Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W historii istnieją, coś w rodzaju, "stałe fragmenty gry". Nie znamy prawdziwej historii i dlatego tego nie rozumiemy. Ale, w dużym stopniu, ciągle dzieje się to samo - pisze bloger i tłumacz Metro.

Panie Zygmuncie,

.

Jest taka książka:    https://www.swiatksiazki.pl/a-history-of-central-banking-and-the-enslavement-of-mankind-6431291-ksiazka.html 
.
Autor funkcjonował kiedyś jako ktoś w rodzaju "rada NBP", tylko że w RPA. W każdym razie ma dowiadczenie w bankowosci, na dodatek centralnej. Kiedyś słyszałem na YT audycję, w której opowiadał, że jako członek tej "rady NBP" (tylko że w RPA) pytał innych członków rady, czy wiedzą, skąd się biorą pieniądze, ichnie randy? Nie wiedzieli :-) 
.
Przeczytałem fragment tej książki w sieci, zamówiłem już w empiku. Ze znanego mi fragmentu wynika, że to jest coś w rodzaju brakującej historii ludzkosci, "białe plamy" w skali globalnej. 
.
Mało kto to sobie uświadamia, ale pieniądz międzynarodowy jest zjawiskiem stricto żydowskim. Kiedyś byli Fenicjanie, ale ich bazą była Palestyna. Potem tę rolę przejęli żydzi, też w Palestynie. To nie może być przypadek. Pieniądz (zwłaszcza międzynarodowy) jest zjawiskiem ZEWNĘTRZNYM wobec naszej kultury, używany jest do niszczenia tej kultury, pewnie od tysięcy lat. 
.
Pieniądz jest bogiem żydowskim narzucanym gojom. Mistrzowsko to ujął św.Karol Marks ("W kwestii żydowskiej"): 
.
"Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat - świat ludzi jak i przyrodę - jego właściwej wartości. Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły.
.
Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś - tylko iluzorycznym wekslem. 
.
Pogląd na przyrodę, zrodzony pod panowaniem własności prywatnej i pieniądza - to prawdziwa pogarda, faktyczne poniżenie przyrody, która wprawdzie istnieje w religii żydowskiej, ale tylko w urojeniu".
.
"Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg jest tylko iluzorycznym wekslem". - Moim zdaniem to jest kawałek naprawdę dobrej teologii :-) 
.
Dzisiaj dominuje pieniądz niematerialny. Wydawałoby się, że taki niematerialny pieniądz łatwo sfałszować, jeszcze łatwiej od banknotów chronionych znakami wodnymi czy jakimis drucikami wklejonymi w papier. A jednak fałszerstw jest mało, jesli mają miejsce, to raczej w sektorze bankowym (podobno był taki wątek w aferze BCCI). Mało kto rozumie, że prawo dotyczące tworzenia i administrowania pieniądzem niematerialnym tak naprawdę nie ma charakteru publicznego, to prawo prywatne, które jest, co najwyżej przyjmowane przez konkretne państwa. Ten pieniądz i to prawo są narzędziami globalnego "deep state", głębokiego państwa, o którym się zaczęło mówić w kontekscie klauna Trumpa. 
.
Z książki Goodsona czytałem tylko fragment o Bonapartem. Też tworzył pieniądze wolne od lichwy - czy ktos o tym pamięta? - Ale wiem bez Goodsona, że starożytna Grecja stała się cywilizacją własnie dzięki żydom, którzy dostarczyli międzynarodowego pieniądza, naturalnie obciążonego lichwą. Międzynarodowy pieniądz jest kluczowy w budowie cywilizacji, ponieważ umożliwia uczestnictwo w międzynarodowym podziale pracy. Spór pomiędzy globalistycznym Związkiem Ateńskim a Spartą był podobny do dzisiejszej walki globalistycznych Judeoanglosasów z Rosją czy Iranem. 
.

Rzym stał się imperium również dzięki żydom, którzy potrafili dostarczyć międzynarodowy pieniądz. Być może napiszę coś o pozycji żydów w starożytnej Japonii czy Chinach, to sprawa naprawdę mało znana. To mapa szlaków handlowych międzynarodowych żydów sprzed ponad tysiąca lat   https://de.wikipedia.org/wiki/Radhaniten): https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/75/Radhanites2.png 
.

Rzym upadł, bo międzynarodowi żydzi rozpoczęli politykę wycofywania złota z obiegu. Bez pieniądza cywilizacja upadła. Potrafił ją odrodzić chrzecijański feudalizm, który funkcjonował jednak bez pieniądza (w sensie: dużo nie potrzebował, chłopi nie sprzedawali zbiorów, tylko oddawali częsć panu feudalnemu). 
.
Do czego zmierzam? - W historii istnieją, coś w rodzaju, "stałe fragmenty gry". Nie znamy prawdziwej historii i dlatego tego nie rozumiemy. Ale, w dużym stopniu, ciągle dzieje się to samo. Podobno pisze o tym Goodson. 
.
Pozdrawiam,
.
Metro

.

KOMENTARZE

 • Warto też
  Napisać, jak to żydostwo z Wall Street sprzedawało surowce (rudy żelaza i ropę) Japonii, od lat 30 do roku 42, a nawet później.
  Tymczasem Waszyngton robił wszystko, aby skierować atak japoński na Pearl Harbor.
  Co zresztą się udało, w końcowych efekcie przejęto Japonię
 • Ze wszystkim się zgadzam
  ale z poniższą opinią nie (nie zgadzam się)

  // Rzym stał się imperium również dzięki żydom, którzy potrafili dostarczyć międzynarodowy pieniądz //

  Już nawet nie idzie o to że to ahistoryczne ale o to że zawiera niebezpieczne sugestie.Bo skoro Żydzi są aż tak omnipotentni to może faktycznie nalezy im się poddać jako nadludziom.
  Ja uważam że ani oni nie nadludzie, ani nie należy się im poddawać jeśli miałoby to oznaczać dla nas szkodę.To po pierwsze.
  Po drugie jedyne co Żydzi potrafią to stwarzać lichwiarskie sieci a to nie jest równoznaczne z "pieniądzem".
  Potwierdzają to cytat z Marksa // Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, //
  Gdybyż Żydzi potrafili tworzyć pieniądz czyli realną wartość nie bylibyśmy dziś w czarnej dupie.Ale oni potrafią wyłącznie tworzyć procenta od nieistniejących sum.W tym kłopot.
 • @ikulalibal 12:53:45
  Czyli "wypłukują" złoto z ... powietrza?
 • @zbig71 13:01:27
  I to dosłownie. Weź choćby haracz za emisję CO2.
 • Autor
  ""Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat - świat ludzi jak i przyrodę - jego właściwej wartości. Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły.
  .
  Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś - tylko iluzorycznym wekslem.
  .
  Pogląd na przyrodę, zrodzony pod panowaniem własności prywatnej i pieniądza - to prawdziwa pogarda, faktyczne poniżenie przyrody, która wprawdzie istnieje w religii żydowskiej, ale tylko w urojeniu".

  Autor tych słów Marks nie pisał tego (oraz "Kapitału") jako krytyczne wobec religijności żydów, ale jako żyd dla ich promocji, dla ich specjalnego ulokowania w gospodarce epoki przemysłowej właśnie kosztem ich rezygnacji z religijności.
  I ich możni właśnie tak to zrozumieli.


  To też jest fałszywe i bałamutne: "Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy".

  - Pieniądz nie m sensu bez prawdy o relacjach społecznych.
  - Pieniądz jest formą prawa, a więc sam w sobie nie jest nawet nad polityką a co mowa nad sprawiedliwością i moralnością, człowieczeństwem ani duchowością. Tam gdzie taką rolę odgrywa robi to z racji przemocy i terroru, przestępstw i wymuszeń fizycznych, a zwłaszcza zdrad i korupcji, a nie z istoty pieniądza.

  - Pieniądz może być tylko materialnym przelicznikiem zapłaty za pracę, zamiennikiem dóbr konsumpcyjnych, tym co konsumpcyjne, co podlega destrukcji i destrukcji służy, posiadaniem, nie własnością.

  - Pieniądz może być bogiem w sensie "szatanem", bogiem uzurpatorem, bogiem terrorystą,, bandytą i zniewolicielem, przeciwieństwem i cieniem boskości, ale życia w nim nie ma.
  - Przeciwnie - mimo tego że bywa przedmiotem pożądania, pieniądz jest nośnikiem śmierci, nie życia. Życiu to służy "łaknienie i pragnienie sprawiedliwości", a nie pieniądz.

  - Pieniądz służy władaniu nad materią ale nie służy panowaniu nad ludźmi. Kiedy próbuje przejmować taką funkcję staje się źródłem najgorszych patologii, wynaturzeń i psychopatii.

  Pieniądz nie może być "ukonstytuowany" bo konstytucja musi być oparta o niezmienniki, zaś jego wartość jest kwestią umowną, jak każdego prawa.
  Nawet złoto ma wartość umowną a co mowa papier na którym drukowane są pieniądze, czy eter/powietrze w którym istnieją "pieniądze" banksterskie.

  Niezmiennikiem zaś mogą być tylko wartości narodu - to one wyznaczają to co jest własnością.
  Pieniądz w rozumieniu "monety", czy innego nośnika jest posiadaniem, a własnością jest pieniądz w rozumieniu systemu walutowego opartego o wartości narodu właścicielskiego państwa, czy szerzej - o jego dobra wspólne.

  "panowanie własności prywatnej i pieniądza - to prawdziwa pogarda, faktyczne poniżenie przyrody"

  Nie tylko przyrody, bo całej rzeczywistości Bożej. - Nie tylko dlatego co pisałem wyżej, że pieniądz nie może służyć panowaniu, ale i dlatego że nie istnieje własność prywatna.
  Prywatnie to można coś posiadać na użytek prywatny.

  Prywatne zawsze jest nakierowane na szukanie korzyści egoistycznych, nawet urojonych czy iluzorycznych, zaś własność zawsze buduje wspólnotę i istnieje tylko o tyle o ile wspólnota to docenia i ją chroni.

  Własność zawsze ma cele dalekowzroczne i ogólnoludzkie.
  Posiadaniem władamy, posiadanie tworzy nasze majętności prywatne z których konsumujemy, z posiadaniem możemy robić co chcemy, byleby nie szkodziło innym, ale własność zaczyna się dopiero od chwili, kiedy swoimi majętnościami co prawda według swojego uznania, ale najlepiej jak uważamy za słuszne, służymy innym ludziom i wspólnocie.

  Ktoś kto twierdzi że własność może być prywatna odleciał od rzeczywistości.


  Na temat własności to ważnych rzeczy można się było dowiedzieć na wczorajszym Sejmiku Konfederatów w Lublinie z działem organizatorskim Nikandera, ale nie od Marksa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:14:32
  Dokładnie. No i drukarki, drukarki, drukarki!!!!
 • @zbig71 12:37:47
  "Waszyngton robił wszystko, aby skierować atak japoński na Pearl Harbor". -

  --- Tak, pisałem o tym w notce, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/143502,co-zdarzylo-sie-07-grudnia-1941-roku-w-pearl-harbor
 • @ikulalibal 12:53:45
  "Ze wszystkim się zgadzam
  ale z poniższą opinią nie (nie zgadzam się)". -

  --- No cóż, uderzył mnie Pan w bolące miejsca. Jest tak, że dużo dyskutowałem z Metro o roli żydów wczoraj i dziś na świecie. Są żydzi silni, ale nie wszechmocni - takie jest moje zdanie. - Bo jeśli oni wszystko mogą, to po co w ogóle się buntować, po co o tym pisać. W sumie to jest żydów około 0,2% na świecie i sami nie rządziliby i nie rządzą światem.

  Z drugiej strony jednak zastanawia mnie fakt, że żydzi potrafią objąć tak łatwo naczelne miejsca w parlamentach, bankach, mediach w różnych krajach, także w Polsce. I że tak łatwo przechodzą błędne informacje w (ich w końcu) mediach. W sumie to - przyznaję - ciężki dla mnie temat.
 • @zygmuntbialas 14:18:11
  Kościół zabraniał lichwy, Żydów to nie dotyczyło
  Dzięki zdobytym majątkom i długom mogli mieć otwarte drzwi do wielu stanowisk.
 • @miarka 13:43:41
  Może autor tekstu Metro odniesie się do Pańskiej wypowiedzi. Ja zwrócę tylko uwagę na jedno zdanie:
  "Autor tych słów Marks nie pisał tego (oraz "Kapitału") jako krytyczne wobec religijności żydów, ale jako żyd dla ich promocji, dla ich specjalnego ulokowania w gospodarce epoki przemysłowej właśnie kosztem ich rezygnacji z religijności". -

  --- Czy faktycznie pisanie Marksa było promocją żydów? - Mam inne dane. Karol Marks był żydem, ale był krytyczny i wręcz złośliwy wobec żydów. Tacy żydzi czasem są. W Polsce na przykład poeta Antoni Słonimski.
 • 5*
  Zdarzyło się, że zmarł Shlomo Brajtszwanc, wielki koneser i kolekcjoner - boże uchowaj zbieracz - szlachetnych kamieni i metali. Rodzinę zostawił w ogromny żalu i w jeszcze większej rozterce, bo testamentowym zapisem kazał całą swoja kolekcję spakować i złożyć w trumnie razem z nim, coby mógł mieć na swój majątek baczenie.
  Cóż robić - ? - rozpaczają żona i dzieci - wszak woli zmarłego przeciwstawić się nie godzi.
  Proszą tedy mądrego rabina o radę.
  Rzecze rabin: żeby świętą wolę zmarłego uszanować wystawcie na całą kolekcję weksel i weksel włóżcie Shlomo do trumny - oczywiście minus moje 10%.
 • @zygmuntbialas 14:18:11
  //Z drugiej strony jednak zastanawia mnie fakt, że żydzi potrafią objąć tak łatwo naczelne miejsca w parlamentach, bankach, mediach w różnych krajach //

  Bo nie mają naszych skrupułów-najogólniej mówiąc.
  My i to już od rzeczonego Rzymu wychowywani jesteśmy wedle określonych uniwersalnych norm moralnych.A choć każdy z nas może ulec demoralizacji czyli odrzucić wpojone mu zasady to jednak tan proces "odrzucania" wymaga czasu.O kosztach psychologicznych takiego "odrzucenia" nawet nie mówię wspomnę tylko że to stanowi tematykę 80 % naszej europejskiej literatury.
  Żydzi żadnego czasu na przekraczanie tabu nie potrzebują.Pod tym względem są od nas lepsi bo szybsi.Dlatego szybciej osiągają to co my osiągnęlibyśmy również tyle że później.
  Skąd u Żydów taka łatwość w przekraczaniu "nieprzekraczalnego"?
  Żadna tajemnica.Świetnie tłumaczy to pan Braun w swym wykładzie sprzed roku: https://www.youtube.com/watch?v=60DPe72bKGE
  Istnieją też wytłumaczenia tego dlaczego wogóle możliwe jest to o czym mówi p.Braun.Jednym słowem o praprzyczynie tej "inności"
  (bardzo interesowałoby mnie panie Zygmuncie co pan sądzi o tej teorii)
  włączyć polskie napisy
  https://www.youtube.com/watch?v=i_2WCB-9J04
 • @ikulalibal 14:59:10
  Co ja sądzę o wypowiedzi gen. K. Pietrowa? - Właściwie to znam - mniej lub więcej - te sprawy. I trudno mi wydawać opinię. Kiedyś napisałem trzy notki o produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego przez Niemców. Nie było trudno, bo rzecz wydawała mi się jednoznacznie bzdurą. Ale bardziej ogólnie jest mi trudno wydawać opinię. Może za mało znam historię żydów? A może nie da rady to porządnie rozpatrzyć, bo przecież większość tekstów jest pisana przez samych żydów.

  Pisze Pan, że "nie mają [oni] naszych skrupułów-najogólniej mówiąc". To tylko częsciowo tłumaczy mi sytuację. Są wśród nich takie na przykład osoby jak Tuwim, Ławrow i wiele innych. Znam tu w Opolu trochę ludzi pochodzenia żydowskiego. Tacy jak my... ale statystycznie na wyższych pozycjach społecznych i bogatsi.
 • @Rzeczpospolita 15:19:31
  "Rzecze rabin: żeby świętą wolę zmarłego uszanować wystawcie na całą kolekcję weksel i weksel włóżcie Shlomo do trumny - oczywiście minus moje 10%". -

  --- Tak, jest dużo podobnych kawałów. Wiele z nich jest opowiadanych przez aktorów pochodzenia żydowskiego. I mnie tu nurtuje pytanie, czy tego rodzaju chciwość jest charakterystyczna tylko dla żydów.
 • @zygmuntbialas 15:40:58
  //Ławrow//

  jest Rosjaninem po matce i Ormianinem po ojcu (Kalantarianie).
  Gruzińscy Ormianie -to taki "specjalny gatunek" Ormian https://en.wikipedia.org/wiki/Armenians_in_Tbilisi ze specyficzną i nieco odmienną kulturą niż Ormianie z Armenii.

  //jest mi trudno wydawać opinię. Może za mało znam historię żydów?//

  Dla wydania jakiej takiej opinii potrzebna jest znajomość może biologii może informatyki zaś najmniej kub zgoła wcale, historii.
 • @ikulalibal 15:57:56
  To i dobrze wiedzieć o Ławrowie.
  Ale niezależnie od tak mądrej osoby jak Ławrow, powiem Panu, iż w "Sławie i Chwale" J. Iwaszkiewicza jest dość obrzydliwa postać Walerka, który miał wmówione, że jego dziadek był Ormianinem. I ten Walerek był okropnym antysemitą. Musiała mu matka, zawstydzona działaniami syna, na nowo tłumaczyć historię rodziny.
  Jeszcze raz podkreślę, że piszę to niezależnie od Pana twierdzenia. Ufam Panu i tyle.
 • @zygmuntbialas 16:05:41
  //w "Sławie i Chwale" J. Iwaszkiewicza jest dość obrzydliwa postać Walerka //

  Taki był obyczaj w dawnej (a może nie tylko w dawnej) Polsce że ilekroć pojawiał się ktoś fizycznie odstający od jednolitej etnicznej normy,to jakoś trzeba było oddalić podejrzenia i wówczas mówiło się że to "Ormianin".
  W Imperium Rosyjskim takiego zjawiska nie obserwowano.Imperium było z natury wieloetniczne.Etniczne elity stanowiły część elit Imperium .Nikogo nie dziwiło dlaczego książę Bagration jakiś taki smagły i nos ma jakby niesłowiański https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Bagration
  nie mówiąc już o generale Husajnie Chanie Nachiczewańskim którego fizjonomia też mogłaby budzić zastrzeżenia https://pl.wikipedia.org/wiki/Husajn_Chan_Nachiczewa%C5%84ski
 • @zygmuntbialas 16:05:41
  " dość obrzydliwa postać Walerka, który miał wmówione, że jego dziadek był Ormianinem. I ten Walerek był okropnym antysemitą. Musiała mu matka, zawstydzona działaniami syna, na nowo tłumaczyć historię rodziny."

  Posiadanie żydowskich przodków wcale nie zabezpiecza przed byciem antysemitą.
 • @ikulalibal 16:31:07
  "W Imperium Rosyjskim takiego zjawiska nie obserwowano.Imperium było z natury wieloetniczne.Etniczne elity stanowiły część elit Imperium ."

  Dla Rosjan jest ważne czy "on jest nasz". "Nasz Niemiec", "nasz Żyd" czy "nasz Polak" bywa ceniony wyżej od rdzennego Rosjanina. Narody imperialne gromadzą, nieimperialne narody dzielą i wykluczają.
 • @zygmuntbialas 14:29:01
  "-- Czy faktycznie pisanie Marksa było promocją żydów? - Mam inne dane. Karol Marks był żydem, ale był krytyczny i wręcz złośliwy wobec żydów. Tacy żydzi czasem są. W Polsce na przykład poeta Antoni Słonimski."

  I co z tego? - Czy to żydom szkodziło?
  Takie atakowanie które nie szkodzi działa jak dobrze działająca szczepionka dająca uodpornienie na chorobę - i to na całe życie (np. na wściekliznę), czy choroba którą się przejdzie, np. odra.
  Gdyby im szkodziło, to tak bardzo nie zależałoby im np. na antysemityźmie.
  Przecież gdzie mogą to sami go podsycają.
 • Gospodarka czy rabunek?
  Jest jeszcze jeden aspekt finansow.
  Wiadomo, daczego wygonili zydow z Babilonii.
  Mozemy rzeczywiscie opowiadac o historii pieniadza. Fasynujacy temat.
  Ale tez mozemy sie czegos z historii nauczyc.
  Solon jednego dnia umorzyl wszystkie dlugi obywatelom i od razu poprawil ekonomie Aten.
  To samo robia Arabowie; co jakis czas umarzaja WSZYSTKIE dlugi.
  I to zrobili na Islandii. Unikaja w ten sposob 'cykli koniunkturalnych".

  Prawda jest, ze zydzi wszedzie wprowadzaja 'commercial dishonesty' - nieuczciwy handel i wiadomo, ze sie historycznie sprawdzili jako spekulanci finansowi.
  Prawda jest, ze USA zyje z rabunku i jeszcze do niedawna duzo rzeczy sie im udawalo.

  Ale gdyby to tylko i wylacznie zalezalo od zydow, i zydowskich spekulacji to wlasciwie Chiny i Rosja dawno nie powinny juz istniec. Oba te kraje zostaly doszczetnie obrabowane przez Anglosasow i przy pomocy roznych aliantow.
  Wyobrazmy sobie, ze USA jest zbombardowane, okradzione i spladrowane przez obcych najezdzcow.
  Przeciez by po nich zolta plama nie zostala!

  Amerykanie wywiezli z Rosji tysiace, tysiace ton zlota, dziela sztuki, spladrowali palace; Anglicy w szale narkotykowym obrabowali Chiny doszczetnie.
  Okradli dosc dokladnie Poludnowa Afryke i ciagle niszcza afrykanskie kraje a teraz sie jeszcze dorwali do brazylii i Ekwadoru no i uwzieli sie na Europe.
  Dlaczego?
  Bo USA nie moze zyc bez rabunku.

  'Spentagon" nie moze sie doliczyc 2 trylionow dolarow, ktore nie wiadomo gdzie im sie zapodzialy.

  Zastanawiam sie, czy to rzeczywiscie do konca winien jest pieniadz, czy chodzi o to, co sie z waluta wymienna dzieje i co sie robi z pieniadzem wypracowanym przeciez przez podatnika.

  Gdyby Chiny, Indie, Rosja , Indonezja, Norwegia itp, tak sie rzadzily jak USA toby juz dawno zniknely z powierzchni ziemi.
  Amerykanie napadaja na kraje, ktore maja stabilna gospodarke i przyzwoite warunki bytu. Taka byla Afryka Poludniowa, Jugoslawia, Libia, Irak, Syria. A i Demoludy mialy lepsza gospodarke niz USA.
  Bo w USA nie ma ekonomistow. Sa rabusie. I debile.

  Ja nie jestem specem od finansow, ale czesto ogladam programy Maxa Keisera i Stacy Herbert.
  Max Keiser dlugie lata pracowal na gieldzie na Wall Street.
  Tak go wkurzyly te oszustwa, ze zrezygnowal z posady i teraz razem - tez z Amerykanka- prowadzi regularny program pt. Keiser Report.

  Otoz w ostatnim programie Stacey opwiada na czym polega problem amerykanskiej gospodarki. Po prostu nie ma zadnej.

  Wypracowane przez narod fundusze trafiaja 'do zlych ludzi' - wielkich korporacji, na idiotyczne rozne programy dla 'krewnych i znajomych krolika', na wojny, ktore duzo kosztuja ale przynosza coraz mniej dochodow.
  Amerykanie pozbyli sie sily nabywczej pieniadza. Wyeksportowali caly przemysl do Chin, Wietnamu, Indonezji i na Filipiny tylko po to, zeby nie placic amerykanskiemu robotnikowi.
  Amerykanie nie wydaja centa na infrastrukture. Ostatnio nawiedzila USA seria kataklizmow i pozarow.

  Jest wyjatkowym barbarzynstwem i bestialstwem wypuszczac wiezniow do gaszenia pozaru w Kaliforni.
  Wiezniowie otrzymuja dolara za godzine i moga wyjsc 'na swieze powietrze' ale...
  Amerykanom szkoda pieniedzy na szkolenie strazakow.
  Przeciez jest to oczywisty kryminal uzywac wiezniow do pozaru!!
  Do gaszenia pozaru potrzebni sa wyszkoleni strazacy, ktorzy i tak ryzykuja zyciem.
  Administracja USA nie martwi sie o odbudowanie zniszczonych kataklizmami terenow.
  W Puerto Rico dali pieniadze jakims amerykanskim 'firmom', ktore wziely pieniadze i sluch o nich zaginal.
  Clintonowa obrabowala do cna cale Haiti.
  Teraz sie USA przyczepilo do Wenezueli bo znow kogos trzeba okrasc.

  I podczas gdy Chiny inwestuja w infrastrukture, innowacje, nowe technologie, w Ameryce wala sie mosty i miasta.
  A oglupialy mieszkaniec Stanow Zjednoczonych jest przekonany, ze to Rosja i Chiny ich okradaja.

  Trump obiecuje obciac fundusze na ...pomoc innym krajom.. to znaczy na Biale kaski i Al Nusre...
  No tak, ale kto bedzie dla nich krasc i mordowac.

  Kiedys Europa i kraje EWG byly potega gospodarcza. Odkad Jankesy sie uwziely na 'pomoc' w utworzeniu Unii i postanowily z NATO zrobic swoje 'karzace ramie" - szlag trafil dobrobyt Europy.
  Przeciez Francja, Wlochy, Hiszpania, Grecja i kraje skandynawskie - to byly kwitnace kraje, gdzie kwitl i handel, turystyka i kultura.
  Gdzie sie podzialy znakomite filmy, muzyka i zasobna Europa?

  Amerykanie maja najwiekszy arsenal broni we Wloszech i ogromne bazy w Niemczech i Bondsteel w Kosowie, a teraz i w Rumunii i w Polsce.
  Te zebraki ekonomiczne przygtowuja sie do rabunku Rosji i Chin bo potrzebne jest nowe zerowisko dla kleptokracji.
  Dobry ekonomista w USA nie ma czego szukac. Zdechnie z glodu albo w wiezienu.
  Bo niewazne ile sie ma pieniedzy i ile sie dodrukuje.
  Wazne co sie z nimi robi.
  Przypomina sie "Skapiec" Moliera, ktory chowal pieniadze, zeby ich nikt nie widzial.
  A w bajce skandynawskiej o misiu Nalle jest historia misia, ktory wsadzil pieniazek do ziemi bo myslal, ze mu wyrosna nowe , mlodziutkie pieniazki.
  Taka mentalnosc maja Amerykanie.

  Bo wyplacanie zobowiazan wobec obywateli za ich obywatelskie pienadze - to jest socjalizm.
  Ale ratowanie zbankrutowanych bankow i wielkich korporacji i roznych krewnych i parchow- oligarchow - to jest demokratyczny system kapitalistyczny.
  A tymczasem podano najswiezsze statystyki:

  Fresh statistics on China - Russia trade is out.
  Trade volume for 10 months is $87.24b, +28.2 to 201. Ru exports to Chn +44% to $47.97 b, Ru imports +13% to 39.27.
  Beijing & Moscow are on their way to landmark $100b with Russia running a surplus (twitter.com)

  Rosja i Chiny maja sie dobrze. Nie sa zadluzone. Inwestuja w nowe technologie i w infrastrukture. Inwestuja tez w kulture.
  Rosja wydala miliard dolarow na odnowienie Bolszoj Teatru i Teatru Baletowego w Petersburgu.
  I Chiny i Rosja wydaja ogromne pieniadze na rozne programy dla dzieci.
  Ostatnio Putin otwieral Dzien Wiedzy dla dzieci. Gospodarzyl Putin tez na Swiatowym Festiwalu Mlodziezy na Krymie gdzie spedzaja wakacje dzieci z calej Rosji.
  I kiedy Putin odwiedzil szpital w malym miasteczku, zapytal bardzo chorego malego chlopca , Dime Rogaczowa, , co mu sie marzy .
  "Zeby byl taki duzy, jasny szpital dla dzieci i zeby bylo duzo zabawek' - powiedzial chlopiec.
  "Dobrze, powiedzial Putin. Zbudujemy taki szpital.
  Putin dotrzymal slowa.
  W Moskwie powstal kilka lat temu ogromny szpital dzieciecy z najlepszymi specjalstami z onkologii.
  Maly Dima nie doczekal.
  Szpital zostal nazwany im. Dimy Rogaczewa, malego chlopca ktory nie dozyl szpitala swojego imienia.

  Rosja wydala ogromne pieniadze na 'odremontowanie' okrutnie zaniedbanego Krymu. I wydaje duzo pieniadzy na uslugi socjalne nie tylko na Krymie.
  Nie wspomne mostu Kierczenskigo.

  Chiny ksztalca swoje dzieci i studentow na koszt podatnika. Lecznictwo tez jest bezplatne. w Chinach.
  Chiny tylko w ostatnim roku wyslaly 50 tysiecy mlodych ludzi na studia zagraniczne.
  Chiny buduja ogromna infrastrukture,. teraz buduja drugie kompletnie ekologiczne miasto.
  I podczas gdy w USA ludzie mieszkaja na ulicach i w lesie, a wladze miejskie wyrzucaja bezdomnych ze ...schroniska dla zwierzat.. w Chinach 50 tysiecy pustostanow czeka na lokatorow.

  I kapitalistyczna , najwieksza demokracja swiata, jest po uszy zadluzona u komunistow.

  Bo nie wazne ile sie ma pieniedzy - ale wazne, co sie z nimi robi.

  Raport Keisera:
  Capitalism is not working? (E1307) RT — Keiser Report

  https://www.rt.com/shows/keiser-report/444235-financial-scandal-capitalism-china/

  Upadek Ameryki: scieki zalewaja miasta najbogatszego kraju swiata
  American decline: Open pools of raw sewage in the richest country in the world — RT Op-ed
  https://www.rt.com/op-ed/418572-us-decline-poverty-un/

  W San Francisco schronisko dla zwierzat wynajmuje roboty, ktore odpedzaja bezdomnych: ostatnio zabraklo juz zupek w kuchnidla bezdomncyh.

  San Francisco animal shelter hires robot to keep homeless people away — RT US News

  https://www.rt.com/usa/413021-homeless-robot-animal-shelter/
 • @Pedant 17:30:59
  //Dla Rosjan jest ważne czy "on jest nasz". "Nasz Niemiec", "nasz Żyd" czy "nasz Polak" bywa ceniony wyżej od rdzennego Rosjanina.//

  I słusznie.Jakiż pożytek z Ruskiego który nie jest oddany idei.Żaden.
  Przypominam że na liczący kilkadziesiąt osób korpus generalski w czasie I WŚ tylko dwu generałów odmówiło przyjęcia carskiej abdykacji.(okoliczności której nawiasem mówiąc były podejrzane i nieprawdopodobne) .Jeden z tych generałów był etnicznym Niemcem a drugi Tatarem.Reszcie panów arcy ruskich generałów,nawet tym wiodącym swe rodowody od XIII w, nie przyszło do głowy aby cokolwiek kwestionować.Imperator podpisał jakiś dziwnie wyglądający "dokument"? no cóż podpisał to podpisał,że w dziwnych okolicznościach? cóż począć jak to na wojnie.
  Po kilkudziesięciu latach w dość podobnych okolicznościach Czeczeniec Rusłan Chasbułatow wraz z garstką podobnych sobie straceńców będzie bronił prawa i konstytucji. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rus%C5%82an_Chasbu%C5%82atow

  PS

  https://en.wikipedia.org/wiki/Nashi_(youth_movement)
 • @ikulalibal 16:31:07
  "Taki był obyczaj w dawnej (a może nie tylko w dawnej) Polsce". -

  --- Tak, wiem.
  Jeszcze dwa słowa o Walerku. Użyłem słowa 'antysemita', o wątpliwej wartości także dla mnie. Miałem na myśli to, że był on organizatorem pogromów żydów, łącznie z paleniem ich domów.
  Sam Iwaszkiewicz, gdyby był bez domieszki, to byłby jedynym skamandrytem nie-żydem. Żoną jego była Anna Lilpop.
 • @Pedant 17:25:58
  "Posiadanie żydowskich przodków wcale nie zabezpiecza przed byciem antysemitą". -

  --- Oczywiście, nie zabezpiecza.
 • @Tiamat 17:45:23
  Witam :)

  "... gdyby to tylko i wylacznie zalezalo od zydow, i zydowskich spekulacji to wlasciwie Chiny i Rosja dawno nie powinny juz istniec. Oba te kraje zostaly doszczetnie obrabowane przez Anglosasow i przy pomocy roznych aliantow". -

  --- Bardzo dobre podsumowamie; opublikuję za kilka dni jako notkę. Teraz, za godzinę lub dwie, 'rzucę' Pani tekst o USA.
 • Pisze Metro:
  Odpowiadam na komentarze.

  Ikulalibal: ///Bo skoro Żydzi są aż tak omnipotentni to może faktycznie nalezy im się poddać jako nadludziom.///
  Odpowiedź: No oni tak uważają. :-)
  Termin „naród wybrany” w świętym Talmudzie tłumaczony jest tak, że to (tylko) oni są ludźmi. A reszta to chyba „dzieci gorszego boga”.

  Ikulalibal: ///Po drugie jedyne co Żydzi potrafią to stwarzać lichwiarskie sieci a to nie jest równoznaczne z "pieniądzem". Potwierdzają to cytat z Marksa // Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, //
  Gdybyż Żydzi potrafili tworzyć pieniądz czyli realną wartość nie bylibyśmy dziś w czarnej dupie. Ale oni potrafią wyłącznie tworzyć procenta od nieistniejących sum. W tym kłopot.///

  Odpowiedź: To jest dyskusja raczej dotycząca sformułowań, a nie rzeczywistych idei. Gra w słówka. Powiedziałbym, że oni potrafią stwarzać lichwiarskie sieci, CZYLI pieniądz. Bo współczesny pieniądz niematerialny, teraz elektroniczny, powstał jako wynik współpracy międzynarodowych sieci lichwiarskich. Od początku były to „procenta od nieistniejących sum”. Pieniądz ten jest tworzony jako dług, lichwa zabija gospodarki a sposobem ucieczki od śmiertelnej pętli zadłużenia jest wojna. To jest właśnie historia nowoczesnego kapitalizmu.

  Pieniądz to nie jest jakaś „realna wartość”. Pieniądz to środek wymiany. Oni tworzą go z niczego. Jako dowód przedstawiam wykres z amerykańskim długiem federalnym: http://larsenfinancial.us/wp-content/uploads/2016/04/debt4.jpg

  Teraz ten dług rośnie w tempie ~1 bilion (tysiąc miliardów) dolarów rocznie. Istnieje silna korelacja pomiędzy wysokością federalnego deficytu budżetowego a amerykańskimi wydatkami na „obronę”. Można wręcz powiedzieć że amerykańskie wydatki na wojnę to właśnie ich deficyt, te pieniądze są wypłukiwane z powietrza przez Wall Street.

  Istnieją różne teorie dotyczące pieniądza, tłumaczące jego wartość. Wspomniany wyżej Nikander chyba ciągle lansuje „ilościową teorię pieniądza” i twierdzi, że wymyślił ją polski minister Jerzy Zdziechowski. To oczywiście nieprawda, powyższy wykres wskazuje że „ilościowa teoria pieniądza” nie tłumaczy wszystkiego, a poza tym jest o niej mowa już w Protokołach, więc Zdziechowski nie mógł jej wymyślić. Co najwyżej, uważnie przeczytał Protokoły (Protokół XX).

  Fenomen pieniądza na pewno jest zbyt subtelny dla nauki ekonomiki, w każdym razie oficjalnej ekonomiki. Dzisiejszy pieniądz globalny to po prostu MAGIA. CZARNA MAGIA, bo jest narzędziem rabunki i zniewolenia. Przewaga żydów polega na tym, że tworzą pieniądz międzynarodowy, a tworzą go dzięki kontroli międzynarodowych sieci lichwiarskich.

  miarka 18.11.2018 13:43:41 polemizuje ze świętym Karolem Marksem. Nie podejmuję pałeczki.
  Piszący te słowa na pewno nie ma wystarczającej wiedzy aby w jednym-dwóch zdaniach podsumować Karola Marksa. Zresztą człowiek może służyć różnym bogom w różnych okresach życia.

  Zastanowienie budzi sprawa dzieci Marksa, które podejrzanie często kosiła śmierć. W koszernych życiorysach tłumaczą, że to był wynik życia w biedzie w Londynie. To jest jakaś wersja, tylko że Marks nie żył w takiej biedzie, aby nie móc wykarmić dzieci. Był systematycznie dofinansowany przez Engelsa, innych sponsorów, w tym między innymi przez wuja, który był ważnym akcjonariuszem skądinąd znanej holenderskiej spółki o nazwie „Phillips”.

  Teza, że dzieci Marksa zmarły w wyniku biedy, to tylko jakaś interpretacja. Inna mówi, że chodziło o ofiarę z dzieci dla boga Baala (czy Jahwe). Tego boga, którego tak przekonująco wychwala Maryla Rodowicz:
  https://www.youtube.com/watch?v=UFfh6o2ZgzA

  Osobista ofiara, na przykład z dzieci, to chyba to przepustka do kariery także i dzisiaj.
 • @zygmuntbialas 21:38:32
  Z Bogiem Jahwe Zydzi czy tez ci,ktorzy za nich sie podaja nie maja juz od tysiecy (okolo 2.5)lat nic wspolnego.Juz Jezus wytknal im, ze nie sluza Jemu czyli Bogu lecz bogowi Mamonowi (egipski bozek dobrobytu i pieniadza.Przy innej okazji stwierdzil,ze ich bogiem jest Szatan.A to by tlumaczylo ich, niezwykle powodzenie w sprawach tego swiata jako,ze nazwany zostal on :bogiem tego swiata.
 • @Herkules 02:31:21
  Pieniadz powinien byc wlasnoscia suwerena danego terytorium bo nie ma wartosci jako taki(pomijajac wartosc metalu-dawniej) ale jest odwzorcowaniem wartosci dobr,majatku terenu wystepowania.
  Mozna przesledzic sposob przejecia kreacji pieniadza np. przez wywolywanie wojen i zaopatrywanie obie strony w srodki pieniezne( lichwa),obalanie wladcow-parlamenty sa latwiejsze do kontroli,pomoc kosciola-ktory zalecal zydom zajmowanie sie handlem i finansami a zabranial chrzescijanom.
 • @mac 08:30:22
  Pieniadz jest srodkiem wymiany towarow i uslug.
  Sam nie jest towarem.
  Dlatego wystawienie pieniadza na gieldzie i handlowanie pieniadzem jest ekonomicznym samobojstwem.
 • Bez pamięci
  .
  "Bonapartem. Też tworzył pieniądze wolne od lichwy - czy ktos o tym pamięta?", a o średniowiecznym brakteacie ?

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat

  był w obiegu prawie trzy stulecia i nawet mało kto słyszał o jakimś "kryzysie finansowym". Trzeba było pięciu wieków, aż wymyślono coś podobnego

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Silvio_Gesell#Naturalny_Porz%C4%85dek_Ekonomiczny

  patrz też Wörgl w Tyrolu, jednakże nasz nowoczesny system pieniężny jest barbarzyński w zestawieniu n.p. z "ciemnym" średnioweicznym brakteatem., nasz pieniądz tzw. "fiat money" jest pieniądzem fałszerzy pieniędzy, bowiem jest emitowany bez jakiegokolwiek pokrycia czy podstawy gospodarczej, dokładnie w ten sam spocób tworzą pieniądze fałszerze pieniędzy. Ponoć fałszerze zakłócają i szkodzą gospodarce, a fiat money nie ?

  Jeśli chodzi o żydów i ich podróże, to miały one pewną praktyczną podstawę, n.p. w Indiach prawie 2 tysiące lat był parytet złota do srebra dwa razy niższy, była to jedna z tajemnic żyydowskich podróży do Indii, za europejskie srebro podwajali warość przywożonego złota. Nie był to jedyny towar, sprzedawono na wschód także drewno i niewolników, tajemnica parytetu indyjskiego była przez żydów chroniona gdzieś do XVIII. wieku, że mieli praktycznie monopol na ten handel dwa tysiąclecia.

  Wiedza o pieniądzu została systematycznie zniszczona, przy czym niemałą rolę odegrali A. Smith i K. Marks, jak to bez ogródek pisze Zarlenga w swej książce, której tytuł podsumowuje ten fakt: "The Lost Science of Money". K. Marks był rzecznikiem lichwy i w efekcie jego wybór na ideologa socjalizmu jest tragicznym nieporozumieniem,

  Słynna ocena kapitału mu przypisywana: "Przy odpowiednim zysku staje się kapitał śmiałym. Od dziesięciu procent można go użyć gdziekolwiek. 20 procent, a ożywia się; 50% nawet karkołomny; za 100% zdepcze wszelkie ludzkie prawa; 300% a nie istnieje żadna zbrodnia, której nie zaryzykuje, nawet pod groźbą stryczka.", pochodzi od P. J. Dunninga, Marks cytuej ją zaledwie.

  W sumie intereresujący tekst autora, przytacza pewne aspekty pieniądza, niebywała rzadkość na tragicznym i ponurym pustkowiu wiedzy o pieniądzu.
 • Parę uwag
  .
  @zygmuntbialas 21:38:32

  "Teraz ten dług rośnie w tempie ~1 bilion (tysiąc miliardów) dolarów rocznie"

  Trylons na skali zadłużenia to biliony w naszym rozumieniu, obecne zadłużenie odpowiada co prawda wartości PKB USA, ale wskazane zadłużenie na wykresie, to jak autor pisze jednynie "dług federalny", jeśli dodać dług poszczególny stanów (n.p. Kalifornia jest od lat już bankrutem) i gmin to pewnie osiągnięto by 200% PKB, tzn. USA są bankrutem, dochądzi jescze zadłużenie przedsiębiorstw i osób prywatnych.

  Dolar, pieniądz w handlu światowym, jest więc pieniądzem zbankrutowanym, jedynie uprzejmości MWF zawdzięczają USA, że jeszcze pozwolono im trochę pograć,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  MWF od dawny kombinuje przez kogo by USA jako nadzorcę globalizacji powołać i kiedy stanie się koniecznym ogłosić upadłość USA.

  W tej sytuacji można zrozumieć rozpaczliwe posunięcia pan Trumpa, które są zwykłym "zawracaniem kijme Wisły". Pewne znaki sugerują, że MWF upatrzyła sobie UE do pewnej roli w etapie "po USA".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej