Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Uchodźcy, imigranci... - 05.10.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Syrii nikt nie żebrał. Ani w Libii, i bezdomni nie umierali na ulicy. A niektórzy myślą, że Bliski Wschód to taka dźungla, z której wyleciały gołe małpy bez majtek i tylko patrzą, kogo by tu zgwałcić.

 Znalezione obrazy dla zapytania syria

Syria dzisiaj

„Przyjechali po zasiłki” – napisał bloger miesiąc temu o muzułmańskich uchodźcach. Odpowiedziała pani Tiamat:

Tu się muszę z panem zgodzić, choć uważam, że im się zasiłki należą, a nawet odszkodowanie za spalone domy i pomordowane rodziny. Natomiast z doświadczenia wiem, że bez względu na religię natura wszystkim jednaka. Podam własny przykład z życia.

Kiedy przyjechaliśmy jako uchodźcy z Polski, dostalismy od razu zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem i zasiłek socjalny. Muszę tu wyjasnić: uciekałam z Polski przed Solidarnością, bo wystraszyłam się tych rozmodlonych bigotów i hipokrytów oblepionych swiętymi obrazkami. Byli uczniowie zaś zaprosili mnie nieopatrznie – a może opatrznie – na ulicę Floriańską, gdzie odbywały się odczyty z „latających  uniwersytetów”. Przemawiał chyba Kuroń – ja wtedy nie miałam pojęcia o tych „działaczach”, nazwiska nic mi nie mówiły, a o Wałęsie dowiedziałam się w Anglii.

Mój Boże, co ten cymbał opowiadał! ‚Powaliła’ mu się historia Ukrainy z WKPiB, jak i polska historia z Murzynami. Nie było pytań i nie było żadnej dyskusji. Ale były peany na temat polskiej zachodniej kultury. Same bzdety. I jak to robotnik w Ameryce zarabia miliony i ma wszystko za darmo.

Po powrocie z Anglii już wiedziałam, że mieszkać w Polsce nie będę. Zanosiło się na awantury. a ja się boję rewolucji. Dlatego wyjechaliśmy w nieznane. I dostaliśmy zasiłek i zakwaterowanie. I bezpłatną opiekę lekarską. Dzieci poszły do szkoły. Zaraz na początku rozpoznano nasze dyplomy: szkoły zawodowej, technikum, kursów spawacza, mechanika samochodowego oraz dyplomów akademickich. I dostaliśmy pracę w swoim zawodzie właściwie w ciągu miesiąca.

Nie mieliśmy grosza przy duszy. Dostawaliśmy zasiłek przez cały miesiąc. Zapytali się też męża na interview, czy ma jakieś pieniądze i czy ma czym dojeżdżać do pracy, i za co żyć, bo jeśli pracujemy, to stracimy zasilek. Więc dostaliśmy taki zadatek na samochód i byliśmy ogromnie szczęśliwi. Takich jak my była zdecydowana większość. Po dwóch miesiącach pobytu w hostelu emigracyjnym mogliśmy już wynająć mieszkanie i wprowadzić się do domku z ogrodem.

Znalezione obrazy dla zapytania emigranci polscy

Londyn – dzisiejsi polscy emigranci

Był taki program dla nowo przyjezdnych i młodych rodzin, że można było kupić dość tanio dom. My nie mieliśmy zapasowych pieniędzy, więc musieliśmy jeszcze trochę poczekać i odłożyć na depozyt. Ale niektórzy nasi sprytniejsi rodacy znaleźli lepszy sposób. I jest to prawda i wielu Polaków może to potwierdzić. Polacy najmowali się do pracy, powodowali głupi wypadek i starali się o odszkodowanie. Za to odszkodowanie kupowali i spłacali domy. Nam przyszło spłacać pożyczkę przez kilkanaście lat, a inni mieli domy spłacone… na bezrobociu.

Bo oczywiście, jeśli taki spryciarz miał wypadek, to nie mógł pracować. Dostawal rentę inwalidzką i bardzo dużo Polaków całymi rodzinami siedziało na socjalu. Latami. Inni dostawali domki kwaterunkowe za bardzo niski czynsz; nie opłacało się iść do pracy. A ponieważ było to zjawisko dość nagminne, to władze zaczęły sprawdzać tych schorowanych. Okazało się, że w wielu wypadkach trzeba było oddawać odszkodowanie, bo pan inspektor zrobił takiemu zdechlaczkowi zdjęcie jak kręcił cement w betoniarce, bo sobie dostawiał przybudówkę, a odszkodowanie dostał za pęknięty kręgosłup.

Nie twierdzę, że tak czynili tylko Polacy, ale teraz, gdy wyczytuję o tych muzułmanach, co to tylko ‚po socjal do Europy’, to sobie myślę, że nam, Polakom, nikt nie zbombardował domów; myśmy mieszkali w czteropiętrowym bloku w M-4. Nas nikt nie mordował. I trzeba było widzieć Polaków-uchodźców, przybywających do Wiednia z przyczepami campingowymi, wyładowanymi wszelkim dobrem – handlowali z dużym powodzeniem na Mexiko Platz i zarabiali dobre pieniądze. A i zachowywali się różnie.

My nie byliśmy w obozie w Wiedniu, bo raz, że nie wiedzieliśmy, że takie są, a po drugie opiekowali się nami znajomi Austriacy, więc musieliśmy utrzymać się sami. Złożyliśmy podanie i czekaliśmy na wizy. Od tego czasu świat się zmienił. Wtedy Polacy wszędzie krzyczeli: „Jestem uchodżcą i mnie się należy”. Bywali agresywni i często pijani. Jacy byli w Polsce – tacy wyjechali.

A jednak… Uważam, że polska emigracja w sumie się sprawdziła. Zachód przechodził rewolucję cyfrową i gwałtownie potrzebował nie tylko programistów i techników, ale i całej armii pracowników do budowania infrastruktury elektronicznej: podłączeń satelitarnych, wprowadzania danych do komputerów z różnych kartek, świstków i kartotek – od stacji benzynowej, służby zdrowia, edukacji i handlu po słupy telegraficzne, zakładanie kabli, przewodów itp., i w ogóle tworzenie nowego przemysłu komputerowego. To bylo gigantyczne przedsięwzięcie. Zachód sam nie dałby sobie rady.

Socjalistyczna edukacja okazała się bardzo przydatna. W urzędzie emigracyjnym powiedzieli nam wprost: „Mamy za darmo całą armię wyksztalconych ludzi, za których edukację nie zapłaciliśmy ani grosza”. A w Polsce ubecja opowiadala o nas CUUUDA! Najczęstszym oskarżeniem było, że ukradliśmy pieniądze Solidarności, mimo że nikt z nas do Solidarności nigdy nie należał. Ostrzegała ta wredna ubecja władze emigracyjne, że przyjęli bandziorów, złodziei i komunistycznych szpiegów, agentów sowieckich itp. Jeszcze nas oskarżali o falszywe dyplomy.

Wiem, że władze emigracyjne przez ambasady sprawdzały numery ewidencyjne naszych dyplomów na polskich uczelniach. A wiem, bo tego przed nami nie ukrywali. I być może dlatego mam zupełnie inny stosunek do niesprawdzonych wieści i pogłosek.

Znalezione obrazy dla zapytania bejrut

Bejrut przed zachodnią napaścią

W Londynie spotkałam na kursie bardzo wykształconych Syryjczyków, Turków, więc opowiadanie kompletnych bzdur o sunnitach-szyitach jest tak głupie, że głowa boli. Prezydent Asad jest alawitą, czyli właściwie szyitą, jak i wielu Syryjczyków. Jego żona jest sunnitką.  Oboje wykształceni w Londynie. Dla różnych niedouczonych Polaków muzułmańscy uchodźcy to… hołota, dzicz, kozojebcy, co do Polski chcą przyjechać po socjał.

Syria i Liban to najbardziej europejskie kraje na Bliskim Wschodzie. Bejrut nazywano Paryżem Bliskiego Wschodu. Brudasy i nieuki nie byłyby w stanie wybudować wspaniałej infrastruktury, dróg, zakładów pracy i przemysłu. Najlepsze buty można było kupić w Damaszku i w Bejrucie. W Syrii nikt nie żebrał. Ani w Libii, i bezdomni nie umierali na ulicy. A niektórzy myślą, że Bliski Wschód to taka dźungla, z której wyleciały gołe małpy bez majtek i tylko patrzą, kogo by tu zgwałcić.

Napisała: Tiamat

KOMENTARZE

 • autor
  Zgadzam się - proces polskiej emigracji lat 70-90 był znacznie częściej ekonomiczny, niż polityczny. Z drugiej strony ówczesne realia ekonomiczne (brak gwarancji uzyskania minimum dla egzystencji rodziny) zahaczały o politykę - niezgoda na takie ubóstwo była wyborem politycznym: CHCEMY ZACHODU (w domyśle: ekonomicznej normalności), a nie zubożałego kołchozu.

  Z kraju wyjeżdżali nie tylko prześladowani, ale także ci, którzy bali się narodowego żywiołu. Przy tym wyjeżdżała cała rzesza "szukających przygody" niebieskich ptaków / nieudaczników / imprezowiczów / alkoholików, a niekiedy drobnych złodziejaszków, którzy chcieli dobrobytu za darmochę, luksusu na wyciągnięcie ręki i to oni często psuli nam tam opinię.

  Oprócz tego wyjechała cała masa normalnych ludzi (często sprowadzających swoich bliskich w ramach akcji łączenia rodzin) lub od razu całe rodziny. Ta grupa to negatywne wrażenie po "Polakach szukających wrażeń" zdołała zniwelować, naprawić.

  Podobnie było z Węgrami, Czechami, Słowakami... z tym że żadna z tych nacji nie szła na Zachód z jawnymi hasłami wyrugowania stamtąd zachodniej cywilizacji i wprowadzenia rządów szariatu i chyba to jest główna przyczyna obecnej popularności AfD (i tak się dziwię, że tak mało zdobyli).
 • @maharaja 12:51:47
  Istnieje jeszcze jeden powód obecnych zdarzeń:

  W 2014 r. terytorium RFN opuściło ok. 800 tys. osób, z tego przeważająca część wróciła - gdzie? - ano do Polski.

  Oznacza to:
  1) chęć powrotu rodaków do Ojczyzny, albo
  2) niechęć zostania tam, albo
  3) to i to równocześnie.

  Te opróżnione 800 tys. etatów trzeba kimś obsadzić, by budżet RFN się domykał i miał kto sprzątać i śmieci wywozić (mówiąc w uproszczeniu), bo wyjeżdżają z Niemiec głównie osoby wykonujące prace wymagające niskich kwalifikacji. Przy stagnacji gospodarczej wyjazd 800 tys. z Niemiec mógłby być nawet pozytywnym zjawiskiem, przy silnej gospodarce jest to po prostu strata żołnierza (pracownika).

  Więc fala emigracji (o ile uda się ich zasymilować / nauczyć języka) posłuży rozpędzonej niemieckiej gospodarce do wypełnienia pustek (zresztą podobnie jest w Polsce i pracownikami z Ukrainy, ale na mniejszą skalę). Z tym że wysiłek, jaki RFN musi włożyć w "kompatybilność cywilizacyjną" emigrantów z Bliskiej Afryki i Bliskiego Wschodu jest znacznie większa, niż wysiłek, który Polacy wkładają w asymilację Ukraińców (powiedzmy sobie: często jest to wysiłek zerowy, bo - poza językiem - przyjeżdżają osoby absolutnie kompatybilne z naszymi wartościami, a każdy Polak rozumie, że czym innym jest odpowiedzialność historyczna Ukrainy za Wołyń, a czym innym wnuki sprawców tamtych zdarzeń, które niczemu nie są winne, bo wyrosły w zupełnie innych realiach).
 • @maharaja 12:51:47
  Pisze Pan: "Przy tym wyjeżdżała cała rzesza "szukających przygody" niebieskich ptaków / nieudaczników / imprezowiczów / alkoholików, a niekiedy drobnych złodziejaszków, którzy chcieli dobrobytu za darmochę, luksusu na wyciągnięcie ręki". -
  --- Tak jak i pozostali w kraju różni ludzie.

  "Podobnie było z Węgrami, Czechami, Słowakami... z tym że żadna z tych nacji nie szła na Zachód z jawnymi hasłami wyrugowania stamtąd zachodniej cywilizacji i wprowadzenia rządów szariatu". -
  --- Nie są mi znane próby uchodźców narzucania nam swych praw czy zwyczajów. Pojawiają się czasem takie zapowiedzi, ale to 'ogony' - albo ludzie głupi i zacietrzewieni, albo wręcz prowokatorzy.
 • @maharaja 13:14:40
  Tak, tu na Opolszczyźnie i w samym Opolu są rodziny, które wróciły do Polski. Różne były motywy powrotu, na pewno istotną rolę odgrywa pojęcie Heimatu, tj. małej ojczyzny, ograniczonej do własnej gminy, powiatu, województwa.
  Jest jeszcze jedna grupa powracających z Niemiec do Polski. To potomkowie mieszkańców Śląska, Warmii i Mazur. Potomkowie, którzy wraz z przejściem na emeryturę kupili na Śląsku lub na północy Polski dom i tu postanowili spędzić resztę swego życia.
  Przy okazji wspomnę o wielkim trójskoczku Józefie Szmidcie, zdobywcą złotych medali (dla Polski) w Rzymie i w Tokio. W latach 1975 - 1992 mieszkał w Niemczech, po czym wrócił do kraju i zamieszkał na północy Polski.
 • Z BLOG.PL:
  ~krysz, 5 października 2017 o 20:10

  Prosto i pieknie pisze Pani Tiamat.
  Kilka osob przeczyta, jeszcze mniej coskolwiek z tego zrozumie i zastanowi sie.
  Jakis idiota napisze, ze Tiamat nie lubi Polakow…
  No i czy warto czas idiotom poswiecac?

  Serdeczne pozdrowienia.

  * * *

  zygmunt.bialas, 5 października 2017 o 20:57

  „Jakis idiota napisze, ze Tiamat nie lubi Polakow…”. -

  — Jeszcze lepiej. W Szalomie napisały gnojki:
  murgrabia czorsztyński: „Ciekawy przypadek, przed „Solidarnością” i świętymi obrazkami uciekać za granicę, bez środków do życia. Przecież z tego tekstu fejk aż kapie”.

  noo: „I rzekomo uchodźca z kraju w którym nie ma wojny?”

  Zoltax: „Co się dziwisz, SBecja pierwsza uciekała z kraju, bo nie wiedziała co ją czeka”.

  Skasowałem trutniów. No i aktualne pozostaje Twoje pytanie: „czy warto czas idiotom poswiecac?

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Ubecja z KOR-u rzadzi w Polsce. Nie musieli emigrowac.
  Nikt ze znanych organizatorow Solidarnosci nie uciekal za granice.
  Zostali w Polsce. Sa milionerami.
  To wlasciwie cale naczalstwo Solidarnosci zasiadlo do Okraglego Stolu i przygotowywalo Polsce podzwonne.
  Ubek Walesa nie uciekal. Ani Macierewicz. Ani bracia Kaczynscy.
  KOR- w III PR zrobil zawrotna kariere.

  W PRL-u nikt o nich nie slyszal. I oprocz szpiegowania pracownikow i donoszenia na tych, ktorzy sie na szpiegow nie nadawali.
  Ubecja przy pomocy CIA i amerykanskich pieniedzy zrobila w Polsce rewolucje, zeby sie dorwac do wladzy.

  To ubecja i CIA chcialy stanu wojennego. Bo bali sie, ze Rosja bedzie probowala zbrojnie ratowac Pakt Warszawski i wejdzie do Polski.

  Wladcy zza oceanu posluzyli sie pozytecznymi , naiwnymi dzialaczami Solidarnosci.
  10 milionow Polakow nosilo na rekach zyda - ubeka!!!

  Solidarnosc zostala stworzona, zeby polskiemu robotnikowi odebrac prawa pracownicze.

  O co walczyl dzialacz Solidarnosci?
  O odebranie robotnikowi wczasow panstwowych?
  Trzynastej pensji?
  Wczasow rodzinnych - co roku?
  Kolonii letnich dla dzieci, bezplatnych przedszkoli i swietlic?
  Prawa (nie przywileju!!) do pracy?
  Taryfikatora plac?
  Prawa do stalego etatu i miesiecznego urlopu?
  Bezprocentwej pozyczki?
  Bezzwrotnej zapomogi w przypadkach losowych?
  Bezplatnej opieki lekarskiej - bez wyczekiwania latami na specjaliste i miejsce w szpitalu.
  Bezplatnej oswiaty?
  (W PRL-u budowalismy 1000 szkol na Tysiaclecie. Teraz zamykamy?)

  Czy moze Solidarnosci chodzilo o odebranie pracownikowi miejsc pracy - pozamykanie intratnych zakladow przemyslowych? Stoczni, hut zelaza,
  A moze chodzilo o to, zeby zniszczyc Slask i zamknac kopalnie?
  (Mamy teraz wegiel z USA)
  Czy bardziej chodzilo o to, zeby polski hydraulik ratowal ekonomie Anglii?

  A moze walczyl robotnik o to, zeby w koncu byc na umowie smieciowej?.
  A polksi zolnierz o niczym innym nie marzyl, tylko o tym, zeby za pieniadze podatnika okupowac suwerenne kraje i brac udzial w morderstwach NATO?
  Wojna w Afganistanie juz Polske kosztuje miliardy dolarow.
  O tym nie wiemy?
  Dlaczego polskie lotnictwo bralo udzial w bombardowaniu Aleppo?
  Co nam zrobili Serbowie, ze do tej pory polskie wojsko i polska policja okupuje Kosowo?

  Z Polski zostala wydrenowana cala kadra techniczna, ktora jakos dziwnie bardzo przydala sie na Zachodzie.
  Ja rozumiem, ze Polacy wracaja do kraju. Na emeryture.
  Inzynierow, budowlancow, architektow, pracownikow wykwalifikowanych zydowskie przedsiebiorstwa i rozne Biedronki nie potrzebuja.
  Rolnicy tez zostali przetrzebieni.
  Mamy kupowac toksyczne jedzenie z Monsanto i szczepionki Bigfarmy.
  A w ogole naszym obowiazkiem jest przylaczenie sie do programu globalizacji i depopulacji.

  40 lat temu powstał Komitet Obrony Robotników | dzieje.pl - Historia Polski

  http://dzieje.pl/aktualnosci/rocznica-powstania-komitetu-obrony-robotnikow

  Trzon Solidarnosci :
  Lech Walesa - Lebe Kohn
  Premier RP - Tadeusz Mazowiecki - Icek Staktzna
  Jacek Kuron- Icek Kordblum
  Leszek Balcerowicz - Aaron Buchaltz
  Stefan Niesiolowski - Aaron Nusselblaum
  Jozef Oleksy - Szymon Buchmio -
  Hanna Gronkiewicz Waltz - Haka Grundbaum
  Wlodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein
  Aleksander Kwasniewski - Izaak Staltzman
  Andrzej Olechwski - Mosze Brandwein
  Izaak Goldeicht - Jan Maria Rokita
  Jaroslaw Kaczynski - Kalkstein
  Antoni Macierewicz - Izaak Singer
  Bronislaw Gieremek - Berle Lewartow
  Adam Michnik - Aaron Sechter
  Lech Kaczynski - Kalkstein
  Bronislaw Komorowski - Osip Szczynukowicz
  Janusz Korwin - Mikke - Ozjasz Goldberg
  Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman
  Ludwik Dorn - Dornbaum
  Hanna Suchocka- Hajka Silberstein
  Andrzej Duda - ..

  Lech Wałęsa - Agent Bolek. Kim jest? Komu służy? - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=1PYJJI-h-EE
 • Osiagniecia III RP
  Dr. M. Piskorski siedzi w wiezieniu juz ponad rok. .
  Bez podania przyczyny.

  Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake - 1.03.2017 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=plarUikNE_o
 • @Tiamat 02:13:23
  "10 milionow Polakow nosilo na rekach zyda - ubeka!!!" -
  --- Chciałem wkleić odpowiednie zdjęcie, szukałem, ale bezskutecznie.

  "A moze walczyl robotnik o to, zeby w koncu byc na umowie smieciowej?.
  A polski zolnierz o niczym innym nie marzyl, tylko o tym, zeby za pieniadze podatnika okupowac suwerenne kraje i brac udzial w morderstwach NATO?" -
  --- Dał się polski naród wykołować.
 • @Tiamat 02:37:57
  "Osiagniecia III RP
  Dr. M. Piskorski siedzi w wiezieniu juz ponad rok.
  Bez podania przyczyny". -

  --- Już prawie półtora roku. Bolesna rzecz. I ludzie bezsilni.
  A tych "osiągnięć III RP" jest znacznie więcej.
 • @Tiamat 02:13:23
  Jego wysokość, krul .
  https://vk.com/sharanism?z=video377126248_456239131%2Fca3d454924e2e32947%2Fpl_post_-113801785_627034
 • @fretka 09:17:00
  Gdy chodzi o te niezwyczajna wizyte krola Arabii Saudyjskiej w Moskwie, to ciekawe, jak ja bedzie komentowac polska prasa.

  Czy uwzgledni fakt, ze Arabia Saudyjska zakupuje S-400 od Rosji, zeby sie obronic przed Izraelem i USA, ktore od czasu do czasu sie Arabii Saudyjskiej odgrazaja; znow strasza, ze oskarza Saudow o awanture 9/11.

  Ciekawe, ze system S-400 (obrony przeciw-lotniczej) zakupila Turcja, Iran, Syria. Ten system uratowal Damaszek od losu Aleppo i Palmiry.
  I podobno jest lepszy i duzo tanszy od amerykajskiego systemi Aegis, ktory Rosjanie unieruchomiaja elektroncznie.

  Zastanawiam sie, czy przypadkiem Rosja nie skrada sie, zeby zachwiac monopolem USA na sprzedaz broni.

  Federacja Rosyjska sprzedaje bron do takich krajow jak:
  Kuba, Wenezuela Boliwia, Serbia Egipt, Turcja, Syria, Katar, Arabia Saudysjska, Iran, Irak (czolgi) Turkiestan, Tadzykistan, Mongolia, Kazachstan, Uzbekistan, Mongolia, Chiny, Wietnam, Kambodza, Indonezja.

  W tym kontekscie, slynny taniec Trumpa z mieczami i Arabami przy placu "Chop-chop" (ucinania glow) nabiera symbolicznego znaczenia.

  Arabia Saudyjska podpisala w Moskwie kontrakty na zakup broni i wspolprace energetyczna na sume 3 mld. dolarow.

  Rosja moze wiec gwizadac na sankcje.
 • @maharaja : a co to jest szariat?
  W naszym- glownie protestanckim- miescie sa 3 polskie koscioly katolickie, jedna piekna stara katedra katolicka , i bardzo duzo katolickich kosciolow irlandzkich, niemieckich , wloskich. A na mojej ulicy jest katolicki kosciol wietnamski.
  Mamy 4 Domy Polskie, polskie szkoly; co roku obchodzimy bardzo hucznie Dozynki.
  Mieszkam w kraju protestanckim, w ktorym kazdy moze uprawiac swoja religie i w ktorym organizacje roznych grup sa jawne i legalne.

  Nie umiem tego inaczej powiedziec, wiec z gory przepraszam [sit venia verbo -jak mawiali starozytni]"

  Kompletna niedojrzaloscia polityczna jest straszenie ludzi ksenofobia!

  Anglosasi nie z milosci do narodow pozwalaja na rejestracje wszelkich organizacji i grup wyznaniowych.
  Taka pozorna autonomia daje dojrzalemu politycznie panstwu totalna kontrole nad tymi grupami.

  Schodza sie na nasze Dozynki rozni oficjele, odklepuja pochwalne przemowy, przyznaja rozne "granty" , subsydiuja dzialanosc tych grup.
  Co roku dostajemy jakies odznaczenia za zaslugi dla spoleczenswa.

  W takiej Anglii to juz dawno powinni caly kraj przejac Hindusi i Pakistanczycy.
  A Niemcy juz dawno powinni wystepowac pod flaga ksiezyca z gwiazdka!

  Brazylia, przy calej masie problemow, nie ma problemow rasowych.
  Zaden katolicki kraj w Ameryce Poludniowej nie ma. Nie maja problemow rasowych na Filipinach, pomimo wieloletnich staran ze strony USA, zeby rozwalic Filipiny amerykanskimi najemnikami z ISIS.

  Zwala z nog polski strach przed szariatem
  To do tej pory sie Polacy szariatu nie bali?
  Mamy w Polsce oficjalnie szariat od dawna. W kazdym demokratycznym kraju zachodnim jest szariat.
  Tego tez nie wiemy ?
  Szkoda.
  A dlaczego sie boimy szariatu?
  Ktore zalozenia szariatu nas tak bardzo przerazaja? Zakaz jednoplciowych malzenstw? Picia alkoholu bez umiaru? Zakaz cpania narkotykow?

  Nalezy zapytac o to tej politycznej ladacznicy Miriam Shaded z Fundacji Estery!.
  Szariat jako taki nie jest religia. Jest zestawem zasad wspolzycia spolecznego:

  'Szaria' po arabsku znaczy 'droga do wodopoju' - w kontekscie religijnym oznacza 'prawidlowa droge'.
  Szaria , to nawet nie zestaw praw i paragrafow; to zestaw zasad, ktorych glownym i jedynym celem jest dyktowana sercem SPRAWIEDLIWOSC .

  Istnieje 6 zasad szariatu:

  1. Prawo do ochrony zycia
  2. Prawo do ochrony rodziny
  3. Prawo do ochrony edukacji
  4. Prawo do ochrony religii
  5. Prawo ochrony wlasnosci
  6. Prawo do ochrony ludzkiej godnosci.

  Wraz z rozwojem muzulmanskich spoleczenstw, stworzono prawa cywilne oparte na zasadach szariatu, z lokalnymi zroznicowaniami.
  Ale rdzen tych praw w roznych muzulmanskich spoleczenstwach, opiera sie na ksiegach islamu z referencjami, na Koranie i dzielach naukowcow muzulmanskich przeszlych i terazniejszych, co pozwala na rozwoj, zmiany i przystosowanie sie do nowych warunkow.
  Ale podstawa sa wstepne zasady religijne i moralne opisane w kodeksie praw, ktory jest dostepny na calym swiecie do wgladu..

  Szaria NIE jest spisanym zestawem regul wykutych w kamieniu czy cementowych tablicach.
  Szaria, z definicji NIE moze byc nikomu narzucona, nie tylko nie-muzulmanom.

  Pierwsza zasada Koranu jest zasada "No compulsion in Religion" (nie ma przymusu religijnego (Koran 2:256) .
  Ta zasada w zaden sposob nie moze byc podwazona, poniewaz zasada nie zmuszania do religii jest podstawa filozofii islamu i paradygmatu filozofii islamu i jego pojmowaniem swiata."

  Sharia “Law” explained by Nahida Izzat. | thewallwillfall

  https://thewallwillfall.org/2015/11/02/sharia-law-explained-by-nahida-izzat/
 • @zygmuntbialas 08:21:48
  Jak w 1968 roku wladze PRL-u zamknely Michnika za dywersje - to niemal cala Polska wyszla na ulice.
  Michnika po paru dniach wypuscili.

  Wtedy bylismy bohaterami.
  Teraz jestesmy tchorzami.

  W PRL-u mozna bylo zarejestrowac nielegalna organizacje Solidarnosc.
  W obecnej Polsce za probe rejestracji mozna byc aresztowanym bez nakazu aresztowania na okres nieokreslony.
  Podobno mamy konstytucje.
  Ale ta konstytucja prezydentowi sie nie podoba.
  Poki nie mamy innej -obowiazuje aktualna.
  Piskorski jest wiezniem politycznym. Ale nie mozna go tak nazwacbo nie bylo ani oskarzenia ani wyroku.
  Wiec siedzi bezprawnie.
  Znow mamy czasy NKVD?
 • @Tiamat 10:23:22
  "Rosja moze wiec gwizadac na sankcje". -

  --- To było wiadome od początku, tj od wiosny 2014 roku. Skutki tych sankcji dotknęły przede wszystkim Europę. I o to chyba zresztą Amerykanom chodziło.
 • @Tiamat 10:57:52
  "a co to jest szariat?" -

  --- Kiedyś, około półtora roku temu była już notka, oparta na Pani wpisie o szariacie. Ale na nic zdają się wyjaśnienia.
 • @Tiamat 11:09:15
  "Jak w 1968 roku wladze PRL-u zamknely Michnika za dywersje - to niemal cala Polska wyszla na ulice". -

  --- Dużo by o tym gadać. Ja już kiedyś wspomniałem o tym problemie przy okazji ogromu dawnych kawałów o Albinie Siwaku. Akurat o nim, którego jedyną wadą było to, że nie przepadał za żydami.
  Pani opracowała zresztą ten problem w notce, zatytułowanej "Jak żyd każe, to Polak wodę z Wisły sprzeda".
  Smutno, gdy człowiek tej klasy, dr Mateusz Piskorski siedzi bezprawnie, i przykro, że ludzie są tak bezsilni.
 • @zygmuntbialas
  MilitaryMaps. Polecam.
  https://militarymaps.info/?lat=35.0181702&lng=40.4289315&z=14&t=3
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=SAsY9xSJtDk
  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 10:23:22
  ''Pokerowa twarz'' nie jest jego mocną stroną. Niewykluczone, że im naprawdę zależy.
  https://pp.userapi.com/c639228/v639228055/50669/Yy_ki3is4Us.jpg
 • @fretka 19:43:19
  "Нанесение ударов по террористам в Сирии из акватории Средиземного моря подводными лодками ЧФ". -

  --- Pozdrawiam Panią :)
 • @Tiamat 10:57:52
  Podpowiem;religie sie praktykuje.
  Cele szariat, ktore Pani podaje owszem szczytne sa tylko ich egzekucja nomen omen nieco watpliwa
 • @Herkules 01:15:51
  "... tylko ich egzekucja nomen omen nieco watpliwa". -

  --- Tyle ludzie wiedzą o tej egzekucji, ile podpowiedzą łże-media.
 • @zygmuntbialas 01:33:31
  Do czego lzemedia sa zdolne to juz spora grupa ludzi wie.jedakowoz te lzemedia nie rozposzechniaja (bo to nie w ich interesie) zdjec odglowionych ludzi doroslych I dzieci,kamienowania itp.
 • @Herkules 01:15:51
  To nie ja podaje cel szariatu tylko imam palestynski.

  Ale mam pytanie:
  Gdzie ta egzekucja szariatu jest watpliwa?
  W Malezji? W Iranie? w Rosji? w Indonezji?, w Jordanii?, w Kazachstanie?W Uzbekistanie? w Tatarstanie? , a moze w Indiach?
  W Polsce? (od 600 lat mamy w Polsce szariat!)

  Przyznam sie, ze mnie mocno zastanawia to niczym nie usprawiedliwione zaklamanie gdy chodzi o religie islamu.

  Jesli podstawimy to pod religie chrzescijanska/katolicka to bedziemy mieli tak:
  "Cele chrzescijanstwa sa owszem szczytne ale ich egzekucja nomen omen nieco watpliwa."

  Bo:
  Katolicka Francja napadla na niemal kazdy katolicki kraj w Europie: Hiszpanie, Austrie, Wlochy, Bawarie .. no i chrzescijanska Moskwe.

  Polscy katolicy mordowali katolickich Hiszpanow dla katolickich Francuzow.
  Katolickie Wlochy napadly na chrzescijanska Grecje.

  Katolickie Niemcy napadly na katolicka Polske..

  Ponad 20 chrzescijanskich panstw europejskich, w tym kilka katolickich , napadlo na chrzescijanskich Serbow.

  Katolicka Chorwacja wspomagana przez Watykan mordowala chrzescijanskich Serbow. A katolicki Watykan dostarczal Chorwatom broni.
  Katolicki Watykan popiera Niemcow.

  O katolickim kosciele unickim na Ukrainie juz mi sie nie chce nawet pisac. i o wieszaniu na drzewach katolickich -polskich- noworodkow..
 • @fretka 20:46:00
  Ciekawe, ze Arabia Saudyjska zamowila w Rosji... reaktor atomowy i Rosja ma Arabom budowac elektrownie atomowa.

  Mnie intryguje wrecz jak sie zachowa USA i Izrael; czy tak jak wobec Iranu?
  Naturalnie, ze nie wszystko wiemy. I mozna przypuszczac, ze obie strony maja swoje skryte plany.
  Mozemy podejrzewac rozne rzeczy, zwlaszcza, ze ten zwrot w polityce zarowno Rosji jak i Arabii Saudyjskiej troche zaskakuje.
  moje podejrzenie [niekoniecznie trafne]:
  Chodza plotki, ze Arabii sie konczy ropa, a z drugiej strony kontrola ropy grozi Izrael.
  Rosjanie probuja zagrac na nosie i Izraelowi i USA, glownie po to, zeby zachowac jakies rozsadne rozwiazanie na Bliskim Wschodzie.
  Dla Rosji to jest bardzo wazne. Bo jak padnie Bliski Wschod, to Rosji grozi powazne niebezpieczenstwo.

  Ale to tylko moje domysly.
 • @Herkules 02:35:32
  "te lzemedia nie rozposzechniaja (bo to nie w ich interesie) zdjec odglowionych ludzi doroslych I dzieci,kamienowania itp.". -

  --- Te łże-media są zbyt cwane, by uciekać się do takich numerów. Pozostawiają to ustawionym blogerom. I naiwnym też.
 • @Tiamat 08:33:33
  "Przyznam sie, ze mnie mocno zastanawia to niczym nie usprawiedliwione zaklamanie gdy chodzi o religie islamu". -

  --- Dla mnie jest to też niezrozumiałe. Każdy usadowił się na swych pozycjach i trudno przekonać o tym, że realia są inne, a przekaz medialny zafałszowany.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej