Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 29.10.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Indie informują o nowym układzie stosunków w Azji: Indie z Rosją, Chiny z Japonią. Indie- Rosja- Chiny- Japonia- Iran- Arabia Saudyjska… to trochę niepokoi USA.

 Interesujące informacje przekazuje New DelhiOd 1947 roku Amerykanie próbują ‘wysiedlić’ wszystkich - z wyjątkiem Izraela - z Bliskiego Wschodu, a to z powodu ropy i gazu, i kontrolowania źródeł energii.   Awantura z Syrią trwa od dawna, jako że Syria ciągle przyjaźni się z Rosją.   A w Syrii są Wzgórza Golan, pełne ropy i gazu. 

Hindusi zaś przypomnieli, że Rosja zaczęła przyjaźnić się z Arabią Saudyjską, a  MBS (Mohamed Bin Saudi) dwa lata temu podarował Putinowi pięknego konia arabskiego i był na mistrzostwach w Soczi. Teraz Arabia Saudyjska zakupuje od Rosji S-400 i zrobiła się awantura, która wygląda na prowokację, bo...

Miał Pan rację, że coś za dużo szumu wokół dziennikarza Khashoggiego, który tak naprawdę wszystkim przeszkadzał, przede wszystkim stosunkom arabsko-trumpowskim. I podczas gdy tysiące dzieci w Jemenie umiera dziennie nie tylko od bomb anglosaskich, a setki dziennikarzy znikają bez wieści - o jednego dziennikarza jest tyle szumu. No i oczywiście nagłaśniana jest wina Arabów, o których przecież od dawna wiadomo, że aniołkami nie są.
I ten wścibski Putin, który ciągle macza palce w ‘nieswoich sprawach’ i przeszkadza koniokradom oddychać.

A to jest ten ciekawy artykuł z Indii - jak trzeba będzie, to przetłumaczę. Autor M.K. Bhadrakumar to były ambasador Indii w Syrii. Jest z nim ciekawy wywiad: bardzo rozumny facet i znakomity dyplomata.

Arabia Saudyjska ma przyjaciela w potrzebie: Rosję
Saudi Arabia gets a friend in need – Russia - Indian Punchline
 
I w podobnym stylu Indie informują o nowym układzie stosunków w Azji: Indie z Rosją, Chiny z Japonią. Indie- Rosja- Chiny- Japonia- Iran- Arabia Saudyjska… to trochę niepokoi USA. 

Wiosna Saudyjska u drzwi Indii
'Saudi spring' on India's doorstep - Indian Punchline
 

Punkt zwrotny w historii w stosunkach japońsko-chińskich jest ważnym tematem w spotkaniu Abe- Modi. Japończycy mają już dość ‘przyjaźni’ z USA, zwłaszcza po ostatnich sankcjach, także wobec Japonii: w obszerze importu niklu i stali.

‘Historic turning point’ in Japan-China relations overshadows Abe-Modi summit - Indian Punchline

Stosunki indyjsko - rosyjskie wychodzą poza ramy handlu bronią:

India-Russia relations go way beyond defence deals - Indian Punchline


Trump and the Khashoggi Conundrum: Trump twierdzi, że  i tak wszyscy umrzemy, więc nie ma znaczenia, co nawywijamy za życia. USA potrzebuje nowego ‘układu’ z Arabią Saudyjską, który to układ ma przynieść Ameryce same korzysci.

MAGA - Make America Great Again


Departament Stanu USA dostał 100 mln dolarów tego samego dnia, w którym Pompeo przybyl do Rijadu dyskutować na temat zniknięcia Kashoggiego.
 
US State Department Gets $100 mln from Saudi Arabia on Same Day When Pompeo Arrives to Discuss Khashoggi Disappearance


A cała ta awantura na świecie jest spowodowana przez 'nieobliczalną'Rosje: 

RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA RUSSIA AND RUSSIA


Pozdrawiam,
Tiamat
 
PS - Temat Katynia jest dobry, bo w Polsce ciągle wytykamy Rosjanom Katyń, a zapominamy o zagłodzonych rosyjskich jeńcach wojennych i wyprawie na Kijów, żeby podbić Moskwę. No i teraz próbujemy powtórzyć ten sam trick: przez Kijów do Moskwy. I też przy pomocy USA. Piłsudskiemu pomagały oddziały amerykańskie i francuskie w 1920 roku.

Napisała:Tiamat

 

KOMENTARZE

 • @Krzysztof J. Wojtas 21:07:11
  Może Pan się nie zgadzać z cudzymi poglądami, ale nie wypada obrażać, szczególnie kobiet. Proszę ewentualnie napisać jeszcze raz swoje uwagi. Ten komentarz, do którego się odnoszę, będzie za chwilę skasowany.
 • czemu feministki nie grzmią ?
  Taki chory układ Białas - Tiamat, gdzie mężczyzna korzysta z pracy kobiety ma nawet swoją nieładną nazwę :-)
 • @AgnieszkaS 22:03:03
  Pisze Pani do Tiamat: "Pani stosunek moralny do całej sprawy pozostawia wiele do życzenia". -

  --- Gdzie Rzym, a gdzie Krym?! - Czy Pani nie strzela z armaty do wróbli. Przez te 'wróble' rozumiem nie tyle poruszane sprawy, co ujęcie - spokojne i wyważone. A tu hałas o byle co. Pani Tiamat ma prawo do indywidualnego ujęcia rzeczy.
 • @Nibiru 22:22:04
  "Taki chory układ". -

  --- Czyś Pan się urwał?! Nie widział współpracy ludzi? - Pani Tiamat nie chce prowadzić bloga, więc publikuję część tekstów, które przysyła. I oczywiście odnotowuję skrupulatnie jej autorstwo.
  Trochę rozsądku zalecam.
 • @zygmuntbialas 22:32:39
  To był taki niewinny żarcik, który na wszelki wypadek zakończyłem uśmiechem :-), gdyby ktoś się nie poznał, a Pan zaraz, cyt: "strzela z armaty do wróbli".
 • @Nibiru 22:40:27
  "... gdzie mężczyzna korzysta z pracy kobiety ma nawet swoją nieładną nazwę". -

  --- Jeśli to jest niewinny żarcik? :)
  ... I bieżąca sytuacja na blogu: nieco wyżej @AgnieszkaS strzela (nie pierwszy raz) faktycznie z armaty, a jeszcze wyżej @Krzysztof J. Wojtas tak się zapomniał, iż musiałem skasować jego wpis, co czynię bardzo rzadko. No więc mogłem 'żartu' nie pojąć.
 • @AgnieszkaS 22:43:52
  "... rozmowami o d. Maryni nie będę nabijała Panu komentarzy pod tym niefortunnym tekstem". -

  --- Pani nie musi zgadzać się z treściami tu przedstawianymi. Można też kulturalnie polemizować, o ile język polski nie zubożył się zanadto na obczyźnie. Ale obrażać? - Jakie ma Pani podstawy, by uznawać mnie za zbieracza komentarzy? - W sumie to bzdury Pani pisze, na poziomie Arianka, a chce oceniać kompetentną osobę.
 • @AgnieszkaS 22:03:03
  "Wydarzenie to całkowicie popsuło stosunki amerykańsko-saudyjskie i postawiło Trumpa w bardzo trudnej sytuacji moralnego dylematu"
  Prezydent USA ma "MORALNY dylemat"!
  O Boże, chyba teraz ma bezsenne noce...
 • @AgnieszkaS 22:03:03
  Ja podaje tylko to, co podaje prasa amerykanska i swiatowa, i to co pisza politycy i publicysci. .
  Z wlasnejj glowy, czerpie wiesci tylko pani Agneszka.
  Ani mnie ani pani tam nie bylo. Mozemy tylko przekazywac to, co podaja swiatowe media.
  Ja zawsze podaje zrodla swoich informacji.

  To tyle na temat moralnosci.
 • @Tiamat 02:38:3
  Uczyli mnie w szkole i na studiach, ze publiczne forum sluzy do wymiany opinii na rozne tematy zwiazane z bardzo skomplikowanymi problemami swiata a takze z rodzima wersja zdarzen.

  Wiec tak, jak ja to rozumiem, na publicznym blogu przedstawiane sa problemy wspolczesnego swiata.
  Podawanie informacji i zrodel informacji powinno wiec sluzyc do wymiany opinii na podane tematy.
  Tymczasem, niektore osoby traktuja niewygodne dla nich informacje jako personalna obraze!.
  Jest to, sui generis, nakladanie uzdy na informacje, czyli osobista cenzura wobec poslanca przynoszqcego niewygodne wiesci.
  Przerabiali to juz starozytni Grecy.
  A przeciez nie oo to chodzi.
  Chodzi o wymiane opinii - a nie rzucanie inwektyw.

  No wiec jesli podaje linki do artykulow pana M.K Bhadrakumara, bylego ambasadora - i zalaczam krociutkie streszczenia - to nie po to, zeby kogos osobiscie obrazic - tylko po to, zeby poddac pod dyskusje ocene bylego ambasadora na temat zdarzen na Bliskim Wschodzie.

  Ciekawe, ze niektore artykuly pana ambasadora przedrukowali Amerykanie
  w Veterans Today

  No wiec jesli podaje link do artykulu napisanego przez bylego ambasadora Indii, ktory lata cale spedzil w Damaszku, to uwazam, ze jego ocena wydarzen na Bliskim Wschodzie jest istotna bo jest w publicznej sferze: zarowno w Indiach, Syrii jak i USA. A wiec jest przedmiotem legalnej dyskusji.
  Azeby niektorym amatorom cenzury bardziej skomplikowac zycie, to pozwole sobie zauwazyc, ze artykuly pana ambasadora z New Delhi do Damaszku opublikowali tez Amerykanie , a mianowicie Vetrerans Today.

  Bardzo polecam artykul napisany w bardzo popularnehj gazecie amerykanskich weteranow. Polecam to zwlaszcza tym, ktorzy rozumieja j. angielski.

  Khashoggi i troche bardzo bolesnej prawdy:
  (Szalenie niewygodne info na temat prezydenta USA)
  Intel Drop: Khashoggi and Some Very Nasty Truth - Veterans Today | News - Military Foreign Affairs Policy

  By Gordon Duff, Senior Editor -October 20, 2018
  https://www.veteranstoday.com/2018/10/20/intel-drop-khashoggi-and-some-very-nasty-truth/
  i
  w Inian Punchline: artykul napisany przez M.K. Bhadakumara
  ONOCTOBER 22, 2018 BY M. K. BHADRAKUMAR

  "Arabia Saudyjska ma przyjaciela w potrzebie: Rosje"
  Chodzi o przyjazne stosunki Saudich z Rosja za ostatnie dwa lata i zakup rosyjskiego systemu S-400, ktore wstrzasnelo USA do tego stopnia, ze juz 'zaproponowaly' jastrzebie wojny z Waszyngtonu ... zmiane rezimu w Rijadzie bo im sie MBS nie podoba. Klopot w tym, ze Jankesi nie moga nalozyc sankcji na Arabie Saudyjska bo nie chca stracic kontraktu zbrojeniowego a chcieliby bardzo ukarac nieposlusznych 'partnerow'.

  Saudi Arabia gets a friend in need – Russia - Indian Punchline

  https://indianpunchline.com/saudi-arabia-gets-a-friend-in-need-russia/

  No i jeszcze jest kanadyjski Global Research, ktory tez moze obrazic paru emigrantow w USA

  Rozzloszczony przez arabski zakup rosyjskiego systemu S-400, administracja prezydenta Trumpa, wykorzystuje znikniecie Khashoggiego, do tego, zeby zmusic Arabie Saudyjska do zakupu wylacznie amerykanskiej broni.
  Angered by Saudi Plan to Purchase Russian S-400, Trump Admin Exploiting Khashoggi Disappearance to Force Saudis to “Buy American” - Global ResearchGlobal Research - Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/angered-by-saudi-plan-to-purchase-russian-s-400-trump-admin-exploiting-khashoggi-disappearance-to-force-saudis-to-buy-american/5657615
 • @zygmuntbialas
  Witaj jak widać w kotle wrze , mam nadzieję że jednak nie wybuchnie .Salut .
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:02:00
  -"To Pan mnie obraził zamieszczając polonofobiczny tekst pogiętej osoby"-
  Dobrze, ze Pan Bialas nie obrazil Panskich "uczuc religijnych".

  ....
  -"A kobieta, jeśli zamieszcza uwagi publicznie, podlega takim samym osądom jak wszyscy. Nie ma żadnej tolerancji dla kłamstw tylko dlatego, że to pisze kobieta."...

  Czyli tak na polski chlopski rozum...
  Kobiete trzeba osądzic bo nie poradze rzeczowo podwazyc jej publicznie zamieszczanych uwag.
  I obojetne jest to, czy kobieta sama to napisala, czy tylko uprzejmie
  przetlumaczyla dla polskich czytelnikow, ktorzy to tylko po polsku
  mniej lub bardziej sprawnie sie porozumiewaja.
  Bo jak to w Swietym Pismie jest napisane:
  -" I Pan Bog im rozum i jezyki pomieszal"-
  ( czy jakos tak ...)
  A inny taki jeden, co go mam akurat na mysli - to tak napisal:
  „ Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”
  Od siebie dodam...
  Czasami lepiej milczec, bo nie kazda glowa mysli.
 • Temat do tematu.
  Cytuje:
  -"Są to trolle rozmaitych rodzajów: od takich, które za te pomyje plują na każdą wzmiankę o Rosji i Putinie, bez względu co napiszą autorzy na ten temat, do takich, którzy robią to „społecznie", aby tylko dopiec, napsuć krwi, dokopać i wylać całą swą nienawiść, którą po brzegi są wypełnione ich czarne, niegodziwe serca. Jest ich najwięcej w polskojęzycznych wydaniach internetowych mediów, bo jak wiadomo, w tych sferach, z których wywodzą się trolle, znajomość obcych języków jest żadna (chyba że pracują na zmywaku gdzieś na saksach), a i znajomość polskiego kuleje, bo żadna cwana świnia do nauki się nie garnie."-

  Calosc:

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201810309093221-facebook-sputnik-trolle-skripal-orwell-trump/
 • @krysz 18:21:15
  Dawno nie pisałeś . Salute Amigo . :)
 • @Repsol 20:06:30
  Ano, nie pisalem...
  Bo i czasu malo, i nie mialem tez o czym pisac.
  Za to wiecej czytalem... :)
  Kiedys duzo pisalem...
  Teraz jestem szczesliwy, ze sie z tego nalogu wyleczylem.
  Nie widze potrzeby, zeby moje realne problemy (praca, dom, obowiazki) uzupelniac jeszcze o wirtualne problemy (internetowe polemiki).
  Gdyby moja "pisanina" miala jeszcze jekikolwiek wplyw na cokolwiek?...:)
  Hm...
  Ale tak nie jest.

  Ave Cezar! Amigo :)
 • @krysz 21:02:45
  Szkoda brakuje tu Ciebie . Przebywaj a nami częściej . Pozdrawiam .
 • @Tiamat 06:08:39
  Witam :)

  Może zdążę jeszcze w nocy opublikować Pani powyższy tekst ("Uczyli mnie w szkole i na studiach"), ale wpis o religii muzułmańskiej jest też bardzo interesujący.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 09:30:45
  Witam :)

  "... w kotle wrze,...". -

  --- Już bywałem w nie takich tarapatach.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:02:00
  To już trzeba być skrajnie upierdliwym osłem, by nadal molestować spokojną osobę, która przekazuje informacje z prasy angielskojęzycznej i w sposób wyważony przedstawia swój punkt widzenia.

  Jestem zmuszony skasować Pański obraźliwy komentarz, przypominający wpisy trolla @kubarozpruwacz. Knajacki sposób wyrażania nie jest tu mile widziany.
 • @krysz 18:03:24
  Witam :)

  "Czasami lepiej milczec,...". - To prawda.
  "Gdyby moja "pisanina" miala jeszcze jekikolwiek wplyw na cokolwiek?" -
  --- Też prawda. I ja też mnie piszę.

  Około piątku przedstawię dwa teksty o Katyniu, jedno tłumaczenie z niemieckiego oraz notkę, złożoną z wypowiedzi Tiamat i Ikulalibala.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 21:30:06
  Pamiętam Przyjacielu . :) https://www.salon24.pl/u/zygmuntbialas/417938,free-your-mind-maskirowka-to-nie-jest-jakas-zabawa
 • @Repsol 21:58:49
  "Pamiętam Przyjacielu". -

  --- To były czasy nauki, która często bywała bolesna.

  Może dam radę, dziś w nocy lub jutro przed południem opublikować nową notkę.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 21:51:21
  Post Wojtasa skasowany.
  A chcialem odpisac.
  Zygmunt, Repsol...:)
  Ide spac.

  To dla Was :)

  https://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8
 • @krysz
  No pasaran .Brigada interncionales . Salute Amigo . Buenas noches . https://www.youtube.com/watch?v=y5-OQfxj2uQ
 • @zygmuntbialas 22:06:18
  Z 1200 komentarzy zostało się 500 . Można tylko powiedzieć , jak z 12 kilogramowym noworodkiem . Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=sw46-ViAeTs
 • @krysz 22:06:34 and @Repsol 22:20:24
  Wysłuchałem.

  Pozdrawiam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej