Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Żydzi i my - 19.02.2019.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W mailowej dyskusji z panią Tiamat napisałem m.in.:

Problemy religijne i kwestia żydowska nie są łatwymi tematami i nazbyt obszernymi. Osobiście unikam wypowiadania się w sprawach wiary, a jeśli chodzi o wyznawców, to są to ogromne rzesze ludzkości i kilkadziesiąt pokoleń. Różni ludzie, różne postawy, także postawy sprzeczne - ograniczę się tu do chrześcijaństwa - z nauką Kościoła.

 
Inny problem z żydami. Z jednej strony wielcy wynalazcy i myśliciele, a z drugiej tak wielka pozycja żydostwa w świecie i tak makabryczna często rola w historii i polityce. Coraz trudniej jest mi tu wypowiadać się, bo w końcu około połowy książek, które w życiu przeczytałem, napisali żydzi, więc jestem co najmniej   'podtruty' ich myślą.

Ten problem był tematem licznych mailowych dyskusji z zaprzyjaźnionym blogerem, który winił żydów za wszelkie zło na świecie (co nie przeszkadzało mu cytować Tuwima), ja zaś twierdziłem, że żydzi są faktycznie bardzo mocni, ale nie są wszechmocni. Znaczna część winy musi spoczywać na naszych barkach, którzy tak łatwo wierzą w (żydowskie) bzdury i godzą się na ich politykę (pomijam tu fakt, że dzisiaj to już chyba jesteśmy bezsilni).
 
Pozdrawiam,
Zygmunt


Odpisała pani Tiamat: No to ja jeszcze krótko na temat 'żydostwa’.

Moim ulubionym żydem jest prof. Szlomo Sand, a także Miko Peled - syn generała izraelskiego. Chętnie też słucham Kodyma - byłego agenta Mossadu - nie zawsze się z nim zgadzam, ale dużo podaje historii... niestety, mówi prawdę.

Z żydami to tak jak z Ukraińcami czy Rosjanami. Kto to jest Ukrainiec? - Tatar, Kozak, Mongoł, Polak, Rusin, Małorusin, żyd z Odessy czy z Petropawłowska?
I podobnie z Rosjanami - od Jakutów syberyjskich, ludów kaukaskich aż do wielce europejskich Moskwiczan i carskiej arystokracji, i tzw. elit politycznych z St. Petersburga - to przeciez Rosjanie..
I podobnie jest z Amerykanami.

Historyk z Hebrajskiego Uniwersytetu Szlomo Sand twierdzi, że 90% żydow to przechrzty, a tylko mały bardzo procent starozakonnych jest na Bliskim Wschodzie, głównie w Iranie. W Izraelu jest Neturei Karta (sabra - żydzi urodzeni w Izraelu - zagorzali wrogowie Izraela i Syjonu). Z Jemenu przepędzono żydów tuż przed najazdem Arabii Saudyjskiej i Anglii na Jemen.

Syjon przępedził żydów z Iraku do Izraela i skonfiskował im biznesy. Straszną przeżyli tragedię, bo uważali się za Irakijczyków - ci żydzi żyli w zgodzie z Arabami od wiekow. Ale Izrael potrzebował zwiększyć stan ludności żydowskiej, by ich było więcej niż Palestyńczyków.
 
Słucham wykładów Szlomo Sanda. Jest historykiem i wie co mówi.
Otóż Szlomo Sand opowiada, że naród to ‘zasiedlona na pewnym obszarze ludność, która ma wspólna historię'.

Zdaniem Szlomo Sanda żydzi nie są narodem, bo nie mają ani wspólnego terytorium, ani nie mają wspólnej historii; nawet wspólnego języka ani religii; bo można być żydem ateistą, można być żydem od pokoleń zamieszkujacym Chile czy Kamczatke, można nawet pochodzić od mongolskich Chazarów, którzy w całości przeszli na judaizm i nie byli nigdy na Bliskim Wschodzie, i w ogóle nie byli semitami, tylko mongolskimi ludami stepowymi - bardzo agresywnymi.

I na spotkaniu z żydami w Nowym Jorku Szlomo wprost zapytał:
"Wy jesteście żydami i ja jestem żydem? To jaki mamy wspólny jezyk?" - "Naszym wspólnym językiem jest... język angielski. I nie mamy wspólnego terytorium, bo wy się nigdy nie przeniesiecie do Izraela, bo uważacie się za Amerykanów. Większość żydów na świecie nie zna hebrajskiego, a w Izraelu nawet nie uczą jidisz, którym porozumiewają się żydzi w Nowym Jorku".

No więc nie ma genetycznego narodu żydowskiego, o czym świadczą zarzucone w Izraelu badania genetyczne, co cynicznie przypomina Szlomo Sand.

Pojęcie żyd pochodzi od francuskiej wymowy Judei - mieszkańców Judei nazywano Judejczykami, a po francusku Jude (wymawiaj: żid)W Judei mieszkało kilkadziesiąt różnych plemion. Wyznawcy judaizmu stanowili 3%. Abraham nie był żydem. Był Aramitą. On i całe jego plemię to syryjscy Aramici. Francuska wymowa 'żid' przyjęła się np. w Polsce i na Ukrainie.  
 
Religia zaś to judaizm, religia, która powstala w Judei. Odmian tych religii jest tyle samo co chrzescijaństwa. Nie wiadomo chyba już teraz, który ‘judaizm’ jest oryginalny, prawdziwy.

Pojęcie syjonizmu powstało około 300 lat temu jako spisek polityczny do zawładnięcia światem. Syjonista zaś, to niekoniecznie żyd w tradycyjnym znaczeniu. Czołowi syjoniści to chazarskie Rotszyldy; to równiez angielska hołota: Tony Blair - katolik czy syjonista John Biden - też katolik. 80% żydów to nawet nie semici. To cala banda ewangelickich Amerykanów, przyjaciół Izraela. I to też paru ciekawych papieży.

Ta koncepcja żydowska ma na celu totalne wymieszanie pojęć; żeby łatwo się przyczepić o polityczne, religijne czy ideologiczne przekonania. Uniwersalny spisek mafijny przeciwko cywilizacji.
Przykładem jest idiotyzm pojęciowy tzw. antysemityzm, który nie dotyczy Palestyńczyków - jedynych prawdziwych Semitów na terenie Palestyny.

Semitami są też syryjscy Arabowie, i w ogóle wszyscy Arabowie - to ludy semickie. Żyd może być Chińczykiem, Papuasem, Maorysem, Murzynem, Ukraińcem... Szwedem... Jest to szatański wręcz pomysł, by można było atakować ludzi na wszystkich frontach.

Dlatego też uważam - i jest to moja osobista opinia - że pyskowanie na żydów jest BARDZO anonimowe, bo chroni prawdziwych przestępców, których nie można nazwać po imieniu i wytoczyć im procesu. Dlatego rodzina Bushów, Clintonów, Rotszyldów itp. zawsze będzie chroniona. Bo to żydy są winne, a ci - wiadomo - zalegalizowani przestępcy. Nikt jeszcze G.B. Busha nie zwyzywał od ludobójców, masowych morderców, a Reagana od ohydnych pedofilów.

I nigdy mafia amerykańska nikomu nie wypłaciła odszkodowania za zniszczenia wojenne. Clintona nikt nie weźmie za fraki za ludobójstwo w Jugoslawii. Bo wiadomo… to nie on, to żydy mu kazały. I można sypać wszystkie możliwe obelgi na żydów, bo to wentyl bezpieczeństwa: anonimowy, zbiorowy światowy mafioso. Nietykalny.

Ale jest i pułapka. W taką pułapkę wpakowała się obecnie Polska. Nasz zupełnie idiotyczny i sztucznie wywoływany ‘antysemityzm’ staje się naszą zgubą. Bo teraz jest piękny pretekst do ‘przypomnienia’Polakom czasów... okupacji. Podstawą sa zebrane ’dokumenty’ i książki Grossa. I opinii w sieci.

W czasie wojny wszyscy się mordowali. Zginęło tez wielu niewinnych żydów. Opowiadała mi babcia, jak Niemcy wywalali siłą ze sklepów żydowskich właścicieli; całymi rodzinami. Do tej pory w lasach proszowskich są zbiorowe groby żydowskie. Babcia widziała też, jak Niemcy zamordowali w Bochni zaprzyjaźnioną żydówkę z dzieckiem. Żydówka była właścicielką sklepu spożywczego w Bochni i zawsze 'borgowala’ potrzebującym.
 
W Krakowie w tzw. Czarnej Kamienicy na Alejach Słowackiego mieszkali pracownicy uczelni, w tym kilku żydów. Byli razem z innymi szanowanymi polskimi naukowcami.

Każdy mądry naród tworzy i pozostawia jakiś system samoregulacji. Tak jest na przykład w Rosji, we Włoszech czy na Filipinach, w Indiach... Nikt na Filipinach czy w Indiach nie pyskuje na żydów. 

W Rosji też nikt nie wygaduje na żydów i  ‘antysemityzm’ jest zakazany. Ale równocześnie Putin powywalał różnych Chodorkowskich - nikt nigdy nie wspomniał o ich żydostwie.   Wywalili  wielu  żydów - nie za żydostwo, tylko za przestępstwa.
To samo czynią Czesi.

My tej mądrosci narodowej nie mamy. Brak nam systemu samoobrony przed własną głupotą. Nie każdy żyd jest syjonistą i nie każdy Polak - aniołem. Wobec prawa odpowiadamy indywidualnie, a nie zbiorowo.

No i gdy przychodzi do wyborów... to zgodnie głosujemy na żydów. Przypadek?
 
Ukraina 2015

Political governmental regime of Ukraine today:

President - Poroshenko (Valtsman) - Jew
President Turchinov (Kogan) - Jew
Prime Minister - Yatsenyuk (Buckeye) - Jew
Minister of Finance - Alexander Shlapak - Jew
Secretary of national security and Defence - Andrew Parubiy- Jew
Vice Prime Minister - Vladimir Groisman - a Jew
Interior Minister Arsen Avakov - Armenian Jew
Minister of Culture - Sergei Nischuk - Jew
Mason - Director of the National Bank - Stepan Kubiv - Jew
Head of the Administration of President - Sergey Pashinskiy- Jew

The main presidential candidates from the opposition:

Yulia Tymoshenko (Celia Kapitelman) - Jewish
Vitali Klitschko (Etinzon) - a Jew by his father
Oleg Tyagnibok (Frotman) - a Jew mom
Dmitry (Avdimou) Yarosh - Jew Hasid

A kogo popierali Polacy:
 
Trzon Solidarności: 

Lech Wałęsa - Lebe Kohn
Jan Olszewski, premier RP - Izaak Hertz-Oksner
Tadeusz Mazowiecki, premier RP -  Icek Staktzna
Jacek Kuroń - Icek Kordblum
Leszek  Balcerowicz - Aaron Buchaltz
Stefan Niesiołowski - Aaron Nusselblaum
Józef Oleksy - Szymon Buchmio 
Hanna Gronkiewicz-Waltz - Haka Grundbaum
Włodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein
Aleksander Kwaśniewski - Izaak Staltzman
Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein
Jan Maria Rokita - Izaak Goldeicht 
Jaroslaw Kaczyński - Kalkstein
Antoni Macierewicz - Izaak Singer 
Bronisław Gieremek - Berle Lewartow
Adam Michnik  - Aaron Szechter
Lech Kaczyński - Kalkstein
Bronisław Komorowski  - Osip Szczynukowicz
Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg
Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman
Ludwik Dorn - Dornbaum
Hanna Suchocka - Hajka Silberstein
Andrzej Duda - Aaron Feigenbaum
 
Pozdrawiam,
Tiamat

KOMENTARZE

 • @Zygmunt Białas
  Witaj . No i mamy drugi front . Polin da gamoniom du.ę po całości . Miał rację K. Cierpisz . Salute Amigo . 5*
 • @Repsol 22:02:25
  Witam Cię :)

  Już od 16 dni mieszkam we Wrocławiu. Zadzwonię do Ciebie zapewne pojutrze. Nie za bardzo spieszyło mi się do publikacji notek, ale uwagi Tiamat uznałem za tak cenne, że trzeba było koniecznie przygotować ten tekst.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:12:36
  Jak Tiamat , to zaraz gumofilce z macą przyjdą . Salute :)))))
 • @Repsol 22:16:47
  Przede wszystkim przeczytają ludzie z klasą :)
  Uwagi Tiamat, na pierwszy rzut oka, oderwane od dnia dzisiejszego, faktycznie nawiązują do tego, co się dzieje dzisiaj w trójkącie Izrael - USA - Polska. A dzieją się ohydne rzeczy.
 • Witamy po kuracji;
  Dawno Pan Zygmunt tu nie partycypował w niesieniu kaganka oświaty maluczkim. Myślałem że ten urlop poświęcił Pan na dobrowolne poddanie się odwykowi od chronicznego uzależnienia od opinii Pani Tiamat. Ale jak widać powyżej nie jest to zadanie łatwe. No chyba że wzięliście ślub, to wtedy każdy Pana zrozumie, że nie warto wychylać się ze swoimi własnymi urojeniami. :-)
  PZDR
 • @Nibiru 23:29:32
  Szczerze przyznam, nie widzę potrzeby takowej kuracji odwykowej, a Czytelnik ma zawsze wybór: może też nie czytać tekstów czy autorów, którzy mu nie odpowiadają.

  Pozdrawiam.
 • Rachunki się nie zgadzają na pierwszy rzut oka.
  Mamy tu zasadniczą sprzeczność stanu faktycznego z stanem "propagandowym"
  Zgodnie z propagandą Holocaustu żydzi w Polsce zostali wymordowani a więc ich w Polsce praktycznie nie ma.
  Zgodnie z obserwacjami i spisami narodowości panujących solidaruchów to żydów w Polsce w kręgach władzy i biznesu jest jak "mrówków"... i nie są to żydzi napływowi (poza Rostowskim)
  To są dwie absolutnie sprzeczne ""prawdy".
  Wiemy że Holocaust był na pewno i żydów w Polsce mordowano...tylko skala się nie zgadza... z obserwacjami.
  Moim zdaniem wymordowano głównie żydów ortodoksyjnych żyjących w żydowskich komunach których łatwo było rozpoznać bo słabo znali język Polski. Żydzi wcześniej spolonizowani żyjący po Polsku nie byli już łatwo rozpoznawalni .. ci żydzi natychmiast przeszli na lewe papiery i stali się "polakami". I to oni stworzyli w Polsce podziemną mafię żydowską i to oni w naturalny sposób witali Ruskich z otwartymi ramionami i to oni w naturalny sposób byli aktywistami w walce z przecież antyżydowską polską przedwojenna (antyżydowska propaganda KK, antyżydowska policja granatowa...antyżydowskie owieczki kk)

  Po śmierci Stalina mafia osłabła aż w końcu Gomułka pogonił tę mafię żydowską od koryta władzy (1968r)
  Mafia jednak się nie rozpadła i poszła na współpracę z zachodnią mafią żydowską... tak powstała solidarność czyli ruch pożytecznych idiotów pod kierownictwem żydowskiej mafii (stalinowców kiedyś).
  Dalej już wiemy...

  Mój wniosek jest taki.
  Mafia żydowska uznała (już przed wojną) że Polska to kolonia żydowska
  a Polacy to taka lokalna "ludność"
  Przed wojną żydzi mieli przemysł, handel oraz byli doradcami finansowymi rodowych latyfundystów.
  a ludność miała status praktycznie niewolników bo na wsi to był chłop pańszczyźniany (bez ziemi i uwiązany systemowo do ziemi latyfundysty)
  a w mieście był to tani robotnik w żydowskich fabrykach.
  Czyli Naród Polski przed wojną miał status "niewolnika" taniej siły roboczej , zasobu niewolniczego w rękach rodowej i żydowskiej oligarchii.

  Hitler napadając na Polskę zniszczył te stosunki "społeczne"
  Wprawdzie naród nadal miał status niewolnika ale Hitler planowo niszczył kościelną rodową i żydowską nadbudowę tego przedwojennego niewolniczego raju.

  Po wojnie komuniści systemowo pogłębili niszczenie tej kścielnej rodowej i żydowskiej
  nadbudowy poprzez reformę rolną (ziemia dla niewolnika) i nacjonalizację gospodarki.

  Polska przedwojenna "nadbudowa" (sojusz żydowsko rodowo kościelny) wydały wojnę tym zmianom .. wykorzystując do tego pożytecznych idiotów tamtych czasów (tzw wyklęci spod ambony).

  I teraz widać wyraźnie na tle tego co napisałem (co wiadomo z histrii)
  kogo reprezentują solidaruchy (doły pożytecznych idiotów spod ambony nieświadomie) a góra w pełni świadomie (reprezentują te przedwojenną oligarchiczną kościelno żydowsko rodową nadbudowę na masami niewolniczymi pożytecznych idiotów).
  Teraz widać wyraźnie i w programach "reformujących" i w życiorysach .. kto i o co w Polsce walczył z PRLem.

  Oni chcą odtworzyć Polską kolonię i przedwojenne statusy społeczne.
  Nadbudowa t sojusz żydowsko koscielno rodowy...
  a tania siła robocza czyli niewolnicy to masy pożytecznych idiotów czyli Polacy.

  To chyba dobry opis najnowszej historii Polski.

  Ciąg dalszy to .. co z tym "fantem" powinni zrobić Polacy, Naród Polski...
  bo zostać niewolnikiem we własnym kraju to nieciekawa przyszłość.
  a przecież takie są właśnie koncepcje ... tylko jedni "elyty" bardziej by chcieli z Niemcami a inni "elyti" bardziej by chcieli z "hameryką".

  W ogóle pojęcie "elyt" to właśnie ukryta prawda bo to "elyty" to właśnie KK, mafia żydowska i rodowe wypierdki.
  Ta cała rewolucja solidaruchów to zwykła kontrrewolucja przedwojennych "elyt" które chciały się ponownie ukonstytuować jako nieusuwalne "elyty"
  przy korycie.
  I teraz jest jasne dlaczego historia Polski jest zakłamywana tak a nie inaczej...(bandyci przeklęci gloryfikowani bo walczyli o interesy tych "elyt" a nie o interesy Narodu Polskiego który przed wojną miał status społeczny niewolnika czyli taniej siły roboczej).
  Po 89r rządzące solidaruchy odtworzyły ten niewolniczy status dla Narodu Polskiego... same pchając się do koryta władzy.

  I tak trzeba postrzegać ""elyty" władzy solidaruchów...
  .
 • @Oscar 08:56:02
  "Zgodnie z propagandą Holocaustu żydzi w Polsce zostali wymordowani a więc ich w Polsce praktycznie nie ma". -

  --- Miało tych żydów zginąć 6 milionów, a na terenach okpupowanych przez Niemców żyło około 4,3 mln w Polsce, w tym nieco ponad 3 mln w Polsce, głównie na ziemiach wschodnich II RP. Więc ten rachunek musi się nie zgadzać.
 • @zygmuntbialas 12:11:30
  Bardzo ciekawe ujęcie.

  Jest dokładnie tak, jak jest.

  Im więcej werbalnego antysemityzmu, im więcej grupowej nienawiści, a mniej celnych precyzyjnych uderzeń w konkretnych przestępców, tym coraz bardziej jesteśmy niewolnikami we własnym kraju.

  A że jesteśmy to widać od dawna.

  Prosty test myślowy (na modelu Roberta Biedronia): jeśli WIOSNA miałaby oczyścić życie publiczne, zniweczyć tych cwaniaków, co to politykę "Dziel i rządź" od 2005 r. bardzo skutecznie uprawiają, przywrócić standardy, uprościć procedury, zadbać o jawność i uczciwość i zwolnić 1/3 urzędników (oczywiście tego nigdy nie można być pewnym, bo przyszłość poznajemy wtedy, gdy już stała się przeszłością i dopiero poniewczasie wiemy, że "odchudzenie administracji" w wykonaniu PO było przeciwieństwem tego postulatu), to trzeba głosować na Biedronia. Z tym, że 2/3 Polaków niego nie zagłosuje, bo to gej. A jeśli gej, to i Żyd. Nikt się nie pofatyguje w tłumaczeniu rodakom, że nie brak jest przełożenia między aktywnością (nieaktywnością) płciową a uczciwością w życiu publicznym i że to powinna być sprawa prywatna.

  I nie po to tu to piszę, by agitować za Biedroniem, ale po to, by pokazać, jak bardzo zostaliśmy zindoktrynowani.
 • @zygmuntbialas 22:32:14
  "A dzieją się ohydne rzeczy."

  A któż to robi te "ohydności" ;-)

  5*

  Ukłony
 • @zygmuntbialas 22:32:14
  Przepraszam - pomyliłem karty i... dałem 1*. To miało być dla "Narymuta", bo nie zapamiętałem co gdzie oceniałem :-(

  Zachowałem się jak... "Bibi ".
 • @
  ja mam inne informacje z pierwszej ręki - mój dziadek.
  Na uniwersytecie lwowskim wymordowano profesorów, podobnie na uniwersytecie jagielońskim. Byli to Polacy, a nie żydzi!!!! Doktoranci ze Lwowa - Polacy, byli nauczycielami mojego dziadka w Krakowie (pod okupacją niemiecką). Cała kadra naukowa jaką poznał podczas kształcenia się, to byli Polacy. Żydów dopiero poznał jako swoich przełożonych w pracy zawodowej, pomijając fakt, że żydzi przed wojną i w czasie niej byli dla niego widoczni jako zbieracze szmat z ulic (pewnie nie miał wiedzy kto jest właścicielem kamienic czy fabryk; mieszkał w domu, a rodzice pracowali na kolei)

  "Inny problem z żydami. Z jednej strony wielcy wynalazcy i myśliciele"
  w tym zdaniu dochodzimy do filosemityzmu autora :(
  Żyd wymyślił lichwę, taki z niego wynalazca i myśliciel, pomyślał i wynalazł: "jak tu zarobić, a nie narobić się", a no jeszcze wymyślił buka, co to wielu go wyznaje..

  Żyd nawet gdyby myślał, to nie wynalazłby ognia, on nie myśli w tych kategoriach, łatwiej ten ogień ukraść: siłą/podstępem/oszustwem.

  Kolejny artykuł na Neonie z cyklu: pasożydy jedzą twą rękę i atakują całę ciało, nie ucinaj jej, bo tam gdzieś jeden na 100 jest dobrym pasożydem, co to kiedyś pożyczy Ci pieniądze na 5% mniej niż inni.. żenada
 • @maharaja 14:38:08
  "Bardzo ciekawe ujęcie. Jest dokładnie tak, jak jest". -

  --- Cieszy mnie, że odczytuje Pan porządnie intencje Tiamat i moje. Przypomnę przy okazji, że problem jest obszerny i bardzo trudny do ujęcia.
 • @Jasiek 15:48:35
  "A dzieją się ohydne rzeczy". - "A któż to robi te "ohydności". -

  --- Atakują żydzi z Izraela, 'bronią' żydzi w Polsce. A my mamy słuchać i płacić abonament TV. A w sumie to ja pisałem, że problem jest trudny do uchwycenia. Proszę tylko zwrócić uwagę, że podejmując dość często problem żydowski, nie gorączkuję się i nie używam zwrotów typu 'bij żyda!'

  Pozdrawiam :)
 • @wk..ny 17:56:35
  "... dochodzimy do filosemityzmu autora". -

  --- No to mnie Pan zaskoczył. Wie Pan, jestem filologiem z wykształcenia i dość sporo klasyki przeczytałem. I stwierdzam po prostu fakt, że XIX- i XX-wieczna literatura (np. polska czy niemiecka) byłaby porządnie spustoszona, gdyby wyrzucić z niej wszystkich pisarzy pochodzenia żydowskiego.
  Nie jestem adwokatem żydów (oni mają w nadmiarze swoich), jednakże nie mogę zaprzeczać faktom. I nie mogę nadziewać się na idiotyzmy o 'antysemityzmie' Polaków i dawać się podpuszczać.
  Ale mogę podać, że 31% Polaków nie lubi żydów, a 59% żydów nie lubi Polaków. I nic nie słyszę o antypolonizmie żydów.
 • @zygmuntbialas 20:33:52 Celny tekst i (o dziwo!) rozsądne do niego komentarze
  Może napiszę coś "historioznawczego" na ten, nagle b, aktualny temat.

  Pozdr.
 • @Berkeley72 20:58:44
  Oczywiście proszę podać link, gdy Pan napiszę swój tekst.

  Pozdrawiam Pana :)
 • @wk..ny 17:56:35
  Ja mam tez informacje z pierwszej reki. Od swojego tescia- Polaka , ktory przed wojna konczyl Politechnike Lwowska i od moich wykladowcow z UJ gdzie konczylam studia.
  Znam tez historie profesorskiej czarnej kamienicy w Krakowie..

  No wiec ani ja, ani pan nie mamy statystyki (1 zyd na 100 jest dobrym pasozytem? - gdzie to pisze?)

  Ja naprawde nie rozumiem, dlaczego KAZDY kto probuje zwrocic uwage na niekaralnosc prawdziwych przestepcow jest od razu traktowany jako przyjaciel zydow.
  A gdzie sa nieprzyjaciele zydow?
  Prosze podac przyklady przestepcow zydowskich, ktorzy zostali ukarani??
  Kogo pan broni?
  Kissingera? Icka Rabina? Holbrooka? Madelaine Albright?
  Teraz tylko patrzec jak Soros dostanie Nagrode Nobla.
  W Polsce Soros dostal najwyzsze odznaczenie panstwowe!!!!!!!!
  Za co dostal to odznaczenie???
  Gdzie byli Polacy?? Gdzie pan byl?

  Soros odznaczony przez Komorowskiego - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=qAf8LpK_ZGA

  Nie potrzeba informacji 'z pierwszej reki': ani panskiej ani mojej.
  10 milionow Polakow nosilo zyda na rekach.
  Do tej pory cala masa Polakow broni zydowskiej rewolucji w Polsce,
  i zgodnym chorem piala cala Polska z radosci jak zydy zamykaly stocznie i rozbierali polski przemysl. Zachwyceni Polacy wypisywali komunaly, ze polskie zaklady byly przestarzale i nie przynosily zysku.
  Nikt nie protestowal.
  Gdzie byli Polacy jak likwidowali Ossolineum??
  W obronie Michnika w 1968 roku tysiace Polakow wyszlo na ulice.
  Nikt nie wyjdzie na ulice w obronie dra Piskorskiego.

  Tysiace Polakow wylazlo - jak ostatnie durnie- na ulice w 2008 roku popierajac zydowska pomaranczowa rewolucje na Ukrainie.
  Miliony Polakow radosnie powitaly majdan.
  Komu my, Polacy pomagamy w awanturach na Bliskim Wschodzie??
  Polskim dzieciom?
  Komu pomagamy w Kosowie?
  Urzadzilismy teraz wielkie dwa panstwowe pogrzeby z ogloszeniem zaloby narodowej.
  Komu?
  Dlaczego kazdy niemal posolidarnosciowy prezydent Polski jest zydem?
  Przeciez mamy wreszcie demokratyczne wolne wybory!!!!
  Czyli sami sobie wybieramy prezydentow.
  I do tej pory nie wiemy, gdzie zostali pochowani polscy generalowie, ktorzy zgineli 10kwietnia 2010 roku.

  PS
  Lichwe wymyslili w Babilonie.
 • @Tiamat 14:12:26
  "W obronie Michnika w 1968 roku tysiace Polakow wyszlo na ulice.
  Nikt nie wyjdzie na ulice w obronie dra Piskorskiego". -

  --- W notce są moje słowa, pisane do Pani: "Znaczna część winy musi spoczywać na naszych barkach, którzy tak łatwo wierzą w (żydowskie) bzdury i godzą się na ich politykę (pomijam tu fakt, że dzisiaj to już chyba jesteśmy bezsilni).
  Napomykając o naszej bezsilności, miałem na myśli nie tylko Polaków, ale też innych mieszkańców Europy, którzy nie potrafią stworzyć własnej armii, wisząc na NATO, którzy pozwolili na politykę dłużnego pieniądza, co przecież musi skończyć się katastrofą.
 • @zygmuntbialas 21:05:47 No i wyprodukowałem "OTIUM i NEGOTIUM w opowieściach biblijnych oraz dzisiaj"
  czytać: http://zakop999pl.neon24.pl/post/147792,otium-i-negotium-w-opowiesciach-biblijnych-oraz-dzisiaj

  Ale na "czołówkę" Neonu to przypomnienie religijno-historyczne już nie trafi.

  A szkoda.

  Pozdr. MG
 • @Berkeley72 18:56:42
  //Ale na "czołówkę" Neonu to przypomnienie religijno-historyczne już nie trafi.//

  Nie wiem jak inni ale ja tam lubię bajki (patrz pojęcie "bajki żydowskie" jako Biblia w rozumieniu @Rzeczpospolita) z morałem.
  Ale... Dobrze, że jesteś.
  Zmieniaj dalej kontekst pojęć (idei, praw, zasad, zjawisk), szczególnie biblijnych... Może ktoś... i osiągniemy korzyść.
  Pozdrawiam.
 • @Berkeley72 18:56:42
  "... na "czołówkę" Neonu to przypomnienie religijno-historyczne już nie trafi. A szkoda". -

  --- Częściowo szkoda. Czytelnik wyszuka to, co wartościowe... a jest co poczytać, np.:

  "Jak zauważa to mój „comrade in arms” Izrael Szamir w artykule „Starving Venezuela Into Submission”, czujący się być biblijnym „Panem Świata” rząd USA zarekwirował miliardy dolarów, jakie Wenezuela miała zdeponowane w amerykąnskich bankach. I po zainicjowaniu TOTALNEJ BLOKADY tego „boliwariańskiego” kraju, poprzez przygotowywane „humanirarne dostawy” żywności (zakupionej za za skradzione rządowi Wenezueli pieniądze), „Pan Świata” planuje przekupić – jak rasowy biznesmemen – przynajmniej część tamtejszej ludności, by oddała lokalne zloża ropy naftowej północno amerykańskim koncernom".

  Ja zresztą ciągle jestem pod wrażeniem Pańskich i Izraela Szamira uwag o Katyniu. Zdaje się są Panowie blisko prawdy. Kiedyś wrócę do tej sprawy i przypownę też notkę opartą na Panów tekście, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145752,izrael-szamir-i-marek-glogoczowski-o-katyniu-02-10-2018

  Pozdrawiam.
 • @wk..ny 17:56:35
  //"Inny problem z żydami. Z jednej strony wielcy wynalazcy i myśliciele"
  w tym zdaniu dochodzimy do filosemityzmu autora :(
  Żyd wymyślił lichwę, taki z niego wynalazca i myśliciel, pomyślał i wynalazł: "jak tu zarobić, a nie narobić się", a no jeszcze wymyślił buka, co to wielu go wyznaje.. //

  :-))
  Buka, co by kochać a nie kochać... Znaczy pierdolić... chyba... bo jak?

  PS: To nie żyd wymyślił, to szatan.

  Pozdro.
 • @Jasiek 16:05:56
  //Zachowałem się jak... "Bibi ".//

  :-))
  A ile teraz piątek trzeba dać by dociągnąć do 5.0?
 • @Nibiru 23:29:32
  Pani Tiamat strzela focha na Neon... Zapomniałeś?
  //No chyba że wzięliście ślub, to wtedy każdy Pana zrozumie, że nie warto wychylać się ze swoimi własnymi urojeniami. :-)
  PZDR//

  Wstęp Pana Zygmunta bardzo dobry (zwróciło moją uwagę tylko nie ujęcie w cudzysłów zwrotu "sprawy wiary" w stwierdzeniu: "Osobiście unikam wypowiadania się w sprawach wiary"). Przecież na tym polegają "wiary"... Czyż nie?
  Bardzo dobry tekst i wybór.
  Pozdrawiam.
  PS: Delfiny też :-)
 • @zygmuntbialas 19:58:40
  ...5*
  //Znaczna część winy musi spoczywać na naszych barkach, którzy tak łatwo wierzą w (żydowskie) bzdury i godzą się na ich politykę (pomijam tu fakt, że dzisiaj to już chyba jesteśmy bezsilni).//

  Znaczna część winy nie musi właśnie ale spoczywa na naszych barkach.

  //(pomijam tu fakt, że dzisiaj to już chyba jesteśmy bezsilni).//

  Jeśli Pan Pisze "chyba" to... Jest nadzieja!
  Pozdrawiam.
 • @Franek Ganek 20:58:59 oraz 21:05:39
  Miło mi, iż Pan docenia nasze starania i trud.
  I pisze Pan: ""chyba" to... Jest nadzieja!" -
  --- Chyba jednak moja niewiedza, gdy chodzi o prognoznowanie przyszłości.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 21:18:20
  Myślę, że aby przewidzieć przyszłość to trzeba znać przeszłe zdarzenia... Będąc obecnym... Ma Pan przecież taką wiedzę i myślę, że potrafi Pan trzeźwo ocenić sytuację.
  Zjawiska mają pewną powtarzalność i do tego wygląda na to, że rządzący o tym wiedzą i... dajemy się nabrać jak stary, bezzębny koń na czerstwy chleb ;-) Na te same oświechtane sztuczki.
  Może warto by też podejść do tematu globalizacji? Warto by zwrócić uwagę na to pojęcie? Wiadomo, że jest nieunikniona, właściwie to jej dalszy postęp... Tylko pytanie w jakiej formie, w których aspektach. Myślę, że to naturalne zjawisko odkąd wiadomo wszystkim dzięki globalnej możliwości komunikacji... No, tyle o ile. Wiadomo, że terytorium ziemi jako obecnie jedynej możliwości kontynuowania istnienia jest, że tak powiem póki co ograniczone i wszyscy muszą sobie jakoś wspólnie poradzić i się podzielić tym co jest :-)
  Do tego chyba potrzeba globalnego myślenia na skalę globalną... No i działania w miarę swoich możliwości na odpowiedniej skali lokalnej. Trzeba najpierw mieć dostęp jaki Pan między innymi daje do informacji możliwie wszechstronnego pochodzenia, spojrzeń pod różnym kątem różnych ludzi i na różne zdarzenia. Możliwość wyrażenia takich swoich poglądów i wglądów.

  To mi miło, że mogę docenić.

  Pozdrawiam, Pana i Jego całą ekipę :-)
 • @zygmuntbialas 20:33:52
  może trochę zagalopowałem się.. ale twierdzenie:
  "Inny problem z żydami. Z jednej strony wielcy wynalazcy i myśliciele"
  kojarzy mi się z narracją żydowską łykaną przez Polaków, którą słyszę w ich ustach: "żyd jest mądry, przedsiębiorczy wybitny na tle Polaków" i krew mnie zlewa jak to słyszę od współbratymców..

  Co do literatury to jak z filmem w XX i XXI w. Gdyby nie było żydowskich reżyserów, to by prawie nie było kina, a Hollywood na pewno.

  Po prostu zmonopolizowali pewne dziedziny życia. Z tym walczył R.Dmowski wprowadzając getta ławkowe.. dentysta, sędzia, aktor, chirurg plastyczny, dyrektor, prezes, poseł itd. tam gdzie łatwy duży pieniądz ciężko Polaka uświadczyć, co sprawia wrażenie, że Polacy nie są tak zdolni i wybitni, a to kłamstwo. Założono nam szklany sufit i dostępu do pewnych zawodów/stanowisk bez namaszczenia rabina nie mamy dostępu.
 • @Tiamat 14:12:26
  zupełnie nie zrozumiała Pani mojej wypowiedzi, atakuje mnie Pani tym z czym zgadzam się!!! Czuję podtekst socjotechniki :(

  Proszę o źródło: "Lichwe wymyslili w Babilonie" oraz Pani definicję lichwy.

  Pozdrawiam
 • @Franek Ganek 11:46:13
  "No i działania w miarę swoich możliwości na odpowiedniej skali lokalnej."

  tu jest problem, większość zastraszona w norach siedzi.. w firmie pośród współpracowników poruszyłem kilka tematów jawnego łamania prawa pracy, BHP, traktowania ludzi jak niewolników; zasugerowałem stworzenie związków zawodowych, które by nas w tych kwestiach reprezentowały poprzez przynależność do jakiegoś dużego związku i czerpania z zasobów prawnych. Koledzy poklepali mnie po plecach z uśmiechem wypowiadając: "powodzenia, na mnie nie licz", dalsi znajomi z pracy potraktowali mnie jak trędowatego :( Robią z nami co chcą, bo w swej większości na to pozwalamy i taka jest prawda nie do przeskoczenia. Ustawili system ekonomiczno finansowy Polski na poziomie "zbyt mało aby żyć, zbyt dużo aby umrzeć", stąd nie ma tłumów na ulicach..
 • Czymże są żydzi ?
  .
  „Zdaniem Szlomo Sanda żydzi nie są narodem”

  absolutnie się z tym zgadzam, żydzi to w istocie międzynarodowa sieć przestępcza i to od wieków, jak nie od tysiącleci, znakomicie wyspecjalizowana w przestępstwie i zbrodni.

  - http://trzcinska.neon24.pl/post/129352,talmud-a-awans-spoleczny-zydow-na-terytorium-polski#comment_1276273

  „Religia zaś to judaizm”, jaka tam znowu religia, judaizm to instrukcja przestępcza, a talmud czy Esterę można śmiało uznać za instrukcję zbrodni

  „Wywalili  wielu  żydów - nie za żydostwo, tylko za przestępstwa.” bez przywoływania jakiegoś tam „antysemityzmu”.

  „Ta koncepcja żydowska ma na celu totalne wymieszanie pojęć ” i my Polacy dajemy się na to nabierać od stuleci:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  jakże tu opisać stan, a cóż dopiero rozwiązanie, skoro nie ma się nawet do tego odpowiedniego języka.
 • @Franek Ganek 11:46:13
  "... aby przewidzieć przyszłość to trzeba znać przeszłe zdarzenia...". -

  --- Tak, ale tylko w pewnym stopniu. No i ta (moja) wiedza jest zresztą ograniczona. Wiem też, że już myliłem się w swych przewidywaniach i wyobrażeniach. Nie przewidziałem kiedyś na przykład tak szybkiego upadku Bloku Wschodniego czy też lichej pozycji III RP w dzisiejszym świecie. To, co się stanie, zależy w znacznej mierze od przypadku, a dopiero później potrafimy ułożyć przeszłe zdarzenia w jakimś logicznym porządku.

  Pozdrawiam Pana
  w imieniu grupy osób wspólpracującej ze mną
  i w swoim imieniu.
 • @wk..ny 12:22:45
  No tak, napisałem: "Inny problem z żydami. Z jednej strony wielcy wynalazcy i myśliciele,...".
  A zaraz potem jest: "... a z drugiej tak wielka pozycja żydostwa w świecie i tak makabryczna często rola w historii i polityce".
  A w komentarzach powiedziałem, że nie jestem adwokatem żydów, tylko chciałbym ująć rzecz uczciwie, bez przechyłów w jedną lub drugą stronę.
 • "wielcy wynalazcy i myśliciele" ?!
  .
  Nie podniecajmy się, a iluż to Polaków z niższych warstw miało możliwość zdobycia wykszałcenia, aby pozowolić im zostać "wynalzcami i myślicielami", o dostępie do mediów to nawet nie wspominam.

  Tzw. "szlachta" na ziemiach polskich dbała konsekwentnie o ograniczenia dostępu do wiedzy ludu polskiego:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Heine

  wymieniona przez poetę współpraca pierwszego i "trzeciego" stanu ma charakter spisku przeciwko Polakom.

  Aby każdy powoli pojął, pańszczyzna to była zależność niewolnicza, jak wiadomo ta zależność mocno ogranicza rozwój i szanse.

  Pouczający jest przypadek Henry Forda, jego przedsiębiorstwa i żydowskich spekulantów. a i taki wynalazek:

  - logpublika.com/2015/03/11/oficerowie-wsi-odebrali-polskiemu-konstruktorowi-jego-wynalazek-i-wywiezli-do-izraela-dzis-jako-wynalazek-zupelnie-kogo-innego-stanowi-wazny-element-technologii-formuly-1/

  Dla myśliciela też miałbym przykład,

  - http://www.tomaszgabis.pl/2018/08/02/karl-popper-duchowy-mistrz-georgea-sorosa/

  a nawet dwa:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/

  Przestańmy wreszcie paplać hasła poddawane nam przez innych, na dodatek śmiertelnych wrogów.

  Przy odrobinie środków propagandy można z każdego durnia zrobić nie tylko wynalazcę ale i myśliciela.
 • @zygmuntbialas 19:41:36
  Przyszłość jest zdeterminowana bo nic nie dzieje się przypadkowo a z określonych przyczyn i warunków. Ale też... nie jest taka, Każdy z nas w każdym momencie wybiera spośród różnych możliwości, kierując się intencjami, celami, planami. To inny "poziom"... tych równoległych rzeczywistości, ale to też jest zdeterminowane.
  A planem rządzących jest kontrolowanie rządzonych... Każdy chce coś, wszystko kontrolować.
  Teraz w ramach rywalizacji Europy z USA mamy się pewnie trochę dozbroić i zmobilizować do szerszej rywalizacji zachodu ze wschodem, "postępowych" z "umiarkowanymi"... No i cały czas wszędzie idzie to z postępem technicznym co zakłada postęp w kontrolowaniu poszczególnych jednostek... Choć pewnie prace nad inteligencją kontrolowania zbiorowościami też są zaawansowane.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej