Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się dzieje na świecie - 17.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedyś zapewne doczekam chwili, gdy bloger @Zdzich napisze, że to właśnie komuniści łapali Murzynów w Afryce i wywozili ich jako niewolników do USA.

Aktualnie pisze @Zdzich:  "Perpetual wars, czyli WIECZNE WOJNY stanowią marksistowską recepturę polityki żydo-komuy. Śpiewano o tym w Międzynarodówce:„Ruszymy z posad bryłę świata, dziś niczym, jutro wszystkim my!”..

Mówiąc o tych wojnach, prezydent Trump krytykowal poprzednie administracje za te wojny, które o mało co nie doprowadziły do NWO, czyli Nowego Porządku Świata z Rosją ponownie w rękach komunistów. Dla p.Białasa oraz p.Tiamat, to jest „chaotyczna mowa”„brednie”.
.
Prezydent Trump walczy z komunizmem, socjalizmem, globalizmem i NWO jak lew.
A tutaj w Neonie mamy p.Białasa i p.Tiamat, którzy walczą z Trumpem! Nic nowego. 
.
PS: Nie ma rozkazu „strzelać do emigrantów”, a do tego maszerująca hołota komunistów z południa NIE są imigrantami, tylko – tak samo jak pani – idzie po benefity socjalne opłacane przez amerykańskich podaników. Proszę zauważyć, że nie chcą zostać w Meksyku i do Kuby też by nie poszli, pomimo że posługują się językiem hiszpańskim.

.

Odpowiada p.Tiamat:  Może pan się nauczy czytać amerykańskich publicystów i byłych kandydatów na prezydenta USA, np. dr. Ron Paula (republikanin z Teksasu).   Również polecam program publicystyczny USA pt. Watching the Hawks, który prowadzi syn amerykańskiego gubernatora Ventury razem z wnuczką wiceprezydenta Wallace'a i synem znanego amerykańskiego filmowca Olivera Stone'a. (Widać pan wie lepiej niż Amerykanie).
.
Ja nie mam zwyczaju odkrywania Ameryki i wymyślania legend. Wszystko, co piszę można znaleźć w amerykańskich mediach, raportach Kongresu i w oficjalnych mediach. Ja rozumiem, że ignoranci są wszechstronni.
.
Poprawka: Nigdy nie byłam na żadnym socjalu. Nie bylo takiej potrzeby. Socjal nie wystarczylby mi zresztą na moje potrzeby. Pana argumenty to jakiś dadaizm - dziecinada. Spróbuję odpowiedzieć na wszystkie pańskie argumenty.
.
--- Tzw. niekończące sie wojny (perpetual wars)  to akurat podstawa amerykańskiej polityki zagranicznej. Proszę pokazać jedno państwo marksistowskie, które użyło broni atomowej przeciwko ludności, zwłaszcza cywilnej. Proszę pokazać jedno państwo marksistowskie, które bombarduje suwerenne państwa, i proszę wskazać choć jedno państwo marksistowskie, które handluje narkotykami czy nakłada sankcje gospodarcze na 'nieposluszne' kraje. 
.
--- Ani w Hiroszimie, ani w Nagasaki nie było żołnierzy. Byli sami cywile i była właśnie podpisywana kapitulacja, gdy Amerykanie zrzucili bomby atomowe na cywilne miasta.
W Jugosławii Amerykanie wymordowali bombami uranowymi ludność cywilną. W Iraku wymordowali ponad milion samych dzieci; w Libii, Afganistanie, Nikaragui, Panamie, Haiti - to jankesowskie zbóje napadają na ludność cywilną i okradają narody. 
.
Nie wiem, czy to dlatego, że mają 'marksistowską recepturę polityki żydo-komuny' , czy dlatego, że największymi przyjaciółmi USA są Arabia Saudyjska i Izrael. Osobistym doradcą prezydenta jest ortodoksyjny syjonista blisko związany z partią Likud w Izraelu.
.
--- Amerykański podatnik żyje na ziemi meksykańskiej! Teksas, Newada, Nowy Meksyk, Kalifornia - to meksykańskie terytoria zagarnięte przez jankesów.
.
--- Mimo, że Amerykanie posługują się angielskim jezykiem, do więzień londyńskich wrócić nie chcą.
.
- Z pieniędzy podatnika amerykańskiego żyją jankesowskie oligarchy i dzieci prezydenta: cala rodzina mieszka w Białym Domu na koszt podatnika. Z pieniędzy podatnika żyją też amerykańskie banki, które co chwila podatnik musi wykupić, bo się banki zgrały np. na giełdzie. 
.
--- Nie wiem, w jaki sposób Trump walczy z NWO, skoro obiecuje rządzić światem i zmusza suwerenne państwa do podporządkowania się amerykańskim sankcjom. Właśnie Trump wprowadził faszyzm w Brazylii i ma ochotę napaść na Wenezuelę. Próbuje całkowicie podporządkowac Europę i w Polsce założyć stałe bazy okupacyjne. Indiom nie pozwolił handlować z Rosją. To Trump chce Iran zamorzyć głodem, w Syrii zmienić 'reżim'  i wybranego przez naród prezydenta; okrada Nigerię z ropy, a w maleńkiej Mołdawii dostał właśnie odprawę.
.
Efekt prób Trumpowego globalizmu widać w Azji: całkowita kompromitacja w Korei Północnej, zbuntowana Japonia okupowana przez kowbojów właśnie zaprzyjaźniła się z Chinami, a Filipiny bezczelnie odmówiły zakupu broni z USA. Bardziej im się podoba broń rosyjska. Indie nie tylko zakupiły rosyjski system S-400, ale dolożyły do listy zakupów jeszcze rosyjskie fregaty. Coraz mniej jest chętnych na kupowanie amerykańskiego złomu. Europa się zbuntowała i nie ma zamiaru zerwać kontraktów handlowych z Iranem.
.
--- W Meksyku nie ma komunizmu. Jest w Chinach. Trump nie ma odwagi zaczepić się z Chinami, choć próbuje dywersji na Tajwanie.
.
--- Lwa to Trump przypomina tylko z fryzury.
.
Panie Zdzichu, 
ani ja, ani pan Zygmunt nie walczymy z Trumpem. Z Trumpem walczy połowa ludności w USA. Mnie to wystarcza.
Jestem tylko świadkiem historii.
.
Napisała: Tiamat

KOMENTARZE

 • Wystarczy
  Że Tramp podpisał akt S447. Obiecywał, że Polski nie skrzywdzi, a podpisał coś, co może skasować skutecznie resztę Polski.
  Także tak kończą się obiecanki amerykańskie.
  Oczywiście, to jak w tej sytuacji zachowały się "polskie" władze woła o pomstę do nieba.
  Zdrajcy, parszywi zdrajcy. Polecam kół. Ździchowi pod rozwagę.
 • @zbig71 22:18:16
  "... tak kończą się obiecanki amerykańskie". -

  --- Z moich obserwacji wynika, że to stały element gry Amerykanów.
 • @zygmuntbialas 22:29:14
  Żydostwu i fartuszkowym braciom z Wall Street.
  Chciwość i kasiora. Kto tam siedzi? Sami finansowi grandżarze. Wypłukują złoto z powietrza. Taki wielki amerykański monopol.
  60 rodzin, które tym kręcą.
 • @zbig71 22:36:48
  "Chciwość i kasiora. Kto tam siedzi? Sami finansowi grandżarze'. -

  --- Niestety, mają pieniądze, mają władzę. Czy jest możliwe wyzwolenie? - Na pewno tak, ale koszt będzie chyba ogromny.
 • @zygmuntbialas 23:37:39
  To wszystko jest bardzo szczelne. Mają za sobą armię, służby. I masę niewolników, czyli nas.
 • @zbig71 23:54:14
  "To wszystko jest bardzo szczelne". -

  --- Tak. Trudno znaleźć w historii świata przykład tak dużej przewagi jednego państwa nad innymi.
 • @All
  Schröder: Stany Zjednoczone traktują Niemcy jako kraj okupowany

  Były szef niemieckiego rządu Gerhard Schröder, ostro potępił amerykańską politykę handlową, donosi niemiecki kanał telewizyjny N-TV. „Nie możemy tolerować bycia traktowanym jako kraj okupowany” - powiedział były kanclerz Niemiec.

  „Kiedy obserwuję zachowanie amerykańskiego ambasadora, odnoszę ważenie, że raczej uważa się za oficera wojsk okupacyjnych niż ambasadora Stanów Zjednoczonych w suwerennym państwie” — powiedział Gerhard Schröder.

  W tej sytuacji Niemcy, według byłego kanclerza, powinny szukać sojuszników o podobnych zainteresowaniach.

  „To jest po prostu konieczne dla tych, którzy cierpią z powodu konfliktów, rozpętanych przez Stany Zjednoczone, aby zjednoczyć się jeszcze bardziej” — powiedział były szef niemieckiego rządu Gerhard Schröder.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201811179215269-usa-sputnik-niemcy/
  .
 • @zbig71 22:36:48
  "Sami finansowi grandżarze. Wypłukują złoto z powietrza. Taki wielki amerykański monopol.
  60 rodzin, które tym kręcą."

  A Trocki, Radek, Lenin, i Kaganowicz to Rosjanie ? ;-(

  USA są od utworzenia FED pod okupacją banktserów tak samo jak Rosja była pod okupacją bolszewików (którzy zostali nasłani przez banksterów).
  poza tym sama geneza powstania USA już z daleka śmierdzi masonerią i traktowaniem ludzi jak masami mięsa wojennego, które trzeba odpowiednio przyrządzić przed "spożyciem"

  Tak to widzę.
  Pozdro!
 • @zygmuntbialas 22:29:14
  "Z moich obserwacji wynika, że to stały element gry Amerykanów."

  Niestety Amerykanie dali się przyrządzić banksterom i ich potencjał jest wykorzystywany w niewolniczy sposób do niszczenia świata. I właśnie o to być może chodziło prawdziwym twórcom USA - stworzyć coś potężnego i jednocześnie będącego pod całkowitą kontrolą - w Europie i Azji średnio to było możliwe z uwagi a to na monarchie, a to na możnowładców, a to na świadomość narodową czy wreszcie jeszcze przedsoborowy KRK.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 03:26:27
  Słyszałem taką opinię: Żydostwo z NY zjadło Amerykanów, strawiło, wypróżniło się, a z tego czym się wypróżnili ulepili typ człowieka nowy, który jest postępowy i nowoczesny.
 • @zbig71 03:43:49
  Wielkie korporacje, ktore zeruja na ludzkim organizmie spoleczenstwa i powoduja calkowite zubozenie tego spoleczenstwa - kreca na siebie bat.
  Zrodlo wyzerki powoli wysycha.

  Przypomina to taki stary kawal o bacy, ktory pracowicie piluje galaz , na ktorej siedzi:
  Ceper z nizin go ostrzega:
  Baco, zlezcie z tej galezi bo spadnieci na ziemie.
  - Nie spadnem- powiada gorol
  Ceper: A ja wam mowie, ze spadniecie..
  Baca: E... zas..godocie..
  Goral upilowl galaz, spadl na ziemie i sie zdrowo potlukl.
  Glaszcze sie po obolalym tylku i gapi sie za oddalajacym sie ceprem i sie dziwuje:
  "Prorok jaki, czy co??"

  Kapitalizm, jak sama nazwa wskazuje, musi miec kapital.
  Co to za kapitalizm bez kapitalu?
  W USA 99% spoleczenistwa NIE ma kapitalu.
  No to, co to za kapitalizm?

  To korporacyjna kleptokracja.
 • @Tiamat 04:34:26
  Rosja ma złoża, myślę , że oni łakomym wzrokiem na te złoża spoglądają. Tak samo zresztą, jak na Irańską ropę. Jaki to antysemityzm posiadać tyle ropy i być tak wrogo nastawiony do cudnego raju. Zarówno Orban jak i Kaczyński wpuścili żydów do grupy Wyszehradzkiej, co odbija się nam czkawką.
  Na razie, bo będzie odbijało się krwią.
 • @Tiamat 04:34:26
  Polecam pani film Emira Kusturicy pt: Biały kot Czarny kot z muzyką G. Bregovica.
 • @AgnieszkaS 03:03:34
  Gerhard Schroeder jest przede wszystkim lojalny wobec Niemiec.
  Niemcy nie chca sie uzalezniac od USA, bo to sie zawsze zle konczy, co najlepiej widac na Haiti, w Puerto Rico i w Kosowie.
  Kuba ma sie lepiej.

  Schroeder jest wielkim patriota niemieckim.
  Nie w interesie Niemiec jest wojowanie z Moskwa, bo to sie tez moze zle skonczyc.
  I niestety, Niemcy nie bardzo maja ochote utracic LEGALNIE podpisane kontrakty z Iranem.

  No i Schroeder ma racje.
  Jak na razie na amerykanskich 'taryfach i sankcjach' wygrywa Rosja razem z Chinami .
  Bo Chiny tez sa lojalne wobec Moskwy?
  A Niemcow mozna podejrzewac o wszystko tylko nie o zle gospodarowanie!

  Nawet uczniak z pierwszej klasy szkoly dla umyslowo niedorozwinietych wie jaka jest roznica w cenie i jakosci gazu naturalnego z Europy a toksycznego gazu zza oceanu.
  I Amerykanom co chwile pekaja te gazociagi.
  Okrety tez im sie lamia.
 • @zygmuntbialas 23:37:39
  "Niestety, mają pieniądze, mają władzę."
  Skasujmy dolara jako walutę światową, a wszystko się z hukiem zakończy.
  Bo w nim tkwi całe zło, a nie w USA...
 • @Jasiek 03:35:33
  "Niestety Amerykanie dali się przyrządzić banksterom...". -

  --- Kiedyś prezydenci USA musieli używać specjalnych tricków, by zyskać zezwolenie społeczeństwa na wejście do Europy w I i II wojnie światowej. Dziś, tzn około roku temu 70% obywateli USA było za atakiem na Koreę Północną. Potomkowie tamtych, a tak inni. Nawet nie pytają, jakie prawo ma ich rząd ingerować w dalekim kraju.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 07:59:21
  "Gerhard Schroeder jest przede wszystkim lojalny wobec Niemiec". -

  --- Tak. I jest bardzo rozsądnym politykiem - tak jak Pani pisze.
 • @SZS 10:14:07
  "Skasujmy dolara jako walutę światową, a wszystko się z hukiem zakończy. -

  --- No, jeszcze mają siłę militarną. Ale jest faktem, że dolar powoli przestaje być monopolistą jako pieniądz światowy.
 • @SZS 10:14:07
  Tu nie chodzi tylko o dolara, ale o cały światowy system finansowy, którego dolar jest tylko częścią. Jest to system tworzony od ponad stu lat za pomocą którego, niewielka grupa ludzi decyduje o losach świata. Skasowanie tego systemu nie jest rzeczą prostą, gdyż jest on jak rak na mózgu. Zabija on powoli chorego, ale gwałtowne jego wycięcie spowodowałoby natychmiastową śmierć pacjenta. Jedynym wyjściem jest zbudowanie nowego sprawiedliwego systemu, który odciąłby nowotwór od "pożywienia" i zagłodził go na śmierć. Ale czy w dzisiejszym świecie jest to możliwe?
 • @Jabo 11:02:02
  '... zbudowanie nowego sprawiedliwego systemu, który odciąłby nowotwór od "pożywienia" i zagłodził go na śmierć. Ale czy w dzisiejszym świecie jest to możliwe?" -

  --- ten system, oparty na pieniądzu dłużnym w zasadzie sam się wykończy, bo ilość długów na różnych poziomach w świecie jest już niemożliwa do spłacenia. Ale - myślę - będzie to 'wykończenie się' systemu bardzo bolesne dla ludzi.
 • 6* !
  ŚWIETNY TEKST !!!

  Zwięzły opis prawdziwego oblicza Trumpa
 • @Paulus Aquarius 12:57:27
  Dziś wieczorem będzie jeszcze jeden tekst o Trumpie. Napisała go także Tiamat.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:56:29
  "No, jeszcze mają siłę militarną."
  A jaką oni wojnę wygrali ??? Sorry. Z Grenadą... Nawet film o tym "SUKCESIE" nakręcili... Chyba "Wzgórze (nomen omen) złamanych serc"
  W czasach obecnych, między mocarstwami nie będzie żadnych wojen. Atom, i po krzyku. A do tego "UNE" nie dopuszczą. Na radioaktywnych zgliszczach trudno żyć.
  Osobiście nie wyobrażam sobie konwencjonalnego konfliktu zbrojnego pomiędzy Rosją bądź Chinami z resztą tzw. "wolnego świata"....
 • @Jabo 11:02:02
  Jest możliwe.
  Robić swoje, i spokojnie czekać, aż ciało wroga zniknie za zakrętem rzeki...
 • @SZS 14:00:25
  "A jaką oni wojnę wygrali ???" -

  --- Nie wygrywali, ale było tak, że rozdawali karty po I wojnie światowej, i po II wojnie też. oczywiście chciałbym, by racja była Po Pańskiej stronie.
 • @zygmuntbialas 11:32:41
  Widać już wyrażnie, że system się załamuje, ale jego użytkownicy gotowi są pogrążyć świat wojennej pożodze byle tylko nie utracić władzy. To dawało rezultaty w przeszłości, ale dzisiaj konflikt militarny oświatowym zasięgu to kres naszej cywilizacji. Ale czy rak zatrzymuje się w swojej ekspansji, mimo, że zabije swego żywiciela i zginie wraz z nim?
 • @Jabo 15:20:12
  "... dzisiaj konflikt militarny o światowym zasięgu to kres naszej cywilizacji". -

  --- Tak, wiem. Trzeba przy tym zdawać sobie sprawę, iż aktualne różne podchody i prowokacje mogą wymknąć się z rąk napastników. Zresztą wystarczająco ludzi ginie dzisiaj. Niektórzy twierdzą, że III wojna światowa już trwa.
 • @zygmuntbialas 15:59:03
  Apogeum 3 wojny będzie w chwili konfrontacji USA i CHRL . Proszę zwrócić uwagę na ostatnie wybory w Brazylii. Zwycięstwo odniósł człowiek "Ameryki" pan Borsonaro. Wojskowy, więc należy się spodziewać z wywiadu wojskowego. To nic innego , jak wypychanie Chin z Ameryki południowej.
 • Zdaje sie..ze sie Wam naprawde wydaje:-))))
  Pani Tiamat pisze pani cala kupe bzdur i ..robi do tego marsowe miny:-))))
  Oczywiscie pisze pani, jak czolowi przedstawiciele Hollywood I Deep State starajac sie opluc Trumpa...z tym, ze jesli moge rozumiec ludzi Hollywood , to trudno mi pojac wasze intencje?
  Oczywiscie myli sie pani blednie pizac o zabraniu Mexykowi ziem...Texas zanim przystapil do Unii sam wywalczyl swoja niepodleglosc i pozostawal wolnym Suwerennym panstwem...po czym zostal mu na fladze samotna gwiazda....i Mexico i Arizona byly pustynia niezamiszkala a nawet Indianie przychodzili tu na sezon lowiecki....Caifornia byla kolonia Hiszpanii...i do Unii przystapila wola jej mieszkancow...w zdecydowanej wiekszosci Latynosow....
  Mexyk wpadl w lapy takich samych humanistow- jak Rosja...towarzysz Colossio dal schronienie Trockiemu i spowodowal reopresjami katolikow slynne powstanie Cristeros... Dzis Mexyk znajduje sie w glebokim kryzysie cywilizacyjnycm..pani poczyta sama :https://www.wsj.com/articles/its-a-crisis-of-civilization-in-mexico-250-000-dead-37-400-missing-1542213374

  To pisze Wall Street.... wielki przyjaciel wszelkiej lewizny....
  Pani nie za bardzo zdaje sobie sprawe co sie naprawde dzieje?????
  Zeby nie bylo za pozno.... kompromitacja w Korei PN??? pani to pisze powaznie???? woli pani jak zamiast Korei ogldac na Google wielki lej????
  jak sie pani wydaje..co latwiej wystrzeliwac rakiety ponad Japonia czy ...nie ??? Trumpowi to sie udalo.....
  Chiny...niech pani zobaczy z bliska Chiny.....albo zapyta kogos ,kto je zna...najlepiej Chinczyka....
 • @RomanKa 01:19:49
  Pisze Pan do Pani Tiamat: "Oczywiscie pisze pani, jak czolowi przedstawiciele Hollywood I Deep State starajac sie opluc Trumpa...". -

  --- Dziwne porównanie: Tiamat i Hollywood. Czy Tiamat stara się opluć Trumpa? - To zapytam: Czy Tiamat ma prawo wyrazić swe poglądy? Czy zamiast spokojnej dyskusji, trzeba uderzać w wielkie dzwony?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej