Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje w Europie - 09.10.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Izrael jest wymieniany w wielu dokumentach przygotowanych przez nacjonalistów, w których naszkicowane jest przekształcenie Katalonii w niepodległe państwo.

Czy to Izrael pomoże niepodległej Katalonii w finansach, lotnictwie i w wywiadzie?

Tel Aviv (Youval Hess). Zawarte porozumienie zobowiązuje Jerozolimę do zachowania poufności. To jednak fakt. Izraelscy politycy powstrzymują się od wypowiedzi w sprawie konfliktu pomiędzy Madrytem i Barceloną. IsraelValley wybrał artykuł z hiszpańskiej gazety internetowej El Confidencial uznawanej za organ centroprawicy. 

https://pbs.twimg.com/media/DLeEWL2U8AESr7u.jpg

Izrael jest wymieniany w wielu dokumentach przygotowanych przez nacjonalistów, w których naszkicowane jest przekształcenie Katalonii w niepodległe państwo. Jednym z celów przyszłej katalońskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego ma być zawarcie umowy z wywiadem Izraela dla poznania jego organizacji i zasad działania, ujawnia El Confidencial.

//www.israelvalley.com/file/2017/10/16254350-la-catalogne-apres-le-referendum-on-est-au-bord-de-la-guerre-civile.jpg

El Confidencial ujawnia, że personel przyszłego katalońskiego lotnictwa wojskowego również ma być szkolony w Izraelu, „który jest krajem zdolnym do dostarczenia usług szkoleniowych na najwyższym poziomie”. Zawarto już długoterminową umowę w sprawie współpracy naukowej z Izraelskim Centrum Przemysłowym do spraw Badan i Rozwoju (Matimop).

Znalezione obrazy dla zapytania katalonia

Katalonia przed referendum

Nacjonaliści mają nadzieję, że izraelska pomoc dostarczy tchu niepodległej Katalonii. Sędzia Santiago Vidal wyznaczony przez Przewodniczącego Rady Sądownictwa do prac nad przygotowaniem projektu katalońskiej konstytucji przyznał w wywiadzie dla tytułu “Periodic Delta”: “Nie będziemy w stanie ubiegać się o finansowanie w Europejskim Banku Centralnym, ponieważ nie jesteśmy jeszcze członkiem Unii Europejskiej. Rozwiązaniem jest pomoc innego wypłacalnego państwa, które wyposaży nas w potrzebne fundusze i rozmawiamy w tej sprawie z Izraelem i Niemcami” – dodał. Osoby z kręgu katalońskich nacjonalistów spekulują o izraelskim moście kredytowym w wysokości około 20 milardów euro.

Uprzemysłowiona w końcu XIX wieku, z historycznie dominującym przemysłem tekstylnym, stoczniowym i maszynowym oraz motoryzacyjnym, chemicznym, farmacją, przetwórstwem żywności i informatyką – rozwiniętymi w końcu XX wieku, Katalonia jest najbogatszym regionem autonomicznym Hiszpanii i jedenastym najbogatszym w Unii Europejskiej z Produktem Krajowym Brutto w wysokości 255 miliardów dolarów w 2012 roku.

Israël va t-il aider la Catalogne indépendante,  //www.israelvalley.com/2017/10/04/finances-force-aerienne-intelligence-israel-va-t-aider-catalogne-independante/

Przetłumaczył: Metro

* * * * * * *

Varg Vikernes: O DEMONSTRACJACH

https://www.youtube.com/watch?v=o9h_DpQbKxE

Autor spędził kilkanaście lat w norweskich więzieniach za morderstwo (czego – morderstw – oczywiście nie popieramy), ale siedział również we Francji pół roku za myślozbrodnię „antysemityzmu”. Vikernes z pewnością ma doświadczenie z wymiarem (nie)sprawiedliwości, jej egzekucją i z policją polityczną w Europie.

Z pewnością nigdy nie widzieliście mnie, i nie zobaczycie, na żadnych demonstracjach. Uważam, że uczestnicząc w demonstracjach jedyne co robicie, to deklarujecie władzom swoje przekonania polityczne, oraz pozwalacie mass-mediom na przedstawienie siebie dokładnie według narzucanej przez owe media „narracji”. Zwykle chcą oni was przedstawić jako zidiociałych, agresywnych pacanów.

Wiemy, w każdym razie powinniśmy już wiedzieć, że mass media głównego nurtu są wrogami Europejczyków. Nie rozumiem więc, dlaczego powinniśmy dostarczać im amunicji? Niezależnie od tego, co robicie, jak się zachowujecie, mass media przedstawią was w złym świetle.

Powinniście pamiętać że policja polityczna w każdym kraju uważnie obserwuje takie demonstracje i starannie kataloguje wszystkich uczestników. „Rok 1984” George’a Orwella to przy współczesnych praktykach tylko bajeczka dla grzecznych dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania demonstracja - zdjęcia

Nie uczestniczcie w takich demonstracjach, chyba że chcecie zamanifestować władzom własne przekonania polityczne. Uważam że organizowanie demonstracji jest tak kontr-produktywne, tak głupie, że – jeśli to robicie – jesteście skrajnie naiwni, skrajnie głupi, albo jesteście sabotażystami.

O ile nie jesteście już ujawnieni jako dysydent, tak jak ja w 1993 roku, sugerowałbym, abyście siedzieli cicho (Rosjanie mówią: тише едешь, дальше будешь, tisze jediesz, dalsze budiesz), nie ujawniajcie twarzy ani nazwiska w mass-mediach, nigdy nie uczestniczcie w demonstracjach, zachowujcie anonimowość i trzymajcie się z daleka od wszelkich wydarzeń, które mogą spowodować założenie wam kartoteki przez policję polityczną. Jeśli będziecie siedzieć cicho, to zachowacie dużą swobodę wyboru tego, co robić w przyszłości. Mówię teraz o swobodzie wyboru w legalnej działalności politycznej, a nie np. wyboru pracy.

Powtarzam: nie róbcie nic, co dałoby policji pretekst do założenia wam kartoteki. Policja działa dla władzy, a władza w całej Europie dzisiaj ma interesy sprzeczne z interesami ludu.

Przetłumaczył: Metro

Komentarz tłumacza: Może tu chodzić o takich, zapewne poczciwych ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=V0j_D8CzH34

Mężczyzna występujący na filmie, także ludzie na drugim planie, mogą być naiwnymi Polakami, którzy dali się podpuścić zawodowym prowokatorom. Oni już mają kartoteki założone przez policję polityczną (niekoniecznie na terenie Polski) i znajdują się pod obserwacją, a być może są już sporządzone dla nich dalsze, bardziej ambitne, plany. Może zostaną „sprawcami” zamachów?

POWIĄZANE WPISY: 

 1. Co się dzieje w Europie – 03.08.2017.
 2. Co się dzieje w Europie – 17.09.2017.
 3. Co się dzieje w Europie – 19.07.2017.
 4. Co w Europie bez Wielkiej Brytanii – 03.07.2016.

KOMENTARZE

 • spontaniczne demonstracje
  Nie wierze w zadne spontaniczne demonstracje. Dwoje ludzi nie smie sie pokazac na ulicy, jesli im "panstwo" nie pozwoli.
  10 milionow Polakow nosilo na rekach zyda - ubek, ale nie ma ani jednego smialka, ktory zademonstrowalby pod wiezieniem, gdzie nielegalnie przetrzymuja dra Piskorskiego!

  Obecna "sodalicja rozancowa" w Polsce jest klasycznym przykladem "spontanicznej" ustawki zorganizowanej przez obecny "establiszment"
  Polsce nie grozi islam bo juz wiecej islamistow zydy nie wpuszcza.
  Polska jest zaklepana dla "wyzszych celow". Wegry tez.
  Zastanawia, ze przestalismy sie modlic o pokoj na swiecie - a modlimy sie o ...nowe wojny. Z islamem.

  https://matrixbob.files.wordpress.com/2017/09/43190-peace_process__sherif_arafa.jpeg

  I zdaje sie, ze czeka nas jeszcze pare "spontanicznych" demonstracji przeciwnikow nienaruszalnsci europejskich granic.

  Podobno tak ma wygladac wkrotce mapa Europy: Nie nadazymy wydawac nowych atlasow:

  Nowy podzial Europy:

  https://matrixbob.files.wordpress.com/2017/10/bec88-catalonia2b252832529.jpg
 • @Tiamat 02:27:25
  Trzeba kliknac na mapke, zeby ja powiekszyc
 • @Tiamat 02:27:25
  "Nie wierze w zadne spontaniczne demonstracje". -

  --- Też nie wierzę. Dzisiaj z perspektywy czasu widzimy to, jak również łatwo nam dziś dostrzec, że ta 'spontaniczność' jest odgórna. I jest tak, że "nie ma ani jednego smialka, ktory zademonstrowalby pod wiezieniem, gdzie nielegalnie przetrzymuja dra Piskorskiego!".
  Sprawa uwięzienia dra Piskorskiego jest rzadko wspominana, a partia ZMIANA ponoć istnieje. Są jego koledzy partyjni, są ludzie, którzy wiedzą, co się dzieje. I nic.
 • @Tiamat 02:27:25
  I każdy nowy odłączony land, euroregion itd, itp ma już pewnie wytypowanego oligarchę, do "zaopiekowania się" nim.
  Coś takiego jak na Ukrainie...
  U nas, nie na darmo pod nazwami miejscowości, pojawiły się tabliczki z nazwą euroregionu. Tabliczki się opatrzą, nowe kolejen pokolenia uznają to za coś zastanego czyli uznanego. Stare pokolenia pamietające dawny porządek wymrą a tym nowym wymieszanym przez multikulti wprowadzi się sukcesywnie nazwę euroregionu na kolejnych drukach urzędowych aż w koncu powydziela się te euroregiony, wprowadzi na tron oligarchę i taki będzie koniec z państwami narodowymi...
  Ale te narody są głupawe. Nie trzeba ich dzielić by nimi rządzić, one się same podzielą...
  DZIEL I RZĄDŹ...
  Czekamy na odłączenie Śląska i Kaszyb od Polski. Niemcy już wydali i wydają kupę kasy na odłączenie go od Polski.
 • @Jan Paweł 20:02:29
  Z oststnich doniesien wyglada, ze w Hiszpanii nastapilo "przeciaganie" linii.
  Przezydent Katalonii proponuje nie wprowadzac na razie w zycie Deklaracji o niepodleglosci, ktora juz podpisal. Prosi o kilkutygodniowe odlozenie ostatecznej separacji i proponuje rozmowy z Madrytem.
  Chodzi o to, ze bedzie trudno przyjac wyniki referendum; W Barcelonie tylko 39% glosowalo za seapracja. W dwoch regionacch ponad 50% ale w nastepnych dwoch - tez ponizej 40% domagalo sie niepodleglosci Katalonii.
  W sumie wynik referendum nie jest obiecujacy dla separatystow: tylko 42% glosujacych domagalo sie separacji.
  Jeszcze niedawano Katalonia nie chciala rozmawiac z rzadem w Madrycie.
  Teraz prezydent Katalonii proponuje rozmowy, ale Madryt sie "zastanawia".

  Jakos tak sie okazalo, ze chyba Katalonia bedzie miala wieksze problemy po oddzieleniu sie od Hiszpanii, niz Hiszpania, ktora grozi wycofaniem sie wszystkich sluzb, uslug socjalnych, bankow i przedsiebiorstw.

  Taki Krym mial duza pomoc z Rosji i kosztowal Rosje niemalo pieniedzy.
  Katalonii zas nawet Unia niczego nie obiecywala.
  Ano, zobaczymy.
 • Brexit po hiszpańsku
  .
  "Izrael jest wymieniany w wielu dokumentach"
  Soros też

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/znani-pilkarze-barcelony-popieraja-referendum-w-ka,1,3343161,252712306,czytaj.html

  którego należy pojmować jako organzację szpiegowsko/dywersyjną MWF, który dla MWF przygotował także inwazję migrantów na UE

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Pred paru laty MSZ Hiszpanii wezwał Hiszpanię do wypłacenia odszkodowania żydom wypędzonym z Hiszpanii przed pięciu wiekami, Hiszpanie nie bardzo się zapalili. Czyżby dostali rachunek w Katalonii, no to zobaczymy co przyniosą nam jeszcze Ziemie Zachodnie ?

  Warto uwzględnić,

  - http://arjanek.neon24.pl/post/140396,profesjonalny-propagator-holocau-tu#comment_1416216

  że żydzi nie są żadnym narodem a jedynie organizacją przestępczą, co zresztą u nomadów nie jest czymś niezwykłym.

  O tym, że siły rządzące w USA prowadzą od dziesięcioleci wojnę przeciwko UE, to chyba nie trzeba nikogo rozumnego przekonywać, po brexicie Katalonia.
 • @Laznik 23:15:48
  "Przed paru laty MSZ Hiszpanii wezwał Hiszpanię do wypłacenia odszkodowania żydom wypędzonym z Hiszpanii przed pięciu wiekami, Hiszpanie nie bardzo się zapalili. Czyżby dostali rachunek w Katalonii, no to zobaczymy co przyniosą nam jeszcze Ziemie Zachodnie?". -

  --- Z tymi Ziemiami Zachodnimi to jest coś nie tak w stosunku do tego, jak nas poinformowano. W portalu, link:
  http://quer-denken.tv/
  jest zamieszczony wywiad (w wersji niemieckiej i rosyjskiej), przeprowadzony przez prof. M. Vogta z W. Żyrinowskim. Wnioskuję ze słów Żyrinowskiego, że Ziemie Zachodnie będą jeszcze sprawą przetargu w innych okolicznościach politycznych.
 • E-mail otrzymany od blogera i tłumacza Metro:
  E-mail otrzymany od blogera i tłumacza Metro:

  Panie Zygmuncie,
  Znalazłem Tweet z Tweetera w sprawie tej strzelaniny. To chyba wyjania sprawę.
  Pozdrawiam,
  Metro

  https://pbs.twimg.com/media/DL5fS2GV4AAuJlL.jpg

  Skontaktowałem się z trzema szpitalami, które znajdują się najbliżej od rzekomej strzelaniny [Mandalay Bay]. Były to: Spring Valley Hospital, AMG Specialty Hospital oraz North Vista Hospital. Spytałem czy mogą sprawdzić w rejestrze [przyjęć] nazwisko ofiary strzelaniny przy hotelu Mandalay Bay. Otrzymałem odpowiedź z każdego szpitala. Nie było żadnych ofiar strzelaniny przyjętych do tego szpitala, proszę sprawdzić w lokalnej jednostce policji. Jedna kobieta powiedziała, że jeśli chodzi o ćwiczenia, w sprawie których wszyscy wydzwaniają, to jest jej przykro, ale nie było żadnych prawdziwych ofiar. To były tylko ćwiczenia. Jeśli mi nie wierzycie, to zadzwońcie sami. Oto numery telefonów:
  Spring Valley Hospital (1-702-853-3000)
  AMG Specialty Hospital (1-702-433-2200)
  North Vista Hospital (1-702-649-7711)
 • @zygmuntbialas 20:20:45
  Ten drill (manewry - cwiczenia w strzelaniu) zapowiadano wczesniej w biuletynie pracowniczym .
  Pracownik zwiazkow zawodowych w Las Vegas zamiescil w prasie zdjecie ogloszenia, ktore wczesniej ukazalo sie w buletynie lokalnym, o obowiazkowych cwiczeniach w strzelaniu dla pracownikow kompleksu kasynowego - zaplanowane na 30 wrzesnia 2017.

  To ogloszenie ukazalo sie na 2 tygodnie przed strzelanina.

  Union worker whistle blower
  Mandatory Active Shooter Training, due day: 30 September 12 o'clock.

  Obowiazkowe cwiczenia w strzelaniu, wyznaczone na wrzesnia 2017r o 12 w poludnie.

  https://www.intellihub.com/vegas-union-worker-blows-whistle-on-mandatory-active-shooter-training-which-was-due-sept-30-at-12-a-m/
 • @Tiamat 02:27:48 and @Metro
  "Ten drill (manewry - cwiczenia w strzelaniu) zapowiadano wczesniej w biuletynie pracowniczym". -

  --- Dziwne to w sumie. I przerażające, że tak można kołować ludzi. Informacje pozostały, nadane przez różne media, przede wszystkim mainstreamowe i one nie są ewentualnie dementowane. I tak mija zamach za zamachem.
  Co jest bardzo charakterystyczne w mainstreamie, to właściwie brak komentarzy pod wieściami o zamachu. Czytelnicy nie komentują czegoś, co nie jest im znane.
 • Od kogo i od czego zalezy referendum?
  Nie znam konstytucji Hiszpanii ale prawo miedzynarodowe i Karta ONZ wyraznie daja prawo kazdej ludnosci zamieszkalej na danym terenie do okreslenia swojego statusu przez referendum.
  I nie potrzeba na to zgody rzadu centralnego. Z tego prawa skorzystal Krym.
  Na to prawo powolywali sie medrcy w Europie i NATO kiedy sie awanturowali o niepodleglosc dla islamskiego Kosowa (bez referendum).

  Ale jakos ten hiszpanki rzad sie uparl, ze referendum w Katalonii jest nielegalne.
  Byc moze, ze sa jakies zastrzezenia w konstytucji hiszpanskiej, o ktorych nie wiemy.

  Ale przygladam sie roznym “ruchom separatystycznym” i cos mi sie tu nie podoba w historii pelbiscytow. Wyglada na to, ze nie kazdy moze - a nawet musi - skorzystac z tego prawa.
  Rosjanie powiadaja, ze ten, kto zamawia orkiestre, ten dyktuje muzyke.

  Bo zarowno zwolanie jak i wyniki referendum zaleza od “inicjatorow i fundatorow" imprezy.

  Cala zas manipulacja plebiscytami przypomina wywody rabina, ktory tlumaczyl , ze dziewica moze byc prostytutka i odwrotnie.

  Wiadomo, ze kazde referendum jest inne i bywaja rozne powody do zwolania takiego glosowania.

  Ale, tak sie sklada, ze za kazdym razem mamy inna interpretacje prawa do referendum:
  W Kosowie, inicjatorem referendum byla hucpa, USA, Zachodnia Europa NATO z Polska, poparta finansami z Turcji i Arabii Saudyjskiej. Niewiele mialo to wspolnego z decyzja tubylcow, ktorych sie nikt o zdanie nie pytal. Inicjatywa przyszla z zewnatrz.

  W Kosowie nawet nikt nie smial zaproponowac referendum, bo wiekszosc Serbow wymordowali a koscioly zrownali z ziemia - wiec nie bylo zadnego "genetycznego i kulturowego” uzasadnienia do glosowania, bo mogloby sie okazac, ze wiekszosc wyborcow to ludnosc naplywowa bez prawa stalego pobytu na terenie Jugoslawii. No i mogloby sie okazac, ze 70% to byli ... przyjezdni i nie mieli dokumentow stalego pobytu. Zreszta nie bylo czasu do zastanawianie sie nad takimi drobiazgami.

  Na Falklandach wystarczylo 1600 oracownikow administracyjnych Wielkiej Brytanii, ktorym udalo sie oglosic i wygrac referendum i w ten sposob Falklandy oderwano od Argentyny.
  Tubylcy niewiele mieli do powiedzenia.

  W Sudanie, zanim sie ktos zorientowal, ze w ogole bylo referendum, to juz kraj byl podzielony.

  W Polsce odbylo sie referendum ale frekwencja przypominala parade dziewic na Rynku w Krakowie.

  W Gibraltarze zdecydowana wiekszosc glosowala za tym, zeby byc w Anglii. I nawet nie tyle z milosci do Anglii co zadecydowaly powiazania rodzinno - biznesowe : status quo byl lepszym rozwiazaniem ... do czasu Brexitu. Bo teraz, jak sie na przyklad Brexit zisci - to mieszkancy Gibraltaru straca unijne przywileje poruszania sie po Europie. Biznesy i rodziny beda sie odwiedzac przy pomocy wiz; tak jak w Sudanie i w Bosni, gdzie granica z Republika Serbska przechodzi gospodarzowi przez jego wlasne pole; a rodziny mieszkajace po drugiej stronie ulicy moga sie widziec ... przez ulice.

  W Sudanie linia plebiscytu przechodzi przez srodek roznych wiosek rozerwanyych na pol; rozdzielono nachalnie tysiace, tysiace rodzin! Nic dziwnego, ze w Sudanie niekonczace sie konflikty z obca administracja rujnuja zycie mieszkancom.
  Bo Sudan rozdarto tak, ze Poludniowy Sudan ma rope, ktorej eksploatacja zajeli sie “zyczliwi”- ale nie ma portu. Natomiast polnocny Sudan ma porty - bez ropy.
  Niewiele ludzi zdaje sobie sprawe, ze w ogole bylo referendum w Sudanie..

  W Irlandii trzeba bylo powtarzac referendum dotad, dopoki nie uzyskano prawidlowych wynikow: Irlandia jest w Unii.
  Na referendum w Polsce w sprawie przyjecia do Unii, nie wyrazono zgody.

  A znowuz w Donbasie sie pospieszyli i nie posluchali Putina, ktory proponowal, zeby odlozyc referendum dopoki nie odbeda sie wybory prezydenckie i dopiero wtedy decydowac co dalej. Putin radzil sie wstrzymac od referendum i wziac udzial w glosowaniu prezydenckim. Byla to jedyna szansa, zeby Poroszenko wyborow nie wygral.
  Do tego krewki - a moze zdesperowany - Donbas wsadzil od razu dwa pytania, zeby zaoszczedzic: i o to drugie pytanie sie rozeszlo: "Czy chcesz, zeby Donbas byl przylaczony do Rosji?’. Dlatego Putin nie poparl referendum w Donbasie.
  Z prawnego punktu widzenia, pytanie bylo na wyrost, bo Donbas najpierw musial miec autonomie i zgode Rosji, zeby takie pytanie zadac.

  Kosovo, Krym, Sudan, Szkocja, Iracki Kurdystan mialy wlasne parlamenty.
  Na Falklandach taki szczegol nie byl potrzebny, bo Anglicy skutecznie przepedzili juz wczesniej przebrzydlych Latynosow., W Kosowie nikt sie parlamentu nie pytal.

  W przypadku Donbasu, Putin sugerowal raczej federacje, co mialoby sens, jako ze Ukraina nie jest jednolitym panstwem i takie na przyklad Rumuny czy Bulgarzy i Polacy mogliby sie nie zgodzic na przylaczenie do Rosji. Bylby raban nie tylko w Nowym Jorku, ktory zawsze stoi murem za niepodlegloscia panstw na warunkach uleglosci wobec USA.

  Natomiast w Szkocji, Anglia, z niewielkim ociaganiem zgodzila sie na referendum bo demokratyczni Anglicy z gory wiedzieli, ze moga zawsze skorygowac wyniki.
  Natomiast gdy poszlo o Brexit - to Anglicy sami (Cameron) sobie zaproponowali to referendum.
  W Iraku wielikim inicjatorem referendum byl Izrael, bo chodzi o kontrole ropy z Kirkut. A PKK (Komunistyczna partia Kurdow to najwieksi przyjaciele Izraela. Bo izrael im obiecuje gruszki na wierzbie a sobie… lebensraum i 200 tysiecy izraelskich przesiedlencow do nowego, niezaleznego Kurdystanu.

  Izrael i USA koniecznie chca zorganizowac “”niezalezne i demokratyczne” referendum w Rakka w Syrii ale ciagle nie moga dostarczyc odpowiedniej ilosci stalych mieszkancow bo im Turcja i Syria nie pozwala.
  Turcja predzej sie zgodzi, zeby cala Anatolie pokroic, ugotowac, posolic i zjesc niz pozwolic Kurdom sie rzadzic na tureckiej granicy.
  Kurdy syryjskie zas maja autonomie i mimo nacisku innych Kurdow wola zostac w Syrii.

  Jedyne referendum jakie przebiegalo poprawnie zgodnie z intencja prawa: inicjatywa i pelnym poparciem mieszkancow odbylo sie na Krymie. Parlament przygotowal ustawe, przeproadzil i rozpisal wybory. Powolano wymagana ilosc zagranicznych obserwatorow, powiadomiono ONZ, przybyli tez obserwatorzy z ONZ. Zapewniono bezpieczenstwo przy glosowaniu. Bylo to o tyle latwiej, ze mieszkancy Krymu mieli duze poparciwe wsrod … ukrainskiej armii i milicji, ktorzy sie wystraszyli zajsc na majdanie. O tm poparciu zachodnie media zupelnie zapomnaly - a napewno nie przewidzialy! Przeciez zalogi amerykanskich okretow czekaly ze ich wdzieczni mieszkancy Krymu powitaja z kwiatami!!

  Referendum przeprowadzone zgodnie z wszelkimi regulami gry i zgodnie z prawem zakonczylo sie pozytywnym wynikiem bez zadnych zaklocen, protestow, wybijania szyb czy koniecznosci interwencji policji. Spisano raport i wyslano do Rady Bezpieczenstwa. Zrobili to obserwatorzy ONZ.


  Powodem referendum na Krymie byla ustawa zatwierdzona przez Wierchowna Rade w Kijowie o zakazie mowienia po rosyjsku. Zgodnie z ta ustawa, wszyscy mieszkancy Krymu i Donbasu mieli zdawac obowiazkowo test z jezyka ukrainskiego! Ruskojezyczni mieszkancy Krymu nie sa emigrantami. Sa tubylcami od setek lat mowiacymi po rosyjsku.

  Na Krymie odbyly sie dwa plebiscyty: w pierwszym chodzilo o calkowite uniezaleznienie sie od Kijowa i prawo mowienia w jezyku ojczystym.. .
  I kiedy znakomita wiekszosc poparla referendumc wtedy parlament na Krymie wystosowal list do DUmy z zapytaniem, czy Rosja sie zgodzi na powrot Krymu do Rosji.
  Wtedy W Dumie odbylo sie glosowanie . Jednoglosnie przyznano Krymczanom prawo powrotu do Rosji
  Duma wyslala report z wyborow i raport obserwatorow do Rady Bezpieczenstwa.
  Mimo spelnionych wszystkich warunkow w obu glosowaniach - referendum na krymie nie zostalo uznane przez tzw. international community”, ktore odmowilo mieszkancom Krymu prawa do referendum! Nieslychane.
  Krym to nie Falklandy, Irlandia, Sudan, czy Kurdystan, gdzie prawo do referendum gwarantuja “inicjatorzy zza morza”. Oni tez decyduja o wynikach.

  W Szwajcarii od dawna wszystkie panstwowe decyzje sa uzgadniane przez tzw. citizen initiated referendum - czyli o ogloszeniu referendum decyduje nie rzad tylko obywatele Szwajcarii.

  W swoich wywodach nawiazuje do tego, ze obojetnie jakie sa racje Katalonii,
  to zarowno referendum jak i przebieg glosowania w niczym nie przypominal podobnego glosowania na Krymie czy w Szkocji.
  Widac wyraznie obce wplywy.
  A i od poczatku zastanawiala reakcja Madrytu.
  Wyniki referendum sa niejasne. Bo policja skonfiskowala niektore punkty wyborcze. Ale tez w samej stolicy od samego poczatku nastroje byly pro-madryckie.
  I nie tylko w Barcelonie. W w dwoch (na cztery ) prowincjach tez glosowano zdecydowanie za pozostaniem w Hiszpanii.
  Na razie rzad Katalonii probuje grac na zwloke bo cos nie wyszlo.
  Katalonia to nie Krym.
  Nie ma do kogo sie przylaczyc, zeby budowac samodzielnosc.

  A niestety, “inicjatorzy” referendum w Katalonii, podobnie jak Unia Europejska - nabrali wody w usta.

  *
  Referendum w kurdyjskie w Iraku.

  IN PICTURES: Kurds are flying Israeli flags at independence rallies - Israel News - Jerusalem Post
  Kurdowie powiewaja izraelskimi flagami:

  http://www.jpost.com/Israel-News/In-Photos-Kurds-are-flying-Israeli-flags-at-independence-rallies-505289
 • @Tiamat 13:03:48
  "Katalonia to nie Krym". -

  --- Tak, i w sumie nie wyszło, a my mieliśmy mało danych i jeszcze w dodatku sprzecznych ze sobą. Myślę, że powyższa notka wyjaśnia nam sporo. ("Izrael jest wymieniany w wielu dokumentach przygotowanych przez nacjonalistów, w których naszkicowane jest przekształcenie Katalonii w niepodległe państwo"). Także Pani wpis.

  Opublikuję dzisiaj koło północy notkę o liderze Hezbollah, a potem notkę opartą na Pani powyższym wpisie o referendach :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej