Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 13.05.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nawiązaniu do ostatniej notki "Izrael grozi zabójstwem Asada" pisze bloger Metro:

Fundamentem potęgi Imperium Judeoanglosaskiego jest dolar (poprzednio funt) jako waluta rozliczeniowa świata. Scentralizowany system monetarny pozwala banksterom z City of London i Wall Street na kontrolowanie wszystkich zasobów świata i na pobieranie „renty emisyjnej” z całego pieniądza emitowanego na świecie.

Przypomnę tylko, że Margrit Kennedy przeprowadzała obliczenia w latach 1980-tych w Niemczech Zachodnich i doszła do wniosku że lichwa stanowi przeciętnie 35-40% ceny wszystkich towarów kupowanych przez ludzi. W cenie mieszkania komunalnego, co można porównać do ceny mieszkania kupowanego w 30-letnim kredycie hipotecznym, lichwa stanowiła 77% ceny:

 

Ona nie rozważała polskich „kredytów walutowych”, u tych naiwniaków/ nieszczęśników* (*niepotrzebne skreślić) udział lichwy w cenie mieszkania spokojnie przekroczy 80%. Reguła jest taka: im większy wkład kapitałowy, tym większy udział lichwy w cenie. W cenie nowego samochodu na pewno lichwa stanowi przynajmniej 50%.

Mowa więc o potężnych pieniądzach. Ten system jest całkowicie scentralizowany, lichwa wędruje do żydowskich banksterów, dla których pieniądz jest narzędziem do zdobycia władzy nad światem.

Pwt 15:6 (//biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=225):
Bo Pan, Bóg twój, pobłogosławił ci tak, jak ci to powiedział. Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują. 

Dolar amerykański jako waluta światowa umożliwia rządowi USA mobilizację olbrzymich zasobów w celu wojny z ludami ziemi. Stany Zjednoczone mają kilkaset baz wojskowych dosłownie wszędzie, są one rozrzucone na całym globie, poza Rosją, Chinami i może Antarktydą (są w Arktyce). To olbrzymie koszty, nikogo wcześniej nie było stać na taką rozrzutność. Stany Zjednoczone stać na to, gdyż dolar „amerykański” jest walutą światową.

Dla zobrazowania skali tego osiągnięcia posłużę się przykładem sprzed 600 lat. Na początku XV wieku Cesarstwo Chińskie, największe państwo świata, zmobilizowało olbrzymie zasoby, kilkadziesiąt tysięcy marynarzy /żołnierzy i wielką flotę, i wyprawiło ją na oceany świata:

Podobno admirał Zheng He opłynął również Afrykę i dotarł do Ameryk. To była największa flotylla w dziejach świata, także w dzisiejszej skali, ale koszty wyprawy okazały się być niezwykle dotkliwe dla Imperium. Podobno to właśnie olbrzymie koszty wyprawy spowodowały zmianę polityki cesarza i zamknięcie się Chin na świat. Stany Zjednoczone utrzymują bazy wojskowe niemalże na całej ziemi, a jest to możliwe TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki finansowej magii żydowskich banksterów.

System finansowy świata jest zarządzany przez bansterów realizujących judejski scenariusz podboju świata, to oni sprawili, że Stany Zjednoczone mają pieniądze na realizację tego programu. Częścią tego programu są wojny w Iraku, Syrii, Libii, Somalii, na Ukrainie, itp, wszystko w interesie żydowskiego państwa w Palestynie. Warunkiem realizacji tego programu jest status dolara „amerykańskiego” jako waluty światowej. Jeśli dolar ten status utraci, to będzie musiało nastąpić przegrupowanie w układzie władzy na szczycie.

Obecnie Chiny zaczynają kupować węglowodory kopalne za juany. Iran sprzedaje węglowodory kopalne za euro i juany. Monopol dolara jako waluty rozliczeniowej podkopują także Rosja, Wenezuela, i inne kraje (kolejka się wydłuża).

Zdenerwowanie Yuvala Steinitza wiążę z tymi właśnie faktami. System monetarny świata – monopol dolara jako waluty rozliczeniowej – trzeszczy i to może negatywnie wpłynąć na interesy żydowskich banksterów.

Oczywiście należy pamiętać, że alternatywa – system monetarny oparty na chińskim juanie („chińskim” juanie) – również jest kontrolowana przez żydowskich banksterów.

Jednak Waszyngton i część Nowego Jorku w takim układzie stracą władzę – stąd zrozumiałe zdenerwowanie. Przegrupowanie będzie musiało również nastąpić w Palestynie.

Napisał: Metro

KOMENTARZE

 • To wszystko jest bardzo nieładne.
  Nieładne dla USA.
  Jeszcze nie tak dawno, cały świat był zachwycony USA, jaka to wspaniała demokracja, jak to się tam w tej Ameryce dobrze żyje, każdy człek na globie o niczym nie marzył, tylko o tym aby wyjechać do Ameryki.
  Teraz coś się złego porobiło i te człeki przestały uwielbiać USA!
  To się w głowie nie mieści Amerykanom!
  A ten dolar: to już całkowicie nieładnie - jak można olewać dolara, symbol potęgi ponad przeciętnej Ameryki?
  No jak?
  To niedopuszczalne, szeryf to szeryf i wszystkie goje mają drżeć przed nim, bo jak nie to colt!
  --------------------------------------------------------
  Tu tak w skrócie zamieściłem nastroje panujące w USA.
  Tam im od lat wtłaczano, że Ameryka ponad wszystko i naj, naj.
  Teraz boli, oj jak boli.
  Oby normalni Amerykanie wreszcie zaczęli rządzić w swoim kraju, inaczej marnie widzę pokój na świecie a Trampek na razie tylko lawiruje, jednak nie wiadomo do czego zmuszą go ci "Amerykanie"?
 • @lorenco 22:48:47
  "Jeszcze nie tak dawno, cały świat był zachwycony USA, jaka to wspaniała demokracja, jak to się tam w tej Ameryce dobrze żyje,...". -

  --- Chyba ten ich dobrobyt i marzenie o życiu jak Amerykanie przesłaniały nam istotę rzeczy. Zaczęło się od wytępienia Indian przez Anglosasów (nie zrobili tego Hiszpanie i Portugalczycy). A potem, szczególnie od I wojny światowej - dość wiemy o tym. Piszesz: "Oby normalni Amerykanie wreszcie zaczęli rządzić w swoim kraju,...". - To jest niemożliwe.
 • @zygmuntbialas 23:00:15
  To jest niemożliwe - piszesz.
  No, ja też w cuda nie wierzę, tym bardziej, że przez chwilę uwierzyłem, jak prezydentem został Trump.
 • @lorenco 23:22:40
  A ja nie uwierzyłem - z wielu względów. Nie ma warunków w USA do 'naprawy świata'. Jakakolwiek odnowa na świecie znaczy co najmniej osłabienie USA.
 • @zygmuntbialas 23:30:17
  Cuda to byłyby takie, gdyby kraje, które mają na swoim terytorium bazy wojskowe USA wyprosiły je.
  Odwagi jednak brak.
  Jeszce nie teraz.
 • @lorenco 23:36:26
  "Odwagi jednak brak". -

  --- I nie ma się co dziwić. Kto się odważy oddać swe społeczeństwo na zatratę?
 • @zygmuntbialas 23:40:41
  No i popatrz, do czego doszliśmy!
  Jeden kraj trzęsie wszystkim.
  Żeby to był chociaż kraj o wysokiej moralności, wysokiej kulturze?
  Nie! Kultura kowbojska a wręcz rewolwerowców.
 • @lorenco 23:53:56
  "No i popatrz, do czego doszliśmy!
  Jeden kraj trzęsie wszystkim". -

  --- I jest to nie do zniesienia.
 • @zygmuntbialas 00:28:06
  http://partia-zmiana.pl/program/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej