Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Izraelu - 24.10.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W obliczu groźby ponownej napaści Izraela na Liban lider Hezbollahu Sayyed Hassan Nasrallah apeluje:

Podsumowując przesłanie do Izraelczyków chciałbym ostrzec, że izraelska zdolność do zwycięstwa w przyszłej wojnie kreowana przez wasze dowództwo polityczne i wojskowe jest oparta głównie na kłamstwach i iluzjach. Powinniście znać rozmiar słabości i niedociągnięć [waszego wojska i społeczeństwa]. Dlatego nie powinniście pozwolić waszym głupim i aroganckim liderom do wplątania was w zawieruchę, która może doprowadzić do końca waszego państwa, link:  

 
Pani Tiamat nawiązuje do apelu odważnego przywódcy Hezbolllahu:  Niespokojnie jest na Bliskim Wschodzie. Ten artykuł jest bardzo na czasie. Jakoś stosunkowo niewiele uwagi poświecają media wydarzeniom na Bliskim Wschodzie, a najmniej pisze się i mówi o Libanie. Od lat zaś Izrael przymierza się do ponownej napaści na Liban, licząc tym razem na większe powodzenie. No i najlepiej za pomocą wojsk najemnych

Sami żydzi nie umieją walczyć w terenie. Potrafią nasyłać drony i z powietrza mordować cywilów. Mogą urządzać łapanki na palestyńskie dzieci i na bezbronnych przechodniów, ale do bezpośredniej walki wręcz się nie nadaja. Należy też pamietać o tym, że armia Izraela jest zdemoralizowana. Tysiące młodych ludzi co roku ucieka z wojska. Kobiety często celowo zachodzą w ciążę albo są obłożnie chore, by tylko wymigać sie od służby.
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania armia izraela
 
Izrael chce podniesć morale swojej armii przez upokorzenie palestyńskich więźniów

Jest jeszcze jeden problem, o którym się nie mówi. W wojsku izraelskim są obywatele różnych państw, bo Izrael ma obowiązkową służbę wojskową dla wszystkich żydów na świecie. Młodzi żydzi – obywatele europejskich państw czy amerykańskich – muszą odbyć służbę wojskową w Izraelu. Wychowani na Zachodzie, mają trochę inne poglądy od tow. Netanjahu.

Nie pomaga straszliwie ogłupiała administracja. Żydzi przyjezdni w celach na przykład odbycia służby wojskowej są przez pomyłkę przetrzymywani w areszcie na lotnisku, często idiotycznie traktowani przez władze Izraela. Skażeni Zachodem, nie wszyscy żydzi są zachwyceni Izraelem. Morale w wojsku jest bardzo zmienne. Najlepiej to było widać w wojnie z Libanem, gdy młody obywatel europejskiego państwa strzelal do… obywatela tego samego państwa. Młody żyd z armii izraelskiej strzelał do swego kolegi z tego samego miasta w Europie, który – z pochodzenia Libańczyk – zgłosił się ochotniczo do armii libańskiej – do Hezbollah. Poznali się w czasie strzelania do siebie. Prasa donosiła o różnych takich przypadkach. Niektórzy młodzi żołnierze poznawali ‚krajana’ po… akcencie.

Czar i romantyzm Eretz Israel (ojczyzny dla żydów) już dawno prysnął. W Izraelu, przy dość szczodrych uslugach socjanych, prawdziwi żydzi, którzy przeżyli holokaust, często głodują. Nie dostali żadnego odszkodowania, bo ten Fundusz Holokaustu jest w Nowym Jorku. Co i raz nowy skandal wychodzi na jaw, że ‚ktos, znowu sprzeniewierzył miliony dolarów. W Izraelu ukryło się dużo przestępców, ściganych przez różne państwa. Tworzą oni różne mafie – opowiadają, że serial „Sopranos”, śmieciowa mafia w USA – miał swój wzorzec w Izraelu, i że podobno tam napisano scenariusz.
 
 
Podobny obraz
 
Palestyńczycy
 
Naturalnie, że zmorą codzienną jest sprawa Palestyńczyków. Nie wszyscy w Izraelu traktują ich jako terrorystów. Media zachodnie nie pokazują, ale Izrael trzęsie się od demonstracji i protestow. Plagą są fanatycy żydowscy, którzy atakują na ulicy na przykład kobiety ‚nieodpowiednio ubrane’, plują na chrześcijan, palą publicznie na ulicy „Nowy Testament”; no i ci, którzy uprzykrzają życie rdzennym mieszkańcom Jerozolimy.

Jednym słowem, sam Izrael nie bardzo przygotowany jest do wojny. Dlatego Netanjahu ponagla USA, a zwłaszcza prezydenta, do
‚większej akcji na Bliskim Wschodzie’.
 
Napisała: Tiamat
 
* * * * * * *
 
O refrendum w Katalonii pisała już pani Tiamat, link: 
//zygmuntbialas.blog.pl/2017/10/15/co-sie-dzieje-na-swiecie-15-10-2017/
 
Temat ten poruszony jest w filmie-wideo „Dr Piotr Bein i dr Zbigniew Kękuś o Katalonii”; wywiad prowadzi Marek Podlecki:
 
  
A propos: dr Piotr Bein wypowiada się (w połowie filmu) nader pozytywnie o moich blogach. Pochwała znakomitego badacza i blogera najwyższej klasy jest na pewno zachęcająca i… zobowiązująca. Nie sposób pominąć tu ogromnej roli współpracujących ze mną Tiamat i Metro, którym tu składam serdeczne podziękowanie  :-)
 
* * * * * * *
 
Pisze pani Tiamat: Separatyzm nie zawsze jest prosty. Na pierwszy rzut oka samodzielność, separacja od ‚centrali’ wygląda obiecująco.
Ale żyjemy w świecie wielkich łowów i polowania na ofiary bez opieki i ochrony. Trudno mi sobie wyobrazić na przykład Polskę wyłączoną z Unii. Anglia sobie nie bardzo radzi. A my? - Skłóceni z sąsiadami i zaprzyjaźnieni tylko z Ukrainą, z kompletnie zidiociałymi władzami i Zerujące z zewnątrz szakale. Dużo lepiej miałby się Śląsk, bo zaraz by się nim zaopiekowały Niemcy.
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania krym
 
  
Krym do tej pory kosztuje Rosję mnóstwo pieniędzy, ale zdaje się, że nikt nie żałuje. Od rozpadu ZSRR to właśnie republiki postsowieckie (i niestety Polska) też stały się główną atrakcją żydowskich nabywców. Przekupieni zdrajcy sprzedali nas jak chorą krowę – za bezcen. No i co z tego, że Wałęsa zwalczyl komunizm i ‚dal nam wolność?” [takie pierdoły opowiadał kiedyś u nas na dożynkach]. Wpadliśmy jak śliwka w kompot; prosto w objęcia… szponów. Rzucili nas zdrajcy na pożarcie. A tak bardzo chcieliśmy odseperować się i uwolnić od ‚sowieckiego buta’.
 
Trzy lata temu wyzwoliła się od 'moskiewskiego teroru' bratnia Ukraina.   Wyzwolone od Iraku Kurdy – bandyckie peszmergi – będą się dusić w ropie, bo jej wywieźć nie mogą. Iran i Irak ich zablokował. Nie mam pojęcia, jakie mają możliwości samodzielnej eksploatacji i eksportu ropy z Kirkut. Oczywiscie gotów jest im pomóc Izrael, ale nie w wydobyciu ropy, tylko w korzystnym (dla Izraela) handlowaniu. Czarnogórze lepiej było w federacji jugosłowiańskiej. Chorwacji też, chociaż – tak jak Ukry – do niczego się nie przyznają, choć żebracy pojawili się na ulicach Zagrzebia, a amerykańskie hieny obżerają Dubrownik z turystyki.

Dziś mało jest państw suwerennych – nie wiem, ile jeszcze takich zostalo. I w ogóle, co to znaczy ‚niezależny’. Donbas miał przyznaną przez USA niezależność już w 1959 roku i w papierach pisze, że jest samodzielnym państwem kozackim. Co roku prezydent Stanów Zjednoczonych odprawia ceremonię… niezależności państwa kozackiego. I co? – Ukry bombardują Donbas i traktują go jako część Ukrainy.
Więcej o ‚samodzielnym państwie kozackim’, link:  
//zygumntbalas.neon24.pl/post/140629,co-sie-dzieje-na-swiecie-15-10-2017#comment_1419318
 
Napisała: Tiamat
 

KOMENTARZE

 • "Supernowoczesny myśliwiec izraelskiej armii zderzył się z ptakami"
  https://tech.wp.pl/supernowoczesny-mysliwiec-zderzyl-sie-z-ptakami-6178791497672321a

  "Załoga "Dwóch Bocianów" czuje się dobrze "-można by skonstatować naśladując manierę starych radzieckich dowcipów.
  Panie Zygmuncie,a co tam niemce mówią o tej kwestii
  https://www.welt.de/wirtschaft/article169855023/Der-mysterioese-Unfall-eines-israelischen-Hightech-Kampfjets.html
 • pani Tiamat - jakie ona ma źródła .... ?
  Jest taki kanał na youtubie, przypadkiem go znalazłem i się zadziwiłem - Żyd z Izraela, nawrócony na chrześcijaństwo (protestantyzm), zna Nowy Testament, cytuje list św. Pawła, jedzi po świecie, ewangelizuje. Prawie-że mu się Pan Jezus ukazuje.
  A kanał zrobiony na podejrzanie profesjonalnie.
  I nawet można zobaczyć kluczowe elementy życiorysu tego gościa. A jeden z nich to IDF - Izraeli Defence Forces ....
  Więc zasubskrybowałem, żeby mieć "Głos Mossadu w Twoim Domu".

  Gość nadaje głównie na tematy religijne (choć protestant, bywa bardziej ortodoksyjny niź niektórzy księża - np. na sądzie ostatecznym będą 2 rodzaje ludzi - ci co kierowali się własną wolą i ci co pełnili wolę Bożą - pierwsi pójdą do piekła, drudzy do nieba).

  Jednakże mówi także o polityce i reprezentuje tu punkt widzenia Izraela. Generalnie, pokrywa się to (nomen omen) z retoryką PiS (n/b jestem wrogiem PO, Nowoczesnych i innych takich).

  Ale wczoraj gość powiedział że Izrael ma już dość przypadkowych rakiet z terytorium Syrii, że Izrael doszedł do punktu uznania tych rakiet za strzelanych z premedytacją przez armię syryjską z podpuszczenia Iranu i że Izrael ma zamiar odpowiedzieć na to ofensywą.
  Gość dodał, że odbiera to z entuzjazmem choć oczywiście "jest za pokojem".

  Nie wiem dlaczego Mossad ogłosił coś takiego bo IDF znane są raczej z niespodziewanych akcji typu "nóż w plecy".
 • @ikulalibal 16:19:10
  "... a co tam niemce mówią o tej kwestii
  https://www.welt.de/wirtschaft/article169855023/Der-mysterioese-Unfall-eines-israelischen-Hightech-Kampfjets.html

  "Tajemnicza awaria izraelskiego samolotu myśliwskiego wysokich technologii

  Wypadek izraelskiego myśliwca F-35 sprawia, że pojawiły się ​​odważne spekulacje. Podobno samolot został uszkodzony przez kolizję z ptakami. Ale armia syryjska mogłaby również być winna.
   
  Zderzenie ptaków z samolotami nie jest rzadkością w lotnictwie. Teraz jednak incydent w Izraelu wywołuje śmiałe przypuszczenia. Obrona powietrzna Izraela po raz pierwszy ogłosiła, że ​​jeden z nowych zaawansowanych myśliwców F-35, zbudowanych w USA, zderzył się z dwoma ptakami i musiał zostać naprawiony. Te ptaki to dwa bociany - donosi gazeta "The Times of Israel".

  Prawdopodobnie nie wywoła to sensacji, zwłaszcza, że ​​według oficjalnych danych samolot nie został uszkodzony i mógł bezpiecznie lądować.

  Szczególną sprawą jest to, że w dniu sporządzenia raportu w sprawie 'starcia' z ptactwem, 16 października siły powietrzne Izraela zgłosiły, że ostrzelane były ich samoloty rakietami przez Syrię. Żadna izraelska maszyna nie została uszkodzona. Syryjskie Ministerstwo Obrony nie zgadza się z tym oświadczeniem i doniosło o trafieniu.

  Plotki o tuszowaniu

  Jednoczesne ogłoszenie ptasiego ataku oraz ataki Syrijczyków są teraz przyczyną dyskusji na forach wojskowych w internecie, czy jest możliwe, by tuszowano trafienie przy modelu F-35. Zwłaszcza, że nie ma żadnych zdjęć modelu w naprawie. Służba amerykańskiego oddziału "Aviationist" ma jednak wątpliwości, że Izraelczycy potrzebowali pozorowanego ataku ptactwa. Mogli bezpiecznie wtargnąć w syryjską przestrzeń powietrzną".
 • @Vader 17:23:30
  "... wczoraj gość powiedział że Izrael ma już dość przypadkowych rakiet z terytorium Syrii,... i że Izrael ma zamiar odpowiedzieć na to ofensywą". -

  --- W sumie to w stylu Izraela - szybkie znalezienie powodów do agresji.
 • @Vader 17:23:30
  Ja bardzo chetnie podam zoodla, z ktorych korzystam:

  Global reasearch - kanadyjski serwis informacyjny prowadzony przez akademikow i specjalisow od geopolityki
  CGTN - Chinese Global Television network- Chinski serwis
  TRT- Turecki serwis informacyjny (TV)
  SANA Syryjski serwis informacyjny
  Syrian Girl - wywiady z Syryjka z opozycji syryjskiej
  Haaretz - izraelski dziennik - bardziej liberalny
  Jerusalem Post- izraelski dziennik - bardziej tradycyjny
  Mike Rivero - blog informacyjny z Hawajow
  Ron Paul blog (Ron Paul - republikanin z Teksasu , byly kandydat na prezydenta)
  Investment Watch - Usa
  Veterans Today- - serwis informacyjny amerykanskich weteranow, ktorzy maja dosc agresywnych wojen

  Brytyjskie zrodla: BBC news, Daily Mail, program publicystyczny : Going underground, Hard Talk, express.co. uk
  RT- wiadomosci i wiekszosc programow, rosyjskie programy publicystyczne w TV
  Fort Russ - rosyjski serwis,
  Sputnik
  Rehmat World - artykyly publicystyczne i wiadoosci muzulmanow z Indii
  India Times
  FarsNews - serwis z Iranu
  PressTV- iranski serwis
  Al Jazeera
  Manila Time
  i wszelkie wiesci z Youtube
  Serbskie wiadomosci

  Polskie wiadomosci w TV i polska prase
  Korzystam z tych zrodel niemal na codzien - bo taki jest moj zawod - nie zadne hobby.

  Moze dla bardziej zdziwionych wyjasniam:
  Poza studiami w Polsce a potem Anglii ukonczylam studia podyplomowe z Informaion management , (Deacon University) co sie zdaje sie po polsku nazywa informacja naukowa, czy jakos tak.
  Ten dyplom bardzo mi sie przydaje w mojej pracy zawodowej juz od wielu lat.

  Dla mniej wtajemniczonych dodam, ze jedno zrodlo informacji - to zadne zrodlo.

  Caly czas nalezy sprawdzac i porownywac informacje i zrodla informacji.
  Ja bardzo chetnie czytam Fronde i Gazete Wyborcza i Wolna Polske.
  Nawet debila Cejrowskiego slucham bo mi daje natchnienie do argumentow przeciwko takim jak on przebierancom. [To Cejrowski palnal, ze Trump sie dorobil majatku wlasnymi silami i ze z niemal zebraka zostal milionerem: From rags to riches -od lachmanow do bogactw! Cejrowski zapomnial dodac, ze Trump dostal od tatusia 20 mln dolarow 'na zarybek").

  I przy najlepszych checiach i kwalifikacjach nigdy nie dowiemy sie nawet polowy prawdy, ktorej poszukujemy.

  Mozemy wiec tylko porownywac nasze informacje z informacja innych osob.

  Pozdrawiam
 • @Vader 17:23:30
  Moze sprobuje wyjasnic to, co podaja zrodla.
  Regularna armia syryjska wspomagana przez Rosje nie ma nic wspolnego z Demokratyczna Armia Syryjska -(SDF - Syrian Democratic Forces) mylaca nazwa bo SDF to sa wojska zbrojnej opozycji przeciwko wojskom Asada.
  Ta "demokratyczna" armia jest oplacana przez Zachod i wspomagana przez Izrael.
  Wzgorza Golan sa terytorim Syrii od zarania dziejow.
  Ale Wzgorza Golan przedstawiaja ogromna wartosc dla Izraela, poniewaz maja duzo wody, ktorej Izraelowi brakuje i duzo gazu i innych cennych mineralow. Netanjahu kilkakrotnie obiecywal, ze Izrael nigdy nie wycofa sie ze Wzgorz Golan.

  Izrael nielegalnie okupuje te Wzgorza od1967 roku. Nie pomagaja zadne rezolucje ONZ, ktory traktuje Wzgorza Golan jako syryjskie terytorium nielegalnie okupowane przez Izrael.
  Od samego poczatku obecnej awantury, tj. od 2011 roku - armia izraelska ostrzeliwuje terytorium Syrii. Nie moze zbombardowac Damaszku z powodu "parasola" S-400. Ale bombarduje tereny sasiednie.

  Natomiast rzeczywiscie syryjska armia demokratyczna (SDF) oplacana przez Izrael wypuszcza prowokacyjne ataki na terytorium Izraela. Prowokacyjne ataki poznac glownie po tym, ze nie wyrzadzaja zadnych szkod i zaden Izraelita nie zginal. Podobne tricki stosuje armia Izraela (IDF) w Gazie. Te " ataki" z Gazy jeszcze nie ubily ani jednego mieszkanca Izraela!

  Zeby nie bylo podejrzen, ze to stronnicze wiadomosci, podaje za Jeruzalem Post - a wiec bardzo izraelska gazeta:

  21 Pazdziernik, 2017

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syrii wyslalo list do ONZ w ktorym domaga sie interwencji ONZ w sprawie widocznych prowokacji Izraela, ktory urzadza ataki i wspolpracuje z organizacjami terrorystycznymi.

  W sobote Ministerstwo syryjskie wyslalo dwa listy do Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa oskarzajac Izrael o falszywe, prowokacyjne ataki na teren Izraela -i to zaraz po tym jak IDF (armia izraelska) zbombardowala pozycje syryjskie w Quneitra .
  Armia izraelska uderzyla na pozycje syryjskie w odwecie na 5 rakiet wyrzuconych z Syrii na teren Izraela, z czego 3 upadly na teren Wzgorz Golan.

  No wiec "Jeruzalem Post" wlasciwie wyjasnia co sie stalo.
  Izraelici namowili terrorystow z opozycyjnej armii syryjskiej (Demokratyczna Armia Syrii-SDF) , zeby wystrzelili rakiety na teren Izraela.
  Byl to znakomity pretekst, zeby ostrzelac pozycje regularnej, oficjalnej armii syryjskiej.

  Armia syryjska odkryla rowniez cale sklady broni produkcji izraelskiej w schowkach ISIS.

  Syria oskarza Izrael o falszywy atak syryjski ,tylko po to, zeby usprawiedliwic wlasny napad na Syrie.
  Syria blames Israel for faking attack to justify own 'aggression' - Arab-Israeli Conflict - Jerusalem Post

  http://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/In-letter-to-UN-Syria-blames-Israel-for-faking-attack-to-justify-own-aggression-508019

  Armia syryjska znajduje sklad broni produkcji izraelskiej w schowkach panstwa islamskiego:
  Syrian army finds Israeli-made weapons in IS hideouts - Israel News - Jerusalem Post

  http://www.jpost.com/Israel-News/Syrian-army-finds-Israeli-made-weapons-in-IS-hideouts-507668
 • @Tiamat 03:43:03
  Co sie dzieje w Izraelu?

  Netanjahu spotyka sie w Knesecie z robotnikami z nieszczesnych zakladow ceramicznych, ktore maja zamknac z powodu kryzysu. Zaklady ceramiczne w Negev zatrudniaja 140 pracownikow w Yeroham na poludniu Izraela. Pracownicy otrzymali informacje o zamkneciu zakladow. Sedzia Trybunalu Pracy nakazal odlozenie zamkniecia zakladow do konca miesiaca. Pozwoli to na ewentualne negocjacje miedzy dyrekcja zakladow, komitetem robotniczym i Histadrut - Zwiazkami Zawodowymi Izraela. Przedstawiciel komitetu robotniczego powiedzial, ze zamkniecie zakladu to przypomina “atak terrorystyczny na zaklady przemyslowe”.


  http://www.jpost.com/Business-and-Innovation/Netanyahu-meets-with-Negev-Ceramics-workers-amid-proposed-mass-layoffs-508215

  W poniedzialek kilka tysiecy ultra ortodoksyjnych zydow zablokowalo glowny wjazd do Jerozolimy, ale takze protestowali w innych miejscach - w protescie przeciwko sluzbie wojskowej.
  Zablokowano tez drogi w roznych czesciach miasta. Podpalono wiele kublow ze smieciamiAresztowano okolo 120 osob. policja uzyla gazow lzawiacych .

  W Izraelu jest obowiazkowa dwuletnia sluzba wojskowa. Ortodoksyjni zydzi sa zwolnieni ze sluzby jako , ze maja za zadanie studiowac i przekazywac zydowskie wartosci kulturowe i religijne - wobec czego nie maja czasu na wojenki.
  Ale sa tez grupy ortodoksyjne w Izraelu, ktore… nie uznaja panstwa Izrael dopoki nie pojawi sie Mesjasz.
  Alisci w sierpniu sad postanowil zniesc ten wyjatek o rekrutacji do wojska i nalozyc obowiazek sluzby wojskowej na wszystkie grupy religijne..
  Wywolalo to ogromna fale oburzenia.
  Troche podzielone jest to izraelskie spoleczenstwo na tych, ktorzy haruja w wojsku i na codzien borykaja sie z trudnosciami codziennymi i na … “darmozjadow”, ktorzy zyja calkowicie na koszt panstwa.

  Protest ultra religijnych zydow blokuje wjazd do Jerozolimy:

  Protest by hardline religious Jews shuts entrance to Jerusalem | News , Middle East | THE DAILY STAR

  http://www.dailystar.com.lb/News/Middle-East/2017/Oct-23/423649-protest-by-hardline-religious-jews-shuts-entrance-to-jerusalem.ashx

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej