Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się działo 01 października w Las Vegas

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Funkcjonują dwie wersje tego zdarzenia: (1) to była rzeczywista strzelanina z rzeczywistymi ofiarami, albo (2) to był hiperrealistyczny teledysk. Autor powyższego tekstu przyjął pierwszą wersję - pisze bloger i tłumacz Metro.

Piszą w Wikipedii o zamachu w Las Vegas:

Masakra w Las Vegas – masowe zabójstwo, do którego doszło 1 października 2017 roku w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Sprawca ataku, 64-letni Stephen Paddock, ostrzelał z okna na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay uczestników koncertu odbywającego się pod kasynem Luxor Las Vegas w czasie trzydniowego festiwalu muzyki country „Route 91”. W wyniku zamachu zginęło co najmniej 59 osób, a 527 zostało rannych. Po ataku sprawca popełnił samobójstwo.

Sprawca został znaleziony w pokoju hotelu Mandalay Bay, z którego oddał strzały do tłumu. W pokoju znajdowały się dwadzieścia trzy sztuki broni palnej, w tym karabinki i karabiny. W domu sprawcy znaleziono ponadto 19 sztuk broni, bardzo dużą ilość amunicji oraz materiały wybuchowe. Odpowiedzialność za atak przypisało sobie tzw. Państwo Islamskie, lecz FBI nie potwierdziło powiązań sprawcy z jakąkolwiek grupą terrorystyczną.

* * * * * * *

A tak rzecz ujmuje amerykański bloger Jack Kenrick:

OSTRZEŻENIE SPRZED TRZECH TYGODNI. PODEJRZANE OSOBY KORZYSTAJĄ ZE STRZELANINY W LAS VEGAS  
https://squawker.org/politics/4chanvegas/

Trzy tygodnie temu, 11 września tajemnicza osoba używająca pseudonimu „4chan”lub „John” dokonała kilku pominiętych wpisów [w internecie]. Ostrzegła w nich czytelników, aby trzymali się [jutro] z daleka od jakichkolwiek większych zgromadzeń w Las Vegas, zwłaszcza w dzielnicy Henderson. Twierdziła, że dysponuje wiedzą o ważnym incydencie, który na się zdarzyć w najbliższej przyszłości:  
https://i.imgur.com/tTmLAXn.jpg
.
https://i.imgur.com/Il0kscr.jpg

Wpis ten został zignorowany, ponieważ 12 września nic się nie stało. John napisał: „Nie mogę zagwarantować że jutro coś się zdarzy, ale Las Vegas jest ich celem”,dlatego przerażające jest, że największa strzelanina w amerykańskiej historii miała miejsce dokładnie w tym miejscu. Jeśliby ta hipoteza była w jakiś sposób prawdopodobna, nie jest absurdalne przyjęcie, że organizatorzy po prostu przesunęli to wydarzenie o kilka tygodni. Mogłoby tak się stać z tysiąca powodów, chociażby z powodu wyboru koncertu jako dogodnego pretekstu do zgromadzenia tłumu. Jeśliby tak było, to tym bardziej niepokojąca jest pieniężna motywacja stojąca za tym wydarzeniem, co dalej opisuje John:
https://i.imgur.com/sW9wj0z.jpg

John twierdzi, że celem tego projektu jest wprowadzenie w Newadzie nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa w kasynach. Przepisy te mają polegać na wprowadzeniu obowiązku prześwietlania każdego gościa kasyna. Jeśli ta propozycja zostanie zaakceptowana, to ambitne plany mówią o rozciągnięciu tego obowiązku w przyszłości także na osoby wchodzące do szkół i innych budynków publicznych. John wymienia także nazwisko byłego szefa Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego (DHS) Michaela Chertoffa oraz właściciela kasyn Sheldona Adelsona jako osoby, które najbardziej mogą zyskać na panice, która ma wybuchnąć w Las Vegas:  
https://static.timesofisrael.com/www/uploads/2016/10/chertoff-yt-640×400.jpg
.
https://i2.wp.com/static.timesofisrael.com/www/uploads/2013/10/F070812OF11-640×400.jpg

Przypuszczenie, że pan Chertoff mógłby osobiście skorzystać na zamieszaniu w sprawie zasad bezpieczeństwa nie jest pozbawione podstaw, jeśli pamiętamy, że był on już oskarżony o nadużycie zaufania publicznego, kiedy wzbudzał panikę wśród Amerykanów w czasie, gdy osiągał osobiste korzyści ze sprzedaży urządzeń prześwietlających, skanerów ciał ludzkich, już w 2010 roku.

Media przedstawiają zamachowca Stephena Paddocka jako samotnego wilka o tajemniczych motywacjach, osobę bez silnych przekonań religijnych czy ideologicznych. Aktualnie wyłania się nowa teoria oparta na ujawnianych właśnie informacjach. Paddock okazuje się być raczej aktywnym hazardzistą o dużej wartości transakcji. Czy Stephen mógł działać pod wpływem gróźb związanych z istnieniem możliwych wysokich długów hazardowych? Jego rodzina również mogła się stać obiektem gróźb. Jeśli Stephen nie działał sam, wtedy poszczególne niewyjaśnione elementy tej historii zaczynają nabierać sensu.

Nawet jeśli to wszystko jest zbiegiem okoliczności, to faktem jest, że osoby takie jak Chertoff i inni stojący za podobnymi spółkami, zyskają bardzo na panice, którą zamach w Las Vegas spowoduje.

* * * * * * *
https://squawker.org/analysis/shadowvegas/

Wyżej pisaliśmy, że trzy tygodnie przed zamachem w Las Vegas anonimowy „4chan”ostrzegał o możliwości wystąpienia takiego incydentu. 4chan przedstawił również ukryty plan stojący za zamachem oraz potencjalny motyw, który zarówno urzędnicy jak i mass media starannie pomijają. Przedstawiliśmy kluczowe osoby, które stoją za tą operacją, sprawdźmy jednak głębiej jak prawdopodobny jest właśnie taki scenariusz? Nie chcemy chyba być zmanipulowani przez George’a Sorosa, który dzień przed zamachem w Las Vegas rozesłał takie właśnie ostrzeżenie przed tworzeniem teorii spiskowych:
https://i.imgur.com/iMr82ZH.png

Nasz tajemniczy informator wspomniał o dwóch spółkach, które najwięcej zarobią na zamieszaniu w Las Vegas. Pierwszą jest OSI Systems Inc. Spółka ta produkuje urządzenia typu skanery ciał ludzkich, wykrywacze metalu i inne drogie urządzenia z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa. Dzisiejszego ranka [3 października] kurs akcji OSI Systems znajduje się na najwyższym poziomie od roku. Interesujące jest również że od dołka w dniu, kiedy 4chan wysłał swoją wiadomość, kurs akcji tej spółki systematycznie rośnie. Spójrzcie sami:
https://i.imgur.com/zIaEMGA.jpg

Inna spółka – to Chertoff Group – nie może być śledzona w podobny sposób, albowiem nie jest notowana na giełdzie. Spółka opisuje się jako: „wiodąca firma doradcza świadcząca usługi w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. Nasi pracownicy to byli pracownicy administracji na poziomie członków rządu, wysocy urzędnicy sektora wywiadu i bezpieczeństwa publicznego, dyrektorzy generalni przedsiębiorstw, doświadczeni bankierzy inwestycyjni z najważniejszych firm Wall Street. Dla klientów wymagających taktycznego wsparcia w dziedzinie bezpieczeństwa przeprowadzamy kompleksowe audyty bezpieczeństwa, tworzymy efektywne schematy zarządzania ryzykiem i tworzymy bardziej odporne organizacje zdolne do przetrwania w dzisiejszym niespokojnym otoczeniu”.  
https://i.imgur.com/ueu5gC5.png

Chertoff Group prowadzi nas do swojego założyciela. Michael Chertoff to wyedukowany na Harwardzie syn rabina, szef Homeland Security za George’a Busha juniora, współautor Patriot Act, ustawy, która była odpowiedzialna za pozbawienie Amerykanów największej liczby praw zagwarantowanych w Konstytucji (…).

Jak wyżej wspomniano, Michael Chertoff był już w przeszłości oskarżony o nadużycie swojej pozycji w administracji w celu zarabiania pieniędzy na skanerach ludzkich ciał. To tylko początek jego ciemnych interesów. Jego dłużnikami mogą być również Clintonowie. Chertoff został mianowany na członka senackiego komitetu Whitewater, który miał za zadanie zbadanie oskarżeń wobec Billa Clintona i jego żony. Oskarżenia te szybko oddalono po dołączeniu Chertoffa do komitetu.

Kolejne nazwisko to symbol ciemnych interesów. Właściciel kasyn i miliarder Sheldon Adelson ma wiele powiązań ze światem polityki, jest długoletnim darczyńcą Republikanów pomagającym partii w wygrywaniu wyborów. Ostatnio przekazał 5 milionów dolarów komitetowi prezydenckiemu na początku tego roku, co było największą darowizną dla nowego prezydenta w historii. Adelson podobno jest sfrustrowany, ponieważ Trump odrzuca politykę poparcia Izraela za wszelką cenę. Adelson wspiera Izrael, jest właścicielem gazety Isreal Hayom i znajduje się w stanie permanentnego konfliktu z premierem Netanyahu.

Prawdziwym rodzynkiem jest wiadomość, że rząd Chin Ludowych oskarżył Adelsona i jego spółkę o pomoc wywiadowi amerykańskiemu w szpiegowaniu chińskich urzędników. Pekin twierdzi że CIA i FBI używały kasyn Adelsona w Makao w celu uzyskiwania informacji, którymi można by szantażować Chińczyków. Sprawa była tak poważna, że spowodowała zablokowanie otwarcia amerykańskiego konsulatu w Makao, wyszła na jaw dzięki procesowi sądowemu, który ujawnił szpiegowanie chińskich urzędników z Makao przez personel kasyn Adelsona.

Michael Chertoff i Sheldon Adelson legitymują się długą historią ciemnych interesów w polityce i w finansach. Jeśliby próbować wybrać dwie osoby, które mają kontakty i zasoby potrzebne do zaaranżowania takiego incydentu jak zamach w Las Vegas, trudno znaleźć lepszą parę. Pamiętajmy, że zostali oni wskazani jako zainteresowani nie po strzelaninie, lecz trzy tygodnie przed zdarzeniem, razem z planowanym miejscem właśnie w Las Vegas.

Nieuchronnie podniosą się głosy o wzmożeniu środków ostrożności w całym kraju, jeśli kampania wzbudzania strachu odniesie sukces to możemy stać się świadkami Patriot Act 2.0 w niedalekiej przyszłości. Kto może być z tego powodu bardziej szczęśliwy niż współautor oryginalnej wersji Patriot Act, przypadkowo będący współwłaścicielem jednej ze spółek odnoszących największe korzyści z nowych przepisów? Nic nie motywuje bardziej niż pieniądze i władza, z pewnością znajdą je Chertoff i Adelson po ataku w Las Vegas.

Powyższe rozważania mogą być oparte na zbiegu okoliczności, niemniej właśnie te dwie osoby zdobędą w wyniku zamachu pieniądze i władzę. Znajdzie je również ten trzeci, George Soros, który niedawno zainwestował poważną kwotę w akcje spółki OSI Systems
//www.businessinsider.com/george-soros-made-7-million-off-those-body-scanners-everyone-hates-2011-7?IR=T

Przetłumaczył: Metro

* * * * * * *

Komentarz tłumacza: Funkcjonują dwie wersje tego zdarzenia:

(1) to była rzeczywista strzelanina z rzeczywistymi ofiarami, albo

(2) to był hiperrealistyczny teledysk.

Autor powyższego tekstu przyjął pierwszą wersję. Chertoff, Adelson i Soros osiągną korzyści z tego zdarzenia niezależnie od tego, czy pierwsza czy druga wersja jest bliższa prawdy.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Adelson podobno jest sfrustrowany, ponieważ Trump odrzuca politykę poparcia Izraela za wszelką cenę."

  Czyżby zanosiło się na kolejną "kolorową rewolucję" a Trump miałby zostać "tyranem"?

  "Tyranów" zewnętrznych przodująca demokracja się pozbyła, więc został tylko "tyran wewnętrzny"

  5*
 • @Jasiek 04:47:16
  "Czyżby zanosiło się na kolejną "kolorową rewolucję"? -

  --- Trudno mi tu cokolwiek powiedzieć, bo te wydarzenia przerastają moją wyobraźnię już od wielu lat. Późnym popołudniem postaram się opublikować notkę, opartą na trafnych - moim zdaniem - uwagach blogera Metro, dotyczących masakry w Las Vegas. Notka będzie krótsza (około 500 słów), ale może nam coś podpowie.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 09:49:32
  "Notka będzie krótsza (około 500 słów), "

  Destylaty są najlepsze.

  Ukłony
 • @Jasiek 10:36:03
  "Destylaty są najlepsze". -

  --- Tak. często tak bywa :)

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:45:15
  Nie wiedziałem, że u Pana jak w PRL-u, ... gdzie się podział mój poprzedni komentarz?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej