Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Prawdziwy Winston Churchill - 03.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawdziwą wartością historii jest pamiętanie, że nic nie jest takie, jak się wydaje - pisze dr Henry Makov.

Churchill opisał drugą wojnę światową jako"najbardziej niepotrzebną wojnę w historii". Ale służył bankierom w londyńskim City, które robiło fortuny na giełdzie i uratował ukochaną posiadłość Chartwell przed egzekucją komorniczą. Cierpiący na chorobę dwubiegunową, przechodząc od manii do depresji, żył w gorączce, nie obchodziło go zbytnio dobro zwykłych ludzi.

Winston Churchill miał pochodzenie żydowskie, realizował program Rothschildów o światowej dominacji. Masońscy żydowscy bankierzy centralni prowadzą wojny dla zysku, zabijają patriotów, poniżają i zniewalają ludzkość.

Pisze dr Henry Makov:  Po pierwszym ataku Luftwaffe na Londyn 7 września 1940 roku, w którym zginęło 306 osób, Winston Churchill zauważył: "Dopingowali mnie, jakbym dał im zwycięstwo zamiast bombardowania ich domów na kawałki". Churchill mówił prawdę.   Londyńczycy tego nie wiedzieli, ale Churchill odrzucił propozycję Hitlera, aby nie atakować cywilnych celów. Wręcz przeciwnie, Churchill prowokował Hitlera do bombardowania Londynu, uderzając najpierw w Berlin i inne miasta.

Churchill powiedział swojemu marszałkowi lotnictwa: "Nigdy nie niszcz wrogów półśrodkami" i poinstruował gabinet, aby "bombardowali cele wojskowe jak najszerzej rozumiane, z uwzględnieniem głównych dróg i infrastruktury". Uniemożliwił również Czerwonemu Krzyżowi monitorowanie cywilnych ofiar. Do końca września 1940 r. zginęło około 7000 londyńczyków, w tym 700 dzieci. Pod koniec wojny, więcej niż 60.000 brytyjskich cywilów i 650.000 niemieckich cywilów zginęło w wyniku "strategicznych”bombardowań. 

W 1940 roku Churchill musiał odwrócić ataki z lotnisk RAF, ale on chciał również rozpocząć upuszczanie krwi. Minął rok bez rzeczywistych działań wojennych. Nazywało się to "udawaną wojną". Hitler składał uczciwe propozycje pokoju i prominentni Anglicy chcieli je zaakceptować. Gdyby Wielka Brytania zawarła pokój według propozycji Hitlera, nie nastąpiłaby żydowska zagłada. Źródłem dla powyższych twierdzeń jest "Wojna Churchilla" Davida Irvinga (Avon Books, 1987), która idzie pod prąd pochlebstw wobec aliantów, które składają się na zwyczajowe świadectwa z II wojny światowej.

II wojna światowa była wielkim krokiem w długoterminowym programie zniewolenia ludzkości przez światową dyktaturę prowadzoną przez Illuminati (londyński kapitał finansowy). Iluminaci inicjują wojny, aby zwiększać swoje bogactwo, władzę i kontrolę, aby przekształcać i brutalizować ludzkość. Większość polityków to sługusy, oszuści, zdrajcy i przestępcy, ładnie opakowani i sprzedawani przez należące do bankierów media i uniwersytety.

.

KIM BYŁ WINSTON CHURCHILL? 

Istotnym faktem dotyczącym Winstona Churchilla są powiązania rodziców jego matki. Ojcem jego matki był Leonard Jerome (dawniej Jacobson, 1818-91) spekulant i partner biznesowy Augusta Belmonta (dawniej Shoenberg 1813-90), który od lat 1830-tych był głównym przedstawicielem rodziny Rothschild na Stany Zjednoczone. Małżeństwo Jennie Jerome z Randolphem Churchillem, drugim synem księcia Marlborough, było typowym związkiem z rozsądku, zwyczajnym sojuszem córek żydowskich finansistów i rozrzutnych brytyjskich arystokratów.

Najwyraźniej opory księcia Marlborough zostały pokonane przez posag o wartości 50 000 funtów, dzisiaj jest to równowartość około pięciu milionów dolarów. Niemniej jednak rodzice pana młodego nie wzięli udziału w weselu w kwietniu 1874 roku, a księżna określiła młodego Winstona, urodzonego siedem miesięcy później, jako"falstart".

Biografowie wydają się opisać Churchilla jako nie dość "angielskiego” i używają stereotypów żydowskich. O przedwczesnym porodzie Churchilla William Manchester mówi: "Nigdy nie potrafił czekać na swoją kolej" ("The Last Lion", p.108). Beatrice Webb wspomina siedzącego obok Winstona na obiedzie: "Pierwsze wrażenie: niespokojny, prawie nieznośnie więc... egoistyczny, nadęty, o płytkich poglądach i reakcyjny, ale z pewnym osobistym magnetyzmem... Więcej w nim amerykańskiego spekulanta niż angielskiego arystokraty. Rozmawiał wyłącznie o sobie i swoich planach wyborczych".(John Pearson,"The Private Lives of Winston Churchill", 114). 

Dążenie do udoskonalania się Churchilla wynikało z tego, że jego rodzice zaniedbywali go i nauczyli go, jak zdobywać miłość dzięki osiągnięciom. Winston chciał również pomścić swojego ojca, którego kariera polityczna została przerwana przez śmierć w wyniku syfilisu. Churchill stał się znanym pisarzem w wieku 24 lat i członkiem rządu w wieku lat 33. Karierze syna pomagały związki matki z Rotschildami, zwłaszcza z wpływowym bankierem Ernestem Cassellem. 

W latach trzydziestych przyjaciele Churchilla uczynili go czołowym przedstawicielem grupy lobby'ongowej (przypis: dzisiaj pewnie "think-tanku") "The Focus Group",prowadzonego przez brytyjskiego syjonistycznego dyrektora British Shell, Sir Roberta Waleya-Cohena. Churchill stał się głównym przeciwnikiem polityki ustępstw ("appeasement”) i ostatecznie główną przeszkodą w zawarciu pokoju z Hitlerem. 

W 1936 roku premier Stanley Baldwin powiedział delegacji kierowanej przez Churchilla: "Jeśli w Europie mają się odbyć jakieś walki, wolałbym, żeby uczestniczyli w nich tylko bolszewicy i naziści". Ale nie taki był plan Illuminati. Opisałem już Illuminati jako klikę i kult składający się z żydowskiej finansjery oraz brytyjskiej, amerykańskiej i europejskiej arystokracji połączonej więzami małżeńskimi, pieniędzmi i okultyzmem (masoneria). Churchill, mason, dokładnie pasuje do tego opisu.

Są oni właścicielami ogromnych karteli (bankowość, ropa naftowa, farmaceutyki, chemikalia, minerały, media itp.), kontrolują społeczeństwa i rządy poprzez grupy korporacyjne i zawodowe, media, tajne stowarzyszenia, think-tanki, fundacje i agencje wywiadowcze. Ich celem jest "wchłonięcie bogactwa świata" (słowami Cecila Rhodesa). Państwa (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Izrael), ruchy polityczne (syjonizm, socjalizm, komunizm) i narody (Amerykanie, Niemcy, żydzi) są ich pionkami, które można składać w ofierze, jak to zwykle bywa, w obłąkanej grze tych megalomanów.

Zgodnie z "Czerwoną Symfonią", Illuminati stworzyli Hitlera, by kontrolować Stalina i rozpocząć wojnę. Wygląda jednak na to, że Hitler zraził bankierów, kreując własne, państwowe pieniądze. Stanowiło to poważne zagrożenie dla ich "rewolucji" (tj. kontroli świata przez Illuminati).

"Niewybaczalną zbrodnią Niemiec przed drugą wojną światową"- mówił Churchill - "była próba wyodrębnienia jej ekonomicznej potęgi z systemu handlu światowego i stworzenia własnego mechanizmu wymiany, który odmówiłby światowym finansom możliwości osiągnięcia zysków". (Churchill do lorda Roberta Boothby'ego, cytowany w Przedmowie, 2. Ed. Sydney Rogerson, Propaganda in the Next War, 2001, oryg. 1938). 

.

PYTANIA BEZ ODPOWIEDZI 

Hitler nie miał ochoty walczyć z Wielką Brytanią. Uważał Brytyjczyków za rasowych braci i obawiał się wojny na dwóch frontach. Podjął wiele działań pokojowych, obiecując, że zwróci swoje europejskie podboje i utrzyma Imperium Brytyjskie. Chciał tylko wolnej ręki przeciwko Rosji Sowieckiej.

Wysłał swojego zastępcę Rudolfa Hessa do Wielkiej Brytanii, by w maju 1941 r. ubiegać się o pokój. Churchill kazał zamknąć Hessa. Nie rozumiem, jak Hitler nie mógł wiedzieć, że to żydowscy bankierzy Illuminati rządzili w Wielkiej Brytanii. To przecież była powszechna wiedza w samej Wielkiej Brytanii. Zastanawiam się, czy sam Hitler nie był angielskim agentem. 

Po inwazji Hitlera na Rosję w czerwcu 1941 roku jego polityka wobec żydów uległa zmianie: od wydalenia do eksterminacji. Uważał rosyjski komunizm za fenomen żydowski. Coraz częściej Niemcy angażowały się w ludobójczą walkę z żydami. Nie stałoby się tak, gdyby Wielka Brytania zawarła pokój lub pozwoliła na warunkowe poddanie się. Ale porzucenie Rosji Sowieckiej nigdy nie znajdowało się w ich planach. Komunizm i faszyzm zostały stworzone przez kapitał monopolistyczny (Illuminati), aby zniszczyć się nawzajem jak potworne goryle w tanim japońskim horrorze.

Franklin Delano Roosevelt powiedział kiedyś, że nic w historii nie dzieje się przez przypadek. Cel Iluminatów w drugiej wojnie Swiatowej miał charakter ekonomiczny, polityczny i okultystyczny: wzbogacić się, niszcząc jednocześnie państwa narodowe Europy (w tym Wielką Brytanię), jednocześnie poświęcając miliony ludzi ich bogu Szatanowi.

"Musicie zrozumieć, że to nie jest wojna przeciwko Hitlerowi czy narodowemu socjalizmowi"- cytuję Churchilla - "ale przeciwko sile narodu niemieckiego, która ma zostać rozbita raz na zawsze, bez względu na to, czy jest ona w rękach Hitlera czy jezuickiego księdza". (Emrys Hughes, "Winston Churchill, His Career in War and Peace" s. 145) 

Żydowski holokaust był również częścią planu, by usprawiedliwić powstanie masońskiego "żydowskiego" państwa. Bernard Wasserstein pisze: "W pierwszych dwóch latach wojny, gdy władze niemieckie podjęły wysiłki w celu zabezpieczenia exodusu żydów z Rzeszy i nazistowskiego terytorium okupowanego, to właśnie rząd brytyjski objął przywództwo w blokowaniu żydowskim uchodźcom ucieczki z Europy".   ("Britain and the Jews of Europe", 1939-1945, s. 345)

Prawdziwą wartością historii jest pamiętanie, że nic nie jest takie, jak się wydaje. Wszystko, co się dzieje na świecie, odbywa się zgodnie z planem zdefiniowanym wiele wieków temu. Gdy promienie cywilizacji chrześcijańskiej bledną nad ziemią, ludzkość wkracza w okres ciemności i niepewności.

.

Przetłumaczył: Metro

Tekst oryginalny, link:     https://www.henrymakow.com/001071.html

 

KOMENTARZE

 • @AgnieszkaS 17:57:41
  "A Henry Makov jakie ma pochodzenie?" -

  --- Nie mam danych o jego pochodzeniu.
 • @AgnieszkaS 17:57:41
  Dysonans poznawczy , tylko pytam ?. https://www.youtube.com/watch?v=PZTymTz5Cts
 • @zygmuntbialas 21:18:50
  Salute Amigo . Jakie to ma znaczenie skoro prawdę pisze . http://www.bibula.com/?p=28329
 • @AgnieszkaS 22:22:04
  "Henry Makov jest Żydem". -

  --- Izrael Szamir, którego znaczny fragment tekstu o Katyniu przytoczyłem, też jest żydem.
 • @Repsol 22:22:26
  https://www.youtube.com/watch?v=PZTymTz5Cts

  Wprowadzenie do filmu: "Bankierzy kabaliści niszczą patriotyzm, tożsamość narodową, rodzinę. Promują zboczenia i dewiacje. Kontrolująca ludzkość satanistyczna sekta – Illuminati – kabaliści, żydowscy bankierzy i masoneria zadłużają państwa w celu dosłownego wykupienia i finansowego zniewolenia całego świata. Ich kontrola nad naszą kulturą jest tak efektywna, że dopiero teraz zaczynamy zdawać sobie sprawę z faktu bycia ich niewolnikami. Zaczynamy dostrzegać prawdę w momencie, gdy nasz glob przemienia się w imperialistyczne państwo policyjne".
 • @Repsol 22:28:58
  "Jakie to ma znaczenie, skoro prawdę pisze":
  http://www.bibula.com/?p=28329

  --- No właśnie, jakie to ma znaczenie...
 • @zygmuntbialas 22:33:00
  W Polin to widać . Salut.
 • @Repsol 22:36:30
  Pozdrawiam :)
 • @AgnieszkaS 22:22:04
  Napisał Metro przed chwilą:

  "Panie Zygmuncie,
  Makow jest żydem. Jego rodzice to polscy żydzi, zapewne zamożni. Uciekali przed "holokaustem", kiedy urodził się Makow (wtedy pewnie "Makowski") bodajże w Szwajcarii, w czasie II wojny swiatowej. Ostatecznie rodzina uciekła do Kanady.

  Makow gdzies się przedstawia jako rewolucyjny żyd, w każdym razie tak funkcjonował już od czasów szkoły do ~50 roku życia. Pisał, że w liceum (high school) zaprenumerował Playboya do szkolnej biblioteki. Teraz pewnie na nikim to nie robi wrażenia bo biblioteki szkolne same premumerują Playboya. :) - Chociaż po co w szkole Playboy jak każdy uczeń ma dużo lepsze porno w telefonie?

  W każdym razie Makow, w ramach uczniowskiego żartu, zaprenumerował do szkolnej biblioteki Playboya w czasach, kiedy Playboy był uważany za magazyn pornograficzny. To był jego wkład w bunt przeciwko normom zachodniej cywilizacji. Zjawisko to próbował opisać E Michael Jones w "Żydowskim duchu rewolucyjnym". To żydzi stoją za pornografią i wszelkimi destrukcyjnymi prądami niszczącymi kulturę Zachodu i nie ma w tym żadnego przypadku. Makow również przyjmuje tę narrację i opisuje to zjawisko od środka, jako żyd.

  Pozdrawiam,
  M
 • @zygmuntbialas
  Trochę nie na temat notki.
  Przygody ukrów w Italii.
  https://twitter.com/Vityzeva/status/1058332959927877632
 • @zygmuntbialas
  Masz fart do Agnieszki tępa dzida na miarę Gini . Salut Amigo . :)))))
 • @AgnieszkaS
  No to się jak widać potrafi kobicie pozajączkować . Pozdrawiam z wyrazami współczucia . Żydówka ? , tylko pytam :))))) https://wolna-polska.pl/wiadomosci/syjonizm-spisek-przeciwko-zydom-dr-henry-makow-2018-10
 • @fretka 22:47:22
  "Przygody ukrów w Italii". -

  --- Krewki naród...
 • @Repsol 22:47:50
  "Masz fart do Agnieszki...". -

  --- No i @wiesława w szalom, @Kula Lis w Neonie,...
  Taki też los uczciwego blogera :)
 • @AgnieszkaS 22:48:44
  '... natomiast Makov jest z całą pewnością Żydem po obydwojgu rodzicach". -

  --- Pani Agnieszko,
  ja nie jestem antysemitą.
 • @zygmuntbialas 22:59:34
  :))) Zaraz przekręci , zakład ?.
 • @Repsol 23:02:13
  Zapewne tak.
 • @AgnieszkaS 23:23:04
  :))))) Śmiać się , czy płakać ?.
 • @Repsol 22:54:21
  Postaram się opublikować jedną notkę; o Afganistanie.
  A potem przerwa w blogowaniu.
  Za bardzo wymęczyły mnie trolle w szalom.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:26:10
  Wiem :)))
 • @zygmuntbialas 22:59:34
  Churchill był Szabesgojem.
  Pochodził z rodziny książąt Marlborough, syna Lorda R.G.C Churchilla. Ojciec Churchilla utrzymywał bliskie stosunki z Natanielem Rothschildem (patrz Rothschild, rodzina), który przez wiele lat był jego powiernikiem i stał się najbliższym doradcą, kiedy został kanclerzem skarbu (Ministerstwo Finansów). Pod koniec życia ojciec Churchilla był zależny od żydowskiego bankiera, któremu był winien kolosalne sumy. Pod wpływem tych i innych okoliczności Winston Churchill miał swoiste pojęcie o wszechmocy Żydów, która nasiliła się podczas I wojny światowej (patrz niżej).
  https://eleven.co.il/diaspora/power-society-and-jews/14680/
 • @AgnieszkaS 23:23:04
  ZB: "... ja nie jestem antysemitą".
  AS: "Oczywiście, że nie".

  --- To jestem usatysfakcjonowany, że nie przypina mi łatki antysemity.
  Jeśli zaś chodzi o pochodzenie Churchilla, to przypomnę tekst przez niego samego napisany, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145585,winston-churchill-syjonizm-kontra-bolszewizm
 • @AgnieszkaS 23:38:06
  Braki wykształcenia jak widać w Polin to taka norma ?. Churchill był pewnie aryjczykiem , ew mongołem . :)))))
 • @fretka 23:31:01
  "Churchill był Szabesgojem". -

  --- Szabesgojem czy - jak twierdzi Metro - żydem, to w sumie był to antypatyczny typ.
 • Sir Winston Churchill's był zboczeńcem masonem 33 stopnia Studholme Lodge 1591. Rycerz Maltański, Templar = krzyŻAK, SYJONISTA !
  .  !!!!!

  FREEMASON'S GRAND Temple LONDON zbudowana w 1933

  http://www.somuchmoretosee.com/2015/10/freemasons-hall-london_26.html


  http://1.bp.blogspot.com/-Ihjoxr7znGg/UDNyze6oIMI/AAAAAAAABzw/vOkP2AqO4mE/s1600/churchill.jpg

  Na zdjęciu Churchila masoński fartuch (Apron)

  naciśnij na zdjęcie

  http://3.bp.blogspot.com/-wT2RfAs9rYQ/VgzaZbKoaZI/AAAAAAAAPdI/GcZ5ovIYitE/s1600/IMG_2630.JPG
  .
 • "Żydowski holokaust był również częścią planu"
  Kluczowe tutaj jest słowo "PLAN".
  Albowiem wszystkie większe wydarzenia między 1914 a 1945,wydarzenia o których do dziś uczy się jako o splocie fatalnych okoliczności,były częścią plany.
  Przed Konferencją w Monachium III Rzesza była niegotowa ku wojnie.Opowieści o " niezyciężoności" niemieckiej armii w tamtym czasie należy włożyć między bajki.
  Właśnie po to był potrzebny anszlus Czechosłowacji aby niemiecka gospodarka mogła oddychać pełną piersią.
  Wiedza przeciętnego Polaka o Czechosłowacji ogranicza się do tego że Czesi to tchórze niezdolni do niczego.A tymczasem Czesi to konstruktorzy niekiepskiej ekonomiki.W dwudzestoleciu międzywojennym czeska gospodarka i potencjał przemysłowy należały do przodu w w Europie.
  Tymczasem niemieccy generałowie znający wydolność własnej armii a nieznający sekretnych planów,byli przerażeni perspektywą kolejnej monachijskiej awantury Hitlera.
  Dlatego też generał Paul Ludwig Ewald von Kleist w imieniu swoim i grupy generałów, skierował dyskretny impuls w stronę Churchilla z informacją że jakby co mogą Hitlera aresztować lub zastrzelić.
  Równie dyskretna odpowiedź Churchilla zaskoczyła nie tylko von Kleista ale zaskakuje do dziś i może dlatego nie jest specjalnie nagłaśniana
  Oto ona:

  https://pp.userapi.com/c624720/v624720719/2e78a/EirRTlG5ynA.jpg

  Dla niemogących tego przeczytać osobiście,tłumaczę w wielkim skrócie:Churchill już w 1938 znał nieomal w szczegółach przebieg wydarzeń najbliższej dekady.

  PS
  po więcej smacznych szczegółow do ksiązek zupełnie u nas nieznanego Guido Preparata.
  http://guidopreparata.com/conjuring-hitler/
  Nieznanego albowiem niezależny i niesforny lud polski zna i czyta wyłącznie te książki które znać i czytać powinien.
 • @AgnieszkaS 19:29:07
  //ł. List z 1938 roku był ostrzeżeniem Churchilla skierowanym do Hitlera,//

  Czegoś pani chyba nie zrozumiała.
  List Churchilla nie był skierowany do Hitlera.Był skierowany a konkretnie był odpowiedzią na wcześniejszy list generała von Kleista.
 • @Krystyna Trzcińska 02:32:21
  //naciśnij na zdjęcie//
  ...załapiesz wira gratis.
 • @AgnieszkaS 19:47:39
  //To nie ma żadnego znaczenia.//

  Jak to nie ma znaczenia.Chyba tylko dla pani a i to z tego powodu że ni cholery pani nie rozumie (lub nie chce zrozumieć)
  Ostatecznie von Kleist (& ska) zwracał się do Churchilla nie z ogólnymi uwagami na tematy geopolityczne, ale z propozycją odsunięcia Hitlera.
  Wtedy.W 1938 r.Jeszcze przed Monachium. A co usłyszał w odpowiedzi?
 • @AgnieszkaS 22:14:10
  //A więc napiszę (...) co jest dla mnie oczywiste:Na rozmowę z Churchillem, w 1938 roku, udał się do Wielkiej Brytanii Ewald von Kleist-Schmenzin, a nie, jak Pan pisze, Paul Ludwig Ewald von Kleist, który był dowódcą w ataku na Polskę i zmarł w radzieckiej niewoli. //

  No tak.Zupełnie logiczne,dowodził atakiem na Polską a w 1954 roku umarł w ruskiej niewoli zatem nie mógł w 1938 kontaktować się z Churchillem.Przecież to oczywiste.
  Natomiast wiara w to że ktoś w Londynie mógł poważnie traktować faceta (von Kleista-Schmenzinbeza) bez władzy,znaczenia i wpływów na cokolwiek, może być tylko święta.A ja nie prowadzę dyskusji religijnych.Taką mam zasadę.
 • @Repsol 22:47:50
  Czy ciebie Regulamin NEonu nie obowiazuje?
 • Ciekawostki z życia Henry Makow'a (poza Playboy'em):
  Henry Makow urodził się w 1949 roku w Kanadzie z polskich żydowskich rodziców, którzy "przeżyli drugą wojnę światową po przejsciu na katolicyzm". Jego rodziców można uznać za samo-nienawidzących się Żydów.

  Oto co Makow napisał sam o sobie:
  „Do wieku 50 lat miałem typowo wyprany mózg i byłem dysfunkcjonalnym, liberalnym, socjalistycznym, syjonistycznym, feministycznym Żydem. Mój powrót do zdrowia zaczął się, gdy zacząłem kwestionować te memy i zamiast tego, słuchać własnych instynktów i percepcji. Wtedy też odkryłem spisek Illuminati, który stał się moją pracą.
  Komunizm jest układem/systemem masońskim; zarówno Castro, jak i Guevara byli masonami. Inni masoni to m.in. Stalin, Trocki, Lenin i większość prezydentów USA, włącznie z Clintonem, Bushem i Obamą.” (tłum. z rationalwiki)
 • @Zdzich 08:54:57
  Grzebanie po cmentarzach w poszukiwaniu rodowodu przypomina czasy stalinowskie albo gorzej.
  Widac golym okiem, ze nikt z dyskutantow nie czytal Pamietnikow Churchilla.
  Nie jest az tak wazne z kim sie jego ojciec ozenil dla ratowania upadlego majatku.
  Wazne, co Churchill robil i czego dokonal ze swoimi kompleksami z dziecinstwa.
  Niewatpliwie Churchill to ludobojca, oszust, najwieksza kanalia czasow wspolczesnych.
 • @Tiamat 02:31:45
  „Grzebanie po cmentarzach w poszukiwaniu rodowodu przypomina czasy stalinowskie albo gorzej.”

  Oczywiście. Są to czasy, które Pani pozytywnie pamięta i żałuje, że minęły. Widać to wraźnie w dywersyjnych wpisach Trzech stalinowców NEon'u: Pani, p.Białasa, i „ikulalibal'a” pod tytułem „Czołowi blogerzy o Katyniu – 02.11.2018”.
  II Wojna minęła 73 lata temu i dzieki Churchill'owi pani nie musi mówić po niemiecku. Z drugiej strony, zgodził się on na oddanie Polski pod okupację największego ludobójcy, oszusta, i kanalię czasów współczesnych, czyli Stalina, którego Pani uwielbia!
  Gorszym od Churchill'a uczestnikiem Konferencji w Jałcie był przywódca „wolnego świata” Demokrata Isaak Rosenvelt znany jako Franklin Roosevelt.
 • @Zdzich 03:07:42
  Czy pamieta postanowienia Konferencji Jaltanskiej?
  Nie pamieta.
  Najgorzej jak ktos czegos nie wiedzial i jeszcze potem sobie zapomnial.

  Ja nie zaluje, ze minely czasy stalinowskie chociaz nam, dzieciom, bylo duzo lepiej i bezpieczniej niz polskim dzieciom w obecnej Polsce.
  No moze brak bylo markowych ciuchow z przerobki wtornej produkcji chinskiej.

  Ale zaluje, ze minely czasy Gierka. Polacy mogli wyjezdzac na Zachod i na Wschod i gdzie mieli ochote. Studenci jezdzili w czasie wakacji do Szwecji, Francji, Niemiec na sezonowe zbieranie owocow... w Szwecji glownie truskawek.
  Polskie firmy mialy miedzynarodowe kontrakty i polski pracownik zwiedzal rozne kraje pracujac dla Budostalu, Elwro, Artigraphu, HiL-u itp, wielkich zakladow przemyslowych a takze uczelni, ktore mialy licencje na zachodnie technologie;
  Polacy odbywali zawodowe szkolenia w Japonii, Anglii, Francji, Austrii itp.

  I nie bylo toksycznego jedzenia z GMO. Mielismy tez braki w produkcji wysypisk plastykowych regularnie podpalanych przez 'biznesmenow'.

  I nie mielismy procentow bankowych. W Polsce nie rzadzili handlarze nieruchomosci i spekulanci gieldowi. Chleb byl zdrowy. Mleko tez.

  Wielu rzeczy nie mielismy- ale mielismy radio Wolna Europa, ktore nas pouczalo jak wspaniale bylo na Zachodzie.
  (Dzis piewcy Zachodu nawet nie wiedza jaka nedza byla w Anglii zaraz po wojnie. Cukier byl reglamentowany i Anglicy jezdzili po cukier na kontynent - wtedy gdy w Anglii cukier byl na kartki - w Polsce za pol darmo.)

  Rzeczywiscie zaluje, ze w Polsce minely czasy Gierka, kiedy kazdy mial prace i robotnika nie mozna bylo zwolnic z pracy a matek z dziecmi wywalic na ulice..
  Nie do pomyslenia byly umowy smieciowe.
  Nie bylo oplat za wode ani za cieplownie.

  I pamietam, ze robotnik mial prawo do miesiecznego odpoczynku i wczasy w znanych uzdrowiskach byly fundowane przez Rady Zakladowe.
  Nie wolno bylo pozostac w pracy po godzinach bo sie automatycznie nalezaly 'nadgodziny'.
  Nikt nie pozwolil pracowac 10 godzin bez przerwy. Prawo chronilo pracownika. CRZZ bylo bardzo silne. BHP tez.

  Zanim poszlam na studia, to pracowalam w ogromnym zakladzie, w laboratorium chemicznym.
  Mialam ubranie ochronne i tzw. zdrowotne buty. Mialam dodatek za prace przy chemikaliach, dostalam mieszkanie spoldzielcze i (dlatego poszlam najpierw do pracy.
  Nie balam sie wyjsc na ulice, nie balam sie chodzic po lesie, parku, ulicy i nie balam sie wracac pozno do domu. Nie bylo pedofilow, narkomanow, gwalcicieli, bandytow na ulicach ani wypadkow drogowych.

  Bylo bezpiecznie na pasach i na jezdni, bo w Polsce byla zasada, ze zaden piechur nie ma szans z maszyna. Piesi na drodze mieli absolutne pierwszenstwo.

  W szpitalu chory pozostawal dotad, dopoki nie zostal wyleczony. Nikt nie wyrzucal do domu dwa dni po operacji.
  Lecznictwo bylo pokryte z budzetu narodowego.
  Dzieci mialy kolonie, obozy harcerskie i wakacje na koszt budzetu narodowego (nie na koszt panstwa!! jak sie niektorym wydaje - to byly pieniadze wypracowane przez polskiego pracownika dla polskich rodzin)

  Na ulicach nie widac bylo obcych wojsk i banderowcy nie grasowali po Polsce.
  Bylo bezpiecznie. Jezdzilam autostopem po calej Polsce. I nie tylko. Studenci mogli jezdzic autostopem po calej Europie.
  W Polsce mozna bylo zatrzymac kazdy samochod, ktory jechal w nasza strone, zeby podwiozl .
  Jezdzilam do babci do Bochni i zawsze zatrzymywalam auto, ktore jechalo w strone Bochni.
  Podworka byly dla dzieci - nie dla uzywanych aut z przemytu.
  Wszyscy chodzilismy pieszo do szkoly. Nikt nie odwozil dzieci do szkoly autem! Bylo bezpiecznie.

  Sport i nauka byly bezplatne. Bezplatne byly szkoly muzyczne. Malo kto teraz w Polsce gra i spiewa.
  Sluchamy jankesowskich wyjcow bez talentu i bez muzycznego wyksztalcenia.

  Nie bylo kast spolecznych.
  Dzieci Sikorskiego nie beda sie bawic na podworku z dziecmi robotnika.
  Bo ani dzieci Sikorskiego ani robotnikow juz nie ma. Sikorski ksztalci dzieci w drogich szkolach angielskich a robotnicy wyjechali 'na saksy'.
  I kto broni teraz polskiego pracownika przed wyrzuceniem z pracy, przed umowami smieciowymi, przed wyzyskiem przez obcego 'businessmana'?
  Kto broni Polske przed najazdem emigrantow z Ukrainy? Ponad 5 milionow podejrzanych typkow ze Wschodu zalewa polskie miasta, bo ' to ta sama kultura'.

  A Katyn?
  Dyskutujemy zbrodnie katynska nie w perspektywie historii Polski - tylko jako 'polityczna awanturke' z Moskwa.

  Gdyby Zdzich i jego koledzy byli szczerze zainteresowani w martyrologii narodu polskiego - to przede wszystkim dochodziliby prawdy historycznej na temat Oswiecimia i innych obozow koncentracyjnych, w ktorych zgineli Polacy. Ilu Polakow zginelo w Oswiecimiu, Dachau , Buchenwaldzie, Studthoffie, Dora?. Zdzich wie?

  75 tysiecy polskich ksiezy katolickich zginelo w obozach smierci Stutthof Sachsenhausen, Dachau.
  Ostatnie sprawozdanie wyszlo w roku 1948! Autorem byl x. Henryk Malak.
  Naklad i wydawca ks. Ignacy Rabsztyn.

  Nas to oczywiscie nie intersuje bo to zrobili Niemcy w niemieckich obozach.
  A my w kolko o ks. Popieluszce.
  I o NIKIM wiecej!!!
  Dlaczego?
 • @Tiamat 05:54:20
  Kłamie pani o czasach „świetności” życia w komuniźmie oraz fantazjuje na mój temat.
  ZSRR i PRL były krajami, z których pani zwiała do Kanady, a syn tow. Białasa do USA.
  PISZE PANI BAJKI na bazie literatury tych, którzy również osiedlili się w krajach „zgniłego Zachodu” żygając na kulturę, która ich przyjęła.
  Nie wiem jak takich osobników jak pani prawidłowo się nazywa (zdrajcy? łotry? nawiedzeni? półgłówki?) ale wiem, że nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
 • @Zdzich 03:07:42
  "... dzieki Churchill'owi". -

  A więc wkleja Pan te same wpisy pod różnymi notkami, to i moja odpowiedź będzie ta sama:
  Powinien Pan wiedzieć, że 7/8 antyhitlerowskiego frontu europejskiego to był front wschodni, a Polskę wyzwolili nie Angole i nie jankesi, tylko Armia Czerwona. I to jest fakt, który może nam się podobać albo i nie, ale któremu to faktowi nie ma co zaprzeczać.
 • @Zdzich 07:31:37
  "... BAJKI na bazie literatury tych,...". -

  --- Dlaczego Pan kłamie bez przerwy; Tiamat nie wyjechała do Kanady, a mój syn mieszka w Polsce. Nie jestem zresztą i nie byłem towarzyszem.
  Jeśli chodzi o czasy PRL, to przyznaję rację Tiamat. PRL miał swoje osiągnięcia. Żyli ludzie biedniej? - A na Zachodzie to zawsze mieli luksusy? - Inne były zresztą początki: Polska była totalnie ogołocona, Zachód nie miał tylu zniszczeń, a Niemcy, choć solidnie zniszczeni przez jankesów i Angolów, mieli bardzo dużo skradzionych skarbów, między innymi żydowskiego złota, którym zresztą - poprzez odszkodowania - musieli się podzielić.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej