Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraźnie odradzał Unii Europejskiej, by ta była zaopatrywana w gaz ziemny przez USA.

"To byłoby głupie i rozrzutne" - powiedział Putin w środę wieczorem podczas spotkania z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem w Sankt Petersburg. - "Popyt w Europie stale rośnie, a Rosja jest nadal niezawodnym dostawcą energii".

Komentując amerykański opór wobec North Stream 2 szef Kremla stwierdził, że ten, znajdujący się w budowie, bezpośredni gazociąg z Rosji do Niemiec jest niezawodny i wolny od ryzyka związanego z tranzytem.

"Europa mogłaby oczywiście kupować gaz z innych regionów, na przykład o 30% droższy gaz z USA, ale to byłoby po prostu głupotą i jawnym marnotrawstwem" - powiedział prezydent Rosji. - "Przez taki deal zaszkodzi Europa własnej konkurencyjności, a europejscy uzytkownicy będą musieli zapłacić więcej za gaz. Zdrowy rozsądek dyktuje takie przedsięwzięcia jak North Stream 2. Będziemy walczyć o ten projekt". (tłum.: ZB).

 

Niemiecki tekst:   https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20181004322522768-putin-eu-erdgas-dumm/

KOMENTARZE

 • Jak mają to pojąć roosofoby ?
  Nijak, skoro mają umysły na poziomie kota i Muszą grać w rytm Muzyki kiwaków !
 • @provincjal 09 13:49:27
  Witam w linku jest odpowiedź na cały ten tumult z dwójką i nie tylko na wszystkie rozgrywki na Polskim rynku.Albo będziemy istnieli spoko albo bida z nędzą. Odpowiada teeż na pytanie dlaczego importujemy węgiel.

  Uwaga link po skopiowaniu pokazuje odnośnik do innego linku co niczego nie zmienia kliknięty odpala to co trzeba. "Wybudźmy się z letargu medialnego! Skala zagrożeń bezpieczeństwa energetycznego" bomba to mało powiedziaane.

  https://www.youtube.com/watch?v=iisf18NY4qs&feature=share
 • @provincjal 09 13:49:27
  "Muszą grać w rytm Muzyki kiwaków". -

  --- Niestety.
  i trudno mi tu znaleźć rozwiązanie.
 • Sputnik rulez
  Śpieszę z tłumaczeniem powyższej informacji dla polskojęzycznych irokezów.

  Pan prezydent Rosji stwierdza że gaz amerykański skraplany a potem regazyfikowany, transportowany oceanem za pomocą gazowców jest droższy jedynie o 30% w stosunku do gazu rosyjskiego transportowanego rurociągami budowanymi głównie za Rosji Sowieckiej. Ominięcie terytorium Polski, Białorusi i Ukrainy podyktowane jest bezpieczeństwem tranzytu do odbiorcy końcowego ---- NIEMIEC.
  ERGO - dystrybutorem rosyjskiego gazu ma zostać operator niemiecki.
  W taki sposób buduje się monopol gazowy na terytorium EU.
  Konsekwencją monopolizacji rynku jest wycięcie drobnych konkurentów i windowanie ceny za surowiec.
  Tandem Berlin-Moskwa tym sposobem będzie narzucać politykę gospodarczą wszystkim podmiotom gospodarczym w Europie. Dominacja na rynku energii będzie skutkowała pogorszeniem konkurencyjności podmiotów gospodarczych z poza Niemiec. Jedynie podmioty kooperujące będą mogły liczyć na umowy specjalne. Polityka energetyczna Niemiec zatem domyka projekt mitteleuropy. To z kolei jest działaniem wybitnie antyamerykańskim i antypolskim.

  Tylko polski debil będzie klaskał na tak jasne i klarowne twierdzenia Putina.

  Ruskie trole zapraszam do ujadania.
 • @norwid 17:38:35
  //Konsekwencją monopolizacji rynku jest wycięcie drobnych konkurentów//

  Może przykład powiedzmy trzech ..lub bodaj jeden,takiego "drobnego konkurenta" (dla zabawy ździebko poudajemny iż nie domyślamy się że idzie o Ukraine :))))) )
 • @norwid 17:38:35
  /Śpieszę z tłumaczeniem powyższej informacji dla polskojęzycznych irokezów./
  Nie pomyliłeś gościu przypadkiem portali?

  /To z kolei jest działaniem wybitnie antyamerykańskim i antypolskim./
  Dlaczego antypolskim? Przecież Polska będzie miała taniutki i konkurencyjny gaz z gazoportu i złóż norweskich, nie rozumiem obaw.
 • @ikulalibal 17:59:40
  przykład:
  - Monopol alkoholowy za PRL. Ostał się na blokach jeno cygan który na lewo rozprowadzał bimber ;D
  --------------

  Produkcja dziś alkoholu etylowego to koszt ok 2.7zł/l w zakładzie spirytusowym. Cena benzyny o liczbie oktanowej równej alkoholowi etylowemu na dziś to ok 5,50 z podatkami.
  Jak wygląda konkurencja gospodarcza z dominacją sektora energetycznego niech posłuży produkcja Niemiec i Polski. Polska konkuruje tanią siłą roboczą, Niemcy tanią energią.
 • @hamurabi 18:25:15
  no nie pomyliłem i to raptem od 8miu lat ;D

  Dlaczego antypolskim - a to sobie już proszę poczytać o projekcie mitteleuropa albo posłuchać wykładów - jest tego cała masa.
 • @norwid 17:38:35
  "Tylko polski debil będzie klaskał na tak jasne i klarowne twierdzenia Putina".
  Oj, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
  Nie debil, tylko cwaniak, który za owo klaskanie pobiera honorarium w rublu transferowym. Klakier, znaczy się.
  Pisiory zabrały pewnej grupie emerytów lwią część ich apanaży, zatem dziś każdy grosz dla nich dobry, a że miłość do Rosji wyssali z mlekiem matki, ich nie tyczy się powiedzenie starożytnych Rzymian - pecunia non olet.
 • @alek.san 18:57:25
  to mnie pan zażył. Nie spodziewałem się ale co prawda to prawda. Po michalkiewiczowsku mówiąc świnie i durnie. Zapomniałem o świniach..

  pozdrowił
 • @norwid 18:54:02
  Nic z tego,nie dam się zbyć.
  Tak więc proszę nie robić z gęby cholewy i wskazać przykład "drobnych konkurentów w handlu gazem" których to North Stream 2 ma bezpardonowo zadusić.
 • @norwid 19:04:37
  No i po co zabierać głos w kwestiach o których wie się niewiele.
  Nie wstydzisz się sam przed sobą opędzać się takimi nic nie znaczącymi ogólnikami? po co ci to było? nie mogłeś zapanować nad emocjami?
 • @ikulalibal 19:08:38
  Zatem ja odpowiem po żydowsku pytaniem na pytanie. Proszę mi wskazać przykład wydobycia gazu na księżycu przez Nord Stream 2.
  ;D

  Nieaktywność wiatraka kompensuje gazowy agregat prądotwórczy. Cena gazu dla Niemiec dziś (pamiętam dane z 2012) jakieś 160dol/1000m3.
  Polska płaciła ponad 300 co wygadał niechcący premier Pawlak.
  Jeśli powstaną kolejne 2 rury do zaspokojenia rynków innych niż niemiecki to tylko ... nie przewidzi dalszych działań niemieckich na rynku gazu w Europie. Tyle w temacie gospodarczym.
  Jak ruski używały rury do nacisków politycznych proszę sobie poczytać na OSW.
 • @ikulalibal 19:13:14
  No i po co zabierać głos w kwestiach o których wie się niewiele.
  Nie wstydzisz się sam przed sobą opędzać się takimi nic nie znaczącymi ogólnikami? po co ci to było? nie mogłeś zapanować nad emocjami?
 • @norwid 19:18:48
  //Polska płaciła ponad 300 //


  " Wojciech Jasiński (64 l.), minister Skarbu Państwa w rządzie PiS, skazał Polaków na najdroższy gaz w Europie! Jak to możliwe? W 2006 roku szef resortu zgodził się podpisać umowę gazową z Rosją bez dokładnej analizy dokumentu! Efekt? Do 2022 roku Polska zapłaci o około 18 miliardów złotych za gaz więcej niż inne państwa europejskie, które kupują ten surowiec z Rosji"
  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/wojciech-jasinski-z-pis-przez-niego-mamy-najdrozszy-gaz-w-europie-aa-vPAK-dF1Z-kPTS.html
 • @ikulalibal 19:30:26
  fragment z linku:
  "Obecnie sprawę kontraktu gazowego prześwietla Najwyższa Izba Kontroli. Raport z jej prac będzie znany dopiero na jesieni."

  Wielka szkoda że z powodu wyborów samorządowych szefem NIK nie został Antoni Macierewicz. Co się odwlecze...
  Poza tym fajnie jest przeczytać tendencyjny artykuł atakujący pisiorów. Ile w tym kontrakcie było roboty PSL-owców i ruskiego super trolla Pawlaka to szanowny interlokutor musiałby poczytać fora. Ta sprawa już jest na tapecie. Na razie Pawlak ma zarzuty o niekorzystny kontrakt przesyłowy na którym straciliśmy parę miliardów dolarów. Miejmy nadzieję że postrach ruskich szpiegów Macierewicz zatopi kły w PSLowskich śpiochach.

  Tak na marginesie tej wymiany zdań. Podana informacja w linku choć tendencyjna tłumaczy dobitnie dlaczego musimy dywersyfikować dostawy gazu. Ruskie onuce jak tylko poczuły że polska nie ma alternatywy podyktowali ceny z dooopy odrzucili zapłatę za tranzyt i albo podpisujemy umowę albo nie będziemy mieć żadnej.
  Właśnie tak działa ruski monopol gazowy.
 • @norwid 19:49:59
  // dobitnie dlaczego musimy dywersyfikować dostawy gazu.//

  Tym bardziej nie rozumiem co nas może obchodzić jakiś Nord Stream 2
  Nord Stream 3 czy inny Turecki Potok.Nich sobie budują do woli co nas to obchodzi.My sobie kupimy gaz wszędzie tylko nie u nich.
  Nie wiem o co cię tak miota.
 • @norwid 17:38:35
  Ty akurat jako przeciwnik polskiej racji stanu masz tu szansę na bana . Mam nadzieję że rozumiesz ? . Jak nie to sobie dopowiedz . :)))))
 • @norwid 19:04:37
  Ty tu autobiografii nie wypisuj .Ciepło coraz cieplej . :)))
 • @norwid 19:49:59
  Przykro mi . :(
 • @ikulalibal 19:57:48
  Już nie odpowie . Live is brutal & full of zasadzkas . Czy tam jakoś tak . Salute . :)))))
 • @ikulalibal 19:57:48
  A może chodzi tu o alternatywne źródło energii a mianowicie o węgiel który zostanie kupiony na Ukrainie i przetransportowany z Pensylwanii przez Magadan?
 • @fretka 20:43:01
  A Ukraina znowu kupiła węgla od Rosji na 53mln. hrywien. Poroszenko przecież mówił ''do swidania'', a nawet ładnie zacytował aż się popłakał.
  https://www.youtube.com/watch?v=SKITX2KLH7U
 • @fretka 20:43:01
  //A może chodzi tu o alternatywne źródło energii //

  Alternatywne!!?? Nie może być! :)))))
  https://www.youtube.com/watch?v=TeOZXjGNgJk
 • @fretka 20:57:36
  Fajnie, że Miszka odlatuje na balonach wypełnionych gazem.
  Jakież to symboliczne.
 • @fretka 20:57:36
  - Da i chren z toboj! - odpowiedział Miszka.
 • @ikulalibal 21:06:34
  Świetne.
  Oko Gazproma
 • @Repsol 20:35:57
  Trzeba było tego trolla sorosowego norwida nie wycinać. On sam się tu kompromitował i wklejał absurdalne teksty pisane w banderowskiej szmacinie Sakiewicza.
  Przecież gaz ,,norweski" to nie jest ,,norweski", ponieważ złoża wykupiła firma z Dallas ExxonMobil, a więc lobbyści na czele z agentem Naimskim są od tego aby napychać kase usraelitom.
  Budowa terminalu w Świnoujsciu to z góry zaplanowany wydatek polskiego podatnika w interesie usraelitów, następnie sprowadzany gaz skroplony to nic innego jak łupanie niewolnika z nad Wisły przez usraelite, koszty budowy terminala i wwożony gaz to nic innego jak ponad 1000$ za 1000m3 gazu katarskiego fakturowanego w usraelu.
  Ten ,,norwid" to prymitywny szkodnik interesów narodowych.
  Polska może być samowystarczalna energetycznie, mamy swój gaz, wody geotermalne, ogromne złoża węgla itp.
  Dywersyfikacja dostaw żródeł energii jest wtedy skuteczna gdy ma się swoje bezpieczeństwo energetyczne.
  Ci złodzieje od Singera i Kalsteina i ich prymitywni szpiedzy usraelitów wmawiają nam, że Polska będzie bezpieczna energetycznie jak będziemy importować gaz od Sorosa z kataru przez usrael statkami???? Tylko świr albo agencik może takie bzdety opowiadać.
 • @Repsol 20:41:17
  //Już nie odpowie//
  Aj waj, a taki dobry żołnierzyk był, waleczny.
  ''I komu to przeszkadzało?''
 • @norwid 17:38:35
  Powyższy tekst jest przekazem informacji o tym, co W. Putin powiedział podczas spotkania z kanclerzem. Nie ma tu żadnego ujadania, tym bardziej ujadania "ruskiego trolla". Bo jeśli bloger czy raczej troll @norwid tak widzi świat i politykę, to wskazuje tylko na swoje ograniczenie umysłowe i zajadłość, charakterystyczne dla licznej grupy politycznej, w imieniu której tu się odzywa.
 • @alek.san 18:57:25
  "... a że miłość do Rosji wyssali z mlekiem matki,...". -

  --- To są zwykłe oszczerstwa i kalumnie, szerzone przede wszystkim na Ukrainie, w Polsce, w krajach bałtyckich i w USA.
  W moim przypadku o tym, co i jak piszę, nie decyduje miłość, tylko zwykły rozsądek.
 • @norwid 19:49:59
  "Właśnie tak działa ruski monopol gazowy". -

  --- Na temat Rosji piszą w Polsce tyle głupot i kłamstw, że rozsądny człowiek musi napisać parę słów, by choć trochę sprzeciwić się głupocie i sianiu nienawiści.
  Dlaczego powstał North Stream i teraz budowany jest North Stream 2, choć są te projekty trzykrotnie droższe aniżeli nitka biegnąca przez Polskę? - W prasie niemieckiej czytam: 'bo Berlin i Moskwa mają obawy, że w przypadku zawieruchy Warszawa na polecenie Waszyngtonu zakręci kurki z gazem'. Drogo płacimy za tę miłość do jankesów. To nie są jedyne koszty tej miłości.
 • @Repsol 20:35:57
  Witam :)
 • @Wrzodak Z. 22:27:02
  "Dywersyfikacja dostaw żródeł energii jest wtedy skuteczna gdy ma się swoje bezpieczeństwo energetyczne". -

  --- Tak, mamy inne surowce. Użycie gazu w Polsce jest więc mniejsze niż na przykład na Ukrainie. Ale politycy i media okłamują ludzi, gdy piszą o zagrożeniach ze strony rosyjskiej. I jakoś ci okłamani nie popatrzą na mapę, by przy przy rosyjskiej granicy widzieć małe państewka (Abchazja, Osetia Płd., DRL i ŁRL), które chciałyby do Rosji, a ta nie chce tam wejść. Uparła się napaść akurat na Polskę.

  Pozdrawiam Pana.
 • @zygmuntbialas 17:33:12
  " "Muszą grać w rytm Muzyki kiwaków". -

  --- Niestety.
  i trudno mi tu znaleźć rozwiązanie."

  Władimir już ma... wystarczy, że zamiast o Nordstream 2 zacznie mówić, co wie o "Smoleńsku".

  Na razie nie mówi bo miał spotkanie w Helsinkach.

  Źle myślę?

  Ukłony
 • @ Autor
  "Już" daję 5* :-)

  Ukłony
 • @norwid 18:54:02
  "przykład:
  - Monopol alkoholowy za PRL."

  Bu ha ha ha ha ha ha!!!! ;-DDDDD

  Nie ma to jak:

  - zmienić temat (gaz/alkohol)

  - podać przykład do d....

  Oj trzym siem mocno "wieszczu" (nick zobowiązuje) ;-)
 • @norwid 19:18:48
  "Zatem ja odpowiem po żydowsku pytaniem na pytanie."

  "Po żydowsku" to odwróciłeś kota ogonem, a teraz głębiej wciągasz innych w swoje bagno krętactw.
 • @Jasiek 00:46:23 oraz 0:46:57
  "... wystarczy, że zamiast o Nordstream 2 zacznie mówić, co wie o "Smoleńsku". -

  --- Według mojej wiedzy, wie dużo, ale na pewno mniej niż na przykład J. Kaczyński czy A. Macierewicz. Zresztą to bardziej nasza niż jego sprawa.
  Panie Jaśku, ja przez cztery lata zajmowałem się tylko sprawą smoleńską. Współpracowałem ściśle z prof. M. Dakowskim i inż. K. Cierpiszem. W końcu spointowałem to mniej więcej tak: "Po czterech latach poszukiwań mogę powiedzieć, że niewiele wiem o 10.04.2010 i takiej (nie)wiedzy życzę innym blogerom". Zacytuję tu z pamięci prof. Dakowskiego: "Nie wiemy dokładnie, co stało się 10.04.2018, ale wiemy na pewno, co nie mogło się stać". Tak więc zarówno strona PO, jak i PiS mówiły i mówią bzdety, które łatwo obalić.
  W sumie 'Smoleńsk' jest jednym z elementów polityki napuszczania na Ruskich. Wcześniej coś podobnego było w Mirosławcu (ale bez włączania Rosji), a potem nad Thorezem w Donbasie.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 00:51:00
  "Oj trzym siem mocno "wieszczu". -

  --- Kamil Cyprian Norwid w grobie się przewraca, gdy widzi, co PiS-owski bloger @norwid wypisuje.
 • @zygmuntbialas 10:34:14
  "Po czterech latach poszukiwań mogę powiedzieć, że niewiele wiem o 10.04.2010 i takiej (nie)wiedzy życzę innym blogerom"

  oraz:

  "W sumie 'Smoleńsk' jest jednym z elementów polityki napuszczania na Ruskich."

  A ja pozwolę sobie spuentować, że wiedząc to, wie Pan wszystko.
  I ja dzięki Panu, prof. Dakowskiemu, K. Cierpiszowi, G. Braunowi, C. Cieszewskiemu, FYM - owi i wielu innym też trochę przejrzałem na oczy.

  Dziękuję
 • @Jasiek 06:19:47
  "... też trochę przejrzałem na oczy". -

  --- No tak. Prawda jest gorzka. Tu wspomniałbym o wielkim dziele, o "Królu Edypie" i tylko trochę o sprawie smoleńskiej, bo też i ludzie mają już wbitą określoną wiedzę.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej