Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się dzieje w Syrii - 11.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Propaganda, że Rosja była ugodowa, lub ma polityczny układ z Izraelem, aby pozwolić na atak, ma podzielić syryjską i irańską opinię publiczną na temat znaczenia rosyjskiej misji w tym regionie - pisze Joaquin Flores.

Stany Zjednoczone pokornie proszą Rosję o pozwolenie na atak Izraela na Syrię

Waszyngton został zredukowany do deklaracji nadziei, że Rosja pozwoli Izraelowi zaatakować Syrię po dostarczeniu systemów przeciwlotniczych S-300, pod pretekstem zwalczania przewagi sił irańskich w Syrii - jak powiedział niedawno ambasador USA w Syrii - James Jeffrey. 

.

"Rosja zezwoliła, w porozumieniu z Izraelczykami, na izraelskie uderzenia przeciwko irańskim celom wewnątrz Syrii. Mamy oczywiście nadzieję, że to konstruktywne podejście będzie kontynuowane",powiedział w środę James Jeffrey, specjalny przedstawiciel Waszyngtonu w Syrii w rozmowie telefonicznej z dziennikarzami. 

.

FRN zauważa, że przesłanie Jeffreya zawiera złożoną wiadomość propagandową - do tej pory Rosja nie "zezwoliła" Izraelowi na atakowanie celów irańskich w Syrii. Rosja raczej odmówiła użycia własnego sprzętu przeciwlotniczego i ograniczyła jego użycie do obrony swoich bezpośrednich instalacji, baz i agentów w Syrii. Treść tego przesłania ma jednak wprowadzić odbiorców w błąd, kreując przekonanie, że Rosja utrzymała politykę, która w istocie nie istnieje. 

.

To kolejne zagranie izraelskiej propagandy, podobne do wypuszczonej kilka lat temu podczas szczytowej wojny w Syrii plotki, że Izrael wolał Assada od Państwa Islamskiego, ponieważ Assad jest świecki, a wahabicki islamizm jest egzystencjalnym zagrożeniem dla Izraela. Dla względnie niedoinformowanych lub przypadkowych odbiorców ma to sens. Jednak później okazało się, że Izrael działał ręka w rękę zarówno ze skrzydłem FSA Al-Kaidy, jak iz ISIS, by obalić rząd Syrii. 

.

Uderzenie propagandy było jednak skierowane do samych terrorystów - pomogło to, aby Daesh zracjonalizował inwazję wahabitów-najemników w Syrii pod pretekstem, że Syria jest sojusznikiem Izraela. W rzeczywistości Syria i Izrael znajdowały się w stanie wojny od wielu dziesięcioleci, a Izrael w tym czasie okupował część Syrii - obszar Wzgórz Golan. Wzgórza Golan są uznawane na całym świecie za terytorium syryjskie okupowane przez Izrael. 

.

Podobnie propaganda, że Rosja była ugodowa, lub ma polityczny układ z Izraelem, aby pozwolić na atak, ma podzielić syryjską i irańską opinię publiczną na temat znaczenia rosyjskiej misji w tym regionie.

.

W rzeczywistości, w październiku, Rosja dostarczyła swoje systemy obrony przeciwlotniczej Syrii po incydencie z samolotem Ił-20, który prawdopodobnie został zestrzelony przez francuską fregatę, ale Rosja i Syria zgodziły się obwiniać go o syryjską obronę przeciwrakietową S-200 z powodu izraelskich manewrów bojowych. Pożądanym rezultatem był pretekst do bezpośredniego uzbrojenia Syrii w bardziej zaawansowany system S-300, którego obawiają się Stany Zjednoczone. Rezultat ten został osiągnięty bez tworzenia międzynarodowego sporu z Francją, który przyniósłby tylko korzystne rezultaty koalicji atlantycko-wahabicko-syjonistycznej, co miało podkopać pozycję Rosji, Iranu oraz całą kampanię Syrii. 

.

Wrześniowy incydent dodatkowo nadwerężył relacje między Rosją a Izraelem. Według niektórych wiarygodnych doniesień FRN, Moskwa wielokrotnie odrzucała prośby premiera Izraela Benjamina Netanjahu o spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. 

.

"Naszym natychmiastowym wysiłkiem jest próba uspokojenia tej sytuacji, a następnie przejście do realizacji długoterminowego rozwiązania"- powiedział poseł USA w związku z kryzysem pomiędzy Moskwą i Tel Awiwem. 

.

Dyplomata powiedział, że Waszyngton pracuje nad tym, by wszyscy irańscy doradcy wojskowi opuścili Syrię. "Rosjanie, którzy byli tam wcześniej, w rzeczywistości nie wycofają się, ale mamy cztery inne zewnętrzne siły zbrojne - Izraelczyków, Turków, Irańczyków i Amerykanów - wszystkie działające obecnie w Syrii. To niebezpieczna sytuacja"- powiedział Jeffrey. 

.

Iran jest kolejnym ważnym sprzymierzeńcem prezydenta Syrii Baszara Assada, ale Izrael uważa Teheran za swojego głównego wroga i ogłosił gotowość do walki z irańskimi siłami wojskowymi na terytorium Syrii. "Izrael ma egzystencjalny interes w blokowaniu Iranu przed wdrażaniem systemów rażenia dalekiego zasięgu ... w Syrii, które mają być użyte przeciwko Izraelowi. Rozumiemy ten interes i wspieramy Izrael"- powiedział Jeffrey. 

.

Według Jeffrey'a, USA dążą do promowania politycznego rozwiązania konfliktu i zapewnienia, że wszystkie zagraniczne siły opuszczą terytorium Syrii, z wyjątkiem Rosji. Teheran, w międzyczasie, zadeklarował, że pozostanie w kraju arabskim tak długo, jak chce tego prezydent Assad.  Podobnie jak Rosja, Iran jest w Syrii na oficjalną prośbę Damaszku. 

.

Anglofoniczna lewica liberalna jest ogólnie zdezorientowana co do wojny syryjskiej oraz roli Rosji i Iranu w tym konflikcie. Oceniając postępowość lub ich brak w tych rządach na podstawie postmodernistycznych koncepcji płci i tożsamości seksualnej, w połączeniu z nieco obłudnymi, jeśli nie niemożliwymi standardami stosunków władzy przyjętymi przez anarchistyczne szkoły teorii politycznej, które nie mają zastosowania do imperialnych centrów w ich własnych krajach, wytwarza to dziwną dwuznaczność.

.

Zgodnie z tym poglądem, który ostatecznie wspiera cele imperializmu Stanów Zjednoczonych, Rosja i działania Iranu w Syrii nie są lepsze od działalności Izraela, Arabii Saudyjskiej, Turcji czy USA. Wszystkie są "silniejszymi krajami" zaangażowanymi w sprawy "słabszego kraju". To stanowisko ignoruje fakt, że Rosja i Iran zostały zaproszone przez syryjski rząd, są tam legalnie; rząd syryjski nie jest u władzy w wyniku kolorowej rewolucji lub zamachu stanu wspieranego przez jakąkolwiek zagraniczną potęgę jakiegokolwiek rodzaju. Dlatego jest to kwestia suwerenności i zachowania stabilności i pokoju, zgodnie z definicją konwencji genewskiej i Karty Narodów Zjednoczonych, przeciw imperializmowi ISIS i sojuszu popierającego Free Syrian Army, a nie chodzi tam o"wszystkie złe państwa zamieszane w Syrii".

.

Napisał:Joaquin Flores

Przetłumaczył: Metro 

Wersja angielska:     https://www.fort-russ.com/2018/11/hat-in-hand-u-s-sadly-asks-russia-to-please-allow-israel-to-attack-syria/

.

Joaquin Flores jest redaktorem naczelnym Fort Russ News (FRN), a także dyrektorem think-tanku z siedzibą w Belgradzie, Centre for Syncretic Studies. Wykształcony w California State University w Los Angeles w dziedzinie stosunków międzynarodowych, wcześniej pełnił funkcję Głównego Negocjatora i Organizatora Wewnętrznego w kilku oddziałach dla związku zawodowego SEIU w Kalifornii. Flores ma dwadzieścia lat doświadczenia w organizowaniu społeczności, pracy i antywojennej organizacji. Flores regularnie pojawiał się w prasie irańskiej "PressTV" i rosyjskiej "RT", aby dzielić się swoimi opiniami ekspertów i analizować bieżące sprawy geopolityczne. Jako lider myśli wypowiadał się publicznie na arenie międzynarodowej na licznych forach, publikowanych w ponad 10 językach, jego interpretacje ideologii, unikalne podejścia do estetyki wpłynęły na zainteresowane tematyką osoby.

 

KOMENTARZE

 • @Zygmunt Białas
  Jednym słowem w Syrii pozamiatano , drugiej Libii tam nie będzie . Kto następny Iran ?. Salut .
 • @Repsol 21:08:04
  Witam :)

  "Kto następny? Iran? -
  --- Zdaje się jest Iran za silny, by sobie go tak napadać.
 • @zygmuntbialas 21:18:54
  Czyli na kogo demokratycznie można napaść ?. Salut.
 • @Repsol 21:24:53
  "... na kogo demokratycznie można napaść?" -

  --- Mówią o Afryce, w której Chiny się zadomowiły, ale trudno mi przewidzieć, co wymyślą w Waszyngtonie.
 • @zygmuntbialas 21:18:54
  Jak sobie globalni bandyci nie dali rady w Syrii a wcześniej w Afganistanie to w Iranie są bez szans.
  Warto zwrócić uwagę na gigantyczną skalę agresji w Syrii na logistykę agresorów. USSrael przywódca tej agresji oczyścił niemal całkowicie magazyny broni w dawnych KS wysyłając wszystko jako zaopatrzenia terrorystów w Syrii. A Afganistanie czy wcześniej w Iraku było podobnie tyle że tam globalny bandyta napadał i mordował pod własną flagą oczywiście mobilizując do napaści wszystkie swoje marionetki w tym Polską.
  W Syrii agresja był dokona pd fałszywą flagą za którą jednak stali ci sami globalni bandyci (w tym Polska).

  Zmieniła się tylko flaga i pochodzenie mięsa armatniego.
  Jednak ta agresja została powstrzymana dzięki Rosji i Iranowi.

  Teraz globalny bandyta już nie ma na kogo napadać na Bliskim wschodzie czy szerzej w EuroAzji.

  Pozostały jeszcze podatne na agresję globalnego bandyty kraje Ameryki środkowej i południowej. Euro Azja już jest poza zasięgiem globalnych bandytów. Jeszcze tam mają swoje bazy ale to już żadna znacząca siła do obrońców EuroAzji.

  Afryka jest już zagospodarowywana pokojowo przez Chiny tam też globalny bandyta nie wiele może zdziałać... jeszcze morduje pod fałszywą flagą ...ale skala jest już coraz mniejsza.

  Zbrodnicze wojny przeniosą się do Ameryki południowej niestety tylko tam globalny bandyta może jeszcze grabić bezkarnie.
  Tam Rosja nie ma dojścia w sensie logistyki (oceany)... podobnie jak globalny bandyta nie ma dobrej logistyki dla atakowania EuroAzji (Oceany) czy Afryki.

  Jedwabny szlak poprawi zdecydowanie logistykę wewnętrzną EuroAzji
  co jeszcze bardziej obniży szansę globalnego bandyty na sukces agresji w na EuroAzję.

  Czarne punkty EuroAzji to Izrael, Arabia Saudyjska i ... Polska, Ukraina..Albania...Rumunia... nic znaczącego w sensie militarnym albo gospodarczym.

  Izrael i Arabia Saudyjska będą spacyfikowane i ucywilizowane...ich bandyckiej natury nie ma kto bronić...globalny bandyta za oceanem.
  A dzisiaj Ocean jest nie do przebycia dla statków z powodu dużej skuteczności broni rakietowej.

  W razie konfliktu globalny bandyta zostanie wyizolowany za oceanem przy pomocy broni rakietowej i np stworzonych oceanicznych stref zakazu lotów i pływania.
  Bez importu z Chin globalny bandyta zostanie rozszarpany przez własnych zagłodzonych niewolników w USA.

  Dla Chin to byłby spory wysiłek gospodarczy , musieli by zapewnić egzystencje ludziom którzy produkowali na eksport do globalnego bandyty. Takie rozwiązanie jest w zasięgu władz CHRL.
 • UE się "obudziła" i udaje dziewicę.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201811129175870-sputnik-parlament-europejski-pi-bron/

  Ale to dobry symptom, jeden z wielu.. Francja i Niemcy (reszta bez znaczenia) rozumieją że są częścią Euro Azji i tu powinny szukać swojego miejsca przy Euro Azjatyckim stole,

  W.Brytania zdecydowała że nie będzie jest częścią Euro Azji i wiąże się sojuszem "Atlantyckim" który jak już pisałem jest logistycznie bezbronny.
  Również Prezes ciągnie Polskę tam gdzie mają ją głęboko w d...
  czyli za ocean...
  Polska jest częścią Euro Azji czy tego Prezes i jego żydowscy "przyjaciele" chcą czy nie chcą
  Podobnie Izrael... oba te twory i parę innych (Ukraina, "pribałtyki", Rumunia, Kosowo, Albania) prędzej czy później zostaną "ucywilizowane".

  Europa już jest Euro Azjatycka w sensie decyzji głównych Europejskich graczy... jeszcze stwarza się pozory .. ale to tylko zasłona dymna.

  Za chwilę Prezes i jemy podobni zostaną sami bez zaoceanicznego opiekuna ... i emigrują z resztą żydostwa do ukochanej umiłowanej Ameryki... Australii , czy innego Paragwaju (jak kiedyś Naziści)
  Nie wiem tylko czy i dzisiaj Watykan będzie wydawał fałszywe paszporty
  jak robił to by chronić Nazistów Hitlera ?
 • @Oscar 13:14:01 oraz 13:48:24
  Przeczytałem uważnie Pańskie wpisy. Uznaję Pańskie uwagi za kompetentne i słuszne. Dałoby się na ich podstawie zrobić porządną notkę. Ja nie mam czasu, więc zachęcam Pana, by Pan to uczynił.
  Jeśli Pan się zdecyduje, to ewentualne pytania może Pan kierować do Repsola.

  Jeśli chodzi o biurokrację UE, to jest ostatnio ruch, zapoczątkowany przez Macrona; także Tusk zabrał głos w tej sprawie (zapewne urzędnik Angeli podunął mu tekst). W sumie to ruch w dobrym kierunku, aczkolwiek chyba 'bunt' zostanie zgaszony. Jest tak, jak napisała Tiamat: "Europa nie zostanie zaatakowana. Jeśli będzie zaatakowana, to tylko przez USA".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej