Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Mateusz Piskorski: List zza krat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisze dr Mateusz Piskorski z więzienia: W sumie mało kto zdaje sobie sprawę z absurdalności mojego położenia.

A ono jest przecież ilustracją atmosfery politycznej w Polsce, jest ewidentnym rezultatem polityki nienawiści i podżegania do wojny konsekwentnie prowadzonej przez polskie władze.

Jednym z jej elementów jest szpiegomania, powszechna teoria spiskowa  mówiąca o tym, że wszelkie porażki i niepowodzenia to skutek gry wrogich, obcych służb specjalnych.

Wyobrażanych wrogów polskie elity mają wielu, ale jednoznacznie pierwsze miejsce wśród nich zajmuje Rosja.

Mateusz Piskorski. List zza krat. Ocenzurowano, 05.04.2018 r. Warszawa
© ZDJĘCIE : MATEUSZ PISKORSKI
Mateusz Piskorski. List zza krat. "Ocenzurowano", 05.04.2018 r. Warszawa
A to oznacza, że każdy, kto ma jakikolwiek kontakt z obywatelami rosyjskimi jest „w kręgu podejrzeń". Za kontakty i współpracę z rosyjskimi politykami, politologami, dziennikarzami, organizacjami pozarządowymi grozi już więzienie, jak pokazuje mój przykład.

 

Ignorując wszelkie fakty, lekceważąc metodę naukową i elementarną logikę, doktryna polskiej rusofobii zakłada, że w Rosji tak naprawdę wszyscy związani są ze specsłużbami.

 

Zdaniem rządzących  i obsługujących ich fobie „ekspertów", koronnym dowodem tezy, ze Federacja Rosyjska to państwo służb jest biografia i przeszłość Władimira Putina. Skoro sam prezydent to służby, również jego administracja musi mieć, według nich, te same korzenie.

Sprawujące w Polsce władze środowiska idą dalej w odmęty paranoi: dla nich w Rosji nie ma partii politycznych i polityków, mediów i dziennikarzy, instytutów badawczych i naukowców, firm i biznesmenów, wydawnictw i pisarzy, agencji reklamowych i specjalistów PR — to wszystko są specsłużby. Każdy obywatel Federacji Rosyjskiej   to potencjalny, prawdopodobny agent lub współpracownik służb.  

Każdy obywatel Polski — utrzymujący kontakt i współpracujący z rosyjskimi osobami prawnymi i fizycznymi — to najpewniej szpieg. Efektem tej paranoi ma być zerwanie wszelkich relacji z Rosją i Rosjanami — politycznych, gospodarczych, społecznych, naukowych, kulturalnych.

To z kolei ma przygotować grunt do wojny, o której w swej chorej wyobraźni marzą i fantazjują polscy rusofobowie.

 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy zdają sobie oni sprawę z bycia pożytecznymi idiotami i propagandowym mięsem armatnim w konfrontacji Waszyngtonu z Moskwą. Ich stan umysłu niedawno znowu bardzo trafnie opisał prof. Bronisław Łagowski (cytuję z pamięci): „Amerykanie podciągają swoją broń bliżej Rosji, a rządzący Polską głoszą, że to oni podciągają Amerykanów. Zauważyłem u młodszych ode mnie i całkiem młodych, że jeśli o tym myślą, to z nutą nadziei, że doczekają, iż to na polskiej ziemi w części odbędzie się ta nowa, wspaniała wojna. W takim duchu są wychowani przez państwo". Nic dodać, nic ująć.  

Polscy tropiciele rosyjskich służb nie zauważają, że prawdopodobnie państwem, gdzie te służby najbardziej chyba przenikają się z sektorem cywilnym są uwielbiane przez nich Stany Zjednoczone.

Mateusz Piskorski
© ZDJĘCIE : ZMIANA
Mateusz Piskorski

Mike Pompeo —z szefa CIA na szefa Departamentu Stanu, byli prezydenci — wysoko postawieni oficerowie specsłużb, Frank Carlucci — wiceszef CIA, a później w zarządzie organizacji pozarządowej Freedom House. To tylko kilka przykładów. Polscy szpiegomani są też ślepi na sytuacje we własnym kraju.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Święczkowski był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dziś jest szefem Prokuratury Krajowej, tej, która przetrzymuje mnie od dwóch lat w więzieniu.

Media donoszą zaś, ze koordynatorem najważniejszych polskich polityków, częstym rozmówcą premiera i szefa partii rządzącej jest związany z wywiadem brytyjskim i izraelskim tajemniczy Jonny Daniels.

Jarosław Kaczyński
© AFP 2018 / WOJTEK RADWANSKI
Aż chciałoby się w tej sytuacji zapytać: a może to właśnie w Polsce, a nie w Rosji, rola służb specjalnych, w tym obcych, jest zbyt duża?

 

Ci którzy zadają takie pytania mogą jednak albo zginąć w tajemniczych okolicznościach (jak Andrzej Lepper), albo trafić za kraty, jak ja.

Taki jest poziom ryzyka dla opozycji antysystemowej w Polsce. Dużo wyższy od tego, któremu w Rosji poddany jest Nawalny i jemu podobni. Im grozi najwyżej kilkanaście dni aresztu. W Polsce siedzieliby w więzieniu.

Mateusz Piskorski, polski polityk i politolog

https://pl.sputniknews.com/opinie/201805177982444-Ocenzurowano-Mateusz-Piskorski-dla-Sputnik-Polska/

KOMENTARZE

 • @
  Dzisiejsza "władza" kompromitując się w sprawie Piskorskiego nawet nie zauważa, że stworzyła SAMA PRECEDENS polegający na trzymaniu politycznego przeciwnika za kratkami (BEZ SĄDU) przez miesiące czy lata.

  Za chwilę to "oni" mogą się tam znaleźć... Jakoś tego nie widzą, ale, tym gorzej dla nich...
 • @laurentp 23:32:19
  Według powiedzenia: po nas choćby potop!
 • @lorenco 23:43:43
  //Według powiedzenia: po nas choćby potop!//

  Dokładnie tak.A nawet jeszcze gorzej.

  Prezydent Ignacy Mościcki w rozmowie z inż. Ziemowitem Śliwińskim 6 sierpnia 1939r. miał uznać, że wojna jest nieunikniona
  || kraj cały ulegnie strasznemu zniszczeniu i cierpieniu. W tej wojnie decydować będzie przemysł (…) a my nic nie mamy, my nawet amunicji nie mamy w wystarczającej ilości. Niemniej tak korzystnej sytuacji międzynarodowej, jaką mamy dziś, może Polska nie mieć i za lat dziesiątki i setki. Anglia i Francja, Ameryka pójdą za nami. Nie możemy ustąpić i piędzi. Naród fizyczne może zginąć, ale nie może zginąć jego duch. To nasza jedyna szansa. Dlatego wojnę będziemy mieć. ||
 • @ikulalibal 00:19:41
  "Naród fizyczne może zginąć, ale nie może zginąć jego duch. To nasza jedyna szansa. Dlatego wojnę będziemy mieć". -

  --- Istne szaleństwo. Trzeba byłoby przemianować (w ramach dekomunizacji) ulice Mościckiego na inne.
 • @lorenco 23:43:43
  Powiedziałbym tak, DLA NICH "choćby potop", a co nam, Polakom do tego? WON do Izraela, mata państwo to się rządźta...
 • @lorenco 23:43:43
  P.S.
  jeśli można trzymać kogoś BEZPRAWNIE za kratami, to można i kogoś ROZSTRZELAĆ bez wyroku...
  Polecam dzisiejszej "wuadzy" pod uwagę.
  "Tłuszcza" z definicji jest brutalna.
 • żydostwo to paranoja prześladowcza !!!
  Słowianie ! Polska w wyniku zdrady bandyty Jaruzelskiego dostała się w łapy paranoików żydowskich ! i o zgrozo ta żydowska paranoja rozwija sie z postępem geometrycznym

  paranoje prześladowczą, charakteryzującą się przekonaniem chorego o stałym spiskowaniu przeciwko niemu oraz obserwowaniu i chęci sprawienia przykrości lub cierpienia, a tą obsesją chorych żydów jest ROSJA !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Apel Kresowian !
  Apel Kresowian, świadków Zagłady. „Żądamy ukarania zbrodniarzy. Żądamy kar za kłamstwa i fałszowanie naszej historii”

  Bracia Słowianie ! za takie słowa żydowski reżim w Polsce zamyka w wiezieniach bo ta banda żydów wymyśliła sobie przepis że Ukraina i ukraińcy są pod ochroną reżimu żydowskiego w Polsce ! i każde słowo prawdy o ukraińcach bandytach podpada pod żydo-reżimowy paragraf !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @All
  Niemcy i Rosja zagrożeniem dla Polski? - Tak mówi Macierewicz:

  https://www.youtube.com/watch?v=wON-xlze1Ic
 • @zygmuntbialas 22:18:26
  Gdyby Macierewicz kogoś choć w częsci przekonał, niech przeczyta choćby ten komentarz spod filmu:

  Kamila
  Podczas przemówienia na posiedzeniu Rady do Spraw Globalnych w Chicago, 3 lutego 2015r dr George Friedman, założyciel i prezes Stratforu opisuje otwarcie, iż USA jest imperium które musi kontrolować de facto cały świat by zapewnić sobie dominację i ochronę. W europie opisuje on, iż od 100 lat USA walczyło z wszelkimi możliwymi formami bliskiej współpracy pomiędzy Niemcami i Rosją, które razem stanowią siłę mogącą zagrozić Stanom Zjednoczonym. „Podstawowy problem USA który od wieków angażował nas w I, II wojnę światową i zimną wojnę to relacje pomiędzy Niemcami i Rosją, ponieważ razem są jedyną siłą która może nam zagrozić i upewnienie się, że to nie nastąpi.” stwierdza Friedman, dodając „Dla USA zasadniczym zagrożeniem jest Niemiecki kapitał i technologia oraz naturalne zasoby Rosji i jej siła robocza jako jedyna kombinacja która od wieków piekielnie przeraża Stany Zjednoczone.”

  Aby obecnie do tego nie dopuścić proponuje sponsorowanie i dozbrajanie wszystkich stron konfliktu w Europie, by prowadziły wzajemnie wyniszczającą wojnę, chroniąc w ten sposób interesy strategiczne USA. „Myślę, że masz w zupełności rację, nie możemy jako imperium tego robić. Wielka Brytania nie okupowała Indii. Wzięła różne stany Indii i zwróciła je przeciwko sobie zapewniając brytyjskich oficerów dla Indyjskiej armii. Rzymianie nie wysyłali wielkich armii. Ustanawiali królów podległych cesarzowi, i ci królowie byli odpowiedzialni za utrzymanie pokoju. Tak więc imperia które bezpośrednio okupowały, jak nazistowskie imperium, upadły.” dodał w dalszej części prelekcji. „Polityką jaką bym zarekomendował jest polityka jaką przyjął Ronald Reagan wobec Iranu i Iraku. Finansował obie strony, by ze sobą walczyły a nie walczyły z nami. Było to cyniczne, z pewnością niemoralne, ale działało. I to jest najważniejsza sprawa, Stany Zjednoczone nie mogą okupować Eurazji.”

  Trzeba przyznać, że jest to chyba jedyna oprócz Brzezińskiego otwarta wypowiedź przedstawiciela anglo-amerykańskiego establishmentu która tak jasno i klarownie tłumaczy politykę i strategię w odniesieniu do reszty świata. Reszta świata jest polem bitwy bez względu na sympatie i wydaje się że Europę i Rosję czeka taki sam los co kraje arabskie zmierzające ku pełnej bałkanizacji.

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/52780-george-friedman-rekomenduje-wyniszczajaca-wojne-w-europie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej