Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Huragan Irma - czy to broń? - 09.09.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy rząd coś ukrywa i knuje spisek… z ukrycia wychodzą spiski – pisze pani Tiamat. - Rząd może modyfikować pogodę.

 

Znalezione obrazy dla zapytania hurricane irma - fotos

 

Pierwszy raz byłam świadkiem, jak można „rządzić” pogodą parę lat temu, gdy kolejny raz odwiedzałam Filipiny. Na wyspie Cebu, tej, którą odkrył przypadkowo w drodze do Chin Ferdynand Magellan w 1521 roku, jest ogromne, supernowoczesne centrum handlowe w Cebu City. A dookoła ogromny parking.

 

W czasie ulewy deszczowej można było jednak suchą nogą i bez parasola spokojnie dojść do auta. Laserowe wiązki jakby światła, penetrowały horyzont i deszcz nie padał nad parkingiem. Bardzo mnie to zadziwiło i pomyślałam sobie, co za wspaniały wynalazek. Wtedy tak myślałam. W pazdzierniku ubiegłego roku już tych smug nad Cebu nie widziałam, bo w ogóle nie padało. No więc, wierzę, że można dyktować pogodzie, co mam robić. Kiedy kilka lat temu było trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii, nawet prasa nie ukrywała, że było ono sztucznie wywołane.

Jeśli chodzi o tragedię Fukushimy, to już nawet nie są żadne teorie spiskowe. Ludzie, którzy pracowali w Tokio twierdzą, że reaktory w Fukushimie były zabezpieczone na wypadek cyklonu, a nawet tsunami, bo przecież w Japonii wszystko jest zabezpieczone przed cyklonami. Wieżowce są tak budowane, że się kołyszą z wiatrem, ale nie rozwalają. Natomiast nie ma wątpliwości, że tsunami wywołano sztucznie. Zabezpieczenia w reaktorach nie miały szans przeciwko ładunkom nuklearnym.

Amerykanin Christopher Greene w swoim programie AMTV tak komentuje obecną tragedię Ameryki wywołaną przez huragany Harvey i Irma:

https://www.youtube.com/watch?v=wcPsH_OsWpM

Wiemy, że rządy mogą modyfikować pogodę. W czasie ostatniej olimpiady “posypali”chmury, by deszcz nie padał i nie zalał boisk sportowych. Rządy mogą zmieniać pogodę, mogą powodować lub powstrzymać burzę, mogą łagodzić pogodę. Czy obecne zajścia z Koreą Północną czy w ogóle z Półwyspem Koreańskim sie zakończą? I jak się zakonczą? - Wiele osób cywilnych, jak i generałów, polityków, etc. obawia się, że może nastąpić ludzka katastrofa.

Podobno taki huragan jak Harvey – który ledwie się skończył, a już spowodował setki milionów dolarów strat i wysiedlenie milionów ludzi – zaliczony jest do wichur kategorii 4, najwyższej, jakie zdarzyły się od czasów biblijnych. Irma ma osiagnąć stopień 5 i uważa się, że to największy huragan w historii Atlantyku.

Cały czas myślę, że żyjemy w świecie, który dobiega końca… to nasze ostatnie dni… to nasza rzeczywistość. Ale kusi mnie, by jednak zadać parę pytań, a może i spróbować pospekulować, nawet odpowiedzieć na kilka pytań. Niektórzy zwrócili uwagę, że obecne wybuchy na Słońcu, które mają ogromny wpływ na naszą planetę, to pulsowanie magnetyczne może być… bo ja wiem, wykorzystane jakoś tak „przypadkowo” – wykorzystane przez rząd USA do… kontrolowania ludzi.

Niektórzy zadają mi pytanie, czy jest możliwe, by huragan Irma czy Harvey były wykorzystane jako broń wojenna? Czy jest możliwe, że rząd może stać za tymi huraganami i może spowodować taką dewastację? - Logicznie byloby zapytać: Dlaczego? Jaki to miałoby sens? Kto jest przyczyną i dlaczego?

Kto naprawdę jest takim wrogiem Ameryki? Kto sparaliżował amerykańską ekonomię i spowodował takie monstrualne, nieprawdopodobne zadłużenie, że teraz nie tylko mamy do czynienia z dlugiem ponad 20 trylionów dolarów i AAA rating, i te wszystkie problemy w kraju, który kiedyś był wielkim i wspaniałym. Kto i dlaczego chciałby spowodować obecną tragedię humanitarną ze zniewoleniem ludzi, wypędzeniem ich z ich własnych domów, pozbawieniem własności, zniszczeniem infrastruktry w USA?

Znalezione obrazy dla zapytania hurricane irma - fotos

I ten huragan, jeśli to może być rzeczywiście broń, to widać ta broń uderzyła w Karaiby, w Porto Rico, St. Martin, Miami i Florydę; a na tej Florydzie mamy nasz majątek militarny marynarki wojennej i badań kosmicznych, co jest bardzo ważne, i ten huragan może zniszczyć resztę infrastruktury i nie wiadomo, gdzie jeszcze dotrze, kto wie, może aż do Nowego Jorku – kto to wie? Ja tego nie jestem w stanie przewidzieć… kto to wie?

Pierwszym wrogiem USA, który przychodzi mi na myśl, i najbardziej prawdopodobnym jest Ameryka korporacji, i to korporacje próbują coś zatuszować i ukryć. I coś załatwić. To jest sposób na zdewastowanie Ameryki, jej populacji, infrastruktury i wymusżenie upadku gospodarczego. I o to wszystko można bardzo wygodnie oskarżyć pogodę, której nie można ani przewidzieć, ani kontrolować; można zwalić na Boga na przykład; ale bardzo trudno byłoby obwiniać polityków. Na Boga można zwalić winę, nie na polityków. Nie można oskarżyć wtedy polityków o krach ekonomiczny, o upadek dolara i totalną wojnę.

„Nie potrzebujemy żadnego rządu. My, korporacje, sami będziemy rządem!“ –  I technologia może być narzędziem do całkowitego kontrolowania i zniewolenia ludzi poprzez strach, wywoływanie paniki; mniej więcej to, co rządy robią z założenia. Kontrolują nas, indoktrynują (ogłupiają ideologicznie), przepędzają masy ludzi w tym samym kierunku, kłamią, manipulują nami tak, że my wszyscy wierzymy, że to oczywista prawda, a to zwykłe kłamstwo, i odwrotnie.

Znalezione obrazy dla zapytania hurricane irma - fotos

Dominikana

A wszystko, co nam oferują, to zadłużone społeczeństwo, i że możemy pracować i harować całe życie, a dopiero na starość, jak już nie nadajemy się do pracy i jesteśmy starzy, to możemy robić, co nam się podoba… i cieszyć się życiem. Ale jeszcze nie teraz. Nie teraz, gdy jesteśmy niewolnikami dla 500 różnych firm; jesteśmy od generowania zysku dla wielkich korporacji.

To wszystko jest możliwe. Wiemy, że „zasiewają chmury”, by zmodyfikować pogodę. Rozpryskują w powietrzu chemiczne substancje, które powodują zmiany pogodowe. Na przykład w czasie olimpiady Chińczycy wystrzelili rakiety, żeby ochronić ceremonię otwarcia olimpiady przed deszczem. W sieci jest dużo przykładów na zmianę zachowania się pogody. Rosja wydaje miliony na modyfikację pogody w czasie państwowych świąt. No więc, Rosja i Chiny… mają technologię…

Informacji jest pełno. Można zmieniać pogodę…
A tymczasem CNN zbija ogromne pieniądze na sensacjach i spekulacjach na temat sztucznych zmian pogodowych (500 reklam przyniesie im miliony dolarów). Więc jeśli to jest OK dla CNN, żeby podawać te sensacje na temat geopolityki i zarabiać pieniądze, no to każdy może… przy okazji zarobić.

Ja oczywiście traktuję to bardzo poważnie:
Porto Rico? - To ostatnia rzecz, jaką Porto Rico potrzebuje. Właśnie szef rządu zrezygnował, o czym mają donosić na Fox-ie. Porto Rico właściwie ogłosiło bankructwo. I z powodu zniszczeń przez huragan Irma, może pozostać bez energii elektrycznej przez 4 do 6 miesięcy. Mówi się, że będzie potrzebować generator, nie mówiąc o żywności i dostawach wody. Tymczasem FEMA nie ma już funduszy na pomoc zagrożonym społeczeństwom. A także bank, w którym trzymamy pieniądze… też nie ma naszych pieniędzy. Tak, zwyczajnie, nie ma. FEMA nie ma pieniędzy i nie będzie mogła ratować ofiar huraganu Irma. Chyba że otrzyma fundusze (kredyt) i zadłużenie będzie rosło i rosło…

A w dodatku dwa reaktory atomowe na Florydzie znajdują się wprost na linii huraganu. Podobno są przygotowane (tak jak przygotowana była Fukushima – wiele osób przypuszcza, że wtedy tsunami było jakoś “corelated” z wybuchami na Słońcu – tak się przypadkowo zbiegło). Wszyscy wiemy, co się dzieje, gdy reaktor atomowy się stopi: nie zadziała pierwszy stopień zabezpieczenia (alternatywne zasilanie) ani drugi, ani trzeci – wtedy wyzwala się radioaktywność /promieniowanie do matki Ziemi i do oceanu… i ma ogromny wpływ na nas wszystkich: powoduje rozprzestrzenianie się chorób takich jak rak, i penetruje ludzkie ciała.

A tymczasem prezydent Trump przed wejściem do helikoptera oznajmia, że rozpatruje kolejne “opcje” dla Korei Północnej. To trochę dziwne, że nam wszystkim próbuje się odwieść uwagę tymi huraganami i zniszczeniem od zagrożenia, jakie nam szykuje trzecia wojna światowa. I kiedy nasza uwaga jest skupiona na huraganach, rząd kombinuje prewencyjny atak na Półwyspie Koreańskim!

Czy jest możliwe, że zarówno Rosja, jak i Chiny mogą również posłużyć się modyfikacją pogody jako narzędziem zbrojnym? I czy to w ogóle jest możliwe, biorąc pod uwagę, że też mają technologię?

————————————–

Ja z kolei mam takie pytanie: Czy jeśli można powodować burze i huragany, to czy można je likwidować? A jeżeli można, to dlaczego się ich nie likwiduje, a przynajmniej nie łagodzi? - Natomiast w różnych programach w TV można wysłuchać takich stwierdzeń:

— Za dużo jest samochodów w USA;
— Za dużo firm budowlanych, dlatego ludzie tracą pracę w budownictwie;
— Ponad 50% ofiar Harveya nie ma ubezpieczenia na dom;
— Ubezpieczenia są za drogie i bardzo dużo osób nie może sobie na nie pozwolić;
— Banki i instytucje finansowe nie wypłacają pieniędzy, bo ich nie mają;
— Jest pełno ludzi, którzy wzięli pożyczkę na dom; jeszcze nie zaczęli
spłacać, a już dom jest zniszczony;
— Wiele osób nie chce skorzystać ze schroniska, bo się boi deportacji, jako że mają nieuregulowany status pobytowy;
— W Teksasie wprowadzono stan wyjątkowy;
— W Meksyku okropne trzęsienie ziemi. Ponad 8 stopni w skali Richtera. Już ponad 60 osób straciło życie.

Christopher Greene: Hurricane Irma Weaponized Warfare? (Huragan Irma – czy to broń?)

Opracowała: Tiamat

KOMENTARZE

 • 5*
  ..z malutkim minusikiem ..
  bo wkradł się chochlik ;)
  "Miami po przejściu huraganu Irma" Taki komentarz widnieje pod jedną z fotografii ... O ile Irma dupnie w Miami..( raczej przejdzie po zachodniej strony półwyspu Floryda) to będzie to miało miejsce z jakieś 30 godzin...

  Drugi psikus ;) to...
  "nie wiadomo, gdzie jeszcze dotrze, kto wie, może aż do Nowego Jorku – kto to wie? Ja tego nie jestem w stanie przewidzieć… kto to wie?"

  Huragany tropikalne szybko słabną nad lądem, to dlatego właśnie wszystkie modele pogodowe przewidują "degradacje" Irmy z huraganu na sztorm po opuszczeniu płw Floryda (ok 80-100km/h) i na niż pogodowy na wysokości atlanty( ok 50 km/h. )Dlatego prawdopodobieństwo, że Irma "zaatakuje' Nowy Jork jest bliskie zeru.. Oczywiście huragany czasami uderzają we wschodnie wybrzeże a nawet Nowy Jork ale tylko od strony atlantyku lub wędrując od południa wzdłuż wybrzeża..

  Wszystkie modele pokazują, że Irma uderzy w zachodnią część Florydy...
  Nie zdziwiłbym się gdyby za jakąś godzinę okazało się ,że modele się zmieniły i jednak cyklon ten nie skręci ostro na północ ale będzie się kierował dalej wzdłuż płn. wybrzeża Kuby..ostatecznie DEWASTUJĄC NIE MIAMI, CZY TAMPA...

  ...A WROGĄ USA ....
  .... HAWANĘ...
 • @Paulus Aquarius 18:56:08
  Może się okazać, że zmienił się kąt nachylenia osi ziemskiej ze względu na oddalanie się Księżyca.
 • @fretka 19:16:34
  KSIĘŻYC się nie oddala lecz zbliża do Ziemi
 • @Paulus Aquarius 19:34:04
  Księżyc cały czas się oddala od czasów jego powstania. Kiedyś był znacznie bliżej niż teraz.
 • @fretka 19:52:41
  faktycznie poje.. mi się :)
  ale związek ze zmianą kąta nachylenia...chyba jest niewielki..
  nevermind.. nie o tym notka przecież...
 • Broń?
  Tak, na głupotę.
 • @Paulus Aquarius 20:06:32
  Nie znasz dnia ani godziny, Paulus.
 • Zawsze pogoda strasza a ludzie zawsze sie na te straszenie nabieraja.
  Sniegu zawsze spada 3 razy mniej niz przewiduja itp.Mozna cos tam rozpylic, na mala skale pogode zmienic nad stadionem ale by to zrobic w skali planety to czlowiek jest na to za slaby.
 • @
  też jestem przekonany, że tragedia Japonii i Fukushimy była bezpośrednio związana z gorącym wówczas etapem sporu o Wyspy Kurylskie - zresztą po tym wydarzeniu spór, jakby to powiedzieć, znacząco przycichł -

  .... wydaje się że Japończycy w mig "poniali aluzju"

  Sowietskij Sojuz drugiej generacji nie tylko chmurki znad Krasnoj Płoszczatii potrafi rozganiać - ale i sztukę meteorologicznej geopolit-perswazji doprowadził do maestrii...
 • Bojmy sie bardziej komputerow niz huraganow.
  Znakomity wywiad z John Mc.Afee z przed kilku dni.
  https://www.youtube.com/watch?v=UVVjlYz-YeM
 • @Paulus Aquarius 18:56:08
  "... wkradł się chochlik". -
  --- Tak. Już poprawiłem, tzn. wyciąłem napis pod fotką.

  "Huragany tropikalne szybko słabną nad lądem,...". -
  --- Tak, najbardziej narażone były wyspy, leżące na południu od wybrzeży USA. No i teraz Floryda.
 • @Casey 20:10:31
  "... na głupotę". - Trzeba by dołożyć: "czyją głupotę?"
 • @staszek kieliszek 20:52:58
  "Zawsze pogoda strasza a ludzie zawsze sie na te straszenie nabieraja". -

  --- Fakt, że na ogół media przesadzają. Zresztą nie tylko dzisiaj.
 • @Andrzej Tokarski 21:07:30
  "... tragedia Japonii i Fukushimy była bezpośrednio związana z gorącym wówczas etapem sporu o Wyspy Kurylskie". -

  --- Biorę pod uwagę, że Fukushima jest jednym z tych dziwnych zdarzeń, które dopadają ludzi. Za mało jednak wiem, by podjąć dyskusję.
 • @zygmuntbialas 00:28:05
  "Za mało jednak wiem, by podjąć dyskusję."

  - bardzo cenna konstatacja. To w zasadzie wyjaśnia skupienie na "wątku katastrofy komunikacyjnej"
 • @Andrzej Tokarski 00:33:19
  "To w zasadzie wyjaśnia skupienie na "wątku katastrofy komunikacyjnej". -

  --- W moim rozumieniu katastrofy niekomunikacyjnej.
  Tak, wyjaśnia. Pisałem wtedy dużo o 10.04.2010. Ponad 4 lata. Wtedy, po tych 4 latach przekonałem się, że już nic więcej sensownego na obecnym etapie nie da się powiedzieć o sprawie smoleńskiej, więc zająłem się innymi sprawami.
 • @All
  Huragan Irma: Mieszkańcy Miami barykadują okna i uciekają do piwnic. Huragan dotarł do USA.

  Ulewy zapowiadające nadejście huraganu Irma, który szaleje od wielu godzin nad środkową Kubą, dotarły do Miami na Florydzie. Mieszkańcy w popłochu barykadują okna i witryny sklepowe.

  Chociaż wichury, które w porywach znacznie przekraczają 215 kilometrów na godzinę, są jeszcze w Miami słabo odczuwalne, na Florydzie doszło do pierwszych przerw w dostawach prądu.

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=LrzgAbp50iw
  .
 • Radosna starość...
  "A wszystko, co nam oferują, to zadłużone społeczeństwo, i że możemy pracować i harować całe życie, a dopiero na starość, jak już nie nadajemy się do pracy i jesteśmy starzy, to możemy robić, co nam się podoba… i cieszyć się życiem. Ale jeszcze nie teraz."
  Z tym bym się raczej nie zgodził.
  Na starość, jak już przekroczymy wiek emerytalny to najlepiej by było gdybyśmy jak najszybciej zeszli z tego świata.
  I cały przemysł nad tym pracuje.
  Oczywiście najlepiej dla tych którzy tym światem zarządzają.
 • @Robik 01:05:13
  Wszystkie marzenia, ze cos bedziemy robic na emeryturze trzeba sobie spuscic do zlewu.Po prostu po 60 cialo sie zaczyna rozsypywac.U jednego szybciej u innego pozniej. Podnoszenie wieku emerytalnego zycia nam nie przedluzy ani sprawnosci fizycznej.Ja w tej chwili mam 69 lat, zgubilem wage, nic mi w zasadzie nie dolega ale ogrod warzywny mialem w tym roku ostatni raz.To samo mowilem w roku ubieglym i myslalem, ze uda mi sie raz jeszcze.Udalo sie ale z jakim wysilkiem! Mam jeszcze 15 krolikow, ktorych juz sily nie mam wybic.Kury juz wybilem na wiosne.Mam jeszcze winnice, 120 krzakow.Czy bede w stanie to zebrac i wino zrobic? Tymczasem przeszlo tornado.Dach na garazu i kurniku do wymiany.Gory galezi do pociecia i spalenia. Trzeba kupe rzeczy naprawiac a kosci bola, rano z bolu ciezko z wyrka wstac.A tu oleje w samochodach trzeba przed Zima zmienic i pod auta sie czolgac. Tymczasem zona nowe zadania wymysla. Pije sie ziolka, je witaminki, pije soczki cud i na nic.Taka jest natura. Starosc nie radosc. Pozdro z USA.
 • @Robik 01:05:13
  re: starosc
  Christopher Greene mowi wyraznie, (na video widac cynizm na twarzy) ze te wizje starosci obiecuja nam korporacje, co nie znaczy, ze maja sie spelnic.

  Ekologia:
  Ja moze doodam z wlasnego doswiadczenia.
  W pazdziernikyu tamtego roku, jak wspomnialm, bylam na Filipinach. Byl to okres cyklonow, a jeden to byl nawet supercyklon.

  Co mnie bardzo zdumialo, to spokoj mieszkancow. Jakos tak widac przyzwyczajeni sa do cyklonow i rutynowo wiedza jak sie przygotowac.
  Ale telewizja i prasa dosc nachalnie ostrzegala ludzi przed huraganami i caly czas podawali stan pogdowy i ewentualne zagrozenia - ale paniki jakos nie widac bylo.
  Postawiono wszystkie sluzby w stan pogotowia, jakby to bylo normalne zjawisko.
  Jedyne zaklocenie jakie mnie spotkalo w moich wedrowkach po wyspach, to opoznienie o 2 godziny lotow samolotow z Manili, gdzie czekalismy na samolot do Puerto Princessa na Palawan.

  Dlatego zaciekawil mnie Christopher Greene swoimi uwagami.
  Z cala pewnoscia nie da sie uniknac zniszczen i ludzkich dramatow.
  I trudno krytykowac lokalne media za ostrzeganie ludnosci przed nieszczesciem i ponaglaniem do ostroznosci.
  Na Karaibach i w stanach poludniowych USA huragany tez nie sa nowoscia.
  Nalezy sie sodziewac, ze Stany sa nie gorzej przygotowane do nich niz Filipiny.

  Ale do jakiego stopnia jednak takie i inne zjawiska zjawiska sa pretekstem do manipulownia i rzetelna informacja i ludzka swiadomoscia?
  I kto na tym korzysta?

  Amerykanin, Christopher Greene ma kilka pytan. Moze dlatego, ze jest Amerykaninem i wie wiecej, niz my, ze strefy nie nawiedzanej przez cyklony.
  Dla mnie, w czasie moich wedrowek po Filipinach, tych pytan bylo duzo wiecej.
  Wiadomo przeciez, ze wiele zjawisk na naszej planecie jest wynikiem ludzkiej interwencji. Na przyklad eksploatacja gazu lupkowego, kopaliska roznego rodzaju, a przede wszystkim tysiace, tysiace zrzucanych bomb powoduja skazenie ziemi, powietrza i wody.
  Nasze "radosne" eksperymenty z planeta Ziemia wyzwalaja ogromne ilosci energii w atmosferze.
  Nie da sie ukryc, ze skazenie Zatoki Meksykanskiej ropa naftowa na dlugie lata bedzie odczuwane.
  Niektore informacje sie celowo naglasnia- inne tuszuje.

  Co roku zdarzaja sie zbyt liczne przypadki tzw. oil spills, przeciekow ropy do oceanu ze statkow transportujacych rope.
  Skazenie Hindukuszu bombami roznego rodzaju, skazenie Wietnamu, Iraku w ogole Bliskiego Wschodu , Afryki, Europy, zasyywanie morz i oceanow smieciami i odpadami przemyslowymi...dokad nas taka gospodarka planeta moze zaprowadzic? I z jakim skutkiem?

  Jakie zniszczenia ekologiczne powoduja naturalne zjawiska przyrody a jakie wywolane sztucznie?

  Czy jestesmy w stanie ocenic w ogole, ktore zjawiska sa naprawde naturalne, a ktore sa kontrolowane czy wywolywane przez nasze najnowsze technologie?
  Pytania rosna, odpowiedzi i przypuszczenia sie mnoza.

  Rownoczesnie, ostatnio przez Polske przeszla fala niespotykanych huraganow. Spowodowaly wielkie zniszczenia.
  A kiedy ostygna emocje i panika ... zaczna sie mnozyc pytania.
  Zdaje sie, ze juz sie zaczely...na przyklad na temat przygotowan do ewentualnych kataklizmow sluzb ratunkowych a nawet..wlasnosci lasow.
  Ze zdumieniem przygladalam sie dyskusji na temat czy wojsko i saperzy powinni czy nie powinni brac udzial w akcji ratunkowej.

  Czy naprawde zyjemy na beczce z prochem?
 • @Tiamat 04:30:33
  Wyciek oleju w zatoce mexykanskiej to byla mendialna sciema na potege.Przez tygodnie pokazywano nam wysilki jak ten olej zatrzymac.Jakies projekty, jakies animacje komputerowe, rysunki, scenariusze. Ja, jako inzynier za pierwszym spojrzeniem na to ustrojstwo wiedzialem co zrobic.Tak samo wiedzial kazdy robociarz fabryczny.Odkrecic 8 srub, stary zawor wyrzucic, postawic nowy zawor, tymi 8 srubami ten nowy zawor przykrecic a wtedy zawor zamknac by ropa nie plynela.Proste jak parasol.Sciemy mendialne wtedy byly kilku tegodniowe a obecnie trwaja kilka godzin i sa natychmiast odkrywane.I to jest dobre.Klamstwa im sie koncza i pomysly.Im, tzn nieprzyjacielom rodzaju ludzkiego.
 • @Tiamat 04:30:33
  Wycieki ropy naftowej to tez sciema dla publiki.Ropa naftowa smierdzi ale sie rozklada.Rozkladaja ja bakterie, slonce i grzyby.W Bobrce nad Sanem moj prapra dziadek, Tytus Trzecieski zalozyl pierwsza na swiecie kopalnie ropy naftowej, ktora plynela sobie swobodnie do strumyka.Do dzis tak plynie ale w Sanie ryby sa.Niektorzy z nas maja asfaltowe podjazdy do garazu.Po 30 latach trzeba ustrojstwo zrywac i robic od nowa.Ropa wyparowuje, zostaje rozlozona na czesci pierwsze przez bakterie i grzyby.Filmy po kraksie jakiegos tankowca, ptaki oblepione ropa sa napewno wstrzasajace ale po kilku latach na tej samej plazy nie ma sladu ropy a ptaszki czuja sie dobrze.
 • @ temat
  Obwinianie korporacji za likwidację robotników, którzy w tych korporacjach pracują uważam za szczyt socjalistyczno-marksistowskiej głupoty.

  Inną z tych głupot jest opowiadanie o kurczącym się wszechświecie (Paulus Aquarius), wierząc jednocześnie w wielki „BUM”, który podobno był powodem powstania tego świata.
  Dodajcie do tego „globalne ocieplenie” i okaze się, że .. im dalej od słońca, tym cieplej!

  Te lewicowe głowy to jakby czegoś im brakowało. :))
 • @Zdzich 06:29:05
  Zawsze im czegos brakowalo.W kazdej wsi sa jakies obojnaki, krowy z 2 glowami i wynaturzenia wsrod kur i krolikow oraz ludzi.To wlasnie jest lewica, demokraci, komunisci, anarchiscisci, bolszewicy, faryzeusze itp. Teraz pokazuja pelnie swoja w calej krasie glupoty.
 • @staszek kieliszek 06:56:24
  Ditto!
  Nie tylko teraz.
  Zaczęło się od ryby, której urosły nogi i zaczęła mówić. :)
  A może to Rusałka? :)))
 • @Zdzich 06:29:05
  //Obwinianie korporacji za likwidację robotników, którzy w tych korporacjach pracują uważam za szczyt socjalistyczno-marksistowskiej głupoty.//

  A ja uważam że takie opinie jak ta powyżej, to himalaje dyletantyzmu,braku podstawowej wiedzy i prowincjonalna ciasnota umysłowa.
  W grudniu 1928 r rząd USA pod groźbą wojskowej interwencji zmusił kolumbijską armię do rzezi Kolumbijczyków zatrudnionych w kampanii United Fruit.
  Robotnicy strajkowali z uwagi na niskie płace i mordercze warunki pracy.
  Żeby zmusić ludzi do zakończenia strajku bo przecież "owoc się marnował",wojacy położyli trupem około 2.000 (dwóch tysięcy) roboli.Zwłoki większości pomordowanych wrzucona do morza.Zdarzenie przeszło do historii jako "bananowa masakra"
  https://en.wikipedia.org/wiki/Banana_massacre
  Takich masakr na polecenie rządu USA było w Ameryce Środkowej w latach 20 i 30 XX w najmniej kilka.
 • @ikulalibal 07:24:04
  Zdzichowi to nie przeszkadza. Do niego fakty nie przemawiają.
  Teraz albo się już nie odezwie albo będzie pisał na inny temat.
 • @Robik 01:05:13
  "Na starość, jak już przekroczymy wiek emerytalny to najlepiej by było gdybyśmy jak najszybciej zeszli z tego świata.
  I cały przemysł nad tym pracuje". -

  --- W niektórych krajach są już odpowiednie ustawy, ułatwiające eutanazję po 70. roku życia. Obawiam się, iż świat zachodni pójdzie w tym kierunku.
 • @Tiamat 04:30:33
  "... do jakiego stopnia jednak takie i inne zjawiska zjawiska sa pretekstem do manipulownia i rzetelna informacja i ludzka swiadomoscia? I kto na tym korzysta?". -

  --- Ciągle intrygują mnie te pytania. Także to, w jakim stopniu alternatywne media świadomie i nieświadomie uczestniczą w tym spektaklu.
 • @staszek kieliszek 05:12:11
  To prawda, co pan pisze.
  Ja sie na ropie nie znam.
  Ale jak u nas wyciekl jakis tankowiec w zatoce, to wszystkie ryby, kraby i slimaki pozdychaly i nie wolno bylo wchodzic do wody.
  Od tej pory tankowcom nie wolno sie nawet zblizac do zatoki.
  Tutejsi space tez tlumaczyli, ze ropa sie rozklada i natura sie regeneruje.

  Znalezli sie jednak tacy, ktorzy twierdza, ze naturze nalezy pomoc, bo przy obecnej czestotliwosci i ilosci wypadkow, natura moze nie nadazyc z regeneracja.

  Jest jeszcze jeden problem; statki przyplywajace do portu wywalaja bilge do wody, zeby uniknac awantur z inspekcja. Nie wiem jak jest w USA, ale u nas byla o to wielka awantura kilka lat temu i minister od srodowiska musial.. byc przeniesiony na inne (powazne) stanowisko.

  Kiedy amerykanski samolot zrzucil 4 bomby na nasza Rafe Koralowa bo mial awarie i musial sie pozbyc balastu - byl rzeczywiscie strach, ze szlag tarfi nasza "dume ekologiczna".
  Chwilowo bomby nie wybychly ale nikt nie wie co dalej. Strach.

  Jest jednak duzo "niefrasobliwosci" w traktowaniu naszej planety przez nowe technologie.
  Ja nie naleze do Greenies, bo do nich tez nie mam zaufania, ale juz wiadomo, ze zarowno Sardynia jak i cale strefy na Morzu Srodziemnym sa na stale skazone, poniewaz zrodlo skazenia nie zostalo usuniete.

  Powiem tak:
  Jest rzecza bezsporna, ze zanieczyszczamy srodowisko.
  Prawda jest tez, ze nie znamy zakresu i powagi zniszczen.
  Jedni bija na alarm- inni uspakajaja.
  Podobno starozytnych Rzymian wykonczylo zatrucie ..olowiem w jedzeniu..

  Gdzies lezy prawda, byc moze, ze po srodku a byc moze, ze jest gorzej niz przypuszczamy.

  Dlaczego?
  Bo przestalismy wierzyc w tzw. naukowe raporty pisane za pieniadze.
 • @Zdzich 06:29:05 oraz 07:09:37
  "... szczyt socjalistyczno-marksistowskiej głupoty". -

  --- Głupota nie jest lewicowa. Głupota nie ma kolorów partyjnych.
  Pan wie, że wyznawałem prawicowe wartości. Gdy przekonałem się dwa lata temu, co wyprawia prawica i tzw. prawica (przy współudziale - biernym co najmniej - Kościoła katolickiego) w sytuacji napompowania histerii anty-uchodźczej, odechciało mi się tych "prawych" wartości.
  I żeby było jasne. Nie jestem lewicą. Jestem zwykłym blogerem, który stara się tylko dochować dwóm wartościom: zdrowemu rozsądkowi i przyzwoitości.
 • @All (II)
  Poprzedni tekst, zatytułowany „Dane Wigington: Manipulacja huraganem Irma” został zamieszczony na blogu Przemexa, link:

  https://przemex.wordpress.com/2017/09/10/dane-wigington-manipulacja-huraganem-irma/
 • To było już prorokowane
  https://www.youtube.com/watch?v=igBsUHUYOnw
 • Z BLOG.PL:
  ~Metro, 10 września 2017 o 11:28

  Tiamat pisze, że w NZ nawet nie ukrywali, że ostatnie trzęsienia ziemi były zrobione sztucznie. No to jest wiadomość. Mam wrażenie że to, iż pogoda jest manipulowana przez człowieka, to już wie każdy (każdy kto potrafi myśleć). Nawet jak przesadzam, to jest już tajemnica Poliszynela.

  W poprzednim tekście Winigtona mi się najbardziej podobał ten fragment (powinien być wytłuszczony): "Emisje fal radiowych wpływają na rozprowadzone w aerozolach mikrocząsteczki metali ciężkich. Tak kierowane mikrocząsteczki przesuwają całe masy powietrzne i wpływają na tworzenie i przebieg burz i innych zjawisk pogodowych".

  Autor tego tekstu głupi nie jest i zgrubsza rozumie zależności przyczyna-skutek, nawet jak ich nie tłumaczy. Pogoda – wiemy że za tym stoi Wielki Szatan. A co z trzęsieniami ziemi Trzęsienia ziemi też można sztucznie generować i tak się robi. Ostatnie trzy-dwie dekady to okres niesłychanego nasilenia trzęsień ziemi: https://en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_earthquakes#Lists_by_country

  Jeśli Tiamat wie, jak to działa, lub ma dostęp do materiałów, które to tłumaczą, to prosiłbym aby się tą wiedzą lub materiałami podzieliła.

  Na tyle na ile rozumiem, to chodzi o rezonans. Jest częstotliwość Schumanna (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans_Schumanna), wszystkie miejsca na ziemi, gdzie stykają się płyty tektoniczne (np. NZ czy Japonia) mają indywidualną częstotliwość rezonansową , pewnie z grubsza podobną do częstotliwości Schumanna i w te miejsca należy dostarczyć energię, coby wprowadzić te miejsca w rezonans. Wiemy że Hugo Chavez w ONZ wspominał o tego typu zabawach. Podobno Pentagon ma pływające instalacje z reaktrorami atomowymi przeznaczone właśnie do tego celu.

  Czy robi się to falami elektromagnetycznymi? Jakiego rzędu energia jest do tego potrzebna? Jakie są ograniczenia tej technologii? - Obok Irmy zdarzyło się silne trzęsienie ziemi w Meksyku. Warto by takie rzeczy odczarować.
 • Geoinżynieria, NWO
  ARMAGEDON, potężny huragan Irma uderza w USA.

  Kolejny przykład geoinżynierii. Jest wiele przepowiedni na temat tego, Ze USA ma być zniszczone. Te przepowiednie są puszczane w świat przez głównie Iluminatów. Są to ich programy i je potem realizują. Niektórym jest trudno pojąć, że władza USA niszczy własny kraj. Myślą, że władza ma dbać o obywateli. Nie czytali „Protokołów mędrców Syjonu”, nie rozumieją, że te rządy to są rządy światowe i oni są ponad obywatelami, a obywatele służą im jako mięso armatnie, jako barany do strzyżenia, zabijania i konsumowania.

  Więcej w filmie:
  https://www.youtube.com/watch?v=dtYBw38DYMM&t=284s
 • @von Finov 12:15:36
  "To było już prorokowane". -

  --- Obejrzałem połowę. J.P. Jackson mówi w 2014 roku o wydarzeniach, które mają nastąpić. To jest prawdopodobne, ale dzisiaj nie mamy jeszcze potwierdzenia.
 • @ewinia 13:45:59
  "Geoinżynieria, NWO" -

  --- Jasna Strona Mocy - Obejrzałem już kilka filmów z tej serii. Czasem idzie facet za daleko - tak sądzę - ale często trafia w sedno.
 • @All (III)
  O huraganie Irma (i nie tylko), link:

  https://www.youtube.com/watch?v=5lmFBehy0kY
 • @zygmuntbialas 15:41:13
  Na tym samym kanale znalazłem też film mówiący o tym, że ostatnie zaćmienie Słońca było wywołane sztucznie - dowodem ma być to, że przebiegało z zachodu na wschód... Wiem tylko tyle, że Księżyc zasłaniający Słońce w przypadku zaćmienie po niebie "lata" w odwrotnym kierunku...
 • @zygmuntbialas 15:41:13
  Ostatnie wichury nad Polską również wywołały komentarze, że zostały wywołane sztucznie.

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/full_kregi.png?itok=IK7a6NGU
 • @All (IV)
  11.09. 2001 w Nowym Jorku, linki:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/04/24/co-sie-dzialo-11-09-2001-w-nowym-jorku/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/03/17/co-sie-dzieje-na-swiecie-17-03-2016-2/
 • @Tiamat 11:33:16
  "Ja sie na ropie nie znam."

  Ja w sumie też nie :-( Tak się dziwnie składa, że wczoraj obejrzałem film o katastrofie platformy Deep Water Horizon - wyciekły wtedy do Zatoki Meksykańskiej tysiące ton ropy. Pojawiły się głosy, że będzie to miało wpływ na:

  - zmianę właściwości powierzchni wody (oczywiste)
  - zmieni bieg Prądu Zatokowego
  - Golfstrom zacznie oddalać się od Skandynawii
  - zacznie się zbliżać do Grenlandii
  - na Grenlandii zacznie się szubko topić lód
  - Grenlandia się wypiętrzy
  - wypiętrzenie się Grenlandii spowoduje zmiany naprężeń skorupy ziemskiej
  - naprężenia mogą spowodować zmiany ciśnień po mniej więcej przeciwnej stronie kuli ziemskiej - akurat okolice Pacyficznego Pierścienia Ognia
  - na skutek tych zmian może dojść tam do trzęsień ziemi o magnitudzie nawet... 10
  - te trzęsienia mogą z kolei wywołać ogromne tsunami, dużo większe niż to, które uszkodziło Fukushimę

  Sam nie wiem czy to może być prawda, ale w sumie dość logicznie to się przedstawia.
  Co za czasy...

  Ukłony
 • @Jasiek 15:51:16 oraz 15:53:29
  "ostatnie zaćmienie Słońca", "ostatnie wichury nad Polską". -

  --- Trudno mi się odnieść, bo mało się na tym znam. Zadziwia mnie ogromny wzrost różnych kataklizmów i wszelakich zamachów, a z drugiej strony nie chcę wieszczyć i wytwarzać bojaźni i poczucia niepewności.
  Ale o 11/9 w Nowym Jorku napiszę, to znaczy powtórzę notkę sprzed dwóch - trzech lat.
 • @Jasiek 16:04:01
  "Sam nie wiem czy to może być prawda,...". -

  --- Musimy zakładać, że media - z różnych względów (politycznych, biznesowych,...) - często przesadzają i podają zawyżone liczby. I stwarzają faktoidy, czyli medialne fakty. Było tak zresztą wcześniej, np.:
  --- W I wojnie światowej Niemcy produkowali mydło ze zwłok żołnierzy brytyjskich - informacja ta została odwołana.
  --- W II wojnie światowej też Niemcy produkowali mydło ze zwłok żydów. Informacja ta otrzymała aktualizację polskiego IPN.
  --- Hitler zamordował 6 mln żydów, choć na terenach okupowanych przez Niemców żyło 4,3 mln żydów.
  No i dzisiaj najrozmaitsze dane są bardzo często nieprawdziwe, przesadzone, a w innych przypadkach brak informacji. Więc jeszcze pokutuje powiedzenie "w naszym 40-milionowym kraju", choć powinno być "w naszym 35-milionowym kraju'.
 • @zygmuntbialas 12:16:02
  W czasie gdy obserwujemy i dyskutujemy huragany, NASA zapowiada kolejne awantury na Sloncu. Podobno jeszcze przez 4 dni.

  - NASA warns we are still being battered by SOLAR storms | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4866562/NASA-warns-battered-SOLAR-storms.html

  - Natomiast do dyskusji na temat huraganow wlaczyl sie prezydent Boliwii, Evo Morales, znany z tego, ze jako rzetelny Latynos i do tego indianski tubylec, nie przepada za Stanami Zjednoczonymi a zwlaszcza za polityka zagraniczna hegemona- samozwanca.

  Prezydent Morales utrzymuje, ze huragany sa produktem kapitalizmu i imperializmu , ktore sa glowna przyczyna ogromnego zanieczyszczenia na swiecie. Prezydent Boliwii nawoluje wszystkie panstwa do zastosowania Porozumien Paryskich dot. klimatu.
  USA sie wycofalo z tych Porozumien.
  Prezydenta Boliwii popiera Papiez Franciszek, ktory tez nawoluje do zadbania o srodowisko naturalne matki Ziemi.

  Bolivia’s President Morales Says Hurricanes are Product of Capitalism | News | teleSUR English

  https://www.telesurtv.net/english/news/Bolivias-President-Morales-Says-Hurricanes-are-Product-of-Capitalism-20170909-0029.html

  - Evo Morales twierdzi, ze USA jest najbardziej zanieczyszczonym krajem przemyslowym i rzad USA nie moze zaprzeczac, ze niszczy srodowisko naturalne calej planety..

  Prezydent Stanow Zjednoczonych, Donald Trump wycofal sie z paryskich porozumien w sprawie klimatu, ktore to porozumienie podpisalo 195 panstw.

  “President Trump nie moze byc slepy na zmiany klimatyczne” - powiada Evo Morales. .

  Evo Morales jest tubylcem. Dla Indian sprawa naturalnego srodowiska jest niemal religia.
  Prezydent Boliwii podkresla, ze ludzkosc zawdziecza zycie Ziemi-Matce.
  “Ziemia nas karmi, daje nam wszystko czego nam potrzeba do zycia, ale my konsumujemy ponad norme i eksploatujemy ja bez granic'

  Bolivia’s Morales Says 'Most Polluted, Industrialized' US Cannot Deny its Environmental Damage

  https://www.telesurtv.net/english/news/Bolivias-Morales-Says-Most-Polluted-Industrialized-US-Cannot-Deny-its-Environmental-Damage-20170707-0027.html

  - Prezydent Boliwii w czasie Szczytu ONZ w sprawie Oceanow oskarza kapitalizm i imperializm o zagrozenie dla swiatowych zasobow wodnych.

  "Morza sa o ludziach i dla ludzi - cos co przekracza wyobraznie kapitalistow i handlarzy" -opowiada socjalistyczny przywodca.

  Organizacja Narodow Zjednoczonych okreslila jasno trzy wielkie zagrozenia srodowiska wodnego: zanieczyszczenie, bezlitosna eksploatacja i niszczenie zycia w morzu.

  Morales sie upiera, ze istnieje jeszcze jedno bardzo wazne zagrozenie; niebezpieczenstwo zagrozenia zroznicowanego zycia biologicznego - niszczenie gatunkow, zagrozenie natury i dostepu do morz i oceanow.

  Morales proponuje, zeby bezzwlocznie okreslic kapitalizm i imperializm jako zagrozenie zycia na ziemi, jako najwieksze niebezpieczenstwo dla ludzi i Matki-Ziemi.

  - A tymczasem..
  Media podaja, ze morska sol jest ogromnie zanieczyszczona przez toksyczne odpady plastikowe., tzw. microplastics.
  Badania wykazaly, ze sol z US, Europy i Chin zawiera te substancje toksyczne, ktore bardzo zanieczyszczaja srodowisko.,

  http://www.orrazz.com/2017/09/sea-salt-around-world-is-contaminated.html

  - Huragan trwa. Jeden za drugim. Nie da sie ukryc rozmiaru zniszczenia.
  Z miejsc tragedii dochodza inne niepokojace wiesci :

  Ratownicy z Houston donosza, ze zarowno FEMA jak i Czerwony Krzyz nie biora w ogole udzialu w akcji ratowniczej.

  Houston rescue workers: ‘Red Cross and FEMA were virtually nowhere to be seen during Harvey’

  http://www.whatreallyhappened.com/content/houston-rescue-workers-‘red-cross-and-fema-were-virtually-nowhere-be-seen-during-harvey’#comments

  - A w senacie USA zablokowano propozycje ustawy, zeby pieniadze przekazac ofiarom huraganow zamiast finansowac obcych dyktatorow .
  Propozycje ustawy wniosl sen. Rand Paul

  Ocenia sie, ze usuniecie szkod spowodowanych huraganem Harvey bedzie kosztowac ponad 100 bilionow dolarow. Kongres proponuje zwiekszenie zadluzenia (kolejna pozyczke) na oplacenie kosztow.
  Senator z Kentucky, Rand Paul proponuje inne rozwiazanie: Czemu nie obciac fundusz pomocy zagranicznej a te pieniadze przekazac obywatelom USA , ktorzy bardzo tej pomocy potrzebuja?
  Rand Paul w swoim przemowieniu w Senacie tlumaczyl:
  “ W Waszyngtonie cierpimy na chorobe a moze raczej syndrom, ktory ja nazywam “syndromem dinozaura: wiekie serca, maly rozum. Niestety, jest to wieczny syndrom, ktory stale sie powtarza: rok po roku, dzien po dniu..
  W Waszyngtonie twierdzi sie, wspolczucie polega na tym, zeby wydawac cudze pieniadze. Ja uwazam, ze prawdziwe wspolczucie polega na poswiecaniu wlasnych pieniedzy. Logiczne jest wydawanie pieniedzy, ktore mamy. No wiec co innego jest rozdawanie cudzych pieniedzy a co innego rozdawanie pieniedzy, ktorych nie posiadamy”.

  Niezalezne grupy, store specjalizuja sie w organizowaniu pomocy ofiarom kataklizmow- oceniaja, ze huragan Harvey spowodowal straty na sume od 70 do 108 bilionow dolarow.

  Senate Blocks Rand Paul’s Bill to Give Money to Hurricane Victims Instead of Foreign Dictators

  http://www.blacklistednews.com/Senate_Blocks_Rand_Paul’s_Bill_to_Give_Money_to_Hurricane_Victims_Instead_of_Foreign_Dictators/60741/0/38/38/Y/M.html

  - Na potwierdzenie oskarzen prezydenta Boliwii, IMF (Miedzynarodowy Fundusz Walutowy) odmawia przenegocjowania pozyczki malemu panstwu Barbuda.
  To malenkie panstwo, czesc wyspy Antigua, jest winne 3 million dolarow do Banku Swiatowego, a huragan zniszczyl tam 95% domow i cala infrastrukture.
  IMF odrzucil propozycje przedyskutowania pozyczki

  https://www.telesurtv.net/english/news/IMF-Refuses-to-Discuss-Barbudas-Debt-After-Hurricane-Irma-20170909-0026.html
 • @ikulalibal i Robik 07:24:04
  Uważam że rzyczywistymi „himalajmi dyletantyzmu,braku podstawowej wiedzy i prowincjonalnej ciasnoty umysłowej” oraz szczytem głupoty jest wyciąganie tutaj 90-o letnich wiadomości z roku 1928, które miały miejsce w Colombii pod tematem „Huragan Irma” w roku 2017!

  Cymbał „ikulalibal” napisał NIE NA TEMAT, a do tego podparł swoją „sensację” fałszywą liczbą „2.000 (dwóch tysięcy) roboli”, podczas gdy oficjalna wersja encyklopedyczna podaje „47 ofiar”.

  I skoro już mówimy o „Bananowej masakrze” w Colombii, a nie o Huraganie Irma, to musimy dołączyć FAKT, że strajk robotników zakładu United Fruit był zorganizowany przez członków Liberalnej, Socjalistycznej, i Komunistycznej Partii lokalnych rewolucjonistów powiązanych z Partią Komunistyczną Wielkiego Sojuza. (Podobnie zrujonwano Afrykę Południową). Zamiast zrezygnować z pracy za małe wynagrodzenie, wymuszali od właścicieli zakładu więcej pieniędzy.
  Takie postępowanie można tylko porównać do rabunku banku i sklepów, podczas którego bandytów goni się z pistoletem w ręku, a nie płacze za nimi (jak to czynią liberalne półgłówki ikulalibal i Robik).
 • Czerwony krzyz - link
  O tym Czerwonym Krzyzu link nie przeszedl. Sprobuje inaczej:

  Houston rescue workers: 'Red Cross and FEMA were virtually nowhere to be seen during Harvey'

  https://www.intellihub.com/houston-rescue-workers-red-cross-and-fema-were-nowhere-to-be-seen-during-harvey/

  Chodzi o to, ze ofiarom kataklizmu pomagaja glownie ochotnicy.

  Anna Khait, Brian Richmond i inni ratownicy, ktorzy ochotniczo pomagali dostarczyc zywnosc i zestawy pierwszej pomocy ofiarom huraganu, ktorzy zostali pozbawieni dachu nad glowa, twierdza, ze nie widzieli pracownikow Czerwonego Krzyza i FEMY.

  Szefowa (CEO) Czerwonego Krzyza, Gale McGovern ukazala sie w programie CBS News i tlumaczyla, ze 91% funduszy, ktore otrzymuje Czerownuy Krzyz jest wydawane na “Uslugi Czerwonego Krzyza” - obojetne co to znaczy.
  “Jestem bardzo dumna z tego, ze bardzo dobrze rozporzadzamy podarownymi pieniedzmi”.

  Okazuje sie, ze Szefowa Czerwonego Krzyza, Gale McGovern zarabia $500.000 (pol miliona dolarow). Oprocz tego 4 miliony dolarow rocznie otrzymuja oficjele Czerwonego Krzyza.
  Tymczasem, ochotnicy na ostatnich nogach, kompletnie przemeczeni ciezko pracuja w bardzo trudnych warunkach, czesto z narazeniem wlasnego zdrowia.

  https://www.intellihub.com/houston-rescue-workers-red-cross-and-fema-were-nowhere-to-be-seen-during-harvey/
 • @zygmuntbialas 11:43:10
  „Głupota nie jest lewicowa. Głupota nie ma kolorów partyjnych.”

  Tylko że po ich wypowiedziach ich poznać. Wg wszelkich znanych mi opracowań, marksizm (który opisuje Pan jako „zdrowy rozsądek i przyzwoitość”) pozbawiony jest m.in. dobroczynności, tolerancji, i miłosierdzia, czyli pozostałych 50% właściwości mózgu danych nam przez Stwórcę. Stąd wywodzi się potoczna nazwa na nich: „półgłówki”, z czego półgłówki zdają sobie sprawę pisząc o sobie dumnie w superlatywach z dużą dozą manii wyższości, oraz gnojeniu innych.

  Doskonalym przykładem takiego półgłówka w Neonie są Wojtas i Kosiur. W samo-obronie, mówią też o sobie, że są „racjonalni”, „pragmatyczni”, „prawdomówni(!)”, itp. I po tym ich poznać.

  Z głębokim żalem przeczytałem, że wyznawał Pan prawicowe wartości, a obecnie nie.
  Mogę tylko Pana zapewnić, że wartości prawicy/ chrześcijaństwa są eternalne i niezmienne. Problem jest jedynie z „półgłówkami”, którzy ta Prawicę infiltrują. Nie brakuje ich również w kościele!
  Z nimi musimy walczyć, a nie im ulegać.
 • @Zdzich 17:31:45
  re: Kolumbia

  Ze smiechu nie moge sie powstrzymac!!!
  Panie Zdzich
  Jakby pana spotkal ktokolwiek z Medellin , toby panu uszy powyrywal razem z plucami!!
  Czy pan w ogole wie o czym pan pisze??
  Prawicowy, zachodni kapitalista niejaki Barack Obama chetnie odwiedzal Bogote zeby pohandlowac narkotykami.

  Od 70 lat w Kolumbii trwa wojna kokainowa..Zaplatane w handel i produkcje stezonej koki sa niemal wszystkie kolejne rzady USA .
  Amerykanie pobudowali w gorach twierdze- laboratoria gdzie odbywa sie proces koncentracji kokainy do 13 tysiecy razy stezenia!
  Tym morduja ludzi po swiecie. I zarabiaja krocie. Nie gardza tez amerykanskim klientem.
  60 tysiecy ludzi w USA ginie rocznie z owerdozy

  Handluja kokaina na caly swiat a przy okazji morduja ludzi, ktorzy bronia kraju przed jankesowskim zbojowaniem.
  Ameryka Lacinska nienawidzi imperialistow amerykanskich, ktorzy im morduja demokratycznie wybranych prezydentow . Ostatnim "sukcesem" byl Chavez.
  Awantury z Chickita byly dosc glosne, ale to i tak kropla w morzu amerykanskich przesetpstw na calym kontynencie Ameryki Lacinskiej.
  Przeciez Kuba dlatego sie narazila jankesom, ze im Kubanczycy kasyna i burdele pozamykali a wlascicieli przepedzili.
  Kubanczycy wola sankcje niz niewole Waszyngtonu. Nie chca dzielic losu Haiti, Porto Rico, Panamy, Nikaragui i El Salwadoru!

  Kraj, ktory zabija za pieniadze jest najemnym morderca.
  W Kolumbii zginelo z rak jankesow tysiace, tysiace cywilow: naukowcow, lekarzy, nauczycieli.
  Guzik Ameryke obchodzi Kolumbia, jeden z najpiekniejszych krajow swiata i bogaty w mineraly, kamienie i metale szlachetne..

  Niech sie martwia o Teksas, zeby im Meksykanie nie odebrali.
  Wlasnie gubernator Kalifornii otworzyl ambasade Kaliforni .. w Moskwie.
  Kalifornia tez powinna wrocic do Meksyku.
  A ja sie zastanawiam, ze Polacy i ukry to chyba jedyne gatunki spoleczne, ktore na slowo "socjalizm" dostaja konwulsji.
  Zastanawiam sie dlaczego?

  Widac to ci, ktorzy poparli masakre socjalistycznej Jugoslawii i ludobojstwa Serbow a serdecznie powitali islamskich kapitalistow - handlarzy od wolnego rynku ludzkimi organami z Kosowa.

  Amerykanie wypowiedzieli juz dawno wojne katolickim krajom. Przede wszystkim w Ameryce Lacinskiej.
  Wielu polskim katolikom ta wojna sie dziwnie podoba i popieraja mordowanie katolikow na Haiti, na calych Karaibach i w Ameryce Poludniowej..

  Osobiscie zas radze porozmawiac z Kolumbijczykami , zeby oswiecili, o co tak naprawde Jankesom chodzi juz od 70 lat.
  A i w okresie miedzywojennym traktowali katolickich Kolumbijczykow jak swoich niewolnikow.
  Teraz probuja wykonczyc Wenezuele.
  Zeby sie przypadkiem nie przeliczyli.
 • @Autor
  Jestem daleki od stawiania tez takich jak w artykule, bo najzwyczajniej mam za mało danych. Zastanawia mnie bardzo restrykcyjne działanie władz, które przepędzają miliony osób z południowych stanów na północ. Wprowadzenie bardzo obostrzonej godziny policyjnej i zamknięcie wszystkiego co jest ludziom potrzebne, a mianowicie przy tym eksodusie, czyli stacji benzynowych i choćby wyznaczonych sklepów z wodą i jedzeniem.
  Wyobrażam sobie, że powinny być naprędce zorganizowane tymczasowe schrony w miejscach wymagających minimalnej adaptacji i ludzie mogliby przeżyć nawał huraganu. Zdziwiony jestem, że ludzie na pastwę żywiołu i pojawiających się w takich momentach złodziei zostawiaja dorobek swojego życia.

  To co mnie przychodzi na myśł, że na siłę sprawdza się w praktyce ewakuowanie ogromnych mas ludzkich. Pierwsze skojarzenie to atak huraganu, ale moje wątpliwości budzi skala ewakuacji i restrykcyjny sposób działania władz i stawiam następujące hipotezy:
  1. Powiązanie wymuszonego niezadowolenia ludzi z działaniami obecnego prezydenta, który jest pod ustawicznym obstrzałem,
  2. Próba generalna związana z dalszym ubezwłasnowalnianiem narodu (ograniczenia w posiadaniu broni, kredyty, wymuszanie postępowania zgodnego z zarządzeniami władz),
  3. Zarządzanie na dużą skalę ewakuacją ludności (coś się kroi w majbliższej przyszłości?),
  4. Trochę wyssana z palca - przykrycie huraganem Irma informacji zdobytych przez wywiad i wmówienie ludziom, że ta masowa ewakuacja to przez siły natury, a faktycznie moze być to zmniejszenie liczby ofiar przed spodziewanym atakiem bronią dalekiego zasięgu i unuknięcie paniki,
  5. Rzeczywiście posiadają juz umiejętność zarządzania kataklizmami lub wykorzystują dziejące sie kataklizmy.
 • @Tiamat 17:08:18
  "Ocenia sie, ze usuniecie szkod spowodowanych huraganem Harvey bedzie kosztowac ponad 100 bilionow dolarow. Kongres proponuje zwiekszenie zadluzenia (kolejna pozyczke) na oplacenie kosztow". -

  --- Wygląda to tak, że nie trzeba wojny, by koncerny generowały zyski. Bardzo dziwne to i smutne zarazem.
 • Z BLOG.PL:
  ~Metro

  10 września 2017 o 18:22
  W tej sprawie w ONZ wypowiadał się Hugo Chavez. Zresztą podobno nie tylko on.

  Polecam porównanie ilości zarejestrowanych trzęsień ziemi w np. od 1900-1916 oraz 2000-2016. Sto lat temu były już nowoczesne sejsmografy.

  Czytałem o trzęsieniu ziemi wywołanym przez Nikolę Teslę na Manhattanie zdaje się w 1905 roku. Miał tam laboratorium. Zwykły rezonans mechaniczny.

  Rezonans ma potworną siłę, ten wiatr to było tylko ~65km/h: https://www.youtube.com/watch?v=nFzu6CNtqec
  .
 • @Zdzich 17:31:45
  "... szczytem głupoty jest...". -

  --- Proszę, by nie używać inwektyw w stosunku do innych komentatorów.
 • @Tiamat 17:41:35
  "... 91% funduszy, ktore otrzymuje Czerowny Krzyz jest wydawane na “Uslugi Czerwonego Krzyza”. -

  --- Rozumiem, że zostaje 9% funduszy na pomoc potrzebującym.
  I nikt nie potrafi /nie chce ukrócić tego przeniewierstwa?!
 • @Zdzich 18:31:36
  Ponownie proszę Pana, by nie używać inwektyw w stosunku do innych
  komentatorów. W pewnym momencie będę musiał kasować Pańskie wpisy lub wcześniej, jeśli wymienieni komentatorzy upomną się o swe prawa.
 • @Tiamat 20:41:56
  "Kubanczycy wola sankcje niz niewole Waszyngtonu. Nie chca dzielic losu Haiti, Porto Rico, Panamy, Nikaragui i El Salwadoru!" -

  --- A Polacy tak mało wiedzą o odwadze rządu na Kubie.
  Pomyślałem, że mała Kuba może się przeciwstawić, to i inni to kiedyś uczynią.
 • @tadman 21:15:10
  "... wątpliwości budzi skala ewakuacji i restrykcyjny sposób działania władz". -

  --- Przeczytałem uważnie Pańskie spostrzeżenia.
  Też mi jest brak wielu danych, choć ich trochę przybyło w ostatnich dniach.
 • Bez mojego komentarza (ZB):
  Poseł Nowoczesnej do Kownackiego: „Pracował pan na rzecz rosyjskich służb”

  Piotr Misiło w programie „Woronicza 17″ oskarżył Bartosza Kownackiego o pracę na rzecz obcego wywiadu. Dyskusja przerodziła się w awanturę, a wiceminister obrony narodowej zapowiedział skierowanie sprawy do sądu.

  - Są takie pogłoski, że Pan współpracował z obcymi służbami – rzucił w TVP INFO na wizji poseł Nowoczesnej. – Słucham? Może pan jaśniej – dopytywał Bartosz Kownacki. – Tak, są podejrzenia, że wspierał pan… – Ja pracowałem na rzecz służb rosyjskich? – kontynuował Kownacki. – Są takie podejrzenia, powiedziałem, że być może… – odpowiadał Piotr Misiło. – Spotkamy się w sądzie – zakończył wymianę zdań członek rządu.

  Oskarżenia, wysuwane pod adresem Kownackiego przez polityka Nowoczesnej, mają związek z książką Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”, a także z niedawnym artykułem „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Niemiecki periodyk napisał, że Kownacki współpracował z proputinowską partią Zmiana, obserwował wybory w Rosji.

  - Nie utrzymywałem, nie utrzymuję i utrzymywać nie zamierzam kontaktów z organizacjami prorosyjskimi oraz partią Zmiana lub panem Mateuszem Piskorskim. Nie wyjeżdżałem też do Rosji na zaproszenie Europejskiego Centrum Analiz Gospodarczych. Nie znam także Pana Konrada Rękasa – oświadczył wiceszef MON. Kownacki zażądał od „FAZ” sprostowania, sugerując, że artykuł o nim był inspirowany podpisaniem memorandum z Amerykanami na rakiety Patriot. – Przedruk z S24, link:

  https://www.salon24.pl/newsroom/807796,posel-nowoczesnej-do-kownackiego-pracowal-pan-na-rzecz-rosyjskich-sluzb
  .
 • @zygmuntbialas 21:43:40
  A wie pan i ze i mnie przyszlo do glowy - choc nie lubie sie popisywac przesadami- ze to Serb, Nikole Tesla sie msci na Ameryce i za to co mu osobiscie zrobili i za Serbie.
  Jakos tak teoria bumerangu mi sie przyplatala.
 • @zygmuntbialas 22:09:42
  A kiedy zaczna sie procesy tych, ktorzy pracuja na rzecz Mossadu i CIA?
 • @zygmuntbialas 21:24:54
  Inwektywy nie należą do mojego słownictwa. Ale kiedy czytam tego typu …., że „amerykanin” Barack Obama jest „prawicowy, zachodni kapitalista” to moja demoniczna strona pisze za mnie, i to wbrew mojej woli.
 • @
  Ceny na bilety wzrosły od 550 dolarów do 3500.
  Nic osobistego, tylko biznes
  https://pp.userapi.com/c638922/v638922929/8e3d8/dUU-aSwedXk.jpg
 • @fretka 06:54:18
  ''Za komuny'' na takie dziadostwo mówili wprost SPEKULANT i szło się do pierdla na długie lata.
 • @Tiamat 03:56:10
  "A kiedy zaczna sie procesy tych, ktorzy pracuja na rzecz Mossadu i CIA?". -

  --- Chyba długo trzeba czekać...
 • @fretka 07:03:32
  ''Za komuny'' na takie dziadostwo mówili wprost SPEKULANT". -

  --- Dzisiaj to są biznesmeny.
 • @zygmuntbialas 09:48:01
  W związku z zamieszczonym przez Pana materiałem, pozwoliłem sobie na rozszerzenie problemu poprzez płaszczyznę wojskowych programów pogodowych.

  http://fischer.neon24.pl/post/140125,haarp

  Uważam że wojskowe programy manipulacją pogodowa i trzęsieniami ziemni powinny być traktowane na równi z bronią masowej zagłady jaką jest broń jądrowa, biologiczna i chemiczna.

  Wyznacznikiem tego jest dziura ozonowa i tragiczne trzęsienie ziemi na Haiti.

  Zapraszam do lektury
 • @Zdzich 05:15:25
  Kazdy kapitalista jest z definicji prawicowy.
 • @Fischer 11:40:40
  Już napisałem pod dzisiejszą (następną) notką:

  "@All
  O zjawiskach pogodowych interesujący artykuł Fischera, link:

  http://fischer.neon24.pl/post/140125,haarp

  zygmuntbialas 11.09.2017 11:11:08".

  --- Zdążyłem tylko zerknąć, by ocenić (oczywiście wysoko). Przeczytam dopiero po zajęciach, wieczorem lub późnym wieczorem :)
 • @zygmuntbialas 21:33:20
  "Kazdy kapitalista jest z definicji prawicowy." - Tiamat 11.09.2017 12:14:12

  Panie Zygmuncie,
  ZNOWU z ledwością powstrzymałem się od inwektyw.

  Pozdrawiam,
 • @Zdzich 18:20:21
  "... z ledwością powstrzymałem się od inwektyw". -

  --- A ja nie reaguję, bo te pojęcia 'prawica - lewica' nie przedstawiają w żaden sposób dzisiejszej rzeczywistości.
 • @zygmuntbialas 21:09:49
  " 'prawica - lewica' nie przedstawiają w żaden sposób dzisiejszej rzeczywistości."

  „Kapitalista” też nie! Tym bardziej w odniesieniu do marksisty Baracka Obamy.
  A tak właśnie Tiamat go opisała: „Prawicowy, zachodni kapitalista niejaki Barack Obama” - Tiamat 10.09.2017 20:41:56
  "Kazdy kapitalista jest z definicji prawicowy” jest tylko jej dodanym usprawiedliwieniem (nie powiem czego).

  I jak tu nie przeklinać.
 • @Zdzich 08:26:25
  Jeszcze raz powtórzę swoje zdanie: 'prawica - lewica' nie przedstawiają w żaden sposób dzisiejszej rzeczywistości.

  Można poddać analizie działania danego polityka, na przykład:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/14/co-sie-dzieje-na-swiecie-14-09-2016-2/
 • @zygmuntbialas 09:39:35
  Otóż to!
  Matka Baracka była rewolucyjną komunistką, która „lubiła z Murzynami”.
  Barack wyssał cechy i specyfiki komunizmu/ marksizmu z mlekiem matki.
  Od dziecka był szkolony na przyszłego lidera lewicowej międzynarodówki. Całe życie był utrzymywany z pieniędzy lumpenproletariatu i oszustw finansowych, dzięki którym został milionerem.
  Jego hasło wyborcze: „Yes, I can”.

  Pisanie o nim, że to „prawicowy kapitalista” świadczy tylko, delikatnie mówiąc, o stanie mentalnym Tiamat. Ale Pan udaje, że tego nie widzi – i to jest w tym wszyskim najbardziej zaskakujące.
 • @Zdzich 19:04:38
  'Pisanie o nim, że to „prawicowy kapitalista” świadczy tylko,..._. -

  --- O niczym nie świadczy. Szkoda czasu na zajmowanie się takimi sprawami.
 • @Zdzich 19:04:38
  Niech mi stabilny mentalnie Zdzich wytlumaczy roznice miedzy Clintonowa, Bushem i Obama, a nawet i Reaganem.
  Nie bede sie zastanawiac nad rodzicami Zdzicha, ktorzy wyhodowali takiego gieniusia.

  A mataka Obamy byla agentka CIA , ktora to organizacja znana jest z tego, ze zwalcza komunizm.
  Oj biedaku, myslenie nie jest twoja mocna strona. Ani wiadomosci, ktore wyczytujesz w brukowcach.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej