Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Czołowi blogerzy o Katyniu - 02.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapytałem Tiamat i Ikulalibala, jak widzą rzecz katyńską. Czy jest jednoznacznie oczywista wersja o dokonaniu masowych morderstw przez NKWD? Czy jest ta sprawa ostatecznie zamknięta?

Pisze pani Tiamat:

 
Panie Zygmuncie, zadal mi Pan nie lada klasówkę. Przyznam się, że mi ten cały cyrk katynski działa na nerwy nie od dziś. Często bywa tak, że nawet nie tak bardzo ważne jest to, o czym się mówi, a to, o czym się nie mówi.   Ja rozumiem, że Stalin miał powody, by Polaków  nie darzyć szczególną sympatią... po 1920 roku, ale z drugiej strony to Piłsudski pomógł Leninowi wygrać rewolucję bolszewicką. No, ale Lenin ze Stalinem nie bardzo się lubili.

W całej informacji - jak poczytałam dotąd - nie ma wzmianki ani o rewolucji, ani o jeńcach rosyjskich zagłodzonych w polskich obozach. Nie ma też wzmianki o wyprawie na Kijów. Ani o roli Zachodu w drugiej wojnie światowej. Czego do niedawna nie wiedziałam:
--- że w pochodzie na Kijów, oddziałom Piłsudskiego towarzyszyły oddziały amerykański i francuski;
--- że Beria był agentem brytyjskim;
--- polscy oficerowie złapani do tych obozów to nie była regularna armia, tylko rezerwiści;
- nie wiedziałam też, że polscy oficerowie byli też internowani na Litwie i Łotwie, ale tych nikt nie zamordował.
 
Różne źródła podają, że 1,5 miliona Polaków Stalin  zesłał  na Sybir. Ilu Polaków zesłano na roboty do Niemiec i do obozow koncentracyjnych?
Jakoś tak się porobiło w tej drugej wojnie światowej, że alianse się zmieniały: Zachód  napadł na Rosję w czasie rewolucji, a potem w II wojnie światowej zrobili się ‘towarzyszami broni’  i znów, zaraz po wojnie się znielubili. Ale uzgodnili wspólna linię podawanych informacji: zaraz po wojnie chodziło o to, by zwalić wszystko na Niemców (w Jałcie, w Norymberdze). Za czasów Solidarności i w czasie rozpadu ZSRR, Zachód ‘umówił się', że zbrodnię katyńską popełnili NKWD-ziści, a ściślej rosyjskie służby. 
 
Dlaczego Sowieci  wymordowali tylu polskich oficerów, choć wszyscy się poddali? - 5000 polskich żołnierzy internowano na Litwie, w tym ponad 900 oficerów; na Łotwie ponad 900 żołnierzy i 180 oficerów. A potem, po aneksji przez Sowietów państw bałtyckich (1940r.) przewieziono polskich więźniów do obozów w ZSRR. Ale ponad 1100 polskich oficerów, internowanych w krajach bałtyckich, nie zamordowano, tak jak dwa tygodnie wcześniej wymordowano polskich oficerow przez NKWD. Dlaczego? Jaką rolę odgrywał rząd polski w Londynie?

Brytyjczycy wymusili negocjacje między polskim rządem na zesłaniu w Londynie i Rosją Sowiecką (lipiec 1941r.) po ataku Niemców na ZSRR (22 czerwiec 1941r.). Dzięki umowie  między Majskim i Sikorskim (30lipiec 1941r.) Sowieci odstąpili od roszczeń terytorialnych, jakie mieli w porozumieniu z Niemcami, i zgodzili się udzielić amnestii dla polskich żołnierzy - jeńców wojennych,  którzy znajdowali się  w różnych sowieckich obozach. Aliści okazało się, że wśród polskich jeńców było dużo… polskich  żydów. I tu się trochę pogmatwało: Goebbelsowska propaganda oskarżała Rosjan o zbrodnię katyńska, a sowiecka - Niemców. Jelcyn przyznał, że Polaków w Katyniu wymordowali Rosjanie.
 
Zbrodnię katyńską popełniono w  1940 roku, odkryto w 1943 roku - a w  1941 roku Stalin rozpoczął rekrutację polskich żołnierzy i oficerów. I tylko na podstawie bardzo nielicznych świadków ustala się, kto popełnił zbrodnię katynską. Gdy Anglia i USA żyją w przyjaźni z Rosją, to obwiniają Niemców o zbrodnię.  Z kolei, gdy Zachód nie lubi Rosji, to wyciąga  zbrodnię katyńską; coś tak jak z Turcją i Ormianami).

W  1992 roku Jelcyn wręczył polskim władzom dokumenty z Katynia. Nie wszyscy wierzą w autentyczność. Niektorzy piszą, że Rosja chciała dobrych stosunków z Zachodem i się przyznała do zbrodni. Po 1990 roku Katyń stał się znów przedmiotem dyskusji, gdy się okazało, że wszystkie dokumenty, za-, a nawet przeciw, były spreparowane.   Rozmowy ze świadkami też nie przyniosły radosnych rezultatów. Jedni byli zmuszani do opowiadania rewelacji, inni opowiadali co innego. Większość tych nielicznych świadkow nigdy w Katyniu nie była.   Przesłuchania były prowadzone po rosyjsku, ale dostępne są tylko polskie tłumaczenia. Niektórych świadków straszono represjami, jeśli nie potwierdzą oficjalnej wersji.

W 2010 roku ukazało się dużo artykułów o tym, że polski samolot z Kaczyńskim roztrzaskał się, bo w Polsce odkryli gaz łupkowy, czego Rosja sobie nie życzyla, a katastrofa pod Smoleńskiem byla nieprzypadkowa. W tym samym miejscu. A tak jak ja rozumiem, to teraz wyciąga się sprawę zbrodni katyńskiej, żeby Niemcy z Rosją - nie daj Bóg - się nie dogadali, bo to Anglii przeszkadza. Tak więc przez 40 lat była oficjalna wersja, że Niemcy dokonali masowych morderstw. W czasie upadku państwa sowieckiego okazało się, że zrobili to Rosjanie, a teraz znów zrobili to Rosjanie, bo nie lubimy Putina i Syrii.
 
  
   
Napisał Ikulalibal:
 
Nie ma, Panie Zygmuncie, na tym świecie "spraw ostatecznie zamkniętych" i myślę, że tak jest z Katyniem. Co rusz powstają jakieś oddolne inicjatywy, domagające się śledztwa, tym razem rzetelnego. Z tego obserwuję przez ostatnie 12 lat: rosyjskie władze będą utrzymywały obecny stan do momentu przekroczenia przez Polskę jakiejś czerwonej linii.

Myślę że było tak: Jelcyn "przyznał się" do Katynia z powodów politycznych. Nie musiał, bo prócz medialno-propagandowych nie ma żadnych poważnych dowodów ruskiego sprawstwa. "Dowody", które przekazał akurat, nadają się do ekspozycji w muzealnych gablotach, natomiast nie mają żadnej wartości kryminalistycznej. Nie można z nimi iść do sądu, gdyż nawet ślepy na jedno oko biegły podważy je bez trudu.  

Słynny wywiad Miedwiediewa dla polskich mediów z 2010, w którym mówił o Katyniu, jest jakby sztandarowym przykładem stosunku Rosji do tej całej sprawy. Wywiad niby płynny, wypowiedź swobodna, ale kto zna język, słyszy, że tam każde słowo zważone jest co do mikrona, a wszystkie słowa dobrane są w taki sposób, że niczego do końca nie określają. I tylko psychologia słuchacza każe mu zdanie: "Katyń jest przykładem fałszowania historii", interpretować w taki sposób, że Katyń jest przykładem rosyjskich fałszerstw.

Znamienne jest to, że po blisko trzydziestoleciu wałkowania tematu katyńskiego, większość Polaków na ten temat wie mało lub zgoła nic. Paradoks. Takim "kompendium" wiedzy o Katyniu jest film "Katyńska podłość"dziennikarza śledczego Muchina: 

 
To stary film i od tamtego czasu wiele "nowych-starych" okoliczności wyszło na jaw. Szczęśliwie odnalazły się "brudnopisy dokumentów katyńskich". Bo jak się okazuje, ich autorzy początkowo planowali 50.000 rozstrzelanych, ale żeby domknąć bilans arytmetycznie, zmienili o połowe mniej:   http://doc20vek.ru/node/2256

Powoli różni ważni ludzie zbierają się na odwagę i mówią, jak to było z tym jelcynowskm "przyznaniem się" i sledztwami z lat 90-tych.

https://www.youtube.com/watch?v=jgmuVRDUZ2M&t=193s

Pisze potem Ikulalibal:

Link do filmu "Katyńska Podłość" jest niewłaściwy. Właściwy jest: 
PS. - Ten "błędny" link prowadzi do arcyciekawego materiału historycznego na temat polityki sanacyjnej Polski; jest również autorstwa Muchina.
 
Pod poprzednią notką, link:   https://zygumntbalas.neon24.pl/post/146142,jeszcze-pare-slow-o-katyniu-01-11-2018   - są ponadto liczne rzeczowe wypowiedzi Ikulalibala na temat zbrodni katyńskiej.

 
Opracował:  Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • @All
  Pisali 8 lat temu Izrael Szamir i Marek Głogoczowski o Katyniu:

  "Katyń to przykład takiej tendencyjnej interpretacji historii, do której się odwołano w ostatnich miesiącach, aby wbić klin między Polskę i Rosję, aby przekształcić Polskę w amerykański przyczółek, rozdrażnić Polaków i przesunąć NATO dalej na wschód".

  "Katyń już od dawna zawołaniem bojowym antykomunistycznie i antyrosyjsko nastawionych Polaków. Większość Polaków – 70% badanych - opowidziało się za tym, aby przestać grzebać się w trupach, ale władze, łącznie z czwartą władzą, czyli mediami – zignorowały wolę narodu. Jak podała prasa, wszyscy skoszarowani w Polsce żołnierze mieli sposobność oglądniecia filmu "Katyń”, najwyraźniej w ramach ich "podgotowki ideologicznej” do przyszłych zadań bojowych. Dzięki temu ostatniemu filmowi Andrzeja Wajdy, historia masowych rozstrzeliwań polskich oficerów w lesie katyńskim znów pojawiła się na czołówkach gazet i to nie tylko w Polsce".

  "Wiadomo, że w lesie katyńskim pod Smoleńskiem znaleziono około cztery tysiące trupów – wśród nich byli Polacy i Rosjanie, zabici z rosyjskiej oraz niemieckiej broni, jednak nie jest całkowicie jasne, kogo, ilu, kiedy i kto tam rozstrzeliwał. Istnieje obszerna literatura w języku rosyjskim, polskim, niemieckim i ukraińskim, w której przytaczane są różne sprzeczne dowody i wersje. Jedno wiadomo na pewno, że obecnie temat Katynia rozdmuchiwany jest przez agentów Imperium Americanum, by poróżnić ze sobą Rosjan i Polaków. Gdyby nie to, kto by się zainteresował losami kilku tysięcy oficerów zabitych w wojnie, w której ginęły miliony? Całkiem możliwe, że z pół miliona wziętych do niewoli przez Armię Czerwoną polskich żołnierzy i oficerów rozstrzelano jeden procent".

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145752,izrael-szamir-i-marek-glogoczowski-o-katyniu-02-10-2018
 • @All (II)
  @wiesława - jak mi wiadomo - jest emerytowaną doktor lub profesor Uniwersytetu Łódziego. Taką dyskusję sprowokowała w Salonie:

  @wiesława: "Panie Bialas, pan nie ma wstydu ani sumienia, zamieszczając notki zawierające brednie obrońców zbrodniarzy komunistycznych. Pan jesteś renegatem z polskości. Uczciwy człowiek nie powinien podać panu ręki".

  ZB: "Krótko:
  --- w żaden sposób nie zaprzeczam, iż polscy oficerowie zostali rozstrzelani;
  --- nie jestem jednak gotów, by uwierzyć w prawdy objawione przez Goebbelsa i powielane przez Zachód, antykomunistów i PiS-owców;
  --- są liczne sprzeczności w oficjalnej wersji, więc o tym piszę. Nie wolno?"

  @wiesława: "Nie, nie wolno.
  Jeżeli administracja tego portalu nie przerwie tej prowokacji, to osobiscie poinformuje prokuraturę, o uporczywym powielaniu kłamstwa katyńskiego.
  Klka lat temu David Irving został skazany przez austriacki sąd na trzy lata więzienia za uporczywe negowanie zbrodni Holocaustu.
  Mam nadzieję, ze polski sąd tak samo potraktuje szerzenie kłamstwa katyńskiego przez starego durnia ksywa "Zygmunt Białas".

  ZB: Taki jest poziom kadr wyższych uczelni w Polsce?
 • „Jeśli ktoś okaże się łotrem w jednej sprawie, będzie nim na całej linii. Nie istnieją półłajdacy.” - napisał o swoim ojcu Sergi
  Czy decyzja NKWD „rozpatrzyć w trybie specjalnym, z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary – rozstrzelania” z dnia 5go marca 1940r. wam nie wystarcza?
  Musicie mącić, kwestionować, i bajdurzyć!

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Katyn_-_command_of_massacre.jpg

  https://pl.wikisource.org/wiki/Decyzja_katy%C5%84ska_z_5_marca_1940

  https://dzieje.pl/aktualnosci/funkcjonariusze-nkwd-nagrodzeni-za-udzial-w-zbrodni-katynskiej
 • @Zdzich 08:21:47
  "Czy decyzja NKWD „rozpatrzyć w trybie specjalnym, z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary – rozstrzelania” z dnia 5go marca 1940r. wam nie wystarcza?" -

  --- A czy Pan czytał o poszukiwaniach deputowanego do Dumy FR Wiktora Iljuchina? - Otóż on dowodził, że to pismo Berii, będące zresztą kopią nieistniejącego oryginału, jest fałszywką (pisałem o tym). Sam Iljuchin zmarł nieoczekiwanie na niewydolność serca, a jego szafa pancerna została rozpruta, a zawartość wykradziona.
 • @Zdzich 08:21:47
  No i ..?

  Dla inteligentnego człowieka ma coś wynikać z tego "dokumentu"?
  Dodajmy dokumentu pisanego na kilku maszynach do pisanego.
  Mam udawać że tego nie widzę ? mam udawać że na jego temat nie istnieje kryminalistyczna ekspertyza ? Widzę i wiem.
  Przykro mi ale :Amicus Plato, sed magis amica veritas
 • @zygmuntbialas
  Saudyjczycy na saloonie już straszą Pana prokuraturą? Boże mój, do czego to doszło.
 • @fretka 09:51:46
  To prawidłowość.Są ludzie którzy utrzymują że w stodole nie może się zmieścić 1000 osób.Natomiast gotowi przed sądem bronić tezy mówiacej że na ciężarówkę o nośności 3 ton można swobodnie załadować i transportować trupy 300 dorosłych mężczyzn.
  dziwny jest ten świat.
 • @
  Sprawa szefa Karelskiego "Memoriału" została wysłana w celu ponownego rozpatrzenia. Powodem wszczęcia postępowania były zdjęcia jego nagiej adoptowanej córki, które trzymał na swoim komputerze.
  https://www.ntv.ru/novosti/2032580/
 • 5*
  Polityka rosyjska, radziecka i znów rosyjska nie była i nie jest efemerydalna, a już szczególnie taką nie była i nie jest w odniesieniu do sąsiednich narodów słowiańskich. I nie jest to bynajmniej wynik tylko słowiańskiego sentymentalizmu. Rosyjska polityka zawsze była przede wszystkim pragmatyczna i pozostaje taką nadal. Stąd należy wykluczyć prymitywną zbrodnię katyńską jako oczywiste sprawstwo Rosjan.

  Niestety, nie możemy liczyć nawet na poprawne stosunki polityczne z Rosją, ponieważ nie istnieje polska polityka. A to, co w ramach niby polskiej polityki jest realizowane z polskiego obszaru państwowego zwanego IIIRP jest dyktatem żydowsko-anglosaskim realizowanym przez miejscowych syjonistycznych kolaborantów Waszyngtonu.
 • @fretka 09:51:46
  'Saudyjczycy". -
  --- Chodzi o PiS-owczyków. Jest wśród nich, także tych wykształconych, dużo sterowanych owiec. Jestem emerytowanym nauczycielem i nie przypominam sobie, bym uczył takich zakutych durniów.
 • @ikulalibal 10:00:21
  '... gotowi przed sądem bronić tezy mówiacej że na ciężarówkę o nośności 3 ton można swobodnie załadować i transportować trupy 300 dorosłych mężczyzn". -

  --- I mamy sporo takich, którzy przed dwoma laty na moim blogu gotowi byli przyjąć informację, iż w Nicei ciężarówka, prowadzona przez 'islamistę', najechała 300 ludzi, z czego 86 poniosło śmierć. I nikt nie zapytał jakiegoś kierowcy tira, czy jest to możliwe.
 • @Rzeczpospolita 13:47:52
  "Rosyjska polityka zawsze była przede wszystkim pragmatyczna i pozostaje taką nadal. Stąd należy wykluczyć prymitywną zbrodnię katyńską jako oczywiste sprawstwo Rosjan'. -

  --- Skłaniam się ku tej tezie, jak również ku Pańskiemu stwierdzeniu o niesuwerenności polskiej polityki.

  Pozdrawiam.
 • @All (III)
  Otrzymałem przed chwilą pocztą wewnętrzną:

  "od: kula Lis 67
  data: 2018-11-03 14:08:44
  Powiem krótko, że też takiemu szmaciarzowi jak ty jeszcze nikt łba nie upierdolił. Dobrze ci na Salonie i Niepoprawnych napisali żeby zdechł (czytałeś) Ale o tym już nie wspomnisz tu na Neonie. Podali ciebie za wpisy do IPN i Rodzin Katyńskich, oj bekniesz, także za tą ubecką szmatę Tiamat bo ona na razie nieosiągalna.
 • @zygmuntbialas 14:24:48
  Spokojnie Panie Zygmuncie.
  Każdy rozsądny człowiek wie od dawna co to za kreatura ten lis. Ale dobrze, że Pan to wkleił.
  PS: Moim zdaniem to wymaga osobnego posta.
 • @zygmuntbialas 14:24:48
  Amigo są frakcje trudniące się donoszeniem , obecnie przez nami rządzących zwani "Sygnalistami " . Wniosek jest prosty o temacie pisać nie wolno ma być tak jak jest . Katyń , Gibraltar i Smoleńsk muszą zachować swoje status quo .Salut .
 • @Franek Ganek 14:38:03
  "Każdy rozsądny człowiek wie od dawna co to za kreatura ten lis". -

  --- Zdążyłem już się przekonać.
  A tak to u mnie spokojnie :)

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:48:58
  "... są frakcje trudniące się donoszeniem, obecnie przez nami rządzących zwani "Sygnalistami". -

  -- Podłe kreatury. Nawet nie przeczytały choćby fragmentów notek. Jakieś dziwne ich nagromadzenie szczególnie wśród sympatyków PiS.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 14:51:20
  U mnie też...

  Ty czerwona gnido
  od: kula Lis 67
  data: 2018-11-03 15:03:30
  [Spokojnie Panie Zygmuncie.
  Każdy rozsądny człowiek wie od dawna co to za kreatura ten lis. Ale dobrze, że Pan to wkleił.
  PS: Moim zdaniem to wymaga osobnego posta.] Nie chciej mnie lub mych synów na swej drodze w realu spotkać. Takich jak ty pomioty z czworaków nasze służby batożyli.
 • @All (IV)
  Następny liścik od (farbowanego) Kuli Lisa:

  "Tym szmaciarzu który nigdy nie powinien być nauczycielem także się pochwal.
  od: kula Lis 67
  data: 2018-11-03 14:59:26
  sob., 3 lis 2018 o 10:32 Jan Kras napisał(a):
  Właśnie dosłownie przed chwila dostałem wiadomość od blogerow z salonu
  Podali mi linki
  A obecnie trwają pracę nad listem do właścicieli salonu i zgłosili też to do federacji rodzin katyńskich
  jednym słowem skurwysyn jakich mało
  Masz "szczęście" że to dlugi weekend i nie ma ludzi w domach
  Po niedzieli będzie się działo".
 • @Repsol 14:48:58
  Już 4 liściki dostałem od Kuli Lisa. Jeśli masz - jako admin - możliwości, by zablokować mu dostęp do mojej poczty, to uczyń tak. Przecież on mnie zamorduje tymi bzdurami.
 • @zygmuntbialas 15:14:48
  (11) Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci. (12) Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze Mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.
  (Apokalipsa (Objawienie) 22:11-12, Biblia Tysiąclecia)

  Tymczasem opuszczę chyba to miejsce bo to jakaś paranoja jest:
  https://antykomunista.neon24.pl/post/146172,to-juz-34-lata

  Pozdrawiam.
 • @Franek Ganek 15:56:34
  "Tymczasem opuszczę chyba to miejsce bo to jakaś paranoja jest":
  https://antykomunista.neon24.pl/post/146172,to-juz-34-lata

  --- Może nie warto odchodzić. W innych miejscach jeszcze gorzej.
 • @zygmuntbialas 09:27:11
  4 sierpnia 1941 gen. W. Anders został zwolniony z więzienia na Łubiance i rozpoczął prace organizacyjne, zmierzające do utworzenia Polskiej Armi w ZSRR. Jednak problemem ogromnej wagi stała się sprawa 14 tysięcy polskich oficerów, których brakowało.
  Sprawę wyjaśnił Batiuszka Stalin 3 grudnia: „WSZYSCY ZOSTALI ZWOLNIENI I UCIEKLI DO MANDŻURII”.

  Trzymajcie się tego towarzysze stalinowcy: Białas, Tiamat, ikulalibal, Kosiur, i Ganek.
 • @Zdzich 16:31:18
  Dziduś, słoneczko,
  wiedz, że gen. W.Anders (poch. żydowskie) spędzał swoje internowanie w ZSRR w mieszkaniu Ł.Berii.
  Wiedz, słoneczko, także i to, że do WP W.Anders rekrutował głównie Żydów. Dopiero interwencja władz ZSRR ukróciła ten proceder Andersa.
 • @Zdzich 16:31:18
  "i Ganek"
  Człowieku, odczep się. Nic nie wiem kto, co i jak zamordował... Nawet czy zamordował. Mnie to nie interesuje.
  Mi chodzi tylko o uczciwe, obiektywne podejście do rozwiązania tego problemu. Taki stosunek do tego przedstawia moim zdaniem Pan Białas.
  Wy natomiast zachowujecie się obrzydliwie podle... I jeszcze to zasłanianie się tym co święte. Bójcie się Boga, ludzie!
 • @zygmuntbialas 16:27:43
  @kula Lis 67 18:11:37
  "Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku zastraszenia, ale przede wszystkim od rządzy odwetu i przemocy mówił[...]"
  //Antykomunista.neon24.pl/post/146172,to-juz-34-lata#comment_1498774
 • @Zdzich 16:31:18
  Wspaniała i jakże modna ostatnio logika.Każdy kto się nią posługuje traci wszelkie prawa do kręcenia nosem w sytuacji kiedy:

  -podają oskarżenia o nazistowskie skłonności i antysemityzm wobec wszystkich pragnących ponownej ekshumacji w Jedwabnym

  - każda,nawet najskromniejsza, próba manifestowania uczuć patriotycznych odczytywana jest jako groźny szowinizm,pęd ku etnicznym pogromom,nietolerancja i fanatyzm

  -rezerwa wobec różnorodnych mniejszości (seksualnych,kulturowych,religijnych itp) nazywana jest chorobliwą ksenofobią i homofobią

  PS
  pamiętam cię z dyskusji o epoce Gierka,pamiętam "wagę" i jakość twoich argumentów z których jasno wynikało że jesteś prymitywne,źle wykształcony i jeszcze gorzej wychowany.
  Jesteś nazistą? pytam tak sobie bo stosując twoją logikę to chyba jesteś skoro przychylasz się do gebelsowskiej wersji wydarzeń.
  Ale uważaj bo za chwilę założę temat o tym jak na przełomie sierpnia i września 1939 r Polacy wymordowali 50.000 obywateli polskich niemieckiego pochodzenia.Powołam się na raport zawarty w książce Der Tod in Polen , https://www.atticus.pl/okladki/56000/55963d.jpg

  powklejam fotokopie raportów międzynarodowych komisji,zdjęcia masowych grobów i wyniki lekarskich obdukcji,itd.
  I co wtedy zrobisz? no ? http://www.jrbooksonline.com/HTML-docs/Polish_Atrocities_06.htm

  Ach rozumiem :) pewnie myślisz że to jakaś niszowa nikomu nieznana sprawa a ja sie tylko droczę.Nic z tego mój mądralo http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,1678271.html
 • @zygmuntbialas 00:39:11
  Zdumiewajaca wypowiedz "Wieslawy". Powolywanie sie na wyrok sadowy w sprawie negowania holocaust sprawia wrazenie cudacznej pogrözki.
  Trudno uwierzc, ze polska uczelnia zatrudniala takich pedagogöw.
  Poziom formy wypowiedzi i slownictwa sugeruje "pedagoga" z awansu spolecznego.Oburzajace.
  Pozdrawiam Pana.
 • @morgan 20:31:28
  Co się dziwić wszędzie jest tak samo .Salut. https://poznanie.neon24.pl/post/146149,skandal-akademicki-uniwersytet-slaski-w-katowicach-1
 • @zygmuntbialas 15:14:48
  Nie rozumiem, i ogromnie mi przykro, ze czlowiek, ktörego wpisy n/t militariöw, nowoczesnego uzbrojenia itp bardzo lubilam czytac, zaskoczyl mnie paskudnymi wyzwiskami po panskim adresem.
  Co sie dzieje z Polakami?!?
 • @morgan 20:47:00
  Divide et impera . Salut .
 • Plan Barucha...ogloszony w 1946...
  ale tworzenie wymaganych kondycji poprzez kondycjonujace fakty....zabrali troche wiecej czasu , o ktorych dzis zaden historyk nie wspomni…. Bernard Baruch zmarl w 1964 roku...ale niech wolno zapominac , ze ...Klan Barucha….zyje...
  Panu pani Tiamat I szanownycm gblogerom ...z porada skopiowania bo napewno zniknie..zwlaszcza fotokopie dokumentow….

  http://mailstar.net/baruch-plan.html
 • @Franek Ganek 17:59:54 oraz 18:33:37
  Pisze Pan do Zdzicha: "... zachowujecie się obrzydliwie podle... I jeszcze to zasłanianie się tym co święte. Bójcie się Boga, ludzie!". -

  --- Często mają Boga w gębie, także w sytuacjach, gdy łamane są prawa ludzi, których nie lubią.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @ikulalibal 19:16:04
  Pisze Pan do Zdzicha: "Jesteś nazistą? pytam tak sobie, bo stosując twoją logikę to chyba jesteś, skoro przychylasz się do gebelsowskiej wersji wydarzeń". -

  --- Jakoś nie chcą ci nasi antykomuniści przyznać, że aktualnie oficjalna wersja ma swego patrona Goebbelsa. O ile mi wiadomo, to w zapiskach Goebbelsa są zdania, które rzucają cień na jego pomysł.
 • @zygmuntbialas 21:34:14
  Nie wiedzą, że sami na siebie bat kręcą bo nie znają ani Pisma ani Mocy Bożej.
  Pan jest za to bliżej Boga niż... sam o tym jest przekonany.
  Damy radę, pozdrawiam.
 • @morgan 20:31:28
  "Trudno uwierzyc, ze polska uczelnia zatrudniala takich pedagogöw [jak @wiesława]". -

  --- Znam więcej takich tępaków na polskich uczelniach.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 20:42:06
  Witam :)
 • @morgan 20:47:00
  "... czlowiek, ktörego wpisy n/t militariöw, nowoczesnego uzbrojenia itp bardzo lubilam czytac, zaskoczyl mnie paskudnymi wyzwiskami po panskim adresem". -

  --- Nie perwszy raz. I dodam, że nie zamieściłem wszystkich jego inwektyw pod moim adresem. A ja swoje zdanie na jego temat mam.
 • @RomanKa 21:01:23
  "Plan Barucha...ogloszony w 1946...". -

  --- Zerknąłem na razie, wspomagając się translatorem. Spróbuję wczytać się później.
 • @Franek Ganek 21:42:45
  "Damy radę". -

  --- No jakoś musimy starać się, by nie zepchnięto nas na margines.

  Pozdrawiam.
 • @p.Tiamat
  „Grzebanie po cmentarzach w poszukiwaniu rodowodu przypomina czasy stalinowskie albo gorzej.”

  Oczywiście. Są to czasy, które Pani pozytywnie pamięta i żałuje, że minęły. Widać to wraźnie w dywersyjnych wpisach Trzech stalinowców NEon'u: Pani, p.Białasa, i „ikulalibal'a” pod tytułem „Czołowi blogerzy o Katyniu – 02.11.2018”.
  II Wojna minęła 73 lata temu i dzieki Churchill'owi pani nie musi mówić po niemiecku. Z drugiej strony, zgodził się on na oddanie Polski pod okupację największego ludobójcy, oszusta, i kanalię czasów współczesnych, czyli Stalina, którego Pani uwielbia!
  Gorszym od Churchill'a uczestnikiem Konferencji w Jałcie był przywódca „wolnego świata” Demokrata Isaak Rosenvelt znany jako Franklin Roosevelt.
 • @Zdzich 03:00:43
  "... dzieki Churchill'owi". -

  Powinien Pan wiedzieć, że 7/8 antyhitlerowskiego frontu europejskiego to był front wschodni, a Polskę wyzwolili nie Angole i nie jankesi, tylko Armia Czerwona. I to jest fakt, który może nam się podobać albo i nie, ale któremu to faktowi nie ma co zaprzeczać.
 • @zygmuntbialas 21:15:39
  Ja faktom nigdy nie zaprzeczam, pomimo że nie liczyłem ilości żołnierzy frontu wschodniego. Wiem tylko z pewnością że "gwałciciele i kałmuki" przejechali przez Polskę w AMERYKAŃSKICH czołgach z BIAŁĄ gwiazdą, a nie czerwoną.
 • @Zdzich 08:37:02
  "... przejechali przez Polskę w AMERYKAŃSKICH czołgach". -

  --- Nie przesadzajmy z tą amerykańską pomocą. W sumie, gdyby Armia Czerwona przegrała z hitlerowskim wojskiem, to w jaki sposób pokonaliby jankesi Hitlera?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej