Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Czy pozwolą Piskorskiemu wziąć udział w wyborach?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisze Jarosław Augustyniak w portalu https://pl.sputniknews.com/: III Rzeczpospolita mieni się państwem demokratycznym.

Kolejną próbą dla tej „demokracji" jest dziś start w wyborach samorządowych, więzionego przez PiS, Mateusza Piskorskiego na prezydenta Warszawy. Niedawno powstał „Komitet Wyborczy Wyborców Mateusza Piskorskiego", a jego członkowie złożyli wniosek o widzenie z nim w areszcie śledczym.

Przypomnijmy, Mateusz Piskorski jest od 28 miesięcy przetrzymywany w areszcie śledczym, bez wyroku. Nie jest w tej chwili osoba skazaną, żadne zarzucane mu czyny nie zostały mu udowodnione i ma pełnię praw obywatelskich, w tym także bierne prawo wyborcze. Dlatego może kandydować na urząd prezydenta miasta Warszawy. Do tego potrzebna jest jednak jego pisemna zgoda.

Władza, mimo że wydała członkom Komitetu zgodę na widzenie, dotychczas uniemożliwia złożenie przez niego podpisu pod dokumentem będącym jego zgodą na start w wyborach. Prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że gdy podpisze on tę zgodę i stanie się oficjalnym kandydatem na urząd prezydenta Warszawy, będzie musiała mu w ramach kampanii wyborczej umożliwić jej prowadzenie. A to oznacza przede wszystkim dostęp do mediów.

Nie mam złudzeń, że jakieś ze znanych mainstreamowych mediów zainteresują się tą możliwością, ale wiem, że z takiej możliwości na pewno sam skorzystam. Równocześnie wiadomo, że podczas rozmowy, Piskorski nie będzie mówił tylko o Warszawie, ale z całą pewnością poruszy swoją sprawę i być może ujawni kilka niewygodnych dla tej władzy faktów. To test dla tej „demokracji", ale także i możliwość nagłośnienia sprawy człowieka, któremu III RP od ponad dwóch lat łamie życie.

Władza jest w kropce. Gdy pozwoli na podpisanie zgody na kandydowanie na prezydenta przez Piskorskiego, może być pewna, że ten w kontakcie z mediami, którego przez cały ten czas był pozbawiony, wyjawi wiele niewygodnych dla niej faktów. Gdy tej zgody na złożenie przez niego podpisu odmówi to członkowie jego Komitetu zapowiadają, że będą żądać unieważnienia wyborów, w których w sposób arbitralny sąd złamał prawo wyborcze, pozbawiając człowieka najważniejszego prawa w demokratycznym państwie — prawa do swobodnego udziału w wyborach. Co władza wybierze, dowiemy się już wkrótce.

Zapraszam do obejrzenia mojej rozmowy pod aresztem śledczym, z Nabilem Malazi, członkiem Komitetu i wiceprzewodniczącym partii Zmiana, którą założył Mateusz Piskorski.

Z ciekawostek jakich się od niego dowiedziałem informuję, że Piskorskiemu postawiono 27 zarzutów z czego aż 21 dotyczy Ukrainy. Kilka zarzutów dotyczy jego udziału jako obserwatora w referendum na Krymie. Pojawiły się też, by nie było nudno, zarzuty dotyczące Mołdawii, w której Piskorski wiele lat temu brał udział, też jako obserwator, w tamtejszych wyborach. Nie ma już, a przynajmniej nie ma chwilowo, bo przecież w tym wymiarze sprawiedliwości wszystko jest możliwe, „śladu chińskiego" ani nic o szpiegowaniu na rzecz Burów. O irackim i irańskim wątku, jak już kiedyś pisałem, dawno zapomniano. Oczywiście są to wszystko zarzuty o czyny, które w polskim prawie nie są czynami karalnymi — czyli branie udziału w wyborach, wpływanie na opinie publiczną, promowanie interesów i tym podobne bzdury.

17 września (zapewne w zemście za 1939 rok?) odbędzie się pierwsza merytoryczna rozprawa, w której Piskorski wystąpi jako oskarżony za swoje poglądy polityczne. Zapraszam wszystkich chętnych do wsparcia represjonowanego polityka. Rozprawa odbędzie się o godzinie 10.00 w Sądzie Okręgowym przy ulicy Solidarności 126, w sali 130c. 

Decyzji co do jawnego lub utajnionego charakteru rozprawy nadal nie ma, ale z tego co wiadomo obrona złożyła wniosek o przeprowadzenie jej w trybie jawnym. Na rozprawie sąd o tym zdecyduje.

Artykuł zamieszczony w:   https://pl.sputniknews.com/opinie/201809178793526-sputnik-mateusz-piskorski-wybory-prezydent-warszawa/

KOMENTARZE

 • Pan Doktor Mateusz Piskorski
  jest wrzodem na dupie tzw."dobrej zmiany" i ta "dobra zmiana" na Nim się pośliźnie.
  Partia, która ma w nazwie "prawo" i "sprawiedliwość" w sposób skandaliczny pluje na swoje własne godło. Nawet nie tyle pluje co szcza i sra. I jeszcze o papier prosi.

  PiS może robić różne wygibasy, może ewidentne klęski przedstawiać jako "sukcesy". I będą tacy idioci, którzy w to uwierzą bo akurat dostali przelew pisowskiej łapówy 500+ na konto.

  Obecna władza sama sobie wykreowała problem, który doprowadzi ją do upadku a ten problem nazywa się Pan Doktor Mateusz Piskorski. Już nie mają wyjścia - albo albo.
  Jest jeszcze trzecie "albo".
  Nie chcę pisać otwartym tekstem ale każdy, który zna historię śp. Andrzeja Leppera będzie wiedział.
  Zdesperowany i zdołowany polityk przecież może się targnąć...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:42
  "Pan Doktor Mateusz Piskorski jest wrzodem na dupie tzw."dobrej zmiany"...". -

  --- Tak. Już kiedyś podobnie określiłem tę sytuację. Czy PiS się pośliżnie? - Zdaje się jeszcze nie teraz. To uwięzienie dr. Mateusza Piskorskiego to w ogóle sprawa bolesna i dla mnie ponadto niezrozumiała. Spójrz na wideo - 119 odsłon, a WC zalicza po kilkadziesiąt tysięcy. Społeczeństwo nic nie wie. Część tego społeczeństwa nie chce wiedzieć.
 • @zygmuntbialas 23:11:48
  Nie wiedzą bo mainstreamowe media milczą. Internet milczy, wszyscy milczą bo się boją, że zostanie im przypięta ta sama łatka jak dr.Piskorskiemu.
  Ja napisałem chyba ze dwie notki i też nie wywołały większej dyskusji. Wszyscy się boją. Do tego stopnia upodlenia doprowadziła nas żydowska, medialna tresura.
 • @
  Trwający proces nie jest formalną przeszkodą w kandydowaniu w wyborach samorządowych.
  Zgodnie z przepisami nie może startować jedynie osoba "karana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego".
 • @Husky 23:50:43
  W przypadku Pana Mateusza nie trwa żaden proces!
  Jest tylko przedłużany areszt.

  Procesu nie będzie bo żaden sędzia tego nie weźmie. No chyba, że jakiś komuszy sędzia z PiS. Funkcyjny i dyspozycyjny. Taki jakiego miała PO w Gdańsku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:03:36
  //7 września (zapewne w zemście za 1939 rok?) odbędzie się pierwsza merytoryczna rozprawa, w której Piskorski wystąpi jako oskarżony za swoje poglądy polityczne. Zapraszam wszystkich chętnych do wsparcia represjonowanego polityka. Rozprawa odbędzie się o godzinie 10.00 w Sądzie Okręgowym przy ulicy Solidarności 126, w sali 130c.

  Decyzji co do jawnego lub utajnionego charakteru rozprawy nadal nie ma, ale z tego co wiadomo obrona złożyła wniosek o przeprowadzenie jej w trybie jawnym. Na rozprawie sąd o tym zdecyduje.//


  ?????????
 • @Husky 23:50:43
  PS. Mam cichą nadzieję, ze Kaczor Ocalały też będzie kiedyś gnił w celi bez zarzutów. I będą sobie z Donkiem grypsować przez ścianę.
  Chociaż w ich przypadku zarzutów na wołowej skórze nie spiszesz..
  Zdradzieckie mordy.
 • @Husky 00:07:57
  //?????//

  Proces rozpoczyna się w momencie przedstawienia zarzutów przez prokuratora przed sądem. A tego jeszcze nie było.
  Do tej pory jest postępowanie przygotowawcze. Ale coś długo im to idzie... Taki ewidentny szpion?

  PiS to P(izda) i S(yf)
 • WPS
  Jarek Augustyniak napisał ...prawie prawdę. System zabezpieczył się przed możliwością kandydowania popularnej lub merytorycznej osoby w dodatkowy sposób.
  Kandydować na wójta, burmistrza, prezydenta może osoba, której komitet stający za nią zarejestruje kandydatów na radnych przynajmniej w połowie okręgów wyborczych w jednostce samorządowej, o której funkcję kandydat się ubiega. A zatem albo prawda, albo pół prawdy... nawet wynikającej z pozytywnych intencji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:19:17
  NIE PRA WDA !!!!!!!

  tyt.przeszkolenia prawnego ...........

  Art. 71.

  § 1. Za podejrzanego uważa się osobę, co do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów albo której bez wydania takiego postanowienia postawiono zarzut w związku z przystąpieniem do przesłuchania w charakterze podejrzanego.

  § 2. Za oskarżonego uważa się osobę, przeciwko której wniesiono oskarżenie do sądu, a także osobę, co do której prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.


  Tym razem naprawde
  Dobranoc
 • @stanislav 00:27:50
  Nie znam na tyle ordynacji wyborczej bo z zasady nie chodzę na wybory.
  Zresztą ciągle coś zmieniają, zwykle nocą.
 • @stanislav 00:27:50
  https://publications.webnode.com/news/relacja-prawie-na-zywo/
 • @stanislav 00:34:22
  https://publications.webnode.com/news/idea-osady-obywatelskiej/

  Tylko coś z datami autor pomylił ? Chyba nie 2017 a 2018 ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:16:46
  "Wszyscy się boją. Do tego stopnia upodlenia doprowadziła nas żydowska, medialna tresura". -

  --- Boją się. No tak, nie tylko zwykli ludzie.
 • @stanislav 00:37:15
  https://www.facebook.com/nabil.malazi/videos/2040768625933471/?t=58
 • @stanislav 00:37:15
  Ciekawe że pomylił o rok ?.
  Bo nawet gdyby pomylił, to znaczy że ma to napisać w listopadzie 2018
  Dokładnie 29.11.2018 o o godzinie 13.06 napisze to co napisał
  Błazenada z tym wyjaśnieniem
  ale nie dziwota
  WPS w całej swej krasie
 • @stanislav 00:27:50
  "Kandydować na wójta, burmistrza, prezydenta może osoba,...". -

  -- Tak w ogóle, to trudno mi sobie wyobrazić, by system dopuścił Mateusza Piskorskiego do wyborów. To by dopiero było! Ale też dobrze, że jest parę osób, które próbują się tej sytuacji (jak z powieści Franza Kafki) przeciwstawić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:31:41
  "... z zasady nie chodzę na wybory". -

  --- Też nie chodzę, ale może kiedyś wystartuje partia ZMIANA, to na pewno oddam głos :)
 • @Husky 00:29:45
  //tyt.przeszkolenia prawnego ...........//

  Nie ośmieszaj się piesku...
  Mylisz "proces" z "podejrzanym". A M.Piskorski nie został jeszcze formalnie oskarżony przed sądem więc nawet nie jest "oskarżonym".

  Tak się akurat składa, że mam "przeszkolenie" :)))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:06:58
  ok.
  od dnia 18.09.2018r.
  zmieniony zostal Kodeks Postepowania karnego zwlaszcza w Art. 71. Pojęcie podejrzanego i oskarżonego
  Dz.U.2017.0.1904 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego

  Ustawa ta z dniem dzisiejszym traci ważność !!!!!

  https://www.arslege.pl/pojecie-podejrzanego-i-oskarzonego/k13/a2160/
  http://adwokaci-nt.pl/podejrzany-oskarzony-prawa-i-obowiazki-w-procesie-karnym/
 • @Husky 01:15:33
  Wiesz, że dzwonią tylko nie wiesz w jakim kościele :))

  KpK stanowi:

  Art. 385. § 1. Przewód sądowy rozpoczyna się od odczytania przez oskarżyciela aktu oskarżenia.

  § 2. Za zgodą obecnych stron, a w wypadku szczególnie obszernego uzasadnienia aktu oskarżenia bez ich zgody, można poprzestać na przedstawieniu podstaw oskarżenia.

  § 3. Jeżeli wniesiono odpowiedź na akt oskarżenia, przewodniczący informuje o jej treści.

  Z procedury karnej nie byłem orłem, tylko 3+... (ale za to u wymagającego egzaminatora i w pierwszym terminie :)
 • @Husky 01:15:33
  PS. Jakbyś nie wiedział to "przewód sądowy" zwany jest potocznie "procesem".

  Piesku... Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wychylaj. 100
  razy może ci się udać ale za 101 razem ktoś powie "sprawdzam" i wyjdziesz na idiotę tak jak teraz :)))))))
 • @stanislav 01:25:39
  Teraz już podkulił ogonek i liże rany w budzie... :))))
 • @stanislav 01:25:39
  Nie wyzywaj pajacu , bo ja cię uczony inaczej nie wyzywam.Wklejasz tekst i dodajesz swoje totalne bzdury, co ci udowodniłem w prosty sposób.
  Widzę że i ty i Herman nawet nie wiecie o czym piszecie.
  Jak można robić komuś o tak znanym nazwisku jak Mateusz Piskorski agitację wyborczą pisząc że :

  //Kampania AD’2017, związana z głosowaniem na funkcję Prezydenta Miasta Warszawy – będzie stała pod znakiem wyboru między samorządnością obywatelską a technokratycznym biurokratyzmem. //
  https://publications.webnode.com/news/idea-osady-obywatelskiej/


  Nie wstyd wam obu, nie wstyd. Czyż nie pisałem w temacie.
  To co ? Wybory już były 2 lata temu ? Następne będą znakiem tego w 2011r.
  Raz ci jeszcze piszę w sposób kulturalny , nie wyzywaj zwłaszcza wtedy jak się błaźnisz
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:25:09
  Gdyby M.Piskorski miał takiego obrońcę ,to by nigdy na wolność nie wyszedł.

  Sorry ale proszę przeczytać dokładnie o czy piszemy i kiedy podejrzany z automatu zostaje oskarżonym.

  Nie o przewodzie sądowym piszemy, ale o stanie prawnym M.Piskorskiego z dniem kiedy akt oskarżenia trafił do sądu.
  Panie Jarek to kompletnie nie ma nic wspólnego z rozpoczęciem przewodu sądowego Nic wspólnego, nic.

  Nie o procedurach sądowych pisaliśmy. To kompletnie bez żadnego znaczenia, jak to się odbywa.
  Na dzień dzisiejszy jest oskarżonym w tej sprawie i tylko tyle
 • @Husky 03:23:57
  // kiedy podejrzany z automatu zostaje oskarżonym.//

  Nigdy "z automatu".
  Art 385. § 1 wyraźnie stanowi - " Przewód sądowy rozpoczyna się od odczytania przez oskarżyciela aktu oskarżenia." czyli wtedy "podejrzany" (a taki jest na dziś status M.Piskorskiego) staje się OSKARŻONYM.
  Nikt jeszcze aktu oskarżenia panu Mateuszowi przed sądem nie odczytał więc jeszcze nie jest OSKARŻONYM a tylko PODEJRZANYM.

  //Nie o przewodzie sądowym piszemy, ale o stanie prawnym M.Piskorskiego z dniem kiedy akt oskarżenia trafił do sądu.//

  Napisałeś wyżej, cytuję - "Trwający proces". Otóż proces (przewód sądowy) się nie toczy , patrz Art 385. § 1 a w związku z tym status prawny M.Piskorskiego nazywa się PODEJRZANY. Nie OSKARŻONY.
  I nie ma znaczenia kiedy i czy akt oskarżenia wpłynął do sądu

  //Na dzień dzisiejszy jest oskarżonym w tej sprawie i tylko tyle//

  Ja już prościej nie potrafię wytłumaczyć...
  Do języka prawnego używasz znaczeń języka potocznego.
  Oczywiście dla laika, takiego jak ty, ktoś kto siedzi w areszcie jest już "oskarżonym".

  Przeciwko p.Mateuszowi toczy się postępowanie przygotowawcze - art 297 kpk

  I cały czas robisz z siebie idiotę, przykro mi...
 • @Husky 03:23:57
  PS. To jest jak rozmowa ze ślepym o kolorach.
  Skopiuj moje i twoje komentarze i prześlij swojemu zaufanemu prawnikowi. Może on ci to przystępniej wytłumaczy. Ok?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 04:27:24
  //I cały czas robisz z siebie idiotę, przykro mi..//

  Mnie nie jest przykro, innym moze tak

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145565,kto-sie-boi-dr-m-piskorskiego

  Milego dnia.
 • @Husky 03:17:23
  Nie dość, że kundel, to do tego jeszcze tępy! Szczeknął coś o wstydzie, a potem naskrobał to samo, na co warknął jak ja to zauważyłem, tzn. że p. Herman pomylił rok wyborczy 2018 i napisał błędnie o 2017.

  Ale cóż wymagać od kundla ponad to, aby reagował w myśl zasad Pawłowa- widzisz WPS, to szczekaj :)))

  Swoją drogą ciężka orka takiego kundla, chciałby spać, a tu mu musi wykonać polecenie służbowe i wychylić łeb z budy w środku nocy :)))

  I jeszcze żeby psiątko było docenione? A tu mu jedynie rzucą jakąś suszoną rybę, albo parę jewro... i do roboty, czuwaj kundlu w dzień i w nocy. Taki to psi los !
 • @stanislav 01:25:39
  Czy trzeba, czy warto innych obrażać. To podnosi niepotrzebnie temperaturę, a chyba nie o to chodzi.
  No i mogę mieć problem: jak mam reagować, jeśli Pan będzie obrażany?
 • @stanislav 08:48:33 and @Jarek Ruszkiewicz SL and @Husky
  Panowie,
  nie włączam się do dyskusji, bo nie znam tych niuansów prawnych. Oczywiście satysfakcjonuje mnie, że jest dyskusja. Niech przyczyni się ona do poszerzenia naszej wiedzy i do rozpoznania sytuacji.

  Pozdrawiam Panów :)
 • @Husky 09:04:16
  Obraźliwe dla myślących ludzi jest to, że takie indywiduum jak ty komentuje ich wpisy i zawsze w debilny, prymitywny sposób!!
 • @zygmuntbialas 10:47:44
  Spokojnie panie Zygmuncie, wobec tępoty i chamstwa takich jak Husky mam grubą skórę jak nosorożec :)))
 • @stanislav 14:04:33
  Żydowskiemu tandemowi Husky&AgnieszkaS polecono uruchomienie specjalnego wątku poświęconego Komitetowi Wyborczemu M.Piskorskiego, ale i tak z braku argumentów tandem zmuszony jest do blokady komentarzy lub prymitywnych tricków erystycznych. To dobre, ale dla POPiSowych harcerzy.
 • Oczywiscie nie pozwola Piskorskiemu na nic a on sie powiesi w celi
  albo dostanie ataku serca. Nic nigdy sie nie zmienia.Tyle razy w historii zamykano niewinnego, mordowano go i na G zamoznym to wyszlo. Od Chrystusa poczawszy. Elita Polska to profesorzy ale glupi. Kiedys bedac ministrantem dla kardynala Wojtyly zapamietalem zdanie z kazania: "Moze byc glupi profesor i madry baca."
 • @staszek kieliszek 08:47:25
  Znam paru kryminalistow, ktorym nie tylko pozwolono glosowac ale zostali nawet wybrani w 'demokratycznych" wyborach.
  Polskie prawo nie ma tu specjalnego znaczenia.

  Nelson Mandela to nawet mial wyrok, o ile dobrze pamietam cos 27 lat za morderstwa i zbrojne obalanie rzadu. No i jeszcze zostal noblista.
  Klopot dra Piskorskiego polega na tym, ze nawet nie ma oficjalnego oskarzenia ani nie ma specjalnych prob udowodnienia mu jakiejkolwiek winy. Na wszelki wypadek jakis oprych ze strazy go ciezko pobil, co jest przestepstwem w polskim prawie, bo straznik nie dzialal we wlasnej obronie i mial obowiazek dostarczyc wieznia bezpiecznie do sali rozpraw.

  Problem jest chyba nie w tym, czy Piskorski ma prawo glosowac czy nie.
  CIA wsadzilo go do wiezienia i tylko CIA moze go uwolnic.
  Jest wiec uwieziony NIELEGALNIE - i to juz przez dwa lata.
  A jesli siedzi nielegalnie - to prawo o niekaralnosci go nie dotyczy,.

  Zastanawia sluzalczy stosunek polskich wladz w stosunku do USA.
  Wiec prezydent podobno suwerennego panstwa europejskiego, leci na spotkanie z prezydentem USA, zeby podpisac cyrograf na 2 miliardy dolarow tytulem karmienia obcej armii na polskiej ziemi a takze podarowaniu dodatkowej lapowki w postaci bardzo zawyzonej ceny za gaz o zanizonej wartosci..
  W zamian za to dostal pan Duda w prezencie od USA 5 kg wazeliny, ktora ma zapewnic 'harmonijna wspolprace' obu demokratycznych panstw suwerennych.

  Pan prezydent Duda tak sie ucieszyl z tego prezentu, ze zapomnial nie tylko upomniec sie o dra Piskorskiego ale i niesmialo przypomniec o obietnicy wiz dla polskich obywateli, ktorzy sa czlonkami Unii Europejskiej, a panstwa tejze Unii maja wizy do USA.
 • Oczywiśćie że niepozwolą
  Oczywiście żę nie pozwolili komitet ZWIĄZEK SŁOWIAŃSKI z którego miał startować Mateusz komisja wyborcza nie zakwalifikowała z przyczyn niby braku podpisów. Podobna sytułacja jest w Białymstoku gdzie dziś dowiedziałem sie tej samej odpowiedzi o moim komitecie innowacyjna Polska jedynego komitetu z poza folks listy. W BIAŁYMSTOKU wszystkie komitety sa powiązane z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ łącznie z KANDYDATEM NA PREZYDENTA Z PiS BYŁYM POSŁEM PO!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej