Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce i w Niemczech - 23.09.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak nas kształcą codziennie, uzasadniając swą szaleńczą antyrosyjską politykę.

Czytam w polskiej prasie: "Polska nie może wchodzić w żaden „reset” [z Rosją].   Musimy kontynuować twardy kurs, utrzymać obecność sił NATO na flance wschodniej i brygady USA w Polsce, budować koalicję w UE przeciwko osłabieniu sankcji ekonomicznych do czasu, aż Rosja odda Ukrainie Krym, a nader wszystko zbroić się i odbudować politykę wschodnią, czyli wspierać w każdy możliwy sposób państwa położone między nami a Rosją. Nie będzie bowiem nigdy Rosji przyjaznej Polsce – ani autorytarnej, ani liberalnej. Geopolityka skazuje nas na konflikt". - Autor Andrzej Talaga jest dziennikarzem i dyrektorem ds. strategii Warsaw Enterprise Institute.

Tak nas kształcą codziennie, uzasadniając swą szaleńczą antyrosyjską politykę. Podają zresztą nieprawdziwe dane jak wyżej o Krymie, gdzie mieszkańcy (w większości Rosjanie) w referendum opowiedzieli się jednoznacznie za powrotem do Rosji.

Inaczej to wygląda w Niemczech. Tam dla 94% Niemców ważne są dobre relacje z Rosją, potwierdzone zresztą ścisłą współpracą gospodarczą. 79% ankietowanych uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego dla pokoju na świecie niż Putina. Sądzę, że dobrze wiedzieć, co myślą sąsiedzi, więc gdy czas pozwoli, przetłumaczę lub streszczę niekiedy niemiecki artykuł.

Dziś widzimy, że rola Waszyngtonu w rozpętaniu pierwszej i drugiej wojny światowej była znacznie większa niż mieliśmy kiedyś wyobrażenie o tym:

https://zygumntbalas.neon24.pl/post/143474,wejscie-armii-usa-do-europy-w-1917-roku

https://zygumntbalas.neon24.pl/post/143502,co-zdarzylo-sie-07-grudnia-1941-roku-w-pearl-harbor

Rosjanie to wiedzą i Niemcy też cokolwiek. Ale politycy naszego kraju nie wyciągają wniosków, choć tylu jest wśród nich magistrów historii. Podczas gdy u nas napuszcza się ludzi na Rosjan i Rosję, gdy likwiduje się pomniki poświęcone żołnierzom radzieckim, którzy wyzwolili Polskę spod hitlerowskiej okupacji, Niemcy starają sie utrzymywać dobre stosunki z Fedracją Rosyjską. Pół roku temu podziękowali Rosjanom za Stalingrad, pielęgnują pomniki i groby żołnierzy Armii Czerwonej.

Angela Merkel wypowiada co prawda co jakiś czas zdania typu "Rosja zaanektowała Krym", "Trzeba utrzymać sankcje przeciw Rosji", ale jakoś tak bez przekonania. Spotyka się z W. Putinem kilka razy w roku. Parę miesięcy temu otrzymała od prezydenta Rosji piękny bukiet kwiatów, co - zdaje się - wychodzi poza dyplomatyczny protokół.

Są w Niemczech siły antyrosyjskie, o czym wspomina w poprzedniej notce politolog i historyk Reiner Braun, jednakże są liczne (głównie lewicowe) środowiska w Niemczech, które głośno, także w Bundestagu, wołają o uczciwy przekaz medialny i dobre relacje z Rosją. Jest dobrze zapowiadająca się polityk Lewicy (Linke) Sarah Waagenknecht, która zdecydowanie sprzeciwia się wzmacnianiu amerykańskiej obecności w Niemczech, która potrafiła zwołać 1 500 demonstrantów pod bramy amerykańskiej bazy lotniczej w Ramstein.

Nasz trzeźwo myślący polityk dr Mateusz Piskorski siedzi już prawie dwa i pół roku w więzieniu za nawoływanie do poprawnych relacji z Rosją. I nikt nie zbierze nawet stu demonstrantów, którzy poszliby pod bramę więzienną i upomnieli się o jego wolność.

Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • Anty roisyjska propaganda to tylko szczekanie słgusów glabalnej mafii.
  Ich jest nie wielu ale zajmują chyba wszystkie ważne stanowiska w Polsce.
  To tzw totalitaryzm solidaruchów.
  Podobnie jest z mediami...polskojęzycznymi które na rynku medialnym dominują w Polsce.
  W Polsce władza solidaruchów i Naród to dwie całkowicie odrębne byty polityczne.

  Solidaruchy na stołkach jako obca (żydowska) agentura mają OBOWIĄZEK
  kłamać tak jak im ich zarządzający nakazuje.
  Co bardziej ambitni rządni kariery wyrywają się przed szereg starając się szczekać głośniej od innych (by Pan zauważył i docenił)

  Naród w swoich poglądach jest zbliżony statystycznie do Niemców, do Białorusinów czy do Ukraińców (poza terroryzującymi ich banderowcami)..

  Na Ukrainie jest podobnie jak w Polsce władza szczeka jedno a naród myśli całkiem co innego tyle że jak w Polsce Naród nie ma nic do gadania.

  To podobieństw do Ukrainy jest naturalne zważywszy że mamy tego samego globalnego mafijnego okupanta.

  Stopień poparcia Narodu dla Solidaruchów zaczyna być podobny do tego jakie miał Hitler w Polsce podczas okupacji.
 • @Oscar 17:28:42
  .. i nie polecam rozlewu krwi.. żadnego powstania Warszawskiego...oni już w trybie pilnym ściągają do Polski Amerykańską dywizję pancerną (podobnie jak Hitler swoją dywizję grenadierów pancernych ściągał po Warszawę).

  Ta Amerykańska dywizja ma moim zdaniem bronić w Polsce interesów globalnej mafii żydowskiej (jej polskiego odłamu, agentury)... i nie przed "agresywną Rosją" tylko przed buntem Narodu Polskiego.

  Siedź cicho Narodzie i czekaj na wyzwolenia.. decydujące bitwy z globalną mafią żydowską rozgrywają się daleko od Polski...i nie na polu boju ale w sferze ekonomicznej .. wojna handlowa a w istocie walka z globalnym dolarem... głównym narzędziem globalnej mafii żydowskiej do grabienia świata (na lichwę, na kursy wymiany , na jedyną globalną walutę wymiany towarowej..).
 • 5*
  DK

  "Chwała Wielkiej Polsce" w Sewastopolu, styczeń 2016r. - OWP i WPS - https://www.youtube.com/watch?v=cGEUMvBOvCE

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=hDwsjaJ4DpQ
 • @Rzeczpospolita 17:56:03
  Syjonistyczny Zachód po 1990r. skolonizował całkowicie państwa Europy Środkowo-wschodniej. Wzrasta niebezpieczeństwo konfliktu zbrojnego w naszej części Europy, którego inicjatorami są syjonistyczne reżimy USA i Wlk.Brytanii, a wykonawcami ich politycznej woli są żydowskie reżimy m.in. IIIŻydo-RP.
  Syjonistyczny Zachód, USA i Wlk.Brytania, skupił się na wojnie z Rosją, w którą wciąga żydo-reżimowe rządy okupowanych państw Europy Środkowo-wschodniej.

  Jeśli nie uda się nam zlikwidować w Polsce żydowskiego, syjonistycznego eldorado, to żydowscy syjoniści zniszczą nasze państwo i nasz naród – pośrednia możliwość nie istnieje. Holokaust Słowian będzie trwał.
 • @Rzeczpospolita 18:11:57
  Racja to widoczny cel globalnej mafii żydowskiej.... rzucić podbite Narody Europy wschodniej przeciw Rosji... a wcześniej je uzbroić na ich koszt i wyszkolić ich mięso armatnie.

  To ten sam scenariusz jak na Bliskim wschodzie gdzie Sunnitów rzucono przeciw Syrii a docelowo przeciw Iranowi.

  a wszystko w interesie globalnych aspiracji globalnej mafii żydowskiej.
 • @
  Cyt://Sarah Waagenknecht//

  To nie żydowska Sarah, to Aryjka Sahra, czyli piękna. Rodzice Irańczycy.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Zahra_(name)


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/09/Sahra_Wagenknecht_Die_Linke_Wahlparty_2013_%28DerHexer%29_02.jpg/447px-Sahra_Wagenknecht_Die_Linke_Wahlparty_2013_%28DerHexer%29_02.jpg
 • @Arjanek 19:30:33
  "To nie żydowska Sarah, to Aryjka Sahra, czyli piękna. Rodzice Irańczycy."

  Bardzo ją lubię. Mało mnie obchodzi jakiej jest rasy.
 • 6* oczywiście
  dzięki za notkę !
 • @Oscar 17:28:42
  "Naród w swoich poglądach jest zbliżony statystycznie do Niemców, do Białorusinów czy do Ukraińców (poza terroryzującymi ich banderowcami)". -

  --- W pewnym stopniu tak, ale tylko w pewnym stopniu. Ten wpajany nam w szkole od wczesnych lat pogląd na świat, utrwalany i wzmacniany później przez media, jest tak silny, że trudno jest mu się oprzeć, trudno zaprzeczyć ciągle powtarzanym nieprawdom. Pozostaje milczeć, co faktycznie czyni znaczna część społeczeństwa.
 • @Oscar 17:40:33
  "Siedź cicho Narodzie i czekaj na wyzwolenia.. decydujące bitwy z globalną mafią żydowską rozgrywają się daleko od Polski...". -

  --- Pod względem ekonomicznym - tak. Ale punkt zapalny w Europie może być w pobliżu, np. w krajach bałtyckich.
 • @Rzeczpospolita 18:11:57
  "Wzrasta niebezpieczeństwo konfliktu zbrojnego w naszej części Europy". -

  --- Tak. Zdaje się niewielu Polaków o tym wie, a jest to bardzo niepokojące.
 • @Oscar 18:22:26
  "... rzucić podbite Narody Europy wschodniej przeciw Rosji... a wcześniej je uzbroić na ich koszt i wyszkolić ich mięso armatnie". -

  --- Tak to właśnie wygląda.
 • @Pedant 19:58:16
  "Bardzo ją lubię". -

  --- Wniosła dużo świeżego do niemieckiej polityki. Z jej powodu nie jest tak łatwo innym politykom mówić głupoty.
 • @Paulus Aquarius 20:11:08
  Pozdrawiam Pana :)
 • @Oscar 17:40:33
  O tym samym mowil Stanislaw Tyminski zanim Polska zostala wcielona do Nato i UE.Ale elyty szybko zrobily z niego agenta itp
 • @Rzeczpospolita 18:11:57
  Rzeczywiscie jest niespokojnie. Caly czas mam nadzieje, ze sie 'rozejdzie po kosciach' ale przeciez nie jestem prorokiem.
  Jest rzeczywiscie wiele prowokacji. Wyglada na to, ze Zachod szuka caly czas kogos, kto zacznie wielka awanture i bedzie mozna zwalic to na Rosje, albo Iran, albo Syrie.. a nawet Wegry.
  Prowokacje na Ukrainie wymierzone przeciwko Rosji sa niemal codzienne.
  USA wrecz nawoluje Ukraine do awantury militarnej z Rosja:
  Ostatnio zupelnie idiotyczna awantura o Morze Azowskie inspirowana przez USA
  The US Is Encouraging Ukraine to go to War With Russia Over the Sea of Azov
  https://russia-insider.com/en/us-encouraging-ukraine-go-war-russia-over-sea-azov/ri24767

  W odpowiedzi Rosja instaluje dodatkowe dwa zestawy S- 400 na Krymie.

  IMMINENT: Russia to Install TWO MORE S-400 Regiments in Crimea, According to Source - Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2018/09/imminent-russia-to-install-two-more-s-400-regiments-in-crimea-according-to-source/

  Zwlaszcza, ze Trump zaproponowal , aby strzelac do rosyjskich samolotow
  (jakos tak sie stalo, ze w dwa tygodnie pozniej rzeczywiscie straelano do rosyjskich samolotow w Syrii)

  Subject: Trump zaproponował, aby strzelać do rosyjskich myśliwców - Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201605032709728-Trump-rosyjskie-mysliwce-strzelanina/

  Rzad Ukrainy zadecydowal, ze jezyk rosyjski bedzie calkowicie zabroniony w Doniecku: Jest to oczywiscie antyrosyjska prowokacja.
  Speaking Russian to be illegal in Donetsk! - Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2018/09/speaking-russian-to-be-illegal-in-donetsk/

  Z raportow wynika, ze to zachodni wywiad 'pomogl' w zamordowaniu Zacharczenko

  MAJOR FINDING: Western Intel Services aided in assassination of Zakharchenko - Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2018/09/major-finding-western-intel-services-aided-in-assassination-of-zakharchenko

  Na Ukrainie Amerykanie maja ogromne laboratorium, w ktorym produkuje sie bron biologiczna:
  „Choroby”, „zarazy” i broń biologiczna USA na Ukrainie | dictum acerbum

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/09/04/choroby-zarazy-i-bron-biologiczna-usa-na-ukrainie-2/

  Tymczasem Anglia otwarcie przygotowuje sie do wojny z Rosja. Swiadcza o tym nie tylko kolejne bzdurne oskarzenia o uzycie 'nowiczoka' po raz trzeci - i tez bez skutku...
  Anglia ma zbyt duzo problemow obecnie, nie tylko z powodu Brexit ale w ogole sytuacji gospodarczej w Anglii. Trzeba cos wymyslic:

  Britain Prepares for War Against Russia

  https://russia-insider.com/en/britain-prepares-war-against-russia/ri24563

  No i jeszcze jest Zachodnia Sahara, Maldiwy, ekspansja chinska, Wzgorza Golan, itp.


  A tak naprawde chodzi caly czas o zrodla energii i kontrole nad nimi.
  Od czasu powstania Solidarnosci trwa nieprzerwanie wojna gazowa.
  Caly czas chodzi o zablokowanie Rosji w dostawach gazu do Europy.
  Awantura o Nord Stream 2 i gazociag przez Turcje - nie spedza snu z powiek amerykanskiej mafii gazowej.

  A tu sie okazuje sie, ze w Rosji odkryto ogromne zloza gazu z olbrzymim potencjalem rynkowym, wiekszym od gazpromu,. Rosjanie bezczelnie nazwali ten gaz "Nowatek"
  Russia Has a New Gas Giant. Novatek Races Ahead of Gazprom in Market Valuation

  https://russia-insider.com/en/russia-has-new-gas-giant-novatek-races-ahead-gazprom-market-valuation/ri24729?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=a8c641000a&mc_eid=3eab40c2c5

  Nie tylko Niemcom sie nie podoba bardzo drogi i bardzo kosztowny gaz lupkowy z USA.
  Wegrzy nie tylko przedluzyli umowe gazowa z Rosja ale i podpisali umowe gospodarcza w dziedzinie energetyki. I do teo zaproponowali, zeby jedna nitka z gazociagu z Turcji przechodzila przez Wegry!.
  W USA zawrzalo. Umowa gospodarcza z Rosja jest zbrodnia. Bo oto Wegrzy nie tylko beda mieli "konkurencyjny" gaz ale i dostep do roznych 'tajemnic' Rosji. A przeciez juz maja dostep do tajemnic Unii i NATO.
  Guy Verhofstadt szef grupy Liberalow i Demokratow Europy w Europarlamecie krzyczal:
  Dlaczego Wegry coraz bardziej upadabniaja sie do Rosji?!!
  A niezawodne CNN podalo, ze nalezy natychmiast zrobic porzadek z Wegrami, ktore stanowia powazne zagrozenie dla miedzynarodowego porzadku:
  Hungary is a threat to international order. The US must act -- now - CNN

  https://edition.cnn.com/2018/09/12/opinions/hungary-sanctions-article-7-verhofstadt-opinion/index.html

  I zeby calkiem dobic skolatany Zachod, w Rosji odkryto zyle zlota:

  W Rosji odkryto żyłę złota - Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201712196952897-sputnik-rosja-zloze-zlota/

  No wiec nazbieralo sie troche powodow do awantury.
  I jest jeszcze jeden:
  Chodzi o to, zeby nie dopuscic do tego, zeby powtorzyla sie taka skandaliczna scena jak ta z 2012 roku:

  Polacy przyjęci brawami na Placu Czerwonym w Moskwie - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE&t=115s
 • @Tiamat 04:16:45
  Poprawka: Rosja ma nowy potezny gaz. Nazywa sie Nowatek. Wartosc rynkowa wieksza od Gazpromu.

  Russia Has a New Gas Giant. Novatek Races Ahead of Gazprom in Market Valuation

  https://russia-insider.com/en/russia-has-new-gas-giant-novatek-races-ahead-gazprom-market-valuation/ri24729?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=a8c641000a&mc_eid=3eab40c2c5
 • @Tiamat 04:22:45
  Pani Tiamat znowu? Dzieki Bogu bo myslalem ,ze cos sie stalo. Tak. Sytuacja na swiecie jak zwykle na ostrzu noza. Miejmy nadzieje ,ze geniusz Putin obroci zestrzelenie ruskiego samolotu z konfliktu na swoja korzysc jak zrobil to z zestrzeleniem ruskiego samolotu przez Turcje. Kazdy inny by juz walil atomowkami w Izrael. Jak tam sie zyje na antypodach? U nas jesien. Koliberki jeszcze do Mexyku nie odlecialy choc kwiaty juz przestaja kwitnac. Pewnie tylko z mojego poidelka maja cukier. Patrzac na to boskie arcydzielo zachodze w glowe: jak takie malenstwo potrafi przeleciec z Illinois do Mexyku na nektarze z kwiatkow a za pol roku wrocic w to samo miejsce. Pozdro z Rockford, Illinois i mam nadzieje ,ze bedzie Pani czesciej pisac bo bedzie co madrego czytac..
 • żydowska gadzinówka wiadomości TVP przegrywa z Polsatem i TVN !
  TVP to typowa gadzinówka żydowskiej gazety polskiej i prymitywów z tv Republika ! takiej prymitywnej propagandy w Wiadomościach TVP to nawet na Urbana nie było ! w TVP jest paru zakłamanych dyżurnych komentatorów którzy codziennie mają tylko mówią na jedną nutę !

  Polska nie może wchodzić w żaden „reset” [z Rosją]. Musimy kontynuować twardy kurs, utrzymać obecność sił NATO na flance wschodniej i brygady USA w Polsce, budować koalicję w UE przeciwko osłabieniu sankcji ekonomicznych do czasu, aż Rosja odda Ukrainie Krym, a nader wszystko zbroić się i odbudować politykę wschodnią, czyli wspierać w każdy możliwy sposób państwa położone między nami a Rosją. Nie będzie bowiem nigdy Rosji przyjaznej Polsce – ani autorytarnej, ani liberalnej. Geopolityka skazuje nas na konflikt". - Autor Andrzej Talaga jest dziennikarzem i dyrektorem ds. strategii Warsaw Enterprise Institute

  Słowianie ! tego żydo-syjonistycznego gówn.. propagandowego nie da sie słuchać z TVP ! więc nie dziwota że ta parszywa syjnistyczna telewizyjna gadzinówka spadła na ostanie miejsce w rankingu oglądalności !!!! [ ja już tylko od wielkiego dzwonu czasami posłucham tej gadzinówki ] TVN praktycznie wcale ! Polsat słucham między wierszami !

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach.
 • @ele 08:47:38
  To prawda TVP stała się typową propagandową gadzinówką.
  O której godzinie by nie włączyć TVP to jakiś PISowski agitator wykrzykuje te same w istocie hasła... PIS obrońcą Narodu, PO zdrajcy a PRL i okupacja Hitlerowska to w istocie takie same okresy polityczne...
  a bandyci przeklęci to bohaterowie ....
  24 godz na dobę na okrągło... do wyrzygania.

  A Naród wie swoje. Szkoda tylko młodzieży która jest w szkołach potwornie indoktrynowana.
 • @Tiamat 04:16:45
  "Rzeczywiscie jest niespokojnie. Caly czas mam nadzieje, ze sie 'rozejdzie po kosciach'...". -

  --- Też mam taką nadzieję. Staram się - mimo ograniczeń czasowych - na bieżąco śledzić te wydarzenia. Znam problemy głównie z prasy niemieckiej. Pani uwagi i spostrzeżenia poszerzają i pogłebiają wątek, związany z zagrożeniami wojną. Postaram się w ciągu maksimum trzech dni przedstawić ten komentarz jako notkę :)

  Pozdrawiam Panią serdecznie.
 • @ele 08:47:38
  "... tego żydo-syjonistycznego gówn.. propagandowego nie da sie słuchać z TVP". -

  --- Tak, nie da się słuchać. Od wielu lat nie oglądam telewizji.
 • @staszek kieliszek 05:11:51
  Witam Panie Staszku
  Mnie sie juz tez troche cnilo ale mielismy troche klopotow zdrowotnych, a troche nie sprawdzalam czy pan Zygmunt ma jeszcze przerwe wakacyjna.
  A u nas, wiadomo, tu tez dochodza swiatowe echa. Mowi sie u nas, ze jak USA kichnie to my mamy katar a nawet powazne przeziebienie.
  No wiec bez wyborow mamy palacowe rewolucje i czwartego premiera w bardzo krotkim czasie. Ten nowy zdaje sie tez moze nie przetrwac do wyborow. Do konca nie wiadomo o co chodzi.
  Niestety, nas tez zlapaly sankcje na stal (25%) i aluminium (10%) ale nie wiem czemu.
  Niektorzy podejrzewaja, ze ta ostatnia palacowa rewolucja podobno byla spowodowana wizyta Dudy.
  Nasz premier nie chcial go widziec na oczy i w dwa dni in potem juz nie byl premierem. Mocarny ten Duda.
  Nasz klopot glownie jest taki, ze dostalismy sie miedzy wodke a zagryche. Chodzi oczywiscie o Chiny. I nie tylko. To u nas jest glowne centrum...operacyjne.
  No i bedzie bryndza jak sie Chinczyki obraza. Sprzedajemy surowce.

  Po paskudnej zimie zawitala wreszcie wiosna ale stale jest duza roznica temperatur. W dzien 26 stopni, w nocy 5 stopni. Posadzilam pomidory i salate. Wloszki mnie nauczyly, ze kolo pomidorow nalezy sadzic bazylie. Jest to prawda. Zadne swinstwa sie nie czepiaja. Widac ani mszyce ani mrowki ani zarazy cos nie lubia bazylii. Widac nazwa im sie nie podoba.
  Serdecznie pozdrawiam
  T
 • @Oscar 09:45:55
  "24 godz na dobę na okrągło... do wyrzygania. [...] A Naród wie swoje". -

  --- No cóz, trochę wie, ale też dużo nie wie. Systematyczna indoktrynacja robi swoje.
 • @Tiamat 10:49:08
  "... nie sprawdzalam czy pan Zygmunt ma jeszcze przerwe wakacyjna". -

  --- Miałem przerwę wakacyjną, ale pisałem mało, bo czytałem niemieckie książki, także opowiadania Iwaszkiewicza oraz "Sławę i chwałę" w języku niemieckim. Czytałem tę 1500-stronicową powieść 46 lat temu po polsku i byłem zaskoczony, że tak wiele pamiętam. Nie przeczytałem "Popiołów" Żeromskiego, bo nie ma niemieckiego tłumaczenia w naszej bogato wyposażonej bibliotece, a tak chciałem przypomnieć sobie, jak polscy żołnierze walczyli 'o wolność naszą i waszą' w Hiszpanii i na Haiti przy boku Napoleona.

  Jak wyżej napisałem, postaram się w ciągu trzech dni opublikować w formie notki Pani komentarz z godziny 04:16:45. Potem znów zamilknę. A sprawy australijskie wydają się interesujące. Jeśli znajdzie Pani chwilę czasu, proszę opisać to, co najważniejsze.

  Pozdrawiam.
 • @All
  https://www.salon24.pl/newsroom/897441,rozanski-uwaza-ze-stala-baza-armii-usa-w-polsce-to-zagrozenie-szokujacy-wpis-generala
 • @staszek kieliszek 05:11:51
  "Miejmy nadzieje ,ze geniusz Putin obroci zestrzelenie ruskiego samolotu z konfliktu na swoja korzysc..."
  No i już wymyślił!
  Russia says will send newer S-300 missile systems to Syria
  https://abcnews.go.com/International/wireStory/russia-send-newer-300-missile-systems-syria-58036551
  Rosja zamierzała już wcześniej rozmieścić ten system w Syrii ale na prośbę Izraela wycofała się z tego.
  Teraz Izrael otrzymał odpowiedź.
 • @Robik 13:04:29
  Tak, z tego co wiem, to Rosjanie juz zaczeli szkolic Syryjczykow w nowych metodach obrony.
  Bardzo trudno bedzie utrzymac pokoj na Bliskim Wschodzie bo malo kto jest zainteresowany.
  Zarowno pani Teresa May jak i prezydent USA sa wlascicielami firm zbrojeniowych. Nie wiem na ile jest to zgodne z prawem ale fakt pozostaje faktem; brytyjska bron morduje dzieci w Jemenie, a ile razy Rayeathon wystrzeli rakiete to panu prezydentowi podskakuja akcje na gieldzie. Pania Terese May posadzaja nawet o to, ze mezowi zdradza tajemnice roznych notowan nie tylko na gieldzie, zeby bylo latwiej sie dorobic. Bo malzenstwo May'ow i Trumpow ciagle jeszcze na dorobku.
  Izraelowi sie troszke pogorszylo odkad Rosja zaczela pomagac Syrii, wiec sie troche zdenerwowali, ze wszyskie te przyjazne gesty Rosji i nie wtracanie sie do ambicji, a nawet rozne ustepstwa - to zdecydowanie niewystarczajace objawy pokojowego wspolistnienia.
  W ciagu ostatnich 18 miesiecy Izrael ostrzeliwal Syrie 207 razy oskarzajac Iran i Hezbullah o agresje. A rownoczesnie Bibi sie publicznie upieral, ze nie odda Wzgorz Golan.
  A tymczasem, Iran i Syria wystrzelili rakiety w strone Izraela ostatni raz w 2007 - roku w czasie wojny libanskiej.
  Mnie najbardziej zaciekawilo, ze Ministerstwo Obrony Rosji, a konkretnie gen. Konaszenkow, dosc rozezlony na atak Izraela na Syrie i w konsekwencji zestrzelenie rosyjskiego samolotu z 15 wojskowymi na pokladzie- co chwile powtarzal, ze to wina TEL AWIWU i ze to Tel Awiw urzadzil prowokacje .
  Jakos mu ta 'nowa' stolica Izraela nie mogla przejsc przez gardlo.

  Rosja zas stosuje starochinskie metody wygrania bitwy bez walki.
  Prawda, ze sa ofiary i to powazne ale w przypadku 'czolowego ' zderzenia - ofiar byloby tysiace, tysiace razy wiecej.
  A tymczasem Trump przygotowuje wielkie przemowienie, ktore ma wyglosic w Radzie Bezpieczenstwa. Na to posiedzenie w ONZ nie wybiera sie ani Putin ani prezydent Xi z Chin. Nie maja czasu.

  A swiat czeka na wybory w listopadzie w cichej nadziei, ze moze wielkiego biznesmana wyniosa z boiska i troche przytna skrzydelka.
 • @zygmuntbialas 10:50:37
  Dzieki za wpis,dobrze,ze Pani znowu komentuje.Pozdrowienia.
 • @Tiamat 04:22:45
  Witam Pania serdecznie,prosze pisac jak najczesciej.Pozdrowienia.
 • @K54 19:40:27
  Jeśli tylko czasu wystarczy :)
  W sumie to będą przerwy, nie da rady inaczej, ale postaram się, by było parę naszych notek i komentarzy.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 15:04:33
  Tak myślę, że wpis Robika i Pani odpowiedź z 15:04:33 mogłyby być notką. Zobaczę, jak wyjdzie z czasem.
 • @Robik 13:04:29
  Ciagle jest jeszcze nie bardzo wyjasniona tajemnicy francuskiej rakiety wystrzelonej w tym samym czasie. Zdaje sie, ze do konca nie wszystko wiadomo .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej