Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Media o pedofilii w Kościele - 07.10..2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poważne - zdawałoby się - niemieckie czasopismo "Der Spiegel" z 22 września br. publikuje artykuł zatytułowany "Papież i Kościół katolicki w najgłębszym kryzysie".

I czytam m.in.:"W USA 19 tysięcy ofiar gwałtów w latach 1950 - 2016 wniosło zarzuty przeciw 6 800 duchownym. Ocenia się, że ilość poszkodowanych wynosi około 100 tysięcy osób".

"Utworzona w 2012 roku w Belgii komisja ds. zapobiegania seksualnych nadużyć w Kościele ujawniła w 2016r. listę ponad tysiąca ofiar w latach 2012 - 2015".

"W Niemczech Konferencja Biskupów wskazała na 1 670 kleryków, którzy wykorzystali seksualnie 3 677 dzieci i młodzieży (3 677 - ach, ta niemiecka dokładność!)".

Komu i czemu służy ta antykatolicka akcja? Kto każe poważnym(?) pismom publikować takie bzdety? - Bo że to są bzdety, nie ulega wątpliwości i szkoda czasu na głupią polemikę.

Ta akcja jest powtarzana co kilka lat. W czerwcu 2014 roku opublikowałem notkę o wypadach przeciw Kościołowi katolickiemu. Przytaczam ją w całości:

 

Jakaś epidemia przepraszania nawiedziła Kościół katolicki.

W kwietniu br. papież Franciszek przepraszał za pedofilię (w "Rzeczpospolitej" za "skandal pedofilii"). Zapewnił też, że sprawcy tych czynów zostaną ukarani i że Kościół jest świadom krzywd wyrządzonych dzieciom.

Jak podaje wspomniana gazeta, link:  //www.rp.pl/artykul/1117298-Pokuta-za-pedofilie.html  - odbędzie się w piątek 20 czerwca br. w bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie pokutna liturgia, w której polscy hierarchowie będą przepraszali za przypadki molestowania seksualnego. Mówi prymas abp Wojciech Polak:

"Wszelkie przejawy molestowania seksualnego nieletnich są złem. Nie chcemy niczego ukrywać, ale pragniemy się oczyszczać i dążyć do pojednania z Bogiem oraz ludźmi. Tak jak robi to Kościół na całym świecie". Hierarchowie będą przepraszać w taki sposób:

"Mieliśmy ratować 'maluczkich' Królestwa Bożego, a staliśmy się narzędziem zła przeciw nim. [...] Zgrzeszyliśmy, wszyscyśmy od Ciebie odstąpili, czy to wykorzystując 'maluczkich', czy osłaniając tych, którzy stali się sprawcami tego zła. Uczuliśmy lęk i przerażenie wobec grzechu, który nas zranił, ukryliśmy go przed światem. [...] Oto dzisiaj jesteśmy potępiani przez ten świat, do którego zostaliśmy posłani jako znak zbawienia. [...] Jesteśmy świadomi, że nasze wynagradzające akty nie będą mogły zmazać wyrządzonej krzywdy ani uśmierzyć palącej rany naszego sumienia. [...] Pragniemy znowu stanąć po stronie małych i słabych".

Zerknąłem do Wikipedii pod hasło "Przestępstwa seksualne w Kościele katolickim", w którym przedstawione są m.in. zarzuty wobec instytucji kościelnych i (pieczołowicie) zebrane przypadki przestępstw. Zebrane bez ładu i składu.

Czytamy więc, że w Holandii, "według raportu z lat 1945-2010 dziesiątki tysięcy dzieci doświadczyło agresji seksualnej ze strony katolickich duchownych, z czego 10 000 - 20 000 dzieci w latach 1945 - 1981. Kościół 'nie podjął adekwatnych kroków' w tej sprawie. W katolickich instytucjach dzieci były molestowane 2-krotnie częściej niż w innych, w których odchodziło do tego rodzaju przestępstw".

W Stanach Zjednoczonych doliczono się 4 392 księży podejrzanych o molestowanie, których ofiarą miało paść 10 667 nieletnich (dotyczy lat 1950 - 2002; nie jest wyszczególnione, czy chodzi tylko o Kościół katolicki).

W Polsce miało być takich przypadków 3 (słownie: trzy), co zdaje się wynikać z ciągle jeszcze niewielkiej efektywności działania polskich lewaków. To wszystko jest grubymi nićmi szyte, a papież Franciszek i prymas Wojciech Polak podejmują czy też kontynuują tę grę.

Dodam, że brak w Wikipedii haseł, w których moglibyśmy przeczytać np. o przestępstwach seksualnych w szkole, w wojsku czy służbie zdrowia.

 

No więc komu i czemu służą te akcje? Czy mają dostarczyć strawy ludziom, by ci się pogryźli? - Nie da się oczywiście ciągnąć jednego tematu przez dłuższy czas. Trzeba będzie rzucić nowe kości; poinformować o jakimś islamskim ataku, a w Polsce o rozbiórce następnego pomnika żołnierzy Armii Czerwonej lub o złotym pociągu w Wałbrzychu czy gdzie indziej, albo trzeba będzie upomnieć się o odszkodowania wojenne od Niemców.

 

Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • Ta kampania zaczela sie w Niemczech w latach 1935-1936.
  Na poczatek aresztowano 276 ksiezy, zakonnic i zakonnikow oskarzajac ich o homoseksualizm oraz pedofilie. Dowody fabrykowalo gestapo. Np wabiono ksiedza by poszedl do chorego a tam okazywalo sie ,ze czeka na niego prostytutka i fotograf. Pisano sztuki teatralne, paskudne karykatury, artykuly, plakaty. Tysiace niemieckich ksiezy zginelo w Dachau.
  http://college.holycross.edu/faculty/vlapomar/persecut/nazi.html
 • Gdy świat na głowę wali się i wszystko jest w ruinie,
  Ty Jezu szepczesz w sercu mym: nie lękaj się to minie...

  https://pbs.twimg.com/media/DoqzReTXsAA8o90.jpg
 • @staszek kieliszek 22:46:18
  "Ta kampania zaczela sie w Niemczech w latach 1935-1936". -

  --- Bardzo dobrze, że przypomniał Pan o sytuacji Kościoła w nazistowskich Niemczech.
 • @Husky 22:57:31
  "Gdy świat na głowę wali się". -

  --- No cóż, numeranci i manipulatorzy byli zawsze. I są, link:

  https://www.salon24.pl/newsroom/900753,powstala-mapa-ofiar-ksiezy-pedofilow-antykoscielne-marsze-w-warszawie-i-poznaniu
 • @All
  W powyższej notce przytoczyłem tekst z czerwca 2014 roku. Jest - napisany tydzień później - dalszy ciąg tej ponurej farsy, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/110271,tak-wiec-kosciol-przeprasza
 • Jak już kiedyś pisałem:
  Największym skupiskiem homoseksualistów jest wojsko! Potem idą tzw. ośrodki kulturalne jak teatry, balety, itp. Potem media. Na czwartym miejscu są politycy „którym wszystko uchodzi”.
  A dopiero gdzieś tam na końcu listy jest kler – pojedyńcze przypadki zboczeńców, którzy „z łaski Boga” zinfitrowali Kościół aby go rozwalić od wewnątrz. Znajdzie się jeden, to media powieli 100 razy.
  Tylke że, ani słowa o homo-rabinach! A przecież „tam” wszystko się zaczęło.
 • Ta widoczna już gołym okiem eskalacja waliki z Kościołem Chrystusowym, jest...
  kontynuacją tej walki z Chrystusem od czasów Jego narodzenia, gdzie Polacy (za niedługo dowiemy się że to Polacy w strasznych mękach zamordowali Jezusa Chrystusa) ukrzyżowali Pana Jezusa i od tego czasu tępią Chrześcijan.
 • Tak to kość rzucona na pożarcie.
  I dowód na to, kolejny zresztą, jak się odciąga gawiedż od spraw istotnych, albo zajmuje się gawiedzi miejsce na myślenie. Nagłaśnia się pedofilię wśród kleru, tuszuje się pedofilię w Anglii, przymyka oko na peofilię wśród muzułmanów w Europie, publikuje się pomysły Hartmana -do szerokiej dyskusji wg autora- n/t kazirodztwa, bezkrytycznie publikuje wspomnienia niejakiego Bendita Kohna o swoich skłonnościach pedofilskich. "Sponsorzy" śmieją się w kułak, a barany nabijają kasę Smarzowskiemu i gorąco dyskutują.
 • @Zdzich 08:09:17
  "Największym skupiskiem homoseksualistów jest wojsko!". (...) "... ani słowa o homo-rabinach!". -

  --- Zgadzam się z Pańskimi spostrzeżeniami :)
 • @Jan Paweł 08:09:50
  "Ta widoczna już gołym okiem eskalacja walki z Kościołem Chrystusowym,...". -

  --- Niestety. I opisane przykłady idiotyzmów mediów uważam za obrzydliwe.
 • @wercia 08:45:37
  ""Sponsorzy" śmieją się w kułak, a barany nabijają kasę Smarzowskiemu". -

  --- Tak, śmieją się w kułak.
 • @Zdzich 08:09:17
  Jakie to jest bardzo prawdziwe!

  https://pbs.twimg.com/media/Do-lF9RXgAMyKBz.jpg
 • Pedofilia jest legalna ale nie dla wszystkich
  Po co owijac w bawelne? Peofilia jest zalegalizowana i jakos nikt sie tym nie przejmuje.
  Dlatego w Polsce Polanski jest chroniony a dr. Piskorski siedzi.
  Okolo 7 tysiecy dzieci ginie rocznie w Polsce - nikt ich nie szuka?
  Organizacja Dobrego Pasterza od lat sie dopomina o te dzieci. Jakos nie ma poparcia spolecznego.
  Poparcie spoleczne maja pedaly i lesbijki. Nikt nie bedzie urzadzac protestow ulicznych z powodu... dzieci - polskich obywateli.

  Waszyngton to stolica pedofilow. Londyn tez.
  Chodzi o to, ze wstep nie dla kazdego.

  Natomiast samo podejrzenie o spolkowanie z nieletnimi bardzo czesto sluzy jako narzedzie polityczne do skompromitowania niewygodnych konkurentow, zwlaszcza w polityce i w koscieleale ale glownie katolickim.

  Co mnie zdumiewa, to atak na kosciol katolicki i obwinianie ksiezy o ... seksualne amory wobec dzieci sprzed ... wielu lat. Wystarcza dwa telefony anonimowe 'swiadkow' , zeby oskarzyc ksiedza nawet jak juz nie zyje.. kosciol ma wyplacac odszkodowanie.

  Ja rozumiem, ze wiele osob, ktore przysiegaly sluzbe Bogu zorientowalo sie, ze sie pomylilo z powolaniem; z kolei nie wierze, ze to wina celibatu; Protestanci sie zenia i tez wielu zajmuje sie pedofilia. Nie przeszkadza im 'zycie rodzinne'.
  Takie sciganie pedofilskich czlonkow kosciola jakos dziwnie nie dotyczy innych kosciolow: Anglikanskiego, Mormonow, w ogole Protestantow..
  I nikt sie nie 'czepia' Glowy Kosciola jaka na przyklad jest Krolowa Brytyjska..
  Wielka Brytania jest panstwem koscielnym: Glowa Panstwa jest rownoczesnie Glowa Kosciola

  Prince Philip & Queen Elizabeth are paedophiles/Prince philip... - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=PWDXwjdxQLg

  Kiedy Prince Filip spotkal Elzbiete, miala 14 lat - a on 18.
  Filip zajmowal sie handlem heroina i byl czynnym pedofilem.
  Kiedy Krol George VI umarl - Elzbieta zostala koronowana.
  Pojechali z Filipem do Nowej Zelandii w 1952 roku.
  Pedofilia i handel heroina zazwyczaj ida w parze. Filip dostarczal heroine dzieciom, Royal Navy - angielska marynarka wojenna- ulatwiala handel heroina,
  Zgodnie z tym co opowiada wywiad, Ksiaze Filip byl przebierany za zajaczka/krolika; dzieci byly wybierane od rodzicow, ktorzy byli gotowi ‘odstapic ‘ swoje dzieci. Byli to przewaznie rodzice, ktorych Filip ‘zapraszal’ na sesje heroiny. Nazywalo sie to Triumwirat - co oznacza trojke ludzi
  ktorzy zarzadzali organizacja pedofilska - a tak naprawde troj- mafia..
  Filip organzowal sesje pedofilskie wspomagany przez .. marynarke wojenna.
  Niektorym dzieciom udalo sie uciec i uratowac, ale bylo duzo przypadkow zgwalcenia a nawet wypadkow smiertelnych.
  Krolowa brala udzial w tych wystepkach..

  Organizowanie pedofilskich orgii bylo i jest zbrodnia przeciwko ludnosci.

  Brytyjskie VIP-y very important persons - czyli elity rzadowe przez lata cale wykorzystywaly seksualnie dzieci i mlodziez

  British VIP Paedophile Ring. - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=KE5db52mC10

  Najwieksza organizacja pedofilska ma 70 tysiecy czlonkow wsrod ktorych sa szefowie rzadow, oficjele i w pelnej kooperacji ze sluzbami wywiadowczymi prezydentami USA i rodzina krolewska

  Largest Pedophile Ring in History, 70,000 Members, Heads of State,

  https://www.veteranstoday.com/2016/08/24/vt-exclusive-largest-pedophile-ring-in-history-70000-members-heads-of-state-the-rats-scramble

  Z amerykanskich mediow:
  Rozpracowano ogromna organizacje pedofilska; 230 dzieci uratowano: NBC NEWS

  Internetowa organizacja pedofilska : 70 tysiecy czlonkow - chyba najwieksza w swiecie- zostala rozpracowana przez policje ..

  Policja europejska Europol ujawnila, ze “Operacja Ratunek” zidentyfikowala 670 podejrzanych i ze 230 dzieci seksualnie wykorzystanych zostalo uratowanych i przewiezionych w bezpieczne miejsce. Europol spodziewa sie uratowac wiecej dzieci.
  Taka pedofilska organizacja pt. Red Circle - Czerowny Krag, prowadzi zorganizowana dzialalnosc pedofilska poprzez tajne stowarzyszenia na calym swiecie:
  Bilderberg
  St, Hubertus
  Towarzystwo federalistyczne
  Rycerze Maltanscy
  Rada Miedzynarowoych stounkow
  Federalny Bank Rezerwowy
  NATO
  Rodziny Krolewskie w Belgii i Holandii
  Scotus - Supreme Court USA (Najwyzszy Sad USA.

  80 tysiecy pedofilow czynnie dzialajacy w UK

  Over 80,000 Paedophiles are Operating in Britain | Soren Dreier
  https://sorendreier.com/over-80000-paedophiles-are-operating-in-britain/
 • w służbie zdrowia
  nie trzeba szukać napastowania seksualnego, bo pielęgniarki same lekarzom na nocnych dyżurach do kozetki wskakują....
 • @Zdzich 08:09:17
  byłeś w wojsku, że to wiesz?
  Ja byłem dwa lata i jednego pedzia spotkałem , ale cywila na przepustce.
  Normalnie to chłopaki kible spermą zapełniają, a nie dymają się wzajemnie. Pierdy głosisz, by środowiska kościelne wybielić.
 • @Zdzich 08:09:17
  natomiast zgadzam się, że wsród wysokiej rangą polityków i biznesmenów pedofilia może być normą. To z "przeżarcia" dorosłymi kobietami i szukania ekscytujących nowych doznań.
 • @zadziwiony 12:56:58
  Dyskutujemy pedofilie a nie dorosle amory.
  Amerykanie bija wszelkie rekordy bestialstwa:

  Zwierzenia amerykanskiego zolnierza w Iraku:
  "Nigdy nie myslalem, ze Irakijczycy sa ludzmi" - opowiada amerykanski zolnierz, ktory zgwlacil 14 -letnia dziewczynke zanim zabil ja i jej rodzine.

  'I didn't think of Iraqis as humans,' says U.S. soldier who raped 14-year-old girl before killing her and her family | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1340207/I-didnt-think-Iraqis-humans-says-U-S-soldier-raped-14-year-old-girl-killing-her-family.html

  Utajnione dokumenty: Zolnierze USA gwalcili chlopcow w obecnosci ich matek.
  http://www.mintpressnews.com/classified-evidence-us-soldiers-raped-boys-in-front-of-their-mothers/200160/
 • @Jan Paweł 08:09:50
  Tymczasem w tvn24 :
  -pedofilia w kościele
  -taśmy Morawieckiego
  -film Kler
  -koniec kościoła w Polsce
  -kompromitujące taśmy Morawieckiego
  -sukces filmu Kler
  -pedofilia w kościele
  -PAD potrącił dziecko
  -film Kler
  -koniec Morawieckiego bo taśmy
  -pedofilia w kościele

  cdn.....
 • @Husky 22:57:31
  Ktoś kto powiedział : "albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale" musiał być Żydem, masonem lub agentem UB.

  Jedynym prawdziwym jest stwierdzenie :
  ALBO POLSKA BĘDZIE SŁOWIAŃSKA I ODŻYDOWIONA, ALBO NIE BĘDZIE JEJ WCALE.

  Oto słowo moje
  TzW
 • @tańczący z widłami 14:49:04
  Nie ktoś, a kard.Wyszynski.
  Jeśli On miałby być agentem żydowskim to pewnie ty mógłbyś być sowieckim
  Oto słowo moje.
  Husky
 • @Tiamat 13:13:14
  Księża gwałcą, żołnierze gwałcą, cywile gwałcą, żydzi gwałcą, muzułmanie gwałcą , katolicy gwałcą... Po prostu wsród ludzi są zwyrodnialcy którzy dopuszczają się określonych czynów. Czas wojny , też rządzi się określonymi prawami, trzeba poczuć śmierć wokół siebie by to ocenić. Nie znaczy to że usprawiedliwim gwałty. Jestem za surowym karaniem w tym zakresie. Natomiast pedofilia, to zjawisko wymykające się jednoznaczym definicjom i trudno definiowalne. Stąd też wieloznaczność ocen tego zjawiska.
  Możesz powiedzieć jak rozumiesz termin pedofilia?
 • Media o ...
  -"Komu i czemu służy ta antykatolicka akcja? Kto każe poważnym(?) pismom publikować takie bzdety? - Bo że to są bzdety, nie ulega wątpliwości i szkoda czasu na głupią polemikę."-

  To nie jest antykatolicka akcja. To jest akcja przeciwko pedofilom w KK.
  Bzdety?
  Mam duze watpliwosci do takiego skwitowania problemu.

  Rosjanie nigdy nie skwitowali teorii Macierewicza jako bzdety.
  Tylko cierpliwie wyjasniali przyczyny katastrofy.
  I ja wzorem Rosjan probuje przekonac, ze nie sa to jakies bzdety.
  To byl i jest realny problem w KK ( i nie tylko tam).

  https://www.welt.de/vermischtes/video181658008/Bischofskonferenz-Vorstellung-Studie-ueber-den-sexuellen-Missbrauch-durch-katholische-Priester.html

  ...............................

  A tak ogolnie - to ani KK, ani jego problemy nie interesuja mnie.

  Pozdrowienia
  -krysz
 • @Zdzich 08:09:17
  Nie wiesz co piszesz a ja wiem (bo z opowieści KLERYKA - homo, ponad 20 lat temu), że "jednak" seminaria i zakony to "chuć ruja i poróbstwo". Plus obżarstwo, ale tego nie trzeba "odkrywać". Ilu jest SZCZUPŁYCH księży?
 • @zadziwiony 15:42:31
  Jak ja rozumiem pedofilie?
  Prosto.
  Jako dziecko nie balam sie pedofilow. Chodzilam sama do szkoly,
  z kolegami na ryby, i bawilismy sie na ulicy, na podworku..
  Jezdzilam na kolonie i obozy i nigdy nikt mi nie zagrazal. Nie bylo porywania dzieci ani zalecania sie oblesnych dewiantow.
  System byl samoregulujacy w wielu przypadkach; zaczepianie dziecka czy kobiety moglo sie zle skonczyc dla zboczenca. Nikt nie czekal az milicja przyjedzie.
  Bo nie znaczy, ze po wojnie nie bylo w Polsce zboczencow. Byli. Ale nie w takiej jak dzis ilosci i w takim KOMPLETNYM poparciu spoleczenstwa.
  Dzis na narkotykach latwo dostepnych wychowuje sie dzieci dla perwertow. Nikt powaznie nie sciga przestepcow.
  Okaleczone dzieci mecza sie w szpitalach a swinie laza po ulicach, placach zabaw, pracuja jako pracownicy socjalni, politycy, adwokaci, lekarze. Kwitnie seksualne atakowanie dzieci w rodzinach: tatusie, wujki, przyjaciele domu, sasiedzi..
  W Polsce ginie co roku okolo 7 tysiecy dzieci, wywozonych z kraju do burdeli europejskich.
  Centrum 'operacyjne' handlu dziecmi jest w Kosowie.
  Centralna rozdzielnia na cala Europe.
  I Kosowo ma poparcie calej Europy!. Polskie wojsko i policja pilnuja 'bezpieczenstwa' zboczencow juz 16 lat!!

  Cala uwaga hipokrytow, lobuzow i dewiantow politycznych pisze i opowiada bzdury o Krymie.

  NIKT sie na przyklad w Polsce nie przejmuje zbrodniami Kosowa.
  Kolejny raz Kosowo nie zgadza sie na zadna inspekcje i nie wpuszcza komisji ONZ.

  Jakie poparcie spoleczenstwa w Polsce ma organizacja Dobrego Pasterza??
  Na ulice polskich miast wyszlo milion lesbijek, ciot i przestepcow seksualnych.
  Przy calym applauzie polskich 'humanistow'.
  Czy ktos sie w Polsce wzruszyl tragedia dzieci donbaskich, gwalconych i mordowanych przez znarkotyzowanych zolnierzy z roznych panstw?

  handel sierotami
  Ciekawe jaki jest cennik i ile zarabia Dom Dziecka?

  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201609/1473690489_kenyzi_600.jpg

  SZOKUJĄCY materiał Fundacji im.Dobrego Pasterza - handel ludźmi w Polsce ⚠️⚠️⚠️ - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=WINM5kyi95k

  Handel polskimi dziećmi w adopcjach zagranicznych oraz śmierć posła Wójcikowskiego [wideo

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/handel-polskimi-dziecmi-adopcjach-zagranicznych-oraz-smierc-posla-wojcikowskiego-wideo-2017-04

  Kto zarabia na sprzedaży polskich dzieci na ofiary rytuałów satanistycznych - Paweł Bednarz - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=8UWabK3G_n0

  Polskie dzieci sprzedawane są na organy i do pedofilów, rząd nic nie robi - gloria.tv

  https://gloria.tv/video/2FcenXhQvxiJ2qCdaNiA7JLft

  Dokąd idą kosowskie dzieci – za mąż czy na organy?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710226537626-Kosowo-Albania-dzieci/
  HANDEL DZIEĆMI - Paweł Bednarz - Fundacja im. Dobrego Pasterza

  https://www.youtube.com/watch?v=WVjduD_3q-U
 • @Tiamat 18:36:19
  Z całością wywodu się zgadzam, z tym, że nie wyjaśniasz w nim czym jest pedofilia. Bo nie sposób do końca tego wyjaśnić.
  Wg. mnie prosta i jednoznaczna była by następująca definicja.
  Pedofilią są stosunki płciowe i działania zmierzające do nich z osobami niedojrzałymi biologicznie. Pedofilię w takim zakresie powinno się poddawać surowej penalizacji. Natomiast stosunki z młodymi osobami dojrzałymi biologicznie mozna by oceniać w zakresie moralnym i etycznym ale nie karnym. Bo kto jest pedofilem w następującym przypadku.
  Z 14latką w okresie rozrodczym za jej zgodą i chęcią uprawia sex
  Jej rówieśnik, 16-latek,18latek, 20latek, 30 latek, 40latek, 60 latek.
  Czy któryś z nich jest pedofilem i dlaczego?
 • @zadziwiony 19:30:21
  Musze sie wtracic, pomimo, ze pytanie nie do mnie adresowane.
  A dlaczego bierzesz przyklad z 14latką ?!
  A nie np. z 8latka?! Albo jeszcze mlosza?
  14 latka to jest jeszcze dziecko, podlotek.
  Nie tylko warunki fizyczne, ale dojrzalosc uczuciowa i psychiczna odgrywa tu nadrzedna role.
  Wiesz dlaczego Kodeks Karny i naczej traktuje niepelnoletnich?
  Bo maloletni nie sa swiadomi swoich czynow i ich konsekwencji.
  Dzieci inaczej mysla!
  Dziecmi jest latwo manipulowac!
  Pytanie.
  Za zgoda, czy za namowa?
  Przyklad z zycia. Fakt naglosniony w Niemczech.
  Ojciec wykorzystal seksualnie10-letnia corke.
  Corka nie stawiala oporu, bo to przeciez ojciec!
  Czyli wg. Twojego rozumowania sie zgodzila.
  To teraz dziw sie zadziwiony, jak nalezy to oceniac?!
  W zakresie moralnym i etycznym, czy karnym.
 • @Tiamat 12:38:38
  "Pedofilia jest legalna ale nie dla wszystkich". -

  --- Szczerze przyznam, że jeszcze parę lat temu nie miałem większego pojęcia o pedofilii. I dzisiaj też nie wszystko rozumiem, bo w otoczeniu nie spotkałem się z tym problemem. To znaczy coś słyszałem o pojedynczych przypadkach, ale nie w tak ogromnej masie, jak to przypisuje się księżom. Mam wrażenie, że problem przyszedł z innego, tego "lepszego" świata.
 • @zadziwiony 12:50:03
  "... pielęgniarki same...". -

  --- Jeśli to czynią z nieprzymuszonej woli, to - myślę - ich sprawa.
 • @Husky 13:20:17
  "Tymczasem w tvn24". -

  --- Że też ludzie to jeszcze oglądają...
 • @krysz 16:31:37
  "To nie jest antykatolicka akcja. To jest akcja przeciwko pedofilom w KK". -

  --- Pozostaję jednak przy swoim zdaniu. Od lat nie piszę o Kościele, ani dobrze, ani źle, a powyższy tekst napisałem nie tyle w obronie Kościoła, co raczej w obronie rozsądku. Kłamią media, gdy piszą /mówią o tysiącach przypadków pedofilii. Cztery lata temu w Wikipedia, która też rozdyma problem, przeczytałem o dwóch toczących się sprawach przeciw księżom. Te sprawy były toczone przez lata i może ciągną się do dzisiaj.

  Przypomnę Ci: gdy napisałem notki, w których dokumentowałem, iż nie było produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego, byłem posądzany o sprzyjanie Niemcom. Gdy niedawno poddałem w wątpliwość fakt, jakoby radzieckie NKWD rozstrzelało polskich oficerów, zostałem (nie po raz pierwszy) ruskim agentem.
  A ja chciałbym - jak tylko jest to możliwie - obiektywnie opisać problem.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 18:36:19
  "Jak ja rozumiem pedofilie? - Prosto.
  Jako dziecko nie balam sie pedofilow. Chodzilam sama do szkoly,
  z kolegami na ryby, i bawilismy sie na ulicy, na podworku...". -

  --- Tak więc podobne są nasze doświadczenia.

  Będę musiał zrobić około trzydniową przerwę w blogowaniu. Po tych trzech dniach spróbuję przedstawić notkę na podstawie dwóch powyższych Pani wpisów.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:06:25
  To juz nie jest smieszne.
  Unia Europejska probuje zalegalizowac pedofilie w calej Europie.
  A zeby bylo jeszcze weselej, to Niemcy popieraja pomysl 'stosunkow seksualnych w rodzinie'. (incest)
  Niemieckie ministerstwo d/s dzieci wydalo wlasnie taki pamflecik propagujacy zachecanie dzieci do masturbacji..

  I jeszcze to:
  "Tatusiowie nie poswiecaja dzieciom wystarczajaca ilosc czasu, zeby zapoznac sie z intymnymi organami swoich corek: pochwy i lechtaczki.
  Zbyt rzadko ojcowie zajmuja sie intymnymi miejscami swoich coreczek - a to jest jedyny sposob, ktory pozwala corkom rozwinac u dziewczynek dume i pewnosc siebie w zyciu seksualnym.
  Ten pamflecik przeznaczony jest dla tatusiow, ktorzy maja coreczki w wieku lat 1 - 3.
  Pytanie: co stalo sie z prawem dziecka do niewinnego dziecinstwa?
  Dlaczego rzadzacym tak zalezy na przyspieszeniu dzieci do zycia seksualnego?

  Pedofile dzialaja bezkarnie w wielu krajach Europy, tak jak np. w Brukseli i Portugalii.
  Podobnie w Holandii, gdzie pedofilia jest oficjalnie uznana przez jurysdykcje.. Utworzono nawet partie polityczna, ktorej program glosi, ze pedofilia jest objawem wolnosci.
  I kiedy jakas grupa "No Kidding" wziela te partie do sadu, to sedzia uznal, ze partia, ktora promuje pedofilie jest pozyteczna partia dla holenderskiej demokracji.

  Fragment z artykulu:
  Kanadyjski pisarz , autor i publicysta Michael O'Brien, w wywiadzie do
  LifeSiteNews.com powiedzial:
  " To panstwowy program zachecania do kazirodztwa, ktore w wiekszosci cywilizowanych spoleczenstw jest przestepstwem".

  Wyglada na to, ze pedofile kontroluja polityke europejska i poprzez kontrolowanie rzadow chca wprowadzic legalizacje pedofilii, zeby miec latwy dostep do ofiar zboczen seksualnych.
  A pedofile w Europie juz sa bezkarni; wsrod znanych pedofilow sa czlonkowie rzadzacych elit.

  EU making paedophilia legal across Europe |
  http://tapnewswire.com/2015/07/eu-making-paedophilia-legal-across-europe-2/

  The German Government is promoting sexual contact between parents and children.

  If you cannot imagine this is true, you have to read the leaflet shown in Germany and EU to Legalise Paedophilia. The leaflet is a publication of a German Government Children’s Department, which is distributed by the million, free of charge.

  EXTRACT from the link –

  Canadian author and public speaker Michael O’Brien … spoke to LifeSiteNews.com as follows -…

  It is, he said, “State-encouraged incest, which in most civilized societies is a crime.”

  The pamphlet advises parents to permit young children “unlimited masturbation” except where physical injury becomes apparent. It advises: “Children should learn that there is no such thing as shameful parts of the body. The body is a home, which you should be proud of.” For ages 4-6, the booklet recommends teaching children the movements of copulation.


  Another product of the BZgA is a song book aimed at children of four and slightly older which includes several songs espousing masturbation. The song-book entitled “Nose, belly and bum” includes one song with the following lyrics: “When I touch my body, I discover what I have. I have a vagina, because I am a girl. Vagina is not only for peeing. When I touch it, I feel a pleasant tingle.”

  Millions of these leaflets are handed out free in Germany every year, so Germans cannot plead ignorance of what their government is doing.

  It gets worse..

  “Fathers do not devote enough attention to the clitoris and vagina of their daughters. Their caresses too seldom pertain to these regions, while this is the only way the girls can develop a sense of pride in their sex,” reads the booklet regarding 1-3 year olds.
 • @krysz 21:23:40
  Ja zadałem proste pytanie- którego z tych chłopaków - mężczyzn można ukarać za pedofilię. Jak widzę , nie potrafisz na nie odpowiedzieć. W wielu wypadkach są to po prostu sprawy kulturowe, środowiskowe, cywilizacyjne. Często dziewczyna w niektórych cywilizacjach po pierwszej menstruacji jest kandydatką na żonę. I to jest normalne i akceptowalne przez wszystkich. Stąd moje pytanie na które nikt nie chce odpowiedzić, bo ma mętlik w głowie i jest po prostu zagubiony w tym temacie.
  Wiek osoby jest sprawą drugorzędną. Będąc na koloniach w wieku lat ok 14 wśród moich rówieśników byli i mężczyźni i absolutne dzieciaki. Za jednymi uganiały się dziewczyny, inni jeszcze nie dojrzali nie byli wogóle przez nie zauważeni. Wszyscy chcą oprzeć się na wartościach i prawach naturalnych. A one są jakie są.
 • Kasa, misiu, kasa
  Jakaś kobitka dostała 1mln złotych odszkodowania i 800 zł dożywotniej renty za molestowanie przez księdza.
  Teraz będzie wysyp molestowanych
 • @zadziwiony 12:39:55
  Ja tez zadalem proste pytanie, ktore na pewno rozumiesz, tylko nie chcesz odpowiedziec.
  Dlaczego wydumales sobie 14-latke. I do tego jeszcze w okresie "rozrodczym", jak to nazwales.
  Dlaczego nie wybrales sobie za przyklad 8-latki?
  I na tym przykladzie nie zastanawiasz sie co to jest pedofilia.
  -"W wielu wypadkach są to po prostu sprawy kulturowe, środowiskowe, cywilizacyjne. Często dziewczyna w niektórych cywilizacjach po pierwszej menstruacji jest kandydatką na żonę. I to jest normalne i akceptowalne przez wszystkich."-
  Tym sie roznimy, ze dla mnie to, co Ty tlumaczysz za normalne i akceptowalne bo wynikajace z kultury ,srodowiska i "cywilizacji"(?)
  - dla mnie nie jest ani normalne, ani akceptowalne.
  Publiczne wyroki smierci, kamieniowanie zon i corek(bo pozwolila sie zgladzic) jest normalne i akceptowalne. A nawet moralne! Ale w Arabii Saudyjskiej!
  A w Polsce?
  Juz zeby nie jezdzic daleko po swiecie.
  Jesli juz jestesmy na etapie wymyslania przykladow, to taki sobie wymyslilem przyklad.
  Banda pijanych 16-latek,18latek, 20latek, 30 latek, 40latek, 60 latek obila morde zadziwionemu przechodniowi.
  Czy ten zadziwiony przechodzien wytlumaczy to sobie, ze alkoholizm to taka choroba wynikajaca z warunkow kulturowych, srodowiskowych i cywilizacyjnych i przyjmie to za normalne i akceptowalne.
  Czy od tego morda bedzie go mniej bolala?
  W sumie w tym przypadku wiek osoby jest -cytuje: sprawą drugorzędną.
  ............................
  A tak przy okazji pomyslalem sobie, ze doskonalego kompana do prowadzenia dyskusji znajdziesz w osobie Michalkiewicza.
  Chyba nawet bez slow rozumielibyscie sie wzajemnie.
  Ja - w kazdym razie z tego przedzialu wysiadam.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ofiara-ksiedza-pozywa-stanislawa-michalkiewicza/nersbbq
 • @zygmuntbialas 22:06:25
  Hej :)

  Ja nie posadzam Ciebie ani o sprzyjanie Niemcom, ani o przynaleznosc do "agentury Kremla", ani o obrone KK.
  Zjawisko podofilii (jak i alkoholizm) wystepuje w KK.
  W jakim stopniu? Nie wiem.
  Ale skoro wystepuje, to zasluguje na taka sama krytyke, na jaka zasluguje w jakimkolwiek innym odniesieniu lub srodowisku.

  ...

  Zadziwiony pyta sie co to jest takiego? Ta pedofilia.
  Niech se zajrzy do encyklopedii.:(

  https://de.wikipedia.org/wiki/P%C3%A4dophilie

  Pozdrowienia :)
 • @krysz 18:18:20
  Jeszcze mogłeś dodać , że jestem pedofilem. Może nawet jestem ,bo mam 12 lat młodszą kobietę.
  Zadałem najprostsze z możliwych pytań i w dalszym ciągu nie potrafisz odpowiedzieć tylko dorabiasz do niego wydumane sytuacje by uniknąć odpowiedzi której po prostu nie znasz. Albo po prostu nie rozumiesz pytania
  Jesli rozmawia się o pedofilii, która i słusznie jest penalizowana należy jednoznacznie określić co jest pedofilią. Moje pytanie zadałem celowo, by pokazać kontrowersyjność tego zjawiska. I jak na razie nikt sobie z nim nie poradził.
  Pytam wiec jeszcze raz. kto to jest pedofil. Oczekuję jednoznacznej uzasadnionej odpowiedzi nie budzącej wątpliwości w razie ewentualnego procesu karnego. Do tej pory było tutaj dużo dyskusji na ten temat, ale wyłącznie emocjonalnej nie mającej żadnego pokrycia w realnym życiu.
  ps.
  Jak sądzisz, Jagiełło król Polski był pedofilem?
 • @Tiamat 10:53:37
  Niemieckie ministerstwo d/s dzieci: ""Tatusiowie nie poswiecaja dzieciom wystarczajaca ilosc czasu, zeby zapoznac sie z intymnymi organami swoich corek: pochwy i lechtaczki". -

  --- Jestem zaskoczony, bo coś wiem, ale mało czytałem na ten temat.
  No i trudno mi powiedzieć, czemu to ma służyć.
 • @zadziwiony 12:39:55
  "Wiek osoby jest sprawą drugorzędną". -

  --- Nie jest sprawą drugorzędną, bo w określonych sytuacjach zaistniałyby nazbyt subiektywne oceny. Prawo określa ściśle ten wiek i trzeba się tego trzymać.
 • @zbig71 12:58:37
  "Teraz będzie wysyp molestowanych". -

  --- Na Zachodzie już jest ten wysyp.
 • @krysz 18:32:00
  Piszesz: "Zjawisko podofilii (jak i alkoholizm) wystepuje w KK.
  W jakim stopniu? Nie wiem". -

  --- No więc występuje - na moje odczucie z grubsza w podobnym stopniu jak w innych grupach zawodowych. No i te podane przez "Spiegla" ilości, idące w tysiące. Przecież te liczby są wzięte z sufitu.
  Jeszcze akcyjność - w pewnym momencie będzie cicho w tej sprawie. Będzie inny temat Może znowu złoty pociąg?

  Pozdrawiam :)
 • @zadziwiony 21:01:09
  "Jesli rozmawia się o pedofilii, która i słusznie jest penalizowana należy jednoznacznie określić co jest pedofilią". -

  --- Jeśli tak Pan ujął problem, to ja zgadzam się z Panem.
 • @zadziwiony 21:01:09
  -"Zadałem najprostsze z możliwych pytań i w dalszym ciągu nie potrafisz odpowiedzieć tylko dorabiasz do niego wydumane sytuacje by uniknąć odpowiedzi której po prostu nie znasz. Albo po prostu nie rozumiesz pytania"-

  Pytanie rozumiem.
  Odpowiedzi jednoznacznej nie znam.
  (I nie musze znac.)
  Pytanie nie jest proste. Aby w pelni odpowiedziec, to trzeba by ksiazke napisac.
  Pedofilia w znaczeniu medycznym?
  Prawnym?
  Obyczajowym?
  Jakakolwiek moja prywatna definicja pedofilii jest bez znaczenia, poniewaz nie jest oparta na wiedzy w tym temacie.
  A moje "widzi-mi-sie" niekoniecznie musi byc poprawne.
  Moje widzi-mi-sie dyktuje mi definicje pedofilii w analogu do definicji : nekrofilia.
  Co tojest nekrofilia?
  Moje widzi-mi-sie dyktuje, ze jest to pociag seksualny do osob zmarlych.
  Co to jest pedofilia?
  Pociag seksualny do dzieci.
  Definicja - "dzieci"?
  Podaj definicje dzieci. Kto jest dzieckiem, a kto juz - nie.
  W oparciu o co ta definicja?
  Wiek metryczny?
  Czy moze dojrzalosc emocjonalna, intelektualna lub psychiczna?
  Dlaczego nie szukasz odpowiedzi na Twoje pytanie w literaturze fachowej?

  Podpowiadam:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia
  Sa jeszcze inne opracowania. Bardziej doglebne i specjalistyczne.

  -"Moje pytanie zadałem celowo, by pokazać kontrowersyjność tego zjawiska. I jak na razie nikt sobie z nim nie poradził."-
  I nikt z nas nie musi sobie z nim radzic.
  Poradzili sobie z nim seksuolodzy, psychiatrzy, prawnicy, socjolodzy, i moze
  ktos jeszcze, kogo pominalem

  U nich szukaj odpowiedzi/porady.

  -"tylko dorabiasz do niego wydumane sytuacje by uniknąć odpowiedzi której po prostu ..."-

  Mniemam, ze Twoja przedstawiona sytuacja nie byla wydumana.
  Taka faktycznie "z zycia wziete".
  -"Z 14latką w okresie rozrodczym za jej zgodą i chęcią uprawia sex
  Jej rówieśnik, 16-latek,18latek, 20latek, 30 latek, 40latek, 60 latek."-

  .....

  -"Jak sądzisz, Jagiełło król Polski był pedofilem?"-

  Nic nie sadze.
  I nie interesuje mnie.
  .....

  -"Pytam wiec jeszcze raz. kto to jest pedofil. Oczekuję jednoznacznej uzasadnionej odpowiedzi nie budzącej wątpliwości w razie ewentualnego procesu karnego. "-

  Specjalnie dla Ciebie wyszukalem odpowiedz w internecie.

  Cytuje:
  "Pedofilia – rodzaj parafilii: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania"

  Od siebie dodam, ze pedofill (Twoje konkretne pytanie o pedofila)
  to jest osobnik spelniajacy warunki pedofili.
  Z nadzieja, ze w jakims stopniu bylem pomocny w rozwiklaniu
  Twoich watpliwosci w zakresie pedofili i pedofila koncze moje widzi-mi-sie w tym temacie.
 • Pedofilia
  Zdaje sie, ze dyskusja zeszla na zle tory.
  Jest prawo, ze stosunek seksualny miedzy osoba dorosla i nieletnia jest nielegalny. I ze nieletnia osoba nie jest odpowiedzialna za czyny doroslych i ze dorosly jest odpowiedzialny za bezpieczenstwo i komfort osoby niepelnoletniej.
  O ile w przedziale wiekowym 17-18 lat jest czasem trudno okreslic stopien odpowiedzialnosci i winy, to zdecydowanie przestostwem jest okaleczanie malego dziecka przez doroslego dewianta. Wiele malych dzieci konczy w szpitalu z powodu okaleczenia i urazu .
  Wiec oczywiscie pokrzywdzone jest dziecko, ktore ma porozrywane czesci ciala a przyjemnosc po stronie silnego drania. Na dzieciach dokonuje sie tez zbiorowych gwaltow.
  Dziwi mnie wiec dyskusja na temat okreslenia pedofilii. Wiadomo, ze dzieci nie maja jeszcze rozwinietych narzadow rodnych i biologicznie nie sa przygotowane do stosunkow seksualnych.
  Wiedza o tym nawet jelenie na rykowisku.
  Jest jeszcze aspekt socjologiczny: mala dziewczynka moze zajsc w ciaze.
  Spolecznie nie jest przygotowana ani do rodzenia dzieci ani do wychowywania ani do utrzymania rodziny.
  I zgodnie z Karta Narodow Zjednoczonych, dzieciom nie wolno zabierac dziecinstwa. I maja takie same prawa do zabaw, beztroskiego dziecinstwa jak kazde inne dziecko. Eksperymentalne zabiegi aborcyjne czesto okaleczaja dzieci na cale zycie. Psychicznie, socjologicznie i biologicznie dzieci nie sa przygotowane do pelnienia roli doroslych.
 • @Tiamat 09:58:41
  Gdzie tkwi problem?
  Problem tkwi w egzekwowaniu obowiazujacych praw.
  W wielu krajach prawodawstwo jest albo skorumpowane albo zwyczajnie nie dziala .
  Seks stal sie rodzajem narzedzia politycznego.
  O ile B. Clinton powinien odpowiadac za wiele egwaltow na osobach w roznym wieku, o tyle Berlusconi w koncu musial zrezygnowac ze stanowiska za samo pomowienie o stosunek z nieletnia...prostytutka prawie 18-letnia!
  Znalazl sie jeden swiadek - znany aktor filmowy, ktory byl obecny na 'zabawie'.
  A wiec mozna byc nieletnia prostytutka ale nie wolno spac z kazdym politykiem.
  Monika Lewinsky dostala ladne miliony dolarow za swoje platne zwierzenia.
  Niektore pomowienia sa rzeczywiscie podle i bez pokrycia.
  Kazdego mozna oskarzyc.

  Ciekawe pulapke nastawili teraz na siebie Amerykanie.
  Trump naznaczyl niejakiego Kavanaugha na sedziego Sadu Najwyzszego,
  Znalazla sie pani, ktora nie lubi Trumpa ani jego kolegi. I ta pani oswiadczyla, ze 36 lat temu , jako uczennica szkoly sredniej, byla na prywatce ze szkolnym kolega, ktorym byl wlasnie obecny kandydat na Sedziego; i ten kandydat zalecal sie do niej wbrew jej woli. I z tego wynika, ze pan nie ma kwalifikacji potrzebnych sedziemu. 'Oskarzony' nie tylko nie przyznawal sie do winy ale nie mogl sobie przypomniec, ze kiedykolwiek w zyciu spotkal te pokrzywdzona pania. Szanse obrony mial raczej slabe.
  I kiedy juz opinia publiczna byla dobrze przygotowana, zeby potepic uczniowskiego gwalciciela - dwa dni temu znalazlo sie dwoch panow, ktorzy przyznali sie, ze to oni na prywatce ponad 36 lat temu baraszkowali z poszkodowana panienka.
  Bardzo mnie zainteresowala ta frapujaca historia. Znalazlo sie przeciez dwoch swiadkow, ktorzy przyznali sie do winy.

  Seks od najdawniejszych czasow byl przedmiotem zysku i polityki.

  W Starym Testamencie Abraham sprzedal swoja piekna zone faraonowi do haremu za dobra oplata.
  Skoro tak dobrze poszlo, to Abraham sprzedal ponownie swoja piekna zone z duzym zyskiem krolowi Abemelekowi.
  O corkach Lota nie wspomne.
 • @krysz 22:30:26
  Definicja z Wiki zgodna jest z moim odczuciem
 • @Tiamat 09:58:41
  "Jest prawo, ze stosunek seksualny miedzy osoba dorosla i nieletnia jest nielegalny. "

  To nie jest tak. Gdyby tak było to.... Chłopak 17 letni uprawia sex z 15.latką. Jest ok. bo nieletni, tak? Kończy 18 rok życia i już w ten dzień ma odpowiadać jak dorosły , za to co wcześniej przez rok robił legalnie?
  Błędem jest klasyfikacja poprzez pełnoletniość. Tak upierdliwie drąże ten temat z jednego powodu. Chcę wykazać, że nie potraficie państwo objąć tego tematu , jesteście w nim zagubieni i jak stwierdziłem wcześniej na emocjach sie opieracie.
  Poza tym pewnie nie znacie życia dzisiejszych nastolatek. Mam znajomą psycholog szkolną i i to co ona opowiada o wyczynach seksualnychtych "dzieci" to własy dęba stają. Część tych dziewczyn np. na dyskotekach urządza zawody która więcej chłopaków zaliczy w czasie takiej imprezy. Tak robią nieletnie panienki! Często są gorsze i bardziej rozwiązłe od swoich rówieśników.
  Naprawdę świat dzisiejszej młodzieży zdecydowanie odbiega od tego w jakim my żyliśmy.
  Dlatego przychylam się do definicji z Wiki.
 • @Tiamat 09:58:41
  "Zdaje sie, ze dyskusja zeszla na zle tory". -

  --- To często się zdarza na blogach. Ja właściwie nie napisałem notki o pedofilii, bo temat jest mi dość nieznany. Nie pisałem też o Kościele, bo nie wypowiadam się na ten temat. Pisałem o manipulacjach mediów, które tak bezczelnnie okłamują czytelników. No więc w "Der Spiegel" piszą: ""W USA 19 tysięcy ofiar gwałtów w latach 1950 - 2016 wniosło zarzuty przeciw 6 800 duchownym. Ocenia się, że ilość poszkodowanych wynosi około 100 tysięcy osób". - Przecież to nonsens!
 • @Tiamat 10:48:03
  "Ciekawe pulapke nastawili teraz na siebie Amerykanie.
  Trump naznaczyl niejakiego Kavanaugha na sedziego Sadu Najwyzszego,
  Znalazla sie pani, ktora nie lubi Trumpa ani jego kolegi. I ta pani oswiadczyla, ze 36 lat temu,...". -

  --- Myślę, że ci 'Amerykanie' to różne sitwy, które wykorzystują seksualny temat do walki z przeciwnikami. To nie pierwszy taki wypadek.
  Pisze Pani: "Problem tkwi w egzekwowaniu obowiazujacych praw". - Tak to widzę + jeszcze to, by to prawo nie traktowało spraw wybiórczo i by żądały jednoznacznych dowodów przestępstwa.
 • @zadziwiony 13:49:51
  Arystoteles opowiadal, ze wiedza - to znajomosc przyczyn

  Mnie wiele rzeczy nie trzeba tlumaczyc. Znam bardzo duzo przypadkow z pracy zawodowej.
  To co mlodziez obecna wyprawia, to niestety, jest wynikiem kultury po-Solidarnosciowej.
  "Zalapalismy sie" na subkulture zachodnia i narkotyki sa serwowane w Polsce w kazdych ilosciach.
  Nastolatki, wiadomo, eksperymentuja z seksem;
  Mnie chodzi o ofiary niechcianych, wymuszonych aktow dokonywanych na sile przez fizycznie silniejszych.
  Zdaje sie, ze ma pan klopot z rozroznieniem gwaltu na dzieciach a idiotycznych zachowan znarkotyzowanej mlodziezy, ktora pelni teraz brzydka role sierot spolecznych.
  Nie ma zadnych panstwowych programow dla mlodziezy ani po szkole ani w czasie wakacji.
  Polska mlodziez glupieje; programy szkolne sa anty-intelektualne; mlodziez nie ma wyboru kierunku nauki na wyzszych uczelniach.
  Prosze sobie wyobrazic, ze ktos koniecznie chce studiowac filologie klasyczna, arabistyke, czy filozofie.
  Jak nie ma wujka w TV albo w rzadzie - zadnej pracy po studiach nie znajdzie w wyuczonym zawodzie.
  Archeologa tez mi sobie trudno wyobrazic. Michalowskiego juz nie ma.

  Ocenianie zachowan mlodego pokolenia ma tylko wtedy sens, jesli jest rzetelnie przeprowadzona ocena.
  Mlodziez jest odzwierciedlenim spoleczenstwa.
  A do tego... Wikipedia jest nieautoryzowanym zrodlem informacji - o czym sami informuja.
 • E-mail otrzymany od Tiamat:
  Subject: Re: (36) 60 минут 09.10.18 │Вечерний выпуск│ - YouTube

  Ladna awantura. Ale trzeba zobaczyc. Na Konferencji Rady Europy w Strasburgu Ukraincy strasznie na Rosje pyskowali. Rosja wycofala sie z czlonkostwa Rady Europy dwa lata temu.
  Na Konferencji padla propozycja, zeby Rosje namowic na powrot (zwyczajnie, brakuje im tych 11 milionow, ktore Rosja wplacala kazdego roku, czego nie ukrywali)
  Ukraincy protestowali, a przedstawiciel Ukrainy, ktory przemawial, zalozyl zielone rekawiczki gumowe - takie do mycia garow- i opowiadal, ze on z Rosja moze rozmawiac tylko w ubraniu ochronnym, (zeby go nie otruli- jak Skripali)
  Naturalnie znalezli sie tam i dziennikarze rosyjscy, ktorzy chcieli przeprowadzic wywiad z przedstawicielami Ukrainy.
  Ljaszko sie wsciekl, ze nie rozmawia z “fake news”, inni pokazywli 3 palce- trizub- inni sie odgrazali; a na drugi dzien cala ukrainska prasa z duma podawala jak Ukry ‘ zalatwili' Ruskich i tylko dlatego Ruscy nie wejda nigdy do Rady Europy.
  Tymczasem , na konferencji przewodniczaca obrad UE upomniala Ukrow, ze to nie teatr i rekwizyty (rekawiczki ) sa niepotrzebne.
  Rada Europy z powodu skandalu wywolanego przez Ukraine przelozyla obrady. Ciekawe rzeczy opowiada tez zolnierz z Donbasu o tym pozarze arsenalu na Ukrainie
  Ciekawie zachowuje sie przedstawiciel Polski Jakub Korejba. Taki glupek. Mieszka w Rosji i pyskuje na Rosje!
  Sprobowalby Rosjanin tak sie zachowac w Polsce!
  Gdyby Rosjanie czy Polacy opowiadali takie bezecenstwa na terenie Ukrainy - dawno wszyscy poszliby siedziec.
  Osobiscie, nie rozumiem jak Rosjanie pozwalaja sie obrazan na terenie Rosji, w rosyjskim studio w Moskwie, w rosyjskim programie.
  A Ukraina? Nigdy nie wejdzie do Unii.
  W Unii zabronione sa hitlerowskie rekwizyty i hasla.

  https://www.youtube.com/watch?v=nLNB2N2lNGI&t=533s

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej