Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Kryzys gospodarczy i coronawirus - 21.03.2020.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już od dwóch lat można było słyszeć głosy o zbliżaniu się kryzysu finansowego i gospodarczego, jakiego nie doświadczyliśmy w nowych czasach.

W 2018 roku zadali ekonomiści Brunello Rosa i Nouriel Roubini "pytanie o to, co i kiedy wywoła kolejną recesję globalną i kryzys". Pisali:

"Obecna ekspansja globalna prawdopodobnie utrzyma się w przyszłym roku, biorąc pod uwagę fakt, że Stany Zjednoczone notują duże deficyty fiskalne, Chiny prowadzą luźną politykę fiskalną i kredytową, a Europa pozostaje na ścieżce ożywienia gospodarczego. Ale do 2020 roku powstaną okoliczności sprzyjające wybuchowi kryzysu finansowego, a następnie recesji światowej. Istnieje 10 powodów takiego stanu rzeczy", link:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/widmo-recesji-i-kryzysu-finansowego-w-2020-roku/ 

Podsumowaniem analizy było stwierdzenie: "W odróżnieniu od roku 2008, kiedy rządy dysponowały narzędziami politycznymi niezbędnymi, aby zapobiec katastrofie, decydenci zmuszeni stawić czoła następnemu kryzysowi będą mieli związane ręce, gdy ogólny poziom zadłużenia będzie wyższy niż podczas poprzedniego kryzysu. Kolejny kryzys i recesja, kiedy nadejdą, mogą być jeszcze dotkliwsze i dłuższe niż poprzednie".

Dlaczego dotkliwsze? - Ano dlatego, że polityka gospodarcza oparta na pieniądzu dłużnym musi mieć swój koniec. Nie da się nieskończenie pokrywać długów nowymi długami. W tej sytuacji przyszedł z pomocą coronawirus. Nim mogą rządy 'wytłumaczyć' wiele. Mogą zasiać panikę, by następnie wykazywać troskę o życie i zdrowie swych obywateli. Ci, spanikowani, będą się cieszyć, że przeżyją i pogodzą się z tym, że muszą żyć mniej wystawnie, skromniej czy biedni jeszcze w większej biedzie.

Obawiam się - niestety - w najbliższych latach bezrobocia na poziomie z przełomu wieku, to jest w granicach 20%. Dużo firm ogłosi upadłość i będą też tacy, którzy będą musieli przeprowadzić się do teściowej, gdy stracą niespłacone mieszkania. 

PS. Przed rokiem widziałem w sklepach ulotki, które informowały o nieobsadzonych miejscach pracy we Wrocławiu. Tytuł ogłoszenia brzmiał: 'PRACA  CZEKA  NA  CIEBIE'. Toż to nawet komunizm obwieszczał to skromniej. Coronawirus przywołuje nas na ziemię.

KOMENTARZE

 • @Zygmunt Białas
  Witaj po przerwie , miło człowieka mądrego przeczytać . Salute Amigo . 5*
 • Niestety to fakty. 5*
  A z faktami trudno dyskutować.

  Pozdr. :)
 • @Repsol 23:29:13
  Witam Cię :)
  Przy okazji podaję link na blog Nathanela (choć wiem, że czytasz jego teksty), który dużo pisze o bieżących sprawach:
  https://nathanel.neon24.pl/

  Pozdrawiam.
 • @Monaco 23:41:03
  Pozdrawiam również :)
 • @zygmuntbialas 23:41:19
  Dzięki , pewnie że czytam i pilnuję jego bezpieczeństwa . Salute :)
 • @Repsol 23:44:01
  Mam od tygodnia więcej czasu. I Ty wiesz, nie czuję się z tym żle...

  Trzymaj się :)
 • Witam Pana 5☆
  Brakowało mi tu Pana artykułów. Zawsze z zainteresowaniem czytałem.

  Dobrze że Pan się tu ponownie uaktywnił.

  Życzę sukcesów i ciekawych opisów bieżących sytuacji.

  Pozdrawiam


  P.S.
  Gdzie się Pan tak długo podziewał ? -:) ...
 • @ Autor, All
  "W tej sytuacji przyszedł z pomocą coronawirus. Nim mogą rządy 'wytłumaczyć' wiele."

  A nawet zrobić tyci kroczek w dobrą stronę. PAD zaproponował, żeby w ramach Tarczy Antyrkieto... tzn Antywirusowej zawiesić na 3 miesiące składki na ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Można? Można! :-)

  Jeszcze żeby tylko zapomnieli to odwołać ;-))))


  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Parę chwil temu widziałem wywiad z dr Jaśkowskim - powiedział (mniej więcej od 13:30 do 14:54), że nowe przypadki zachorowań ustały następnego dnia po tym jak Chiny zniosły cła na kilkadziesiąt amerykańskich towarów:

  https://www.youtube.com/watch?v=MW_QLRurueU

  Oczywiście to tylko zbieg okoliczności ;-)

  Ja naiwnie myślałem, że u nas wirus się wystraszy samej zapowiedzi zakupu F-35, a jak nie to już na pewno sam widok jak się będziemy defenderować przeciwko "agresji Rosji" spowoduje jego zanik, ale nic z tego. Chyba za mało zapłaciliśmy...
 • Koronawirus spuści parę z napompowanej długami gospodarki.
  Gospodarka stanie wiele firm albo się zamrozi albo zbankrutuje.
  Rządy tną stopy % co daje ulgę biznesowi (tańsze kredyty) ale nie leczy problemu. Kredytobiorcy hipoteczni w potrzasku.

  Nie wiadomo tylko jak długo potrwa ten paraliż.
  A wszystko zależy od pogody (zabije wirusa) i lub szczepionki (zabije wirusa).

  Po zakończeniu epidemii gospodarka gwałtownie odreaguje w górę... ruszą całe branże...giełdy pójdą w gorę jak szalone (bo branże ruszyły).
  Skoczy też niestety inflacja a z nią stopy % i hipoteczni znowu dostaną w d..pę.

  Niektóre branże się nie podniosą jak np łuki w USA tam nikt nie włoży pieniędzy po poprzednich wielosetmiliardowych stratach a branża technologicznie i personalnie się rozleci (maszyny kadry ...).

  Chiny się odniosą i znowu zaczną zasilać świat w swoje wyroby.
  Europa się podniesie i znowu zacznie sprzedawać swoje technologie..
  Rosja się odbije i znowu zacznie akumulować fundusz przetrwania ..
  Na Bliskim wschodzie wygaśnie wojna...zacznie się odbudowa i rozwój.

  Tylko USA dostanie po d..pie na łupkach (tylko 7% PKB) ale i popękają tam różne bańki internetowe (akcje w USA były grubo przewartościowane)
  zniknie kilka bilionów $ z giełdy ale długi w postaci obligacji pozostaną i będą już nie do spłacenia a nawet nie do zrolowania.
  USA będzie oficjalnym bankrutem.
  Jak przeprowadzić bankructwo globalnej potęgi militarnej ?
  Próbowano w ZSRR metodą na żydowskiego liberała ..
  Moim zdaniem w USA żydowski liberał zabrał już narodowi wszystko co naród miał...
  Tam zaczną się pożerać wzajemnie różne liberalne rekiny...(oligarchowie)
  w amoku chciwości i łapania okazji będą coraz brutalniejsi wobec narodu...
  aż w końcu Naród ich wszystkich pożre w trybie rewolucji socjalistycznej.
  a po tych doznanych krzywdach to nie wiem czy nie komunistycznej.
  Rewolucja tnie zawsze głębiej niż powinna...tak było w Rosji i tak może być w USA.
  Europa pozostanie socjalistyczna a właściwie faszystowska a liberałowie i oligarchowie wlezą do nory i będą się modlić aby ich z tej nory nie wyciągnięto i nie osądzono za zbrodnie przeciw Narodom..

  Będzie klimat do stworzenia systemu bez oligarchicznego opartego o mądrość Narodową (a nie dyktaturę zdegenerowanych oligarchów) czyli demokratycznego.
  Czy świat wykorzysta tę szansą .. nie wiem...wielu będzie się pchało do koryta korzystając z upadku globalnego bandyty.

  aaa.. Izrael... musi zamienić się rolami z Palestyńczykami..
  oddać Palestyńczykom co Palestyńskie a zachować swoje tradycyjne żydowskie getta...(enklawy) może je sobie otoczyć murami dla własnego bezpieczeństwa...
  Nad wszystkim będzie czuwał dobry Putin...który nie da skrzywdzić żydów.

  W Polsce może postanie jakiś rząd Narodowy bez żydów to chyba oczywiste... byle nie katolicki najlepiej świecki na zasadzie rozdziału kościoła od państwa ..a KK tylko jako relikt historii tak jak w PRLu..
  żadnych prześladowań ale też żadnej polityki i biznesu w kościele...
  Systemowa nacjonalizacja latyfundiów kościelnych ziemia należy do Narodu reprezentowanego przez państwo a nie do Watykanu czyli innego państwa.

  Starczy tego krakania... bo wzrośnie zapotrzebowanie na papier toaletowy
 • Panie Zygmuncie
  Cieszę się, że Pan wraca. Wielu internautów z chęcią przeczytałoby informację spod Pana ręki o tym gdzie rząd znalazł te 212 mld zł na tarczę antykryzysową. Wczoraj Kaczyński pytanie czy czasem nie będzie musiał zaoszczędzić na emeryturze+ odparł, że nie ma takiej potrzeby, bo jeszcze są rezerwy.
  Długo żyje, ale w cuda nie wierzę. Może mnie Pan przekona.
 • @Jasiek 01:16:16
  Dokładnie! Dzisiaj zapewniono, że system fiskalny nie jest zagrożony i zawsze był przygotowany- w sensie, że są zapasy!- na taką okoliczność. Ciekawe, nieprawdaż? :)
  Pozdro
 • @Alfax 00:12:14
  Witam Pana :)

  Uaktywniłem się na kilka notek, bo mam teraz z powodu coronawirusa więcej czasu. Tu przy okazji wspomnę, że czytam systematycznie Pańskie teksty. Wiem, że o wielu sprawach sądzimy podobnie.

  Życzę Panu powodzenia w tych trudnych chwilach.
 • Reset
  Epidemię koronawirusa widzę jako ogólnoświatowy reset gospodarczy, który zaaplikowali nam "możni tego świata", aby uniknąć buntu mas, który skierowałby się przeciw nim po nieuniknionym wybuchu kryzysu gospodarczego. Musieli się "możni tego świata" dogadać po cichu - Chińczycy z Amerykanami, a wszyscy z Żydami. Zważ, że epidemia rozwiązała chińskim władzom problem trwających od miesięcy demonstracji w Hong Kongu.
  Ale i tak mamy szczęście. Dotychczas takie resety przeprowadzano, wywołując wojny, wielkie wojny, po których można było zaczynać od zera. Ludzie cieszyli się, ze w ogóle przeżyli i już nie buntowali się.
 • "Nie da się nieskończenie pokrywać długów nowymi długami."
  Doprawdy, jest Pan pewien?
 • @JimA 08:43:05
  //Dzisiaj zapewniono, że system fiskalny nie jest zagrożony i zawsze był przygotowany- w sensie, że są zapasy!- na taką okoliczność.//

  Jeśli FED może wydrukować z powietrza w TRZY dni 1,5 BILIONA zielonej makulatury, to rząd III RyPy nie może PLNów?... A docelowo drukarka tej zacnej, syjonistycznej firmy ma wg doniesień wydrukować w nadchodzącym czasie SETKI BILIONÓW.
  Tym bardziej, że rząd nie drukuje PLNów, tylko "bezwartościowe"(*) obligacje, pod zastaw których banksterzy dopiero te PLNy wydrukują i je pożyczą rządowi?...

  (*) bezwartościowe dla Polaków. Dla banksterów wartość mają wymierną. Wszak pożyczka jest NIESPŁACALNA inaczej jak polską ziemią.
 • @Oscar 07:52:12
  //W Polsce może postanie jakiś rząd Narodowy bez żydów to chyba oczywiste... byle nie katolicki najlepiej świecki na zasadzie rozdziału kościoła od państwa ..a KK tylko jako relikt historii tak jak w PRLu..
  żadnych prześladowań ale też żadnej polityki i biznesu w kościele...
  Systemowa nacjonalizacja latyfundiów kościelnych ziemia należy do Narodu reprezentowanego przez państwo a nie do Watykanu czyli innego państwa.//

  Piękne marzenia...

  Ma Pan jakieś wsparcie, żeby te marzenia się ziściły? Mnie Pan ma, i może jeszcze z tysiąc osób w III RyPy się znalazło. Ale nic ponadto.

  P.S. Na nowego Józefa Stalina nie ma co liczyć, a Polacy dobrowolnie, jak niespełna rozumu rozwydrzone (bezstresowo "wychowane") dzieci, prędzej urządzą pogrzeb Polsce i sami wyginą, niż wesprą zacytowane powyżej...
 • @Oscar 07:52:12
  Kolego, za przeproszeniem, bredzisz. To nie sprawa jakiś tam g.. łupków, nawet nie sprawa bankructwa USA. Tu chodzi o sprawy globalne. Miliony ton pieniędzy (papieru) bez pokrycia i bez wartości. Popsute giełdy, popsuta bankowość, popsuta gospodarka, życie miliardów non stop na kredyt, Nie wspomnę już o podziale majątku światowego i sposobu jego przejęcia przez 1 % ludzkości. Żadna siła na świecie nie jest w stanie postawić tego na nogi. Tylko globalna hekatomba która pośle do piachu z 70 % ludzkości może przywrócić normalność. Najgorsze że jak w każdej wojnie i każdej rewolucji ci najbardziej wartościowi zginą , a przetrwa w dużej mierze szumowina moralna.
 • @marek500 09:34:41
  z tej uwagi, i powyższych, innych autorów, słuszna jest jedynie ty myśl:

  "Najgorsze że jak w każdej wojnie i każdej rewolucji ci najbardziej wartościowi zginą , a przetrwa w dużej mierze szumowina moralna."
 • Obserwując przebieg walki
  z ukoronowanym świrusem odnoszę takie oto wrażenie, że świrus jest tylko po to aby położyć zupełnie resztki przemysłu w Europie i USA na rzecz Chin - na rzecz Azji w ogóle. Przecież świrus szaleje w Europie i USA a wygasza się w Azji.
  O co chodzi:
  1. Likwidacja białej rasy jest priorytetem czarciego pomiotu - więc należy zabrać białej rasie przemysł.
  2. Swoista piramida finansowa światowego, czarciego pomiotu w ujęciu globalnym. Otóż Chiny czy Azja w ogóle skupują amerykańskie papiery wartościowe, FED drukuje - a rolę jelenia dostarczającego świeżą forsę do w/w piramidy pełni coraz intensywniejsza ekspansja gospodarcza Chin i Azji na świat - w tym szczególnie - na świat białego człowieka.
  Wniosek?
  Świrus ma ułatwić Chinom i Azji w ogóle - tę ekspansję gospodarczą - tak aby owa piramida finansowa dostała świeżej krwi. Oczywiście na świrusie czarci pomiot piecze wiele pieczeni - jednak priorytetem jest likwidacja białej rasy - więc w/w piramida nie może dostać zadyszki.
  Na koniec - czy Europejczyków i Jankesów stać jeszcze na to aby obronić resztki swojego przemysłu? Pożyjemy - to zobaczymy.
 • @demonkracja 10:13:57
  Kochany Chłopie Jagu.

  Pan to jak Radio Erewań...

  //świrus jest tylko po to aby położyć zupełnie resztki przemysłu w Europie i USA na rzecz Chin//

  Jewropa i USA same pozbyły się przemysłu. Szczególnie USA. Z chciwości.
  Tu Pan ma w pigułce rys historyczny:
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/07/22/petrodolar-final/

  // Likwidacja białej rasy jest priorytetem czarciego pomiotu - więc należy zabrać białej rasie przemysł.//

  Jak wyżej. Rasa biała się zdegenerowała (szczególnie judeo anglosaska) i oddała tenże przemysł DOBROWOLNIE.
  A "czarci pomiot" właśnie jest dobijany, co daje nadzieję, że biała rasa dzięki wsparciu żółtej przetrwa. Oczywiście ta część wartościowa białej rasy. Wątpię, żeby Polacy kwalifikowali się do załadowania na żółtą ratunkową Arkę pana Xi...

  //Otóż Chiny czy Azja w ogóle skupują amerykańskie papiery wartościowe, FED drukuje//

  A tu to już Radio Erewań "at its best" (jak to mówią w City).
  Chiny i Azja już dawno przestały skupować śmieciowe papiery UST.
  Wręcz odwrotnie: papiery zostały wyprzedane, a FED MUSIAŁ je skupić, stąd też drukuje na potęgę w szaleństwie $zekle w ilościach bilionowych dziennie.
  Koniec z finansowaniem darmowej karty kredytowej USraelitów.
  Stąd też mamy koronnego świrusa, który medialnie ma przykryć totalne bankructwo Atlantydów.

  Lepiej niech Szanowny Pan trochę poczyta z linek, które Panu oferuję z sympatią, zamiast pisać bzdury:

  Pozdrawiam.

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/03/13/oil-bust-czyli-naftowe-nieporozumienie/
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/06/04/mirra-kadzidlo-i-gold-futures/
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/02/08/czarny-goniec-i-jednoreki-bandyta-czesc-1-debiut/
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/02/27/czarny-goniec-i-jednoreki-bandyta-czesc-2-koncowka/
 • @Kmieć 09:09:14
  Panie Kmieciu, jestem przygnębiony ilością ludzi zajmujących się ekonomią zawodowo a powtarzających jak mantrę bajkę o Fedzie- że przyjdzie jakiś Fred i każe oddać pożyczone pieniądze. Chce mi Pan wmówić, że tych etykiet po mineralnej nie można drukować w Polsce? Tak, ja te wszystkie historie przedwojenne znam. Przypomnę tylko, że nie da się oddać więcej etykiet niż się pożyczyło- chyba, że się dodrukuje... Zatem zabawa kiedyś musi się skończyć- przecież to jest logiczne. Czy wtedy kiedy zabraknie papieru? albo farbki do drukowania? nie. Zabawa się skończy gdy cały naród - Naród- zdecyduje, że od dziś z powodu epidemii etykietki będą drukowane na naszym terenie i w takiej ilości ile to jest potrzebne- tylko na nasz wewnętrzny użytek. Banki ich nie przyjmą? Komornik przyjdzie? A co jeśli PAD ograniczy prawa komorników? Nie może? A ile oszczędności to spowoduje! Ta "Pandemia" może nie tylko zweryfikować niekorzystne umowy od zawsze, ale i może pomoże niektórym zmądrzeć. Banki i Fred mogą go home... póki jeszcze mogą . Siła wyższa!:)
  Pan Oscar jest optymistą we wpisie powyżej, ja bym sobie życzył, żeby wszystkich cechował taki optymizm.
  Pozdrawiam Pana
 • Wiele osób, które zapadły na COVID-19 to osoby, które wróciły z zagranicy
  przyjmowanie emigrantów i turystów do Polski, to jest bandytyzm gospodarczo-społeczny, i oznacza, że zamożni leczą się na koszt emetytów, którzy umierają.

  Kto zagawarantuje, że emeryci umierają z powodu wieku, a nie z powodu chronicznego niedożywienia ?
 • @Jasiek 01:16:16
  Witam :)

  "... zawiesić na 3 miesiące składki na ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Można? Można! :-)". -

  --- To był konieczny krok. Te koszty są dla małej firmy bardzo wysokie, więc jak można byłoby przez dłuższy czas dokładać do interesu. Wiem coś o tym, bo prowadziłem kiedyś firmę językową.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 01:27:59
  "... naiwnie myślałem, że u nas wirus się wystraszy samej zapowiedzi zakupu F-35,...". -

  --- Może i wirus wystraszył się trochę, bo ilości zachowań i zgonów są niewielkie w porównaniu do niektórych innych państw.
 • @zygmuntbialas 10:46:15
  "Wiem coś o tym, bo prowadziłem kiedyś firmę językową."

  A ja takie rzeczy wiem i bez prowadzenia firmy :-)
  I wiem też, że na dłuższą metę te kretyńskie składki są zabójcze nie tylko dla małych firm, ale dla całych narodów. Co w "czeciej ry-py" widać doskonale.
 • @filemon123456 02:50:09
  Pisze K. Zagozda: "Wspólnie i w porozumieniu z Polakami myślącymi podobnie do nas wyślijmy całemu narodowi jasny przekaz, który będzie miał szansę stać się impulsem do naprawy Rzeczypospolitej. Świat, a wraz z nim Polska, wchodzi w etap chaosu, z którego mają wyłonić się przestrzenie nowego ładu. Niech to będzie nasz porządek, poukładany według polskich zasad i imperatywów. Wydłużmy krok w naszym marszu ku Wielkiej Polsce! Przyspieszmy!
  Krzysztof Zagozda".

  --- No cóz, wchodzi Polska w etap chaosu. I przyznam, że niełatwo mi wyobrazić sobie ten "nasz porządek, poukładany według polskich zasad i imperatywów".
 • @Jasiek 10:56:15
  Pogłówne jest do zniesienia tylko w okresie dobrobytu.

  No ale skoro ludzie nie chcą progresywnego podatku od dochodu .....
 • @Oscar 07:52:12
  Pisze Pan: "Nie wiadomo tylko jak długo potrwa ten paraliż". -
  --- Trochę potrwa. Te ostatnie: z rządów Buzka i z 2008 roku trwały po około 5 - 7 lat.

  "Starczy tego krakania...". -
  --- Daleki jestem od tego. Pan może źle odczytuje mój tekst.
 • @nikander 08:41:10
  Witam Szanownego Pana,

  nie przekonam, bo Pan dysponuje większą wiedzą ekonomiczną ode mnie, ale ja też w cuda nie wierzę: 212 mld zł można osiągnąć szybko tylko przez dodruk pieniędzy.

  Pozdrawiam :)
 • @JimA 08:43:05
  "... są zapasy!- na taką okoliczność. Ciekawe, nieprawdaż? :)". -

  --- No cóż, społeczeństwo przekona się niebawem. Na razie można kupić niektóre towary (mięso, owoce) o kilkadziesiąt procent drożej.
 • @PiotrZW 09:00:05
  "Reset - Epidemię koronawirusa widzę jako ogólnoświatowy reset gospodarczy, który zaaplikowali nam "możni tego świata", aby uniknąć buntu mas,...". -

  --- Tak to właśnie widzę. Dokładnie tak.
 • @interesariusz z PL 09:07:58
  ZB: "Nie da się nieskończenie pokrywać długów nowymi długami."
  Int.: "Doprawdy, jest Pan pewien?" -

  --- Tak, jestem pewien.
 • @Kmieć 09:25:08
  "... Polacy dobrowolnie, jak niespełna rozumu rozwydrzone (bezstresowo "wychowane") dzieci, prędzej urządzą pogrzeb Polsce i sami wyginą, niż wesprą zacytowane powyżej..." [przez @JimA]. -

  --- Tak z grubsza to mam podobne do Pańskich obawy.
 • @marek500 09:34:41
  "Tu chodzi o sprawy globalne. Miliony ton pieniędzy (papieru) bez pokrycia i bez wartości. Popsute giełdy, popsuta bankowość, popsuta gospodarka, życie miliardów non stop na kredyt". -

  --- Tak, o to chodzi. Niestety.
 • @demonkracja 10:13:57
  "Świrus ma ułatwić Chinom i Azji w ogóle - tę ekspansję gospodarczą...". -

  --- Nie ma na to dowodów i nie sądzę, by to było prawdopodobne.
 • Wielkie ponadnarodowe
  Korporacje mogą się cieszyć z upadku małych i średnich przedsiębiorstw, w ten sposób złowrogi koronowirus usunie korporacjom konkurencję. A do tego jeszcze ile będzie można przejąć po zaniżonych cenach, bo ,,popytu,, nie ma. To trochę podobne , jak .....pewni osobnicy przejmowali polskie majątki po Powstaniu styczniowym.
 • @zbig71 12:28:23
  " To trochę podobne , jak .....pewni osobnicy przejmowali polskie majątki po Powstaniu styczniowym". -

  --- Tak, jest tu podobieństwo.
 • @Kmieć 10:31:45
  -----------
  "Lepiej niech Szanowny Pan trochę poczyta z linek, które Panu oferuję z sympatią, zamiast pisać bzdury:"
  -----------
  Ja tak to widzę - oczywiście mogę się mylić - bo przewrotność pupili szatana nie zna granic. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć z dnia na dzień. Azja a reszta świata - to jest klincz - do którego doprowadził świadomie - światowy, czarci pomiot - a to znaczy, że jeden drugiemu nie zrobi psikusa - aby samemu nie oberwać.
  Wniosek?
  Po co zainicjowano globalną akcję ze świrusem wspartą tak gremialnie przez czarcie media w roli głównej - przekonamy się później - i tyle.
  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 11:50:21
  ------------
  "--- Nie ma na to dowodów i nie sądzę, by to było prawdopodobne."
  ------------
  Jak jest - przekonamy się - później.
 • @Kmieć 10:31:45
  Szanowny Kmieciu, przeczytałem tekst po pierwszym z przesłanych linków, i wprawdzie jest tam erupcja różnych detali ( wiele z nich życzeniowo zinterpretowanych), ale wnioski całkowicie mylne. jak chociażby ten, że Rosja( w obecnym kształcie instytucjonalnym, a co za tym idzie, i strukturze gospodarczej, może przetrwać spokojnie 10 lat przy 3krotnie obniżonych wpływach ze sprzedaży ropy). Niestety gospodarka Rosji jest zbudowana głównie na eksporcie surowców, a póki co zastępowalność towarów importowanych jest na bardzo niskim poziomie. Bez zmiany systemu społeczno-politycznego Rosji w kierunku znacjonalizowania oligarchicznej gospodarki nie uda się Rosji oprzeć anglosasko-syjonistycznej destrukcji od wewnątrz i w drodze wojen hybrydowych angażujących Rosję i ją wyczerpujących.
  Nie wiem kim jest ów Business Outsider, ale plecie mnóstwo elokwentnych bzdur.
 • @zygmuntbialas 11:36:43
  Stanisław Krajski - ten od masonerii - mówi, że dzięki koronawirusowi działacze PIS już mogą odkorkowywać szampana. Jego zdaniem Polska pod ich rządami (rozdawnictwem pieniędzy) szła drogą Grecji i Islandii, i to musiałoby się skończyć podobnym kryzysem jak u nich. A teraz wzruszą ramionami i powiedzą - szło dobrze, gdyby nie ten koronawirus...
 • @stanislav 13:10:54
  Wielce Szanowny Panie Dariuszu.

  Autsajder pisuje od bodajże 1,5 roku. Jak na razie absolutnie wszystkie jego prognozy sprawdzają się co do joty.

  Z tego jak pisze, i jakie prezentuje dane (arkusze i wykresy z samego centrum zła) widać, że zna się na tej wielkiej ekonomii, jak chyba nikt tu z nas na neonie, nie wyłączając Szanownego Pana.

  Z tego co mi wiadomo (nie mogę teraz służyć linkami, bo ich nie gromadzę), Federacja Rosyjska już znacjonalizowała "po cichu" ogromną ilość przemysłowych sektorów strategicznych.
  Gdyby rzeczywiście Rosja oparta była o eksport surowców, to W.W. Putin wraz z Cesarzem Xi i nową władzą w Arabii Saudyjskiej nie próbowaliby zniszczyć do cna pirackiej "cywilizacji" św. Lichwy Atlantytów.

  Autsajder pisze, że niebawem światu zostaną oznajmione narodziny Złotego Rubla i Złotego Juana (przypominam, że za pomysły ze Złotym Dinarem zdemokratyzowano Libię a Kaddafi zapłacił za to cenę najwyższą i w straszny sposób).

  Do tego dochodzą plotki (wręcz niewiarygodne), że w cieniu koronnego świrusa mają miejsce masowe aresztowania i egzekucje wśród celebryckiego zachodniego świata - banksterzy, kryminalni politycy, "satanistyczni" celebryci, itp. A ich likwidację tłumaczyć się będzie śmiercią z powodu właśnie "korony".
  Kto wie, czy to prawda? Pewnie się nie dowiemy.
  Ale gdyby Pan czytał takie stare książeczki political science fiction polskiego pisarza Tadeusza Markowskiego z niedokończonej trylogii, "Mutanci" i "Umrzeć by nie zginąć", to może przyszłoby Panu do głowy, że w tej chwili trwa bardzo brutalna wojna.
  Wojna, jakiej chyba jeszcze nie było, a taką właśnie opisał Tadeusz Markowski.
  Krwawa wojna na samych szczytach światowej władzy, o szczegółach której nie informuje się "Ludzików". Plebsowi robi się telewizyjną "akcję błysk" (termin z książek Markowskiego), czyli zmasowaną medialną akcję propagandową którą "tłumaczy" się sytuację np. kłamstwami o korono wirusie.

  Czy Autsajder pisze "elokwente bzdury"? Cóż, przekonamy się, jak sądzę, w najbliższym czasie. Długo czekać nie trzeba będzie.

  Pozdrawiam Pana serdecznie z szacunkiem.
 • @ Autor - 5*
  DK
  _____________

  Wirus czy NWO - https://www.youtube.com/watch?v=qgY_xz1TUN4&feature=emb_logo
 • @Kmieć 14:12:14
  Tu przykładowa linka do niejakiego Benjamina Fullforda (nota bene: żyd!) w której pisze tak:

  "The controlled demolition of the Khazarian mafia financial system is now visible for all to see.

  "Kontrolowane wyburzenie systemu finansowego mafii chazarskiej jest teraz widoczne dla wszystkich."

  [...]

  The aim of this controlled demolition is to remove Satan-worshipping, genocidal criminals from the apex of world power, Pentagon and other sources say. This will allow the release of forbidden technology and usher in a new age of wonder, they add. For example, old age will soon be a treatable condition, the sources say."

  "Pentagon i inne źródła twierdzą, że celem tej kontrolowanej rozbiórki jest usunięcie czcicieli szatana, ludobójczych przestępców ze szczytu potęgi światowej. Dodają, że pozwoli to na wypuszczenie zakazanej technologii i zapoczątkuje nową erę cudów. Na przykład starość wkrótce stanie się uleczalnym stanem, mówią źródła."

  https://benjaminfulford.net/2020/03/09/us-presidential-election-tokyo-olympics-cancelled-as-fake-pandemic-ushers-in-world-government/

  Kim jest Bejamin Fullford, który pisze o "chazarskiej mafii" i "czcicielach szatana":
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Fulford

  "Osiągnął wielką popularność przeprowadziwszy wywiad z dość nieosiągalnym Davidem Rockefellerem w listopadzie roku 2007"
 • @Rzeczpospolita 14:41:23
  Światowy kryzys – geszeft wszechczasów -
  https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/06/swiatowy-kryzys-geszeft-wszechczasow/

  Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/01/zydowscy-bankierzy-swiata-tajny-syndykat-zbrodni/
 • @PiotrZW 14:01:36
  "A teraz wzruszą [działacze PiS] ramionami i powiedzą - szło dobrze, gdyby nie ten koronawirus...". -

  --- Tak, to powiedzą zresztą nie tylko działacze PiS, lecz także innych partii, rządzących w innych krajach.
 • @Kmieć 15:05:13
  ciekawe co osoba zamieszczajaca lub redagujaca post miala na mysli umieszczajac powyzej kompilacje tych fotografii . Na wiekszosci z nich sa osoby publiczne unoszace dlon z wysunietymi dwoma palami . Taki ulozenie dloni to znak
 • @Rzeczpospolita 14:41:23
  Wirus czy NWO - https://www.youtube.com/watch?v=qgY_xz1TUN4&feature=emb_logo

  --- Wysłuchałem, na razie dwie minuty.
  Polecam Czytelnikom :)
 • @rowszan 15:14:47
  Nie mam pojęcia.
  Proszę zapytać Autora.
 • @rowszan 15:14:47 and @Kmieć 15:20:32
  "ciekawe co osoba zamieszczajaca lub redagujaca post miala na mysli umieszczajac powyzej kompilacje tych fotografii". -

  --- Nie zamieszczałem tej fotki.
 • @zygmuntbialas 15:29:57
  Zgadza się. Administratorzy mają prawo umieścić swoje picture, jest o tym w regulaminie,

  A ja od siebie chcę przywitać Pana Zygmunta Białasa i pozdrawiam serdecznie.

  :))))))) ✔
 • @zygmuntbialas 11:25:44
  To o krakanie było do mnie (sam do siebie...skierowałem)
 • @Leonardo da Vinci 15:45:17
  Witam Pana
  i pozdrawiam serdecznie :)
 • @Oscar 17:32:09
  "To o krakanie było do mnie (sam do siebie...skierowałem)". -

  --- No tak, byłem zresztą trochę zaskoczony, bo miałem /mam wrażenie, że bez oporów czytałem Pańskie wpisy na innych blogach.

  Pozdrawiam.
 • @Kmieć 14:12:14
  Szanowny Kmieciu,

  pod nickiem "stanislav" nie pisuje Dariusz Kosiur. Na co szanownemu Kmieciowi zwracam uwagę.
 • @Kmieć 14:12:14
  " Z tego co mi wiadomo (nie mogę teraz służyć linkami, bo ich nie gromadzę), Federacja Rosyjska już znacjonalizowała "po cichu" ogromną ilość przemysłowych sektorów strategicznych.
  Gdyby rzeczywiście Rosja oparta była o eksport surowców, to W.W. Putin wraz z Cesarzem Xi i nową władzą w Arabii Saudyjskiej nie próbowaliby zniszczyć do cna pirackiej "cywilizacji" św. Lichwy Atlantytów."

  Powyższy pogląd nie jest oparty na faktach, a jedynie na pobożnych życzeniach. Np. Rosja jedynie ok. 20 % rezerw ma w złocie, a 80% w dolarach i euro i w śmieciowych papierach wartościowych USA.

  Arabia Saudyjska, to marionetkowa wydmuszka kontrolowana w pełni przez USA i żydowski kapitał.

  Chiny są z tej trójcy najbardziej samodzielne gospodarczo, choć wewnętrznie niestety też skłócone. Dług państwowy ChRL sięga niemal 300% PKB. W sytuacji zdestabilizowania dostaw surowcowych i zakłoconego eksportu sytuacja gospodarcza, a zatem i wewnętrzna sytuacja polityczna może się bardzo zmienić.

  Opowieści o cichej nacjonalizacji firm w Rosji, to póki co całkowita fikcja, a gospodarka rosyjska niestety oparta jest głównie na eksporcie surowców, a do tego nie jest zablokowany wywóz kapitału, w dużej części funkcjonującego na zasadach spekulacyjnych.

  Atut Rosji póki co to duży obszar trudny niewątpliwie do zniszczenia nawet przez rakiety strategiczne oraz wystarczająco odstraszjący arsenał atomowy.

  Anglosasko-syjonistyczni psychopaci na pewno nie zdecydują się na wojnę totalną, gdyż oznaczałaby ona śmierć także dla nich, ale będą wielowektorową wojną hybrydową osłabiać Rosję i destabilizować od wewnątrz.

  Jeśli Rosja ma przetrwać, a w pewnym sensie dzięki niej świat, jaki znamy ( choć musi być wydarty z rąk psychopatycznych ludobójców), to Rosja musi wrócić do ustroju zbliżonego do czasów ZSRR, ale zmodernizowanego w oparciu o nabyte doświadczenia. Na pewno gospodarka planowa, kontrolowana przez państwo, złamane struktury oligarchiczne oraz uniezależniona od szantażu dolarowego. Jeśli prezydent W.Putin tego nie zrobi ( jeśli się nie uwolni od swych wewnętrznych i zewnętrznych " partniorów"), to Rosję czeka rewolucja, a wtedy życie albo śmierć.
 • Polityka gospodarcza
  re: polityka gospodarcza oparta na pieniądzu dłużnym musi mieć swój koniec.

  Prawda.
  A ekonomia oparta wylacznie na konsumpcji i uslugach tez nie wzbogaca dochodu narodowego, poniewaz zaprogramowany konsument zbyt czesto musi siegac po pozyczke do banku. I koleczko sie zamyka.
  Przydalyby sie teraz reformy Solona.

  Natomiast wielcy tego swiata nie maja zadnych zobowiazan wobec kraju, z ktorego zrobili sobie zerowisko.
  Szarancza.
 • @zygmuntbialas 08:56:38
  Dziękuję za miłą odpowiedź.

  To prawda że czytając Pana wcześniejsze artykuły odnajduję w nich wspólne poglądy.

  Pozdrawiam Pana,

  i miłego czasu w życiu prywatnym i tu na Neon24 :)
 • @Tiamat 01:51:47
  Witam Szanowną Panią,

  spodziewałem się, że napisze Pani parę słów w Neonie. Jestem też przekonany, że omijają Panią i jej rodzinę większe troski i kłopoty.

  Pozdrawiam Panią.
 • @Alfax 03:36:41
  Również pozdrawiam Pana
  i życzę powodzenia w życiu i tu na Neonie :)
 • @zygmuntbialas 08:54:58
  Witam serdecznie,

  Czy nas omijaja wieksze klopoty i troski?
  Pewnie tak.
  Duzo wieksze klopoty maja inni.

  A wegierskie powiedzonko uczy , maja nawet taka pijacka piosenke pt: "Niech sie martwi kon - bo ma duzy leb".

  Dedykuje Panu i wszystkim przyjaciolom na NEON-ie taka piosenke rodzima ale zza oceanu:

  Piosenka bardzo na czasie:

  Andrzej Rosiewicz - "Pieśń o zachodnich bankierach" (tańczy Brigitte Bardot) - YouTu
  https://www.youtube.com/watch?v=_EX0fdbiFgM
 • @Tiamat 13:04:33
  https://www.youtube.com/watch?v=_EX0fdbiFgM

  Bardzo ładna piosenka :)

  U mnie spokojnie. Pracowałem dużo, także w wakacje, więc teraz mam przymusowy urlop. Trochę odpocznę, napiszę chyba parę notek, np. o dr. Mateuszu Piskorskim oraz o Slobodanie Miloszewiczu.

  Mieszkam w dzielnicy Krzyki; słyszałem, że jeszcze przed kilkunasty laty było tu dużo niezabudowanych miejsc. Potem powstały nowe osiedla. Nie poznałaby Pani miejsc, które Pani znała.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.
 • @Tiamat 13:04:33
  Zapodana przez Panią piosenka przywraca wiarę w człowieka :)))) i jego prawdziwą naturę !
 • @Tiamat 13:04:33
  Odwzajemniam się tylko niestety czymś nieco poważniejszym:

  https://www.youtube.com/watch?v=tyBDBVIBF2c
 • @stanislav 15:57:38
  Ironia swiata polega na tym, ze czesto rzeczy niepowazne staja sie powazniejsze i na odwrot.
  Najlepiej to widac w przemowieniach i zachowaniu POTUS-a
  (skrot: Prezydent Of The United States).

  A nam pozostaje postepowac scisle, choc niekoniecznie powaznie, wedlug instrukcji tego hegemona wszechczasow:

  antywirusowa piosenka
  https://www.youtube.com/watch?v=SXS4vm9ah4Q
 • @Tiamat 17:55:29
  To i tej piosenki można posłuchać:

  https://www.youtube.com/watch?v=t2v_SM3zuAQ
 • @stanislav 22:20:08
  Przepraszam za pomyłkę.

  Rozumiem wobec tego, że Pan to Paweł Ziemiński.

  A przy okazji, oto świeży przykład jak Federacja nacjonalizuje strategiczne sektory gospodarki, i to nawet zamorskie:

  "Russia’s Rosneft oil company has announced that it is selling 100% of its rights in all Venezuelan oil projects to a company owned solely by the Russian government."
  https://sputniknews.com/business/202003281078744225-russias-rosneft-oil-company-announces-termination-of-its-activity-in-venezuela/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej