Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20140 komentarzy

16 lat temu w Nowym Jorku - 11.09.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiemy już sporo o tym, co wydarzyło się 11 września 2001 roku w USA. Nowe w poniższym filmie jest, że jest to fragment audycji, przedstawionej w oficjalnej rosyjskiej telewizji:

 

 https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Taf8eZc02PE

  

Przekład (z języka niemieckiego):

Aleksiej Puszkow: I na koniec naszej audycji jeszcze o nieoczekiwanym zwrocie uwagi masowych mediów na informacje o ataku terrorystycznym w dniu 11 września 2001 roku. Dwóch amerykańskich senatorów, jeden były i druga obecna, zażądało opublikowania kilkudziesięciu stron dokumentów z oficjalnych badań Komisji Śledczej Kongresu z 2003 roku, badań dotyczących terrorystycznego aktu.

Prawdopodobnie chcą senatorowie poznać rolę Arabii Saudyjskiej w fazie przygotowawczej. I to pomimo, iż jest w tej sprawie coraz więcej tajemniczych stron i pytań, na które jeszcze nie było odpowiedzi. Gdy się pogrzebie nieco głębiej i nie pozostanie się na powierzchni zdarzeń, ledwie dotkniętej przez komisję.

Aleksander Petrow: Głównym pytaniem przedstawicieli Demokratów było, kto pomógł saudyjskim pilotom w szkoleniu i przeprowadzeniu terrorystycznego zamachu. Jak pisze brytyjski ‚Independent’, senator Kirsten Gilliband i były senator Bob Graham poprosili Baracka Obamę o publikację części raportu o 11/9, znajdującej się pod kluczem.

W 800-stronicowym raporcie Komisji Kongresu USA ostatni rozdział ze względów bezpieczeństwa narodowego był trzymany w tajemnicy. Prawdopodobnie istnieje. Według Boba Grahama można na 28 stronach znaleźć dane o związkach Er-Riad z zamachem 11/9, nieujawnione, bo administracja George’a Busha nie chciała psuć swych relacji z Arabią Saudyjską.

Znalezione obrazy dla zapytania 11.09.01

Odnoszę wraźenie, źe to juź 'podkolorowane' fotki (ZB)

Dziennikarz Steve Kroft: Kto konkretnie wspierał terrorystów? Rząd Arabii Saudyjskiej, obywatele czy jakieś organizacje?

Bob Graham: Wszyscy z wymienionych.

Narracja: Pod koniec prezydentury Baracka Obamy, a przed jego wizytą w Arabii Saudyjskiej chcą demokratyczni senatorowie opublikowania tajnych dokumentów. Powodem jest chęć zdyskredytowania Republikanów, gdyż wiadomym jest, że Republikanin George W. Bush (junior), jak i cała rodzina Bushów ma dobre stosunki z Arabią Saudyjską.

Giulietto Chiesa, włoski dziennikarz i działacz: Jest to walka polityczna w USA. Publikacja tego tekstu wywołałaby ogromny skandal, który zakwestionowałby nie tylko dwie prezydencje G. W. Busha, lecz także obie kadencje Obamy. Byłoby to bardzo poważne uderzenie w amerykańską administrację.

Narracja: Faktycznie po tym, jak Osama Bin Laden został obwiniony za wszystko, mogła Komisja Kongresu USA nie wyjaśnić pewnych niespójności, występujących w oficjalnej wersji.

Pierwsze pytanie: Czy bliźniacze wieże mogły być zniszczone przez ogień?

— 11 września 2001 roku dwa kolejne samoloty przebiły północną, a następnie południową wieżę World Trade Center. W konsekwencji oba wieżowce runęły. Według oficjalnej prezentacji zniszczenie wież spowodowane były przez pożary, będące wynikiem uderzeń boeingów. Naukowcy uważają, że temperatura w wieżach nie mogła być na tyle wysoka, by stopić solidne ramy stalowe i doprowadzić do zawalenia się budynków.

Magomet Tolbojew, pilot, bohater Federacji Rosyjskiej: Według naszych szacunków miały maszyny po 20 ton paliwa. Ale paliwo nie jest pociskiem, więc nie może eksplodować w sposób ukierunkowany. Po wybuchu energia przemieszcza się we wszystkich kierunkach. Dlaczego więc zawaliły się wieże? – To niemożliwe. Energia samolotu redukuje się na poszczególnych piętrach i nie jest dalej przekazywana. Widzieliśmy, jak budynki upadały. To wysadzenie miało miejsce niżej. Przynajmniej pod 10. do 20. piętra tak, że pod ciężarem górnych pięter mogła runąć wieża.

Drugie pytanie: W jaki sposób mogła być zniszczona konstrukcja stalowa?

— Amerykańscy specjaliści budowlani – po własnych obliczeniach – doszli do wniosku, że drapacze chmur w Nowym Jorku nie mogły zostać zniszczone z powodu pożaru. Tak prosto i dokładnie mogły wieże upaść tylko w jednym przypadku: celowym wysadzeniu konstrukcji nośnej budynków. I nie było przypadkiem, że naukowcy znaleźli termit w pogorzelisku. Termit jest substancją używaną przez specjalistów wojskowych i cywilnych w celu profesjonalnej rozbiórki.

W 2007 roku Richard Gage, członek Amerykańskiego Instytutu Architektów powiedział w wywiadzie dla ‚Komsomolskiej Prawdy’: Jest oczywiste, że mamy do czynienia z profesjonalnym demontażem z użyciem materiałów wybuchowych. W odniesieniu do istniejącego systemu zabezpieczeń i kontroli trudno jest sobie wyobrazić, że mogły być te roboty przeprowadzone przez terrorystów bez żadnych przeszkód. Tak więc dochodzimy do wniosku, że ten straszny akt odbył się pod kierunkiem kręgów rządzących USA.

Stanisław Lekarew, były oficer wywiadu zagranicznego: To jest profesjonalna rozbiórka budynków w nowoczesnej metropolii zgodnie z regułami budowniczych, którzy wysadzają konstrukcje nośne na ukos. Wtedy opada górna część, niszcząc w ten sposób wszystko, co poniżej. Samoloty uderzyły w wieże na szczycie, a strażacy, którzy widzieli atak terrorystów, twierdzą, że eksplozje były między 10. a 15. piętrem. To są właśnie piętra, które są niezbędne do profesjonalnej rozbiórki.

Trzecie pytanie: Dlaczego wieża numer 7 została zniszczona?

— Na świecie przeważa zdanie, że tylko dwa wieżowce zostały zniszczone. W rzeczywistości były trzy. Tak zwany budynek 7 WTC został zniszczony osiem godzin po ataku, choć żaden samolot w niego nie wleciał. Ten budynek zawalił się zgodnie z zasadami profesjonalnego demontażu. Nikt nie wyjaśnił, dlaczego wieżowiec upadł. Oficjalne dokumenty Kongresu USA nie mówią ani słowa o tym. Na pytania dziennikarzy odpowiadają członkowie komisji, że nie mają informacji o tej sprawie.

Czwarte pytanie: W jaki sposób mogły samoloty dolecieć do Nowego Jorku i Waszyngtonu?

— Według przepisów wszystkie samoloty USA, które zmieniają swój kurs, są prowadzone przez myśliwce i mogą zostać zniszczone w ekstremalnym przypadku. Z niewyjaśnionych przyczyn wyłączony został właśnie 11 września system obrony powietrznej. Dlatego system nie zareagował na dwa boeingi, które zmieniły swój kurs, lecąc do Nowego Jorku. Pół godziny po tym, gdy pierwszy samolot uderzył w wieżę, powiadomiono myśliwce.

Magomed Tobojew: Obrona powietrzna nie jest nigdy wyłączona. Ta organizacja działa przez 365 dni, 24 godziny na dobę. Masz zawsze na monitorze techniczne dane i konserwacja nie jest konieczna.

Znalezione obrazy dla zapytania 11.09.01

Narracja: Jeszcze większe podejrzenia wzbudza przebieg zamachu na Pentagon. Wiadomym jest, że teren wokół Ministerstwa Obrony jest najbardziej chronionym miejscem na świecie.  jednak mimo rygorystycznych środków terroryści tak łatwo dolecieli do budynku i uszkodzili go. Ten przypadek wzbudza wątpliwości u przeciętnego Amerykanina. To niepojęte, że nie ma na zdjęciach ogromnego boeinga. Gdzie zniknęły ciężkie silniki olbrzymiego samolotu pasażerskiego i jego skrzydła, które mają prawie 40 metrów długości? Dlaczego na miejscu katastrofy znaleziono tylko niektóre kawałki samolotu bez pilota? I jak mogli piloci – kamikadze bez doświadczenia z taką precyzją uderzyć w tę część Pentagonu, która była remontowana, a więc prawie nikogo tam nie było. Państwowa Komisja Kongresu USA nie ma odpowiedzi na te pytania.

Giulietto Chiesa: Jest absolutnie niemożliwe udowodnić, że tam przyleciał samolot. Ogromna maszyna nie jest w stanie lecieć na wysokości dwóch – trzech metrów z prędkością 800 km/godz. Samolot by się rozleciał. I wszyscy piloci, których poznałem, potwierdzili to.

Narracja: Na koniec: nie można dokonać samemu aktu terroryzmu w takiej skali. Terroryści potrzebowaliby pomocy kraju, w którym zaplanowano zamach. Trudno uwierzyć, że niedoświadczeni młodzi ludzie, którzy w większości nie mówili po angielsku, mogli przeprowadzić skomplikowaną akcję i to wobec tak potężnego państwa, wyposażonego w najnowocześniejszy system obrony.

A propos, w tajnej części raportu nie ma też zapewne informacji [o udziale Arabii Saudyjskiej]. W najgorszym przypadku dla Republikanów i dla Arabii Saudyjskiej można znaleźć dane o ewentualnym udziale El-Riad. Ale te wiadomości nie wyjaśniają najważniejszych kwestii. Odpowiedzi na istotne pytania nie otrzyma ani społeczność świata, ani Stanów Zjednoczonych.

Aleksiej Puszkow: Możemy jeszcze dodać – wyznawcy oficjalnej wersji nazywają teorią spiskową każdą próbę zwątpienia w tę wersję. Ale to nie jest argument. Jakby nigdy dotąd nie było spisków w historii USA. Jakby zabójstwo Johna F, Kennedy’ego nie było oczywistym i dobrze przemyślanym spiskiem. Jakby skandal z finansowaniem kontrrewolucjonistów w Nikaragui przez nielegalne dostarczanie broni nie był spiskiem. W USA podjęto starania, by o tym zapomnieć, ale to był spisek – i to za rządów Reagana, który teraz jest przedstawiany jako największy prezydent Stanów Zjednoczonych.

A czy inwazja na Irak w czasach Busha na podstawie sfałszowanych dokumentów i oskarżeń nie jest wynikiem spisku? Więc kiedy w USA jest coś nazwane teorią spiskową, to jest bardzo prawdopodobne, że spisek był rzeczywiście. Ale aby przejść do sedna rzeczy w kraju, który określa się jako najbardziej demokratyczny na świecie, jest praktycznie niemożliwe.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

* * * * * * *

O wyrażonych wyżej wątpliwościach pisałem wraz z panią Tiamat niedawno w notce, link:
//zygmuntbialas.blog.pl/2016/03/17/co-sie-dzieje-na-swiecie-17-03-2016-2/

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*

  Ileż niewygodnych spostrzeżeń...

  Tym bardziej warto czytać.

  Ukłony
 • @Jasiek 03:22:59
  Tylko ci co byli na wagarach ,kiedy w szkole na lekcji fizyki/chemii przerabiano tablice Mendelejewa moga uwierzyc, ze od benzyny lotniczej (temp.sp. ok 800 stopni - dokladnie nie pamietam) moze sie stopic zelazo o temp. topnienia niecale . 2500 stopni)

  Przy takich prawach fizyki nie moznaby nawet w normalnym piecu zapalic boby sie ruszta spalily. I caly dom.
  Innym ciekawym prawem fizyki zaobserwowanymw 9/11 jest dziwne zjawisko, ze dwa bardzo podejrzane samoloty (nawet nie wojskowe) mozga zamienic w proch i pyl trzy potezne wiezowce o konstrukcji przygotowanej na atak lotniczy.
  W 1993 roku jakis samolot wlecial w WTO i urwal czubek wiezowca. (wstepne testowanie?)
  Wzmocniono konstrukcje, zeby sie "nie powtorzylo".
  Bardzo tajemnicza jest rola bazy wojskowej w Nowym Jorku, ktora w tym czasie odbywala ... anty-terrorystyczne manwery w Nowym Jorku! Jakos przegapili podejrzany, obcy samo;ot, ktory krazyl prawie godzine nad miastem. W Nowym Jorku, ktory jest najbardziej strzezonym miasem na swiecie - cos takiego moglo sie zdarzyc i to w czasie manewrow?

  Tego samego dnia, wszystkie kamery na trzech lotniskach w N. Jorku byly wylaczone. Nie zarejestrowano, skad te samoloty wylecialy.

  No i klania sie jeszcze jedno prawo fizyczne:
  Jak to jest mozliwe, zeby aluminiowa konstrukcja samolou wlazla w wiezowiec jak w maslo w potezne konstrukcje zelbetonowe?. (trzeba zapytac Macierewicza, co jest mocniejsze: galazka brzozy czy zelbeton).
  I nawet skrzydla tym samootom nie odpadly ani dziob sie nie rozplaszczyl przy uderzeniu.
  Natomiast oba te mocarne samoloty zamienily w proch i pyl tysiace ton betonu, cementu, zelastwa i calego wyposazenia wiezowcow; nawet windy i kible sie nie ostaly.
  Natomiast na dnie WTO znaleziono nietkniety paszport arabskiego terrorysty.
  Widac maja nowoczesna technologie produkowania paszportow, ktore moa przetrwac nawet wybuch nuklearny.
 • @Tiamat 04:21:42
  Z tym "zamienianiem w proch" to trochę nie tak.
  To wyglądało jak coś co mi tłumaczył kiedyś człowiek bawiący się materiałami wybuchowymi.
  Mianowicie, JAK niszczymy (współczesny) MOST? Otóż materiałami wybuchowymi w małej(!) ilości "wydmuchujemy" elementy na których most się opiera (rolki). I dalej, po spadnięciu o te kilka/naście/dziesiąt cm reszta mostu "sama leci dalej".
  Ale niech się jakiś saper wypowie.
 • @laurentp 07:32:27
  Nie chodzi o to "jak" to zniszczono tylko co pozostało po wieżach - pył!
  Jestem przekonany, że pod tym artykułem nie pojawi się kundelek "Husky".
  Próbować zaprzeczać? Niemożliwe. Pozostaje tylko zejść z linii rażenia.
 • @Robik 08:29:02
  Ja moze na chwile zbocze z tematu, bo mi sie bardzo spodobalo wydarzenie na polsko-ukrainskiej granicy: (tu sie moze odezwac p.Husky i jego orkiestra)

  Poczytajcie:

  Cyrk de jour: Zboj z Kaukazu bierze sie za fraki ze zbojem z Kijowa.

  Ukraina wytoczy proces panu Szakaszwili

  Byly prezydent Gruzji przedziera sie przez polsko-ukrainska granice:

  https://www.rt.com/news/402796-saakashvili-ukraine-poland-border/

  Saakaszwili przebija sie przez polska granice do swojej utraconej ojczyzny.
  Ale nie chca go Ukry wpuscic bo... nie zna ukrainskiego jezyka?.
  Bohaterowi z Kaukazu towarzyszy szefowa opozycji w Kijowie , Julia Timoszenko.
  A jeszcze wczoraj, po zakonczeniu trimfalnego tournee po Polsce, byly prezdent, Gruzji, byly obywatel Ukrainy, byly gubernator Odessy, byly wielki przyjaciel Poroszenko prowadzil wywiad do prasy w … Przemyslu

  Policja na Ukraine prowadzi juz dochodzenie w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy.

  Szakaszwili domagac sie bedzie przywrocenia mu praw obywatelskich Ukrainy.
  Pan Szakaszwili zdolal zwerbowac grupe wielbicieli w szeregach opozycji w Kijowie i zorganizowac sobie zainteresowanie medialne.
  Tymczasem policja we Lwowie przygotowala juz tekst oskarzenia powolujac sie na odpowiednie paragrafy: Nielegalny proceder szmuglowania ludzi przez granice Ukrainy.
  Policja oskarzyla bohatera Kaukazu i Ukrainy o “Atak na pracownikow sluzb granicznych w czasie wykonywania obowiazkow".

  Otoczony przez dziesiatki poplecznikow skandujacych
  “ Misza, Misza” i machajacych zolto-blekitnymi flagami, obecnie bezpanstwowy polityk przedarl sie do Szehyny - od niedzieli zamknietego punktu granicznego.
  Niezrazony niczym bohater zdolal, przy pomocy wielbicieli, po krotkiej walce przelamac kordon nieuzbrojonej policji.
  I w ten prosty sposob nasz dzielny bohater postawil noge na ziemi ojczystej.

  Zachwycony sukcesem Misza zwierzal sie nader glosno w wywiadzie do ukrainskiej telewizji:
  “Ludzie praktycznie przeniesli mnie przez granice na rekach; ja sie tego nie spodziewalem, i policja nawet nie mogla zatrzymac tych, ktorzy sa po stronie narodu!!”.
  Dodal tez, ze wybiera sie do Lwowa aby bronic swoich obywatelskich praw.

  Przez cala niedziele, ukrainskie sluzby graniczne probowaly rozpedzic triumfalny pochod z Szakaszwilim na czele.

  Pociag jadacy z polskiej granicy do Kijowa, w ktorym Szakaszwili wynajal caly wagon dla siebie, swojej rodziny i wielbicieli mial dwugodzinne opoznienie.
  Ani strona polska ani ukrainska nie chca wziac na siebie odpowiedzialnosci za to opoznienie spowodowane przez JEDNEGO pasazera.

  Wladze ukrainskie aresztowaly ponad 100 osob w przygranicznym przejsciu Krakowiec, gdzie to Szakaszwili z orszakiem podjeli pierwsza probe przedarcia sie przez granice. Niektorzy z wielbicieli posiadali przy sobie bron.
  Po nieudanej probie staranowania granicy w Krakowcu, orszak udal sie do Szehyny, gdzie tym razem marsz na Kijow zakonczyl sie pelnym sukcesem.

  Szakaszwili pozbyl sie gruzinskiego obywatelstwa, kiedy otrzymywal ukrainskie, zeby zostac gubernatorem Odessy w 2015 roku . Otrzymal to obywatelstwo tylko i wylacznie na osobiste zadanie prezydenta Poroszenko. (przyjaciela ze studiow)

  Na nieszczescie, dwoch dzentelmenow zeszlo na zle slowo i Szakaszwili zrezygnowal z posady w listopadzie 2016 roku, oskarzajac Poroszenke o… korupcje w kraju.
  Na dodatek, Szakaszwili planowal zalozyc swoja wlasna partie polityczna w swej nowej ojczyznie.
  Dwa miesiace temu, dzentelman Poroszenko osobiscie i bardzo dyskretnie anulowal dzentelmenowi Szakaszwili .. obywatelstwo Ukrainy. Poroszenko nie chcial podac ani naglasniac osobistych porachunkow ani podac rzeczywistych powodow odebrania obywatelstwa.

  Wladze graniczne twierdza, ze przelamanie sie nielegalne przez punkt graniczny odbylo sie za pomoca "specjalnie trenowanych” milosnikow Miszy.

  Wladze ukrainskie zamierzaja skonfiskowac bohaterowi paszport i deportowac go do Polski.

  Pan Szakaszwili nie ma obiecujacej przyszlosci na Ukrainie.
  Kijow jest sygnatariuszem Konwencji ONZ n/t statusu bezpanstwowca. Wladzom kijowskim bedzie dosc trudno deportowac delikwenta bez dokumentow… gdziekolwiek.

  Tymczasem, jeszcze przed anulowaniem mu obywatelstwa ukrainskiego, nasz bohater z Kaukazu cieszyl sie niewielka popularnoscia na Ukrainie: ponizej 2%.
  Ta sytuacja moze sie teraz troszke zmienic dzieki pmocy medialnej, ktora moze podniesc notowania pana Szakaszwili.

  Pozostaje jeszcze inna mozliwosc: ekstradycja do Gruzji , o co upieraja sie wladze Tbilisi, gdzie Szakaszwili brylowal jako prezydent Gruzji w latach 2004 do 2013.

  Na Michaila Szakaszwili czekaja juz z mokra scierka w Gruzji poniewaz jest oskarzony o naduzywanie wladzy na stanowisku prezydenta.
  Misza zas twierdzi, ze oskarzenie jest politycznie motywowane.

  Jakos mi sie tak skojarzylo z inna kaukaska legenda:
  Nasz Radek Sikorski tez sie jakos pozbyl polskiego obywatelstwa a potem inny bohater z Kaukazu, Lech Kaczynski jednoosobowo i bardzo dyskretnie mu to polskie obywatelstwo przywrocil, czym niewatpliwie utorowal Radkowi kariere ... w PO.
 • @Jasiek 03:22:59
  "Ileż niewygodnych spostrzeżeń...". -

  --- No i ludzie coraz więcej wiedzą o 11/9.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 04:21:42
  "Tylko ci co byli na wagarach,...". -

  --- Wynikałoby, że 90% było na wagarach!
  I nie wyjaśniono poza tym, w jaki sposób zawalił się 8 godzin później trzeci budynek.
 • @Robik 08:29:02
  "Próbować zaprzeczać? Niemożliwe". -

  --- Trudne to byłoby ZADANIE.
  Ale zobaczymy. Jeszcze nie spojrzałem na 1. stronę NEON-u.
 • @Tiamat 09:35:15
  "Byly prezydent Gruzji przedziera sie przez polsko-ukrainska granice". -

  --- Saakaszwili 'nie zna ukrainskiego jezyka?' - O ile dobrze pamiętam, to on studiował w Kijowie. Ale to było dawno. Po kijowskim Majdanie był gubernatorem obwodu odeskiego.
  Kiedyś podkreślano, że małżeństwo Saakaszwilich było zaprzyjaźnione z Lechem i Marią Kaczyńskimi. Dziś nie widzę, nie słyszę, ale też raczej nie czytam PiS-owskiej prasy.

  W portalu pl.sputniknews.com/ jest też wersja polska, opisująca to wydarzenie, ale jest znacznie krótsza od wersji angielskiej.
 • @laurentp 07:32:27
  Gduy chodzi o saperow, mosty i drapacze chmur, to widze zasadnicza roznice nie tylko w tonazu ale i materialach, z ktorych buduje sie most, ktory nie ma wiecej jak dwa-trzy pietra wysokosci i nie jest zabudowany.
  Taki lekki, nie wojskowy samolot nie jest w stanie nawet mostu zamienic w pyl.

  Benzyna lotnicza ma jeszcze to do siebie, ze wybucha i natychmiast sie spala.
  Od takiej benzyny moze sie zapalic suchy las ale nie zelazo i beton..
  No i biorac pod uwage czas tego spopielenia wiezowca... kilka minut!
  Tak szybko to sie zaden zelbeton nie pali!

  Przychodzi na mysl katastrofa pod Smolenskiem. Tam sie nawet ta galazka nie spalila, co spowodowala te katastrofe. I las dookola byl nawet nie osmolony. I drzewa staly nietkniete a przeciez samoloty nie spadaja jak worek kartofli prosto "z pieca na leb". Musial po drodze zahaczyc pare innych galazek.
  I samolot sie ostal, bo spadl zaledwie z 20 metrow.
  Kabine pilota gdzies wcielo.
  Natomiast po pasazerach nie bylo sladu.

  Niezbadane sa wyroki boskie, ktore niewatpliwie maja wplyw na skutki znanych katastrof lotniczych..
 • @laurentp 07:32:27
  Jest jeszcze jedno pytanie:
  Mosty wyburza sie dynamitem czy innymi materialami wybuchowymi.
  Czy sugeruje pan, ze wiezowce w Nowym Jorku ktos zalatwil materialami wybuchowymi?
 • @Tiamat 10:51:45
  Smoleńsk - "Kabine pilota gdzies wcielo". -

  --- Nie tylko kabinę, a to co leży w Smoleńsku stanowi 40% całości samolotu. Gdyby W. Putin się rozeźlił i przesłał (wreszcie) ten wrak, to osobiście nie byłbym zdziwiono, gdyby wśród tych fragmentów znaleziono częsci od samochodu czy traktora.

  O WTC pisze Pani: "... na dnie WTO znaleziono nietkniety paszport arabskiego terrorysty". - Podobnie w Smoleńsku zaginęły zwłoki, ale ostał się wieniec z polskimi barwami narodowymi.
 • WTC wyburzono za pomocą bomb nuklearnych!
  "Strefa zero" definicja zmieniona po 9/11, choroby ratowników - popromienne itd.
  https://www.youtube.com/watch?v=i6WSThDL2U4
 • @All
  O zjawiskach pogodowych interesujący artykuł Fischera, link:

  http://fischer.neon24.pl/post/140125,haarp
 • @rysio 11:04:53
  Przedstawiający oparł się na danych Rosjanina, który przez ponad 4 godziny opowiadał o 11/9. Link do tego długiego filmu:

  https://www.youtube.com/watch?v=Vmy8k_k91tc
 • @zygmuntbialas 11:15:10
  Chemicy i fizycy z Francji i Wloch sie od razu awanturowali. Pamietam, ogladalam taki program gdzie pouczali na temat szoku, w ktorym wszyscy zapominaja, ze kiedykolwiek chodzili do szkoly.

  Ja mialam w szkole nauczyciela, ktory nas uczyl "fizyki kuchennej" i opowiadal, ze nie nalezy mylic wektorow i dyrektorow.

  Stad pamietam ten przyklad o piecu z rusztami, w ktorym czesto na wsi rozpalali ogien przy pomocy benzyny, jak drzewo bylo mokre. Od benzyny jeszcze sie zaden ruszt nie zapalil. Ani nie spopielil.

  I dlatego pamietam o tej roznicy temperatur.
 • @Tiamat 04:21:42
  nie popieram oficjalnej wersji ale te tutaj sa troche zmanipulowane w ruga strone:
  budynek nie byl zelbetowy, konstrukcja nosna byla stalowa (cos jak szkieletor w krakowie), a wypelnienie to juz jest tylko zeby nie wialo:] plus scianki dzialowe itp, moze byc nawet z tektury albo plyt GK, plus szklo z wierzchu dla "ladnosci" konstrukcja jest stalowa, wiec samolot mogl wleciec, najwyzej by go przecielo na tej kracie jak w maszynie do frytek, reszta wleciala do srodka, a na dzwigarach sie splaszczyl i tyle

  co do stopienia konstrukcji, (nie wiem kto mowi o stopieniu), wystarczy te 800st wybuchu paliwa, plus pozar wyposazenia budynku zeby podtrzymac ta temperature, stal w 800st ma duza nizsza wytrzymalosc i zwyczajnie mieknie, nie musi sie dac wyginac w palcach ale jesli zakladam w projekcie 380MPa a zrobi sie 180MPa to chyba zadna orma takiego zapasu nie zaklada;] (pleksa w 80st tez wygina sie w rekach, a w 25 jest sztywna i sie zlamie, plynna robi sie chyba w 180), jak zmniejsza sie wytrzymalosc to zwiekszaja sie ugiecia/przemieszczenia od ciezaru wlasnego i reszty, i schemat statyczny, wystarczy ze pusci jeden wezel, i obciazone sa kolejne, plonace paliwo moglo sie zlac na nizsze pietra (+pozar wykladzin, tapet, kopiarek czy co tam bylo)

  nie bronie oficjalnej wersji bo ma duzo dziur, ale jak chodzi o te zawalenia dwoch wiez to dla mnie ma to sens, pomijajac ze podobno byly zabezpieczone przed takim scenariuszem

  nizej pisze o burzeniu mostu i wydmuchiwaniu lozysk, to podobna sytuacja, nie chodzi o to zeby rozwalic most, niech on spadnie z 20-30cm, ta energia (albo raczej ped) spowoduje ze ugiecie srodkow przesel napewno bedzie wieksze niz dopuszczalne, przerwie sie zbrojenie/kable (dla betonowych/sprezonych) i zlamane polowki przesel leca do wody, dla stalowych chyba to nie zadziala bo pewno most po prostu podskoczy jak sprezyna
 • @kubamiszcz 12:36:30
  Te budynki były tak zaprojektowane że mogło w nie uderzyć kilka samolotów jednocześnie i powinny się nie zawalić.
  Ten trzeci (którego zawalenie jest skutecznie przemilczane WTC 7) zawalił się z sympatii do tych dwóch.
 • @kubamiszcz 12:36:30
  Nie wiem jakie masz wykształcenie żeby z taką pewnością wygłaszać swoje opinie?
  Oto co mówi naukowiec - B.S. in Civil Engineering, M.S. in Engineering Mechanics (Applied Physics) i Ph.D. in Materials Engineering Science:
  https://www.youtube.com/watch?v=vlkZLlzOfVQ
  (4'28'')
 • @Robik 13:54:06
  W tym miejscu więcej:
  https://www.youtube.com/watch?v=vadSaWyiozg
 • @Robik 14:04:10
  nie bronie oficjalnej wersji, ale mam swoj rozum, nie wiem co to za naukowiec ale byly teorie o pancernej brzozie za ktora rowniez stali naukowcy

  odpowiadam na teorie ze sie konstrukcja spalila/stopila, a nie mogla bo temp paliwa to 800st, cegla tez sie nie pali a budynki sie wala, czy ten naukowiec wspomina o tym ze mogla sie zwiekszyc plastycznosc stali pod wplywem temperatury? czy tez trzyma sie tego ze sie stal nie mogla stopic?
  zawalily sie pietra w 2/3 wysokosci i to co spadlo zawalilo reszte - tu akurat bym sie zgodzil ze skoro budynek sobie stal na 100% obciazenia, to nagle stoi na 66% ale spada na to z kilku metrow 33% to na oko powinien wytrzymac, bo ten udar byl chwilowy i w pionie czyli tak jak dzialaja glowne sily na budynek, ale tu juz nie bede sie upieral

  pozary budynkow stalowych tez sie zdarzaja, i zanim tam sie cokolwiek stopi to sie budynek wali wlasnie z powodu temperatury ktora gwaltownie obniza wytrzymalosc stali, i to nie konstrukcja sie pali tylko wyposazenie: meble, instalacje, wykladziny itp palne rzeczy,
  wyobraz sobie wieze z pretow z pleksy na rozgrzanym podlozu, albo przygrzej opalarka na 66% wysokosci - zanim sie stopi to sie zlozy pod ciezarem wlasnym

  stal w budynku mimo ze obciazona na 90% nie zmienia koloru, wyglada jak zlom na placu, ale podgrzej ja o 100st, i dalej nie zmienia koloru ale zacznie sie wyginac, kategorie ppoz mowia zdaje sie ze konstrukcja w razei pozaru ma wytrzymac okreslony dla danej kategorii czas na ewakuacje a nie ze ma ustac

  a druga teoria ze aluminiowy samolot nie mogl wleciec do stalowego budynku, to nie bunkier tylko azurowa konstrukcja-szkielet, przestrzenie miedzy dzwigarami to pewno po kilka metrow, i wlasnie przez to ze samolot jest z aluminium (mimo ze duraluminium to i tak w porownaniu ze stala to jak karton) to tym bardziej mogl "wniknac" w budynek, a jeszcze biorac pod uwage jego ped w tym momencie, samochod jak uderza czolowo w drzewo nie scina go tylko tez sie drzewo wbija w samochod ze swiatla sa za drzewem, podejrzewam ze plyta stalowa 40mm przeciela by takei auto na pol, wysokie budynki to juz nie mur grubosci 1m ktory jest kontrukcja nosna, tylko wlasnie taki azur, stalowy lub zelbetowy

  zrszta jak inaczej mialo by to wygladac? odbilby sie jak pilka? splaszczyl na scianie i zjechal w dol? no ludzie

  nie chce mi sie sluchac kolejnego naukowca, bo szum informacyjny jest z obu stron i moze to walsnie ma na celu, ale jka slysze ze
  -temperatura byla za niska do stopienia stali to mowie ze nie musiala sie stal stopic
  -samolot nie mogl wleciec do srodka: mogl,

  to ze od godziny powinny byc przy nim F-16, albo inne tego typu niejasnosci to to jest podejrzane
 • @Robik 14:04:10
  film ktory wkleiles to jakas porazka, to jakis teledysk, dramatyczne slowa zza kadru, wstrzasajace pociete kilnastosekundowe fragmenty, i muzyka jak z dnia niepodleglosci, to jest dokument i rzeczowa analiza? to taka sama manipulacja jka z oficjalnej strony, brakuje tam tylko reptilian

  4.28 samolot wbil sie do srodka bo po wierzchu nie ma zadnej kostrukcji, jest kilka/nascie grubych slupow nosnych w srodku, spinanych pewno co kilka pieter razem dla usztywnienia, i wyprowadzone wsporniki na zewnatrz, przy tych wymiarach pewno na kilka/nascie metrow i to jest tylko obudowane scianami, podlogami oknami, sciany to moga byc nawet gipsowe 5cm scianki, podlogi grubsze zeby utrzymac instalacje i ludzi, konstrukcja to te slupy cos jak tu:
  https://goo.gl/RMpN6z
  https://goo.gl/KwjTs8
  nawet jak po wierzchu tez byly slupy nosne, i zamiast kilku grubych w srodku bylo kilkanascie/dziesiat cienszych ale gesciej i po wierzchu tez, to tez sciecie kilku z wierzchu, lub 1-2 wglab nie narusza konstrukcji - nie powinna sie zawalic od uderzenia od razu, ale plonace paliwo->pozar->podgrzewanie konstrukcji i zawalenie pietra w 2/3
  jesli ktos sie czepia tego scenariusza to niech to w wiarygodny sposob obali bo do tej pory tych argumentow nikt nie zbil

  przy czym powinni znalezc resztki samolotu, duraluminium moze moglo wyparowac (nie wiem) ale tez nie wszystko w samolocie jest z duraluminium chocby czarne skrzynki powinny sie znalezc, jesli sladow samolotu nie ma to tez jest podejrzane

  taki budynek to nie domek gdzie masz strop na 30cm, albo 4pietrowy biurowiec gdzie to sciany zewnetrzne sa konstrukcja
 • @kubamiszcz 14:55:19
  skoro byly projektowane na uderzenia kilku samolotow to tego bym sie czepial i pokazywal ze byly symulacje na taki atak samolotem i obliczenia wykazaly ze powinien ustac, a nie ustal wiec co bylo nie tak? obliczenia czy zalozenia do obliczen? i to jest podejrzane bo ktos te obliczenia robil wiec czemu nie ma z nim wywiadu? ze bral pod uwage mniejszy samolot, ze pod innym katem ,albo ze dla niego to jest podejrzane bo wg niego nie powinien sie zawalic, albo ze ten czlowiek przypadkiem 2 dni po zamachu zginal:]

  ja sie czepiam argumentow o topieniu stali i wnikniecia samolotu w budynek

  oprocz wyksztalcenia trza miec rozum
 • @kubamiszcz 15:32:07
  Zadam Ci tylko jedno pytanie; czy widziałeś samochody z tego dnia w bliskiej odległości od wież które były jakby "przecięte" linią i po jednej stronie mamy zupełnie nietknięty samochód a druga część jest spalona?
 • @kubamiszcz 14:55:19
  Mam w rodzinie dwoch budowlancow i znajomego architekta. Od razu mi tlumaczyli, ze tak wyglada klasyczna demolka. Wyburzanie budynkow w duzych miastach nie jest czyms nowym, bo wymieniaja stare budynki na nowoczesne. Jest to zwiazane z duzymi kosztami.
  O profesjonalnym wyburzeniu blizniaczaych wiezowcow i WTC 7 pisza od lat architekci i budowlancy w USA. Domagaja sie sledztwa, ktorego do tej pory nie bylo!!! Rodziny ofiar do tej pory nie dostaly odszkodowania.
  Ale dostal znany deweloper Silverstein, ktory publicznie przyznal sie do kontrolowanego wyburzenia .

  Ten sam Silverstein, ktory ubezpieczyl WTO na kilka tygodni przed awantura.
  Ten sam Silverstein, w 2000 roku pokazywal plany nowego centrum WTO na Manhattanie.
  Dokladnie takie centrum juz stoi na Manhattanie!

  Natomiast chodzilo o koszty wyburzenia, wywiezienia gruzu, wyplacenia odszkodowania wszystkim firmom, ktore wynajmowaly biura w tych wiezowcach.
  I pamietam jak Silverstein powiedzial, ze ten budynek WTO to jest "eye sore" - paskudztwo, ktore razi w oczy.
  Jest wiele materialow w internecie ale ja podam kilka:

  Clintonowi sie "wyrwalo", ze to Pentagon zbombardowal wiezowce:
  Clinton Slips Says "Pentagon Bombed" 9/11 Truth - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=M5HcmTOAGVk

  Ponizsze zdjecia pokazuja absurd oficjalnej narracji:

  http://www.globalresearch.ca/ten-short-videos-about-911/5582847

  Zdjecia:
  1.Strazacy caly czas slyszeli wybuchy w srodku budynku

  2.WTC 7 zawalil sie w ciagu 1-ej minuty. A nie byl uderzony przez zaden samolot. Wyglada na klasyczne wyburzenie

  3. Media i agencje informacyjne zapowiedzialy zawalenie sie budynku ZANIM zostal wyburzony

  4. Nauczyciel fizyki wyjasnia, ze dwa blizniacze wiezowce zostaly wyburzone przy pomocy materialow wybuchowych
  5. Wielu swiadkow potwierdza wybuchy
  6. Senator Mark Dayton swiadczyl w czasie dochodzenia, ze jesli Raport Komisjii 9/11 byl prawdziwy to swiadczy o tym, ze oficerowie armii nie
  nie spelniali swoich obowiazkow i potem klamali (odbywaly sie wtedy manewry wojskowe
  7. Migawki pokazuja jak zarowno manewry wojskowe na terenie Nowego Jorku i rozkazy wice prezydenta USA utrudnily jakakolwiek obrone z powietrza
  8. President Bush platal sie w zeznaniach i nie umial odpowiedziec na proste pytanie: czy administracja wiedziala o ataku na wiezowce?
  9. Bardzo znany dziennikarz James Corbett w pieciu minutach wyjasnia niedorzecznosc teorii spiskowej
  10. Rodziny ofiar wyjasniaja, ze tylko dzieki ich wysilkom w ogole doszlo do jakiegokowiek dochodzenia.

  Po polsku:
  Wielka MISTYFIKACJA! Nie było żadnych samolotów? - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=cioiulRp2Ms

  Wszystkie lotniska zabezpieczala ta sam firma izraelska ICTS (ta sama, ktora zabezpieczala Fukushime i lotnisko rosyjskie w Moskwie gdzie tez byl atak terrorystczny(Domodedowo)

  ALL THE 9-11 AIRPORTS SERVICED BY ONE ISRAELI OWNED COMPANY

  ICTS
  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/ICTS.html


  1. I tak sie jakos szczesliwie zlozylo, ze mozna bylo zwalic wine na muzulmanow, ktorzy w ogole nie zachowywali sie jak muzulmanie; pili wodke, cpali narkotyki i latali za dziwkami i nie umieli prowadzic samolotow
  2. Mozna bylo zwalic wine (natychmiast po wybuchu,) zanim pyl opadl, na umierajcego w szpitalu w Dubaju Osama Bin Ladena! (zmarl w grudniu 2001 o czym donosila prasa) i napasc na Afganistan, bo podobno tam sie ukrywal, i przez dluuuugie lata cala potega USA nie byla w stanie go znalezc!
  3.Po rozpetaniu any-muzulmanskiej awantury mozna bylo juz z czystym spokojem podbijac Bliski Wschod, czego nie ukrywal Bibi Netanjahu. Haaretz podal (jest na zdjeciach), ze "Napad na wiezowce w Nowym Jorku bardzo pomogl Izraelowi."
  4. Gruz po wiezowcach wywieziono na koszt podatnika, 6 miliardow dolarow odszkodowania otrzymal deweloper Silverstein za co mogl spokojnie i bez stresow wybudowac nowe, zaplanowane centrum na Manhattanie.

  No i jeszcze jakos sie w te awanture wplatal inny znany nowojorski deweloper Donald Trump, przyjaciel Silversteina:

  9/11 TRUTH Donald Trump's Good Friend Larry Silverstein is a LIAR - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=JkUU9ntgKxA
 • @Tiamat 15:59:18
  bardzo byc moze
  do mnie tez nie przemawia oficjalna wersja w ktorej wiele rzeczy nie gra, albo wrecz przeciwnie gra az za dobrze, pierwsze co pomyslalem po tych wybuchach gdy sie okazalo ze to arabowie to ze to wlasnie napewno nie arabowie

  to o czym piszesz moglo byc tak wlasnie rozegrane

  ja sie czepiam argumentow ze stal sie nie mogla stopic od paliwa lotniczego i ze samolot nie mogl sie wbic w budynek, bo wg mnie akurat te argumenty maja sens

  jesli ci architekci i budowlancy podtrzymuja te argumenty to nie wiem co powiedziec

  jesli ktos w ogole wspomina o topieniu stali to juz szkoda z nim rozmawiac bo zanim stal sie w ogole zacznie robic czerwona to budynek lezy na ziemi, wystarczy zrobic chocby wstepne obliczenia w stanie przed wybuchem i po wybuchu gdzie zmniejszamy wytrzymalosc stali i juz mamy argument czy mogly sie zawalic od temperatury czy nie

  nie widzialem zdjeci tych samochodow, czego to dowodzi? tzn te zdjecia?
 • @kubamiszcz 15:32:07
  Re: o topieniu stali :
  To nie sa argumenty.
  Potrzebna jest podstawowa wiedza nie tylko z podstawowki ale i wiadomosci ogolnych. A takze opinie madrzejszych od nas: specjalistow od budowania i wyburzania domow. Dobrze jeszcze jest posluchac co mowia oficjele i na przyklad strazacy, ktorzy probowali ugasic pozar: slyszeli wyraznie wybuchy i bali sie podejs do budynku.
  Zelazo sie nie pali na zawolanie bo ma bardzo wysoka temerature topnienia.
  Wiele wiezowcow sie palilo.... TYGODNIAMI! i zaden nie zamienil sie w popiol.
  Gdyby nawet potezny jakis samolot bombowy wlecial w WTC toby sie gruz rozlecial na wszystkie strony i uszkodzil sasiednie budynki. Tymczasem wszystkie te wiezowce "siadly" dokladnie w miejscu w ktorym zostaly wybudowane.
  I to jest zdaniem specow najlepszy dowod, ze wyburzenie bylo kontrolowane tak, zeby nie uszkodzic innych budynkow i zabudowan.

  Przeciez juz ani politycy ani budowlancy ani nawet Sekretarz Stanu USA nie ukrywali, ze to byla kontrolowana demolka. A do kontrolowanej demolki KAZDEJ - potrzebne sa materialy wybuchowe a nie lotnicza benzyna!
  Czego jeszcze pan nie rozumie?

  John Kerry - Sekretarz Stanu opowiada o Kontrolowanym wyburzeniu wiezowcow:
  YouTube - * John Kerry says 911 CONTROLLED DEMOLITION OF WORLD TRADE CENTER!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=luyeg_EYM-A&feature=related
 • Podobno prawda nas wyzwoli
  9/11 to byla domowa robota.

  Anglik spiewa Jankesom, zeby sie ockneli i zaczeli myslec.
  Spoleczenstwa sa styranizowane, Orwell sie w grobie przewraca, jak nas kontroluja, oszukuja, bombarduja, tyranizuja i strasza. Manipuluja naszym mysleniem i kaza nam wierzyc w klamstwa.
  Wieze w Nowym Jorku zawalily sie symetrycznie w ciagu sekund.

  9/11 Nine-eleven was an insight job:
  9/11 to jednak domowa robota

  Yet Another "9/11 Was An Inside Job" Song - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=p5tyb98gCQ8
 • @Tiamat 04:21:42
  "Tylko ci co byli na wagarach ,kiedy w szkole na lekcji fizyki/chemii przerabiano tablice Mendelejewa moga uwierzyc, ze od benzyny lotniczej (temp.sp. ok 800 stopni - dokladnie nie pamietam) moze sie stopic zelazo o temp. topnienia niecale . 2500 stopni)"

  Nawet jeśli Szanowny Kubamiszcz ma rację, że wystarczy podgrzać, żeby zaczęło się odkształcać, to jest to wprost nieprawdopodobne, żeby trzy budynki od podgrzewania złożyły się tak jakby zostały wyburzone.

  Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź na mój komentarz.

  Ukłony
 • @rysio 11:04:53
  "WTC wyburzono za pomocą bomb nuklearnych!"

  "choroby ratowników - popromienne itd."

  Do tego "itd" chciałbym wspomnieć, co widziałem na pewnym zdjęciu - stopklatce z filmu. Był ujęty na niej maszt stojący na jednej z wież. Na jednej klatce był lekko pochylony, a na następnej zamienił się w... pył.

  Osoba, która to opisywała twierdziła, że coś takiego jest możliwe tylko w przypadku zaistnienia drgań o bardzo dużej energii. Wybuch jądrowy pasuje. Określenie "ground zero" również.

  Pozdro !
 • @Tiamat 04:21:42
  //Tylko ci co byli na wagarach ,kiedy w szkole na lekcji fizyki/chemii przerabiano tablice Mendelejewa moga uwierzyc, ze od benzyny lotniczej (temp.sp. ok 800 stopni - dokladnie nie pamietam) moze sie stopic zelazo o temp. topnienia niecale . 2500 stopni)//

  Temperatura topnienia stali 1400 - 1500 stopni
  Temperatura topnienia żelaza 1530 - 1550 stopni

  Tylko ci co byli na wagarach.......... (sic)

  pzdr
 • @Husky 17:13:40
  "Tylko ci co byli na wagarach.......... (sic)"

  I co z tego?
  Nawet z tym błędem wszystko się zgadza - cud normalnie, no.
  Gdzie Twoja notka?
  Czy to Ty podkładasz paszporty i dowody na miejscach "incydentów"? ;-DDDD Ale by było! ;-DDDD


  Howgh!
 • @Jasiek 17:57:35
  //I co z tego? //

  a tylko tyle że warto wagarować.
  Od nadmiaru wiedzy to tylko się głowie .......i
 • @Husky 18:43:59
  "Od nadmiaru wiedzy to tylko się głowie .......i"

  No to jak było?
  Gdzie notka?
  Obiecałeś...
  SL już swoją o braku Twojej zrobił :-DDDDDD
  Ale się narobiło! ;-)
 • @Jasiek 19:08:51
  //"Od nadmiaru wiedzy to tylko się głowie .......i"//

  Czytają powyższe komentarze nasuwa się wniosek:
  ograniczyć program nauczania w szkołach do pisania i korzystania z YT.
  Same oszczędności a efekt podobny.
 • @Husky 19:19:52
  Naturalnie, ze sie pomylilam, ale zaznaczylam ze nie pamietam. To juz tyle lat.
  Ale znow nie tak bardzo, bo to zelazo na tych wiezach sie bylo calkiem ciekle; splywalo po tych wiezowcach, i to mialam na mysli.
  i co mi sie rzeczywiscie pomylilo to melting point i boiling point.
  W zadnym wypadku nie moglam byc dokladna, bo nie pamietam

  Symbol: Fe
  Boiling point: 2,862 °C
  Atomic mass: 55.845 u ± 0.002 u
  Atomic number: 26
  Melting point: 1,538 °C
  Electron configuration: [Ar] 3d64s2
  Electrons per shell: 2, 8, 14, 2
 • @Husky 19:19:52
  "ograniczyć program nauczania w szkołach do pisania i korzystania z YT."

  Właśnie - takie mam wrażenie jak czytam Twoje wpisy :-)

  Tylko Antek od Misiewicza potrafi lepiej jechać po bandzie :-)
 • @Tiamat 19:37:50
  nie ma sprawy
  Nic wielkiego
  pzdr.
 • "LEKTURA" OBOWIĄZKOWA O ...NAJN ILEWEN...
  https://www.cda.pl/video/13220453f
 • @Tiamat 12:28:26
  "Od benzyny jeszcze sie zaden ruszt nie zapalil. Ani nie spopielil". -

  --- Tak, to prawda. Ja nie byłem zbyt silny z fizyki, więc dopiero po około trzech latach zacząłem wyciągać prawidłowe wnioski. Ale lepiej późno niż wcale.
 • @kubamiszcz 12:36:30
  Pisze Pan: "nie bronie oficjalnej wersji bo ma duzo dziur, ale jak chodzi o te zawalenia dwoch wiez to dla mnie ma to sens,...". -

  --- A jednak za dużo tych dziur, na przykład zawalenie się osiem godzin póxniej trzeciej wieży. W tym wypadku nie było już 'samolotu'. Budynek 'zawalił się sam'.
 • @Tiamat 16:25:18
  "John Kerry - Sekretarz Stanu opowiada o Kontrolowanym wyburzeniu wiezowcow: YouTube - * John Kerry says 911 CONTROLLED DEMOLITION OF WORLD TRADE CENTER!!!". -

  --- Ten film został już wycięty. Jest na moim blogu, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/03/17/co-sie-dzieje-na-swiecie-17-03-2016-2/
 • @Paulus Aquarius 20:43:56
  "LEKTURA" OBOWIĄZKOWA O ...NAJN ILEWEN...":

  https://www.cda.pl/video/13220453f

  --- Wysłuchałem (na razie) 10 minut.
  Polecam Czytelnikom :)
 • @kubamiszcz-piszesz,,oprucz wyksztalcenia trza miec rozum,,
  Troche to ryzykowne stwierdzenie... Zauwaz ze to co pisze huski o temperaturze topnienia stali[1400C] niczego nie zmienia. Jesli nawet zalozyc ze w wierze zeczywiscie uderzyly jakies ,,samoloty , to po takim uderzeniu nastepuje wybuch paliwa i tym samym jego rozproszenie nie mogace dlurzej podtrzymac wysokiej temperatury, Pozatym te stalowe slupy ze stali o podwyszszonej wytrzymaloscina temperature byly obudowane gruba warstwa azbestu i nawet porzar 24 godzinny nie byl w stanie rozgrzac konstrukcji . Jesli nawet z tych ok stu slupow stalowych o przekroju 100cm x60] na niektorych ten ,,samolot,, zdarl by te oslone azbestu to reszta z powodzeniem przeniesie dodatkowe obciazenie bo wspolczynniki bezpieczenstwa wielokrotnie przewyszaja zakladane sytuacje tego rodzaju, JUZ Kilka lat temu 2500 naukowcow inrzynierow i specjalistow od budowli wysokosciowych ipodpisalo sie pod apelem stwierdzajacym ze taki sposob zawalenia nie jest mozliwy przy obecnej wiedzy technicznej przy zalozeniu ze przyczyna lezy w uderzeniu samolotu. nic dodac nic ujac. MATRIX ma sie dobrze, nawet nie dba juz o pozory...........[trzy razy przerwano mi polaczenie] a kuba miszcz to pozytywny wbrew pozorom komentator...
 • @rysio 11:04:53
  https://www.youtube.com/watch?v=Vmy8k_k91tc
 • @jan 22:32:48
  Jaką jest temperatura pożaru w pomieszczeniach zamkniętych

  i nie jest to 800 stopni
 • Autor.
  Witam. Do tej serii zbrodni USA przeciwko swoim obywatelom trzeba dodać
  Pearl Harbor i skazanie na śmierć ok 2200 marynarzy, aby USA miały powód do zaatakowania Japonii i przystąpienia do II WOJNY ŚWIATOWEJ.W dniu tragedii ze zwaleniem wież, do pracy nie przyszło ok 3000 gudłajów!!!
 • @zibi 23:20:17
  W ataku na WTC 11 września 2001 zginęło ponad 400 Żydów. Około 14% ofiar ataku to byli Żydzi
 • @Husky 22:49:27
  "Jaką jest temperatura pożaru w pomieszczeniach zamkniętych..."

  Oczywiście może być większa niż 800 stopni C, bo są tam wykładziny, meble, plastykowe obudowy różnych urządzeń i dużo innych palnych materiałów.
  Pytanie zasadnicze: jak podgrzać jednocześnie wszystkie filary nośne, tak aby stały się plastyczne ( nie koniecznie stopiły) w nie kontrolowany sposób? Dlaczego wieże nie przechyliły się, tylko runęły pionowo? Przypadek dla dwóch wież jednocześnie?
 • @zibi 23:20:17
  "Do tej serii zbrodni USA przeciwko swoim obywatelom trzeba dodać
  Pearl Harbor". -

  --- Tak, i nie tylko.
  O Pearl Harbour pisałem 7 tygodni temu, link:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139260,co-zdarzylo-sie-07-grudnia-1941-roku-w-pearl-harbour
 • @Husky 23:28:59
  Podczas II wojny światowej zginęło - podają - 6 mln żydów z rąk nazistów, choć na terenach okupowanych przez Hitlera żyło ich w sumie 4,3 mln.
 • @hamurabi 00:11:09
  "Przypadek dla dwóch wież jednocześnie?"

  Trzech.
 • @Husky 22:49:27
  "Jaką jest temperatura pożaru w pomieszczeniach zamkniętych"

  Huski,

  3 budynki walą się tak jakby były celowo wyburzone
  2 ludzi mówi o kontrolowanym wyburzeniu

  Z pentagonem każdy głupi widzi, że to mega ściema
  NORAD kuźwa się popsuł, bo to zła kobieta była ;-))))

  A Ty dalej popierasz wersję ze ścierwomediów

  Kiedy Ty się ogarniesz....
 • @hamurabi 00:11:09
  american reversal
 • @zygmuntbialas 02:39:12
  // 6 mln żydów z rąk nazistów//
  Reszta to pewnie z rąk Niemców
  pzdr.
 • @Jasiek 03:08:32
  Portalowa psychoterapia teoriami spiskowymi ?
  Nie
  Dziekuje

  So stop with your conspiracy theories get and return to real life 8-))))
 • @Husky 16:23:35
  "Portalowa psychoterapia teoriami spiskowymi ?"

  Wymyślisz jeszcze jakąś uwagę "ad portalum" czy w końcu odpowiesz na argumenty?

  "teoriami"

  Przecież TRZY wieże zawaliły się praktycznie...

  I praktycznie wmawia się ludziom, że widzieli co innego niż widzieli.
  Na tym polega Twój problem Husky - problem z oczami i wiara w ścierowmedia.

  Widzisz co widzisz, inni Ci wmawiają, że widzisz coś innego niż widzisz i Ty wierzysz w to co Ci mówią, że widzisz, pomimo, że widzisz coś innego. Wtedy jak Ci ktoś mówi, że widzisz to co widzisz, to zaczynasz nazywać to teorią. I to w dodatku spiskową.
  Czy to nie jest już bolszewicki umysł? Sam się nakierowujesz na ścierowmedialne tory myślenia, innych zwalczasz lub starasz się ośmieszyć. Tak postępowałby idealny komisarz ludowy :-DDDDDD
  Mentalnie wg mnie zatem jesteś na poziomie rewolucjonisty z Rosji w 1917 roku. Ale nie masz się co martwić. To tylko 100 lat ;-)
  Masz to szansę nadrobić przed śmiercią - są ludzie, którzy żyją dłużej. Inaczej możesz umrzeć jako rewolucyjny komisarz Husky - Oby nie tak jak Trocki/Bronsztajn ;-DDDDDD
  Bo ten z czekanem w głowie jeszcze trochę pociągnął zanim wyzionął ducha ostatecznie i po raz ostatni rzewnie zakrzyknął "aj waj! Gewałt!"
  Co za scena!

  Więc "Sto lat" Ci nie zaśpiewam. Bo gdy będzie tylko 100 to możesz nie zdążyć załapać ;-DDDD
 • @Jasiek 17:28:08
  Pokaz te dowodu spiskow, dowody
  A nie jedna baba drugiej babie.
  Dowody
 • @rysio 11:04:53
  No właśnie. Miałem napisać własny wątek, ale już nie muszę.
  Właśnie o ten materiał tego Rosjanina mi chodziło.
  Jaki pierwszy punkt "demontażu" bredni na temat 9/11 :)
  NORMĄ budowlaną dla super-wieżowców w gęstej zabudowie, jak tam - jest zapewnieni możliwości bezpiecznego i BEZSZKODOWEGO dla otoczenia - WYBURZANIA tych budynków...
  Realizuje się to za pomocą specjalnych, kierunkowych ładunków NUKLEARNYCH właśnie, które uderzają dokładnie pionowo w górę, wewnątrz burzonego budynku, wytwarzając w ułamku sekundy temperaturę JĄDROWEJ reakcji. I TO tłumaczy tak bezszczątkowe (na pył !) ZNIKNIĘCIE ogromnych budynków, że prawie nic nie zostało.
  Było to po prostu PLANOWE WYBURZENIE, z powodu AZBESTU (budynki stare), wykorzystane (prawie..) finezyjnie (a jednak potwornie nieudolnie..) do monstrualnego przekrętu rodziny Bushów, z MOSSAD-em i CIA, w celu złapania świata za mordę, pod pretekstem "terroryzmu". O planowanym "ataku" wiedzieli ŻYDZI (rano nie było w budynkach ANI JEDNEGO), którzy potem TAŃCZYLI w parku, z widokiem na palące się wieże :) Są filmy w sieci :) Wiedział o tym również i pewien żyd, który na miesiąc przed "atakiem" WYNAJĄŁ OBYDWIE WIEŻE i ubezpieczył obydwie od ATAKU SAMOLOTU. Zgarnął PODWÓJNE odszkodowanie, bo amerykański sąd uznał jego argument że były DWA samoloty, a więc zaistniały DWA casusy, będące przedmiotem polisy :) Jest artykuł w sieci, proszę sobie znaleźć.
  Dalej.
  NIE BYŁO ŻADNYCH SAMOLOTÓW :) ...
  Aha. Budynek nr 7 TEŻ wysadzono fachowo, choć już tylko konwencjonalnie, TERMITEM. Szkoda się zrobiło inicjatorom i postanowili już DOKOŃCZYĆ, licząc słusznie na to, że nikt tego debilizmu nie zauważy :)
  Termitu użyto również i w wieżach WTC. Widać na filmach (tych NIE zrobionych przez grafików TV "FOX", mającej MONOPOL na transmisje tamtego dnia....), odpalanie tych ładunków, zdalnie z POKŁADU niepozornego SAMOLOTU, "trwającego" na posterunku przed wieżami, co widać na niektórych filmach :)
  Wszelkie transmisje i doniesienia, były planowo zmanipulowane i przygotowane, ale niestety - NIEUDOLNIE dopięte, bo kilka razy zawalili SYNCHORNIZACJĘ.. I były momenty, gdy udający przerażenie komentator, skomentował coś, co dopiero miało nastąpić :) Dalej. Są w sieci profesjonalne, analityczne materiały, biorące pod lupę rzekomy materiał filmowy TV "FOX". Okropna popelyna :)
  Jeden za drugim, w filmie dokumentuje się rażące potknięcia i pomyłki GRAFIKÓW komputerowych, produkujących "uderzenia samolotów".
  Pozapętlane sekwencje, powtarzające się, z nadzieją, że widz nie zauważy .. Tam leci helikopter, przeleciał.. Nagle jest ZNOWU, w punkcie początkowym i ZNOWU leci :) I..znika :)
  Cudy-niewidy z wbijającym się samolotem w grubaśną kratownicę wieżowca, jak sitko zatapiane w oleju :) NIC nie odpada, NIE zostaje na ścianie wieżowca :D ... I zaraz pokazane crash-testy jeta na ziemi, uderzającego w zwykły słup betonowy na drodze, Co zostaje z samolotu, a słup dalej stoi (jak ta brzoza pancerna Macierewicza :D..)
  A zaraz potem widać, jak wyłania się z wieży nieuszkodzony czubek samolotu, po przebyciu całej wieży w poprzek :) Jaja, jak berety ! :D
  Ale szczytem niedoróbki i fuszerki był bubel" grafika, polegający na zupełnie mylnym umieszczeniu domniemanego samolotu na rzekomej jego trasie, już nie pomnę.. Wszystko jest na filmach, z soczystymi komentazami..
  A w "naszych" mediach - upierdliwie dalej ta sama lajera - "zamach" i "zamach" i "samoloty" i "czy to Saudyjczycy" ? I "terroryści"..
  Podczas, jak świat światem - JEDYNYMI terrorystami na świecie byli i są ŻYDZI I ich amerykańskie Golemy... Czy nawet świadomi zbrodniarze, jak na przykład rodzina Bushów...
  Wszystko.. Uff !..
  Jak ja mam dość tego pierrrd..nia w miediach każdego roku, w kółko tych samych bredni dla lemingów :(
  I mówicie, że "Husky" wierzy, że to wszystko było naprawdę ? :)
  Shalom ! :)
  (znaleźli się tacy, którzy zauważyli i udokumentowali punkt po punkcie, gdzie grafik spierr..przył sprawę.
  W pospiechu ?.. Pewnie tak..
  TEŻ - materiałów jest pełno w sieci.
  NIE BYŁO ŻADNYCH samolotów ani pilotów, ani terrorystów.
  Nie ma ANI JEDNEGO NAGRANIA, ani jednego ŚWIADKA uderzenia samolotu. FBI skonfiskowała natychmiast WSZELKIE możliwe nagrania kamer monitoringu a nawet prywatnych ludzi.
  Istnieją WYŁĄCZNIE (powtarzane do znudzenia latami..) produkcje grafików komputerowych TV "FOX" :D ...
  Pentagon - najprostsze.
  Stanął na chodniku facet z bazooką i odpalił rakietę. Wszystko.
  W sieci - jest nagranie z rzekomego monitoringu (a gdzie samolot ?!..), gdzie film leci spokojnie naprzód, a potem nagle DO TYŁU, jak gdyby nigdy nic :) .. Trzeba zwrócić na to uwagę, bo psychologicznie - trudno na to wpaść :)
  Wycięto więc tam scenę z kolesławem z bazooką na ramieniu :)
  Dalej.
  W sumie - zbrodnicza żydownia USraelska zamordowała około 5 tysięcy gojowskich "rannych ptaszków" na zburzonych (nuklearnie i termitem) obiektach (bo żydów rano nie było tam ŻADNYCH..), wyburzyła planowo budynki, kilku zbrodniarzy się wzbogaciło (m.in. ten żydowski "insider" - cwaniak od kasowania ubezpieczeń), NWO zrobiło olbrzymi krok naprzód, bo USA zaraz klepnęły przygotowany zawczasu "akt - jakiś tam", odbierający podstawowe prawa obywatelskie Amerykanom (i nie tylko Amerykanom, jak pamiętamy, ale ja nie bardzo, bo mam to w dupie..) i się zaczęła "walka z terroryzmem" całOM paszczOM :)
  A co akcja - to grubszymi nićmi szyta, np. łapanie Ossamy :)
  I te pływające w morzu sandały :D ... :D ...
  No, potem znaleziony (jakże by inaczej !), nietknięty paszport "porywacza" (jak i wszędzie indziej, gdzie "terroryści" uderzyli, w Paryżu i wszędzie), a kilka lat temu jeszcze - kawałek PODWOZIA jeta, niestety, zupełnie innego, niż te rzekome samoloty, które "uderzyły w wieże" :)
  I po dziś dzień opowiada sie niezmiennie te same chore brednie o samolotach, aż mnie to nudzi :)
  Aha !
  OSOBNY wątek, to te samoloty i TELEFONY komórkowe, z których jakoby dzwonili pasażerowie do rodzin :)
  Osobny materiał jest do znalezienia w sieci, gdzie poświęcono czas tymże rodzinom, dlaczego opowiadali takie głupoty (telefonowanie było niemożliwe, ani z prywatnych, ani z pokładowej sieci..) i tak dalej i tak dalej.. Jest tych niedoróbek miliony :) Nie ma żadnych list zaginionych pasażerów, którzy jakoby tam zginęli, i tak dalej :) Bzdura na bzdurze.
  Pomijam już sterty EKSPERTYZ z branży lo0tnictwa, budownictwa, meteorologii, fizyki chemii :) ... Na temat wysokości i prędkości jetów w locie, o wytrzymałości materiałów, o temperaturach etc, etc, znacie to wszyscy :)
 • @Husky 18:06:43
  SAM sobie poszukaj, patrzcie go...
  Pełno tego w sieci..
 • @Husky 23:28:59
  Bzdura. Nie było ANI JEDNEGO.
  Zostali poinformowani żeby nie przychodzili do pracy rano.
 • @Husky 18:06:43
  "Pokaz te dowodu spiskow, dowody
  A nie jedna baba drugiej babie.
  Dowody"

  Wielce Szanowny Komisarzu Frontu Ludowo -Rewolucyjnego Husky ;-)

  Chcesz dowodów?

  "jedna baba drugiej babie" to miałeś w ścierowomediach jak info o zawaleniu się WTC 7 "jedna baba" podała przed... zawaleniem się WTC 7.

  Ale to pewnie tylko kolejny zbieg okoliczności. Jeśli nie wiesz co masz myśleć to sięgnij po instrukcje do ścierwomediów.
  Oni przewidzieli istnienie wielu Huskich ;-)
 • @johnie 18:27:37
  "A zaraz potem widać, jak wyłania się z wieży nieuszkodzony czubek samolotu, po przebyciu całej wieży w poprzek"

  Przecież dla komisarzy frontu ludowo - rewolucyjnego im. Lejby Bronsztajna to tylko kolejna "teoria spiskowa"... ;-DDDD

  Pozdro!
 • @johnie 18:40:15
  Bzdura.

  http://www.the614thcs.com/40.926.0.0.1.0.phtml
 • Ostatni wywiad z Aaronem Russo
  Reżyser, producent filmowy (M. innymi "Nieoczekiwana zmiana miejsc")
  22min30sek:
  "To on powiedział mi na 11 miesięcy przed 9/11 .... potem zaatakujemy Afganistan, Irak...
  Jeśli ktoś nie zna tego wywiadu, to powinien zobaczyć w całości.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/przedsmiertny-wywiad-z-aaronem-russo-nwo-rockefeller-chipy/
 • Ilu zydow zginelo w WTC? A kto to wie?
  Ja mysle, ze dyskusja ilu zydow zginelo w WTC jest troche naciagana.
  Wiadomo, ze skoro sa powazne podejrzenia, ze administracja wiedziala wczesniej o ataku na WTC - to i rozni ludzie z administracji byc moze byli ostrzezneni. Mogli to byc i zydzi ale tez i inni, "wtajemniczeni".

  Przede wszystkim do tej pory nie wiadomo ile naprawde osob zginelo w tych atakach.
  Biorac pod uwage, ze i tak najczesciej nie wiadomo kto zyd a kto nie, to w ogole nie ma o czym mowic. Wiadomo, ze zgineli ludzie.
  A gdy chodzi o informacje o zydach - to wlasciwie zalezy od tego co sie czyta. Media sie wyspecjalizowaly w tworzeniu narracji.
  Zwlaszcza, ze wiadomo, ze w roznych awanturach nawet organizowanych przez zydow gina tez zydzi.
  Niewatpliwie Silverstein, ktory w wywiadzie opowiadal, ze akurat tego dnia mial wizyte u dentysty, czy okulisty - nie mogl sobie wybrac lepszego dnia.
 • @Husky 16:17:18
  "6 mln żydów z rąk nazistów" -

  --- Miało być "z rąk niemieckich nazistów".
  No i nie 6 mln.

  Pozdrawiam.
 • @johnie 18:27:37
  "NIE BYŁO ŻADNYCH samolotów ani pilotów, ani terrorystów". -

  --- Nie było. Wiele już o tym pisano w różnych krajach, nie tylko w mediach alternatywnych. Film, przedstawiony w powyższej notce, to program, zaprezentowany w rosyjskiej oficjalnej telewizji.
  Husky domaga się dowodów. A czy prawa fizyki nie są dowodem, że US-oficjele plotą bzdury?
 • @zygmuntbialas 20:48:28
  // "z rąk niemieckich nazistów".//
  Nie z z rąk niemieckich nazistów ale Niemców
  to tak bardziej dokładnie
  pozdrawiam
 • @Husky 21:13:20
  "Nie z rąk niemieckich nazistów ale Niemców
  to tak bardziej dokładnie". -

  --- Nie bawmy się w słówka. Moje zdanie na temat zbrodni Niemców w okupowanych krajach jest jasne i jednoznaczne.
  Bardziej intrygująca jest sprawa tych 6 mln żydów, zamordowanych przez Niemców. Przypomnę: na terenach okupowanych przez Niemców mieszkało 4,3 mln żydów.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 22:01:26
  //Nie bawmy się w słówka.//

  No nie wiem czy to zabawa w słówka.
  Właśnie taka narracja dominuje w niemieckich mediach
  Nie my dokonywaliśmy zbrodni - to naziści
  Nie my prowadziliśmy okupację Polski to hitlerowcy
  Dopiszmy kolejna narrację
  To nie Rosjanie napadli na Polskę w dn. 17 września bo to zrobili....bolszewicy
  Właśnie o tym można poczytać tu :

  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/140144,ziemie-zachodnie-nie-sa-rekompensata
 • @Husky 22:13:41
  Narracja niemiecka: "Nie my dokonywaliśmy zbrodni - to naziści". -
  --- Przypomnę mój wpis: "... zginęło - podają - 6 mln żydów z rąk nazistów, choć na terenach okupowanych przez Hitlera żyło ich w sumie 4,3 mln". - Z mojej strony jest tu wszystko jednoznaczne (dodam, że rodzina mojego ojca była mocno doświadczona przez Niemców). Brakuje Pańskiego odniesienia do tych zamordowanych (przez Niemców) - jak podają - 6 mln żydów. A jest to ważna sprawa dla rozpoznania dziejów.

  Pisze Romuald Kałwa w linkowanej przez Pana notce: "Można byłoby je [Ziemie Zachodnie] uznać za rekompensatę, gdyby wschodnia granica pozostała bez zmian, a terytorium Polski zostało powiększone". -
  --- Myślę, że zdążył już Pan zauważyć, że ja głupotami się nie zajmuje.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 11:12:01
  Jednak żeby być precyzyjnym w 1939 to napadły na nas Niemcy a Rosja wtedy nie istniała.
  Chociaż dzisiejsi "historycy" wolą taką narrację, że w '39 napadła na nas Rosja a Oświęcim wyzwalali Ukraińcy.
 • Dzieje Polski czyli Historie de jour
  Dopoki nie mamy jednolitego, porzadnego podrecznika do historii, to zawsze bedziemy sie awanturowac o nasze dzieje. Te awantury sa tak glupie, ze az przeraza.
  Bo nie potrafimy miec ani rzetelnej wiedzy o naszych dziejach, ani odwagi pogrzebac w zrodlach, zanim zaczniemy psioczyc na wyraznie bardzo wazne wydarzenia w naszej historii.

  Bardzo pomogl Amerykanin, znany publicysta i laureat wielu amerykanskich i europejskich nagrod, Oliver Stone, ktory caly czas produkuje filmy dokumentalne oparte na archiwalnej dokumentacji brytyjskiej i amerykanskiej.
  Kilkanascie lat temu Anglicy odtajnili dokumenty z czasow II-ej wojny swiatowej po 50 latach zatajenia.
  Sa w Anglii i w USA stale pokazywane filmy Olivera Stone'a. I jest wiele publikacji i ksiazek, ktore probuja oczyscic nasze dzieje z chamskiej propagandy.
  Niestety, wielu Polakom latwiej puscic w swiat co glupszy artykul np. z Frondy.pl czy innego smietnika niz poswiecic chwile czasu na historie Polski pisana przez naszych i obcych historykow.
  Chocby ze zwyklej patriotycznej ciekawosci warto byloby poczytac historie Zamojskiego z Francji czy prof. Davies'a z Anglii i porownac z opowiesciami IPN-u.
  Dla mnie wielki szokiem byla w Londynie biblioteka Sulatyckiego, a w Krakowie Biblioteka Franciszkanow.
  Dlaczego literatura powojenna i obozowa nie jest na liscie obowiazkowych lektu szkolnych?

  Niestety, zarowno w czasach PRL-u jak i teraz, historie naszego kraju przerabiala w mlockarni propagandy ta sama ubecja.

  Obecna PiS-owska ubecja jest kto wie, czy nie gorsza, bo odbiera Polakom zaslugi w pedzeniu hitlerowcow do Berlina. Hitlerowcow: Lotyszow, Litwinow, Estonczykow, Ukraincow i oczywiscie Niemcow.

  Zarowno w okresie PRL jak i teraz - bujdy historyczne produkuja na zawolanie debile i zaprogramowane ideologi; rozne Katze, Kramery i Kornhausery.
  Co przecietny polski maturzysta wie o okresie Polski miedzywojennej, oprocz tego, ze ma sie niedouczonym Polakom kojarzyc z Pilsudskim i najazdami na Kijow i Kowno?

  Co polski maturzysta wie o pierwszym polskim prezydencie zamordowanym NIE przez Sowietow a przez Polakow????

  Przeciez cala masa polskich fanatycznych 'patryjotow' nie slyszala o Gabrielu Narutowiczu i jego planach budowania i zagospodarowania niepodleglej Polski.

  Oglupienie jest tak potezne, ze Polakom odbiera sie radosc i dume narodowa, ktora pozwolila nam budowac kraj w okresie miedzywojennym.
  (A nawet i powojennym.)

  I wszystko co Ziukowi-faszyscie nie odpowiadalo - pomija sie dziwnym milczeniem, jak np. budowa portu w Gdyni, Bereze Kartuska, wsadzenie Witosa do Berezy Kartuskiej, wypedzenie Sikorskiego do Paryza a Witosa do Pragi.
  O ile w czasach PRL-u wdzieczni bylismy za pomoc w zwalczaniu zakaly hitlerowskiej, to obecnie nikt nie smie wiedziec o walkach z hitlerowskim najezca na terenach Polski.

  Ani hitlerowskie Niemcy ani Zwiazek Sowiecki nie byli polskimi przyjaciolmi.

  I nie ma usprawiedliwienia na bezprawne zajecie jakiegokolwiek kraju.
  A jednak, kazdy najezca szuka usprawiedliwienia, powolujac sie na racje stanu: Niemcy mieli do nas pretensje, ze dalismy sie namowic Anglii i Francji na jawna konforntacje z Niemcami w sprawie korytarza do Prus.
  No bo niby jak Niemcy mieli sie dostac do swojego terytorium?

  Stalin czekal na zawarcie pokoju z Japonia o Mandzurie. Wiedzial, ze nie moze sobie pozwolic na wojne na dwoch frontach. I kiedy wiesci o rozejmie na granicy Mandzurii dotarly do Stalina 15 wrzesnia, to 16 wrzesnia Stalin wydal rozkaz najechania na Polske.

  A jednak, to nie Sowieci bombardowali Lwow. (I nie Sowieci bombardowali Warszawe.)

  Sowieci zas tlumaczyli, ze maja obowiazek bronic Ukrainy i Bialorusi przed inwazja niemiecka, co im nie przeszkadzalo odbywac we Lwowie wspolne z Niemcami parady wojskowe.

  Mozna spekulowac interesy narodowe i racje stanu i szukac roznych wymowek jak np. dlaczego Niemcom sie tak bardzo rozchodzilo o korytarz a Sowietom o zabezpieczenie "braci' z Bialorusi i Ukrainy.

  Tylko jak w tym kontekscie wytlumaczyc polska racje stanu i udzial Polski w awanturach NATO i szukac polskiej racji stanu w napasci na Irak, Libie a wczesiej Jugoslawie i Afganistan?
  (A w 1938 roku razem z Hitlerem napadlismy na Czechoslowacje.)

  Albo potepiamy inwazje i nieuzasadnione wojny- albo wybiorczo szukamy usprawiedliwienia dla bombardowania stolic niezaleznych panstw i bestialskich masowych morderstw dokonywanych na cywilnej populacji suwerennych narodow.

  Historie de jour?
  Z dnia na dzien inna?
 • @Robik 11:26:25
  "... dzisiejsi "historycy" wolą taką narrację, że w '39 napadła na nas Rosja a Oświęcim wyzwalali Ukraińcy". -

  --- A bloger Talbot napisał 01 września br. notkę o agresji ZSRR na Polskę.
  Będę go trochę rozumiał, jeśli 17 września napisze tekst o napaści Niemiec na Polskę.
 • @Tiamat 11:30:29
  "Obecna PiS-owska ubecja jest kto wie, czy nie gorsza, bo odbiera Polakom zaslugi w pedzeniu hitlerowcow do Berlina. Hitlerowcow: Lotyszow, Litwinow, Estonczykow, Ukraincow i oczywiscie Niemcow". -

  --- Niestety, historia jest teraz zbyt często przedstawiona na opak. Tak zwani żołnierze wyklęci są ukazywani jako wzory, a ignoruje się (już na całego) historię PRL, która ma swoje osiągnięcia. Kiedyś historia powinna tak obejść się z dzisiejszymi politykami PiS-u i PO.
 • @zygmuntbialas 20:15:06
  Niech Talbot wymieni te zbombardowane przez sowieckie lotnictwo polskie wsie i miasta.
  Samo takie stwierdzenie, ze "Rosja sowiecka napadla"- to wlasciwie niewiele znaczy.

  Nawet Jankesow nie szczedzimy gdy opowiadamy, ze napadli na Libie: Napadli na bezbronny kraj i zbombardowali cale libijskie lotnictwo i wymordowali ludnosc cywilna i zniszczyli infrastrukture kraju; a wojna trwa do dzis..

  Takie same opisy naleza sie skutkom napasci na Polske 17 wrzesnia.
 • @Tiamat 02:58:33
  //Niech Talbot wymieni te zbombardowane przez sowieckie lotnictwo polskie wsie i miasta.//

  Talbot jest kreaturą tak odrażającą że nawet jeśli takich jak on jest w naszym społeczeństwie pół promila to jest to już wystarczający powód aby "przy następnej okazji" nie działać,spokojnie poczekać, aż wszyscy Polacy znikną z powierzchni ziemi.

  Chwast pisze o bombardowaniu w sytuacji gdy II Gwardyjska Armia Pancerna specjalnym rozkazem ze stycznia 1945 r miała zakaz poruszania się po asfaltowych drogach w celu ochrony tychże.

  ( в январе 1945 года был отдан приказ войскам 2-й Гвардейской танковой армии, запрещавший передвижение танков по асфальтированным шоссе «в целях недопущения порчи этих дорог гусеничными машинами)
  https://russian.rt.com/science/article/410078-ministerstvo-oborony-dokumenty-polsha-voina-fashizm

  Czyż to nie glupie,zbędne i zupełnie nieodpowiedzialne? zwłaszcza jeśli pomyśleć że kiedyś jedną z tych dróg będą wieźli ciężarną kobietę aby w rejonowym szpitalu mogła bezpiecznie urodzić Talbota.
 • @ikulalibal 06:42:11
  Na takich ludzi jak T. i H. jest tylko jedna, prosta metoda.
  Omijać ich wpisy szerokim łukiem i nigdy nie wchodzić w żadne polemiki.
  Po miesiącu takiego traktowania sami się chyłkiem wycofają.
  Dyskusja ma tylko wtedy sens gdy jest prawdziwa i szczera wola szukania prawdy. To nie są ludzie którzy błądzą. Oni wiedzą, że stoją po stronie Zła.
 • Jak Rosjanom ukradli medale olimpijskie
  New York Times podal dzis wiadomosc, ze 95 rosyjskich zawodnikow oczyszczono z zarzutow zazywania srodkow dopingujacych.

  Zarowno oskarzenie jak i dziesiejsze oswiadczenie sa tak bezczelne, ze dech zapiera.

  WADA - Swiatowa antydpoingowa agencja- ta, ktora oskarzyla rosyjskich zawodnikow o zazywanie srodkow dopingujacych - radosnie oswiadczyla, ze nie znalazla winnych!. I ze nie ma zadnych dowodow przeciwko rosyjskim zawodnikom.
  Na przebadanych jak dotad 96 zawodnikow, 95-u oczyszczono z zarzutow.

  W liscie opublikowanym w The Times , prawnik bandziora dra. Rodczenkova tlumaczy, ze przeciez WADA nie musiala korzystac z falszywych donosow jego wspanialego klienta i oswiadczyl, ze dr. Rodczenkov nie udziela zadnych wywiadow i jest ogolnie niedostepny.

  Rodczenkov, byly szef laboratorium sportowego w Rosji, od ponad roku mieszka w USA gdzie uciekl scigany przez wladze rosyjskie za podrabianie probek rosyjskim zawodnikom.

  World Anti-Doping Agency Clears 95 Russian Athletes - The New York Times
  https://www.nytimes.com/2017/09/12/sports/olympics/russian-doping-wada.html?mcubz=3

  Oczywiscie, ze ta (kolejna) sensacyjna wiadomosc przyszla za pozno, bo rosyjscy zupelnie niewinni zawodnicy zostali bezprawnie wykluczeni z Olimpiady na podstawie falszywych zeznan.

  Te wiadomosc podaly tez inne zrodla: (na razie nie moge znalezc polskich)

  International Athletics
  WADA clears 95 Russian athletes of doping charges
  2017-09-13 14:17

  http://www.sport24.co.za/OtherSport/Athletics/International/wada-clears-95-russian-athletes-of-doping-charges-20170913

  Washington - The World Anti-Doping Agency (WADA) is set to clear 95 Russian athletes investigated over involvement in the country's alleged mammoth doping programme, the New York Times reported on Wednesday

  "Niezalezna" komisja pod kierunkiem profesora Richarda McLarena oskarzyla w 2016 okolo 1000 zawodnikow rosyjskich ( i tylko rosyjskich!)
  o zazywanie nielegalnych substancji.

  Naturalnie, ze Ukrainiec Vitaly Mutko oskarza WADA o to, ze wydala panu Rodczenkowi licencje.
  Wiadomo , ze spisek przeciwko rosyjskim zawodnikom przygotowaly kandayjsko-ukrainskie wzmozone sily; Amerykanom zas bardzo sie pomysl spodobal. (Polakom tez)
  Professor McLaren oskarzyl (bez jakiegokolwiek dowodu) 1000 rosyjskich zawodnikow o oszustwo, bo w ogole spiskowcy mieli w planie wykluczyc w ogole Rosje z calej Olimpiady.
  Jak na razie uniewinniono 95 i prace komisji trwaja.
  Zobaczymy, co dalej.

  An independent investigation for the agency by professor Richard McLaren in 2016 implicated some 1 000 athletes in the doping system.

  A ja, tylko dodam od siebie, ze nie zapomne tych polskich zawodniczek, ktore tak bardzo sie cieszyly do kamery, ze "zostanie wiecej medali dla nas".

  Inni zawodnicy, pamietam, jak w ramach "solidarnosci i etyki sportowej" cieszyli sie z nieszczescia innych zawodnikow. Zwierzeta.

  Wszystkie medale olimpisjkie powinny byc skasowane i cala olimpiada uniewazniona.

  A wszystkim niepelnosprawnym zawodnikom rosyjskim, ktorych nie dopuszczono do paralimpiady powinni wyplacic solidne odszkodowanie.
  To bylo najwieksze przestepstwo w historii zawodow sportowych!.

  Niepelnosprawni nie mieli zadnej szansy, zeby sie bronic. Juz nie mowiac o tym, ze dla nich udzial w prestizowych zawodach, to rodzaj terapii pschychologiczno- fizycznej.
  Swiatowa banda przestepcza zamienila olimpiade w rzeznie!

  Jeszcze raz zostalo udowodniono, ze komercyjny sport - to kapitalistyczna prostytutka. To nie jest sport.
  To monopol na medale.
 • @Robik 09:01:34
  Ja staram sie omijac inne blogi, bo juz sie przekonalam, ze "rozwijam" dyskusje czym przyczyniam sie do zwiekszonego czytelnictwa zupelnie bezwartosciowego blogu..
  W krancowych przypadkach wystepuje, gdy sie ktos bardzo interesuje moja osoba na innym blogu.
 • @Tiamat 02:58:33
  "Takie same opisy naleza sie skutkom napasci na Polske 17 wrzesnia". -

  --- Tak, to się wymyka uwadze wielu blogerów i znacznej części społeczeństwa w Polsce.
 • @ikulalibal 06:42:11
  "Czyż to nie glupie, zbędne i zupełnie nieodpowiedzialne? zwłaszcza jeśli...". -

  --- O wojsku radzieckim mówił kiedyś w długim wywiadzie Albin Siwak. Otóż podczas ucieczki przed Niemcami został ciężko ranny. Ojciec przedarł się potem przez front do żołnierzy rosyjskich. Tam w warunkach polowych rosyjski chirurg przeprowadził operację, ratującą życie młodego wówczas A. Siwaka.
 • @Robik 09:01:34
  "Omijać ich wpisy szerokim łukiem i nigdy nie wchodzić w żadne polemiki". -

  --- No tak. Właściwie to ma Pan rację :)
 • @Tiamat 10:00:53
  "Jeszcze raz zostalo udowodniono, ze komercyjny sport - to kapitalistyczna prostytutka. To nie jest sport". -

  --- Tak, sport już dawno wszedł w kolizję z prawami, które miały rządzić sportem. Podobnie jest zresztą w wielu innych dziedzinach życia.
 • @Tiamat 10:04:33
  Pisze Pani: "Ja staram sie omijac inne blogi, bo juz sie przekonalam, ze "rozwijam" dyskusje czym przyczyniam sie do zwiekszonego czytelnictwa zupelnie bezwartosciowego blogu". -

  --- No i jest duże niebezpieczeństwo, że trolle zwyzywają.
  Zresztą szkoda czasu na czytanie bzdetów.
 • @zygmuntbialas 10:21:34
  Re:
  Sport
  Rozpetala sie straszna medialna awntura na temat ostatniej wiadomosci podanej przez WADA, ze 95 rosyjskich sportowcow zostalo oczyszczonych z wszelkich zarzutow dopingowych.
  Demokratyczny i bogobojny Zachod domaga sie, zeby Rosjan nie dopuscic do zblizajacej sie zimowej olimpiady w Korei Poludniowej.
  Zachod wynalazl nowe oreze przeciwko Rosji: zmonopolizowany sport zawodowy.
 • @Tiamat 04:25:41
  "... zmonopolizowany sport zawodowy". -

  --- Coś takiego! Co jeszcze nie wymyślą.
  Prowokacja za prowokacją.

  Tymczasem "Eksplozja na stacji metra w Londynie" - donoszą media.
  Na stacji metra Parsons Green w Londynie doszło do wybuchu. Portal metro.co.uk donosi o panice i poparzeniach u niektórych pasażerów.
 • @Tiamat 04:25:41 (II)
  Tylko na blog.pl zdążyłem opublikować dzisiejszą notkę, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/09/15/co-sie-dzieje-w-polsce-15-09-2017-2/

  Około godziny 17:00 zamiszczę tę notkę w NEON-ie i w S24.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej