Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy istnieje prawda obiektywna? - Może istnieje, ale na pewno nie w sieci.

 Na blogu Bogusława Jeznacha znajduję tekst Normana Tabora, zatytułowany "Żul na fotelu prezydenta":

https://jeznach.neon24.pl/post/145028,zul-na-fotelu-prezydenta

Czytam o filipińskiej głowie państwa Rodrigo Duterte:

"Oprócz walki z kryminalistami i wywrotowcami Duterte podobno ma na sumieniu m.in. instruktora tańca, czy ekschłopaka swojej córki. Tak przynajmniej twierdzi niejaki Edgar Matabato podający się za szefa szwadronów śmierci Duterte. Matabato twierdzi również, że Duterte w trosce o środowisko naturalne, a w szczególności o faunę Filipin nakazał wrzucanie poćwiartowanych ciał na pożarcie krokodylom. Według byłego oficera policji Arturo Lascanasa siepacze burmistrza za każde morderstwo mieli otrzymywać kwotę wynoszącą od 20 tys. do 40 tys. pesos (w przeliczeniu od 400 do 2 tys. USD)".

https://jeznach.neon24.pl/post/145028,zul-na-fotelu-prezydenta

Napisałem w komentarzu:

"Szanowny Panie Bogusławie,
zastanawia mnie, że mogą być tak różne narracje o jednym człowieku. O prezydencie Filipin było na moim blogu kilka notek, na przykład:

https://zygumntbalas.neon24.pl/post/134076,co-sie-dzieje-na-filipinach-02-10-2016

Ten sam człowiek jest opisany, a wygląda to całkiem inaczej. I dla mnie jest problem, co jest prawdą, a co nie.

Pozdrawiam Pana serdecznie".

 

Znalezione obrazy dla zapytania rodrigo duterte

Rodrigo  Duterte

Linkowany w powyższym komentarzu tekst, zatytułowany "Duterte dzielnie opiera się amerykańskiej hegemonii" został napisany przez Jose Maria Sison, a przetłumaczony przez blogera Metro. Czytamy m.in.:

Duterte zadeklarował determinację w prowadzeniu niezależnej polityki zagranicznej. Żyjemy w świecie wielobiegunowym, w którym Stany Zjednoczone nie są już jedynym supermocarstwem, decydującym o wszystkim na całym świecie. Duterte wypowiedział się również w sprawie zakończenia amerykańskiej obecności wojskowej na Filipinach i wspólnych amerykańsko – filipińskich patroli morskich na zachodzie Filipin oraz w sprawie zakupu broni w Chinach i w Rosji. Duterte próbuje wytyczyć kurs niezależnej polityki zagranicznej".

Czy niezależność polityki prezydenta Filipin i jego wręcz antyamerykańska postawa nie są przyczyną tworzenia 'alternatywnych'  tekstów?

                                  * * * * * * *

Przejdźmy na nasze podwórko. Na moim blogu w notce "Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce" czytamy o partii"Polska Patriotyczna":

https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145004,jakie-poglady-polityczne-wolno-miec-w-polsce-09-08-2018

W zamieszczonym tu filmie, link:  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=C6xfaLtoQ08  - wypowiadają się przewodniczący Paweł Ziemiński oraz wiceprzewodniczący Nabil al-Malazi. Kontrowersje niektórych czytelników wzbudziła postać wiceprzewodniczącego, Syryjczyka z pochodzenia:

 

Nabil al-Malazi

Pisze AgnieszkaS w komentarzu, link:

https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145004,jakie-poglady-polityczne-wolno-miec-w-polsce-09-08-2018#comment_1479463

"Franzowi należą się podziękowania za ten filmik, z którego dowiadujemy się, że wiceprzewodniczącym partii „Polska Patriotyczna” i partii „Zmiana” jest Syryjczyk, Nabil al-Malazi. Tutaj przychodzi na myśl refleksja: czy w Polsce nie ma już Polaków, że w naszych partiach działają bogaci biznesmeni z Bliskiego Wschodu? 

Nabil Malazi jest właścicielem firmy EUROMID INTERNATIONAL – NABIL MALAZI LTD. Firma jest zarejestrowana w Polsce i uchodzi za polską, a zdobyła sobie sławę ze względu na aferę powszechnie na świecie znaną jako „Panama Papers” (kwity Panamskie). 
Cytuję z Wiki: „zbiór poufnych dokumentów z rajów podatkowych udostępniony po wycieku danych z kancelarii podatkowej i prawnej Mossack Fonseca, działającej w Panamie. Ujawniono aktywa elit politycznych, prominentnych urzędników i ich współpracowników, które wcześniej były niejawne".

I dalej śmieci zebrane w sieci.

Odpowiedziałem: "Ilość wszelakich informacji, prawdziwych, zmanipulowanych i wręcz fałszywych jest tak ogromna, iż niemożliwe jest wszystko sprawdzić. Muszę dokonać wyboru, opierając się na dotychczasowej swej wiedzy i logice. A te mi podpowiadają: gdyby Nabil al-Malazi prowadził nieczyste interesy w Polsce, byłby - jako nie-żyd i niepopierający aktualnych rządzących - dawno uwięziony lub wydalony z Polski.

Bo różne nieczyste interesy mogą u nas prowadzić tylko określone grupy, do których Nabil al-Malazi - jako Syryjczyk i zastępca uwięzionego dr. Mateusza Piskorskiego - nie należy".

Zabrał głos przewodniczący partii "Polska Patriotyczna" Paweł Ziemiński (@stanislav):

"Puściła pani bąka w towarzystwie, co damie szczególnie nie wypada i wymówiła się mężem. Rzuciła pani kilka domysłów, konfabulacji i "skojarzeń" i uznała pani to za wystarczające. Otóż nie, szanowna Polko-Amerykanko, czy może ze względów na bezczelne FACTA- Amerykanko-Polko.

Co do Nabila Malazi, to powinna pani Go szybko przeprosić publicznie za rozsiewanie skonfabulowanych "domysłów", bo z tego co wiem, po przepracowaniu w polskich firmach i dla polskiego budżetu blisko 30 lat nabył on stosowne uprawnienia do emerytury, którą w Polsce pobiera".
Skąd więc inne, 'alternatywne' sieciowe wieści. Myślę, że wypowiedź Nabila al-Malazi w poniższym filmie daje nam, przynajmniej częściową, odpowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=FnjGObUrDAc
.
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Rzuciła pani kilka domysłów, konfabulacji i "skojarzeń" i uznała pani to za wystarczające. ",

  Z tego co czytałem to Szanowna AgnieszkaS wcale nic nie konfabulowała. Podała nazwę firmy i podała, że firma jest także zamieszana w aferę "Panama papers".

  Żeby uciąć dyskusję wystarczy oświadczyć czy Pan Nabil al-Malazi ma cokolwiek wspólnego z tą firmą czy może jest to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor
  "I dla mnie jest problem, co jest prawdą, a co nie."

  Moim zdaniem facet mógł (ale nie musiał) w młodości przegiąć ze swoimi wybrykami i jeśli to miało miejsce to po zakończeniu kadencji powinien za to odpowiedzieć przed sądem jak każdy normalny obywatel. Oczywiście niezawisłym, ale z tym może być problem...

  Dopóki jest jednak prezydentem ma reprezentować interesy Filipin i chyba to robi, skoro niektórzy tak głośno kwiczą ;-)
  Nie wiem czy mają tam immunitet, ale jeśli został wybrany demokratycznie i ten immunitet istnieje, to w grę przeciwko niemu wchodzą już tylko środki nielegalne lub kłamstwa.
  A sądząc po "Mirosławcu" i "Smoleńsku" towarzystwo w środkach może nie przebierać.

  Oby Opatrzność czuwała nad Filipinami.
 • @Jasiek 11:00:24
  "... wystarczy oświadczyć czy Pan Nabil al-Malazi ma cokolwiek wspólnego z tą firmą czy może jest to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk". -

  --- No cóż, ja swoje zdanie wyraziłem. Nie da się wszystkiego sprawdzić i sprostować. I jeszcze jedna sprawa. Przeczytałem Pańską ostatnią notkę, oceniłem wysoko, ale głosu nie zabrałem. Za mało znam się na tych sprawach. Oczywiście mam tu określony pogląd, ale raczej na swój tylko użytek. I nie będę się wyrywać (może jak filip z konopii), by nie stwarzać zbędnych dyskusji.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 11:08:40
  "... facet mógł (ale nie musiał) w młodości przegiąć ze swoimi wybrykami i jeśli...". -

  --- Nie wiemy tego dokładnie, a ton, w jakim pisze Norman Tabor, na nic nie wskazuje. No i... Nie tylko po "Mirosławcu" i "Smoleńsku" towarzystwo w środkach przebierało. Jugosławia, Srebrenica, Miloszewicz, Ukraina, Syria, dr Mateusz Piskorski...
  A Filipiny mają prawo do życia i rozwoju :)
 • @zygmuntbialas 11:21:42
  Bardzo dziękuję za wizytę i ocenę.
  Napisałem tę notkę bo nie potrafiłem logicznie połączyć dwóch faktów.
  Z pomocą przyszedł Pan Wojtas - przypomniał, że w I RP podatków nie było...
  Dzięki Pana wpisom dowiedziałem się, że media to matrix, ale widzę, że ekonomia również :-(
 • @Jasiek 11:00:24
  Panie Jasiek, z samwgo faktu, że ktoś ma gdzieś zarejestrowaną fime nie znaczy jeszcze, że:
  1) prowadzi rzeczywiscie działalność gospodarczą
  2) uzyskuje dochody
  3) nie płaci podatków
  Tego pani AgnieszaS mie sprswdziła, ale wydała " osąd"publiczny
 • @stanislav 12:58:34
  To jest właśnie konfabulacją pani AgnieszkiS. Pytanie tylko czemu i komu ma to służyć, bądź kogo oczerniać...
  Służyć ma praktykom chołoty politycznej lubującej się w plotkach i potwarzach( ulubione mstody syjonistów). Szkodzić ma Nabilowi Malazi oraz partii Polska Patriotyczna. Działania prokuratury Warszawa Praga- Północ wobec Dariusza Kosiura i mnie Pawła Zieminskiego już po wyborze nowych władz partii Polska Patriotyczna, to zapewne też " przypadek w wykonaniu PiSowskich " stróżów prawa i konstytucji".
 • @Jasiek 11:40:40
  "Z pomocą przyszedł Pan Wojtas...". -

  --- Na tym blogu też K. Wojtas napisał porządny komentarz o US -sankcjach pod poprzednią notką. Przytaczam całość:
  Sankcje, wobec malejącej roli USA, prowadzą do samoizolacji.
  Formalnie chodzi o zdobycie środków (z ceł i ograniczeń) na podtrzymanie statusu USA.
  Widać, że system dotychczasowy się sypie - dolar przestaje być walutą rezerwową.
  Póki USA kontrolowały handel ropą - mogły dodrukowywać stosowną sumę $ zależnie od potrzeb i "rozprowadzać" ją w systemie światowych finansów.
  Obecnie - petrodolary są w obiegu, ale już nie obejmują całego świata a część. W efekcie skala dodruku musi być mniejsza. Trump sankcjami i cłami chce powiększyć pulę - stąd naciski na zwiększenie wydatków zbrojeniowych przez resztę państw systemu (NATO).

  Tyle, że chyba się to nie uda i dojdzie do hiperinflacji i krachu finansowego. Kiedy?
  Wyglądało, że to może być już, ale na razie udaje się to powstrzymywać. Jak długo i czym się to skończy?

  Krzysztof J. Wojtas 12.08.2018 08:28:11".
 • @Jasiek 11:40:40 (II)
  "Dzięki Pana wpisom dowiedziałem się, że media to matrix,...". -

  --- Nie pierwszy jestem w tym względzie, ale jest to fascynujący temat: "Rola infornacji o polityce w sieci". Czasem tylko napomykam, ale Panu wyraźnie powiem: nie jest dobrze z tą informacją. Dużo kłamstwa, manipulacji i zwykłego ble ble ble. Bloger, którego uznawałem za porządnego, twierdzi, że Ziemia jest płaska, a zamach na Kennedy'ego był udawany. Kennedy wcielił się potem w J. Cartera.
  A ile jest przekłamań, które nie dadzą sie w miarę szybko zweryfikować.
  A tu w Neonie pod moją notką o Hiroszimie pisze Krystyna Trzcińska... - za chwilę podam link do jej wypowiedzi.
 • @Jasiek 11:40:40
  Tu link do wypowiedzi K. Trzcińskiej o Hiroszimie:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/144962,06-08-1945-zrzucenie-bomby-atomowej-na-hiroszime#comment_1478542

  Nieco niżej jest druga jej wypowiedź, a wtóruje jej @andrzejw.
 • 5*
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/08/12/duterte-i-malazi-nie-przepadaja-za-usa/
 • @Rzeczpospolita 14:51:33
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/08/12/duterte-i-malazi-nie-przepadaja-za-usa/

  --- Bardzo porządnie wygląda notka w Pańskim portalu.
  Pański wstęp i zakończenie są wartością dodaną.

  Pozdrawiam :)
 • @stanislav 12:58:34
  "Tego pani AgnieszaS mie sprawdziła, ale wydała " osąd"publiczny"

  I proszę,kto to mówi?
  Parę dni temu niejaki "stanislav"vel Ziebiński wylał kubeł pomyj na młodego rolnika szefa Uni Ziemiaczanej Kołodziejczaka tylko dlatego,że młody człowiek odważył się wyprosić z zebrania rolników agitatorów politycznych .Mimo że nie znali człowieka to obrzucili go błotem i wyzwali od żydów.
  Kołodziejczak dobrze zrobił,ze wywalił ich na zbity pysk .Takich doradców ma po prostu w zadku.Czego się nie dotknie Ziębiński i Kosiór od razu idzie w rozsypkę.Skrupulatnie wypełniają zadania narzucone przez syjonistów.Żadna silna partia na prawicy nie ma prawa powstać więc należy dusić wszystko w zarodku
 • @matterhorn 15:46:29
  Zastanawiam się za coś ty stwórcy podpadł, że tak ciebie nie lubi -?
  A że nie lubi to pewne, bo gdyby było inaczej nie uczyniłby ciebie idiotą.

  Dam ci jednak dobrą radę.
  Nie czytaj tego co pisze P.Ziemiński, czy ja - nie warto i tak nie rozumiesz o co chodzi. Tracisz tylko czas, narażasz się na śmieszność (ja ci współczuję, bo każda ułomność jest przykra, nawet ta nieuświadamiana) i obnażasz względem siebie złośliwość stwórcy.
 • @matterhorn 15:46:29
  To jakaś groteskowa przypadlość największych kundli z tego portalu, że przybierają nicki zupełnie nie pasujące do ich miernoty. Husky jedna z ulubionych ras mojej chlopiecej literatury z powieści Londona i Curwooda tera kojarzy mi się z miernotą wyspiarską. A Matterhorn,piękny szczt alpejski Malllszczytem głupoty i politycznego prymitywizmu .
 • @Rzeczpospolita 16:32:34
  Rady to możesz dawać swoim dzieciom(jak je masz)albo swoim towarzyszom.To co wy robicie to zwykłe ku...wo i należy Polaków przestrzegać przed takimi ludzmi jak wy .Już ABW się za was bierze i mam nadzieję ,ze już niedługo wylądujecie tam gdzie jest wasze miejsce czyli w kryminale i zostaniecie tam jak najdłużej
 • @matterhorn 19:00:05
  O panie( pani?) Matterhorn, to zakrawa już na groźbę karalną więc zalecam rozwagę albo okład z lodu na pusty łeb!
 • @AgnieszkaS 21:06:03
  Nie takie już informacje (o innych osobach) widziałem, na przykład o Andrzeju Lepperze czy o dr. Mateuszu Piskorskim.
  Już pisałem, teraz po raz drugi powtórzę:
  "Ilość wszelakich informacji, prawdziwych, zmanipulowanych i wręcz fałszywych jest tak ogromna, iż niemożliwe jest wszystko sprawdzić. Muszę dokonać wyboru, opierając się na dotychczasowej swej wiedzy i logice. A te mi podpowiadają: gdyby Nabil al-Malazi prowadził nieczyste interesy w Polsce, byłby - jako nie-żyd i niepopierający aktualnych rządzących - dawno uwięziony lub wydalony z Polski.
  Bo różne nieczyste interesy mogą u nas prowadzić tylko określone grupy, do których Nabil al-Malazi - jako Syryjczyk i zastępca uwięzionego dr. Mateusza Piskorskiego - nie należy".
 • @AgnieszkaS 21:45:52
  To smutne, że tyle się pani " napracowała" żeby nie dojść do niczego :))))
 • @AgnieszkaS 00:22:30
  O atak personalny jeśli jest pani tego spragniona, to proszę się zwrocić do swojego męża, gdyż ja nie mam takich planów.
 • @AgnieszkaS 00:22:30
  Pisze Pani, "że informacje tutaj podane należą do tzw. "public domain". -

  --- To nie jest "public domain", tylko bzdety dokumentne. Już przytaczano na moim blogu wiele "faktów", wyprodukowanych przez określone kręgi. Szkoda, że Pani nie przeczytała mojej trzykrotnie powtarzananej uwagi o logicznym podejściu do sprawy. Nie mogę przytoczyć jej po raz czwarty, by nie być posądzonym, iż trolluję na własnym blogu, więc zadam Pani takie pytanie: "Czy tajne służby państwa polskiego są tak nieudolne, pobłażliwe czy przekupne, że nie interweniowały? A może nieczytate i nie wiedzą, gdzie szukać "przestępców"?
  Proszę odróżniać faktoidy od faktów. I myślę, iż parę Pani słów przeprosin należy się Panu Nabilowi al-Malazi.
 • @AgnieszkaS 20:27:45
  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201711066643406-Bild-rajskie-dokumenty-zdradzily-powiazania-swiatowych-elit-z-rajami-podatkowymi/

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201711116654991-kazdy-Amerykanin-ma-prawo-inwestowac-w-rosyjski-biznes/

  ...
  W czym problem?
  Amerykanie moga, a inni nie?
 • @AgnieszkaS 17:54:05
  I jak to mało potrzeba żeby wyszło szydło z worka, czyli śpioch AgnieszkaS pokazała prawdziwe swe oblicze - syjonistyczno- anglosaskiego szpicla :)))
 • @AgnieszkaS 22:16:17
  Przecież pani styl, to najbardziej prymitywny stereotyp: ktoś wszedł do kościoła RzK- jest wierzącym katolikiem; ktoś jest Arabem-na pewno jest członkiem Al Kaidy; ktoś zarejestrowal firmę w Czechach- oszukuje polskuego fiskusa; ktoś pojechał na konferencję naukową do Moskwy - jest agentem GRU lub KGB itd.
 • @AgnieszkaS 20:27:45
  "To nie jest "public domain", tylko bzdety dokumentne". -

  --- Jeśli coś sugeruję, to tylko to, że w sieci są informacje prawdziwe, a także są różne śmieci. Poza tym można skontaminować prawdziwe informacje, rzucając podejrzenie na 'wycelowaną' osobę.
  Nie odpowiedziała Pani na pytanie: "Czy tajne służby państwa polskiego są tak nieudolne, pobłażliwe czy przekupne, że nie interweniowały [w tej sprawie]? A może nieczytate i nie wiedzą, gdzie szukać "przestępców"?

  A przeprosiny to się należą osobie, która tu przez Panią jest ukazywana w niekorzystnym świetle.
 • @stanislav 22:32:59
  Pisze Pan do @AgnieszkaS: "Przecież pani styl, to najbardziej prymitywny stereotyp:..., ktoś jest Arabem-na pewno jest członkiem Al Kaidy;...'. -

  --- Pani Agnieszka weszła na blog na wysokim poziomie; jej analizy dotyczące uchodźców i Koranu zdawały się mieć ręce i nogi. Dwóch komentatorów okrzyknęło AgnieszkęS jako konkurentkę pani Tiamat, która bardzo dużo tu pisała. I co wyszło? - Skrajnie wrogie wypowiedzi AgnieszkiS o Arabach, muzułmanach i uchodźcach. Było to dziwne, bo równocześnie z sympatią odnosiła się do Murzynów - lewicowych działaczy w USA.
  No i ta upartość: niemożliwe jest cokolwiek jej wytłumaczyć, tylko wkleja te swoje bzdety, co podpada już pod zwykłe trollowanie, za co raz była zablokowana na tym blogu.
 • @AgnieszkaS 21:59:32
  Agnieszka...
  A kto stworzyl Specjalne Strefy Ekonomiczne i dlaczego uwazane sa one za pozyteczne, a raje podatkowe maja byc naganne?
  Czy istnieje jakas generalna roznica?
  Czy dzialalnosc na terenie tzw. rajow podatkowych jest nielegalna?
  Czy kazdy Polak lub Amerykanin ma prawo zarejestrowac swoja firme w tzw. "rajach podatkowych"?

  -"Specjalne strefy ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie obszary kraju, gdzie inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą uzyskując
  pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego (CIT lub PIT) od dochodu uzyskanego z działalności określonej w uzyskanym zezwoleniu"-

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna_strefa_ekonomiczna
  .................

  Osobiscie nigdy nie zastanawialem sie nad tym, ale dzieki Tobie uzmyslowilem sobie, ze wlasciwie mam powody do zadowolenia.
  Nie place podatkow w Polsce i tym samym nie wspomagam finansowania diet poselskich, stacjonowania wojsk amerykanskich w Polsce, IPN i ABW, dotowania Rydzyka w szczegolnosci i KK w ogolnosci,
  rzadowych limuzyn i garnituru Kaczynskiego (Macierewicza takze), demontazu pomnikow pamieci radzieckich zolnierzy i budowy krasnali ogrodowych.
  I chyba jeszcze tysiac innych rzeczy niepotrzebnych lub wrecz szkodliwych.
  Ubolewam jedynie nad tym, ze rzad polski i bez moich podatkow jakos sie wyzywi (jak to kiedys trafnie ujal Jerzy Urban).
  .........

  Agnieszka,
  osobiscie cieszy mnie niezaleznosc finansowa Pana Malazi. Inaczej (podobnie jak ja ) nie mialby czasu na zajmowanie sie polityka.
  Cieszy mnie, ze Pan Malazi nie zyje na moj koszt. W przeciwienstwie do Tuska, Czarneckiego i kilku tysiecy innych darmozjadow w Brukseli.
  Cieszy mnie, ze Pan Malazi nie musi zyc z zasilku dla bezrobotnych lub uchodzcow/imigrantow. W przeciwienstwi do wielu Polakow w kraju i zagranica.
  .............................
  -"Neoliberalizm stworzył te raje podatkowe, Panie krysz, i podzielił glob na 1% i 99%."-

  Zgadzam sie w polowie.
  Mianowicie:
  "Neoliberalizm podzielił glob na 1% i 99%."-

  A w drugiej polowie sie nie zgadzam.
  "Neoliberalizm stworzył te raje podatkowe."

  Hmm...
  Od kiedy istnieje neoliberalizm?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_chicagowska_(ekonomia)

  Od kiedy istnieja pierwsze "raje podatkowe"?
  Wiele odpowiedzi...
  Np.
  http://prokapitalizm.pl/krotka-historia-podatku-dochodowego.html

  Relacje czasow.
  Czy corka moze urodzic dziadka?

  ......................

  Zwrocilem sie do Ciebie per "Ty".
  Tak jest przyjete w forumowych dyskusjach.
  Naturalnie w innych okolicznosciach ( w realu) stosowalbym forme per "Pani".
  .....

  Sincerely Yours (czy jakos tak... :) )
  -krysz
 • @AgnieszkaS 23:18:39
  "Tu są tylko fakty,...". -

  --- Te "fakty" mi nic nie mówią. Mówimy o zupełnie czymś innym.
  Szkoda czasu na dyskusję.
 • @krysz 00:15:08
  "Zwrocilem sie do Ciebie per "Ty".
  Tak jest przyjete w forumowych dyskusjach."

  "Jest przyjete"? Bzdura! To jest głupie małpowanie angielskiego "you" które tak naprawdę znaczy "wy". Anglicy są bardzo grzeczni. "Ty" jest bardzo rzadko używane - czyli "thou".

  Można "tykać" tych co sobie tego życzą, a tych co nie, "tykać" nie należy. Tak jak w realu. Ale jak ktoś chce być grubiański, to cóż na to poradzić.

  "Ty" po polsku wyraża albo zażyłość albo lekceważenie. Tykanie kogoś wbrew jego woli jest formą chamskiej agresji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej