Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce - 20.08.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten sam sekretarz OOP namawiał mnie do podpisania listy Solidarności. Nie należałam do partii i nie miałam tym bardziej ochoty należeć do nielegalnej organizacji – pisze pani Tiamat.

"Podejmujemy kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi. Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe – ogłosił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. - Chcę poinformować Polaków, że po raz ostatni ze strony jakiegokolwiek urzędnika Ministerstwa Obrony Narodowej padło słowo ‚generał’ przy nazwisku pana Jaruzelskiego”.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wojciech jaruzelski

Gen. Wojciech Jaruzelski (1923 – 2014)

Pomysł degradacji generała Wojciecha Jaruzelskiego za stan wojenny – który nadal, mimo ćwierćwiecza jednostronnej, prostackiej i kłamliwej propagandy, więcej Polaków popiera niż potępia – jest pomysłem w pełnym znaczeniu tego słowa debilnym – pisze Agnieszka Wołk-Łaniewska w artykule „Generał i karły”. – Prawo i Sprawiedliwość straciło wszelki umiar w swoim opętańczym dążeniu do zemsty za krzywdy, których nie doznało. Całość, link: 
https://pl.sputniknews.com/opinie/201612194455439-General-i-karly/

Pisze o tym w e-mailu pani Tiamat:  Jest wystarczająco dużo dowodów na to, że stan wojenny wprowadziła CIA. Sami się do tego przyznają i opowiadał radośnie o tym Reagan w swoich przemówieniach. Nie było żadnej ‘dobrej’ /’złej’ opozycji. Z całą pewnością KOR wiedział, co i za ile to robił. Cała wierchuszka Solidarności to przekupieni zdrajcy.

Nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, co robią i było trochę otumanionych debilów, którzy zresztą debilami pozostali. Tych, co nagle im się zaczęło coś nie zgadzać, pozamykano do więzienia 13 grudnia. Ci do tej pory nie wiedzą, co się stało i uważają, że do czasu stanu wojennego była jedna Solidarność – ta prawdziwa – a potem była inna. Jakoś wierchuszka pozostała ta sama. I ten sam skład rozkradał Polskę przy Okrągłym Stole.

Znalezione obrazy dla zapytania stan wojenny w polsce

Opiekowaliśmy się swego czasu inż. W. Wiścickim, działaczem Solidarności, którego wyrzucili z Polski z biletem w jedną stronę. Może kiedyś o nim opowiem. Znakomity programista, bardzo uczciwy facet – nie był w stanie ‚znormalnieć’ w normalnych warunkach. Stasznie był duchowo poturbowany. W więzieniu nauczył się chodzić bez przerwy ‚od ściany do ściany’. I tak mu zostało.

To nie generał wprowadził stan wojenny. A teraz proszę uwazać: przylecieliśmy do Melbourne 11 lutego 1981 roku, czyli na ileś tam miesięcy przed stanem wojennym. W samolocie byli prawie sami Polacy, trochę Wegrów i Czechów. Na lotnisku w Melbourne, gdzie czekaliśmy na przesiadkę, ktoś kupił australijski dziennik ‚The Australian’ i przybiegł do mnie, by przetłumaczyć artykuł z pierwszej strony, bo tam ‚bylo coś o Polsce’. Wszystkim obecnym Polakom – a było nas koło setki – przeczytałam, że w Polsce będzie wprowadzony stan wojenny w połowie grudnia 81 roku.

Nie było wtedy komputerów ani e-mailów, ani nawet internetu. Po przyjeździe na miejsce każdy z nas próbował zawiadomić bliskich, znajomych, przyjaciół, a niektórzy działacze swoje organizacje w Polsce. Moja cała rodzina przyleciała do Australii tuż przed stanem wojennym pod koniec listopada. Nie wierzyłam, że moja mama przeżyje kolejną zawieruchę

Bardzo dużo Polaków wyjechało z kraju na kilka miesiecy przed stanem wojennym. Mnie jednak zastanawia to, że wmawianie Polakom bzdur przynosi najlepsze efekty. Do Australii nie zdążyli nasi dobrzy znajomi, ponieważ nasza koleżanka nam nie uwierzyła, a kiedy uwierzyła, było trochę późno. 13 grudnia zawrócili ją z mężem z lotniska. Przylecieli do Australii trzy lata później. I nagle Hanusia opowiada: “Słuchaj, a kto to wiedział, że będzie stan wojenny?” – Myślałam, że ją trzepnę.

Do stanu wojennego przyznał się i Soros (czy polscy spece od polityki nie oglądają wywiadów z Sorosem na temat Solidarności?). Soros się przyznał, że trzeba było zniszczyć polską gospodarkę. CIA stwierdziła z dumą, że wprowadziła stan wojenny. Reagan też się przyznał. Dlatego podejrzewam, że teraz zakrzyczą wszystko, co w PRL-u było i zaleją ciężkim sosem myśliwskim całą polską przeszłość, by nikt nie wpadł na pomysł opowiadać, jak to naprawdę było.

Ja nie byłam w partii. Naturalnie, że mnie namawiali kilka razy i to dość przyjaźnie, czyli zachęcająco. Nie miałam nic przeciwko partii, bo mieliśmy tam dużo dobrych znajomych, kolegów ze szkoły… mój wujek był partyjny. Rodzina męża zdecydowanie była ‚anty’ ze względu na status jego ojca. A ja na ogół nie bardzo lubię być ‚zorganizowana’ i unikam wszelkiej zależności w wyrażaniu swojej opinii. Nie miałam jednak nic przeciwko PZPR, i do tej pory uważam, że były to bardzo dobre związki zawodowe. Naturalnie, że – tak jak wszędzie – byli Polacy różni. Ale sama organizacja – według mnie – miała sens.

Po kolejnych próbach namawiania, zapytałam się koleżanki polonistki, którą uważałam za mądrzejsza od siebie, co mam robić, by się ode mnie odczepili. Elusia poradziła: “Powiedz im, że nie możesz się zapisać, bo jesteś podejrzana polityczne”. Tak zgłupiałam, że to powtórzyłam.

Znalezione obrazy dla zapytania kraków w latach 70-tych

Warszawa w latach 80-tych

No i się zaczęło. Byl rok 78. Działo się już coraz gorzej. W liceum, w którym pracowałam, nagle stosunek kierownictwa do nas zmienił się jakoś. Zrobiło się niespokojnie. A mnie się oberwało. Bo nie wiedziałam, że sekretarz OOP był również w UB. Dowiedziałam się o tym od naszego przyjaciela, który jako prezydent miasta Krakowa wręczał odznaczenia czołowym działaczom UB. Dwóch takich ‚czołowych’było z naszego liceum.

Naturalnie Edward nie chciał być prezydentem i okropnie cierpiał z tego powodu. Teraz rozumiem, że były to pierwsze przygrywki do wyrzucania inżynierów z przemysłu. A mnie ten sam sekretarz OOP namawiał do podpisania listy Solidarności. Nie należałam do partii i nie miałam tym bardziej ochoty należeć do nielegalnej organizacji. Ale uderzyło mnie szczególnie, że nie chodziło o samo imię i nazwisko. Trzeba było podać dość dokładne dane osobowe. Więc zapytałam, czy to przypadkiem nie Bekanntmachung. Pewnie był to jedyny moment w moim życiu jasnowidzenia. A miał to być żart.

W tym samym czasie Edward został mianowany ministrem budownictwa, bo PZPR próbowała na siłę jeszcze cokolwiek ratować. Czasy byly przykre. Każdy wyjazd do Warszawy był tragedią rodzinną. Nie tylko dla Edwarda; nasi inni znajomi też żegnali się ze swoimi rodzinami ‚na wszelki wypadek’ na zawsze. Byli nagle wzywani do Warszawy bez podania powodu. Nikt nie był pewien powrotu.

Dla mnie generał W. Jaruzelski jest postacią żywcem wziętą z tragedii szekspirowskiej. Nikt nie jest w stanie przyrzec, przewidzieć, wyobrazić sobie, jakby się zachował na jego miejscu. Dlatego uznaję te wszystkie oskarżenia za podłe. Równie podłe, jak i całą awanturę dekomunizacyjną. Przypomina to tę samą taktykę propagandową, która rozpętała się obecnie w USA: każdy podejrzany o najmniejsze kontakty z jakimkolwiek Rosjaninem jest wrogiem klasowym, wrogiem narodu, ruskim szpiclem i agentem.

Widać brudne paluchy tych samych architektów nowego porządku świata. Proszę zwrócić uwagę na obecne burzenie pomników w USA. Od Polaków się nauczyli? - W Polsce jakoś cicho, ale media zachodnie piszą sporo o tych skandalicznych, bardzo agresywnych neonazistowskich demonstracjach KKK w USA, które kończą się awanturą nawet nie z policją, ale bijatyką wśród protestujących. To nie wygląda dobrze… Tyle spowiedzi całkiem prywatnej na dziś.

PS. A tymczasem ruguje się Palestyńczyków z Jerozolimy.

Napisała: Tiamat

Podała też jako uzupełnienie link do artykułu „CIA chciała stanu wojennego”,
//www.reagan.org.pl/artykul/cia-chciala-stanu-wojennego

* * * * * * *

Ale to nie koniec szaleństw ‚dekomunizacyjnych’. Czytamy:

IPN wskazał 943 ulice w całym kraju, które podlegają tzw. ustawie dekomunizacyjnej. Do 2 września muszą mieć zmienione nazwy. Obecne propagują ustrój totalitarny, w tym komunizm.

Zmiany nazw muszą nastąpić na mocy ustawy z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Ustawa precyzuje, że „za propagujące komunizm uważa się także nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989″.

Wśród ulic, które IPN zakwalifikował do zmiany (wraz z komentarzem historycznym) są m.in. ul. 1 Armii Wojska Polskiego (także 2 AWP), 22 lipca, 9 maja (1945 r.), Armii Czerwonej, Zygmunta Berlinga, Bohaterów Stalingradu (także Obrońców Stalingradu), Dąbrowszczaków, Edwarda Gierka, Ludowego Wojska Polskiego, Juliana Marchlewskiego, Marcelego Nowotki, PKWN, Wincentego Rzymowskiego, Karola Świerczewskiego, np. 10-lecia lub 40-lecia PRL, Michała Żymierskiego. Zmian nazw muszą dokonać samorządy. Całość, link: 
https://www.salon24.pl/newsroom/801576,dekomunizacja-prawie-tysiac-nazw-ulic-do-zmiany
I jeszcze link do źródła: 
//www.ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/polityka/zmiany-nazw-ulic/nazwy-ulic/nazwy-do-zmiany

Są jeszcze inni znani politycy i pisarze, którzy nie podobają sie cenzorom z IPN: Władysław Gomułka, Aleksander Zawadzki, Leon Kruczkowski. Ten ostatni napisał nie tylko powieść „Kordian i cham”, ale też porządne dramaty „Niemcy” oraz „Pierwszy dzień wolności”. Czy teatry nie będą mogły wystawić tych sztuk?

Czy historyka IPN nie obowiązuje podstawowa wiedza o literaturze i sztuce? Czy historycy IPN mogą nie wiedzieć tego, co wie bloger @Huski, który pisze: „Jest pełno teraz różnych mądrali w Polsce, którzy uważają, że w PRL-u był komunizm. W Polsce nie było komunizmu. W Polsce nie było komunizmu, bo była własność prywatna i budowaliśmy kościoły.

Prawdę mówiąc, to komunizm nie zaistniał tak naprawdę. Nie zdarzyło się w PRL-u, żeby nieuk, niewykwalifikowany baran zajmował stanowisko niezgodne ze swoim wykształceniem. Zdaje się, że coraz mniej czytamy o komunizmie, a coraz więcej mamy do powiedzenia. Z całej tej dyskusji jasno wynika, że nie wiemy, co to jest komunizm, a tylko powtarzamy zachodnią propagandę”.

Znalezione obrazy dla zapytania edward gierek

Edward Gierek (1913 – 2001)

Na liście zapomnienia jest też Edward Gierek, przywódca państwa polskiego w latach 1970 – 1980. Dziwne! Szokujące! Gdy niektórzy powojenni bandyci dostąpili zaszczytu, że są ulice i place ich imienia, prawdziwy przywódca naszego kraju jest na czarnej liście. Tak IPN odwraca kota ogonem. Pisałem trzy lata temu o Edwardzie Gierku:

Niewiele pisze się dziś o sekretarzu Edwardzie Gierku, a już na pewno nie przedstawia się go jako przywódcę, który miał koncepcję działania i wcielał ją w czyn, jak było to wówczas możliwe. Czasem nietrafnie – owszem, ale też pozostawił Polskę bogatszą i piękniejszą. Nie docenili tego jego następcy ani dziennikarze, ani historycy. Naród jednak pamięta. Wspomina E. Gierek:

„Rozczulającym dla mnie przejawem sympatii był przed kilku laty masowy udział mieszkańców Zagłębia i Śląska w pogrzebie mojej matki. Tłumy, dosłownie tłumy, chyba ze 40 tysięcy osób przyszło na cmentarz w Zagórzu, aby złożyć uszanowanie mej mamie staruszce. (…) Sądzę, że szlachetną cechą naszego społeczeństwa jest okazywanie życzliwości przegranym…”. Całość: 
//zygmuntbialas.blog.pl/2014/11/22/e-gierek-zrobilem-wszystko-by-do-bezrobocia-nie-dopuscic/

Opracował: Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • To nie ja ,to oni
  "To nie generał wprowadził stan wojenny. A teraz proszę uwazać: przylecieliśmy do Melbourne 11 lutego 1981 roku, czyli na ileś tam miesięcy przed stanem wojennym."

  No pewnie ,on go tylko realizował. Potem oficjalnie ,dla gawiedzi 25 września w 1985r. w NY na Manhattanie "przybił żółwika" z Rockefeller-em.
 • @kfakfa 13:21:22
  "To nie ja, to oni". -

  Myślę, że ta skomplikowana sytuacja jesienią i zimą 1981 roku została porządnie opracowana w artykule "CIA chciała stanu wojennego", link:

  http://www.reagan.org.pl/artykul/cia-chciala-stanu-wojennego
 • @zygmuntbialas 13:38:39
  Wymownym tego dowodem jest "ucieczka" z Polski podwójnego chazarskiego agenta "Kuklinowskiego".
  Teraz ,tfu bohatera.
  "Bęcwały" z GRU,KGB, Zarząd II Sztabu Generalnego WP i SB oślepły na tą chwilę.
 • @kfakfa 13:54:31
  "Bęcwały" z GRU,KGB, Zarząd II Sztabu Generalnego WP i SB oślepły na tę chwilę". -

  --- Trudno mi przydzielić winę określonym siłom PRL. Stan wojenny był dla mnie wręcz osobistym przeżyciem. Teraz po latach zastanawiam się, w jakim stopniu siły wywrotowe robiły bajzel w Polsce. W jakiej mierze stan wojenny był koniecznością, by temu bajzlowi zapobiec.
 • @zygmuntbialas 13:38:39
  Witam .Z tymi nazwami ulic to tylko igrzyska dla plebsu . Pieniędzy mają za dużo , to niech wydają je na posiłki dla dzieci w szkołach , albo na opiekę lekarską w szkołach. No ale niestety widać jak chcą pomagać dzieciom. Dla przypomnienia . : http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/czy-georg-soros-wywola-druga-kolorowa-rewolucje-w-polsce-z-wojna-domowa/ Ave .5*
 • @zygmuntbialas 14:36:35
  Nie wątpię w to ani na chwilę ,że to był dramat. Szczególnie dla młodych osób ,które wstąpiły do "Solidarności" i działały tam dla ideałów.Akurat tego wieczoru-nocy nie spałem-zgasło na moment światło ,nie działał TV ani Radio.Dalej wiadomo.
  Pamiętam jak w zakładach pracy namawiano ,aby wstępować do "S".
  Ja się nie zapisałem ani do "S" ani do Branżowych.
 • "Komuna" tłumiła wolność słowa!!!
  A w "wolnej" Polsce:
  "W piątek zadał na antenie radia niewygodne pytanie pani premier. W poniedziałek został odsunięty od pracy"
  "Wojciech Dąbrowski, prowadzący w Programie 1 Polskiego Radia "Sygnały dnia", w piątek rano robił wywiad z premier Beatą Szydło. Zapytał się m.in. o powody jej nieobecności na spotkaniu z Donaldem Trumpem. Poruszył również temat kongresu PiS, na którym Szydło nie zabrała głosu.
  Dąbrowski jeszcze tego samego dnia został wezwany "na dywanik". - "Poproszono mnie żebym wziął nieplanowany dwutygodniowy urlop już od poniedziałku. Potem poproszono żebym od razu wykorzystał swój zaplanowany urlop do 6 sierpnia (...) Następnego już dnia przekazano mi, że nie mam szans na powrót do „Sygnałów Dnia” i że właściwie powinienem szukać sobie pracy, a sprawy formalne, rozwiązanie umowy o pracę, załatwimy po urlopie"
 • @kfakfa 13:54:31
  Znany pisarz W.Łysiak tak skomentowałby te bzdury:" waszmości something pojebałoś"!!! Kukliński ujawnił plany ruskich o ewentualnym ataku na Polskę a ty piszesz, że to był chazarski agent??? Dzięki temu ujawnieniu, ruscy musieli zmienić te plany i to jest najważniejsze! Kukliński ryzykował życiem a w USA zabito mu dwóch synów!jak widać na Neonie są "pisarze", którzy sieją kiepską propagandę!!!
 • @zibi 16:44:32
  No to pojechałeś . :))) http://niezalezna.pl/59794-waldemar-lysiak-to-banderowiec
 • @Repsol 17:06:04
  Ten "artykuł" napisał dawidek Wildstein... spec od atakowania Polaków z flaszką.... sam chyba pojechałeś :)))))
 • @Astra - Anna Słupianek 17:19:24
  No , ale fajnie poczytać zanim się swoich cytuje . :))) Ukłony .
 • @Repsol 14:47:34
  Witam :)

  "W Polsce szykuje się druga „kolorowa” rewolucja, po solidarnościowej, tym razem z majdanem, jak na Ukrainie po wcześniejszej „pomarańczowej” rewolucji, z możliwymi takimi samymi skutkami z wojną domową włącznie". -

  --- Tak, jest taka obawa, bo też 'rozprawiają' ludzi nieustannie. Wierzę, że ludzie nie wyjdą na ulicę.

  Pozdrawiam.
 • @kfakfa 14:59:11
  "Nie wątpię w to ani na chwilę ,że to był dramat". -

  --- Nie należałem do Solidarności, ale też nie sprzyjałem PZPR. Po 13 grudnia zradykalizowały się moje poglądy do antykomunizmu włącznie. Gdyby mi wtedy ktoś podpowiedział, że te ruchy 'wolnościowe' to żydowska sprawa, patrzyłbym chłodniej na to, co się działo.
 • @Robik 16:30:54
  "Dąbrowski jeszcze tego samego dnia został wezwany "na dywanik". -

  --- Tak. Już zdążyłem zauważyć, ile jest cenne wolne słowo w polskojęzycznych mediach.
 • @zibi 16:44:32
  "Kukliński ryzykował życiem a w USA zabito mu dwóch synów!" -

  --- Czy faktycznie? - Czytałem, że były to pozorne śmierci, by zaoszczędzić na kosztach ochrony.
 • @zibi 16:44:32
  "Kukliński ujawnił plany ruskich o ewentualnym ataku na Polskę a ty piszesz, że to był chazarski agent??? Dzięki temu ujawnieniu, ruscy musieli zmienić te plany i to jest najważniejsze!" - przecież Polska była zniewolona przez ZSRR a Jaruzelski ich nietajnym agentem, zatem ujawnienie tych "planów" miało wartość nijaką. Jeśliby "ruskie" zaatakowały Polskę, nikt palcem by nie kiwnął, zatem dlaczego piszesz takie brednie?
  Ja rozumiem jak szpieg działa na rzecz obcego wywiadu ale żeby oficer?
  Czyli żołnierz może donieść np. Kremlowi tajne dane NATO czy MON Polski ponieważ mu się NATO nie podoba a i Macierewicz, zatem może złamać przysięgę?
  Masz jakąś moralność?
 • To, co wyprawia IPN, to czysta banderowska UPAina.
  Ten cały POPIS i ich narzędzie czyli IPN, to czysta banderówka.
  Tam na Ukrainie też "panuje" dekomunizacja, czyli nic innego jak pod tytułem, jakby tu jeszcze dokopać Rosji.
  To wszystko za to, że Rosja nie oddała za przysłowiowego dolara Gazpromu szemranym spółkom czy fundacjom Sorosa a i do tego Soros i jego zagmatwane "biznesy" zostały wykopane z Rosji.
  Bardzo jest przykre to, że Polska tak się upadla a Polacy tego nie widzą.
 • Trochę nie na temat.
  Byłem na dłuższym urlopie w moich ukochanych Bieszczadach.
  Wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Lwowa.
  Piękne miasto, klimat polski, taki Kraków.
  Mieliśmy polską przewodniczkę mieszkającą we Lwowie.
  Wspaniała pani.
  Zwiedziliśmy Lwów a właściwie jego zabytki. Zwiedzania było kilka godzin a reszta to czekanie na granicy: w stronę UPAiny 3 godziny, z powrotem 4 godziny. A autokarów było niewiele - ot tak wygląda przyjaźń polsko - ukraińska na żywo... i jedna i druga strona utrudnia maksymalnie. Tak czy inaczej wszyscy doszliśmy do wniosku, że więcej na UPAinę nie wybierzemy się w tym Włoch, mąż mojej kuzynki.
  Lwów, piękne miasto, zaniedbane maksymalnie - kamienice w centrum - tam gdzie są sklepikarze czy restauratorzy - parter wymalowany i jako tako się trzyma, wyżej wszystko się sypie aż żal serce ściska.
  Ukraińcy nie dbają o to miasto.
  Nienawiść do Putina trzyma ich przy życiu. To jest ich ideologia.
  Inaczej, gdyby nie ta nienawiść, pewnie by się rozsypali.
 • wojna gazowa?
  Od niemal 10-u lat CIA odtajnila niemal wszystkie dokumenty dotyczace Solidarnosci, Kuklinskiego i stanu wojennego.
  Ja sie troche dziwie, ze Polacy sa nie bardzo oczytani i wola isc na latwizne i powtarzac opinie o opinii, jakiegos autorytetu, ktory tez zaczerpnal opinii.

  Na podstawie dostepnych informacji odnosze wrazeie, ze opinia publiczna w Polsce bardzo skrzywdzila gen. Jaruzelskiego.
  Z dokumentow wynika, ze Jaruzelski nie chcial zbrojnej interwencji Rosji i popieral Solidarnosc.. I byc moze - tego nie wiem- niekoniecznie kochal Solidarnosc ale uwazal, ze tylko w bezpiecznych, spokojnych warunkach mozna rozmawiac z narodem. W dokumentach CIA opisane sa awantury Jaruzelskiego z innymi czlonkami rzadu, ktorzy bardzo chcieli interwencji zbrojnej Rosji. Jaruzelski uwazal, ze zbrojna interwencja moze zniszczyc Solidarnosc. I nie tylko.

  Mamy w Polsce sklonnosci do kochania zdrajcow a "nielubienia' bohaterow- widac propaganda zaglusza nam naturalne czujniki w mozgu.
  Duzo sie pisze i mowi o Pilsudskim - tylko dlatego, ze nie lubil Rosji. Polakow tez nie lubil.
  Ale serdecznie malo dyskutuje sie Witosa czy Narutowicza. Juz taki widac mamy gust. Bierutowi i Spychalskiemu powinnismy stawiac pomniki przede wszystkim w naszych sercach i podrecznikach za calkowite odbudowanie Polski powojennej.
  (W 70 lat po wojnie w Polsce - 5 milionow ludzi czeka na mieszkanie)
  Tymczasem, stawiamy pomnik zdrajcy Kuklinskiemu, ktory Polske sprzedal zydom nowojorskim.

  Polska byla w Pakcie Warszawskim. Od 1972 roku Kuklinski przekazywal cala dokumentacje Ukladu Warszawskiego do USA.
  Ten szpieg nie zdradzil Rosji.
  Zdradzil Polske.

  Okazuje sie, ze stan wojenny byl przygotowywany od 1980 roku.
  Rzad Polski nie wiedzial jak sobie poradzic z tym "zywiolem" za pieniadze.
  Z dokumentow CIA wynika, ze Solidarnosc dostawala 2 miliony dolarow rocznie od CIA a Reagan jeszcze dokladal. Bo sie tez przyznal.
  Polska zostala zaatakowana i faktycznie byla w strasznej sytuacji. Przeciez Amerykanie wiedzieli o wszystkich polskich planach, i rozmowach. . Osaczeni bylismy z obu stron. Bo wobec Ukladu Warszawskiego mielismy tez zobowiazania. Polska miala bardzo wazna funkcje w UW . Mielismy zapewniac zaplecze techniczne i medyczne na wypadek konfliktu. Dlatego sie szkolilo tylu technikow i inzynierow- i lekarzy.
  CIA wiedziala o kazdym naszym kroku.

  A dlaczego powstala Solidarnosc, to podaje na koncu dokumenty z Fundacji Margaret Thatcher i Biblioteki Reagana

  - Preparing for Martial Law: Through the Eyes of Colonel Ryszard Kuklinski | CIA FOIA (foia.cia.gov)

  https://www.cia.gov/library/readingroom/collection/preparing-martial-law-through-eyes-colonel-ryszard-kuklinski

  A captivating collection of over 75 documents concerning the planning and implementation martial law in Poland from mid-1980 to late 1981. The collection release coincided with a CIA symposium honoring Colonel Ryszard Kuklinski, a member of the Polish Army General Staff and the source of the documents. His information provided documents and personal commentary that gave intelligence analysts and US policy makers invaluable insight into the crisis.
  [Ponad 75 dokumentow dotyczacych planowania i wprowadzenia stanu wojennego w Polsce od polowy 1980 roku do konca 1981 roku. Ryszard Kuklinski czlonek Sztabu polskiej Armii dostarczyl wszystkie dokumenty dzieki czemu oficerowie wywiadu USA i strategom politycznym USA bezcenny wglad w polski kryzyzs.]


  - MEMO: POLISH GOVERNMENT PLANS FOR THE POSSIBLE INTRODUCTION OF MARTIAL LAW, 11 FEBRUARY 1981 | CIA FOIA (foia.cia.gov)

  https://www.cia.gov/library/readingroom/document/5076e90a993247d4d82b646e

  Biblioteka CIA - czytelnia
  Memo:11 luty 1981 - Rzad polski planuje mozliwosc wprowadzenia stanu wojennego,

  - Instytut Ronalda Reagana : CIA chciała stanu wojennego

  http://www.reagan.org.pl/artykul/cia-chciala-stanu-wojennego

  CIA ujawnia kulisy stanu wojennego - Świat - Newsweek.

  http://www.newsweek.pl/swiat/cia-ujawnia-kulisy-stanu-wojennego,30123,1,1.html

  USA nalozylo Sankcje na Polske

  Amerykański profesor o reakcji USA na stan wojenny w Polsce w 1981 r. - Wiadomości

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanski-profesor-o-reakcji-usa-na-stan-wojenny-w-polsce-w-1981-r/4h1m7


  Z tajnego archiwum CIA: Amerykanie nie uwierzyli Kuklińskiemu, że będzie stan wojenny! Wszystko na nic? – Reporters.pl

  https://reporters.pl/4900/z-tajnego-archiwum-cia-amerykanie-nie-uwierzyli-kuklinskiemu-ze-bedzie-stan-wojenny-wszystko-na-nic/

  No i na koniec ... taki rodzynek

  The Polish crisis of 1981-82 | Margaret Thatcher Foundation

  http://www.margaretthatcher.org/archive/us-reagan (Poland).asp

  The Polish crisis of 1981-82

  The Reagan Library has released some of its holdings on the Polish crisis of 1981-82, which triggered a serious dispute between Ronald Reagan and Margaret Thatcher over the Siberian gas pipeline.

  Reagan Library udostepnil dokumenty dotyczace kryzysu w Polsce w latach 1981-82, co spowodowalo powazna dyspute miedzy Ronaldem Reaganem
  a Margaret Thatcher nad ..... syberyjskim gazociagiem.

  1981 July: Weinberger versus Haig.

  Reagan zapoznal sie z dokumentacja dotyczaca polityki Wschod-Zachod w zakresie handlu i energii.

  Mianowicie rozne ministerstwa (departamenty) klocily sie co zrobic z gazociagiem SYberii, ktory mial doprowadzac gaz z Rosji do Europy. Bylo to olbrzymie przedsiewziecie. Ten rurociag budowaly zachodnie firmy.
  Weinberger z Dept. Stanu chcial calkiem ubic ten projekt, bo nie chcial zeby Europa byla uzalezniona od gazu sowieckiego...
  CIA popieralo Weinbergera.
  Haig wlasciwie sie zgadzal, ze ten gazociag byl niepotrzebny ale obawial sie sprzeciwu ... Niemiec.
  Kraje Europy wlasciwie nie mialy nic przeciwko temu, zeby "uzaleznic sie od gazu rosyjskiego" , poniewaz uwazaly, ze zlagodzi to efekty zimnej wojny i wlasciwie oplacal im sie handel z Rosja.
  Rownoczesnie Europa wyzwolilaby sie od dyktatu USA.
  Anglia rowniez popierala gazociag. Amerykanie probowali Anglii "wyperswadowac" ten pomysl.
  Byly spotkania, konferencje, debaty.. Amerykanie upierali sie, zeby miec calkowita kontrole nad Zwiazkiem Atlantyckim.

  Z tego wynikalo, ze jedyna szansa na zachowane wspolnoty atlantyckiej - tzn. kontrolowania Europy - bylo rozwalenie bloku sowieckiego. Polska stala sie glownym i bardzo wygodnym celem rozwalki. Mozna o tym tez poczytac w dokumentach
  Tak to Polska zostala wplatana po raz pierwszy w wojne gazowa Wschod- Zachod.

  Historia sie powtarza, a jak sie nie powtarza - to i tak sie powtarza.
  *
  Do historii zas, cala ta awantura o gazociag syberyjski przeszla pod nazwa walki z komunizmem.

  No bo jesli bezplatne przedszkola, szkoly, kolonie letnie i obozy; polski przemysl i polski majatek narodowy, polskie lasy i huty i stocznie, polska armia i znakomita edukacja i bezplatne lecznictwo byly jawnym komunizmem - to prawda jest, ze ten caly komunizm udalo nam sie zniszczyc wlasnymi rekami.
 • @zygmuntbialas 18:22:27
  //Nie należałem do Solidarności, ale też nie sprzyjałem PZPR.//

  "Nie popieram Platformy ale też nie jestem za PIS-em" -epoki mijają a tu zawsze tak samo.Nic się nie zmienia i nie zmieni.Tu nigdy nie zostanie podpisany żaden polski "pakt moncloi" https://de.wikipedia.org/wiki/Pakt_von_Moncloa ta śmieszna acz wyniszczająca wojenka będzie wciąż trwała i trwała.Grzebanie się w tym,udowadnianie racji to jednej bądź drugiej strony działa jak kotwica,jak kamień młyński u szyi.Będziesz człeku tkwił w miejscu i przez dziesięciolecia nie posuniesz się do przody ani o decymetr.Na okrągło:"Dmowski Piłsudski" "Solidarność PZPR" et cetera te cetera
  Dlatego szkoda czasu na "polskie sprawy".Świat jest zbyt ciekawy,zbyt wiele tu do poznania żeby tracić czas na bicie piany.Pojawiła się unikalna okazja (która nie wiadomo jak długo potrwa) -internet
  Osobom jako tako znającym jakiś język stwarza to kolosalne możliwości poznania całego kosmosu:zjawisk,wydarzeń,opinii itd.Jeśli coś z tego przybliży ci zrozumienie polskich spraw (a tak się dość często zdarza) to dobrze.Jeśli nie-trudno.

  PS
  ONI "dziś" degradują generała a MY "jutro" urządzimy wielkie wawelskie wykopki.
 • Podwojny agent
  GRU/CIA ,chazar z pochodzenia - zdrajca "Kuklinowski". Nie wierzę w "patriotyzm" Jaruzelskiego ,potrzebny był do mitu dlaczego CIA nie ostrzegła "S". Kumał się z chazarami z USA. Działał też na "dwa fronty".Po śmierci stał się zbędny dla USA,która wiadomo jak zaciera ślady swojego działania. CIA miała kilku jak nie kilkunastu agentów w Sztabie Generalnym- tam nie tylko działał w/w typ.W CCCP działali ruscy-chazarscy agenci w każdej dziedzinie życia- celem było rozwalenie CCCP i Bloku Wschodniego. Ale to chyba żadna nowina. Takim "cudem" Jelcyn "wygrał".
 • Z e-maila Pani Tiamat:
  Zapomnialm tego wkleic do swoich rozwazan na temat Solidarnosci.
  W tym fragmencie ponizej moze Pan znalezc taka drobna informacje (przedostatnia linijka), że Senat i Kongres potwierdzily i zatwierdzly 30 milionow dolarow w latach 80-tych przekazanych Solidarnosci.
  (To naturlanie nie sa wszystkie pieniadze, bo oprocz rzadu USA oplacalo Solidarnosc CIA i amerikanske zwiazki zawodowe, podobnie jak inne zwiazki zawodowe na Zachodnim swiecie.
  Solidarnoc nigdy sie nie rozliczyla z tych pieniedzy:

  http://www.nytimes.com/1997/11/02/books/l-the-holy-alliance-759864.html?mcubz=3
 • @lorenco 19:38:05
  "Ten cały POPIS i ich narzędzie czyli IPN, to czysta banderówka.
  Tam na Ukrainie też "panuje" dekomunizacja,...". -

  Witam Cię :)

  --- Wygląda na sterowanie z jednego miejsca. Nie widzą tego Polacy, a może nie mają możliwości się wypowiedzieć. Przecież w sondażach wychodzi jasno, że dość zdecydowania większość nie pochwala dzikiej dekomunizacji.
  W sumie to ta IPN-owska historia jest na opak.
 • @lorenco 20:01:20
  "Nienawiść do Putina trzyma ich przy życiu. To jest ich ideologia". -

  --- Miałem trochę inne wyobrażenie. Sądziłem, że większość jest prorosyjska, tylko pewien procent nazioli wrzeszczy na całe gardło.
 • @Tiamat 20:03:43
  "Mamy w Polsce sklonnosci do kochania zdrajcow, a 'nielubienia' bohaterow - widac propaganda zaglusza nam naturalne czujniki w mozgu". -

  --- No tak, propaganda. Ona narzuca myślenie większości Polaków, także przez nazywanie ulic określonymi nazwiskami. Nie każdy jest historykiem i większość z nas jest skazana na informacje oficjalnych czynników. Nie winię tu Polaków. Zresztą większość z nich - mimo totalnej propagandy - nie jest przeciwnikiem Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego. Także nie miałaby zastrzeżeń do rzeźbiarza Wincentego Pstrowskiego czy pisarza Leona Kruczkowskiego.
  Kilkanaście lat temu Polak postawił pomnik Edwardowi Gierkowi. Na własnej posesji za własne pieniądze. Ile wtedy było medialnego wrzasku! - Demokracja do cholery!
 • @Tiamat 20:03:43
  Tiamat, super komentarz jak zwykle, udokumentowany a nie trele morele.
  Ile w rzeczywistości USA ma ropy i gazu?
  Przy ich konsumpcji?
  Europa np. zawsze oszczędzała preferując samochody małe, oszczędne a Amerykanie to jak zwykle od lat wielkie silniki, wielkie pickupy, czym większy samochód tym większa nobilitacja, tak jak czym większy brzuchal tym większy bogacz.
  Oni do tej pory śmieją się z europejskich "jeździdeł".
  Zresztą Australijczycy też.
  I powracam do pytania: ile USA ma swojego gazu i ropy?
  Bo sądząc po poczynaniach tego kraju, którego zainteresowaniem są właściwie państwa mające ropę i gaz a i inne bogactwa, USA starają się podbić i uzależnić kraje bogate w te surowce.
  Nie kupić bo ich nie stać lecz okraść.
 • @ikulalibal 20:33:35
  "Nie popieram Platformy ale też nie jestem za PIS-em". -
  --- Otóż nie :)
  Nie interesuje mnie ani PO, ani PiS. Obie grają określone role i są siebie warte.

  "ONI "dziś" degradują generała a MY "jutro" urządzimy wielkie wawelskie wykopki". -

  --- Przykro, gdy trzeba (będzie) używać tych samych metod. Ale ten czas jest - zdaje się - daleki.
 • @zygmuntbialas 21:41:59
  Witaj Zygmuncie:)
  Wiesz co mnie śmieszy?
  Tajni agenci Kremla za PRL.
  Jacy to byli tajni agenci? Przecież PRL był satelitą ZSRR i ci, którzy byli u władzy współpracowali z Moskwą OFICJALNIE jak obecni z Waszyngtonem.
  Natomiast ci, co obalali PRL, to byli tajni agenci. Za dulary i świecidełka.
  Oni są na topie. A, że czerpali dolarki na swoją działalność, na drukarki, bibułę, na swój "biedny" żywot opozycjonisty, teraz muszą się odwdzięczyć inaczej rachunek do spłaty plus odsetki zostanie im przedstawiony. A przecież życie beztroskie polityka w Polsce i gdzie indziej jest ponad któryś tam sort czy "polską nienormalność".
  Po prostu: dług solidaruchów, korowców trzeba spłacić i tyle.
  A odsetki lichwiarskie stale rosną.
  I to my Polacy mamy płacić z wdzięczności za ową "demokrację" a zdrajcy, agenci, szuje mają się dobrze.
  Szkalują Polaków, którzy mieli odwagę odciąć łeb żydowskiej Hydrze: tu np. przykład Jaruzelskiego, który wywalał z wojska żydowskie bagno!
 • @lorenco 22:44:45
  "Wiesz co mnie śmieszy?
  Tajni agenci Kremla za PRL". -

  --- Już mnie nie śmieszy, lecz denerwuje. Są blogerzy, którzy 'komuna to, komuna tamto', 'komuna wymordowała 250 mln istnień ludzkich', więc zapytałem, czemu nie 696 milionów. I pytałem też, czy komuniści zrzucili bombę na Hiroszimę. Na to wychodzi, że niedługo będziemy mieć takie wieści.
  Sprytne to: pozwala nie szukać faktycznych winnych dzisiejszego stanu.

  Pozdrawiam Cię :)
 • @All
  W komentarzach pod notką „Co się dzieje w Europie – 03.08.2017″, link:
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/08/03/co-sie-dzieje-w-europie-03-08-2017/
  są trzy interesujące wpisy blogera Borejko. Zamieszczam je teraz:

  ~Borejko, 13 sierpnia 2017 o 12:02

  Witam. Przetłumaczyłem kilka filmów Varga Vikernesa z czego najbardziej wartościowym jest ten pt. „czy chrześcijaństwo jest tamą chroniącą przed potopem islamu?”.

  https://www.youtube.com/watch?v=16x82JNn4Ac

  Miałem zamiar regularnie go tłumaczyć, ale niestety Vikernes siedzi mocno w temacie „białej Europy”, że to wszystko co się dzieje na świecie służy temu by zniszczyć białą rasę, więc poprzestałem na tych kilku filmach.

  Mówi o białych, że są najinteligentniejsi ze wszystkich i zapomina o fakcie, że to właśnie biali dali się nabrać na chrześcijańśtwo i roznieśli je na cały świat. Gdyby nie biali, żydzi nie mieliby odpowiedniego środowiska w ramach którego można tworzyć te całe NWO.

  ——————————-

  ~Borejko, 14 sierpnia 2017 o 00:31

  Witam Pana, jestem pod wrażeniem tego wszystkiego co znajduję na tym blogu. Trafiłem tutaj poprzez blog Opolczyka, tak więc nie ma co się dziwić, że już w pierwszym wpisie wyraziłem się „sceptycznie”, delikatnie mówiąc, o „naszej wierze”. Naszym wrogiem jest jednak globalizm i garstka samo-wybranych „elit” i póki jest to punkt wspólny, to wierzenia schodzą na drugi plan. Chociaż z drugiej strony uważam, że trudno jest zrozumieć ten cały globalizm i działania „elit” jeśli nie dojrzy się bibijnych korzeni tego wszystkiego. Religia utrudnia trzeźwe spojrzenie na całość sytuacji, dostarcza szybkich gotowych odpowiedzi, dlatego religijnie wyćwiczony umysł nawet jak zacznie coś rozumieć to szybko trafi na podstawionego proroka, który już mu wyjaśni że to wszystko spisek masonów przeciwko kościołowi itp. I nikt nie zobaczy, że ten konflikt „masoni vs kościół” to jest konfrontacja jednego „narodu wybranego” z drugim, oryginalnym narodem wybranym od którego cała ta szopka się zaczęła. Kościół planował swoje NWO, ale oryginalni starsi bracia w wierze okazali się zbyt mocni i od czasów protestantyzmu i rozwoju USA mamy ten „biedny, prześladowany kościół, naszpikowany masonami”.

  NWO to alternatywa wobec naturalnego porządku świata, a naturalny porządek to uszanowanie Natury i uznanie się za jej część, a nie uważanie się za pana nad wszystkim. Dlatego uznaję pogańśtwo za jedyną rzecz, która jest naturalnym porządkiem, bo natura i poszczególne jej zjawiska sa boskością. Uznanie się za kogoś odrębnego, kto ma panować nad naturą już jest „nowym porzadkiem”, dlatego nie kupuję tego całego gadania o żydach, którzy jedyne czego pragną to zniszczyć kościół, którzy rzekomo jest „strażnikiem boskiego prawa”. Tak zwane „boskie prawo” jest w opozycji do całego naturalnego świata w którym żyjemy i tu jest problem.

  Obie strony konfliktu to dwie strony tej samej monety. Żeby zrozumieć kłamstwo „anty-żydowskości” chrześcijaństwa spróbujmy wczuć się w takich Indian. Oni nie wiedzieli kto to jest żyd, nie znali tej całej mitologii i dowiedzieli się o tym wszystkim dopiero jak przyszli imigranci z Europy ze swoimi bibliami. Przyszli rzekomo przeciwnicy tych żydów, o których mówią że zabili im Boga, a teraz potomek takiego Indianina patrzy na USA i widzi ten system bankowy i dla niego nie ma różnicy pomiędzy tymi co przyszli pierwsi, a tymi którzy teraz siedzą na szczycie tego systemu. To co przybyło to pewien konflikt dwóch stron, które ścigają się w tym, kto jest bardziej wybrany.

  Dalej się nie rozpisuje bo chcę jeszcze poczytać. W każdym tekście na tym blogu jest coś takiego co chciałbym zaznaczyć i pokazać znajomemu albo rodzinie, ale w życiu realnym mam do czynienia albo z poprawnością polityczną, albo „patriotyzmem” w wydaniu PiSowskim, co jest trochę dołujące.

  Pozdrawiam.

  ——————————–

  ~Borejko, 14 sierpnia 2017 o 13:48

  Co prawda już dawno przestałem wierzyć w biblijne dogmaty, ale to nie przeszkodziło mi kilka lat temu wkręcić się w ten niezdrowy, samobójczy pseudo-patriotyzm w wydaniu różnych prawicowych guru, oraz w ten „szał imigracyjny”. Myślałem sobie, że co prawda jest to oparte na takiej pobożności, która jest nie dla mnie, no ale przecież naokoło te „lewactwo” i zaraz imigranci przyjdą i będą gwałcić. Opolczyk pomógł mi nie tyle w „zmianie wiary”, tylko spowodował moje oprzytomnienie, że można być patriotą bez tej szkodliwej, obcej pobożności i że ci wszyscy niby-patrioci, to wcale nie tacy patrioci, a wiarę wykorzystują jako wabik zaciągający na fałszywe barykady, by odwrócić wzrok od realnych problemów – planów globalistów, którzy realizują biblijny plan zniewolenia ludzi.

  Napisał: Borejko
 • @zygmuntbialas 22:53:23
  Hiroszima, Nagasaki - w pewnym sensie to plus, że jankesi zrzucili te bomby. Ludzkość przeraziła się a jankesy też poczuły trwogę i boją się krajów mających broń atomową.
  Takie dygresje moje bardzo niehumanitarne, w stylu: jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.
 • @lorenco 23:29:38
  "... jankesi zrzucili te bomby". -

  --- Ostatnio największej mocy bombę nieatomową na Afganistan. Już teraz robią, co chcą. Więc ludzkość przeraziła się, ale nie jankesi.
 • @zygmuntbialas 21:51:27
  Zygmuncie, byłem we Lwowie, w naszym polskim mieście, zbudowanym przez Polaków.
  Nie wiem co czują ludzie dalej na wschód UPAiny.
  Tak czy inaczej, prorosyjskim być we Lwowie to duże ryzyko a i pro polskość też jest niezbyt mile widziana.
  Mówiła nam o tym nasza przewodniczka.
  Zresztą to było widać i czuć.
  Pozdrówka:)
 • @zygmuntbialas 23:37:34
  Jankesi mają problem z małą Koreą Północną...
 • @lorenco 23:48:27
  "... prorosyjskim być we Lwowie to duże ryzyko a i pro polskość też jest niezbyt mile widziana". -

  --- Tak, tu i ówdzie słyszę i coś przeczytam o tym.
 • @lorenco 00:00:14
  "Jankesi mają problem z małą Koreą Północną...". -

  --- Powiedziałbym, oby mieli problem z budżetem, ale wiem, że świat nie będzie na to spokojnie patrzeć.

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 22:44:45
  "Szkalują Polaków, którzy mieli odwagę odciąć łeb żydowskiej Hydrze: tu np. przykład Jaruzelskiego, który wywalał z wojska żydowskie bagno!"
  To chyba A. Siwak w jednej ze swoich książek napisał, że po latach musiał zmienić swoją pozytywną opinię o Jaruzelskim w tej kwestii (wywalanie z polskiego wojska żydowskich oficerów). Okazało się, że cała ta sytuacja miała podwójne dno. Chodziło w tej operacji o zmuszenie tych oficerów do wyjazdu do Izraela żeby wzmocnić tamtejszą armię; sami nie chcieliby tego zrobić - za dobrze im było w "antysemickiej" Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że dla naszych interesów nie jest istotna intencja, ważne żeby jak największa ich ilość stąd wyjechała. Podsumowując; Jaruzelski działał w interesie państwa Izrael co pośrednio było dla nas korzystne (może tylko na krótką metę?).
 • @lorenco 23:48:27
  Mam dla Lorenco niespodzianke (?).
  Koncze tlumaczyc zwierzenia Jakuba Korejby na temat Lwowa.
  Idzie mi to tlumaczenie troche opornie bo prawde mowiac krew mnie zalewa przy kazdym zdaniu.
  Dla osob, ktore znaja rosyjski, ten tekst w oryginale to cudko. Ja daje tylko "podporke", zeby kazdy mogl posluchac ze zrozumieniem.
  Ale zmecze to i wkleje.
  Bo to zawsze mamy tlumaczenie, ze "to nie my - to oni". I zawsze sa ci sami "oni". To znaczy: my.
 • @zygmuntbialas 00:13:50
  A tymczasem mamy rozne dziwne wiesci ze swiata
  - Amerykanski niszczyciel o bardzo obiecujacej nazwie:
  "USS John S. McCain " zderzyl sie ze statkiem handlowym w Ciesninie Malakka u wybrzezy Singapuru. 10 marynarzy zaginelo, piecioro rannych . Okret "kuleje" ale probuje doplynac do portu.

  Juz kiedys pisalismy o tej ciesninie, ze jest zablokowana wlasciwie wielkimi tankowcami z ropa, ktora rozne - glownie amerykanskie- firmy magazynuja na morzu bo im taniej wychodzi niz w porcie. Czekaja na lepsza cene na rope. Tymczasem Ciesnina Malakka jest prwie nieprzejezdna.
  To jest juz drugi wypadek amerykanskiego niszczyciela . Miesiac temu USS Fitzgerald zderzyl sie z filipinskim statkiem towarowym u wybrzezy Japonii. 7-miu marynarzy zginelo. Wczoraj zdymisjonowali kapitana. Podobno wina byla po stronie USA.

  Brzydkie wiesci z Ukrainy
  - USA buduje baze okretowa w miejscowosci Oczakow nad Morzem Czarnym. Prasa zachodnia podaje, ze na szczycie NATO w Warszawie zadecydowano, ze USA zrobi sobie baze wojenna z calego Morza Czarnego

  Entire Black Sea coast of Ukraine will become the military base of the USA - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/08/entire-black-sea-coast-of-ukraine-will.html

  - Wszedzie niszcza pomniki a w Kijowie wystawili pomnik- katafalk.
  Na tym katafalku jest namalowana mapa Federacji Rosyjskiej, w ktora wbity jest wielki miecz.
  Totalne bezguscie ale i wielkie polityczne wyzwanie, jako, ze Ukraincy twierdza, ze wkrotce wkrocza do Moskwy.

  Turczynow: wojna sie zakonczy gdy ukrainskie sily wejda do Moskwy:
  War will end when Ukraine forces enter Moscow -- Turchinov - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/06/war-will-end-when-ukraine-forces-enter.html

  Malo gustowny pomnik wzniesiono w Kijowie
  Tasteless anti-Russian monument erected in Kiev…

  http://www.fort-russ.com/2017/08/tasteless-anti-russian-monument-erected.html
 • @Robik 01:21:58
  Dokładnie tak.
  To szkoleni w Polsce oficerowie chazarscy brali udział potem w wojnach Izraela z arabami.To ich wiedza i wyszkolenie w WP pozwoliła wygrać i zaskoczyć arabów wielokrotnie.Do tego język polski służył im do porozumiewania się przez radiostacje.Chwalą się tym na swoich forach.
  Tak jak było z gen.Andersem ,który "zwolnił" 3500 chazarów - wyszkolonych i wyekwipowanych za kasę okupowanej Polski.
 • @Tiamat 03:53:47
  "Mam dla Lorenco niespodzianke(?)". -

  --- Myślę, że i dla mnie będzie to niespodzianka.
  Mało jest u nas ostatnio tekstów o problemach Ukrainy.
 • @Tiamat 06:01:59
  "Juz kiedys pisalismy o tej ciesninie, ze jest zablokowana wlasciwie wielkimi tankowcami z ropa, ktora rozne - glownie amerykanskie- firmy magazynuja na morzu bo im taniej wychodzi niz w porcie". -

  --- Tak, pisała Pani. Jeden, a może dwa wpisy są na blog.pl. Niestety nie stały się notkami, więc nie wszyscy znają problem.
 • @All - Z BLOG.PL:
  Dalsze komentarze pod notką „Co się dzieje w Europie – 03.08.2017″

  ~opolczyk, 21 sierpnia 2017 o 02:25

  Witam Panie Zygmuncie. Dziękuję za maila i za ciepłe słowa.

  Pozdrawiam serdecznie.

  ——————————–

  Witam Panie Borejko,

  pozwoliłem sobie film Vikernesa z Pańskiego komentarza wraz z tymże komentarzem zamieścić u mnie na blogu:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/08/21/wiking-varg-vikernes-o-krystowierstwie/

  Pozdrawiam serdecznie

  * * *

  ~Borejko, 21 sierpnia 2017 o 10:59

  Dzięki wielkie panie Andrzeju za zamieszczenie tego filmu i mojego komentarza na swoim blogu.

  Vikernesa próbuję już rozgryźć od jakiegoś czasu. Słucham ostrzejszej muzyki, interesuję się podobnymi sprawami, tak więc zawsze mam go gdzieś tam w głowie. On tak próbuje kombinować ostatnio żeby nie wyjść na rasistę, że biała rasa jest po prostu najlepsza dla Europy, więc na swoim terytorium jesteśmy „supreme”. Ma takiego hopla na punkcie blond włosów i niebieskich oczu, że zaczyna rozważać jak to wymieszani z innymi rasami biali europejczycy pod wpływem oczyszczania się z obcych genów i pod wpływem ewolucji, zaczynają „jaśnieć” na nowo.

  W czasach kiedy był w więzieniu, dając wywiad do jakiejś gazety twierdził, że tylko biali ludzie zostali stworzeni przez bogów.

  Dla mnie jest to ktoś w rodzaju geniusza, który trochę za bardzo uwierzył w swój „biały intelekt” i przez to schodzi w takie patologiczne rejony.

  Połowa jego filmików to biadolenie o białej rasie, ale w wielu sprawach jest naprawdę trzeźwy i bystry.

  Świetnie demaskuje prawicowych „ekstremistów” i to w jaki sposób służą oni Izraelowi. W jednym z filmów porównuje tych prawicowców z … norweskimi komunistami, którzy na swojej stronie internetowej opowiadają się przeciwko syjonizmowi

  „Zatrzymać syjonistyczną, izraelską okupację i ludobójstwo, oraz działania wojenne USA, EU, , Izraela i NATO na bliskim wschodzie”

  Norweska Partia Komunistyczna

  Podobnie u nas z partią Zmiana.

  https://www.youtube.com/watch?v=rgEKWvMUwG4
 • @zygmuntbialas 11:04:54
  re: Ukraina
  O Ukrainie malo, bo same przykre wiesci.
  O Lwowie juz skonczylam ale musze poprawic bo z tym nowym komputrem i programem ciagle sobie nie radze.

  Przykre wiesci:
  - CIA trenuje sabotazystow na Ukrainie, ktorych beda wysylac na Krym i do Donbasu. .
  USA nie moze darowac tego Krymu bo tam mieli juz gotowiutkie bazy i taki pyszny teren strategiczny.

  Jest juz w kolejce wielu czekajacych, bardzo "utalentowanych ludzi" - powiedzial Oleg Carow.
  Nic ich nie zatrzyma, chyba, zeby sie zmienil ten nazistowski system w Wierchownej Radzie- a na razie to wysylaja jedna grupe za druga - powiedzial byly czlonek Wierchownej Rady , w wywiadzie dla PolitNavigator".
  Dopoki istnieje obecny rzad w Kijowie zawsze bedzie zagrazal Rosji , rosyjskim obywatelom, i bedzie za wszelka cene prowokowac wojne.
  A wtedy gdy sie boja otwartej konforntacji to beda stosowac akty terroryzmu.
  Biorac pod uwage fakt, ze istnieje specjalny oddzial, ktory zajmuje sie Rosja, Krymem i Republika Luganska i Doniecka; te oddzialy dzialaja pod nadzorem CIA. Proces jest w toku i beda wysylac rozne grupy: jedna po drugiej
  Te grupy skladaja sie z 6-8 ludzi. Wielu z nich bylo trenowanych w USA. Te grupy sa wysylane w teren i jesli sabotazysta w padnie i zostanie aresztowany to nie moze wszystkich wsypac bo te grupy sie wzajemnie nie znaja.

  Dlatego zagrozenie jest rzeczywiscie realne i powazne, i trzebai sie dobrze przygotowac - mowil Carew.
  Sabotazysci maja dwie bazy ; jedna w Chmielnickim a druga w Kijowie , ktora nazywa sie "Ostrow" poniewaz jest na wyspie.
  Jest bardzo zlapac i aresztowac sabotazystow. Ale fakt, ze FSB jest w stanie im przeszkodzic w roznych probach sabotazu, swiadczy to dobrze o sluzbach FSB.

  Sabotazysci trenowani przez CIA beda wysylani na Krym
  Saboteurs are being trained by CIA to be sent to Crimea and Donbass - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/08/saboteurs-are-being-trained-by-cia-to.html

  - Ukraina wznowila potezne bombardowanie Doniecka

  Ukraina rozpoczela masowe ostrzeliwanie Doniecka na granicy z Ukraina. Wystrzelono 150 pociskow .
  "Strzelaja w rejonie lotniska , centrum Volvo i okolicy, a takze wokol Jasinowaty i wioski Staromichajlowka na zachod od Doniecka. Zarejestrowano 150 min i pociskow.
  Wedlug relacji Milicji Obywatelskiej, piechota uzywa wszelkich rodzajow broni, zarowno wyrzutnie rakietowe jak i mniejsza bron.
  Probuje sie potwierdzic ilosc ofiar.

  Ukraina wznowila bombardowanie Diniecka
  Ukraine resumes massive bombardment of Donetsk - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/08/ukraine-resumes-massive-bombardment-of.html

  Budynki mieszkalne plona pod obstrzalem ukrainskim:

  Pozar niszczy dwa bloki mieszkalne we wsi Kalinowo w Republice Luganska Pozar jest wynikiem o bstrzaly przez ukrainskie sluzby bezpieczenstwa. Bloki dalej sie pala.
  Sztab Milicji Obywatelskiej stwierdzil, ze pociski wystrzelono ze strony Nowoiwanowka. Pracownicy Ministerstwa bezpieczenstwa publicznego nie moga sie dostac na miejsce - obstrzal trwa.

  Apartments burn under Ukrainian shelling - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/08/apartments-burn-under-ukrainian-shelling.html

  - A tymczasem, Putin nazwal armie kijowska "Legia cudzoziemska NATO".
  "Wy macie straszyc Rosje bo takie jest wasze zadanie, wiec nas nie przerazicie. Ale oczywiscie nas to zlosci."
  To stwierdzenie pokazuje, ze glowa panstwa RF sie "zradykalizowala" Wreszcie.
  Juz nikt nie ma zadnych zludzen i gdy chodzi o tzw. Minskie porozumienia, miejmy nadzieje, ze juz wiecej zludzen nie bedzie.


  A szef NATO, Jens Stoltenberg - ktory kompletnie nie zna rosyjskiej natury- straszy, ze Rosja i Kreml zaplaca ciezko za popieranie searatystow.
  Stoltenberg nie zna Rosjan. Widac nie slyszal o Bitwie pod Stalingradem.
  " W bardzo trudnych chwilach my zawsze zdajemy wszystkie testy odwagi i bohaterstwa" - powiedzial Putin

  Putin calls the Kievan army "a foreign legion of NATO" - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2015/01/putin-calls-kievan-army-foreign-legion.html
 • @Tiamat 13:25:28
  "... fakt, ze FSB jest w stanie im przeszkodzic w roznych probach sabotazu, swiadczy to dobrze o sluzbach FSB". -

  --- FSB sobie radzi i poradzi, ale Republiki Doniecka i Ługańska są narażone na ukraińskie akty terroru. Ilu już zabili zdolnych bojowników donbaskich...

  Mam jakieś zapasy, jeśli chodzi o materiały na notkę. Ze względu na aktualność Pani powyższego wpisu, jak i z powodu tematu, postaram się opublikować tę wypowiedź jako notkę za około 30 godzin.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 03:53:47
  Tiamat, czekam na tę niespodziankę:)
  Odrobiłem trochę zaległości w czytaniu blogów Zygmunta tu na Neonie i widzę, że tłumaczyłaś dyskusje z rosyjskich programów, m. inn. z 60 Minut.
  Jak mam czas oglądam te programy; choć mój rosyjski jest w stopniu ciut więcej niż podstawowym, coraz więcej rozumiem, traktuję to także jako naukę języka. Przy tym wolę te programy, lubię je bo są wysokiej jakości i można wiele się z nich dowiedzieć.
  A nasi reprezentanci to już tak tam wpisali się w ekran, że chyba bez nich byłoby mniej ciekawie.
  Korejba - kamery uchwyciły jak patrzył się wzrokiem pożądliwym na prowadzącego program 60 Minut Jewgienija, no cóż miłość nie wybiera:)
  Dzięciołowski - ciągle coś tam czyta na smartfonie czy z karteczek: dzięcioł pisowski zainstalował się w Moskwie a korniki w Puszczy Białowieskiej szaleją i pan Szyszko z powodu braku dzięciołów musi wycinać puszczę.
  Maciejczuk - to dopiero szuja. Niby kłóci się z banderowcami lecz bardziej nienawidzi Rosjan, nie wiem czy za darmo czy za pieniądze.
 • @lorenco 18:56:34
  Nie znam tych programów. Nie da się poznać wszystkiego. Tyle tu wiem, co napisze Tiamat. Kiedyś napisałem o tych programach: "No cóż, Rosjanie prowadzą własną politykę". No i inaczej. Nie muszą, analogicznie jak w polskich programach, opowiadać sami o Polsce. Opowiadają Polacy. No i ci często mówią bzdury. Ale cóż, w sumie to Polacy mało wiedzą o Rosji, więc i takich mają reprezentantów.
 • @lorenco 18:56:34 (II)
  Wyjątkowo dużo ważnych informacji i omówień jest dzisiaj w portalu pl.sputniknews.com/, np.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201708216126706-sputnik-niemcy-rosja-usa/
 • @zygmuntbialas 00:25:47
  Z tym terroryzmem to racja.
  Tak jak mi sie zdawalo, ze musi byc terrorysta tym razem Marokanczyk bo sie przygotowuje rewolucje kolorowa w Maroku.
  Wiec szukali Marokanczyka, - nie wiedzieli kto prowadzil auto ale wiedzieli, ze Marokanczyk. I dopadli w koncu kogos; zastrzelili i teraz juz nawet sekcji zwlok nie bedzie. Bo wiadomo, ze to Marokanczyk.

  Oficer CIA: Wszystkie ataki terrorystyczne to operacje służb specjalnych [wideo] - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oficer-cia-wszystkie-ataki-terrorystyczne-operacje-sluzb-specjalnych-wideo-2017-05
 • @Tiamat 04:17:15
  "Były oficer CIA Robert David Steele przyznał publicznie, że służby specjalne używają ataków terrorystycznych do sterowania opinią publiczną, według jego słów wszystkie ataki terrorystyczne to teatr służb specjalnych". -

  --- Tak, to już jest widoczne od pewnego czasu. Oczywiście widzą ci, co chcą widzieć.
 • @ikulalibal 20:33:35
  Podobno bedziemy stawiac pomniki gestapowcom.
  Nasze polskie sprawy juz dawno nie sa polskie. Zrobili z nas swiatowcow; udzielamy sie w NATO, wprowadzamy demokracje na Bliskim Wschodzie, pomagamy Francuzom okradac Tuaregow ze zlota w Mali, pilnujemy zasiewow makowych w Afganistanie, robimy porzadek w Syrii, uczymy Serbow pokory, nawet starym napoleonskim szlakiem wyladowalismy znow na Haiti, zeby uczyc demokracji.
  Utrzymujemy zagraniczne stosunki; zapraszamy obce armie; jednym slowem: wielki monde! Polacy na globalnych szlakach, ktore wioda na Sybir.
 • @kfakfa 20:56:58
  Co innego "wierze" a co innego "wiem"
  Czy chcialby sie pan znalezc w sytuacji Jaruzelskiego?
  Ponizej podalam linki do dokumentow z biblioteki Kongresu i raportow CIA.
  Akurat CIA "wierzylo" troszke inaczej niz pan.
  Minelo juz ponad 36 lat.
  Najwyzszy czas, zeby zaznajomic sie z dostepna dokumentacja.
  Z cala pewnoscia gen. Jaruzelski to nie Bolek i nie Kuklinski.
  Nie byl podwojnym agentem.
  Natomiast zadziwia, ze Kuklinskiemu sie stawia pomnik a Jaruzelskim pomiata po smierci.
  Na zyczenie zydow, ktorzy go zniesc nie moga.

  Solidarnosc byla na zoldzie CIA i DOKLADNIE wiedziala o stanie wojennym, co pokazuja dokumenty!!!
  Przestajmy wierzyc w ubeckie gusla.
  Gazety pisaly o stanie wojennym juz w lutym 81 roku.
  Polacy jak zwykle 'zaskoczeni' przez kolejny wiatr historii.
  Czy nie stac Polakow nawet na to, zeby posluchac przemowienia prez. Reagana????
  Przeciez byl szalenie popularny w Polsce!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej