Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 23.11.2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Petro Poroszenko już rozpoczął wyprzedaż swoich aktywów, tak że po wyborach natychmiast może opuścić zubożony i niszczejący kraj.

Według - uważanej za rzetelną - rosyjskiej strony internetowej iarex.ru prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdaje sobie sprawę, że jest mało prawdopodobne, aby mógł wygrać nadchodzące wybory na Ukrainie. Obecnie sondaże przewidują, że nastąpi przekazanie władzy, faworyzując elementy "starej gwardii" ukraińskich oligarchów, kierowane przez Julię Tymoszenko, która aktualnie prowadzi w sondażach. 

.

Według iarex.ru Poroszenko już rozpoczął pilną wyprzedaż swoich aktywów, tak że po wyborach natychmiast może opuścić zubożony i niszczejący kraj. Petro Poroszenko negocjuje sprzedaż własnych aktywów na Ukrainie. Celem jest zamknięcie transakcji przed 1 marca 2019 roku.

.

Dwóch niezależnych audytorów spośród wielkiej piątki przekazało raporty dwóm potencjalnym nabywcom. Pierwszym kandydatem jest konsorcjum oligarchów z Federacji Rosyjskiej, Ukrainy i Litwy. Drugi kandydat to grupa kierowana przez Dmitrija Firtasza i dwóch wysokich rangą członków Partii Demokratycznej w USA, przy wsparciu Joe Biden'a i Michaela Pence'a. 

.

Według kanału TG "Nelyagar", negocjacje znajdują się na etapie końcowym - negocjowana jest najlepsza oferta, forma płatności i końcowe aspekty wycofania kapitału. Zgodnie z aktualnymi informacjami, 85% płatności bezgotówkowych trafi na specjalne konta w amerykańskim Federalnym Ministerstwie Skarbu i Chase-Manhattan Bank.

.

Dzieje się to w czasie najbardziej znaczącego spadku koniunktury i bezprecedensowego pogorszenia warunków życia w całej historii Ukrainy. Przeciętne zarobki spadły, dla osób wciąż zatrudnionych, średnio z około 340 USD miesięcznie do około 120 USD miesięcznie. Średnie koszty ogrzewania dla mieszkania o powierzchni 45 m2 podwoiły się od około 70 do 140 USD. Ponadto gaz jest całkowicie niedostępny dla kilkuset tysięcy Ukraińców, którzy mają do wyboru albo uciekać z Ukrainy albo zamarznąć.

.

Poroszenko został zainstalowany przez Stany Zjednoczone po zamachu stanu, który przeprowadziło amerykańskie "głębokie państwo", po wyborach, w których zarówno lewicowa partia opozycyjna, jak i dawna partia rządząca były skutecznie zablokowane. Ukraińskie wojsko rozpoczęło kampanię czystek etnicznych na wschodzie kraju, gdzie większość ludności określa się jako etniczni Rosjanie, a ludowe milicje powstały w obronie tych społeczności.

.

Jedyną kartą, która pozostała Petrowi Poroszence, jest wznowienie działań wojennych na pełną skalę przeciwko Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej. Milicje powstały w celach samoobrony i składają się z ideologicznej mieszanki grup komunistycznych, nacjonalistycznych i religijnych (prawosławne). 

.

Rozpoczynając walkę na pełną skalę Poroszenko może być w stanie ogłosić stan wyjątkowy i odłożyć wybory zgodnie z konstytucją. Oznaczałoby to jednak konieczność zawarcia porozumienia o podziale władzy z największymi neo-nazistowskimi i szowinistyczno-nacjonalistycznymi milicjami, które Stany Zjednoczone finansowały przez dziesięciolecia, a następnie uzbrajały otwarcie od 2014 roku. FRN przypomina czytelnikom, że w publicznych przesłuchaniach kongresowych Victoria Nuland publicznie zeznała, że sam Departament Stanu USA wydał co najmniej 5 miliardów dolarów na przeprowadzenie "rewolucji majdańskiej", stosując mieszankę strategii z programu Gladio i kolorowej rewolucji zastosowanej w różnych krajach, od Jugosławii, przez Egipt, Syrię i tak dalej.

.

To, że Poroszenko jest powszechnie nielubiany na wschodzie kraju, nie jest zaskoczeniem. Obecnie chodzi o to, że w ciągu ostatnich czterech lat reszta Ukrainy doświadczyła ogromnego zubożenia. Oczekuje się, że zaludnienie kraju spadnie o połowę w ciągu dekady, ze względu na uchodźców gospodarczych uciekających z kraju - głównie do Rosji, Polski i Niemiec. W sondażach popularność Poroszenko idzie za Tymoszenko w różnych ankietach w wymiarze dwucyfrowym. Jest to margines, który w normalnych okolicznościach nie może zostać przezwyciężony. FRN informował o tych wydarzeniach od samego początku.

.

Napisał:  Joaquin Flores

.

Przetłumaczył:  Metro 

.

Wersja angielska:    https://www.fort-russ.com/2018/11/poroshenko-prepares-to-flee-ukraine-liquidates-assets/

.

KOMENTARZE

 • To było wiadome
  od początku. Na gównie zamku nie zbudujesz.
  Poroszenko i inne żydy się oblowily i uciekają.
  Ciekawe jak długo jeszcze będziemy ich sponsorować?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:05:08
  "... jak długo jeszcze będziemy ich sponsorować?" -

  --- Wygląda na to, że długo. Wczoraj w radiu usłyszałem: "Są tylko różnice między Polakami i Ukraińcami, ale jedno mają wspólne: uznanie Rosji za swego śmiertelnego wroga".
  Takie bezczelne manipulacje i kłamstwa mogą doprowadzić mnie do wypadku, więc muszę wyłączać radio, gdy podają newsy.
 • @zygmuntbialas 00:14:40
  Wyjątkowo nie znoszę Walcmana, ksywka Poroszenko. I co podmienią go na Piękną Julie? Czyli będziemy płacić na Ukrów,? Przy rządach POPiSu to bardziej niż pewne
 • @zbig71 00:28:48
  "Czyli będziemy płacić na Ukrów? Przy rządach POPiSu to bardziej niż pewne". -

  --- Niestety, nie ma dzisiaj innej opcji.
 • @zygmuntbialas 00:31:04
  Zdaje się, że Ludmiła Kozłowska jeżdzi sobie po Europie i spokojnie pluje na Polskę. Tak się liczy Polskie wydalenie że struktur UE!!!
 • @zbig71 00:38:44
  "Ludmiła Kozłowska jeżdzi sobie po Europie i spokojnie pluje na Polskę'. -

  --- Nie znałem tej sprawy. Poczytałem trochę. Przytaczam parę zdań:
  "Ludmiła Kozłowska - obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog - została deportowana z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS).
  W połowie września Kozłowska wzięła udział w wysłuchaniu w Bundestagu zatytułowanym "Prawa człowieka w niebezpieczeństwie - demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech". Do Berlina mogła przybyć dzięki wydaniu jej wizy przez władze Niemiec. Teraz wizę wydały z kolei władze Belgii.
  Według portalu Onet, który podał tę informację jako pierwszy, belgijska wiza dla Kozłowskiej została wydana na znacznie dłuższy czas niż niemiecka, co oznacza, że służby tego kraju nie uznały informacji od polskich służb na temat Ukrainki za istotne".
 • @zbig71 00:38:44
  Ty się przejmujesz jakąś Ludmiła a zachód się nie przejmuje, że na upadlinie był zbrojny zamach stanu. Za 5 mld baksów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:00:11
  Wiesz, to naczynia połączone. Ludmiła i roz.....ie Ukrainy. Przy okazji sprawy Ludmiły znów możemy dowiedzieć się ile znaczy Polin w UE.
 • Spieniężenie łupu
  .
  „Poroszenko już rozpoczął wyprzedaż swoich aktywów, tak że po wyborach natychmiast może opuścić zubożony i niszczejący kraj“

  Każdy demokratycznie wybrany polityk wie, że demokratycznym łupem wyborczym jest ludność powierzonego mu terytorium, którą ma prawo rabować jedynie przez okres kadencji. Jeśli ocena szans w następnych wyborach jest znikoma, jest rzeczą rozsądną dotychczasową zdobycz spieniężyć i zabezpieczyć przed chciwością następców, którzy mogą przecie zawsze zechcieć powiększyć swój demokratyczny łup wyborczy o jego ciężko zrabowaną zdobycz.

  „zubożony i niszczejący kraj“, no nie przesadzajmy, nie pozostało z tego kraju aż tak wiele:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  ale jak widać oczekuje pani Timoszenko i wspólnicy, że jednak uda się z ludności im przynależny łup. Pani Timoszenko po swych doświadczeniach w pierdlu z zawodowymi przestępcami ma wcale niemało do nadrobienia w zakresie zdobywania łupu, a więc gwarantuje sprawnie działający system PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  i nie będzie w tym ustępowała poprzednikowi.
 • @Laznik 23:05:55
  Na razie na Ukrainie odchodzi tzw. blame game, zabawa pod tytulem: Kto winien obecnej sytuacji. na Ukrainie? Chodzi o bardzo ciezka sytuacje gospodarcza i ogromne ceny na gaz i produkty zywnosciowe.

  Zadziwajace sa argumenty bandy kijowkiej i tych , ktorych "Zachod oszukal".

  Ogladam te programy "dyskusyjne' , ktore urzadzaja Rosjanie i zapraszaja do studia roznych Ukraincow, Rosjan a czesto nawet ...jednego Polaka.
  Zastanawiaja mnie argumenty i tlumaczenia obecnej sytuacji na Ukrainie:

  Wiec niektorzy opowiadaja, ze do majdanu doprowadzila Rosja.
  Bardzo ciekawe tlumaczenie, ze mianowicie Rosja zorganizowala bunt na majdanie przeciwko...Rosji.
  Nikt nie chce pamietac przemowienia senatora McCaina, ktory obiecal wielka przyszlosc wyzwolonej Ukrainie.

  Jeden z dyskutantow opowiada, ze Ukraina miala prawo wybrac wolnosc i ze teraz bedzie referendum w sprawie konstytucji.
  Ten sam dyskutant odbiera prawo Krymowi i Donbasowi wybrania wolnosci poprzez referendum.

  Ukraina nie jest panstwem stabilnym. Kto dochodzi do wladzy - to zmienia konstytucje. Byla juz 4 razy zmieniana.
  (Podobnie w Polsce- kazdy uwaza za punkt honoru dorwac sie do konstytucji.)
  W nowej konstytucji Ukrainy ma byc taki ciekawy punkt, ze Ukraina ma nalezec do NATO.
  Konsekwencje takiego posuniecia moga byc ciekawe:
  Kto sie sprzeciwi konstytucji - to pojdzie siedziec ( w najlepszym przypadku.)

  Okazuje sie, ze w czasie majdanu powstalo na Ukrainie wiele grup i samozwanczych partii. Nie wiadomo blizej, kto to organizowal i finansowal.
  I kto sie kiedykolwiek bedzie rozliczal z funduszy takie grupy - w tym zbrojne.
  Naturalnie zdaniem ukrainskich dyskutantow, obca bron i sprzet wojenny na Ukrainie - to zadna ingerencja.

  Regularnie oskarza sie armie rosyjska (rzad w Moskwie) o interwencje na Donbasie.
  A rownoczesnie, z upelnie szczerze, dyskutanci ukrainscy przyznaja, ze 18 tysiecy ukrainskich oficerow przeszlo do Donbasu.

  Argumenty zas Ukraincow z Donbasu sa proste:
  Zarowno Krym jak i Donbas glosowaly za Janukowiczem.
  I zawsze byly rosyjsko-jezyczne.
  Nigdy te dwie prowincje nie mogly liczyc na jakiekolwiek przedstawicielstwo w Wierchownej Radzie.
  Do tej pory, po pieciu latach awantur NIKT w Kijowie nie chce rozmawiac z Donbasem!
  Dlaczego? Czego sie boja wielcy politycy z Kijowa, ze nie chca dac glosu Donbasowi?.
  Ciekawy jest tez argument Ukrainca, ktory sie wykloca, ze Ukraina chce byc z Bruksela i krolestwem Belgii; koniecznie chce byc z Unia, 'zeby bylo tak jak w Polsce'.

  "Z Bruksela? - pyta rosyjski dyskutant.
  A kto byl pierwszym krolem Belgii? Rosyjski general".

  Ukraincy tlumacza, ze na Ukrainie potrzebna jest baza NATO, zeby zapewnic niepodleglosc Ukrainie.
  " A czy sa bazy NATO w Szwajcarii" - pyta rosyjski dyskutant.

  Nikt tez nie chce dyskutowac obecnej sytuacji na Krymie.
  W wywiadzie do TV opowiada Tatarka krymska, ze jednego dnia przyszla wiadomsc, ze zostaly zlikwidowane Krymczanom wszystkie dlugi bankowe.
  Dziennikarka sie pyta, czy wie tatarska nauczycielka, kto zaplacil Krymczanom dlugi.
  Tatarka nie wie, ale dziennikarka objasnia: Moskwa splacila Ukrainie wszystkie dlugi mieszkancow Krymu. (Nawet sie tym nie pochwalili)
  Krym jest najedzony, nakarmiony; emerytury i place bardzo podskoczyly, co bardzo podkresla Tatrak w wywiadzie, ze nigdy nie widziala tyle pieniedzy wczesniej. Razem z synem mogli odremontowac dom. nie zaciagajc pozyczki.

  W Kijowie Poroszenko obiecal referendum w sprawie wstapienia do NATO.
  No dobrze, ale najpierw wypadaloby uznac referendum na Krymie.
  Dla obroncow majdanu, Krym to skrawek ziemi. Inalezy sie Ukrainie.
  Nie jest wazne, co mysla odwieczni mieszkancy Polwyspu Krymskiego.
  Z Ukrainy wyjechalo juz ponad 10 milionow Ukraincow. Z Krymu nikt nie chce wyjezdzac.
  A gdy chodzi o Donbas czy Krym - jaka konstytucja moze ich reprezentowac? ...ekonomie, jezyk?

  Украина: Стремление в ЕС и НАТО! Вечер с Владимиром Соловьевым 22.11.2018 - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=LSFIrarJiak

  Wywiad z Tatarka krymska - nauczycielka muzyki
  Co mysla Tatarzy o sytuacji na Krymie (listopad 2018)
  Что думают татары о жизни в русском Крыму(ноябрь 2018) - YouTube

  Rosja wyplacila wszystkie dlugi Ukraincom na Krymie - nikt na krymie nie musial oddawac dlugow, bo Rosjanie zaplacil
  Tatarka nauczycielka muzyki na Krymie zarabia 10 tys rubli - nigdy wczesniej nie iwdziala tyle pieniedzy:

  https://www.youtube.com/watch?v=c1OjOdLJvyw

  *
  A tymczasem...
  Na Ukrainie szkoli sie 8 -letnie dzieci na zolnierzy, ktorzy maja w najblizszej przyszlosci wyruszyc na Rosjie i "bic Moskala"

  Ukraina – 8-letnie dzieci uczone zabijania na obozie „Swobody” – Wolna Polska – Wiadomości

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-8-letnie-dzieci-uczone-zabijania-na-obozie-swobody-2018-11
 • @All
  Od dzisiaj będą zamieszczane moje notki tylko na blogu:

  https://zygmuntbialas.wordpress.com/

  Pozdrawiam,

  Zygmunt Białas
 • @zygmuntbialas 23:12:41
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/11/29/arabskie-nato-jako-sposob-na-podtrzymanie-wojny/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej