Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Jeszcze parę słów o Katyniu - 01.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdawało się, że nowa wersja o zbrodni katyńskiej, wersja przywieziona do Polski przez Gorbaczowa, jest pełna i ostateczna.

Napotykamy jednak dzisiaj tyle kłamstw i manipulacji w wykonaniu polityków i mediów, iż trzeba ponownie przyjrzeć się wydarzeniom, także tym z czasów drugiej wojny światowej.

Pisze w języku niemieckim na blogu    https://sascha313.wordpress.com/  Władimir Kowalczuk:

Co rzeczywiście zdarzyło się po 1939 roku? - Jest historycznym faktem, iż we wrześniu - październiku 1039r. około 10 tysięcy oficerów polskiej armii, jak i wielu policjantów oraz innych osób urzędowych zostało internowanych, a później uwięzionych jako jeńcy wojenni. W 1940r. zostali oni podzieleni na trzy kategorie:

1) szczególnie niebezpieczni przestępcy, mordercy, dywersanci i szpiedzy. Dotyczyło to około tysiąca ludzi, których rozstrzelano;

2) polscy oficerowie, których zwolniono w celu utworzenia na terytorium ZSRR polskiej armii, dowodzonej przez gen. Andersa (400 osób);

3) potencjalnie niebezpieczne osoby, których nie można było zwolnić. Przebywały one w obozie pracy na zachód od Smoleńska. Na początku wojny (w czerwcu - lipcu 1941r.) nie udało się ich ewakuować; osoby te odrzuciły propozycję, by maszerować pieszo w głąb ZSRR.

Tak dostali się polscy oficerowie w ręce Niemców, którzy potem, jesienią 1941 roku zostali rozstrzelani przez Niemców, zgodnie z rozkazem Hitlera, by rozwiązać 'polski problem': "Polacy mają mieć jednego pana - Niemców. Nie może istnieć dwóch panów obok siebie, dlatego musimy wytępić wszystkich przedstawicieli polskiej inteligencji. Tylko w ten sposób możemy opanować należny nam teren".

A to są dowody hitlerowskiej zbrodni:

a) naboje i łuski nabojów, które znaleziono w grobach zamordowanych, były wyprodukowane w Niemczech;

b) część ofiar miała związane ręce sznurem, którego nie wytwarzano w tym czasie w ZSRR;

c) według opinii ekspertów (łącznie z tym, który był członkiem komisji niemieckiej) zwłoki znajdowały się w ziemi nie dłużej niż półtora roku;

d) według ekspertyzy radzieckiej komisji pod kierownictwem N. Burdenki był sposób rozstrzelania polskich oficerów identyczny z metodą egzekucji radzieckich obywateli w Oriol i Woroneżu.

e) Jak mogli 'żądni krwi bolszewicy' rozstrzelać skrycie 12 tysięcy ludzi w Katyniu, gdy znajdował się tam do rozpoczęcia wojny obóz pionierski? Gdyby oni mieli dokonać morderstw, to z pewnością znaleźliby na to bardziej odpowiednie miejsce;

f) 'odkrycie' przez faszystów masowych grobów nastąpiło bezpośrednio po ich klęsce pod Stalingradem. Za pomocą demonstracyjnego widowiska, ukazującego 'nieludzki bolszewicki reżim' zamierzali Niemcy rozbić koalicję antyfaszystowską i opóźnić natarcie armii radzieckiej;

g) i w końcu sfałszowane dokumenty w rosyjskim archiwum.

Jakie tajemnice zawiera tzw. 'teczka specjalna nr 1' Biura Politycznego KPZR? - Po szczególowej ekspertyzie składu tekstu, napisanego przez Berię do Biura Politycznego z propozycją rozstrzelania więcej niż 25 tysięcy Polaków, jak i zatwierdzającego postanowienie... więc po ekspertyzie historyków, naukowców i kryminologów stwierdzono, że oryginał 'postanowienia' nie istnieje, i że pismo Berii zostało sfałszowane. Pierwsza, druga i trzecia strona pisma były napisane na jednej maszynie, a czwarta strona na innej.

W maju 2010 roku zwrócił się jeden z twórców tych fałszywek do Wiktora Iljuchina, prawnika i deputowanego do Dumy Federacji Rosyjskiej. Przekazał deputowanemu, iż na początku lat 90-tych ubiegłego wieku została stworzona grupa, składająca się z wysoko postawionych specjalistów w fałszowaniu dokumentów, dotyczących historii ZSRR. Grupa ta pracowała w służbie bezpieczeństwa prezydenta Jelcyna. Ich człowiek poinformował m.in o tym, że wspomniane pismo Berii z marca 1940 roku zostało wytworzone przez tę grupę. Stwierdził, iż za czasów Jelcyna dołączono w rosyjskim archiwum setki fałszywych dokumentów, jak również zostało sfałszowanych.

 

Napisał:  Władimir Kowalczuk

Przetłumaczył:  Zygmunt Białas

Niemiecka wersja:   https://sascha313.wordpress.com/2013/07/23/uber-die-nazimorde-im-wald-von-katyn/

PS. W jaki sposób deputowany Wiktor Iljuchin informował Dumę i opinię publiczną o Katyniu, pisze Rusłan Gorewoj w artykule, link:   https://sascha313.wordpress.com/2015/10/27/katyn-waren-die-dokumente-gefaelscht/

Przetłumaczę niedługo ten tekst.

 

KOMENTARZE

 • Prowokacja katyńska
  (ktokolwiek był jej autorem) została zrealizowana po partacku.Myślę że z powodu pośpiechu ale być może z innych przyczyn.Tak czy inaczej tak zwanych krzyczący"niedoróbek" wołających o pomstę do nieba "niedokładności" jest tyle że ze względu na ilość a zwłaszcza jakość,lepiej trzymać je w tajemnicy przed polskim odbiorcą.
  Postaram się wyłuszczyć kilka z nich.Na razie,jako "materiał do przemyślenia" wymieniam jedną.
  "Instrukcja postępowania z jeńcami w ZSRR" ( Правила обращения с военнопленными в СССР ) zgodnie z którą jeńcy mogli zachować pewne elementy munduru,odznaczenia,dystynkcje,dokumenty jak również rzeczy osobiste,weszła w życie 13 sierpnia 1941 r .
  http://army.armor.kiev.ua/hist/nem-plennye.shtml
  Do tego czasu czyli do 13 sierpnia 1941 r obowiązywała inna instrukcja zgodnie z którą jeniec podobnie jak więzień, pozbawiany był dystynkcji,elementów munduru mogących służyć identyfikacji,dokumentów,odznaczeń, itd.Wszystkie te rzeczy odbierane były przy zatrzymaniu i przechowywane wraz z aktami personalnymi jeńca.
  Więc jeśli mord nastąpił w czasie przyjętym za oficjalny jeńcy nie mogli posiadać przedmiotów które ponoć posiadali a które odnalezione posłużyły do identyfikacji.
 • druga niedoróbka
  jest tak haniebna,śmieszna czy też urągająca że wstyd mi pisać.Ale napiszę zwłaszcza że to "koronny dowód" czyli zeznania świadka.
  Sądzę że powstała (niedoróbka) z powodu usilnych prób dopasowywania do siebie faktów,dat i liczb.
  Chodzi o twerski odział NKWD gdzie ponoć nocami przywożeni byli jeńcy w grupach po 300 -250 osób, rozstrzeliwani a następie wywożeni do lasu w celu pochówku.
  Szkopuł w tym że to bardzo konkretny budynek: z pomieszczeniami (od siebie dodam że niezwykle małymi),korytarzami,schodami,oknami,itd posiadającymi bardzo konkretne wymiary.I podczas tak zwanej wizji lokalnej świadek musi (a przynajmniej powinien) wyjaśnić szczegóły zajścia.Na przykład jak funkcjonariusze radzili sobie za zwłokami było nie było 300 chłopa.W kilku funkcjonariuszy wynieść 300 chłopa z pomieszczeń piwnicznych i rzucić na ciężarówkę? To niemożliwe.
  Okazuje się że możliwe albowiem zgodnie z zeznaniami świadka posługiwano się urządzeniem którego polskiej nazwy nie znam ale mogę pokazać na obrazku https://ru.wiktionary.org/wiki/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%91%D1%80
  Takie oto ustrojstwo przybywało nocami pod twerskie NKWD i ułatwiało nomen omen,morderczą robote funkcjonariuszy.
  Kto nie wierzy może usłyszeć to na własne uszy.To fragment pochodzący z akt prokuratury prowadzącej śledztwo.Miejsce akcji:budynek twerskiego NKWD,zeznaje naoczny świadek.
  2 godzina 42 minuty 47 sek
  https://www.youtube.com/watch?v=nK3fmBh4uzQ&t=8182s
 • p.ZB
  Jak do tej wersji ma sie rzekome zeznanie umierajacego Zyda o jego osobistym wspöludziale w rozstrzeliwaniu jencöw? Pisaly o tym israelskie gazety!
  Chyba od odkrycia pierwszych dowodöw zbrodni zaczela sie przepychanka
  "to nie ja, to syn Macieja".
  Smutne to i bolesne dla rodzin ofiar, niemniej warto poznac wersje odstajace od "ustalonych".
 • @ikulalibal 17:02:34
  "Prowokacja katyńska - (ktokolwiek był jej autorem) została zrealizowana po partacku". -

  --- Ta 'partackość' jest też charakterystyczna dla dziwnych wydarzeń współczesnych, np. katastrofy w Mirosławcu, Smoleńsku, nad Thorezem w Donbasie czy w Alpach, gdzie miał uderzyć w góry niemiecki samolot, jadący z Hiszpanii.
  Także 'islamskie zamachy' są partackie, na przykład gdy ciężarówka miała w Nicei przejechać 300 ludzi, z których 86 ofiar nie przeżyło. Byłaby ta partackość we współczesnych zdarzeniach zamierzona? - Myślę, że tak, a jak to w szczegółach wyglądało w Katyniu, nie wiem.

  Jutro wrócę do sprach związanych z Katyniem. Notka będzie oparta głównie na Pańskiej i Tiamat wypowiedziach.
 • @ikulalibal 18:19:54
  Włączenie się Stanów Zjednoczonych do sprawy katyńskiej, sposób przeprowadzenia śledztwa w USA (świadkowie mieli zakryte twarze kapturami) wzbudza moje podejrzenia, że ta ich wersja może być nieprawdziwa.
  No i argumenty Bolesława Wójcickiego, zebrane w obszernym artykule w 1952 roku, wydają się być przekonujące:

  https://sascha313.files.wordpress.com/2015/12/boleslaw-wojcicki-prawda-o-katyni-copy.pdf
 • @morgan 19:07:08
  "... rzekome zeznanie umierajacego Zyda o jego osobistym wspöludziale w rozstrzeliwaniu jencöw?" -

  --- Nie takie już zeznania potrafili spisać.
 • Nachalna propaganda lat 90-tych
  tak mnie umordowała tym Katyniem że na sam dźwięk słowa "katyń" robiło mi się niedobrze.
  Któż mógł przypuszczać że sprawa zdoła mnie tak żywo zainteresować ze zacznę kolekcjonować katyńskie fakty jak okazy motyli.
  Wystarczyło raz i drugi mimo wszystko przemóc się i cierpliwie wysłuchać co mają do powiedzenia zawodowcy.Nie literaci nie wdowy i sieroty katyńskie,nie reżyserzy czy dziennikarze a kryminolodzy,eksperci od przeróżnych dziedzin.Na przykład biegli sądowi badający autentyczność dokumentów pisanych na maszynie.Oto urzędowa ekspertyza głównego "katyńskiego dokumentu" .Ekspertyza miażdżąca i nie pozostawiająca żadnych złudzeń.
  http://katyn.ru/index.php?go=Pages&in=view&id=946
  Podkreślam że nie są to dywagacje internetowych znawców amatorów ,to świadectwa wydawane przez zawodowych kryminologów.
  Wszystkie dokumenty jakie kiedykolwiek zostały napisane w związku z Katyniem znajdują się na tym portalu http://katyn.ru/index.php
  Jego twórcy zadali sobie trud aby ten ogrom materiału zebrać ,usystematyzować i udostępnić wszystkim zainteresowanym.
  Założyciel portalu doktor historii Siergiej Strygin zmarł zeszłego roku w okolicznościach równie mglistych jak w przypadku Iljuchina.
  http://www.stoletie.ru/lenta/umer_istorik_sergej_strygin_493.htm
 • @All
  Szanowny Czytelniku,

  ja w żaden sposób nie zaprzeczam faktowi, iż polscy oficerowie zostali rozstrzelani i pochowani w masowych grobach w Katyniu. Ja tylko, nie będąc historykiem z wykształcenia, wyrażam wątpliwości, czy faktycznie przestępstwo zostało popełnione przez NKWD. Autor powyższego tekstu przedstawia kilka argumentów na to, że zbrodni dokonali niemieccy faszyści. Swoje zdanie przedstawił pod notką w Neonie Ikulalibal, znawca historii i kultury Rosji. Jego zdanie oraz zdanie Tiamat będą podstawą jutrzejszej notki o Katyniu.

  Trolle z Salonu, z wypranymi mózgami, nie doczytali i wyzywają. Wśród nich są niestety blogerzy z Neonu. Pisze @35stan: "Tak, tak bolszewicki gnoju". Licytuje go @Zawiedziony: "Obyś Białas szybko szczezł". Nieco wyższy poziom trollowania przedstawia doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego @Sowiniec, gdy pisze: "Nie brak sowieckich trolli".

  Tak to wściekły antykomunizm i chorobliwa rusofobia potrafią człowiekowi wyprać mózg.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 21:27:30
  "Któż mógł przypuszczać że sprawa zdoła mnie tak żywo zainteresować ze zacznę kolekcjonować katyńskie fakty jak okazy motyli". -

  --- Zerknąłem pod wskazane przez Pana linki: teksty po rosyjsku. Myślę, że mógłby Pan przetłumaczyć fragmenty i opublikować na swym przyszłym blogu, a jeśli nie chce Pan prowadzić własnego bloga, to ja chętnie użyczę Panu miejsca.
 • @zygmuntbialas 21:32:10
  No cóż, emocje. Mnie też czasami ponoszą. Min propagandy 3 Rzeszy też "grał'" kartą katyńską, a Niemcy znaleźli bardzo szybko masowe groby.
  Dziwne to wszystko
 • @zbig71 22:47:17
  "Dziwne to wszystko". -

  --- Tak, dziwne. I dziwna reakcja. Czytam w Salonie: "Zastanawiam się czy prokurator nie powinien zainteresować się tym tekstem. Za tzw. kłamstwo oświęcimskie ludzie lądują w anclu. A katyńscy kłamcy mogą spacerować bezkarnie?" - To napisała @Wiesława, o ile mi wiadomo emerytowana doktor czy profesor Uniwersytetu Łódzkiego.
 • @zygmuntbialas 23:18:35
  Pisze Zdzich: "... agentow żydo-bolszewizmu, (...) za sprawą których wymordowano dotychczas „ponad 250 milionów” (LIFE) oponentów Komunizmu. -

  --- Odpowiadam: No to ja powtórzę: "A czemu nie 666 milionów?” No i może Ikulalibal będzie chciał odpowiedzieć, ile (choćby z grubsza) było ofiar komunizmu i jak to się ma do ofiar kapitalistyczno - liberalnego świata.
 • @zbig71 22:47:17
  KATYŃ - Kronika kłamstwa

  1941
  3 grudzień
  „ Uciekli do Mandżurii...” odpowiada w Moskwie marszałek Józef Stalin na zadane mu gen. Władysława Andersa pytanie, dlaczego do tworzącej się Armii Polskiej w ZSRR nie dołączyli – jak dotąd - oficerowie, po 1939 roku „znajdujący się w sowieckich więzieniach i obozach...”

  ........
  Pojawiają się różne liczby ofiar zbrodni opartej na rozkazie z 5 marca 1940. W marcu 1959 szef KGB Andriej Szelepin sporządził dla Nikity Chruszczowa, ówczesnego sekretarza generalnego KPZR, notatkę, z której wynika, że na podstawie tego rozkazu sowieci zamordowali łącznie 21 857 oficerów i więźniów politycznych, w 97% narodowości polskiej. Nie wiemy, na czym opierał się Szelepin, ale na pewno nie okłamywał generalnego sekretarza komunistycznej partii sowieckiej.

  .....................
  Współczesna Rosja, jako następczyni prawna Związku Sowieckiego, nie zgadza się na określenie zbrodni katyńskiej jako ludobójstwa. Generalna Prokuratura Wojskowa Rosji oświadczyła 5 marca 2006, że zamordowani Polacy nie byli ofiarami represji stalinowskich! Oświadczono, że nie ma możliwości ustalenia kwalifikacji prawnej, na podstawie której skazano na śmierć Polaków. Oczywiście! Akt ludobójczy nigdy nie ma „kwalifikacji prawnej”. Jest sam w sobie aktem bezprawia, represji, prześladowania. Czy Niemcy mordujący Żydów za to, że byli Żydami, potrzebowali jakiejś „kwalifikacji prawnej”?

  http://solidarni2010.pl/12927-katyn---pamietamy.html
 • @rymark 01:32:18
  //szef KGB Andriej Szelepin sporządził dla Nikity Chruszczowa, ówczesnego sekretarza generalnego KPZR, notatkę, z której wynika że...//

  ... że notatka sporządzana była przez idiotów dla idiotów.Nie ma bowiem innej racjonalnej odpowiedzi na pytanie :"DLACZEGO"
  Dlaczego,jeśli już coś fałszować to tak głupio,prymitywnie,nieporadnie.W sposób który sprawia że owej notatce lepiej nie przyglądać się w świetle dnia.Bo nie wiem czy masz świadomość rymark że z ową notką można robić wiele,można o niej pisać,można się na nią powoływać można ją cytować,ale nie można się jej wnikliwie przypatrywać.Bo wówczas traci na powadze https://arctus.livejournal.com/73405.html
 • @zbig71 22:47:17
  // a Niemcy znaleźli bardzo szybko masowe groby.
  Dziwne to wszystko//

  No właśnie chodzi o to że wcale nie "szybko".Powinni szybciej.
  Nie każdy o tym wie choć to wcale nie tajna informacja,że teren pochówków znajdował się na obszarze na którym Niemcy prowadzili bardzo intensywne prace budowlane na dużą skalę.
  Budowano bowiem system bunkrów obronnych "Niedźwiedzi barłóg" Bärenhöhle, https://de.wikipedia.org/wiki/F%C3%BChrerhauptquartier_B%C3%A4renh%C3%B6hle
  Jak wynika z opisu dla amatorów tego rodzaju obiektów Bärenhöhle składał się z 40 bunkrów i baraków ,bocznic kolejowych i innej infrastruktury. http://www.historicalsites.se/ort_barenhohle.html
  Realizacja takiego przedsięwzięcia wymagała zaangażowania wielu środków w tym ludzkich.Z zachowanych danych wynika że Niemcy wykorzystywali prac polskich jeńców.Wiedza o tym wprawdzie jest niewielka ale jest http://www.fortyfikacje.net/forum/viewtopic.php?t=1101
  Tak więc wracając do kwestii "szybko znaleźli" to okazuje się że nie.Teoretycznie powinni zaraz po rozpoczęciu budowy.W końcu rozgrzebali niezły szmat ziemi pod budowy Niedźwiedziego Barłogu.Ale jakby to nie wydawało się dziwne niczego nie znaleźli.Znaleźli dopiero po Stalingradzie czyli wówczas kiedy fortyfikacja była ukończona.
 • @ikulalibal 02:45:55
  Dzięki za informację, tego nie wiedziałem
 • @zygmuntbialas 23:18:35
  Widać, że każdy reżim ma swoich amatorów
 • Katyń jaka jest prawda ?
  Oficjalnie obowiązuje wersja, narracja żydowska.
  Tę wersję powtarzają nam do wyrzygania żydowskie media.

  Jaka jest prawda można mieć poważne wątp0liwości znając "przywiązanie do prawdy" żydowskich mediów.
  Jedno nie ulega wątpliwości że żydowska wersja Katynia jest bardzo na rękę propagandowym potrzebom mafii żydowskiej.
  Ta wersja jest eksploatowana w dzień i w nocy przez 365 dni w roku.

  Na szczęście jeszcze można badać , analizować dyskutować na temat prawdziwej historii Katynia...
  bo np o historii holocaustu Oświęcimia nie wolno dyskutować, obowiązuje wyłącznie wersja żydowska... a kto ma wątpliwości z mocy żydowskiego prawa staje się przestępcą.
 • @ikulalibal 02:04:29
  Tam wnikliwie. Pierwszy rzut oka i już mam.
  https://ic.pics.livejournal.com/amarok_man/76821818/350685/350685_600.jpg
  CK KPSS. Pisał to chyba ktoś kto nawet nie wiedział, że nazwa CK KPSS powstała dopiero w 1952r.
  ЦК РСДРП
  (1898—1917)
  ЦК РСДРП(б)
  (1917—1918)
  ЦК РКП(б)
  (1918—1925)
  ЦК ВКП(б)
  (1925—1952)
  ЦК КПСС(1952—1991)
 • @fretka 07:56:36
  //Pisał to chyba ktoś kto nawet nie wiedział, że nazwa CK KPSS powstała dopiero w 1952r //

  No właśnie o to idzie że "sprawa katyńska" związana jest z ustawicznymi antycypacjami już zaczynając od tej pierwszej.NKWD jeszcze przed wybuchem wojny z Niemcami postanowiło rozstrzelać polskich jeńców.Gdzieś w początkach roku 1940 r powiedzieli sobie:wprawdzie moglibyśmy zrobić to wszędzie ale zrobimy to w Ostaszkowie,Miednoje,Kozielsku i Starobielsku.Kiedy w czerwcu 1941 r napadną na nas Niemcy i dojdą właśnie do tego terytorium będzie na kogo zwalić.A żeby efekt był murowany zaopatrzmy się w szpagat produkowany wyłącznie w Niemczech.A do tego w składające się z bimetalu naboje do Walterów.Wprawdzie w 1940 jeszcze nie produkują bimetalu o takim składzie bo będą go produkować dopiero po lecie 1941 r ale my zakupmy je już przed kwietniem 1940.
 • @fretka 07:56:36
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BB%D0%B5%D1%81#%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F_%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%9A%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BC_%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%83_%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80%D1%8F
  ''W latach dziewięćdziesiątych, podczas przesłuchania w Głównej Prokuraturze Wojskowej, ocalali świadkowie komisji Merkulova-Krugowa odrzucili swoje zeznania, stwierdzając, że zostali wyciągnięci siłą i potwierdzili, że widzieli Polaków w Katyniu w 1940 r.''
  A dlaczego nie w połowie lat 70., kiedy podnieśli żelazną kurtynkę i można było uzyskać status uchodźcy w USA?
 • @fretka 08:27:04
  // kiedy podnieśli żelazną kurtynkę i można było uzyskać status uchodźcy w USA?//

  A co komu po statusie w sytuacji kiedy świadkami i ekspertami katyńskimi rządzi jakiś inny porządek.
  Nikomu nieznany choć powinien Gerhard Buhtz sam się o tym przekonał.
  Gerhard Buhtz był przewodniczącym niemieckiej komisji badającej katyńskie zdarzenie.To dziwne ale na stu Polaków zapytanych o Buhtza nikt nie udzieli właściwej odpowiedzi choć to niemiecki Burdenko.
  Z tą różnicą że profesor Burdenko był neurologiem (czy też neurochirurgiem) a profesor Buhtz był patologiem anatomem.
  Otóż wkrótce po raporcie słynnej komisji profesor Gerhard Buhtz zaginał.Zniknął.Na temat przyczyn i okoliczności jego śmierci istnieje kilka wersji. https://de.wikipedia.org/wiki/Gerhard_Buhtz
 • @ikulalibal 08:15:07
  //NKWD jeszcze przed wybuchem wojny z Niemcami postanowiło rozstrzelać polskich jeńców.Gdzieś w początkach roku 1940 r powiedzieli sobie:wprawdzie moglibyśmy zrobić to wszędzie ale zrobimy to w Ostaszkowie,Miednoje,Kozielsku i Starobielsku.Kiedy w czerwcu 1941 r napadną na nas Niemcy i dojdą właśnie do tego terytorium będzie na kogo zwalić.A żeby efekt był murowany zaopatrzmy się w szpagat produkowany wyłącznie w Niemczech.A do tego w składające się z bimetalu naboje do Walterów.//
  ;) ''многоходовочка''.
 • Rosyjska zbrodnia w Katyniu
  .
  Nie sposób zignorować podobienństwo zbrodni katyńskiej, do innej znakomicie znanej z opowieści od wieków zbrodni holokaustu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  II Wojna była kolejną okazją do zniszczenia kierowniczych kadr poskich, jak to kontynuowano w roku 1944

  - https://marucha.wordpress.com/2018/08/30/geszefty-na-polsce-i-polakach/#comment-777921

  Jeśli ktoś zrozumie przesłanie z powyższego linku, może zauważy dalsze zbieżności po roku 1989 w tzw. Wolenej Polsce, po którym nastąpiło masowe wychodźctwo sił fachowych z kraju. Artykuł główny w tym linku cytujący Dmowskiego jakoś nic nie utracił ze swej aktualności.
 • @rymark 01:32:18
  " Uciekli do Mandżurii...”. -

  --- Nader intersujące nieścisłości są też w zapiskach Goebbelsa, faktycznego twórcy wersji o rozstrzelaniu oficerów polskich przez NKWD.
  Znajdę te miejsca, to przytoczę.
 • @ikulalibal 02:45:55
  "W końcu rozgrzebali [Niemcy] niezły szmat ziemi pod budowy Niedźwiedziego Barłogu. Ale jakby to nie wydawało się dziwne niczego nie znaleźli. Znaleźli dopiero po Stalingradzie czyli wówczas kiedy fortyfikacja była ukończona". -

  --- Warto dyskutować z osobami, które mają wiedzę :)
 • @Oscar 07:19:06
  "Katyń jaka jest prawda?
  Oficjalnie obowiązuje wersja, narracja żydowska". -

  --- Tak i ona tworzy nam też współczesną historię (10.04.2010.). Zająłem się sprawą, gdy otrzymałem linki do niemieckich tekstów o Katyniu, pisanych przez rosyjskich blogerów.
  Jak było, nie rozstrzygniemy chyba jednoznacznie. Jest poza tym trudno pisać, bo różne kreatury w Salonie i Niepoprawnych wyzywają i grożą. Ale niektórzy Czytelnicy zastanowią się nad sprawą.
 • @fretka 07:56:36
  "Tam wnikliwie. Pierwszy rzut oka i już mam". -

  --- No cóż: wiedza i bezstronność - można szukać :)
 • @ikulalibal 08:15:07
  "A żeby efekt był murowany zaopatrzmy się w szpagat produkowany wyłącznie w Niemczech. A do tego w składające się z bimetalu naboje do Walterów. Wprawdzie w 1940 jeszcze nie produkują bimetalu o takim składzie, bo będą go produkować dopiero po lecie 1941r., ale my zakupmy je już przed kwietniem 1940". -

  --- Już miałem przed miesiącem odpowiedź, że sznurek był importowany z Niemiec. Co też ludzie nie wymyślą.
 • @ikulalibal 08:57:25
  "Otóż wkrótce po raporcie słynnej komisji profesor Gerhard Buhtz zaginał. Zniknął". -

  --- No i Wiktor Iljuchin zmarł nieoczekiwanie na niewydolność serca, a szafa pancerna - poinformował mnie o tym bloger Sasza - w której były zebrane przez niego dokumenty, zniknęła.
 • @Laznik 09:29:56
  "Ta ziemia musi być nasza: to już od dawna nasi mędrcy nam mówili. I Niemcy i Moskale i sami Polacy do tego nam pomagają". -

  --- Tak, pomagają. Najgorliwiej chyba Polacy.
 • 5*
  DK
 • Groźbą jaka płynie z Katynia
  .
  por. 02.11.2018 09:29:56,
  jest to, że odpowiedzialni za wymordowanie przywódczej kadry Polski przez swych agentów

  - https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  zagrabili Katyń dla swoich celów, jako przekonujący dowód ich patriotyzmu, aby tym łatwiej upodlić naród polski.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  Jest to ta sama metoda, co w przypadku grabieży Oświęcimia/Auschwitz, miejsca katorgi wyłącznie Polaków, i przefunkcjonowanie go do celów przemysłu holokaustu.

  - https://marucha.wordpress.com/2018/10/14/w-moskwie-wreczono-order-zaslugi-rzeczypospolitej-polskiej/#comment-785983

  A Polacy ogłupieni, a przynajmniej zdezorientowani, idą tej bandzie lep i dopuszczają do zohydzenia przez ich oprawców zarówno swych ofiar w Katyniu jak też w Oświęcimiu. Co można sądzić o narodzie, który nawet prochów swych przodków nie jest gotów bronić przed agresją barbarzyńców, ba, tej swołoczy buduje pomniki ich barbarzyństwa w swym kraju,

  - https://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/10/24/program-wydarzen-w-muzeum-polin-listopad-2018

  i zezwala na ich wyuzdane tańce na grobach polskich ofiar, patrz video ?

  - https://youtu.be/Jqut51nM0Us
 • To bzdury
  Sprawa nabojów była wyjaśniona przez Józefa Mackiewicza w jego książce o Katyniu. Ruscy kupowali je od swoich sojuszników, czyli od Niemców. Znaleziona korespondencja urywa się w kwietniu 1940. Na 1000% zbrodni dokonały komuchy.
 • @Rzeczpospolita 13:08:51
  Pozdrawiam :)
 • @Laznik 14:27:20
  "Co można sądzić o narodzie, który nawet prochów swych przodków nie jest gotów bronić przed agresją barbarzyńców, ba, tej swołoczy buduje pomniki ich barbarzyństwa w swym kraju". -

  --- Nie jest łatwo, Polacy w swej masie nie wiedzą, nie ma im kto wytłumaczyć.
 • @Murzynio 19:41:23
  Doprawdy? nie wydaje mi się.Nie można kupić czegoś co fizycznie nie istnieje.Tego nie potrafi nawet Mackiewicz :)
  Dla ciebie nie ma to istotnego znaczenia ale dla mnie fakt że rzeczone naboje zbudowane były z bimetalu o specyficznym składzie,i że takie naboje Niemcy zaczęli produkować w połowie 1941 r,ma ogromne znaczenie.A to, kiedy znana na świecie wytwórnia pistoletów Walter wprowadzała takie czy inne techniczne rozwiązania już raczej nie podlega literackim spekulacjom a jest już tylko kwestą kalendarza.
  I jeszcze drobny szczegół:pakt o nie agresji nie jest w świetle prawa międzynarodowego układem sojuszniczym.I chwała bogu bo wówczas Polska liczyłaby się jako jeden z pierwszych sojuszników Hitlera.
  Czyżby Mackiewicz nic o tym nie wspominał (((
 • @Murzynio 19:41:23
  "Na 1000% zbrodni dokonały komuchy". -

  --- I może to wyglądało tak, jak wyżej opisuje Ikulalibal:

  "NKWD jeszcze przed wybuchem wojny z Niemcami postanowiło rozstrzelać polskich jeńców. Gdzieś w początkach roku 1940r. powiedzieli sobie: wprawdzie moglibyśmy zrobić to wszędzie, ale zrobimy to w Ostaszkowie, Miednoje, Kozielsku i Starobielsku. Kiedy w czerwcu 1941 r napadną na nas Niemcy i dojdą właśnie do tego terytorium, będzie na kogo zwalić. A żeby efekt był murowany, zaopatrzmy się w szpagat produkowany wyłącznie w Niemczech. A do tego w składające się z bimetalu naboje do Walterów. Wprawdzie w 1940 jeszcze nie produkują bimetalu o takim składzie, bo będą go produkować dopiero po lecie 1941 r ale my zakupmy je już przed kwietniem 1940".
 • Proponuję kompromis:
  Ponieważ spór dotyczy w zasadzie błahostki, czyli kto pociągał za spust pistoletu, to uznajmy wobec tego że winę po równo ponoszą Rosjanie i Niemcy. Rosjanie bowiem dostarczyli i przygotowali jeńców do likwidacji, a Niemcy ich zastrzelili. Obu barbarzyńskim najeźdźcom tak samo zależało na pozbyciu się polskiej inteligencji.
 • Modyfikacja narzuconej wersji sfałszowanej historii XX wieku
  Człowiek, który opiera swoją wiedzę tylko na prawdzie historycznej wie, że polskie społeczeństwo ma prawo do bilionowych odszkodowań od projektantów I-II wojny światowej oraz od elit finansujących przemysł zbrojeniowy, twórców narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu. Największy ubytek ludności polskiej nastąpił w czasie II wojny - według różnych źródeł od 6 do 12 milionów. Kto i ile zapłacił odszkodowania za zniszczenie ludności i terytorium Polski?

  Nie wolno zapomnieć, że w latach 1939-1944 żadne inne państwo, ani też inne społeczeństwo nie zachowało się równie przyzwoicie wobec polskiej tragedii, jak zachowali się Węgrzy.

  Zawiodły Stany Zboczone, których największe banki sfinansowały upadły po I wojnie światowej niemiecki przemysł zbrojeniowy, tamtejsze nazistowskie partie oraz sowieckich komunistów (NKWD). Bardzo zawiedli Francuzi, zawiedli też Anglicy, choć byli zobligowani umowami z Polską.

  A Węgrzy, którym narodowy socjalista Hitler obiecał odzyskanie swoich ziem po wielkiej traumie traktatu w Trianon 1920 roku, który odebrał im 2/3 terytorium i tyleż samo ludności, zachowali się wobec koszernego führera nielojalnie, stając zdecydowanie w obronie Polski.

  Nazista Adolf, który nie urodził się w Niemczech, chciał uderzyć na Polskę także od południa, był przekonany, że nie będzie żadnego problemu by niemieckie nationalsozialismus wojska przejechały przez terytorium węgierskie. Od marca 1939 roku mieliśmy z Węgrami znów wspólną granicę, która okazała się dla nas zbawieniem. Nie dość, że Węgrzy odmówili faszyście Hitlerowi przemarszu wojsk Wehrmachtu - czego nie mógł pojąć - to na dodatek po 17 września po napaści sowietów (Ukraińców) na wschodnie połacie Rzeczypospolitej, odważyli się otworzyć swą granicę przed polskimi uchodźcami.

  Jesienią 1939 roku, w najbardziej ponurym okresie naszej historii, ok.140 tysięcy uchodźców z Polski znalazło gościnę na ziemi węgierskiej. W większości byli oficerami wojska polskiego, czyli internowanymi żołnierzami, jednak w praktyce traktowano ich jak gości oraz przyjaciół, którym trzeba pomóc. Tajna ewakuacja rozwinęła się w wielkie przedsięwzięcie, w ramach którego z Węgier do Palestyny i Ameryki przedostały się dziesiątki tysięcy osób znających język polski. Pod koniec wojny na Węgrzech pozostało niespełna 10 tysięcy czysto rdzennych Polaków od wieków przywiązanych do polskości, do wartości polskiej kultury i do narodu polskiego.

  Zbrodnia katyńska jest kwalifikowana jako zbrodnia komunistyczna, rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 rdzennych Polaków, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji.

  Ofiary zbrodni katyńskiej pogrzebano w masowych grobach w Katyniu, Miednoje, w Bykowni koło Kijowa oraz na przedmieściu Charkowa - tereny te przed II wojną zamieszkiwało około 500 tysięcy potomków Judasza. Jednym z nich jest obecny mer ponad milionowego Charkowa Hennadij Kernes (wikipedia). W 1882 w Charkowie ukształtowało się koło studentów wyznania mojżeszowego, które jako pierwsze wysunęło hasło powrotu Izraelitów do Palestyny będące myślą przewodnią późniejszego ruchu syjonistycznego uważanego za kolebkę komunizmu w Rosji oraz narodowego socjalizmu (faszyzmu) NSDAP w Niemczech i UPA na Ukrainie.

  Międzynarodowy kapitał współfinansował rewolucję bolszewicką w Rosji w 1917 roku. Wkrótce koszerni właściciele wielkich korporacji skierowali swe pieniądze dla Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników NSDAP.

  Trudno dzisiaj znaleźć informacje o projektantach I-II wojny światowej, czy też o projektantach uroczystości związanych z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Faktem jest to, że już w lutym i w marcu 2010 roku w mediach węgierskich podawano niezrozumiałe dla bratanków Węgrów wiadomości o planowanych dwóch osobnych samolotach rządowych delegacji polskiej. Gdyby nie było zbrodni katyńskiej - nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej,

  XX-wieczna tragedia dziesiątek milionów ofiar I i II wojny, czy też narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu odchodzi w zapomnienie. Wojny w Europie były dla elity finansowej i przemysłowej Stanów Zboczonych wysoce opłacalnym biznesem, a obecnie dochodzą wieści, że planownne jest składanie do sądów bezczelnych pozwów na Polaków o odszkodowania na wysokie sumy.
 • @Nibiru 20:43:52
  Pisze Pan: "... uznajmy wobec tego że winę po równo ponoszą Rosjanie i Niemcy". -

  --- Może jeszcze nie czas na ostateczne wnioski. W dzisiejszej notce mają głos Tiamat i Ikulalibal. Zapewne będzie jeszcze dyskusja. No i wrócę kiedyś do sprawy.
 • @Witam-z-Węgier 23:12:52
  Znana jest ogólnie przyjaźń polsko - węgierska. Jest faktem, że we wrześniu 1939 roku najechały na Polskę od strony południowej wojska słowackie, ale nie węgierskie.
  Zgadzam się z Panem w większości spraw. Ale pisze też Pan: "Zbrodnia katyńska jest kwalifikowana jako zbrodnia komunistyczna,...". - Od 30 lat na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, wcześniej była inna wersja. Która jest prawdziwa, to staramy się w powyższej i następnej (dzisiejszej) notce podac argumenty.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej