Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na Ukrainie - 23.08.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przykre wieści z Ukrainy – pisze pani Tiamat. - CIA trenuje sabotażystów na Ukrainie, których będzie wysyłać na Krym i do Donbasu. USA nie mogą darować utraty Krymu, bo tam mieli już gotowe bazy i taki wspaniały teren strategiczny.

Jest już w kolejce wielu czekających, bardzo ‚utalentowanych ludzi’. Nic ich nie zatrzyma, chyba że zmieni się ten nazistowski system w Wierchownej Radzie, a na razie to wysyłają jedną grupę za drugą – powiedział Oleg Carow, były członek Wierchownej Rady, w wywiadzie dla ‚PolitNavigator’. Dopóki istnieje obecny rząd w Kijowie, zawsze będzie zagrażał Rosji, rosyjskim obywatelom, i będzie za wszelką cenę prowokować wojnę. A gdy się boją otwartej konfrontacji, to będą stosować akty terroryzmu. 

Znalezione obrazy dla zapytania oleg cariow

Oleg Carow (po prawej stronie)

Biorąc pod uwagę fakt, że istnieje specjalny oddział, który zajmuje się Rosją, Krymem oraz Republiką Ługańską i Doniecką. Te zespoły działają pod nadzorem CIA. Proces jest w toku; będą wysyłane różne grupy: jedna po drugiej. Te grupy składają się z 6 – 8 ludzi. Wielu z nich bylo trenowanych w USA. Te jednostki są wysyłane w teren i jeśli sabotażysta wpadnie i zostanie aresztowany, to nie może wszystkich wsypać, bo te grupy wzajemnie się nie znają.

Dlatego zagrożenie jest rzeczywiście realne i poważne, i trzeba się dobrze przygotować – mówił Carow. - Sabotażyści mają dwie bazy – jedną w Chmielnickim, a drugą w Kijowie, która nazywa się ‚Ostrow’, ponieważ jest na wyspie. Nie jest łatwo schwytać i aresztować sabotażystów. Ale fakt, że FSB jest w stanie im przeszkodzić w różnych próbach sabotażu, świadczy dobrze o służbach FSB.

Sabotażyści trenowani przez CIA będą wysyłani na Krym (Saboteurs are being trained by CIA to be sent to Crimea and Donbass – Fort Russ,
//www.fort-russ.com/2017/08/saboteurs-are-being-trained-by-cia-to.html

Ukraina rozpoczęła masowe ostrzeliwanie Doniecka. Wystrzelono 150 pocisków. Bombardują w rejonie lotniska, centrum Volvo i okolicy, a także wokół miejscowości Jasinowaty i wioski Staromichajłowka na zachód od Doniecka. Zarejestrowano 150 min i pocisków. Według relacji milicji, piechota używa wszelkich rodzajów broni, zarówno wyrzutni rakietowych, jak i mniejszej broni. Próbuje się potwierdzić ilość ofiar.

Ukraina wznowiła bombardowanie Doniecka (Ukraine resumes massive bombardment of Donetsk – Fort Russ,
//www.fort-russ.com/2017/08/ukraine-resumes-massive-bombardment-of.html

Pożar niszczy dwa bloki mieszkalne we wsi Kalinowo w Republice Ługańskiej. Pożar jest wynikiem ostrzału przez ukraińskie służby bezpieczeństwa. Bloki palą się nadal. Sztab Milicji Obywatelskiej stwierdził, że pociski wystrzelono ze strony Nowoiwanowka. Pracownicy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego nie mogą się dostać na miejsce – ostrzał trwa.

Budynki mieszkalne płoną pod ostrzałem ukraińskim (Apartments burn under Ukrainian shelling – Fort Russ,
//www.fort-russ.com/2017/08/apartments-burn-under-ukrainian-shelling.html

A tymczasem W. Putin nazwał armię kijowską ‚legią cudzoziemską NATO’: ”Wy macie straszyć Rosję, bo takie jest wasze zadanie; nie przerazicie nas. Ale oczywiście nas to złości”. - To stwierdzenie pokazuje, że głowa państwa Federacji Rosyjskiej ‚zradykalizowala się’. Wreszcie. Już nikt nie ma żadnych złudzeń i gdy chodzi o tzw. mińskie porozumienia, miejmy nadzieję, że już więcej złudzen nie będzie.

A szef NATO Jens Stoltenberg, który kompletnie nie zna rosyjskiej natury, straszy, że Rosja i Kreml zapłacą ciężko za popieranie separatystów. Stoltenberg nie zna Rosjan. Widać nie slyszał o bitwie pod Stalingradem. „W bardzo trudnych chwilach zawsze zdajemy wszystkie testy odwagi i bohaterstwa” – powiedzial Putin.

Putin calls the Kievan army „a foreign legion of NATO” – Fort Russ,  
//www.fort-russ.com/2015/01/putin-calls-kievan-army-foreign-legion.html

Opracowała: Tiamat

* * * * * * *

21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Portal pl.sputniknews.com/ opublikowało rozmowę korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z profesorem nadzwyczajnym, doktorem habilitowanym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Włodzimierzem Osadczym.

Leonid Sigman24 sierpnia z okazji święta Niepodległości Ukrainy w Kijowie odbędzie się uroczysta parada wojskowa. Jak wskazują źródła ukraińskie, w tym roku wezmą w niej udział żołnierze krajów NATO, którzy będą maszerować przy dźwiękach nowej wersji hymnu OUN. Polskę będzie reprezentować pododdział 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Jak, według Pana, marsz polskich żołnierzy przy dźwiękach banderowskiego hymnu zostanie przyjęty przez polską opinię publiczną?

Włodzimierz Osadczy: O ile się orientuję, jest to sytuacja, która w tej chwili wywołuje wielką dyskusję. Wiem, że o wyjaśnienia w tej sprawie różne środowiska zwracały się do Ministerstwa Obrony Narodowej. Tłumaczenie resortu było takie, że nic nie wiedziano o tym, że akurat taki scenariusz jest przewidziany. To jest to, co wiemy w tej chwili.

Trudno sobie wyobrazić, jak pan minister [Antoni Macierewicz] widzi współpracę wojskową Polski i Ukrainy, jeżeli jedna z armii gloryfikuje oprawców i katów dla narodu innego. Trzeba patrzeć trochę do przodu. Jak to braterstwo broni będzie wyglądało w rzeczywistości, jeśli oprawcy dla jednych, to są bohaterzy dla drugich. Jest to sytuacja patowa, którą sobie zaserwowali przedstawiciele polskich władz na własne życzenie.

LSWcale nie jest wykluczone, że minister Macierewicz będzie obecny na tej defiladzie, bo takie zaproszenie dostał…

WO: Jest wielkie tego prawdopodobieństwo, bowiem jego ukraiński odpowiednik był obecny na podobnych uroczystościach w Warszawie. Zobaczymy, jak to będzie się rozgrywało. Całość w: 
https://pl.sputniknews.com/polska/201708216125675-Sputnik-Polska-Ukraina-marsz-przy-hymnie-Bandery/

KOMENTARZE

 • @All
  Macierewicz będzie defilował z banderowcami, link:

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/139838,macierewicz-bedzie-defilowal-z-banderowcami
 • "marsz polskich żołnierzy przy dźwiękach banderowskiego hymnu "
  Ciekawe jak to będzie wyglądało?
  czy tak? https://www.youtube.com/watch?v=J2vWPhyCuZc

  ups!!! to nie ten hymn.Jeszcze nie w tym sezonie.

  w tym sezonie,na razie nasze polksie wojaki pomaszerują tak:https://www.youtube.com/watch?v=J55pTchR3dE

  PS
  czy już ukazała się nowa PIS-owska dyrektywa zobowiązująca do postawy "na baczność" przy dźwiękach banderowskiego hymnu?
  Jeśli tak to proszę wyżej zamieszczony link wysłuchiwać w pozycji stojącej.
 • No i fajnie?
  W Kielcach w ramach programu wspierającego Ukraińców w Polsce, każdy studiujący w Kielcach student z Ukrainy otrzymuje 500 zł miesięcznie.

  Od 3 lat w Kielcach funkcjonuje program wspierający studentów z Ukrainy, w ramach którego każdy student otrzymuje 500 zł stypendium miesięcznie od władz miasta Kielce. Na kieleckich uczelniach stypendium to przysługuje ponad 100 studentom przybyłym z Ukrainy – podaje prezydent Lubawski w rozmowie z portalem Kresy.pl. Z roku na rok liczba ta jest coraz większa.

  Prezydent Lubawski w rozmowie z Kresami.pl zaznacza, że program ten dotyczy osób z Winnicy, która jest miastem partnerskim Kielc. Do uzyskania stypendium wystarczy potwierdzenie, że dana osoba jest mieszkańcem Winnicy. Nie ma żadnych innych wymagań. Stypendium jest przyznawane na okres nauki w danym roku akademickim, czyli 9 miesięcy. Łącznie w skali roku akademickiego wydatek ten wynosi ponad pół mln złotych.

  – W ramach porozumienia między miastami partnerskimi wspieramy tych ludzi i staramy im się pomóc – powiedział w rozmowie z portalem Kresy.pl Wojciech Lubawski. – Uczelnia musi stać się atrakcyjna. Nie jesteśmy w stanie wspierać wszystkich. Ale podpisaliśmy odpowiednią umowę między Winnicą a Kielcami i jest to taki gest w stronę naszego partnera.

  Na pytani zadane o wsparcie władz miasta dla Polskich studentów prezydent odpowiada – Powinni ewentualnie zgłosić się do swoich samorządów i próbować coś tam wywalczyć. Oczywiście, każdemu chcielibyśmy tak pomóc, ale my nie jesteśmy w stanie tego udźwigną. Pomoc dla Winnicy jest takim kołem zamachowym, które ma spowodować, które ma spowodować, że będzie u nas studiować więcej obcokrajowców, bo jesteśmy tym zainteresowani.

  Kresy.pl podaję, że w obecnym roku akademickim wsparcie finansowe otrzyma 120 Ukraińców z Winnicy. W tym 43 osoby z lat ubiegłych. W porównaniu z poprzednim rokiem to ponad dwukrotny wzrost. Łącznie na rzecz programu w budżecie miasta zaplanowano w budżecie miasta Kielce około 600 tys. złotych.

  Nie ma się co dziwić, że hasło Polska dla Polaków tak bardzo przeszkadza wielu przedstawicielom władz w Polsce, skoro wolą pomagać przyjezdnym Ukraińcom niż Polakom.
  https://medianarodowe.com/kielce-500-zl-miesiecznie-studenta-ukrainy/
 • Zakłócili marsz Ukraińców w Przemyślu. Sąd ich ukarał
  20 osób otrzymało sądowe wyroki za zakłócenie procesji Ukraińców w Przemyślu na Podkarpaciu. Prokuratura oskarżyła ich o znieważenie uczestników religijnej uroczystości i stosowanie przemocy. Kary to potrącenie 20 proc. z pensji, albo wykonywanie darmowych prac społecznych.

  Oskarżeni otrzymali wyroki w trybie nakazowym, czyli bez przeprowadzenia rozprawy. Mogą złożyć sprzeciw i wtedy odbędzie się normalny proces. Jeśli tego nie zrobią, to będą musieli zgodzić się z zasądzoną karą i przez pewien czas (od 4 do 10 miesięcy w zależności od przypadku) przekazywać 20 proc. zarobków na Fundusz Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, albo wykonywać miesięcznie 30 godzin prac użytecznych społecznie: np. posprzątać ulicę.

  A wszystko zaczęło się 26 czerwca ubiegłego roku. Ulicami Przemyśla przeszła procesja z greckokatolickiego soboru na pobliski ukraiński cmentarz wojenny. Ukraińcy od wielu lat w ten sposób oddają hołd poległym żołnierzom Armii Ukraińskiej, którzy w 1920 r., jako sojusznicy Polski, walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej.

  W ubiegłym roku punktem zapalnym stała się czerwono-czarna koszulka mężczyzny idącego na czele pochodu. Grupa narodowców i kibiców uznała, że to nawiązanie do sztandaru UPA i zablokowali marsz. Doszło do szarpaniny, przepychanek i zdarcia koszulki. Szybko zainterweniowali policjanci, którzy rozdzielili zwaśnionych ludzi.

  Prokuratura oskarżyła 20 osób, które zakłóciły marsz, ale chce też postawić zarzut mężczyźnie, który był uczestnikiem procesji i podczas incydentu krzyczał do narodowców: "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi". Za te słowa grozi mu do 3 lat więzienia.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/sadowe-wyroki-za-zaklocenie-marszu-ukraincow-w-przemyslu/d16fy61
 • @ikulalibal 12:09:07
  "... czy już ukazała się nowa PIS-owska dyrektywa zobowiązująca do postawy "na baczność" przy dźwiękach banderowskiego hymnu?

  To - według mnie - tak wygląda (przytaczam z S24; zamieściłem już na blogu Jarka Ruszkiewicza):

  Kamil.M
  Prezes każe, to pojadą. Ave.
  https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk

  * * *

  Zygmunt Białas
  "Prezes każe , to pojadą". -
  --- Jarosław Kaczyński na kijowskim Majdanie: "Chwała Ukrainie!".
  No i PiS wygrało wybory parlamentarne i prezydenckie.
 • @lorenco 15:16:20
  "Od 3 lat w Kielcach funkcjonuje program wspierający studentów z Ukrainy,...". -

  --- O ile mi wiadomo, to i w Opolu jest program wspierający studentów z Ukrainy, ale szczegółów nie znam. Polska nie jest za bogatym krajem. Co się kryje za tą pomocą, w czyim to interesie, to nie chcę rozpatrywać.
 • @lorenco 15:24:43
  "Zakłócili marsz Ukraińców w Przemyślu. Sąd ich ukarał". -

  --- To są słone kary. Bardzo słone.
 • Rosja w Syrii wygonila z miejskich,mysich nor terrorystow na pola.
  Teraz strzelaja do nich jak do tarczy. Jeszcze miesiac, dwa, a pozniej transport sprzetu na Krym, do Donbasu.Wojsko rosyjskie zdobylo doswiadczenie bojowe, poczucie wartosci, a NATO nawet palcem nie kiwnie gdy bomby poleca na Kijow, na Ukraincach im specjalnie tez nie zalezy.Pieniedzy zainwestowanych w Ukraine im zal nie bedzie bo sobie je dodrukuja jak zwykle.
 • @staszek kieliszek 17:27:10
  "Rosja w Syrii wygonila z miejskich, mysich nor terrorystow na pola. Teraz strzelaja do nich jak do tarczy". -
  --- To nie tylko zdobycie doświadczeń przez armię rosyjską. To jest też po 30 latach ponowne włączenie się Rosji do polityki światowej.

  "NATO nawet palcem nie kiwnie gdy bomby poleca na Kijow,... Pieniedzy zainwestowanych w Ukraine im zal nie bedzie bo sobie je dodrukuja". -
  --- Trochę naczytaliśmy się o "pomocy", udzielonej Ukrainie przez USA i UE. A co to za pomoc, skoro zadłużenie Ukrainy po Majdanie zwiększyło się wielokrotnie?! ZA TĘ ZACHODNIĄ POMOC UKRAIŃCY ZAPŁACILI BOLEŚNIE I SŁONO. I zdaje się jeszcze zapłacą. Dali się nabrać.
 • Lorenco- re: Trefnis Korejba
  Troche spoznione ale bardzo na czasie to moje tlumaczenie

  UWAGA
  Wlasnie pare godzin temu ktos podlozyl bombe w Kijowie i to w czasie parady wojskowej i do tego w obecnosci "mad doga" Matissa.
  Zaraz sprawdze we wiadomosciach to jeszcze podam
  *
  Ukraina poszla na dno:

  Tekst zaczyna sie od 1.28 - Sceny z USA:
  W USA zaczela sie epidemia nienawisci, nie tylko na placach i na ulicach:

  To XXI wiek sierpien 2017: Nazistowskie flagi w USA
  To Ameryka - nie nazistowska Germania.

  1.47 Scena: Kobieta widzi flage nazistowska i zagaduje faceta na okolicznosc flagi
  Facet: Co cie obchodzi ta flaga. Zabierz dupe w kupe do swojegp auta i wynos sie stad!

  Kobita: A co to za flaga? ja mam normalna flage!
  facet: Ok, to o niczym nie swiadczy, co to mowi o tobie?
  K: To, ze ja nie NAZI
  F: Ja tez nie je stem nazi. To francowata Ameryka jest NAZI
  K: Naprawde?
  F: Jak sie stad nie wyniesiesz toto ja ci pokaze, obiecuje

  Redaktor: : No nie wiemy czym sie zakonczyl konflikt ale ile teraz takich scen mozna zobaczyc w USA, zobaczie:
  ====================

  2.44 - 3. 11 minuta
  Na zdjeciu: grupka demonstrantow pod pomnikiem Lenina w Seattle
  [Na ekranach mozna zobaczyc co sie dzieje w Seattle]:

  Napisy: “Moi krewni w Wenezueli nienawidza go” , Marksizm - bigoteria”. “Zburzyc pomnik”, Lenin to Hitler - ubil 100 milionow ludzi]

  Redaktor:

  - Troche sie demonstrantom pomylilo:
  To sie dzieje pod pomnikiem Lenina w Seattle. Nienawidza faceta. Opowiadaja, ze Lenin ubil 100 milionow ludzi - kompletny absurd

  ==============
  [Przerwa na wiesci z Barcelony: dwoch terrorystow wpadlo do restauracji...]
  ==================
  Po przerwie:
  3.31 min.

  Redaktor:

  - Co ciekawe z tym pomnikiem Lenina, to na razie nikt tego pomnika nie ma zamiaru zburzyc.
  Caly swiat sie teraz martwi, zeby w USA nie bylo wojny domowej.

  Drugi przyklad, tez dzisiaj:
  3.47- 4.28
  Australia: ultra nacjonalistyczna prawicowa senatorka Pauline Hanson przyszla do parlamentu przebrana w czarna burke, zeby wszystkim pokazac, ze burka to zagrozenie pokoju.
  Slychac glos w parlamencie : A co to?


  Senator Hanson:
  "Ciesze sie ze moge to w koncu zdjac , poniewaz nie ma dla takich rzeczy miejsca w naszym parlamencie, w zwiazku z tym co teraz sie dzieje, 13 przypadkow zwiazanych z terroryzmem, 3 ataki, zgineli Australijczycy. Australijczycy zyja w strachu. Zwracam sie z prosba w imieniu wielu Australijczykow, ktorzy domagaja sie , zeby zabronic noszenia burki"

  [Moja uwaga. Sen. Pauline Hanson kiedys miala stoisko ze smazalnia frytek. Zrobila kariere polityczna w Liberalach bo nienawidzi uchodzcow. Teraz ma wlasna partie. Maniery i intelekt podkuchennej zostaly- ale jest pozyteczna w gadaniu glupot, czym blokuje debaty na wazne tematy]

  ========
  [Przerwa na wiesci z Barcelony- ludzie leza na przejsciach dla pieszych .. terrorystow nie zlapali ]
  ======
  5.32

  Redaktor:

  - I Australia i Ameryka - i o nich jest w gazetach. Ale ukrainskich nazistow nikt nie zauwaza ;
  Ukraina Azow, nazistowskie symbole -na swiecie patrza przez palce na to co oni wyprawiaja…batalion Azow, nowy dowodca, no Bog z nim, no, ceremonia poswiecenia, nacjonalistyczne flagi symboliczny przekaz topora wojennego..
  i nowe sceny w dzieciecym obozie wojskowym Azowa. [Trenuja male dzieci do podboju Moskwy- strach!]

  5.57 - 6.30
  [ukrainski Hitlerjugend]
  ================
  [przerwa na wiesci z Barcelony- dwoje ludzi zginelo ]
  ===================

  6.48
  Redaktor:

  - do Michaila Pogriebinskiego
  [dlugowlosy Ukrainiec, w sumie sympatyczny] - politolog

  - Zwracam sie do pana, bo jest pan z Kijowa, pan sie urodzil w Kijowie
  Michail :
  - Ja piate pokolenie w Kijowie …

  Redaktor.
  - No, czy tym dzieciom, na wideo - i doroslym mozna “podziekowac"?

  Dzis podali w takim tygodniku “Economist” liste miast, w ktorych zyje sie najwygodniej ..na pierwszym miejscu jest Melbourne, gdzies w srodku Moskwa, gdzies wyzej Warszawa, poprzestanmy na pierwszych 10 miastach
  Ale zobaczmy :
  [7.26]
  Na 140 miejsc na liscie - Kijow zajmuje .. 131
  Jak to sie stalo, ze no sa tu rozne kryteria ocen : gdy chodzi o stabilnosc, to Kijow - matka rosyjskich miast , stoi nizej niz stolica Kamerunu Douala, jak to sie stalo ze Dakka- Bangladesz jest bardziej stabilna niz Kijow? jak to sie stalo, ze w Algerii spokojniej niz w Kijowie i jeszcze...
  W Zimbabwe infrastructura lepsza niz w Kijowie…
  A to przeciez “The economist - amerykanski periodyk “Global Reliability Report -2017"
  Jak to jest mozliwe?

  Michail Pogriebinski
  - Nie wiem o tej infrastrukturze, no u nas byla rewolucja. Po rewolucji to takie rzeczy sie zdarzaja, jeszcze troche i - ludzie opowiadaja- ze bedzie..moze znakomicie

  Redaktor:

  - No tak, ale bylo lepiej
  Michail:
  - Oczywiscie, ze bylo lepiej. Ja, wszystko jedno, ja uwazam, ze Kijow to moje ulubione miasto, no to ze ludzie teraz znajduja sie w ciezkiej sytuacji … nie wiedza jak placic rachunki , czy nie placic za uslugi komunalne, bardzo duzo ludzi w Kijowie stracilo prace, ludzie wyjezdzaja, kiedys bylo tak, ze z Kijowa tak naprawde nikt nie wyjezdzal; raczej z calej Ukrainy przyjezdzali do Kijowa, a teraz wyjezdzaja, bo nie moga znalezc pracy, nie moga utrzymac rodziny, rzeczywiscie jest problem bezpieczenstwa, ciagle kazdego dnia czytamy o jakiejs strzelaninie w Kijowie..

  Redaktor;
  - Przepraszam, to jest powazniejsze niz w Algerii, w Bangladeszu, popatrzcie to tak jak w Zimbabwe-

  9.22
  w Kijowie jest niebezpieczniej

  Michail:

  - To ja nie wiem nie wierze.. wszystko jedno, ale The Economist to troszke taki wschodni.. podejrzany .. ale ja chce powiedziec, ze sytuacja jest skomplikowana; ja chcialbym tylko przypomniec, ze teraz pokazywali historie USA, Australii itd, u nas to sie zaczelo przede wszystkim, wtedy gdy zaczeli niszczyc pomniki Lenina, i to wlasnie z tym rozpoczela sie tak zwana "rewolucja godnosci" a zakonczyla sie obecna sytuacja, i to, co teraz sie dzieje w USA , dzisiejsza wiadomosc, ze w jakims miescie w USA zniszczyli wszystkie pomniki konfederatow w ciagu jedenej nocy…
  Ja jak sobie przypomne ten pomnik Lenina, wspanialy pomnik, ja nie jestem sympatykiem komunistycznej ideologii ale pomnik byl wspanialy… i teraz bojowkarze zniszczyli ten pomnik .. ja nie wiem, w tym miescie nie bylo Amerykancow, teraz zniszczyc dziesiatki pomnikow konfederatow dlatego, ze byli stronnikami owczesnego systemu niewolniczego , co za bzdura, dlaczego

  Redaktor:
  - A ubili miliony Indian

  Michail:
  - No to nasze lobuzy ich lobuzy, to oni niszcza pomniki , to glupota przeciez to nie nazisci, .. to swiat wchodzi w jakis ciezkie .. nie wiem co

  Redaktor; 10.50
  - To jakos tak, ze wraz ze zniszczeniem pomnikow zaczyna byc niebezpiecznie w miastach,

  Michail:
  -Zgadzam sie ..

  11.00
  Igor Morozow - czlonek Rady Federacji Rosyjskiej d/s stosunkow miedzynarodowych:
  - Jakis sie stworzyl taki bakcyl nazizmu, ktory sie pojawil 2014 roku
  na Majdanie i zarazil mlodziez, oni przygotowuja bojownikow nie zdajac sobie sprawy, ze pojecie czlowieczenstwa rozwija sie wlasnie w tym okresie - i takie pojecie rozwija sie w obozach wojskowych dla dzieci, w ktorych trenuja przyszlych bojowkarzy Azowa.

  A ten bumerang, ktory Amerykanie rzucili na majdan wraca do nich i wtedy kiedy Wiktoria Nuland rozdawala na majdanie kanapki , nie zdawala sobie sprawy, ze to wszystko bedzie owocowac w Ameryce, bo to jedno rodzi sie z dugiego i rozchodzi sie zaraza nacjonalizmu, ktory uwidacznia sie nie na ekonomicznych wykazach a w sferze socjalnej; kulturze, stabilnosci

  Redaktor; 12.20
  - Ja przepraszam , ze przerywam, ale przy calym tym porownaniu , ja nie wierze, ze za rok, dwa, trzy - Nowy Jork zamieni sie w obecny Kijow - tak jak na tym wykazie

  Igor:
  - A ja wierze, ze Nowy Jork dogoni Kijow i znajdzie sie na tej samej liscie z Warszawa i innymi miastami, gdzie dzis w Polsce zaczeli niszczyc pomniki i tych, ktorzy Polsce pomagali, sowieccy zolnierze . Tak, jak zapomniano w Polsce, ze sowiecka armia poswiecila 600 tys swoich zolnierzy, zeby oswobodzic Polakow od hitlerowskich Niemiec.
  I to wszystko sie miesza… Amerykanie zapuszczajac ten wirus, dostana ten bumerang jeszcze w tym roku..
  Zobaczcie co sie dzieje juz drugi rok w USA - teraz to juz nie Ferguson , ja jestem pewien, ze to druga fala dystryfikacji narodu amerykanskiego

  ==============================
  [przerwa na Barcelone - kobieta opowiada co sie dzieje w Barcelonie]
  ====================
  16.3
  prof. Ilia Szablinski - Rosyjska federacja - Rada d/s praw czlowieka
  - Jest rzeczywiscie pare problemow dosc powaznych i rasistowski , etniczne
  W 1991 roku w USA w Los Angeles police zabila murzyna- na ulice wyszlo pol miliona ludzi - doszlo do starc z policja Gwardia Narodowa i zginelo tysiac ludzi ludzi - straszne bylo zamiesznie ..Czy to wina amerykanskiej demokracji ? amerykanskiej wladzy?

  W czym rzecz: w amerykanskiej demokracji nie ma winnego, tam taka demokratyczna wladza...
  Ale, to co sie dzieje i na Ukrainie i w USA to przejaw nacjonalizmu
  i to co sie dzieje na Ukrainie to takie nacjonalistyczne grupy i mnie przeraza
  Redaktor przerywa: lekko mowiac : "nacjonalistyczne "..

  Prof. Ilia:
  - i mnie to tez przeraza i patrzcie sie na swoich deputowanych: Milonow, Tolstoj. to co sie dzialo w Wierchownej Radzie .. i u nas i u was… to samo

  Redaktor:
  - U nas kazde wspomnienie o nacjonalizmu czy rasizmu to od razu awantura na na caly kraj
  A w Polsce, w Ameryce te same porzadki
  -
  [Wtraca sie nasz politolog Jakub Korejba]
  19.10
  Korejba:- U nas takie cos jak w Barcelonie sie nic takiego nie dzieje i nie bedzie sie dzialo nie przejdzie.

  Redaktor:

  - No to takze w jakis sposob jest objawem szowinizmu, , moze i zdrowy a moze i nie, nacjonalizm, Polska, to bardzo narodowy kraj, nikogo nie wpuszcza

  Korejba:
  -to samoobrona a nie szowinizm! To instynkt samoobrony a nie zaden szowinizm

  Ilia: 19.32
  - Tam w Polsce to jeszcze inne kino, ja zgadzam sie z kolega, ze w USA burza te pomniki, w zasadzie, niechby sobie staly , my oczywiscie wszyscy jestesmy przeciwni niewolnictwu. Ale w USA zrobila sie taka histeryczna reakcja

  Michail:
  To nie przypadek, to co sie dzieje w USA jest na reke Demokratom. Bo to Demokraci robia Trumpowi na zlosc

  Michail:
  - Bo to wygodnie Demokratom

  Ilia:
  Ja nie mysle

  Michail:
  - Przeciez to oczywiste, ze to wszystko jest przeciwko Trumpowi. To jest taka gra:

  Redaktor: 20.28
  - Senator z New Jersey wniosl projekt ustawy, zeby z BUDYNKU KAPITOLU zabrac wszystkie pomniki politykow, wojskowych i konfederatow, ktorzy brali udzial w wojnie domowej USA w okresie niewolnictwa, no to co na to Trump?

  Michail: 20.40
  - Wszystko jedno co Trump powie, bedzie zle bo sie nie spodoba kolegom partyjnym albo swoim wyborcom: jesli powie: zostawcie te pomniki, to znaczy , ze popiera niewolnictwo, a jesli popiera niszczenie pomnikow to znaczy, ze straci glosy w swoim okregu wyborczym, ludzi, ktorzy na niego glosowali

  20.57
  Aleksander Romanowicz: -[ sekretarz prezydenta Partii Sprawiedliwej].

  - Chce powiedziec, ze trudno porownywac Kijow i Nowy Jork, Ukraine z Ameryka… no wiemy, ze w Stanach Zjednoczonych Ameryki , sa dane, ze przez caly okres istnienia USA do 1991-92 roku w USA bylo 4 tysiace buntow i w tych protestach zginelo ponad 200 tysiecy ludzi - to podaje statystyka,.
  To co sie dzieje dzisiaj, to ja sie zgadzam z kolegami , ze laza jakies bakcyle nie tylko po Ukrainie ale po calym swiecie - i dotarly do Stanow Zjednoczonych. Chodzi tylko o to, roznica w tym, ze w USA nie beda sie ogladac na zadna demokracje; wprowadzi sie wojsko Narodowej Gwardii i tak sie skonczy jak sie skonczylo za Kennedyego i za innych prezydentow..33 tysiace Narodowej Gwardii i nikt nawet nie pisnal..

  A u nas zatrzymali dwoch demonstrantow, to tragedia swiatowa i bezprawie .. i w tym jest roznica: w USA zrobia porzadek przy pomocy policji i sily i wszystko bedzie normalnie, mam nadzieje..
  A bakcyl rzeczywiscie lazi po swiecie. I doszedl do Stanow Zjednoczonych. Wyobrazcie sobie co za glupota , marazm, ze jeden z przedstawicieli prawodawstwa wnosi taka idiotyczna propozycje, zeby usuwac teraz te pomniki! Przeciez oni wtedy wszyscy byli wlascicielami niewolnikow, taki byl system, to byla norma

  Redaktor:
  - No niezupelnie, bo byli jeszcze przywodcy murzynow. No i wojowali nie tylko za murzynow, niewolnictwo czy przeciwko niewolnictwu

  22.44
  Jewgienij Kopatko - socjolog z Ukrainy:

  - Zobaczcie jaka jest sytuacja w Barcelonie i w Kijowie . Tam prawie 3 miliony ludzi
  A teraz gdy chodzi o zniesienie pomnikow konfederatow..
  Jeszcze w latach 60-ych ubieglego wieku byly w USA autobusy
  dla bialych i czarnych, tam ten rasizm jeszcze jest..

  Teraz to juz nie bakcyl, okres wylegu bakcyla sie skonczyl, teraz
  choroba sie przedluza. I jakie paskudne nastepstwa za soba pociagnie na swiecie.

  Popatrzmy na Barcelone. Barcelona to centrum turystyczne to bardzo atrakcyjne miasto na rowni z Paryzem, Rzymem itd. Jedno z najbardziej uczeszczanych miast na swiecie tam —mnostwo turystow ..

  Redaktor:
  -To strajk przeciwko turystom, przemoc..

  Jevgenij:
  - Tak , ja bardzo lubie Barcelone , to eleganckie miasto, ten piekny platanowy bulwar

  [ a na to glupek Korejba sie wtraca]

  23.53
  Korejba:
  - Tak? a wam nie przeszkadza , ilu tam ( pedalow) ludzi z alternatywnej orientacji spaceruje po tej ulicy?
  Ja tego po prostu nie popieram..

  Jewgenij;
  - Jakub, posluchaj, niech to was meczy, ja uwazam, ze wolalbym, zeby w Kijowie byl pochod zwyciestwa a nie parada gejow - to wszystko. Mnie to w tej chwili nie interesuja relacje kobieta -mezczyzna; ja teraz nie mam czasu tego dyskutowac - mowie o czyms innym, i chyba odpowiedzialem wystarczajaco

  O co teraz chodzi? My rozmawiamy o tym jaka dramatyczna sytuacja zaszla w tym miescie
  W Stanach te problemy w USA zaczely sie od wyborow i sie ciagna
  i jest pewna analogia ; u nas byla tez taka histora, kiedy my do 2004 roku probowalismy zyc jak jedno panstwo

  24.46
  ==============
  przerwa na wiesci z Barcelony - policja szturmuje restauracje, w ktorej ukrylo sie dwoch terrorystow
  =====================

  25.08
  Jewgenij
  - Jesli pozwolicie to bede kontynuowal. Trudno teraz zachowac zimna krew po tym co ogladamy. Sytuacje bedzie miala raczej tendencje zmiany na gorsze, w USA jest sytuacja analogiczna . Ten problem wlasciwie wyszedl w czasie wyborow.Tam wewnetrzny konflikt zaczal sie dawno.
  W latach 90 tych Amerykanie uwazali ze wygrali Zimna Wojne i tego nie ukrywali i przez 15 lat bylo bezchmurnie na niebie USA. A tu nagle pojawily sie Chiny, Rosja i pojawily sie rozna problemy, na ktore trzeba bylo reagowac ; i pojawil sie jeszcze jeden problem jeszcze dwa lata temu dla politykow USA, Rosja byla prowincja a teraz wysunela sie na pierwsze miejsce na szpaltach gazet swiata. I jesli nawet nie wszyscy - to cala amerykanska elita zajeta jest dyskutowaniem Rosjii. Trzeba cos z tym fantem zrobic.

  26.30
  Redaktor
  - Mowicie jak socjolog. podajcie cyfry - to sa wierszyki

  Jewgenij:
  - Powiem jedno: Kijow byl do wojny bardzo bezpiecznym miastem, jednym z najbezpieczniejszych miast na swiecie a teraz ilosc przestepstw, ciezkoch zabojstw, grabiezy, kradziezy samochodow,
  stopien socjalnej degradacji , a teraz i wojny w Donbasie

  Redaktor:
  - Nowa policja, zreformowana..

  Jewgenij:
  - Nie problem w policji.
  Z wojny w Donbasie wrocilo bardzo duzo ludzi 200 tysiecy , maja w rekach bron. 200 tysiecy otrzymalo wojenne doswiadczenie na Ukrainie. Poltora miliona sztuk broni w rekach. Jak w zadnym kraju na swiecie, o ktorym teraz mowimy. To bardzo powazny problem.

  27.27
  [i teraz zaczyna byc ciekawie]

  - A teraz pytanie do polskich kolegow, mozna powiedziec, naszych sasiadow:
  Jest pewien problem, ktorego wy nie zauwazacie:
  My widzimy ze zachodzi problem polonizacji Ukrainy, a po rosyjsku ”apalacziwanie” .
  Kilka tysiecy studentow uczy sie w Police. Ponad poltora miliona ludzi pracuja w Polsce. Ja nie mam nic przeciwko temu, ja szanuje Polakow uwazam, ze to plus, dla unii Europejskiej ta zarobkowa emigracja ma duze znacznie dla polskiej ekonomii, ale tu zachodzi problem: Polacy brzydko sie odnosza do Ukraincow, jest elita, przyjaciele, prawnicy ale gdy chodzi o codzienne warunki to sytuacja sie komplikuje pod koniec tego roku, jesli sie nie myle, ma byc w Polsce ponad milion 700 tysiecy Ukraincow.
  W Polsce sa ogromne i beda problemy gdy chodzi np. o niezaleznosc panstwowa.

  28.30

  Jakub Korejba:

  - Oj, tak naprawde to z cala pewnoscia jest przeciwnie: Polacy maja pytanie do ukrainskich wladz, ktora nazywa ulice nazwiskami, ktore dla nas sa nieprzyjemne [Bandera, Szuchniewicz] a gdy chodzi o zwyklych ludzi to wszysko jest wspaniale, my jestesmy wdzieczni Ukraincom, bo gdyby nie on,i to zastoj bylby wielki w Warszawie. To fakty ekonomiczne i bez Ukraincow nasza ekonomia przynajmniej przez najblizsze 10 lat nie moglaby sie rozwijac. Obecny wzrost ekonomii 4.5 % to glownie Ukraincy

  Redaktor:
  - To tania sila robocza

  Jakub:
  - Nie tylko .. nie tylko ..
  Ta struktura juz sie zmienia ; to nie tylko tania sila robocza; to takze lekarze i inzynierowie.. my juz wypuszczamy swoich ukrainskich asolwentow uczelni, ktorzy wchodza na rynek pracy, a gdy chodzi o stosunki miedzyludzkie to sa wspaniale.
  A jesli chodzi o USA i usuwanie pomnikow, to jest to dokladnie to samo co niszczenie pomnikow Lenina na Ukrainie - to oznaka zdrowia i prawidlowego rozwoju spoleczenstwa; oni przyznaja sie do bledow: niewolnictwo bylo zle, komunizm byl zly i nie mozna.. tych ludzi uwazac za bohaterow..

  Redaktor:
  - W Ameryce jeszcze nie zniszczono zadnego pomnika Lenina

  [i tu piekne!!]

  29.56

  Jakub Korejba

  - A Ameryka … TAK, JAK UKRAINCY - bardzo mlode, kraje, mlode narodowosci - oni teraz tylko ucza sie jak budowac ..

  Redaktor: (przerywa)
  - U kogo? [sie ucza]

  (Ktos z widowni: Jakie mlode nacje , o czym wy mowicie?

  Redaktor:
  - Amerykanie sie ucza u Ukraincow?

  [glos z sali:]
  - Ukraincy to starozytny narod..

  Redaktor:
  - U kogo sie ucza?

  Jakub Korejba:
  - Ucza sie na doswiadczeniach i swoich bedach. I to, ze teraz niszcza te pomniki - swiadczy o tym, ze umieja sie uczyc.

  Redaktor:
  [pokazuje na liste miast o wielkiej ilosci przestepstw. Kijow jest na czolowym miejscu]
  - Zobaczcie do czego te nauki doprowadzily..
  A to? [na tablicy] To wyniki z lekcji?

  30.23
  Jakub Korejba:
  - To absolutnie normalne. Wiecie, w Moskwie w latach 20-tych ,40-tych, 90 -tych tez bylo bardzo zle. Uwierzcie, w kazdej stolicy kraju gdzie jest rewolucja jest zle

  30.41
  Redaktor:
  - Proponuje popatrzec jeszcze na rozne kraje [pokazuje porownanie na zdjeciach miasta , ktore ostatnio maja problemy : Kijow, Damaszek, Tripolis i Karaczi.]

  Redaktor:
  - Popatrzcie na te miasta. w ostatniej 10-tce
  Ja bylem w tamtym roku w Damaszku.
  Bardzo tam ladnie, restauracje pracuja, swiatlo wszedzie jest, na ulicach

  Korejba [przerywa]
  - I w Kijowie pracuja restauracje i wszystko jest w porzadku

  Redaktor:
  - A woda jest w Kijowie?

  [ktos odpowiada]
  - oczywiscie , ze jest

  Redaktor:
  - Ciepla woda jest”

  31.07
  Michail Pogriebinsky:
  - Nie bardzo

  Redaktor:
  - Karachi, Kijow, Tripolis Damaszek…
  Jak do tego doszlo? Czy rzeczywiscie trzeba bylo dla obecnej sytuacji stac na majdanie- Placu Niepodleglosci?
  Czy to byl taki skok w gore czy jak to nazwac?


  I na to Jakub Korejba: (31.25)
  - Uwierzcie, ze za rok, dwa, trzy zobaczymy, ze Kijow bedzie alternatywa Moskwy w roznych dziedzinach , zwlaszcza dlatego, ze tam mozna sie czuc Rosjaninem i rownoczesnie Europejczykiem , no u was na nieszczescie teraz taki system, ze jesli chcesz byc prawdziwym Rosjaninem, to musisz nienawidziec Zachodu, nienawidziec Europy, nienawidziec Ameryki, a w Kijowie mozesz byc rowniczesnie Ruskim, Ukraincem, Europejcem..

  Igor: (Rosjanin)
  - Przeciez u nas jest ogromnie duzo turystow i ilosc turystow kazdego roku sie zwieksza oo 10-15 %.
  Tylko zobaczcie, do nas przyjezdzaja turysci i inni z calego swiata. . w Petersburgu nie da sie przejsc; i teatry wszystkie

  Jakub Korejba [przerywa]
  - Nie porownojcie Petersburga, Petersburga nie da sie z niczym porownac na swiecie.. w zadnym kraju nie ma takiego miasta hak “Piter”

  Igor:
  - No slawa Bogu, cale szczescie , ze chociaz na temat Petersburga sie zgadzamy, a tylko Moskwa.. jakie to czyste miasto, nie da sie porownac z niczym; ani z Warszawa, nie bede wspominac Kijowa,
  ani z innymi miastami; bardzo wygodnie zyje sie w Moskwie. Jestem przekonany, ze wymiana turystow daje wzajemne pojmowanie kultur i to co nazywamy ‘miekka sila” i wzajemne zrozumienia i przenikanie kultur.

  A to co sie dzieje na Zachodzie, w Barcelonie.. do tego nie wolno dopuszczac, bo my tam jezdzimy , caly swiat sie tam spotyka i burzy sie system wzajemnej wymiany kulturowej miedzy narodami.
  Dlaczego my teraz nie mozemy jechac do Kijowa tak swobodnie jak 3 lata temu?
  Przedtem, my spokojnie spacerowalismy po Kijowie wieczorami,
  w kazdej czesci miasta. Sprobujcie dzis wyjsc kawalek za centrum miasta; niebezpiecznie, strzelanina, kazdego dnia

  33.30
  Michail Pogriebinsky- znany ukrainski publicysta

  - Ja chcialem cos dodac. Ja mysle, ze ja lepiej znam Kijow i to co tam sie dzieje- lepiej niz moj znakomity przyjaciel z Polski’’ ja bardzo bym chcial, zeby tak bylo jak pan mowi, no niestety, u nas nie tak: terroryzuje sie internet i portale, gazety, i ludzi, ktorzy krytykuja wladze nie tylko z punku widzenia normalnej krytyki, ale, ze np. za malo agresywnie krytykuje sie Rosjan, niszcza nawet budynki rosyjskie aresztowali nawet dziennikarza. Nawet dziennikarza Zytomira za to, ze on tam sie interesuje rosyjskim pokojem.
  Idealnie byloby, zeby ta "Rewolucja Godnosci” byla tym czym powinna byc i zeby tak rzeczywiscie bylo; a tymczasem, wprost przeciwnie, widzimy kompletnie inny obraz.

  34.34
  Jakub Korejba [poucza Ukrainca, ktory od 5 pokolen mieszka w Kijowie]

  - U nas w latach 90-tych tez bylo zle a potem poszlo w gore

  Michail
  - no da a tiepier jest wsio haraszo?
  - U was nie bylo majdana..

  Korejba
  No, nie bedziemy dyskutowac tego co teraz w Polsce..

  - To o czym wy mowicie to prawdziwe oznaki rewolucji i dzieki temu, zeby takie wlasnie oprychy nie doszly do wladzy

  Redaktor [do Korejby]
  - Kiedy Kijow stanie sie alternatywa Moskwy , kiedy ekonomicznie sie dzwinie w gore, bezpieczniej niz w Karaczi,

  Korejba 35.19
  - Juz teraz wzrost gospodarczy wyzszy niz w Rosji, ja mysle, ze
  za 10- 15 Kijow bedzie absolutnie europejskim wspanialym miastem

  Igor
  - To ty mowisz o rewolucji

  Korejba
  - O systemie zarzadzania panstwem

  Igor
  - Jaki system zarzadzania panstwem? Byl jeden oligarcha, teraz jest drugi, ludzie, co sie zmienilo?

  Korejba
  - A to sie zmienilo, ze oni stracili polowe swojego majatku

  ==========
  wiesci z Barcelony
  =============
  Redaktor
  37.32
  - Jest linia kolejowa Lwow - Moskwa, Zytomierz- Moskwa, Kijow-
  Czernowocy- Moskwa
  No to jak to jest? otwarte granice , prosze, wjezdzajcie..

  Korejba:
  - A do nas Ukraincy przylatuja na samolotach poniewaz nie moga koleja, bo jest inny rozstaw szyn… a do was jezdza pociagami bo bo szyny maja ten sam rozstaw
  U nas pociagiem dlugo i drogo..
  Ukraincy lataja samolotami do Polski, bo bilet jest tylko 20 euro, a w Polsce moga sobie tanio kupic samochod.
  U nas mozna za jedyne 1000 euro kupic wspaniale auto

  Igor
  - Za tysiac euro? Za tysiac euro?

  Korejba
  - tak

  Redaktor:
  - A jak dlugo trzeba pracowac, zeby zarobic 1000 euro?

  Korejba:
  - Miesiac

  42.57
  Aleksandr Romanowicz
  [do Korejby]

  Chcialem wam powiedziec, jako naszemu oponentowi, ze to nie politycy nas sklocili ze soba.
  A kto?
  - To Stany Zjednoczone Ameryki. Zrobili wszystko, zeby rozwalic wspolprace dwoch przyjaznch sobie narodow i wlozyli w ten trud, wedlug slow Obamy, 5 miliardow dolarow. A naprawde, duzo wiecej.
  Oprocz tego, Amerykanie juz od dawna mieli chrapke na Ukraine
  Jeszcze nawet przed 1991 rokiem i posluzyli sie tym wirusem nacjonalizmu od razu na poczatku lat 90-tych.
  Tego nie zauwazyli ci prezydenci , ktorzy dochodzili do wladzy na Ukrainie. Nie potraktowali powaznie tego niebezpieczenstwa, ktore przyszlo w 2014 roku i przedluza sie dalej .
  Dlatego dla nas to ma tylko znaczenie z tego powodu, ze nie moglismy pomoc naszemu bratniemu narodowi nie dopuscic do tak zwanej rewolucji, i zamachu stanu, ktory byl zbrojnym, krwawym zamachem.

  To raz
  Po drugie, rosyjska ekonomia zaczela sie podnosic po swiatowym kryzysie w 2008 roku; bylo nam bardzo ciezko, my tego nie ukrywamy, ale wladze zrobily wszysko co sie dalo, zeby nie dopuscic do katastrofy, poniewaz kryzys dopadl wszystkie sfery naszej gospodarki i przemyslu. My juz przeszlismy globalizacje; stalismy sie czescia swiatowej gospodarki ; bardzo to uderzylo w mloda ekonomie, co bylo strasznym wstrzasem, a po 2014 roku wszystkie ograniczenia, to znaczy sankcje , ktore nalozono ma Rosje, to byla ta polityczna wojna, ktora Amerykanie rozpoczeli z calym posowieckim swiatem.
  Mysmy to wszystko pokonali, i wyniki tego roku pokazuja, ze nam teraz nikt nie zagrozi: ani Stany Zjednoczone, ani Unia Europejska.
  [brawa]

  Украина ушла на дно. 60 минут 17.08.2017 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=MS39HnAkCqU
 • @lorenco 15:24:43
  Zastanawiam sie dlaczego rosjanie zapraszaja do swoich programow Jakuba Korejbe, ktory robi za trefnisia i posmiewisko. Nie dosc, ze "gada rekami", to na goscinnych wystepach w Rosji poucza Rosjan, a i broniac Ukraincow tez sie im narazil.
  gdzie takiego oryginala mozna w Polsce spokac?
  On sie przedstawia oficjlnie jako Polski politolog!
  To przeciez wstyd.
  Juz go kiedys Rosjanie ostrzegli, ze go Polacy do Polski nie wpuszcza jak bedzie powtarzac, ze ... "Lwow jestrzeczywiscie bardziej ukrainskim miastem - bardziej ukrainskim niz Krakow -polskim".

  Jabym go z kraju nie wypuszczala, zeby nie robil wstydu na goscinnych wystepach..
 • wybuch w Kijowie
  Blast in Kiev govt quarter injures 2 as US Defense Secretary Mattis visits on Independence Day — RT News==

  https://www.rt.com/news/400755-ukraine-kiev-blast-mattis/

  W Kijowie nastapil wybuch zaraz po zakonczeniu parady wojskowej z okazji Dnia Niepodleglosci .
  Przynajmniej dwoje ludzi zostalo rannych. Policja jest na miejscu i prowadzi dochodzenie.
  Jakies nieznane urzadzenie wybuchlo okolo 2-ej po poludniu w czwartek 24 sierpnia 2017, na ulicy Gruszewskiej przy ktorej znajduje sie sie budynek parlamentu i Narodowy Bank Ukrainy.
  Kobiete i mezczyzne zabralo pogotowie do szpitala.

  Amerykanski minister d/s wojny (obrony) Mattis (zwany wscieklym psem po masakrze na ludnosci cywilnej jaka urzadzil w Mosulu) - wlasnie przebywa w Kijowie gdzie probuje upchnac Ukraincom bron masowej zaglady. Przemowienie Mattisa przeraza. Opowiada o tym ze Ukraina musi sie bronic przed rosyjska agresja
  Szef Pentagonu rowniez oswiadczyl, ze Waszyngton zdecydowal zaopatrzyc Ukraine w sprzet wojenny wartosci ponad 175 milionow dolarow.

  Policy prowadzi dochodzenie.
  Szef ukrainskiej Rady Bezpieczenstwa Aleksandr Turczynow podejrzewa, ze byl to akt terrorystyczny
 • 7-my ambasaor Rosji zginal
  Ambasador Rosji w Sudanie zmarl nagle

  https://www.youtube.com/watch?v=VW_KPNNZHFc
 • @Tiamat 17:18:13
  "... bardzo na czasie to moje tlumaczenie". -

  --- Tak. I jest bardzo interesujące i ważne.
  Jest tak: dziś (może za dwie - trzy godziny) opublikuję tekst o Niemcach w tłumaczeniu Metro. Jak widzi ich Amerykanin.
  Postaram się, by za 48 - 60 godzin powyższy Pani przekład był opublikowany jako notka :)
 • @Tiamat 17:34:52
  "Zastanawiam sie dlaczego Rosjanie zapraszaja do swoich programow Jakuba Korejbe, ktory robi za trefnisia i posmiewisko". -

  --- A ja już kiedyś napisałem, że Rosjanie prowadzą swoją politykę. I robią to bardzo zręcznie. Nie wymyślają na Polaków, nie lżą. Przedstawiają Korejbę i mówią pośrednio: "Oto macie Polaków. A my gwarantowaliśmy im granicę na Odrze i Nysie. Czy zasłużyli na to?"
 • @Tiamat 19:08:52
  Napisałem na blogu Repsola:

  "Daj kod pani Tiamat.
  Namówię ją, by też zadebiutowała :)
  Tu w NEON-ie (bo w mediach australijskich to ona już dawno ma debiuty za sobą).

  zygmuntbialas 25.08.2017 01:12:01".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej