Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

7 lat pisałem w Neonie - 26.07.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wcześniej blogowałem nieco ponad rok w Salonie, razem więc już 8 lat. To jest ponad 12% mojego życia.

Te lata były - myślę - bogate w rozpoznanie naszej rzeczywistości przez Czytelnika. Ja osobiście nauczyłem się ogromnie dużo; właściwie to były rewolucyjne zmiany w moim myśleniu o sprawach społecznych i politycznych. Po czteroletnim intensywnym badaniu tzw. katastrofy smoleńskiej stwirdziłem w końcu, że "niewiele wiem o tym wydarzeniu i takiej (nie)wiedzy życzę badaczom brozy i stronnikom wybuchów (w locie)".

 
Gdy nastąpiły wydarzenia na kijowskim Majdanie, a wraz z nimi stek medialnych kłamstw, pozbyłem się jakichkolwiek uprzedzeń wobec Rosji, a po wścieklej nagonce na uchodźców odechciało mi się prawicowego myślenia.


Znalezione obrazy dla zapytania opole zdjęcia miasta
 
Opole

Blog cieszył się zainteresowaniem dzięki współpracy z wieloma blogerami i komentatorami. Od począku 2014 roku byli to przede wszystkim   Trojanka, Tiamat i Metro, z którymi współpraca była długa i systematyczna. Pisali też inni czołowi autorzy tekstów i komentatorzy, których tu nie wymienię, bo bardzo długa byłaby ta lista, jednakże wspomnę o pozytywnym oddziaływaniu szefa portalu dr. Ryszarda Opary i admina Repsola, bez których nie byłby Neon tym, czym jest: konsekwentnym wyrazicielem myśli polskiej.
 
Szanowny Czytelniku,
To nie jest moje pożegnanie z portalem czy w ogóle z pisaniem. To raczej informacja o tym, że jestem... i będę pisał, ale aktualnie nie za wiele. Mam sporo obowiązków zawodowych, które nie pozwalają mi na systematyczne blogowanie.
 
Dawno nie było na blogu artykułu pani Tiamat, więc za godzinę lub dwie opublikuję tekst, napisany przez nią w kwietniu br.
 
Pozdrawiam,
 
Zygmunt Białas

 

KOMENTARZE

 • Życzenia
  Bardziej liczy się jakość niż ilość a w jakości Prawda przede wszystkim.
  Zawsze z wielkim zainteresowaniem czytam pańskie artykuły.
  Życzę Panu żeby za 7 lat ilość Pana czytelników powiększyła się siedmiokrotnie.
  Pozdrawiam
 • @Robik 15:42:24
  Dziękuję za takie docenienie :)
  A jeśli o to siedmiokrotne zwiększenie Czytelników idzie, to... trzeba byłoby liczyć się z zainteresowaniem niechcianych czytelników, a to - według mojej wiedzy - nie jest sympatyczną sprawą.

  Pozdrawiam Pana.
 • dobra robota
  Kawal dobrej roboty. Polska zapamieta i sie odwdzieczy

  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 16:05:49
  Salut.Amigo. :)
 • Cały czas coś się działo
  i się nadal niestety dzieje. Wiele złego.
  Dlatego walka o dobro powinna trwać nadal, także przy Twoim udziale.
 • @zygmuntbialas 16:05:49
  Panie Zygmuncie, brakuje pana wspaniałych analiz oraz przytomnego i prawdziwego obrazu zepsutego świata. Mi też brakuje czasu na pisanie, a pomysłów i ocen aż prosi się pokazywać prawdę, tym bardziej, że wokół Nas tyle bredni medialnych usłużnych reżimowi i okupantom naszym.
  Życzę dużo zdrowia a wiec siły i wytrwałości.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Zorion 18:07:20
  "Kawal dobrej roboty". -

  --- Chciałem tylko opisać fragmenty naszej rzeczywistósci. Nie chciałem być żadną ze stron ewentualnych konfliktów, co mi się na ogół udawało.

  Pozdrawiam Pana.
 • @Repsol 18:28:34
  Witam :)

  Gorąco na dworze, więc wysilem się średnio. Przygotowałem dwie notki, ale opublikowałem je tylko na jednym z trzech portali: w Neonie.

  Pozdrawiam Cię.
 • @lorenco 20:04:04
  "Cały czas coś się działo i się nadal niestety dzieje. Wiele złego". -

  --- Tak wiem. Czytam co nieco i wiem ogólnie, co się dzieje na świecie: w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, w Syrii. Są sprawy, które szczególnie wzbudzają moje zainteresowanie, np. polskie powstania (kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe i warszawskie). Będę miał trochę czasu, to poczytam wnikliwiej, by opisać te - coraz mniej mi zrozumiałe - zrywy.

  A że dzisiaj opublikowałem dwie notki, to właściwie moja odpowiedź na Twój wczorajszy e-mail.

  Pozdrawiam Cię :)
 • @Wrzodak Z. 21:00:19
  Witam Pana,

  ja też pamiętam treści przekazane przez Pana. Właściwie to z pominięciem jednej sprawy, tj. wydarzeń 10.04.2010, są moje poglądy najbliższe poglądom, wyrażonym przez Pana (oraz Panią Tiamat). Pamiętam też, że ujął się Pan za mną, gdy zostałem wyrzucony z portalu.

  "... aż prosi się pokazywać prawdę, tym bardziej, że wokół Nas tyle bredni medialnych usłużnych reżimowi i okupantom naszym". -
  --- Tak, wiem. Myślę, że przyjdzie jeszcze czas, że się rozpiszę, i tego też Panu życzę. I zdrowia i pomyślności w życiu.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @zygmuntbialas 22:07:43
  https://www.youtube.com/watch?v=lLaiY6t_dTM
 • @zygmuntbialas 23:34:36
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/111703,nedzny-jest-dorobek-iii-rp-mowil-andrzej-lepper
 • @zygmuntbialas 23:41:52
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139734,08-08-2008-napasc-gruzji-na-osetie-pld
 • @zygmuntbialas 01:03:20
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133116,08-08-2008-najazd-gruzji-na-osetie-poludniowa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej