Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Jest matematyka rasistowska? - 04.11.2017.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisze pani profesor uniwersytetu w Illinois (USA): „Tylko biała rasa może rozwijać matematyczną dziedzinę wiedzy i jest w stanie pojąć taki przedmiot jak matematyka”.

 Komentuje tę wypowiedź pani Tiamat: Miałam ostatnio bardzo piękną awanturę na temat oświaty w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy USA upierają się, że uniwersytety w ich kraju są najlepsze na świecie. Nie pomogły perswazje, że zarówno prezydenci, jak i przechodnie na ulicy w USA prezentują ten sam – nie najwyższy – poziom wiedzy w różnych dziedzinach i na różne tematy, a zwłaszcza geograficzne. Tak więc na przykład Iran i Rosja są wrogami nr 1 w USA; tymczasem sondaż opinii publicznej na ulicach Nowego Jorku pokazał, że zdaniem wielu przechodniów Iran (podobnie jak niegdyś Krym) leży… w Australii, w Europie i na terenie północnej Rosji.

 

Znalezione obrazy dla zapytania uniwersytet stanforda

Uniwersytet Stanforda – 3. miejsce wśród najlepszych uczelni na świecie w 2017 roku. Ranking przygotował Times Higher Education. Wśród 11 najlepszych uczelni jest 7 z USA; zaleciłbym zestawiaczom, by zachowali nieco skromności i przyzwoitości(ZB)

Obama twierdził, że ”Rosja nie może nas osłabić, bo ten kraj jest mniejszy od nas i slabszy od nas” (przygotowuję krótkie tłumaczenie tego przemówienia). A prezydent Trump po wylądowaniu w Izraelu, dokąd przybył z Arabii Saudyjskiej, radośnie obwieścił gospodarzom:  “No, wreszczie udało mi się wyrwać z Bliskiego Wschodu”.

A oto kolejna próbka wysokiego poziomu amerykańskiej edukacji:  
//investmentwatchblog.com/university-professor-claims-math-is-racist-because-whites-have-a-natural-advantage-should-algebra-and-geometry-be-banned-for-equality/
„Profesor uniwersytetu utrzymuje, że MATEMATYKA jest rasistowska, ponieważ biali ludzie mają naturalną przewagę…”. – Czy algebra i geometria powinny być zakazane w celu RÓWNOUPRAWNIENIA?

Pani profesor uniwersytetu w Illinois (UoI) Rochelle Guiterrez, która specjalizuje się w metodach nauczania matematyki, apeluje o całkowity zakaz wykładania matematyki w USA z powodów… rasowych. Bo podobno biali Amerykanie są dużo zdolniejsi w opanowaniu takiego ‚rasistowskiego’ przedmiotu, jakim jest matematyka.

Rochelle Guiterrez przeprowadza badania naukowe pt. „W jaki sposób rasa, płeć i język wpływają na możliwosci poznania algebry i geometrii”. Pod tym wzgledem ‚biała rasa jest uprzywilejowana’ w każdej naukowej dziedzinie i nie powinno się krzywdzić murzynków, zmuszając ich do poznania zbyt trudnych dla nich dziedzin nauki. I niesprawiedliwie i bardzo rasistowsko jest wykładać przedmiot, który świadczy o… rasizmie.

Pani profesor opublikowała swój osobisty manifest w książce, w której wyraziła swój gniew w stosunku do nieuprzywilejowanej części amerykańskiego społeczeństwa, które uparło się wprowadzić polityczny bardzo przedmiot, jakim jest matematyka. Oto cytat z tego manifestu: “W pojmowaniu różnych dziedzin matematyki zdecydowanie przeważa białość (nie mylić z Białasem). Tylko biała rasa może rozwijać matematyczną dziedzinę wiedzy i jest w stanie pojąć taki przedmiot jak matematyka, i tylko biała rasa jest w stanie być częścią matematycznej społeczności”.

Tymczasem wszelkie poważne badania naukowe wykazują, że to Azjaci – NIE biała rasa – mają największe osiągnięcia w matematyce i w naukach ścisłych. Więc pani profesor Guterrez, która wykłada na uniwersytecie, ma rzeczywiście podstawowe trudności w pojmowaniu otaczającego świata”.

Znalezione obrazy dla zapytania uniwersytet jagielloński collegium novum

Uniwersytet Jagielloński – 601 – 800. miejsce w rankingu uczelni; nie jestem pewien, czy zestawiacze wiedzą cokolwiek o Krakowie(ZB)

Tiamat – Moja uwaga: To chyba tylko w USA można nie być rasistą, będąc rasistą-idiotą, i zabronić uczenia przedmiotu wszystkich uczniów i studentów na podstawie koloru skóry. Równie dobrze można zabronić nauki języka angielskiego, bo to język… białej rasy.
Ta idiotka nigdy nie słyszała o oświacie w bardzo niegdyś zachodnim Sudanie i bardzo znanym Instytucie Pasteura w Bangui – CAR – Republice Centralnej Afryki.

Ja pewnie należę do rasy murzyńskiej, bo jestem wyjątkowy osioł z matematyki, a przez cały okres liceum tylko dzięki pomocy kolegów w klasie miałam zawsze 4 z matematyki, tylko po to, by nie stracić stypendium. A jeden taki mój nauczyciel matematyki to nam tlumaczył, że nawet małpę można nauczyć rachunków.

Napisała: Tiamat

KOMENTARZE

 • E-mail otrzymany od pani Tiamat:
  Oto dlaczego Obama nie mogl pobic Putina:

  https://www.youtube.com/watch?v=ozKg0N2ej8w

  Tlumaczenie tekstu:

  Madam Clinton: I Rosja i Chiny zaplaca cene..

  Obama: (0.11min): Rosjanie nie moga nas zmienic ani znacznie oslabic. Oni sa mniejszym panstwem. Oni sa slabszym krajem. Ich ekonomia nie produkuje nic takiego, by ktos chcial kupic z wyjatkiem ropy, gazu i broni.

  Ale (przy innej okazji) na drugim zdjeciu Obama opowiada tak (0.26 min): Rosja jest waznym panstwem. Jest zbrojnym supermocarstwem. Jest waznym panstwem i ma duze wplywy i w regionie i na calym swiecie.

  24. spotkanie przywodcow APEC w Limie Peru, 20 Listopad 2016
  0.47. Widac tez Putina. I Obame.

  Reszta filmu pokazuje, dlaczego Obama nie probowal pobic Rosji.
 • Pisze w e-mailu pani Tiamat:
  Nigdy nie zrozumiem, jak mozna studiowac i rownoczesnie pracowac, zeby zarobic na studia, tak jak np. w USA. Bo przeciez czego mozna sie nauczyc, gdy trzeba pracowac, a po pracy odpoczac?

  Wnuk mojej kolezanki w Rzymie do kazdego egzaminu na Rzymskim Uniwersytecie potrzebowal przynajmniej 8 ksiazek do “przerobienia”. Ja sobie zdaje sprawe, ze wiedza ‘Internetowa’, preferowana przez wiele zachodnich uczelni, nie zdaje egzaminu. Podobnie zreszta system sprawdzania wiedzy metoda testow jest bardzo krytykowany przez wielu akademikow. W wielu krajach obowiazuja jeszcze egzaminy ustne i pisemne, ktore daja lepszy obraz zdobytej wiedzy.

  W Chinach:

  Pęd do wiedzy: Chinscy studenci pedza do biblioteki, zeby zajac sobie miejsce do nauki:

  https://sputniknews.com/asia/201711021058764259-china-students-rush-library-exams/

  Spragnieni wiedzy chinscy studenci pedza do biblioteki na wyscigi, zeby zajac sobie miejsce w biliotece. To krotkie video pokazuje mlodych ludzi pedzacych do biblioteki w prowincji Henan. Doskonaly obraz, jak wielkie znaczenie ma nauka w Chinach.

  Zblizaja sie egzaminy podyplomowe, niezliczone rzesze studentow walcza o miejsce do nauki. Poniewaz ich dormitoria w akademikach sa ciasne i male, a do kazdego egzaminu potrzeba przygotowac sie z wielu ksiazek – no to mlodzi ludzie zmuszeni sa korzystac z biblioteki.
  Ogromna fala ludzi wpada do budynku ledwie drzwi biblioteki sie otworza. To video zostalo nagrane 27 pazdziernika przed biblioteka uniwersytecka w miescie Zumadian i opublikowane na You Tube przez gazete People’s Daily. Na zdjeciu widac, jak akademicki nauczyciel probuje przez megafon uciszyc tlum. Niektorzy studenci musza wstac o 5-tej rano, zeby zajac miejsce w kolejce.

  A w Polsce?

  Dla tysięcy polskich dzieci książki są martwe – Medium Publiczne

  http://mediumpubliczne.pl/2017/10/dla-tysiecy-polskichdzieci-ksiazki-sa-martwe/

  A w Polsce zarzadzil Szymon Peres:

  Szymon Peres o koniecznosci ograniczenia nauki historii:

  https://www.youtube.com/watch?v=gDX2g9_0Z7c

  W USA:

  Ta pani profesor z uniwersytetu w illinois , Rochelle Guiterez, nie jest zadnym fenomenem w USA . Szef Community College z Kalifornii jest tego samego zdania.

  Na filmie Rob Shimshock, z Daily Caller – akurat “Afro-Amerykanin” nasmiewa sie z bialego rektora, ze oblane egzaminy z matematyki przypisuje sie biednym studentom – a takimi sa przewaznie Afro-Amerykanie, i ze algebre nalezy rozpatrywac w aspekcie humanitarnych praw czlowieka i obywatela. Wielu studentow nie moze ukonczyc studiow z powodu algebry, ktora jest bardzo rasistowskim przedmiotem, poniewaz nie moga sie jej wyuczyc studenci, ktorzy pochodza z socjo-ekonomicznego dolu.
  Rob Shimshock uwaza, ze zdaniem pana rektora ludzie pochodzacy z biednych rodzin sa glupkami, ktorym nauka algebry nie wchodzi do glowy. Dlatego nalezy dac rowne szanse ukonczenia collegu i wycofac matematyke z programow nauczania.

  Jak juz maja byc glupki – to niech wszyscy maja jednakowe szanse!

  Algebra Is Racist According To California College Chancellor! It Is A Civil Rights Issue – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/algebra-is-racist-according-to-california-college-chancellor-it-is-a-civil-rights-issue/

  *
  Sedziowie Grand Jury w USA, ktorzy prowadza dochodzenie w sprawie domniemanych kontaktow Trumpa z Rosja w czasie kampanii wyborczej w ubieglym roku, udowodnili, ze niejaki Paul Manafort, ktory byl szefem kampanii wyborczej Trumpa – mial osobiste kontakty z… prezydentami Ukrainy: Juszczenko i Julia Tymoszenko. ( A ci, jak wiadomo, mieli kontakty z Rosja – wiec wina Trumpa jest oczywista) . Dziwie sie, ze w werdykcie sedziowsim Grand Jury mozna wpisac Julie Tymoszenko jako bylego prezydenta Ukrainy. I zeby bylo jeszcze ciekawiej, to zdaniem sedzow w USA Julia Tymoszenko byla prezydentem Ukrainy przed Janukowiczem!

  US mistakenly promotes Tymoshenko to Ukrainian president in rush to indict Manafort — RT US News

  https://www.rt.com/usa/408259-manafort-report-wrong-ukraine-president/

  *
  Nauka historii w USA

  https://matrixbob.files.wordpress.com/2017/08/6fc0e-25212bstatuesns2b2528172529.jpg

  *
  Na Ukrainie
  Na Ukrainie Ministerstwo Oswiaty wydalo zakaz nauczania w jezykach ojczystych.

  Ukraina zakazuje nauczania w językach ojczystych. Polska milczy:

  https://parezja.pl/ukraina-zakazuje-nauczania-jezykach-ojczystych-polska-milczy/
 • 5*
  Prof. L.Turow (prezes Amerykańskie Towarzystwa Ekonomicznego, doradca ekonomiczny w gabinecie prezydenta USA):

  „Każdy system społeczny ma swoje mocne i słabe strony. Komunizm źle zarządzał gospodarką, lecz stworzył dobre systemy edukacji… Wyobraźmy sobie, że ktoś przeprowadziłby wszechstronny egzamin obejmujący wszystkich absolwentów w Ameryce…, a potem przeprowadził ten sam egzamin z mieszkańcami dawnego kraju komunistycznego. Jak wielu z nich uzyskało by na tym egzaminie wyższe oceny, niż przeciętny absolwent amerykańskiej szkoły średniej?. Odpowiedź brzmi: „nieskończenie wielu”- miliony ludzi wiedzą więcej niż przeciętny Amerykanin”. (http://docplayer.pl/ – str.23)

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/08/nie-tylko-oswiatowy-sukces-zydowskich-rzadow-iiirp/
 • @Rzeczpospolita 00:01:17
  Prof. L.Turow: "Komunizm źle zarządzał gospodarką, lecz stworzył dobre systemy edukacji…". -

  --- To jest obiektywna ocena. Poprawię tylko amerykańskiego profesora, pisząc że to nie był komunizm, tylko tzw. socjalizm realny. Miał on swoje słabsze i mocniejsze strony, ale pod względem oświaty, nauczania bezwzględnie przewyższał dzisiejsze dokonania w tym obszarze.
  Zerknę jeszcze na Pański tekst i przytoczę fragment :)
 • @Rzeczpospolita 00:01:17 (II)
  Pisze Dariusz Kosiur:
  "Po 1989r. skutecznie wyeliminowano także kształcenie zawodowe (średnie i wyższe!), ale jednocześnie zwiększyła się kilkakrotnie – w porównaniu z okresem PRL – ilość studentów. Głównie jednak w prywatnych uczelniach i na kierunkach nie produkcyjnych i na dobrą sprawę z kierunkami studiów, które niczemu w gospodarce kraju nie służą. Na każdym poziomie nauczania obserwuje się drastyczne obniżenie jego poziomu. A tzw. Europejski Program Erasmus (istnieje od 1987r.) to jedynie sposób na wyciąganie od ludzi pieniędzy, chyba że ktoś koniecznie chce wierzyć w żydowską geszefciarską, ideologiczną otoczkę erasmusowej hucpy. Oczywiście jest praca dla tych „wysoko kwalifikowanych” absolwentów wyższych uczelni", link:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/08/nie-tylko-oswiatowy-sukces-zydowskich-rzadow-iiirp/
 • poszukajcie kto to byl I co znaczy prawdziwy Mc Coy
  Czy ta zadufana w sobie kobieta wie kim byl Elijah McCoy?A moze zyjac w USA nigdy nie slyszala powiedzenia thru McCoy?
 • @ireneusz 00:55:35
  Ta pani (byla) premier pewnie za duzo wziela srodkow w plynie dla animuszu
 • @ireneusz 00:55:35
  Nie wiem na ile to przesada. Z cala pewnoscia nie jest przesada fakt, ze takie nieuki rzadza USA i trzesa swiatem!

  Jesli Pentagon nie ma pojecia, ze w Nigerze przeprowadza sie amerykanskie operacje wojenne, a prezydent USA, G.W Bush twierdzi, ze Afryka to panstwo, a senator McCain opowiada o granicy afgansko-irackiej - no to co z tego, ze w USA bywaja madrzy ludzie, skoro rzadza nieuki?.
  I co gorsze, te nieuki i debile decyduja o polityce miedzynarodowej!

  G.W. Bush napadl na Irak, traktujac ten bestialski atak jako krucjate i zemste za tatusia. Podobno Sadam Husejn nie lubil G. Busha.

  A madrych ludzi w USA sie wyrzuca z pracy:

  Polityczne przesladowanie prof. Normana Finkelsteina - za mowienie i nauczanie prawdy o II-ej wojnie swiatowej.:

  Political Persecution of Norman Finkelstein

  http://www.rense.com/general96/polpersecutionfinkle.html

  Natomiast dr. Ron Paul, republikanin z Teksasu, ktory kandydowal na prezydenta USA i mial wszystkie szanse wygrania - z nie zostal dopuszczony do koncowej rundy wyborow!. Po prostu nieuki nie wpuscily go na sale.

  A obecne po- wyborcze awantury w USA wyraznie wskazuja na to, ze Amerykanie naprawde nie wiedza, kto tak naprawde wygral wybory w USA- i dlaczego.
  Na wszelki wypadek oskarzaja Rosje, ze ....przy pomocy klawiatury komputera, Rosjanie wybrali im obecnego prezydenta, na ktorego nikt w USA nie mial zamiaru glosowac!
  Potega rosyjskich hakerow jest wielka!
  Cala Ameryka sie wystraszyla tych rosyjskich komputrow.

  Teraz sie boja Polnocnej Korei
  Dlaczego? Bo chca ja zaatakowac i trzeba tylko do reszty oglupic narod.

  Poniewaz w USA nie ucza historii- to przecietny Ameykanin nawet nie wie, wiec i nie moze pamietac , co Amerykanie zrobili w Korei Polnocnej:
  Mianowicie zrzucili 600 000 ton bomb w Polnocnej Korei i zniszczyli wszystkie miasta!!! Zginelo od bomb 70% ludnosci kraju.
  I teraz traktuja Koreanczykow jak durnych agresorow??? Szalowe!
  Debilizm czy niewiedza?

  Wiekszosc cywilow wymordowano wtedy przez ataki z powietrza. Nieprawdopodobne przestepstwa wojenne wycwiczono w Korei Polnocnej. Wystarczy ogladnac to video- ocenzurowane w USA.

  Video: Korean War: 600,000 Tons of American Bombs on the North. Every City was Destroyed | Global Research -

  https://www.globalresearch.ca/video-korean-war-600000-tons-of-american-bombs-on-the-north-every-city-was-destroyed/5613468?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Film dokumentalny: Wojna koreanska. Zbrodnie USA, napalm, naloty dywanowe, mordowanie ludnosci cywilnej:

  Documentary: The Korean War: US Atrocities, Napalm and Carpet Bombing, Killing Innocent Civilians | Global Research - Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/documentary-the-korean-war-us-atrocities-napalm-and-carpet-bombing-killing-innocent-civilians/5613472?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Kiedys Amerykanie napadali i rabowali kraje w imie walki z komunizmem.
  Dzis rzekomo zwalczaja ISIS. A jeszcze do niedawna zwalczali Al Kaide i szukali przez kilkanascie lat chorego starca, bin Ladena, ktory rzekomo ukrywal sie w Hindukuszu w jaskini a byl szefem i dowodca Al Kaidy!.
  To tylko Amerykanie mogli uwierzyc, ze w jaskini bez swiatla, komputerow, telefonu i podlaczenia satelitarnego - mozna zarzadzac cala armia , z ktora potega USA nie mogla sobie poradzic.
  Rozpieprzyli caly Bliski Wschod; pomordowali miliony cywilow, niedobitkow wypedzili z BW.
  Zniszczyli calkowicie wiele miast - wiekszosc historycznych. Poburzyli wiele chrzescijanskich kosciolow.

  A ze im cos na koncu sie nie bardzo wiedzie na Bliskim Wschodzie... dzis Amerykanie oglosili, ze wlasnie wykryli obecnosc ...ISIS w Afryce!. Zaczeli juz bombardowac Niger. A okupuja 54 panstwa w samej Afryce!
  Nic dziwnego, ze ich byly prezydent traktowal Afryke jako jeden kraj!

  Armia amerykanska okupuje 53 z 54 panstw w Afryce:

  The US Military Is Occupying 53 of 54 African Nations | Global Research - Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/the-us-military-is-occupying-53-of-54-african-nations/5615145?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Ze juz nie wspomne Jugoslawii i bombardowania Europy!
 • Rosja. Swieto Jednosci Narodowej
  Rosja. Dzień Jedności Narodowej. Rocznica wypędzenia Polaków z Kremla

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-dzien-jednosci-narodowej-rocznica-wypedzenia-polakow-z-kremla,591766.html

  Polacy na Kremlu gwałcili i rabowali. Dziś Dzień Jedności Narodowej, Rosjanie świętują ich wypędzenie | naTemat.pl

  http://natemat.pl/122833,polacy-na-kremlu-gwalcili-i-rabowali-dzis-dzien-jednosci-narodowej-rosjanie-swietuja-ich-wypedzenie

  Polacy rządzili na Kremlu. Syna Zygmunta III Wazy obwołano carem - WP Opinie

  https://opinie.wp.pl/polacy-rzadzili-na-kremlu-syna-zygmunta-iii-wazy-obwolano-carem-6126018565142145a

  Rosja w polskiej niewoli: Dwie półprawdy, czyli cała nieprawda o Kłuszynie i Polakach na Kremlu w 400 rocznicę bitwy. | Białczyński

  https://bialczynski.pl/2010/07/14/polska-rosja-dwie-polprawdy-a-wiec-cala-nieprawda-o-bitwie-pod-kluszynem-i-panowaniu-polakow-w-moskwie/
 • Gazociag
  Rosja buduje gazociąg w miejscu katastrofy smoleńskiej. To odwet za pomniki | naTemat.pl

  http://natemat.pl/221533,gazociag-w-miejscu-katastrofy-smolenskiej-tak-rosja-odpowiada-na-usuwanie-radzieckich-pomnikow-przez-pis
 • @Herkules 00:53:56
  "kto to byl I co znaczy prawdziwy Mc Coy". -

  --- Tłumaczenie przy pomocy translatora:
  "Elijah J. McCoy (2 maja 1844 - 10 października 1929 r. - zbiegły niewolnik) Był kanadyjsko-amerykańskim wynalazcą i inżynierem, znany ze swoich 57 patentów w USA, w większości związanych ze smarowaniem silników parowych. Urodzony w Kanadzie, przybył do Stanów Zjednoczonych jako małe dziecko, gdy jego rodzina powróciła w 1847 roku, stając się rezydentem i obywatelem USA".
 • @ireneusz 00:55:35
  "... i w Ameryce są wykształceni i mądrzy ludzie,...". -

  Na pewno. Ja bym podkreślił, że nie tylko w Ameryce są mądrzy ludzie. I niekoniecznie uczelnie i oświata w USA są najwyższej klasy.
 • @Tiamat 03:56:02 oraz 07:45:21 oraz 07:47:40
  "Jesli Pentagon nie ma pojecia, ze w Nigerze przeprowadza sie amerykanskie operacje wojenne, a prezydent USA, G.W Bush twierdzi, ze Afryka to panstwo,...". -

  --- I Pentagon wystawił kartę zdrowia Władimira Putina. Zdaje się nikt nie wyraził tu wątpliwości.

  Przedstawiła Pani dużo ważnego materiału. Za godzinę lub dwie wczytam się porządnie w Pani komentarze :)
 • Autor "Matematyka rasistowska?"
  Kalkulacje prowadzą dobrzy i źli ludzie.

  Jeśli nie udoskonalimy naszej konstytucyjnej równowagi, to i samochody będą musiały jeździć na trzech kołach.
 • @ireneusz 09:16:09
  "... a w Polsce to co, intelektualiści rządzą?, a w UE?" -

  --- No tak, ani w Polsce, ani w UE nie rządzą intelektualiści. Zresztą nie o intelektualizm chodzi, lecz podstawową wiedzę, rozsądek i przyzwoitość.
 • @zygmuntbialas 08:43:30
  Wikipedia po angielsku podaje,ze urodzil sie jako Wolny czlowiek.Jego rodzice byli zbieglymi niewolnikami.W szkole przodowal w matematyce.
 • @ireneusz 09:28:58
  Pisze Pan, że "oświata dla wszystkich to marnowanie pieniędzy i czasu". -

  --- Pozwolę sobie nie zgodzić się z tak radykalnym poglądem.
 • ireneusz
  re: Czy w Polsce rzadza intelektualisci
  Kiedys Platon mial pomysl w Atenach, ze popelnil taki traktat pt. Republika.
  Platon mial wizje panstwa, w ktorym rzadza intelektualisci.

  W naszych czasach, okazalo sie, ze intelektualista to taki, co ma dyplom uniwersytecki. Najlepiej z humanistycznych nauk.
  No i rzadza nami teraz "intelektualisci" - prawnicy, historycy i takie rozne glupki z dyplomami.
  Prosze zauwazyc, ze w rzadach obecnych nie ma inzynierow, budowniczych, pomyslodawcow na przyszlosc wszystkich polskich dzieci - nie tylko wlasnych. Nie mamy takich politycznych architektow, ktorzy planowaliby swietlana przyszlosc naszej ojczyzny na ...50 lat do przodu.

  Byl nawet w rzadzie taki jeden fachowiec co udawal elektryka ale pewnie nie pozwolilabym mu zarowki wkrecic w zyrandolu , chyba, zeby byl z kolega.

  W Polsce tez sie dobrala grupa obibokow politycznych, takich troche intelektualistow.. a na boku i prywatnie biznesmenow.

  Ale jest jeden problem:
  Cokolwiek nasi uczeni i niedouczeni wygaduja w sejmie i senacie - nie ma to wielkiego znaczenia dla swiata.
  Polska sama nie napadnie na Jemen i nie zbombarduje Grenady. Chetnie poleci na Haiti pomoc dobijac - w Kosowie moze robic za "stojkowego' ale z wlasnej inicjatywy, to moze sobie tylko na przyklad pospiewac razem z Ukrami na majdanie.

  My nawet sobie wiz do USA nie potrafimy zalatwic. A inne panstwa mogly!.

  Tymczasem USA ma sie za wielkiego hegemona, gra role Boga na ziemi, decyduje, kto ma zyc a kto ma umrzec.
  I glupia decyzja jakiegos polskiego ministra nie ma takiego wplywu na losy swiata jak glupia decyzja np. senatora McCaina, ktory zalatwil panu Szakaszwili ... obywatelstwo i paszport ukrainski. Ukraincom bardzo sie przydal mer Odessy.
  A i nam sie moze taki amerykanski spec od paszportow przydac.

  Pan senator McCain ma rozne ciekawe pomysly; niektore nawet sie sprawdzaja. Obiecal na przyklad Ukraincom na majdanie, ze: "Ukraine czeka taka przyszlosc na jaka sobie zasluzyla."
  Sa to historyczne slowa i pan senator okazal sie wielkim prorokiem.

  A w tym tygodniu sen. McCain mial wielkie przemowienie do amerykanskich kadetow w Wyzszej Szkole Marynarki Wojennej (Naval Academy), ktora podobno sam ukonczyl; ja mysle, ze nie sam, tylko mu pomagali.

  No wiec w tym przemowieniu senator opowiadal, ze nalezy skonczyc z glupim zawolaniem ” America First”, bo to jest nacjonalizm, ktory nalezy zwalczac.
  [Ja nie bardzo wiem co to znaczy "Ameryka Pierwsza" czy na pierwszym miejscu" - moze chodzi o medale sportowe, ktore trzeba ukrasc rosyjskim zawodnikom].

  Senator McCain jest znanym globalista i przypomina kadetom, ze nalezy zwalczac wszelkie granice i stosowac polityke “otwartych granic” - (open borders platform)
  .
  Pan McCain wyglosil swoje polityczne credo:
  "My musimy zwalczac propagande i idiotyczne teorie spiskowe. Musimy zwalczac izolacjonizm, protekcjonizm i tubylczosc.(nativism) Musimy pokonac tych, ktorzy chcieliby poglebic nasze podzialy”
  ( I to mowi kolega partyjny obecnego prezydenta, z ktorym sie w ogole nie zgadza)

  Wiec widac, ze pan senator ciagle ma ducha walki i jako globalista popiera nielegalna emigracje, otwarte granice i amnestie, i dodal:
  " My musimy przypomniec naszym synom i naszym corkom, ze stalismy sie najpotezniejszym narodem na ziemi tylko dzieki temu, ze rozwalilismy mury, a nie budowalismy”.
  Biedny senator juz nawet nie kojarzy, ze taki wazny jeden mur w Berlinie akurat runal dzieki Rosji.

  Z tego przemowienia nalezy rozumiec, ze w koncu doczekamy sie, ze nam kolega partyjny prezydenta Trumpa wreszcie przyzna wizy i otworzy granice USA dla Polakow.

  John McCain mowi kadetom: Nalezy skonczyc z polityka "Ameryka na pierwszym miejscu"
  John McCain tells cadets at US Naval Academy, “No more America First”

  http://investmentwatchblog.com/john-mccain-tells-cadets-at-us-naval-academy-no-more-america-first/
 • @Tiamat 15:17:13
  "No i rzadza nami teraz "intelektualisci" - prawnicy, historycy i takie rozne glupki z dyplomami". -

  --- Nasi politycy nie są intelektualistami. W sumie nie potrafilby zapewne napisać części tego, co napisał (i zdziałał) na przykład Roman Dmowski. Na tym intelektualnym bezrybiu wyjątkiem jest dr Mateusz Piskorski. Myślę, że przyzwoicie pod tym względem prezentuje się Leszek Miller.
  Sądzę zresztą, że nie o intelektualistów chodzi w polskiej i europejskiej polityce, lecz o ich suwerenność (i tu można by podać wiele przykładów).
 • @zygmuntbialas 16:25:38
  Ja mysle, ze nie intelektualisci powinni rzadzic w kraju, tylko pragmatycy reprezentujacy wszystkie warstwy spoleczenstwa - a nie okregi.
  Tak jak to bylo zaplanowane w Magna Karta.
  A w naszym wspolczesnym swiecie, w parlamencie kraj powinny reprezentowac zarowno klasy srednie, jak i rolnicy, zwiazki zawodowe, rodziny, kobiety, interesy dziecka, budowlancy czy inzynierowie od infrastruktury i przemyslu itp.
  Raczej fachowcy niz pociotki i popluczyny ubeckiej Solidarnosci na sluzbie obcych panstw..

  A tymczasem mamy program narodowy regulowany przez pilotka, ktory jest w rekach gangstera poza granicami kraju.

  Najlepszym przykladem sa obecnie lekarze w Polsce, ktorych "reprezentuje" pani Szydlo, a ktora reprezentuje interesy obcych biznesow farmaceutycznych i ...militarnych.
  Ani lekarze ani pacjenci nie sa reprezentowani w polskim parlamencie.
  Ale jest reprezentowany wszedobylski obcy biznes.

  Pecunia non olet.
  Natomiast smierdzi kazdy doktor i kazdy pacjent!

  Ministrem od wojska jest historyk, cywil- bandzior, dla ktorego najwiekszym wrogiem sa ...wojskowi.

  [Kiedys we Wiedniu spotkalismy takiego rumunskiego filozofa, ktory latal pol-goly po ulicy i pokazywal swoj goly tors, na ktorym mial wytatuowany...dyplom doktora filozofii. W jezyku rumunskim. Ten facet jako zywo przypomina mi Macierewicza - tez szalonego intelektualiste].

  Sejm zajmuje sie glownie skrobankami i inwektywami; do tego stworzyli jakis tajemny urzad dla kumpla czy nepota od ...cyfryzacji!!

  Obecnie zadna grupa spoleczna nie jest reprezentowana w sejmie.
  Psycholog od rozwoju dziecka i dydaktycy nie maja zadnego wplywu na programy: jakosc i przydatnosc nauczania.
  Programy nauczania nie sa zupelnie zwiazane z interesami kraju.
  Dlatego zamyka sie technika i szkoly zawodowe.
  Rzadzi biznes od sprzedazy podrecznikow, ktorych to podrecznkow zdaje sie nie zatwierdza zaden dydaktyk jako czesci narodowego programu nauczania.

  W Polsce panuje swoiste jedynowladztwo.
  O losach warszawskich kamienic zadecydowal byly prezydent Lech Kaczynski, ktory reprezentowal interesy zydow w Izraelu i bez zgody mieszkancow Warszawy dal w prezencie obcokrajowcom warszawskie kamienice.
  Z tego widac, ze Warszawiacy nie maja zadnej reprezentacji w parlamencie.
  A temu prezydentowi planujemy postawic 70 pomnikow!

  Rola prezydenta, ministra, premiera, wyborcy w Polsce jest szalenie plynna.
  Pani Szydlo raz jest premierem - a raz nie jest. W ogole blizej nie wiadomo za co bierze pieniadze.
  Pan prezydent raz jest prezydentem - a raz role prezydenta przejmuje szef partii , na czele ktorej nie stoi wybrany prezydent.

  Wiec cala polityka gospodarcza i zagraniczna obraca sie wokol dyskusji co, kto i komu powiedzial ( i nawrzucal).
  Do tego dochodza niekonczace sie puste dyskusje na temat prawodawstwa.
  Mamy przynajmniej trzy (wazne bardzo) konstytucje, z ktorych zadna nam sie nie podoba i planujemy czwarta - a na razie nie respektujemy zadnej, bo czekamy na referendum.
  I na wszelki wypadek, zadna Konstytucja jak i prawa polskiego obwatela nie sa reprezentowane w parlamencie.

  Dlatego dr. Piskorski siedzi bezprawnie w wiezieniu bez wyroku, bez udowodnienia winy, bo jak dotad zadne prawo nie broni niewinnego obywatela IIIRP.

  I zadne prawo nie sciga przestepcow gospodarczych i politycznych.
  Nikt nie sciga handlarzy zywym towarem, dziecmi, narkotykami, bronia, toksycznym zarciem, podejrzanymi biznesami.

  Nie wpuszczamy muzulmanow, bo trzeba zrobic miejsce dla Ukraincow i zydow.
  I z wszystkimi juz mamy zadarte; z Unia, poszczegolnymi czlonkami Unii, teraz atakujemy Anglie, ze zle traktuje Polakow, ktorzy wyszli z wiezienia i chca ich deportowac, nie lubimy Francji, Niemiec, Brukseli, pozbylismy sie Jugoslawii ale Chorwacja nam robi wbrew, bo prezydentka Chorwacji kuma sie z Putinem - a miala z nami wzgledem Trojmorza!

  A my nie mozemy sie doczekac, kiedy Moskwa na nas napadnie, zeby wreszcie sie cos dzialo i zebysmy znow mogli popisac sie bohaterstwem w obronie ...kraju.

  Juz Anglicy dawno nam wykrzyczeli, ze "Polak chetnie ginie za ojczyzne ale niechetnie dla niej zyje".
 • Deportacje z Anglii
  Nie bardzo wiem jak to rozumiec. Z Anglii masowo deportuje sie Polakow.
  Po raz pierwszy spotykam sie z taka informacja, ze Polacy stanowia grupe przestepcza i wysiaduja po wiezieniach w Anglii..
  O co tak naprawde chodzi?
  Bylam w Anglii kilka razy, mieszkalam w Londynie, robilam podyplomowe studia w Anglii- nigdy nikt sie na nas nie skarzyl! Nie pamietam, zebym slyszala o aresztowaniach Polakow.
  Ale bylo to jeszcze za czasow ...PRL.
  Co sie stalo???

  Czy ktos wie?

  Tysiące Polaków deportowanych z UK - PL.DELFI

  https://pl.delfi.lt/aktualia/swiat/tysiace-polakow-deportowanych-z-uk.d?id=71005162

  Wielka Brytania: mekka polskich przestępców - WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/wielka-brytania-mekka-polskich-przestepcow-6031562410119809a
 • @Tiamat 02:00:17
  Napiszę parę słów późnym wieczorem :)
 • @Tiamat 02:00:17 oraz 02:19:20
  "... nie intelektualisci powinni rzadzic w kraju, tylko pragmatycy reprezentujacy wszystkie warstwy spoleczenstwa - a nie okregi.
  Tak jak to bylo zaplanowane w Magna Karta";
  "Z Anglii masowo deportuje sie Polakow". -

  --- W sumie to zgadzamy się, przy czym ja podkreślę rolę suwerenności w działaniach polityków. Jeśli chodzi o deportację Polaków z Anglii, to mamy jakieś pierwsze wiadomości. Zdaje mi się, że Polacy-więźniowie nie są nadreprezentowani, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest tam bardzo wielu naszych rodaków. Ale informacje idą w świat, jak przed dwoma laty o muzułmańskich uchodźcach, którzy wdarli się do Europy, by gwałcić białe kobiety.

  W ciągu paru godzin opublikuję obszerną wypowiedź szejka Hoseina (tłum.: Metro), a za około 48 godzin notkę opartą na powyższych Pani wpisach :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej