Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Wojna wybuchnie u naszych drzwi, a nie za Atlantykiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemieccy czytelnicy skomentowali amerykańskie plany rozmieszczenia rakiet w Europie.

Niemieckie media, w tym gazety Die Welt i Die Zeit, napisały o amerykańskich planach wycofania się z Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (traktat INF) oraz możliwości rozmieszczenia amerykańskich pocisków w krajach europejskich, a także o reakcji Rosji na to. Publikacje wywołały aktywną reakcję czytelników w komentarzach.

Wielu czytelników wyraziło obawy, że ze względu na rozmieszczenie amerykańskich pocisków na swoim terytorium, Europa stanie się celem ataku, w przypadku rozpoczęcia jakiegoś poważnego konfliktu, podczas gdy terytorium Stanów Zjednoczonych byłoby stosunkowo bezpieczne.

Europa nie powinna znów stać się zabawką Jankesów. Mam nadzieję, że nasz rząd będzie ostrożny i nie będzie rozmieszczał amerykańskiej broni ofensywnej — napisał Eryk D. 

Jeśli dojdzie do wojny, to my staniemy się celem, a nie Stany Zjednoczone — zaznaczył Stan Lee.

Wyobraźcie sobie, że Rosja zainstalowała tarcze antyrakietowe w Meksyku i Kanadzie i prowadzi ćwiczenia wojskowe na tych terytoriach. Jak długo Stany Zjednoczone by milczały?— zapytał Axel F. 

 Nie powinniśmy zapominać, że ewentualna wojna wybuchnie u naszych drzwi, a nie za Atlantykiem — zaznaczył House B.

Jednocześnie niektórzy użytkownicy obwiniają o wzrost ogólnych napięć także Rosję, przypominając o rozmieszczeniu systemów rakietowych w Kaliningradzie.

"Rosja już dawno temu rozmieściła pociski rakietowe w Königsbergu (współczesny Kaliningrad)” — napisał Alexander M.

Jednak niektórzy czytelnicy w odpowiedzi na to zaprotestowali, że te pociski znajdują się na terytorium Rosji.

"To są rosyjskie rakiety na terytorium Rosji, a nie amerykańskie w Polsce czy Rumunii” — przypomniał Lutz G.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone nie zamierzają przestrzegać Układu o pociskach średniego zasięgu, gdy Moskwa go narusza i wycofa się z traktatu.

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że Moskwa chce bardziej szczegółowych wyjaśnień ze strony Stanów Zjednoczonych i dodał, że złamanie postanowień traktatu INF zmusi Rosję do podjęcia działań w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że wszelkie działania w tej sferze będą napotykać opór.


Opublikowano w:    https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201810289080484-sputnik-rosja-usa-polska-rakiety/

KOMENTARZE

 • @Zygmunt Białas
  Witaj , jesteśmy tak samo bezbronni jak w 1939 .Pozdrawiam.
 • Autor
  Oczywistym jest ze wycofanie sie USA z ukladu o rakietach sredniego zasiegu i jego instalacje w Europie powoduja zagrozenia dla Europy a nie dla USA.
  Szczegolnie dotyczy to Polski i pribaltyki-moga nawet zainstalowac bron atomowa z opcja jej zdalnego uruchamiania przez Amerykanow ,co jeszcze bardziej podnosi zagrozenie dla Polski.
 • @Repsol 23:14:02
  Tak, niestety tak.

  Witam :)

  W najbliższych dniach opublikuję około siedmiu notek.

  Pozdrawiam.
 • @mac 23:31:59
  No cóż. Wyżej napisał Repsol: "... jesteśmy tak samo bezbronni jak w 1939r." Nie tylko my, także inne kraje europejskie.
 • @ zygmuntbialas
  Czyli zakłada Pan, że Rosja zaatakuje Polskę.
  No cóż, w takim przypadku bazy amerykańskie w Polsce są niezbędne.
  I w ten oto sposób koło myśli liberalnej się zamyka.
 • Eksperyment myślowy Zbysława Śmigielskiego
  Powiedzmy, Ruskie w czterdziestym czwartym stanęły na naszej wschodniej granicy. Tej z trzydziestego dziewiątego, jak najbardziej. Stanęły i nie idą. „Chwatit – powiadają – nie idziemy dalej. Odzyskaliśmy swoje i nie chcemy więcej. Niech Polaki same sobie wyzwalają Lwów i Wilno, Grodno i Nieśwież. Niech się dogadają z Litwinami, Ukraińcami i całą resztą świata. My zaś nie chcemy tych paru milionów ruskich grobów w Jewropie. Nie chcemy, żeby je potem ktoś przenosił, opluwał albo zrównywał z ziemią”.
 • @Zdzich 07:05:11
  "Czyli zakłada Pan, że Rosja zaatakuje Polskę". -

  --- Nie zakładam tego; pisałem o tym wielokrotnie.
 • @nikander 07:24:43
  "Niech się dogadają z Litwinami, Ukraińcami...". -

  --- Chyba dużo broni byłoby w użyciu w tym dodadywaniu.
  A narrację historyczną mamy taką, że trudno to odkorkować. Przynajmniej oficjalnie, bo tak w ogóle to ludzie sporo wiedzą.
 • @zygmuntbialas 08:04:02
  To że l;udzie jednak sporo wiedzą jest naszym skarbem narodowym.

  Pozdrawiam.
 • @nikander 08:30:15
  Pozdrawiam także :)
 • Kłamstwa żydo-pisowskiej propagandy w szmatławcu TVP !
  Od 3 lat codziennie w żydowsko-pisowskiej gadzinówce TVP słyszymy że Rosja jest Agresywna ! że Putin jest Agresywny !!! codzinnie to słyszymy
  i raptem czytam w prasie żydowskiej że ?

  Putin wrócił na wojenną ścieżkę
  Na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego prezydent Rosji potwierdził, że przywraca kurs polityczny Kremla na konfrontacyjne tory. Bardzo agresywne wypowiedzi Putina są kontynuacją rosyjskich deklaracji i działań z ostatnich tygodni – po eskalacji konfliktu z Zachodem wokół działań rosyjskiego wywiadu wojskowego oraz kryzysie w relacjach z Izraelem po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu w Syrii. Putin w Klubie Wałdajskim bardzo przypominał Putina z orędzia federalnego z marca tego roku: grożącego wojną i atakującego wszystkich wokół.

  Pytam się szmatławców żydowskich TO OD KIEDY PUTIN JEST AGRESYWNY teraz czy od 3 lat jak w Polsce PIS wygrało wybory ???

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:05:39
  "... i raptem czytam w prasie żydowskiej, że... Putin wrócił na wojenną ścieżkę". -

  --- Robią ludziom wodę z mózgu, przedstawiają swoją fałszywą narrację.
  Końca tego nie widać. Smutne to i żałosne.
 • @nikander 07:24:43
  "Niech się dogadają z Litwinami, Ukraińcami i całą resztą świata. "

  Najtrudniejszym orzechem do zgryzienia byliby Niemcy. W przypadku zawarcia separatystycznego pokoju w pierwszej połowie 1944 roku, Litwa i Wschodnia Galicja pozostała by w rękach niemieckich. Wehrmacht miałby także swobodną rękę do powstrzymania zachodniego frontu.
 • 5*
  Nie ulega wątpliwości, że marzeniem Żyda jest uruchomienie wojny w Europie, oczywiście najlepiej na terytorium zajmowanym przez Słowian (stąd gazociągi biegną po dnie Bałtyku, a nie przez Polskę - taka jest polityka żydowskiego reżimu IIIRP). Problem jednak w tym, że trudno to Żydowi zrealizować bez bezpośredniego udziału dużego USraela. Żyd zdaje sobie sprawę, że dla USraela, a więc i dla niego samego, może to być mało komfortowa sytuacja, a nawet sytuacja śmiertelnie niebezpieczna.
  Jednak dzisiaj już wiadomo, że USrael przegrałby konfrontację z Rosją. Stąd Żyd podejmuje dwutorowe polityczne inicjatywy:
  USrael sprzymierzyć z CHRL przeciw Rosji i USrael sprzymierzyć z Rosją przeciw CHRL.
  Na nasze szczęście zarówno Rosja i CHRL, niezależnie od rzeczywistych różnic interesów obydwu państw, zdają się rozumieć, że największe zagrożenie dla każdego z nich stanowi Żyd z dużego USraela. Taka polityczna optyka Rosji i CHRL wynika z ponad stuletnich własnych doświadczeń.

  Osobiście bardziej niż konfliktu militarnego USrael - Rosja obawiam się rzezi wśród Słowian środkowo-europejskich, Polska, Ukraina, Litwa + kolorowa emigracja. Stąd wszelka narodowa publicystyka winna skupić się na budowaniu świadomości narodowej, a jako polityczny cel główny winna stawiać likwidację żydowskiego reżimu IIIRP oraz eliminację politycznej roli żydo-katolickiego Kościoła, czyli dwu najgroźniejszych dla bytu polskiego narodu i państwa czynników.
 • @Pedant 10:23:46
  "Najtrudniejszym orzechem do zgryzienia byliby Niemcy". -

  --- Niemcy przegrali tę wojnę, więc nie mieli wiele do powiedzenia.
 • @zygmuntbialas 19:41:00
  "... największe zagrożenie dla każdego z nich stanowi Żyd z dużego USraela". -

  --- To rozumieją też inne państwa, ale są bezsilne wobec amerykańskiej samowoli. Ale potencjał militarny i gospodarczy Rosji i Chin pozwala tym państwom na skuteczny opór.
 • @zygmuntbialas 07:59:53
  "Wojna wybuchnie u naszych drzwi, a nie za Atlantykiem." - zygmuntbialas 28.10.2018 23:02

  "--- Nie zakładam tego; pisałem o tym wielokrotnie." - zygmuntbialas 29.10.2018 07:59:53

  Przeczy Pan samemu sobie.
 • @Zdzich 07:50:23
  Insynuacje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej