Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Niemcy o wkładzie ZSRR w walkę z III Rzeszą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzy miesiące temu, w rocznicę zwycięstwa Armii Czerwonej nad faszystowskim wojskiem pod Stalingradem podziękowali Niemcy Rosjanom za ich zwycięstwo. Bo też Niemcy wiedzą, co w trawie piszczy.

Czytamy teraz w portalu pl.sputnik.com/:

W dniu rocznicy bezwarunkowej kapitulacji Wehrmachtu i zakończenia II wojny światowej frakcja lewicy w Bundestagu zażądała „sprawiedliwego” uczczenia pamięci ofiar radzieckich obywateli i żołnierzy, a także oceny według zasług wkładu Związku Radzieckiego w walkę z narodowym socjalizmem, donosi "Neue Osnabrücker Zeitung". 

Biorąc pod uwagę „bezprecedensowy pod względem rozlewu krwi atak” Niemiec na ZSRR, „obowiązkiem niemieckiej polityki jest dążenie do pokojowego współistnienia z Rosją”, powiedział w wywiadzie dla niemieckiej gazety zastępcą szefa lewicy w parlamencie Niemiec Jan Korte.

Korte zaznaczył również, że żaden kraj nie ucierpiał z rąk narodowych socjalistów tak, jak Związek Radziecki: „Podczas II wojny światowej 27 milionów radzieckich obywateli straciło życie. Nie ma ani jednej rodziny, w której nie byłoby ofiar. Miliony rosyjskich żołnierzy zginęły męczeńską śmiercią z głodu w niemieckiej niewoli” — przypomniał wiceszef frakcji Lewicy w Bundestagu. 

Według niego niemieccy politycy muszą nie tylko uznać te fakty, ale także odnieść się do nich w procesie budowania relacji z Federacją Rosyjską — w końcu na Niemczech leży „szczególna odpowiedzialność”.„Mało kto wie, że Berlin wyzwolili nie Amerykanie, a właśnie Rosjanie” — wyraził swoje oburzenie Jak Korte. — Decydującym punktem zwrotnym był Stalingrad na wschodzie — pierwsza poważna klęska nazistowskich żołnierzy. Dzień wysadzenia sił alianckich na zachodzie nastąpił dopiero półtora roku później”.

Ludzie w Związku Radzieckim, wojskowi i cywile, okazali „najsilniejszy opór wobec nazistowskiego reżimu” — stwierdził niemiecki polityk. Jan Korte poparł żądanie postawienia pomnika milionom ofiar „destrukcyjnej kampanii wojskowej Adolfa Hitlera na wschód”. 

To czyste kłamstwo, gdy ktoś twierdzi, że była to zwykła wojna i że na niej walczyły szczególnie honorowe siły zbrojne Niemiec” — podkreślił wiceszef frakcji lewicowej w niemieckim parlamencie. Według niego przez całą historię nikt tak nie naruszył zasad prowadzenia wojny, jak nazistowskie Niemcy podczas kampanii wojskowej przeciwko ZSRR.

 

Pierwodruk w:  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201805087921929-sputnik-niemcy-zsrr-ii-wojna-swiatowa/

KOMENTARZE

 • Kiedyś, dawno, dawno temu było tak,
  że jak zaistniał konflikt, wojowie wychodzili w pole i walczyli między sobą, grody i wsie z cywilami nigdy nie były naruszone, żaden cywil nie został poszkodowany.
  Potem było tak, że w ramach konfliktu, atakujący starali się zdobyć grody i wioski, co już skutkowało, że ginęli cywile.
  Dalej już się nie patyczkowano: wojna na całego, skończyła się rycerskość wobec cywilów, kobiet, starców i dzieci.
  Jako cywilizacja, stoczyliśmy się i staczamy.
  Mam nadzieję, że nie skończy się to naszym końcem: wojną nuklearną.
  A może dla ostudzenia gorących głów wystarczy tak?
  https://www.youtube.com/watch?v=xDrKpYn-8u8&list=RDA7fuuDc2hH0&index=4
 • Hitler przegrał, a jego następcy odnowili pakt „obowiązkiem niemieckiej polityki jest dążyć do pokojowego współistnienia z Rosją
  .

  Jeden socjalizm przegrał, to drugi socjalizm wygrał.


  https://jdreport.com/wp-content/uploads/2015/12/eu1.jpg
  https://i.pinimg.com/originals/d7/87/0c/d7870cffcc57e6be1004cd613ae67196.jpg
  A Kto wygrał?


  http://euro-med.dk/billeder/billedereu-nazi-soviet5.jpg

  https://redgreenalliancedotcom.files.wordpress.com/2016/05/eussr-nazi.jpg  .
 • @lorenco 01:24:08
  "Dalej już się nie patyczkowano: wojna na całego,...". -

  --- To "dalej" to nie tak dawno temu: od I wojny światowej. No i przybiera ta wojna coraz bardziej makabryczne oblicza.
 • @Krystyna Trzcińska 03:54:37
  "Hitler przegrał, a jego następcy odnowili pakt „obowiązkiem niemieckiej polityki jest dążyć do pokojowego współistnienia z Rosją". -

  --- Choćby chcieli z Polakami, to Polacy nie chcą.
 • @Krystyna Trzcińska 03:54:37
  W ciągu 6 lat wojny zginęło ponad 60 milionów ludzi, co stanowiło około 3% całkowitej liczby ludności na świecie.
  Niech sobie Pani jaj nie robi z pamięci tych ofiar. Szczególnie dzisiaj !
 • Według zapisu w Ewangelii "po skutkach ich poznacie"II Wojna była w istocie zasadniczej konkurencją "Stalina" i "Hitlera" o knt
  kontynuację rozpoczętej przez Żabotyńskiego i Piłsudskiego sjonistycznej kolonizacji Palestyny. Grupa niemieckich homoseksualistów zafascynowanych Protokolami mędrców Syjonu i starotastamentową hagadąszaxcowała populację aszkenazyjską na 11 milionów i przebiegwojny i holocaustu wskazuje, że szacowali zreal9zowanie planowanego "holocaustu" na około jednego miliona a następnie po wygranuy kolijnego blitzkriegu gen Rommla o Egipt, Palestynnę i Babilon w braterstwie broni pilsudczykowskich terrorystów Sterna i andersowsko stalnowskich dezerterów Andersa wysłanie reszty już bardziej unartodowionej (podobnie jak nowolitwini i banderowscy Ukraińcy) ludności aszkenazyjskiej formalnie do Palestyny pod kierunkiem rabinów, Judenratow,zonderkomand, funkcyjnych get i obozow oraz policji żydowskiej i szmalcownikow (w większości też żydowskich).
  Po "holokauście" i zdobyciu ASRR mial być realizowany Genewralplanost polegający na deportacji wszystkiuch narodowości za Ural poza Niemcami (niezależnie czy te narody walczyły po stronie Reichu czy jAK pOLACY NIOEMAL WYŁĄCZNIE PRZECIW. Plan ten zaczął Odillo globocnik realizować na Zamiojszczyźnie glównie w celu prowadzonego przez siebi "holocaustu" jako Akcji Reinhardt przebiegającego zvbyt szybko także już po klęsce Rommla
 • ZSRR nie zrobilo by kroku w kierunku Niemcow bez amerykanskiego
  jedzenia , umundurowania, broni i srodkow transportu. Jak bylem dzieckiem babcia mi mowila: "Mieli wszystko amerykanskie". Co wyprodukowali u siebie to bylo wyprodukowane w fabrykach zaprojektowanych przez Amerykanow na amerykanskich maszynach. Swoje wlasne to mieli tylko wszy.
 • @staszek kieliszek Lend-Lease Act
  to nazywało się Lend-Lease Act.
  Babcia najwidoczniej poinformowana była tak sobie.
  Lend-Lease Act-prawo zezwalające prezydentowi USA SPRZEDAWAĆ I ZARABIAĆ ( z głównym akcentem na "ZARABIAĆ") na aprowizacji wojennej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease_Act

  Tylko pomyśleć;a skąd takie USA mają przewagę pozwalającą na to aby "sprzedawać".Przecież ledwie 100 lat wcześniej po jej terytorium biegały bizony.A w 1934 Roswelt zarządził konfiskatę złota. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozporz%C4%85dzenie_wykonawcze_6102
  Odpowiedz jest prosta choć bolesna;USA okradły Imperium Rosyjskie ze szczętem.
  Ktoś kiedyś słyszał o bitwie stoczonej między tzw interwentami a bolszewikami? ktoś o czymś podobnym słyszał?
  Interwencja Zachodu była przykrywką dla bezprecedensowego aktu grabieży.Kradli wszystko;złoto,surowce,dzieła sztuki,środki transportu,itd.Zagrabione ładowali na statki lub okręty i wywozili do USA.
  Ludność zamieszkująca portowe miasta przyglądała się temu ze zgrozą a większość "białych oficerów" widząc to horrendum przechodziła na stronę bolszewików aby położyć temu kres.

  PS
  Czy babcia mówiła coś o złocie Banku Imperium Rosyjskiego?
  Bo zaginęło na Syberii a wielu utrzymuje że znalazło się na Well Stret.
  Może babcia coś o tym wspominała.
 • @ikulalibal 21:22:21
  Zgadza sie.O zloto chodzilo.Jeden z mych przodkow pracowal w dyplomacji i mial kontakty z politrukami w latach 20-30 ubieglego wieku.Zapytal wprost jednego z nich: Jak to mozliwe by budowac najnowoczesniejsze fabryki swiata, zapory wodne, gdy inzynierowie(nota bene ludzie umiejacy czytac i pisac) zgineli w czasie rewolucji ? Odpowiedz byla taka: To proste: "Wynajmujemy inzynierow z USA i placimy im zlotem a sile robocza sobie aresztujemy." Wielu z tych inzynierow nie wrocilo do USA. Gdy prace byly na ukonczeniu wielu z nich wtracono do Gulagu. Rzad USA nie upomnial sie o nich bo pracowali tam na wlasna reke. Chciwosc ich zabila.
 • @staszek kieliszek jak na pracownika dyplomacji
  to dość dziwna narracja:

  //"Wynajmujemy inzynierow z USA i placimy im zlotem//

  a przede wszystkim niezgodna z faktami.
  Nawet dziecko wie że środkiem płatniczym było ziarno.USA nie chciała złota.Nie wiadomo dlaczego przecież u siebie urządzali konfiskaty a złota tytułem płatności od ZSRR nie chcieli.
  Nazywalo się to "złota blokada".https://nstarikov.ru/blog/693
  Istnieje mniemanie że "złota blokada" była aktem politycznym.
  Ale istniej też opinia że USA przeżywające wówczas ostry kryzys żywnościowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Dust_Bowl
  same potrzebowały ziarna jak kania deszczu.
 • @ikulalibal 21:57:16
  Zgodne z faktami, zgodne. Przekrety bankow zachodnich spowodowaly glod na Ukrainie i innych republikach gdy banki przestraszyly sie sila zlotego rubla- czerwienca. Mogl stac sie swiatowa waluta rezerwowa. Zarzadali wiec ziarna za fabryki zamiast zlota. Tak wiec bylo raz tak a raz na opak.Nie bylo nic jednoznaczne.Ucierpieli ludzie jak zwykle.
 • @staszek kieliszek 22:39:21
  Posłuchajcie!—rzekł Jezus. —Ta biedna wdowa dała więcej niż wszyscy bogacze razem wzięci! Oni bowiem wrzucili tylko część tego, co mieli w nadmiarze, ona zaś oddała wszystko, co miała na życie.
  Mała 800 tysięczna Mongolia, podczas wojny dostarczała do ZSRR mięsa tyle samo co stany, płaszcze wykonane z mongolskich owiec, 500.000 koni a mieszkańcy Mongolii dobrowolnie złożyli się w 1942 roku 100 000 $ 2,5 MNT i 300 kg złotem. A co więcej, Mongolia nie czekała na rok 1944 roku a od samego początku ogłosiła swoje poparcie.
 • @staszek kieliszek 20:37:04
  Większość dostaw w ramach Lend-Lease Act otrzymała Wielka Brytania (3/5 dostaw), ZSRR (1/5 dostaw), pozostałą 1/5 przyznano innym krajom walczącym z hitlerowskimi Niemcami.
  Z tego wynika, że angielskie wszy były 3 razy większe od rosyjskich....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej