Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje w Europie - 03.08.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Europę stać na suwerenność? Czy państwa Starego Kontynentu, łącznie z Polską, mogą zdobyć się na niepodległość? – Mówi o tym – z perspektywy Skandynawii - Varg Vikernes:

Czy narodowo-socjalistyczna Skandynawia jest możliwa? 

https://www.youtube.com/watch?v=-ImxAhYcgr4

Przekład z języka angielskiego:

Odbyłem dyskusję z kanałem „Danish Kids” na temat możliwości powstania narodowo-socjalistycznej, zjednoczonej Skandynawii. „Danish Kids” argumentowali, że jest to możliwe, ja zaś uważam, że jest to niemożliwe. Niemcy już próbowali i jak to się skończyło? Teraz pokrótce podsumuję moje argumenty.

Po pierwsze, nie ma cienia szansy, że partia narodowo-socjalistyczna zdobędzie znaczący wpływ na władzę w Skandynawii. Nikt na to nie pozwoli, wszystkie mass media w Skandynawii są kontrolowane przez korporacje ze Stanów Zjednoczonych. Cała dyskusja jest dość niemądra, lecz dla świętego spokoju przeprowadźmy eksperyment myślowy.

Argumentuje się, że mamy w Skandynawii dość żywności i ropy naftowej i jeśli Skandynawia zdobędzie broń jądrową, to nikt nie będzie chciał z nią zadzierać, tak jak nikt nie chce zadzierać z Koreą Północną. Około 61% powierzchni Danii to tereny rolnicze, w Szwecji ten wskaźnik to 9% a w Norwegii - 3%.

 

Znalezione obrazy dla zapytania kraje skandynawskie mapa

Miasteczko w Szwecji

Pamiętajmy, że Korea Północna dysponuje złożami metali ziem rzadkich, prawdopodobnie posiada największe rezerwy na świecie. Ich eksploatacja wiąże się z przekształceniem eksploatowanego obszaru w radioaktywne wysypisko, prawdopodobnie z tego powodu nie eksploatuje się tych złóż w Europie czy w Stanach Zjednoczonych. Metale ziem rzadkich są dzisiaj potrzebne do wszystkiego, co używamy, potrzebujemy ich nawet do rafinacji ropy naftowej. Korea Północna jest dzisiaj podporządkowana Chinom Ludowym i tylko dlatego może istnieć. Chiny kontrolują dzisiaj 98% produkcji metali ziem rzadkich i dlatego mogą zatrzymać cały przemysł na ziemi, jeśli tak zadecydują. Poza tym Chiny posiadają broń atomową, co oczywiście jest dodatkowym argumentem.

Jeśli chodzi o Norwegię i ropę naftową, to faktycznie ta ropa istnieje, jednak w momencie, jeśli Norwegia straci status wasala Stanów Zjednoczonych, to ropa może zniknąć. Cała ropa naftowa znajduje się na Morzu Północnym, a większość rurociągów skierowana jest nie do Skandynawii, tylko wprost do Holandii i Wielkiej Brytanii. Jeśliby w Skandynawii władzę przejęli narodowi socjaliści, to Stany Zjednoczone wykorzystałyby to jako pretekst do przejęcia złóż ropy naftowej z Morza Północnego, a Skandynawia nie mogłaby w tej sprawie nic zrobić. Mamy więc ropę pod warunkiem, że jesteśmy wasalami Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o produkcję żywności, argumentuje się, że sama Dania może wyżywić do 30 milionów ludzi. Nie wierzę w to, ale przyjmijmy ten argument. Sama Norwegia importuje 60% żywności, część z tego faktycznie z Danii. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ta żywność jest produkowana z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn produkowanych w Stanach Zjednoczonych oraz ropy naftowej. Ustaliliśmy już, że Skandynawia posiada ropę naftową tylko jako wasal Stanów Zjednoczonych. Volvo może wytworzyć urządzenia tylko wtedy, gdy ma dostęp do metali ziem rzadkich z Chin.

 

Znalezione obrazy dla zapytania narodowy socjalizm

Narodowy socjalizm w Niemczech

W chwili, gdy w Skandynawii władzę obejmuje reżim niezależny od Stanów Zjednoczonych, tracimy dostęp do ropy naftowej i nie mamy dość żywności. Możemy oczywiście produkować żywność, tak jak Korea Północna, bez ropy naftowej, przy dramatycznie niższej wydajności upraw, dlatego zdarza im się głodować.

Użyję mojego własnego ogrodu jako przykładu. Stosujemy metody permakultury od kilku lat, co obniża wydajność, i nawet nie zbliżyliśmy się do założonego celu czyli wyżywienia rodziny z własnej ziemi. Przeobrażenie upraw na przyjazne środowisku i zarazem (w miarę) wydajne zabiera 5-10 lat. Do wyżywienia 30 milionów ludzi potrzebne jest nowoczesne rolnictwo. Można założyć, że przy tradycyjnych metodach ten sam areał zdoła wytworzyć jedynie 5% żywności dostarczanej przez nowoczesne rolnictwo wykorzystujące ropę naftową.

Argumentuje się, że jeśli Skandynawia zdobędzie broń jądrową, to nikt jej nie zaatakuje. To jest argument, tylko że Skandynawia nie ma broni jądrowej, trzeba by najpierw ją zdobyć, co musi zabrać trochę czasu. A co się stanie, jeśli Stany Zjednoczone dowiedzą się o naszych wysiłkach w celu zdobycia broni atomowej? Czy nie zaczną się bombardowania? Skandynawia zostanie zrównana z ziemią, cała ropa naftowa zostanie skonfiskowana – żegnaj Skandynawio!

Jeśliby w Skandynawii wygrał narodowy socjalizm to w ciągu kilku tygodni ludzie zaczęliby głodować, rozpoczęłyby się bombardowania cofające region do epoki kamienia łupanego, ropa naftowa zostałaby skonfiskowana przez Stany Zjednoczone i tak dalej. To raczej zły pomysł.

Następne pytanie: kto miałby zagłosować na narodowy socjalizm w Skandynawii? Hitler nie zdobył tutaj poparcia, w latach 30-tych partia narodowo-socjalistyczna w Norwegii w zasadzie nie miała zwolenników. Nie przychodzi mi do głowy nikt, kto mógłby zagłosować na taką partię. Jeśliby udało się zdobyć masowe poparcie, to trzeba by paktować z innymi partiami. Większość Skandynawów należałoby dzisiaj zdefiniować jako marksistów. Mamy więc rozpocząć wojnę domową i zamknąć 30-50% Skandynawów w obozach koncentracyjnych? A może pozwolić im na zorganizowanie rebelii przeciwko rządom narodowych socjalistów, bo oni na pewno będą mieli na to ochotę?

 

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowanie belgradu

Bombardowanie Jugosławii przez NATO

Możemy się założyć, że Stany Zjednoczone zaopatrzą ich każdą broń, którą oni sobie wymarzą. Tak przecież zrobili w Jugosławii, aby zniszczyć to państwo, a kiedy to nie zadziałało, to zbombardowali Serbię w 1999 roku. To straszny scenariusz. Poza tym w Szwecji jeden na ośmiu mieszkańców jest imigrantem spoza Europy. Oni nie zagłosują na narodowych socjalistów.

Moja najważniejsza uwaga: chcecie zachować cywilizację, podczas gdy to właśnie cywilizacja jest problemem, cywilizacja pochodząca z Bliskiego Wschodu. Myślicie, że mielibyśmy problem z całą pozaeuropejską imigracją gdybyśmy nie mieli cywilizacji, opieki społecznej stworzonej przez narodowych socjalistów? Przecież to system zabezpieczenia społecznego tworzy z nas coraz to głupszych i pasywniejszych ludzi.

Jeszcze jedna uwaga dotycząca nowoczesnego rolnictwa w Danii. To wysokowydajne rolnictwo przekształca Danię w pustynię wymywając całą żyzną duńską glebę wprost do morza. Mówicie że narodowy socjalizm wspiera ideę ochrony przyrody – to się nie spina! Współczesne wysokowydajne rolnictwo jest całkowicie sprzeczne z ideą ochrony przyrody. Nawet państwo narodowo-socjalistyczne byłoby destrukcyjne, z powodu degradującego przyrodę rolnictwa oraz z powodu funkcjonowania samej cywilizacji wymuszającej złamanie i tresurę ludzkiej jednostki, jak w każdej innej cywilizacji. Można argumentować że państwo narodowo-socjalistyczne degraduje jednostkę w mniejszym stopniu – ale ciągle to robi. Cywilizacja sama w sobie jest istotą problemu, to ona przyciąga imigrantów, to ona nas degraduje, to ona przekształca nas w podludzi (Untermenschen) – to właśnie cywilizacja.

Problemem jest właśnie cywilizacja i nie powinniśmy robić nic, co ją wzmacnia. Na szczęście ta cywilizacja opiera się na ropie naftowej i metalach ziem rzadkich, a one się kończą. Niektórzy argumentują że ropa naftowa nie ma pochodzenia biologicznego (przypis: oficjalna pseudonauka twierdzi że ropa to pozostałość po ciałach dinozaurów, tylko co robią pokłady ropy równocześnie w Wenezueli, Zatoce Perskiej i na dnie Oceanu Arktycznego?). Nawet jeśli tak jest, to kończą się nam metale ziem rzadkich. Ta cywilizacja musi się raptownie zatrzymać i upaść, a większość ludzi musi umrzeć.

Upadek cywilizacji to tylko kwestia czasu. Będzie to 10 lat, 50 lub 100. Stanie się to prawdopodobnie wcześniej niż narodowi socjaliści zdobędą w Skandynawii szerokie poparcie.

Ostatni argument dotyczy ustroju plemiennego. Twierdzicie, że ustrój plemienny upadł. Ten ustrój pozwolił Germanom na wytrzymanie nacisku i odparcie rzymskich legionów. Ponadto nasza cywilizacja jest całkowicie zdegenerowana, ponieważ większość ludzi nie ma instynktu plemiennego, oprócz jednej małej grupy. Ta grupa odnosi niewiarygodne sukcesy właśnie dlatego, że zachowała organizację plemienną. Sukcesy te nie wynikają z ich inteligencji czy jakichś specjalnych umiejętności – właśnie z zachowania ustroju plemiennego, takiego, jak nasz ustrój w przeszłości. To chrześcijaństwo zniszczyło ustrój plemienny. Jeślibyśmy zachowali tę właśnie organizację, to nie wpadlibyśmy w dzisiejsze problemy, bo starsi nie dopuściliby do tego, aby inne plemię spijało wszystkie korzyści z przyjęcia takiej, a nie innej organizacji społecznej.

Przetłumaczył: Metro

 

POWIĄZANE WPISY:

 

 1. Co się dzieje w Europie – 19.07.2017.
 2. Co się dzieje w Syrii i w Europie – 12.06.2016.
 3. Co się dzieje w Europie i w USA – 14.07.2017.
 4. Co się dzieje w Europie – 17.07.2017.

KOMENTARZE

 • Ha ha... ameryki nie odkryję jak stwierdzę, że samozwańczy światowy
  Dominator chce zawłaszczyć Całym Światem, neokoni trafili na podatny wielokulturowy grunt, dziesiątki lat indoktrynacji medialnej okraszonej papką hollyłódzką / czujecie to, łódź i hollywood z jednego handlowego pnia / oraz inteligencja na poziomie bułki z parówą zrobiły swoje, niech bono bedzie takim amerykańskim wzorcem metra "mądrości" ludowej.
  I tu szybko dochodzimy do prostytutek bez zębów robiących laskę dobrze, bo taka z zembami to już może uszkodzić, my raczej jesteśmy w tej pierwszej grupie, tej odesskiej.
  Czy widać dla Polski światełko w tunelu, widać jak z teleskopu hubbla, miliony lat świetlnych, chyba że jakaś amatorska motorówka przywiezie nam prawdziwego, mądrego wariata, któremu będzie się chciało nas porwać i skierować na Budowę Nowej Polski, takie marzenie mam.
 • Plemie czy plemiona skandynawskie?
  Przyznam sie, ze mam troche klopot z okresleniem Skandynawii.
  Miedzy Szwecja i Finlandia jest duza roznica. Finlandia wlasciwie jest bardzo plemienna ale z innymi Skandynawami nie bardzo chce miec cokolwiek wspolnego.
  Teraz nie wiadomo, czy Laplandia to Skandynawia?

  Nie chce motac i utrudniac, ale Norwegowie maja sie nijak do Dunczykow, ktorzy sa na ogol lagodni- w przeciwienstwie do Norwegow.
  A przeciez w jakims sensie Skandynawia jest socjaldemokratyczna.
  Maja dosc podobny system gospodarczy (zero wzrostu).

  Wydaje sie, ze Jugoslawia byla zupelnie znosnym eksperymentem, bo przemyslowa Chorwacja zaopatrywala rolnicza Serbie, ktora produkowala zywnosc dla mieszkancow skalistej Dalmacji . Dalmacja zas, lowila ryby i inne jadalne morskie gady. A cale wybrzeze Adriatyku dorabialo na turystyce. Kosowo mialo rope i diamenty. I tez rolnictwo.

  EWG tez wlasciwie sie sprawdzala. Unia sie nie sprawdza, bo atakuje plemiennosc.
  W obecnym swiecie naszej cywilizacji trudno jest mowic o 'zjednoczonych plemionach czy organizacjach panstwowych bo... wiadomo: "przyjdzie walec i wyrowna".
  Imperializm amerykanski rozbija i plemienna Europe i niszczy cywilizacje.

  A ze czlowiek jest zwierzeceim terytorialnym, to od pradziejow mamy ten sam wzor powstawania i giniecia kultur i cywilizacji.
  Oprocz tego, ze bywaja warunki klimatyczne, ktore przepedzaja ludzi i niszcza caly dorobek pokolen, to mamy tez bardzo silny ludzki czynnik niszczenia: tworcy cywilizacji sa niszczycielami tychze.

  My tak naprawde nie wiemy, ile bylo cywilizacji przed nami.
  I jesli nam sie zdaje, ze zmienil sie wzorzec powstawania cywilizacji to sie grubo mylimy. Historia ludzkosci to historia podbojow.

  Na przykladzie tylko Mezopotamii (Miedzyrzecza) miedzy Tygrysem i Eufratem, wiemy, ze sam tylko ten region byl najezdzany/zdobywany przez Rzymian, Partow, , Bizancjum, Sasanianow, , przez muzulmanow i magow, , Mongolow, Turkow; przybyszow z centralej Azji i okolic.

  Ale podboje rzymskie poprzedzaly inne podboje.
  Bo duzo wczesniej istniala Asyria, Babilon, Sumeria, Akadia, Elam (moze niekoniecznie w tej kolejnosci)
  Powstawaly i rozne krolestwa: Kish, Lagash, Larsa, Nippur, Ur, Uruk...
  Niektore zyly w zgodzie bardzo dlugo , inne sie wyniszczaly.

  Jaki bedzie koniec tym razem?
  Kto wie?
  Jedno jest pewne.
  Chyba nie bedziemy mogli obwiniac chrzescijanstwo, ktore juz nie ma mocy zdobywczej.

  Ciekawe jednak, ze chrzescijanskie wierzenia wywodza sie z czasow jeszcze przedsumeryjskich: to nie tylko biblijna historia potopu; to rowniez mit o trojcy swietej i synu bozym, ktory co roku umieral i zmartwychwstawal na wiosne..

  Na najstarszych tabliczkach glinowych uczeni odczytali historie powstania swiata bardzo zblizona do opowiesci biblijnych.
 • @provincjał 17:49:57
  "... samozwańczy światowy Dominator chce zawłaszczyć Całym Światem, neokoni trafili na podatny wielokulturowy grunt,...". -

  --- Porządnie Pan ujął problem, zarówno w aspekcie dominacji, jak i roli Polski. Niestety prowadzi to dalszej degradacji naszego kraju. Wcześniej czy później będzie Polska stawką w grze pomiędzy Europą a USA, lub (w przypadku zwycięstwa Europy czy raczej przegranej USA) - stawką w grze między Rosją i Niemcami. Polscy politycy wybitnie nad tym pracują przy znacznym współudziale obywateli.

  Ale nie może być inaczej. Tu już nie nie chodzi o aktualne błędy. Dzisiaj po 28 latach myślę, że Polacy popełnili makabryczne błędy, które będą się mścić. Czy my wiemy na przykład, jaki jest faktyczny status Ziem Odzyskanych? Czy to nie są nadal ziemie 'unter polnischer Verwaltung'? - W każdym razie ich aktualny gwarant każe sobie solidnie w różnych formach płacić. Gdy go zabraknie (a kiedyś zabraknie, bo to jest sojusznik tzw. egzotyczny)... Gdy go zabraknie, zaczną się nieszczęścia, na rzecz których aktywnie pracujemy.

  Wyraża Pan nadzieję: "chyba że jakaś amatorska motorówka przywiezie nam prawdziwego, mądrego wariata". -
  --- Gdyby był przywieziony, to bezpośrednio na Rakowiecką...

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 21:07:33
  "Imperializm amerykanski rozbija i plemienna Europe i niszczy cywilizacje" -

  --- To zdaje się być widoczne, przynajmniej od najazdu na Jugosławię, ale i wcześniej było to rozbijanie, o którym czasem Pani wspominała, a i w moim przekładzie o Pearl Harbour jest to wzmiankowane.
  Ale jest tak, jak Pani pisze: "Historia ludzkosci to historia podbojow". Ciągłych, wiecznych podbojów, o czym "zapomnieli" politycy UE, redukując armię i "wychowując" nas w pokoju tylko dla pokoju. I jest jeszcze dzisiaj nowy aspekt tych podbojów. One już nie są regionalne, lecz obejmują przynajmniej znaczną część świata.

  Pozdrawiam Panią :)
 • @All
  E-mail, napisany przez panią Tiamat;

  Przesylam Panu to tlumaczenie, pozostawiam Panu decyzje, co z tym zrobic. Dla mnie dosc wazne jest i zakonczenie i fakt, ze John Pilger nadaje z Sydnej a nie z Londynu (wiec nie jestem jedynym dziwactwem z antypodow).
  Jest to nagranie z kwietnia, ale wydaje mi sie, ze w swietle ostatniej awantury z Kushnerem i rosyjska prawniczka (ktora wygrala w Nowym Jorku proces o czyjes niezaplacone podatki – i teraz spotyka ja kara od tego, kto proces przegral).
  Nadmuchana histeria antyrosyjska ma swoje polityczne uzasadnienie, co jest tematem tego wywiadu:

  John Pilger on nuclear war, Russia & The Last Poets (E467) RT — Going Underground

  https://www.rt.com/shows/going-underground/384840-nuclear-war-russia-poets/

  John Pilger o wojnie nuklearnej. Wywiad dla brytyjskiego programu “Going underground” (schodzac do podziemia).
  Wywiad z legendarnym australijskim dokumentalista Johnem Pilgerem:

  Program prowadzi Afsin Rattansi:

  Ktoby to pomyslal, ze NATO i zachodnie media nagle i niespodziewanie zakochaja sie w nowym prezydencie USA po tym, jak wypuscil 59 rakiet Tomahawk na jedno z najbardzej wynedznialych panstw swiata

  John Pilger zrobil ponad 60 filmow dokumentalnych i otrzymal wszystkie mozliwe nagrody; a jego ostatni film to „Nadchodzaca wojna z Chinami”.

  John Pilger opowie nam jak blisko jestesmy wojny nuklearnej:

  A teraz rozmawia z nami z Sydnej, Australia i opowie nam o najwiekszym wyscigu zbrojen od czasow II-ej wojny i przygotowaniu sie do wojny z Chinami.:

  Afsin: John, witamy znow w “Going underground”
  Wlasnie obchodzilismy Wielkanoc , Ukrzyzowanie Palestyny;
  Co myslisz o tym, ze rzad UK popiera polityke Izraela w Palestynie a tymczasem ONZ nam mowi, ze Palestyna przechodzi kolejny kryzys humanitarny?

  John: Chodzi o przemilczanie prawdy, podwojne standardy, i ze rodzaj zaniechania moralnego kodu jest naszym znamieniem, stemplem probierczym wielu panstw, ktore zawsze pretenduja do wartosci chrzescijanskich- a jedna z nich jest obchodzenie Wielkanocy- a tak naprawde przejawiaja nieprawdopodobna hipokryzje.

  Gaza, o czym juz wszyscy mowia, jest otwartym wiezieniem, ludzie, ktorzy tam mieszkaja sa zwyczajne wiezniami, a ich wieziennymi straznikami jest panstwo Izrael.

  Panstwo Izrael jest mistrzem swiata w lamaniu miedzynarodowych praw. Wlasciwie nie maja konkurencji; a jednak, to niemal smieszne, ze nazywaja sie demokracja. Sedziowie w Izraelu opowiadaja , ze to jest OK budowac kolonie w sercu Zachodniego Brzegu.
  I jesli mamy pamietac cokolwiek o swietach Wielkiejnocy – to powinnismy pamietac, ze nie wolno nam zapomniec mieszkancow Gazy.

  Afsin: Wspomniales o lamaniu prawa. Nagle w mediach u nas (UK) bardzo niewielu ludzi uwaza, ze Donald Trump zlamal jakiekolwiek prawo zrzucajac pociski na Syrie.
  Nie wydaje ci sie, ze to jakis rodzaj ironii, ze Amerykanie bombardowali Syrie akurat wtedy, gdy Trump mial wspolny obiad z premierem Xi dzin Pingiem na Florydzie?

  John: Bez watpienia, oczywiscie nie moge udowodnic, ale tak jak ja to odebralem i podejrzewam, ze to bylo zaplanowane. Chodzilo o to, zeby dac do zrozumienia prezydentowi Chin, zwlaszcza gdy chodzi o Polnocna Koree, ze albo “uspokoicie Pjonjang – i oczywiscie Chiny nie sa wielkimi przyjaciolmi Korei- albo to my mozemy cos z tym zrobic i wyslac pare pociskow i tam tez; to moze byc troche trudne, naturalnie , ale te pare pociskow moze sprowokowac otwarta wojne i moze w najlepszym przypadku zniszczyc jedno z najbardziej sprzymierzonych panstw czy raczej wasala USA:- Koree Poludniowa.

  Afsin: Co myslisz o raporcie – naturalnie jest to zrodlo anonimowe mediow USA- bezczelnie mowiace nam, ze pomysl zamontowania nuklearnych sil w Poludniowej Korei ( i wedlug NBC news ) daje mozliwosc zamordowania Kim Jon una- przywodcy Korei Polnocnej?Ze to moze jest czesc strategii..

  John: Tak, oni to nazywaja odcieciem glowy od panstwa

  Koncept uzycia broni nuklearnej, nie jest nowy i istnieje od czasow sprzed Trumpem; na dlugo przed Trumpem
  W ostatnim okresie panowania Obamy Kongres po cichutku skreslil z instrukcji o uzyciu broni nukleranej slowo ” limited” ograniczony. “Prawo Wojny” – przewodnik Pentagonu zupelnie wprost wyjasnia, ze Pentagon ma prawo zaatakowac kogo i kiedy zechce przy pomocy broni nuklearnej.
  Plan obrony z powietrza i morza przewiduje niespodziewany atak na Chiny – zanim Chiny zdaza zaatakowac USA.
  I ten niespodziewany atak moze szybko spowodowac eskalacje wojny nuklearnej.

  Byl taki rodzaj dyskusji w latach 1980-ych, kiedy ludzie uwazali, ze wojna nuklearna stanowi zagrozenie dla ludzkosci;
  Tlumy wylegly na ulice Manhattanu protestujac przeciwko instalowaniu broni atomowej w sasiedztwie domow i ludzkich osiedli., a w ogole tlumy protestowaly przeciwko uzyciu broni nuklearnej nawolujac do zakazu produkcji. Domagali sie zdelegalizowania wszelkiej broni atomowej.

  Te demonstracje pokazaly wyraznie czego znakomita wiekszosc spoleczenstw sobie absolutnie nie zyczy.
  To zyczenie narodow zostalo historycznie potwierdzone w ONZ, kiedy w czasie glosowania, zdecydowana wiekszosc przedstawicieli narodow do Zgromadzenia Ogolnego ONZ glosowala za zdelegalizowaniem broni atomowej.

  Ale oczywiscie mocarstwa nuklearne sie sprzeciwily a i poparly ten sprzeciw supermorcarstw ich wasale jak np. Australia i pare innych..
  Natomiast co bylo wazne i nie wolno nam o tym zapomniec: zdecydowana wiekszosc spoleczenstw rozpoczela ten antynuklearny sprzeciw i domagala sie zakazu rozprzestrzenianaia a nawet uzycia tej broni.

  W przypadku calkowitego zakazu broni atomowej nie byloby miejsca na moralizowanie, hipokryzje, wylewanie lez krokodylich, i na podwojne standardy plynace z Waszyngtonu, Londynu i Tel Awiwu i nie wiadomo skad..

  Afsin: A czy nie wydaje ci sie, ze reakcja Rosji i Chin na amerykanski atak na Syrie osmielila raczej Donalda Trumpa – ja rozumiem, ze to tylko slowa- Chinczycy powiedzieli, ze ambasador UK w ONZ obrazil urzad Rady Bezpieczenstwa – i potepilii zachowanie Anglika ; no i Rosjanie krytykowali ten atak, poniewaz uwazaja, ze pokoj w Syrii zostal zagrozony.
  I jakos nie wyglada, na to, zeby Donald Trump sie tym przejal czy przestraszyl?

  John: Tak naprawde, to Rada Bezpieczenstwa teraz to rodzaj Teatru bezprawia i naduzyc; mielismy ten przyklad absurdalnego przedstawienia przedstawicielki USA z tymi i zdjeciami..
  Jak na ironie, to jej wystapienie calkiem przypominalo historyczne wystapienie w tym samym miejscu Collina Powella. W 2003 roku. Collin Powell zachowal sie dokladnie tak samo (pokazujac zdjecia dzieci w Iraku)
  Doskonale wszyscy wiedzieli, ze bedzie to naduzycie pokazywane we wszystkich mediach.

  Jesli mam spekulowac to mysle, ze Trump wystrzelil te rakiety na Syrie zeby ratowac wlasna skore, w sensie politycznym.
  Juz wtedy sugerowano, ze nalezy mu sie impeachment (oduniecie od wladzy) co stanowilo niejako zagrozenie dla niego, ze jego kariera moze sie skonczyc.
  Przeciez jego przeciwnicy pochodza z amerykanskiego establishmentu: od CIA, do NSA, departamentu stanu, i oczywiscie znakomita wiekszosc mediow a takze
  Partii Demokratow i liberalnego establishmentu ..
  Presja byla tak wielka, ze -poslugujac sie jego wlasnymi slowami- musial cos zrobic.
  No wiec dlaczego nie zrobic tego, co kazdy prezydent USA robi?
  I ja nie przesadzam, kazdy amerykanski prezydent w historii USA zaatakowal w jakis sposob jakies panstwo, zeby potwierdzic swoj autorytet.
  Ciekawe bylo na przyklad uslyszec, jak bylä kandydatka na prezydenta, Hillary Clinton wkroczyla nagle na publiczna scene i poradzila, ze Trump powinien zbombardowac wszystkie pola naftowe w Syrii.

  Wiec mowimy tu o Festiwalu Wojny.
  I ja rozumiem, ze Trump to zrobil, zeby uratowac swoja kariere.
  Zrobil to rowniez i dlatego, zeby dac do zrozumienia bardzo dwu- a nawet wieloznacznie i Chinom, wlasnie wtedy gdy mial sie spotkac z chinskim prezydentem.. no bo powiedziano mu, ze Rosja i Chiny – jak nigdy wczesniej – staja sie bliskimi partnerami i w handlu i w polityce i to w sensie bardzo pozytywnym: uzupelniaja sie w tej wspolpracy: Rosja z bogactwami naturalnymi a Chiny z ogromnym przemyslem i wytworczoscia.
  To prawie tak,jak sie marzylo tow. Mao. To, co Mao zawsze chcial dla Chin i USA.
  Chiny i Rosja nigdy nie wspopracowaly ze soba tak blisko i nawet na niwie militarnej. Odbywaja razem cwiczenia wojskowe.
  Wiec Trump probuje zastosowac metode manipulacji w stylu Nixona: rozdzielic/sklocic Chiny z Rosja.
  Nie wiem, czy mu sie to uda, czy nie.
  Jest trudno przewidziec bo Trump rozwija swoj program polityczny w trakcie sprawowania urzedu, ale jest pewna konsekwentna stalosc w tym zachowaniu: jego polityka i zachowanie niewiele sie roznia od Obamy.
  Trump jest troszke tylko inny od Obamy i poprzednikow a swoim nieprzewidywalnym zachowaniem przypomina charakter z komiksow.

  Po przerwie: (12.47)

  Afsin: John, nasze media tutaj (UK) mowia nam, ze to Rosja i Chiny sa izolowane w Nowym Porzadku Swiata

  John: Izolowanie Rosji trwa od 1918-19 roku i stanowi podstawe amerykanskiej polityki zagranicznej.
  Stany Zjednoczone zawsze uwazaly i uwazaja Rosje jako absolutnego wroga, i ta polityka wrogosci wobec Rosji jest glownym uzasadnieniem istnienia NATO. NATO potrzebuje Rosje jako wroga.

  Dlatego byla taka okropna histeria kiedy Trump zasugerowal, ze moze istniec jakies pokojowe wspolistnienie z Rosja; ze mial zamiar rozmawiac z Putinem i negocjowac pokoj z Putinem.
  To byl taki maly promyk nadziei nadchodzacej ery Trumpa.

  Byc moze, ze to jest ciagle aktualne, ale jakos wszystko sie odwrocilo do gory nogami, gdy Trump zaatakowal panstwo, ktore obiecal, ze nigdy nie zaatakuje.. Powiedzial, ze go nie interesuje zmiana rezymu w Damaszku.. a teraz wyglada na to, ze to jest jego plan.

  Nie wiem, czy przyjdzie nam czekac dlugo zanim sie dowiemy, ze ludzie maja cos do powiedzenia i ja bym zasugerowal, ze ci wszyscy ludzie, ktorzy wyszli na ulice, zeby protestowac przeciwko Trumpowi wyzywajac go od faszystow i nawolujac do impeachmentu- wielu z nich teraz jest zachwyconych tym, ze Trump zaatakowal brzydkiego Asada- to moze kiedys te same tlumy sie zorientuja, ze ich glos i opinia swiata moze sie kiedys przydac w protestach przeciwko wojnie nuklearnej, ktora widac ze teraz popieramy.. przynajmniej tak sie wydaje.. zarowno z Rosja jak i Chinami.

  Afsin: To nawet ciebie zaskoczylo, ze Donald Trump sam sobie zaprzeczyl, kiedy opowiedzial na poczatku swoja opinie o NATO, a zaraz po tym ataku na Syrie, w CNN oglosili, ze “ teraz to Trump jest prawdziwym prezydentem Stanow Zjednoczonych.”

  John: Ja caly czas jestem prawie pewny, ze Trump to bedzie nastepnym, typowym amerykanskim prezydentem. A to niesie ze soba pewna odpowiedzialnosc. Przede wszystkim obowiazkiem prezydenta Stanow Zjednoczonych jest zagrazac, straszyc i atakowac.
  I to on zrobil.

  Pamietaj, ze Tomahawki byly uzywane przez poprzednich prezydentow: nieslawnie uzywane przez Billa Clintona, prezydenta Busha nr. 1, i jego syna G.W.Busha:
  Prezydent moze wyslac swoje okrety na Morze Srodziemne i potem do innych panstw i zabijac ludzi rownoczesnie chroniac swoich ludzi przed zabijaniem.
  To prawie tak jak prezydencka bron:
  Czekalismy na te tomahawki. I oto sa!

  Wiec byc moze, chodzi o to, zeby teraz Donald Trump nie byl postrzegany przez powaznych ludzi jako komiczny blazen – tylko jako prezydent Stanow Zjednoczonych.. i te wszystkie niekonsekwentne i sprzeczne zachowania maja byc przykladem, ze wojna – jak okreslil Martin Luter King 50 lat temu w swojej slynnej przemowie, w ktorej polaczyl problem praw czlowieka i obywatela z problemem wojny (wtedy przeciwko wojnie w wietnamie)- i w tym swoim wspanialym przemowieniu opisal Stany Zjednoczone jako najwiekszego przestepce swiata.

  Nie mial na mysli narodu amerykanskiego. Mowil o moralistach, ktorzy rzadza tym krajem.
  I teraz oto mamy znow tego przyklad.
 • @All (II)
  E-mail, napisany przez panią Tiamat:

  More sie przyda do uzupelnienia jakiejs info o Ameryce.
  Ponizej jest wywiad z autorem. bardzo ciekawy ale dlugi.
  Bede sie starala po kawalku go “doczepiac” do informacji o USA.

  ==
  Donald Trump i nadchodzcy upadek amerykanskiego imperium:

  http://www.informationclearinghouse.info/47509.htm

  Donald Trump jest glownowodzacym wszystkimi silami ladowymi, morskimi i powietrznymi i jako taki odpowiada za to, co robi armia.
  A armia amerykanska aktualnie morduje coraz wiecej ludnosci cywilnej na swiecie: re-eskalacja wojny w Afganistanie, zwiekszenie militarnych operacji w Iraku i Syrii, i naloty na Somalie i Jemen oraz zupelnie otw arcie popieranie Arabii Saudyjskiej w ludobojstwie i calkowitym militarnym zniszczeniu w Jemenie.

  A tymczasem, Chiny po cichutku i szybciutko wzmacniaja swoje wplywy na obcym terenie bez uzycia militarnych sil.

  W nowej ksiazce znanego historyka Alfreda McCoy, autor przewiduje ze w w roku 2030 Chiny zawojuja swiat, militarnie i ekonomicznie. I wtedy, przewiduje McCoy, ze obecne Imperium Ameryki Polnocnej przestanie istniec. McCoy uwaza, ze Donald Trump nie jest przyczyna erozji mocarstwa ale moze przyspieszyc upadek tego imperium.
  Autor uwaza, ze inwazja na Irak w 2003 roku byla poczatkiem konca.

  McCoy nie jest byle kim. Jest bardzo powaznym naukowcem. I ma duzo odwagi. W czasie wojny wietnamskiej, Mc Coy zostal okrazony przez grupe paramilitarna popierana przez CIA podczas gdy sledzil rosnacy handel heroina. CIA prpbowalo wstrzymac publikacje jego slynnej ksiazki “Polityka Heroiny”. Ksiazka stala sie klasykiem. McCoy mial telefon na podsluchu, byl przesluchiwany przez urzad podatkowy, FBI szpiegowalo kazdy jego krok i w jego sprawie prowadzono dochodzenie.
  McCoy napisal tez ksiazki przewidujace programy tortur po 9/11. Jest jednym najwiekszych znawcow zasad dzialania dywersji USA. Jego nowa ksiazka, ktora wyjdzie we wrzesniu nosi tytul: „W cieniu amerykanskiej epoki. Powstanie i upadek Globalnej potegi USA”
  [In the Shadows of the American Century: The Rise and Decline of US Global Power]

  Amerykanska era tak trumfalnie ogloszona na poczatku II wojny swiatowej, moze sie wlasnie zakonczyc okolo 2030 roku.
  McCoy czarno widzi wplyw na amerykanska ekonomie i przewiduje:

  “Dla wiekszosci Amerykanow, rok 2020 bedzie przypuszczalnie pamietany jako demoralizujaca dekada ciagle rosnacych cen, zamrozonych plac i zaniku konkurencji miedzynarodowej.
  Po latach narastajacego deficytu spowodowanego niekonczacymi sie wojnami w odleglych krajach, w 2030 roku dolar straci swoja dominujaca role.
  Nagle bedziemy ukarani podwyzszonymi cenami za towary importowane z USA.: od ubrania po komputery. I koszty naszej zagranicznej dzialalnosci rowzniez wzrosly, co uniemozliwi ruch turystyczny i ruchy armii.
  A ze nie bedziemy w stanie splacac zagranicznych deficytow przy pomocy juz zdewaluowanych akcji rzadowych, Waszyngton bedzie zmuszony obciac nadmuchany budzet militarny. Ogromna presja w kraju i za granica zmusi do wycofania setek baz wojskowych blizej kontynentu. Ale taka desperacka decyzja moze przyjsc za pozno.
  W obliczu upadajacego mocarstwa i niemozliwosci placenia rachunkow, Chiny, Indie, Iran, Rosja i inne potegi prowokacyjnie zagroza amerykanskiej hegemonii na oceanach, w swiecie i kosmosie.

  Alfred McCoy jest profesorem history na Uniwersytecie w Wisconsin- Madison.Jest autorem juz klasyku, ksiazki pt. Poliytyka heroiny: Udzial CIA w globalnym handlu narkotykami; a jego nowa ksiazka ma wyjsc we wrzesniu: „W cieniu amerykanskiej epoki; Powstanie i upadek amerykanskiej potegi globalnej”
 • Ja a props i przy okazji
  ///Jeszcze jedna uwaga dotycząca nowoczesnego rolnictwa w Danii. To wysokowydajne rolnictwo przekształca Danię w pustynię wymywając całą żyzną duńską glebę wprost do morza///

  Gwoli głębszego zrozumienia tematu "skandynawskie rolnictwo"polecam obejrzenie dwu doskonałych filmów "Uczta Babette" https://pl.wikipedia.org/wiki/Uczta_Babette i "Wół" http://www.filmweb.pl/film/W%C3%B3%C5%82-1991-37939

  Akcja pierwszego toczy się w Danii a drugiego w Szwecji zaś tłem zarówno pierwszego jak i drugiego, jest wieś.Rozpaczliwe biedna i niestety głodna.
  Właśnie takie były realia rolnictwa skandynawskiego u schyłku XIX w.
  Można byłoby powiedzieć:było -minęło,za to teraz ...wszak rozwój nowoczesność .....ble ble ble ble.Wszystko to gówno prawda bo natura nie da się oszukać.Za intensywnie stosowanie wszystkich tych chemiczno-technicznych sztuczek przyjdzie kiedyś zapłacić.Natura zawsze upomni się o swoje.

  PS
  Obejrzyjcie te filmy bo poza wszystkim to bardzo dobre europejskie kino.
 • @All
  Napisałem na blogu Fischera:

  @Autor
  "Wojna atomowa między USA i Rosją jest realną groźbą. Polska jako dyżurny błazen tego świata, będzie miała znowu tą "przyjemność" rozpocząć III Wojnę Światową". -
  --- Napisał Pan świetną analizę. Oceniam ją baaardzo wysoko.
  Może za miesiąc opublikuję ją na swoich trzech blogach, oczywiście z podaniem danych o Autorze.
  Pozdrawiam Pana :)
  zygmuntbialas 05.08.2017 11:03:50, link:

  http://fischer.neon24.pl/post/139637,wojna-atomowa-u-bram
 • @All (II)
  O Ukrainie, 04.08.2017, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=V14rEIhL61Q

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej