Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Niemczech - 25.08.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ogólny przegląd społeczeństwa ujawnia bezdzietną populację, ulegającą szybkiemu starzeniu. Widok niemieckiego dziecka jest rzadkością, jeśli je widać to jest to zwykle jedno dziecko w wózku.

Spędziłem miesiąc w epicentrum degeneracji kulturowej – pisze mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. - Utworzenie Drugiej Rzeszy w końcu XIX wieku przez kanclerza Otto von Bismarcka doprowadziło do powstania gospodarczego kolosa, który przestawił w cień inne potęgi europejskie w ciągu półwiecza. Błyskawiczna industrializacja i ekspansja kolonialna przed I wojną światową doprowadziła do antyniemieckiej polityki Wielkiej Brytanii, która obawiała się utracić tytuł światowego hegemona. Powtórka tej polityki po powstaniu Trzeciej Rzeszy okazała się być bardzo kosztowna dla Imperium Brytyjskiego. Dzisiaj Niemcy są jedyną potęgą gospodarczą w Europie.

Niemcy to kraj przeklęty przez swoje położenie, udręczony historią, można powiedzieć, że to drugie jest skutkiem pierwszego. Centralne położenie w Europie doprowadziło do silnych wahań politycznego wahadła pomiędzy ekstremizmami w odruchu obronnym przed zewnętrznymi siłami, które ciągle starały się zredukować ten kraj do poziomu drugorzędnego państwa. Ostatni niemiecki sprzeciw przeciwko zewnętrznym potęgom został zgaszony podczas II wojny światowej, zwycięzcy doprowadzili społeczeństwo do stanu degeneracji, stosując instrumenty marksizmu kulturowego, bezwzględnie wykorzystując owoce wszczepionego Niemcom wstydu za wojenne dokonania.

 

Przed miesiącem spędzonym w Dreźnie często mówiłem moim amerykańskim towarzyszom wspominającym o upadku Europy, że zapominają o cięższej sytuacji w Ameryce, gdzie biali stanowią mniejszą część populacji i niedługo staną się rzeczywistą mniejszością. Kiedy zobaczyłem degenerację niemieckiego społeczeństwa to zmieniłem zdanie.

Uniwersalne hasło „amerykańskich wartości” jest zwykle podnoszone przez polityków w celu zdobycia poparcia. W Ameryce jednak istnieje spójny opór przeciwko marksizmowi kulturowemu, którego zupełnie brakuje w Zachodniej Europie. Być może zasługą naszej odporności jest większa religijność Ameryki i tarcza Boga chroniąca nas przed największymi niegodziwościami postmodernistycznej kultury. Jedynym Bogiem w Niemczech jest ochrona środowiska, recycling to substytut cotygodniowych sakramentów, perfekcyjne utrzymany przydomowy ogródek to modlitwa, a pola turbin wiatrowych rosną jak świątynie.

Drezno to miasto w Wolnym Państwie Saksonii, które jest znane ze zgromadzeń PEGIDY czy Alternatywy dla Niemiec (AfD). To nie powinno nas zmylić, miasto jest zdominowane przez marksistów, wszędzie można się natknąć na graffiti deklarujące: “FCK NZIS,” “FCK PEGIDA,” “FCK AFD”. “Żaden człowiek nie jest nielegalny” to jeden ze sloganów Antify na każdej ulicy.

Niemcy znajdują upodobanie nie tylko w ozdabianiu ulic graffiti, duża część niemieckiej młodzieży jest oblepiona tatuażami, czasami dochodzącymi do podbródka, a praktyka rozciągania płatków usznych to nowy popularny trend. Ilość kobiet z farbowanymi włosami jest zatrważająca i normą jest, że kobieta po przekroczeniu magicznego wieku 35 lat nosi krótką fryzurę pasującą tylko punkom i zmaskulinizowanym lesbijkom.

Zawodowa tancerka, związana ze środowiskiem narkotykowym, powiedziała mi, że ketamina
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ketamina
to ulubiony narkotyk w mieście, dodała: „Nie uwierzysz, ile narkotyków musi wziąć Niemiec aby się przed tobą otworzyć”. Każdej nocy można przespacerować się po dzielnicy barów i klubów, i znaleźć ludzi pijących na ulicach pomiędzy grupami przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy wysyłają swoje dzieci z kubkami na żebry.

Większość klubowiczów to mężczyźni, prawie nie ma tam kobiet. To ma sens, bo dziewczyny spędzają czas w bibliotekach uniwersyteckich. Niemki są zorientowane na karierę i nie chcą tracić czasu na bzdury w rodzaju zapełnienia zbliżającej się nieuchronnie dziury demograficznej.

Ogólny przegląd społeczeństwa ujawnia bezdzietną populację, ulegającą szybkiemu starzeniu. Widok niemieckiego dziecka jest rzadkością, jeśli je widać to jest to zwykle jedno dziecko w wózku. Widok przybyszów z Bliskiego Wschodu spędzających czas z dziećmi, ludzi leniuchujących w trawie czy grających w piłkę, jest o wiele częstszy. Przyczyny tego zjawiska poznałem w autobusie, do którego pierwsza wsiadła Niemka po trzydziestce, z krótkimi włosami ufarbowanymi na niebiesko, z ciałem pokrytym tatuażami, a zaraz po niej imigrant z Bliskiego Wschodu z trójką małych dzieci. Ta chwila doskonale ujęła przyczyny nieuchronnego upadku niemieckiego społeczeństwa.

Kluczową kwestią w zrozumieniu pasywności współczesnych Niemców jest ich bezgraniczne zaufanie pokładane w mass-mediach. Przeciętny Amerykanin dzisiaj już wie, że media są fundamentalnie anty-amerykańskie, Niemcy zaś żyją w zupełnie innym świecie. Wyobraźcie sobie Amerykę, w której CNN jest uznawana za źródło wiarygodnych informacji o światowych wydarzeniach, a będziecie mieć pojęcie o istocie błogiego niemieckiego samozadowolenia. To zaufanie pokładane w mass-mediach jest źródłem niemieckiej obsesji na temat Donalda Trumpa, bardzo podobnej do odczuć amerykańskich liberałów.

Duch tego kraju został zniszczony w drodze zrycia beretów jego młodzieży, do czego użyto grzechów ich przodków (…). Każdy region w Niemczech doświadcza tego zjawiska w różnym stopniu (Berlin to epicentrum). Nie można kwestionować pracowitości przeciętnego Niemca. Można się spytać, dlaczego oni są tak pracowici, skoro owoce ich pracy będą przypadać obcym? Tu właśnie jest pogrzebane nihilistyczne, bezdzietne serce marksistiowskiej dekandencji.

Oczywistym jest, że przedstawiciele obcych kultur mieszkający w Niemczech nie będą mieć szacunku dla tego społeczeństwa, dokładnie tak samo jak ja mam mało szacunku dla współczesnych Niemców. Mam dla nich współczucie, głównie dlatego, że dzielę z nimi przeszłość. Muzułmanin nie będzie miał współczucia i chęci do przyłączenia się do ich kulturowej degeneracji. Kluczowe pytanie dotyczące losów Niemiec nie powinno brzmieć: „kiedy ci ludzie zostaną podbici?”, lecz: „dlaczego inni jeszcze nie próbowali?”, 
//www.returnofkings.com/128473/i-spent-one-month-in-the-epicenter-of-cultural-degeneracy

Przetłumaczył: Metro

KOMENTARZE

 • autor
  Nie mam złudzeń: gdyby w Polsce były tylko obce media i gdyby trafiła się historyczna sposobność do marszu na Moskwę, to przy kilku sprawnych werblistach-dziennikarzach typu Tomasz Lis udałoby się bez trudu zagonić 3/4 lemingów do poparcia partii wzywającej do Drang nach Osten.

  Mamy to szczęście, że jesteśmy bogatsi o doświadczenia Niemców sprzed 70-80 lat i potrafimy na ich przykładzie się uczyć. Niemcom trzeba współczuć i trzymać kciuki za ich Pegidę. Nie jest w naszym interesie upodlenie tego narodu, lecz jego zdrowy (nieimperialny) rozwój. Przez 400 lat średniowiecza granica polsko-niemiecka była wewnętrzną granicą świata kultury łacińskiej i była to granica absolutnie pokojowa.

  Z drugiej strony mało kto sobie uświadamia, że u nas (podobnie jak i w Niemczech) nadal utrzymuje się postzaborowy "trójpodział", w szczególności co do mediów (czwartej władzy). A głównym zadaniem obcych (niesuwerennych) mediów jest stałe żonglowanie pojęciami, przekrecanie ich znaczeń i utrzymanie Polaków w stanie permanentnego zagubienia i pogłębiającej się nieświadomości. I tak, patriotami wg Wyborczej są Jan Gross i Adam Michnik, wg TVN - Donald Tusk, a wg Dziennika Trybuna: Jaruzelski i Kiszczak. Podobnie jest z definicją szowinisty. Szowinistą wg Wyborczej jest Rydzyk, wg TVN - Kaczyński, a wg pogrobowców komuny: Jan Maria Rokita tudzież Zbigniew Ziobro. A zdrajcą? Wg Wyborczej: Gomułka, wg TVN: Jacek Sariusz Wolski, a wg Trybuny - 20 mln Polaków, którzy są za polskim członkostwem w NATO. A przecież patriotą jest każdy, komu bliska jest idea bezpieczeństwa przestrzeni publicznej (ergo: krytyczne podejście do przyjmowania każdego imigranta, jak leci), szowinistą jest ziomal, który krzycząc "Polska dla Polaków" uderza Ukrainkę butelką po głowie, a zdrajcą ten dziennikarz czy polityk, który (nie mając do tego żadnego upoważnienia) w imieniu Polaków wyrzeka się skądinąd słusznych odszkodowań za II wojnę światową i wzywa innych do takiej samej postawy. Niepodległość nie zaczyna się z chwilą obrony granic i uzyskania własnego terytorium, jak wielu z nas się wydaje. Niepodległość zaczyna się w naszych głowach, z chwilą gdy zaczynamy samodzielnie i suwerennie myśleć. Warunkiem niepodległości (a także tożsamości narodowej i elementarnej zgody w narodzie) jest przywrócenie elementarnym pojęciom ich pierwotnego znaczenia i odszukanie wspólnego języka, wspólnego kodu kulturowego (nie mylić z KODem). (Nieprzypadkowo w RFN nie ma jakichkolwiek massmediów uzależnionych obcego kapitału - Niemcy (kraj o 500 lat starszy od nas) doskonale wiedzą, że obce media nigdy nie będą działać w ich interesie, lecz bendom njemtzom z mósgu robić sietschkę).
 • @maharaja 02:27:53
  Sporo Pańskich uwag uważam za słuszne. Jest faktem, że "głównym zadaniem obcych (niesuwerennych) mediów jest stałe żonglowanie pojęciami, przekrecanie ich znaczeń i utrzymanie Polaków w stanie permanentnego zagubienia i pogłębiającej się nieświadomości". Dodajmy do tego, że te media podnoszą temperaturę dyskusji i wręcz podpuszczają Polaków.
  Czy jest możliwe, że nastąpi "przywrócenie elementarnym pojęciom ich pierwotnego znaczenia i odszukanie wspólnego języka"? - Dziś nie widzę takiej możliwości.
 • Teoria chaosu w praktyce
  Nic nie dzieje sie bez przyczyny. Tyle, ze czesto trudno znalezc zwiazek przyczynowy i zrodlo zamieszek.
  Niestety, sytuacja Niemiec jest nie do pozazdroszczenia ale przeciez nie jest tajemnica, ze Europa MA BYC rozwalona, bo takie sa plany swiatowej mafii.
  Niemcy byly bardzo uporzadkowanym krajem.
  Rozwalka Niemiec ma byc ostatnim gwozdziem do trumny Europy.
  Nie bez przyczyny Niemcy, od jeszcze sprzed II-ej wojny swiatowej, sa okupowane przez amerykanska oligarchie, m.in. rodzine Bushow.
  Teraz sa pod okupacja NATO.

  Ten burdel, ktory sie przeciagnal przez Europe jest bardzo dobrze przygotowany.
  Najlepszym dowodem jest powtarzany wzorzec zamieszek i awantur.
  Jesli na Solidarnosc wydano pol miliarda dolarow, zeby rozwalic Polske, to na Niemcy okupowne przez USA od czasow II-ej wojny swiatowej, wydano duzo wiecej.
  Pierwszym symptomem, ktory powinien wstrzasnac swiadomoscia Europy bylo nieposzanowanie praw i porozumien miedzynarodowych pt. Nigdy wiecejj wojny!.

  Wymyslono puste hasla, w ktore uwierzyly umordowane, udreczone II- ga wojna narody.
  Ani tych hasel ani Postanowien Norymberskich -swiatowa mafia nie miala zamiaru przestrzegac.
  Probowali Sowieci. Trzeba bylo rozwalic Sowietow.

  A mialo byc tak cudnie.
  Mialo nie byc wojen, zbrojen, hegemonii, lamania praw, okupacji, napadania na przyjazne narody; miala byc edukacja i opieka nad mlodym pokoleniem i w ogole ... harmonia spoleczna..

  W 55 lat po wojnie, ponad 20 panstw europejskich wkroczylo na sciezke wojenna z wolnym swiatem.
  Ani zniszczenie Jugoslawii ani wojna w Afganistanie nie byly kwestia przypadku.
  Po zniszczeniu Jugoslawii, przyszla kolej na reszte Europy.

  Frontalnym atakiem zas na Europe, bylo zalozenie Unii Europejskiej.
  Od samego poczatku widac bylo golym okiem, ze Unia dziala na zasadzie zydowskiego straganu z agrafkami.
  Zyd "borguje', i sprzedaje agrafki, ktore maja to do siebie, ze kazdy sobie moze samodzielnie taki szajs wyprodukowac. Ale zydowskie zapinki swieca sie jasniej i obwiazane wstazeczka w niemal wykwintnym opakowaniu..podnosza cene towaru.

  Unia byla Europie potrzebna jak Burkowi potrojny zestaw narzadow reprodukcyjnych rywalizujacych ze soba o tereny milosnych polowan..

  Bo tak naprawde, od samego poczatku nie wiadomo bylo, po co jest Unia i do czego sluzy.
  Do administrowania ogorkami i prostowania bananow?, do wymyslania idiotycznych zarzadzen i do wpuszczania jadu miedzy narodami?.
  A przede wszystkim byla przymusowa!! Nie pomogly referenda!.

  Euro-lager mial zapedzic narody do podboju swiata ropy i gazu.... kosztem narodow Europy.
  Trzeba bylo duchowo i finansowo przygotowac rozleniwiona dobrobytem Europe do kompletnej ruiny. Pierwszym objawem ruiny byla wyhodowana znieczulica i dehumanizacja narodow wspolnoty europejskiej.
  Wycwiczono te znieczulice na dramatach Grecjii, Hiszpanii, tragedii narodow Jugoslawii..
  Bezsens wojny i koszty wojny w Afganistanie wlasciwie juz nikogo nie dziwia.

  Niemcy, jako najlepiej zorganizowane, dlugo sie trzymaly plotu.
  Jednak kolejne fale scieku z Brukseli robia swoje.

  Nie da sie nie zauwazyc takiego oczywistego zjawiska:
  Do Jemenu przylatuja chinskie samoloty i zrzucaja pomoc dla glodujacyh ludzi. Do Syrii, Rosjanie i Chinczycy przywoza pomoc humanitarna i pomagaja ludziom przetrwac kataklizmy wojny.
  W miedzyczasie, az do znudzenia, z cierpliwoscia szachisty korespondencyjnego usiluja zapedzic awanturnikow do negocjacji na temat zaprzestania barbarzynskich wojen.

  Wlochy nawiedzily straszliwe trzesienia ziemi. Zniszczone wspaniale zabytki i zabytkowe domy mieszkalne. Tysiace ludzi pozbawionych dachu nad glowa.
  ANI JEDNO panstwo unijne nie przyszlo unijnym Wlochom z pomoca!.
  Katolickiej rzekomo Polsce nawet do glowy nie przyszlo ratowac katolickie Wlochy!
  Jedynym panstwem, ktore zaofiarowalo pomoc byla ... Rosja.

  Polske nawiedzly straszliwe wichury, nawalnice i traby powietrzne. Spustoszenie jest ogromne. Straty nieobliczalne.
  Polsce juz nawet Rosjanie nie przyjda z pomoca. Zwlaszcza Rosjanie, ktorzy sa dosc rozczarowani polska solidarnoscia slowianska.

  Unii nawet do glowy nie przyjdzie, ze Polakom trzeba pomoc.
  Bo niby dlaczego?
  Bezlitosny, kramarski kapitalizm nie zmusi zadnej firmy, ktora w czynie spolecznym w ramach spolecznej solidarnosci i humanitarnego pojmowania swiata przyjdzie z humanitarna pomoca ofiarom kataklizmu..

  I o ile EWG - Europejska Wspolnota Gospodarcza miala sens, poniewaz byla dobrowolnym zwiazkiem panstw, ktore obiecaly sobie pomagac gospodarczo i ulatwiac handel i przyjazne stosunki - o tyle Unia jest takim Burkiem z podworka, ktoremu w ramach kosmetycznej operacji przeszczepiono trzeci zestaw organow plciowych. Nadmiar szczescia. I co z tym szczesciem zrobic?
  Naturalnie te przyszyte organy wsciekle konkuruja ze soba na niwie amorow w stylu jeleni na rykowisku.

  Ofiara zazdrosci padla polska stocznia, ktora Unia kazala zamknac. Padly tez polskie firmy, ktore wchodzily na cudze tereny lowieckie.
  W ramach zupelnie zwierzecej walki terytorialnej nalezalo zwalczac rynki rosyjskie, no i zapomnielismy zadbac o wlasne terytorium i o wlasne jablka..

  Francuzi nam nie moga darowac ani Mistrali ani Caracalli, wiec w ramach dzikiej konkurencji wymyslili nam rowne place za te sama prace w calej Unii.. Zrujnuje to polskie firmy, ktore pracownikom placa duzo mniej niz wynosza srednie place unijne.

  Przejeci wsciekla walka z uchodzcami, zaniedbalismy wschodnia flanke. Najazd ukrainskiej taniej sily roboczej przyniesie tylko chwilowa ulge. Ekonomii. Ale nie polskim pracownikom.
  Ukraincy juz masowo wyjezdzaja do Niemiec. Maja wizy. Polska ponosi koszty edukacji i utrzymania przybyszow ze Wschodu. Podobno do konca roku bedziemy miec ponad poltora miliona Ukraincow.
  A nie podobalo nam sie 12 rodzin uchodzczych.

  Przeszczepione organy Burkowe wsciekle konkuruja ze soba na lowieckim trerytorium: atlantyckim, europejskim i unijnym.

  W tym kontekscie, bajzel w Niemczech jest wynikiem kolejnego transatlantyckiego ataku na Europe. Niemcy, po raz kolejny, nie sa przyczyna degrengolady Europy . Sa skutkiem i jak dotad, dosc powolnym narzedziem rozwalki.
  Rozpad Zwiazku Radzieckiego nalezalo zaczac od Polski, ktora byla najwiekszym i najsilniejszym panstwem satelitarnym w bloku sowieckim.
  Rozwalke Europy trzeba zaczac od najsilniejszego ekonomicznie panstwa Europy - Niemiec.
  Bo tak dyktuje polityka globalizacji.

  W historii swiata nie bylo globalnego szczescia.
  Ale zawsze byly globalne katastrofy.
 • Media
  Media nie rzadza swiatem - tylko wlasciciele mediow.
  Media sa narzedziem, szczegolna bronia w walce psychologicznej o rzad dusz.
 • @Tiamat 12:49:54
  "... bajzel w Niemczech jest wynikiem kolejnego transatlantyckiego ataku na Europe. Niemcy, po raz kolejny, nie sa przyczyna degrengolady Europy". -

  --- Najpierw parę słów do spostrzeżeń jankesa, opisującego Niemców. Mam wrażenie, że 'przyganiał tu kocioł garnkowi'. W USA - zdaje się - są podobne wynaturzenia i inne negatywne zjawiska; może i w większym natężeniu. No i w Polsce są podobne trendy.
  Niemcy osiągnęli swój szczyt dochodowy w 1991 roku i od tego czasu zamożność nie wzrasta. No i Niemcy walczą o swą pozycję. Jak mogą, starają się nie zadzierać z Rosją czy Chinami. No i wykańczają słabszych, przede wszystkim Grecję, ale też innych konkurentów w Europie, którzy nie mogą rywalizować w pełni, gdy jest jeden mocny pieniądz: euro.

  W sumie ma Pani rację, pisząc: "czesto trudno znalezc zwiazek przyczynowy i zrodlo zamieszek". Ja za bardzo nie przejmuję się sytuacją Niemiec, bo sytuacja Polski jest o wiele gorsza. W Opolu i w ogóle na Opolszczyźnie jest co najmniej 250 tysięcy ludzi, którzy jeżdżą do Niemiec, Holandii i Anglii do roboty. Tam zarabiają realnie trzykrotnie więcej niż w Polsce.

  Wygląda na to, że Niemcy nie chcą ruszyć na Rosję, co ucieszyłoby jankesów. Zdaje się, że Niemcy wyciągnęli lekcje z historii.
  A Polacy chyba nie.
 • @zygmuntbialas 14:09:52
  Zgadzam sie. Nie da sie jednak ukryc, ze wizyta Trumpa w Polsce miala na celu poroznic Niemcy z Rosja wzgledem gazu. Bo ta cala wyszehradzka grupa juz sie zdaje sie rozpada..
  Mam moze przeczulenie ale po awanturze w Jugoslawii (AMBO) i po tym co zrobiono przy pomocy Solidarnosci - to tak sobie mysle, ze globalna walka o kontrole nad zrodlami energii dotyczy zarowno Niemcow jak i Rosjan.
  Na ile to jest niebezpieczne dla obu krajow - to nie wiem.
  Ale wydaje mi sie istotne dla innych panstw europejskich.
  Zabytki greckie, wyspy, i miejsca historyczne wykupywane sa za bezcen.
  Grecja na licytacji. Dlaczego Unia na to pozwala?
  Zamieszanie w Barcelonie i moze nie spelnilo swojego zadania ale pewnie proby beda kontynuowane.
  Jest tez coraz wiecej anty-niemieckich artykulow i opinii. Moze wlasnie ze wzgledu na wybory?
  Zobaczymy co nam przyniosa wybory w Niemczech.
  No i jest kampania wyborcza w Rosji.
  Co poniektorzy juz ostrza miecze.

  Przyznam sie, ze licze na to, ze zadyma slabnie. Mattis opuscil Ukraine troszke zdziwiony.
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 15:12:54
  "Grecja na licytacji. Dlaczego Unia na to pozwala?" -

  --- Panuje prawo dżungli, silniejszy skubie słabszego.
  A my nie wiemy dokładnie, kto jest kto,
  więc analiza jest utrudniona.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 03:03:36
  Ciekawe, ze Anglia jest bardziej zadluzona niz Grecja. Najwiecej zdaje sie w Katarze. Dokad byla w Unii , to nikt sie jej o te dlugi nie czepial.
  Ale ostatnio cos cicho o Brexit. Wegierski zyd, Borys Johnson z Londynu - minister spraw zagranicznych Wlk. Brytanii, byl w Katarze i cos tam wyklocil. Katarskie linie lotnicze Qatar Airlines woza pasazerow do Anglii, i to przez Doha, pomimo blokady Kataru.
  Wszystko to takie skomplikowane.
  Nie lubie Unii. Przez te Unie rozpada sie Europa. Dubrowik stracony dla kowbojow. Boka Kotorska tez. Wybrzeze Adriatyku nalezy do kowbojow.
  Zniszczenie ekologiczne Kosowa, mordowanie Europy przez amerykanskie bazy, rozwalanie Ukrainy...
  No a w Polsce pierwsze zatargi pijanych zolnierzy amerykanskich z pijakami z Gniezna...

  Pewnie jestem dzis w zlym nastroju...
 • Z e-maila pani Tiamat:
  http://www.veteranstoday.com/2017/08/24/russian-ambassador-to-sudan-found-dead-at-khartoum-residence/

  Ambassador rosyjski w Sudanie , Mirgayas Shirinsky zmarl w jego rezydencji ambasady w Chartumie.
  Szyrynski, lat 60, zmarl w basenie . Nie podano oficjalnie przyczyny smierci ale policja wyklucza zabojstwo.
  Ministerstwo podalo: Rosyjski ambasador zmarl wieczorem w rezydencji w Chartumie.
  Szyrynski sluzyl w dyplomacji w Egipcie, Jemenie, Arabii Saudyjskiej i Rwandzie zanim zostal przeniesiony do Sudanu.
  Szyrynski byl zaangazowany w w uwolnienie dwoch porwanych Rosjan w w Darfur w 2015 roku.
  Ostatnimi miesiacami umarlo kilku rosyjskich ambasadorow i dyplomatow. Siedmiu rosyjskich dyplomatow umarlo w ciagu roku lacznie z ambasadorem rosyjskim, ktorego zastrzelono w grudniu, w galerii w Ankarze,

  * * *
  Netanyahu is hopelessly trying to lecture Putin on Iran and Syria | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/08/24/netanyahu-is-hopelessly-trying-to-lecture-putin-on-iran-and-syria/

  Netanjahu beznadziejnie probuje pouczac Putina na temat Iranu i Syrii

  Benjamin Netanjahu jest rzeczywiscie zdesperowany. Zdaje sobie oczywiscie sprawe, ze Izrael przegral wojne w Syrii. Przez ponad 5 lat, rezym izraelski uzywal wszystkie mozliwe rodzaje szatanskich wrecz strategii i pomyslow, zeby wysadzic Assada z siodla. Nawet otwarcie sie izraelici przyznali, ze wola w Syrii terrorystow niz Assada.
  Jak to kiedys powiedzial izraelski ambasador Michael Oren:
  “Poczatkowo nie ukrywalismy, ze naszym celem zawsze bylo pozbyc sie Assada, bo zawsze wolelismy tych ciemnych typow, ktorych nie popieral Iran, od typow, ktore popieral Iran”.
  Jesli nawet ciemne typy nie sa zadnym problemem, to Izraelowi oplacalo sie oklamywac Zachod przez kilka lat.

  A jednak, pomimo izraelskiej politycznej propagandy i manewrow, Assad przetrwal i przezyl ataki Izraela.
  Netanjahu byl upokorzony. Dlatego probuje teraz sie oczyscic proponujac kolejne nieudane pomysly.

  Ostatnio Bibi powiedzial Putinowi: “Iran juz jest na dobrej drodze, zeby kontrolowac Irak, Jemen i juz wlasciwie kontroluje Liban. Nie mozemy nawet na chwile zapominac, ze Iran zagraza bez przerwy istnieniu Izraela. Izrael przeciwstawia sie Iranowi, ktory poszerza swoje wplywy w Syrii. My bedziemy sie bronic wszelkimi srodkami przeciwko iranowi i innym zagrozeniom”.

  Putin prawdopodobnie ziewal caly czas sluchajac tego wariata z Tel Awiwu. Oczywiscie, Neyanjahu wie, ze to glownie Rosja zniszczyla ambitne plany Izraela w Syrii. To wlasnie Rosja zawsze udawadniala, czarno na bialym, ze Izrael klamie – za kazdym razem, gdy Tel Awiw wymyslal nowe bajki o broni chemicznej.

  I teraz Netanjahu opowiada jak Iran probuje zniszczyc Izrael.
  Ten czlowiek zyje w swiecie fantazji odkad objal tron Syjonu w Izraelu, i odmawia powrotu do realnego swiata.
  To znowu Netanjahu:

  “Ja wyjasnilem dosc wyraznie Putinowi, ze Iran, story zagniezdzil sie w Syrii nie pomoze w stabilizacji w regionie, i powiedzialem mu , ze my chcemy uniknac przyszlej wojnyi dlatego chcemy naprzod ostrzec”

  Iran, z pomoca Rosji caly czas niszcza komorki terrorystow w Syrii. Iran nawet walczyl przeciwko ISIS w Iraku. Rzad USA i media syjonu dobrze o tym wiedzialy. I teraz ten szaleniec z tel Awiwu opowiada, ze to Iran jest tym czarnym charakterem?

  No dobrze, to przeciez agent Mossadu powiedzial, ze Netanjahuu jest glupi jak beczka gowien. Administracja Obamy tez byla tego zdania. Obama poszedl nawet dalej okreslajac Netanjahu jako psie gowienko.

  Byly szef Mossadu, Meir Dagan, w roku 2012 okreslil Iran jako “bardzo rzeczowy”. Wiec jesli tak jest, to dlaczego Netanjahu niemal kazdego dnia upiera sie, ze Iran zagraza Izraelowi? Co wazniejsze, czy Zachod powinien rzeczywiscie zwracac uwage na taka osobe jak Netanjahu, ktory tyle razy juz byl w bledzie?

  [video]

  * * *
  Indonesia kupuje rosyjskie mysliwce za 1.4 miliardy dolarow
  Indonesia to buy 1.14 billion dollar worth of Russian jets | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/08/24/indonesia-to-buy-1-14-billion-dollar-worth-of-russian-jets/

  Indonesia zakupi 11 mysliwcow Suhoj od Rosji za gotowke i indonezyjskie towary (olej palmowy, herbate, i kawe).
  Ten poludniowow -azjatycki kraj obiecal dostarczyc towarow za 570 milionow dolarow plus gotowke w formie zaplaty za mysliwce Suhoj SU-35, ktore beda dostarczone w ciagu najblizszych dwoch lat.
  Rosja obecnie zwalcza efekty sankcji nalozone przez USA.
  A z kolei najwiekasz ekonomia w Azji Poludniowo Wschodniej probuje reklamowac swoje produkty z oleju palmowego, poniewaz Kraje Unii Europejskiej groza, ze nie beda kupowac od Indonezji. I Indonezja – po kilku wypadkach samolotowych – stara sie zmodernizowac swoje starzejace sie lotnictwo.

  Indonezja , ktora miala w 2016 roku $411milion surplus w handlu z Rosja chce poszerzyc wzajemna wspolprace w dziedzinie turystyki, oswiaty, energetyki, technologii, awiacji innych.

  Napisała: Tiamat
  .
 • @zygmuntbialas 00:06:39
  Z cyklu: Dynastie rodow USA

  Coreczka Clintonow jest zona Marka Mierzwinskiego, ktory jest siostrzencem Sorosa

  https://matrixbob.files.wordpress.com/2017/08/3f5b5-dem2bhill2bib.jpg
 • @zygmuntbialas 25.08.2017 03:03:36
  " -"Czy jest możliwe, że nastąpi "przywrócenie elementarnym pojęciom ich pierwotnego znaczenia i odszukanie wspólnego języka"? - Dziś nie widzę takiej możliwości."

  Znaczenie pojęć TAK i NIE jest tak oczywiste, że one odnajdują swą treść automatycznie, sam z siebie, i od tego trzeba zacząć. Z tym że w tym celu musi wystąpić określona jednoznaczna sytuacja.

  Mając przed sobą grupę uchodźców potrzebujących pomocy, o nieznanym nam wymieszanym składzie socjologicznym, dajmy na to ABC (A - ewidentni uchodźcy, B - żądni przygód ludzie bez perspektyw u siebie, o nieukształtowanych celach, C - ludzie programowo idący do Europy w celu siania tu zamętu) nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo każde TAK (wpuścić!) oznacza, że godzimy się też na grupę C, w imię wyższej korzyści, ale wbrew naszej woli (także lewicowcy są im przeciwni), a każde NIE (zawrócić!) oznacza, że WBREW sobie odmawiamy udzielenia pomocy dla ochrony wyższego dobra (naszego bezpieczeństwa). Zostaliśmy jednocześnie pozbawieni przez UE (tak twierdzi Beata Szydło) możliwości wypośrodkowania (wpuszczamy tylko tych, których zweryfikujemy).

  Jednak są sytuacje, w których każdy może powiedzieć TAK lub NIE. Np. Czy chcesz mieć jutro śmiertelny wypadek samochodowy?
  Czy chciałbyś więcej zarabiać?
  Czy zdrowie Twoje jest dla Ciebie ważne?

  Przywracanie znaczenia pojęciom może odbyć się nie w sytuacji, gdy trzeba znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji, ale w sytuacji, gdy definiujemy nasze stanowisko w abstrakcyjnych i jednoznacznie określonych warunkach.
 • @zygmuntbialas 03:03:36
  Poza tym dysponując jednoznacznymi faktami (dziś na zewnątrz mróz minus 10 stopni) możemy stwierdzić, kto manipuluje ("temperatura oscyluje w okolicach zera, z tendencją zniżkową"), a kto mówi prawdę.

  Ci, którym zależy, by Polacy nie znaleźli ze sobą wspólnego języka, przede wszystkim dążą do tego, by, po pierwsze, zamulić ogląd rzeczywistości, bo lewe (niekorzystne) rozwiązanie da się przeforsować, jeśli odpowiednio "nagnie" się istniejące okoliczności, na podstawie których podejmujemy decyzję, a po drugie dąży się do tego, by nie przedstawiać Polakom nagich faktów, które jednoznacznie mówią, jak jest.

  Stąd w mediach taka rola "komentatorów, rzeczoznawców i speców wszelakich", którzy mówią, jak określone fakty, które widać jak na dłoni, czytać.

  A jeśli już ktoś wybije się na samodzielne myślenie i próbuje tym samodzielnym myśleniem podzielić się z innymi, a zwłaszcza gdy nie daj Boże odkryje, że - o dziwo - przy odrobinie woli zrozumienia wcale nie jest tak trudno ten wspólny język znaleźć, staje się przedmiotem krytyki.

  Ostatnio rozczarowałem się nieco Beatą Szydło, bo i ona zaczęła wyrażać swe subiektywne sądy - półprawdy. Otóż powiedziała oczywistą bzdurę, że w interesie polskich kierowców jest, by ich stawki były na niezmienionym (czytaj: niskim) poziomie.

  Otóż w interesie żadnego pracownika nie jest, by mało zarabiać.

  W jego interesie jest, by zarabiać ADEKWATNIE (czytaj: odpowiednio dużo - oczywiście nie tak dużo, by firma splajtowała lub nie była konkurencyjna i o to zapewne pani Szydło chodziło).

  Jednak polityk musi umieć precyzyjniej się wysławiać. Pani premier powinna zastrzec, że "podwyżki dla kierowców polskich to pułapka, bo po krótkim okresie wzrostu wynagrodzeń firmy transportowe zapewne będą zmuszone ich zwalniać z powodu braku zleceń".

  Jest tu pewien paradoks: Unia wymusza na polskich pracodawcach, by płacili np. na terytorium RFN stawki minimalne dla polskich kierowców. Natomiast nie wymusza na firmach zagranicznych, by płaciły one np. w Polsce swym członkom zarządu tyle, co płaci się takim samym fachowcom w Polsce. Gdyby zarządy zachodnich firm nie zarabiały tyle, firmy byłyby bogatsze i mogłyby więcej płacić polskim pracownikom, to oczywiste. Unia rządzi w interesie najbogatszych państw UE.

  Unia próbuje obronić się twierdzeniem, że broni interesów najsłabszych (czytaj: szeregowego pracownika). Oczywiście nie jest gotowa bronić tych interesów w sieciach zachodnich hipermarketów (żądając zrównania polskich stawek z zachodnimi). Tym samym przyznaje, że jest tworem nakierunkowanym socjalistycznie.....
 • @Tiamat 12:49:54
  "Rozpad Zwiazku Radzieckiego nalezalo zaczac od Polski, ktora byla najwiekszym i najsilniejszym panstwem satelitarnym w bloku sowieckim. Rozwałke Europy trzeba zaczać od najsilniejszego ekonomicznie państwa Europy - Niemiec."

  Od czego rozpocznie się zagłada Ziemi? Od rozwałki Europy?

  Zgadzam się, że Niemcy były super funkcjonującym państwem. Dumą cywilizacji białego człowieka. Najbardziej doinwestowanym infrastrukturalnie fragmentem Europy. A przy tym dowodem na to, że filozofia odwetu jest obca zwycięzcom z 1945 r.

  Nastolatki niemieckie dziś zdegustowane zamieszczają na facebooku i jutubie filmiki, że to był taki fajny kraj i że tam jeszcze 3-4 lata temu tak super się żyło.... a teraz strach wyjść na ulicę i "coście z tym krajem zrobili".

  Natomiast w kwestii masowego humanitaryzmu: chyba czasem stawiamy sami sobie zbyt wysokie oczekiwania. Chrześcijańska zasada "ktoś Ciebie nożem, ty mu chleb" może być stosowana w kontaktach indywidualnych, jeśli ktoś wierzy, że dobro będzie w stanie pokonać zło, jednak państwo ma za cel bronić dobra swych obywateli, a nie udzielać pomocy humanitarnej wbrew woli swych ziomków.

  Jeśli - ponoć chrześcijańsko nastawiona córka pastora - Angela Merkel nie czuje, że istnieje sprzeczność pomiędzy jej na wskroś chrześcijańską postawą ("tak, przyjmiemy wszystkich uchodźców") a powinnością dbania o interes Niemiec, powinna ustąpić. Nie powinna przyjmować urzędu świeckiego. Osobiście bałbym się, gdyby miał moim narodem rządzić ksiądz. Real wymaga często niepopularnych (nawet nie całkiem moralnych) decyzji i wolę komandosa, który potrafi zdiagnozować te trzy rzeczy: dobro, zło, interes, tzn. podjąć taką decyzję, która przy minimalnym nadszarpnięciu własnego interesu pozwoli osiągnąć maksimum dobra i zmarginalizować maksimum zła.

  Jeśli ktoś z rządzących dąży do osiągnięcia maksimum dobra, a nie dba o własny interes, powinien rządzić samym sobą, a nie większymi społecznościami. Ciekawe, czy wtedy także byłby tak skory do poświęcania interesu dla wyższej korzyści....

  Bo eurolewica (także ta polska) z reguły chętnie szafuje tym, co wspólne (np. państwem narodowym, środkami publicznymi), a nie jest gotowa zrezygnować z tego, co indywidualne. Bo i tak wie, że państwo narodowe jest poza jej zasięgiem....

  A kto - indywidualnie - pomaga uchodźcom? Słyszałem tylko o rzymskich arcybiskupach, oddających im własne mieszkania na pewien czas....
 • @Tiamat 03:15:28
  Nie potrafię wytłumaczyć jednego: jak to jest, że w trójkącie trzech najważniejszych (czytaj: najagresywniejszych) obecnie sił (Rosja - USA - Islam) istnieje takie pomieszanie ról..... Ktoś podjudza islam do agresji, to oczywiste.
 • @maharaja 13:45:49
  Porusza pan wiele problemow, ktore mecza nie tylko pana ale ogromna rzesze ludzi naszej planety, mianowicie dlaczego jest tak zle, a mialo byc tak dobrze?
  Prawde mowiac, nie znamy wszystkich tajemnic wspolczesnego swiata, wiec mozemy tylko spekulowac, dyskutowac i liczyc na to, ze ktos nas potraktuje powaznie.

  Naturalnie, ze kazdemu z nas marzy sie co innego i widzimy rozne przyczyny. Ja nie wiem, kto ma racje i kto wszystko wie i umie. Zostaje tylko spekulacja.
  Ale dyskutowac trzeba.
  Kiedy ludzie przestaja rozmawiac, staja sie zwierzetami, ktore nie potrafia rozmawiac.
  Ogladam filmy dokumentalne o starozytnych cywilizacjach. I tu tez ktos celowo nam kradnie wiadomosci o przodkach. Dawno temu spalono biblioteke aleksandryjska, calkiem nieprzypadkowo.

  Obecny wandalizm na Bliskim Wschodzie, palenie i okradanie muzeow, prastarych zbiorow, zacieranie sladow cywilizacji naszych przodkow jest bardzo widoczne.
  W miejsce starych zapiskow i dowodow historycznych buduje sie nowe opowiadania i baje.
  Starozytny Rzym byl absolutnie przekonany, ze poszanowanie prawa jest podstawa spoleczenstw i panstwowosci. Poszanowanie praw przybliza ludzi do wspolnej odpowiedzialnosci i przywileju zycia w spoleczenstwie.

  Nasza cywilizacja juz dawno odbiegla od tzw. wspolnego punktu odniesienia.

  My nawet nie potrafimy znalezc wspolnej definicji pojec, ktorymi operujemy na codzien: sprawiedliwosc, demokracja, prawa humanitarne,
  przestepstwo, korupcja, wspolny rynek, narodowy interes, zbrodnia, kara itp.
  Duzy klopot maja osoby wierzace w 10 Przykazan: no bo jak tu kochac KAZDEGO blizniego, nie klamac zlodzieja czy nie zabijac we wlasnej obronie? Kazdy ma wlasna interpretacje Ewangelii, nawet jesli ja czytal.

  Gdy chodzi o spoleczenstwa, to najwiekszym problemem jest apartheid finansowy, korupcja pojec i nie szanowanie praw obywatelskich.
  Tak zwane 'wspolne dobro' stala sie anatema naszych czasow, a co mniej rozwinietym, kojarzy sie z komunizmem.
  Ogromnym problemem stala sie komercjalizacja uslug socjalnych , w tym zdrowia i oswiaty.
  Edukacja dla zysku - jest zyskiem i nie ma nic wspolego z oswiata.
  Podobnie komercyjna medycyna nie leczy choroby tylko ja przedluza dla celow komercyjnych.
  Bo dostep do doktora i nauczyciela maja tylko bogaci. Do tego dochodzi zalegalizowana lichwa... i mamy pelna degrengolade.

  Moim osobistym zdaniem - i niekoniecznie kazdy musi sie ze mna zgodzi c- najwieksza zbrodnia powojennej Europy bylo zaprzanstwo europejskie w Jugoslawii.
  Ponad 20 panstw europejskich zgodzilo sie zrzucac BOMBY URANOWE na zupelnie niewinny i suewrenny kraj. Na ludnosc cywilna.

  Polska domaga sie odszkodowania od Niemiec?
  Wszyskie panstwa NATO, w tym Polska, powinny zaplacic ogromne odszkodowanie za znizczenie kraju, ktory nie byl z nikim w stanie wojny. Nikt Jugoslawii nie wypowiedzial wojny. I ani Rada Bezpieczenstwa ani parlamenty Europy czy USA nie wyrazily zgody na to bestialstwo.

  Jugoslawii nie ma juz na mapie ; w Serbii rodza sie potworki popromienne,
  a polskie wojsko i polska policja strzela do Serbow , ktorzy chca wrocic do domu.
  16 tysiecy bomb zrzuconych w ciagu niecalych 3-ch miesiecy, zniszczylo ekonomie Balkanow.
  Czy Serbia ma prawo domagac sie odszkodowania?

  A gdy chodzi o islamizacje?
  Polacy razem z wojskami NATO mordowali Serbow za to, ze probowali powstrzymac i walczyc z islamizacja Europy.
  I panstwa NATO - KFOR, dalej bronia islamistow w Kosowie, ktore jest nie tylko centrum terroryzmu i osrodkiem szkolenia terrorystow islamskich ale i handlu ludzkimi organami, zywymi ludzmi, narkotykami...
  Polska uznala zbrodnicze panstwo, ktore sklada sie z ludnosci obcej, naplywowej..
  Polska nie uznala Krymu, na ktorym nie zyja emigranci i przybyysze - tylko ludnosc rdzennie rosyjska i tatarska, zamieszkujaca tam od 300 lat!!
  Krym nigdy ne byl ukrainski, tak jak Kosowo nigdy nie bylo islamskie!

  I jakos w calej tej glupawej ordynarnej hipokryzji nikt sie nie czepia Kosowa!!!!
  Mordercy z KLA, ktorzy rzadza w Kosowie sa uznani i szanowani przez panstwo polskie.!!

  Ale nie mozemy sie pogodzic, ze legalny parlament na Krymie (tak jak legalny parlament w Szkocji) smial w ogole oglosic referendum i poprosic Rosje o powrot do Rosji. W ten sposob Krym uratowano przed losem i Donbasu i zbombardowanej Prisztiny i calej Serbii.

  No wiec, dopoki nie uzgodnimy wspolnego punktu odniesienia; kogo i dlaczego kochac - a kogo zabijac; czyje dzieci mordowac a czyje ratowac od bomb- nie tylko uranowyc - to ja naprawde nie widze rozwiazania problemow wspolczesnej Europy.

  A Szydlo ma instrukcje z USA - tam ja wyszkolili na lidera w Polsce i dziwnym trafem polski wyborca jakby na zawolanie wybral sobie PiS. I to akurat zaraz po tym jak PiS popelnil jawna zdrade Polski!
  Bral udzial w obradach Knessetu, obcego parlamentu na terenie Polski.

  Widac z tego , ze glosujemy w mysl starej sarmackiej zasady: "Dobrze mowi - dac mu wodki!!".
  Alternatywnie, moglismy wybrac PO, ktore Polske rzucilo w objecia nielegalnych, niekonczacych sie wojen.

  Zachodzi pytanie: ktora z tych wojen byla w obronie panstwa polskiego???
 • Knesset obraduje w Krakowie?? Przed wyborami w Polsce?
  Jest to odpowiedz na wiele pytan:

  Knesset w Krakowie autor Zenon Nowak - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=FUJ43-cj1Eo
 • @maharaja 12:59:01
  "Znaczenie pojęć TAK i NIE jest tak oczywiste, że one odnajdują swą treść automatycznie, sam z siebie, i od tego trzeba zacząć. Z tym że w tym celu musi wystąpić określona jednoznaczna sytuacja". (...) Mając przed sobą grupę uchodźców potrzebujących pomocy, o nieznanym nam wymieszanym składzie socjologicznym, dajmy na to ABC...". -

  --- Dla mnie ta sytuacja, stworzona z jednej strony przez interwencje zbrojne Zachodu na Bliskim Wschodzie, a z drugiej w znacznej mierze przez media (zarówno mainstreamowe, jak i alternatywne), jest od początku jednoznaczna. Podpisane są międzynarodowe umowy o uchodźcach i ich prawach. I trzeba je respektować.
  Ale w życiu można wszystko (świadomie) pogmatwać. Jest tak, że uchodźcy nie przybyli do Polski, lecz do Europy Zachodniej. Nie brałem w zasadzie pod uwagę handlu uchodźcami, który to handel nazywają relokacją.
 • @maharaja 12:59:01 (II)
  "Przywracanie znaczenia pojęciom...". -

  --- Wiele pojęć odwrócono, wciskano i wciska się w nas nieprawdziwe dane historyczne i fakty bieżące. Ot, choćby brak porządnych danych o ilości uchodźców. Nie wiemy nic o działaniach służb w sprawach uchodźców. Nie wiemy, ilu przyjęto, ilu odesłano. Zdaje się, że są to działania celowe.
 • @maharaja 13:42:14
  W interesie Niemiec bylo kiedys sprowadzic tysiace Turkow do pracy. Nikomu wtedy islam nie przeszkadzal. I nikomu nie szkodzil.
  Anglicy przyjmowali tysiacami Pakistanczykow i z uchodzcow z Bangladeshu. Bylam wtedy w Anglii. Anglicy sie dziwowali, ze tzw. Pakis gotowali posilki na ulicach i z daleka czuc bylo zapach curry - ale nikt nie oskarzal tych uchodzcow o gwalty.
  Zdecydowanie wiekszym zagrozeniem dla Anglii sa bardzo bogaci Arabowie z Arabii Saudyjskiej i z Kataru.
  Wlasciwie Anglia jest zadluzona w Katarze po same uszy.

  Muzulmanska masowa emigracje do Europy mamy wlasciwie od 9/11 i nie bylo problemu z zagrozeniem bezpieczenstwa.
  Dopoki ktos nie wpadl na pomysl, zeby urzadzic drake. I sklocic ze soba panstwa Europy.
  Dlaczego?
  Bo trzeba bylo podbic Bliski Wschod i spedzic wine na ofiary bestialskiego mordowania narodow. Zeby opinia publiczna popierala rzezie na Bliskim Wschodzie nalezalo wywolac histerie religijna - wyjatkowe dranstwo sprawdzone w Rwandzie i Jugoslawii - no i w Sudanie, gdy tymczasem Izrael, USA, Francja, Turcja itp kradna rope za przyzwoleniem opinii publicznej.
  Przeciez my nawet do Panstwa Islamskiego, Al Kaidy, Daesz, Al Nusra i tp nie mamy takich pretensji jak do bezbronnych uchodzcow!!.
  A to przeciez te uznane przez ONZ i USA organizacje terrorystyczne wypedzaja ludzi z Bliskiego Wschodu do Europy i gdzie sie da.

  Skoro cale armie uchodzcow i roznych przybyszow nawiedzaja Europe to CALA Europa powinna sie zajac problemem.
  I mozna problem uchodzczy zalatwic humantiarnie, przyzwoicie i zgodnie z prawem w ciagu 24 godzin. Jak sie chce.
  Ale jakos nikt nawet nie rozwaza takiej mozliwosci.
  Widac sie nie oplaca.

  Bo panstwa europejskie i te obecne rzady same sa zaplatane w handel ludzmi i zyski z handlu uchodzcami.
  Kiedy przyplywaja fale ludzi do, juz rozkradzionej Grecji - nikogo to nie obchodzi.
  Mnie zdumiewa reakcja Wegrow.
  To Wegry juz nie pamietaja drutow kolczastych Oswiecimia???

  Powiadali u nas, ze brudnej wanny nie czysci sie "zajzajerem" (kwasem solnym)
  Wrzaski w Polsce sa histeryczne, wsciekle, bezrozumne.
  Dlaczego bezrozumne?
  Bo Polska wpuszcza wielu przestepcow na legalnych dokumentach.
  Nikt w Polsce nie walczy z handlarzami dzieci, kobiet, narkotykow...podejrzanych obcych "inwestorow".
  Nie wiemy czym sie skonczy masowe nadawanie obywatelstwa Ukraincom.
 • @maharaja 13:21:28
  "Unia rządzi w interesie najbogatszych państw UE". -

  --- Tak i u nas w Polsce rząd reprezentuje interesy... No właśnie czyje? - Na pewno nie zwykłych ludzi. Dziś polityk na szczycie nie reprezentuje siebie, a ci skryci za politykiem są bardzo drapieżni.
 • @Tiamat 15:29:24
  "... dziwnym trafem polski wyborca jakby na zawolanie wybral sobie PiS". -

  --- Wierchuszka PiS-u 'pracowała szczerze' na to zwycięstwo. Pojechali prawie wszyscy działacze na kijowski Majdan. Także Paweł Kukiz pojechał, więc i on musiał być wynagrodzony.
 • @Tiamat 19:03:51
  "Przeciez my nawet do Panstwa Islamskiego, Al Kaidy, Daesz, Al Nusra i tp nie mamy takich pretensji jak do bezbronnych uchodzcow!" -

  --- A cóż to jest to państwo islamskie? - Świadomie piszę małą literą. - To banda zbójów i złodziei ropy, przesyłanej na Zachód.
  A draka z uchodźcami, rozpoczęta w mediach niespełna dwa lata temu, ukazała wiele nowych, gorzkich prawd: o Polakach, o ludziach w ogóle czy o mediach, tych mainstreamowych, jak i alternatywnych.
 • @zygmuntbialas 21:46:06
  Panstwo islamskie to nie lada potega: Nie ma terytorium, wiec nie musi miec stolicy ani granic, nie ma rzadu; nie ma centrum dowodzenia, nie ma administracji i urzedu podatkowego. Nie ma armii ani lotnictwa i nie ma generalow.
  Jedyny dowodca jaki ostatnio zostal zabity, to glowny imam meczetu, ktorym okazal sie szef Mossadu.

  I najwieksze potegi militarne nie sa w stanie uszczknac tego panstwa islamskiego; wyrasta jak hydra, jak Feniks z popiolow...

  Po pustyni porusza sie swobodnie na kradzionych w Australii Toyotach i zdobycznyh czolgach.

  Rownoczesnie panstwo to dziala jak siec McDonalds'a czy inny franchise: pojawia sie w miejscach, gdzie sie moze przydac i niczym na latajacym dywanie pokonuje wszelkie odleglosci od Afganistanu, po Tunezje i do Europy.


  No, a teraz postarajmy sie o licencje pilota

  https://matrixbob.files.wordpress.com/2017/08/2e9df-new_trend___vinod_tripathi.jpeg
 • @Tiamat 19:03:51
  Prawda jest ukryta w statystykach i te statystyki są dobrze znane rządom państw, które przyjęły uchodźców. Nie sądzę (zgodnie z tym, co Pani/Pani pisze o islamistach w UK i Europie po 2001 r.) by poziom przestępczości wśród mniejszości muzułmańskiej (emigracja stricte ekonomiczna) która miałaby normalne warunki życia i asymilacji, był istotnie wyższy niż wśród innych grup religijnych. Przypuszczam, że struktura przestępstw jest nieco inna: mniej kradzieży, więcej gwałtów itp. Z kolei wśród niemuzułmańskiej ludności Afryki zapewne przeważają kradzieże, ale za to obyczajowo są oni mniej agresywni, niż muzułmanie.

  W przypadku obecnej fali uchodźców mamy do czynienia z diametralnie innymi nastrojami, niż wśród tureckich Gastarbeiterów sprzed 50-40 lat. Oni przybywali ze świata biedy do świata dobrobytu, zwykle z własnej woli. A dzisiejsi uchodźcy przybywają jako wygnańcy ze świata wojny, z nadzieją na dobrobyt, a napotykają na niechęć, agresję i niezrozumienie. Stąd też ich podatność na hasła radykalne jest o wiele wyższa niż w przypadku (i tak zlaicyzowanych) Turków, którzy przynajmniej znali europejskie bukwy, więc choćby dlatego łatwiej im było nauczyć się angielskiego.

  Dla kogoś, kto wiedzę czerpał ze szkół przy meczetach, a wersy Koranu są szczytem filozofii i nie ma mowy, by przekroczył pułap umysłowy, który 1500 lat temu tej cywilizacji wyznaczył Mahomet, wejście w krąg łacińskiej bukwy w wieku dwudziestu kilku lat (i równocześnie nauczenie się innego systemu wartości) to przepaść, nowy etap, przerwanie tożsamości. Te traumy będą się długo Europie odbijać czkawką.

  Oczywiście zgadzam się, że jeżeli arabska wiosna 2011 r. była przez kogoś inicjowana, to właśnie ten ktoś ponowi główną winę za obecną emigrację i problemy Europy.

  Turcy w Niemczech po 1960 r. się osiedlili, ale nie zasymilowali. Są biernie tolerowani, ale nie akceptowani. Ich reakcją na to (w drugim lub trzecim pokoleniu) jest albo (a) asymilacja=europeizacja i odrzucenie korzeni (tzw. Niemcy o tureckim wyglądzie, tzw. Nowi Niemcy, którzy dążą do utożsamienia się z RFN i często im się udaje, bo dziś, żeby czuć się tam jak u siebie w domu, wcale nie trzeba być Niemcem - wystarczy mieć dobrą pozycję zawodową, dobrze posługiwać się niemieckim, przestrzegać prawa i mieć własny krąg znajomych (rodzinę), stając się uniezależnionym od "akceptacji" ze strony rodowitych Niemców), albo (b) wzmocnienie elementu tureckiego (powrót do chusty i tradycji).

  Wśród Turków (zwłaszcza tych wykształconych) przeważają tendencje asymilacyjne, natomiast robotnicy niewykwalifikowani stoją w rozkroku albo wracają do siebie.

  Jednakże Turcy to naród najbardziej zeświecczony ze wszystkich narodów muzułmańskich. Obawiam się, że przez następne 20-30 lat obecni uchodźcy (jeśli się nie zintegrują), zasilać będą w o wiele większym stopniu niż Turcy szeregi muzułmańskiej ekstremy (oczywiście należy mieć nadzieję, że tak nie będzie).

  A rzekome polskie strachy na lachy?
  Przy założeniu, że przekaz medialny jest zgodny z prawdą, strach jest reakcją najzupełniej uzasadnioną. Jeśli przekaz medialny jest tendencyjny (trzeba widzieć statystyki: jeśli ilość brutalnych gwałtów nie jest znacząco wyższa w grupie muzułmanów, niż autochtonów (Niemców, Włochów, nie powinno się nagłaśniać aż tak bardzo tych traumatycznych zdarzeń), zapewne komuś zależy na wywołaniu agresji wobec mniejszości muzułmańskiej. Jeśli przekaz medialny odpowiada prawdzie (rażąco wyższy odsetek gwałtów popełnianych przez muzułmanów), reakcja Polaków jest najzupełniej zasadna.
 • @Tiamat 03:32:06
  "Panstwo islamskie to nie lada potega: Nie ma terytorium, wiec nie musi miec stolicy ani granic, nie ma rzadu; nie ma centrum dowodzenia, nie ma administracji i urzedu podatkowego. Nie ma armii ani lotnictwa i nie ma generalow. Jedyny dowodca jaki ostatnio zostal zabity, to glowny imam meczetu, ktorym okazal sie szef Mossadu". -

  --- Wielka szkoda, że te fakty są znane tylko nielicznym. Nie ma odpowiednich informacji w mainstreamie, a w portalach społecznościowych jest różnie. Ludzie pracują, chcą żyć i nie wgłębiają się w to bagno. Świat pędzi dalej... Czy jest możliwa powtórka kijowskiego Majdanu w Warszawie? - Wiele wskazuje, że jest możliwa, ale o tym nie będę pisał. Już dość strachów wyciągnięto z zanadrza.
 • @maharaja 09:24:50
  Pisze Pan: "Przypuszczam, że struktura przestępstw jest nieco inna: mniej kradzieży, więcej gwałtów itp.". -

  --- A czy widział Pan odpowiednie statystyki? - Zresztą one też nie oddają istoty rzeczy. Kiedyś mówił do mnie inż K. Cierpisz (który do obrońców muzułmanów raczej nie należy); więc inżynier mówił: "Panie Zygmuncie, tu w Szwecji, gdy kilkunastoletni chłopiec chwyci koleżankę - Szwedkę za łokieć i jest to zgłoszone, to jest liczone jako gwałt".
  Przypomnę, że w byłej Jugosławii mieli to być Serbowie, którzy 'gwałcili' muzułmanki. Więc te gwałty rodzą się w głowach propagandystów, którzy wiedzą, jak otumanić opinię publiczną.

  I jeszcze dochodzą 'zamachy terrorystów islamskich'. Wiele o tym czytałem i pisałem. Traktuję je jako faktoidy. i jest tak, że jeśli w bardzo wielu miejscach widzę kłamstwa i toporną propagandę mediów, to bacznie się temu przyglądam. I jest mi bardzo przykro, że ludzie z mojej cywilizacji posuwają się do zbrodni i kłamstw, a wielu obywateli mówi: "To nie my".

  Pozdrawiam.
 • @maharaja 09:24:50
  Pozwole sobie miec inna opinie na temat tzw. swieckich muzulmanow. Wyglada mi na to, ze pan zna tylko Turkow.
  Ja mieszkalam kilka lat na Bliskim Wschodzie i bede sie upierac, ze Turcy nie sa zadnym wyjatkiem.
  Czego nie chcemy wiedziec: ze muzulmanie maja studia za darmo na kazdym uniewrsytecie swiata. Gminy muzulmanskie maja obowiazek pokrywac koszta studiow bo tak kaze Koran.
  Ludzie nie chca wierzyc, ze Koran nakazuje sie uczyc cale chocby zycie.
  Zarowno w Libii jak i w Iraku, jak i w Indonezji, czy Malezji miliony muzulmanow ksztalci sie na Zachodzie.
  W Iraku niemal kazdy inzynier, ktorego poznalismy i lekarze - studiowali w Anglii. Mialam studentow z Syrii. To byli muzulmanie, ktorych poznac bylo tylko po tym jak sie ich ktos o to zapytal.
  Sudan mial od dawna angielski system oswiaty., rowniez uniwersyteckiej. U nas na uniwersytecie wykladaja Sudanczycy. Znakomici wykladowcy.
  Dla Syryjczyka, Indonezyjczyka, malaja i tych Libijczykow, ktorych poznalam religia jest sprawa osobista. W Syrii jest pelno kosciolow i podobe jak w Jugoslawii sa malzenstwa mieszane. Maz chodzi do cerkwi , zona do meczetu. To jest NORMALNE zjawisko.
  Bardzo duzo Libijczykow studiowalo w Europie, Francji, USA, w Japonii.
  Przezydent Syrii byl wychowany i wyksztalcony w Londynie gdzie ukonczyl medyczne studia i pracowal W Londynie chyba z 5 lat jako okuluista.
  Jego zona jest urodzona w Londynie i wyksztalcona. Assad jest Alawita - szyita - jego zona jest sunitka.
  Czasem mi sie zdaje, ze o muzulmanach tworzymy basnie z tysiaca i jednej nocy.
  Przez wszystkie lata na Bliskim Wschodzie nie slyszlam o gwaltach.
  Smiem twierdzic z cala odpowiedzialnoscia, ze wyksztalcony Libijczyk, Irakijczyk, czy Turek - jest bardziej cywilizowany niz wyksztalcony Polak.
  Najpierw mielismy lekarza rodzinnegom, ktory byl z Sigonu, Wietnamczyk. Zupelna rewelacja. potem sie przenieslismy do innego miasta i mamy teraz dwoch lekarzy - muzulmanow z Indii.
  Sa to przede wszystkim spolecznicy. Na kazde wezwanie nawet w nocy przyjda do domu. mamy to szczescie, ze mamy doskonala opieke lekarska. Sami emigranci.
  ja w ogole nie wiem jak mozna w ogole opowiadac bajdy o "asymilacji".
  Przeciez to bzdura.
  W Australii mieszka bardzo duzo Wlochow, Grekow a i Polakow, ktorzy wyemigroali z Europy w latach 50-tych.
  Gospodynie domowe z Grecji czy Wloch a i wielu Polakow nie mowi po angielsku!!
  Starsze panie Wloszki, ktore znam nigdy nie pracowaly; wychowywaly dzieci i pozostawaly w domu i ogrodzie. Nigdy nie odwiedzily Wloch ale i angielkiego sie nie nauczyly.
  I co z tego?
  Ostanio bylam u koleznaki - Polki, ktora zaprosila kilka kolezanek zeby pokazac jak sie robi prawdziwy polski sernik wiedenski.
  Siedzialam tam bite 3 godziny i caly czas mi bylo bardzo wesolo.
  Bo panie reprezentowaly 4 narodowsci. I zadna nie mowi poprawnie po angielsku. Tu nawet nie chodzi o wymowe, ale calego zdania po angielsku nie potrafia powiedziec. A ze panie byly z Polski, Dalmacji, i slonecznej Italii - to ja sie w duchu zasmiewalam. Ja znam serbski bardzo dobrze i znam wloski. To mnie nie przeszkadza sie dostosowac jezykowo.
  Ale moje znajome przeplataly kaleczony angielski ze swoim wlasnym jezykiem.
  I w chwilach klopotliwych - robilam za tlumacza. i to bylo najsmieszniejsze.
  Ale nikomu to nie przeszkadzalo.
  i mimo, ze zwiedzilam kilka panstw w zyciu i w kilku mieszkalam, za zadne pieniadze nie mysle sie asymilowac ani identyfikowac z kultura anglosaska!
  Mam silna europejska tozsamosc i nie mam zamiaru nagle udawac kogos kim nie jestem.
  Przeciez to nie oto chodzi.

  A gdy chodzi o przestepstwa, to . za moich czasow w Polsce bylo bardzo bezpiecznie. Mozna bylo spac na ulicy. Jedyna osoba, ktora sie mogla zainteresowac to byl milicjant. W Polsce milicja nie miala broni. Mieli palki. Potem im pozwolili nosic pistolety ale teraz wygladaja jak sowiecki czolg w akcji.

  W Polsce jest teraz bardzo niebezpiecznie a przeciez nie mamy uchodzcow z Bliskiego Wschodu. Sa klopoty z czeczencami ale to sa islamisci.
  taka sama banda jak UPA. I tych kochamy.
  Acha, zapomnialam powiedziec ze mialam tez studentow z Iranu. i nasze dzieci maja Iranczyka za lekarza domowego.
  Nigdy nie spotkalam takiego Polaka z ogromna erudycja i tak kulturalnym zachowaniem jak wykszlaceni Sikhowie, czy muzlulmanie z Iranu, Indii, Indonezji.
  Wedlug polskich statystyk, podawali w Wydarzeniach, w Polsce co czewarta kobieta zmuszana do niechcianego seksu. Bardzo duzo Polek jest gwalconych. W internecie jest duzo informacji.
  Polki sa sprzedawane do Kosowa, skad je zabieraja do dom ow publicznych.
  A przeciez nie mamy uchodzcow.
  Dla naszej wnuczki najwiekszym przezyciem byl przyjazd z Bejrutu do Monachium.
  Jest prawda, ze Bawarczycy sa agresywni. Mnie to nie przeszkadzlo bo my te jestesmy aroganccy.
  Ale miedzy Libanem a Bawaria jest ogromna roznica kultur. Na korzysc Libanu.
  Ogromnie dobrze wychowani sa Iranczycy.
  Wiec to bajanie o roznicy kultur jest okropnie smieszne. Bo akurat w po solidarnosciowej Polsce strach sie pokazac wieczorem na ulicy. A i ludzie nie sa tak otwarci jak kiedys.
  Bo aroganccy zawsze bywaliamy. ALe teraz do arogancji dochodzi niewiedza i zascianek. Bo to podobno nasza kultura jest lepsza.
  Guzik prawda.
 • @All
  Władimir Putin jako wokalista, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=IV4IjHz2yIo

  Link przesłany przez panią Tiamat :)
 • @All
  Dobry niemiecki tekst o I wojnie światowej i o USA, link:

  http://quer-denken.tv/der-kriegseintritt-der-usa-1917-ein-lehrstueck-fuer-politischen-betrug/

  Przetłumaczę za tydzień lub dwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej