Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisałem trzy lata temu: Skąd nagle po kijowskim Majdanie taka fala bezrozumnej nienawiści do Rosji? - Dziennikarze mainstreamowych mediów muszą stosować się do odgórnych poleceń, więc piszą:

 — wyborcza.pl„Pożyteczni idioci Putina?” - to o 60 politykach niemieckich, nawołujących do pokoju. Ich list, zatytułowany „Znowu wojna w Europie? – Nie w naszym imieniu”, przetłumaczyłem 11 dni temu, link: 

//zygumntbalas.neon24.pl/post/116316,znowu-wojna-w-europie-nie-w-naszym-imieniu

— wPolityce.pl„Rosja będzie mieć obniżony rating i w przyszłym roku spadnie do poziomu śmieciowego” (twierdzenie sprzeczne z realiami – przypis ZB).

Blogerzy nie muszą słuchać rozkazów płynących z góry. Nie muszą, a jednak wielu z nich pisze na taką nutę:

— w NEON-ie: „Rosja zagraża światu, łamie wszelkie normy”;
— w Salonie 24: „Putin to nie tylko bandyta, ale ludobójca”.

Takich wpisów są setki na moich blogach. (…) Ileż to uciechy mieli ci blogerzy, gdy rubel tracił na wartości? Że ewentualnie Polacy też poniosą straty, nie ma dla nich znaczenia. Byle dokopać Ruskim, pogrzebać ‚Putlera’. Całość: 
//zygumntbalas.neon24.pl/post/116906,antyrosyjska-histeria-ma-sie-dobrze

Znalezione obrazy dla zapytania w. putler - zdjęcia

Fotka zamieszczona w portalu niepoprawni.pl

——————————–

Ta pomajdanowa tępa propaganda wzmocniła i utrwaliła nasze spojrzenie na Rosję i nasze relacje z tym krajem. Wcześniej, setki lat, pracowali nasi historycy i literaci nad przekazem, który wywoływałby w nas zwierzęcą rusofobię. W tej atmosferze i ogólnej niewiedzy o tym, co było, pisze w NEON-ie bloger notkę, zatytułowaną „Teoria 1612, 1945, czyli jak nas widzi Rosja”. Pisze m.in. (a dobrych chęci mu nie brakuje):

Rosja dołączyła do klubu uprawiającego „pedagogikę wstydu” oraz „pedagogikę permanentnej wdzięczności”. Mamy przed Rosją się kajać oraz być jej wdzięczni (przy czym, obie te czynności wykonywać bezterminowo i z uniżonością sługi). A za co? – Ano najkrócej można to określić jako „teoria 1612, 1945″.

Mówiąc z grubsza, propaganda rosyjska zdaje się widzieć Polskę przez pryzmat dwóch dat:

1612 rok – źli Polacy napadli na Rosję (i rządzili nią przez prawie 2 lata);
1945 rok – niewdzięczni Polacy nie doceniają wyzwolenia ich od faszystów przez ZSRR.

W komentarzach pisze autor notki: „…jakiejś wielkiej rusofobii wśród zwykłych Polakówi, nie widzę”.

Odpowiedziałem: „To trzeba być niewidomym i niesłyszącym. To co wyprawiali blogerzy po kijowskim Majdanie, przekroczyło wszelkie wyobrażenia. W NEON-ie znalazło się wtedy paru rozsądnych ludzi, ale na przykład w S24 było jednogłośne bicie w Rosję i W. Putina jak w bęben. To było i jest żałosne.

Statystycznie jesteśmy bardziej antyrosyjscy niż Ukraińcy, bo tam głośno wrzeszczą naziole, ale nie są większością. Czytam portale niemieckie i Niemcy uznają nas za skończonych rusofobów – to jest fakt. Przy czym Polacy nie zdają sobie sprawy, co stało się w 1989 – 90 roku. Wyprosiliśmy wojska radzieckie, a to one (i tylko one, późniejsze rosyjskie) mogły być gwarantem granicy na Odrze i Nysie.

Armia Czerwona w Krakowie. Styczeń, 1945 r. Fot. PAP/Reprodukcja

1945 – ofensywa styczniowa Armii Czerwonej

——————————-

Pisze potem Tiamat: Żeby dyskutować o Polsce, trzeba znać historię Polski. A gdy już poznamy historię własnego kraju, możemy dyskutować o innych państwach. Zwłaszcza gorąco polecam nadrobienie wiadomości o tym, co się naprawdę stało w roku 1612. Bo to Aleksander Gosiewski doświadczył samowoli Polaków pod swoim dowództwem. Cytuję za Pawłem Jasienicą: „Rzeczpospolita Obojga Narodów”:

„Zanim jeszcze odjechał Żółkiewski, rozłożeni wokół stolicy polscy żołnierze… tak sobie poczynali, że co się komu podobało i u największego bojarzyna, żona albo córka, brali je gwałtem…”. Gosiewski musiał karać swoich żołnierzy, którzy „strzelali do ikony Matki Boskiej na Nikolskiej Bramie Kremla, bili popa po twarzy…” itd.

A podczas pertraktacji pokojowych skarżył się do Polakow Teodor Szeremietiew: „Rozwięzły żołnierz wasz nie znał miary w obelgach i zbytkach: zabrawszy wszystko, co tylko dom zawierał, złota, srebra, drogich zapasów mękami wymuszal. Niestety, patrzeli mężowie na gwałty lubych żon, matki na bezwstyd córek nieszczęsnych. Świeżą jeszcze rozpust i wyuzdań waszych zachowujemy pamięć. Jątrzyliście serca nasze najobraźliwszą pogardą, nigdy rodak nasz nie był przez was nazywany inaczej, jak psem Moskalem, zlodziejem, zmiennikiem. Od świątyń nawet boskich nie umieliście rąk waszych powściągnąć. W popiół obrócona stolica, skarby nasze, długo przez carów zbierane, rozszarpane są przez was, państwo całe ogniem i mieczem okropnie zniszczone. Nie dosyć, że długo cierpieliśmy te wasze zniewagi i klęski”.

Nieznającym dziejów Polski pragnę przypomnieć, że to polska załoga czekała na Kremlu na swojego króla, który miał objąć tron moskiewski. Nic dziwnego, że w końcu udało się wyrzucić Polaków na zbity łeb z Kremla. W oczekiwaniu na króla polskiego polska załoga potrafiła tak zniszczyć Moskwę, że Jan Karol Chodkiewicz „nie zdołał zapewnić dostatecznej aprowizacji Kremlowi, a kraj objęło wielkie powstanie narodowe. Ostatnia proba dostarczania  zywności zawiodła, hetman nie zdołał się przebić przez pogorzeliska Moskwy. Odciągnął ku granicy, a oblężeni… zjedli najpierw pergaminowe księgi cerkiewne, świece, zwiędłą trawę spod śniegu, rzemienie, sidla i pasy, zaczęli wreszcie zjadać padlinę, jeńców, trupy z szubienic i samych siebie nawzajem. Poddali się 7 listopada 1612 roku” (strony 308 i 310 wydanie PIW, 1982).

A w 1920 roku polskie władze rozstrzelały 20 tysięcy rosyjskich jeńców wojennych. Bardzo wielu też zamorzyli głodem. Niemałym problemem jest fakt, że ci wszyscy jeńcy walczyli po polskiej stronie w wojnie z bolszewikami.

I tak sobie wyobrazam, że znajomość historii łagodzi obyczaje. Wiedzielibyśmy wtedy, komu zawdzięczamy Królestwo Kongresowe i jak to się stało, że polscy bardzo znani pisarze najlepsze swoje dzieła pisali po polsku pod zaborem rosyjskim. Trylogia nigdy nie mogłaby być wydana na przykład w zaborze pruskim. W austriackim chyba też nie, bo Austriacy akurat buntowali Ukraińców przeciwko Polakom i przygotowywali Ukrów do utworzenia Ukrainy. Jest dużo materiałów na ten temat. Nie trzeba być Rosjanom za nic wdzięcznym. Wystarczy, że wiemy, co się stało.

Znalezione obrazy dla zapytania wojsko polskie w moskwie

1610 – 1612 – Polskie wojsko w Moskwie

——————————–

Obruszył się bloger Krzysztof J. Wojtas: Do tej pory, mimo pewnych różnic w poglądach, uważałem Panią za Polkę i to miarę rozsądną.
Natomiast tu dała Pani wyraz swej chorobliwej polonofobii, to jeszcze uzupełnionej kłamstwem. Napisać, że władze polskie rozstrzelały 20 000 jeńców rosyjskich może tylko ktoś pozbawiony honoru. Taki fakt byłby udokumentowany.

Owszem, bardzo dużo jeńców zmarło w obozach z racji rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, co ułatwione było bardzo niskimi racjami żywnościowymi. Tyle, że także wielu Polaków także wtedy głodowało; to nie były łatwe czasy. Pani rusofilia i sposób jej przekazania – napawa mnie obrzydzeniem.

I z takim odczuciem będę odnosił się do Pani tekstów i komentarzy.
Proszę nie odpisywać. Nie mam przyjemności w utrzymywaniu jakichkolwiek kontaktów z taką osobą.

Odpisałem K. Wojtasowi parę słów: Zastanawiam się, jak można pisać inaczej niż pani Tiamat w sytuacji zwierzęcej rusofobii, która opanowała Polaków. I w sytuacji, gdy żródłem informacji są nieobiektywne, a często fałszywe, dane. Proszę zwrócić uwagę na słowa Tiamat: „Zeby dyskutowac o Polsce, trzeba znać historię Polski”.

Odparła zarzuty pani Tiamat: Zamiast rzucać oskarżenia i epitety, to proszę raczej uzasadnić swoją opinię. Bo bez podania źródła swojej wiedzy jest pan opiniodawcą, ktoremu złote myśli wylatują z kapelusza. Rusofilem jest przede wszystkim Pawel Jasienica, którego cytowałam. Widać nie mógł znaleźć innych dokumentów. Dobrze by też było, żeby pan jeszcze poczytał sobie o Konwencji Genewskiej i traktowaniu jeńców. Ani moja, ani pana opinia nie powinna być oparta wyłącznie na emocjach, bo jesteśmy poważnymi ludźmi, a nie pijakami pod budką z piwem.

Pozwolę sobie powołać się na „rusofilkę” Violettę Wiernicką, która zebrała dokumenty w książce pt.„Rosjanie w Polsce: czas zaborów 1795-1915″. Dość szeroko przedstawia autorka dokumenty, korespondencję i stosunki polsko-rosyjskie w czasie i po zaborach. Szczególnie polecam prywatną koresponcdencję Tadeusza Kościuszki z carem rosyjskim Aleksandrem I.

Violetta Wiernicka: „Rosjanie w Polsce”, Rusofilskie wydanie w wyzwolonej Polsce. Bellona Spółka Akcyjna Warszawa 2015. –  Widać w Warszawie pełno rusofilów. Trzeba zgłosić dr. Pawłowicz.

Notka i komentarze na blogu Świat według Kowalskiego, link: 
//kj12345.neon24.pl/post/139966,teoria-1612-1945-czyli-jak-nas-widzi-rosja

——————————-

Notka była już gotowa, gdy otrzymałem następujący komentarz od blogera i tłumacza Metro: Generalnie to widać, że autor notki „Teoria 1612 – 1945″ bazuje na swojej wiedzy udostępnionej przez przemysł edukacyjny. Dlatego mało może zrozumieć. Jego notka jest cenna z tego włanie powodu, przeciętni Polacy są tak mądrzy (eufemizm).

David Irving napisał książkie o powstaniu w Budapeszcie w 1956 roku. On płynnie mówi po niemiecku, to mu było łatwiej się z Węgrami dogadać. Książki nie czytałem, ale widziałem ponadgodzinną promocję na YT. Irving tam mówi, że oczywiście chodziło o żydów. Wielki Józef Stalin wprowadził z Armią Czerwoną żydowski desant do Budapesztu. Powstanie zaczęło się jak klasyczny antyżydowski pogrom. Podobno pierwsze doniesienia zachodniej prasy szły właśnie w tym kierunku (on, jako historyk, znalazł jakieś artykuły w gazetach z Kopenhagi). Dopiero później gdzieś jakiś niewidzialny Sanhedryn zmienił interpretację, że chodziło nie o pogrom, ale o „wolność” i tak właśnie zostało.

Dlaczego zacząłem od Budapesztu? – Żydzi w Warszawie czy w Budapeszcie mają pełną władzę nad wrogim sobie narodem, ale władza ta zależy od łaski zewnętrznego hegemona. W 1944 i w 1989 roku tym hegemonem byli żydzi z wyższego piętra, z Moskwy czy Nowego Jorku. Trzeba im „robić laskie” czy nachalnie wchodzić w doopę.

To dlatego żydzi, którzy przyszli na bagnetach Armii Czerwonej, robili ostrą antyamerykańską propagandę, a teraz równie nachalną, tak samo prymitywną, antyrosyjską. Podstawą ich władzy jest akceptacja zewnętrznego hegemona, naprawdę się nas boją (no i gardzą, nie bez racji niestety).

Polacy są antyrosyjscy, bo nawet program nauczania jeszcze w PRL miał wymowę antyrosyjską. Teraz jest to program nauczania, telewizja, filmy, gry komputerowe, cała pod-kultura. Był Pan kiedyś w księgarni? Ja raz zabłądziłem. Syf i ściek drukują, na szczęście nikt teraz książek nie czyta :) :)

Szkoła ogłupia, co Tiamat chyba podnosi. Tiamat kiedyś zadała pytanie o antyrosyjskie dowcipy. Czy teraz są antyamerykańskie? No właśnie. Te dowcipy nie powstawały spontanicznie. Pisał o tym ładnie Bolesław Prus w „Faraonie”. Plotkami, dowcipami, piosenkami kapłani uprawiali walkę polityczną w erze wolnej od massmediów. Tak się kształtuje świadomość zbiorową.

Polacy uważają Ruskich za podludzi (to efekt żydowskiej propagandy, żydzi odbierają świat właśnie w ten sposób, jako nad- i pod-ludzi), a sami dostają żarcie drugiego gatunku od zachodnich nad-ludzi, a bilans handlowy muszą ratować liżąc kible w Berlinie czy Londynie i eksportując do nad-ludzi dzieci przeznaczone do prostytucji czy na mord rytualny. Taki paradoks, którego jakoś nie widzą.

Opracował: Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • @All
  To jeszcze dopiszę jeden wątek – informuje bloger i tłumacz Metro:

  Z dziesięć lat temu nazad miałem okazję rozmawiać z emerytowaną nauczycielką o historii Polski. Ta pani wyraziła taki pogląd o Polakach: myśmy nigdy nikogo nie atakowali, zawsze w historii cierpieliśmy od sąsiadów i nigdy się nie rewanżowaliśmy. Od sąsiadów doświadczaliśmy jedynie krzywd.

  To była nauczycielka. Sam wierzyłem w te bzdury, bo nasz program nauczania został w ten właśnie sposób sprokurowany. Bardziej dociekliwi mieli okazję się przekonać, że ten program nauczania to jedna wielka manipulacja. Tylko jeden przykład: niedawno obchodzono obchody „Cudu nad Wisłą”, kiedy to bohaterscy polscy żołnierze, pod wodzą dzielnego dezertera Józefa Piłsudskiego, obronili Europę przed bolszewicką zarazą. Znowu zostaliśmy zdradziecko zaatakowani bez uprzedzenia i usprawiedliwienia? Nie do końca, żaden z oficjalnych kłamców nie przypomniał, że bitwa pod Radzyminem była końcowym etapem wypędzania polskiego wojska z Ukrainy (wyprawa kijowska Piłsudskiego). To Piłsudski sprowokował bolszewicki atak, bolszewicy bronili wtedy kanonicznego terytorium Rusi przed dzikimi i pazernymi „polskimi panami”, nie w głowie był im wówczas pochód do Monachium bo mieli chaos u siebie.

  Jeszcze jedne przykład tego kłamstwa. Jeśli chodzi o kłamstwo to oczywiście trudno znaleźć lepszych artystów od biurokracji Kościoła rzymskiego. Od wielu lat „Radio Maryja” szczuje swoje owieczki na Ruskich trując: „Katyń, Katyń, Katyń”. Pomijając wątpliwości w tej sprawie, kłamcy Kościoła rzymskiego narzucili swojemu pogłowiu interpretację, według której wykonawcami „Katynia” byli Rosjanie. Tak się składa, że Polska po 1944 roku ma doświadczenia z tym samym systemem. Wiemy że Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego było całkowicie zdominowane przez żydów, dokładnie jak jego sowiecki wzór – NKWD. Oprawcami, od najwyższego stopnia do szeregowych bandytów z NKWD czy MBP, byli żydzi, to oni dominowali w takich organizacjach. Czy ktoś zna „zbrodniarzy stalinowskich” którzy nie byliby żydami? W samym Katyniu żydowska NKWD zamordowała o wiele więcej Rosjan i innych narodów ZSRR niż Polaków.
  Radio Maryja szczuje swoje owce na Ruskich sycząc „Katyń, Katyń”, a zupełnie inaczej traktuje „Wołyń”, przygotowując ideologiczne fundamenty antyrosyjskiego sojuszu pomiędzy polskimi papistami a żydobanderowcami. Dlaczego oni to robią? – Historia antychrześcijańskiej obsesji panującej w kurii rzymskiej ma dużo ponad tysiąc lat. Pamiętajmy że w 1204 roku dzicy papiści zdobyli Konstantynopol i już witali się z gąską. Powtórzyli to w symbolicznym 1612 roku w Moskwie, wówczas na Ruskich szczuli Polaków zakłamani jezuici. Dzisiaj znowu chcą to zrobić, tym razem równie zakłamani redemptoryści.

  Jeszcze bardziej dociekliwi mogli się zorientować że program nauczania historii Polski, kreujący Polaków na ofiary wiecznych prześladowań i nieusprawiedliwionych represji, został stworzony na wzór i podobieństwo kanonicznej historii żydów. Pomijając wątek nad-ludzi („narodu wybranego”), kanoniczna historia żydów to historia niczym nie usprawiedliwionych prześladowań ludu, który przynosi barbarzyńcom postęp i kulturę. Tak, historia (historia = kłamstwa dotyczące przeszłości) Polski została napisana przez żydów, na wzór historii żydów, w celu wykopania przepaści pomiędzy Polakami a sąsiadami, zwłaszcza „Ruskimi”.

  Wpis Jana Kowalskiego, „Teoria 1612, 1945″ czyli jak nas widzi Rosja” to tekst napisany przez człowieka, który nie zorientował się, że cały przemysł kulturalny, w tym edukacyjny, karmi nas kłamstwami. Zwykle oni nie kłamią wprost. Jak nauczał George Orwell, “najskuteczniejszą metodą kłamstwa jest przemilczenie”. Oni kłamią przemilczając te fakty, które nie pasują do ich teorii. Jeśli Jan Kowalski nie zorientował się w metodzie, to trudno mu będzie cokolwiek zrozumieć.

  Napisał: Metro
  .
 • 5 z plusem
  Na wstępie przyznam się wprost; historia przez wszystkie lata mojej nauki była dla mnie najbardziej nielubianym przedmiotem. Nie będę więc nawet próbował analizować i wydawać oceny w kwestiach odległej historii pomiędzy Polakami a Rosjanami. Jedno dla mnie jest oczywiste - dzisiaj, to Polska bardzej potrzebuje Rosji niż odwrotnie. Jest tak jak napisał Pan powyżej: gwarantem naszej zachodniej granicy może być tylko liczące się państwo na wschodzie, czyli Rosja.
  Nigdy w powojennych stosunkach pomiędzy Polską a Rosją (choć Związek Radziecki to nie była Rosja) Polska nie była aż tak bardzo uzależniona od Moskwy jak dzisiaj jest od Brukseli (nikt nawet nie próbuje zachowywać pozorów!). Jeszcze większy szok: większość Polaków to akceptuje!
  I na koniec, jest jedna rzecz której nie mogę zrozumieć. Zostawiając na chwilę na boku nasze różne oceny co do tej dalszej historii, jak można nie starać się być uczciwym wobec siebie samego?
  Zwolennicy PiS (z pewnością w zdecydowanej większości skrajni rusofobi) skarżą się dzisiaj na opozycję, że próbuje obalić aktualny rząd metodami niedemokratycznymi - na ulicy. OK, rozumiem ich sprzeciw. Jednak jak można w tej sytuacji nie potępić polskich polityków (również tych z PiS!) którzy obalali legalny rząd w OBCYM państwie? To jak zwolennicy PiS czuliby się gdyby tę antypisowską opozycję na ulicach Warszawy wspierali wprost politycy z Berlina? Trzeba nie mieć szacunku wobec samego siebie! Dla mnie jest ohydna prostytucja.
 • 5*
  D.Kosiur
 • @Robik 15:12:38
  "Nigdy w powojennych stosunkach pomiędzy Polską a Rosją (choć Związek Radziecki to nie była Rosja) Polska nie była aż tak bardzo uzależniona od Moskwy jak dzisiaj jest od Brukseli (nikt nawet nie próbuje zachowywać pozorów!). Jeszcze większy szok: większość Polaków to akceptuje!" -

  --- No i nie zostawia mi Pan wiele miejsca na mój komentarz, bo ja się całkiem zgadzam. Mogę tylko podać bolesne przykłady naszej niesuwerenności, ale nie chcę podnosić temperatury.
  Dodam tylko, że ta zależność jest nie tylko od Brukseli, ale przede wszystkim od Waszyngtonu.

  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 15:14:55
  Miło mi, iż Pan docenia nasze starania :)

  Pisze Metro: "Szkoła ogłupia, co Tiamat chyba podnosi. Tiamat kiedyś zadała pytanie o antyrosyjskie dowcipy. Czy teraz są antyamerykańskie? No właśnie. Te dowcipy nie powstawały spontanicznie". -

  --- O tych kawałach i ich twórcach miałem już dawno napisać. A więc:
  Lata 1980 - 81. Jest kłótnia pomiędzy solidaruchami i Albinem Siwakiem. Telewizja przedstawia brygadzistę budowlanego A. Siwaka, działacza partyjnego i związkowego. Jest zdenerwowany i nie przedstawia się pozytywnie (ot, jakiś przebrzydły komuch). A potem - może Pan pamięta - nastąpiła niespotykana seria kawałów o A. Siwaku, w których przedstawiony był jako tępak nad tępaki.

  Gdy przeczytałem fragmenty książek A. Siwaka, poznałem go jako bardzo mądrego i ciepłego człowieka. Miał jedną "wadę": nie przepadał za żydostwem. To i obrobili go w kawałach.

  Pozdrawiam.
 • o naszej rusofobii
  Dodam "naszej" rusofobii :

  800 000 ukrów z Akcji Wisła, ruskich chazarów z "Most Powietrzny-Alija,paszporty w setkach tysiecy chazarom z Izraela,ukra- ińcom udających Polaków.
 • @zygmuntbialas 16:01:21
  W kwestii nadrzędności Waszyngtonu nad Brukselą pełna zgoda.
  Potwierdził to kiedyś redaktor naczelny z Frankfurter Allgemeine Zeitung Udo Ulfkotte (jakoś przedwcześnie mu się zmarło)
  Udo Ulfkotte - Media pod dyktandem CIA:
  https://www.youtube.com/watch?v=sg-Io6XtK5M
  oraz były doradca prezydenta R. Reagana Paul Craig Roberts:
  http://www.paulcraigroberts.org/
  Również pozdrawiam
 • Polska nie jest chora na Rosję
  Chora na Rosję jest Globalna mafia żydowska która za sprawą Solidaruchów w tym Bolka, Jarka i Lecha oraz KK z JPII na czele przejęła władzę w Polsce w 1989r.
  Od 89r Polską rządzą marionetki lub agenci tej mafii.
  (marionetka to człowiek sterowany przez mafię np poprzez narzuconych doradców, żonę, kochankę, długi, agent to wprost członek tej mafii, są jeszcze najemnicy mafii którzy pracują dla mafii za pieniądze i dla pieniędzy, najemnicy to często zdrajcy własnego narodu... dla pieniędzy).

  To globalna mafia żydowska nienawidzi Rosji za jej uwolnienie się z kajdanów tej mafii... a jej marionetki nienawidzą Rosji niejako służbowo w ramach obowiązków służbowych.
  Ta nienawiść do Rosji jest sztucznie kreowana przez media mafii i jej sługusów podobnie jak np promowanie imigracji terrorystów do Europy.

  Polacy jako naród też słowiański mają wiele wspólnego z narodem Rosyjskim (nie mylić z władzami ZSRR w czasach Stalinowskich w wtedy Rosja była pod panowaniem żydowskim... ponad 80% Rady najwyższej stanowili żydzi, NKWD kadry były zdominowane przez żydów, media stalinowskie były w rękach żydów... a zbrodnie stalinowskie były w istocie zbrodniami żydowskimi oczywiści wykonawcami byli prości żołnierze ale to nie oni podejmowali zbrodnicze decyzje).

  Polacy i Rosjanie się wzajemnie lubią i szanują.
  Rosjanie podziwiają Polaków a Polacy Rosjan.


  )
 • 6* dla W.Sz. Autora oraz wszystkich dotychczas komentujących pod tym artykułem
  ...
 • Odpowiedz jest prosta
  Wszystkim wrogom Polski zależy, by Polska nie żyła w przyjaźni z Rosją. By Słowianie nie stali w ramie przy ramieniu, by się nie wspierali, by nie prowadzili wspólnej polityki gospodarczej.

  To główny cel polityki nie tylko Żydów, Amerykanów, Niemców, ale większości państw europejskich.

  Polacy jako bezmózgie barany ulegają tej presji. Kochamy, tych co nas nie kochają, co nas wykorzystują i oczekujemy nagrody jak dzieci cukierka.

  Zastanawia mnie czy to brak inteligencji, przekora, narodowy masochizm ? Czy może coś jeszcze gorszego ???
 • @Fischer 17:49:38
  Zastanawia mnie czy to brak inteligencji, przekora, narodowy masochizm ? Czy może coś jeszcze gorszego ?

  ODP. SIŁA MANIPULACJI MEDIÓW, KTÓRE SĄ W RĘKACH WYŻEJ WYMIENIONYCH WROGÓW
 • POCIESZAJĄCE jest to , że chociaż na neonie w większości wypowiadają się przyzwoici blogerzy..
  Proszę zwrócić uwagi , że poza dwoma kseroboyami nikt nie dał pały..
 • @Łoj, ale mi się dostało! :)
  Dwie skromne uwagi:

  1) Szkoda, że w tym tekście skrzętnie ominięto uzasadnienia głównej tezy ale bystry czytelnik sobie doczyta:

  "Nie pamiętają rosyjscy włodarze o zrobieniu z Rzeczypospolitej protektoratu Rosji (od początku XVIII w.), rozbiorów (1772,1793,1795 r.), wojen w których Polacy próbowali uciec od "wspaniałej" Rosji (pod Napoleonem 1798-1812, 1830, 1863, 1919/20, 1939 r. ), rusyfikacji czy prób wyrwania się z od sowieckiej "przyjaźni" (Poznań 1956, Wybrzeże 1970, Łódź 1971, Ursus i Radom 1976, Solidarność 1980, Strajki 1989). Nie pamiętają także, że za "wyzwolenie od faszystów", ZSRR kazało sobie słono płacić przez następne 40 lat robiąc z Polski swoją kolonię (zupełnie jak teraz Unia Europejska)."

  Inaczej pytając: ile razy propaganda rosyjska, gdy mówi o Polsce, wspomina zabory, zsyłki na Sybir i takie tam "drobiazgi"?

  2) żeby ocenić czy słowa Metro są rozsądne czy nie przydałoby się podać linki do tego co publikuje (o ile oczywiście publikuje w sieci). Robienie z kogoś autorytetu tylko dlatego, że akurat zgadza się z nami w jednej sprawie to łatwa sztuczka.
 • @kowalskijan584 20:23:25
  Komu zalezy na rusofobii? Polonofobom.

  My mamy dluga historie popierania wrogow narodu polskiego.
  Mnie tak bardzo sie nie rozchodzi o bledy historyczne, bo to wszystkie kraje popelniaja.
  Mnie sie rozchodzi o to, ze polska krew jest przelewana na obcych frontach dla obcych panow, przewaznie bez zadnego pozytku dla polskiego narodu. .
  O ile wyprawa Boleslawa Chrobrego na Grody Czerwienskie wywalczyla nam Grody Czerwieniskie- nie popieram ale rozumiem tzw. racje stanu - o tyle Wladyslw Warnenczyk w haniebnej bitwie pod Warna nie dosc , ze bardzo brzydko zginal, to okrutnie zadluzyl Polske.
  Ta awnatura nie przyniosla nam zadnego pozytku. Przyniosla nam kleske, straty w ludziach i ogromne zadluzenie.

  Powstania tez nam nie przynosily zadnego pozytku, krew polska sie przelewala w samobojczych walkach. Jedynie Powstanie Wielkopolskie przynioslo korzysc.

  Juz Boleslaw Smialy urzadzil dwie wyprawy na Kijow - ktore oprocz awantury i strat w ludziach i sprzecie nic nam nie daly.
  Ale wtedy Polacy - rycerze i moznowladcy mogli sie zbuntowac przeciwko awanturniczemu krolowi i wypedzili go z kraju. (teraz nikt by nie smial)

  Bitwa pod Wiedniem przyniosla nam glorie i chwale ale zadnych korzysci terytorialnych. Odzyskalismy Kamieniec Podolski i Podole, ktore nam Turcy zabrali. Austria wygrala za to Balkany.

  Mieszko II jeden z najmadrzejszych wladcow Europy ma bardzo mala wzmianke historyczna w podrecznikach szkolnych.
  Niewiele sie opowiada o tym, ze to Mieszko II chcial sie polaczyc z Obodrytami i Weletami przeciwko Niemcom.
  Niestety nam juz wtedy nie wolno bylo sie kumac z poganami bo ani Cesarstwo ani Watykan nie wyrazily zgody.

  Wyprawy na Moskwe kosztowaly nas duzo walk i ponieslismy ogromne straty w zolnierzach. Byly to okrutne czasy.
  A kiedy nam bojarowie zaproponowal tron Moskiewski to sie okazalo, ze nam NIE pozwolili z tej okazji skorzystac, bo mial na tym tronie zasiasc Wladyslaw IV ale sie mu tatus nie zgodzil, ktory sam chcial na tym tronie zasiasc. Warunkiem rosyjskiego tronu na Kremlu bylo prawoslawie wladcy. Na zmiane religii zas sie Watykan nie zgodzil. I tak nam rosyjska korona przeszla kolo nosa. Reszte doprawilo pijanstwo i rozpasanie zolnierzy polskich stacjonujacych na Kremlu.

  Polska i Polacy byli i dalej sa wplatani w walke przeciwko Bizancjum wbrew polskim interesom. Co nas w ogole obchodzi w co wierza Rosjanie czy Serbowie?

  Rozumiem ze walczylismy z innowiercami :Mongolami, Turkami
  Ale schizma Kosciola prawoslawnego nigdy nie zostala podpisana przez Watykan. Jest to ta sama wiara chrzescijanska!. I ta sama rasa slowianska.
  No to o co tak naprawde chodzi?

  Rozumiem gdybysmy sie tlukli na smierc i zycie z Hotentotami albo nawet z Protestantami ale godzic sie na mordowanie Rosjan czy Serbow jest troche nie po chrzescijansku.

  Konfederacja Barska to kolejny antypolski skandal w naszej historii.
  Stanislaw August Poniatowski chcial wprowadzic rownouprawnienie religii katolickiej i prawoslawnej i przeprowadzic tolerancje religijna przez sejm.
  Caly kler sie zbuntowal i zawiazala sie konfederacja Barska, ktora swoimi plomiennymi przemowieniami zasilal ksiadz Marek.

  To Konfederacja Barska byla glowna przyczyna rozbioru Polski.

  Ponieslismy ogromne straty w wojnach napoleonskich, ktore co prawda przyniosly nam Ksiestwo Warszawskie , tzw. Kongresowke ale wcale nie musielismy sie wykazywac takim okrucienstwem wobec Hiszpanow, ktorzy tez walczyli o swoj kraj. Szczegolnie lansjerzy i polska piechota wykazali sie okropnym okrucienstwem a w samobojczej szarzy pod Samosiera zginelo polowe szwolezerow. Komu to bylo potrzebne. Z okrutnej wyprawy na Haiti nie wrocil nikt. Pomagalismy tam mordowac katolikow.
  Na Kongresowke zas liczyl Napoleon jako straszak na Rosje.
  Troszke sie przeliczyl.
  Komu potrzebne byly i sa samobojcze ofiary, ktorych traktuje sie jako bohaterow naroowych?.

  Te wszystkie ambitne wyprawy na Moskwe nie przyniosly nam tronu moskiewskiego.

  Ja nie bronie Rosjan, bo oni mojej obrony nie potrzebuja. Sami sie obronia.

  Mnie chodzi o to, ze wszystkie te wyprawy nie przyniosly nam granicy polsko-chinskiej. Stracilismy nawet Ukraine.

  I nie dla siebie zdobywalismy te Moskwe: jak nie dla Watykanu to dla Anglikow i Amerykanow - nigdy dla siebie!.

  I to mnie boli.

  Teraz polska armia jest na posylki za nasze wlasne pieniadze.
  My nie wiemy ilu Polakow zginelo w awanturach na Bliskim Wschodzie.
  A ilu polskich zolnierzy wymaga specjalnej opieki po przejsciach wojennych?. Wiemy?

  Jakos tak sie sklada, ze czesto bijemy sie za wolnosc wasza ale nie nasza.

  Za pomoc z zniszczeniu Iraku mielismy otrzymac jakies wielkie kontrakty w Iraku. Wszystkie zabral Haliburton a Polacy dostali fige. Wojna w Iraku nas bardzo duzo kosztowala a nic nam nie dala. Nam nawet benzyny nie pozwola ukrasc. Nie mamy licencji na kradziez ropy z Libii, Iraku, Syrii..

  Nam teraz wielcy wladcy z Zachodu nie pozwola kupowac taniego, naturalnego gazu...mamy kupowac podwojnie drozszy i duzo gorszy, zeby pokazac...niezaleznosc od monopolu, ktory nie istnieje!.

  Polskie wojska zostaly wyslane do Mali, bo Francuzi potrzebowali zloto od swojej bylej kolonii, zeby to zloto oddac Niemcom.. Pomoglismy Francuzom ukrasc Tuaregom zloto ale nam sie ani jedna sztabka za to nie dostala.
  Za to Macron nas pokochal. A my jego.

  Namordowalismy w tej Libii siebie i innych - tez nie wiadomo za ile - przeciez my nawet nie wiemy ile nas ta wyprawa po libijskie zloto i rope kosztowala. 143 tony zlota wywiezione z Libii miedzy innym dzieki polskiej pomocy. Ile z tego lupu przypadlo nam w udziale?

  Polskie zloto jest w Anglii. Anglicy sobie odliczaja garsciami podobno za to, ze w czasie wojny szkolili polskich lotnikow!
  Taz przeciez Polacy i Czesi wygrali Bitwe o Anglie!! To Angole powinni nam zaplacic!.

  16 lat wojny w Afganistanie nie przynioslo polskim damom nawet pol kilo turkusu, ktorego pelno w Afganistanie. Nikt nam nie da afganskich mineralow, z ktorych slynie Afganistan.
  Nawet tej heroiny, ktorej pomagamy pilnowac na polach makowych nie chca nam dac za darmo tylko musimy kupowac po cenach rynkowych.
  Po prostu skandal.

  Polski Grom wyslali nawet na Haiti, zeby pomagal Amerykanom okradac katolikow, ktorzy osmielili sie wybrac sobie prezydenta bez zgody Waszyntonu. Polski Grom bardzo sie przydal w Libanie ratujac Amerykanow.
  Ale polscy zolnierze z Gromu bardzo sie zalili na slabe uposazenie.
  Nasza armia za darmo?

  Ile nas kosztuje wojna w Afganistanie? I kogo my tam bronimy? Z kim my tam walczymy?

  Ostatni raz Afganistan byl podbity przez … Aleksandra Wielkiego.

  Dla kogo my chcemy podbic Afganistan?? Kto jest naszym wrogiem w Afganistanie?

  Jest jeszcze jeden bardzo wazny aspekt awantur wojennych. Polacy sa narazeni na skandaliczne skazenie atmosfery bombami uranowymi, kasetowymi, fosforowymi. Ostatnio zrzucona w Afganistanie bomba - matka wszystkich bomb- zamienila w proch i pyl obszar 15 boisk i skazila teren na kilkadziesiat lat poniewaz zawierala uran. Czy zycie polskiego zolnierza nic nie znaczy?

  O ile Amerykanie awanturuja sie o swoich weteranow - bo oczywiscie kolejne wladze USA nie dbaja o swoich zolnierzy - o tyle w Polsce nic nie wiemy o zolnierzach, ktorzy powracaja z "misji”. Przeciez przebywanie na terenie Kosowa jest bardzo niebezpieczne. Wlasnie tam dzieci umieraja na choroby popromienne. Amerykanie przetestowali w Jugoslawii rozna zakazana bron masowej zaglady.

  Teraz wybieramy sie na Moskwe. Po co? I ktory raz? To nie jest nasza wojna. My z Rosja nie mamy ani sporow granicznych ani konfliktow rasowych czy etnicznych.

  Kiedy Trump przylecial do Warszawy, w swoim przemowieniu ani raz nie wspomnial, ze Ameryka bedzie bronic Polski, a tylko interesow USA!

  Jeszcze nam wcisneli gaz lupkowy po bardzo wygorowanej cenie.

  Czy ktos wie ile nas kosztowlay tarcze rakietowe, z ktorych sie Rosjanie nasmiewali? Tak sie nasmiewali, ze te tarcze szybko gdzies zniknely bo wstyd bylo sie nimi chwalic.
  Teraz Polska zakupuje F-35! Przeciez to wstyd i korupcja.
  Ten samolot ciagle jeszcze nie lata. A juz kosztowal ponad miliard dolarow!

  Czy wiemy ile nas kosztuje bron i rozne kamery i inne bezuzyteczne pierdoly zakupione w Izraelu? czy kogos to interesuje? Ile wydalismy pieniedzy na kamery, ktore nie zapobiegaja przestepstwom?

  My sie boimy Rosji????
  A czemu Wegrzy sie nie boja? Ani Czesi. Ani Niemcy. Ani Francuzi. Ani Wlosi. Czy Anglicy sie boja?

  Szwedzkie zydostwo probuje nastraszyc Szwedow i wciagnac do NATO. Nie dlatego, ze potrzebuja Szwedow. Potrzebuja pieniedzy.

  Czy naprawde w polskim interesie byl przewrot na Ukrainie?? Na ile nam sie ukrainska awantura przydaje?? Oddadza nam Lwow? Guzik. Jeszcze Krakow zabiora. Wlasnie znajoma Ukrainka sie chwalila, ze Krakow taki podobny do Lwowa bo widac tez Ukraincy zbudowali.

  Na ile nam sie oplaca karmienie Ukraincow i dokladanie do ich awantury z Donbasem?. To nie nasza wojna.

  Czy poparlibysmy taki sam majdan w Polsce jaki pomoglismy urzadzic w Kijowie?
  Z wybijaniem szyb kamieniami i koktailami Molotowa rzucanymi w okna parlamentu?

  Ilu polskich zolnierzy zginelo na lotnisku w Doniecku? Kto ich tam wyslal?
  W awanturze z Rosja - ilu Polakow i polskich dzieci planujemy do odstrzalu? czy liczymy sie ze stratami w ludziach?

  Zadziwiajace jest to, ze w obecnym klimacie, kazdy kto krytykuje wojne z Rosja jest … rusofilem!!
  Gorzej: POLONOFOBEM

  Bo zycie Polaka nic nie jest warte a my potrzebujemy znowu wpisac sobie do dziejow Polski kolejna martyrologie narodu polskiego i opiewac bohaterskie czyny tych, ktorzy sie rzucali w wir niepotrzebnych konfliktow wojennych.

  A kiedy wreszcie skonczyla sie dranska okupacja niemiecka i narod zaczal przychodzic do siebie z wielkim trudem - okazalo sie ze niewazne jest oficjalne zakonczenie wojny. Nie wazna amnestia. My teraz pojdziemy na… Moskwe!
  Zolnierze przekleci nie mordowali tylko Rosjan. Mordowali i Polakow.
  I dlatego sa bohaterami?


  Kto nas namowil na powstanie warszawkie?? 200 tysiecy cywilnych Polakow to jest nic nie znaczaca ofiara w walce o … wolnosc?
  Jaki morderca nas stale namawia na poswiecenie polskiej krwi? Czy nami rzadza satanisci? Kto chce wykrwawic polski narod?
  Kazda kropla polskiej krwi powinna byc na wage zlota.
  A nie jest.
  Wazniejsze jest przetrwanie narodu niz ambicje zamorskich mocodawcow.
  Wiedza o tym Chinczycy, wiedza w Iranie , wiedza w Indiach.
  Kraje, ktore przetrwaly millenia znaja tajemnice przetrwania.

  Przypominam jeszcze raz:
  W czasie II-ej wojny swiatowej zginelo 20 tysiecy Czechow i 6 milionow Polakow. Pamietm jeszcze, ze mi wmawiano, ze Czesi to sa tchorze bo nie chca walczyc.
  Ciekawe pojmowanie bohaterstwai patriotyzmu..

  Zydowska propaganda nas pcha do kolejnej awantury i zydowska propaganda karze wierzyc, ze kazdy przeciwnik wojny z kimkolwiek - to polonofob.

  Zaiste. Ja juz bylam polonofobem jak sie awanturowalam o wojne z Jugoslawia. Okazalo sie, ze nienawidze Polakow bo bronie Serbow..
  A jaki interes miala Polska w napadzie na Jugoslawie?

  Jesli protest przeciwko wojnie w Syrii, Iraku, Jemenie, Libii, Afganistanie jest wyrazem polonofobii - to widocznie jestem polonofobem i rusofilem i w ogole nie nadaje sie na piewce polskiego bohaterstwa.

  Mnie sie rozchodzi o zycie Polakow i ich rodzin wystawianych na KOMPLETNIE niepotrzebne ryzyko zycia. Jest to zabronione prawem miedzynarodowym. Jest to zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu.
  Ile dzieci chcemy osierocic w kolejnej awanturze??

  My zas pedzimy po kartach naszej historii od ksiedza Marka … do ksiedza Rydzyka

  A te Bulgary, to dopiero rusofile:

  W czasie manewrow NATO w Rumunii zolnierze bulgarscy odmowili strzelania do celow- manekinow , ktore wygladaly jak rosyjscy zolnierze.
  I co?
  Dowodcy odpowiedzialni za manewry musieli zarzadzic przemalowanie manekinow.
  Co gorsze, po spotkaniu w Bukareszcie, liderzy Bulgarii i Rumunii Rumen Radev i Klaus Jihannis oswiadczyli ze ich stosunek do Rosjan jest przyjazny mimo, ze naleza do NATO.
  Radev wrecz powiedzial, ze nie wierzy w zadne konflikty bo wszystko mozna zalatwic metodami pokojowymi, zeby za wszelka cene unikac konfliktow.

  Bulgarian soldiers refuse to shoot at targets reminiscent of Russian military men - PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/news/world/europe/24-08-2017/138497-bulgarian_soldiers-0/
 • @kowalskijan584 20:23:25
  "ile razy propaganda rosyjska, gdy mówi o Polsce, wspomina zabory, zsyłki na Sybir i takie tam "drobiazgi"?" - mnie się wydaje, że propaganda rosyjska ogólnie ma daleko w d.pie Polskę. Gdyby nie pomniki Czerwonoarmistów, co tu dla Rosjan jest naprawdę ważne, pewnie propaganda rosyjska zapomniałaby w ogóle, że jest taki kraj jak Polska.
  Bo do szczekania kundelka z sąsiedniego podwórka można się przyzwyczaić a po pewnym czasie przyzwyczaić się i nie słyszeć jazgotu.
  Z tym, że ten jazgot nie pochodzi od Polaków lecz od skundlonych Burków czy innych Azorków.
 • @Tiamat 21:06:33
  Zygmunt 5++++++++++++++itd.
  Tiamat, do potęgi n-tej + za to co przed chwilą napisałaś!
  Mam nadzieję, że choć trochę rusofobicznych tzw. patriotów to przeczyta i oprzytomnieje!
 • @Robik 16:37:23
  "W kwestii nadrzędności Waszyngtonu nad Brukselą pełna zgoda". -

  --- Nie wszystko widzimy, szczególnie tu w Polsce. Coś wiemy z zachodnich mediów alternatywnych, np. od wspomnianych: Udo Uffkote czy P.C.Robertsa. Również w niemieckim portalu quer-denken.tv pisze i mówi prof. Michael Vogt o tych zależnościach Europy wobec USA.
 • @Oscar 16:42:24
  "Polska nie jest chora na Rosję. Chora na Rosję jest Globalna mafia żydowska,... Polacy i Rosjanie się wzajemnie lubią i szanują. Rosjanie podziwiają Polaków a Polacy Rosjan". -

  --- No nie tak całkiem. Dali się Polacy skołować. Około dwa lata temu niemiecki instytut badawczy zadał Polakom i Niemcom 4 te same pytania, dotyczące Rosji. Zapamiętałem taki wynik: 23% Niemców oraz tylko 6% Polaków jest jednoznacznie prorosyjska. Prócz nich są jeszcze prorosyjscy z zastrzeżeniem, ale nie wrodzy.
 • @kowalskijan584 20:23:25
  Szanowny Panie rozbiory to nie inicjatywa Rosjan, tylko zdrada Polaków.

  To Polski sejm poprzez kupionych senatorów wnioskował o oddanie ojczyzny pod zarząd sąsiadów. Rozbiory (1772,1793,1795) to następstwa decyzji naszego sejmu.

  Marsz na Moskwę z Napoleonem i powstania (1798-1812, 1830, 1863) to próba ratowania ojczyzny, wobec decyzji idiotów sejmu rozbiorowego. W Polsce mamy i dziś nadmiar idiotów.

  Lata (1919/20, 1939 r.), to efekt napaści zdrajcy, agenta niemieckiego, Litwina, komunisty Piłsudzkiego za namową Francji i Niemiec na Rosję w wyniku nie respektowania porozumień traktatowych odnośnie linii Curzona.

  Wydarzenia (Poznań 1956, Wybrzeże 1970, Łódź 1971, Ursus i Radom 1976, Solidarność 1980) były kierowane głównie przeciwko władzy wyzyskującej klasę robotniczą. Żaden z robotników nie marzył nawet o powrocie kapitalizmu. Niezadowolenie to jedno, niecierpliwość i chęć poprawy warunków socjalnobytowych to drugie, a sterowanie i podkręcanie tych protestów przez zagraniczne ośrodki to trzecie.

  Niczego Polska Rosji nie płaciła za wyzwolenie. Owszem Rosja wywiozła z ziem odzyskanych wiele parków maszynowych mających znaczenie dla ich obronności i odbudowy kraju, ale majątek na ziemiach zachodnich nie był majątkiem polskim.

  Handel z Rosją miał inny wymiar, często nie był to handel gotówkowy tylko Bartel, i tak za największa hutę w Europie, hutę Katowice płaciliśmy zbożem. Polska tak naprawdę nie wiele miała do zaoferowania Rosji, poza żywnością i statkami. Tak naprawdę mogli się obyć bez naszych świń i statków tak jak dziś sobie radzą.

  Natomiast nie wiem czy szanowny kolega wie ile polskiego ton złota zajęli Brytyjczycy za wyposażenie w samoloty polskich dywizjonów stacjonujących i walczących o Anglię.

  Co do Sybiraków i potomków Polaków zesłanych na zsyłki przez cara. To oni tworzyli trzon komunistycznej 1 Armii LWP. Ci sami którzy polegli na Powiślu w liczbie większej niż ilość poległych Polaków pod Monte Casino, usiłując nieść pomoc powstańcom. Ci sami którzy z inicjatywy dzisiejszych patriotów są opluwani, a ich pomniki dewastowane.
 • @Paulus Aquarius 17:02:48 oraz 18:56:57
  Dziękuję za docenienie naszych trudów :)

  "... poza dwoma kseroboyami nikt nie dał pały". -

  --- Jest stała czwórka, która obligatoryjnie daje jedynkę na tym blogu (mógłbym wymienić tych blogerów, ale nie wymienię). Kiedyś notka (długa) po dwóch minutach po publikacji doczekała się trzech 'jedynek'. Widząc więc, co się dzieje, nie przejmuję się tymi jedynkami.

  Pozdrawiam.
 • @Fischer 17:49:38
  "Polacy jako bezmózgie barany ulegają tej presji. (...) Zastanawia mnie czy to brak inteligencji, przekora, narodowy masochizm". -

  --- Gdy przedstawiają historię, jak przedstawiają, gdy w literaturze jest określone ujęcie, to trudno się dziwić, że Polacy ulegają tej wizji. No i jest zwierzęca rusofobia jako stan chorobowy społeczeństwa.
  Czy da się wyleczyć z tej choroby? - Owszem można się wyleczyć, ale to kosztuje trochę trudu.
 • @Paulus Aquarius 18:53:55
  "SIŁA MANIPULACJI MEDIÓW, KTÓRE SĄ W RĘKACH WYŻEJ WYMIENIONYCH WROGÓW". -

  --- Dodam tylko, że nie tylko współczesne media mają tu swój udział. Zmasowany atak propagandowy, skierowany przeciw Rosji i Rosjanom zaczął się na wielką skalę w okresie romantyzmu.
 • @Tiamat 21:06:33
  Szanowna Pani.
  Wielki szacunek za tekst.
  Aczkolwiek wątpię, żeby polonofobi cokolwiek zrozumieli.
  Właściwe jest ludzkiej naturze nienawidzić tego, kogo się skrzywdziło.
 • @kowalskijan584 20:23:25
  "Łoj, ale mi się dostało!" :) -
  --- A nie tak całkiem. Doceniłem, że jest Pan spokojnym i grzecznym człowiekiem.

  "Szkoda, że w tym tekście skrzętnie ominięto uzasadnienia głównej tezy". -
  --- Miało być więcej o Pańskim tekście, ale później skupiłem się na postawie K. Wojtasa i wypowiedzi Tiamat.
  Zresztą argumenty, które Pan przytacza, nie przekonują mnie.

  "... przydałoby się podać linki do tego co publikuje (o ile oczywiście publikuje w sieci)". -
  --- Metro napisał na moich blogach wiele tekstów i przede wszystkim tłumaczył z języka angielskiego i rosyjskiego (w sumie kilkadziesiąt). To jemu zawdzięczamy bliższe poznanie wypowiedzi szejka Hosseina, który nie jest znany w Polsce, a powinien.
  W szkrzynce e-mailowej mam jeszcze uwagi Metro do Pańskiego tekstu, więc je opublikuję za kwadrans.
 • @kowalskijan584 20:23:25
  E-mail, przesłany przez blogera Metro:

  @kowalskijan
  1. Rzeczypospolita zgniła ostatecznie pod koniec XVIII wieku i nie była to wina Rosji. Rzeczypospolita ma długą tradycję walk z Rosją, co wynikało z czynników zewnętrznych – najpierw grabieży ziem ruskich przez Litwinów w czasach zaniku ruskiej władzy centralnej (najazd Mongołów, Złota Orda), a potem zbierania ziem ruskich przez moskiewskich (wielkich) książąt czy potem carów.

  Smoleńsk czy Psków to miasta Słowian wschodnich, prawosławnych. Rzeczypospolita, rządzona przez wychowanków obłąkanych jezuitów, prześladowała prawosławie i trudno mieć pretensję do Ruskich, że nie uznawali jej za swoje państwo.

  Na temat przyczyn zgnicia Rzeczypospolitej jest dużo teorii, tyle co na temat przyczyn upadku Rzymu, proponuję jednak przeczytać chociażby „O przyczynach szkodliwości żydów” Stanisława Staszica.

  Rozbiory Polski – według naszej pseudoedukacji – zainicjowały Prusy. Na pewno nie Rosja. W Niemczech twierdzi się, że rozbiory zainicjował pruski król, któremu ten pomysł wrzucili przyjezdni z Warszawy. Oni pojechali właśnie do pruskiego króla pewnie dlatego, że był on wówczas ważną postacią w masonerii.

  W każdym razie inicjatywa, formalnie, wyszła od Prus, na pewno nie od Rosji. A nasza pseudoedukacja nieodmiennie szczuje na Rosję. Może dlatego, że Polska to drugi najludniejszy kraj słowiański, a zjednoczeni Słowianie byliby trudniejszym przeciwnikiem?

  2. Napoleon Bonaparte, wbrew twierdzeniom naszej pseudoedukacji, to europejski łobuz, niszczyciel, bandyta. Udało mu się zniszczyć Europę od Atlantyku po Moskwę, od Półwyspu Skandynawskiego po Półwysep Apeniński.

  Wiemy dlaczego ten niszczyciel ma w Polsce tak dobrą prasę. Niezwykle kosztowne kampanie Bonapartego finansowali międzynarodowi żydzi. Bonaparte zaś w każdym podbitym kraju przyznawał żydom prawa obywatelskie. Taki handel. Dla porównania – na bezwarunkowe przyznanie żydom praw obywatelskich Romanowowie nie zdecydowali się NIGDY, za co zapłacili najwyższą cenę. Z uporu Romanowych korzystał, między innymi, polski lud (mimo patologii strefy osiedlenia).

  3. Powstanie listopadowe zostało wywołane przez żydomasonerię, która w celu ochrony rewolty w Belgii potrzebowała tumultu, który dałby zajęcie rosyjskiej armii. W ówczesnym porządku świata Rosja była gwarantem pokoju, który żydomasoneria usiłowała obalić.

  Polacy służyli wówczas za mięso armatnie.

  4. Powstanie styczniowe zostało wywołane przez żydomasonerię w celu wywołania dywersji na tyłach Imperium Wszechrusi. To były czasy wojny secesyjnej w Ameryce. Rotszyldowie zaproponowali europejskim państwom (Anglia, Francja, Prusy) plan podziału Stanów Zjednoczonych. Car Aleksander II zagroził, że realizację tego planu uzna za wypowiedzenie wojny Rosji. Wysłał nawet flotę do Ameryki (pacyficzną). Żydomasoneria chciała osłabić Rosję i stąd bunt na drugim krańcu Imperium.

  Polacy służyli wówczas za mięso armatnie.

  Można tak dalej.

  Gdyby porównać traktowanie terrorystów (taka dzisiaj jest terminologia, strzelali do policji i żołnierzy) listopadowych czy styczniowych przez rosyjską administrację do traktowania jeńców przez Amerykanów czy Brytyjczyków w XX czy w XXI wieku, to można tylko westchnąć i powspominać rycerską, łagodną jak baranek i wyrozumiałą Rosję. To był chrześcijański kraj i miało to dobre strony.

  Powtarzam się:

  Wpis Jana Kowalskiego, „Teoria 1612, 1945″ czyli jak nas widzi Rosja” to tekst napisany przez człowieka, który nie zorientował się, że cały przemysł kulturalny, w tym edukacyjny, karmi nas kłamstwami. Zwykle oni nie kłamią wprost. Jak nauczał George Orwell, “najskuteczniejszą metodą kłamstwa jest przemilczenie”. Oni kłamią przemilczając te fakty, które nie pasują do ich teorii. Jeśli Jan Kowalski nie zorientował się w metodzie, to trudno mu będzie cokolwiek zrozumieć.

  Napisał: Metro
  .
 • @Tiamat 21:06:33
  "Komu zalezy na rusofobii? Polonofobom". -

  --- Bardzo porządnie ujęła Pani problem :)
  Przeniosę wypowiedź na blog.pl

  Pozdrawiam.
 • do tego
  dziegciu można dodać kredycik na wojenkę pt."Wiktoria Wiedeńska" i co pan władający czterema językami Jan III przehandlował komu i za ile...
 • @Tiamat 21:06:33
  E-mail Metro:

  W kontekscie wpisu Tiamat http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140031,o-polsce-rosji-i-o-naszej-rusofobii-05-09-2017#comment_1410460 przypomniał mi się wiersz, który ostatnio przypomniał PiotrZW http://piotrzw.neon24.pl.neon24.pl/post/139914,patriotyzm-z-punktu-widzenia-gornoslazaka

  Jest tutaj: https://poema.pl/publikacja/2614-do-prostego-czlowieka

  Pozdrawiam,
  Metro
 • @lorenco 21:42:50
  Dzięki za docenienie naszych trudów :)

  Piszesz: "Mam nadzieję, że choć trochę rusofobicznych tzw. patriotów to przeczyta i oprzytomnieje!" -

  --- Tak łatwo nie wychodzi się z tej choroby.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:17:08
  Jako podsumowanie .Tylko w Polsce człowiek niezrównoważony psychicznie może być ministrem obrony narodowej . Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=zOJBlxP3Wi8 Ps. Wojna coraz bliżej.
 • Mojej żony dziadek
  w czasie wybuchu Rewolucji chazaro-bolszewickiej w Rosji uciekał z pod Moskwy wraz z rodziną do Polski ,do Chełma.Nikt z nich nie miał i nie ma fobii.Mieszkają w Czechach ,Polsce i na upa dlinie.
 • @Fischer 22:08:42
  "Co do Sybiraków i potomków Polaków zesłanych na zsyłki przez cara. To oni tworzyli trzon komunistycznej 1 Armii LWP. Ci sami którzy polegli na Powiślu w liczbie większej niż ilość poległych Polaków pod Monte Casino, usiłując nieść pomoc powstańcom. Ci sami którzy z inicjatywy dzisiejszych patriotów są opluwani, a ich pomniki dewastowane". -

  --- A dzisiaj IPN nakazuje burmistrzom zmiany ulic, m.in.:
  Armii Czerwonej, Dąbrowszczaków, Dywizji Kościuszkowskiej, Ludowego Wojska Polskiego, 1 Armii Wojska Polskiego, 2 Armii Wojska Polskiego, 1 Korpusu Pancernego, 2 Armii Wojska Polskiego, ul. 9 Maja.
  Ulicę Obrońców Stalingradu przemianowano w Opolu już dawno na ul. Armii Krajowej. Osiedle ZWM też na Osiedle AK.
  Uczyli mnie w liceum, że 7/8 frontu antyfaszystowskiego w Europie to był front wschodni, a ja (wtedy) nie wierzyłem.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:31:21
  Witam Cię :)

  "Jako podsumowanie". -

  --- Dyskusja może jeszcze potrwa :)
  A ten na wideo jest niezrównoważony? - On wie, co gada, a gada, co mu każą. Mnie raczej smuci, że Polacy mogą słuchać tych bzdur.

  Pozdrawiam.
 • @kfakfa 23:31:41
  "Nikt z nich nie miał i nie ma fobii". -

  --- Mój były szef, ten najbardziej przeze mnie szanowany i lubiany, urodził się w 1942 roku na Syberii, gdy już jego dwaj starsi bracia zmarli z powodu trudów transportu. Nigdy nie wyrażał pretensji wobec Rosjan, wręcz odwrotnie: opowiadał o tym, jak Rosjanie pomagali im przetrwać.
  Trochę mnie to wtedy dziwiło.
 • Z poprzedniej strony:
  Coś się będzie działo panie Zygmuncie,
  bo jak się okazuje świat nie kręci się wyłącznie wokół „matki małej Madzi” i „gwałtu w Rimini”.
  Sprawa którą chce naszkicować (a którą specjalnie polecam pańskiej uwadze) dotarła do mnie nieledwie kilka dni temu.Chodzi o sytuację w Mjanmnie https://pl.wikipedia.org/wiki/Mjanma (nie ma rzeczy bardziej obrzydliwej niż polska edycja wiki ale co robić)
  Otóż w krainie tej żyje kilkuprocentowa muzułmańska mniejszość Rohingja
  okrutnie prześladowana przez buddyjską mniejszość https://pl.wikipedia.org/wiki/Rohingja .Od dwu lat mają tam miejsce regularne rzezie w wykonaniu „niestosujących przemoc” buddystów.
  Oczywiście nie jest to konflikt który wybuchł na pustym miejscu a mający już swoją historię https://en.wikipedia.org/wiki/Rohingya_insurgency_in_Western_Myanmar
  Wczoraj w Moskwie pod ambasadą Mjanina odbył się „nielegalny” miting rosyjskich muzułmanów żądających przestrzeganie prawa wobec mjaninskiej mniejszości muzułmańskiej.
  https://www.youtube.com/watch?v=x6xaJZdVDjo

  A dziś w Groznym odbył się wielotysięczny miting z udziałem wszystkich świeckich i duchowych władz Czeczeni. https://www.youtube.com/watch?v=qr1kpEuncTg

  Co tam mówią na wiecu w Groznym tego nie wiem bo mówią „po swojemu” ale z materiałów które (już od kilku lat) znajdują się w necie główne zarzuty wobec „swiata” to obojętność na :czystki etniczne,handel ludźmi,niszczenie i rabunek mienia,blokowanie wszystkich form pomocy humanitarnej

  ikulalibal 04.09.2017 13:21:21

  * * *

  W bylej Burmie rzadza od dawna Amerykanie. Znaczy sie probuja rzadzic. Ta wredna jankesowska suka, Sun su kyi dostala nawet Nagrode Nobla. Awanturnictwem przypomina Walese – tez walczy o demokracje w Myanmar – dawniej Burma.
  Upina sobie wielkie kwiaty we wloasy (na glowie) zeby wszyscy uwierzyli, ze jest zawzieta buddystka.
  Tyle ze ta malpa, co udaje teraz buddystke jest wyksztalcona w USA i ma obywatelstwo USA. Jakos nie przeszla w wyborach i trzeba bylo cos innego wydumac.

  Tak jak ja rozumiem, to chodzi o pretekst do interwencji USA w Burmie bo ta cala Su- kyi twierdzi, ze te muzulmany to terrorysci. Beda tam pewnie wsrod tej biedoty wyszukiwac obywateli Panstwa Islamskiego. (juz pewnie przygotowuja odpowiednie paszporty!)

  Ostatnio Amerykanie szukaja draki miedzy Indiami a Butanem i Chinami bo probuja wywolac awanture miedzy Indiami, Chinami, Pakistanem i gdzie sie da, zeby miec pretekst do zalozenia bazy tak troche blizej Chin.

  Kombinuja jak konie pod gore, zeby „pilnowac” Polwyspu Koreanskiego i jak sie uda to poroznic Filipiny z Chinami o te glupie dwie skaly (Spratly) – Chiny juz sie dogadaly z Duterte, ze nie beda sobie nawzajem przeszkadzac.
  Popychaja Amerykanie Japonie i tego przyglupa Abe do wojny z Chinami tez o wyspy i podpuszczaja do awantur z Rosja o Kuryle.

  To jest tak: po drugiej wojnie swiatowej, kiedy Japonia przegrala i wszyscy byli wsciekli na Japonie za te okruciestwa na zolnierzach brytyjskich i amerykanskich – to USA przyznawalo i rozdawalo cudze wyspy jak Sw. Mikolaj. A ONZ potem wszystko zatwierdzil jak powstal w 1948 r.
  Teraz probuja to jakos odkrecac, zeby byl powod do awantury.

  Ostatnio Amerykanie zapowiedzieli, ze zamierzaja zablokowac Chinom dostep do morza na Morzu Poludniowo- Chinskim. (podobnie zrobili to kiedys Japonii i tak sie zaczela draka Japonii z USA)

  Chyba sobie tak planuja, zeby wywolac konflikt i na polwyspie Koreanskim i zawlec Rosje do obrony Wysp Kurylskich i dla odwrocenia uwagi od awantur na Morzu Japonskimm, wywolac burde w Burmie, Butanie Indiach, i Indiach z Pakistanem wykorzystujac lokalne nieporozumienia a nawet wszczynajac..

  Jak na razie, to Azja nie wyraza wielkiego entuzjazmu dla amerykanskich fajerwerkow.
  ALe jakos Amerykanom nie wychodzi na Bliskim Wschodzie, to gdzies trzeba probowac szczescia.

  Awantura w Tajlandii poszla o ryz GMO i Monsanto. Tajland ma bardzo dobry gatunkowo ryz . Indie pare lat temu zgodzily sie na taki genetycznie modyfikowany ryz i bardzo tego zaluja bo ryz GMO (podobnie jak bawelna GMO) jest slaby wartosciowo ale za to pochlania podwojne ilosci wody.
  Rzad Tajlandii sie nie zgodzil wiec, Amerykanie oskarzyli popularna prezydent o korupcje i ja wywalili. (W Korei Poludniowej bylo na odwrot: wyborcy wywalili przyjaciolke USA – z powodu zgody na te tarcze ra- kietowe THAAD)
  W Tajlanii rzad sie nie zgodzil na plantacje GMO i Jankesi wywalil szefowa rzadu.
  Teraz znowu sa oczywiscie awantury bo cos sie ludziom polityka USA nie podoba i chca przywrocic satry rzad.

  Pisze to wszystko dlatego, ze probuje dosc chaotycznie wytlumaczyc plany USA – utowrzenia lancucha baz i blokad wokol Rosji i Chin. Do tego sie juz przyznali, wiec ja nie zmyslam.

  Do konca nie wiadomo jak sie zachowa Tajwan- a przynajmniej ja nie wiem. Mieszkaja tam nasi znajomi z Polski i jakos nie bardzo sie przejmuja. Na Tajwanie sa bazy amerykanskie – na ile mozna liczyc na konflikt z Chinami – tego chyba nikt nie wie.
  Rownoczesnie Amerykanie i Anglicy dokonuja cudow akrobacji w Hong Kongu. Juz kilka razy dostali po lapach.

  Dla nas jest to o tyle wazne, ze jakakolwiek iskra w Azji Poludniowo Wschodniej moze przyniesc przewlekla wojne, zwlaszcza, ze polskie wladze rwa sie do konfliktu z Rosja, zeby szczypac Rosje od zachodniej strony. Bo przeciez Polska nawet nie ma sprzetu do samoobrony a co dopiero do ataku. Zwlaszcza teraz gdy niekoniecznie mozna liczyc na wszystkie panstwa NATO.

  Wiecej nie umiem, a szczegolow nam nikt nie poda.

  Widac w oficjalnej prasie, ze sie robi troche zamieszania na temat gospodarczego upadku Chin i Rosji. Z kolei wiadomo, ze USA jest troche w impasie z ta Korea bo jak na razie nijak jej ugryzc nie moze.

  A miedzy Trumpem a Kim- yonem jest tylko niewielka roznica ..we fryzurze.

  Tiamat 04.09.2017 15:17:29
 • @zygmuntbialas 00:08:22
  Wlasnie podali, ze rzad Poludniowej Korei sercem i dusza popiera inicjatywe Rosji i Chin, ktore proponuja zdemilitaryzowanie calego Polwyspu Koreanskiego!.

  W USA zawrzalo.
  Rzad Stanow Zjednoczonych uwaza taka oferta za wielka obraze (insult) dla USA.
  Wysylaja teraz normalna flote (nowa) do Polwyspu Koreanskiego.

  A te stare okrety z demobilu , ktore nie spelniaja dzisiejszych standartow (- 50+ letnie ) przypadna w udziale Polsce, Litwie, Lotwie i Estonii.

  Zamiast pociac na zyletki, Jankesi zawala nimi Baltyk.
  Ta flota z demobilu ma sie wyprawic na Petersburg....
 • Танцуй Россия и плачь Европа
  https://www.youtube.com/watch?v=nTkM69bB3cY
 • @Robik 07:46:26
  Tytul tego video z tancami jest:

  НЕ ПЛАЧЬ УМЫТАЯ ЕВРОПА - nie placz umyta Europo.

  Tytul nie jest przypadkowy i troche bardziej niz zlosliwy.

  Otoz kiedys - kiedys, niejaki Lermontow - ulubiony pisarz Putina - w jednym ze swoich opowiadan kaukaskich, wcisnal bohaterowi opowiadania zdanie, w ktorym byl zwrot: niemyta Rosija.

  Pare miesiecy temu podchwycili to Ukraincy - widac jakiemus oczytanemu Ukraoncowi bardzo sie ten zwrot spodobal i rozmarzyli sie Ukry w internecie nad "Niemyta Rosja".
  Mocno i wcale nie zlosliwie, podejrzewam, ze ten tytukl jest nieprzypadkowy.

  Nasz wielki uczony, politolog i rusolog i szalenie pobozny Wojciech Cejrowski radzi spalic cala rosyjska literature i wszystkie "ruskie ksiazki".

  Dlatego mocno podejrzewam, ze wielu uczonych Europejczykow, ktorzy o Lermontowie nie slyszeli, nie sa w stanie pojac tej cienkiej aluzji w tytule.
 • @zygmuntbialas 23:45:56
  "--- A dzisiaj IPN nakazuje burmistrzom zmiany ulic, m.in.:
  Armii Czerwonej, Dąbrowszczaków, Dywizji Kościuszkowskiej, Ludowego "...

  Proszę zwrócić uwagę, KTO nakazuje ,-IPN.
  Nie decyduje o tym samorząd, nie mieszkańcy miasta, społeczeństwo, tylko zdominowany przez żydów IPN.
 • @Fischer 08:54:26
  Ja mysle, ze IPN (to zdaje sie jest Izba pamieci narodowej - a nie instytut), jak sama nazwa wskazuje, ma powazne braki w naukowej dokumentacji historycznej.
  Proponuje podrzucic im taki bardzo wazny dokument, jako cenny dodatek do zbiorow z czasow PRL- a wiadomo, w PRL-u mieli porzadne archiwum:

  Plakat z czasow PRL

  https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1191/2758/original.jpg
 • Obowiązkowa nienawiść do Rosji i obowiązkowa miłość do Żydów
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/09/okc582adka-historia-bez-cenzury-2.jpg

  Przykład z żydowskich mediów – okładka miesięcznika „Historia bez cenzury”

  Pamiętajcie jednak antysemici: nienawiść do wroga – do Rosji i do Putina – to nasz święty obowiązek, to obowiązek żydo-chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu. Ale uchowaj was Boże, antysemici, przed mową nienawiści do narodu wybranego. Naród wybrany, jak żaden inny, zasługuje jedynie na miłowanie i taki też jest obowiązek zachodniego społeczeństwa otwartego i niezależne sądy w zachodnich demokracjach tę miłość do Żydów już wyegzekwują. – D.Kosiur
 • Szerzmy żydo-katolicką, zachodnią cywilizację miłości, praw człowieka do otwartego społeczeństwa
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/09/522148_901610633203338_1928394409614988263_n.jpg

  Warto, żeby żydo-katolik poznał historię własnego kraju i dowiedział się, w czyim interesie w 1610r. Polacy najechali Rosję i w czyim interesie chcieli zmusić Rosjan do przejścia na żydo-katolicyzm. Może przy okazji udałoby mu się znaleźć analogię między rokiem 1610 (Polska wtedy była niekwestionowanym mocarstwem militarnym), a czasami współczesnymi, gdy żydo-chrześcijańska cywilizacja Zachodu na czele z militarnym mocarstwem USA usiłuje doprowadzić do wojny z Rosją. – D.Kosiur


  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/06/o-polsce-rosji-i-o-naszej-rusofobii/
 • @zygmuntbialas 23:52:20
  Jednak mam co do tego poważne wątpliwości . Polecam. :) https://www.salon24.pl/u/el-zorro/806923,wrog-wewnetrzny-w-autosanie
 • @Tiamat 04:07:47
  "... rzad Poludniowej Korei sercem i dusza popiera inicjatywe Rosji i Chin, ktore proponuja zdemilitaryzowanie calego Polwyspu Koreanskiego!.
  W USA zawrzalo". -

  --- Miejmy nadzieję, że w pewnym momencie budżet USA nie będzie w stanie pokryć tych amerykańskich eskapad.
 • @Robik 07:46:26
  https://www.youtube.com/watch?v=nTkM69bB3cY

  --- Ładna melodia, ładne obrazki, jeszcze ładniejsze dziewczyny :)
 • @Tiamat 08:24:31
  "Wojciech Cejrowski radzi spalic cala rosyjska literature i wszystkie "ruskie ksiazki". -

  --- To się w głowie nie mieści, że tak strasznie ogłupiają i napuszczają ludzi.
 • @Fischer 08:54:26
  Zmiany nazw ulic - "Nie decyduje o tym samorząd, nie mieszkańcy miasta, społeczeństwo, tylko zdominowany przez żydów IPN". -

  --- Tak. I smutno, że IPN nas tak załatwia.
 • @Rzeczpospolita 10:57:44
  "Obowiązkowa nienawiść do Rosji i obowiązkowa miłość do Żydów". -

  --- O tych gwałtach to ja się naczytałem, ale też słuchałem opowieści w rodzinie i wśród znajomych, którzy nie przepadali za ZSRR. A jednak nikt nie opowiadał o gwałtach. Dzisiaj wiemy, że jak 'masowo gwałcą', to myśli głowa żydowska. (8 lat temu Sebowie 'gwałcili' muzułmanki, a 2 lata temu muzułmanie 'gwałcili' kobiety europejskie. I będą 'gwałcić'! - tyle wyczytałem w portalach społecznościowych).
 • @Rzeczpospolita 11:00:55
  "1610r. - Polacy najechali Rosję i w czyim interesie chcieli zmusić Rosjan do przejścia na żydo-katolicyzm". -

  --- Tak, Polacy mało wiedzą o tych zapędach.
 • @Repsol 12:08:32
  Pisze bloger el.Zorro: "dziś Polacy maja klasykę wyboru pomiędzy dżumą, a cholerą! Są gotowi dać władzę:
  albo aferzystom z PO,
  albo neobolszewikom z PiS.
  Czyli tak tragicznie, siak jeszcze gorzej, bo jedni rozszabrują, a drudzy zmarnotrawią owoce ciężkiej i marnie opłacanej pracy Polaków". -

  --- I cóż tu jeszcze dodać...

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 13:04:47
  Kto w tej Polsce ma cokolwiek do powiedzenia?
  Czy to jest programowany chaos, czy tylko przypadkowy cyrk?
  Ale przeciez ta sama ubecja, ktora na nas donosila w PRL-u, i ktora wiadomo, zorganizowala i wygrala te rewolucje, zagniezdzila sie we wszystkich szczeblach administracji, biznesu, nauki, mediow itp, NIEPRZERWANIE rzadzi od poczatkow zalozenia Solidarnosci, i to ta sama ekipa , ktora przygotowala rozbior przemyslowy Polski w 1989 roku , stale i nieprzerwanie kieruje Polske na manowce.

  W czasach PRL byla tylko szara eminencja i potrzebowala calkowitego zarzadzania, bo w PRL rzadzila partia robotnicza, ktora jest do tej pory zwalczana prze ubecje partii juz dawno nie ma. W akcji
  "dezubekitywizacji" (?) - co makaron slowny - ani jeden koszerny ubek nie polecial.
  Jakie sa ich prawdziwe nazwiska i dlaczego je ukrywaja?

  A wszystkim sie dobrze powodzi.
  I jeszcze krzycza calkiem na glos, ze Polska jest niezaleznym panstwem w Unii. Niezaleznym od kogo?
  I dlaczego zwalczaja tych, ktorzy nie chca wojny?

  Lech Wałęsa - Agent Bolek. Kim jest? Komu służy? - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=1PYJJI-h-EE
 • "Wartości" WC
  "Wojciech Cejrowski radzi spalic cala rosyjska literature i wszystkie "ruskie ksiazki"

  Kilka miesięcy temu na tego typu bosych i gołych jak WC ,Terlikoskie,czy inne "wonsate"mordoklepy - Partia PISrael podżyrowała kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego na sumę 800 000 000 zł dla TVPisrael.Do tego jeszcze dorzuci 900 000 000zł.
 • @zygmuntbialas 13:24:05
  Warto się zapoznać . Nasze niedojdy za to pewnie dadzą im nasze czołgi t-72 . To już w pale się nie mieści . Pozdrawiam. Koniec nauczania po polsku w polskich szkołach na Ukrainie
  Wczoraj przyjęto ustawę, która mówi ze proces nauczania na Ukrainie odbywa się tylko po ukraińsku. Język polski jako obcy!
  „Prawo stanowi, że językiem procesu edukacyjnego w instytucjach edukacyjnych jest język państwowy”.

  strona ukra

  http://rada.gov.ua/news/Novyny/147912.html
  nadużycie link skomentuj
  kfakfa 06.09.2017 12:06:16
 • @kfakfa 13:29:41
  Ojej, jak to jest mozliwe? Przeciez takie sumy powinny byc zatwierdzane przez sejm?!!.
  Ale o czym ja marze?

  To jest dosc widoczne, ze ludzie, ktorzy prowadza wywiady z Cejrowskim, maja jakas korzysc, bo przeciez te wywiady nie maja zadnej wartosci etyczno- intelektualnej. Ani nawet informacyjnej.
  Taki pusty omlot slomy w stodole polamanymi cepami.

  A skoro pan WC ma farme gdzies w USA, to jak to sie dzieje, ze pol roku spedza poza farma dorabiajac na tych "wykladach" dla gawiedzi w Polsce?.
  A skoro ma biznes w Polsce to jak to sie dzieje, ze moze zostawic ten biznes w Polsce na cale pol roku?
  Nadaje tez wywiady z dala od pierwszej/drugiej ojczyzny w pieknie brzmiacej audycji: "WC w radiu!!".
  Nic dodac- nic ujac, bo rzeczywiscie tylko spluczki brak.

  Ostatnio pan Cejrowski sie niemalo wsypal!
  Przyznal sie, ze byl aresztowany za ... Kwasniewskiego!! [A pyskuje na komune]
  Przeciez Kwach - to nie byla juz "komuna" a w PRL-u Kwasniewski nie mial nic do gadania.
  Moze mi ktos wytlumaczyc, kiedy sie co zczelo a kiedy skonczylo?

  Czy kapitalizm do Polski wprowadzil KOR z Walesa w 1976 roku, czy Kwasniewski z Balcerowiczem w 1989?. Przeciez caly ten "Bukiet asow UB" siedzial przy Okraglym Stole!!.
  A Cejrowski krzyczy, ze go stary komuch Kwasniewski wsadzil do paki!
  Ten Jelcyn z Polski nie mialby zadnych szans w PRL-u!

  Bardzo zagadkowy jest ten bosonogi przebieraniec, ktory nawoluje do nienawisci.
 • @Tiamat 13:55:10
  No właśnie,jak to możliwe ,że rezydent? WC- wu-ce Piker,może sobie bez problemu udać się do Polin i tam nawijać boso? Każdy rezydent uss-mana musi się meldować w ussmanii co 3 miesiące,a emigrejszyn pyta- co tam robiłeś w tej Rosji? Potem w/g widzimisię może odebrać "papier" na ussmana.No chyba,że wu-ce ma paszport ajwajsko-usmański,no to wtedy z czym do ludzi? To już "delegacja" służbowa.Stawiamy pieczątki pobytu.
  Jeśli coś pomyliłem ,to liczni rezydenci na neonie mnie poprawią.
 • @kfakfa 14:06:33
  WC przynosi do Immigration Department nagrania ze swoich audycji, w ktorych pyskuje na Rosje i wtedy mu przybijaja pieczatke bez problemu.
  Odbiera nastepne zlecenie do Polski i wraca na plantacje, na ktorej mu w murzyni pod jego nieobecnosc uprawiaja kit do WC w radiu i bawelne do owijania politycznych onuc w Polsce. (zeby mu w nogi bylo cieplo)
 • @zygmuntbialas 13:00:02
  Tym razem już na poważniej: przepiękny głos i obrazki z końca wojny:
  Маша Мирова - Я хочу, чтобы не было больше войны
  https://www.youtube.com/watch?v=eyTNiLW_hrM&list=PLzTCI20N0Au3Dm4H05jZeQOJWdz18_6Qj
  Polecam zresztą wszystkie piosenki z serii: "Творцы Истории"
  Na koniec klip z pięknego filmu "Bitwa o Sewastopol"
  https://www.youtube.com/watch?v=fuPX8mjeb-E
  Myślę, że większość Polaków nie rozumie czym dla Rosjan jest II Wojna Światowa. Ataki na Rosjan ze strony polskiego rządu i na pomniki które upamiętniały ich poświęcenie budują olbrzymią przepaść pomiędzy naszymi narodami. Niszczy się szybko i łatwo, trudniej z odbudową.
  W końcu nie bez przyczyny Jarosław Kaczyński nazywany jest Wielkim Destruktorem.
 • @kfakfa 14:06:33
  Tak się składa, że WC Cejrowski był jednym z pierwszych stypendystów fundacji Sorosa - Fundacji Batorego (również i Ziemkiewicz).
 • @Repsol 13:41:40
  re: jezyk ukrainski
  No Ukrainian Language in 1911 British Encyclopaedia, but There Is the

  W Encyklopedii Britannica w 1911 jezyk ukrainski jeszcze nie istnieje:
  Oto co pisze Encyclopaedia Britannica w 1911:

  Rosyjskie dialekty sa podzielone na dwie glowne grupy: - wielikoruski, do ktorego wchodzi bialoruski oraz druga grupa to rosyjski i malorosyjski.
  Malorusk m jezykiem mowia w pasie od Galicji i Polnocnych Karpat przez Podole i Wolyn i rzady w Kijowie, Czernichow, Poltawa, Charkow i poludniowa czesc Woroneza az do Donu i Kubania gdzie nad ktorym sie osiedlali Kozacy znad Dniestru.
  .
  Na poludniu tego pasa w Noworosji, ludnosc jest bardzo pomieszana , ale Malorosjanie przewaznie dominuja. Mieszka tam okolo 30milionow Malorosjan.
  Dialekt maloruski uwazanay jest za jezyk literacki, dominuje w Galicji i dosc ograniczony w Rosji.
  Malorosjanie sie roznia od Wielkorosjan nie tylko jezykowo ale nawet i fizycznie, a takze w zwyczajach, architekturze domow i w ogole folklorem.;
  I roznym rusofobom nie udalo sie udowodnic , ze to finskie akcenty zadecydowaly o tych roznicach a i Malorosjanie , zwlaszcza potomkowie Kozakow tez nie maja tatarskich elementow jezykowych.
  Przez ostatnie 300 lat byli pod silnym polskim wplywwem i to mialo ogromny wplyw na slownictwo choc troche mniejszy mniejszy na fonetyke czy morfologe

  No Ukrainian Language in 1911 British Encyclopaedia, but There Is the Little Russian Dialect - Fort Russ
  Encyclopaedia Britannica z 1911 roku nie wspomina nawet o istnieniu jezyka ukrainskiego: (coby sie zgadzalo, z tym co mi opowiadala tesciowa, ktora pomagala Ukraincom napisac PIERWSZY slownik jezyka ukrainskiego we Lwowie. )

  nasza literatura wspomina o jurandzie, ktoremu wrwali Krzyzacy jezyk.
  Ja mysle, , ze zakaz mowienia w swoim jezyku jest wyjatkowa forma przesladowania. Nie rozumiem dlaczego nie jest to poruszane na forum ONZ. To przeciez Karta Praw Czlowieka pisze o tym bardzo wyraznie.
  Polacy na Ukrainie nie sa emigrantami. Sa tubylcam, podobnie jak mieszkancy Donbasu czy Tatarzy. Ludnosc zamieszkujaca byle tereny Wegier czy Rumunii to tez nie jest ludnosc naplywowa,, bo zostali przylaczeni do Ukrainie razem z ziemia na ktorej mieszkali.
  Ukrainskiego jezyka nie bylo, bo nie mial nim kto mowic.
  Nie bylo ukrainskiego narodu.

  http://www.fort-russ.com/2016/04/no-ukrainian-language-in-1911-british.html
 • @Robik 14:48:34
  Bardzo mocna piosenka malej Maszy.

  Rosjanie duzo spiewaja. Na kazda okazje.
  Prosze zauwazyc, ze amerykanski zolnierz nie spiewa. I nie maszeruje.
  Nawet nie defiluje bo im zdaje sie piechoty nie dostaje.

  Ale tez i jest szalona roznica w podejsciu do wojny.
  Bo Rosjanin broni swojego kraju przed najezca.
  Amerykanski zolnierz JEST najezca.
  O czym ma spiewac? O zbombardowaniu kolejnego uniwersytetu - tym razem w Mosulu? Kolejnego szpitala z chorymi?
  O pomordowanych dzieciach w Iraku?

  A poza tym w USA nikt nie spiewa za darmo, tylko za pieniadze. Zolnierze w USA sa przewaznie na narkotykach wiec im ani do smiechu ani do spiewu
  Rosjanie bronia swojego kraju, swoich rodzin, swoich przyzwyczajen i w ogole istnienia.
  Maja wiecej czasu i tradycji kulturowych zeby zastanawiac sie nad sensem istnienia i radosci, ze sie przezylo.

  Jedna z moich ulubionych piosenek jest ta z Donbasu, mniej sentymentalna i bardziej buntownicza.

  Odpowiedź dla NATO - " To mój kraj rodzinny " (pieśń) - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=iO9LDZN81QU
 • Skąd wzieła się nienawiść do komunistów
  Postaram się wyjaśnić moim komentarzem z innego wątku:

  ".....
  Prawdopodobnie było to wynikiem rewizjonizmu żydowskiego zwalczanego przez Gomułkę po VII plenum KC.

  Prościej mówiąc, Gomółka obwinił żydów współtworzących aparat władzy i struktury bezpieczeństwa państwa, o spowalnianie reform i działalność na szkodę państwa. Owocem jego wystąpienia były prześladowania żydów w Polsce. Szczególnie inteligencji żydowskiej.

  Czarę nienawiści przepełnił wybuch wojny Izraelsko- arabskiej w 1967. W wyniku czego ZSRR potępił Izrael i zerwał stosunki dyplomatyczne z nim. Władysław Gomułka wygłosił w czerwca 1967 roku przemówienie w którym zawarł tezę o istnieniu w Polsce „syjonistycznej V kolumny” .

  Największym wrogiem żydów był min. spraw wewnętrznych gen Moczar. Wtedy UB oczyszczono z elementów żydowskich.

  Żydzi jednak przy poparciu prasy zagranicznej bronili własnych pozycji. Punktem zapalnym był spektakl Dziadów A. Mickiewicza w obsadzie żydowskiej i anty radzieckimi wątkami. Nałożona na spektakl cenzura wywołał demonstracje studentów. Dwóch z nich relegowano z uczelni, byli to Adam Michnik i Henryk Szlajfer (żyd minister spraw zagranicznych w rządzie Buzka).

  W obronie studentów pisała prasa amerykańska i zabierało głos Radio Wolna Europa w audycjach Brzezińskiego. Na uczelniach Warszawskich, Poznańskich w obronie studentów pojawiły się ulotki autorstwa Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego.

  W związku z przygotowaniem wiecu przez młodzież żydowską, 8 marca, aresztowano Szlajfera, Seweryna Blumsztajna (prezes związku dziennikarzy polskich, został odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski), Jana Lityńskiego (poseł na Sejm , 2010–2015 doradca prezydenta RP), Modzelewskiego i Kuronia. Następnego dnia aresztowano Michnika.

  Wydarzenia marcowe , zgodnie z hasłem komunistów :Syjoniści do Syjonu, skutkowała exodusem wielu rodzin żydowskich do Izraela.

  Jednak prowokatorzy zostali.

  Musiałem dodać watek wydarzeń marcowych 1968. Jest to wkładu żydów polskich w naszą niepodległość. Naród Polski ciągle wierzy, że kieruje Polską, a czuje oddech żyda na plecach.

  Elementem wojny polsko –żydowskiej, była negatywna krytyka komunizmu. Dla tego kościół popierał w swych dążeniach żydowskich rewizjonistów. Katolicy związani z PAX-em i władzą byli odmiennej orientacji.

  Nagonka antykomunistyczna jest nadal aktualnym orężem żydów z IPN-u, żydowskich koncernów medialnych i Narodowców w celu zniszczenie Polski i skłócenie Polaków.

  Polacy walczą z komuna i komunistami, których nie ma, a swoich wrogów nie dostrzegają. ......."
 • @Tiamat 17:09:14
  Dla mnie żadnej upadliny nie było ,nie ma i nie będzie . .https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go Pozdrawiam . https://www.youtube.com/watch?v=SViPCCayKC8
 • @Tiamat 13:29:27
  "Czy to jest programowany chaos, czy tylko przypadkowy cyrk?" -

  --- Gdyby to był 'przypadkowy cyrk', to byłoby myślę - już po cyrku. A to trwa i trwa, i jest to tak żenujące.
 • @Repsol 13:41:40
  "Wczoraj przyjęto ustawę, która mówi ze proces nauczania na Ukrainie odbywa się tylko po ukraińsku. Język polski jako obcy!" -

  --- Politycy polscy pomogli w takim biegu rzeczy.
 • @Robik 14:48:34
  https://www.youtube.com/watch?v=eyTNiLW_hrM&list=PLzTCI20N0Au3Dm4H05jZeQOJWdz18_6Qj

  https://www.youtube.com/watch?v=fuPX8mjeb-E

  --- Obie pieśni są bardzo wzruszające i piękne :)
  Utwór Maszy Mirowej przedstawiłem dwukrotnie w notkach. Tę drugą przynajmniej raz. Rosyjskie pieśni są w ogóle piękne i szkoda, że Polacy są właściwie pozbawieni możliwości ich poznania.
 • @Fischer 17:21:30
  Zydzi maja we krwi odwet. Nie ma chyba na calej planecie bardziej msciwej grupy spolecznej. Najlepszym przykladem jest pilnowanie, zeby im nikt nie zabral biznesu holokaustu. Juz tyle ludzi zniszczyli!. I znani sa ze skrytobojstwa.. Dlatego bardzo trudno pociagnac ich do opdpowiedzialnosci indywidualnej.
  W Polsce wiele osob nie lubi zydow ale z wielkim entuzjazmem powtarza zydowska propagande.
  To zydom najbardziej zalezy na podbiciu Bliskiego Wschodu. Nigdy tego nie ukrywali.
  A jednak w Polsce bardzo byly zywe zydowskie sentymenty przeciwko Kadafiemu i Hussejnowi.
  To zydzi urzadzili ten bal z najazdem uchodzcow.
  A jednak, Polacy bardziej nienawidza muzulmanow, bo im tak zydostwo dyktuje.
  Walka z islamem jest bardzo i wylacznie zydowska. Chodzi o to, zeby wmowic zbrodnie zapisane w Koranie (ale nie w StarymTestamencie ) swiadcza o tym, ze ... muzulmanie to terrorysci, a najwieksi terrorysci to
  Palestynczycy.
  Razem z Syryjczykami i Iranem przeszkadzaja w podbiciu calego bliskiego Wschodu.
  Na razie ten ambitny projekt sie nie udaje, ale codziennie gina Palestyczycy z rak oprawcow.
  Ogladam tragedie zywiolu w Teksasie i mysle sobie, czy Amerykanie nie wspolczuja innym ludziom pozbawionym dachu nad glowa z powodu amerykanskich bombardowan?
  Ogladam tez i przypadki wandalizmu i kradziezy w Teksasie, awantur przy stacjach benzynowych.. wykorzystuja ten straszny dramat huraganowy rozne elementy spoleczne do okradania sklepow.
  Widac u Amerykanow juz taka natura.
  Ciagle spotykam Polakow, ktorzy wyzywaja Putina od mordercow, Hitlerow i jako dowod podaja Gruzje, rok 1968 i 56 (rewolucja na Wegrzech) a teraz i Syrie!
  Bardzo zacietrzewieni powtarzaja zydowska propagande. Nawet ci, ktorzy bardzo nie lubia zydow.
  Nie wiem, ktory plat mozgu trzeba miec uszkodzony....
  Od 2008 roku Amerykanie napdaja na Syrie. Od 2011 bombarduja.
  W 2015 Rosjanie odpowiadaja na prosbe rzadu syryjskiego i przychodza z pomoca w 2015 roku gdy Syria jest juz wlasciwie calkowicie sparalizowana i 60% zniszczona.
  Ale wielu Polakow oskarza Rosje o napad na Syrie!
  Bo tak chce Izrael. Nie chce oddac Wzgorz Golan.
 • @Tiamat 18:24:36
  To nie kwestia ostatnich stu lat, to kwestia tysiącleci.
  Żydzi mordowali swoich bliskich, więc trudno by oszczędzali gojów.
  Po wykonaniu złotego cielca, Mojżesz:

  "A on im rzekł: "Tak mówi Pan, Bóg Izraelów: Niech każdy przypasze miecz do biódr swoich. Idźcież i wracajcie się od bramy do bramy przez pośrodek obozu, a zabijajcie każdy brata i przyjaciela, i bliźniego swego!"
  Polecam

  http://fischer.neon24.pl/post/140027,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd

  Tam dokonałem analizy historycznej żydów. Starałem zachować obiektywizm, a nawet usilnie starałem się doszukać elementów pozytywnych. Nic z tego nie wyszło.
  I nie musiałem pisać o zasypywaniu studni na Wzgórzach Golan, o burzeniu czołgami osiedli palestyńskich.
 • Tak się szasta kasą za złom
  w kosmicznej cenie

  http://www.defence24.pl/656912,53-tys-karabinow-grot-dla-wojska-polskiego-kontrakt-podpisany


  Gigantyczne pieniądze dla Polski. Morawiecki podpisał umowę na miliard euro

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gigantyczne-pieniadze-dla-polski-morawiecki,184,0,2362296.html
 • @Fischer 18:46:41
  W mitologii bardzo trudno byloby znalezc obiektywizm.
  Zwlaszcza, jesli ktos przeredagowal pare rzeczy na swoja korzysc .
  Stary Testament jest wiecznie "usprawniany", poprawiany i dlatego nie mozna znalezc zadnych egzemplarzy sprzed 17 wieku. Ja juz wydeptalam i sciezki w Hampton Court i w Rrzymie laze i szukam po starych antykwariatach.
  Nie mam juz duzo czasu bo antykwariaty sa likwidowane, z bibliotek sie wywala stare ksiazki a w Polsce zamkneli Ossolineum; jest jakas okrutna walka ze zbiorami.
  Aleppo zniszczone- byla tam najstarsza biblioteka; podobnie zniszczyli i okradli Bagdad.
  Najbardziej mi znana analize zydow dokonal prof. Szlomo Sand i Arthur Kerstner.
  Jest klopot w tym, ze wspolczesni zydzi wlasciwie nie przyznaja sie do pochodzenia hebrajskiego. i nie mogli tego w zaden sposob udowodnic.

  Zreszta nie ma zadnego materialu dowodowego, ze pochodza skadkolwiek.
  Kiedy syjon przy pomocy Anglikow, Ameryknow i swiatowej "razwiedki" stworzyl panstwo Izrael, to rekrutacja do Izraela byla zupelnie przypadkowa. .Pisze o tym Szlomo Sand. Wystarczylo pomachac przed rabinami swistkiem - zaproszeniem na bar mitzwah z czasow przed rewolucyjnych i rabiny przyznawali zydostwo.

  Przez wiele lat sie awanturowali o czyste pochodzenie z kapelusza wziete.
  Ale ostatnio czytalam w Haaretzu, ze chca "poszerzyc" deinicje zydostwa bo im cos sie liczebnie nie zgadza w Izraelu. Bardzo duzo ludzi ucieka z Izraela. A domy na West Bank stoja puste bo "inwestorzy" i deweloperzy z Nowego Jorku nie moga znalezc lokatorow. Wynajem tych mieszkann w blokach jest paskudne drogi i przecietny zyd nie moze sobie poswolic na oplacanie czynszu. I to jest najwieksze dranstwo swiata. Wyrzuca sie Palestynczykow z ich wlasnych domow i nikt nie ma zamaiaru wynajmowc mieszkania tubylcom . Inna sprawa, ze ochroniarze, ktorzy pilnuja tych osiedli w zyciu sie nie zgodza, zeby tami mieszkali -nie zydzi.

  Chodzi caly czas, zeby o to, zeby miec liczebna przewage nad ludnoscia palestynska. . Podstep ciagle im nie wychodzi. . Trzeba bylo wypedzic Palestynczykow (okolo miliona) a reszte odgrodzic jako West Bank i Gaza, zeby nie brali udzialu w wyborach..
  Religia Izraela jest z definicji okrutna poniewaz trzeba miec duzo agresjii zeby podbic swiat.
  Jest to bardzo swiecka religia samouwielbienia. A ze sa wybrancami bo sami sie wybrali- no to z definicji nie moga byc obiektwni.
  A Stary Testament jest jednym wielkim sprawozdaniem - dosc oslchlym- zbrodni "synow izraela".
  Poczawszy od Kaina. A potem i Jozuego, ktory realizowal kannanejskie ludobojstwo ludow Bliskiego Wschodu.
  Teraz maja zydzi powtorke biblijnego ludobojstwa mieszkancow Lewantu.
  Zawsze mordowali kogo sie dalo, a najwiekszym bandyta byl legaendarny krol Dawid, ktory nigdy nie istnial, ale za to ladnie zbojowal.
 • @Tiamat 17:09:14
  "Rosjanin broni swojego kraju przed najezdzca.
  Amerykanski zolnierz JEST najezca.
  O czym ma spiewac? O zbombardowaniu kolejnego uniwersytetu - tym razem w Mosulu? Kolejnego szpitala z chorymi?
  O pomordowanych dzieciach w Iraku?". -

  --- Trochę czasu potem upływa i do akcji wchodzi Hollywood, który to wszystko wyjaśni.
 • @Fischer 17:21:30
  "Polacy walczą z komuna i komunistami, których nie ma, a swoich wrogów nie dostrzegają". -

  --- Znowu trzeba mówić o celowej i świadomej robocie, a ileż to można słuchać o morderstwach komuny. Już pytałem, kiedy przeczytam, że bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki zrzucili komuniści.
 • @zygmuntbialas 22:12:57
  " a ileż to można słuchać o morderstwach " Ano można . Posłuchaj .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=qMw9XBFHTio
 • @Fischer 17:21:30 (II)
  Przeczytałem Pański tekst pt. "Nie każdy żyd to zły żyd", link:

  http://fischer.neon24.pl/post/140027,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd

  Podjął Pan cięzki temat. Ja na pewno przyznam Panu rację nie tylko wtedy, gdy Pan pisze, że nienawiść jest chorobą. Sam nie podejmuję takich tematów, a chyba Pan dostrzegł, że konsekwentnie broniłem muzułmanów i uchodźców przed opluwaniem.
  Najprościej mi powiedzieć, że żydzi mają tylu ludzi pióra, że nie potrzebują mojej pomocy. Skomplikowana zresztą sprawa.

  I uwaga techniczna: pisze Pan notkę przez kilkadziesiąt godzin i ona nie ustawia się na 1. miejscu po lewej stronie, bo to zależy od czasu rozpoczęcia pisania, a nie publikacji. Dobrze byłoby, gdyby napisaną notkę przeniósł Pan jako nową, a poprzednią (tę roboczą) po publikacji skasował.
 • @Tiamat 18:24:36
  "Od 2008 roku Amerykanie napdaja na Syrie. Od 2011 bombarduja.
  W 2015 Rosjanie odpowiadaja na prosbe rzadu syryjskiego i przychodza z pomoca w 2015 roku gdy Syria jest juz wlasciwie calkowicie sparalizowana i 60% zniszczona.
  Ale wielu Polakow oskarza Rosje o napad na Syrie!
  Bo tak chce Izrael. Nie chce oddac Wzgorz Golan". -

  --- Mącą w głowach. I nie tylko Polacy są podatni na żydowską propagandę.
 • @zygmuntbialas 22:30:16
  100/100 Nawet admin nic z tym nie może zrobić .Ave.
 • @Repsol 22:20:18
  Полина Гагарина Кукушка 18 Битва за Донбасс, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=qMw9XBFHTio

  --- Piękna, znana mi już pieśń. Przedstawiałem ją kiedyś w notce. No i ma utwór 2 304 311 wyświetleń.
 • @Repsol 22:43:50
  "Nawet admin nic z tym nie może zrobić". -

  --- Zdejmij panu Fischerowi limit jednej notki.
  To mu ułatwi pisanie.

  Pozdrawiam Cię :)
 • @zygmuntbialas 22:51:19
  Spróbuję . Ave.
 • @Repsol 22:57:28
  :)
 • @zygmuntbialas 23:06:10
  Limit zdjęty . Pozdrawiam . :)
 • @Tiamat 20:32:40
  Może pytanie niezręcznie postawione.

  Czy chodzi o korzenie ludów semickich?

  Są odległe w czasie dokumentowane na 10000 lat przed naszą era na terenie wyżyny Abisyńskiej. Dowodzą to badania genetyczne i językowe (grupa językowa omotic), brak dowodów materialnych i pisanych z tak odległych czasów.

  Jednak Biblia o ile Genesis odniesiemy do praojców Semitów daje kolejne wskazówki. Według biblistów okres ten datują na 4 tyś przed n.e.

  W okresie tym wyodrębniło się już wiele języków tworzących grupę języków protosemickich. Do grupy tej należał kuszycki, egipski, arabski, elamicki i oczywiście semicki. Semicki jest najbliższy j. arabskiemu. To okres wędrówki nomadów, używających lokalnych narzeczy języka arabskiego (jak wolisz Sunickiego).

  Okres ten nawiązuje biblijnie do wielkiego potopu, wieży Babel. Jako że nosisz imię wielkiej bogini zaliczanej do starszych bóstw Babilonii, zapewne znasz historię z tego okresu.

  Żadne babilońskie źródła nic nie mówią o żydach, Izraelczykach. Wydaje się że to żydzi utożsamiali się z plemionami protosemickimi a mity o potopie i stworzeniu świata zaczerpnęli z kultury babilońskiej.

  W praktyce można mówić że wyłonili się w II tyś.- leciu gdy przybyli z Mezopotamii do doliny Hebronu. Tu posługiwali się nową gwarą mieszaniną staro egipskiego, północno- semickiego i elamickiego. Dając początek językowi hebrajskiemu.

  Nadal nie byli to jednak, żydzi tylko związek plemienny o wspólnej kulturze i tradycji. Gdzie jednemu plemieniu przewodził Abraham. Dopiero jego synowie utworzyli 12 związków plemiennych, przewodził im Izak. Tyle biblia.

  Jednak to nadal nie żydzi.

  Po wyjściu z Egiptu Mojżesz połączył te plemiona wspólną wiarą w Boga Jedynego. Wiara i nowa ojczyzna, wyznaczona przez Mojżesza na terenie ziemi Kannan (Palestyna , Izraela) pozwoliło utworzyć królestwo Izraela , mówimy tu o 1 tyś pne. Tu możemy używać terminu Izraelici.

  Sto lat później utworzono też pod jurysdykcją Asyrii królestwo Judy. Tu możemy mówić o Judejczykach.

  Termin Żyd wprowadził Nabuchodonozor II (w VI w pne), był zwrotem obraźliwym określających czcicieli Jahwe.

  Wynikało to z faktu że Żydzi przez tysiąclecia swobodnie interpretowali swoje księgi. Naginając je do swoich potrzeb. Tak jest i dziś. Jest to tak zwane studiowanie tory, w którym uczestniczą nawet dzieci i dowolnie pod okiem rabina interpretują tekst.

  Jest to nie do pomyślenia w kościele katolickim, gdzie pismo święte stanowi stały kanon wiary.

  Termin Żyd określa czciciela Jahwe, które wynikało według kapłanów babilońskich z niezrozumienia przekazu Thory i było powodem szyderstw z Judejczyków.

  Tak więc praktycznie o Żydach możemy mówić , gdy ich tak nazwano w związku z czczeniem Jahwe , to jest od VI w pne.
 • @Fischer 23:50:54
  Na Neonie ma Pan wolną rękę . Pozdrawiam Admin.
 • @zygmuntbialas 22:51:19
  Dziękuję za wsparcie Panie Zygmuncie i Panu Respol .
  Co do kwestii

  „Podjął Pan ciężki temat. Ja na pewno przyznam Panu rację nie tylko wtedy, gdy Pan pisze, że nienawiść jest chorobą.”

  Zdaje sobie sprawę. Jednak trzeba uświadamiać sobie kto jest naprawdę wrogiem i dla czego. Nie wolno opierać się tylko na stereotypach. Żydzi to trudny temat. Zależy mi na zasypywaniu przepaści dzielących Polaków.

  Niedługo nawet Narodowcy nie będą mieć sojuszników, a Polacy będą zwalczać się nawzajem. Rozumiem Żydzi są źli. Źli są kapitaliści, źli komuniści i ci od Andersa, Berlinga, źli Katolicy, żli ateiści, masoni, cykliści, cudzoziemcy, Polacy którzy nie mają słowiańskich korzeni. Źli Rosjanie mający słowiańskie pochodzenie i żli ci nie mający pochodzenia. Nawet Solidarność wdeptano w ziemię.

  Pytanie do Polskich patriotów kto ma tworzyć trzon obrońców ojczyzny? Komuniści nie, ale komunistyczne korzenie lub związki ma zapewne 30-40 % społeczeństwa. Katolicy może to około 50% społeczeństwa, ale drugie tyle ich nienawidzi. W tym bojowniczki o prawa kobiet. Mniejszość pochodzenia niemieckiego to zapewne 30 % społeczeństwa szczególnie na pomorzu i ziemiach zachodnich. Mniejszość Ukraińska też już jest utożsamiana z banderowcami.

  Przez antagonizmy żadna siła polityczna nie jest wstanie uzyskać znaczącej pozycji do reformowania kraju.
 • @Repsol 23:34:11
  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 00:49:34
  Jakiej Qu...ie to przeszkadzało . Ave Amigo. : https://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE
 • @Fischer 00:32:53
  "Nie wolno opierać się tylko na stereotypach. Żydzi to trudny temat. Zależy mi na zasypywaniu przepaści dzielących Polaków'. -

  --- To ja jeszcze raz podkreślę: trudny temat. Musiałbym wgłębić się w sprawę i napisać serię notek. A my nie umiemy doliczyć sie faktycznej ilości żydów - ofiar nazizmu. Nie wiemy też, ilu ich mieszka teraz w Polsce. Kiedyś chciałem napisać tekst "Ilu żydów mieszka w Polsce". Te ilości wynosiły w różnych materiałach od 900 osób do 4,5 mln. Coś podobnego! We Francji żyje - podają - 500 tysięcy do 700 tysięcy, i to jest wiarygodne. Notka w każdym razie nie powstała.
  Przeczytałem w swym życiu sporo książek. Najwięcej z literatury polskiej, niemieckojęzycznej i dość dużo z literatury rosyjskiej i francuskiej. I około 5 lat temu, gdy wysnułem wnioski, że mój ulubiony, wręcz mój nauczyciel, Jarosław Iwaszkiewicz, też chyba jest żydem, powiedziałem do żony: "Tyle książek się naczytałem... I to były nie te książki". Dlaczego? - Tu musiałbym wiele tłumaczyć.
  Następna sprawa - ta makabryczna nadreprezentacja żydów w polityce, mediach, sądownictwie, w bankach.
  No i jest tak: mam tu w Opolu trochę znajomych pochodzenia żydowskiego. I ja ich lubię, i oni mnie też, choć -przynajmniej po części - wiedzą, co sądzę o sprawach żydowskich. Nie zauważyłem, by mieli przewagę intelektualną nade mną. Ale są lepiej ustawieniu w życiu. Myślę, że dzięki ich wzajemnemu poparciu.
 • @Repsol 00:58:50
  https://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE

  --- Rosyjscy żołnierze chyba nie byliby tak ciepło przyjęci na pokazie w Polsce. Ale też polscy żołnierze poczynili pewne działania, by się spodobać :)
 • @Fischer 23:50:54
  Ciagle nie moge odczytac panskiego tekstu. Wiec podaje swoja skromna analize dziejow:

  Gdy chodzi o stosunek do zydow - wieczna nasza udreka- to ma pan racje.
  Ja moze przyloze bardzo moze "kontrowersyjny" temat - nie lubie tego slowa- Jerzego Urbana.

  Miesza sie tego faceta z syjonem, choc nikt mu nawet nie staral sie udowodnic czlonkostwa w swiatowej mafii. Ciekawe, ze najbardziej Urbana krytykuja … zydzi i ci sami, ktorzy nie cierpia muzulmanow.

  Ale zastanowilo mnie bardzo jego wlasne stwierdzenie:
  "Ja nigdy nie moglem byc nikim innym niz Polakiem: nie znam innego jezyka, nigdy nie wyjezdzam za granice ani nigdy nie mialem zamiaru emigrowac. Jestem w pulapce polskosci. I nigdy nie umialbym byc kim innym".
  Po awanturach Solidarnosciowych, Urban jak malo kto byl przesladowany przez awanturnikow Solidarnosci .
  Nie wiadomo z jakiego powodu mial przez tyle lat zakaz wykonywania jakiegkolwiek zawodu w Polsce..

  Urban jest szczery az do bolu. Otwarcie przyznaje jak doszlo do zmiany nazwiska; na granicy urzedasy pomylily polski alfabet z rosyjskim i zamiast UrbaH - wpisali Urban. Komus sie cos pomylilo. Kpiarz Urban sie smieje, ze ta pomylka bardzo byla mu na reke bo "brzmiala papiesko". (Nikt nie smial poprawiac urzedasa).

  Jak wspomnialam, Urban byl lojalny wobec rzadu, ktory reprezentowal i byl bolesnie prawdomowny.
  O tych kocach potrzebnych w Nowym Jorku mial 100% racji.
  O gieldzie tez.

  Moje pytanie: Czy Urban jest Polakiem?

  Prosze mnie zle nie zrozumiec,
  To nie jest laurka dla Urbana, bo on o taka nie dba. Ja nigdy nie mialam i nie mam zadnych z nim kontaktow.

  Ale podobnych Urbanowi obywateli polskich zydowskiego pochodzenia jest w Polsce wiecej.
  Z cala pewnoscia nie mozna Urbana wsadzic do jednej bandy ani z Duda (zydem) ani z Walesa (takoz) ani ani z Mazowieckim czy Macierewiczem.
  I kto jest tak naprawde lojalny wobec Polski?
  Kuklinski czy Urban?

  Pierwszy raz zaczelam sie zastanawiac nad tym problemem kiedy ktos napisal na blogu, ze Tuwim to "zydowska swinia i nigdy nie byl Polakiem”. Podobnie pisali o Mickiewiczu.

  Moje osobiste zdanie o takim stwierdzeniu jest jednoznaczne. Napisal to kretyn i nieuk. Jest obrazliwe dla wszystkich Polakow.
  Tuwim byl polskim poeta. I pisal ladnie. Wylacznie po polsku.
  Mielismy cala grupe wspanialych polskich poetow zydowskiego pochodzenia, ktorzy nie maja nic wspolnego z grafomanem Kornhauserem.

  Poznalam takiego Gruzina na naszym uniwersytecie. Twierdzi, ze ma powazny problem anatomiczny, bo serce ma rosyjskie. “Glowy tez nie mam zydowskiej bo sie na biznesach nie rozumiem”.
  “Przeciez jestes Gruzinem”- powiadam.
  “To przez pulapke. Rodzicow wywiezli do Gruzji.”
  Borys nigdy nie byl w Rosji. A tak pieknie mowi po rosyjsku.

  Sprawa zydow rosyjskich jest bardzo podobna. Niektorzy sa Rosjanami i za takich sie uwazaja. Tysiace innych wyjechalo do Izraela; jeszcze inni probowali przejac rosyjska administracje.

  Spotkalam osobiscie zydow ze Swidnicy, ktorzy wyjechali cala rodzina do Izraela. A po dwoch latach wrocili i jak sie sami zwierzali moim rodzicom : calowali polska ziemie.
  To bylo dawno. Ale ja to pamietam, bo mi rodzice probowali wytlumaczyc co to znaczy ‘calowac ziemie”.

  Bardzo wielu rosyjskich zydow ucieklo z Izraela. Niektorych poznalam osobiscie.
  Co innego ideal Ziemi Obiecanej - a co innego rzeczywistosc, w kraju rzekomo zydowskim, w ktorym zyd nie jest uznany za zyda.

  Nie mam najmniejszej watpliwosci, ze grupa mafijna nazwana zydami wlazi do kazdej administracji i wyrzadza ogromne szkody.
  Jest to niepodwazalna prawda.

  Ale nie mozemy karac, czy oskarzac tych, ktorzy nie tylko do tej mafii nie naleza ale wrecz odmawiaja wspolpracy.

  W mojej pracy zetknelam sie przypadkowo z dwoma grupami znakomitych zydow - "bardziej" prawdziwych bo z Iraku.
  I bardzo wierzacych z … Argentyny.
  A przeciez tam tez sa rozmaite grupy.

  Dzieje zydow irackich w czasie powstawania panstwa Izrael niewiele sie roznia od losu Palestynczykow.
  Jak juz wczesniej wspomnialam, nowopowstale panstwo Izrael potrzebowalo "numbers"- odpowiedniej ilosci zydow.

  Ale religia wielu zydom nie pozwalala osiedlic sie w Palestynie. Zgodnie z Torah, zydy za swoje grzechy ukarani przez Jahwe nie maja prawa powrotu do Jerozolimy dopoki nie nadejdzie Mesjasz.

  Nasi, polscy zydzi ze Wschodu - Chasydzi - nie nadawali sie do Izraela bo nie wierzyli w panstwo Izrael. Czekali na mesjasza.
  Bardzo wielu zydow nie wierzy w Boga.

  Ale mozna byc zydem niewierzacym i wierzyc w biblijne prawo zydow do Izraela.

  Mozna zostac zydem przez konwersje. Ale zeby goj zostal zydem musi przejsc przez religijne sito. I wtedy moze przestac wierzyc i juz byc zydem na zawsze.
  Trudno mowic o narodowosci zydowskiej: Bo narod to wspolny teren zamieszkania i wspolny jezyk.
  Judejczyk, to niekoniecznie zyd. Akurat w Judei z czasow babilonskich bylo ich tam bardzo malo. Byli przybyszami.

  Ale zyd z Kamczatki za cholere nie rozumie zyda z Patagonii.
  Zydzi, zeby sie porozumiewac miedzy soba spotykaja sie na przyklad w Nowym Jorku i mowia wspolnym jezykiem. Angielskim.

  Zyd to nie rasa, bo zdaniem prof. Shlomo Sanda 90% zydostwa pochodzi z konwersji.’
  Czyli, skrajna glupota jest genetyczne szacowanie zydostwa. Podobnie jak i religijnie. I narodowsciowo. I terytorialnie. W samym Nowym Jorku zyje wiecej zydow niz w calym Izraelu.

  Nigdy nie zapomne jak z okazji jakiegos miedzynarodowego swieta na uniwersyteckim barbecue spotkaly sie dwie a nawet trzy grupki zydowskie: z Australii, Argentyny i Izraela. A wszyscy byli pracownikami roznych uniwersytetow.
  Malo sie nie pozabijali na oczach przedstawicieli innych grup wieloetnicznych.
  Zydzi nie maja wiezi kulturowej. Akurat rozeszlo sie na tm barbecue o .. Tore i swieto Purim.

  Wielu zydow na swiecie do tej pory walczy z syjonem. I nawet w samej Ameryce..

  Bywa, ze zydzi nie-syjonisci, lub ci, ktorzy krytykuja Izrael publicznie, sa czesto przesladowani.
  Dosc znany Prof. Finkelstein zostal wywalony z amerykanskiej uczelni za wywiady udzielane na temat napisanej przez siebie ksiazki o biznesie Holokaustu; Noam Chomsky az sie trzesie z oburzenia na bestialstwa izraelskiej polityki; Miko Peled, syn izraelskiego generala jezdzi po swiecie i opowiada jaka okropna krzywda dzieje sie Palestynczykom. To Miko Peled opowiada jak jego mama i palestynska mama jego przyjaciela, razem gotowaly, razem praly bielizne; mieszkali w sasiedztwie i nikomu do glowy nie przychodzilo zburzenie meczetu czy synagogi.
  Wielu rabinow ma zupelnie niekoszerne pomysly.

  Ciekawe tez, ze syjon dziwnie popiera zydowskich blaznow typu Freud czy Newton i paru naszych rodzimych, a kompletnie pomija gluchym milczeniem np. obrazy Marka Chagalla.

  Jest wielu zydow na swiecie, ktorzy w ogole nie chca miec nic wspolnego z polityka Izraela..

  Jedna z najstarszych grup zydowskich znajduje sie w Iranie.
  Uwazaja, ze pochodza od zydow babilonskich, ktorych wypedzili Babilonczycy a przygarnela zona Cyrusa Wielkiego.

  Ci zydzi, mimo ogromnego nacisku ze strony Izraela, odmawiaja przesiedlenia sie do Izraela, bo im w Iranie dobrze. Maja swojego przedstawiciela w parlamencie, pija w domu pejsachowke, chodza do boznicy i czuja sie Iranczykami. Najwieksze iranskie rezimy i rzady mullow nigdy nie dyskryminowaly zydow.
  A Izraela nie uznaja!.

  A wracajac do Iraku.
  Opowiadali mi zydzi z Iraku, jak bardzo ich rodzice byli przesladowani przez Irgun i Hagannah (izraelskie grupy terrorystyczne):
  Do czasu utworzenia Izraela, zydowska ludnosc w Iraku miala sie bardzo dobrze.
  Wlasciwie w muzulmanskich krajach od wiekow zydzi zyli w symbiozie z muzulmanami.

  (Dlatego takim skonczonym dranstwem i lotrowstwem jest syjonistyczna napasc na islam z powodu podboju Palestymy i Bliskiego Wschodu przez swiatowa mafie).

  Zydzi w Iraku mieli rozne biznesy, czuli sie takimi samymi obywatelami jak inni mieszkancy.
  Tymczasem terrorysci Irgunu niszczyli im biznesy, mordowali opornych, podpalali im domy, na sile wyrzucali ich z Iraku pod grozba rozstrzelania. Materialow na ten temat jest wiele pt. Jews in Iraq.

  Jedna z nastarszych grup zydowskich na swiecie zyla do niedawna w Jemenie. W ramach podrabiania liczby zydow w Izraelu, nieludzko przepedzano zydow w Jemenie, wbrew ich woli, do Izraela. Pedzili ich syjonisci przez pustynie jak bydlo. Ponad polowa zginela w czasie tego "marszu". Ci ktorzy dotarli do Izraela kompletnie wykonczeni, dowiedzieli sie, ze nikt ich tam nie oczekiwal.

  Przed obecna awantura w Jemenie wygonili syjonisci resztki zydow z Jemenu. Ci, ktorzy dzieki krewnym zdolali uciec do USA, bardzo byli krytykowani w prasie izraelskiej. Ich obowiazkiem bylo osiedlic sie na pustyni Negew.

  Przed napascia na Libie w 2011, syjonisci pod duchowym przywodctwem syjonsty Henry-Bernarda Levy zostali masowo wypedzeni z Bengazi, gdzie zyli od setek lat. W tym czasie ukazywaly sie artykuly o .. zydowskim pochodzeniu Bengazi.

  Nie znam miasta na swiecie, ktore mialoby zydowskie pochodzenie.

  Zydow z Etiopii Izrael traktuje paskudnie, bo im kolor skory nie bardzo odpowiada.
  Zydzi z NKWD bestialsko traktowali polskich zydow we Lwowie.

  To polscy zydzi gineli w obozach. Zaden miedzynarodowy syjonista do obozu nie trafil inaczej jak zarzadca albo kapo.

  Jak to pisal Dziura- Dziurski w “Freedom Fighter”:
  Miala sie polac krew zydowska, zeby powstalo syjonistyczne panstwo Izrael.

  O zydowskim pochodzeniu zydow z Bliskiego Wschodu na podstawie Starego Testamentu nie mam wielkiego zdania, bo Stary Testament ma wlasne klopoty z logika i ... obiektywizmem.
  A zydzi nie znali zapisow na tabliczkach glinowych.

  W Starym Testamencie nie istnialo prawo dziedziczenia genow po matce. (takie prawo wprowadzili Rzymianie z powodow majatkowo-spadkowych).
  Prawo pochodzenia w Biblii widac wyraznie po historii rodow hebrajskich - kto i kogo splodzil. Sami panowie.

  Ale na podstawie dziedzictwa po matce, sam Salomon nie moze byc uznany za zyda. Nie tylko, ze po matce Hetytce. ALe Jahwe rzucil klatwe na Dawida za gwalt. Dziecko zrodzone z gwaltu nie moglo byc legalne w prawie zydowskim.. Jahwe zakazal tez budowania swiatyni...
  Na dodatek, Salomon z nieprawego loza byl apostata i mial za zone corke faraona. A w calej Jerozolimie stawial pomniki cudzym bogom.
  Dlatego tam nigdy nie bylo zadnej swiatyni..

  Wiec to "zydostwo' w Starym Testamencie jest dosc pokrecone.

  Moze i Abraham byl plemiennym Hebrajczykiem ale jakie to hebrajskie prawo pozwalalo mu sprzedac wlasna zone egipskiemu faraonowi do haremu?
  Te siostre-zone sprzedal tez potem Abraham i Abimelekowi..

  Do tego nie wiem, jakie to prawo hebrajskie pozwalalo zenic sie z siostra?

  Bylo takie prawo egipskie, wiec zachodzi pytanie ile i jakie to prawa posciagano w Starym Testamencie z Egiptu, Mezopotamii, Persji , czy z plemion hetyckich?
  To tyle gdy chodzi o Stary Testament.

  Ludy Bliskiego Wschodu byly od zarania dziejow szalenie pomieszane genetycznie, zwlaszcza dzieki koczowniczym plemionom.
  Do tej pory istnieja na terenie Syrii ludy assyryjskie - komus zalezy na tym, zeby slad po nich nie pozostal. (tak w Kosowie niszczono Serbow i ich swiatynie prawoslawne)

  A wedrowki ludow sa stare jak swiat....

  Dlatego zdumiewa mnie ostatnie oswiadczenie polskiego rzadu do Unii Europejskiej, ze Polska jest "genetycznym krajem Polakow”.
  ( i dlatego nie moze przyjac uchodzcow z Bliskiego Wschodu!!)

  Moje kury w ogrodku maja wiecej rozumu.

  To pani Szydlo nie pamieta, ze pare lat temu przyjmowalismy Czeczencow??? I muzulmanow albanskich z Kosowa?
  A po wojnie przyjmowalismy i Grekow.

  Zabory i Monarchia Austriacka bardzo nam w genach pomieszaly.
  Unia Polsko- Litewska, osadnictwo na prawie niemieckim…
  Polska byla schronieniem dla wielu przesladowanych religijnie mieszkancow Zachodniej Europy.

  Czy musi Szydlo tak blaznowac i osmieszac Polakow?

  Widac, pani Szydlo zdaje sie nie tylko nie zna historii Polski czy Europy; nie zna historii polskich dynastii zdrowo genetycznie pomieszanych, ale tez i nie pamieta ze nasze "czysto polskie" geny zasilaly Turkow, Tatarow, Fran,cuzow, Anglikow, Skandynawow, Wlochow, Baltow .... i vice versa.

  A to genetyczne mieszanie polskich genow rozpoczeli juz pierwsi wladcy Polski.

  Nalezy wiec podejrzewc, ze np. w takim Chicago zyja czysto genetyczni Polacy. Dlatego maja prawo glosowania w wyborach w Polsce.

  Kiedy my wreszcie dorosniemy do poziomu okreslenia defincji "Narod", "grupa etniczna" - versus obywatel?

  Czy moze przestaniemy nasladowac Izrael, ktory wlasnie polamal sobie zepsute zeby na okreslaniu "zydostwa" na podstawie genow.

  Zabraklo "materialu genetycznego” i juz malo kto chce zyc w tym syjonistycznym kurniku, wiec teraz kombinuja poszerzenie terminu "etnicznosc zydowska"
  Polski specom rasowym zajmie to jeszcze troche czasu, zeby znow podazyc za pomyslami Tel Awiwu.

  Dlaczego mi ten rasizm tak lezy na sercu?
  Bo grzebanie selektywne po cmentarzach , kto jest, a kto nie jest pochodzenia zydowskiego jest nie tylko niemoralne ale jest i strata czasu, bo wyszukujemy zydowskie pochodzenie tylko tym, ktorych nie lubimy.
  Bardzo powaznym nastepstwem takiej durnoty jest rozmywanie problemu osobistej odpowiedzialnosci.
  Nikt nie rozlicza naczalstwa SOlidarnosci z tych milionow, milionow dolarow, ktore Solidarnosc otrzymala za zdrade Polski.

  Najlatwiej jest powiedziec: wiadomo; to zydzi nami rzada.
  I nie ma sprawy. Nikt nie sciga winnych ani nie dochodzi kto i gdzie te pieniadze zadekowal?
  Kazdy, bez wzgledu na pochodzenie, sklad genetyczny pra-przodkow, odpowiada personalnie - OSOBISCIE za swoje matactwa.
  Zwalanie na grupowa odpowiedzialnsc rozmywa problem i zakres przestepstwa. Bardzo krzywdzi uczciwych ludzi kompletnie nie zwiazanychh z grupami przestepczymi.
  Powoduje to niepotrzebne a czesto bardzo kosztowne konflikty.


  Mam pytanie:
  Czy zachowanie marginesu spolecznego czy przebierancow swiadczy o narodowym charakterze jakiegokolwiek narodu?

  Czy zachowanie marginesu spolecznego swiadczy o narodowym charakterze Polakow?

  Poszukiwania Polaków, którzy w Niemczech ukradli transportery z trumnami - Wiadomości - WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1010223,title,Poszukiwania-Polakow-ktorzy-w-Niemczech-ukradli-transportery-z-trumnami,wid,15036037,wiadomosc.html?ticaid=11743e


  Polacy ukradli Bentleye z... salonu - Joe Monster

  http://joemonster.org/art/25494

  Wpadł gang złodziei TIR-ów. Jego członkowie ukradli dziesiątki pojazdów i sprowadzili je do Polski

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo sci/7,114883,20309266,policjanci-cbsp-rozbili-polski-gang-mogli-ukrasc-nawet-60-tir-ow.htm

  Polacy ukradli Bentleye z... salonu - Joe Monster
  http://joemonster.org/art/2549

  Skradzione traktory odnalezione w Polsce - blog kenad

  http://inprivate.salon24.pl/566177,skradzione-traktory-odnalezione-w-polsce

  To Piskorski siedzi w wiezieniu choc niz zlego nie zrobil.
 • @Fischer 22:08:42
  "Szanowny Panie rozbiory to nie inicjatywa Rosjan, tylko zdrada Polaków. "

  Jaki tam ze mnie szanowny Pan :)

  Usprawiedliwiać rozbiory to tak jakby usprawiedliwiać gwałciciela, że on tego nie chciał, to ona tego sama chciała bo szła wieczorem w krótkiej spódniczce.

  Rosja rzekła: "nie chcę ale muszem" zrobić zabory. Biedna Rosja.

  Biedny Hitler też tak uzasadniał: "nie chcem ale muszem" najechać ZSRR czyli ZSRR jest samo sobie winne i (parafrazując) Wojna Ojczyźniana
  "to próba ratowania ojczyzny, wobec decyzji idiotów z KC ZSRR".

  Zresztą, nie wyszło to Rosji na zdrowie. Łyknęła tereny wschodnie z dużą populacją Żydów, co potem odbiło jej się Rewolucją 1917 r.

  A wystarczyło nie brać, co nie swoje.
 • @zygmuntbialas 22:56:59
  ” to tekst napisany przez człowieka, który nie zorientował się, że cały przemysł kulturalny, w tym edukacyjny, karmi nas kłamstwami."

  Widzę, że PRL poza przemysłem stoczniowy, górniczym i hutniczym miał także przemysł edukacyjny :)

  (Moja edukacja częściowo przebiegała właśnie w końcówce PRL-u).
 • @kowalskijan584 16:02:05
  Panie Kowalski
  O przyczynach rozbiorow Polski przerabiaja juz w szkole podstawoej.
  Widac, ze pan przetancowal lekcje historii na wagarach.
  Albo do szkoly bylo pod gore.
  Mozna Rosji nie lubic. Ale po co zmyslac?
  Ja nie lubie Chinczykow. Ale wiem, ze stolica Chin nie jest Senegal.
  A z tej historii Polski nie wolno robic dziwki na zawolanie. Jak sie komu przysni tak bedzie nawijal.
  Juz nas prezydent Obama umiescil w na Bliskim Wschodzie, wiceprezydent USA uwazal, ze Holland i Poland - to jest to samo.
  A inni jeszcze opowiadali o polskich obozach koncentracyjnych.

  Obowiazkiem Polaka jest znac historie wlasnego kraju.
  Dla dobra kraju.
 • @Tiamat 12:50:31
  "Gdy chodzi o stosunek do zydow - wieczna nasza udreka- to ma pan [Fisher] racje". -

  --- Bardzo istotne są Pani uwagi. Aż prosi się o komentarz do komentarza. Muszę jednak w tym momencie odstąpić od dyskusji, bo chcę przygotować notkę o huraganie Irma.
 • @kowalskijan584 16:02:05
  "A wystarczyło nie brać, co nie swoje". -

  --- No tak, a gdyby to wzięli Prusacy?
  No i druga sprawa. Polacy też sięgali po nie swoje.
 • @Tiamat 20:05:39
  "Widac, ze pan przetancowal lekcje historii na wagarach."

  Dzięki temu zachowałem zdolność trzeźwej oceny historii.

  Natomiast Ci co pilnie uczęszczali na lekcje historii twierdzą dzisiaj, że to Polska zmusiła Rosję do rozbiorów :D

  "Obowiazkiem Polaka jest znac historie wlasnego kraju."

  Ale nie dotyczy to Tiamat bo to babilońska ,a nie polska, bogini :) Ona historii może nie znać.
 • @kowalskijan584 16:02:44
  Pisze Pan: "Widzę, że PRL poza przemysłem stoczniowy, górniczym i hutniczym miał także przemysł edukacyjny" :) -

  --- Była edukacja na wyższym poziomie. Z Rosją było tak, że w latach 60-tych nie było negatywnie o ZSRR, ale w Rosję carską można było walić jak w bęben. Historyk nam opowiadał, że 7/8 frontu antyfaszystowskiego w Europie to był front wschodni. Trochę nie wierzyłem, a przecież to prawda. I trzeba to przyjąć do wiadomości i docenić.
  A teraz burmistrzowie mają nakazane przez IPN, że mają przemianować ulice I Armii LWP oraz II Armii LWP.
  W Opolu dawna ulica Obrońców Stalingradu już dawno nazywa się ulicą Armii Krajowej. No i jak się z tym zgodzić. Gdybym miał czas napisałbym notkę o obronie Stalingradu i ważności tej obrony, choć nie jestem historykiem.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 20:22:58
  "--- No tak, a gdyby to wzięli Prusacy?"

  Prusacy byli za słabi na Polskę w pojedynkę. Ich armia była wtedy już tylko cieniem armii Frycka Wielkiego. Nawet w Powstaniu Kościuszkowskim 1795 r. Jan Henryk Dąbrowski dał im mocno popalić.

  Ale gdyby mimo to wzięli całą Polskę (wraz ze wschodnimi rubieżami)... to pewnie u nich by wybuchła Rewolucja 1917 r. :)

  P.S. Oczywiście przez Polskę rozumiem Rzeczpospolitą (związek Polski i Litwy) ale Polska krócej się pisze.

  "No i druga sprawa. Polacy też sięgali po nie swoje."
  Więc nie wiem czemu gdy Polacy sięgali po nieswoje pisze się o złych Polakach, a gdy Rosjanie, Prusacy sięgali po nieswoje pisze się o ... złych Polakach których spotkała zasłużona kara :D. Taki podwójny standard czyli Moralność Kalego:
  Jak Rosja czy Prusak atakować, to dobrze, jak Rosję czy Prusaka atakować to źle.
 • @zygmuntbialas 20:32:29
  Nigdy nie negowałem, że większość Niemców walczyła na froncie wschodnim (chociaż ja słyszałem o 3/4 a nie o 7/8 ale to szczegół).

  Moje zdanie jest takie, że to źle, że IPN nakazuje przemianować ulice I czy II Armii LWP. Jakby nie patrzeć, byli to Polacy (przynajmniej w niższych szarżach).

  Natomiast dobrze, że nakazuje przemianować ulicę Obrońców Stalingradu.
  Po co Obrońców Stalingradu czy Smitha Pattona, Charelsa de Gaulla?
  Mamy za mało swoich ludzi mądrych, że musimy czcić obcych?
 • @Tiamat 12:50:31
  Znalezienie sprawiedliwych żydów poprzez argumenty historyczne jest niezwykle trudne.

  Zgadzam się z Panią , że są też żydzi uczciwi, przyjaźni, którzy wnieśli wkład do naszej kultury. Polskości. Jednak na tle historii są to niestety wyjątki.

  Wnioskuje, że wyjątki te to wynik ich wyizolowania od głównych nurtów Syjonistycznych. Gdy nie są sterowani przez kliki i organizacje żydowskie są ludzcy.

  A sprawa będzie miała jeszcze głębszy wymiar, gdy poruszę utworzone przez nich organizacje typu masońskiego. Wielu nie wie, że żydzi nie są typowymi masonami, ich organizacje mają zupełnie inny charakter. Do prawdziwych, narodowych lóż nigdy nie byli dopuszczani , jako ze nie byli szlachetnie urodzeni. Loże narodowe np. za Stanisława Augusta skupiały elementy patriotyczne mające na celu dobro kraju. Loże żydowskie miały za zadanie wykorzystanie danego kraju.

  Myślę, że temat żydów, jest najtrudniejszy . Łatwo stosunkowo bronić masonów, iluminatów, komunistów czy ateistów.

  Nie mam wątpliwości, że największym wrogiem Polski i nie tylko całej Europy, Świata jest żydowska Kosher nostra. Jednak nie wszyscy żydzi są jej liderami, nie wszyscy żydzi są pod jej wpływami, nie wszyscy żydzi zdają sobie sprawę z jej istnienia. Dlatego nie wolno ich traktować ta samą miarą.

  Stereotypami posługują się ci co nie używają mózgów. Człowiek myślący jest wstanie każdy przypadek rozpoznać indywidualnie.

  Tak naprawdę ludzie dzielą się tylko na mądrych i głupich.

  PS

  Dziedziczenie przynależności do gminy żydowskiej po matce wprowadzili sami żydzi podczas niewoli asyryjskiej. Wtedy wiele żydówek było gwałconych inne jako niewolnice trudniły się nierządem. By zapewnić funkcjonowanie tych dzieci w gminie żydowskiej, należało uznać je jako żydów. Inaczej naród żydowski by nie przetrwał. Ilość żydów uznawanych po mieczu, po 2-3 pokoleniach zmalała by nawet o 80%, to zmusiło starszyznę do akceptowania potomków po kądzieli.
  Kwestia dziedziczenia po kądzieli w czasach schyłku cesarstwa rzymskiego powróciła, ale tylko w środowiskach chrześcijańskich i wiązała się z późniejsza rywalizacją o przywództwo kościoła rzymskiego nad Europą

  (Proszę sprawdzić pocztę)
 • @kowalskijan584 20:38:04
  "Taki podwójny standard czyli Moralność Kalego: Jak Rosja czy Prusak atakować, to dobrze, jak Rosję czy Prusaka atakować to źle". -

  --- Otóż nie. Tego nie piszę ja, nie pisze Tiamat.
  Nasza, a przynajmniej moja postawa, nie jest pierwsza chronologicznie. Najpierw były wydarzenia 10.04.2010 roku, potem kijowski Majdan i totalna, toporna propaganda antyrosyjska (coś wspomniałem już o tym).
 • @kowalskijan584 20:50:18
  "Po co Obrońców Stalingradu". -

  --- Trzeba by konsekwentnie: są ulice Reagana czy plac Dudajewa.
 • @kowalskijan584 20:38:04
  To właśnie w dzisiejszej Polsce obowiązuje zasada Kalego.
  Jak Kaczyński robić zamach stanu na Ukrainie to dobrze (w obcym państwie)!
  Jak opozycja chciałaby zrobić Kaczyńskiemu zamach to źle!
 • @Tiamat 12:50:31 and @Fischer
  Wasze próby zracjonalizowania trudnych tematów, dotyczących żydów są godne uwagi, linki:

  http://fischer.neon24.pl/post/140061,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140031,o-polsce-rosji-i-o-naszej-rusofobii-05-09-2017#comment_1410810

  Polecam Czytelnikowi :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej