Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Dr Henry Makow o I wojnie światowej - 19.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Celem tej wojny było zabicie śmietanki nowego pokolenia białych chrześcijan. Udało im się: zabito 10 milionów ludzi, a 21 milionów zostało okaleczonych po obu stronach.

11 listopada 1918 roku przypada setna rocznica zakończenia I wojny światowej - pisze dr Henry Makow. - Jesteśmy całkowicie zgubieni, chyba że uznamy, że fundamenty społeczeństwa zostały zupełnie obalone. W perspektywie historycznej każdy, kto poważnie traktuje wezwanie do wojny, jest oszustem. Wróg znajduje się wewnątrz.

.

Podobnie jak miliony innych osób, moja żona i ja z zainteresowaniem oglądaliśmy serial telewizyjny PBS Masterpiece Theatre"Opactwo Downton". W dramacie kostiumowym, który rozgrywa się w angielskiej rezydencji w czasie pierwszej wojny światowej, panuje powszechna postawa, że męskość i honor mężczyzny mierzy się jego gotowością do śmierci za swój kraj.

.

Nie kwestionuje się konieczności wojny ani nie ma podejrzeń, że może to być złowrogi fortel. W rzeczywistości jedyną postacią, która jest cyniczna, jest złoczyńca, Thomas, który dokonuje samookaleczenia, aby uciec przed wojskiem.

.

Młody spadkobierca majątku, Matthew Crawley, leży sparaliżowany od pasa w dół. Stało się tak ponieważ w ogniu kul natrafił na taką, która go skutecznie dosięgła. Wydaje się być zaskoczony konsekwencjami swojego "bohaterstwa". On nigdy nie będzie mógł chodzić ani mieć dzieci. Właśnie tego chcieli bankierzy Illuminati (masońscy), aby zniszczyć najlepszych, najbardziej ofiarnych ludzi w Europie.

.

Na szczycie znajdowało się tylko kilkuset masońskich bankierów, a wielu z nich było starcami. Byli najlepsi w zawierania umów, uprawianiu homoseksualnego seksu i składaniu dzieci w ofierze. Sami nie zdołaliby zabić setek milionów silnych, młodych ludzi. Więc cierpliwie wymyślili wojnę światową. Było to również bardzo opłacalne. Posiadali firmy produkujące karabiny maszynowe, które zabijały młodych mężczyzn.

.

Żydzi iluminaci i masoni nienawidzą przede wszystkim chrześcijaństwa. "Chrześcijaństwo jest naszym jedynym prawdziwym wrogiem, ponieważ wszystkie polityczne i ekonomiczne zjawiska państw burżuazyjnych są tylko jego konsekwencjami", powiedział kiedyś insider C. Rakovsky swojemu śledczemu z NKWD.

Ogólnym celem I wojny światowej było zniszczenie chrześcijańskiej cywilizacji. Monarchie niemiecka, austriacka i rosyjska - upadły. Ze starego chrześcijańskiego porządku wyłonił się (satanistyczny) Nowy Porządek Świata! (To jest prawdziwe znaczenie terminów "rewolucja" i"postępowy").

.

"Lampy gasną w całej Europie, nie zobaczymy ich ponownie w naszym życiu"- powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych Edward Gray, mason, który odegrał ważną rolę w konstruowaniu tej katastrofy. Poprosił przywódców Francji i Rosji, by podpisali tajny traktat, który stwierdził, że jeśli Niemcy lub Austro-Węgry zaatakują, przyłączą się do Anglii, by ich pokonać. Sir Edward ukrył istnienie traktatu i skłamał parlamentowi, gdy go o to zapytano.

.

Celem tej wojny było zabicie śmietanki nowego pokolenia białych chrześcijan. Udało im się: zabito 10 milionów ludzi, a 21 milionów zostało okaleczonych po obu stronach. [przypis: W kontekście wojny powinniśmy pamiętać o - jak szacują - sześćdziesięciu milionach ofiar grypy "hiszpanki", która z Hiszpanią ma niewiele wspólnego, raczej powinna się nazywać "rockefellerówką". Ta choroba (grypa?) skutecznie zabijała najpierw zaszczepionych żołnierzy. Nauczka na dzisiaj: sceptycznie podchodzić do, rzekomo zbawiennych, szczepień przymusowych].

.

Sześćdziesiąt tysięcy żołnierzy aliantów zmarło w ciągu jednego dnia bitwy pod Sommą w 1916 roku. Dowódcą armii brytyjskiej był mason Douglas Haig. Dowódcą amerykańskich sił ekspedycyjnych w 1917 roku był mason John Perishing. Starzy sataniści wysyłali młodych ludzi na śmierć.

.

JAK  SKONSTRUOWALI  TĘ  WOJNĘ

Ta wojna została wymyślona przez żydowskich bankierów i masonów iluminatów (kabalistów). Po stronie brytyjskiej stał lord Robert Cecil, bogaty bankier; lord Herbert H. Asquith, brytyjski premier 1908-1916; wicehrabia Haldane, sekretarz stanu ds. wojny; lord Nathan Rotszyld; i lord Alfred Milner, drugi najpotężniejszy człowiek w brytyjskim rządzie po 1916 roku. [przypis: trudno pominąć króla Edwarda VII von Sachsen-Coburg und Gotha, zmarłego w 1910 roku].

.

Francuski obserwator napisał:"od jakiegoś czasu grupa finansistów, których rodziny w przeważającej części są pochodzenia żydowskiego ... wywiera dominujący wpływ na [premiera 1916-1922] Lloyda George'a, Mondowie, Sassoonowie, Rufus Isaacs , przedstawiciele międzynarodowych interesów bankowych, dominują w Anglii, mają swoje gazety i kontrolują wyniki wyborów".

Warunki w Niemczech były podobne: "... od początku panowania Kaisera Wilhema II żydzi iluminaci byli prawdziwymi władcami imperium niemieckiego, przez ostatnie piętnaście lat ci, którzy mieli bezpośredni osobisty kontakt z Kajzerem, byli hebrajskimi finansistami, hebrajskimi producentami i hebrajskimi kupcami. Chodzi o osoby takie jak Emile i Walter Rathenau, Ballin, Schwabach, James Simon, Friedlander-Fuld, Goldberger itd." (The Red Thread, s.153).

.

Pozostało tylko zapalić iskrę. Pierwsza wojna światowa rozpoczęła się 14 sierpnia 1914 roku po zamordowaniu austriackiego spadkobiercy tronu Arcyksięcia Franciszka Ferdynanda 28 czerwca przez żydowskiego masona Gavriło Princepa. Kaiser Wilhelm uważał, że masoni są odpowiedzialni za Wielką Wojnę. Napisał: "Zostałem poinformowany, że ważną rolę w przygotowaniu wojny światowej odegrała, skierowana przeciwko monarchicznym mocarstwom centralnym poprzez politykę międzynarodowej Wielkiej Loży Orientu, polityka rozciągająca się na wiele lat i zawsze przewidująca cel, w którym było...".

.

"W 1917 roku odbyło się międzynarodowe spotkanie loży "Wielkiego Wschodu", po którym miała miejsce kolejna konferencja w Szwajcarii, przy czym przyjęto następujący program: rozbicie Austro-Węgier, demokratyzacja Niemiec, likwidacja domu Habsburgów, abdykacja cesarza niemieckiego, ... eliminacja papieża i Kościoła katolickiego, likwidacja każdego Kościoła państwowego w Europie".

.

Max Nordau, współzałożyciel Światowej Organizacji Syjonistycznej (tj. masońskiej) był w stanie przewidzieć I wojnę światową w 1903 roku:"Pozwólcie, że powiem wam następujące słowa, tak jakbym pokazywał wam szczebel drabiny prowadzącej w górę i w górę: Herzl, Kongres Syjonistyczny, propozycja angielskiej Ugandy, przyszła wojna światowa, konferencja pokojowa - gdzie z pomocą Anglii powstanie wolna i żydowska Palestyna".

Tak więc z masonami kontrolujących obie strony, łatwo było manipulować Kaiserem wciągając go w atak na Belgię. "Pośrednikiem" był Albert Bellin, wybitny żydowski biznesmen iluminatów i przyjaciel Kaisera. Razem z Anglikami udało mu się wprowadzić Kaisera w błąd co do intencji Anglii. Cytując Andrieja Krylienko ("The Red Thread"):"Niejednoznaczne oświadczenie Brytyjczyków opowiadających się po stronie Francji i Rosji, mogłoby, jak podał francuski ambasador w Niemczech, skłonić Niemcy do podjęcia decyzji przeciwko agresji ... Krótko mówiąc, decyzja o rozpoczęciu wojny nie została podjęta przez Wilhelma II... ale przez okultystyczne siły... dzięki intrygom któych wojna stała się nieuchronna" (155).

 

Wilhelm szybko zorientował się, że wpadł w starannie ułożoną pułapkę. W filmie "Dziecko wieku" Ben Hecht napisał:"XX wiek został położony na kolana podczas pierwszej wojny światowej". To samo można powiedzieć o rodzaju ludzkim, który choruje na raka, kabalizm, który podkopuje jego witalność. Funkcjonujemy na łasce wielopokoleniowego spisku satanistycznego, który zbliża się do końca. Historia nowożytna, właściwie rozumiana, jest historią procesu naszego podporządkowania.

.

Przetłumaczył:  Metro

.

Wersja angielska:   https://www.henrymakow.com/downton_abbey.html

.                                      

                                    * * * * * * *

.

PS.  O innym aspekcie wielkiej wojny opowiada szejk Hossein:

.

     https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

.

KOMENTARZE

 • Polecam!
  Bardzo interesująco o siłach stojących za wybuchem I WŚ mówi Webster Tarpley.
  History As Tragedy: How Edward VII Started World War 1
  https://www.youtube.com/watch?v=xEVUKOEewZo&t=5356s
 • @Robik 01:07:49
  "... o siłach stojących za wybuchem I WŚ mówi Webster Tarpley". -

  --- W języku angielskim, więc nie wszyscy chętni mogą wysłuchać.
 • @zygmuntbialas 08:23:08
  Komentarz na moim blogu w Wordpress:

  "Zobaczcie przywódców tych marszy uny ich tak chyba specjalnie dobierają z Neandertalczyków czy innych Goryli. Ja tam nie mam nic do tego święta wręcz popieram ale nie tak aby to była ich siła na smyczy. To jest dramat jak uny się nimi posługują, powiedzą; 'maszerujcie na Rosję!' - i pomaszerują".

  https://www.youtube.com/watch?v=pQYEGVnH540
 • W polskiej świadomości I Wojna Światowa nie istnieje
  a jeśli już istnieje to w formie opowieści sowizdrzalskich typu CK Dezerterzy czy inny Szwejk.
  To zdumiewające ale sądząc z tego z czym często się stykam większość,zwłaszcza ta najgłośniej wydzierająca się o "europejskich wartościach", nawet nie ma świadomości tego że one (wartości) wraz z resztą Europy runęły.Zostały wciągnięte w ohydne intrygi i zamordowane.Europa przestała istnieć zaś na jej miejscu powstała de facto Antyeuropa .Odrażający masoński twór.Nie mam pojęcia jak można radośnie świętować tak potworne zdarzenie.
  Już lepiej żeby wszyscy Europejczycy zginęli pod gruzami własnej cywilizacji niźli skazać ich na życie w tym czymś co zaistniało potem.
 • @ikulalibal 12:42:34
  "W polskiej świadomości I Wojna Światowa nie istnieje". -

  --- Tak. Tuż po 1918 roku była radość w Polsce, bo odrodziła się Rzeczpospolita. Było trochę literatury wojennej i antywojennej (np. lewicowy Andrzej Strug), a poza tym mitologizacja Legionów Piłsudskiego itd. W Niemczech natomiast było mnóstwo literatury antywojennej (np. liberalny E. M. Remarque). Później uwagę Polaków przyciągały kolejno zagrożenie wojenne i opłakiwanie ofiar II wojny światowej.

  Skutki I wojny światowej - Pisze Pan: "Europa przestała istnieć zaś na jej miejscu powstała de facto Antyeuropa. Odrażający masoński twór". -
  --- Jestem krytyczny wobec takiej Europy, jaką mamy, ale tak daleko w ocenie nie idę. Widzę również okropne niedostatki we wcześniejszej Europie, a może też nie wszystko wiem o współczesnej Europie (lub nie chcę wiedzieć).
 • Niewiedza o przyczynach I Wojny
  jest powszechna, o II Wojnę to może lepiej nawet nie pytać.

  Bankier Rotszylda F. Lips utrzymywał, że warunkiem wojen światowych było utworzenie banków centralnych zdolnych finansować wojnę przez zaciąganie kredytów pod zastaw państwa i jego mieszkańców. FED powstał na parę miesięcy przed wybuchem I Wojny, inne banki podobnie.

  Być może nazwa wojna światowa jest przy tym błędna, bowiem wiele sugeruje, że chodzi o wojnę imperialną. Obie wojny służyły wylansowaniu USA, podobnie ZSRR, na państwa imperialne w celu zastąpienia W.Brytanii w tej roli. Można było znaleźć stwierdzenie „aby zastąpić W.Brytanię przez USA potrzebowała MWF dwie duże wojny”

  - https://marucha.wordpress.com/2018/10/07/bantustanem-wstrzasaja-paroksyzmy/#comment-784378

  istotnie po I Wojnie stały się USA arbitrem powaśnionej Europy, patrz Konferencja w Wersalu.

  Przy okazji zdjęto nacisk bezrobocia przez likwidację bezrobotnych, zabitych czy zranionych na frontach wojny.

  W 1930 roku utworzył MWF bank BIS w Bazylei, bank centralny banków centralnych, który przejął zadanie regulowania zobowiązań finansowych między państwami, także w czasie, kiedy prowadzą wojny wzajemnie, okazało się to bardzo pomocnym w II Wojnie. BIS gwarantował bankowość międzynarodową także dla potrzeb wojny imperialnej.

  Było żywotnym interesem USA, która wówczas dostarczała ok. 30% produkcji przemysłowej, wyeliminować z rynków światowych imperium brytyjskie. Zręcznie pokierowano uwagę Brytyjczyków na groźbę niemiecką, bowiem Niemcy po zastrzyku miliardów z Francji po wygranej wojnie w szybkim tempie wybudowały swój przemysł i wypierały za pomocą „Made in Germany” W.Brytanię z rynków światowych. Zręcznie udało się USA odwrócić uwagę Brytyjczyków o głównego zagrożenia, USA, i skierować przeciwko Niemcom.

  Podobnie dzieje się dziś, gdzie USA całą swą złość kierują przeciwko Rosji, choć największe zagrożenie grozi im ze strony ChRL, ew. UE. Bądźmy wszakże rzetelni, przeciwko UE prowadzą USA swą cichą wojnę od dziesięcioleci.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Wystąpienie Macrona odnośnie budowy armii UE oznacza, że UE melduje swą gotowość wstąpienia w konkurencję o imperialną schedę po USA.
 • @Laznik 23:46:59
  Myśli wyrażone w Pańskim komentarzu są bliskie temu, co pisał niemiecki dziennikarz Ernst Wollf, którego tekst przetłumaczyłem, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/143474,wejscie-armii-usa-do-europy-w-1917-roku
 • motywy-skutki
  Rzeczywiscie niewiele tak naprawde wiemy o prawdziwych przyczynach
  I-ej wojny swiatowej bo zdaje sie, ze przyczyn bylo kilka - a niewyjasnionych tajemnic wiele.

  Zupelnie przypadkowo zainteresowala mnie historia polskiej wsi w Adampolu (mamy w rodzinie dwie osoby urodzone i wychowane w tej polskiej wiosce pod Stambulem.)
  Powszechnie wiadomo, ze w wyniku 1-ej wojny rozpadly sie trzy imperia: carat, monarchia Austro-wegierska i imperium ottomanskie.
  Czy byly to przypadkowe ofiary zdarzen, czy zaplanowane?
  Czy banki byly glownym powodem, czy moze potrzebny byl system finansowy do kontroli ...pol naftowych na Bliskim Wschodzie i reszty swiata?

  W zwiazku z coraz wiekszym zapotrzebowaniem na rope dla rozwijajacego sie przemyslu transportowego, energetyznego i wojennego w wyniku wielkiej rewolucji przemyslowej w Anglii i Francji oraz dynamicznym rozwojem Niemiec - potrzebny byl system finansowej kontroli przewidywanych zyskow z nowego przemyslu i przewidywanego zapotrzebowania na rope.
  Wiadomo, ze cala operacje przygotowywala masonska mafia.

  Ale pytanie co bylo pierwsze: jako czy kura?
  Banki czy ropa naftowa?.
  Tak sie zlozylo, ze pola naftowe na Bliskim Wschodzie nalezaly do imperium ottomanskiego.
  W Europie potege stanowili Habsburgowie; bardzo rozwijala sie przemyslowo Rosja carska.

  Zarowno system bankowosci jak i podboju Bliskiego Wschodu byl nie lada zadaniem.
  Mysle, ze niewiele osob wierzy, ze Wiosna Ludow, powstanie dekabrystow, byly spontaniczne i przypadkowe.

  Juz w XIX wieku zaczelo sie 'podgryzanie' dynastii.
  O ile wierze, ze Krolowa Wiktoria niechcaco i pewnie przypadkowo zarazila hemofilia dwory europejskie, czym tez przyczynila sie do upadku monarchii to niszczenie domu Habsburgow bylo bardzo widoczne.
  30 stycznia 1889 roku w tajemniczych okolicznosciach zginal arcyksiaze Rudolf, jedyny syn Franciszka Jozefa i nastepca tronu Habsburgow.
  Smierc 31-letniego nastepcy tronu wywolala wstrzas w calej Europie.
  Do tej pory smierc Rudolfa owiana jest tajemnica. Kraza uporczywe plotki, ze Arcyksiaze Rudolf nie zginal u boku swojej 17 letniej kochanki, Mary Vestery, w Mayerlingu ale schronil sie w Adampolu, polskiej wsi w Turcji i jako Henryk Albertall spedzil reszte swojego zycia. Rola Adampola byla tez dosc tajemnicza. Zbierali sie tam rozni 'wielcy tego swiata', nuncjusze papieskie; odwiedzali Albertalla rozni dostojnicy (Jerzy S. Latka: "Oskarzam Arcyksiecia Rudolfa" KAW, Krakow, 1983)
  Jedno jest pewne: Austria stracila nastepce tronu.
  Kolejnym nastepca tronu zostal bratanek cesarza, arcyksiaze Franciszek Ferdynand.
  Na Balkanach wrzalo. W czerwcu 1914 roku arcyksiaze Ferdynand zginal z rak zamachowca, Gavrilo Principa.
  Zamach w Sarajewie dal poczatek wojny.
  Znany jest los rodziny carskiej w Rosji ale do konca niewyjasniony los Mikolaja II
  Rosje nawiedzila rewolucja i tak sie jakos zbieglo, ze zamach w Sarajewie, rewolucja i mlodoturki zbiegly soe w czasie.
  Wiadomo zas, ze rodzina carska byl spokrewniona z rodzina krolewska Anglii, i z jakchs to powodow, krolowa brytyjska nosi korone carska. ( nie chce oddac).
  Kiedy Lawrence of Arabia, angielski as wywiadu, zostal wyslany na Bliski Wschod, zeby buntowac Arabow przeciwko Turkom, sam nie zdawal sobie sprawy z potegi swojej roli, do ktorej sie przyznal.
  Mlodoturki oplacane przez bankierow zydowskich z Tesalonik wywolaly wielkie powstanie mlodoturkow, a Ormianie podpuszczeni tez przez 'obcych' agitatrow porwaly sie na Turcje i ...zostali strasznie poturbowani, co do tej pory na Zachodzie jest uzywane jako szantaz przeciwko Turcji.
  Pierwszy swieckim szefem rzadu w Turcji zostal Ataturk - zyd.
  Po zakonczeniu I-ej wojny, wywiad brytyjski po znanych przetargach w Wersalu, zabral sie za Hadzje i udalo sie Anglikom stworzyc panstwo dynastii Saudow. W ten sposob utworzono wygodny 'punkt obserwacyjny' w Mekce zeby kontrolowac swiat muzulmanski a rownoczesnie dobrac sie do ropy.
  Arabie Saudyjska utworzono w 1920 roku ale status panstwowy dostali zdaje sie w 1934 roku. Status religijny Arabii to zydowska odmiana islamu: wahabizm ruch ponoc religijny zalozy przez zyda Wahaba.
  W Turcji takie same przebierancy nazywaja sie donmeh.
  Dalo to zielone swiatlo na utworzenie zgola nie biblijnego Izraela.
  Poboj jest podobny bo przypomina podboj Kanaanu ale obecni emigranci w Izraelu z biblijnymi Hebrajczykami nie maja nic wspolnego.
  Tak to to wspolnym trudem masoneria swiata przy uzyciu roznych podstepow i przyjaciol dokonala zboznego dziela:

  Przygotowala swiatu rewolucje, zniszczenie trzech monarchii , podboj Bliskiego Wschodu i wojne w Europie.
  I wielkim tego swiata ... dostep do pol naftowych.
 • @jan- Czy to juz koniec planu co przed nami
  Plan trzech wojen światowych « Wolne Media
  https://wolnemedia.net/plan-trzech-wojen-swiatowych/
  12 lip 2018 - Plan trzech wojen światowych jest kluczem do zrozumienia działań religijnych, politycznych i socjalnych oraz rzeczywistej struktury władzy ...
  plan trzech wojen światowych – Wolna Polska – Wiadomości
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/plan-trzech-wojen-swiatowych
  Czy III wojna światowa już trwa, jak sądzą niektórzy, czy też dopiero nadejdzie? Analizując dokładnie Plan Trzech Wojen Alberta Pike można z całą pewnością ...
 • Tezy godne uwagi !
  .
  .
  @Tiamat 16:18:48
  „Status religijny Arabii to zydowska odmiana islamu: wahabizm ruch ponoc religijny zalozy przez zyda Wahaba ”, inny autor idzie prowokacyjnie w podobnym kierunku:

  - https://marucha.wordpress.com/2017/11/22/ludobojstwo-w-egipcie/#comment-715911

  „arcyksiaze Ferdynand zginal z rak zamachowca, Gavrilo Principa”, naturalnie niektórzy doszukują się powiązania Principa z masonerią. Ale potrzeba naprawdę wiele zabiegów i dobrej woli, aby z tego epizodu zaraz uczynić powód do wojny. Wydaje się, że MWF, użyte tu w rozumieniu:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  posiadało wszelkie możliwości ku temu, aby nawet z zabicia kota uczynić casus belli. Wydaje się, że powołanie się na MWF tłumaczy daleko więcej, niż jakieś tam nacjonalne zabiegi czy „decyzje” tego czy innego państwa.

  W tym miejscu podkreślam, że nie utożsamiam MWF z żydostwem, bowiem jak epizod II Wojny dowiódł, żydostwo może być narzędziem, zresztą znakomitym do pewnych zbrodniczych celów, w swej masie nie może być decydentem.

  „Czy banki byly glownym powodem, czy moze potrzebny byl system finansowy do kontroli ...pol naftowych na Bliskim Wschodzie i reszty swiata? ”

  A może sformułować: „... dla świata globalnie a przy okazji i dla pól naftowych”

  Po doświadczeniach z globalizacją w ramach podboju przez Holandię, powstało daleko bardziej dojrzałe do globalizacji imperium brytyjskie, które bazowało na dominacji nad drogami morskimi. To było pierwsze wydanie globalizacji, t.j. panowania nad światem, po I Wojnie uległo redukcji w efekcie lokalnych barier handlowych, ale przygotowało grunt do II Wojny, która dopiero pozwoliła na rozkwit globalizacji pod nadzorem USA aż do jej obecnego zwyrodnienia. Tu parę pomocnych być może tez na ten temat:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Naturalną formą organizacyjną dla globalizacji byłoby imperium, ONZ jest jedynie narzędziem pomocnym, jak wiemy z siedzibą u znanego klanu Rockefellerów, który zdaje się być też filarem MWF.

  „niewiele tak naprawde wiemy o prawdziwych przyczynach I-ej wojny swiatowej bo zdaje sie, ze przyczyn bylo kilka - a niewyjasnionych tajemnic wiele. ” definiuje stan rzeczy, zadaniem historyków jest w miarę możności zagmatwać obraz na tyle, że mało kto się w tym połapie, tezy Tiamat cechuje pewna spójność, bowiem nie dał/-ła się zwieść nęcącym opowieściom zawodowych historyków, przynajmniej tych, którzy są powielani przez przemysł propagandy, niedawno czytałem też pozbawiającą iluzji wypowiedź Voltaira na temat historii, jak przypomnę sobie źródło, zamieszczę.

  „Mysle, ze niewiele osob wierzy, ze Wiosna Ludow, powstanie dekabrystow, byly spontaniczne i przypadkowe.”, także zjednoczenie Niemiec przez Prusy. Obawiam się, że wiele, patrz poprzedni akapit.

  I Wojna „Przygotowala swiatu rewolucje, zniszczenie trzech monarchii , podboj Bliskiego Wschodu i wojne w Europie. ”, powstanie szeregu buforowych państewek kolonialnych w centrum Europy jak n.p. II Rzeczpospolita, czyż nie jest to zbyt wiele, aby można to tłumaczyć naturalnym procesem historycznym i patriotycznym sukcesem społeczeństw narodowych ?

  @jan 22:22:05
  „Czy III wojna światowa już trwa ” finansowo I. zakończono w 2010, II. trwa, a III. już dawno rozpoczęto, jak widać wymyślenie wojny stuletniej było ważniejsze niż trzydziestoletniej, której rozmiar wojna w Afganistanie dawno przekroczyła. W gruncie żyjemy w czasach „wojny permanentnej”, przypominam ideą Trockiego/Bronsztajna rozpętania „permanentnej rewolucji”, jak widać dobra idea zawsze znajdzie swe zastosowanie, choć w nieco zmodyfikowanej formie. Inny przykład plan Morgenthaua

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Morgenthaua

  z takim zacięciem realizowany nie tylko w Polsce ale i w USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej