Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje w Afganistanie - 04.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykanie napadli na Afganistan głównie po to, by wznowić przemysł opiumowy - mówi dr Kevin Barrett.

Pół roku temu rozmawiałem z żołnierzem Bundeswehry. Padły takie słowa:

--- ZB:  No i trzeba by się zastanowić, co robią żołnierze niemieccy w Afganistanie.

--- Żołnierz:  Co robią?

--- ZB:  No właśnie, co robią.

--- Żołnierz:  Więc co robią?

--- ZB:  Są przekonani (polscy żołnierze też), że spełniają misję, a faktycznie są po prostu okupantami.

.

Więcej o tym opowiada dr Kevin Barrett w filmie-wideo ‘US invaded Afghanistan to restore heroin industry’ – PressTV,link:

Dr Kevin Barrett, amerykański publicysta i komentator twierdzi, że jedynym powodem, by napaść na Afganistan, były plantacje maku. Trzeba bylo znalezc pretekst i wymyślić powód.

Taki powód wydumano: Poszukiwanie Osama Bin Ladena, którego w Afganistanie nie było. Osama bin Laden, który akurat leżał w szpitalu w Dubaju na niedoczynność nerek i był na dializie, zmarł w 2001 roku.

Oficjalna wersja podana przez USA jest, że zlłapali Osamę w czasie kadencji Obamy. I mimo, że Osamy już nie ma,  Amerykanie ciągle okupują Afganistan. Bush wtedy powiedział:"My wiemy, że Osama jest winien, a więc nie potrzebujemy żadnych dowodów".

Ostatnie informacje kompleksu militarnego utrzymują, że wojska USA są potrzebne w Afganistanie, żeby zwalczać… drug lords, mafię narkotywą, co jest naprawdę śmieszne,  poniewaz wojska USA są w Afganistanie głównie po to, by dbać o bezpieczeństwo przemysłu narkotykowego: produkcję heroiny.

Podobnie jak wojna w Wietnamie była wspomagana przez tzw. Złoty Trójkąt, z którego pochodziła heroina. Wietnam, Laos, Kambodża; teraz epicentrum heroiny, dzięki CIA, przeniosło się do Afganistanu. Taliban zlikwidował produkcję opium w Afganistanie, ale  tego nie mógł znieść, tzw. Deep State. Handel opium przynosi CIA półtora biliona dolarów zysku rocznie. Zysk ten przeznaczany jest do pokrycia kosztów działań CIA i inwestowania w inne biznesy. 

Więc Amerykanie napadli na Afganistan głównie po to, by wznowić przemysł opiumowy; rzeczywiście, przed inwazją na Afganistan produkcja opium spadła do zera. Zaraz w pierwszym roku okupacji Amerykanie wypuścili z więzień wszystkich szefów narkotykowej mafii i odnowili cały utracony system produkcji. W ciągu dwóch lat Afganistan pobił światowe rekordy w produkcji heroiny.

Żołnierze USA pilnie strzegą pól opiumowych, no i zbudowano system rafinacji opium w heroine i transportu gotowego 'produktu’ na Zachód w specjalnych pojazdach, w których można przewozić towar dookoła świata bez uzupełniania paliwa. Teraz opowiadają, że będą niszczyć blogi narkotykowe... Produkcja i handel heroiną byly też pretekstem do awantury w Syrii.

To w Afganistanie biznes  narkotykowy jest głównym powodem obecności armii USA. To  bardzo dochodowy interes i dla przemyslu zbrojeniowego, i szalenie skorumpowanego rządu. Więc wygląda na to, że pozostaniemy w Afganistanie na bazie czysto orwellowskiej strategii, dzięki której pieniądze będą się lały strumieniami, a także wyraźny powód do pozostania w Afganistanie, kosztem ludności tubylczej i ludności USA, umierajacej z przedawkowania, kosztem podatników, no i kosztem stabilizacji świata i pokoju na świecie.

Powtarzam: to jest bardzo zła wiadomość dla wszystkich, którym marzy się Ameryka pełna ideałów i pokojowych gwarancji - i jest to bardzo dobra wiadomość dla międzynarodowej mafii, która kontroluje przemysł narkotykowy.

‘US invaded Afghanistan to restore heroin industry’ – PressTV:


                           * * * * * * *

SKANDAL! Amerykańska armia w Polsce handluje narkotykami - Profil użytkownika Zbigniew Hasa - Orzysz:
 
 
Amerykańscy żołnierze pilnują pól opiumowych
Przetłumaczyła i opracowała:  Tiamat
 
 

KOMENTARZE

 • @All
  W Wordpressie napisał do mnie Partyzant:

  "partyzant - 3 LISTOPADA 2018 o 23:59

  Uważaj Pan na szalom24, neon24, te fora jak i każde inne prowadzą żydki, a że one są tak proste i głupie, że tam już prawie niet Polaka, une to widzą i chcą Polaków wciągnąć, aby ich mieć pod nadzorem i by nie pisać sami z sobą, bo to widać dokładnie jak na dłoni „sowiniec” itd tam prawie każdy nick to żyd czy troll.

  Te ich ujadanie na to, że ktoś pisze sprawdzam jest wręcz niesamowite admini szalomu widzą, że sami z sobą piszą komentarze i nagle dostał pan plusy od kogo się pytam? jak to całkowicie żydowski portal jak i neon ,kilku polaków się tam trzyma dla uwiarygodnienia ,widziałem akcję jak tam wprowadzili „chart” kilka plusów na zachętę itd. aby tylko u nich był, a później w zapomnienie, że niby nikt go nie czyta.

  Niech Pan zauważy, że wcześniej było 50 komentarzy 100 odsłon i same minusy następnie ktoś tam zaczął plusować wypowiedzi kto bo na pewno nie użytkownicy szalom.

  Pozdrawiam, a „kula lis” to największy troll pejsaty jakiego widziałem, jego zakłamanie, dwulicowość mnie po prostu poraża, on wyzywał już wszystkich na neonie łącznie z Oparą i un dalej tam jest, a do Pana nie ma kto napisać, bo wszystkich zbanowali i udają że tak to jest.

  Partyzant
 • W Afganistanie jest moj byly proboszcz i kumpel, franciszkanin
  Darek Barna. Jest kapelanem US Air Force. Na facebooku:

  https://www.facebook.com/darek.barna
 • @zygmuntbialas 01:15:30
  Nie sadze ,ze kula lis jest pejsaty z prostej przyczyny.Jest pracujacy. Plywal na dziurawych barkach w RFN. Jego syn tez jest pracujacy a zydki od roboty sie migaja.
 • @ Autor, All
  "Handel opium przynosi CIA półtora biliona dolarów zysku rocznie."

  To brzmi tak niewiarygodnie, że aż muszę zapytać o jaki bilion chodzi?
  Bo jeśli to jest ich półtora biliona, to u nas jest to półtora miliarda.

  Ale jeśli to jest nasze półtora biliona, to u nich jest to półtora tryliona....
  Wtedy mogą już chyba kupić całą "klasę" polityczną na świecie lub przynajmniej "demokratycznie" wspierać rozmaite opozycje w zasadzie wszędzie.

  Zastanawia mnie też średnia ocen tego wpisu.
  Była 2.3 przy trzech głosach....
  Chyba kupili kogoś na Neonie ;-(

  Ode mnie 5*

  Ukłony
 • @staszek kieliszek 04:01:39
  Pisze Pan: "Nie sadze ,ze kula lis jest pejsaty". -

  --- To są słowa Partyzanta.
  Znam Kulę Lisa dobrze. Mieszka nieco powyżej 1 km ode mnie. Byłem parę razy u niego, gdy referefowałem jego sprawy sądowe (to było około 7 notek). Był sądzony o antysemityzm.
  Na moje gusta to nie jest on pejsaty, ale zastanawia mnie co innego: jego żarliwa gotowość do służenia określonym sprawom (mogę się domyślać, że określonym grupom). Na przykład: do jesieni 2015r. nie poruszał problemów muzułmanów, a potem nagle wklejał po kilkadziesiąt obrzydliwych tekstów, skierowanych przeciw uchodźcom (żebyśmy się dobrze rozumieli: ja mu nie kazałem być przyjaznym dla muzułmanów, ale to, co wypisywał, było stworzone w kloace i rasistowskie). Prosiłem, by przestał, bo blog jest (tzn. był) o Donbasie. Trzy razy go banowałem, w końcu ostatecznie.

  Teraz nagle wyzywa mnie o Katyń. Przecież ja nie zaprzeczam, że polscy oficerowie zginęli w okolicach Smoleńska. Pytam tylko o sprawców. A on z grubej rury: wyzywa, grozi (nie wszystkie jego liściki opublikowałem). Kto mu każał? Kto go napuścił?
 • @zygmuntbialas 09:20:20
  " A on z grubej rury: wyzywa, grozi (nie wszystkie jego liściki opublikowałem). Kto mu każał? Kto go napuścił?"

  Myślę, że nikt nie kazał. Są tacy ludzie co lubują się w szczuciu na tych co są w mniejszości i się wychylają. Daje to tym pierwszym poczucie siły i wyższości.
 • @Jasiek 07:14:44
  "To brzmi tak niewiarygodnie, że aż muszę zapytać o jaki bilion chodzi?" -

  --- W e-mailu Tiamat jest mowa o trylionach. Dostowałem to do polskich norm. Więc są to ogromne pieniądze, za które "mogą już chyba kupić całą "klasę" polityczną na świecie lub przynajmniej "demokratycznie" wspierać rozmaite opozycje w zasadzie wszędzie".

  A jeśli chodzi o tę średnią? - Kiedyś miałem na ogół w granicach 4,6 - 5. A potem po notkach o uchodźcach czy teraz po ujęciu problemu Katynia spadła ta średnia. To znaczyłoby, że mój przekaz jest celny :)

  Pozdrawiam.
 • @Pedant 09:30:56
  Za 10 minut napiszę parę słów do Pana pocztą wewnętrzną :)
 • A co się dzieje w Syrii?
  KGB_sta zaspał?

  //Bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) dokonali udanego ataku na pozycje syryjskich sił rządowych w rejonie góry As-Safa na południu Syrii. Według nieoficjalnych informacji dżihadyści wciąż zdobywają zaopatrzenie i broń mimo, że w sierpniu ogłoszono, że ich pozycje na górze są całkowicie otoczone.//

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/udany-atak-panstwa-islamskiego-na-armie-syryjska-w-rejonie-as-safa,880793.html
 • @Arjanek 09:47:46
  "Bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) dokonali udanego ataku na pozycje syryjskich sił rządowych w rejonie góry As-Safa na południu Syrii". -

  --- Nie ma powodów do radości.
 • @
  Tak podejrzewałem, że Amerykanie mają serce z prawej strony (patrz: foto wprowadzające).
  ;-)
 • @Franek Ganek 10:40:35
  "Tak podejrzewałem, że Amerykanie mają serce z prawej strony". -

  --- Jeśli je mają...
 • @zygmuntbialas 10:45:35
  "Jeśli je mają..."
  Dobre, celne... Spostrzeżenie - ale nie serce.
  :-))
 • Imperium się wali świat obawia się III wojny światowej.
  Poniżej rozważania rosyjskiego polityka na ten temat.
  http://www.unz.com/tsaker/a-senior-russian-diplomat-confirms-russia-is-preparing-for-war-is-anybody-listening/

  Trzeba sobie przetłumaczyć.

  Dla obiektywnej oceny trzeba znać stanowiska , optykę wszystkich stron konfliktu... inaczej łatwo zostać pożytecznym idiotą .. a to wstyd, hańba i niebezpieczne dla własnego Narodu (patrz solidaruchy sterowane z ambony przez wrogo Polsce Watykan z JPII na czele)
  .
 • @zygmuntbialas 10:28:40
  Może tak a może nie.
  Ten wulkan to prawdziwa twierdza, trudna do zdobycia.

  Jedną z możliwych taktyk jest wyciągnięcie terrorystów z twierdzy na łatwiejszy do ich likwidacji teren.
  Inną taktyką jest ścisłe okrążenia i czekanie aż skończą im się zapasy żywności i wody.

  Ten wulkan to jeden wielki bunkier z tysiącami przesmyków przejść pomiędzy skałami .. tam żadna artyleria poza termobaryczną nikomu żadnej krzywdy nie zrobi. Skuteczny byłby atak chemiczny ale jest zakazany. Tylko czas albo broń termobaryczna (odcina tlen i dusi wszystkich w jaskiniach do tego efekt ciśnieniowy).
 • No tak, za półtora biliona $ warto "ochraniać" plantacje wybornej mąki afgańskiej,
  ciekawe czym tam płacą żołd dla ussmanów ?
 • @zygmuntbialas 01:15:30
  Tyle żydków to nie ma by było ich więcej od Polaków.
  Niestety są jeszcze PISowcy i POwcy .. a to prawie to samo co mafią żydowska.
  Ta mafia jest nieliczna a jej siła polega na tym że drukują pieniądze i mogą kupować sobie zdrajców i karierowiczów.
  Dzisiaj w Polsce i innych koloniach mafii najlepiej płatną fuchą jest zdrada własnego Narodu w interesie tej globalnej mafii.
 • 5* - WP pod władzą żydo-reżimu IIIRP również pilnuje narkotycznego geszeftu
  Odważny francuski przegląd ,,Alert a la drogue” (Alarm przeciwko narkotykom) w numerze z września 1993 roku ujawnił, że sekretarz stanu USA Warren Christopher, sekretarz spraw wew. Bruce Babitt, przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa USA Richard Feinberg i inni jeszcze prominenci skierowali publiczny apel o legalizację narkotyków.

  Apel podyktowany był troską o to, żeby państwa latynoamerykańskie mogły zwracać swoje długi bankom wierzycielom. Zresztą doradca prof. Balcerowicza prof. Jeffrey Sachs, ekonomista pracujący dla G.Sorosa (to ich politykę wdrażał Balcerowicz), uważał, że Polska również powinna zalegalizować narkotyki. Łatwiej spłaciłaby długi.

  W tym samym roku tygodnik „The Economist” tak argumentował legalizację narkotyków : „legalizacja pozwoliłaby rządom objąć kontrolę nad dystrybucją… i odebrać ją kryminalistom”.

  więcej: http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/116014,zydowscy-bankierzy-swiata-tajny-syndykat-zbrodni
 • @Oscar 11:25:33
  "Dla obiektywnej oceny trzeba znać stanowiska , optykę wszystkich stron konfliktu... inaczej łatwo zostać pożytecznym idiotą...". -

  --- Chyba się nie da porównać, jak to jest w innych krajach. U nas już w szkole, zarówno w PRL jak i obecnie, nauka o dziejach narodu i państwa skupia się na zwycięstwach i martyrologii. Później trudno jest widzieć sprawy nieco głębiej i szerzej.
 • @Oscar 13:46:05
  "Niestety są jeszcze PISowcy i POwcy .. a to prawie to samo co mafią żydowska". -

  --- Znaczny ich procent zresztą jest pochodzenia żydowskiego. Ci ludzie nadają ton. Obie partie to zresztą typowe partie kadrowe, liczące w sumie (PO + PiS) oficjalnie w granicach 70 tysięcy (czy zna Pan jakiegoś robotnika, rolnika czy drobnego prywaciarza, który byłby członkiem tych partii?). Ale ich wpływ na życie społeczne jest kolosalny. Także w mediach alternatywnych, na co zwraca uwagę Partyzant.
 • @Rzeczpospolita 14:30:14
  "... „The Economist” tak argumentował legalizację narkotyków : „legalizacja pozwoliłaby rządom objąć kontrolę nad dystrybucją… i odebrać ją kryminalistom”. -

  --- To ci dopiero argumentacja! Jak można oddać długi z narkotykowego biznesu. A skutki? - Leczenie uzależnionych kosztowałoby więcej niż dochody z tego 'biznesu'.

  Pozdrawiam.
 • Kolejna wojna opiumowa
  .
  Tak można zdefiniować kolejny napad USA na Afganistan.

  - http://marucha.wordpress.com/2014/12/30/afganistan-kosztowal-bilion-dolarow-i-szesc-miliardow-zlotych/#comment-440793

  Tekst pochodzi z roku 2014, powołuje się na dokumenty ogólnie dostępne, a więc artykuł pana Baretta bazuje na sprawdzalnych danych, naturlanie nie tylko opium było przyczyną napadu, ale jedną z ważniejszych.

  Czy zastanowiłeś się kiedy czytelniku, jaki jest związek narkotyzacji i wojen, są bowiem rejestrowane liczne powiązania tych zjawisk ? Narkotyki są paliwem wojny, afgańscy mudżahedini płacili CIA opium za dostawy broni. Jednocześnie jest to broń, którą opanowuje się podbite społeczeństwa.

  Dokumentacja zjawiska ? Patrz n.p. "złoty trójkąt" i "złoty półksiężyc" w zestawieniu z opium.

  Do dystrybucji opium/heroiny niezbędna jest infrastruktura transportowa, baza USA w Kosowie jest ważnym węzłem na tzw. "drodze bałkańskiej" dostaw do UE.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/balca/

  Czy napad na Jugosławię i oderwanie Kosowo były motywowane handlem narkotykami, trudno powiedzieć, pewnej zbieżności niesposób wykluczyć.
 • Elementy architektury UE
  .
  i zbrodni ludobójstwa na Polakach, mieszkańcach ZSRR i innych krajów.

  - http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/
 • @Laznik 18:56:47
  Ciężki kaliber .Salut .
 • Bilion
  //"To brzmi tak niewiarygodnie, że aż muszę zapytać o jaki bilion chodzi?"

  --- W e-mailu Tiamat jest mowa o trylionach.//


  ????


  Nie wiem skąd Tiamat bierze swoje wiadomości, ale amerykański billion to polski miliard i ma dziewięć zer - 1 000 000 000.
 • Dochody Talibów
  Dochody Talibów
  Dane:

  W 2017 roku wyprodukowano w Afganistanie 9000 ton opium, czyli o 87 procent więcej niz w roku poprzednim. Powierzchnia przeznaczona do kultywacji opium globalnie wzrosła o 37 procent w roku 2017 w stosunku do roku 2016. 75% tej powierzcni znajduje się w Awganistanie.

  Oszacowano, że spośród 10 500 ton opium wyprodukowanego na całym świecie, w 2017 r, około 1 100-1 400 ton pozostało nieprzetworzone, a reszta została przetworzona na heroinę, co daje przybliżoną wartość od 700 do 1050 ton heroiny produkowanej na całym świecie (czystość eksportowa), z czego 550-900 ton zostało wyprodukowane w Afganistanie.

  W wyniku ogromnego wzrostu produkcji opium w 2017 r., Ceny opium spadły w Afganistanie o 47 procent w okresie od grudnia 2016 do grudnia 2017 r. Jednak cena wysokiej jakości heroiny afgańskiej spadła zaledwie 7 procent w tym samym okresie, co może wskazywać, że produkcja heroiny do tej pory wzrosła znacznie mniej niż produkcja opium.

  World Drug Report, ONZ, 2018
  https://www.unodc.org/wdr2018/prelaunch/WDR18_Booklet_3_DRUG_MARKETS.pdf  Źródła rządowe w Afganistanie szacują, że afgański handel heroiną generuje około dwóch miliardów dolarów w obrotach w Afganistanie, przy czym około jedna trzecia wpływów trafia do producentów heroiny, jedna trzecia idzie do talibów, a saldo idzie na wydatki, w tym płacenie rolnikom, prowadzenie fabryk heroiny i łapówki dla urzędników państwowych, i pracowników ochrony.

  Produkcja haszyszu jest również ważnym źródłem finansowania talibów. Według źródeł ONZ Afganistan jest również największym na świecie producentem haszyszu, dostarczając około 4000 ton. Wykorzystując te same sieci przemytnicze, co w przypadku heroiny, haszysz dodaje kolejne od 100 do 150 milionów dolarów do talibskich dochodów. Obecnie około 50 000 akrów jest wykorzystanych w produkcji haszyszu w około 17 prowincjach. Dla rolników uprawa haszyszu jest bardziej opłacalna niż maku opium, przynosząc zysk w wysokości około 4000 dolarów za akr.

  Oficjalnie uważa się, że roczny budżet talibów wynosi około 500 milionów dolarów. Prywatnie jednak zachodnie i afgańskie agencje wywiadowcze przyznają, że prawdziwy budżet talibów wynosi pomiędzy jednym a dwoma miliardami dolarów, przy czym większość wybiera większą liczbę. Źródła wywiadu w byłych Międzynarodowych Siłach Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF), zastąpione przez Misję Resolute Support (RSM), szacują tę liczbę jeszcze wyżej - na ponad dwa miliardy. Co więcej, powszechnie uważa się, że talibowie zgromadzili gotówkę w wysokości kilku miliardów dolarów w przygotowaniu dużej kampanii mającej przejąć kontrolę nad Afganistanem w pewnym momencie w przyszłości.


  https://www.huffingtonpost.com/joseph-v-micallef/how-the-taliban-gets-its_b_8551536.html
 • Polityka Rosji
  Polityka Rosji
  Rosja, Chiny, Pakistan i Iran są po jednej stronie, a Afganistan i Indie po drugiej. Pakistan, Iran i Rosja poparły Talibana, organizacją powstańczą, która często stosuje taktykę terrorystyczną przeciwko celom cywilnym. W zeszłym roku(2016) Chiny przeprowadziły bezpośrednie rozmowy z talibami, a ich pojazdy wojskowe zostały ostatnio zauważone w Afganistanie. Rosja twierdzi, że wsparcie talibów będzie przeciwstawne państwu islamskiemu, które jest bardziej niebezpiecznym nieprzyjacielem. Ale takie wsparcie tak naprawdę osłabi obecny wybrany rząd Afganistanu i jego zwolenników ze Stanów Zjednoczonych, a także da Rosji nowego klienta w regionie.

  https://www.forbes.com/sites/anderscorr/2017/02/17/russia-bars-u-s-from-afghanistan-peace-conference-supports-an-alliance-with-taliban-terrorists/#3b7d52e22f30
 • Barrett, Tiamat i rzeczy wymyślone
  "Dr Kevin Barrett, amerykański publicysta i komentator twierdzi, że jedynym powodem, by napaść na Afganistan, były plantacje maku. Trzeba bylo znalezc pretekst i wymyślić powód." /Tiamat/


  Plantacje maku stały się istotnym źródłem dochodu dla mieszkańców Afganistanu już za czasów wojny z ZSRR. Zdanie cytowane powyżej, w którym Barret twierdzi, że Amerykanie weszli do Afganistanu dla plantacji maku śmiesznym jest i tyle.


  Myślę, że każdy czytelnik, który zapoznał się z danymi z wiarygodnych źródeł, przedstawionymi w moich poprzednich dwóch komentarzach, zrozumie, że tylko prymitywnym bandytom i analfabetom, jakimi są talibowie, będzie zależało na prowadzeniu wojny w nieskończoność, ponieważ tylko wojna jest źródłem ich ogromnego bogactwa. Gdyby zapanował pokój i talibowie byli zmuszeni do akceptacji obowiązujących zasad prawa, to szczytem ich kariery byłoby pasanie kóz na górskich zboczach i dolinach.


  Rola Rosji w popieraniu Talibana jest ciekawa. Jest to ewidentna zemsta na Amerykanach. Jednak konsekwencje takiej polityki są tragiczne dla całego świata. Co tam, nikt się jednak o tym nie dowie. Ruska propaganda wszystko to w odpowiednim świetle przedstawi - po tiamatowsku.
 • @AgnieszkaS 01:25:38
  //Plantacje maku stały się istotnym źródłem dochodu dla mieszkańców Afganistanu już za czasów wojny z ZSRR.//

  Bzdura. https://en.wikipedia.org/wiki/Hippie_trail
  Makowe plantacje były tu źródłem dochodów znacznie wcześniej,jeszcze od angielskich czasów.Właśnie jednym z powodów tzw interwencji ZSRR w Afganistanie była chęć zainteresowania miejscowej ludności aktywnością w innych dziedzinach produkcji niż narkotyki.
  Kłopotliwą a ukrywaną prawdą było to że produkowane tam narkotyki trafiały na terytorium ZSRR.A choć wtedy to jest w 70-tych latach XX w jeszcze nie było to problemem społecznym to było już mocni zauważalne.
  Z tego co wielu z nas wie a co poniektórzy pamiętają, to główną odpowiedzią USA na te zamiary była hodowla afgańskich islamskich radykałów.
  https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201604/1461838693_by_Mudzina_500.jpg


  https://www.focus.pl/uploads/media/default/0001/18/5206f805f1731f5484a72134a84468708500cf21.jpeg
 • @ikulalibal 03:28:32
  "Bzdura."
  /ikulalibal/


  Bzdura to coś niezgodnego z prawdą. Czy temu zdaniu da się zaprzeczyć:
  Plantacje maku stały się istotnym źródłem dochodu dla mieszkańców Afganistanu już za czasów wojny z ZSRR? A że były jeszcze wcześnie, to nic to nie zmienia.

  "Bzdura" powinien Pan grzmieć po przeczytaniu notki Tiamat. A jednak Pan się na to nie zdobył. Zapoznał się Pan z głupotami, szczególnie jeśli chodzi o tzw. dane liczbowe, i milczał. Chodzi oczywiście o poprawność polityczną na tym blogu.

  A przedstawione zdjęcia są bardzo wymowne historycznie i aż się proszą o pytanie, co się zmieniło od tamtych czasów. Odpowiedź jest zadziwiająca: USA wyraża chęć zainteresowania miejscowej ludności aktywnością w innych dziedzinach produkcji niż narkotyki, a postępowanie Rosji i Chin, obecnych przyjaciół talibów, pozostawia wiele do życzenia.
 • "Bzdura" cd.
  Z Wikipedii:

  Po raz pierwszy Afganistan rozpoczął produkcję znacznej ilości opium w latach 50-tych, aby zaopatrzyć sąsiedni Iran, po tym jak uprawa maku została tam zakazana. Afganistan i Pakistan zwiększyły produkcję i stały się jednymi z głównych dostawców opiatów do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej w połowie lat 70, kiedy to niestabilność polityczna połączona z przedłużającą się suszą zakłóciły dostawy ze Złotego Trójkąta.

  Okres sowiecki (1979-1989

  W czasie kiedy afgański rząd powoli tracił kontrolę nad prowincjami podczas sowieckiej inwazji w latach 1979-80, zaczęły potężnieć wpływy miejscowych watażków. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, efektem braku kontroli była wzrastająca produkcja opium, ponieważ regionalni przywódcy poszukiwali sposobów na finansowanie zakupu broni...

  https://en.wikipedia.org/wiki/Opium_production_in_Afghanistan
 • @AgnieszkaS 04:36:23
  //USA wyraża chęć zainteresowania miejscowej ludności aktywnością w innych dziedzinach produkcji niż narkotyki,//

  A konkretniej? bez konkretów to to jest tylko ".....kotka za pomocą młotka"

  W czasie ruskiej interwencji powstała:

  fabryka samochodów w "Dżangalak"

  http://static1.repo.aif.ru/1/45/798745/6685f23d42969eb28a995213c381d54d.jpg

  https://images.aif.ru/011/218/af3c53307e675c72a75308341b9e27bc.jpg

  4124 kilometrów dróg

  2 elektrownie wodne w Naglay i Pul Humri (za prawdopodobne przekręcanie nazw z gór przepraszam )

  http://russian7.ru/wp-content/uploads/2018/07/5521189.jpg

  W Kabulu i okolicach otwarto 8 szkół zawodowych w tym 2 z całodobowym internatem dla sierot
  Centrum "matki i dziecka" które codziennie przyjmowało około 100 pacjentów.
  dziesiątki szkół elementarnych,przedszkoli i kilka szpitali.
  http://russian7.ru/post/dorogi-i-zavody-chto-eshhe-sssr-postroil-v/
  http://www.aif.ru/money/economy/dorogi_zavody_gazoprovody_chto_sssr_postroil_afganistanu

  To tylko te obiekty istnienie których udało mi się znaleźć w ciągu 3 minut

  A teraz pani kolej ,pani Agnieszko .Śmiało.
 • @ikulalibal 08:22:56
  //USA wyraża chęć// Dzizes!
  https://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/9/106/310/106310412_Ashampoo_Snap_20131021_17h54m36s_038_.jpg
 • @ikulalibal 08:22:56
  Перечень основных объектов и работ, по которым выполнение обязательств СССР по оказанию технического содействия Афганистану завершено

  Указан год завершения обязательств СССР перед афганской стороной.

  1. ГЭС Пули-Хумри-II мощностью 9 тыс. кВт на р. Кунгдуз 1962 г.

  2. ТЭС при заводе азотных удобрений мощностью 48 тыс. кВт (4х12) 1 очередь – 1972 г.

  II очередь – 1974 г. (36 МВт)

  Расширение – 1982 г. (до 48 МВт)

  3. Плотина и ГЭС “Наглу” на р. Кабул мощностью 100 тыс. кВт 1966 г.

  расширение – 1974 г.

  4. ЛЭП с подстанциями от ГЭС Пули-Хумри-II до г. Баглана и Кундуза (110 км) 1967 г.

  5. ЛЭП с подстанцией 35/6 кВ от ТЭС при заводе азотных удобрений до г. Мазари-Шерифа (17,6 км) 1972 г.

  6-8. Электроподстанция в северо-западной части Кабула и ЛЭП – 110 кВ от электроподстанции “Восточная ” (25 км) 1974 г.

  9-16. 8 нефтебаз общей емкостью 8300 куб. м 1952 – 1958 гг.

  17. Газопровод от места добычи газа до завода азотных удобрений в г. Мазари-Шерифе протяженностью 88 км и пропускной способностью 0,5 млрд. куб. м газа в год 1968 1968 г.

  18- 19. Газопровод от газопромысла до границы СССР длиной 98 км, диаметром 820 мм, пропускной способностью 4 млрд. куб. м газа в год, включая воздушный переход через реку Амударью длиной 660 м 1967 г.,

  воздушный переход газопровода –1974г.

  20. Лупинг на магистральном газопроводе длиной 53 км 1980 г.

  21. ЛЭП – 220 кВ от советской границы в районе г. Ширхана до г. Кундуза (первая очередь) 1986 г.

  22. Расширение нефтебазы в порту Хайратон на 5 тыс. куб. м 1981

  23. Нефтебаза в г. Мазари-Шерифе емкостью 12 тыс. куб. м 1982 г.

  24. Нефтебаза в Логаре емкостью 27 тыс. куб. м 1983 г.

  25. Нефтебаза в г. Пули - Хумри емкостью 6 тыс. куб. м

  26-28. Три автотранспортных предприятия в г. Кабуле на 300 грузовых автомобилей “Камаз” каждое 1985 г.

  29. Автотранспортное предприятие по обслуживанию бензовозов в Кабуле

  30. Станция технического обслуживания автомобилей “Камаз” в Хайратоне 1984 г.

  31. Обустройство газопромысла в районе г. Шибергана мощностью 2,6 млрд. куб. м газа в год 1968 г.

  32. Обустройство газопромысла на месторождении “Джаркудук” с комплексом сооружений по сероочистке и подготовке газа к транспортировке в объеме до 1,5 млрд. куб. м газа в год 1980 г.

  33. Дожимная компрессорная станция на газопромысле “Ходжа-Гугердаг” 1981 г.

  34-36. Завод азотных удобрений в г. Мазари-Шерифе мощностью 105 тыс. тонн карбамида в год с жилым поселком и строительной базой 1974 г.

  37. Авторемонтный завод в г. Кабуле мощностью 1373 капитальных ремонта автомашин и 750 тонн металлоизделий в год 1960 г.

  38. Аэропорт “Баграм” со взлетно-посадочной полосой 3000 м 1961 г.

  39. Международный аэродром в Кабуле со взлетно-посадочной полосой 2800х47 м 1962 г.

  40. Аэродром “Шинданд” со взлетно-посадочной полосой 2800 м 1977 г.

  41. Линия многоканальной связи от г. Мазари-Шерифа до пункта Хайратон 1982 г.

  42. Стационарная станция спутниковой связи “Интерспутник” типа “Лотос” - “-

  43. Домостроительный комбинат в г. Кабуле мощностью 35 тыс. кв м жилой площади в год 1965 г.

  44. Расширение домостроительного комбината в г. Кабуле до 37 тыс. кв. м жилой площади в год 1982 г.

  45. Асфальто-бетонный завод в г. Кабуле, асфальтирование улиц и поставка дорожных машин (поставка оборудования и техпомощь осуществлялись через МВТ) 1955 г.

  46. Речной порт Ширхан, рассчитанный на переработку 155 тыс. тонн груза в год, в том числе 20 тыс. тонн нефтепродуктов 1959 г.

  расширение 1961 г.

  47. Автодорожный мост через р. Ханабад у села Алчин длиной 120 м 1959 г.

  48. Автодорога “Саланг” через горный хребет Гиндукуш (107,3 км с тоннелем 2,7 км на высоте 3300 м) 1964 г.

  49. Реконструкция технических систем тоннеля “Саланг” 1986 г.

  50. Автодорога Кушка – Герат – Кандагар (679 км) с цементно-бетонным покрытием 1965 г.

  51. Автодорога Доши – Ширхан (216 км) с черным покрытием 1966 г.

  52-54. Три автодорожных моста в Нангархарской провинции через р. Кунар в районах Бисуда, Камэ, Асмар длиной соответственно 360 м, 230 м и 35 м 1964 г.

  55. Автодорога Кабул – Джабель – ус-Серадж (68,2 км) 1965 г.

  56-57. Два автодорожных моста через реки Саланг и Гурбанд по 30 м каждый 1961 г.

  58. Центральные ремонтные мастерские по ремонту дорожно-строительной техники в г. Герате 1966 г.

  59. Автомобильная дорога Пули-Хумри-Мазари-Шериф-Шиберган протяженностью 329 км с черным покрытием 1972 г.

  60. Автомобильная дорога от автодороги Пули-Хумри-Шиберган до пункта Хайратон на берегу р. Амударьи протяженностью 56 км

  61. Автомобильно-железнодорожный мост через р. Амударью 1982 г.

  62. Комплекс сооружений перевалочной базы на левом берегу р. Амударьи в районе Хайратона

  63. Детский сад на 220 мест и детские ясли на 50 мест в г. Кабуле 1970 г.

  64. Городские электрические сети в г. Джелалабаде 1969 г.

  65-66. Городские электрические сети в гг. Мазари-Шерифе и Балхе 1979 г.

  67-68. Два микрорайона в г. Кабуле общей площадью 90 тыс. кв. м 1978 г.

  69-74. 6 метеостанций и 25 постов 1974 г.

  75-78. 4 метеостанции

  79. Центр матери и ребенка на 110 посещений в день в г. Кабуле 1971 г.

  80. Геологические, геофизические, сейсморазведочные и буровые работы на нефть и газ в Северном Афганистане 1968 – 1977 гг.

  81. Комплексные поисково-съемочные работы на твердые полезные ископаемые

  82. Политехнический институт в г. Кабуле на 1200 студентов 1968 г.
  https://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/9/106/310/106310045_Ashampoo_Snap_20131021_17h39m25s_037_.jpg
  83. Техникум на 500 учащихся для подготовки специалистов-нефтяников и горняков-геологов в г. Мазари-Шерифе 1973 г.

  84. Автомеханический техникум на 700 учащихся в г. Кабуле

  85-92. 8 профессионально-технических учебных заведений для подготовки квалифицированных рабочих 1982 – 1986 гг.

  93. Школа-интернат на базе детского приюта в Кабуле 1984 г.

  94. Хлебокомбинат в г. Кабуле (элеватор емкостью 50 тыс. тонн зерна, две мельницы – 375 тонн помола в сутки, хлебозавод 70 тонн хлебобулочных изделий в сутки) 1957 г.

  95. Элеватор в г. Пули-Хумри емкостью 20 тыс. тонн зерна

  96. Хлебозавод в г. Кабуле производительностью 65 тонн хлебобулочных изделий в сутки 1981 г.

  97. Мельница в г. Пули-Хумри производительностью 60 тонн в сутки 1982 г.

  98. Хлебозавод в г. Мазари-Шерифе производитель- ностью 20 тонн хлебобулочных изделий в сутки

  99. Мельница в г. Мазари-Шерифе производитель- ностью 60 тонн муки в сутки

  100. Джелалабадский ирригационный канал с узлом головных водозаборных сооружений на р. Кабул длиной 70 км с ГЭС мощностью 11,5 тыс.кВт 1965 г.

  101-102. Плотина “Сарде” с водохранилищем емкостью 164 млн. куб. м и ирригационные сети при плотине для орошения 17,7 тыс.га земель 1968 – 1977гг.

  103–105. Две сельскохозяйственные многоотраслевые фермы “Газибад” с территорией 2,9 тыс.га, “Халда” с территорией 2,8 тыс.га и ирригационно-мелиоративная подготовка земель в зоне Джелалабадского канала на площади 24 тыс. га 1969 – 1970 гг.

  106-108. Три ветеринарные лаборатории по борьбе с заразными болезнями животных в гг. Джелалабаде, Мазари-Шерифе и Герате 1972 г.

  109. Завод по переработке цитрусовых и маслин в г. Джелалабаде 1984 г.

  110. Контрольно-семенная лаборатория по зерновым культурам в Кабуле

  111-113. 3 почвенно-агрохимические лаборатории в гг. Кабуле, Мазари-Шерифе и Джелалабаде

  114-115. 2 кабель-крана в районе Хорога и Калайи-Хумб 1985 – 1986 гг.

  116. ЛЭП-220 кВ “Госграница СССР–Мазари-Шериф” 1986 г.

  117. Комплексная лаборатория по анализу твердых полезных ископаемых в г. Кабуле 1985 г.

  118. Элеватор емкостью 20 тыс. тонн зерна в г. Мазари-Шерифе

  119. Станция технического обслуживания грузовых автомобилей на 4 поста в г. Пули-Хумрм

  120-121. 2 хлопковх семенных лаборатории в гг. Кабуле и Балхе

  122. Поликлиника страхового общества государственных служащих на 600 посещений в день в г. Кабуле

  123-125. Станции искусственного осеменения в гг. Кабуле (Бинигисар), Мазари-Шерифе (Балх), Джелалабаде

  126. Институт общественных наук при ЦК НДПА 1986 г.

  127. Разработка ТЭО целесообразности создания двух госхозов на базе оросительной системы “Сарде”

  128. ЛЭП-10 кВ от госграницы в районе Кушки до ст. Тургунди с подстанцией - “-

  129. Газонаполнительная станция в г. Кабуле производительностью 2 тыс тонн в год

  130. База МВД в Хайратоне для разгрузки и хранения спецгрузов (на подрядных условиях)

  131. Реконструкция железнодорожной станции Тургунди 1987 г.

  132. Восстановление моста через р. Саманган

  133. Газонаполнительная станция в Хайратоне мощностью 2 тыс. тонн сжиженного газа

  134. Лупинг 50 км газопровода СССР - Афганистан

  135. Ремонтно-восстановительные работы на магистральных автодорогах

  136. Средняя общеобразовательная школа на 1300 учащихся в г. Кабуле с преподаванием ряда предметов на русском языке

  137. Установка по переработке газового конденсата в дизельное топливо мощностью по переработке 4 тыс. Тонн в год на газопромысле Джаркудук

  138. База МГБ в порту Хайратон

  139-141. Три бетонированных площадки в Хайратоне

  142. Предприятие по прогрессивной сборке велосипедов мощностью 15 тыс. штук в год в г. Кабуле 1988 г.
 • @fretka 08:45:43
  Mak na makowiec zbierają?
  https://www.politnavigator.net/wp-content/uploads/2016/09/%D0%91%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F.jpg
 • @AgnieszkaS 04:36:23
  //A przedstawione zdjęcia są bardzo wymowne historycznie i aż się proszą o pytanie, co się zmieniło od tamtych czasów.//

  Od "tamtych czasów" ? znaczy od jakich? nic nie zmieniło się od czasów generała Komarowa.Odznaczonego w 1884 r orderem Orła Białego za walki z anglosasami własnie o tamten region.
  Istotnie.Od tamtych czasów nic się nie zmieniło.Na chwilę tylko spuść z oczu a już "angielscy instruktorzy" pojawiają się w Zakaspijskiej Guberni.
  I bynajmniej nie po to aby otwierać kursy tkactwa czy garncarstwa.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B9_%D0%BD%D0%B0_%D0%9A%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B5
  https://en.wikipedia.org/wiki/Panjdeh_incident
 • @fretka 08:48:16
  Udział Hamida Karzaja w spotkaniu klubu Valdai
  od 46:57
  https://czech.mid.ru/-/zasedanie-mezdunarodnogo-diskussionnogo-kluba-valdaj-?inheritRedirect=true
 • @ikulalibal 08:22:56
  "To tylko te obiekty istnienie których udało mi się znaleźć w ciągu 3 minut"

  /ikulalibal /


  To ja Panu pomogę i zacytuję pewne fakty na temat działalności rosyjskiej w Afganistanie obecnie, bo pańskie przykłady to już historia.  Fragmenty z artykułu z Los Angeles Times:

  "Od miesięcy w północnym Afganistanie płyną doniesienia, że Rosja zwiększa poparcie dla Talibów, dostarczając broń i finansowanie grupie bojowników, która walczyła ze Stanami Zjednoczonymi i siłami międzynarodowymi od 2001 roku"

  "Powrót Rosji do Afganistanu, zdaniem analityków i zachodnich dyplomatów w Kabulu, ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się islamskich bojówkarzy w Azji Środkowej i rzucenie wyzwania Stanom Zjednoczonym w czasie, gdy administracja Trumpa nie sformułowała jeszcze żadnego planu zakończenia wojny w Afganistanie. "

  "Stany Zjednoczone stały się mniej aktywne, podczas gdy Rosja zwiększyła swoją działalność ", oświadczył pewien zachodni dyplomata w Kabulu, który wypowiedział się pod warunkiem zachowania anonimowości zgodnie z zasadami protokołu dyplomatycznego.

  Urzędnicy z USA i Afganistanu zareagowali niepokojem, ponieważ Alexander Mantytskiy, rosyjski ambasador w Kabulu, poinformował w grudniu, że Moskwa utrzymuje kontakt z talibami. Wcześniej w tym miesiącu gen. Joseph Votel, szef Centralnego Dowództwa USA, oświadczył przed Kongresem, iż należy "realnie zakładać", że Rosja wspiera talibów, chociaż nie ujawnił szczegółów.

  Rosja zaprzecza zaopatrywaniu talibów w broń i twierdzi, że kontakty mają wyłącznie na celu doprowadzenie wojowników do stołu negocjacyjnego. Zamir Kabulov, specjalny wysłannik prezydenta Władimira Putina do Afganistanu, nazwał zarzuty o materialnym wsparciu wojowników "absolutnymi kłamstwami ... mającymi na celu usprawiedliwienie niepowodzenia amerykańskich sił zbrojnych i polityków".


  "Jednak urzędnik z Narodowej Dyrekcji Bezpieczeństwa, afgańskiej agencji wywiadowczej, powiedział, że rosyjscy agenci wywiadu dostarczają talibom strategiczne plany, pieniądze i broń, w tym stare rakiety przeciwlotnicze.

  Rosyjskie poparcie odegrało rolę w postępach talibów w Kunduz, gdzie dwukrotnie zdobyli stolicę prowincji, piąte co do wielkości miasto Afganistanu, powiedział urzędnik, który poprosił o anonimowość, ponieważ nie był upoważniony do udzielania informacji mediom."

  Polecam cały artykuł:
  http://www.latimes.com/world/la-fg-afghanistan-russia-taliban-2017-story.html

  P.S.
  To jest jedna z tych wojen proxi, które w żaden sposób nie mogą się zakończyć.
 • @AgnieszkaS 09:48:51
  Na razie nie interesuje mnie ta kwestia.Zostawiam ją na potem i wcale nie obiecuję że nie zrobię z tych paninych sensacji sałatkę oliver.

  Na razie nalegam na to aby albo potwierdziła własne słowa:

  //USA wyraża chęć zainteresowania miejscowej ludności aktywnością w innych dziedzinach produkcji niż narkotyki, //

  albo wycofał się z nich stwierdzając że ma skłonność do nieodpowiedzialnego rzucania słów na wiatr.
 • @AgnieszkaS 09:48:51
  Mantytskiy nigdy nic takiego nie powiedział.
  - Wewnętrzna sytuacja polityczna w Afganistanie pozostaje oczywiście trudna do dziś. Zarówno kraje zachodnie, jak i rząd afgański wielokrotnie oskarżały Moskwę o domniemane wspieranie talibów. Jak mogłeś skomentować takie stwierdzenia? Czy Twoim zdaniem są one kolejną manifestacją "antyrosyjskiej histerii" lub próbą przeniesienia odpowiedzialności?

  - Niestety, widzimy w IRA wzrost aktywności propagandowej skierowanej przeciwko Rosji i jej politykom w regionie. Zarówno ambasada, jak i Ministerstwo Spraw Zagranicznych wielokrotnie komentowały temat wspierania talibów, który został sztucznie wrzucony do mediów, bez żadnych faktów ani dowodów. W celu odtworzenia tak absurdalnych fabryk trafia się na ukierunkowaną kampanię na rzecz zdyskredytowania naszego kraju, w której teza o "podkopywaniu" Rosji międzynarodowych wysiłków antyterrorystycznych w Afganistanie jest podrzucana do afgańskiej i światowej publiczności.
  https://tass.ru/interviews/4949961
 • @fretka 10:05:10
  //Mantytskiy nigdy nic takiego nie powiedział //

  A jakie to ma znaczenie? głos ameryki powiedział że powiedział https://www.golos-ameriki.ru/a/taliban-accepts-russia-s-invitation-for-talks/4539099.html i to osobom pokroju Agnieszki S w zupełności wystarczy.
 • @ikulalibal 10:19:10
  Jesli w Ameryce emigranci powtarzaja amerykanskie mity i opowiadaja, ze Taliban to terrorysci - to znaczy, ze ...opowiadaja kolejne mity.
  Taliban jako mujahedin zostal stworzony przez Amerykanow do walki z sowietami w czasie wojny sowieckiej w Afganistanie.
  Kiedy armia sowiecka sie wycofala- przypominam: po 5 latach- okazalo sie, ze Rosjanie to byli jednak nie zupelnie okupanci.
  I tak powstal 'morderczy Taliban', ktory broni wlasnego kraju juz 17 lat.
  W Pakistanie i w Afganistanie taliby sa zbawieniem dla biednej ludnosci.
  Podobnie jak Hamas i Hezbullah - sa to muzulmanskie oddzialy do ochrony ludnosci. Dostarczaja zywnosc, odziez, opiekuja sie sierotami i buduja szkoly i sierocince, itp.
  W ramach takiej organizacji, jest tez oddzial bojowy, uzbrojony do obrony swoich wyznawcow.
  Jest absolutnie nieprawda, ze taliban zyje z narkotykow.. Mudzahediny rzeczywiscie handlowali , bo potrzebna im byla bron.

  Mnie troche zdumiewa ogrom amerykanskiej propagandy. Caly swiat nieukow wierzyl, ze anthrax mozna wysylac w kopertach i ze dwa samoloty z benzyna lotnicza moga zniszczyc trzy potezne wiezowce, i ze Kadafi okradal wlasny narod a Sadam Hussein mial bron bakteriologiczno- chemiczno- jadrowa.
  Opowiadali tez totalne brednie o Miloszewiczu i zbrodniach Serbow. Ustanowili Trybunal Haski tylko po to, zeby sadzic Serbow; ani jeden Serb nie byl sadzony.
  Kosowo odebrali Serbom ale zaden Serb nie byl przywodca Jugoslawii, czy jugoslawianskiej armii. Ani Miloszewicz, ani Ratko Mladicz ani Karadzicz nie byli nigdy Serbami.

  Wiec Jankesy opowiadaj co chca i wypisuja rozne legendy.
  To samo opowiadaja o talibanach.
  Mnie zastanawia, ze zwlaszcza osoby, ktore nigdy nie byly na Bliskim Wschodzie maja duzo do powiedzenia na temat sytuacji na BW.

  Powiem tak: Taliban zabronil calkowicie hodowli maku i o tym wszyscy zaiteresowani BW doskonale wiedza.
  Taliban jest bardzo popularny i w Pakistanie i w Afganistanie poniewaz zajmuja sie praca charytatywna na rzecz ludnosci.
  Wcale nie bede zdziwiona, ze Rosjanie po cichu moga popierac taliban: Amerykanie szmugluja do Rosji tony narkotykow. Taliby pomagaja Rosjanom powstrzymywac ten przemyt.
  Z radosnej dzialanosci Trumpa widac wyraznie, ze Zachod nie rozumie Azji.
  Chiny nigdy nie zapomna wojny opiumowej a Wietnam nie zapomni wojny. Podobnie jak Korea.
  W czasie wojny koreanskiej Amerykanie zniszczyli , zrownali z ziemia 70% Korei.
  I dlatego pani Park siedzi w wiezieniu bo sie sie dala skorumpowac Amerykanom i podpisala zgode na system THAAD, wyjatkowo dranski system.
  Ale dzieki temu, Polnocna Korea zaprzyjaznila sie z Poludniowa. I nie wazne co jankesy opowiadali o Polnocnej Korei, to wszystko wyssali z palca a Trump sie wyraznie zblaznil w Korei.
  Japonia juz ma tak dosc okupacji Japonii a zwlaszcza Okinawy, ze zaprzyjazili sie ze swoimi wrogami- Chinami.
  Indie nie wystraszyly sie szanatazu i podpisali kontrakt z Rosja nie tylko na S-400 ale i na fregaty rosyjskie.
  Amerykanie maja ciagle dreamtime i w kolko powtarzaja bzdury, z ktorych smieje sie juz nawet Europa.
  Wiec wracajac do Afganistanu, i ostatnio zrzuconej super bomby, 'mother of all bombs, ktora skazila ogromny teren na setki lat.
  I ci sami Amerykanie uwazaja talibow za terrorystow!!!
  Wierzyc sie nie chce jak dziala propaganda.

  Na polach makowych zarabia mocno wykorzystywana przez USA okoliczna ludnosc ale jak tlumaczyli reporterom, to z czego maja zyc? Ze sprzedazy bananow??
  17 lat bombardowania kraju, znizczenie ekologii Hindukuszu, wymordowanie tysiecy, tysiecy cywilow, zbombardowanie Kabulu..

  Ja poznalam lekarzy ze szpitala w Kabulu, ktory uciekli spod bomb. Ciezko chorzy pacjenci nie zdazyli.
  Amerykanie bombarduja orszaki weselne w Afganistanie bo wprowadzili 'zakaz zgromadzen'; bombarduja szkoly, niszcza kraj i ... nazywaja
  Talibow TERRORYSTAMI!
  OGROMNA FANTAZJA!

  Andrzej Duda w Afganistanie. Zdjęcia - Kraj

  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,2494161,iAId,289684

  Amerykanie zrzucili 751 bomb w Afganistanie we wrzesniu!
  I KTO JEST TERRORYSTA?:

  US Military Dropped 751 Bombs in Afghanistan in September | Global Research

  https://www.globalresearch.ca/us-military-dropped-751-bombs-in-afghanistan-in-september/5612766?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Celowo i z premedytacja: 121 bomb dziennie w Afganistanie.

  On Purpose, In Kabul.”121 Bombs per Day on Afghanistan” |

  https://www.globalresearch.ca/on-purpose-in-kabul-121-bombs-per-day-on-afghanistan/5645615


  Afghanistan: America's Trillion Dollar War:
  trylionowa wojna w Afganistanie

  https://www.blacklistednews.com/Afghanistan:_America's_Trillion_Dollar_War/60572/0/38/38/Y/M.html

  USA potrzebuje dalsze miliardy dolarow na potrzeby wojenne w Afganistanie
  U.S. will seek billions more to support Afghan military efforts - The Washington Post

  https://www.washingtonpost.com/world/the-us-will-be-seeking-billions-more-from-other-countries-to-help-support-afghanistan-efforts/2016/06/17/3b6bb0b8-2f3d-11e6-b9d5-3c3063f8332c_story.html?utm_term=.f6f92c0ba2ed


  Subject: Polskie koszty wojny w Afganistanie | Nacjonalista.pl

  http://www.nacjonalista.pl/2012/01/13/polskie-koszty-wojny-w-afganistanie/

  Russia outraged at NATO’s near daily ‘erroneous’ strikes in AfghanistanM…
  Rosja ostro krytykuje niemal codzienne NATO-wskie bombardowania przez pomylke"

  http://www.whatreallyhappened.com/node/712519#axzz5SPoVMYKJ
 • Wojna w Afganistanie
  "Kiedy armia sowiecka sie wycofala- przypominam: po 5 latach- okazalo sie, ze Rosjanie to byli jednak nie zupelnie okupanci."

  Brutalny konflikt w Afganistanie trwał 10 lat (1979-1989).
  W konflikcie poniosło śmierć milion cywilów, 90 tysięcy Mudżahedinów, 18 tysięcy żołnierzy z oddziałów afgańskich i ponad 14 tysięcy żołnierzy radzieckich.*

  https://www.theatlantic.com/photo/2014/08/the-soviet-war-in-afghanistan-1979-1989/100786/
 • @Tiamat 19:44:18
  "Rosjanie to byli jednak nie zupelnie okupanci."

  No, nie zupełnie. Rosjanie byli również ofiarami talibów:

  https://www.theatlantic.com/photo/2014/08/the-soviet-war-in-afghanistan-1979-1989/100786/

  Proszę spojrzeć na zdjęcie nr 14. Są tam dwaj młodzi żołnierze rosyjscy obdarci z mundurów i ubrani po afgańsku. Czekają na śmierć, bo odmówili przejścia na Islam.
 • @Tiamat 19:44:18
  "Powiem tak: Taliban zabronil calkowicie hodowli maku i o tym wszyscy zaiteresowani BW doskonale wiedza."


  Tak, Taliban prowadzi działalność charytatywną, a miliardy zarabia na eksporcie kozich serów.

  "Wiec Jankesy opowiadaj co chca i wypisuja rozne legendy."

  Z tak oczywistymi łgarstwami, jak te pochodzące od Pani, nigdy się jeszcze nie spotkałam, a rozmawiałam z różnymi emigrantami na temat Afganistanu.
 • @Tiamat 19:44:18
  "Taliby pomagaja Rosjanom powstrzymywac ten przemyt."

  To taliby jednocześnie prowadzą przemyt i powstrzymują przemyt. Bardzo to jest skomplikowana operacja. Taliby mogą się schizofrenii od tego nabawić.
 • @AgnieszkaS 04:36:23
  "USA wyraża chęć zainteresowania miejscowej ludności aktywnością w innych dziedzinach produkcji niż narkotyki,...". -

  --- Naprawdę?!
 • @Tiamat 19:44:18
  "Mnie troche zdumiewa ogrom amerykanskiej propagandy". -

  --- Jest to również dla mnie niezrozumiałe. Ale... na przykład w Niemczech około 60 - 70% ankietowanych stwierdziło niedawno, że postacią najbardziej zagrażającą pokojowi na świecie jest Trump.
 • @zygmuntbialas 22:02:24
  Aktualnie w Moskwie odbywa sie konferencja w sprawie pokoju w Afganistanie z przedstawicelami Talibanu.
  W konferencji biora udzial przedstawiciele sasiednich krajow.
 • @Tiamat 04:01:20
  Najswiezsze wiadomosci:
  9-tego listopada, w Moskwie odbedzie sie konferencja w sprawie Afganistanu
  Moscow to host meeting on Afghanistan on Nov. 9

  https://www.yenisafak.com/en/world/moscow-to-host-meeting-on-afghanistan-on-nov-9-3465294

  Taliban, US, wezma udzial w piatkowej konferencji w Moskwie

  Taliban, US Will Join Russia-Hosted Conference for First Time

  https://www.voanews.com/a/taliban-us-will-join-russia-hosted-conference-for-first-time/4650057.html

  Przedstawiciele Indii wezma udzial w tej Konferencji

  India to participate in Friday's Moscow talks with Taliban - The Economic Times

  https://economictimes.indiatimes.com/news/politics-and-nation/india-to-participate-in-fridays-moscow-talks-with-taliban/articleshow/66546315.cms

  Na spotkaniu w Moskwie beda omawiane problemy zwiazane z amerykanska inwazja, dyskutowane bedzie zakonczenie amerykanskiej inwazji i przywrocenie pokoju w regionie.

  TASS: Russian Politics & Diplomacy - Moscow meeting on Afghanistan to be held November 9

  Spotkanie w Moskwie na temat Afganistanu odbedzie sie 9 listopada 2018

  http://tass.com/politics/1029215
 • @Tiamat 04:44:41
  "Na spotkaniu w Moskwie beda omawiane problemy zwiazane z amerykanska inwazja, dyskutowane bedzie zakonczenie amerykanskiej inwazji i przywrocenie pokoju w regionie". -

  --- Już najwyższy czas na zakończenie tej wojny, która trwa ponad 17 lat.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej