorium. Doprowadzić do ich całkowitej likwidacji.

  5. Przyspieszyć zjednoczenie wszystkich partii w jedną organizację i dopilnować, aby wszystkie kluczowe stanowi-ska obsadzone były przez ludzi zatwierdzanych przez
  nasze służby specjalne.
 • 5* , Szanowny Panie !
  Jak zwykle celne uwagi.
  Tak trzymać

  Na pohybel kundelkom...
 • @zygmuntbialas 18:17:37
  "Ukrainę mamy w Polsce". -

  --- Widzimy, co się dzieje. Czasem myślę, w jakim stopniu awantury o uchodźców są zasłoną dymną dla spokojnego przenikania Ukraińców (no i Ukrainy w ogóle) do Polski.

  BINGO !!!
  JUŻ WOLAŁBYM 100.000 SYRYJCZYKÓW...NIŻ 1000.000 Ukraińców...
 • @zygmuntbialas 18:17:37
  W sumie można połączyć pewne sprawy: Saszka Biłyj i podobno Jaceniuk walczyli w Czeczeni przeciwko Rosji, są duże czeczeńskie oddziały po stronie ukraińskiej walczące z Republikami Donbasu, zatem tacy "uchodźcy" czeczeńscy podobają się i podobały rządom w Polsce jak i banderowcy - gdyby sam Lucyfer ujawnił się i ogłosił, że walczy przeciw Rosji, rządy w Polsce by go poparły.
 • @Paulus Aquarius 19:32:49
  To artykuł sprzed roku:
  UCHODŹCY JUŻ W POLSCE. NIE NARZUCIŁA ICH UNIA, PRZYJĘLIŚMY ICH SAMI
  http://warszawawpigulce.pl/uchodzcy-juz-w-polsce-nie-narzucila-ich-unia-przyjelismy-ich-sami/
 • x
  Nie należy używać zasłony dymnej z tematyki ukraińskiej, aby przykryć gwałtowne zmiany demograficzne, gospodarcze, kulturowe i religijne w "starej europie".
  Inwazję na zachodzie, którą zauważono w Polsce dopiero ok '15roku, a która możliwa jest tylko dzięki zdrajcom europejskim, jest kwestią która trzeba rozważać rozdzielnie, od czegoś, co można by nazwać polityką wschodnią, z punktu widzenia Polski oczywiście. W której to mieści się migracja, tym razem np ukraińska. Istotnie to też problem.

  Chyba nawet swoje błędy zauważył rząd, w tej kwestii. Korygują politykę odnośnie niebezpiecznych idei i kłamliwych tez ukraińskich. Jednak cały czas są zakładnikiem dotychczasowej polityki. Styku polityk.
  - Polityka waszyngtońska
  -Polityka giedroiczowska
  - Mesjanizm "za waszą i naszą"
  - Polityka osłabiania Rosji
  No i oni tam w końcu wlezą pomagać biednym ukraińcom, poganiani przez waszyngton.

  (nie oceniałem postu)
 • @Torin 19:53:47
  A pytanie jest: DLACZEGO są zakładnikami tej polityki?
 • @lorenco 20:01:45
  Możemy podywagować..
  Jest coś takiego jak inercja. Parę lat temu ukraińcy byli "fajni", a nawet "fajowi". Tacy prawie my. Ignorancja.. O zbrodniach mało kto wiedział/pamiętał, a jeszcze mniej zdawało sobie sprawę, że oni to kultywują do dzisiaj i pindolą coś o Przemyślach i Krakowach zamiast oddać Lwów!
  Zależność od polityki waszyngtońskiej jest oczywista. Tu od kilkuset lat wszyscy są podłączeni pod coś. Brak własnego kręgosłupa. O ile Tuski to folksdojcze, to Kaczory są transatlantyckie, znaczy pod przemożnym wpływem waszyngtonu. Kult wuja sama..

  Od kilkudziesięciu lat uznawano i prowadzono politykę giedroycowską, ukutą zresztą wcześniej. Trudno powiedzieć, czy wypracowano wogole jakąś alternatywną strategię. Aby zmienić strategię trzeba mieć na jaką.
  "Za waszą i nasza" uczą cały czas kolejne pokolenia Polaków, próżno w tym szukać pragmatyzmu. To jest misja samobójcza, ale teraz zrób zamach na taką świętość?
  Polityka osłabiania Rosji, jest zbieżna z Giedroyczem, im Rosja słabsza, tym Polska bezpieczniejsza. Rosja nie udowadnia, że wzmocnienie Rosji jest korzystne dla Polski. Więc..
 • Manipulowanie ludzkim stadem jest łatwiejsze niż można przypuszczać
  to taka moja refleksja która naszła mnie w związku z tekstem o Czeczeńcach.A może nie tyle samym tekstem co materiałami które przyszło mi zgłębić zanim ten tekst powstał.
  Dziesiątki godzin spędzonych na słuchaniu,czytaniu,oglądaniu.Dziesiątki nieznanych wcześniej faktów,setki szokujących szczegółów, i wśród całej tej "obfitości" ani jednego muzułmańskiego akcentu.
  No niechby ci "czeczenscy polowi dowódcy" choć raz starli się ze sobą w sporze teologicznym,o różne rozumienie takiej czy innej sury.Ale nie!
  Powód sporów zawsze jeden:pieniądze,pieniądze,pieniądze.Nawet się tego nie wstydzili ani też specjalnie ukrywali.
  Nielegalny handel:ropą naftowa,bronią,kontrola narkotykowych szlaków,oto jedyny powód,sens i idea przedsięwzięcia o nazwie Iczkeria.
  I konsekwentnie;medialna wścieklizna na Zachodzie wywołana tzw "drugą wojną czeczeńską"(która de facto była ostatecznym zakończeniem pierwszej ),dość dobitnie pokazuje kto był beneficjentem tej krwawej awantury.
  Nawet pan nie przypuszcza panie Zygmuncie jaki ten świat mały.
  Na przykład:
  Grozny 1991 Galina Starowojtowa
  "Zabijajcie Rosjan! Niech ziemia pali się pod ich nogami.Im więcej Rosjan będzie zabitych na ulicach Groznego tym szybciej będzie wolna święta ziemia Czeczeńców"
  http://slivcompromata.com/wp-content/uploads/2015/03/103c6ea83f12d880ee4ebd82a13cc676.jpg
  http://agencjagazeta.pl/zdjecia/57/b2/b7/ADAM-WG_b17b2b75-0e18-11e3-a87a-0017a4773452_mini.jpg

  Galina Starowojtowa w 1998 r (neseserek w który ta skromna i oddana sprawie demokracji,kobieta niosła zaledwie 100.000 dolarów,gdziesiś się zapodział )

  http://solidarizm.ru/txt/chetk1.jpg

  a bóle trwają do dziś http://dzieje.pl/aktualnosci/w-petersburgu-okradziono-muzeum-galiny-starowojtowej
 • @Torin 20:17:37
  A dlaczego Rosja ma udowadniać, że jak będzie mocna, to będzie niegroźna dla Polski?
  Przecież oczywiste jest, że w 1939 roku ZSRR czuł się zagrożony i z Kresów uczynił sobie strefę buforową przed Niemcami.
  Rosja lepiej nich będzie mocna a my żyjmy z nią choć poprawnie.
  Bo z Ukrainą problem będzie coraz większy.
 • @lorenco 21:35:38
  "A dlaczego Rosja ma udowadniać, że jak będzie mocna, to będzie niegroźna dla Polski?"
  Dlatego, żeby wyłączyć ten element polityki wschodniej Polski:
  "im Rosja słabsza, tym Polska bezpieczniejsza"

  Najwyraźniej nikomu nie zależy.

  Tu się zgodzę, z Ukrainą będzie problem coraz większy.
 • @lorenco 18:55:26
  "Tajne przemówienie Jakuba Bermana". -

  Intrygujące rzeczy. Tu w NEON-ie opublikowałem trzy lata temu fragment inego jego przemówienia (bodajże w 1947 roku w Wałbrzychu), przemówienia zamieszczonego w jednej z książek Albina Siwaka:
  Jakub Berman: "Szczególnie ważne: uznać antysemityzm za zdradę główną. Tępić go na każdym kroku. Jeżeli stwierdzi się, że jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast należy go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR, jako faszystę, wroga ludu i ustroju, nie wyjaśniając władzom sedna sprawy"

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/109440,jakub-berman-uznac-antysemityzm-za-zdrade-glowna
 • @Paulus Aquarius 19:30:56
  "Tak trzymać". -

  --- No bo jak można inaczej :)

  Pozdrawiam.
 • @Paulus Aquarius 19:32:49
  "JUŻ WOLAŁBYM 100.000 SYRYJCZYKÓW...NIŻ 1000.000 Ukraińców...'. -

  --- Nie chcę zabierać głosu na temat fali ukraińskiej, bo mimo iż zajmowałem się dość długo pomajdanową Ukrainą, to nie wszystkie elementy są mi tu znane. Te znaczne ilości, przenikające do Polski, są jednak niepokojące. Nie uwierzyłbym do końca podawanym liczbom, gdybym ich nie widział dość sporo w Opolu.
  Dane z zagranicznej firmy, znajdującej się we Wrocławiu: w administracji po połowie ci zagraniczni oraz Polacy. W produkcji (300 zatrudnionych) - prawie 30% Ukraińców i ponad 70% Polaków.
 • @lorenco 19:45:23
  "... gdyby sam Lucyfer ujawnił się i ogłosił, że walczy przeciw Rosji, rządy w Polsce by go poparły". -

  --- Ku zdziwieniu, a często i radości, państw Europy Zachodniej. Tak już jest od około 300 lat.
 • @Torin 19:53:47
  "Inwazję na zachodzie, którą zauważono w Polsce dopiero ok '15roku,...". -

  --- Zwrócę tu uwagę, że tę "inwazję" zapoczątkowały rządy państw zachodnich, szukając brakującej siły roboczej. Oni się w Niemczech nazywali i nazywają 'Gastarbeiter', czyli robotnicy goszczący.
  Jeśli chodzi o Polskę, to oni do nas nie przybywają. Nie powinno być problemu, ale cóż - prasa w Polsce jest niemiecka...
 • @Torin 22:11:05
  Zapytam jako Admin . Dobre notki są promowane na jedynkę , złe natomiast są karane lochem . Powiedz czy to prawidłowe narzędzia administracyjne ?.
 • @Torin 20:17:37
  "Parę lat temu ukraińcy byli "fajni", a nawet "fajowi". -
  --- Otóż nie. Ponad 5 lat temu widziałem sondaż: których sąsiadów lubimy, a których nie lubimy. Wygrali Niemcy, ostatnie miejsce zajęli Ukraińcy.

  "Rosja nie udowadnia, że wzmocnienie Rosji jest korzystne dla Polski". -
  --- Rosja nie ma nic do udowadniana państwu, które nie kryje swej wrogiej postawy wobec Rosji.
 • @Repsol 22:50:22
  Pewnie dobre. W praktyce to zależy co jest uznawane za dobre, przez oceniającego admina. Jeśli chodzi Ci o mój ostatni wpis i coś Ci mówi, że musisz go zalochować, to się nie krepuj. Nie obrażę się.
 • @Torin 23:00:39
  Niestety nie masz tu szansy , na loch należy zasłużyć sobie złą wolą . Głupota i niewiedza nie kwalifikuje się do dostąpienia tego zaszczytu . Ave. :)))))
 • @ikulalibal 21:10:47
  "Powód sporów zawsze jeden: pieniądze, pieniądze, pieniądze". -

  --- Ano tak. Pisała już o tym pani Tiamat wielokrotnie i szczegółowo.
  Po pierwszej wojnie było wielu pisarzy i poetów nurtu tzw. pacyfistycznego, w tym w literaturze polskiej oraz niemieckiej, którzy trafnie ujmowali te sprawy (Andrzej Strug, Julian Tuwim; Bertold Brecht, Erich M. Remarqe).
 • @Repsol 22:50:22
  Witam :)

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:13:19
  O Ty:)) Zaszczyt mówisz, że sobie styropian można potem wyrabiać, jak Bolec? Martyrologia itd?:))

  To czemu mnie o to zagajasz? Czyń swą powinność, ja Ci nie zazdroszczę tego "przywileju";p

  Chałwa i Sława!:)
 • @Torin 23:31:37
  No tak prawdziwe banderopiteckie pozdrowienie brzmi tak . : Sało upadlinie , odzew chierojom wała . :))))) https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 23:40:53
  Miałem na myśli raczej:

  https://www.youtube.com/watch?v=lnaUYrQuVEI

  :))))
 • @Torin 00:02:53
  Wybitna odpowiedż na miarę Torina i upadliny . :))))) http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/miliony-ukraincow-sa-juz-w-polsce-czy-czeka-nas-banderowski-terroryzm . No to jak się odsłoniłeś to posłuchaj . : https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y
 • @Repsol 00:32:06
  Homo sapiens

  Wśród mrocznych miast, po, mrocznych stronach,
  jak stada wypędzanych szczurów,
  gromady ludzi przerażonych
  pełzają u strzaskanych murów;
  bezdomni, ślepi i wylękli,
  ruszają chyłkiem, znów przyklękli,
  złowrogo patrzą w niebo, szepcą,
  że głód, że śmierć, że - wszystko jedno,
  i przeklinając ziemię biedną,
  ruszają znów, po trupach depczą,
  znikają mroczni i samotni...

  Ja lecę ku nim, mściwy lotnik,
  i świecąc reflektorem serca,
  bombami słów złowieszczo zbrojny,
  ciskam je w zaciemnienie wojny,
  jak jeden z Czterech, co uśmierca.

  A pierwszą bombę ciskam w Berlin!
  Za zbrodnie wojny, za pancerny
  raid przez Ojczyzny mojej piersi,
  za drapieżniki pod Warszawą,
  za rozwalony dom, za krwawą
  kałuże świata, co mnie mierzi,
  za pychę, podłość, mordy, gwałty
  za pohańbienie słowa: człowiek -
  lecą me bomby w ich blackouty -
  niechaj im sen spędzają z powiek.

  A druga bomba - w grób Smoleński!
  Niechaj rycerze zmartwychwstaną
  i swiecąc każdy piersi raną,
  świadectwo dadzą krwi męczeńskiej,
  tej krwi niewinnej, z ręki kata
  przelanej w obcą ziemię czerstwą,
  ze zgrozą, lecz milczeniem świata
  za wolność, równość i braterstwo.

  A trzecia bomba - w tych, co wierzą,
  że dość jest rozdać broń żołnierzom
  i poszczuć ludy, poszczuć armie -
  wtedy się więcej złota zgarnie,
  by knuć nazajutrz nowe wojny,
  by kuć już dzisiaj nowe pęta.
  Bije w nich gniewny i spokojny.
  Nie trzeba złota. Krew jest święta.

  Zachowam jeszcze bombę jedną
  na czas,gdy blaski wojny zbledną
  gdy bliski będzie już dzień kary
  za Wielki Zaciemnienie sumień,
  gdy możni szukać będą miary
  wolności ludów...
  Gdy w ich tłumie
  nie będzie Polski - wtenczas, pieśni,
  aż w serce ziemi bij! Twe bomby
  niech jak Jerycha wrzasną trąby,
  niech biją w ludzkość najboleśniej,
  niech do otchłani sumień dotrą,
  by na skrwawionej globu mapie
  stanął do walki przeciw łotrom
  dobry, spokojny - Homo Sapiens.

  Władysław Broniewski

  Oczywiście Władysław Broniewski to nie ja... to tak do młodych Czytelników.
 • @lorenco 21:35:38
  Rosja zawsze popierala istnienie Polski bo silna Polska jest buforem przeciwko Zachodowi. Cwierkaja juz wszystkie wroble na wszystkich dachach i swiadczy o tym historia Polski.

  Niestety, byly prezydent Izraela Simon Peres ( aka Szymon Perski) w swoim slynnym wywiadzie na UJ zakazal uczenia historii w Polsce.
  Dlatego teraz Polske zalewa papka ubecka, a jedyne wiadomosci jakie sa dozwolone, to oficjalne podania o holokauscie i Katyniu oraz czkawki powstaniowe no i .. bohaterstwo zolnierzy wykletych..

  Nawet bardzo niemrawy obserwator moze sie zorientowac, ze wszyskie silne i dostatnie kraje wyraznie zagrazaja interesom zachodniego gangu.
  Tak sie stalo z Libia, Irakiem, Jugoslawia i dwukrotnie z Niemcami.
  Rosja carska byla potega gospodarcza i wlasnie wtedy, kiedy miala obradowac Duma i mialy byc w Rosji wybory, nalezalo wywolac rewolucje i zniszczyc kraj.
  Zachod cos bardzo nie lubi wyborow, bo im sie nie podobaja ci, ktorych narody sobie wybieraja.
  (Narod amerykanski tez nie ma prawa wybrac sobie kogo chce: przykladem jest nie tylko J.F Kennedy, dr. Ron Paul czy Bernie Sanders.. ale i wszyscy zamordowani prezydenci USA)

  Z demokratycznie wybranego Hamasa Zachod zrobil ... organizacje terrorystyczna. Assad, ktory dwukrotnie zostal wybrany zdecydowana wiekszoscia glosow (ok.70%) jest najwiekszym zagrozeniem dla interesow gangu. Janukowicz tez sie nie podobal i gang Viktorii Nuland i sen. McCaina nie dopuscil do wyborow na Ukrainie. Trzeba bylo przyspieszyc zamach stanu.

  Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte , ktory ma caly czas 80% poparcia narodu jest wrogiem Zachodu , ktory to moralizatorski Zachod ciagle napuszcza na niego ISIS razem z "humanitarnymi organizacjami" zachodnimi, ktore rzekomo walcza o prawa humanitarne. (Widac to w Mosulu i Jemenie i Kosowie)

  Chaveza, ktorego narod sobie wybral nalezalo otruc a obecna awantura w Wenezueli jest klasycznym przykladem jak tzw. opozycja placona przez USA walczy z narodem Wenezueli. ( o rope naftowa i inne skarby kraju)
  Amerykanie sankcjami, polityczna presja i pogrozkami zmuszaja narody do wasalstwa.
  Rosja za pijaka Jelcyna zupelnie Ameryce nie przeszkadzala. Natomiast Rosja Putina - to wrog USA nr. 1.

  Japonie, ktora nieprawdopodobnie sie otrzasnela i odbudowala po wojnie i bestialskim ataku atomowym i zagrazala Stanom gospodarczo - nalezalo zniszczyc stuxnetem i rzucic Japonie na kolana.. Do tej pory CELOWO sie wpuszcza skazone napromieniowaniem wody..

  USA nieprawdopodobnie zadluzone w Chinach przeciez nie ukrywaja, ze chca wojny z Chinami.
  I kiedy gospodarcza wspolnota europejska (EWG) doprowadzila Europe do potegi ekonomicznej nalezalo wymyslic Unie kontrolowana przez NATO.

  Nie inaczej z Polska.
  Polska Narutowicza stanowila wielkie zagrozenie dla Anglii...
  Rozwoj gospodarczy PRL nie byl na reke rynkom zachodnim, czego Zachod wogole nigdy nie ukrywal.
  Polski niemal bohater, Prezydent Ragan nalozyl sankcje na zaprzyjazniona Polske, zeby zaglodzic polskiego robotnika i zmusic do wyjscia na ulice.

  Znamienne w obecnej, ubeckiej propagandzie jest i to, ze najwiekszymi wrogami w obecnej wersji historii Polski sa: Stalin i Bierut.
  Pewnie dlatego, ze potrafili doprowadzic do dynamicznego rozwoju swojego kraju po straszliwych zniszczeniach wojennych.

  W Jalcie Zachod zadecydowal, ze Polska moze istniec tylko jako generalna gubernia. To Stalin przeforsowal istnienie samodzielnegompanstwa polskiego, czego hucpa nie moze mu darowac.

  (Polska nie byla wcielona do ZSRR jako republika o czym zdaje sie duzo sklerotykow historycznych nie pamieta)

  Podobnie, car Aleksander stworzyl Krolestwo Polskie po rozbiorach.
  Nie do darowania!

  Rosja potrzebuje silna Polske. Niekoniecznie dlatego, ze maja powody, zeby nas kochac.
  W interesie Zachodu lezy slaba Polska, po ktorej mozna wlezc do Rosji i zagarnac skarby Sybiru.

  No wiec zachodzi pytanie:
  Komu potrzebny jest kolejny rozbior Polski?
  Bo zeby oslabic Rosje, znow kumplujemy z tymi, ktorzy chca oslabic Polske.

  A dr. Piskorski siedzi bo podobno takie jest zyczenie CIA?
 • @Tiamat 04:52:17
  ///Podobnie, car Aleksander stworzyl Krolestwo Polskie po rozbiorach.///

  Stworzył też Szwajcarię.Ten dość skomplikowany przez co jakby z góry skazany na porażkę (trzy etnosy,trzy języki,dwie religie ) twór,dzięki mądrości tamtejszych elit trzyma się dzielnie.
  https://www.swissinfo.ch/rus/politics/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%81-%D0%B8-%D1%81%D1%83%D0%B4%D1%8C%D0%B1%D0%B0-%D1%88%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B0/41326978
 • @Tiamat 04:52:17
  ///USA nieprawdopodobnie zadluzone w Chinach przeciez nie ukrywaja, ze chca wojny z Chinami///

  Chyba faktycznie cienko przędą .Kilka dni temu zmarł chiński dysydent Liu Xiaobo,laureat wielu pokojowych nagród w tym nobla,a tu cicho jak (nomen omen) po śmierci organisty.Żądnego palenia zniczy pod ambasadą,żadnych akcji "solidarności".Nic.
  Jeszcze w 2009 r,zaraz po wyroku na Liu Xiaoba, Unia Europejska i USA solidarnie kręcili nosami.W 2010 dali mu nobla a teraz takie wymowne milczenie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Liu_Xiaobo
 • @ikulalibal 05:55:39
  Ogladam obrady nocne polskiego sejmu ze zdumieniem!
  Przypominaja nocne harce kotow marcowych.

  Obrazek uzupelnia pani profesor z wielkim wachlarzem Made in China.

  A cale przedstawienie uswietnswoim wystapieniem sam pan prezio z Zoliborza oskarzajac polskich poslow o zamordowanie polskiego prezydenta - blizniaczego brata prezia.

  "Wy, kanalie! To wy zamordowaliscie mojego brata!"
  No i w ten sposob wyszla na jaw cala prawda o sprawcach katastrofy smolenskiej.

  Cala Rosja odetchnela z ulga.
 • @ikulalibal 05:55:39
  Śmieszni są te amerykańscy patrioci. Protestują przeciwko pomniku zaprojektowanemu przez kościół szatana. Krzyż usunęli, bo zacofany, czarny sześcian ot kozo...ów też beee, a co na to George Washington?
  https://www.youtube.com/watch?v=FHHIK8UCo9c
 • @fretka 10:37:38
  Poprawka:
  Kozło...ców.
 • @fretka 10:37:38
  Ja ci powiem fretka -w tym coś jest.Nie wiem co ale jest.Przed pierwszą wojną nijaki Malewicz namalował obraz "czarny kwadrat" .Ten obraz zaginął (ponoć ukradli go jacyś dziwni ludzie),potem go namalowano od nowa,najważniejsze że cały ówczesny świat artystyczny oniemiał z zachwytu nad tym obrazem.Że niby takiego cuda dotąd nie było.Pomyślałbyś człowieku-zwykły kwadrat ,nic nadzwyczajnego a tu tyle rabanu.
  Powiadają że "czarny kwadrat" to omen.Pojawia się przed katastrofą.Istne "zwycięstwo nad słońcem" https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_kwadrat_na_bia%C5%82ym_tle
 • @Tiamat 04:52:17
  "Rosja zawsze popierala istnienie Polski bo silna Polska jest buforem przeciwko Zachodowi". -

  --- Bardzo porządne opracowanie. Przygotuję notkę na podstawie Pani wpisu.
  Zwolniłem tempo, bo dosięgły mnie kłopoty zdrowotne (to chyba kara za to, iż zanadto obnoszę się ze swoim zdrowiem; ostatni raz byłem u lekarza 14 lat temu - zbyt często się tym chwalę). W sobotę, 22 lipca, opublikuję powyższy Pani tekst (lub może przypomnę dawny - o Nowej Hucie).
 • @ikulalibal 05:55:39
  "... zmarł chiński dysydent Liu Xiaobo. (...) W 2010 dali mu Nobla a teraz takie wymowne milczenie". -

  --- Dali też Nobla Obamie i w ten sposób nagroda ta nie ma już żadnego prestiżowego znaczenia.
 • @Tiamat 07:25:22
  JK: "Wy, kanalie! To wy zamordowaliscie mojego brata!" - No i w ten sposob wyszla na jaw cala prawda o sprawcach katastrofy smolenskiej. -

  --- Mogę spodziewać się, że opozycja przyjęła to 'na klatę'. Wiedzą, że to tylko gra, w której trzeba uczestniczyć.
 • @zygmuntbialas 23:58:28
  Tymczasem, zdenerwowali sie Wlosi.
  Po wielu tygodniach blagania o pomoc w sprawie rozpatrywania podan uchodzczych i "przeswietlania" przybyszow, Wlosi zdesperowani postraszyli, ze wszystkim nowoprzybylym, emigrantom czy uchodzcom beda po prostu wydawac wizy i niech sie rozlaza po Europie... juz calkiem legalnie.

  Mnie wiele rzeczy zastanawia, a jedna z nich jest fakt, ze Wlochy i Grecja - bardzo zubozone kraje, ktorych banki unijne okradly; (z Wloch Mario Monti "wyprowadzil" rezerwy zlota) - te dwa chrzescijanskie kraje z dluuuga bardzo historia cywilizacji - nie odmawiaja pomocy przybylym i ratuja tych na lodkach.
  Wlochy nawiedzilo 80 tysiecy przybyszow.

  W Polsce znalazlo schronienie milion Ukraincow, ktorzy nie wiadomo czemu uciekaja z ojczyzny wreszcie wyzwolonej spod rosyjskiej okupacji.

  A przeciez pomoglismy Ukrainie w "zmianie rezymu" i dalej pomagamy finansowo i duchowo...
  Ukraina ma nowe wladze, nowego prezydenta, ktorego sobie wybrala; ma poparcie USA i Unii i wlasnie chce przystapic do NATO - a wiec ma bardzo kolorowa wizje przyszlosci - i tylko Ukraincy nie chca tam mieszkac.
  A przeciez w Kijowie nie strzelaja; wreszcie zapanowala dlugo oczekiwana demokracja; i odpadly dwa darmozjady ukrainskie: Krym i Donbas, ktorym juz nie trzeba wyplacac ani rent ani zasilkow i w ogole dbac o edukacje i zdrowie. Ilosc mieszkancow sie zmniejszyla wiec i karmic nie trzeba. Miejsc w szpitalach, szkolach, i przedszkolach przybylo.

  A jednak..
  Uciekinierzy z Ukrainy stanowia nie lada konkurencje dla przybyszow zza morza.

  Podobno zasada chrzescijanska jest taka, ze najpierw ratuj a potem sie sie przygladnij, kogo wyratowales. W Europie traktujemy milosierdzie bardzo wybiorczo.

  Gdy chodzi zas o emigracje z Czeczeni czy Ukrainy - to ich ratujemy, osiedlamy w Europie - nawet bez przygladania.
  Bez kontaktowania sie z Unia - Polska wpedza do Europy miliony Ukrow.
  Azja nadchodzi!

  Wlosi przyjeli do Europy 80 tysiecy przybyszow z Afryki. Polska ponad milion z Azji i okolic.
  Jak widac, Wlosi na razie nie stanowia zadnej konkurencji dla Polski.
 • @zygmuntbialas 23:58:28
  re:
  opozycja przyjela to "na klate".

  Co innego powiedziec sobie rozne rzeczy na ulicy, w lazience czy na imieninach u szwagra..
  Sprawa jest dosc powazna.

  "Wiadomosc" zostala podana oficjalnie, w parlamencie przez szefa partii rzadzacej!.
  A to duza roznica.

  Teraz trzeba bedzie wniesc poprawki do raportu Macierewicza.

  Budka sprowokował J. Kaczyńskiego przypominaniem zmarłego brata - J. Karczyński mocno odpowiada - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=9T6pZGhInrM


  PO Nowoczesna dzicz w sejmie robi cyrk na komisji sprawiedliwości - YouTube

  Jak w PRL-u?
  Guzik prawda

  Tysiac poprawek???
  Juz wcale sie nie dziwie skad sie biora intruzy i warcholy na blogach.
  Za czesto ogladaja obrady w polskim rzadzie.

  Kazdy chce gadac - nikt nie chce sluchac

  Kogo oni reprezentuja?

  https://www.youtube.com/watch?v=LYH5ooo4m
 • @Tiamat 03:27:17
  Zrobilo sie troche nieprzyjemnie. Rosjanie dogadali sie z Izraelem w sprawie tego wyburzania pomnikow.
  Niektorzy Polacy sa oburzeni, ze ... sie Izrael wtraca do polskich spraw.
  No i oczywiscie Rosja przeciwko nam...

  Troche to dziwne, bo to przeciez Polacy twierdza, ze nie maja nic do powiedzenia bo o wszysykim decyduja zydzi.
  No dobrze, to kto zadecydowal o burzeniu pomnikow Armii Radzieckiej?

  Juz sie tak dalismy Rosji we znaki, ze wezwali zydkow do pomocy. To akurat bylo do przewidzenia, bo zydzi stale przypominaja holokaust i walke z faszyzmem. A ze Armia Czerwona wyzwolila (teraz) zydowski Auschwitz to maja powody, zeby pyskowac na burzenie pomnikow.
  I podejrzewam, ze Rosjanie zrobili to nie za darmo, tylko sobie cos "ponegocjowali" z Izraelem.

  Osobiscie uwazam, temu panu Slomce nalezaloby powyrywac nogi z .. piatej krzyzowej.

  A muzeum w Oswiecimiu od poczatku do konca powinno nalezec do Polski i do Polakow.

  "demontaz" - to ladnie powiedziane!
  Rosja i Izrael wydadzą wspólne oświadczenie ws. demontażu pomników w Polsce - Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707195911141-Rosja-Izrael-oswiadczenie-demontaz-pomnikow-Polska/
 • @Tiamat 03:15:32
  "Ukraina ma nowe wladze, nowego prezydenta, ktorego sobie wybrala; ma poparcie USA i Unii i wlasnie chce przystapic do NATO - a wiec ma bardzo kolorowa wizje przyszlosci - i tylko Ukraincy nie chca tam mieszkac". -

  --- Tak chyba zamierzyli jankesi. Nie mają co prawda Krymu we władaniu, ale reszta zdaje się zgodna z ich zamierzeniami. Szczególnie zadłużenie Ukrainy jest osiągnięte ze znaczną nadwyżką.
 • @Tiamat 03:27:17
  "Juz wcale sie nie dziwie skad sie biora intruzy i warcholy na blogach.
  Za czesto ogladaja obrady w polskim rzadzie". -

  --- A więc nie jest tak, że "co innego powiedziec sobie rozne rzeczy na ulicy, w lazience czy na imieninach u szwagra", a co innego publicznie. Minęły niestety te czasy.
 • @Tiamat 03:27:17 (II)
  Z mojej notki sprzed pięciu lat:

  "Die Welt: Kiedy Polska doścignie Niemcy?
  Balcerowicz: Za 20 lat przy dobrym scenariuszu. Jeśli przyszłe rządy zachowają określony kurs. (...)
  Die Welt: Czy pan wie, ile zarabia ekspedientka w McDonald's w pańskim kraju?" -

  --- I nikt nie rozlicza takich głupstw, a Balcerowicz w nagrodę pojechał czynić dobrobyt na Ukrainie.
 • @zygmuntbialas 17:50:27
  To dopiero jest mistrzostwo manipulacji . Ave Amigo . http://www.fronda.pl/a/wyszehrad-bedzie-walczyl-z-islamskim-terroryzmem%2C96550.html Co tam z nimi robił Nateniachu ?.
 • @Repsol 00:44:11
  "Kraje Grupy Wyszehradzkiej stworzą z Izraelem grupę roboczą do spraw walki z terroryzmem. To jedno z ustaleń po spotkaniu premierów czterech krajów z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu". -

  --- "Co tam z nimi robił Netanjahu?" - Pilnował.
 • @zygmuntbialas 17:50:27
  "a Balcerowicz w nagrodę pojechał czynić dobrobyt na Ukrainie."

  Cóż, w przeciwieństwie do Polski ukraińcy mają dostęp do BRONI, niech się bronią, tj "podziękują" tow. Balcerkowi...
 • @laurentp 21:01:14
  "... w przeciwieństwie do Polski ukraińcy mają dostęp do BRONI,...". -

  --- Tego by jeszcze w Polsce brakowało.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej