Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawicowa i lewicowa bywa tylko kapitalistyczna elita, która przy pomocy prawicowo-lewicowych elementów zarządza narodami. Naród nie jest ani prawicowy ani lewicowy.

Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita czyli co się stało we Włoszech

.
https://www.youtube.com/watch?v=DUdF-pOTo9I

.
Dzień dobry, oglądacie państwo "Ekspertyzę Dugina".  Porozmawiajmy o takim politycznym procesie jak zwycięstwo we Włoszech populistycznych partii. Jest to zdarzenie o znaczeniu fundamentalnym ponieważ pokazuje ono (zdarzenie) nie tylko jakiś odosobniony przypadek możliwości zjednoczenia prawych i lewych populistów we Włoszech, ale i rysuje nowy politologiczny obraz, który na naszych oczach wyłania się na Zachodzie.
.
Co mam na myśli? - W zachodnioeuropejskim społeczeństwie od czasu francuskiej rewolucji ustalił się podział na lewicę i prawicę. Bernard (Shaw), znany pisarz i myśliciel mówił, że lewicowa i prawicowa bywa tylko burżuazja, bo społeczeństwa nie są ani lewicowe ani prawicowe.
.
To że społeczeństwo z natury nie są ani lewe ani prawe, a tylko sztucznie politycznie podzielone, jakoś uchodziło uwadze i analiza politycznych procesów dotyczyła modelu: prawica-lewica, prawica przeciwko lewicy, lewica przeciwko prawicy. Prawica zwykle występuje jako nosiciel konserwatywnych wartości rodzinnych i religijnych, tradycyjnej moralności oraz patriotyzmu. Z drugiej strony prawica występuje za wolnym rynkiem, za ograniczeniem ingerencji państwa w ekonomikę.
.
Lewica opowiada się za postępem, rozwojem, odrzuceniem Kościoła, rezygnacją z tradycyjnej moralności, przebudową społeczeństwa. Jednocześnie występuje za socjalną sprawiedliwośćcią, za wzmocnieniem roli państwa w ekonomice poprzez mechanizmy fiskalne.
.
Dopóki społeczeństwo podzielone jest na lewych i prawych, cała polityka sprowadza się do tego, kto zwycięży - prawica czy lewica. Prawica w wypadku (wyborczego) sukcesu rozpocznie proces prywatyzacji, odrodzi idee partriotyzmu itp. Lewica zaś postąpi odwrotnie; otrzymując władzę dąży do kulturowej przebudowy społeczeństwa z legalizacjią zboczeń włącznie. Przy jednoczesnym dążeniu do zwiększenia społecznego dobrobytu.
.
Tak było, dopóki prawica z lewicą nie osiągnęły politycznego kompromisu, wskutek czego pojawiła się dominacja czystego liberalizmu. Liberalizm nie przedstawia ani prawicowego ani lewicowego modelu. On (liberalizm) bierze od prawicy ekonomikę, wolny rynek, kult prywatnej własności, niskie podatki, a od lewicy niechęć do Kościoła i postmodernistyczną kulturę.
.
Liberalne elity, które wykształciły się na Zachodzie w 80-tych i 90-tych latach, przestały być prawicowe i lewicowe. Realizują prawicową politykę ekonomiczną i lewicową politykę społeczną. I przyjmują tradycyjną prawicę jak de facto ekstremistów, faszystów, a zwolenników społecznej sprawiedliwości jako lewicowych ekstremistów, stalinistów itd.
.
Obecnie polityczny establishment składa się wyłącznie z prawicowych lub lewicowych LIBERAŁÓW, realizujących politykę "otwartych społeczeństw" Georga Sorosa, Hilary Clinton. Wszystkiego tego, co "prawicowy" Trump nazywał "błotem". Owo "błoto" uosabia prowo-lewą ideologię światowych elit. Ono (błoto) przekształciło tradycyjnych konserwatystów w marginałów, brunatnych faszystów. Tradycyjną rodzinę z mamą i tatą, z pierwiastkiem żeńskim i męskim obecnie traktuje się jako element ideologii faszystowskiej.
.
To samo stało się z nosicielami idei sprawiedliwości społecznej. Błoto zmarginalizowało ich jako nosicieli stalinizmu, gułagów, komunizmu itp. Modne ostatnio porównywanie Hitlera i Stalina ma sugerować, że każdy wyraziście prawicowy czy lewicowy to niebezpieczny ekstremista, dla którego nie ma miejsca w liberalnym społeczeństwie.
.
Ponieważ liberalna elita zdążyła zdemonizować i zmarginalizować prawych i lewych, którzy pozostają poza jej kręgiem, runęła struktura tradycyjnych partii politycznych.
Prawicowi konformiści zaczęli się integrować z lewicą i odwrotnie. Klasycznym przykładem są amerykańscy trockiści czy francuski filozof Bernard Levy, którzy odwrócili się od idei społecznej sprawiedliwości i przyjęli liberalne zasady wolnego rynku tym samym integrując się z prawo-lewą elitą światową. I konsekwentnie: polityczna prawica i lewica, która nie wpisała się w światowy system, po prostu upadły. Nie mając ani pieniędzy ani trybuny, utraciły poparcie społeczeństw. 
.
Ale społeczeństwa ze swym przywiązaniem do tradycyjnych wartości, idei sprawiedliwości zostały. Zostały również polityczne formy samoorganizacji z liderami, których zaczęto nazywać "populistami". Tych, którzy stawiali na tradycyjne wartości nazwano prawicowymi populistami, a tych, którzy na idee sprawiedliwości socjalnej -populistami lewicowymi.
.
Dlaczego oni są "populistami"? - Dlatego, że nie wyznają ani lewicowych ani prawicowych dogmatów. Opierają się na tym, czego oczekują od nich ludzie i dlatego wygrywają. Na przykład prawicowi populiści uważają że niekończąca się emigracja jest zła, zaś liberałowie, że jest korzystna dla rozmywania europejskiej i muzułmańskiej tożsamości, stwarza nowe miejsca pracy, wzbogaca kulturowo (wedle liberałów), emigracja jest potrzebna kapitalizmowi i wspiera idee otwartych społeczeństw, wartości praw człowieka, dlatego emigracja powinna ciągle wzrastać, a obowiązki emigrantów maleć. Ta sytuacja nie podoba się ludziom, którzy przeciwko temu występują. To prawicowi populiści.
.
Z drugiej strony - monopole, korupcja, wzrost pogardy elit dla zwykłych ludzi w ekonomice zostają odrzucane z lewej strony. Ludzie nie chcą być pozostawieni samym sobie, chcą pewnego rodzaju paternalizmu panstwa.  Tacy ludzie nie mając wsparcia komunistów czy socjal-liberałów, bo ci zintegrowali się z globalnym liberalizmem, zostali "bezpańscy" i spontanicznie zaczęli tworzyć lewicowy populizm.
.
To właśnie zaszło we Włoszech. Prawicowi populiści (którzy wcześniej byli ligą północną) i lewicowi populiści wzięli większość głosów. Nie tylko pozostawili liberałów z "niczym", ale jeszcze zdołali umówić się ze sobą i stworzyć wspólny rząd, który pracuje już pół roku, co na włoskie warunki nie jest już tak mało. Precedens jest wstrząsający, ponieważ pokazuje nową politykę, która już nie jest "prawi przeciw lewym" ale"prawicowi i lewicowi populiści przeciwko światowym prawicowo-lewicowym elitom". 
.
Zjednoczenie włoskich prawicowych i lewicowych populistów być może ukazuje nam przyszłość Europy i przypuszczalną przyszłosć świata. Przykład pochwyciła niemiecka polityk Sara Wagenknecht, która odłączyła się od starych klasycznych struktur i stworzyła lewicowy populistyczny ruch. To tylko początek bardzo ważnego procesu. We Włoszech widzimy przyszłość dlatego, że samym prawicowycm populistom i samym lewicowym populistom nie wystarczy sił, aby zwyciężyć globalistów i liberałów. Żeby urzeczywistnić zwycięstwo, potrzeba zjednoczenia prawych i lewych populistów.
.
We Włoszech taki alians zaistniał, a to znaczy, że wstąpiliśmy w nową epokę, w której rzecz nie idzie o to, czy jesteś lewy czy prawy, ale o to, czy jesteś z narodem czy przeciwko niemu. Jesteś przeciwko planetarnej globalnej elicie czyli przeciwko narodowi czy z narodem. W takiej sytuacji programowy antyfaszyzm i antykomunizm należy odrzucić jako narzędzie globalnej elity, służące do rozdzielenia i poszczucia na siebie dwóch nurów, z których każdy jest dla owej elity wrogiem. Dopóki lewica programowo odrzuca alians z "faszystowską prawicą" i odwrotnie - póki prawica odrzuca sojusze z "komunistyczną lewicą", i prawica, i lewica są całkowicie kontrolowanymi systemami.
.
Tylko odrzucając wewnętrzną nienawiść i brak zaufania, które tak naprawdę są sztucznymi instrumentami w rękach globalnej elity, można stworzyć wspólny front, wedle nowego ładu: naród przeciwko globalnej elicie. Ludzie naprawdę pragnący i tradycyjnych wartości, i sprawiedliwości społecznej. Alians pragmatyków przeciwko globalnej dyktaturze zboczeńców i kapitału finansowego (100 rodzin, które dysponują 90% światowego bogactwa), 
.
Alians postmodernistów z globalnym kapitałem to jest wróg wszystkich narodów i kultur. Ten alians będzie próbował przeciwstawić i lewicę prawicy (i odwrotnie), dlatego trzeba orientować się na przykład Włoch. Salvini i Di Maio to nazwiska przyszłości. Wiele może się zmienić, alians osłabnie, jacyś politycy odejdą w cień, może upadnie rząd, ale to nieważne, we Włoszech zaszło coś, czego już nie można odwrócić. To początek nowej epoki, w której narody wstępują w finalną fazę eschatologicznej wojny z globalną elitą. W takiej sytuacji myśleć i działać wedle starych klisz sporu prawicy z lewicą to przestępstwo przeciwko narodom. W takim ujęciu tradycyjni "antykomuniści" i "antyfaszyści" tak naprawdę są przewodnikami liberalnej strategii.
.
Jeszcze raz przypomnijmy sobie słowa Bernarda Shaw: Prawicowa i lewicowa bywa tylko kapitalistyczna elita, która przy pomocy prawicowo-lewicowych elementów zarządza narodami. Naród nie jest ani prawicowy ani lewicowy. Przypatrujmy się włoskiemu doświadczeniu i wyciągajmy z niego właściwe wnioski.
.
.
Przetłumaczył: Ikulalibal
.

KOMENTARZE

 • Coś podobnego ?!
  .
  wydaje mi się znalazłem.

  - https://marucha.wordpress.com/2018/11/12/rocznicowe-zamyslenie/#comment-792441
 • @Laznik 22:46:43
  "Okupant ma wiele trosk, jedną z nich jest: "Jak by tu podzielić naród?”, link:

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/12/rocznicowe-zamyslenie/#comment-792441

  --- Zdaje się są inne problemy poruszone w linkowanej wypowiedzi i u Dugina. Chodziłoby o to, że podział - wzorcowo realizowany w USA i w Polsce - na lewicę i prawicę, jest nieadekwatny do zjawisk polityczno-społecznych.
  I moja uwaga - próby wyłamania się w Polsce z tego wzorca elit były realizowane przez Andrzeja Leppera, Romana Gertycha (jako założyciela i przewodniczącego LPR) oraz dr. Mateusza Piskorskiego. Wszystkie zostały rozbite.
 • @All
  J. Augustyniak o procesie dr. Mateusza Piskorskiego, link:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201811149198140-Piskorski-Polska-polityka-sar-rozprawa-Sputnik/
 • @All (II)
  "Stany Zjednoczone będą nadal ściśle współpracować z Polską i wspierać jej wysiłki na rzecz konfrontacji z Rosją - powiedział sekretarz obrony USA James Mattis", link:

  https://pl.sputniknews.com/polska/201811149190441-sputnik-usa-polska-rosja/

  Pisze bloger w komentarzach: "Czyli co. My mamy się bić z Rosją, a oni bedą nas wspierać. Idiotow sobie znalezli czy co?"

  --- Odpowiadam: "Znaleźli".
 • @zygmuntbialas 23:54:26
  I to niejednego. Ludzie pokroju Sakiewka, Gadowski, Janecki napędzają pro wojenną atmosfere. Aczkolwiek Janickiego warto posłuchać, to agentura amerykańska , więc przynajmniej możemy dowiedzieć się czego od nas chcą
 • @Arjanek na co ty prowokatorze liczysz
  kiedy wydajesz podobne opinie

  //Po II wś nie ma prawa powstać prawdziwa "antysemicka" prawica. //

  "Antysemicka" ? a co to wogóle za kryterium dla partii ? nie ma partii antysemitów podobnie jak nie ma partii kanibali,mizoginów i mizoandrian.To są dzięki bogu najwyższemu marginalne patologie a w zorganizowanych społeczeństwach istnieją struktury powołane do tego aby zajmować się patologiami.
  Partie polityczne ze swej natury mają inne cele a mianowicie takie aby ze społecznego życia usuwać te zjawiska które zwolennicy danej partii uważają za uciążliwe.Lub odwrotnie:wprowadzać takie akcenty które przez ogół są oczekiwane.
  Dajmy na to taka lichwa.Są tacy (i jest ich niemało) którzy uważają że to szkodliwe a nawet zbrodnicze zjawisko w związku z czym powinno być surowo ścigane prawem.Ci którzy organizują i zatrudniają się w lichwiarstwie powinni podlegać karze.Etniczna przynależność takich złoczyńców jest zupełnie nieistotna.

  PS
  Żyję na tym świecie nie od dziś a nie znam ani jednego antysemity.Zewsząd słyszę że coś takiego istnieje ale osobiście nie mam takich doświadczeń.
 • @
  No proszę! A ja piszę o tym od samego zaistnienia Nowego Ekranu. Ostatnio wczoraj u MacGregor'a: https://macgregor.neon24.pl/post/146375,rtm-witold-pilecki-do-dzialaczy-mlodziezowych-1946-47

  "Przede wszystkim, każdy robotnik, a zwłaszcza Rabin, marzy aby zostać Kapitalistą!
  W przpadku K.Marska, Das Kapital został napisany „celem emencypacji żydów”, czyli widykacji tej zagranicznej chołoty z pozycji pogardzanych cinkciarzy do włascicieli fabryk.
  Na polecenie Marksa, zgolili brody, obcięli pejsy, ubrali się jak europejczycy, zapalili cygaro, i zorganizowali lumpen-proletariat, czyli Gojów-Chrześcijan w „partie robotnicze”.
  Dokladnie na tej recepturze powstalo przedsiębiorstwo Dalstroj pod nadzorem „wybranego przez Boga” żyda Eduarda Berzina, który chodził w karakułowym futrze, jeździł Rolls-Roycem, obwieszał się złotem, i zajadał kawior – ideał Komunisty!
  Komunista nigdy nie przyzna się, że jest komunistą. Stąd powstaly nazwy, organizacje, a nawet państwa pod kryptonimem: SOCJALISTYCZNA, Ludowa, lub Demokratyczna.
  Niewolikom Dalstroju i współczesnym podatnikom mówi się, ze „Partia robotnicza nie może mieć nic wspólnego z tymi „patriotami”, co pod słowem „ojczyzna”, rozumiejąc swój własny interes, pragną pogodzić robotników z fabrykantami”.
  Oczywiście, że nie! Partia robotnicza, czyli opodatkowani Goje mają pracowac za grosze wypłacane im przez „prawdziwych Komunistów” z foteli WŁADZY i włascicieli korporacji, czyli Żydów.
  Wrogami mają być tylko kapitaliści-Goje, czyli tacy jak np. Prezydent Trump lub „kułak” posiadający dwie krowy. Natomiast kapitaliści-Żydzi, tacy jak rodzina Rothchildow, Soros, Goldberg, Murdoch, Dimon (roczne wynagrodzenie: US$30 miliony), Demokraci w Sejmie i Kongresie, itp. to „bracia-dobroczyńcy, filantropi, sponsorzy, i patrioci”. Nikt nawet nie powie o nich: Kapitalista!
  „Wstrętnym Kapitalistą” jest natomiast właściciel sklepu, posiadacz lepszego samochodu, lub zegarka Rollex. „Takim trzeba zabrać!” „Domagamy się równości!”
  „Na dnie sprawy narodowej leży zawsze interes kapitalistów.” Pytam: których kapitalistow, gdyż z pewnościa nie tych, którzy rządzą lub mieszkają w pałacach, czyli tych których kapitał pochodzi z zysku lub „obrotu pieniędzmi” w milionach rocznie.
  „Jedności narodowej nie może być tam, gdzie jest wyzysk; gdzie jedni duszą drugich, tam nie może być braterstwa.” Ale gdyby tak udalo się odseparować tych wyzyskiwaczy i dusicieli, w innych słowach: niezmiernie bogatych marksistów od ciężko pracujących i opodatkowanych Goi, wtedy jedność byłaby i jest zagwarantowana naturalnie wg uniwersalnego (boskiego) podziału: Chrześcijanie vs anty-Chrześcijanie."

  Czyżby Aleksander Dugin czytał moje komentarze? Tylko nie zabierajcie mi patentu na tą teorię.
 • "Czego boi się światowa elita"
  Ona boi się ludzi stworzonych przez Boga - bo sama od diabła pochodzi.
 • @ikulalibal 07:56:48
  Witam :)

  Wypowiedź Dugina jest bardzo dobra. Czy do końca trafna? - Trudno mi sobie wyobrazić na przykład rząd niemiecki, stworzony przez AfD wspólnie z Lewicą (Linke), a obie te partię zyskują na znaczeniu. W Polsce też nie powstanie podobny rząd, bo myśli i działania, skierowane przeciw tzw. elicie, zostały skutecznie wytrzebione.
  Ale zastanowić się można.
 • @Zdzich 08:08:47
  "Czyżby Aleksander Dugin czytał moje komentarze?" -

  Za nic nie mogę się dopatrzyć jakichkolwiek punktów wspólnych między wypowiedzią Dugina i Pańskimi komentarzami.
 • Na prawo od nas tylko sciana..
  Przyznaje, ze od jakiegos czasu nie potrafie zrozumiec roznic ideologicznych miedzy 'Lewica ' i 'Prawica'.
  Miarka czesto sa epitety.
  Jak ktos nas nie lubi to nazywa nas lewakami bez wzgledu na nasze poglady..

  A ja dalej nie mam pojecia , co to takiego jest rzad prawicowy albo lewicowy.
  Czy rzady PO to byly bardziej na prawo czy bardziej na lewo?
  I jaka jest naprawde istotna roznica miedzy Demokratami a Republikanami?
  Obie partie pomagaja dorobic sie zydom na edukacji, lecznictwie, wieziennictwie, narkotykach i wojenkach.

  Obama tez jezdzil po swiecie i handlowal bronia. Trump tez robi za komiwojazera.
  I tez 'zagladnal' do Polski, zeby zaproponowac korzystne warunki zakupu szajsu militarnego.

  Roznica miedzy G.B. Bushem a Obama lezy tylko w Nagrodzie Pokojowej Nobla. Dzialanosc na rzecz pokoju w obu przypadkach byla taka sama.

  Obojetnie czy 'na prawo od sciany czy na lewo', kazdy kandydat na prezydenta w USA i w Polsce musi zlozyc przysiege lojalnosci wobec Izraela.
  Stosunek do Rosji wlasciwie pozostaje bez zmian obojetnie jaki rzad jest przy wladzy.

  I tylko prawda z PRL-u pozostaje ta sama:

  Plakat z czasow PRL:

  https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1191/2758/original.jpg
 • @Tiamat 05:05:37
  Jak pisałem, podział na Lewicę i Prawicę jest sztuczny, kiedy obiema stronami zarządzają marksiści zacierający fakt, że kiedyś Lewica opanowała Prawicę metodami rewolucji.
  Jeśli chodzi o tardycyjny podział, to Lewica deklarowała się jako „rządy (przekupionej) większości”, a Prawica jako „rządy Prawa równego dla wszystkich”.
  Po okresie kiedy Marksiści zajęli się Prawem, różnice pomiędzy Lewicą i Prawicą zanikły łącznie z moralnością i barierami chrześcijaństwa (np. „Nie zabijaj!”).
  Stąd nasz współczesny okres historii nazywa się Post-Chrześcijańskim.
  Pozostało nam barbarzyństwo pogan (lub NWO) sterowane przez „ludzi wybranych” oraz „wiara w człowieka” (czyli w Żyda).
 • @Zdzich 06:00:38
  A konkretniej ? może na jakimś przykładzie ?
  dajmy na to taki Jacob Henry Schiff .Swego czasu wykreował ( i do spółki z zięciem M.Wartburgiem sfinansował) ,całe pokolenia europejskich polityków.To ów Schiff to on był lewicowy czy prawicowy.
 • @Zdzich 06:00:38
  Ja sie najzupelniej zgadzam - ale ten plakat z PRL-u to byl /jest prawicowy czy lewicowy?
 • Co sie stalo we Wloszech?
  To samo , co w Austrii.
  Wniesiono 'drobne' poprawki wyborcze.
 • @Tiamat 09:06:12
  Na poczatku musze wyrazic zdziwienie, ze Pani sie ze mna zgadza. :)
  Jesli chodzi o plakat, ktorego pochodzenia nie mam czasu sprawdzic, to wyglada mi na "lewicową" propagandę prezentujacą "sępa", ktory chce zatakowac "gołębia pokoju". NATO powstalo w roku 1949 celem powstrzymania ekspansji Zw. Radzieckiego. Mowiac o ekspancji komunizmu, prosze pamietac ze w ciagu dwoch lat po Rewolucji w Rosji, powołana zostala 13 kwietnia 1919 Socjalistyczna Republika Radziecka w … Bawarii! Pozniej w historii, owi Komunisci Münchner Räterepublik zorganizowali się jako Narodowo-SOCJALISTYCZNA Partia Robotnikow Niemieckich (NSDAP).
  Od samego początku zaistnienia Komunizmu, finansowanego z resztą przez lidera Ruchu Postępowego w Ameryce, prezydenta Woodrow Wilsona oraz jego Pierwszego Doradcy d.s. Zagranicznych Mandella House'a (agenta rodziny Rothschildów), cala międzynarodowa Lewica była w rękach Żydów.
  I tak jest do dzisiaj!
  W stylu tej propagandy, NATO zawsze było prezentowane jako pakt „imperialistów amerykańskich”, a członkowie Paktu Warszawskiego jako „gołąbki pokoju”.
  Tylko, mało kto zauważyl, że NATO również dyrygowane jest przez … żydo-komunę! Od Javiera Solany (członek Hiszpańskiej Partii SOCJALISTYCZNYCH Robotników) do obecnego Jens'a Stoltenberg'a (członek lewicowej Partii Robotników) finansowane jest z podatków niewolników Zachodu kontrolowanych przez „Progresywnych Demokratów”.
  Zatem błędem jest sądzenie, że NATO jest organizacją Prawicową, a prez. Trump opowiada się za jego likwidacją.
  RWPG, EU, Narody Zjednoczone, oraz NATO są organizacjami żydo-komuny, której jedynym celem jest: „Ruszymy z posad bryłę świata; Dziś niczym, jutro wszystkim my!”, czyli NWO.
  Tylko że w Rosji i w Ameryce rządzą obecnie anty-komuniści, Putin i Trump.
  Konsekwentnie i na progu pełnego zwycięstwa, żydo-komuna rozgrzana jest do czerwoności (na czele z Hillary Clinton).
 • @Tiamat 05:05:37
  "A ja dalej nie mam pojecia , co to takiego jest rzad prawicowy albo lewicowy". -

  --- Nie ma dzisiaj lewicy ani w USA, ani w Europie. W USA wykończył ją znany polityk, ponoć alkoholik, po II wojnie światowej (uciekło mi w tej chwili z głowy jego nazwisko). W Europie zaszło to zjawisko około - powiedzmy - 30 lat temu. Lewicę nazywali komunizmem, a komunizm zrównano (np. w Polsce) z faszyzmem.
  Co decyduje o tym, czy partia jest lewicowa czy prawicowa? - Muszę tu odwołać się do Marksa. O lewicowości czy prawicowości decyduje stosunek do własności. Lewica jest za uspołecznieniem środków produkcji, a prawica za własnością prywatną tychże środków. Inne odniesienia, np. do Kościoła, do tradycji i postępu są tylko poboczne.

  Pozdrawiam.
 • @Zdzich 06:00:38
  "Jeśli chodzi o tardycyjny podział, to...". -

  --- Ale Pan odwraca kota ogonem.
  kiedy ja się od Pana dowiem, że komuniści łapali Murzynów w Afryce i wywozili jako niewolników do USA...
 • @Tiamat 05:05:37 (II)
  Mała korekta:
  Napisałem: "Nie ma dzisiaj lewicy ani w USA, ani w Europie". -

  --- W jakimś stopniu jest ta lewica w Europie: w Niemczech - Linke (Lewica), w Polsce - partia ZMIANA i wiele drobnych partii pozaparlamentarnych.
 • @ikulalibal 07:56:48
  Powyższa notka (Pański przekład) została opublikowana u Maruchy, link:

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/16/aleksander-dugin-czego-boi-sie-swiatowa-elita/#comment-793261
 • @zygmuntbialas 22:40:46
  „kiedy ja się od Pana dowiem, że komuniści łapali Murzynów w Afryce i wywozili jako niewolników do USA...” - Już dzisiaj!

  Angielski wyraz „niewolnik” wywodzi się od etnonimu Slav. W średniowiecznych wojnach wielu Słowian zostało schwytanych i zniewolonych przez koczujacych Zydow, co doprowadziło do tego, że słowiańskie słowo stało się synonimem "zniewolonej osoby". Przed powstaniem Stanow Zjedn., niewolnicy najczesciej byli sprzedawani na bazarach Srodkowego Wschodu i Europy. (www.youtube.com/watch?v=xGBkR-ygwhQ).
  Po powstaniu Stanow Zjedn. handel ludzmi powiekszony został o przewozy na linii Afryka - USA . Sprzedaz niewolnikow nigdy nie odbywala się w zydowskie swieto Sabbath, co widac na historycznych plakatach oglaszajacych tenze handel.
  Więcej tutaj: „The Secret Relationship Between Blacks and Jews” - An accurate accounting of the history of Blacks and Jews from the Columbian era to the Civil War, including the extensive record of Jewish slave trading in the western hemisphere. 334 pages - 1,275 footnotes - More than 3,000 sources - Jewish journals, encyclopedias, newspapers & other publications - Jewish scholars & rabbis - Court records - Shipping records - Jewish wills - Runaway slave notices - Auction notices - Published sermons - Census data - Slave bills of sale - Tax records Full Index – Bibliography.

  Nie mialem okazji zapytac się tych handlarzy, czy byli Komunistami, ale historia polityki ich potomków mówi sama za siebie. Wygłaszają „marksizm dialektyczny” dla Gojów, samemu będąc Kapitalistami. Zupełnie jak Karl Marks, czy nie?
 • @zygmuntbialas 23:13:14
  No to rzeczywiście wojna już tuż tuż i wszystkie widoczne gwiazdy na niebie na-to wskazują.

  W trendach strategicznych opracowanych przy wspołpracy klubu rzymskiego już w latach 70-80. globalna elita wiedziała i planowała politykę pod tę konfrontację. trudno mając takie plany się nie domyślać buntu i protestów (populizmu) Pytanie tylko kiedy, lecz wzrost technologii i rozwój internetu umożliwił dogłebną analizę zachowań czynnika ludzkiego.

  Ta włoska partia jest kontrolowana i dopuszczona. Może nie w pełni i silnie , ale jest.

  Lepper był zakładnikiem liberalistów, chciał partyjnie coś zmieniać przez wew. politykę w zglobalizowanym swiecie. Działał na korzyść nawet ich samych stwarzając słabe pozory mozliwości do walki, aż do momentu w którym przyszedł czas by się go pozbyć.

  Zmiana musi nastąpić wewnatrz umyslu wiekszosci obywateli bo system jest odzwierciedleniem jego wizji zycia,przemyslen,potrzeb,pragnien,zdolnosci i mozliwosci. Czyli Percepcji ,logiki oraz swiadomosci.

  Nie ma się co dziwić politykom ze patrzą na masy z obrzydzeniem , kiedy te zamiast zajmować się na prawde powaznymi sytuacjami, ktore kształtują lub defragmentują ich zycie , wolą pojechac do galerii albo obejrzeć kabaret.
  Bez mas a jeszcze lepiej jednostek ludzkich nic się nie ruszy.

  Mowic dziś coś do mas "wyedukowanych" by walczyć ze sobą i być eunuchami nie ma sensu bo oni słyszą to inaczej.

  Ma miejsce dokładnie taka sama sytuacja jak w 20leciu miedzy-wojennym. Komuniści kontra Faszysci - konflikt czas rozpocząc.

  To samo jest obecnie teza z antyteza Hegla i zderzamy.


  Przecież problemem swiata zachodniego z europą włacznie, mówiąc o liberalizmie są Chiny , a nie jakaś tam polityka z kosmosu,a kto z kolei nie upomina się o zawody, tylko chce by syn/córka/wnuczek poszedł kraść i niszczyć naród do korporacji?? Chiny w które zachód obecnie od kilku wieków pompuje kapitał i technologie w zbrojenia. (gospodarka to efekt uboczny), kosztem obywateli zachodu. Kto gloryfikuję Niemców przez kompleksy zamiast postawić się przeciw roztrwonieniu majątku narodowego i zniszczenia gospodarki.

  Rośnie prymitywny handel taniej kupie, drożej sprzedam w skali masowej, prostytucja w tym domowa, wzrost prostackich zakładów pracy, żerujących na sytuacji spolecznej i pracownikach, zamiast wspołpracować. Sam naród się wykańcza, zamiast walczyć nawet ideologicznie woli się nachlać, nażreć i poogladać show.


  Obecna róznica polega na tym ze globalisci mają plany na 40-50 lat do przodu, a zwykly obywatel na 1 dzień do 1 roku.

  Wzrost korporacji oznacza upadek klasy sredniej, a wraz z tym dno i bieda czyli wyzysk kosztem skrajnego bogactwa ponadnarodowych elit.


  To Wartburg powiedział, ze nowy porzadek wprowadzą albo po dobroci albo siłą.
 • @Zdzich 08:41:50
  "Nie mialem okazji zapytac się tych handlarzy, czy byli komunistami,..". -

  --- Nie trzeba pytać. Wtedy nie było komunistów.
  Będę musiał wybrać optymalną definicję komunizmu i komunisty, a chodzi o to, by nie rozszeszać pojęć do absurdalnych granic. Bo jeśli my wszelkie zło przypiszemy tylko komunistom, to tracimy z pola widzenia faktycznych winowajców.
  A propos, Marks nie był kapitalistą i nie był szczególnie bogaty. Był wspomagany finansowo przez Engelsa.
 • @CIApy 09:21:54
  "Zmiana musi nastąpić wewnatrz umyslu wiekszosci obywateli bo system jest odzwierciedleniem jego wizji zycia, przemyslen, potrzeb, pragnien, zdolnosci i mozliwosci". -

  --- Bardzo ważkie spostrzeżenie. Dodam, że dzisiaj nie widzę w Europie jakichkolwiek możliwości 'obudzenia się' ludów i zmiany rzeczywistości.
 • @zygmuntbialas 14:21:41
  "Karol Marks byl kapitalista.
  Radze wrocic do szkoly." - napisala p.Tiamat 12.11.2018 01:13:41

  "kiedy ja się od Pana dowiem, że komuniści łapali Murzynów w Afryce?" - napisal zygmuntbialas 16.11.2018 22:40:46

  "Nie trzeba pytać. Wtedy nie było komunistów." - napisal dzien pozniej zygmuntbialas 17.11.2018 14:21:41

  Panie Zymuncie, Manipuluje Pan jak tylko panu wygodnie!

  W mojej opinii Komunisci sa tylko ta frakcja Lewicy, ktora nie chce sie przyznac do tego, ze sa Komunistami.
 • @Zdzich 18:36:03
  Ja manipuluję?! - Żartuje Pan.
  Nieco wyżej napisałem: "... chodzi o to, by nie rozszeszać pojęć do absurdalnych granic. Bo jeśli my wszelkie zło przypiszemy tylko komunistom, to tracimy z pola widzenia faktycznych winowajców".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej