Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Niemczech - 22.09.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wzrasta niebezpieczeństwo wybuchu wojny światowej, a żołnierze niemieccy kierują się w stronę Rosji - mówi politolog i historyk Reiner Braun.

Można powiedzieć, że od czasu kryzysu, związanego z rewolucją na kubie, nie było takiego zagrożenia wojną jak to jest obecnie. Jest ciągła konfrontacja między NATO i Rosją, i są konflikty na różnych kontynentach.

Od lat 1990-tych Bundeswehra nie jest już armią obronną - kontynuuje Reiner Braun.- Mija właśnie 25 lat niemieckiej polityki interwencyjnej, rozpoczętej w Somaliii. Mówimy o armii, która może być użyta w każdym miejscu na świecie, gdzie chodzi o tzw. niemieckie interesy. I w ostatnich latach jest to armia, która w najbardziej agresywny sposób jest nastawiona na marsz w kierunku wschodnim.

Mówi dalej historyk: Nie mógłbym sobie kiedyś wyobrazić, że niemieckie oddziały i niemieckie czołgi będą stacjonować znowu tylko 150 km od St. Petersburga. Ale to jest rzeczywistość: niemieckie oddziały są znowu w krajach bałtyckich z kierunkiem uderzenia na wschód.

Dziennikarz: Von der Leyen (ministerka obrony) chce wynająć za okrągły miliard euro izraelskie drony typu 'Heron TP'. Dlaczego jest ten deal tak ostro krytykowany przez opinię publiczną?

Reiner Braun: Chodzi o wejście nowego typu broni. Jak dotąd nie mamy rażących dronów. Te drony oznaczają wojnę przeciw cywilom, przeciw niezaangażowanym z niemieckiej ziemi. Stą ta w pełni uzasadniona krytyka. I o czym nie możemy zapominać: jeśli Niemcy sprawią sobie tę broń, to inne kraje uczynią to samo. I rozpocznie się wyścig zbrojeń i zakupów nowej technologicznie broni, przy użyciu której dowództwo nie jest już częścią wojny. Jest ono poza obszarem działań wojennych, wydaje rozkazy wkroczenia do akcji i ewentualnie rozkazy strzelania. To jest ogromnie niebezpieczny rozwój, który trudno dziś ogarnąć i ocenić w całości.

Dziennikarz: Spójrzmy na cel wyznaczony przez NATO: podniesienie wydatków na zbrojenia do dwóch procent PKB [w Polsce jest już ponad 2%, w Niemczech - około 1,15% - przypis ZB]. W taki sposób byłyby Niemcy największą siłą militarną w Europie. Wydawałyby na zbrojenia więcej niż Rosja. Czy da się temu przeszkodzić?

Reiner Braun: Czy pierwsze miejsce czy drugie - zobaczymy. Bo prezydent Francji Macron zadaje sobie wiele trudu w sprawie militaryzacji Europy. Ale porównanie z Rosją jest trafne. Historyczie patrząc, było tak raz, że wydatki na zbrojenia w Niemczech były większe niż w Rosji. To działo się w czasie niemieckiego faszyzmu. To musi głęboko niepokoić.

Jeśli chodzi o amerykańską broń atomową, znajdującą sie w Niemczech, to planuje się ją modernizować. To słowo 'modernizacja'  jest znowu kłamstwem; chodzi o wymianę dotychczasowej na nową generację broni atomowej. I ta broń, znajdująca się na terenie Niemiec, wyposażona w najnowsze rakiety nośne, może dosięgnąć Rosję. Jest to więc broń ofensywna, która na pewno wywoła rosyjską reakcję.

 

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

 

Niemiecka wersja:   https://de.sputniknews.com/politik/20180428320505280-weltkrieg-ruestung-ausgaben/

 

KOMENTARZE

 • Dwa skrajnie różne opisy...
  Z jednej strony mamy rzeczywistość opisaną w tym wywiadzie gdzie "żołnierze niemieccy kierują się w stronę Rosji" a z drugiej strony nasi prawicowcy (Braun, Michalkiewicz) mówią o "kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem"?
  Dwie skrajne wizje. Osobiście ta pierwsza wydaje się być bliższa prawdy.
 • Handlarze i siewcy strachu...
  Cyt://Wzrasta niebezpieczeństwo wybuchu wojny światowej//

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/801/21/8012124.jpg


  Zarządzanie strachem przez KGB_stę Putina.

  – strategia socjotechniczna i propagandowa polegająca na instrumentalnym wykorzystaniu emocji strachu, w celu kontrolowania i manipulowania Polakami, Niemcami i innymi narodami.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201804247829407-Sputnik-trzecia-wojna-swiatowa-apokalipsa-koniec-swiata-przepowiednia-proroctwo-smierc-matematyka-wyliczenia/

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805208004327-sputnik-trzecia-wojna-swiatowa-ludzkosc/

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804017674940-sputnik-koniec-swiata-apokalipsa-iii-wojna-swiatowa-proroctwo-przepowiednia/

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804207804666-sputnik-trzecia-wojna-swiatowa-donald-trump-apokalipsa-koniec-swiata-przepowiednia-proroctwo-smierc/

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803307664063-sputnik-nostradamus-2018-proroctwo-przepowiednia-iii-wojna-swiatowa-apokalipsa-koniec-swiata/

  https://i0.wp.com/usefulstooges.com/wp-content/uploads/2015/06/pcr_stamp-011.png

  Tag "III wojna światowa" u blogerów dr nowopolski i http://interesariusz.neon24.pl/ informuje nas, że podzielają propagandową "obsesję" dr Robertsa i pchają strach Polakom aż do znudzenia.

  Wpisując w googla " dr paul craig roberts on iii world war " otrzymamy niezwykły wynik...About 17,400,000 results (0.60 seconds). To pokazuje jak działa ta propaganda. Pytanie czy dostaje on w zamian szekle ruble czy dolce?


  W czasach tzw zimnej wojny czyli Pax ZSSR - Americana tak samo działał żyd Pozner. Nic się nie zmieniło soft propaganda za zgodą tzw wrogów.

  //W październiku 1961 rozpoczął pracę w agencji prasowej „Nowosti”, potem w radiostacji nadającej w języku angielskim. Występował też w amerykańskich stacjach radiowych i telewizyjnych. W roku 1967 został członkiem KPZR.//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Pozner
 • @ Autor
  "Ale to jest rzeczywistość: niemieckie oddziały są znowu w krajach bałtyckich z kierunkiem uderzenia na wschód."

  Ha! Akurat!
  Jak znam życie to szkopy dogadają się z Ruskimi w kwestii likwidacji usraelskiego konia trojańskiego w postaci Międzymorza, Polin i upainy. Tak się skończy okres usraelskiego mącenia w tej części świata.
  Broń atomowa usraela potencjalnie (?) zlokalizowana na terenie Polin zostanie przejęta, a problem etniczny zlikwidowany. Sami Polacy dostaną natomiast do podpisania w zależności od miejsca zamieszkania volkslistę lub jej rosyjski odpowiednik.... Ani Ruscy ani szkopy nie mają bowiem wiecznej cierpliwości do tolerowania bajzlu jaki robi usrael między nimi. Zwłaszcza teraz, gdy nadarza się okazja, bo usrael sam się zapada pod własnym ciężarem.
  I tak skończą się nasze marzenia o pozorach niepodległości :-(
 • @ Autor
  "I ta broń, znajdująca się na terenie Niemiec, wyposażona w najnowsze rakiety nośne, może dosięgnąć Rosję. "

  No właśnie w tym problem, że jest zlokalizowana na terenie Niemiec. USA tak naprawdę mogą zaatakować Rosję już chyba tylko przy pomocy atomowych okrętów podwodnych.
  Broń na terenie Niemiec zostanie unieszkodliwiona zanim zacznie się wojna, a usraelici mogą się nawet nie zorientować, że już nie działa. Jak się szkopy dogadają z szachistami to nie ma mocnych....

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 06:16:22
  Do Międzymorza Niemcy już zostały zaproszone - przez PiS-owski rząd.
  W takiej sytuacji cały ten konstrukt traci na znaczeniu - jeśli w ogóle powstanie...
 • @Arjanek 06:03:06
  Ty lepiej lodówki nie otwieraj bo z pewnością wyskoczy z niej "KGB-ista Putin".
 • @Robik 06:22:36
  "Do Międzymorza Niemcy już zostały zaproszone - przez PiS-owski rząd."

  Myślę, że o PiS jako o PiS możemy mówić jako tako tylko do "Smoleńska", a i to tylko pod warunkiem, że zapomnimy o "Magdalence".
  To o czym napisałeś świadczy o tym, kto na "Smoleńsku" skorzystał najbardziej.
  Pytanie czy USA dały rozkaz niezależnie od innych.
  Bo pod pewnymi względami powojenne lobby nazistowskie mogło tam zdobyć jakieś wpływy i dalej dbać o interesy szkopów.

  Pozdro!
 • @Arjanek 06:03:06
  "Zarządzanie strachem przez KGB_stę Putina.

  – strategia socjotechniczna i propagandowa polegająca na instrumentalnym wykorzystaniu emocji strachu, w celu kontrolowania i manipulowania Polakami, Niemcami i innymi narodami."

  Zaraz napiszesz, że 9/11 i kolorowe rewolucje to też robota Wołodii ;-DDD

  Aj, trzym się mocno! ;-DDDDD
 • @Arjanek ty impotencie intelektualny
  paskudzisz na cudzych blogach,pierdzisz a wydaje ci się że podpalasz Reichstag.

  Co to kuźna jest ?:

  // Wpisując w googla " dr paul craig roberts on iii world war " otrzymamy niezwykły wynik...About 17,400,000 results (0.60 seconds). To pokazuje jak działa ta propaganda. //

  Że niby na co to jest dowód ? W jednej chwili mogę przeprowadzić inny dowód i będzie to dowód twojej głupoty.(w najlepszym przypadku głupoty gdyż uważam że jesteś "niebezinteresownym trollem")

  dowód: wpisujemy w google " Άγιος Παΐσιος " otrzymamy wynik 1.500. 000 wyników (0,44 s) który pokazuje że na 10.000.000 Greków 1.500.000 czyli mniej więcej co 6 odczuwał potrzebę zasięgnięcia informacji o tej personie.Jeśli uwzględnić fakt że j.greckim posługują się wyłącznie Grecy (10 milionów) a angielskim 1 miliard lekko licząc,to okazuje się że 1.500.000 to wynik miażdżący.
  Dlaczego Grecy gremialnie rzucili się na google w sprawie mnicha Paisjusza? Dlatego że ów święty jakiś czas temu w szczegółach przepowiedział kolejność aktualnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie z rozgromieniem Turcji,zwycięstwem chrześcijaństwa i odbudową Bizancjum włącznie.
  Więc kiedy Turcja zbiła ruski samolot to Bliski Wschód i cały prawosławny region na godziny odliczał wybuch światowej wojny.
  To tyle w związku z mnichem Paisjuszem a przecież proroków wieszczących podobne treści w historii regiony było najmniej kilku.
  Więc nie pierdziel że apokaliptyczne nastroje są efektem propagandy.One tylko oddają powagę sytuacji.
  https://www.youtube.com/watch?v=i4qpT_ow3sc
 • @Arjanek 06:03:06
  PC Roberts ma obsesję, a ja rzekomo ją podzielam i wciskam obsesyjne poglądy Polakom, aby ich przestraszyć, co się nie udaje, bowiem te wywody są nudne, czyli ignorowane.

  No cóż, należę do tych nielicznych, którzy po prostu byli chorzy ze wstydu z powodu poparcia dla Amerykańskich bombardowań Serbii, po rozpadzie najlepiej prosperującego kraju z naszego dawnego obozu - Jugosławii, rozpadu wywołanego judzeniem, głównie niemieckich polityków. Pierwsze oderwały się kraje wspierające Hitlera.

  A my? Nie oddamy nawet guzika. Prawda ? Jak ktoś widzi to inaczej, to to jest ruska, opłacana propaganda.

  Nikt się nie spodziewał, że Hitler tak szybko złamie Polskę w 1939. To była po prostu kompromitacja.

  Oby teraz nie doszło do takiej katastrofy. Właśnie dlatego uprawiamy propagandę, bezpłatnie.
 • @Robik 03:45:31
  "Dwie skrajne wizje. Osobiście ta pierwsza wydaje się być bliższa prawdy". -

  --- Jestem przekonany, że powyższa wersja politologa i historyka niemieckiego jest bliższa prawdy lub po prostu prawdziwa.
 • @Arjanek 06:03:06
  Pisze Pan: "W czasach tzw zimnej wojny... nic się nie zmieniło". -

  --- Zmieniło się i to okropnie dużo. Na przykład: USA nie były tak bezkarne i musiały cokolwiek ograniczać swe zapędy w Europie Środkowo-Wschodnej, na Bliskim Wschodzie czy w innych częściach świata. PRL-owcy przywódcy nie podpisywali dokumentów, stojąc przy stole. Itd....
 • @Jasiek 06:16:22
  "Jak znam życie to szkopy dogadają się z Ruskimi w kwestii likwidacji usraelskiego konia trojańskiego w postaci Międzymorza, Polin i upainy". -

  --- Trudno przewidzieć nasz dalszy los. Coś dowiedziałem się kiedyś z wywiadu prof. Michaela Vogta z Władimirem Zyrinowskim. Miałem przetłumaczyć tę około 15-minutową rozmowę, ale zrezygnowałem, bo przy końcu wywiadu są bolesne dla Polaków sprawy.
 • @Jasiek 06:20:09
  "Jak się szkopy dogadają z szachistami to nie ma mocnych...". -

  --- Dziś widzimy, że rola Waszyngtonu w rozpętaniu pierwszej i drugiej wojny światowej jest znacznie większa niż mieliśmy kiedyś wyobrażenie o tym. Rosjanie to wiedzą i Niemcy też cokolwiek. Ale politycy naszego kraju nie wyciągają wniosków, choć tylu jest wśród nich magistrów historii. Myślę zresztą, że sprawy przyszłości rozstrzygnęły się na przełomie lat 80- i 90-tych.
 • @interesariusz z PL 08:02:52
  "A my? Nie oddamy nawet guzika". -

  --- Pompują w nas znowu patriotyczne zadęcie, które kosztowało /i może kosztować miliony ofiar, a potem podpalacze czmychają za granicę.
 • @zygmuntbialas 08:56:22
  -" Coś dowiedziałem się kiedyś z wywiadu prof. Michaela Vogta z Władimirem Zyrinowskim"-.

  Zaintrygowany odszukalem ten wywiad.
  No, coz...
  Zyrinowski nigdy nie imponowal intelektem

  Serdeczne pozdrowienia :)
 • @krysz 10:39:49
  "Zyrinowski nigdy nie imponowal intelektem". -

  --- Żirynowski jest wykształconym człowiekiem i zna kilka języków. A w sprawach polityki mówi to, czego nie mogą mówić Putin czy Ławrrow. Nie znalazłem (znanej mi niemieckiej) wersji, tylko rosyjską:

  https://quer-denken.tv/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B8/

  Przedrukowałem sobie artykuł o Katyniu. Jestem ciekaw szczegółów.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @krysz 10:39:49
  //Zyrinowski nigdy nie imponowal intelektem//

  Komu nie imponował? tobie? najwidoczniej masz specyficzne wyobrażenia o intelekcie albowiem Żirinowskij imponuje przede wszystkim intelektem.
  Dzięki niemu od trzech dekad utrzymuje się na olimpie władzy.(wprawdzie ustawodawczej ale zawsze) .Dzięki intelektowi (nietuzinkowe poczucie humoru,umiejętność błyskawicznej ,celnej riposty itp) jest pożądanym gościem każdego politycznego tele-show.
  Żirinowskij ma mnóstwo niedostatków,populizm ze skłonnością do "zawłaszczania" emocji odbiorcy https://www.youtube.com/watch?v=FEcCR5oMlNI ale intelektu nie można mu odmówić.
  Więc jeśli możesz podaj jakiś konkretny przykład intelektualnej słabości Żirinwskiego.
 • @zygmuntbialas 10:56:48
  Hej :)

  Odpowiem Ci slowami samego Zirinowskiego :)

  https://www.youtube.com/watch?v=H8D56whOjS8

  .......

  A tak w skrocie:

  https://www.dw.com/de/faustdicker-liberaler/a-1056618

  https://www.facebook.com/der.widerstand/posts/%E2%80%9Ewenn-ich-rufe-%E2%80%9Achristus-ist/1044895952201339/

  Serdeczne pozdrowienia :)
 • @ikulalibal 11:18:47
  Wybacz.
  Nie wchodze w dyskusje.
 • @krysz 19:25:27
  "... slowami samego Zirinowskiego". -

  --- No tak, jest często populistą.
  Ale też nie on rozdaje karty w Rosji.

  Pozdrawiam serdecznie :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej