Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Izrael Szamir i Marek Głogoczowski o Katyniu - 02.10.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Katyń już od dawna jest zawołaniem bojowym antykomunistycznie i antyrosyjsko nastawionych Polaków - piszą Izrael Szamir i Marek Głogoczowski w 2010 roku.

Historia to niebezpieczna broń i o tym dobrze wiedzą także na Zachodzie, gdzie w ciągu ostatnich dziesięcioleci stworzono propagandową superbroń: jest to informacyjne monstrum, obejmujące setki gazet i sieci telewizyjnych. To monstrum jest w stanie wyrwać z kontekstu jakąś dawną historię i zrobić z niej sprawę jak najbardziej aktualną. Technologia tutaj jest nowa, lecz idea stara jak świat – „dziel i rządź”, jak mówi łacińska maksyma.

Katyń to przykład takiej tendencyjnej interpretacji historii, do której się odwołano w ostatnich miesiącach, aby wbić klin między Polskę i Rosję, aby przekształcić Polskę w amerykański przyczółek, rozdrażnić Polaków i przesunąć NATO dalej na wschód. Narody instynktownie unikają niesnasek, ponieważ wewnętrznie czują, że grozi to wojną. Polacy nie są tu wyjątkiem, w ostatnich wyborach odsunęli od władzy jednego z ogarniętych manią prześladowczą braci Kaczyńskich, i oddali swe głosy na zdawałoby się, „poczytalną” Platformę Obywatelską. Nowy premier, Donald Tusk, był znany z krytyki amerykańskich planów utworzenia „tarczy” przeciwrakietowej w Polsce i zdawało się, że weźmie kurs na polepszenie stosunków z Rosją. Podobnie Radek Sikorski, który został ministrem spraw zagranicznych w rządzie Tuska, był uważany za „sceptyka” w sprawie budowy „tarczy” w Polsce i Jarosław Kaczyński usunął go półtora roku temu ze stanowiska ministra obrony we własnym, bardzo pro-amerykańskim rządzie. Lecz radość ze zmian była przedwczesna – pierwszego lutego br. Sikorski poleciał do Waszyngtonu i tam, w obecności sekretarza stanu Condolize Rice, przemienił się z Szawła w Pawła – nie tylko przystał na instalację „tarczy”przeciwrakietowej, lecz zgodził się, w imieniu Polski, także na ulokowanie w Polsce amerykańskich baz wojskowych pod bezpośrednim dowództwem Pentagonu.

Co zmusiło polski rząd do tak szybkiego przekucia lemieszy na miecze? Znany polski historyk, mieszkający w USA 85-letni Iwo Cyprian Pogonowski, skojarzył ten gwałtowny zwrot z katastrofą lotniczą tydzień wcześniej: 23 stycznia na północy Polski rozbił się wojskowy samolot CASA C-295, w którego katastrofie zginęło dwudziestu wyższych oficerów polskiego lotnictwa wojskowego, łącznie z generałem brygady Andrzejem Andrzejewskim, znanym ze swojego sprzeciwu wobec planów budowy „tarczy” przeciw-rakietowej. Ten „bezpieczny” samolot transportowy rozbił się po 20 minutach od krótkiego międzylądowania na lotnisku wojskowym Krzesiny pod Poznaniem, gdzie już znajduje się amerykańska baza lotnicza.

Pogonowski przypomniał swoim polskim czytelnikom, że ta metoda walki z niepokornymi „sojusznikami” jest od dawna stosowana przez Imperium Americanum. Po tej katastrofie lotniczej rząd polski najwyraźniej zrozumiał, że nikt z nim nie będzie żartował, i należy przyjąć amerykańskie żądania – łącznie ze sterowanym przez Pentagon kolejnym nasileniem się antyrosyjskiej histerii, tym razem pod hasłem Katyń.

Lecz o co tu chodzi obecnie? Katyń już od dawna zawołaniem bojowym antykomunistycznie i antyrosyjsko nastawionych Polaków. Większość Polaków – 70% badanych - opowidziało się  za tym, aby przestać grzebać się w trupach, ale władze, łącznie z czwartą władzą, czyli mediami – zignorowały wolę narodu. Jak podała prasa, wszyscy skoszarowani w Polsce żołnierze mieli sposobność oglądniecia filmu „Katyń”, najwyraźniej w ramach ich „podgotowki ideologicznej” do przyszłych zadań bojowych.

Dzięki temu ostatniemu filmowi Andrzeja Wajdy, historia masowych rozstrzeliwań polskich oficerów w lesie katyńskim znów pojawiła się na czołówkach gazet i to nie tylko w Polsce. Wpływowy angielski tygodnik „The Economist” stał się motorem nowej kampanii propagandowej drukując artykuł "Prawo negacji, w którym wezwał Rosjan do skruchy i wyrzeczenia się „potwornego kłamstwa, które pod lufą stalinowskich karabinów narzucono powojennej Polsce, że 20 tysięcy wziętych do niewoli polskich oficerów było w Katyniu w roku 1940 rozstrzelanych nie przez wojska radzieckie, ale przez Niemców".

„The Economist” nie przypomina czytelnikom, że to „potworne kłamstwo” zostało – w sposób co prawda li tylko bierny – przyjęte do wiadomości przez Trybunał Norymberski, w którym zasiadali, oczywiście nie „pod lufą stalinowskich karabinów”, zarówno brytyjscy, jak i amerykańscy sędziowie. Ten angielski tygodnik nie wspomina oczywiście o bezspornych zbrodniach przeciwko ludzkości, popełnionych przez wojska angielskie i amerykańskie, o Dreźnie oraz o Hiroszimie, za które nikt na razie nie zamierza się kajać.

Wiadomo, że w lesie katyńskim pod Smoleńskiem znaleziono około cztery tysiące trupów – wśród nich byli Polacy i Rosjanie, zabici z rosyjskiej oraz niemieckiej broni, jednak nie jest całkowicie jasne, kogo, ilu, kiedy i kto tam rozstrzeliwał. Istnieje obszerna literatura w języku rosyjskim, polskim, niemieckim i ukraińskim, w której przytaczane są różne sprzeczne dowody i wersje. Jedno wiadomo na pewno, że obecnie temat Katynia rozdmuchiwany jest przez agentów Imperium Americanum, by poróżnić ze sobą Rosjan i Polaków. Gdyby nie to, kto by się zainteresował losami kilku tysięcy oficerów zabitych w wojnie, w której ginęły miliony?

Całkiem możliwe, że z pół miliona wziętych do niewoli przez Armię Czerwoną polskich żołnierzy i oficerów rozstrzelano jeden procent. Znany malarz, mieszkający po wojnie we Francji Józef Czapski wspomina, że wziętym do niewoli w roku 1939 polskim oficerom proponowano, aby na piśmie odpowiedzieli, czy uważają Związek Radziecki za swego wroga. Wielu z dumą odpowiedziało „tak” i zostało rozstrzelanych.

Całość artykułu:  //www.israelshamir.net/Polish/Polish13.htm

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Dzięki temu ostatniemu filmowi Andrzeja Wajdy..."

  Ten Oscar za "całokształt" nie był jednak przypadkiem.

  Ale "Kanał" i "Popiół i Diament" muszę obejrzeć jeszcze pewnie parę razy i zdjąć wszystkie filtry z oczu.

  Oczywiście 5*
 • @ Autor, All
  "Ten „bezpieczny” samolot transportowy rozbił się po 20 minutach od krótkiego międzylądowania na lotnisku wojskowym Krzesiny pod Poznaniem, gdzie już znajduje się amerykańska baza lotnicza."

  Ależ skąd - nasi "najlepsi sojusznicy" "na pewno" nie mogli nic zrobić naszym wojskowym... ;-(

  Bo USA to "najlepszy gwarant" "pokoja" na caaaały świat...
 • @ Autor, All
  "mieszkający w USA 85-letni Iwo Cyprian Pogonowski, skojarzył ten gwałtowny zwrot z katastrofą lotniczą tydzień wcześniej: 23 stycznia na północy Polski rozbił się wojskowy samolot CASA C-295, w którego katastrofie zginęło dwudziestu wyższych oficerów polskiego lotnictwa wojskowego"

  Międzylądowanie w Krzesinach i wszystko jasne.

  A gen Szumskiego "zabił syn"...
 • Katyń w świadomości Rosjan jest tym czym dla naszej Jedwabne
  Oczywiście dla tych Rosjan dla których liczy się coś jeszcze niż kolejna edycja "tańca z gwiazdami".
  Dlatego należy mieć świadomość że im więcej przyczółków we władzach (państwowych i regionalnych) i administracji zdobędą środowiska patriotyczne tym częściej sprawa Katynia będzie powracała.
  Miesiąc temu odbywał się "okrągły stół" w kwestii cmentarza w Miednoje.W dyskusjach wzięły historycy z Moskwy i lokalni urzędnicy z cmentarnymi władzami włącznie.Uczestnicy "okrągłego stołu" zgodzili się, że dziś Kompleks Pamięci w Miednoje nie odpowiada historycznemu obiektywizmowi i musi zostać zmieniony.
  https://nstarikov.ru/club/96335
 • @ikulalibal 07:07:00
  "Katyń w świadomości Rosjan jest tym czym dla naszej Jedwabne"

  Całkiem dobre porównanie.

  Pozdro!
 • W Katyniu i nie tylko tam
  to dzieci Szatana mordowały najlepszych synów Polski a robiły to w ramach odwetu za 1920 rok i kropka. Kropka!
 • Nowy film o Katyniu!
  Żeby ciśnienie pod polskim kotłem nie spadało to i w tym roku ukazał się nowy film w tej tematyce : Katyń – Ostatni świadek (koopercja polsko-brytyjska).
  http://i67.tinypic.com/x5yweu.jpg
 • @Robik 09:17:24
  Jak już kręcą filmy, to na pewno było odwrotnie.

  Pozdro!
 • @Jasiek 05:57:01
  "... zdjąć wszystkie filtry z oczu'. -

  --- No cóż. uczymy się przez całe życie, a i tak wszystkiego nie poznamy.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 06:00:24
  "Bo USA to "najlepszy gwarant" "pokoja" na caaaały świat...". -

  --- A kto nie chce tego "pokoju", musi liczyć sie z konsekwencjami, na przykład samolot ląduje nie w niemieckim mieście, lecz skręca w Alpy, gdzie się rozbija, albo "islamiści" zrobią jakiś zamach.
 • @Jasiek 06:06:56
  "A gen Szumskiego "zabił syn"... -

  --- Dr. hab. E. Wróbla też "zabił syn".
 • @ikulalibal 07:07:00
  "Katyń w świadomości Rosjan jest tym czym dla naszej Jedwabne". -

  --- Też tak to widzę.
  I przy okazji - narzuca sie tu podobieństwo: na miejscu zbrodni znaleziono niemiecki naboje i łuski.
 • @Robik 09:17:24
  "Nowy film o Katyniu!
  Żeby ciśnienie pod polskim kotłem nie spadało". -

  --- I nie spada: w salon24 jest jeden wpis pod notką:

  bob24 - @Stary czerwony komuchu z Opola
  Z przykrością piszę ci tu że jesteś wyjątkowa kanalia.
  metody stalinowskie wyssałeś z mlekiem matki.
  Wiesz jak się takich tu nazywa".
 • @demonkracja 09:12:38
  W kwestii "Najlepszych synów" należy zachować daleko idącą ostrożność.
  I kropek nie należy stawiać tak kategorycznie albowiem dość łatwo je zmienić w znak interpunkcyjny o zgoła innym znaczeniu.
  Pośród "najlepszych synów" znajdowała się pewna ilość ( kilkuset ale nikt nie zna dokładnej liczby) takich którzy po 17 września 39 zostali zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym:aresztowani,osądzeni,straceni i (bez specjalnych ceregieli) pogrzebani w miejscu doskonale znanym współczesnym władzom Polski. Dlaczego wiedza o tym w narodzie polskim jest zerowa? dlatego że osądzeni "najlepsi synowie" parali się organizacją i sterowaniem jaczejek terrorystycznych.Mówiąc wprost:robili to co dziś ISIS,a co to za honor dla Polaka zajmować się terroryzmem.
  Idzie o działania związane z akcją prometejską https://en.wikipedia.org/wiki/Prometheism
  niedawno na konferencji „Piłsudski i sanacja – błędy i zbrodnie” wspominał o tym polski historyk https://www.youtube.com/watch?v=JtLYKE_hgeQ

  PS
  przy odrobinie "dobrej woli" żydzi bez trudu dowiodą polskie uczestnictwo w holokauście.Wielu: litewskich,estońskich,łotyszskich,ukraińskich kolaborantów nazistowskich stawianych przed sądami za szczególną aktywność w mordowaniu żydów tłumaczyło się tym że zostali do tego zmuszeni szantażem.Niemcy skądś mieli wiedzę na temat ich dywersyjnej działalności sprzed 1939 r .Tymczasem od dawna wiadomo że nie "skądś" a bezpośrednio od Polaków.Na początku września 1939r "najlepsi synowie" archiwum prometejskie przekazali Niemcom.
  Nie "utracili" w wyniku działań wojennych a dobrowolnie przekazali.Kropka.
 • @Robik 09:17:24
  //Żeby ciśnienie pod polskim kotłem nie spadało to i w tym roku ukazał się nowy film //

  A w zeszłym roku książka znanego amerykańskiego historyka Grovera Furrea https://en.wikipedia.org/wiki/Grover_Furr .Książkę inaugurowano w Twerze a na zorganizowanej na tę okoliczność konferencji prasowej występowały nie lada autorytety. https://www.youtube.com/watch?v=L8DwiTn3ks0
  Książka została wydana dzięki społecznej inicjatywie która między innymi pomogła zebrac fundusze potrzebne na ten cel.
  Uważam że to ważna informacja.To znaczy że dzięki "społecznej inicjatywie".To o czymś mówi,coś pokazuje.
 • 5*
  „Na III Konferencji Gestapo – NKWD w Zakopanem 20.02.1940 r., w obecności agentów angielskich i amerykańskich, została „przyjęta do akceptującej wiadomości” przez mocarstwa zachodnie koncepcja wyniszczenia Narodu Polskiego poprzez fizyczną eksterminację polskich elit. To wtedy przyjęto program tzw. katyńskich mordów.

  W 1956 i 1958 r. N. Chruszczow, pierwszy Rosjanin na stanowisku I-szego sekretarza KC KPZR usiłował wyjawić zbrodnie na Polakach dokonane przez żydo-bolszewizm. ”

  Na podst. „Mord Katyński” – ks. Z.J. Peszkowski, S.Z. Zdrojewski (ks. Peszkowski był jeńcem obozu w Katyniu)
 • @Rzeczpospolita 12:26:39
  Bardzo przepraszam ale proszę mi wyjaśnić skąd (katyński jeniec) ks Paszkowski ma wiedzę o tym co działo się na szczytach władzy ZSRR ?
  Penetrował sekretne archiwa? był naocznym świadkiem ? jak do cholery człowiek znajdujący się na mniej niż najniższe szczeble ówczesnej hierarchii może wiedzieć co chciał a czego nie chciał Chruszczow.Ja uważam że nic nie mógł wiedzieć na ten temat.Mówił co mówił dla wywarcia wrażenia.Już nawet nie dlatego że ( Paszkowski) był kim był, ale dlatego (że poparta historycznymi dowodami ) prawda na temat Chruszczowa daleka jest od tego o czym prawi poczciwy ksiądz-jeniec.
 • @ikulalibal 10:43:05
  "W kwestii "Najlepszych synów" należy zachować daleko idącą ostrożność."
  Koniec cytatu.
  W Ameryce negrów biją - taki jest wydźwięk Pańskiego wpisu w kontekście - wpisu mojego.
 • @demonkracja 13:07:33
  Za pozwoleniem ale głupiś pan że aż trzeszczy.Poza tym jakby mało kumaty czy coś w tym rodzaju.
  Każdy mój argument dotyczy bezpośrednio "sprawy katyńskiej" a to że źle pan znosi konfrontacje z historycznymi faktami to pan daruje,ale to pański osobisty problem.Żeby nie powiedzieć tragedia.
 • @ikulalibal 12:54:38
  Podejrzewam, że ks. Peszkowski posiadał umiejętność czytania daleko wykraczającą poza niezbędną do przyswojenia sobie treści brewiarza i z tej umiejętności korzystał.

  Proszę zwrócić uwagę na bibliografię - https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencje_Gestapo-NKWD


  Szefem delegacji NKWD na III Konferencji był Grigorij Litwinow, syn Maksyma, wnuk bankiera żydowskiego.
  Szefem delegacji niemieckiej był Otto Gustaw von Wächter (matka Martha z domu Pfob, córka żydowskich właścicieli hotelu w Wiedniu).

  http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/10159/Czy_w_Zakopanem_zdecydowano_o_zbrodni_katynskiej_.html#
 • @Rzeczpospolita 14:32:29
  Proszę nie zapominać że wersję o "wspólnej konferencji" jako jedyny wysunął angielski historyk Robert Conquest w 1968 r .Żadną tajemnicą nie jest że na zimnowojenne potrzeby.
  Faktu takiego (wspólnej konferencji) nie wykluczam ale (na litość boską) potrzebuję czegoś więcej niż "świadectwa" anglosaskiego historyka. Tym bardziej że jak się ławo domyśleć historycy zajmujący się historią z powodów innych niż propagandowe bez litość rozprawiają się z faktem owej rzekomej konferencji.
  https://military.wikireading.ru/50590
  https://a-dyukov.livejournal.com/94091.html?page=1#comments
 • Nowe scenariusze do filmow
  Ja to widze juz nastepne scenariusze do filmow, seriali i tematow do ksiazek, niestety, tez pewnie i podrecznikowych.
  Wajda niech sie schowa.

  Mam na mysli na przyklad katastrofe pod Miroslawcem, o czym wszedzie glucha cisza! Przeciez tam zginelo cale dowodztwo polskiego lotnictwa!
  Chyba przez przeoczenie jeszcze nie zbadano dokladnie, kto ze strony rosyjskiej byl wykonawca. Przydalby sie james Bond, zeby rozwiklac zagadke.

  Widze tez kolejne zbrodnie rosyjskie na duzych i malych ekranach:
  Aneksja Krymu, napad na Ukraine w Donbasie, otrucie Skripali, mieszanie w wyborach USA, referendum Brexit w Anglii, , agresja rosyjska w Syrii i bombardowanie dzieci syryjskich, no i zdecydowana postawa panstw zachodnich, ktore staraja sie powstrzymac rosyjska agresje kolejnymi sankcjami.
  Widze juz kolejnego Jamesa Bonda, ktory ze starej skarpetki znalezionej na smietniku z odpadami plastykowymi znajduje paszport Putina . Mial szczescie nowoczesny Bond- Sztyrlic, ze w skarpetce byla dziura i w ten sposob sie wydalo, ze Putin chowal paszport w skarpetkach, bo bal sie, ze mu CIA wbije do paszportu amerykanska wize ... i w ten sposob sie wyda, ze Putin jednak byl w USA w czasie wyborow.

  A tak powaznie, to nawet nie potrzeba sie przemeczac w wymyslaniu najbardziej absurdalnych scenariuszy.
  Wlasne Anglicy oskarzyli GRU (?) ze rosyjska bezpieka wdarla sie do angielskiego konsuatu w Rosji i wbila wize angielska tym nowo- oskarzonym rzekomym trucicielom Skripali, ktorzy 4-go marca zwiedzali Salisbury..

  Juz widze taki serial w stu odcinkach pt. Nowiczok .
  Materialow jest pelno.
  Oto wczoraj ukrainskie media podaly, ze jeden z tych rosyjskich dzentelmenow, ktorzy 4 marca byli w Salisbury, nazywal sie nie Ruslan Baszyrow tylko Czepiga i to on osobiscie pomagal Janukowiczowi wygrac
  wybory i w 2014 roku byl szefem puczu na majdanie.
  Natomiast minister spraw zagranicznych Ukrainy , niejaki Klimkin wystapil publicznie z oskarzeniem, ze na Krymie jest... baza militarna Rosji i ze Rosja zamienila Krym w jedno wielkie centrum militarne, w ktorym podobno znajduje sie ..o zgrozo! bron nuklearna (Widac Ukraincy jeszcze nie wpadli na to, ze medialnie, bron chemiczna jest grozniejsza od atomowej)
  Klimkin zdaje sie nie pamieta, ze na Krymie zawsze byla ogromna baza wojenna.
  Minister spraw zaranicznych Ukrainy ostrzega, ze Rosjanie wysylaja na Krym grupy terrorystyczne bo przygotowuja atak terrorystyczny wlasnie na Krymie.
  Za zaminowane tereny w wiosce Garlowka na Donbasie , wladze w Kijowie oskarzaja Rosjan. Trojka chlopcow, ktora zginela w czasie wybuchu miny zalozonej w strefie zdemilitaryzowanej z cala pewnoscia zginela od rosyjskiej miny.
  Wladze ukrainskie zapodaly juz, ze Ukraina nie odda Rosji tych trzech milardow dolarow, ktore Ukry sa winne Rosji, bo okazalo sie, ze te pieniadze zabral ze soba - W GOTOWCE! - Janukowicz jak uciekal z Ukrainy... helikopterem.
  Podobno 3 miliardy dolcow w gotowce to troche duzo- ale do helikoptera sie zmiescily.
  No i kolejny dramat, tym razem na Zaporozu, gdzie wladze ukrainskie zabronily mowic Wegrom po wegiersku. Zdenerwowal sie Orban i wydal mieszkancom Zaporoza ...100 tysiecy paszportow wegierskich.
  Kijow grozi, ze wywali konsula wegierskiego z Ukrainy, bo Orban nie mial prawa sie "wtracac do obywateli Ukrainy". Minister d/s zagranicznych Wegier powiedzial, ze to nie szkodzi; Wegry tez wywala ukropskiego konsula z Wegier.
  Ukraincom zdaje sie nie tyle chodzi o te paszporty bo nawet paru ministrow w Kijowie ma rozne paszporty.
  Wladze w Kijowie sie zloszcza, ze to bardzo niesprawiedliwe, zeby Ukraincy wegierscy mieli unijne paszporty, ktore im pozwalaja jezdzic po calej Europie i pracowac, a w ogole uciekac, jak Kijow wpadnie na kolejny pomysl uciskania roznych grup narodowosciowych.

  Mnie sie najbardziej spodobalo jak jakis rosyjski deputowany tlumaczyl Ukraincom, zeby wzieli przyklad z demokracji izraelskiej; Mieszka w Izraelu pelno Rosjan , ktorym nikt nie zabrania mowic po rosyjsku, uczyc sie j. rosyjskiego i rozmawiac, kiedy i gdzie kto chce.

  A Ukraincy wierza swiecie, ze Rosja im odda Krym a wtedy Kijow natychmiast wyda zakaz Rosjanom korzystania z mostu kierczenskiego.

  Boje sie jednak , ze sto odcinkow na serial Nowiczok moze nie wystarczyc.
 • @Tiamat 17:22:24
  // Mam na mysli na przyklad katastrofe pod Miroslawcem, o czym wszedzie glucha cisza! //

  Na tym to właśnie polega.Wszyscy i każdy choćby się nie wiem jak zarzekali i odrzekali od podatności na manipulacje są niestety ofiarami manipulacji.Już choćby przez to że w mig chwytają i niosą dalej to co
  podrzucają im media.Sprawa katastrofy pod (nad?) Mirosławcem jest tego najlepszym przykładem.Ponieważ w tej kwestii media nie krzyknęły:spisek! zamach! (choć najprawdopodobniej był), to mało kto postrzega to wydarzenie inaczej niż tragiczna ale jednak katastrofa.
  Drugi przykład:na przełomie 1981/1985 w drodze skrytobójstwa Układ Warszawski został zneutralizowany i już do końca swego istnienia nie odzyskał dawnej kondycji .Choć poszczególne wydarzenia które złożyły się na ten proces nie są tajemnicą,można o nich poczytać w wikipedii to jednak mało kto wogóle o nich wie a już aby postrzegać je jako agresje NATO przeciw nam to dosłownie nikt lub prawie nikt.

  PS
  Przykład trzeci: niedługo wyjdzie książka będąca wywiadem ze Skripalem.Jak się okazuje Skripal nie bał się Putina i cieszył się z odzyskania Krymu.Poinformował o tym dzisiejszy Guardian. https://kresy24.pl/skripal-popieral-aneksje-krymu-i-nie-wierzyl-ze-kreml-chcial-go-otruc/
  niby sensacja a gdzie reakcja polskich mediów? niema a zatem nie ma reakcji publiki.
 • @ikulalibal 17:52:54
  "Skripal nie bał się Putina i cieszył się z odzyskania Krymu. Poinformował o tym dzisiejszy Guardian". -

  A niemiecki mainstream zachował daleko idącą trzeźwość (nie ma dowodów - twierdziły media), choć po tej awanturze Niemcy wyprosili czterech dyplomatów rosyjskich, na co Rosja - o ile pamiętam - wydaliła czterech dyplomatów niemieckich.
  I żeby było zabawniej, córka Skripała wyraziła w dziennikarskim wywiadzie, że chciałaby wrócić do Rosji.
 • @ikulalibal 17:52:54
  "Drugi przykład:na przełomie 1981/1985 w drodze skrytobójstwa Układ Warszawski został zneutralizowany i już do końca swego istnienia nie odzyskał dawnej kondycji"

  Czy można prosić szerzej?
  Jakiś link?

  Ukłony
 • @Jasiek 22:23:25
  //Czy można prosić szerzej?
  Jakiś link? //

  Owszem można bo niby dlaczego nie.
  W 1981 r w podmoskiewskim Puszkino ginie CAŁE DOWÓDZTWO FLOTY PACYFICZNEJ.
  16 admirałów i generałów oraz 12 pułkowników i kapitanów ,razem 44 chłopa (nie licząc załogi wojskowego Tu-104 ) ginie w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B0_%D0%A2%D1%83-104_%D0%B2_%D0%9F%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B5

  W procesie odbudowy dowództwa dochodzi do głębokich przetasowań kadrowych.
  w grudniu 1984 umiera Minister Obrony ZSRR Dmitrij Ustinow https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmitrij_Ustinow
  w niespełna kinkanoście dni po Ustinowie umiera Minister Obrony Czeskiej Republiki Ludowej Martin Dzúr
  https://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Dz%C3%BAr
  po kilku miesiącach umiera Minister Obrony Niemieckiej Republiki Demokratycznej Heinz Hoffman https://pl.wikipedia.org/wiki/Heinz_Hoffmann dosłownie po kilku dniach umiera Minister Obrony Węgierskiej Republiki Ludowej Istvan Olah
  https://en.wikipedia.org/wiki/Istv%C3%A1n_Ol%C3%A1h

  tym sposobem nieomal wszystkie (Rumunia teoretycznie jest członkiem ale w praktyce trzyma się z boku) kraje Układu Warszawskiego są "sparaliżowane" zmianami kadrowymi i to daleko idącymi.
  Sprawdzianem czy kadrowe zmiany poszły w pożądanym kierunku była znana prowokacja a jednocześnie powód do kolejnych "zmian kadrowych" z Mathiasem Rustem w roli głównej https://pl.wikipedia.org/wiki/Mathias_Rust
 • @ikulalibal 23:15:34
  "Czy można prosić szerzej?" - To pisał Jasiek. Ja też byłem zresztą ciekaw. O Mathiasie Ruście pisałem kiedyś, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/96582,jak-to-rust-ladowal-na-placu-czerwonym
 • @zygmuntbialas 23:33:46
  Kto nie wie i nie rozumie tego co stało się przed 1987 r nie może właściwie pojąć czym było a najważniejsze co oznaczał casus Rusta.
 • @ikulalibal 23:15:34
  Dziękuję za wyjaśnienie.
  Czuję się zdruzgotany...
 • @ikulalibal 23:15:34
  "W 1981 r w podmoskiewskim Puszkino ginie CAŁE DOWÓDZTWO FLOTY PACYFICZNEJ."

  Kurde, zupełnie jakby im nawaliła wojskowa razwiedka, chyba, że nie nawaliła i to co mówił dr Krajski znalazło swoje krwawe potwierdzenie -

  Mówił mniej więcej tak: Katarzyna Wielka sprowadziła do Rosji masonów, żeby było nowocześnie i w ogóle ten tego, ale po rewolucji we Francji szydło wyszło z worka i masoneria została w Rosji zdelegalizowana. Jednak nie uciekli z Rosji, ale zaszyli się w służbach zwłaszcza w wojskowych. I chyba działają nadal jeśli np Dugin powiedział, że GRU to masoneria.
  Oczywiście razem z pochodem armii czerwonej na zachód masoneria dotarła też do Polski (IW) a pewnie i do innych państw UW też.

  Jeśli jak twierdzi dr Jaśkowski masoni są na służbie City of London, to jasne jest, że realizują jego interesy. I stąd może ta seria zgonów ma coś z nimi wspólnego.

  To by się nawet zgadzało w przypadku Jaruzelskiego i Siwickiego - w młodości byli zesłani na Syberię razem z rodzicami i przynajmniej w stosunku do Jaruzelskiego podejrzenia o bycie matrioszką nie są chyba bezpodstawne - obaj przetrwali "zmiany kadrowe", o których pisałeś, bo niby po co likwidować matrioszki, jeśli się je wcześniej tak zakonspirowała.

  Podobnie może być z liderem "S" - kukuńkiem. Niby "S" była sponsorowana przez zachód, ale na jej czele stał TW... więc coś by się nie zgadzało, ale tylko do momentu, gdy się okazało, że pierwsze papiery "bolka" były podobno zielone, a "bolek" wtedy, o ile dobrze kojarzę, był "wałkiem"...

  No i jeszcze ta rzekoma (?) operacja "progres" - czyli zaplanowane rzekomo (?) przez sowietów "zmiany kadrowe" w całym bloku wschodnim - w Polsce wykonane przy pomocy razwiedki wojskowej. Tylko czy sowieci na nich w jakikolwiek sposób skorzystali? Jeśli utożsami się ich z Rosją - tu daję grubszy nawias - [ ;-) ] to oczywiście nie skorzystali. Ale jeśli się ich utożsami z międzynarodową banksterką to widać, że to oni skorzystali najbardziej.
  I wygląda na to jakby nie wiedzieli co zrobić z tym "osiągnięciem"...

  Czy Twoim zdaniem za dużo nawymyślałem?
 • @zygmuntbialas 23:33:46
  Dziękuję za przypomnienie o tym wpisie.
  Ale się wszystko zazębia... - szkoda tylko, że nie tak jak powinno :-(
 • @Jasiek 22:23:25
  Wielu rzeczy sie nigdy nie dowiemy, ale z tego co czytalam, to Uklad Warszawski byl 'rozpracowywany' juz wczesniej. Wydajnie pomagal w tym niejaki Kuklinski, ktory pracujac dla wywiadu donosil wszystkie tajemnice obcym wywiadom.
  Jakos tak sie dziwnie sklada, ze o Kuklinskim tez jest malo informacji na codzien.
  A tymczasem, im bardziej polskie media i rozni zapalency pyskuja na Jaruzelskiego - tym bardziej dochodze do wniosku, ze jest to jedna z najtragiczniejszych postaci naszej wspolczesnej historii.
  Ciagle jeszcze nikt nie ma odwagi upierac sie przy dochodzeniach w sprawie nie tylko Miroslawca ale i smierci polskich ministrow Olszowskiego i Barszcza zastrzelonych przez 'nieznanych sprawcow'.
  Do historii, dzieje Polski w latach 1980-82 maja przejsc jako 'bezkrwawa rewolucja'.
 • @ikulalibal 13:40:47
  "Za pozwoleniem ale głupiś pan że aż trzeszczy."
  Koniec cytatu.
  Najpierw toto zwane - ikulalibal - niech nauczy się elementarnej kindersztuby a potem popatrzy tu i teraz aby - dowiedzieć się jak było wcześniej w kwestii mordowania Polaków i rękami niemieckimi i rękami rosyjskimi i rękami banderowskimi.
 • @ikulalibal 15:13:46
  No niech zgadnę, a cała ta ''wspólna konferencja'' odbyła się na Brighton Beach w karczmie ''Matrioszka"
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=C4BB0XBWC94
 • @Tiamat 05:18:29
  "... w sprawie nie tylko Miroslawca". -

  --- Był czas, że pisałem o Mirosławcu. Znalazłem to:

  https://www.salon24.pl/u/zygmuntbialas/504420,pare-uwag-o-miroslawcu-i-smolensku
 • @Tiamat 05:18:29 (II)
  W Salonie 24 zdenerwowały się trolle już nie tylko na mnie, ale i na Panią, komenarze pod notką, link:

  https://www.salon24.pl/u/zygmuntbialas/899264,izrael-szamir-i-marek-glogoczowski-o-katyniu-02-10-2018
 • @zygmuntbialas 19:54:25
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145736,pare-slow-o-katyniu-30-09-2018

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145752,izrael-szamir-i-marek-glogoczowski-o-katyniu-02-10-2018

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej